Haarlemse combinatie won voetbalwedstrijd van Hillegom Jeugd-appèl in Zandvoort I Blauwe Gillette Mesjes -Clowntje Riek Haarlemmermeer Lisse Amsterdamse Beurs Hillegom vierde Bevrijdingsfeest Vier-dorpentournooï Concert op bevrijdingsdag Burgerlijke stand van Haarlem Sportdag in Hoofddorp In April werden 22339 gemeente-boeken uitgeleend Bromfiets-rallye Voor de kinderen Jodenvervolging in Oost-Duitsland? FEUILLETON De fluistercampagne Scheepvaart DINSDAG 6 MEI 19 52 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De bevrijdingsfeesten in Hillegom begon nen Maandagmorgen met kinderspelen voor de leerlingen van de laagste klassen der scholen. Des middags werden de spelen voortgezet voor de kinderen uit de hogere klassen. Even dreigde de regen de spelen in de middaguren te verstoren, maar het bleef bij een enkele bui, zodat het gehele pro gramma kon worden afgewerkt. Na de kinderspelen kwamen twee elftallen, samengesteld uit leerlingen van diverse scholen, tegen elkaar in het veld. Na een aardige voetbalwedstrijd was de stand 2—2. Inmiddels hadden zich op het „Hillegom"- terrein een groot aantal, sportliefhebbers verzameld voor de voetbalwedstrijd tussen een combinatie van Hillegomse spelers en een Haarlemse combinatie. Na de aftrap door de burgemeester ontwikkelde zich een aar dige strijd, waarbij de aanvallen van Haar lem voor de rust misschien minder talrijk, maar zeker veel gevaarlijker waren. De Hillegomse combinatie opereerde met slechts drie man in de voorhoede en daardoor ont brak de stootkracht. Nadat reeds verschil lende aanvallen op het doel van Hillegom waren gedaan, strafte in de 35e minuut rechtsbuiten Voormeer een fout van de back van Hillegom af (01). Met deze stand kwam de rust. Wie verwacht had dat de Hillegomse com binatie na de hervatting van het windvoor- deel zou weten te profiteren, kwam bedro gen uit. De Haarlemse combinatie bouwde keer op keer mooie aanvallen op. Het was te voorzien dat de achterstand nog zou worden vergroot. Na 20 minuten spelen in de tweede helft werd het dan ook 0—2. Hoewel de Hil legomse halfspeler Fr. Lubbe, die onver moeibaar zwoegde zijn voorhoede steeds weer aan het werk zette, een schutter ont brak. Eeni doelpunt kwam wel aan de andere kant, door een misverstand in de achter hoede (03). De Hillegomse combinatie zag in de laatste minuut toch nog kans de eer te redden. Uit een corner plaatste J. Bol de bal met een kopbal achter de doelman. Voor het raadhuis is des avond een taptoe gehouden, waarna het bevrijdingsfeest werd besloten met een mooi vuurwerk. De uitslagen der kinderspelen waren: Jongens le klasse (blokjes rapen): 1. Peter v. d. Loo, Joannesschool; 2. Joh. v. d. Reep, St. Josephschool; 3. Martien v. d. Aart, Joan nesschool; 4 Gerard Prikkel, Julianaschool; 5. Hennij Otten, Josephschool; 6. Jan v. d. Lans, Jospehschooï, Meisjes le klasse (vlaggetje steken): 1. Greetje v. Schie, Mariaschool; 2. Rosa War- merdem, Josephschool; 3. Ineke Spierings, Josephschool; 4. Toos Hopman, Pr. Marijke- school. Jongens 2e klasse (buslopen): 1. J. v. Zij- verden. Pr. Marijkeschool; 2. Harry v. d. Berg, Pr. Marijkeschool; 3. Gerard Verbrug- gen. Joannesschool; 4. J. Hartman, Joannes school. Meisjes 2e klasse (bankkruipen): 1. Thea Schlamann, Josephschool; 2. Leni v. Haaster, Josephschool; 3. Annie Nieuwpoort, Juliana school; 4. Agatha Nieuwpoort, Josephschool. Jongens 3e klasse (zaklopen): 1. Aad v. d. Plas, Boazschool; 2. Jan Warmerdam, Pr. VARKENSMARKT LEIDEN LEIDEN 6 Mei. Aanvoer 275 vette varkens. Notering zware 210214, lichte 204—208, zouters 195—200, zeugen 190— 200. Afloop minder. 25 nuchtere kalveren van 3050. De eindstand in het vierdorpentournooi dammen luidt: 1. Lisse Vooruit 6 4 10 2. Rijnsburg 6 2 7 3. Sassenheim 6 2 5 4. Hillegom 6 0 2 In de Bloemlusthal van de HBG werd Maandagavond ter gelegenheid van het bevrijdingsfeest een concert gegeven door de harmonie „Trou Moet Blycken" en de christelijke mond- accordeonvereniging „Kunst en Volharding". In totaal werden 25 populaire nummers ten gehore gebracht. Wethouder A. Tibboel, die de avond met een herdenkingswoord had geopend, bracht na afloop dank aan beide verenigingen. Haarlem. 5 Mei 1952 ONDERTROUWD: 5 Mei: H. van Maaren en T. de Jong. BEVALLEN van een zoon: 3 Mei: H. Weber —Jacobs. 4 Mei: G. Drenth—Siemons, J. de Mare—Kensen. L. H. C. Thesselaar—Stiphout. J ScholtenDen Engelsen. 5 Mei: J. E. Deen —Oosthuizen. G. E. B. Traksel—Jansen. BEVALLEN van een dochter: 2 Mei: J. HorstenFortgens. 4 Mei: F. van Roon Gleijsteen. C. M. J. Hoogendoorn—Vergeer. M, H. OerlemansBalm. OVERLEDEN: 2 Mei: P. J. van de Camp, 47 j., M. van Heemskerkstraat. 3 Mei C. Hofkes—Tijssen, 73 j., Ged. Schalkburger- gracht. G. Mulder, 86 j., Ged. Oude Gracht. 4 Mei: J. T. Sieuwerts, 54 j., M. van Heems kerkstraat. Marijkeschool; 3. Robbie Bijlo. Juliana school; 4. Jan Waterreus, Josephschool. Meisjes 3e klasse (touwring hippen): 1. Rietje Boterbloem, Pr. Marijkeschool; 2. F. Verbeem, Josephschool; 3. Hannie Tromp, Mariaschool; 4. Marijke Manshande, Joseph school; 5. Marijke v. Eijk, Julianaschool. 4e klasse jongens (race op handen en voe ten): 1. Ferry Dol, Julianaschool; 2. Harm Zijlstra, Julianaschool; 3. Fred. Staffelen, Josephschool; 4. Jan Klein, Joannesschool; 5. Frans v. d. Hulst, Joannesschool. 4e klasse meisjes (aardappel rapen): 1. Diny v. d. Vooren, Josephschool; ,2. Annie Klitz. Pr. Marijkeschool; 3. Janny Oorthuis, Josephschool; 4. Johanna Blokker, Boaz school. 5e klasse jongens (baldribbelen): 1. L. Kalkers, Joannesschool; 2. Harry Willemsen, Josephschool; 3. L. Damen, Joannesschool. 5e klasse meisjes (bordenrace): 1, Joke Stroombergen, Mariaschool; 2. Paula Rus man, Josephschool; 3. Jopie Boelé, Joseph school; 4. Marion Dorresteijn, Mariaschool. 6e klasse jongens (race rugwaarts): 1. Piet v. d. Lans, Josephschool; 2. Wim Beelen, Joannesschool; 3. Gerrit Eldersbroek, Pr. Marijkeschool; 4. Kees v. Egmond, Joannes school. 6e klasse meisjes (was ophangen): 1. Annie Dol, Julianaschool: 2. Tinny Kops, Maria school; 3. Cobie Bukkens, Mariaschool; 4. Mientje Blokker, Josephschool; Het programma van het bevrijdingsfeest in Hoofddorp was gewijd aan de sport, 's Middags om twee uur werd er een op tocht gehouden waaraan alle sportvereni gingen deelnamen. Vervolgens zag men op het gemeentelijk sportterrein een massale lossing van postduiven; demonstratierijden van de Landelijke Rijvereniging „Kapitein van der Wal", een voetbalwedstrijd tussen de beide le elftallen van E.T.O. en „Hoofd- dorpse Boys", een gymnastiek- en een korf baldemonstratie en tenslotte een estafette, waaraan alle verenigingen deelnamen. Kermisattracties verhoogden de gezellig heid. Uit het overzicht van de Stadsbibliotheek en -Leeszaal over April blijkt dat in April de volgende aantallen boeken werden uit geleend door: de Prinsenhofbibliotheek 11604; het filiaal „Huis te Zaanen" 4427; de uitleenpost Spaarndam 189; de muziek bibliotheek 805; de gemeentelijke Jeugd bibliotheek aan de Schouwtjeslaan 3507 en de gemeentelijke Jeugdbibliotheek in het filiaal „Huis te Zaanen" 1807. Tezamen werden uitgeleend 22339 boeken (v. j. 16047). De Prinsenhofbibliotheek telde 4572 be zoekers van de leeszaal, het filiaal „Huis te Zaanen" 532 en de gemeentelijke jeugd bibliotheek aan de Schouwtjeslaan 295. De viering van de bevrijdingsdag is in Zandvoort op prettige en enthousiaste wijze geschied. De Oranjevereniging „Zandvoort" die het programma had ont worpen, waarvan een groot deel voor de jeugd was bestemd, kan met voldoening op de afwerking ervan terugzien. De dag begon met een concert door de Zandvoortse muziekkapel van de eerste omloop van de watertoren. In de vroege morgen klonk de fraai gespeelde koraal- muziek bijzonder goed en kon tot ver in de omtrek worden gehoord. Een indruk wekkend jeugd-défilé volgde daarna om tien- uur op het Raadhuisplein, met mede werking van de Nederlandse padvinders band „Haarlem" onder leiding van hop man Bakker. Het uiterst gedisciplineerd en prachtig muzikaal optreden verwekte ook nu weer terecht algemene bewonde ring. Hopman Bakker leidde het jeugd- appèl en gaf, na het hijsen van de vlag het woord aan Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema, die de verzamelde jeugd toesprak. Deze zeide, dat emotie van bevrijdingsdag door de jeugd moeilijk verstaan wordt, omdat zij nog te jong is, om het verschil tussen bezetting en bevrij ding te begrijpen. Speciaal de jeugd staat steeds open voor nieuwe feiten, waarbij véél, wat geweest is, op de achtergrond geraakt. Met de verschrikking van de be zetting, die slechts negatief is, blijft toch de waakzaamheid om de vrijheid te be houden. De jeugd is er al weer te veel aan gewend, dat vrijheid het kostelijkst goed is, doch zij dient te beseffen, dat de vijand nóóit slaapt. Daarom is voortdurende waakzaamheid geboden. „Weest waakzaam en houdt de vrijheid vast", eindigde spre ker. Een groot aantal postduiven werd hierna door de Zandvoortse postduiven vereniging „Pleines" losgelaten, waarna enkele jongeren op keurige wijze een lin- tenspel opvoerden. De volksspelen, die in de middag zijn gehouden op de speelplaats van de school aan de Herenstraat, waren hoofdzakelijk voor de jeugd voorbereid. De uitvoering van de Zandvoortse mu ziekkapel onder leiding van de heer J. Wildschut in de muziektent op het Raad huisplein trok grote belangstelling. Om halfacht maakte dit corps, voorafgegaan door het trommelcorps, een gang door het dorp. Des avonds om negen uur volgde een optocht met lampions. Was de lange, kleurrijke kinderstoet, die zich door het dorp naar het strand bewoog, op zichzelf reeds een fraai schouwspel, bepaald impo sant werd dit gebeuren, toen de kinderen met de brandende lampions zich schaarden om de stapel dennetakken, waarna deze werden aangestoken. Een enorme vuur gloed verspreidde zich over het donkere strand, hetgeen een ongekend groot aantal bezoekers gadesloeg. Nog lang daarna bleef een grote en ge zellige drukte in het dorpscentrum heer sen, waaraan óók zeker véél medewerkte, dat deze avond voor het eerst de seizoen illuminatie in de Haltestraat was ont stoken. De winkels bleven geopend, zodat men indrukken opdeed als op een mid- zomerse vuurwerkavond. De Zandvoortse Oranjevereniging kan ongetwijfeld op een zéér geslaagde viering van de bevrijdingsdag terugzien. De Stichting Touring Zandvoort en de Motorclub „Zandvoort" die tezamen op Zondag 11 Mei een zeester-rallye voor bromfietsen naar Zandvoort organiseren, hebben thans voor deze rit nadere bijzon derheden gepubliceerd. Men zal voor deze rallye kunnen starten vanuit alle plaatsen in Nederland. De finish is in Zandvoort bij de watei-toren, vanaf 11 uur 's morgens tot 1 uur 's mid dags. Iedere deelnemer is vrij, de route zelf te bepalen. De minimale afstand be draagt 35 km. Omstreeks half vijf zal de uitslag in Paviljoen „De Vijverhut" wor den bekend gemaakt, waarna tevens, aan iedere deelnemer (ster) die de rit reglemen tair heeft uitgereden, een blijvende herin nering aan deze rallye zal worden uitge reikt. En nog altijd bleef er maar sneeuw vallen! Die lag nu al zo dik, dat ze goed met de slee konden spelen. Die was van zolder gehaald en ze waren er druk mee in de weer, want dat is 'n fijn tijdverdrijf! Ze slee-den door de straat en mochten er om de beurt op zitten, terwijl de anderen duwden. Lekker ging dat! Opeens bleef Bunkie staan. „Daar komt Pilon aan!", zei hij. Ja, daar kwam Pilon aangestapthij droeg een grote zak op z'n rug. „Ha, Pilon!", riepen ze. „Hallo jongens!", lachte hun vriend. „Mooi weertje, hè? Ik heb wat boodschappen gehaald in de stad, een zware zak vol!" Bunkie dacht even na. „Dat is 'n hele vracht, Pilon, zo met die zware zak helemaal naar het bos!", vond hij. „O, dat gaat wel", zei Pilon. „Maar als we je wegbrengen en die zak op de slee leggen, gaat het toch gemakkelijker! Wij hebben toch de hele middag vrij", zei Bunkie. BINNENLAND De 22-jarige Duitser H. O. M., die Vrij dag was aangehouden, verdacht van de be roving in de Nieuwstraat le Apeldoorn heeft, hoewel hij aanvankelijk hardnekkig ontken de, thans een volledige bekentenis afgelegd. Ten huize van een kennis te Beekbergen werd een koffer met ruim f 4800 in beslag genomen, waarmede het geslolene op f 170 na terecht is. Op 14, 15 en 16 Mei zal te Parijs de eerste algemene vergadering van het Inter nationaal Persinstituut gehouden worden, waaraan 104 journalisten uit 22 landen zullen deelnemen. Het Engelse passagiersschip „Cheschire", in charter bij de Kon. Rotterdamse Lloyd, wordt Woensdagmorgen om 9 uur aan de Lloydkade te Rotterdam verwacht met 240 repatriërenden aan boord. Het onderzoek in de tuin van de villa aan de rijksweg te Laren is door de justitie beëindigd. Gezocht zou zijn naar de kogel, waarmede een der gebroeders Horn zou zijn doodgeschoten, ^alsmede naar sporen van arsenicum. Aan de Handelskade te Amsterdam is aangekomen de Zweedse viermast-motor- schoener „Albatros". Dit schip, dat bestemd is als opleidingsschip voor toekomstige Zweedse koopvaardij-officieren, kwam met stukgoed uit Turkije. De „Albatros" is in 1942 gebouwd en meet 1063 b.r.t. Te Tilburg is Zondagmiddag ter gele genheid van het gouden jubileum van de Katholieke Nederlandse Middenstandsbond, afdeling Tilburg, de Mitha, een tentoonstel ling van middenstand, handel en industrie, geopend. De tentoonstelling omvat 14 expo sitiehallen met een oppervlakte van totaal 5'/a ha., waarin 212 stands zijn ondergebracht van firma's uit het gehele land. Aan de veiling te 's Gravenzande wer den Maandag de eerste perziken aangevoerd. Zij brachten 35 cent per stuk op. Voor de eerste snijbonen werd f 2,05 per kilo be taald. Voorts kwam de eerste postelein ter veiling. Deze bracht f 0,22 tot f 0,38 per kilo gram op. HAARLEM EN OMGEVING Aan het Chr. Lyceum te Amersfoort zijn benoemd: tot leraar Engelse taal en letter kunde de heer W. Vink te Haarlem en tot leraar geschiedenis mr. M. B. van der Hoe ven te Heemstede. Van 13 tot 15 Mei a.s. zal in het kerk gebouw der Vrijzinnig Hervormden aan de Jacobstraat 6 te Haarlem een driedaagse Maranatha-conferentie worden gehouden onder leiding van de heer J. Kits, directeur van het Nederlandse Bijbel-Instituut te Doorn, met medewerking van de heer J. A. Bruyn uit Wassenaar, ds. J. Servaas van de Belgische Evangelische Zending uit Gent en ds. D. W. Veldkamp, vrij Evangelisch predi kant te Hilversum. Het onderwerp van deze conferentie is: „De Maranatha-Boodsehap Gods Bazuin!" De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, zal niet op Donderdag 8 Mei maar op Vrijdag 9 Mei van 10 tot 12 uur spreekuur houden. Aan de Technische Hogeschool in Delft slaagden voor het candidaatsexamen voor electrotechnisch ingenieur de heren A. Bij voet en J. C. Huizinga te Haarlem en voor het examen voor scheikundig ingenieur de heer D. Flemming te Bloemendaal. BERLIJN. (United Press). De Noord west-Duitse radio deelde gisteren mede, dat in Oost-Duitsland onverwacht de ver volging is begonnen van de laatste Joden die nog in de Russische zone van Duitsland leven. Joodse zaken zijn gesloten en vele Joden zijn uit de communistische organisa ties verwijderd, aldus werd gezegd. Het Berlijnse station meldde, dat de actie op 1 Mei begonnen is. De sluiting van Joodse zaken vond in alle vijf staatshoofd- steden der Russische zóne plaats. De eigenaars mogen hun woningen in de ste den niet meer betreden en zijn uitgewezen naar dorpen op het platteland. De staats-veiligheidsbureaux' zo vervolg de de mededeling, hebben tal van Joden ervan in kennis gesteld, dat zij gestoten zijn uit de onder communistische leiding staande WN, een bond van personen die onder het nazibewind in concentratiekam pen hebben gezeten. ADVERTENTIE 3-3/ Nederl. 47 A.K.U Unilever Philips GloeiL Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.VA. Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers Openings Vrijdag koersen 891/n 88% 132 132/ 112% 173 148/ 150 143 143/ 281 280/ 80/* 85 149 149 129 130 90 91 67 70/ 150% 150/ 151 151 153 153 4111/ie 42/ 46% 48/ 37»/ie 39/ 71 74/ 43% 44/ 37 38/ 167 167/ door Andrew Mackenzie Vertaald uit het Engels 34) De man die het verstuurde wordt door de politiemachten van alle Europese staten gezocht. U werd gelukkig gered door uw vergeetachtigheid, professor! Ik wil nu echter geen enkel risico meer met u lopen. We gaan nu direct naar uw hotel terug en ik zal u zélf vandaag nog naar Harwell brengen. Daar lcimt u dag en nacht uitste kend bewaakt worden. Professor Porter maakte geen enkel be zwaar, nadat Brannigan omstandig de za ken had uiteengezet. HOOFDSTUK XIII. Het gezelschap reed naar de achteringang van het hotel. Brannigan bleef met de ge- eerde in de wagen zitten, terwijl een van de detectives de koffers van professor Por ter pakte. De andere detective lette scherp op alle gasten. Er kwam geen enkel ver dacht personage opdagen. Bij het politiebureau verwisselde Bran nigan de taxi voor een politiewagen, wat de jonge chauffeur natuurlijk hevig teleur stelde. Daar het veel te riskant was een trein te nemen, gaf Brannigan de chauffeur op dracht, naar Harwell te rijden. Toen zij op de grote weg waren welke naar het Noorden leidde, haalde Branni gan verlicht adem. Het lot had hèm dit maal toegelachen! Simpkins had onmoge lijk rekening kunnen houden met de grote mate van verstrooidheid van de professor. De hoofdinspecteur was er echter van over tuigd, dat Simnkins in een of andere ver momming onmiddellijk na aankomst van de trein tot aan het uur van de afspraak ergens in café Paragon had zitten wachten. Toen hij Brannigan en de twee detectives uit de taxi had zien komen, moest hij direct geweten hebben, dat zijn opzet mislukt was. De geleerde besefte kennelijk niet het grote gevaar,, waaraan hij was ontsnapt, alhoewel hij wèl het gevoel had gekregen, dat er iets niet in de haak was geweest. Hij praatte aan een stuk door, alsof hij college aan het geven was, over verbete ringen voor raketprojectielen, waardoor Engeland in één slag bovenaan zou komen te staan in de rij der volkeren, die dit wapen aan hc 'wikkelen waren. Hij begon te .te zelfs ijverig op een papiertje te kraboelen. Zijn vacantie had de geleerde zonder twijfel goed ge-' want er was wat meer kleur op zijn wangen gekomen en ook hadden zijn niet meer zo'n vrees achtige uitdrukking als in Monte Carlo. Als u iets mocht overkomen, wie zou dan uw werk overnemen?, vroeg Branni gan. Hij trachtte zijn vraag zo onschuldig mogelijk te doen klinken. We hebben Anstruther. Ik geloof wel, dat hij een van de bekwaamste koppen in Engeland is. Maar ik ken wel een half dozijn mensen op het continent, die nog boven hem uitsteken, en in Amerika zijn er een stuk of vier, vijf te vinden, die An struther overtreffen. Over Rusland weet ik niets. De Russen kunnen echter niet ver bij ons achter liggen. Maar Anstruther staat toch niet op hetzelfde plan als u zelf, zei Brannigan. Hemelse goedheid, nee! Maar daar kan hij natuurlijk zélf niets aan doen. In vele opzichten is hij een uiterst bekwaam geleerde, maar hij heeft zijn beperkingen. Deze uitspraak kwam vrij goed met Brannigans idee overeen, dat professor Porter wel een zéér unieke plaats in En- gelands wetenschappelijke wereld innam. De hoofdinspecteur voelde langzamer hand zijn zelfvertrouwen toenmen. Simpkins zal zich waarschijnlijk wel in een of ander kustplaatsje verscholen heb ben. Het was echter ook mogelijk, dat hij pogingen zou aanwenden met een trein naar het Noorden te ontkomen. Gelukkig kon hij moeilijk al weten, dat professor Porter reeds op weg was naar Harwell. Voordat de politiewagen, welke steeds met hoge snelheid had gereden, de hekken van het atoom-laboratorium bereikte, had Brannigan de professor ingelicht over zijn vrees. Hij vroeg de geleerde, te heioven dat hij Harwell niet zou verlaten, voordat hij de boodschap had gekregen dat alles veilig was. De professor stribbelde natuur lijk wel tegen, doch slechts totdat Branni gan hem herinnerd had aan het vervalste telegram. Nu u er al een keer ingelopen bent, zal uw achtervolger ongetwijfeld wel den ken, dat u een tweede keer wéér in zijn val zult lopen, zei Erannigan nadrukkelijk. Neem dus geen énkele uitnodiging, die van buiten Harwell komt, aan. Ik zal er voor zorgen, dat de Yard zich hierover met het ministerie in verbinding stelt. Maar ik móét nu en dan enkele men sen opzoeken om over mijn werk te praten!, ging professor Porter hier tegenin. Het is wérkelijk noodzakelijk, dat ik contact onderhoud met collega's van andere uni versiteiten. Ik moet aanvragen voor spe ciale materialen toelichten, ik moet gere geld voeling houden met het ministerie van Oorlog Vraag dan maar of die mensen bij u willen komen! Ik zal de veiligheidsdienst van Harwell instructies geven, dat u het terrein niet mag verlaten! En voordat er bezoekers bij u kunnen worden toegelaten, moeten - een grondige veiligheidstest on dergaan. re moeten bij wijze van spreken hun hele levenswandel van hun geboorte af navorsen. Gillette 52 n, ééndelig, in mooïo cassette en 10 Blauwe Gillette mesjes in 'd dispenser f. 6.«» lp hun perfecte sanienwerking1 ligt hun succes. Dat is net ala bij Gillette: ook daar werken apparaat en mesje perfect samen. Gebruik daarom Uw Gillette mes jes uitsluitend in een Gillette ap- paraat. Blue Gillette 0.75 per 5 Dispenser met 20 Blauwe Gillette mesjes 0 f. 3— 'N GILLETTE SCHEERAPPARAAT EN BEHOREN BIJ ELKAAR. KEen 9,goeie morgen''' begint met Gillette EGYPTE NIET TEVREDEN CAIRO. (Reuter). De Egyptische premier Hilaly Pasja zal, naar verwacht wordt, heden in een radiotoespraak mee delen, dat zijn regering de jongste Britse voorstellen afwijst, zo wordt in Cairo ver klaard. Vermoedelijk zal de deur echter open gelaten worden voor verdere bespre kingen. NIEUWE ONTWIKKELING IN AMERIKAANS STAALCONFLICT NEW YORK. (Reuter). Er heeft zich een nieuwe ontwikkeling in het Ameri kaanse staalconflict voorgedaan, doordat dertien republikeinse senatoren een wets voorstel hebben ingediend, dat de minister van Handel, Sawyer, wil bevelen het be heer over de opgevorderde staalindustrie weer aan de eigenaren over te dragen. Almkerk, 4 van R'dam te Bremen. Amstel'kerk, 3 ten anker voor Liboto. Alblasserdijk, pass. 4 Miami n. Antw. Alcyone, 5 v. Adelaide te R'dam. Alk a id, 5 te Recife. Andijk. 4 v. Hamburg te R'dam. Arendskerk, 3 v. Colombo naar Aden.' - A a-g te-kerk, 3 180 m. o. Don-drahead. Aalsdijk, 4 400 m. W.ZW. Bermudas. Agatha, 3 van Port Swettenham te Penang. Al-etta, 4 van Singapore te Bangkok. Altair, 4 v. Florianapolis n. Rio Grande do Sul. Arun-do, 4 400 m. O. Kp. Race. Adinda, 3 van Hongkong naar Pladju. Alamak, 4 65 m. W. Kreta n. Genua. Alohiba, 4 160 m. ZO. Bahia. Aldatoi, 4 300 m. Z. St. Vincent. Al'genrb, 4 van Hamburg- n. Antwerpen. Alphard, 4 360 m. Z. Bermudas. Albireo, 5 van Bahia te Las Palmas. Am-penan, 5 v. Aden naar Suez. Aioati, 5 van Buenos Aires naar R'dam. Arkeidijk, 5 v. Hamburg naar Bremen. Amsteldijk, 5 v. Baltimore te New York. Axeldijik, pass. 5-6 Gibraltar, 11 Alexandriè verwacht. Barendrecht, pass. 3 Kp. St. Vincent. Bennekom, 4 van Antwerpen. Boskoop, 4 v. Trinidad te Curagao. Boschfontein, 5 te Genua. Baarn, 4 nog te Callao. Bagan, 4 van Priok naar Cheribon. Bantam, pass. 4 Algiers. Baud, 4 van Singapore naar Priok. Bloemfontein, 28 nog te Durban. Bonaire, 4 550 m. O.NO. Barbados. Breda, 4 te Balboa. Blommersdijk, pass. 5 Scilly's. Bontekoe, 3 v. Soerabaja n. Makassar. Bantam, pass. 5 Gibraltar. Blitar, 7 Genua verwacht. Borneo, pass. 6 Linisterre n. Port Said. Blijdendijk, 5 v. Fniladelphia te New York. Cal tex Delft, pass. 4 Westpunt Kreta. Chama, 4 v. Aden naar Mena el Ahmadl. Cheshire, 7 7 u. Hoek van Holland verwacht. Cal tex Leiden 4 30 m. W.NW. Bizerta. Castor, 3 v. Curagao naar New Orleans. Ceram, 4 v. Calcutta naar Madras. Cirrus, 9 te Rotterdam verwacht. Cleodora, 4 van Bahrein naar Colombo. Caltex Nederland, pass. 5 Gavdo eil. Caltex The Hague pass. 5 Finisterre. Caltex Pernis, 6 van Sid-on naar R'dam. Caltex Utrecht, 6 v. Sidon te Rotterdam. Celebes, 6 te Amsterdam. Duivendijk, pass. Dover. Delft, 4 v. Antwerpen te Amsterdam. Danae, 4 v. Triest te Bari. Drente, 6 te Suez. Dalerd-ijk, 7 te Vlissingen verwacht. Eendracht, 4 van Stratonl naar R'dam. Elmina, 5 te Freetown. Esso R'dam 3 v. Aruba naar R'dam. Edam, pas. 4 Nanatucket n. Antw. Enggano, 4 dwars Corsica. Esso Den Haag, 4 van Aruba naar R'dam. Esso Amsterdam, 6 v. Aruba te R'dam. Eemdij'k, 3 te Vera Cruz. Felipes, 2 te Singapore. Friesland (SSM), 2 op do Tyne. Farms-urn, 4 440 m. W. Flores. Fairsea, 5 470 m. NO. Wellington. Garoet, 4 v. Alexandrië naar Genua. Gouwe, 2 130 m. Z. Stome. Grootekerk, 2 bij Malta. Gadila, 5 v. Curagao via Suez. Gaasterkenk, 6 te Teneriffe. Gooiland, pass. 6 Finisterre. Hersilia, 4 v. Humacao. Hestia, 5 te Guayaquil. Hector, 4 van Beyrouth naar Takia. Helena, 4 v. Hamburg naar Antwerpen. Holland, 4. van Beira. te Moma. Haulerwijk, verm. 8 v. Manati naar Nederland Helder, 7 van Bremen te Hoek van Holland verwacht. Hoogkerk, 5 v. Belona te Antweipen. Iris, 5 v. Kopenhagen te A'dam. Japara (KRL), 4 te Priok. Japara (KPM), 4 van Savana naar Belanta. Java, 5 v. Hamburg. Jupiter, 5 v. Limasol te Famagusta. Kota Gede, 4- v. Penang naar Port Swettenham Kalimantan, 4 te Priok. Kieldreeht, 5 van Na-goya naar Hongkong. Klipfontein, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Kota Inten, 6 te Penang. Laertes, 5 te Belawan. Laurenskerk, 3 v. R'dam naar Antwerpen. Loppersum, pass. 4 Finisterre. Loosdreoht, 5 v. Aden n. Karachi. Loenerkerk, 4 te Bremen. Lutterkerk, 4 nog te Damman. Leuvekerk, 5 te Genua. Laagkerk, 5 v. Genua Port Said. Lawak, 4 van Los Angeles naar Manilla. Liseta, 6 te Malta. Lissekerk, 6 v. Aden naar Suez. Leerdam, 4 van R'dam te New York. Maashaven, 3 v. Buenos Aires n. Engeland. Maasland, pass. 4 St. Paul-srock. Madoera, 4 te Soerabaja. Mitra, 4 v. Singapore te Curagao. Marken, 4 te Safaga. Modjokerto, pass. 2-3 Guardafui. Maetsuyeker, 5 v. Gerondton te Singapore. Minjak, 4 van Balikpapan naar Menado. Maipessa, 3 v. Sydney naar Brisbane. Marisa, 5 van Suez. Markelo, pass. 5 Ouessant n. Le Havre. Muiderkerk, 5 v. Suez naar Port Sudan. Macuba, 7 Rotterdam verwacht. Nieuw Amsterdam, 3 van New York te R'dam. Nestor, 4 van Hamburg te Amsterdam. Ni-gerstroom, 6 te Freetown. Noordam, 5 v. R'dam te New York. Oranje, pass. 4 St. Vincent. Overijsel, 4 v. R'dam te Charleston. Oranjestad, 5 te Curagao. Ootmarsum, 4 275 m. NW. Flores. Ophir, 4 van Priok te Belawan. Orestes, 4 te Carupano. Ovula, 5 te Suez verwacht. Omala, 4 v. Vizagapata-m te Chittagong. Obsron, 5 v. Madeira n. La Guaira. Polydorus, 4 v. Singapore n. Penang. Prins Willem II, pass. 3 Startpoint. Paula 4 v. Telokanson te Pladju. Plancius, 5 v. Priok te Soerabaja. Prins Frederik Willem III, v. Antw. n. Bremen. Prins Maurits, 5 385 m. W. Lands End. Papendrecht, 3 40 m. ZO. St. Vincent. Prins Alexander, 3 v. R'dam te Montreal. Rad-ja, 4 van Suez n. Aden. Roebiah, 4 te Belawan verwacht. Raki, 5 v. Port Said n. Marseille. Rodas, 4 v. Antigua te Curagao. Rotti, 5 te Soerabaja. Rijnkerk, 4 te Bahrein. Rijnland, 5 van Rio Grande te Pto Alegre. Roepal, 5 van Suez naar Aden. Rijndam, 9 Southampton verwacht. Schiedijk, 4 v. Golf v. Mexico te R'dam. Stad Alkmaar, 2 v. Narvik n. Middlesborough Saran-gan, 3 van Cebu. Sidja, 4 v. Muntok te Pladju. Samarinda, 3 te East London. Stad Lelden, 4 450 m. NO. Azoren. Sunetta, 4 van Liverpool n. Ardrossan. Swartehondt, 4 v. Donggala n. Makassar. Sambas, 3 v. Billiton naar Banka. Si beroet, 3 v. Prio-k naar Singapore. Sinaba-ng, 3 v. Sinaban-g naar Meula-boh. Stad Maassluis, 3 160 m. W.ZW. Napels. Stad Vlaaridngen, 3 430 m. Z. Kp. Aace. Stan-vac Benakat, 4 te Tj. Uban. Saparoea, 6 te Basrah. Soestdijk, 5 van Prio-k naar Cheribo. Stentor, pass. 5 Ouessant n. Barbados. Straat Soenda, 6 te Mombassa. Sumatra, 5 v. Belawan n. Colombo. Schie, 6 van Levant te Amsterdam. Sibajak, 5 te Quebec. Stad Arnhem, 6 v. R'dam naar Casablanca. Stad Dordrecht, pass. 6 Finisterre. Stad Maastricht, 8 v. Bone te iJmuiden verw. Tegelberg, 5 te Manilla verwacht. Tibia, pass. 4 Ouessant. Tosari, 3 v. Belawan. Talisse, 3 te Suez n. Aden. Teireslas, 3 v. Makassar te Amsterdam. Tank-haven I, 4 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Tank-haven III, 5 te Sungeigerong. Telamon, 4 v. Bachequero n. Maracaïbo. Thedens, 4 van Makassar. Tjibadak, 3 van Soerabaja naar Semarang. Tjibodas, 6 te Prio-k verwacht. Tjiluwah, 4 v. Soerabaja te Priok. Tjipondok, 5 te Hom-gkon-g. Tabiar,, 5 v. Oran n. Halifax. Ta-binta, 6 v. Penang te Port Swettenham. Tominti, 6 e Belawn. Titus, pass. 5 Finisterre. Tjitjalengka, 5 van Santos. Veendam, 3 van Southampton n. Halifax. Van Riemsdijk, 4 v. Soerabaja n. Semarang. Waterland, pass. 4 Cuxhaven. We-sterdam, 5 te R'dam. Weltevreden, 4 te San Francisco. Wieldrecht, pass. 3 Minicoy. Waal, 3 van Limni naar Gibraltar. Waikelo, 4 v. Singapore te Soerabaja. Willem Ruys, 5 v. Colombo naar Aden. IJse-1, pass. 5 Azoren. Zijpenberg, pass. 4 Kanarische eil. Zeela-nd (SSM), pass. 4 Vlissingen. Na enig tegenstribbelen gaf de geleerde zich ten slotte gewonnen. Het kleine gezelschap werd kennelijk verwacht, want het hoofd van de Veilig heidsdienst van het atoom-centrum wacht te hen bij de ingang op. Brannigan legde hem omstandig uit, wat hij precies wenste met het oog op de veiligheid van profes sor Porter. Toen hij naar de wagen terug liep, wandelde de geleerde hem al tege moet. Het ga u goed, professor. En succes met uw onderzoekingen! Ik ben u veel dank verschuldigd.... mijnheer Brannigan. Vreemd, ik heb altijd de politie voor een stelletje domoren ver sleten. Ik twijfelde eerlijk gezegd, aan uw capaciteiten, toen ik u in Monte Carlo ont moette. Gelukkig heb ik het bij het ver keerde eind gehad. Ik hoop, dat u me het wilt vergeven. Hij stak zijn hand uit, die Brannigan krachtig drukte. Toen wandel de de geleerde plotseling weg, alsof hij zich schaamde over wat hij zo juist gezegd had. Brannigan reed met de twee detectives naar Scotland Yard terug. Hij koesterde generlei bezorgdheid meer over de profes sor. Volgens menselijke berekeningen was hij thans zo veilig als maar kon. Die nacht bleef de hoofdinspecteur lang op. Terwijl hij in een gemakkelijke stoel zat, overdacht hij een op het eerste gezicht volkomen fantastische mogelijkheid. Bran nigan besloot ten slotte hierover de vol gende morgen met de commissaris te spre ken. Sir Dudley Chalmers verwachtte Bran nigan klaarblijkelijk, hij zat ijverig in het dossier „Simpkins" te lezen. Goede morgen, Brannigan. Ik hoorde net, dat je in Torquay nog al het een en ander hebt meegemaakt! We werden bijna lelijk om de tuin ge leid!, zei Brannigan recht op de man af. Ergens moet een behoorlijk lek gezeten hebben en hij vertelde uitvoerig wat gis teren precies was voorgevallen. Die twee detectives treft geen blaam, dat zij de pro fessor alleen in 't hötel hebben achterge laten. Zij hebben bij de Yard geïnformeerd, of ik inderdaad op weg was naar Torquay. Maar hoe kon iemand anders hier achter komen? De commissaris keek verbaasd. Hoe kan ik dat nu weten? Er is ie mand op de Yard, die aan een buitenstaan der zou vertellen, waar u heen gaat en wat u precies doet. Misschien bent u wel gevolgd door Simpkins, die met een tussenpoos de twee telegrjunmen heeft verstuurd. Het tweede bereikte zodoende de professor pas, toen de detectives al vertrokken waren. Ik heb al geïnformeerd bij het tele graafkantoor. Het telegram, dat zogenaamd van Anstruther kwam, werd tien minuten na het andere verstuurd. Daar heb je 't! En hoe lang wachtte u op 't station? Twintig minuten. Wordt vervolgd). 1

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6