Een keurkorps! Gf Brieven van lezers Meningsverschil over de spelling in verzameld werk van Couperus ADLODI Ili zou niet te zonder n,£t V" t Te 'OOK na» lotte beetaa Meen uit, jj°rine^aar mari. 9RH ZrdMjefflijlmt! 3xéÊ^ brandt fótto KERMOVA Twee kinderoperettes Hollandse Maatschappij der Wetenschappen Kwestie van charmante willekeur Gelijk spel van Stormvogels 'I Ket 'Lnrten- on MOORE'S mmB9 SCHOOL HILARIUS - FOTO - KINO Theorie en practijk van het 31-toonsorgel Gerestaureerde kerk in Wilp ingewijd Ongemanierd Ongeluk op de Rijksweg Benelux-bijeenkomst Vereniging „Het grond bezit" vergaderde SUCCESSCHOTELS f2.50 „DE PLOEG" EXPOSITIE Hypotheken m ,jwM°dehuis Gemeente Haarlemmermeer VERHUISD: M. C. Hoole VAN RIEBEECKLAAN 3 TYPEN Heemstede MilierVa Tel. 34345 MAANDAG 5 MEI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Drie jaar geleden zijn kinderen van de speeltuinvereniging „Te Zaanen" eens met een jeugdoperette ten tonele verschenen. Daarna niet meer. De opvoering van twee zangspelletjes van Geertruida van Vlade- racken („De Sneeuwmannetjes" en „De Toverbal"), die Zondagmiddag in „Vree burg" te Bloemendaal werd gegeven, moet daarom wel beschouwd worden als een nieuw begin van de pogingen om op dit gebied iets te brengen. Het is geen eenvoudige zaak om met kinderen een operette-opvoexdng voor te bereiden, vooral niet wanneer er, zoals in dit geval, van een scherpe selectie van spe lertjes en speelstertjes geen sprake kan zijn en men slechts beschikken kan over uiterst beperkte middelen. De leidster van de groep, mejuffrouw Willy van Eldik, heeft er verstandig aan gedaan er eerst voor te zorgen, dat het zingen van de kinderen in orde kwam. En over het algemeen is er inderdaad bij de opvoering behoordijk, zuiver gezongen. De handeling was even wel nog te weinig uitgewerkt. Het allerbeste waren de opstootjes en ruzietjes in „De Toverbal" en dan was het ook aardig Klara daarin bezig te zien en de verstandige taal van Prinses Zwanendons en Klaas Vaak in „De Sneeuwmannetjes" te horen. Alle kinderen deden trouwens hun uiterste best op het toneel, dat jammer genoeg heel pover van décor was en dat door de vele doorkijkjes veel te vroeg de geheimen van de beide operettes prijs gaf. De jongeman aan de piano, Jo van der Hoogen, begeleidde de opvoeringen ver bazend handig. Begrijpelijkerwijze werd hij dan ook betrokken in de waarderende bijval, die alle medewerkenden, in het bij zonder Willy van Eldik, ten deel viel. Ge durende de pauze speelde een mondorgel- groep van de vereniging „D.V.S." (Door Vrede saamgebracht), versterkt door ac cordeon en slagwerk, een vlotte feestpot- pourri, marsliedjes en natuurlijk ook het liedje van de speeltuin. P. ZWAANSWIJK. Concert in Teylers Museum Zondagmiddag gaf de organist Paul Chr. van Westering een openbare bespeling op het 31-toonsorgel in Teylers Museum. Het programma vermeldde „oude en nieuwe muziek". Die oude muziek bestond een voudig uit liederen waarvan Valerius (tijdens de strijd tegen Spanje notaris te Veere) de zangwijzen in zijn „Nederland- sche Gedenckclanck" van 1626 voor ons bewaard heeft. De melodie van het „Wil helmus" werd door de aanwezigen mee gezongen. In de hun passende toonsoorten en harmonieën gespeeld (als ik het wel heb: in de middeltoonschaal) klonk dit alles bevredigend voor het gehoor. De heer Van Westering speelde ook een reeks variaties van eigen compositie op het Valeriusliêd „Merck toch hoe sterck", welk stuk hij aan de sociëteit Teisterbant heeft opgedragen. Behoudens in het thema was daar weinig muzikaal genot aan te beleven, hoewel het mij voorkomt dat het een zeer verdienstelijk werk is; maar de realisatie op het 31-toonsorgel, met accoordcombina- ties die het tegendeel laten horen van de reine samenklank die wordt nagestreefd, maakt de muziek als kunst ongenietbaar. Toegegeven zij dat men nog midden in het experiment zit om theorie en practijk van het 31-toonssysteem aanvaardbaar te com bineren, maar men zou er aan beginnen te twijfelen of zulks met onze moderne klank complexen en wisselend toonplan wel mo gelijk is. Zolang de composities in de buurt blijven van de harmonieën waaraan men in de zeventiende eeuw gebonden was, gaat het allemaal best en kan men zich verheugen in de reine kwinten en zuivere drieklanken. Doch het wordt mis zodra het toonplan zich uitbreidt. Aangenomen dat het systeem van prof. A. D. Fokker goed is, dan hapert er toch nog heel wat aan de toepassing. In ieder geval lijkt mij de strijd tussen theorie en practijk nog lang niet uit gevochten. Paul Cljr. van Westering vertolkte ver der nog verscheidene composities, speciaal voor het 31-toonsorgel geschreven door Mart. J. Lürsen, Aide de Klein, Jan van Dijk en door hem zelf. Wat ik hierboven schreef slaat ook op deze stukken. Alleen de opzettelijke aanwendingen van Oosterse effecten in een paar van deze waren als winst van de experimentele bespeling te aanvaarden, tezamen met de zuiver klin kende Gedenckclancken. JOS. DE KLERK Met een kerkdienst, geleid door ds. R. C. W. J. Hoek, predikant bij de Neder lands Hei-vormde gemeente te Wilp bij Deventer, is Zondagmiddag de historisch vermaarde Hervormde Kerk in dat plaats je, in 772 gesticht door Lebuinus, na een kostbare restauratie ingewijd. Deze res tauratie was nodig, omdat bij de bevrij ding van ons land de kerk ten offer viel aan het oorlogsgeweld. Het herstel heeft ongeveer een kwart millioen gulden gekost, waarvan ongeveer 85 procent wordt bijgedragen door het rijk. Vijftien procent van de kosten moes ten worden gedragen door de gemeente leden. Als op de herdenkingsavond de luidende klokken ons tot bezinning opgeroepen heb ben, daalt over stad en land een gewijde rust, die bij het vallen van de nacht steeds dieper wordt. Deze avond is een zuiver moment in het openbare leven van ons land. In deze weinige uren past het ons om de nagedachtenis van de in het verzet ge vallenen te eren door een waardige hou ding, en de sfeer van wijding niet door ongepast lawaai te verbreken. Het is dan ook met pijnlijke verbazing, dat we ons afvragen, hoe de een of andere jazz-enthousiast het gewaagd heeft om tegen 9 uur in onze straatergens in Haarlem, aan zijn instrument kwaken de en hikkende geluiden te ontlokken, die wellicht als een lolmakers-demonstratie bedoeld waren. Of wilde de speler zich een brevet van ongemanierdheid uitreiken? Dan is hij daarin schitterend geslaagd. Fr. A. In de Zaterdagmiddag in hét gebouw Spaarne 17 te Haarlem onder leiding van dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk ge houden vergadering van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen heeft de secretaris dr. J. A. Bierens de Haan, mede delingen gedaan over de viering van het tweehonderdjarig bestaan der maatschap pij. Op Vrijdag 23 Mei wordt in de aula van Teylers Stichting een symposium ge houden, op Zaterdagmiddag 24 Mei volgt een plechtige zitting in de Doopsgezinde kerk en des avonds een maaltijd in de hal van het Haarlemse stadhuis. De voorzitter herdacht een dertiental di recteuren en leden van de maatschappij die haar in het afgelopen jaar door de dood ontvallen waren Dr. Bierens de Haan deelde in zijn jaar verslag mee, dat dezer dagen een. geschrift van zijn hand zal verschijnen, waarin hij de geschiedenis dei' maatschappij beschrijft. In November vroeg het bestuur of er be langstelling bestond voor een gedenkpen ning ter gelegenheid van het jubileum. Die vraag kon bevestigend beantwoord wor den. De médailleur M. Kutterink heeft daarna een ontwerp gemaakt dat door de N.V. Koninklijke Begeer werd uitgevoerd. De eendrachtige samenwerking van direc teuren en leden ten bate van de weten schap wordt er, voorgesteld door Mercurius en Minerva, symbolisch op tot uitdrukking gebracht. In enkele zinrijke Latijnse spreu ken, voor het ontwerpen waarvan het be stuur het lid -dr. B. A. van Groningen dankbaar is, wordt de aanleiding t-ot het slaan van de penning gememoreerd. Dat drie vooraanstaande lichamen: het ge meen tebestuur, Teylers Stichting en de kerkeraad der Verenigde Doopsgezinde Gemeente, de maatschappij gastvrijheid voor de feesten geboden hebben, respec tievelijk voor de feestmaaltijd, het sympo sium en de plechtige bijeenkomst ter vie ring van het heugelijke feit, stemt het be stuur tot dankbaarheid. Op de dag vóór het eigenlijke feest zal een symposium gehouden worden over het onderwerp „Wetenschap en maatschappij". Een zevental leden heeft voor dit sympo sium inleidingen geschreven.. Tot nieuwe leden benoemde de vergade ring prof. dr. B. C. P. Jansen, hoogleraar in de physiologische chemie te Amsterdam, prof. dr. Chr. P. Raven, hoogleraar in de zoölogie te Utrecht, prof. dr. ix. J. P. Ma- zure, hoogleraar in de toegepaste mechani ca te Delft, en ir. J. F. R. van de Wall, hoofdingenieur-directeur van de Zuider zeewerken. De bate van het Pieter Langerhuizen Lambertuszoon-fonds werd toegekend aan prof. dr. A. D. Fokker, ten behoeve van een onderzoek over de factoren die de klank van een orgelpijp bepalen. Gistermiddag omstreeks één uur is op de Rijksweg Den HaagAmsterdam nabij de Kruisweg te Hoofddorp een verkeersongeval gebeurd. Een personenwagen bestuurd door de heer D. G. B. uit Leeuwarden passeerde met grote vaart een auto en reed in de weg berm. De bestuurder verloor de macht over het stuur, waardoor de auto omsloeg. De be stuurder werd naar het Academisch zieken huis te Leiden vervoerd, maar kon laat in de avond naar huis toe. De héren G. H. 's-Gravesande en F. E. A. Batten, die prof. dr. Garmt Stuiveling bij de werkzaamheden voor de uitgave van „De verzamelde werken van Louis Coupe rus" zouden assisteren, hebben gemeend voor de benoeming te moeten bedanken, daar de verantwoordelijke redacteur de overtuiging heeft dat „ten behoeve van een modern lezerspubliek enige algemene wij zigingen niet slechts toelaatbaardoch noodzakelijk zijn". Zonder verder in détails te treden over het verschil van inzicht, menen de genoemde medewerkers dat de zo karakteristieke spelling van de auteur gehandhaafd dient te worden. Bovendien is gebleken dat de uitgave niet volledig zal.zijn. Naar aanleiding hiervan ontvingen wij een artikel van de heer F. L. Bastet uit Leiden, waaruit wij de belangrijkste pas sages overnemen. -O Niet anders dan met afschuw vernam ik, dat in de eerlang te verschijnen uitgave van het verzameld werk van Couperus de tekst zal worden aangepast aan de moder ne spelling. De gedachte, die achter deze wijziging verscholen ligt, is deze: Coupe rus nader te brengen tot het grote publiek. En men vergeet dat het in wezen omge keerd diende te zijn: het grote publiek moet nader worden gebracht tot Couperus. Dit laatste bereikt men niet door middel van een veranderde spelling. De schrijver zelf heeft, getuige een indertijd door André de Ridder gepubliceerd interview, een groot deel van zijn boeken als van minder waardige kwaliteit gekenmerkt: „Er zijn er bij, die ik niet meer kan zien!" Een op merking, die hij niet voor niets plaatste. Niemand is dan ook minder gebaat bij een editie van verzamelde werken dan juist Couperus. Wil men nu in ruimere kring dan die tot nu toe mogelijk was waardering en liefde wekken voor dit grandioze talent, dan had men daartoe een keuze dienen te maken uit zijn beste werken. Men komt dan nog altijd tot een respectabel aantal delen. Gaat men te werk zoals nu, dus door een 'wetenschappelijke uitgave tot stand te brengen, die volledig is, dan moet men niet de pretentie hebben deze verspreid te wil len zien onder een groot en dankbaar pu bliek, nota bene met behulp van een ver eenvoudigde spelling. Men gaat blijkbaar van de foutieve ver onderstelling uit, dat het de spelling zou zijn, die Couperus voor een groot publiek ontoegankelijk maakt. Dit is volstrekt on juist. Voor zover „men" zijn werk kent, vindt „men" hem te lang van stof, te ouderwets (de fin-de-siècle milieus!) kortom, het zijn voornamelijk motieven met betrekking tot de inhoud van het werk. Daarbij komt nog, dat de door Couperus gebezigde spelling, die Jfcderdaad nogal willekeurig is, maar van een willekeur die ik juist charmant zou willen noemen,geens zins zo sterk afwijkt van onze hedendaagse, als bijvoorbeeld de spelling van een Lan- gendijk of zelfs van een Potgieter. Het is een dwaling te menen dat men door bij voorbeeld Hooft in een moderne spelling uit te geven, deze schrijver nader zou brengen tot het grote publiek. Niets is min der waar. Is niet ook de spelling een spie gel van de tijd waarin zij gebruikt werd, zelfs wanneer zij zeer willekeurig is? En wat zal men over honderd jaar zeggen van de verzamelde Couperus-uitgave in onze „moderne" spelling? Zal er iedere vijftig jaar een nieuwe uitgave nodig zijn in de dan gangbare spelling? Bovendien doet men het woordbeeld op deze wijze geweld aan. Ook een woordbeeld heeft een zekere suggestieve, sfeersohep- pende werking, die teniet gaat als men er „modern" Nedrelands van maakt om nog maar te zwijgen van allerlei subtiele rhythmische kwesties. Het is raadselachtig hoe mensen van naam en reputatie zo eigengereid en in best-seller-geest wensen op te treden tegenover een schrijver voor wie zij blijkbaar niet het respect, wel de liefde missen. Bij een gemaltraiteerde Cou perus, ontdaan van een deel zijner ma- niërismen en willekeurigheden, is niemand gebaat. Laat men deze uitgave óf volgens de authentieke, door Couperus zeer zorg vuldig nageziene teksten bezorgen, óf niet bezorgen. Iedere tussenweg is foutief en getuigt van slechte smaak en onweten schappelijkheid. En trouwens: een spel lingsmoeilijkheid is er in wezen niet. Men heeft er een gemaakt. Van onleesbaarheid voor een hedendaags publiek is geen spra ke. Wil men een ruimere kring voor Cou perus interesseren, dan had men andere wegen moeten inslaan. Daar dit in eerste opzet kennelijk niet de bedoeling is ge weest, blijft ook iedere verandering in de authentieke spelling, die de grote schrijver goed genoeg geaoht heeft voor zichzelf, eigenwijs en onverantwoord. Twee Belgische sprekers Onder auspiciën van de afdeling Kenne- merland van het Comité Benelux wordt op Vrijdag 9 Mei in hotel De Leeuwerik te Haarlem een bijeenkomst gehouden, waarop het woord zal worden gevoerd door de Belgische oud-minister P. M. Or- ban (over: Benelux en Europese samen werking) en door mr. dr. E. J. E. M. H. Jaspar (onderwerp: Benelux, feiten en re sultaten). Voorts zullen er enige geluids films over België en Luxemburg worden vertoond. DORIS HART EN DROBNY WINNEN ENGELSE TITELS. In de tennis-finale van het heren enkelspel van de Engelse kampioenschappen op harde banen te Bour nemouth heeft Jaroslav Drobny voor een verrassing gezorgd door de Australiër Frank Sedgman, nummer één van de wereldrang lijst. te kloppen. Met de cijfers 62. 6—4, 16, 64 behaalde Drobny het kampioenschap. De finale van het herendubbelspel werd ge wonnen door Sedgman en Drobny die met 62, 64, 61 over de Engelsen Mottram en Paish zegevierden. In de eindstrijd bij de dames verdedigde Doris Hart met succes haar titel tegen Shirley Fry. Met 64, 6—3 sloeg de Amerikaanse haar landgenote. De finale van het damesdubbelspel leverde een over winning op voor Doris Hart en Shirley Fry, Twee factoren, die niet vaak voorkomen, zijn oorzaak geworden, dat Stormvogels in Volendam met slechts één punt genoegen moest nemen. Daar was dan in de eerste plaats het niet inschieten van een straf schop door Freek Venus, die anders zo'n specialist in dit vak is en voorts een aan vechtbare beslissing van de overigens uit stekend leidende scheidsrechter Bronk- horst. Nadat de bal door doelman Keizer achter de lijn was weggegrabbeld, gaf hij lot aller verbazing Volendam een vrije trap op een plaats, waar in geen velden of wegen een Stormvogel te bekennen was geweest, laat staan een overtreding begaan kon hebben In de eerste helft toonden beide clubs zich niet van hun beste zijde; er is over het geheel slecht en slordig geplaatst, wat tot gevolg had, dat vrijwel elke aanval in de kiem gesmoord werd. De thuisclub slaagde er in het spel gelijk te doen op gaan, maar al in die eerste 45 minuten werd het spel van de Vogels toch iets hoger aangeslagen. Zo voerden de blauw- witten het dekkingssysteem accurater uit en werden vooral ter rechterzijde door Luppens en Snoeks, alsmede links door Rudi de Boer, die zich een prima verbin dingsspeler toonde, gladdere aanvallen op gezet. In de tweede helft had Stormvogels al vrij gauw succes. De Boer zette (koppend) krachtig door, kreeg op enkele meters van het doel de bal opnieuw op het hoofd enKeizer was geslagen (01). Tegen het einde kwam het Stormvógels- doel nog even onder hoge druk te staan Volendam appelleerde in deze periode zelfs heftig voor penalty doch Kraak c.s. hielden verder stand, zodat het 11 bleef. De vereniging „Het Grondbezit" kwam Zaterdag te Utrecht in algemene vergade ring bijeen. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer H. Th. s'Jacob, over de onzekerheid, die nog omtrent verschil lende wettelijke maatregelen op het ge bied van de grondeigendom bestaat. Naar zijn mening is het dirigisme er nog steeds op uit veld te winnen, maar zakelijkheid en gezond economisch inzicht hebben zijns inziens tot dusver veel ongelukken voor komen. Over het geheel gaf de toestand van de vereniging en het door haar be reikte, hem reden tot tevredenheid. De aftredende bestuursleden, de heren 's Jacob en F. den Hartog te Hoog-Blok- land werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van wijlen mr. F. A. Nelemans en mr. J. Linhorst Homan werden tot be stuurslid gekozen mr. H. N. baron Van Tuyll van Serooskerken en de heer P. M. Bürmann te Stompetoren. Enkele leden bespraken het béleid van sommige grond kamers, dat door gebrek aan behoorlijke inrichting en slechte werkwijze zeer veel te wensen zou overlaten. In de middagvergadering heeft prof. dr. Th. L. M. Thurlings, hoogleraar in de staathuishoudkunde te Wageningen, een causerie gehouden over het onderwerp „Herziening van de prijsniveaux bij pacht en vervreemding van landbouwgronden, een maatschappelijk belang". Inplaats van kaarten. Tot onze diepe droefheid is op 3 Mei j.l. overleden onze lieve zoon, broer en kleinzoon ERNST STEVEN ZONDERVAN in de leeftijd van 16 jaar P. J, Zondervan B. t(Z. E. Zondervan- Scherpenhuysen J. P. Zondervan Bertie Machiel Haarlem: B. Scherpenhuysen- Kuyt Bloemendaal, 5 Mei 1952. Duinwijekweg 14. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 7 Mei te 1 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg. LION d'OR Morgen: Jachtschotel. Gordijnen, Meubelstoffen. Tafel- en Divankleden, Japonstoffen FLORAPLEIN 1 t/o. Diaconessenhuis. Tel. 20056. Gunstige voorwaarden Vlotte afwikkeling. Mak. P. FRIS, Jan van Ga- lenstr. 35, Haarlem, tel. 10787 De Specialisten voor Uw Bruidsreportages Foto Voorwalt, Bloemend.weg 277, Overveen, tel. 16012 Jan Valks, Raamsingel 46, tel. 17818 Scherpenhuyzen Staten Bolwerk 6, tel. 20095 Luit Boersma, Stuyve- santplein 6, tel. 22303 Foto Riejo, Rijksstr.weg 161, tel. 25637 Gé Posch, Breestraat 6. tel. 20894. Barth. v. Donselaar, Rijksstr.weg 206, tel. 24050 Gé Leenheer, Zaanenlaan 131, tel. 25823 ATTENTIE De fotograaf Uwer keus bij ondertrouw opgeven- Het korps mariniers is een keur korps. Het is ook een modern korps, dat een steeds belangrijkere rol gaat spelen. De mariniers vormen o.m. landingsafdelingen en detache menten voor bewaking en beveiliging van de marine-bases. Zij zijn belast met de zorg voor de lichamelijke oefening van het marinepersoneel enz. Het beroepspersoneel vormt vanouds de ruggegraat van het korps mariniers. IP „De ma»nier er °oU b« 1 b° -men beweren, nters „iet dacht ie vaneen landing Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken, o.a. als matroos, seiner, telegrafist, stoker (dienstvak machinist), electromonteur, vuurleiding monteur, vliegtuigmaker, chauffeur, marinier enz. enz. Alle inlichtingen zijn te verkrijgen bij de volgende adressen7 Haarlem Hoofdbur. v. Politie, Nassauplein 3, Dinsd. v. 12-14 u. en Donderd. v. 18.30-21 u. Beverwijk Polüiebur. Woensdag van 12-14 u. Amsterdam Marinewerf Kattenburg Dagel. v. 8.30-17 u. Zat. van 8.30-1 2.30 u. en te 's-Gravenhage Hoofd Marinewerving. Bezuidenhoutseweg 123. WOLLEN, ZIJDEN EN KATOENEN COUPONS TEGEN ENORM LAGE PRIJZEN! De originele CHARLES MONTAIGNE haute-couture patronen zijn reeds vanaf f 2.50 verkrijgbaar. Onteigening Badhoevedorp. Het hoofd van het gemeente bestuur van Haarlemmer meer brengt ter openbare kennis, dat van 6 Mei 1952 af gedurende drié weken ter gemeentesecretarie, afdeling 4. te Hoofddorp voor een ieder ter inzage zullen lig gen do stukken, bedoeld in artikel 10, derde lid, der We- deropbouwwet, met betrek king tot de voorgenomen onteigening krachtens ge noemde wet van de percelen kadastraal bekend gemeente Haarlemermeer sectie H, nummers 3500 (ged.), 4816 en 4817, gelegen nabij de Slo- terweg te Badhoevedorp. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belangheb benden hun bezwaren tegen de voorgenomen onteigening schriftelijk bij het gemeente bestuur indienen. Hoofddorp, 1 Mei 1952. Het hoofd voornoemd, Mr. J. F. JANSONIUS. met ingang van 7 Mei a.s. Handel in machineriën en gereedschappen van: Rijksstraatweg 250 naar: Tel. blijft Haarlem 22787. O T r If n Duits 5 Mei I r N II Engels9Mei V I L. II U NecL 9 Mei Aanmelden dagelijks. Fr. Halsstr. 1, Haarlem, ■ma Tel. 14624 BB GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Hulsh. personeel gevr. DAGMEISJE van 81 uur. Aanm. Mevr. Sjouwerman, Bekslaan 11 A, Vogelenzang. Hotel Rusthoek, Bloemen- daalseweg 141, Bl'daal vraagt FL. HULP i. d. HUISH. Voor direct gevr. nette WERKSTER voor alle och tenden van 9—12 uur. Tel. 26716 of 's avonds na 8 uur Koeduinweg 12, A'hout. NET MEISJE gevr. voor de ochtenduren. Orionweg 70. Net DAGMEISJE gevr. Mevr. Fraterman, Brederoodseweg 76, Santpoort-Stat. Huish. pers. aangeb. B. z. a. nette jonge WERK STER, v. g. g. v. 2 a 3 dg. p. week. Brieven G 8540 Woensdagmiddag 7 Mei, 2 uur Voor het eerst in Heemstede de alles overweldigende kinderklucht: SJORS en SJIMMIE in de oerwouden van AFRIKA SPANNEND en BOEIEND van begin tot eind Prijzen 0.50 tot 1.25. Plaatsbespreken Dinsdag 6 Mei 103 uur. Woensdag 7 Mei van 10 uur af. KENNEMER RIJWIEL- EN MOTORVEILING Veiling op Woensdag 7 Mei des avonds 8 uur in Gebouw ROSEHAGHE, Hoofmanstraat 12, bij de Zijlweg, van RIJWIELEN, BROMFIETSEN en MOTORRIJWIELEN. Gelegenheid tot inbreng Dinsdag 6 Mei in voormeld gebouw van volwaardige goederen. Kijkdagen: Dinsdagavond van 69 uur en op de dag van verkoop. G. TEKELENBURG, Deurwaarder, Kleine Houtweg 81 B. z. a. net R.K. MEISJE 21 j. uit het Oosten des lands als HULP IN DE HUISH. geh. intern. Brieven G 8528 KINDERRIJWIEL plm. 7 j. Veldlaan 22, Bentveld. Te koop aangeboden Huizen aangeboden W.WAGENTJE f 17, kinder stoel f 10, hobbelpaard f 3. Dullaertstr. 12, H.-N. WONING aangeb. in Am sterdam Z. Vechtstraat III. Brieven G 8537. Ter overname LEERBOE KEN SCHOEVERS, Secreta resse opleiding. Br. G 8532. Kamers aangeboden OPEL 4-deurs loopt 1-12, pr. f 375. Bloemhofstraat 15 R. Aan besch. dame of heer, b. b. h. h. met vest. verg. goed en rustig TEHUIS m. voll. pens. aangeb. bij beschaafd ouder echtpaar omg. Sant poorterplein. Kosten f 150 p. m. Brieven G 8529. Wgs. vex-tr. te koop: CI- TROëN sport model 11 exp. rapport en taxatie prijs f 2650 Brieven G 8534. Diversen TAPIJTEN LOPERS Deze week fabrieksres- tanten voor ongelooflijke prijzen. Holtaps f 29.50; Wiltons w.o. gr. maten f 62.50, f 79.50, f 125; ML Smyrna's grote maten f 179; lopers f 1.95 en f 2.45 p. meter; gordijnstoffen f 2.75 p mtr.Verkoop van 9—5.30 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Jans straat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. Net meisje, Gron., 23 j. zoekt dito VRIENDIN. Br. G 8538 Gevr. RIJZADEL v. paax'd met toebeh. Brieven m prijs G 8530. Te koop gevraagd Mooie witte TROUWJAPON m. 40-42. Distellaan 4, Aer- denhout. 2 x bellen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 4