r BATAVUS J Boulevard wordt „expositiezaal" Agenda voor Haarlem B. van FRANK „POTASCH EN PERLEMOER" Opticien VINK Spekstraat No. EEN nog enige JONGENS en MEISJES KOK n Smokkelt Klaus Fuchs weer atoomgeheimen? Gedetineerde ontsnapt uit Haarlemse gevangenis Haarlemmermeer Bennebroek „De Rode Pimpernel" Vele volwassen mensen WAARSCHUWING!! SENSATIE PRIJZEN Grasschaar CADEAU DRAAIER Eysink 500 cc. f 3.- p. w. HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT STADSSCHO UWB UR G Zomertentoonstelling in Zandvoort Tijdens luchtén over muur bij Papentorenvest geklommen Plechtigheid van Rode Kruiskorps Feestdag voor ouden van dagen Jongen door meïkauto te Aerdenhout overreden Faillissementen Burgerlijke stand van Haarlem Eerste lustrum van De Verenigde Spelers De Snelle Visser jubileerde Scheepvaart P. N. J. Kluyvsr R. Holthuis Rechtsbijstand SUCCESSCHOTELS 12.50 Floresstraat 10 - Haarlem-N. Tel. 20556 VERENDE BEDSTELLEN a. Telefoniste-facturiste b. voorraad administratrice MEISJES ALLEEN IN DE MAAND JUNI BEUNDER'S Tuinbouw inrichting voor reparatiewerkzaamheden. GASCOMFOREN ERVAREN VERPLEEGHULP vakbekwaam Chef-meubel stoffeerder le BOVENHUIS ZON RIJWIEL ZONDER VOORUITBETALING HANDELSONDERNEMING CENTRA WOENSDAG 11 JUNI 1952 f'f i Een zeer bijzondere attractie staat de be- roekers van Zandvoort deze zomer te wach ten. Wandelende over de Boulevard de Favauge zullen zij niet alleen de ogen de kost kunnen geven aan het steeds boeiende schouwspel, dat de zee biedt, tevens zullen zij kunnen genieten van een aantrekkelijke tentoonstelling, welke „en passant" voor hen te zien zal zijn. Een openluchttentoonstelling van beeld houwwerk is sinds enige jaren geen novi teit meer. In de badplaats zullen tekenin gen en ander grafisch werk aan de open bare weg geëxposeerd worden. Aan een gelukkige toevallige omstandig heid is het te danken, dat de tentoonstelling tot stand kon komen. Het bestuur van de jonge culturele kring ,,'t Helm" had zich reeds enige tijd afgevraagd, of er geen mo gelijkheid zou bestaan om dit jaar nu ook eens gedurende de zomermaanden een at tractie op cultureel gebied te organiseren. Immers, gedurende de wintermaanden en omstreeks Pasen had men altijd nog wel zij het ook met moeite een redelijke expositieruimte kunnen bemachtigen, ge durende het seizoen, wanneer iedere ruim te in Zandvoort „goud" waard is, moest dit uitgesloten worden geacht. Voor dit jaar is een oplossing gevonden. Aan de voet van de flats aan de Boulevard de Favauge bevinden zich enige tientallen grote reclamevitrines. Het grootste deel dezer vitrines is onlangs gereed gekomen en heeft dientengevolge zijn bestemming als reclame-object nog niet gevonden. De aan blik van deze ledige vitrines op een derge lijk fraai punt bracht het bestuur van ,,'t Helm" spoedig op het idéé van een tentoon stelling. Het kostte weinig moeite om de exploitant der vitrines van de aantrekke lijkheid van dit plan te overtuigen en zo zal vermoedelijk reeds vóór het einde dezer maand de Zandvoortse openluchttentoon stelling van tekeningen voor het publiek te bezichtigen zijn.De vitrines zullen 's avonds verlicht zijn. Aan de expositie zal een ver loting worden verbonden, waarbij als prij zen kunstwerken zullen worden uitgeloofd, LONDEN (United Press) Het Britse blad Daily Express weet te melden, dat de atoomspion dr. Klaus Fuchs gisteren onver wacht en in alle stilte overgebracht is van de Stafford-gevangenis naar de Penton- villegevangenis in Londen, nadat men be wijzen in handen zou hebben gekregen, dat hij wetenschappelijke papieren uit de ge vangenis gesmokkeld had. Fuchs, die 27 maanden heeft uitgezeten van de veertien jaar, waartoe hij wegens het verstrekken van atoomgeheimen aan de Russen veroordeeld is, staat volgens de Daily Express thans dag en nacht onder bewaking in een speciale observatie-cel. Een dagboek, in een colbertjasje gevon den, leidde tot de ontdekking, dat weten schappelijke papieren, waaraan Fuchs in zijn cel had gewerkt, uit de gevangenis ger smokkeld waren naar een adres in Ken sington, Londen, aldus de Express, die hieraan toevoegt, dat bovendien drie brie ven van Fuchs- vader uit Leipzig de gevan gene in handen waren gespeeld. Deze brieven Zouden in de cel aangetroffen zijn. Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Scotland Yard deelden beide mede niet in staat te zijn commentaar op het bericht van de Daily Express te leveren. Maandagmiddag is het de zeven en twin tigjarige H. H. uit Maastricht gelukt uit de Strafgevangenis te Haarlem te ontvluchten. Het is de tweede keer, dat hij zo'n poging deed, thans met meer succes. Enkele maan den geleden had hij de straat reeds bereikt. Toen hij een automobilist vroeg te mogen meerijden, bleek dat hij dit verzoek ge richt had tot een rechercheur. Deze heeft de Limburger teruggebracht. Thans geniet hij nog zijn vrijheid. In ge zelschap van negentig medegevangenen was hij op de luchtplaats aan de zijde van de Papentorenvest. De laatste jaren gaan de gedetineerden in grote getale naar buiten en daarbij wordt gebruik gemaakt van een strook grond langs de Papentoren vest. De Maastrichtenaar die veroordeeld was tot een gevangenisstraf van vijf jaar, we gens het legen van offerblokken in kerken, waarvan hij reeds twee jaar heeft uitge zeten, vertoefde tijdens het luchten in de omgeving van de muur nabij de Papen torenvest in gezelschap van een vriend. Zij hadden vermoedelijk hun plannen om uit te breken van te voren beraamd en maak ten van de gelegenheid gebruik, dat een deel van het gevangenispersoneel deelnam aan een excursie naar de inrichting „Nieuw Vosseveld" te Vught. De bewaking tijdens het luchten geschiedde op dezelfde wijze als andere dagen. De vriend van H. is tegen de muur gaan staan en heeft zo de ander de kans geboden omhoog te klimmen. Toen H. op de muur zat heeft hij gepoogd zijn vriend omhoog te trekken, hetgeen mis lukte, omdat de ontsnapping door het per soneel ontdekt werd. De Maastrichtenaar is alleen verdwenen. Aan de andere kant van de muur kwam hij in een tuin die met eeh hek is afgesloten. De man is er overge- klommen en ontkomen. Het gevangenispersoneel en de politie hebben een onderzoek in de omgeving van de Harmenjansweg en Papentorenvest ingesteld, echter zonder resultaat. welke eveneens in de vitrines zullen wor den opgesteld. Voorts wordt nog overwogen het tentoon gestelde enige malen om te wisselen met ander materiaal. Dinsdagavond is op het plein van de Openbare School te Hoofddorp een korte plechtigheid gehouden, waarbij een aantal medewerkers van het Rode Kruiskorps Haarlemmermeer officieel bevorderd is. De voorlezing van de bevordering geschiedde door de verbindingsofficier van het korps, de Ie luitenant G. de Jonge. De bevorderden zijn de helpers M. Versteeg Jr., Instructeur, Ser geant; Versteeg Sr., Wnd. Groepscomman dant, Korporaal; Ceelen, Adm. Pel. Hoofd dorp, Secondant; Audenaert, Wnd. Groeps commandant, Korporaal; Van Mourik Broekman, Secondant; Jansen, Adm. Pel. ZwanenburgHalfweg, Secondant; Kofoed, Groepscommandant, Korporaal; Kauff- mann, Wnd. Groepscommandant, Secon dant. De dames S. van Elderen, M. Dol, T. C. G. de Vries en L. Burghout hadden met goed gevolg examen afgelegd voor helpster 3e klasse en ontvingen het certificaat voor het dragen van het uniform. De plechtigheid werd, behalve door het bijna voltallige Korps Haarlemmermeer, bijgewoond door de heer Deddens, secreta ris van de afdeling Haarlemmermeer van het Rode Kruis, de heer Hendrikse, hoofd van de Bloedtransfusiedienst, de comman dant van het peloton Badhoevedorp Sloten van het RKK, le luit. dr. L. Albert Faber en het Hoofd van de Informatie- en Identificatiedienst, le luit. P. Klaassen. Dinsdag hebben 130 ouden van dagen te Bennebroek hun jaarlijkse feestdag gehad. In 45 auto's is de tocht gemaakt naar de Pyramide van Austerlitz. De ouden van da gen hebben zich bijzonder geamuseerd. De dag werd besloten met een gemeenschappe lijke maaaltijd in het Verversingshuis „Groe- nendaal" te Heemstede. De voorzitter, de heer C. L. Hazenbroek ontving vele dank betuigingen voor het werk door het comité verricht. In Bennebroek werden de deelnemers voor het R.K. Verenigingsgebouw afgezet. Daar .Stond hetfanfarecorps „Kust na Arbeid" gereed en het speelde enkele nummers. WOENSDAG U JUNI Frans Hals: „De straat zonder naam", 18 aar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Er kan nog meer bij", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: Doris Day on moonlight bay", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Pin-up-girfl", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het teken van Don Maros", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Mensen in het wit", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne-: „Singapore". 18 jaar, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 12 JUNI Luxor: Journaalvoorstellingen, 10.30. 11.30 en 12.30 uur, „Pin-up-girl", 2, 7 en 9.15 uur. Lido, Palace en Rembrandt: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Spaarne en Frans Hals: 2.30, 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Op het terrein van de melkfabriek „Ma- riënbos" nabij de Viersprong in Aerden hout waren twee kinderen aan het spelen met zand. Een meïkauto reed achteruit het terrein op en op dat ogenblik liep de twee jarige jongen P. van der P. van de zand hoop weg. Hij werd door de .achterwielen overreden en liep ernstige wonden op. De jongen is tijdens het overbrengen naar de Mariastichting overleden. EXAMENS TWEEDE CHR. LYCEUM Voor het eindexamen afdeling gymnasi um A van het Tweede Christelijk Lyceum te Haarlem zijn geslaagd de candidaten: mej. C. Ballot; J. van den Bergen; J. Blok; J. C. Boelhouwer; C. Buizert; mej. A. W. Dekker; M. van der Heiden; R. Hengst- mangers; mej. J. G. C. Hoevers; mej. A. M. Huisman; K. Kuiper; H. Smid; G. T. Uiterwijk; mej. J. P. Veenendaal; M. J. Vos. De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard C. L. van Es, zaakdoende onder de naam Handelsonderneming „Vanes", thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in en buiten het Koninkrijk, laatstelijk gewoond hebbende Rijksstraatweg 547, Haarlem. Rechter-commissaris mr. N. Smits. Curator mr. K. Hugenholtz, advocaat en procureur te Haarlem. C. van Andel, wasserij-exploitant, Hofstede straat 14, Velsen. Rechter-commissaris mr. N. Smits. Curator mr. A. W. Hellema Sr., advocaat en procureur- te IJmuiden. Bij beschikking der rechtbank is de op 22 April aan C. H. M. van Baar, belastingconsu lent, Duinwijcklaan 13, Beverwijk, verleende surséance van betaling ingetrokken, terwiji genoemde C. H. M. van Baar gelijktijdig in staat van faillissement is verklaard, met be noeming van mr. N. Smits, tot rechter-com missaris en van mr. J. H. A. M. van Son, advocaat en procureur te Haarlem, tot curator en de op 10 Juli 1951 aan J. Jongkind, cen trale-verwarmingsinstallateur, Aalsmeerder- weg 489, Aalsmeer, verleende surséance van betaling ingetrokken, terwijl gelijktijdig J. Jongkind voornoemd in staat van faillssement is verklaard, met benoeming van mr. N. Smits tot rechter-commissaris en van mr. H. C. van der Woerdt, advocaat en procureur te Heemstede, tot curator. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van H. Visser, zonder be roep, Binnenweg 10, Bennebroek. Rechter-commissaris mr. J. A. Bletz; cura- trice mevrouw mr. L. A. Barendsen-Cleve- ringa, advocate en procureur te Haarlem. Na gedaan verzet is vernietigd het vonnis dier rechtbank van 3 Juni. waarbij H. Gaus, slager, wonende en zaakdrijvende te Zand voort, Kerkstraat 14, in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. B. J. de Boer, advocaat en procureur te Zand voort, tot curator. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst is geëindigd het faillissement van A. J. Coehoorn, wonende te Zandvoort, Zandvoortselaan 64. Rechter-commissaris mr. J. A- Bletz. Curator mr. S. Groen, advocaat en procureur te Haarlem. HAARLEM. 10 Juni 1952 ONDERTROUWD: 10 Juni. W. H. Kuyper en H. A. Noordhoorn; W. G. Zomerdijk en E. C van de Laarschot. 'BEVALLEN van een zoon: 8 Juni, M. Th. Dekker—Muller; 10 Juni, H. J. C. Oude Eng- berinkFreriksen. BEVALLEN van een dochter: 8 Juni, L. H. StottelaarHensen; 9 Juni, M. S. de Wil de—Perret; C. M. Goddijn—Tromp; A. Wie- ringavan der Weij; 10 Juni, L. F. Lambert Schoonebeek; J. G. C. Sietsema—van der Boom; J. JacobsRacz; A. D. ten Berge Paauw. OVERLEDEN: 8 Juni, H. A. W. Molken- boer, 9 m., Zijlweg; Th. J. C. Ph. Phenning, 78 j., Kleverparkweg; 9. Juni, C. D. Menken —van der Vooren, 64 j., Teslastraat. BINNENLAND Het Haags gerechtshof heeft in raad kamer de beschikking van de arrondisse mentsrechtbank bevestigd, waarbij de heer L. J. S„ directeur van de Zuidhollandse Be leggingsmaatschappij, in arrest werd gesteld S. blijft dus in arrest. Hij is op 18 Februari gearresteerd, verdacht van malversaties bij de N.V. „Nederlandse Wetenschappelijke Boekhandel". Hierbij zou met de balansen zijn geknoeid, waardoor gelegenheid werd geschapen tot het aantrekken van kapitaal. De malversaties schijnen een bedrag van enkele honderdduizenden guldens te betref fen. Enige tijd geleden werd S. in vrijheid gesteld, totdat hij half Mei opnieuw werd ge arresteerd. De schrijver Jan Mens vertoeft deze maand in huize Betje Wolf te Middenbeem- ster, waar hij zich voorbei-eid op het schrij ven van een roman over deze bekende acht- tiende-eeuwse schrijfster. De netto-kosten van de bloemenweek, die door de stichting „Den Haag-Bloemen zee" dit jaar van 4 tot en met 9 Augustus wordt gehouden, worden begroot op ongeveer f 40.000. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. heeft de Haagse gemeenteraad thans besloten ten behoeve van deze bloe menweek een subsidie van f 10.000 te ver lenen en tevens met een bedrag van ten hoogste f5000 deel te nemen in een waar borgfonds van f 10.000 ter dekking van een mogelijk tekort. Dat het vreemdelingenverkeer ook bui ten het seizoen steeds meer aan betekenis wint, blijkt uit het feit, dat het bedrag aan deviezen, dat de Nederlandse staatshuis houding uit hoofde van reisverkeer in de maanden Januari tot en met Maart 1952 toe vloeide, drie maal zo hoog was als in de zelfde periode in 1951, en wel f26.889.000 tegen ruim f9 millioen in 1951. De dollar- inkomsten in die periode verdubbelde, aldus heeft de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer medegedeeld. De f 10.000.000 2*4 pet. premielening 's Gravenhage, waarop de inschrijving open stond tot de koers van 100 pet. is niet geheel voltekend. Dr. A. Scholte rector van het gymna sium te Leiden, is na een langdurige ziekte op 51-jarige leeftijd overleden. De heer Scholte studeerde te Groningen, waar hij in 1933 promoveerde. Vóór zijn promotie was hij van 1926 tot 1930 leraar aan het Stedelijk Gymnasium te Groningen. Van 1930 tot 1940 was hij rector aan het Gemeentelijk Lyceum te Den Haag. Op 24 Juni 1940 werd hij te Leiden benoemd tot rector van het gym nasium. Bij graafwerkzaamheden in het Kelf- kensbos bij Nijmegen is een Romeins graf, dat waarschijnlijk dateert uit de vierde eeuw na Christus, blootgelegd. Het skelet was vrij wel ongeschonden. Jhr. M. F. van Lennep is benoemd tot consul der Nederlanden te Calcutta. Het res sort van de post strekt zich uit over de staten West-Bengalen, Assam, Bihar, Orissa, Punjab, de verenigde provincies, Patiala én de Unie van Oost-Punjab Staten, alsmede de centraal geadministreerde gebieden Coöch-Behar, Himachal Pradesh, Manipur en Tripura. De onder artistieke leiding van Ton van Otterlóo Werkeildé toneelgroep „De Ver enigde Spelers" bestaat vijf jaar. In deze betrekkelijk korte periode heeft men door ernstige inspanning en verstandig beleid een voor amateurs aanzienlijk niveau be reikt, al mag dit natuurlijk geenszins „uniek" worden genoemd, zoals de actieve voorzitter in zijn beschouwing in het feest programma meent te mogen doen. Dat men verleden jaar in een plaatselijke toneel wedstrijd de hoogste prijs heeft gewonnen, betekent immers per slot van rekening slechts een relatieve waardering. Niettemin kan men met voldoening terugzien op een keur van verdienstelijke voorstellingen en uit de gemaakte vorderingen kracht voor de toekomst putten. Het eerste lustrum werd gisteravond in de Haarlemse Schouwburg gevierd met een aantrekkelijke opvoering van „De Rode Pimpernel" naar het gelijknamige boek van baronesse d'Orczy, door mr. H. M. Planten bekwaam bewerkt. De hierin behandelde strijd tussen de machthebbers in Frankrijk na de revolutie en een Engelse edelman, die kans ziet 'een groot aantal „ci-devants" van de guillotine te redden, is zo algemeen bekend dat het overbodig zou zijn de in houd gedétailleerd na te vertellen. Het pleit voor de spelprestaties dat de kunstlievende leden in de zaal kennelijk met de vooral na de pauze nogal spannende gebeurtenis sen meeleefden. De rolverdeling was over het algemeen bevredigend. Men was zo gelukkig in Henk Pollack een uitermate geschikte persoon te hebben om de kwasi-onnozele Sir Percy Blakeney, alias de even listige als stout moedige Rode Pimpernel, geheel naar wens te typeren. Vooral zijn laconiek optreden in gevaarlijke situaties berokkende veel hila riteit. Jo Cats-Van Hamburg kreeg als zijn tot een verraderlijke rol gedwongen echt genote een goed gebruikte gelegenheid om haar vermogen tot het suggereren van ner veuze spanning te demonstreren. Geheel haar aristocratische positie waarmaken kon zij echter evenmin als de meeste anderen, maar dat was mede een gevolg van de geenszins ideale costumering. Uitstekend spel gaf Frits Tewes als de commissaris Chauvelin te zien en ook in de uitbeelding van Sir Andrew Foulkes door Herman Serné was veel te waarderen. Van de bijrollen moeten Wiebe Postma als de openbare aanklager, Adr. Beunis als een Franse herbergier en het erelid Wim Kui ters als diens vriend Jozef met ere worden vermeld, evenals de Lord Eppington. van Cor Prydekker en de handlanger Desgas van Jos dep Hartog trouwens. Het was jammer dat mevrouw Kreeft-Massink niet erg zeker van haar tekst was. Maar over het geheel betekende deze vertoning toch een waardig besluit van dit seizoen, in de eerste plaats dank zij de vakkundige regie. D. K. In Brinkmann op de Grote Markt reci- piëerden gisteren de heren O. en P. Visser, firmanten van het expeditiebedrijf „De Snelle Visser", dat gisteren jubileerde. Veertig jaar was het geleden dat de heer K. Visser de eerste gele wagen met de zee meeuw erop liet rijden; nu werkt het be drijf met een vloot van zestig auto's in het Westen van het land. Onder de meer dan honderd gasten, die de heren Visser geluk kwamen wensen, waren enkele functiona rissen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Dat de gasten niet met lege handen kwamen, was te zien aan het grote aantal bloemstukken dat de halve kamel en een kleine hal beneden vulde* Aagtekerfc, 10 van Hongkong n. Manilla. Altair, pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Arkeldijk, 9 v. New York te R'dam. Aalsum, 9 van Port Said. Amsteldiep, pass. 9 Holtenau. Amstelland, 10 v. Itajai te Parnagua. Aardijk, 9 80 m. NO. Miami. Agamemnon, 9 540 m. Z.ZO. Bermudas. Alp'nacca, 11 v. Baltimore te Philadelphia verw. Antonla, 3 van Penang te Pladju. Albireo, 9 250 m. Z.ZO. St. Vincent. Alfclasserdijk, 9 HO m. W. Ouessant. Alehiba, 9 nog te Victoria. Alcyone, 9 150 m. w. Lands End. Amstelpark, 9 720 m. W. ten Z. Scilly's. Amstelvaart, 9 220 m. W.NW. Scilly's. Arundo, 9 600 m. O. Cp. Race. Akkrumdijk, pass. 9 Ouessant n. Duinkerken. Aldegonda, 10 v. Pladju te Bangkok. Almdijk, 10 van. Havana naar Vera Cruz. Annerskerk, pass. 10 Kp. Leeuwin n. Aden. Abbekerk, 12 v. R'dam te Sydney verwacht. Aalsdljk10 te. New York. Amsteidijk, 10 van R'dam te New York. Arnedijk, 14 ca. 18 u. te Le Havre verw. Averdijk, 11 te Antwerpen. Amstelstad, 12 Tj. Priok verwacht. Bloemfontein, 10 v. Marseille n. Southampton. Blitar, 9 te Manilla. Barito, 9 v. Posso op rede Ampana. Batoela, 10 te Singapore. Bontekoe, 9 te Ampana. Britsum, 9 600 m. NW. ten W. Flores. Bacchus, 9 v. Pampatar naar Carupano. Barendreoht, 10 780 m. ZW. St. Maria. Boskoop, 10 van Chicama naar Manta. Bali. pass. 10 Kp. Finisterre n. Port Soedan. Blijdendijk, 10 v. New York te R'dam. Bubara, 10 van Aden naar Colombo. Baarn, 11 te Balboa. Bennekom, 11 te Curagoa. Bifitang, 9 te San Francisco. Caltex Leiden, 9 60 ra. O. Kp. Passero Sicilië. Caltex Pernis, pass. 9 Casquets. Camphuys, 9 v. Beleleng n. Makassar. Ceram, 10 van Aden n. Colombo. Cleodora, pass. 10 Socotra. Celebes, 11 te Napels. Congostroom, 10 v. A'dam n. W. Afrika. Caliisto, 13 v. Montreal te R'dam verw. Cronenburgih, pass. 11 Ouessant. Duivendrecht, 10 v. Pto Nuevltas te New York. Diemerddjk, 9 van Los Angeles te San Francisco Dalêrdijk, 9 470 m. ten Z. Flores. Dongedijk, 9 130 m. Z. San Jose. Danae, 11 v. Rotterdam te Lelxoes. Drente, 10 v. R'dam n. Bali'kpapan. Duivendijk. 9 te Portland Oreg. Ena, 9 v. R'dam te Ceuta. Esso Amsterdam, 9 van R'dam naar Aruba. Eemdijk, 9 630 m. W. ten N. Flores. Esso Rotterdam, 10 400 m. N.NO. Bermudas. Etrema, 9 ten anker op Mersey. Eos, lil v. R'dam te Lissabon. Elenidradht, pass. 9 17 u. Gibraltar. Elirrina, 11 van Lagos naar Takoradl. Farmsum, 9 430 m. W. Lands End. Friesland (KRL), 9 520 m. Z.ZO. Guardafui. Graveland, 10 te Santos. Gadilla, 9 350 m. O. Socotra. Gaasterkerk, 10 te Marseille. Garoet, 11 te Lake Charles. Groote Beer, vertr. 18 v. R'dam n. Canada. Haarlem, 10 te Rotterdam. Hector, pass. 9 Gibraltar. Heelsum, ca. 16 Le Havre verwacht. Helder, 9 van Santiago de Cuba. Hera; 9 van Curasao naar Aruba. Haulèrwijk 8 220 m. W. ten Z. Fastnet. Helicon, 9 150 m. N. ten W. Mona pass. Hestia, 9 1040 m. ZW. Flores. Hoogkerk, 9 260 m. Z. Monrovia n. Kaapstad. Hydra, pass. 9 ten Z. Scilly's. Hecuba, 9 130 m. Z. Mona Passage. Helena, 10 v. Pta Cardon te Maracaïbo. Hersilia, 10 van Amsterdam n. Antw. Ilos, 9 240 m. O.NO. Gr. Abaco Bahamas. Ittersum, pass. 10 Cp. Race. Japara (KRL), pass. 10 Gibraltar. .Joh, v. Oldenbarnevelt, 11 bij Cp. Nelson. Java, 10 v. Aden naar Belawan. Kalimantan, 9 v. TJ. Priok n. Singapore. Karossa, 10 v. Oosthaven te Tj. Priok. Kedoe, pass. 10 Anderhalfgraaaskanaal. Kcrta Baroe, 10 v. Rangoon n. Singapore. Kertosono, 11 21 u. v. Balikpapan aan de Hoek van Holland verwacht. Larenberg, 10 te Le Havre. Lawak, 10 te Singapore. Lindekerk, pass. 9 Malta n. Port Said. Lekkerkerk. pass. 10 Vlissingen n. Hamburg. Leuvekerk, 9 van Damman te Ras Tanura. Langikoeas, 9 ten anker Belawan. Lombok, 9 bij Aruba n. Trinidad. Loenerkerk, pass. 10 ten Z. v. Ras Madraka n. Karachi. Laurenskerk, 10 van Suez naar Aden. Leersum, 10 van Rotterdam n. Houston. Lombok, 11 'te Trinidad. Laertes, 10 van Amsterdam naar Gdynia. Loppersum, 10 van Rotterdam n. W. Italië. Luna, 10 van Tunis naar Alexandirië. Maasikerk, 9 te Monrovia. Manoeran, 9 van Amsterdam naar Antwerpen. Maas, 24 v. Port au Prince in Nederland verw. Markelo, 9 van La Laja 15 Rotterdam verw. Meliskerk, 9 van Bremen naar Hamburg. Merwede, 15 v. R'dam te Jacksonville verw. Malea, pass. 9 Ras Madraka, Minjak, 9 van Tarakan naar Balikpapan. Molenkerk, 10 van Hamburg te Antwerpen. Murena, 9 130 m. NW. Alexandrië. Madoera, 10 v. Aden naar Port Soedan. Meerkerk. 10 v. Aden. Macóma, 10 van Dunedin naar Sorong. Mataram, 9 van Bombay te Penang. Nieuw Holland, 9 van Singapore n. Port Swet- 'tenham. Noordam, 9 330 m. ZO. Sable ell. Nieuw Amsterdam, 2 u. Southampton verw. Nigerstroom, verm. 11 v. Apapa n. Kotonu. Omala, 7 van Tarakan te Soerabaja. Orion, 10 van Samos naar Tunis. Ootmarsum, 11 Antw. verwacht. Overijsel, 9 330 m. Z. ten O. Sable edl. Oranjefontein. 11 te Las PaAmas. Oranje, 11 in Suezkanaal. Parkhaven, 10 te Freetown. Phrontis, 9 v. Tj. Priok naar Belawan. Poelau Laut, 10 te Tj. Priok. Prins Willem III, 9 van Rouaan naar Le Havre. Prins Willem v. Oranje, 9 Dover n. Montreal. Poseidon, 10 te Point a Pitre. Prins Fred. Hendrik, 9 bij Cp. Race. Perna, 6 te Singapore. Pygmalion, 10 v. Curasao te Mobile verw. Polvdorus, pass. 10 ten Z. St. Maria. Prins Joh. Willem Friso, 11 1e Hamburg. Prins Willem V, 11 van Chicago te R'dam. Prins Willem II. pass. 10 Cp. Race. Rotti, pass. 10 Sabang naar Aden. Ruys, 6 v. Nagoya te Yokohama. Rossum, 12 v. Almeria te IJmuiden verw. Rodas, 10 v. Barbados te Guadeloupe. Raki. 10 v. Antw. te Southampton. Rijnkerk, 9 nog te Khorramshar. Rondo, 11 van Calcutta te Rangoon Rijndam, vertr. 14 ca. 16 u. v. R'dam ri- New York via Le Havre, Southampton en Halifax Stad Alkmaar. 9 van Narvik te Immingham. Salatiga. 9 bij Socotra naar Soerabaja. Salawati, 9 290 m. W. ten N. Key West. Sehie, 10 v. Beyrouth te Lattaikia. Sambas, pass. 9 Anamba eil. Saparoea, 9 110 m. Z.ZW. Cyprus. Sibajak, 9 840 m. W.ZW. Lands End. Stad Breda, 9 60 m. ZO. Bermudas. Stad Maastricht, 9 Kp. St. Vincent gepass. Stad Vlaardnngen, 9 570 m. NO. Cp. Race. Swarferihondt, 10 te Makassar. Seherpendrechit, 10 v. Rio de Janeiro. Singkep, 10 van Aden naar Suez. Siiédrecht, pass. 10 Kreta. Sloterdijk, pans. 10 Gibraltar. Soestdijk, 10 van Colombo naar Aden. Stentor, pass. 10 Ouessant. Stad Dordrecht, verm. 12 van R'dam n. Valencia Stad Haarlem. 12 5 u. IJmuiden verwacht. Stad Leiden, 10 van R'dam n. St. Laurens. Stad Schiedam, 10 te Narvik en verm. 11 van Narvik n. R'dam of Vlaardingen. Schiedijk. 11 v. Galveston n. New Orleans. Somersetshire, 9 te Sydney. Straat Bar.ka, 10 v. Lake Charles n. Pastelilo Cuba. Straat Makassar, 9 te Durban. Tarakan. 10 v. Dongala te Tarakan. Tegelberg, 9 van Hongkong n. Manilla. Tabinta. 6 te Los Angeles. Tjibadak. 10 v. Soerabaja te Sydney Tromnenberg, 9 van Houston n. Galveston. Tiberius, pass. 9 Cp. San Antonio. Tlirialengka. 9 170 m. O.ZO. Zanzibar. Tankhaven T. 9 van Sungeigerong n. Saigon. Tankhaven ITT, 9 v. Sungeigerong n. Tj. Priok Tasman, 9 160 m. Z.ZW. Okinawa. Ternate. 9 nog rede Ternate. Tiibod'as. 12 v. Nagasaki te Hongkong verw. Ti i nana s, 9 590 m. ZW. Sabang n. Singapore. Tiiwamgi, 9 van T1. Priok naar Soerabaja. Tawali, 11 van Belawan te Tj. Priok. Teiresias, pa<="=. 10-' Finisterre. Tero. 13 v. R'dam te Montevideo verw. Tongkol. 10 van Aden naar Colombo. Themisto, nass. 11 Father Point. Tosari, 10 van Rotterdam naar Hamburg. Tamo. 10 van NewDort News te Antwerpen. TTni. 6 te Port au Prince. Utrecht, 11 te Singapore. Veendam, 10 van R'dam te New York. Winsum. verm. 11 v Rotterdam n. Scilly's. Woensdreeht, 14 v. Berre te Mena el Ahmadi verwacht. Westerdam, 9 300 m. W. Scilly's. Waterland, 10 v. Montevideo. Westland, 10 te Las Palmas. Willem Ruys, 10 d'wars Massawa. Weltevreden, 10 5.15 u. v. Astoria n.- Philip- pijnen. Wield recht, 11 van Tj. Uban n. Port Kembla. Waterman. 10 van New York n. Le Havre. Willemstad, 11 Aruba verwacht. IJsel, 9 650 m. OZO. Bermudas. Zormewijk 9 van Houston te Amsterdam. Zuiderkruis,-10 van Aden naar Suez. Zaan, 10 v. Amsterdam te Mantyluoto. Arts Tot 7 Juli GEEN PRAKTIJK Waarn. zie raam of Mathot, tel. 11990. J. H. van Beers Arts PRAKTIJK HERVAT. Arts HERVAT MORGEN DE PRAKTIJK. J. M. Segaar Arts AFWEZIG TOT 22 JUNI Waarn.: Bloemsma, Holthuis, Jonkhoff. Koningsberger, De Leur, Prins, Rezelman, Sorg- drager, Tervooren, De Vries, Weener, Westra. Adviezen en behandeling van alle rechtszaken. Bur. Kraneveld, Zylweg 21. kant. 9-5; 's av. 7-8, Tel. 20707 LION d'OR Morgen: Runderlapje. Bij vonnis der Arr. Recht bank te Haarlem dd. 13 Mei 1952 is Petrus Johannes van Deudekom, verblijvende te Boekei, gesteld onder cura tele. De procureur van eiseres: Mr. Silvain Groen. N.V. Byenstand MELLONA, Santpoort. Alg. Vergadering van Aan deelhouders op Dinsdag 24 Juni 1952 v.m. 11 uur ten kantore der Vennootschap. Jaarstukken en agenda lig gen voor aandeelhouders ter inzage. Zaterdag 14 en Zondag 15 Juni, 8 uur 400ste VOORSTELLING Het grote blijspelsucces met Johan Kaart en Johan Boskamp. Prijzen 1.tot 3.50 (alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverkoop vanaf Donderdag 103 uur. Telef. na 12 u. die nu bij OPTICIEN VINK hun brillen kopen zijn reeds als kinderen door hem van brillen voorzien. OPTICIEN VINK heeft er plezier in de kleine mensen een bril te verschaffen die bij hun kinderlijke gezichtjes past en die hen, of schoon gebrild, kinderen laat blijven en hen niet verandert in kleine oude vrouwtjes en mannetjes. Men wordt verzocht niet te dringen. B. VAN FRANK begint Donderdagmorgen 9 uur met de verkoop van een grote partij TEXTIEL- GOEDEREN' tegen bespottelijk lage prijzen. Een greep uit onze 1001 artikelen ZOMERSTOFFEN in de fijnste kwaliteiten l voor 1/3 van de prijzen. Nu slechts OTTOMAN in de nieuwste kleuren, bij ons cri slechts Effen LINNENS in kleuren. f 1 «29 DUPION in de moderne kleuren f i 1 79 Grote FROTTé DOEKEN 1 Ziet de étalage. Wat niet geëtaleerd is vindt U binnen. HUISMOEDERS betaal niet langer hoge prijzen, maar kom direct naar de bekende TEXTIELKOOPMAN (De straat waar Donderdags markt wordt gehouden) VAN FABRIEK NAAR VERBRUIKER met 15 JAAR schriftelijke GARANTIE 2-persoons 3-delig 79.50 1-persoons 3-delig 59.50 BEDDEN- en MATRASSENFABRIEK J. VAN WEST Borgerstraat 2 (bij de Kinkerstraat) Amsterdam, Tel. 88264 (na 6 u. 120615) - Zaterdags tot 5 u. geopend GEVRAAGD Brieven onder no. 66 aan het bureau van dit blad. Pharmaceutisch bedrijf te Haarlem vraagt voor spoe dige indiensttreding v. d. afdeling injectievloeistoffen. Schr. of mondelinge sollicitaties bij PHARMACHEMIE, Rozenstraat 1, Haarlem, onder overlegging van getuig schriften enz. geven wij een bij het aanschaffen van een Handmaaimachine, in welke firijs ook. Daarom allemaal n de maat, naar de Kleine Houtstraat. KL. HOUTSTRAAT 41 Haarlem. Tel. 18920. HAARLEMSE CARTONNAGEFABRIEK vraagt Aanmelding: Korte Houtstraat 8, van 9 tot 6 uur. HILARIUS' Draadindustrie en Handelmaatschappij, Haarlem vraagt Persoonlijk aanmelden aan de fabriek, Waarderpolder 19a, Haarlem. Ducaat 2 vl. m. deksels f 49.— Comforta 2 vl. met deksels f 49. Haller 2 vl. m. deksels f 63.50 Atag 2 vl. met deksels f 56. Comforta 2 vl. met afdekplaat f 61. Halier 2 vl. met afdek plaat f 69.50 Comforta 3*4 vl. met afdekplaat f 107.50 Atag 2 vl. met afdek plaat f 59. Atag 2*/i vl. met deksels f 77.50 Comforta reseda kleur f 36.50 Etna 2 vl. groen f 30. Etna 2*/2 vl. groen f 44. Küppersbusch met uit- neembaar lekblad 59.50 Ducaat 1 vlams f 8.95 Krefft voor butagas f 67.50 f 88.50 Kruisstraat s| TEL.10908 HAARLEM Gevr. in Haarlem of omgev. VRIJ HUIS MET TUIN op het Zuiden, in ruil voor één jaar gratis wonen en vergoeding verhuiskosten op vrije keurig onderh. 2e etage, best. uit 4 kamers, keuken en zolderruimte, zond. bov.- buren, met zeer fraai uitz. Jac. v. Lennepkade bij Nas- saukade te A'dam. Br. no. 7407 Adv. Bur. J. C. Verheul en Co, A'dam-C. Huize Houtrust, Westarhout- park 20, Haarlem, vraagt per 1 of 15 Juli intern een Gevraagd voor in. vaste dienst (wegens emigratie der tegenwoordige) „Miva", Zwanenburgerdijk 461, Halfweg. Tel. K 2907-590 Op normale wijze te huur aangeboden te A'dam-West: bev. hall, 3 kamers, balcon, keuken, W. C. Huurprijs f 36.60 per mnd. Op deze aan bieding alleen te reflecteren door Haarlemmers die in A'dam hun werkkring heb ben en woonruimte vrij maken. Brieven no. 63. in prima staat, nieuw ver chroomd opgebogen uitlaten chroom velgen, n.we band. Adr. Loosj esstraat 85, H.O. De enige fiets met de 5 plussen KENNEMERPLEIN 1 - HAARLEM - TELEFOON 19373 B E V E R W IJ K A. DEKKER - ALKMAARSEWEG 93

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3