RENAULT f 115 millioen gulden I flezond geld is eerste eis voor sociale J^, zekerheid voor allen! SIiHOSCILI1WEÜP AüiiC Predikbeurten Jaarcijfers van hoofdfondsen vallen in beurs-vacuum KAMPEERTENTEN Onze reclame in Mei DEKENS STOMEN ZATEÜDAG 24 MEI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Effecten- en Geldmarkt Meeste arbeiders bij Vredestein weer aan het werk Emigratiecommissie voor de vrouw BETROUW BAARDER DUUR ZAMER SALONBOTEN VAAR MET ZWAAG Het Nederlandse Volk sprak zijn vertrouwen uit in de Nationale Leningen voor de Woningbouw en hiermede zijn vaste wil om de wo- ningschaarste zo spoedig mogelijk uit de wereld te helpen. Tot nu toe werd voor f115 millioen aan obli gaties en rentespaarbrieven geplaatst. Tot 1 Juni a.s. hebt ook U nog ge legenheid rentespaarbrieven te kopen, welke binnen 20 jaar twee maal zo veel waard worden als U ervoor be taald hebt. m 'lÈHÜl!Ë@1Èf De meest opzienbarende gebeurtenis op de Amsterdamse beurs was deze week uiteraard de „staking" tengevolge van de uitspraak vain de afdeling Rechtspraak van de Raad voor het Rechtsherstel, waarbij de in oorlogstijd gekochte stukken, afgegeven door Liro (de instantie waar de Joodse vermogensbestanddelen moesten worden ingeleverd) niet worden aangemerkt als te zijn gekocht te goeder trouw, zodat de oorspronkelijke Joodse eigenaar ook als de huidige eigenaar wordt beschouwd. Die drastische maatregel van het beursbestuur heeft de instemming van vrijwel alle leden omdat de gewraakte uitspraak een zo gr onzekerheid schept, dat de verant^or lijkheid voor verdere handel te^én deze achtergrond niet meer kan wo-flem gedra gen. Men moet dan ook het^oord staking dat wij reeds tussen Aanhalingstekens plaatsten, niet opva*^n jn «je zoajs het gewoonlijk ge^mikt wordt. Het is hier een niet kunng^f aanvaarden van verant woordelij kheM op zuiver zakelijke gron den; van -demonstratie is hier dus geen sprake. Dit/Alles krijgt de beurs te verwerken in een tijd, waarin het meeste nieuws los komt. Immers, een stroom van jaarversla gen wordt over haar uitgestort en het zijn juist de verslagen van d'e hoofdfondsen, die althans wat de Koninklijke en de Unilever betreft, in dit beursvacuum vallen. De fraaie cijfers van de Koninklijke en van Unilever zouden dezer dagen aan de beurs ongetwijfeld goed hebben gedaan. De Ko ninklijke kwam met de verrassende divi- ^énddeclaratie van 15 pet., waarvan 2 pet. in aandelen (v. j. 12 pet. in contanten); Uniilever keerde een onveranderd contant dividend van 12 pet. uit. Voor de Koninklijke heeft de uitkering van 2 pet. in aandelen tot gevolg, dat de koers, waarop het conversierecht der 3l/z pet. obligaties effectief wordt, omlaag gaat van 290 tot 280 pet. Bij de uitgifte dezer obligaties werd reeds aanstonds aange voeld, waar de Koninklijke met deze stuk ken heen wilde, namelijk naar een zo spoe dig mogelijke conversie, omdat zij haar balans zoveel mogelijk van vaste verplich tingen vrij wilde houden. Dit mede met het oog op de voorgenomen notering aan de New Yorkse beurs, waar nog altijd niets van gekomen is, maar die toch -(vel voor de deur schijnt te staan. Nu door de dividend verhoging het rendement 'op de aandelen gestegen is en de obligaties niet meer dan 31/2 pet. over het norcrfnale bedrag geven, zal de conversie iry'de hand worden ge werkt. Het zijn niet aïlben de verslagen van de grote internatj/onhle concerns, die de beurs kunnen stinrujéren. Ook die van zuiver binnenland;^ ondernemingen, met name scheepsbr/ciw en scheepvaart, maken een zeer gor/d figuur. De scheepsbouwindustrie is voor jaren van werk voorzien dezer dagen plaatste bijvoorbeeld de Koninklijke Shell weer een order van 7 tankschepen, na er vorig jaar 15 te hebben besteld en haar voornaamste zorg schijnt wel de ma teriaalvoorziening te zijn. De scheepvaart heeft grote winsten gemaakt, die echter tegenover de hoge prijzen voor nieuwe schepen nog in het niet vallen, zodat gretig gebruik wordt gemaakt van de mogelijk heid, die de Wet op de Herkapitalisatie dit iaar pog biedt, om tegen verlaagd belasting ta^itf (maximaal 20 pet.) een deel van het -dividend in aandelen uit te keren. Het is uit de mededelingen op de jaarvergaderin gen van de „Nederland" en de Rotterdam se Lloyd wel gebleken, dat dergelijke uit keringen niet alleen geschieden om aan deelhouders te plezieren voor hen is vanwege de koersdaling, waarmede derge lijke uitkeringen plegen te worden begroet een „stockdividend" geen onverdeeld ge noegen doch wel degelijk ook uit liqui diteitsoverwegingen van de maatschappijen zelf. Het laat zich overigens wel aanzien, dat 1951 een recordwinstjaar geweest is voor cle scheepvaart. Op de vrachtenmarkt is voor de wilde vaart een scherpe daling in getreden. Bij een door de Britse Scheep vaartkamer samengesteld indexcijfer van .100 voor 1947, werd in 1949 een gemid delde bereikt van 82.3, in 1950 een van 84, in 1951 een van 173.3 bij een hoogste stand van 203.8 in Mei 1951 (Korea). De maand Januari van dit jaar zette in met een gemiddelde van 163.9, Februari gaf een gemiddelde van 156.3 te zien, Maart een van 137.7 en in April daalde het tot 109.4, op welk niveau echter enige stabi liteit is ingetreden. In elk geval ligt het niveau thans ver beneden het gemiddelde van 1951. Hierbij moet echter worden be dacht, dat niet alle scheepvaartmaat schappijen over één kam geschoren kun nen worden; de Ignrederijen bijvoorbeeld hebben uiteraard stabielere inkomsten. Het is duidelijk, dat nu de beurs geen noteringen geeft en de handel stil ligt, de gegadigden voor nieuw geld ook thuis blij ven. De gemeente 's-Gravenhage, die een grote premielening van f 10 millioen op stapel heeft staan, heeft deze opgeschort. De markt raakt langzamerhand ook van deze leningsoort oververzadigd; de aan kondiging van de 's-Gravenhaagse lening was voldoende om de notering van de Rot terdamse een punt of vier te doen dalen. De 4 1/4 pet. gemeenteleningen zijn vrij wel alle mislukt; de toch al niet grote animo voor dit type lening is. vrijwel ge heel verdwenen door het zeer grote aan bod, dat van de zijde der gemeenten ge daan werd. Vrijdag hebben ongeveer 400 arbeiders van de N.V. Nederlands-Amerikaanse Autobandenfabriek Vredestein te Enschedé het werk hervat. De directie verwacht, dat begin van de volgende week weer op nor male wijze gewerkt zal worden. Het advies van het stakingscomité om de actie voort te zetten is door ongeveer 100 man opge volgd. De directie is niet bereid met de thans nog stakenden te spreken. Het Nederlands Vrouwen Comité, het contact-orgaan van de grote algemeen lan delijke vrouwenorganisaties, heeft een emigratie-commissie in het leven geroepen die zich ten doel stelt de belangen te be hartigen van alle vrouwelijke emigranten. De commissie kwam reeds spoedig na haar oprichting tot de conclusie dat slechts een klein gedeelte van de emigrerende vrouwen behoorlijk voorbereid en voorgelicht de grote stap naar een nieuw vaderland zet. Vooral de ongeorganiseerde vrouwen wor den meestal niet of zeer onvoldoende voor gelicht. Daarom heeft de Commissie het initiatief genomen tot het instellen van 13 provinciale adviescommissies voor vrou welijke emigranten. Die commissies be staan elk uit vier leden, die benoemd wor den door verenigingen gebaseerd op ver schillende levensbeschouwing en doelstel ling. Elke vrouw, die plannen maakt of besloten heeft te emigreren, kan bij een dezer commissies een onderhoud aanvra gen, waarin zij alle moeilijkheden met des kundige vrouwen kan bespreken. Het gaat hier alleen over algemene inlichtingen ten aanzien van het emigreren en niet over het verstrekken van die gegevens, waar voor officiële instanties zijn aangewezen. De taak van deze provinciale commissie omvat dus uitsluitend de voorlichting van vrouwen door vrouwen, op welk gebied volgens de commissie nog te weinig is ge daan. ZONDAG 25 MEI 1952. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk 10: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Ds. J. Bronsgeest. Nieuwe Kerk. 10: Ds. S. H. J, Voors Noorder- kerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Ds. E. Pot. Oosterkerk 10: Ds. G. J. Waardenburg. Kapel Sarepta. 9.30: Kinderkerk. Ds. B. van Gelder. 10.45: Dezelfde. Bakenesserkerk. 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Selling, 10.30: Jeugdkerk, Ds. J. J. Buskes Jr.. van A'dam. Een appèl aan de Jongeren. Diaconessenhuis. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord 10.30: Dr. A. J. Rasker Oost 10: N. Groen. Centrum 10: Mej. A. v. d. Breevaart. West 10: W. C. de Groot. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Dimanche- 25 Mai a 10 h. 30: Service pré- sidé par le pasteur J. Baudraz. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Dhr. de Redelijkheid. Alie-Dag-Kerk, Dinsdag Broe- derkerk 3: Rondetafel-bespreking. Woensdag 7: Waalse Kerk. Tweetalige dienst. Ds. D. E. Boeke, en Ds. J. F. Baudraz. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3 10 en 5: Ds. J. Enter Sr,, uit Rotterdam. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: J. Schriek, Doorn. 7.30: A. van Gent, Arn hem, met medewerking van het Zangkoor „Eben Haëzer". Woensdag 8 H. van Doorn, Heiloo. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Z,uiderstraat 15. 10: Dhr. H. v. d. Brink, Bloemendaal, met zang. 5: Dezelfde, Evan gelisatiesamenkomst. 8: Mr. Peter Jones en J. Perkins van de Wereldwijde Evangelisa tie Kruistocht met de zendingsfilm „De blin den zien". Opwekkingssamenkomsten. Zui derstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Kits, di recteur van ,,'t Brandpunt" te Doorn. Broe dergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Li turgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Steinberg. oud-Praeses der Evang. Broeder- kerk in Suriname. Evang. Luth.. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Na afloop der Kerkdienst Autotocht met de jubilerende Vrijz; Lutherse Kring naar het Gooi. Donderdag 8: Wijkavond in gebouw Theosophia. Nassauplein, voor Wijk 1. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Daalder. 7.30: Haarlem-O. Wijkgebouw N. H. Kerk, Zo- mervaart: Ds. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Ger. kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. C. Hof land, legerpredikant te Amersfoort.. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelminakerk 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Zuid-Oos- terkerk. 10: Ds. A. M. Boeijinga 5:Ds. A. C. Hofland. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10: Leesdienst. 2,30: Ds. H. Brink van Kromme nie. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Ds. G. de Gier, van Lisse. H. Av. Dinsdag 7.30: Ds. v. Gilst, van Elspeet. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 9: Ds. J. C. Maris. 5.30: Ds. J. W. van de Gronden. Baptiste Gemeente, ge bouw C. J. M. V. Lange Margarethastr. 13. 10 en 5: Ds. J. W. Weenink. 11.30: Zondags school. 8: Jeugdsamenkomst. Geb. „Salem", Bakenessergracht 65. Dinsdag 8: Bidstond. Leger des Hcils, Schagchelstraat 26. 10 en 8: Kapiteins Bouwens-van Gameren. Pink stergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Rev. A. Clair Brooks, van Amerika. 7.30: David J. du Plessis, Secretaris van de wereldcon ferenties van Pinkster Gemeenten. Maan dag 3.30 en 8: Rev. Clair Books. Dinsdag 3.30 en 8: G. R. Wessels, Vice-President van de Zuid-Afrikaanse Pinkster Gemeenten. Ver gadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Sa menkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, Jac. van Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Gem. des Heeren, L. Molenstr. 22. 10 en 5.30: Sa menkomst. Gemeente Gods, Parklaan. 21. 4: Samenkomst. Christen-Geloofsgemeenschap Rosenhaghe, Hoofmanstraat. 10: Samenkomst 8: Garenkokerskade 27: Samenkomst. Woens dag 8: Bidstond, Garenkokerskade 27. Iedere Zaterdagavond Jeugdsamenkomst Benkoe- lenstraat 28, H.-N. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal). 10.15: Aanbidding met Avondmaal en Predicatie. 19: Samenkomst met Evangelie verkondiging Dinsdag 20: Vrouwenbijbelklas (Spruiten- bosstraat 9). Donderdag 20: Bijbelstudie (in de voorzaal). Zevende-Dags Advenljsten, Ja cobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zater dag 31 Mei geen dienst. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Volle Evan gelieprediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen dinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nas sauplein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. Th. H. Kockx, Delft. Theoiogisch-Philosofische beschou wingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. H. v. d. Loos Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. Jeugd kapel, Schoterweg. 10: Dhr. J. F. K. Hof meester. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: J. Klok, theol. cand. Alg. Chr. Jeugd Gemeen schap „Gideon". 2: Openlucht samenzijn in Zandvoort o.l.v. Dhr. I. E. Ketellapper, van Haarlem. Dinsdag 7.30: Openbare Ouder avond in de Achterweg 2 A o.l.v. Dhr. I. E. Ketellapper. Woensdag 2: Openlucht samen zijn op de Kennemerweg in Bloemendaal. Zaterdag 31 Mei: Slot-openbare kindersa menkomst in de Achterweg 2A. Geref. Kerk Noord-Schoterstraat. 9 en 10.30: Ds. L. Hoor weg Jr. 5: Ds. A. B C.. Hofland. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat 10.30 en 5: Ds. J. C. Maris HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds, H. Bartlema, Jeugddienst. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. Adr. Oskamp. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, Dg Heemstede. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Koe- dienstlaan 10: Ds. G. R. Visser. R'dam. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. G. R. Visser. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10.30: Ds. M. Vrieze AERDENHOUT Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. R. van der Mast. Relig Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. T. Jansma, Hoogleraar te Leiden. BENNEBROEK. Ned. Herv Kerk. 10: Ds. H. S J Kalf 7: Ds W M Maas te Vlissingen, Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Hoornstra te Hoofddorp. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. P. v. Itterzon. van Den Haag. 17: Ds. S. L. Knottnerus. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. R. Sluiter. BLOEMENDAAL.Ned. Ilerv. Kerk. 9: Ds. J. E. Drost. 10.30: Dr. Ch. de Beus. 9: Jeugti- kapel. 12-15 j Maranatha, Donkerelaan. 10.15; Jeugdkerk Maranatha Dhr van Dijk. 11.45; Zondagsschool, 5 en 6 j. Kleuterschool, Bos- laan. 11.45: Zondagsschool, 6-12 j. Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieter- weg 4. 10.30: Prof. Dr. P A. H. de Boer, Hv,, Leiden. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Prof. Dr. K. Dijk, van Amsterdam. Deze diensten worden per radio uitgezonden op golfleng te 245.3 m. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Soefi-Beweging, Acacialaan 28. 11: Universele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. J. H. Stelma. 19.15: Zondagavondstilte voor Pro testant Overveen, voorafgegaan door een Zangdienst, aanvangende 19.15 uur in de kerk aan de Ramplaan. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk (in de Geref. Kerk) 10.30: Viscaris Poepjes. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk 9 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. Blauw, van Heemstede. 6.30: ds. Kalf. van Bennebroek. Abbenes. 9.30: Ds. M. M. de Jong, 6.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel: 10: Dhr. van der Meer. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. van der Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Dhi\ A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. G. Was senaar, IJmuiden-Oost. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Kon Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. J. Kroon 7: Ds. G. H. v. d. Woord ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein 10: Ds. C. de Ru. 7:. Ds. F. Offerings. Jeugddienst Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg van den Haag. Geref. Kerk. Julianaweg 10 en 5: Dr. W. G. Harrenstein. van Amsterdam. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, geb. „Ons Huis". Dinsdag 8: J. W. van Zeijl. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. H. H. Knossen, van Gouda. 5: Ds, C. Jonge- boer. Ned Prot. Bond. 10.15: Ds. Oosterbaan van Haarlem. Ger. Kerk. 10: Ds. P. D. Kui per. 5: Ds. H. v. d. Berg, van Sassenheim. Geref Kerk, Art. 31. 10 en 4.30: Leesdienst. Geref. Gemeente 10 en 4: Leesdienst. Oud- Geref. Gemeente 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. "%t iM in ALLE modellen en afmetingen. Bezoek onze Showrooms Geïllustreerde catalogus gratis op aanvraag. Hoofdkantoor voor Nederland: HAARLEM Betaling eventueel ook in overleg. ZIJLWEG 111 - Telefoon 17877 MÉÉR DAM EEN HALF MILLIOEN G E ZIN NE N GENIET ELKE WEE K VAN „MARGRIET"!... GEEN WONDER: V-i&t omerkwartet ia er! >eih;hi.a*d- ESGELAND hoek van holland harwich HOEK VAN HOLLAND-HARWICH f Aanstoom v.Mij.zefaand,Ho«evanHoiUnd Dag- en nachtdienst VLISSINGEN-FOLKESTONE Toeristendienst j ,e "n<Un b",chu" GEZELSCHAPSTARIEVEN van fl. 51.50 af J Eén- en tweedaagse zeereizen. Naam Adr. STOOMV. MIJ. ZEELAND BRITSE SPOORWEGEN De snelle, zuinige bestelwagen met een zeer grote laad ruimte 8 m3) en een oersterke Renault „85 motor. Op aan vraag zenden wij gaarne prospectus. Ondernemersprijs f 6500,- 1400 kg. Bestelwagen Vraagt onze lijst van afnemers die 15 en meer Renault-bestelwagens in gebruik hebbeni want meer dan 1000 bestelwa gens in Nederland bewijzen dagelijks hoe zuinig, sterk, degelijk en betrouwbaar deze Renault-wagen in het gebruik is. Calaridplein 2, Tel. 185000, Den Haag Agenten in alle belangrijke plaatsen Agent voor district Haarlem: GARAGE „DEN HOUT" - Wagenweg 164168 Haarlem - Tel. 12138 e IR 8 B I W 100-1200 personen IE H W W vraag gratis folder KEDEKIJ ZWAAG, Amsteldijk 123, A'dam Bespreek tijdig I Telefoon 26541. Laat deze kans om Uw geld te laten groeien niet voorbij gaan en koop, evenals de talloze Nederlanders, dieU voorgingen, één of meer van deze aan trekkelijke waardepapieren, verkrijg baar in stukken van f 25.- en f 100.- (ftoeixM' Waar kunt U terecht voor rentespaarbrieven? Bij do banken, kassiers, commissionnairs in effecten, tvelke lid zijn van de Vereeni- ging voor den Effectenhandel alsmede bij de Boerenleenbanken zijn, voorzover de voor raad dit toelaat, rente spaarbrieven in stukken van f 100.- en fan f 25.- verkrijgbaar. Die van f25- worden ook ver kocht door alle postkan toren. Rekeninghouders bij de Postcheque en Girodienst kunnen rente spaarbrieven bij de Giro dienst bestellen. Toezen ding volgt dan franco aangetekend. 10 Wij hebben allen belang bij een ge zonde en koopkrachtige gulden. Bedenkt U eens: Uw salaris wordt in guldens betaald Uw polis wordt in guldens gehonoreerd Uw pensioen zult ge in guldens ontvangen Het is alles guldens wat de klok slaat maar waar het om gaat is: zullen het gezonde, waardevaste, koop krachtige guldens zijn? Een ge zonde gulden is eerste eis voor sociale zekerheid. Een gezonde gulden waarborgt de sociale voor delen, in het verleden behaald. Een gezonde gulden is een garantie voor een gezond pensioen in de toekomst. Daarom hebben wij allen belang bij een gezonde gulden. Stemt op de V.V.D., dan weet ge dat de handhaving en verdediging van de waardevaste, gave gulden in goedehandenis. Stemt V. KB. Ujst 5 VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE De winter is voorbü, de lente is gekom-n Nu t(jd om Uw dekens te laten stomen. Per -'.uk ƒ1.00. Per 3 stuks ƒ2.50. HAARLEM Santpoorterstraat 4149 Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 17