„De vrolijke vrouwtjes van Windsor" als bonte klucht geregisseerd Predikbeurten HlkJt Tuinbenodigdheden Tabernal flinke en aankomende naaister AGENT- NCASSEERDER Courses te Alkmaar BMHC heeft eigen cricketveld Nieuw openluchtspel in voorbereiding H.H. SCHILDERS- STUCADOORS „Coveline" S« O. s. Adverteert in dit blad Raleigh Fa C. van Maren Zn Werkend vennoot voor prima japonnenstrijksters STENO-TYPISTE Bekwame mangelsters VR OUWENHANDEN moeten vrouwelijk werk doen ENIGE BEAMBTEN (mnl. of vrl.) WOENSDAG 21 MEI 1952 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voetbal Het Engelse elftal voor Wenen Degradatiewedstrijden van The Haarlem Boys Hockey Het Nederlands B-elftal tegen Finland BMHG 2 speelt opnieuw beslissingswedstrijden Korfbal KNKB-programma Paardensport Cricketwedstrijden op Hemelvaartsdag Ouden van dagen in de Vishal Scheepvaart KermisdueV Secretaris-generaal opent expositie in Vleeshal Chem. Olie-Verf en Lakind. A. v. Gooi DETECTIVE Austin Stationcar Ook lederen kleding naarmaat DE SENSATIE VAN HAARLEM BEDRIJFSPAND WILHELMINASTRAAT TE KOOP WONINGRUIL H aarlem - Rotterdam sportieve auto gerout. vrl. kantoorbediende n Palthe-fabrieke te Almelo, Amsterdam, Den Haag en 's-Hertogenbosch gevraagd FLINKE BEDIENDE Het Engelse voetbalelftal, dat Zondag 25 Mei in Wenen tegen Oostenrijk speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Merrick (Birmingham City). Achter: Ramsey (Tottenham Hotspur) en Eckersley (Blackburn Rovers). Midden: Wright (Wolverhampton Wande rers), Froggatt (Portsmouth) en Dickinson (Portsmouth). Voor: Finney (Preston North End), Sewell (Sheffield Wednesday), Loflhouse (Bolton Wanderers). Bailly (Tottenham Hotspur) en Elliott (Burnley). Na de wedstrijd tegen Italië, die Zondag 18 Mei in Florence werd gespeeld, is het team dus op drie plaatsen gewijzigd. Garrett is op de linksbackplaats door Eckersley ver vangen en in de voorhoede komen Sewell en Baily op de binnenplaatsen in de plaats van Broadis en Pearson. Het spelen van aanvoerder Wright, die tegen de Italianen een knieblessure opliep, is nog niet zeker. De Haarlemse vierde klasse voetbalvereni ging THB, nummer voorlaatst in de vierde klasse A van district West II, moet met de lotgenoten uit 4 B, C en D een hele compe titie spelen om drie plaatsen in de vierde klasse KNVB. Het programma is als volgt vastgesteld: 22 Mei: THBOlivio, STODKranenburg; 25 Mei: OlivoSTOD, KranenburgTHB, 2 Juni: SIODTHB, OlivioKranenburg; 8 Juni: Kranenburg—Olivio, THB—SIOD; 15 Juni: THB—Kranenburg. SIOD—Olivio; 22 Juni: Kranenburg—SIOD, OlivioTHB. Op Hemelvaartsdag sneelt THB dus de eerste wedstrijd op eigen terrein tegen Olivio. Het Nederlands B-elftal, dat Zondag 25 Mei aanstaande in het Wagenerstadion in Amstelveen uitkomt tegen het hockey-team van Finland, is als volgt samengesteld: Doel: Mulder (Amsterdam), Achter: Vorstman (Hilversum) en Keulen (Amersfoort). Midden: 'Teekenbroek (TOGO), Mouw (Hilversum) en Van der Somme (HTCC). Voor: Tholen (Be Fair). Hooghiemstra (SCHC), Van der Valk (Delftse Studenten), Picauly (Hilversum) en Van Baumont (TOGO). Kampong, dat reeds naar de eerste klasse B is gepromoveerd, heeft Zondag tegen Hil versum II goed partij gegeven en de pro motiewedstrijd met 10 van de tegenstan ders gewonnen. Hilversum II. BMHC II en Victoria zijn nu ieder geëindigd met twee punten uit de drie promotiewedstrijden. Elk elftal won een en verloor twee partijen. Opnieuw moeten nu beslissingswedstrijden voor één plaats in de nieuw te vormen eerste klasse B worden gespeeld. Op Hemelvaartsdag speelt BMHC II om tien uur tegen Hilversum II op neutraal terrein: het hockeystadion in Amstelveen. Het programma van de Koninklijke Neder landse Korfbalbond voor Hemelvaartsdag luidt als volgt: Kampioenschap v. Nederland: AKCVKC. Prov. wedstrijd: NoordZuid (Bussum). Derde klasse B: OKV—Sport Vereent. Zilveren Bal: SVK 2—Animo Ready 1. De velden zijn op Hemelvaartsdag te Alkmaar niet te zwaar bezet, hetgeen te wijten is aan de concurrentie, die Bergen op Zoom en Drachten de vereniging „Voor uit" aandoen. Voor Alkmaar is dit echter geen groot bezwaar, daar op deze kleine baan kleine velden veel meer strijd geven dan overmatig bezette. Na zijn succesvolle rentree in Groningen kan ook in Alkmaar Nottelman weer twee winnaars rijden. De eerste in de Maasstad-prijs is Pretty Boy, die de baas moet kunnen blijven over Or kaan O en Peter Chestnut en Pahud de Mortange. Ook in het nummer voor 3-jarige paar den is een overwinning van dit kleine, maar zeer succesvolle entrainement te verwach ten en wel met Quintus Harvester. Aan de kop is veel verdediging te verwachten van Quinta en Quena BH, waaruit Geersen zijn keuze kan doen. In het amateursnummer wordt in Olivier B het meeste vertrouwen gesteld, gevolgd door Or de Casindra en O Bonni. Outsider is Meintje V. De sportieve Roodenburg is de laatste tijd niet gelukkig, maar in de Waag-prijs zal hij met Petronel Spencer revanche kun nen nemen. Gemakkelijk zal het niet gaan, daar Prof. Heny en Phérénice ten minste zo snel zijn. In de kaasdragers-prijs zal Ncerlandia H bij een herhaling van zijn laatste verrich ting het veld het nakijken kunnen geven. In zijn typische sloffende gang wint deze vos zoVeel terrein, dat het Our Bonni B en Norma Shearer niet zal gelukken deze pu pil uit stal Geersen de baas blijven. Zowel O Nelly Zora als Martine van Axkit stelden afgelopen Zondag teleur, zo dat in de single-prijs nog meer kanspaarden zijn te noemen om deze course tot de moei lijkste van de middag te maken. Menno Dynamic, Nanco M, Mary Simons en McHeny tellen mee. Nanco M, die in uitste kende vorm is, wordt op de eerste plaats verwacht, met Menno Dynamic en McHeny achter hem. O Nelly Zora blijft echter voor dit sterke trio gevaarlijk. De cracks hebben, zich wederom opgesteld in het slotnummer over ruim 2300 m, waar voor de grote stallen ieder een kanon van stal gehaald hebben. Voor My Darling, evenals voor Kentucky's Queen B zal bij een constant hoog tempo de afstand te lang zijn, terwijl de goed vooruitgaande Nellie Gregor er juist genoeg aan heeft. Deze course zien wij dan ook voornamelijk be streden door Luxor en Narciss van Zora en daar Luxor veel sneller aan de start is, zal o.i. dit voordeel de balans naar Geersen doen overslaan. Olga Pluto en Madame B staan voor een zware taak, echter niet voor een onmoge lijke, vooral als de flyers aan de kop het tempo gaan drukken. Een buitengewoon interessant slotnummer! Voor de eerste klasse van de Nederlandse Cricket Bond worden morgen, Hemelvaarts dag, de volgende wedstrijden gespeeld: HCC ACC, Hermes DVS—HBS (terrein HBS), PW—Sparta, VOC—Quick (H.), VRA—Haar lem. In de tweede klasse A speelt Rood en Wit 2 thuis tegen HCC 3. In de tweede klasse C speelt Haarlem 2 thuis tegen Cric en Rood en Wit 3, eveneens op eigen veld, tegen Ajax (A.). BMHC heeft op haar hockey-terreinen aan de Zomerzorgerlaan te Bloemendaal èen cricketveld ingericht. Dit seizoen zal nog volstaan worden met het spelen van vriend schappelijke wedstrijden en het houden van oefeningen. Dit besluit van BMHC is een nieuw bewijs van de verdere uitbreiding van het Haar lemse cricket in het algemeen. Waarschijnlijk zal het terrein op 7 Juni a.s. worden ingewijd met een vriendschap pelijke wedstrijd. Er stond gistermiddag een jongetje van een jaar of acht verlangende blikken te werpen naar een omvangrijk stuk speel goed dat al geruime tijd in de Vishal staat opgesteld: Een uitgebreid spoorwegnet, dat in de afgelopen paar weken door menig enthousiaste knaap is bediend. Maar het jongetje van gistermiddag zag maar geen kans om bij de knopjes en de handeltjes die hijskranen kunnen laten werken en treinen kunnen laten stoppen en rijden, te komen. Het was overigens niet merkwaar dig dat het jongetje geen kans schoon zag om ook eens te „spelen". De ouden van dagen waren namelijk de gast van de eige naar van dit ingenieuze speelgoed en die waren de tijd blijkbaar nog niet vergeten dat zij voor hun zoon eens een treintje had den gekocht: „Blijf er af met je vingers Je maakt de boel kapot Vader zal het wel doen". Enfin, zij hebben genoten de oudjes en het jongetje zal vandaag wel op nieuw een kans wagen. De Haagse Comedie heeft gisteravond in de Haarlemse Schouwburg met veel succes een opvoering gegeven van „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" van William Shakespeare, door Michael Langham van de Old Vic uit Londen geregisseerd en vol ledig in de klucht getrokken, zoals men pleegt te zeggen. Nu bestaat daar zo goed als geen bezwaar tegen, want veel meer is dit grotendeels in proza geschreven en bij zonder amusante blijspel ook eigenlijk niet. Merkwaardiger is dat hij de handeling heeft verlegd naar het begin van de aoht- tiende eeuw, omdat daardoor de satirische elementen beter tot hun recht zouden ko men. Zo heel erg satirisch kan men dit st.uk niet eens noemen. Maar in ieder geval bood deze verplaat sing naar een later tijdperk de dankbaar gebruikte gelegenheid de mise-en-scène af te stemmen op het werk van de Engelse schilder William Hogarth, al was ook daar toe de aanleiding niet zo bijster groot. Doch niettemin: de vrolijke vrouwtjes kunnen haar schelmenstreken iin alle tijden bedrij ven en al werd Sir John Falstaff, die men thans in hoofdzaak als gedupeerde zag, tot een soort Sganarelle a la Molière gemaakt, het plezier van de toeschouwers had eb geenszins onder te lijden, integendeel. De schilder Nicolaas Wijnberg heeft vol komen in overeenstemming met de opzet van het geheel even kleurige als vernuf tige décors ontworpen, die heel gemakke lijk bfj open doek gechangeerd konden worden, hetgeen de vaart van de vertoning aanmerkelijk ten goede kwam. Zij droegen veel bij tot het speelse effect. Het was allemaal theater en het kwam er onomwon den voor uit. Ook de vrolijke muziek van Jurriaan Andriessen paste zich daar voor treffelijk bij aan. Michael Langham is een regisseur die houdt van een bewegelijk toneelbeeld en die vooral uit plastisch oogpunt vaak lumi neuze schikkingen treft. Al het gedoe en gestoei op de planken was doorgaans erg funny" en men kreeg nauwelijks tijd om het te betreuren als nu en dan een geestige wending van de tekst in alle drukte ver dronk. Doch zoals reeds gezegd werd: van de oorspronkelijke Falstaff bleef zo goed als niets meer over. Zoals men weet liet Shakespeare deze vervaarlijke opsnijder uit „Hendrik de Vierde" alleen herleven om De stichting Kennemer Toneelfestival is reeds geruime tijd druk bezig met de voor bereidingen van het komende openlucht spel in Bloemendaal, waar verleden jaar met „Dorp in Opstand" van Lope de Vega zo'n bemoedigend succes werd geoogst. Dit stuk heeft trouwens ook in andere delen van het land de aandacht getrokken. In Ede, Winterswijk en Paterswolde overweegt men dit spel deze zomer tot vertoning te brengen. Op Zaterdag 26 Juli zal in Bloemendaals Openluchttheater de première worden ge geven van het spectaculaire blijspel „Ker- misduel" van David Koning, waarin ama teurs van twaalf verenigingen uit Haarlem en omstreken, Zandvoort en IJmuiden daarbij inbegrepen, de talrijke rollen zul len vervullen. De intrige is ontleend aan Bury Fair' van de Engelse schrijver Tho mas Shadwell (1642-1692), maar de tekst is geheel oorspronkelijk. Het stuk, waar over een tot oordelen bevoegde buiten staander te zijner tijd zijn mening in deze kolommen kenbaar zal maken, werd ge schreven op het lijf van de regisseur Cruys Voorbergh, als deze variatie op een be kende zegswijze geoorloofd is. Het zijn drie acten van vertrouwen" in zijn grote capaciteiten, zoals men op het titelblad van het manuscript kan lezen. De choreografie van de dansen en van de onderdelen van een bij wijze van diver tissement in de handeling opgenomen cir cusvertoning is van Maria Ruiz-Petrelli, die ook de instudering daarvan leidt. Zij worden uitgevoerd door een corps de ballet met Jennifer Roders en Franz Post Uiter- wecr als solisten. Er wordt voor dit spel speciale muziek geschreven door Max Vre- denburg, die zich de laatste tijd bijzondere bekendheid heeft verworven door zijn composities voor de films „Spiegel van Holland" en „Panta Rhei" van Bert Haan stra, waarvan de eerste verleden jaar in Cannes werd bekroond met de eerste prijs en de tweede dit jaar een eervolle vermel ding kreeg. Deze muziek wordt gespeeld door een ensemble van vijf onder leiding van de fluitist Frans Vester staande be roepsmusici. De décors zijn van Levinus Tollenaar. De boekententoonstelling „Van de Olm tot de Roos" zal op Zaterdagmiddag 24 Mei in de Vleeshal te Haarlem geopend worden door mr. H. J. L. Reinink, secre taris-generaal van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, waar na de heer H. de la Fontaine Vervvey, bibliothecaris van de Universiteitsbiblio theek te Amsterdam, een korte inleiding over de Elseviriana zal houden. Na de ope ning wordt een demonstratie gegeven van het vervaardigen van zogenaamde marmer papieren. aan de voorkeur van koningin Elizabeth te voldoen, waarbij zijn oorspronkelijk karak ter met zijn scherpe tegenwoordigheid van geest aanzienlijk aan formaat had ingeboet. Langham heeft hem thans nog verder ont luisterd en in het eerste gedeelte wist Cees Laseur, die de genotzuchtige ridder moest spelen, dan ook nauwelijks raad met zijn figuur, omdat hij zo goed als nergens op steunen kon. Na de pauze werd zijn dwaas heid echter ronduit veroverend en mocht men zich naar hartelust amuseren om zijn kluchtig optreden. Bewonderenswaardig was het hoe hij onder de dolste omstan digheden toch altijd nog een schijn van waardigheid wist te bewaren. Ida Wasserman heeft het met deze regis seur bijzonder getroffen. Hij 'bedacht voor haar de gekste dingen en zij greep als me vrouw Ford haar kansen met gretigheid. Een zeldzaam leuke rol, die zij triomfante lijk tot een goed einde bracht. Fie Carelsen was haar bondgenote mevrouw Page, Willy Haak een fiks van de tongriem gesneden huishoudster. Van de vele andere mede werkenden moeten afzonderlijk worden vermeld: Bob de Lange als de onstuimig jaloerse meneer Ford, de mal-melancholi- sche geestelijke van Cruys Voorbergh, de dwaze Abraham Slender van Luc Lutz, de plattelandsrechts van Theo Frenkel, de waard en zijn tapper van Jöhan Valk en Henri Eerens.en zo zou ik wel aan het opsommen kunnen blijven. Aan verdienste lijke acteursprestaties was waarlijk geen gebrek. Jan Retèl had misschien van de Franse windbuil dokter Cajus wel iets meer kunnen maken. Na afloop was er een langdurig, hartelijk applaus voor deze uitbundige opvoering van een stuk, dat kennelijk inderhaast werd geschreven, maar door de eeuwen heen populair is gebleven, omdat de tijd nood een Shakespeare onder hoogspanning legio zotte invallen bezorgde. DAVID KONING. DONDERDAG 22 MEI 1952 (Hemelvaartsdag) HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest. Zuiderkapel, Zuider straat 15. Geen dienst wegens samenkomsten te Doorn. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Zater dag 8: Slot-avond van de Vrijz. Luth. Kring met de viering van het 25-jarig bestaan 'in Gebouw Cultura. Jansstraat 83. Ver. Doops gezinde Gemeente 10.30: Ds. Oosterbaak. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. 9: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29 5.30: Ds. K. de Gier. van Lisse. Christ. Geref. Kerk, Raaks. 10: Prof. J. J. van der Schuit, Apeldoorn. Pinkstergemeente, N.w'e Kruis straat 14. 10: Samenkomst. Christen-Geloofs gemeenschap, geb. Rosenhaghe (grote zaal) Hoofmanstraat. Grote Conferentie met de Geloofsgemeenschappen uit Laren, Bussum etc. Verschillende sprekers. Aanvang dei- diensten 10 en 3.30. Pinkster Evangelisatie. Bakenessergracht 65. 7 n m. Br. G. v. Polen, den Haag. Br. J. H. Schat, Haarlem. Her steld Apost. Zendinggemeente, Jacobijne- straat 15, 10: Godsdienstoefening. Broederge meente, Parklaan 34. 10.30: Ds. Schutz. Leger des Heils, Haarlem Centrum. 3.30: Openluchtmeeting in den Hout, bij Dreef - zicht. Een muziekkorps en een zangkoor zullen medewerking verlenen. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. 10: Dr. M. v. d. Voet. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9: Ds. A. B. C. Hofland. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. H. Bartlema. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen Aula Chr. Lyceum. Geen dienst. Geref. Kerk. Koediefslaan. 9: Dr. A. Dondorp. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E Drost. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 8 en 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10: Ds. A. Pos BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. van der Mast. Geref. Kerk. 9: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv, Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 9: Ds. D. Ring- nalda. SANTPOORT. Ned. Hery. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steêge. „De Toorts". 9; Geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. Geref. Kerk, Julia- naweg. 10: Ds. A. de Ruiter. Aagtekerk, 19 v. Manilla n. Yokohama. Aimdijk, 19 van Bremen te Rotterdam. Altair, 19 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Amsteidijk 20 v. New York te Rotterdam. Annenkerk, 20 v. Sydney te Adelaide. Alioth, 19 v. Las Palmas n. Bahia. Ariadne, pass. 20 Ouessant. Akkrumdijk, 19 190 m. N.NO. Fiego Garcia. Alcyone, 19 50 m. O. Kp Race. Alderamin, 19 620 m. W. Scilly's Aletta, 19 v. Pladju n. Port Swettenham. Alphacca, 19 v. Ilheos ri. Bahia. Amstelpark, 19 320 m. O. Newport News. Abbedijk, 19 250 m. O. Norfolk. Agamemnon, 20 te Maracaïbo. Aldegonda, 20 v. Bangkok te Pladju. Aligenib, 19 160 in. N. Kp. Blanco. Aludra, 39 64 m. O.ZO. Kp. St. Vincent. Amsteldiep, 19 460 m. N. Flores. Amstelvaart, 19 125 m. Z.ZW. Kp. Halteras. Andijk, 19 340 m. Z.ZW. Bermuda. Arundo, pass. 19 Dungeness. Axeldijk, 19 pass. Guardafui. Amstelkerk, 20 van Freetown naar Dakar. Alnati, 20 250 m. ZO. St. Vincent. Aimkei'k, 21 van Bremen te Antwerpen. Alphacca, 20 van Baihia. Arendskeric, 20 van Marseille. Averdiijk, 19 van Havana. B.oemiori'tein, 19 te Mombassa. Bxitsum, 19 v. R'diam ri. Hampton Roads. Bonaire, 19 v. Paramaribo n. Plymouth. Billiton, 19 1020 m. W.NW. St. Pauls Rock. Breda, 19 480 m. NO. Flores. Barendrecht, 19 160 m. Z.ZW. Flores. Baud, 19 v. So rong n. Manokwari. Bemgkalis, 20 v. Saigon te Prlok. Bubara, 19 in Golf van Suez. B.ntang, 20 v. Cebu, op rede Sialn. Caltex Delft, pass. 19 Kp. de Gata. Caltex Utrecht, 19 pass. Gado eil. Chama, 19 v. Cristobal naar Curasao. Ceram, 19 v. Cochin naar Bombay. Caltex Pernis, 19 145 m. N.NW. Finlsterre. Callislo, 19 630 m. W. Kp. Clear. Caltex The Hague, pass. 19 Kp. de Gata. Cistuia, 19 v. Port Said n. Berre. Caltex Nederland, 20 dwars Ouessant. Cottica, 20 dwars Oporto. Caltex Leid'en, 21 van R'dam te Sidon verwacht Ceram, 21 Bombay verwacht. Diemerdijk, pass. 19 Fayal. Drente, 19 v. Balikpapan te R'dam. Danae, 19 te Amsterdam. Delfshaven, 19'190 m. ZO. Bahia. Delft, 19 860 m. NO. Barbados. Lwggano, pass. 19 Burlings. Ltiema, 19 bij Lissabon. Los, 19 dwars Westpunt Kreta. Lrinna, 20 v. Miri te Singapore. Bsso Rotterdam pass. 19 Wigiht. Elmina, 21 te Lagos verwacht. Lsso Den Haag, pass. 20 Lands End. Fannsum, 19 4^0 m. Z. Kp. Race. Friesland (KRL), 20 v. Pnok n. Singapore. Gadilia, 19 Si m. Madeira. Geomitra, 19 v. R'dam te Hebbum. Gouwe, 19 dwais Lissabon n. Le Havre. Ganymedes, 19 500 m. W. Bermuda. Gordias, 19 pass. Malta. Gaasterland, pass. 21 St. Pauls Rock. Hector, 19 Gibraltar verwacht. Helena, 19 210 m. Z.t.W. Flores. Hecuba, 20 v. Barranquilta naar New York. Heemskerk, 20 v. Port Said. Hersilia, 21 van Kingston te Amsterdam. Haulerwijk, 27 v. Manati te R'dam verwacht. Iris, 20 v. Barcelona te Valencia. Ittersum, 20 v. R dam naar Montreal. Joh. v. Oldenbarnevelt, 19 v. Port Said. Jagersfontein, 19 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Japara (KRL), 20 v. Belawan naar Colombo. Jupiter, 20 te Giibialtar. Kertosono, 19 van Colombo. Kaimana, 21 te Lawan verwacht. Kalimantan, 19 v. Palembang n. Belawan. Kieidrecht, 20 te Singapore. Leerdam, 19 te New York. Luna, 19 v. Levant te Rotterdam n. A'dam. Langkoeas, pass. 19 lie de Bas. Lemsterkerk, 19 nog rede Chittagong. Leersum, 19 500 m. ZO. m. Kp. Race. Liseta, 19 pass. Yenbo. Lawak, pass. 20 Saipan. Lekkerkerk, 20 v. Port Said n. Alexandrlë. Limburg, 21 te Aden. Laertes, pass. 20 Guardafui naar Aden. Loosdreoht, 2a v. Karachi te Bombay. Laurenkerk, 20 van Amsterdam naar Basrah. Loenerkerk, pass. 21 Gibraltar naar Genua. Meliskerk, 19 v. Port Said naar Antwerpen. Myonia, 20 v. Suez naar Djibouti. Mentor, 19 v. Tanger naar Malta. Mansa, 20 410 m. W. Sabang. Mirza, 19 te Mulberry Pierhead. Mi tra, 19 450 m. Z.ZW. Flores. Maiea, 19 300 m. O. Dondrahead. Maivina, 20 v. Sasetoo te Mirl. Marisa, 19'190 m. O. Dondrahead. Mataram. 19 nog te Basrah. Molenkerk, 19 z.iO m. O.NO. Madeira. Murena, 19 Golf van Oman. Maashaven, pass. 21 Las Palmas. Madoera, 20 le Belawan. Manoeran, 20 van Malta. Marken, pass. 20 Mintieoy naar Belawan. Nieuw Holland, 19 Kp, Towns End gepass. Nieuw Amsterdam, 23 7 u. Southampton verw. Oberon, 19 v. Pto Cabello raar Curasao. OncLna, 20 v. Ras Sudr te Suez. Cmala, 19 in Str. Luzon. Overijsel. 19 50 m. W. Key West. Oranje, 20 van Singapore. Oranjestad, 21 van Trinidad naar Barbados. Prins Willem II, pass. 20 Kp. Ray. Prins Willem IV. 20 v. Londen te R'dam. Prins Fredièrik Hendrik, 25 of 26 van Montreal te Rotterdam verwacht. Prins Willem V, pass. 19 Cape Race. Paula, 19 160 m. Kp. Cambodia. Fapendrecht, 19 130 m. W.t.Z. Kreta. Poseidon, 19 460 m. NO. Flores. Prins Willem v. Oranje. 20 640 m. O.NO. Kp. Race Pygmalion, 20 te La Guaira verwacht. Polydorus, 21 te Cochin verwacht. Prins Alexander, 20 v. Port Alfred te R'dam. Ridderkerk, 19 te Elizabeth. Radja, 19 te Penang verwacht. Rijndam, 19 230 m. W.t.Z. Kp. Claer. Roebiah, 20 te Suez. Rotti, 19 v. Makassar n. Soerabaja. Ruys. 20 te Tarakan. Rondo, 19 470 m. W.NW. Bombay. Roiula, 19 480 m. NO.t.O. Sombrero eil. Raki, 20 van Amsterdam naar Noorwegen. Riouw, 21 v. Beyrouth n. Port Said. Saidija, 19 te Pladju. Sehiedijk, 19 160 m. Z.ZW. Flores. Stad- Maastricht, 19 dwars Oporto. Sunetta, 19 v. Manchester te Avonmouth., Sa'bang, 19 v. Priok naar Pnompenh. Saroena, 19 v. Miri n- Pladju. Siberoet, 20 v. SUbolga te Poeloe Bello. Stad Breda, 19 180 m. O. Kp. Race. Stad Vlaardingen, 18 720 m. N.t.W. Flores. Stan vac Djirak, 20 v. Palembang te Sibarok. Sumatra, ptss. 19 Elba Cape. Singkep. 21 te Colombo. Stad Haarlem, pass. Kp. F'rnisterre. Scherpendirecht. 20 van Cristobal naar Trinidad Saranigan, 19 te Madras. Talisse, 20 v. Penang te Port Swettenham verw- Teiresias, 16 te Londen. Tarakan, 20 te Soerabaja. Tjipanas, 20 te Durban. Tomori, 19 te Aden. Tabinta. 19 140 m. NO. Mindano eil. Tamo, 19 220 m. N.NO. Sao Luiz. Tanüchaven II, 19 v. Singapore n. Saigon. Tankhaven III, 19 180 m. Z. Bangkok. Tjikampek, 19 v. Osaka naar Hongkong. Tiüuwah, 20 v. Hongkong te Singapore. Tjimangi, 20 v. Balikpapan te Soerabaja. Tcrgkol, pass. 19 Shadwan Isl. Tosari, 19 pass. Port Soedan. Talisse, 20 v. Penang te Port Swettenham. Triton, 19 v. Ciudad Trujillo n. Philadelphia. Tjisndane. 19 750 m, NO.t.N. Tristan da Cunha T.iitjalenigka. 21 te East Londen. Themlsto, 21 van Hamburg naar Montreal. •Xequiog 9} jsn^ Deg uba 61 'upsiui Van Riemsdijk, 19 v. Pulusamba n. Priok. Van Outhoom, 19 v. Makassar n. Ambon. Veendam, 20 230 m. O.t.Z. Kp. Race. Waterland pass. 19 Finlsterre n. St. Vincent Willem Ruys. 21 van Priok te R'dam. Willemstad, 20 van Madeira n. La Guaira. Waal, 21 van R'dam te Amsterdam. Waterman, 25 14 u. Rotterdam verwacht. IJsel, 21 van Pta Cardon naar Maracaïbo. Zijpenberg, 19 te Rto de Janeiro. Zuiderkruis. 20 Kp. Townsend gepass. Zeeland (KRL), 20 v. New York n. Alexandrië Onder controle van de Nederlandsche Vegetariërsbond. Een product van N.V. Noord-Hollandsche Margarinefabriek te Zaandijk. Als bijzondere aanbieding kunnen wij leveren een prima KOGEL Plafondbor stel, import Duits, mooi gezet en zuiver haar. Prijs a con tant f 17.25. Muurverven ook voor buitenwerk. GED. OUDE GRACHT 95 Haarlem. Tevens aank. Bediende c.a. 16 jaar gevraagd. Weet u dat wij nog steeds goede prijzen betalen vooi uw meubelen en uw huis houd- en industrie-naaima chines. merk of defect geen bezwaar Rijksstraatweg 250, H.-N. U belt 23499 of zendt brief kaart en wij komen Hoe kom ik daar nu ach ter? Hoe kan ik dat be wijzen? Wendt u tot ons RECHERCHEBUREAU voor informaties, observa ties, nagaan, controle en vertrouwensopdrachten in binnen- en buitenland. Berkenrodestr. 40, H'lem. Kantooruren 25 en van 7—9 uur. Tel. 14231. Te koop aangeboden: 500 kg. laadvermogen, in zeer goede staat. Prijs f 1250. Rijs- wijkseweg 215, tel. 118292, den Haag. Wij verkopen tegen ONGEKEND LAGE PRIJZEN Prachtige O.F. Huiskamers, Dressoirs, Clubgarni turen, Schuiftafels, Thecmeubels, Salontafels, Rook tafels met verlichting. Slaapkamers enz. enz. Nu kopen is veel geld verdienen Benut uw kans en maak een keus uit onze prachtsortering. 'T MEUBELHUIS ZIJLWEG 26 HAARLEM begane grond beb. oppervl. 150 M2, met mooi bovenhuis. Aanv. overeenkomst. Voor event, uitbreiding verhuurd aan grenzend woonhuis. Koopsom voor het geheel 50.000, Bevr. VAN DER BORDEN, Straatweg 31 - Alkmaar. Gevraagd te Haarlem of om geving vrij huis of beneden huis in ruil voor 2e etage in Rotterdam-West (nieuwbw.) omvattende 3 kamers, keu ken, douche en W.C., voor en achterwaranda en balcon Huur f 39 p. maand. Brieven Boom-Ruygrok N.V., Ged. Oude Gracht 138. Te koop aangeb.: 4 pers. cabriolet, gerev. Nat bewijs, benz. 1-15 z'. g. a. n banden Laagste klas wegen bel. lak, kap en bekleding in pr. staat. Ook in ruil. Bloem hofstraat 23 A. Tel. 19994. Model Superbe Tourist „For Ever" Guarantee Model Sports Light Road ster met Stainless steel velgen en spaken. Ziet onze uitgebreide collectie. Bloemendaalseweg 234 Overveen. Net persoon met f 10.000 biedt zich aan als in Wasserij of bestaande zaak. Brieven no. 9926. Fabriekskantoor te Heem stede zoekt met kennis van boekhouden, typen en steno. Ook in de moderne talen. Brieven met voll. bijzonderh, en opgave van verl. salaris no. 9867. Tijdelijke aanbieding Chemisch Reinigen Dagelijkse sneldienst door geheel Nederland Service-Stations voor HAARLEM Grote Houtstraat 17 - Telel. 14 465 1 F v i_:- .tij-' -J Kruisweg 44 - Telel: 14687 Trompstraat 79 - Telel. 18024 GRASPERKSCHEERDERS in prijzen van f 39. 39.90, 41.75, 43.50, 44.50, 51.75, 65.10, 71.50, 73.—, 84.50. TUINSLANG in alle prijzen GAZONSPROEIERS vanaf 5.75 TUIN- en BLOEMZADEN in de meest uiteenlo pende soorten. GROENTEPLANTEN zoals rode-, witte-, gele-, groene-, boe ren-, spruit- en bloem kool. Tomaten, komkommers, augurken enz. enz- Hagelingerweg 28 Arendsweg 42 A Santpoort Beverwijk Telefoon 8232 Telefoon 3039 Wij vragen voor onze Chemische wasserij: HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort- Station (bij Bloemendaal). Zo spoedig mogelijk op handelskantoor moderne talen gezocht. Brieven met uitvoerige referenties en verlangd salaris onder no. 9860 aan het bur. v. d. blad. WASSERIJ G. RHEE en Zn., Blekersvaartweg 57 Heemstede. Hiertoe geeft een betrek king bij de Kousenfabrie- ken HIN N.V. gelegenheid Meldt U aan op onze Per soneelsafdeling, Zijlweg 136 tussen 9 uur en 5.30 uur n.m. GEVRAAGD Aanmelden tussen 7 en 8 uur: MODERN, Gen. Cronjéstr. 160. Telefoon 17834. Assurantie-Maatschappij te Amsterdam vraagt voor haar afdeling Transportverzekering leeftijd 1724 jaar. Brieven met volledige bijzonderheden, w.o. leeftijd, school opleiding, werkzaamheden en salaris in huidige betrekking, enz. onder no. 9929 aan het .bureau van dit blad. Per 1 Juni gevraagd voor het seizoen, in banketbakkerij. Brieven onder no. 9930 aan het bureau van dit blad. Bekende Levens- en Volksverzekeringsmaatschappij zoekt te Haarlem een voor het ophalen van premiën en het afsluiten van ver zekeringen. Leeftijd tot 35 jaar. Borgstorting vereist. Vast salaris en provisie. T.g.t. premievrij ouderdoms-. weduwen- en wezenpensioen. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 9932 aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7