Woningruil Enige winst voor de K. V.P. en de A.R. -partij voorspeld MEUBELFABRIEK Het Fries in de rechtszaal G. W. Valken gaat niet in beroep Aantal werklozen in de vorige maand afgenomen De jeugd en Europa Zandvoort Bloemendaal Mooi Drenthe i VERF en VERNIS „Coveline" WO EN sjb AG 7 MEI 19 52 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAABLEMSCHE COURANT Pleitwedstrijd voor jonge advocaten Minder omzetbelasting voor goud en zilver voorgesteld Ministers benoemen een adviescommissie Hij handhaaft de bezwaren tegen zijn ontslag Mede door toenemende bouw-activiteit NIPO-peiling voor verkiezingen Voor het asthmatische kind Brand in Amsterdam kostte vrouw het leven Wetsontwerp van C.P.N.-Kamerleden De winkelsluiting Max Poons /b jaar Campagne onder de jongeren Wandelgids voor de Kennemerduinen Restauratie van Halsen werd kwart eeuw geleden voltooid Mutaties „Peruka" Amsterdamse Beurs Wals werd „oud ijzer" Concours van Sursum Scheepvaart Olm Qüe-Vsrf- en Lakfnd. Op de Voorjaarsbeurs te 2frussel heeft het Nederlands ZuivelbureaÜ een aantrekkelijke stand ingericht, waar /honderden Belgische huisvrouwen kennis maken met speciale kaasgerechten, die Ci deze stand worden bereid. Een overzicht van de stand, waar Ned&lcmdse kaas en boter op smakelijke wijze uitgestald zijn. In een der zalen van het gerechtsgebouw te Rotterdam is Dinsdagmiddag voor een jury, bestaande uit de oud-president van de Rotterdamse rechtbank mr. H. de Bie, en de Rotterdamse advocaten mr. J. Drost en mr. A. J. H. Hankes Drielsma, een pleitwedstrijd begonnen van het gezel schap „De Jonge Balie", een groepering van advocaten, die minder dan vijf jaren bij de Rotterdamse balie zijn ingeschreven. Een der juryleden heeft een zilveren wis selbeker uitgeloofd. Minister Lieftinck heeft een tweede nota van wijzigingen inzake het wetsontwerp technische herziening van enige tabellen voor de omzetbelasting het licht doen zien. In de toelichting deelt de minister mede, dat het hem nader is gebleken, dat de goud- en zilverindustrie niet voldoende wordt tegemoet gekomen door voor enkele artikelen het tarief van dertig tot vijftien percent terug te brengen. De nota van wij zigingen strekt er toe ook voor een aantal andere artikelen het percentage van dertig tot vijftien te verlagen. Overeenkomstig hetgeen de minister van Justitie onlangs in de Eerste Kamer heeft aangekondigd is bij beschikking van de mi nisters van Binnenlandse Zaken en van Justitie een commissie van acht leden in gesteld ten einde van advies te dienen om trent de vraag, in hoeverre het wenselijk is voorzieningen te treffen in zake het ge bruik van de Friese taal bij het afleggen van door enig wettelijk voorschrift gevor derd^ eden of beloften en bij andere naar het oordeel der commissie in aanmerking korrende handelingen inzake het rechtsver keer, voorzover daarbij enig ambtelijk or gaan is betrokken. Voorzitter der. commissie is mr. H. King- ma Boltjes raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden. Leden zijn mr. J. Algera, lid van Gedeputeerde Staten van Friesland en lid van de Tweede Kamer; mr. J. M. Kan, raadsadviseur bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken; mr. B. H. Kazemier, raadsadviseur bij het ministerie van Jus titie; D. de Loor, lid van Gedeputeerde Staten van Friesland en lid van de Tweede Kamer: mr. A. A. M. van der Meulen. bur gemeester van Leeuwarden; mr. D. Okma, lid der Provinciale Staten van Friesland en P. Zwart, notaris te Dokkum. Secretaris is mr. J. Woltjer, griffier der Staten van Friesland. De heer G. W. Valken, oud-hoofdcom missaris van politie te 's-Gravenhage, zal niet in beroep gaan_ tegen de uitspraak van het Ambtenarengerecht te 's-Gravenhage, waarbij zijn bezwaren tegen het hem ver leende ongevraagde eervol ontslag als hoofdcommissgrfus van politie ongegrond werden vergaard. De heer Valken stelt zich op het stand punt, da^ 'de Centrale Raad van Beroep zich ookj, evenals het Ambtenarengerecht, zal bepalen tot de formele zijde van de kwestie, welke zich alleen bezig houdt met de vraag: is betrokkene de leeftijd van 55 jaar gepasseerd of niet. Daar dit inderdaad ioij de heer Valken het geval is, ziet hij in het instellen van hoger beroep weinig mogelijkheden. Dat hij niet in beroep gaat, wil niet zeg gen da hij zijn bezwaren tegen het ontslag intrekt. De heer Valken handhaaft ze alle. De redenen van het onslag waren hem niet schriftelijk medegedeeld en dit eist het Politie-ambtenaren-reglement toch na drukkelijk. Een tweede bezwaar dat de heer Valken eveneens handhaaft, is zoals hij het uitdrukt het met voeten treden van de grote rechtsregel in de rechtstaat: gelijke monniken, gelijke kappen. Wanneer men van mening is dat het bereiken van de 55- jarige leeftijd een reden voor ontslag is, moet die regel ook algemeen worden toe gepast. De practyk is, dat bijna alle hoofd commissarissen en commissarissen van po litie in Nederland ouder zijn dan 55 jaar. Het aantal bij de Arbeidsbureaux ge registreerde mannelijke werklozen daalde in de afgelopen maand van 145.387 tot 129.980, te weten 94.465 geheel werklozen (vorige maand 105.962), 35.125 DUW- arbeiders (38.959) en 390 geheel werkloze wachtgelders (446). De gewone daling van de werkloosheid in de maand April in verband met het seizoen moet dit jaar mede worden toege schreven aan de toenemende activiteit in de bouwnijverheid en de daarmee samen hangende bedrijven. De gunstige invloeden van het seizoen kwamen vooral tot uiting in de baksteenindustrie, de bouwnijver heid, de veenderijen en de landbouw en tengevolge daarvan in de transportbedrij ven en bij de groep losse arbeiders. De werkloosheidscijfers onder de arbeiders in de aardewerk- en steenfabrieken daalden van 1443 tot 1080, de bouwvakarbeiders van 32.388 tot 25.970, de veenarbeiders van 2199 tot 1197, de landarbeiders van 22.747 tot 19.923, het transport-personeel van 8603 tot 8259 en de losse arbeiders van 23.023 tot 21.062. Onder de metaalarbeiders daalde het aantal werklozen van 11.042 tot 10.577, en het aantal werkloze textiel arbeiders nam ten gevolge van afzetmoei- lijkheden toe van 2158 tot 2482. Het aan tal aanvragen voor mannelijk personeel was eind April gestegen van 10.424 tot 10.784. De werkloosheid was eind April het hoogst in Groningen met 74, en het laagst in Limburg met 22 werklozen per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren. Het rijks gemiddelde bedroeg 42 tegen 47 op 31 Maart. Het aantal als werkloos geregis treerde vrouwen daalde van 7576 tot 6730. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 9653 tot 10.678. Nu de Kamerverkiezingen weer voor de deur staan heeft het Nederlandse Instituut voor de Publieke Opinie nagegaan hoe de politieke voorkeuren van het publiek op het ogenblik liggen. Deze pas gehouden NIPO-peiling wijst er op, dat de K.V.P. iets vooruit gaat. Voor de C.P.N. moeten minder stemmen ver wacht worden, dan in 1950 bij de verkie zingen voor de Provinciale Staten, maar meer dan de peilingen van het vorige jaar aanwezen. Bij de verkiezingen van 1950 kregen K.V.P31,6 P.v.d.A25,7 Anti-Revolutionnairen 12,4 Christelijk' Historischen10,5% V.V.D8,5 C.P.N6.8 Staatkundig Gereformeerden 2,3 Andere partijen 2.2 Gedurende 1951 nam het aantal K.V.P.- stemmen in de NIPO-peilingen geleidelijk toe. Deze groei heeft zich ook in de enquêtes van dit jaar gehandhaafd, in de laatste enquête behaalde de K.V.P. ruim 33 De Partij van de Arbeid daalde wat in 1951 maar op het ogenblik staat het per centage der stemplannen weer hoger, na melijk op 26 De Anti-Revolutionnaire stemmen namen toe. De laatste peiling leverde 13 A.-R.- stemmen op. De Christelijk Historischen verloren enig terrein en staan nu op 10 in de laatste peiling. De V.V.D. ging licht achteruit. In de loop van 1951 schommelde haar enquête percentage om en nabij de 8 Thans peilde het NIPO: 7,5 De C.P.N. verloor in 1951 terrein tot 5 der enquête-stemmen toe. Het com munistische percentage is nu echter weer tot biima 6 opgetrokken. De K.N.P. haalt op het ogenblik nog niet 1 Verschenen is het jaarverslag van de A'.V.A.K. (Stichting Actie voor het asthma tische kind), waarvan voorzitter is jhr. J. P. A. van Lennep te Aerdenhout. Het streven van deze nieuwe organisatie, die het rusthuis Heideheuvel te Hilversum ter beschikking kreeg, gaat in de richting van provinciale organisaties. Er is gepoogd zoveel mogelijk hulp aan volwassen asth- matici te geven, welke hulp zal worden voortgezet tot er een vereniging komt, die zich het lot van dezen aantrekt. Het groot ste ^antal verpleegde kinderen op Heide heuvel was 83. Het financiëel verslag met een eindcijfer van 169.261 vermeldt een nadelig slot van 882,50. Bij een korte, maar felle brand, die gister middag op de eerste verdieping van een woning in de Wijttenbachstraat te Amster dam-Oost heeft gewoed, kreeg de 65-jarige bewoonster W. C. van D., die alleen thuis was, zulke ernstige brandwonden dat zij later in de middag in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis is overleden. Met moeite was zij door brandweerlieden uit de voorkamer, waar een omgevallen oliestelletje de brand had veroorzaakt, naar buiten gebracht. De voorkamers op de eerste verdieping brand den geheel uit, die op de tweede étage ge deeltelijk. Met drie stralen was de brand weer binnen een kwartier het vuur meester. Portret van de schilder Albert Marquet door Charles Camoin, één van de honderd meesterwerken uit het Musée de l'Art Moderne te Parijs, thans in het Stedelijk Museum te Amsterdam tentoongesteld, waarover onze medewerker Otto B. de Kat een tot bezoek opwekkend artikel schreef. Voor de Staatkundig Gereformeerden verklaart zich op het ogenblik 2 De barometer van het opinie-onderzoek wijst op het ogenblik dus op winst voor K.V.P. en de Anti-Revolutionnairen, op weinig verschil voor Partij van de Arbeid en de Christelijk Historischen en op enig verlies voor V.V.D. en de C.P.N. Zij willen het maken van oorlogspropaganda strafbaar stellen De Communistische Tweede Kamerleden Stokvis, Wagenaar, Gortzak, Haken, Hoog- qarspel, Borst en De Groot hebben bij de Tweede Kamer een wetsvoorstel inge diend betreffende wettelijke voorzieningen tot de instandhouding en bevestiging van de vrede. Het is door mr. B. J. Stokvis op verzoek van de Nederlandse Vredesraad ontworpen. In de Memorie van Toelichting wordt onder meer gezegd, dat de instand houding en bevestiging van de vrede en de handhaving van de vreedzame betrek kingen met andere volken maken een ver bod en strafbaarstelling van de ook hier te lande hand over hand toenemende oor logspropaganda noodzakelijk. Op de wet gever rust de plicht het zijne bij te dragen tot de verdediging van de vrede. Hij brengt hiermede tevens tot uitdrukking de overtuiging, dat een vreedzame bijlegging van alle internationale geschillen mogelijk is en dat ook zonder wapengeweld een herstel van het onderling vertrouwen, en economische, culturele en politieke samen werking tussen alle volken verwezenlijkt kan worden. Strafrechtelijke bepalingen in de geest van de thans voorgestelde zijn reeds in de wetgeving van een aantal landen opge nomen. In de Sovjet-Unie, in Tsjecho- slowakije, Bulgarije, Polen, Roemenië, Hongarije en Albanië is oorlogspropaganda bij de wet tot misdrijf en strafbaar ver klaard. In Frankrijk en België zijn soort gelijke wetsvoorstellen als het onderwer- pelijke aanhangig gemaakt, aldus de voor stellers. In 1892 begonnen Haarlemse winkeliers met een 9 uurssluiting In 60 jaar is er heel wat veranderd op het gebied der winkelsluiting. De Haar- lemsche Kroniek van 1892 vermeldt in Juni: „onderscheidene handelaren begin nen hun winkels des avonds ten 9 ure te sluiten." Dat was voorlopig een geheel vrijwillige actie. Het was in die tijd vrij algemeen dat de winkels tot 10 uur en zelfs nog later, geopend waren. Op Zaterdag werd het wel 11 of 12 uur. Ditzelfde gold ook voor de kapperszaken. De winkeliers gingen onder de onderlinge concurrentie gebukt. De een wilde niet vroeger sluiten, omdat hij (en niet ten onrechte) vreesde dat zijn klanten dan naar een concurrent zouden gaan die nog geopend was. Het gevolg was dat de winkelier elke avond gebonden was. Alleen als hij personeel had kon er een regeling gemaakt worden voor vrije avonden. Het bezoeken van concerten, toneelvoorstellin gen en vergaderingen stuitte veelal af op moeilijkheden. Langzamerhand werden evenwel afspra ken gemaakt tussen winkeliers in verschil lende branches. Eerst vonden velen een 9 uurssluiting al een gewaagd experiment, maar toen er in de praktijk niet veel be zwaren kwamen, ging men er over denken om de winkeldeuren reeds om 8 uur op slot te doen. Ook werd langzamerhand aan een Zondagssluiting begonnen. Herhaaldelijk kwam de vraag aan de orde of het wenselijk en wettelijk toelaat baar was bij gemeente-verordening een winkelsluiting te regelen, die dan moest bestaan in het strafbaar stellen van ver koop na een vastgesteld uur. Het duurde nog tot 1915 voor een dergelijke-verorde ning in Amsterdam tot stand kwam. Haar lem volgde toen ook. Met ingang van 1930 is de verplichte winkelsluiting voor het gehele land gere geld. Wat zouden de winkeliers in 1892 gezegd hebben als hun voorspeld zou zijn dat zij nog eens om 6 uur de winkeldeur zouden sluiten en bovendien nog een middag in de week? Een bekende figuur „achter de schermen", de heer Max Poons, zal Woensdagavond ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag na af loop van de voorstelling van „Bobbeltje" door Comedia in theater Gooiland te Hil versum worden gehuldigd. De heer Poons, die door zijn huwelijk met de actrice Else Mauhs in nauwere relatie met het toneel kwam, was in vroeger jaren bij het Hofstad toneel in een administratieve functie werk zaam. Daarna werd hij zakelijk leider bij het gezelschap van Cor Ruys en sinds de opening in 1936 is hij als artistiek leider aan theater Gooiland verbonden. LANTAARNS ALS SCHIETSCHIJF De Zandvoortse politie hield een Zand- voortse jongeman aan, die met een windbuks lampjes van straatlantaarns stuk schoot. De ouderen kunnen weliswaar voorbe- reidend werk doen, maar de jeugd zal het nieuwe Europa moeten maken. Deze overweging heeft de internationale Europese beweging, de internationale over koepeling van de groeperingen die naar een Europese eenheid streven, er toe ge bracht het initiatief te nemen tot een cam pagne onder de jeugd. Men wil de jonge ren belangstelling bijbrengen voor de op bouw van Europa, waarbij de Europese eenheid de grondgedachte is. In de verschillende landen zijn daartoe nationale comités opgericht, samengesteld uit vertrouwenspersonen van de bestaande jeugdorganisaties, onder welker medever antwoordelijkheid de actie gevoerd wordt. In Maart van dit jaar is uit die comités de Europese jongerenraad ontstaan. Over het werk van het Nederlandse na tionale comité zijn in een persconferentie mededelingen gedaan door de heren P. J. S. Serrarens, lid van het dagelijks bestuur der internationale Europese beweging, Th. Booy, voorzitter van het nationale comité, en drs. J. Schiphorst, algemeen gedelegeer de van het comité. Met uitzondering van de communistische nemen jeugdorganisaties van alle schake ringen in ons land aan de campagne deel. Men wil bij de jongeren sympathie voor de Europese gedqchte kweken, vooral door het „Europese werk" der bestaande jeugdorga nisaties te steunen. Door voorlichting, stu diebijeenkomsten, internationale ontmoe tingen en internationale uitwisseling wil men dit streven bevorderen. Een uitgebreid programma is vastgesteld van studiebijeenkomsten, georganiseerd door het nationale comité, door de Neder landse jeugdgemeenschap, de Katholieke jeugdraad, de moderne jeugdraad, de oecu menische jeugdraad, de werkgemeenschap Gereformeerde jongeren en de politieke jongeren contact-raad. Ook de volkshoge scholen en de studentenorganisaties leveren haar bijdrage. Van het programma op in ternationaal gebied valt te vermelden een Nederlands-Duitse jongerenconferentie, die in Juni te Oosterbeek zal worden gehou den. Het is, gezien de grote belangstelling welke er voor het nationale park „De Ken nemerduinen" bestaat, een goede gedach te geweest, een wandelgids voor dit na tuurreservaat uit te geven. Het boekje is voorzien van een kaart van het terrein, waaruit bij vergelijking met het kaartje van Januari 1951 duidelijk blijkt dat de recreatiemogelijkheden sedertdien aanmer kelijk zijn uitgebreid, onder meer met kampeerterreinen en zomerverblijven. Kees Hana schreef voor dit gidsje, een uitvoerige, met interessante foto's geïl lustreerde beschouwing over het ontstaan van de duinen en over de flora en fauna in dit gebied. Verder bevat het boekje een opgaaf van de buslijnen die bezoekers dicht bij het nationale park brengen, van de toegangsprijzen, de adressen waar kaarten verkrijgbaar zijn, de mogelijkheden voor jacht en excursies, het gebruik van kam peerterreinen en zomerverblijven en een lijstje van aanbevolen wandelingen. Het is dit jaar een kwart eeuw geleden dat de restauratie van de zich in het naar hem genoemde museum bevindende schil derijen van Frans Hals werd voltooid. Deze werkzaamheden het schoonmaken, het verwijderen van oude vernislagen werd met de grootste voorzichtigheid verricht onder toezicht van uiterst belangstellende deskundigen, daar het opfrissen van oude doeken destijds nog maar bij hoge uitzon dering geschiedde. De onderneming begon in 1919, maar het bekende regentessenstuk was al in 1913, toen het nog in het Stad huis hing, onder handen genomen. Hele maal opengooien, zoals de vakterm luidt, dorst men de schilderijen niet. Men ver ving voornamelijk de vernislagen waar volgens oude gewoonte oker doorheen was gemengd. De doeken hebben zich sindsdien uitste kend gehouden. Weliswaar zijn ze in de oorlog, toen ze in schuilkelders geborgen waren, iets in kleur teruggelopen, dóch al spoedig waren ze weer geheel opgelicht. Hier en daar vindt men wel partijen die eventueel nog verder opgehaald zouden kunnen worden, doch men kan de schilde rijen ook tè schoon maken, aldus meent de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum, die best tevreden is met de kwaliteit van deze kunstschatten. Daar de belangen van do leden in het kustgebied geheel verschillen van de be langen der leden in de overige delen van ons land. heeft het hoofdbestuur van „Peruka" (Ned. vakbond voor het pension-, rusthuis- en kamerverhuurbedrijf) besloten, de afde ling Zandvoort op te heffen, en daarvoor in de plaats te stellen een geheel zelfstandig district, opdat, door meer intensieve samen werking. deze belangen méér dan voorheen behartigd kunnen worden. Dit kustdistrict omvat de plaatsen Noordwijk aan Zee. Noordwijkerhout. IJmuiden. Wijk aan Zee en Bakkum, met als centrum Zandvoort, waar de zetel van het bestuur blijft. Als districts voorzitter treedt op de heer G. J. Peper, als districts-secretaris de heer H. P. Lefferts en als districts-Denninffmeesteresse mevrouw M. Schouten—v. d. Berg, allen wonende te Zandvoort. 3-3Nederl. 47 AK.U Unilever Philips Gloeil Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N Scheepv Unie H V A Deli Mij Amsterd Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers Openings gisteren kersen 881»/» 88% 132% 132% 17 2 173% 150% 151 145 145% 280% 281 85 84% 149 149 130 130% 90% 91 70 70% 151% 151% 151% 151% 153 153% 42% 42% 48% 48 39% 39% 74% 75% 44% 44% 38% 38% 168% 168% De Zandvoortse recherche heeft drie jon gens, een uit Haarlem en twee uit Zandvoort, aangehouden, die hebben bekend in enkele maanden tijd een ijzeren wals voor hand kracht. welke bij de Zandvoortse politie- schietbanen in de duinen was neergelegd en gebruikt werd voor het vlak walsen van deze terreinen, te hebben gesloopt. Het 120 kg. zware gevaarte hebben zij in gedeelten als „oud ijzer" verkocht. Zij ontvingen hiervoor totaal f4,30. terwijl de waarde van de wals ongeveer f 150 be droeg. De recherche zoekt naar een wals, die van het Zandvoor.meeuwenterrein is verdwe nen. Daaraan hadden de knapen geen schuld, De Christelijke muziekvereniging „Sur- sum" te Bloemendaal bestond op 1 Mei dertig jaar en de receptie, die ter geleeenheid daar van Zaterdagmiddag in hól el Zomerzorg te Bloemendaaal wordt gehouden, is levens be doeld als een receptie van de dirigent van het korps, de heer J. A. Meng. Deze is steeds dirigent geweest. Dezer dagen is een feestprogramma ver schenen. Het bevat een voorwoord van de beschermheer, mr. J. Bierens de Haan, en van de burgemeester Van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex. Sursum is voortgeko men uit de Christelijke Nationale Werkmans bond en werd opgericht op initiatief van de toenmalige hervormde predikant van Bloe mendaal, dr. M. J. A. de Vrijer. Lange ti.id is mevrouw A. H. M. Dudok de WitMolt- zer beschermvrouwe van Sursum geweest. Zij schonk een vaandel, waaraan in de loop der jaren vele médailles bevestigd zijn. Het officiële openingsconcert is bepaald op Woensdag 21 Mei. Dan speelt de jubile- rènde vereniging met medewerking van het Haarlems Postaal Mannenkoor onder leiding van de heer P. J. Potgieser. Behalve de concoursdagen Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag, wordt er nog gecon certeerd op de avonden van 24. 28 en 31 Mei. Dan zijn er concerten door respectievelijk „Harmonie-Crescendo", Spoorkorps onder leiding van Jac. J. Bijster, de Haarlemse Klavarskribo Accordeon Club en de Hoog ovenharmonie onder leiding van de heer j. van der Peet. Ampenan, 5 v. Aden naar Suez. A!nati, 5 van Buenos Aires naar R'dam. Arkeidijk, 5 v. Hamburg naar Bremen. Amsteldijk, 5 v. Baltimore te New York. Axeldijik, pass. 5-6 Gibraltar, li Alexandria verwacht. Aagtekerk, pass. 5 Diamantpolnt. Agaiha, 5 v. Penang naar Piadju. Aiamak, 5 90 m. O. Scilly's. Alehiba, 5 150 m. NO. Victoria. Aldegonda, 6 van Bangkok te Piadju. Algenlb, 5 v. Hamburg te Antwerpen. Alpihard, 5 380 m. ZO. Bermuda. Amsteldiep, 5 8O0 m. O. Norfolk. Amstelstad, 5 nog rede Priok. Antonia, 4 v. Piadju naar Saigon. Arundo, 5 600 m. O. Kp. Race. Aagtedljk, 5 van Baltimore n. Philadelphia. Aaisdljk, pass. 5 Bermuda. Abbekerk, 5 660 m. NW. Sharksbay. Agamemnon, 5 v. Philadelphia naar N. York. Alblasserdijk, 5 Abaco gepass. Amstelpark, 5 300 m. N.t.O. Flores. Amstelvaart, 5 150 m. Z.t.O. Bermuda. Arendsdijk, 5 dwars Fernando Noronha. Arendskerk, 5 710 m. O.t.Z. Socotra. Armilla, 5 bij Anamba eil. Arnedij'k, 5 670 m. w. Scilly's. Axeldijk, 5 dwars Kp. St. Vincent. A.b.reo, 5 van Las Palmas. Aldabi, pass. 6 St. Pauls rock n. Rio de Janeiro Alderamm, 7 te Norfolk. Aagtekerk 7 te Singapore. Alhena, 7 van Buenos Aires te R'dam. Alpherat, 6 v. R'dam n. New Orleans. And ijk, 6 te Antwerpen Borneo, pass. 6 Linisterre n. Port Said. Blijdendijk, 5 v. Philadelphia te New York. Bantam, pass. 6 Kp. St. Vincent. Britsum, 5 350 m. Z.ZO. Kp. Race. Barumun, 4 v. Makassar naar Bangga. Baud, 6 van Singapore te Priok. Bawean, 5 v. Bandjermasin n. Priok. Bintang, 5 nog te Calcutta. Bontekoe, 5 v. Makassar n. Donggala. Bantam, pass. 6 Lissabon n. Liverpool. Biitar, 7 te Genua. Boschfontein, 6 v. Genua. Barendrecht, 8 ca. 24 u. v. Mena el Ahmadi te Rotterdam verwacht. Caltex Nederland, pass. 5 Gavdo eil. Caltex The Hague pass. 5 Finisterre. Caltex Pernis. 6 van S'don naar R'da.m. Caltex Utrecht, 6 v. Sidon te Rotterdam. Celebes. 6 te Amsterdam. Caltex Delft. 5 100 m. Malta. Cleodora, pass. 5 Str. Ormoez. Corilla, 5 v. Yokohama naar Singapore. Castor, 5 Jamaica gepass. Ohama, 6 bij Ras Fartak. C'stula, 5 v. Larnaca naar Haifa. Clavella. 5 320 m. NW. Finisterre. Cottica. 5 380 m. NO. Flores. Coryda. 6 v. Bahrein naar Cochin. Cheshire, 7 v. Priok te Rotterdam. Cumulus. 6 v. R'dam n. Station op Atl. Oceaan C.u,....„uigih, 8 v. IJmuiden naar Bilbao. Da.eici.jk, te Vhssirigen verwacht. Deiliand. 5 van Hamburg naar Amsterdam. uuivenaijk, 5 120 m. W.ZW. Ouessant. urente, 6 24 u. van Port Said. Danae, 6 van Maita naar Algiers. Lsso Amsterdam, 6 v. Aruba te R'dam. nemdijk, 3 te Vera Cruz. bendracht, pass. 5 Kp. Malea. Kos, pass. Bizerta. btienia, 5 Maita gepass. fc.sso Den Haag, pass. 6 Mona eil. rairsea. 5 470 m. NO. Wellington. Feiipes, 5 v. Singapore naar Saigon. Gaa„a, 5 v. Cuiasao via Suez. Gaasierkerk, 6 te 'l'enenfle. Gooiland, pass. 6 Finisterre. Gouwe, 4 290 m. Z.t.O. Takoradi. Garoet, pass. 6 Stra. v. Sicilië n. Genua. Giootckeik, 6 te Alexandrie. Hauleiwijk, veirn. 8 v. ivranati naar Nederland Heeisum, a 500 m. O.NO. Miami. Heemskerk, 5 240 m. O.NO. Diego Garcia. Helicon, 6 te Curasao. Heisilia, 5 230 m. NO. Sombrero eil. Helena, a van Hamburg te Antwerpen. Hector, 6 te Mersin. Helder, 7 van Bremen te R'dam. Hoogkerk, 7 v. Beiona te Rotterdam. Haai .em, 7 v. Barranquilla n. Pto Limon. japara (KPM), 5 v. Sar,ana op rede Beianta. Jupiter, a v. Famagusta n. Tel Aviv. Jagersiontein, 7 te Durban. Japaia <KRL), 6 van Priok n. Singapore. Kieidiecnt, a van Nagoya naar Hongkong. Kliplontem, 6 v. Antwerpen te Amsterdam Ko.a lnten. b te Penang. Kaloekoe, 5 van Padang naar Priok. Karossa, 5 ten anker Sibolga. Klipfomein, 5 v. Antwerpen n. Amsterdam. Koia Agoeng, pass. 5 Point de Galle. Kota Gede, 6 te Port Swettenham. Leuvekerk, 5 te Genua. Laagkerk, 5 v. Genua Port Said. Lissekerk, 6 v. Aden naar Suez. Leerdam. 4 van R dam te New York. Lutterkerk, 6 nog te Damman. Lemsterkerk, 5 nog rede C'hittagong. Lawak, 5 van San Pedro. Lieve Vrouwekerk, 6 v. Karachi n. Bombay. Liseta, 6 van Malta. Loppersum, pass. 6 Gibraltar. Mai isa, 5 van Suez. Markelo, pass. 5 Ouessant n. Le Havre. Muiderkerk, 5 v. Suez naar Port Sudan. Macuba, 7 Rotterdam verwacht. Malea, 5 vass. Kp. Bojea Dorluas. Musl, 5 v. Piadju naar Djambi. Maas, 5 710 m. N.O. Antigua. Maashaven, 5 dwars Rio Grande. Maaskerk, 5 Finisteire gepass. Maasland, 5 720 m. Z.t.W. Bt. Vincent. Malvina, 5 dwars Luzon. Manoetan, 5 Minicoy gepass. Merwede, 5 370 m. Z. Kp. Race. Minjak, 5 in Straat Makassar. Mirza, 5 170 m. NW. Mindano eil. Modjokerto, 5 470 m. W.t.N. Minicoy. Murena, 5 430 m. Z.ZO. Socotra. Mapia, pass. 6 Aehtgraads Kanaal. Marken, 6 v. Safaga r.. Djeddah. Modjokerto, pass. 6 Minicoy. Nigerstroom, 6 te Freetown. Moordam, 5 v. R'dam te New York. Nieuw Amsterdam. 6 v. R'dam naar New York. Oberon, 5 v. Madeira n. La Guaira. Ootmarsum, 5 500 m. W.t.N. Flores. Oranjefontein, 5 250 m. W.ZW. Kp. Palmas: Oranje, pass. 6 Pantellaria n. Port Said. Prins Alexander, 3 v. R'dam te Montreal. Papendreeht, 5 90 m. N.t.O. Finisterre. Prins Willem III, 5 490 m. W. Scilly's. Prins Frederik Willem 5 v. Bremen n. Hamburg Prins Maurits, 6 450 m. W. Valentia. Poiydorus, 7 te Belawan. Rijndam, 9 Southampton verwacht. Reyniersz, 5 v. Soerabaja n. Ampenan. Ridderkerk, 5 230 m. ZW. Kp. Palmas. Kotula. 5 260 m. Z.t.O. Cocos eil. Ruys. 5 590 m. Z. Ceylon. Roebiah, G van Belawan. Roepat, pass. 6 The Brothers. Saparoea. 6 te Basrah. Stentor, pass. 5 Ouessant n. Barbados. Straat Soenda, 6 te Mombassa. Sumatra, 5 v. Belawan n. Colombo. Schie, 6 van Levant te Amsterdam. Sibajak, 5 te Quebec. Stad Arnhem, 6 v. R dam rtaar Casablanca. Stad Dordrecht, pass. 6 Finisterre. Salawati, 5 140 m. W.t.N. Minicoy. Saroeua, 5 160 m. W.t.Z. Miri. Sommelsdijk, 5 340 m. ZW. Bermuda. Stad Maastricht, 5 100 m. Z.t.W. Ouessant. Straat Malakka. 5 540 m. O.ZO. Mauritius. Saidja, 5 v. Piadju op rede Muntok. Siberoet, 5 v. Priok te Singapore. Stad Alkmaar, pass. 5 Stadt Lundet. Stad 3reda. 5 250 m. O. Kp. Race. Stad Leiden, 5 250 m. NO. Azoren. Stanvac Djirak, 5 v. Sungeigerong te Tj. Uban Sunetta, 5 van Liverpool te Ardrossan. Sarangan, 6 van Tarakan n. Priok. Soestdijk. 6 van Cheribon naar Priok. Stad Leiden, pass. 6 Flores. Sliedrecbt, 10 te Rotterdam verwacht. Stad Maastricht, 8 v. Bone te IJmuiden verw. Tomini, 6 e Belawn. Titus, pass. 5 Finisterre. Tjitjalengka, 5 van Santos. Ternate, 5 nog te Piadju. Tibia, pass. 5 Niton. Tjibadak, 5 van Semarang naar Cheribon Tjiwangi, 6 v. Hongkong te Singapore. Talisse, pass. 5 Blba Cape. Taria, 5 Torre Straat gepass. Themisio. 5 330 m. Z. Kp. Race. Tibia, 5 dwars Sao Lulz. Tabian, pass. 6 Gibraltar. Tabinta. 7 v. Port Swettenham te Singapore. Tjiluwah, 7 v. Priok te Singapore. Tomori, 6 te Genua. Utrecht. 5 v. Priok naar Belawan. Van Outhoorn, 5 van Belawan naar PriOk. Veendam, 5 430 m. w. Scilly's. Van Riemsdijk, 6 van Semarang te Priok. Willpm Ruys. 5 v. Colombo naar Aden. Waal. 5 bij Malta. Wieldrecht. 5 300 m. Z. Ceylon. Willemstad. 6 v. Plymouth n. A.ntwerpen. l.Tsel. pass. 5 Azoren. Gezocht te Bloemendaal VRIENDELIJK TEHUIS voor oude dame Ned. Herv. Brieven met inlichtingen on der no. 9821. Aangeboden vrij huis in Haarlem-N. bev. 5 kamers. Huur f 31 p. mnd. In ruil v. soortgelijke woning in Hrl.O. Brieven no. 9815. Pension aangeboden, direct bij bos en zwembad, f 5 p. d. p. p, L. Moes, Hoofdstraat 53, Diever. levert op maandelijkse af lossing GothEng., blanke mah. en Brabantse huiska mers. Bankstellen, Slaapk Bedden, Karpetten, enz. Toonkamers, Westerhoutpark 8, Haarlem. Tel. 18840. De fahrikage van vereist grote kundigheid. Wij beschikken over die goede vaklui. Als specialiteiten Oudt Hacrlemsche Standt- verven. Alleen voor schilders. Pla- fondwil a f 0.70 p, kg. GED, OUDE GRACHT 95 Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7