Kopbal van De Voogd maakt Haarlem kampioen "j&riwwn! Haarlem-elftal kreeg enthousiast onthaal DSS stelt zich in veiligheid, maar NAS degradeert Ranglijstjes voetbal Voetbaluitslagen De Na uiterste krachtsinspanning Na het zoet der overwinning Kennemerland verliest bekerstrijd Haarlemse jeugd wint tournooi 'eucu 3 Hade from "sun-kissed" tobaccos Voor de derde keer Haarlemse 4e klassers Zaterdagvoetbal RCH verspeelt punt tegen L>OS Grote zege van EDO op Theole (4-0) Jeugdtournooi van Haarlem Engelse profteams naar Haarlem League-uitslagen v H.B.C. klopt L.F.C. BAANDAG 5 MEI 1952 Haarlem is er slechts na uiterste krachtsinspanning: in geslaafd, een kleine overwinning in Enschedé te behalen en daarmee het kampioenschap van de afdeling. Want evenals tegen D.W.S., heeft Enschedése Boys zich ten Vóflé gegeven om een eervol mogelijk resultaat te bereiken. Leek het er in het begin op, dat de Twentenaren goede winst kansen hadden, in de tweede helftjjjfofig Haarlem, het volle gewicht van een komend kampioenschap in de schaal go^end, de Enschcdéërs terug en toen midvoor De Voogd een kwartier voor het eindezet enige doelpunt van de wedstrijd scoorde, noemde ieder dit, evenals later de uitslag, volkomen verdiend. Het zal Haarlem groot genoegen doen, dat het, met zulkg kware tegenstand zegevierend uit de strijd trad. Na het bekend worden van h&i gelijke spel van D.W.S. in Amsterdam heerste er onder de Haarlemse supporter^ terecht grote vreugde over dit behaalde kampioenschap. Het elftal van Haarlem zoals het Zoals gezegd, school in deze strijd voo-r Haarlem het meeste gevaar in de eerste helft. De Boys plegen meestal hard van sta pel te lopen en daarom moesten Odenthal c.s. voortdurend op hun hoede zijn om de snelle Enschedése aanvallen het hoofd te bieden. Eén keer kwam de Enschedése linksbin nen zelfs volkomen vrij, doch de bal vloog uit diens schot tegen de lat. Langzamer hand gingen de Haarlemmers hun meer normale spel spelen en vooral in de tweede helft werd het steeds duidelijker, dat de winstkansen waren gekeerd. 1 Sterke tegenstand Dg eenheid in de Enschedése ploeg ging verloren en alleen het zwakke schieten was oorzaak dat doelpunten zo lang uit bleven. ADVERTENTIE vorige week tegen EDO speelde. Daarbij kwam, dat de Enschedése verde diging zich met band en tand bleef ver zetten tegen de steeds meer opdringende Haarlemmers. Tweemaal haalde Schuur- huis, de stopperspil van de Boys, de bal voor de doellijn weg, toen de doelman reeds was gepasseerd. De Boys speelden toen al geruime tijd met de, doelman uit het vijfde, omdat Koster voor de rust in een noodlottige bot sing met De Voogd een hoofdwonde had opgelopen en moest worden vervangen. De keepers van het 2e, 3e en 4e elftal waren door ziekte en andere redenen niet beschikbaar, maar de jonge Kremer, die 's morgens ook al in het vierde van de Boys had meegespeeld, deed het maar wat goed, voor de ongeveer 15.000 toeschouwers. De Voogd scoort Haarlem werkte echter energiek door en had met de Enschedése voor- waartsen niet meer zo heel veel moeite. Het zag er echter naar uit, dat het 00 zou blijven, totdat Haarlem een kwar tier voor het einde de Zoveelste corner kreeg te nemen. De bal kwam van rechts prachtig voor en eindelijk had De Voogd succes met een kopbal, precies in de hoek (01). We behoeven u natuurlijk niet de grote vreugde te schetsen die er in het Haarlemse kamp heerste. De Voogd werd nog ver vangen door De Groot en Haarlem moest zich in het laatste kwartier nog hevig ver zetten tegen enkele energieke pogingen van de Enschedéërs om nog eën gelijk spel te behalen, maar Haarlem besefte tè goed, wat er op het spel stond en bleef de situatie beheersen. Haarlem heeft in sportkringen de naam gehad de grilligste club van het land te zijn, die zich hardnekkig bleef onderschei den door onverwacht van de zwaksten te verliezen. Deze ongewone eigenschap heeft in het verleden trouwe aanhangers der club tot wanhoop gebracht. Na de bevrij ding is het echter anders geworden, want sedert 1946 is voor de derde keer het kam pioenschap van een der afdelingen van de eerste klasse behaald. Twee maal ge schiedde dat in seizoenen, waarin op het terrein van H.F.C. de competitiewedstrij den werden gespeeld. Thans is voor de derde maal de kampioensvlag in top ge gaan na een seizoen, dat in eigen omgeving doorgebracht is. Toen in 1946 de titel be haald werd kon men zeggen, dat het veld van H.F.C. Haarlem geluk heeft gebracht. In het seizoen 18961897 maakte de ploeg ook gebruik van de gastvrijheid van de oudste voetbalclub. Zij verloor geen enkele partij in de competitie in de tweede klasse en door met 50 van H.F.C. te winnen volgde promotie naar de eerste klasse. 1 October 1889 wordt aangenomen als oprichtingsdatum. Als tweede klasser lager was niet mogelijk begon Haarlem zijn loopbaan. De eerste wedstrijd in de hoogste klasse werd gespeeld tegen H.B.S. Weliswaar werd met 42 verloren, maar de spelers pasten zich spoedig bij het mi lieu aan en Haarlem eindigde in het eerste jaar op de vierde plaats van de zeven. Tot en met het seizoen 19251926 speel de Haarlem in de eerste klasse. Daarna de gradeerde het naar de tweede klasse. In het eerste jaar in de tweede klasse werd het kampioenschap behaald, doch er volg de geen promotie, een jaar later bezette de club de derde plaats en aan het einde van 19281929 werd het kampioenschap be haald, dat later met promotie bekroond werd. Het succes in de eerste klasse was niet groot, want Haarlem degradeerde weer. Sinds 1933 speelt de kampioensploeg in de eerste klasse en bezette verscheidene keren de tweede plaats. In 1946 werd ook het kampioenschap van Nederland behaald na een zege op Heeren veen in het Heemsteedse Sportpark. Van het elftal uit dat jaar speelden dit seizoen ook Roozen en Groeneveld mee. Twee seizoenen later werd Haarlem weer kampioen. E.D.O. behaalde toen ook de titel. Zondag slaagde Haarlem er in opnieuw kampioen te worden. Op dezelfde dag was het feest voor Willem II, dat kampioen werd. De beslissing in de vierde afdeling is nog niet gevallen. Hermes-D.V.S. en Sparta Zijn gelijk geëindigd en zullen in een be slissingswedstrijd moeten uitmaken welke ploeg aan de kampioenscompetitie zal deelnemen. Vanavond wordt in Utrecht een verga dering gehouden, waarin het programma vastgesteld zal worden. Eerste klasse A: Haarlem 26 16 8 2 40 51—22 DWS 26 15 9 2 39 46—16 EDO 26 14 5 7 33 39—26 AGOVV 26 12 8 6 32 50—34 Heerenveen 26 11 9 6 31 55—40 Ensched. Boys 26 12 5 9 29 44—40 'i Gooi 26 10 7 9 27 27—29 Frisia 26 10 7 9 27 47—50 De Volewijckers 26 10 6 10 26 44—40 GVAV 25 9 4 11 22 49—39 Elinkwijk 25 7 7 11 21 38—52 Go Ahead 26 5 6 15 16 38—48 Theole 26 3 5 18 11 28—68 Velocitas 26 2 4 20 8 24—76 Eerste klasse B: Ajax 26 19 4 3 42 76—29 Leeuwarden 25 15 3 7 33 59—46 RCH 26 13 7 6 33 64—36 Wageningen 26 14 4 8 32 64—33 Vitesse 25 11 9 5 31 52—36 Be Quick 24 13 3 8 29 4631 DOS 25 11 6 8 28 65—48 Enschedé 26 9 7 10 25 36—44 Zwolse Boys 26 8 8 10 24 37—46 Blauw Wit 26 6 11 9 23 38—46 VSV 24 6 10 8 22 34—36 Sneek 25 5 4 16 14 25—64 Achilles 26 4 2 20 10 25—67 Oosterparkers 26 3 4 10 10 27—86 Achilles en Oosterparkers moeten beslis- singswedstrijd spelen voor degradatie. Eerste klasse C: Eerste klasse D: Willem II 26 18 42 Sparta 26 16 37 Eindh. 26 17 40 H. DVS 26 15 37 BW 25 12 29 PSV 26 15 35 Feijeno. 25 13 29 Limb. 26 14 31 MVV 25 10 27 VW 25 13 30 SVV 25 9 25 Emma 25 11 27 Juliana 26 10 25 Xerxes 25 10 25 NAC 25 8 24 NEC 25 8 23 Bleijerh. 25 10 24 NOAD 24 9 22 ADO 26 9 24 HBS 25 9 21 Sittardia 25 10 20 Maurits 26 7 21 RBC 25 8 18 Brabantia 25 9 18 DHC 26 7 16 Longa 26 6 16 Quick (N) 26 5 13 Chèvrcm. 26 6 13 Hermes DVS en Sparta moeten een beslis- schap. De ontmoeting is bepaald op Zondag in het Stadion Feijenoord. „Ik had het in mijn stoutste dromen niet durven verwachten", zei Kick Smit gister avond in een hoekje naast het toneel in de grote zaal van hotel De Leeuwerik. En als hij dat zegt glundert hij, als had hij een seconde geleden het winnende doelpunt ge scoord in een interland-wedstrijd. En als Kick Smit, zo waren er honderden. Sup porters, leden van Haarlem, bestuursleden van diverse verenigingen en autoriteiten. Zij allen kwamen bijeen om het elftal van Haarlem en het bestuur te feliciteren met het kampioenschap van de eerste klasse, dat een paar uur geleden was behaald in Enschedé tegen de „Boys" uit die plaats. „Lang zullen ze leven", zong de uitgelaten schare en voor de zoveelste maal klonk een applaus waaraan schier geen einde kwam. Haarlem was kampioen en dat moest gevierd worden Voor het echter zo ver was, waren er al heel wat kelen van Haarlemmers hees ge schreeuwd. Aan het begin van de avond al begonnen de voetbalenthousiasten uit Haarlem en omgeving nieuwsgierige blik ken te werpen in de zalen van „De Leeuwerik" om te zien of het kampioens elftal al gearriveerd was. Er was toen nog helemaal niets van een feeststemming te bemerken en daarom gingen die enkele tientallen maar voor de deur wachten. Maar al gauw waren die tientallen aan gegroeid tot vele honderdtallen. En tegen tien uur had de Haarlemse politie reeds lang een afzetting gemaakt rond de ingang van het hotel. Zou dat niet gebeurd zijn, wel, de spelers en bestuursleden zouden in de Kruisstraat gehuldigd moeten zijn. Kampioensvreugde En om dat lange wachten een beetje te vergeten ging men maar zingen. „Haarlem één gaat nooit verlo-ören, Haarlem één staat bovenaan", zong de menigte buiten. „Citroen, citroen en Haarlem is kampioen", schreeuwden de adspirantjes binnen. En ze zwaaiden met hun rood-blauwe petjes, pronkten met hun clubdassen en keken trots als zaten ze zelf in het eerste elftal. Eerst om kwart voor elf arriveerde de „kampioensbus". De bus, die het Haarlem elftal en het bestuur midden in een niet te bedwingen menigte van juichende men sen zette. Voorzitter van Balen Blanken was de eerste, die van alle kanten gefeli citeerd werd en toen door een paar Haar lemmers op de schouders naar het toneel van „De Leeuwerik" werd gedragen. Na hem volgde het gehele elftal en de reser ves. Groeneveld, Laan, Odenthal, Schilp- zand, De Voogd, Kuys en al die anderen. Bescheiden glimlachend lieten ze zich toe juichen en gelukwensen door mensen, die ze wel en die ze helemaal niet kenden. Toen binnen het rumoer bedaard was, nam voorzitter Van Balen Blanken het woord. „Zes weken geleden", zo zei deze, „gaf men Haarlem niet de minste kans. En nu? Nu zijn wij kampioen. Zonder een be slissingswedstrijd, waarop wij eigenlijk al zo'n beetje gerekend hadden. En ik weet het, zo vervolgde de voorzitter, wij allen gsan met gemengde gevoelens de komende kampioenscompetitie in. Doch ondanks dat ben ik er zeker van, dat wij een eervol resultaat zullen behalen. En misschien is dat eervolle resultaat wel de hoogste voet baleer die wij kennen: het landskampioen schap. Rij van sprekers En daarna kwamen de sprekers. Wethou der D. J. A. Geluk wenste geluk namens het gemeentebestuur van Haarlem en sprak tevens de hoop uit, dat het Haarlem ook in de competitie om het kampioenschap van Nederland naar den vleze zou mogen gaan. Waarna een rij van bestuursleden van bevriende verenigingen voor de micro foon kwam. Een enthousiast applaus weerklonk toen plotseling niemand wist dat ze aanwezig Ten tweeden male heeft Newcastle United de Engelse voetbalbeker gewonnen door in de finale Arsenal met 1-0 te verslaan. Winston Churchill overhandigt de veel omstreden trofee aan Joe Harvey, de aanvoerder van de gelukkige club. Eerst in de allerlaatste wedstrijden ko men in de vierde klasse-afdelingen de be slissingen. DSS wist tegen Aalsmeer het ene benodigde punt te behalen in de vorm van een 33 gelijk spel, nadat de Haar lemse ploeg bij de rust een 31 voor sprong noteerde. Maar het gevaar was ge weken en nu komen NAS (en VI. Vogels?) voor degradatie naar de afdeling Haar lem in aanmerking. NAS werd definitief aangewezen voor degradatie vanwege het gelijke spel (ook al 33) tegen Uithoorn, maar VI. Vogels houdt nog een klein kansje zich te kun nen handhaven. Deze Haarlemse ploeg besloot de felle en succesvolle eindspurt met een 30 overwinning bij St. Pancratius en heeft thans 19 punten. Van belang is dus het resultaat van de ontmoeting Aalsmeer- Lijnden. Laatstgenoemde verloor van EHS met 52 en bleef dus eveneens op 19 punten staan. Met DIO is het de laatste tijd mis. Ook de laatste wedstrijd ging verloren want VDO bleef met 30 in de meerderheid en ook Bloemendaal zag zich in de laatste wedstrijd geklopt: 21 tegen HEDW. In de vierde klasse van het tweede district is de toestand er voor THB plot seling heel wat gunstiger op geworden. Rouwkoop verloor de laatste wedstrijd met 41 van Warmunda en eindigt thans met 13 punten. Deze ploeg degradeert dus Het Zaterdagmiddagvoetbal van de Haarlemse KNVB-elftallen behoort voor dit seizoen weer tot het verleden. Kenne merland was de enig overgebleven ploeg die nog aanspraak kon maken op de KNVB-beker, maar werd Zaterdag door de Rijnsburger Boys verslagen. Met een zeer gehavend elftal, omdat de honkbalploeg beslag had gelegd op een aantal spelers, moest Kennemerland een 41 nederlaag incasseren en daarmee was Kennemerland uitgebekerd. In de vierde klasse A werd KMVZ kam pioen dank zij een 00 gelijk spel tegen PVF Wel diende PVF een tweetal protes ten in, zodat KMVZ zich nog niet officieel kampioen kan noemen. De uitslagen waren: 4 A: ABT-NDSM 3—1; KMVZ-PVF 00; Kromhout-Jong Holland 34. Beker: IJselmeervogels-AMVJ 41; SNL-Huizen 0—2 (gestaakt); Rijnsburger Boys-Kennemerland 41. waren vrijwel het gehele elftal van de grote rivaal D.W.S. op het toneel stond om het Haarlem-elftal geluk te wensen. Daarna was het de beurt aan een be stuurslid van De Volewijckers, van D.F.C., van R.C.H., van V.S.V., van De Jagers, van A.F.C., van H.F.C., van E.D.O., van W.E.K. Daar was verder nog de secretaris-pen ningmeester van de K.N.V.B., de heer Brunt, en de voorzitter van de H.V.B., de heer Van der Aart en nog zovele anderen. En allen hadden ze maar één wens: Haar lem landskampioen; Haarlem voor de tweede maal de hoogste voetbaleer. Be halve het bestuurslid van Ajax. Die wenste alleen maar, dat de wedstrijden sportief zouden mogen verlopen. Maar daarvoor was zijn vereniging per slot van rekening ook afdelingskampioen en een ernstige concurrent van de roodbroeken De Voogd (geheel links) maakt met een kopbal het enige doelpunt in de wedstrijd en bezorgt hiermede zijn club het kam pioenschap. Verder v.l.n.r. Schuurhuis (E. B.) de reserve doelverdediger van de Boys, Jacob van Haarlem en Groothuis (E.B.). (Foto hieronder) en THB, dat 14 punten bezit, moet thans met de nummers voorlaatst van de afde lingen 4 B, C en D een hele competitie spe len om drie plaatsen in de vierde klas. Wanneer de Haarlemmers in deze extra competitie van zes wedstrijden dus niet als nummer laatst eindigen blijft THB in de KNVB. DCO verrichtte nog een behoorlijke prestatie door het seizoen tegen het sterke ASC met 2—2 te eindigen, maar Concor dia zag zich door SJC met 54 geslagen. DOSRCH was een wedstrijd waaraan goed was te bemerken, dat er voor beide ploegen niets meer van het resultaat afhing. Bij vlagen werd er door beide partijen goed gevoetbald, doch dan volgden er ook weer perioden, waarin er maar matig voetbal was te zien. Dat nam niet weg, dat de strijd als geheel niet onaardig was en het 1-1 gelijke spel, waarmede het einde kwam. loon naar werken was voor beide ploegen. DOS begon heel goed. bouwde de aanval len beter op dan de RCH-aanvalslinie, doch maakte daarbij de fout het spel teveel in de breedte te houden, zodat dit offensief niet met doelpunten werd bekroond. En toen langzamerhand de RCH-defensie het spel meer en meer naar de andere helft wist te verplaatsen, bleek dat het Haarlem se voorhoede-spel aanmerkelijk gevaarlij ker was. Toch duurde het nog lang er was bijna een half uur gespeeld voor RCH de leiding nam. Het was De Wette, die enkele DOS-verdedigers passeerde en de bal toen zuiver voor de voeten van Koster plaatste. Deze schoot hard in, doch doelman Coster kon de bal wegslaan, echter voor de voeten van De Wette, die geen fout maakte en inschoot (0-1). Na de rust viel DCS weer goed aan en de RCH-defensie kreeg druk werk. Lam- mers kreeg wel enkele kansen, doch liet die onbenut. Doch kort daarna maakte hij veel goed door op fraaie wijze gelijk te maken. Rechtsbuiten v .d. Bbgert gaf een goede pass naar Krommert, deze liep even met de bal door, gaf toen over aan Lam- mers en onhoudbaar voor Wille schoot de Utrechtenaar in (1-1). Daarna volgde verdienstelijk veldspel van beide ploegen, waarbij beide doelver- dedigers niet werkeloos bleven, doch toch ook niet bepaald ernstig op de proef wer den gesteld, zodat met het 1-1 gelijke spel ook het einde kwam. De wijze, waarop E.D.O. zich in de laat ste competitiewedstrijd van de derde plaats op de ranglijst heeft verzekerd, heeft aan Theole geen .ogenblik de illusie gelaten de beide punten mee naar Tiel te kunnen nemen. Er was tussen de beide ploegen wat spelopvatting en techniek betreft zeker een klasse verschil waarneembaar. Ondanks het voordeel van de stevige wind, waarmede de geel-zwarte Tielenaren van start gingen, hebben zij het doel van Van den Berg in de eerste helft eigenlijk geen enkele maal ernstig weten te bedrei gen. Hun halfspelers, Termeer en Gennis- sen, bepaalden zich er toe de verdediging te steunen en lieten het middenveld over aan Berends, Karpes en de achter de Haar lemse viermans-voorhoede opererende rechtsbinnen Evers, van welke drie vooral de laatste een groot aandeel had in de tal loze goed opgezette aanvallen van de thuis club. Voor het doel van doelman Hendriks was Roodselaar weer de gevaarlijkste man. In de 20e minuut weerde Hendriks zich na een voorzet van Evers tot tweemaal toe uit stekend, toen Korevaar de bal hard in kopte en Roodselaar het terugspringende leer opnieuw van dichtbij inzond. Er ont stond echter een doelworsteling, waaruit Korevaar toch scoorde. Een onoordeelkun dig terugspelen van stopper Wammes bete kende voor Klein een voorzet, waaruit de linksbinnen de stand op 20 bracht. De bezoekers trachtten hun voorhoede met lange passen aan het werk te zetten. Door de harde wind geraakte de bal daar bij echter dikwijls buiten het veld en voor zover de voorwaartsen het leer onder con trole wisten te krijgen stonden Dweelaard en Koning, maar vooral Bax hun geen kansen toe. Enkele schoten van C. v. d. Eist, van grote afstand gelost, leverden v. d. Berg geen moeilijkheden op. Toen Roodselaar drie minuten na de her vatting peuterig spel van linksachter Stam in het Tielse doelgebied met een doelpunt afstrafte, was voor de geel-zwarten elke kans op een of beide punten verkeken. De actieve middenvoor der rood-zwarten maakte er enkele minuten later uit een voorzet van Verdam met een kopbal 40 van. Theole bleef volharden in zijn verde digende tactiek, uitgezonderd de snelle rennen van Stam, die de bal enkele malen diep in de Haarlemse verdediging wist te brengen. Doelpunten werden aan geen van beide zijden meer gescoord. Op 11 Mei zal op de terreinen van „Haar lem" een jeugdtournooi gehouden worden, waaraan deelnemen de volgende verenigin gen: DFC; DWS; EDO; 't Gooi; HFC: Spar ta; WA en Haarlem. Er zal gespeeld worden om een wisselbeker, beschikbaar gesteld door de supportersvereniging „Haarlem". <T Het Haarlemse Junioren-elftal heeft het vierbonden jeugdtournooi, dat Zondag in Bergen georganiseerd werd, gewonnen. Na in de eerste ronde van Leiden te hebben gewonnen met 10 door een doelpunt van de RCH'er Hoogendoorn in de eerste helft, speelde het Haarlemse elftal in de finale ge lijk tegen Amsterdam, dat van Noord holland had gewonnen, ook met 10. De Haarlemse ploeg maakte een uit stekende indruk en het succes was volko men verdiend. Reeds in de eerste ontmoe ting gaven de Haarlemse jongelingen blijk over een goed getraind elftal te beschik ken. Leiden gaf evenwel uitstekend partij. Rokus Hoogendoorn van RCH scoorde voor de rust het enige en beslissende doel punt. Tegen Amsterdam was de strijd fel en spannend. De Amsterdammers namen voor rust de leiding maar het was weer Hoogendoorn, die voor Haarlem gelijk maakte. Een prachtig doelpunt van deze RCH-speler. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen. Amsterdam schoot er eerst een van de vijf in. Haarlem liet de unieke kans om dit treffen te win nen ongebruikt, want ook de Haarlemse schutters brachten het niet verder dan één doelpunt van de vijf strafschoppen. In de tweede serie wisten de Amsterdam mers er drie in te schieten maar toen schoten de Haarlemmers viermaal achter elkaar raak, zodat de wisselbeker dit jaar naar Haarlem verhuisde. Een fraaie pres tatie van de Haarlemse jeugd. Deze maand nog komen drie Engelse voet bal-profteams naar de Spaarnestad. Het zijn Colchester, uit de derde divisie van de Engelse League, Leeds United, dat in de tweede divisie uitkomt en Norwich uit de derde divisie. Zaterdagavond 10 Mei speelt EDO in het Noorder Sportpark tegen Colchester. Deze ploeg brengt dan een tegenbezoek aan Haarlem, nadat zij verleden jaar ter gelegenheid van het Festival of Britain EDO als gast had. De burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, zal om zeven uur de aftrap verrichten. Aan deze ontmoeting gaat een wedstrijd tussen de adspiranten van RCH en EDO vooraf. Donderdagavond 15 Mei komt vervol gens Leeds United in het Haarlem stadion om er de afdelingskampioen te bestrijden. Deze wedstrijd begint om acht uur. Op Woensdag 28 Mei tenslotte komt het prof-elftal van Norwich uit op het RCH- terrein tegen het Haarlems elftal. De voetbaluitslagen van de in de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Derby County-Chelsea 1-1; Stoke City-Middlesbrough 3-2. Tweede divisie: Cardiff City-Leeds Uni ted 3-1; Luton Town-Barnsley 4-2; Shef field United-Queens Park Rangers 1-2. In de laatste competitie-wedstrijd is HBC weer eens ouderwets goed naar vo ren gekomen. LFC werd in het Heem- steedse Sportpark met 61 verslagen. Vijf minuten na het begin hadden de zwart- witten door doelpunten van Bontje en De Reus (2x), reeds een 30-voorsprong. HBC speelde een snelle partij, waartegen over de Leidse bezoekers in vele opzichten tekort schoten. Door toedoen van Martin en Bontje ging de rust in met 50. In de tweede helft deed HBC het wat kalmer, waardoor LFC de gelegenheid kreeg enige aanvallen te ondernemen. Voor een hard schot moest doelman Willemse zwichten, maar daarna kregen de LFC-ers geen kans meer de uitstekende Heemsteed se keeper te passeren. Het was Bontje, die de stand op 61 bracht. ADVERTENTIE BARTELJÖRISSTRAAT 20 TEL.1M59 1 PAMESSH6RTS - BLOUSES Eers(e klasse A: 't GooiElinkwijk 14; Enschedése BoysHaarlem 0I; EDO Theole 40; VelocitasHeerenveen 23; AGOVV—Go Ahead 6—2; DWS—GVAV 1—1; De VolewijckersFrisia 11. Eerste klasse B: OosterparkersBlauw Wit 34; Wageningen—Zwolse Boys 3—1; SneekBe Quick afg.; AchillesVitesse 23; VSV—Enschedé 1—7; DOS—RCH 1-1; Leeu wardenAjax 43. Eerste klasse C: Willem IIBleijerheide 61 (Willem II kampioen); ADOFeijen oord 41; EindhovenQuick (N.) 32; NAC MVV 1—1; Juliana—DHC 1—1. Eerste klasse D: MauritsVW 05; Her mes DVS—Brabantia 21; Xerxes—Longa 10; NECLimburgia 20; EmmaHBS 41; ChèvremontSparta 9—3. Promotie tweede klasse: VolendamStorm vogels 11. West I. Promotie derde klasse: Rapiditas OVVO 21 (Rapiditas promoveert). Derde klasse A: De Meteoor—RKAVIC 1—3 (De Meteoor degradeert). Vierde klasse C: J. H. Kwartier—Zilver meeuwen 9—3; KBV—ADO '20 0—5; WB— Purmerend 21. Vierde klasse D: NautilusDe Pionier 50; WilskrachtZaanlandia 41; SEMO WMS 4—2; ZRC—BDK 2—0; De Germaan— Animo 32. Vierde klasse F: St. PancratiusVliegen de Vogels 0—3; DIO—VDO 0—3; HEDW— Bloemendaal 21; NASUithoorn 33; DSS —Aalsmeer 33; EHSLijnden 52. West II. Vierde klasse A: DCOASC 22; Rouwkoop—Warmunda 1—4; SJC—Concor dia (H.) 5—4. HVB-uitslagen 1 A: BSMHaarlem 4 21; DSKSpaarn- dam 1—1; Heemstede—VVD 6—2; Nieuw VennepEDO 3 01. 1 B: DEM 2Haarlem 3 A 60. 2 A: VogelenzangWH 72. 2 B: Ripperda 2—VSV 4 4—2. 2 C: NAS 2—WB 3 3—0. 3 C: Schoten 4—DEM 3 0—8. 3 G: EDO 9aZndvoortmeeuwen 6 71. Jeugdafd. A: EDO a—DSS a 5—3. Promotiecompetitie: Hoofddorpse Boys Wijk aan Zee 2 3—5; HBC 3—VSV 6 4^2- Geel Wit 2—DSS 2 4—5; BSM 2—Haarlem 7 2—4; DEM 4—DCO 4 2—3; Hillegom 7— WH 4 1—1; DSB 3—VI. Vogels 5 1—3. Zaterdagmiddagcompetitie 2: Kennemerland 4VVRA 1—3. 3: Kennemerland 6—Telefonia 2 1—3; VEW 2—IJmuiden 5 7—2.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5