Ambtenaren zullen makelaars bij het Huisvestingsbureau vervangen i M Meevaller van vier ton bij aanbestedingen van woningbouw naai» Uw smaak Kennismaking met Protestants zendingswerk in Indonesië -Clowntje Riek P mm** J h ii dcd/Moede^m^oniis „Zento", gevarieerde expositie in Vleeshal Altijd mooi weer en nóóit belasting betalen Santpoort DONDERDAG 8 MEI 195èr HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Gemeenteraad van Haarlem Hoger presentiegeld voor leden-van stembureaux Een grote collectie MOEDERDAG afl v. Empelert Voor de kinderen /T]> v jpr iiilijilt H fc^r/TK H .KW Bondswandeldag 1952 in Velsen Studenten en radar Kennemer Vrouwenkoor geeft Vrijdagavond een concert R.K. speeltuin wordt feestelijk heropend FEUILLETON De fluistercampagne De gemeenteraad van Haarlem ging Woensdag verder met de behandeling van de gemeentebegroting en verdiepte zich in beschouwingen over woningnood, huisvestings problemen, openbare werken en onderwijsvraagstukken. De P.v.d.A.-fractie vond het gewenst dat de makelaars, verbonden aan het gemeentelijk huisvestingsbureau, wer den vervangen door ambtenaren. De motie waarin B. en W. werden uitgenodigd deze vervanging geleidelijk tot stand te brengen, kwam er met 18 tegen 15 stemmen door nadat wethouder Happé verklaard had dat B. en W. hun afwijzend standpunt, waarvan zij in de Memorie van Antwoord hadden doen blijken, wilden herzien. Wet houder Angenent onthulde een meevaller voor de gemeente: bij twee aanbestedingen van ongeveer 450 woningen bleken de aannemingssommen totaal ruim vier ton lager te zijn dan de toch al bescheiden ramingen. Voordat de raad gistermiddag de alge mene beschouwingen over de begroting voortzette, aanvaardde hij een voorstel van B. en W. om het presentiegeld voor leden van stembureaux van 30 tot 40 per bureau te verhogen. Daarna somde de heer Van Velsen (K.V.P.) zijn wensen inzake verbetering van de volkshuisvesting op. Een vrije wo ning is, zei hij, de suiker in de koffie en de 1400 huizen die de laatste vier jaar in Haarlem zijn gebouwd, zijn niet eens vol doende om de uitbreiding der bevolking op te vangen. Hij vroeg of de mogelijkheden voor bijzondere toewijzingen van bouw volume wel uitgeput waren, of er niet meer grond bouwrijp gemaakt kan worden en waarom er geen structuurplan voor het gehele gemeentegebied wordt opgesteld. Tenslotte opperde de heer Van- Velsen be zwaren tegen étagewoningen, waarin zijns inziens de intimiteit van het gezin ver loren gaat. Het te lang handhaven van vooroorlogse huren noemde de heer Stoffels (V.V.D.) de oorzaak van de woningnood. Een gelei delijke verhoging ware beter geweest; thans staat men voor de noodzaak van'* sterke verhogingen. Men moet zijns inziens de weg voor de particuliere bouwnijver heid plaveien. Volgens de heer Henne- velt (C.P.N.) wordt het bouwen bewust geremd uit vrees voor te grote werkloos heid in, de toekomst. Deze spreker had voorts een tegenstrijdigheid ontdekt tussen de Nieuwjaarsrede van de burgemeester en een kort daarop gevolgde mededeling van de sociograaf. De burgemeester noemde een aantal van 33.000 woningen in Haar lem, de sociograaf 39.000. De heer F i b b e (V.V.D.) bepleitte sa menwerking tussen gemeentelijke instan ties die met woningbouw te maken hebben; zij werken elkaar nu meestal tegen, het geen grote vertraging veroorzaakt. Er zijn volgens de heer Fibbe zelfs instanties die aanvragers adviseren, een andere architect te nemen. Hij vroeg B. en W. een ernstig onderzoek hiernaar in te stellen. Na de pleidooi voor particuliere woning bouw van de heer Ottolini (K.V.P.) vroeg-de heer Van Boekhoven (P.v.d. A.) aandacht voor de hoge kosten van on derhóud van woningen. In' zijn antwoord zei wethouder A n g e- nent (K.V.P.) onder meer dat het ge meentebestuur niet bij machte is de wo ningnood op te lossen, hoe gaarne het dat ook zou willen. .Het is afhankelijk van hogere instanties. Vertragingen in de wo ningbouw moet men B, en W. dan ook niet verwijten. Een meevaller voor de gemeente is, dat de aannemingssommen van twee aanbestedingen voor totaal ongeveer 450 woningen meer dan vier ton beneden de toch al lage raming is gebleven. De wethouder onthulde enige toekomst plannen: voor 1954-'55 zijn 500 woningen ontworpen ten Noorden van de Schiphol- weg, 1300 ten Noorden van de Jan Gijzen- vaart en 1300 in de toekomstige Parkwijk in Haarlem-Oost. De Spoorwegen willen 70 woningen laten bouwen; zij zorgen zelf voor de financiering en het bouwvolume. Wellicht hangt er ook nog iets van Defensie in de lucht. Ten aanzien van het voor Haarlem wenselijke woningtype zei de wet houder dat zestig percent étagebouw zal moeten zijn en veertig percent eengezins woningen. - ADVERTENTIE Ook wethouder Happé (P.v.d.A.) be sprak nog enkele woningproblemen. De woningnood is een massaprobleem; in in dividuele gevallen is weinig te doen. Een speurtocht door een legertje ambtenaren naar nog onbekende beschikbare woon ruimte achtte de wethouder overbodig; men beschikt over voldoende gegevens. B. en W. kunnen zich indenken dat er bezwa ren bestaan tegen inschakeling van make laars bij de verdeling van woonruimte. De moeilijkheid voor deze mensen is, dat zij een publiekrechtelijke en privaatrechtelijke functie moeten combineren; zij komen vaak voor gewetensvragen te staan. Een gelei delijke uitschakeling van de makelaars ont moet bij B. en W. geen bezwaar; het zou bovendien een bezuiniging van 5000 be tekenen. Wat de uitzettingen wegens huurschuld betreft: deze zijn in vele gevallen terecht geschied omdat bleek dat daarbij geen on macht maar onwil in het spel was. Het is bijzonder moeilijk voor deze mensen een huis te vinden; geen enkele eigenaar geeft hun een bereidverklaring. Voorrang voor deze mensen zou zeer onrechtvaardig zijn tegenover diegenen die wel ten volle aan hun verplichtingen hebben voldaan. De heer Goedee (P.v.d.A.) diende hierna een motie in, waarin B. en W. wer den uitgenodigd de makelaars bij het Huis vestingsbureau geleidelijk te doen afvloeien en hun werk door ambtenaren in volledige gemeentedienst te laten verrichten. Mevrouw mr. Scheltem a-C o n r a d i (V.V.D.) verklaarde zich tegen deze motie, welker uitvoering naar haar mening een permanente basis zou geven aan een tijde lijke aangelegenheid. De motie werd hierna met 18 tegen 15 stemmen aangenomen. Tot de tegenstem mers behoorden de leden der K.V.P.- fractie. Openbare Werken In de avondvergadering opende de heer Blokdijk (P.v.d.A.) de discussies over het hoofdstuk Openbare Werken. Hij bracht een eventuele demping van de Bakenesser. gracht, de bouw van de Prinsebrug en de verbinding van de Orionweg met Bloemen- daal ter sprake en was van mening dat ten aanzien van wegenaanleg de omliggende gemeenten wat beter met Haarlem moeten samenwerken. De heer Van Velsen (K.V.P.) wilde zo mogelijk ook particuliere architecten op drachten geven voor de bouw van gemeen telijke gebouwen. De heer Hennevelt (C.P.N.) vond dat van de vele plannen voor openbare werken weinig wordt uitgevoerd. Wethouder Angenent (K.V.P.) ver klaarde het verlanglijstje van de raads leden nog wel met andere verlangens te kunnen aanvullen, maar voor uitvoering van de plannen is geld nodig. Daar komt bij dat de urgentie van deze plannen ver schuift. Het geld dat beschikbaar komt kan men niet in één werk steken. Onderwijs, Kunsten en W etenschappen Om 10 uur begon de raad aan het hoofd stuk Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen. De heer A 1 b r e c h t (P.v.d.A.) sprak onder meer over het ruimtegebrek bij het onderwijs en vroeg hoe het met de scholen bouw staat. Hij betreurde het dat men in Nederland niet overgaat tot afschaffing van school- en collegegelden en vroeg aan dacht voor de huisvesting van leerkrach ten, aangezien de omstandigheden, waar onder zij moeten leven, van grote invloed is op hun werk. Mevrouw mr. Scheltema-Conradi (V.V.D.) hield een uitvoerig pleidooi voor een zo groot mogelijke nuancering bij het openbaar lager onderwijs en voor leerlin gen-selectie in het belang van kinderen uit eenvoudige milieux. Mr. Proper (C.P.N.) drong aan op vervanging van verouderde schoolboekjes en op herziening van het vermenigvuldi- gingscijfer voor de schoolgelden. Mejuffrouw Bolsius (K.V.P.), spre kende over onderwijsvernieuwing, bracht hulde aan dr. Maria Montessori voor het geen zij in dit opzicht heeft gedaan. Deze spreekster vond het zeer bedenkelijk dat op sommige scholen nog leerboekjes*in de oude spelling worden gebruikt. Zij be treurde het met mevrouw Scheltema dat het onderwijs in het Frans van de lagere school is verdwenen. De rij van sprekers in de avondvergade ring werd gesloten door de heer Spek (A.R.), die naar aanleiding van een door de heer Albreoht gemaakte opmerking dat het bijzonder onderwijs een zo geringe be langstelling toont voor speciale voorzienin gen zoals schoolmelk, school- en werktui- nen, gebitverzorging en dergelijke, betoog de dat men in dit opzicht principieel de taak van de school en de taak van het gezin gescheiden dient te houden. Vandaag worden de onderwijsbeschou- wingen voortgezet. ADVERTENTIE leuke kleine gereed voor bloemstukje3 is Komt U eens zien BLOEMENMAGAZIJN Binnenweg 18 - Heemstede Tel. 3-80-80 De negentienjarige monteur J. Dikmans, wonende aan de Harmenjansweg te Haarlem is Woensdagmorgen aan de Sluisjesdijk te Rotterdam van het dak van een in aanbouw zijnde fabriek gevallen. De jongeman maak te een val van zesenhalve meter. Met twee gebroken benen en inwendige kneuzingen is hij naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam overgebracht. c O *- /7 l iiHi ..All (O nu ADVERTENTIE Dat was 'n zware tocht! Maar ze kwamen er heelhuids door, gelukkig. Wel waren ze erg moe geworden en koud door die sneeuwstorm-, maar ze hadden gelukkig de goede weg niet verloren. „Daar is Kabouterdorp eindelijk!", juichte Bunkie. Ja, ze hadden de eerste huisjes der Kabouters bereikt. Nu was het leed geleden. Hijgend trokken ze de slee doof het dik besneeuwde dorp, tot ze voor Pilon's huisje stonden. „Ziezo", zei Pilon. „We zijn er. Kom maar gauw binnen!" Gelukkig brandde de kachel lekker. Pilon gooide er gauw nog wat houtblokken op, tot de kachel begon te snorren. Ze kropen er allemaal dicht omheen en warmden zich aan het heerlijke vuurtje. „Zo, dat doet goed, hè?", lachte Pilon. „Daar knap je weer gauw van op. En ik zal gauw 'n ketel warme chocola opzetten, dat helpt van binnen ook!" Zo zaten ze even later gezellig bij elkaar, dicht bij de kachel, allen met 'n kop hete chocolademelk. En de zware tocht door het bos was achter de rug In de Vleeshal wordt Maandagavond een tentoonstelling geopend die een rijk geschakeerd beeld geeft van de culturen der verschillende volken, waarmee de Pro testantse zending in Indonesië te maken heeft. Deze expositie, de „Zento", is samen gesteld uit materiaal van het Nederlands Hervormd Zendingsbureau in Oegstgeest en van het Zendingscentrum der Gerefor meerde Kerken te Baarn en heeft tot doel de belangstelling zowel van kerkelijke als van niet-kerkelijke mensen voor het ook in cultureel opzicht belangrijke zendings werk op te wekken of te vernieuwen. Tevens is het haar strekking de Christenen in Nederland te bewegen tot grotere offer vaardigheid voor wat er op de voorposten in Azië geschiedt tot verspreiding van het evangelie. Bij vijf stands, die achtereenvolgens Java, Sumatra, Nieuw Guinea, Celebes en de Molukken en Soemba betreffen, zullen zendingsarbeiders, die een groot deel van hun leven onder de volken van de Archi pel hebben gewerkt, de bezoekers alle ge wenste toelichting verstrekken. Door de vele geëxposeerde voorwerpen zullen de laatsten zich een voorstelling kunnen ma ken van de vele facetten der beschaving in het Indonesische eilandenrijk. De ten toonstelling bedoelt vooral ook de jeugd aan te spreken en daartoe heeft het Haar lemse „Zento"-comité, dat haar voorbe reidde en waarin alle Protestantse groe peringen zijn vertegenwoordigd, contact opgenomen met vele scholen, die in de morgen- en middaguren haar leerlingen zullen zenden, waaronder ook enige open bare scholen. Ter gelegenheid van de ten toonstelling, die tot en met Vrijdag ge opend blijft ('s morgens, 's middags en 's avonds), wordt Zondagavond in de Grote Kerk een gemeenschappelijke zendings samenkomst gehouden, waarin dr. W. F. Dankbaar het woord voert over het onder werp: „De Kerken in Azië en haar toe komst" en dr. W. G. Harrenstein over: „Kerken in Nederland, uw taak". Op een persconferentie, die door de or ganisatoren was belegd, deelde de voorzit ter van het Haarlemse „Zento"-comité, ds. A. Pos, mede, dat de grote staatkundige wijzigingen, die zich in Indonesië hebben voltrokken, de positie van de zending daar grondig hebben veranderd, doch geenszins verslechterd. De „parapluie" van het Ne derlandse gezag, waaronder de zending voorheen werkte, bracht voordelen, maar ook vele nadelen. Nu is die geheel wegge vallen: de zending werkt er met een pas- Onder auspiciën van de VGV Door het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond, afdeling wandelsport, is aan de Velser Gymnastiekvereniging de orga nisatie opgedragen van de bondswandeling 1952, voor het rayon Kennemerland, die op Zaterdag 5 en Zondag 6 Juli wordt gehouden. De inschrijving hiervoor is opengesteld voor iedere wandelsportliefhebber (ster). De af te leggen afstanden'zullen bedragen: voor aspiranten van 12 tot en met 15 jaar maximaal 15 km. en voor personen, ouder dan 16 jaar circa 30 km. Als herinnering zal worden uitgereikt, zo wel aan aspiranten als aan de overigen, de officiële B.W.D.-médaille. en de groepen van minstens 13 personen krijgen de B.W.D. groepsmédaille. Individuelen en groepen, die in 1951 de B.W.D.-médaille hebben ontvan gen, ontvangen thans een lintje, waarop een sterretje is bevestigd. Door de vereniging wordt een aantrekke lijk parcours uitgestippeld door Velsen en BloemendaaL ADVERTENTIE Gelukkige mensen moeten dat zijn in Monaco. Altijd schijnt er de zon en de Staat heeft geen belasting nodig omdat het Casino van Monte Carlo genoeg opbrengt. U zoudt er natuurlijk óók kunnen gaan wonen, maar ach.... 't is een dure reis en zoals 't klokje thuis tikt Maar, U hoeft helemaal niet écht op reis te gaan om de wereld te leren kennen. Met het prachtige Faam album „Vlaggen van alle landen" reist U waar U heen wilt. Vol met interessante beschrijvingen van alle landen van de wereld is het een aard rijkskundige encyclopaedie waar Uw kin deren spelend uit leren. Wetenschappelijk verzorgd door Drs. Hopmans, leraar aan het Lyceum te Roosendaal. Laat Uw kroost genieten van het sparen van de prachtige leerzame vlaggeplaatjes die ze bij elke rode rol Faam pepermunt cadeau krijgen. Laat ze genieten van de gezonde frisheid van echte Faam peper munt! Gun ze de weelde van een prachtig verzorgd ongelooflijk goedkoop boekwerk. Bestel het, voor slechts 2.—, bij Uw winkelier of bij de N.V. De Faam, Breda (giro 6192). Een kijkje op de tentoonstelling. poort. Daardoor heeft zij echter haar ge heel Westerse karakter verloren en kan de bevolking er onbevangen tegenover staan. De Indonesische regering is ondanks de grote invloed van de Masjoemi tot dusver trouw gebleven aan haar strikt neutrale beleid ten opzichte van de godsdienstige ontwikkeling en de zending kan volkomen onbelemmerd haar gang gaan. Haar me dische werk onder de bevolking wordt op zeer hoge prijs gesteld maar het kost han den vol geld. Op de tentoonstelling wordt niet gecollecteerd maar wel wordt de be zoeker duidelijk getoond hoezeer het werk tot verheffing van de bevolking afhanke lijk is van de financiële hulp der Neder landers. Een groep studenten van-de Technische Hogeschool in Delft heeft gisteren onder leiding van een docent een bezoek gebracht aan de semaphore te IJmuiden. Men heeft de radar-installatie bezichtigd. In de Vierwindenstraat te Amsterdam is een vijftigjarige voorbijganger getroffen door een baal oud papier, die uit de tweede verdieping van een papierhandel viel. Hij was op slag dood. Het Kennemer Vrouwenkoor onder lei ding van Annie Schoen zal op Vrijdag 9 Mei in de Ned. Herv. Kerk aan de Bur gemeester Enschedélaan te Santpoort dorp een kerkconcert verzorgen, waaraan zullen medewerken Lida Langerveld, viool, Annie Schoen, sopraan en Piet Halsema, orgel. Het programma vermeldt werken van Da Palestrina, Schubert, Bach, Handel en Mendelssohn. Het bestuur van het Ken nemer Vrouwenkoor heeft het plan een meisjeskoor op te richten, eveneens onder leiding van Annie Schoen. De repetities van deze onderafdeling zullen in Septem ber beginnen. De R.K. speeltuin in Santpoort zal met een feestelijke bijeenkomst in de R.K. Pa rochiezaal aan de Frans Netscherlaan op Zaterdag 10 Mei, des middags om 3 uur, heropend worden. door Andrew Mackenzie Vertaald uit het Engels 36) Zelfs als het uw dood zou betekenen? Ja, zelfs dan. De hoofdinspecteur haalde zijn schou ders op. Ik bewonder uw moed, maar ik ge loof, dat u nog niet duidelijk genoeg be seft, tegen wat voor macht u eigenlijk wel vecht. Door die fluistercampagne van Simpkins benam Lord Templeham zichzelf het leven en Lady Adèle sprong over boord. Lady Adèle! Ach, ik kende haar vrij goed! Zij heeft mij op vele .manieren ge holpen. Ik wist niet dat zij gestorven was. Dit is werkelijk verschrikkelijk! Maar mijn zenuwen heb ik nu beter onder controle dan voor mijn vacantie. Ik kan u verzeke ren, mijnheer Brannigan, dat niets mijn evenwicht zal verstoren! Ik wilde maar, dat ik daar zeker van kon zijn. Simpkins verandert regelmatig van taktiek. De laatste dagen heeft hij zelfs pogingen gedaan om Professor Porter en Thomas Barnes van het leven te be roven. Ik vermoed dat u nu wel aan de beurt zult zijn. Al zou hij alleen maar uw faam vernietigen, dan zou hij zijn doel al bereikt hebben! Ik zal u beschermen tegen pogingen tot moord of aanvallen, maar let er op, dat u niets te maken krijgt met een van die vrouwen! Hunt lachte hartelijk. Mijn waarde Brannigan! Ik ben ook niet van gisteren! Dat weet ik ook wel, maar houdt tóch uw ogen open! En zoudt u voor het ogen blik die tochten door Soho misschien niet beter kunnen opgeven? Niet? Dan zal ik er voor zorgen, dat u steeds geschaduwd wordt, zodat u niet aangevallen zult; wor den. En denk er goed aan, dat u' géén mensen ontvangt, die u niet kent! Even voor dat Brannigan opstond om weg te gaan, vroeg de geestelijke. Hoe gaat het met die twee jonge vrienden van u uit Monte Carlo? Bedoelt u Bob en Judith Arlen? Eer lijk gezegd, ik weet het niét. Ik heb het de laatste tijd te druk gehad om hen een be zoekje te brengen. Toen de hoofdinspecteur de gang opliep, keken alle wachtenden hem aan, behalve het meisje. Lily Mahoney staarde strak naar de grond. De hoofdinspecteur merkte echter toch op, dat ze bijzonder aantrek kelijk was. Het meisje was waarlijk een grote schoonheid. Ze had kastanjebruin haar en prachtige lippen, die donkerrood waren aangezet. Brannigan voelde zich niet geheel en al op zijn gemak, toen hij naar de Yard terugwandelde. Hij liet direct het dossier over het meis je komen. Ze bleek reeds drie keer ver oordeeld te zijn wegens haar dubieuze levenswandel; de eerste keer toen zij nog nauwelijks 16 jaar oud was. Enige tijd lang had zij samengeleefd met een zekere Rudolf Samuels in Brewer Street, en on langs was zij verhuisd naar Greek Street in Soho. De hoofdinspecteur tuitte zijn lippen. Dit nieuwe adres liet geenszins uitkomen, dat zij haar leven gebeterd had, zoals Hunt hem had verteld. Hij gaf op dracht, dat volledige informaties over haar ingewonnen dienden te worden. Die avond bracht Brannigan eindelijk een bezoek aan de Arlens. Hij voelde zich enigszins schuldig, dat hij zo'n lange tijd niets van zich had laten horen. Bob deed open. Ik had al zo'n voorgevoel, dat je van avond zou komen, waren Bobs begroe tingswoorden. Je ziet nu dus duidelijk, dat ik van de Zigeuners afstam! Je had politieman moeten worden, zei Brannigan lachend. Nooit! Dan zou ik te hard moeten werken! Judith is het eten aan het klaar maken. Blijf je een hapje mee eten? Graag! Judith stak haar hoofd om de deur. Ha, Brannigan! Ik heb mijn schort om en mijn handen zitten vol meel, zo dat ik maar niet binnenkom. Bob, schenk je Brannigan iets in? Er is gin en sherry en ook nog bier. Vertel Bob echter niets over je geheimen, Brannigan, totdat ik er bij ben. Ik ste'rf gewoon van nieuwsgierig heid! Brannigan had graag een biertje. Zijn gastheer volgde zijn voorbeeld. Op de kolonel, die je zult gaan arresteren, toaste Bob. Dank je, mompelde Brannigan. Zij praatten wat over koetjes en kalf jes, totdat Judith klaar was: Zij had een zwart jurkje aangetrokken. Ondanks haar vrolijke glimlach zag zij er tot Brannigans spijt bezorgd uit. De kolonel is zeker in Engeland, niet waar?, merkte ze op, nadat Bob haar een glas sherry had ingeschonken. Ik ben bang van wel. Brannigan vertelde uitvoerig wat was voorgevallen sedert zijn terugkeer in En geland. Judith hield haar adem in, toen Brannigan verhaalde over de episode in de studeerkamer van Barnes. Maar ook de voorvallen in Torquay hielden haar in grote spanning. Ik ben blij, dat we daar niets mee te maken hadden. Hij is tenslotte mijn oom en in Monte Carlo wisten we nog niet met zekerheid, dat hij de man achter de scher men was. Ik vind het vervelend om het te zeg gen, maar je zou er wel in betrokken kunnen worden en helemaal buiten je wil om, antwoordde Brannigan. Wat bedoel je?, vroeg Bob. Simpkins zou de politie wel eens wil len treffen door middel van Judith. Die kerel heeft een geweldige wrok tegen iedere beschaafde samenleving en tegen Engeland in het bijzonder. Je zou hem kunnen vergelijken met een giftige slang, die zal aanvallen waar hij het meeste kwaad kan doen. Ik heb hem tegenge werkt en succes geboekt en hij heeft niet kunnen toeslaan zoals hij wilde. Als een laatste wanhopige poging om de politie op een dwaalspoor te lokken, zou hij wel eens kunnen proberen Judith te ontvoeren. Je hebt het mis, Brannigan. Dat zal hij nóóit doen! Hij droeg mij altijd een warm hart toe. Ik geloof dat je nu een beetje over drijft, ouwe jongen! ,voegde Bob hier aan toe. Zeg later dan niet, dat ik jullie niet gewaarschuwd heb!, zei Brannigan ernstig. Bok keek Brannigan onderzoekend aan. Je bent een verstandig mens en ik heb waardering voor je mening, maar ik kan me niet voorstellen, dat Simpkins Judith kwaad zou willen doen. Als ik de overtuiging had, dat hij het wèl zou willen, dan zou ik haar geen seconde uit het oog willen verliezen! Ik geloof niet, dat het direct nood zakelijk is dat zij onder politiebescherming wordt gesteld zoals de anderen, zei Bran nigan, Maar blijf op je hoede! Na de maaltijd, die alle drie uitstekend smaakte Judith was de kookkunst voortreffelijk meester haalde Bob een fles oude port te voorschijn. Het werd een beetje kil, zodat het open haardvuur niet alleen brandde ter ver hoging van de gezelligheid. Ze praatten gedrieën over duizend en een zaken tuinieren, sport, plannen voor de volgen de vacantie. Tenslotte vuurde Judith, die zich niet langer kon beheersen, een vraag af: Wat denk je dat de volgende stap zal zijn, Brannigan? Dat is moeilijk te zeggen, antwoordde de hoofdinspecteur. Simpkins zal waar schijnlijk wel alles op alles zetten om Hunt in discrediet te brengen. Ja, dat is waar ook. Er was een jong meisje, dat op Hunt wachtte. Ze wekte mijn nieuwsgierigheid op. Ik vraag me af, of ze op de Yard nog iets bijzonders over haar gevonden hebben. Mag ik even opbellen? Brannigan draaide het nummer van Scotland Yard. Toen hij de haak op het toestel teruglegde, keek hij zorgelijk. Hij nam zijn glas kostelijke port op en staarde in de vlammen van het vrolijke open haardvuur. Het is vreemd, zei Brannigan half luid. Als een vrouw niet meer met een man samenleeft, zou ze toch feitelijk niet meer met hem gezien moeten worden, na dat zij uit elkaar zijn gegaan. Bob, kerel, er zal vanavond wel wat werk aan de win kel zijndat is waar ook, ik zou bijna vergeten, dat jullie hier feitelijk niet in betrokken moesten worden. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6