23.75 29.75 39.75 Kort en bondig Iedere week iets bijzonders CARELS Luxe Brood- en Banketbakkerijen 29.75 39.75 49.75 Ambtenarenverbod na lang debat aanvaard Jordanië wenst terugkeer van Koning Talal Per zeepost Adn Voorting wint ook derde grote wegwedstrijd Bennebroek Heemstede Hillegom Zandvoort Amsterdamse Beurs VEELING TE LISSE 8 Amsterdamse raad bijeen „Snelverband'' tracteert invaliden op boottochtje Burgerlijke stand van Haarlem Roeien Triton stelde teleur, Njord won Telegraaf beker Hockey Het Nederlands elftal tegen Zwitserland Voetbal Haarlems elftal tegen Noordholland Nederlandse handballers verliezen van Duitsland Biljarten Om de Nobelsbeker Om het kampioenschap damkwartetten Wedvlucht van „De Koerier" Goed afgelopen Mijn op het strand Uitstapje Ouden van dagen Slagzinnen voor de winkelweek Auto botste tegen een boom ADVERTEERT IN DIT BLAD Scheepvaart Comm. Natuurbescherming Zuid Kennemerland VERHUUR VAN ALLE MERKEN NIEUWE AUTO'S RUILKOOP klein gerieflijk HUIS REGENMANTELS en JASSEN DONDERDAG 12 JUNI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de vergadering van de Amsterdamse gemeenteraad is gisteravond uitvoerig ge discussieerd over de voordracht van B. en W. tot wijziging van het reglement voor ambtenaren in dienst der gemeente Am sterdam in overeenstemming met de wijzi gingen in het algemeen rijksambtenaren reglement. Hierdoor kan de ambtenaar, die lid is van een vereniging waarvan de minis ter-president heeft verklaard, dat zij of de doeleinden die zij nastreeft of de middelen die zij aanwendt geen voldoende waarborg bieden, dat hij zijn plicht als ambte naar onder alle omstandigheden getrouwe lijk zal volbrengen, eervol ontslag worden verleend. Van de sprekers over dit voorstel ver klaarde zich behalve de heer Gortzak (C.P.N.) ook de heer Le Cavelier (V.V.D.) tegen, de laatste omdat hij meende dat het politiek college van B. en W. reeds genoeg disciplinaire macht bezit om een ambtenaar op bepaalde gronden te óntslaan. De wet houder van arbeidszaken, de heer B. Franke, zeide dat „B. en W. dit verbod niet hebben gewild". Het lidmaatschap van een „verboden" partij is geen reden voor ont slag. Er zijn echter ambtenaren op belang rijke plaatsen, waarbij misbruik van hun vertrouwen tot een chaos zou kunnen lei den. In de vergadering, die een rumoerig ka rakter had doordat de sprekers over en weer herhaaldelijk luid werden geïnter rumpeerd, diende de heer Gortzak (C.P.N.) een motie in, waarin de raad het voorstel van B. en W. in strijd zegt te achten met de meerderheid van de centrale commissie van het georganiseerd overleg en besluit '~et voorstel af te wijzen. Na het antwoord van wethouder Franke aan de heer Le Ca velier, waarin hij betoogde, dat B. en W. geen groter bevoegdheid vragen dan zij reeds hebben, werd een motie-Blokzijl ver worpen met 26 tegen 12 stemmen (tegen de C.P.N.). De voordracht van B. en W. werd tenslotte met 23 tegen 15 stemmen (C.P.N. en V.V.D.-fractie tegen) aangenomen. In fle middagvergadering heeft de raad naar aanleiding van een motie van de heer Gortzak zijn afkeuring uitgesproken over de vernielingen, die zijn aangericht aan de propagandaborden van vrijwel alle poli tieke partijen op de bruggen en dergelijke in Amsterdam. De burgemeester vond deze vernielingen „zeer betreurenswaardig" en sprak van „ergerlijke kwajongensachtigheid". BINNENLAND Het gerechtshof in Den Haag heeft de heer H. L. hoofdredacteur van de inmiddels opgeheven Leiase Post. veroordeeld tot f 300 boete. De heer L. had indertijd in de Leidse Post artikelen doen opnemen waarin de oud hoofdcommissaris van politie te Bandung werd beschuldigd steekpenningen van Chi nezen te hebben aangenomen. Een boekhoudster te Amsterdam heeft aangifte gedaan van een diefstal die tussen 6 en 9 Juni moet zijn gepleegd. Uit een brandkast staande in het kantoor waar zij werkzaam is, is f 3100 ontvreemd. Prof. dr. A. Th. Knoppers, hoogleraar in de medische faculteit van de Vrije Univer siteit te Amsterdam en directeur van de N.V. Nederlandse Kininefabriek. heeft een aanbieding ontvangen om directeur te wor den van de medische dienst van een grote pharmaceutisch-chemische industrie in Amerika. Prof. Knoppers heeft dit aanbod aanvaard. In Groningen zijn enige personeelsleden van het Stads- en Academisch Ziekenhuis gearresteerd. Zij worden verdacht van dief stal van koperen buizen, voornamelijk oud materiaal, dat bij de aanleg van nieuwe lei dingen in het ziekenhuis vrij kwam. In het Bouwcentrum te Rotterdam is namens de Stichting Koningin Wïlhèlmina- fonds aanbesteed de bouw van een woning te Hilversum ter verhuring aan de leider der Haak-in-Actie der N.C.R.V., de heer Joh. Bodegraven uit Utrecht. Laagste inschrijver was het bouwbedrijf Hartog en Van As te Huizen met f 22.687. De heer L. M. van Breen te Delft is afgetreden als hoofdredacteur van het week blad „De Haagse Post". De heer Van Breen treedt ook af als hoofdredacteur van de bla den „De Prinsestad" en „Burgerrecht". Op 1 September eindigt tevens zijn adviseur schap van het Comité Burgerrecht. Dè eerste Internationale Beurs voor Leder, Schoenen en Lederwaren, welke van 21 tot en met 25 Juli in de Jaarbeursgebou wen te Utrecht wordt gehouden, zal de ge hele sector van de leerbereiding en leer verwerking omvatten. Bovendien zal een overzicht worden gegeven van de machines, gereedschappen, fournituren en grondstoffen, welke in de looierij en lederverwerking worden toegepast. Uit een stand op de tentoonstelling „De Rijn in de R.A.I." te Amsterdam is een mo del van het schip de „Dromedaris", waarmede Van Riebeeck naar de Kaap voer, gestolen. Het scheepsmodel heeft een waarde van f 400. Bovendien werd een koperen kaart- passer ontvreemd. De oprichtinsrsdag van de eerste speel tuin op 17 Juni 1900, zal Zaterdag door alle speeltuinverenigingen herdacht worden. Met een wandeling, te beginnen om twee uur van het Emmaplein, vooraf gegaan door het trommelkorps van „Het Oosterkwartier" zal de feestmiddag van de speeltuinvereniging ..Flora" worden geopend, waarna alle kin deren op het speelveld aan de Van Oosten de Bruynstraat deelnemen aan verschillende attracties. Acht uren na het vertrek van de Willem Ruys uit Aden is het schip naar deze stad teruggekeerd, omdat bij de vierde stuurman een hevige darmbloeding was geconstateerd. De patiënt is in Aden in een ziekenhuis be handeld. Zijn toestand is thans redelijk. HAARLEM EN OMGEVING De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in de gemeente Bloemendaal f 2857,33 opgebracht. Op de hoek van de Jansstraat en Rivier vismarkt te Haarlem is vanmorgen een bromfietsberijdster, mej. B., onder een vrachtauto geraakt die door een andere vrachtauto werd gesleept. Zij kreeg een armfractuur en schaafwonden aan hoofd en benen. Met een ziekenauto is zij naar de Maria-stichting overgebracht. De heer W. Th. M. v. d. Veer zal Za terdag 14 Juni de dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad als boekhouder bij de N.V. Haarlemse Rijwiel- en Automo bielmaatschappij E. Kimman en Co. Hij zal op die dag de hulde van directie en collega's ontvangen en op Zijlweg 35 recipieren van half 5—half 6. Aan het Eerste Chr. Lyceum te Haar lem zijn na verlengd examen geslaagd voor het diploma gymnasium B. F. van Egmond en H. Jonkhof f. beiden te Haarlem. De Haarlemse rechtbank veroordeelde hedenmorgen de chauffeur-verhuizer F. F. en de expediteur-verhuizer J. R. O. te Haar lem, wie diefstal van vloerkleden, overgor dijnen en zilverwerk in Overveen ten laste gelegd was, respectievelijk tot een jaar met aftrek en negen maanden met aftrek. Tegen hen was veertien dagen geleden achtereen volgens anderhalf jaar en een jaar geëist. AMMAN, (Reuter) Het Jordaanse kabinet heeft gisteren opnieuw de situatie besproken, die is ontstaan door de ziekte van Koning Talal. Een woordvoerder der regering deelde mee, dat premier Tawfiq Pasja Abdoe: Hoeda en alle ministers willen, dat de Ko ning zo spoedig mogelijk naar Jordanië terugkeert om zich aldaar te laten behan delen. Voor dit doel zouden specialisten naar Jordanië kunnen komen. Op herhaalde verzoeken aan de Koning om „in zijn eigen belang en dat van het land" terug te keren is echter nog geen antwoord binnen gekomen. De houding der regering wordt mede be paald door het feit, dat het verblijf van de Koninklijke familie in het buitenland een zware last voor de schatkist betekent, aan gezien de Koning en de Koningin tenminste 5.000 gulden per dag uitgeven. Een groot aantal lichamelijk gebrekkigen waren gisteren en vandaag de gasten van de E. H. B. O.-vereniging „Snelverband", die nu al 23 jaar in het begin van de zo mer twee boottochten organiseert voor hen, die weinig van de natuur kunnen ge nieten. Ongeacht geloof of stand worden de ge brekkigen ervoor uitgenodigd, met auto's gehaald en naar de boot gebracht, die hen naar een uitspanning aan de Brasemer- meer voer. De reis, waarvan allen altijd intens ge nieten, wordt opgeluisterd door muziek en velen noemen de tocht het hoogtepunt van het jaar. Nico Boer, die aan beide benen verlamd is en dus altijd in een wagentje zit, werd in 1927 al in de krant genoemd als een trouwe passagier. Het liefste is hem de mu ziek aan boord. „Daar is altijd een stukje bij dat je kent en dan ga je maar mee zingen", zegt hij. In een ligstoel zagen wij de 23-jarige Fietje Sandberg. Zij maakt de tocht voor de derde keer mee en genoot er geweldig van. Fietje, die als jong meisje lichame lijk geheel normaal was en uitstekend kon zwemmen, is enkele jaren na een ongeluk kige val invalide geworden en komt nu al vier jaar nooit meer buiten. „Snelverband" doet met deze tochten, waarvoor zij het geld met lijsten bijeen brengt, een mooi en goed werk. Tijdens de lunch in de uitspanning aan het Brasemermeer traden enige muzikan ten en een humorist voor het gezelschap op. HAARLEM, 11 Juni 1952 ONDERTROUWD: 11 Juni J. H. Beeren- hout en J. J. Sekreve; H. Mijnders en C. van den Berg; D. van der Klugt en H. Tanger man; J. van Asselt en G. A. I. Rob; A. W. van Leeuwen en A. M. J. Henneman; J. Kou- veld en J. F. A. Hoffschulte; G. Compier en W. van der Hoorn; J. Drijber en M. Halberts- ma; H. van Doorn en H. E. Wijker; A. J. L. Apswoude en J. C. Veraart; P. J, Nijssen en A. T. M. Boeré; H. J. Alsema en F. C. E. Penning; J. Timan en C. A. Tangermann; G. Kruitbos en E. H Groenendaal; J. van Dijk en C. G. M. van 'den Berg; C. Hijner en J. Stadt; H. A. J. Stolvoort en S. H. Frank; A. H. van den Bel en M. C. de Goede; E. H. Chardon en L. C. Roosjen; H. Keulemans en C. E. Behrens; J. A. Bakuwel en B. van Dijkhorst. GEHUWD: 11 Juni: B. Holleboom en A. H E. Andriessen; C. Kraan en F. A. Porsch; J. L. van Herp en H. Scheffer; L. T, Cau- wels en H. A. Uljee; A. L. M. ten Dam en H. M. Nolet; J. C. Lommelaars en M. G. H. Gründemann; A. C. de Bruin en J. van Rijs wijk; J. F. Tempelman en A. A. Dijkhoff; F. A. G. van der Meijden en W. J. Klein Schip horst; C. H Treffers en J. M. Floris: T. H. G. Visser en M. A. J. Vergers; B. M. Hoogen- doorn en A. A. Rotteveel; K. C. Lichtendahl en M. F. E. Vissers; E. F. Vrolijk en Th. Sehriek; F. Konings en J. M. van Dam; H. Treuren en J. Rozeboom; T. Zwiers en G. Broeder. BEVALLEN van een zoon: 10 Juni, M. FloorBeekman; C. C. van der Weiden Ruigrok; 11 Juni. H. GelukSchijff. BEVALLEN van een dochter: 10 Juni. J. Jansen Hendriksde Keizer; M. D. Windt Wijdeman; 11 Juni, G. C. W. de Veer Beenen. OVERLEDEN: 9 Juni. M. van Haarlem, 64 j„ de Keystraat; P. W. H. van der Peet, 2 j., Kamperlaan: 10 Juni, C. Gladpootjes, 85 j., Klein Heiligland. 30CCOOOOCCOCCrCOC*XXX)OCOOOOOCOOCPCICOOOOOOCOOCCICOOCIOOCOCOCX Op 13 November 1949 wandelde de toen vijftienjarige Marijke Schroder met enige vriendinnen op het Zandvoortse strand. Bij wijze van gril nam zij het rornantische besluit een fles met een briefje in zee te werpen. Het briefje bevatte alleen een verzoek in drie talen om bevestiging van eventuele ontvangst aan haar adres te Haarlem. Ne enige tijd raakte dit voorval natuur lijk vergeten. Maar gisteravond kwam volkomen onverwacht per post het ge vraagde antwoord: Beste Marijke, hierbij zend ik je het papiertje terug, dat ik in een fles op het strand vond, toen ik naar de mooie zonsondergang stond te kijken. Je ziet alweer: de zee brengt alles terug, hoe dan ook....". De afzender is een jongen, nu even oud als Marijke Schroder destijds, die woont op een houtzagerij in Paramaribo, waar van zijn vader directeur is. Hij vraagt in zijn brief om voortzetting van de correspondentie, omdat hij zich op die afgelegen post in Suriname zo eenzaam voelt De jonge Haarlemse wielrenner Adri Voorting heeft de derde grote „klassieke wedstrijd" voor amateurs in dit seizoen op zijn naam gebracht en daarmee getoond, dat hij niet alleen een van de beste amateurs van Nederland is, maar ook dat hy in een uitstekende vorm steekt en een ernstige can- didaat is voor de Olympische Spelen en de wereldkampioenschappen. Na zijn overwinningen in de Ronde om het IJselmeer en de Ronde van Midden-Neder land 'ging hij nu in het Olympisch Stadion als eerste over de eindstreep in de door de KNWU tot „klassieker" verheven jaarlijkse wegwedstrijd Amsterdam—Arnhem—Am sterdam, een afstand van ongeveer 260 km. De wedstrijd had een bijzonder levendig karakter en werd pas beslist even voor Loe- nersloot 230 km. toen de gesloten spoorbomen het jagende peloton weer bij de Brabander Deelen brachten. Deelen was bij de laatste verzorging in Vreeswijk 195 km. uit het peloton weggesprongen en omdat het parcours toen naar het Noorden draaide en de renners de sterke wind pal tegen kregen, had niemand op hem gelet. Het werd een solovlucht, die de Brabander langzaam maar zeker een behoorlijke voorsprong bezorgde. Bij Maarssen lag hij al ruim 2 minuten voor en toen pas begreep men in het peloton de ernst van de toestand. Bijna 35 kilometer was de Brabander onversaagd doorgegaan en bij de spoorwegovergang had hij nog altijd rium anderhalve minuut voorsprong. Toch werd hij nog achterhaald en Adri Voorting bleek in de eindspurt de baas. Bijna tweehonderd renners waren voor de wedstrijd in het Olympisch Stadion gestart en al dadelijk was er een valpartij, waardoor twee favorieten, de Sassenheimer Arend van 't Hof en de Beverwijker Hofland werden uitgeschakeld. Een opvallende renner in de koers was de Limburger Gelissen. Steeds weer zag men hem in de voorste gelederen als het er om ging de jacht op vluchtelingen in te zetten. Zijn derde plaats moet voor hem een grote voldoening zijn geweest. Adri Voorting kreeg als extraprijs een médaille, beschikbaar gesteld door Prins Bernhard. De uitslag luidde: 1. Adri Voorting. Haar lem 6 uur 53 min. 2 sec.; 2. Vah der Linden, Helmond z. t; 3. Gelissen, Beek (Limburg) z. t.; 4. Kooiman, Den Haag z. t.; 5. Donker, Amsterdam z. t. De wedstrijd om de Telegraafbeker. die dit jaar verroeid werd tussen de achten van Njord en Triton is een gedecideerde over winning geworden voor Njord. Met ongeveer vijf lengten voorsprong gingen de Leidena- ren in de tijd "van 15 minuten 3.6 sec. door de finish van het 414 km. lange traject. Njord kwam uit met de Jonge Acht B, die Zondag in de wedstrijden van de „Koninklijke" zege vierde; Triton bracht de oude acht op het water. De betrekkelijk lichte Njordploeg had de bakboordwal geloot en sloeg kort na de start een tempo van 36, tegen Triton 34. De Leide- naren roeiden ook feller dan Triton, dat allengs bedenkelijk afzakte. De Utrechtena ren, die de eerste binnenbocht hadden, lie pen aanvankelijk iets uit, doch Njord bleef uitstekend bij. Op de helft van de baan kreeg de Triton-acht een inzinking en daarvan profiteerde Njord door uit te lopen. Bij de Zuidelijke Wandelweg lag Njord een lengte voor en van dat moment af was de race voor de Leidenaren gewonnen. Met een baantempo van 34 gingen ze op de finish af en toen Triton begon te sleuren en het rhythme verloor, waren de Utrechtenaren definitief geslagen. Het Nederlands hockey-elftal voor de wedstrijden tegen Zwitserland, die Zondag in Amstelveen wordt gespeeld, is als volgt samengesteld; Doel: Mulder (Amsterdam); achter: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo); mid den: Ancion (Kampong), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC); voor: Van Heel (HHYC), Boerstra (HHYC), Kruize (HHYC), Esser (Togo) en Wery (HHYC). Loggere is aanvoerder. Op de sluitingsavond van de Haarlemse Sportweek, Zaterdag aanstaande, speelt het Haarlems Voetbalelftal een wedstrijd tegen het Noordhollands elftal. Het Haarlem elftal is als volgt samen gesteld: Doel: v. d. Berg (EDO); achter: Van Ree- nen (RCH) en Bax (EDO); midden: Stijger (VSV), De Vos (RCH). v. d Brink (RCH); voor: v. d. Kuil (VSV) Hazevèld (VSV), Kos ter (RCH), Biesbrouck (RCH), De Graaf (VSV). Reserves zijn: Kassens (Schoten), Dwoo- laart, Karpes en Roodselaar (EDO) en Meenhorst (Schoten). In Winterthur is in groep A van de halve finale-ronde van het eindtournooi om het wereldkampioenschap handbal de wedstrijd DuitslandNederland gespeeld. De Duitsers wonnen met 296, na bij rust met 12—4 te hebben voorgestaan. In groep B won Zweden met 119 (rust stand 76) van Denemarken. De biljartclub „Hof van Holland" heeft de wedstrijd tegen KETS uit Amsterdam met 1410 verloren in het tournooi om de Nobels beker. De uitslagen waren: Van de Veldt (180) 142 36 20 3.44 Thekerseit (170) 170 36 21 4.72 Hoek Jr. (145) 138 46 21 3.— 145 46 14 3.15 Duinker (110) 89 37 12 2.40 Vetter (140) 140 37 17 3.78 Van Dam (50) 38 29 8 1.31 55 29 9 1.89 250 19 37 13.15 234 19 38 12.31 Loerakker (110) 68 21 10 3.23 155 21 30 7.38 Vrijdagavond komt Vriendenkring 2 uit Haarlem op bezoek. De damclub Oosterkwartier organiseert jaarlijks de strijd om het kampioenschap van Haarlem en omstreken voor damkwartetten. Deze wedstrijd wordt onder auspicieën van de Koninklijke Nederl. Dambond gespeeld. Deze week werd de vierde ronde gespeeld, waarbij Oosterkwartier won van het DOS- kwartet. De Haarlemse Damclub zegevierde over het Kijk Uit-viertal. De St. Bavo-mannen waren sterker dan de Halfweg-spelers. En de strijd tussen Het Noorden en Haarlem werd afge broken. De stand der clubs luidt nu: St. Bavo, Oosterkwartier en Haarlemse Damclub 8 pnt.; Kijk Uit, Halfweg 4 pnt.; Damclub Haarlem en Het Noorden 2 pnt.; DOS en VKD 1 punt. De postduivenvereniging „De Koerier" uit Haarlem, hield een wedvlucht vanaf Quie- vrain (België). De duiven werden in vrijheid gesteld om tien over zeven met Zuid-Westen wind. De prijzen werden als volgt behaald: P. Stokman 1, 10, 21, 26. 28 en 40; M. Zwane- veld 2; Th. Heinsbergen 3, 12. 18, 25 en 39; J. F. Heerschop 4. 6, 11, 27 en 33; J. Offerman 5 en 9; F. van Honschoten 7 en 20; A. van Hoorik 8 en 30; A. C. Pieke 13 en 24; J. van Staveren 14 en 17; B. Hilbrink 15; J. van Honschoten 16 en 34; E. van Duivenboden 19 en 22; L. Kuiper 23; P. Dik 29, 31 en 38; J. Uittenboogaard 32; J. F. Koedijk 35 en 37; Th. Krouwels 36: H. Helder 41. Eerstgetoonde duif 10.13 uur; laatstgetoon- de duif 10.25 uur. Woensdagavond om halfzeven fietste de 8-jarige G. W. V. met vrij grote snelheid de Willem Drayerstraat uit, juist toen in de Haarlemmerstraat een auto, bestuurd door een Amsterdammer, passeerde. De jeugdige wielrijder werd met fiets en al „geschept" en tegen de straat geslingerd. Hij mankeer de echter niets! Zijn fiets werd totaal ver nield. Badgasten hebben op het Zuiderstrand tussen paal 69 en 70 een grote zeemijn ont dekt, die grotendeels onder het zand was bedolven. De mijnenopruimingsdienst is gewaarschuwd en zal waarschijnlijk van middag de mijn, die vermoedelijk nog uit de eerste wereldoorlog dateert, onschade lijk maken. POSTDUIVERVERENIGING „PLEINES" De Zandvoortse postduivenvereniging „Plei- nes" hield een wedvlucht van Quiévrain (België) over een afstand van 226 km. Des morgens om 7.10 uur gelost, arriveerde de eerste vogel om 10 uur 12 min. 17 seconden en de laatste om 10 uur 27 min. 42 sec. De prijzen werden als volgt gewonnen: J. Koning 1, 4, 27; G. Driehuizen 2. 5; C. K. Draijer 3; P. Peters 6, 12, 24; H. Barten's 7, 16. 19, 30; H. Lansdorp 8 11, 17, 29; H. Vlees houwers 9, 13, 25; K. v. d. Noort 10, 26; J. N. Huijer 14, A. Dorsman 15, 23, 28; C. Visser 18 en 20; P. Poper 21; A. Paap—Lukassen 22 en 26. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Rutgerus Martines Maria, z. van Th. Assendelft en J. van Ruiten. OVERLEDEN: C. J. Remmerswaal, oud 63 j., vr.; H. F. Pellemans, oud 74 j., m. Hillegoms ouden van dagen hebben Woensdag hun jaarlijks uitstapje gehad. Met 112 pai'ticuliere auto's, die belangeloos ter beschikking waren gesteld, vertrokken de oudjes 's middags in de richtina Schip hol. Bij een hier aangeboden commmptie konden zij genieten van de bedrijvigheid die op het vliegveld heerste. Voor tien oud jes, die bij loting waren aangewezen, was er een extra verrassing: een gratis vlieg tocht je. Er waren er echter nog meer die de lucht in wilden, zodat ongeveer 40 Hil- legommers het vliegtuig bevolkten. Na Schiphol ging het via het Kopje van Bloemendaal naar Zandvoort, waar even werd gepauzeerd en daarna naar Groenen daal, waar de koffietafel gereed stond. Hier vertolkten verschillende sprekers hun dank. Nadat men nog enige tijd gezellig bijeen was geweest, ging het terug naar Hillegom, waar de R.K. Harmonie Crescen do reeds klaar stond om met muziek de oudjes weer een welkom in de gemeente toe te roepen. Het» comité „Winkelweek 1952" heeft de uitslag bekend gemaakt van de slag zinwedstrijd voor de jeugd. Een prijs voor de beste slagzin bij de jongens werd toegekend aam: Arie van Duijn, Bilderdijkstraat 2, oud 7 jaar, die de volgende slagzin inzond: De welstand van het land Staat of valt met de Middenstand. Een prijs voor het beste rijmpje bij de meisjes werd toegekend aan Ada Paap, oud 11 jaar, Potgieterstraat 46. Een extra prijs werd door het comité be schikbaar gesteld voor de mooiste tekening, verband houdend met de Winkelweek, in gezonden door Mieke van Loenen, Kost- verlorenstraat 83. Een bestuurder van een auto reed Woens dagmiddag omsti-eeks halfvijf, komende van de Koninginneweg, met matige vaart de Koningstraat in. In het midden van de straat moest hij een jonge wielrijder pas seren, die midden op de straat, leunende op een stilstaande motorrijder met deze een praatje maakte. Vlak vóór het pas seren viel de jongen om en de auto mobilist bleef geen andere keuze, dan door scherp naar rechts te draaien, over rijden te voorkomen. Bij deze manoeuvre botste de auto tegen een boom en werd zwaar beschadigd, terwijl het rijwiel van de jongeman totaal werd vernield. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-31A Nederl. 47 891/ie 89% A.K.U 130% 131 Unilever 164'A .164 Philips Gloeil. 147 147^ Kon. Petroleum 294Y4 296 A'dam Rubber 79 79 Hull. Amer. Lijn 147 147 N. Scheepv. Unie 129 123-X H.V.A 85 K 86 Deli Mij 74 72K Amsterd. Bank 153 'A 153J4 Rotterd. Bank 154>A 154^ Twentse Bank 1565-4 156/ Anaconda Copper 43l3/ig 43% Bethlehem Steel 48^ 48/ Republic Steel 40% 41% Shell Union 79'/, 80/ Tidewater 2311/ie 24 U. S. Steel 38/ ex. d. 38/ N. Unilever 158J-2 158 Van Vrijdag 15 t/m Donderdag 19 Jursi 250 gram MARGRIETEN (nieuw koekje) van 70 voor 59 ct. (Bez. 61) 200 gram ARNHEMSE MEISJES van 68 voor 58 ct. GEVULDE KOEKEN van 14 voor 12 ct. 5 SPRITSKOEKEN van 30 voor 25 ct. KONINGSKRAKELINGEN 12 ct per stuk WAFELKOEKEN 7 stuks 25 ct. Alléén Vrijdag 15 en Zaterdag 14 Juni MOCCA MOSCOVISCHE STAAF van 85 voor 79 ct. ABRIKOZENFLAPPEN (iets nieuws) 2 stuks v. 23 ct. TOMPOUCES 2 stuks v. 27 ct. „GOUDHAARTJE EN DE TROUBADOUR" Op Woensdag 18 Juni zal het Katholiek Kinderkoor in het Minerva-theater des mid dags te 3 uur en des avonds te 8 uur opvoe ringen geven van de bekende operette „Goudhaartje en de Troubadour" van Geer- truida van Vladeracken. Ook nu weer heb ben de heren Evert Haak en Bob Jansen de leiding. Aldegonda, 10 v. Pladju te Bangkok. Annenkerk, pass. 10 Kp. Leeuwin n. Aden. Abbekerk, 12 v. R'dam te Sydney verwacht. Aalsdijk, 10 te New York. Amsteldijk, 10 van R'dam te New York. Arnedijk, 14 ca. 18 u. te Le Havre verw. Averdijk, 11 te Antwerpen. Amstelstad, 12 Tj. Priok verwacht. Agamemnon, 10 490 m. ZO. Bermuda. Antonia, 8 van Pladju te Port Swettenham. Annenkerk, Hl 120 m. NW. Leeuwin n. Aden. Abbedijk, 10 van Londen naar Bremen. Adtnda, 10 op de Musi. Alchiba, 10 nog ten anker rede Victoria. Alcyone, 10 80 m W. Wight. Albireo, 10 500 m. N.NO. St. Paulsrock. Alderamin, 10 250 m. Z. Cp. Race. Almkerk, pass. 10 Gavdo eil bij Kreta. Alphard, 10 180 m. N.NO. Finisterre. Altair, 10 in Golf van Biscaye. Amsteldiep, 10 50 m. N. Ameland. Amstelpark, 10 460 m. N. ten O. Fiores. Amstelvaart, 10 320 m. W. Fastnet. Arendsdijk, 10 510 m. N. Elem. Argos, pass. 10 Lissabon. Arundo, 10 820 m. O.NO. Cp. Race. Andijk, 11 van Rotterdam 'te New Orleans. Almkerk, 11 te Port Said. Akkrumdijk. 11 te Duinkerken. Alphacca, 12 v. Philadelphia te New York. Alwalci, 12 dwars Bermuda. Alioth, 11 v. Bahia n. Florianapolis. Almdijk, 12 v. Havana te Vera Cruz. Bali, pass. 10 Kp. Finisterre n. Port Soedan. Blijdendijk, 10 v. New York te R'dam. Bubara, 10 van Aden naar Colombo. Baam. 11 te Balboa. Bintang, 9 te San Francisco. Breda, 10 van Hamburg naar Antwerpen. Bacchus, 11 v. Carupano te Port of Spain. Barendrecht, 11 530 m. ZW. ten Z. St. Maria. Barito, 10 v. Ampana naar Banggai. Blommersdijk, 10 390 m. NW. Flores. Bennekom, 12 van Curasao n. Cristobal. Boskoop, 12 v. Manta n. Buenaventura. Ceram, 10 van Aden n. Colombo. Cleodora, pass. 10 Socotra. Congostroom, 10 v. A'dam n. W. Afrika. Callisto, 13 v. Montreal te R'dam verw. Cronenhurgh, pass. 11 Ouessant. Callisto, 10 570 m. W, ten N. Lands End. Caltex Delft, pass. 10 Algiers. Caltex Leiden, 10 120 m. W. Kreta. Caltex Pernis, 10 180 m. N NO. Finisterre. Caltex The Hague, 10 40 rh. W. Kp. Trafalgar. Caltex Utrecht, 10 300 m. O. Malta. Celebes, 12 van Napels n. Port Said. Caltex Nederland, pass. 11 Kp. Finisterre. Ceronia, U van Manilla naar Miri. Cistula. 11 van Piraeus n. Mena el Ahmadi. Dalerdijk, 10 810 m. ZW. en W. Flores. Danae, 11 van Leixoes te Cadiz. Drente, 11 12.30 te Southampton. Diemerdijk, 11 van San Francisco n. Portland Oreg. Duivendijk, 11 van Portland Oreg n. Seattle. Dongedijk, l'l te Cristobal. Eos, 11 v. R'dam te Lissabon. Eendracht, pass. 9 17 u. Gibraltar. Erinna, 9 van Balikpapan te Tarakan. Farmsum, 10 700 m. N.NO. Fayal. Felipes, 10 dwa.rs Cp. Padaran. E=so Den Haag, 13/14 v. Aruba te R'dam verw. Elm in a. 12 te Takoradi. Friesland (SSM), 10 bij Oporto. Friesland (KRL), 12 te Aden. Garoet, 11 te Lake Charles. Gadilla, 10 490 m. W. Minicoy. Ganymedes, 10 v. Ciudad Bolivar n. Trinidad. Gaasterland, 12 van Hamburg n. Bremen. Gordias, l'l van Hamburg te Bremen. Gaasterkerk, 12 te Genua. Groote Beer, 12 v. Amsterdam naar Rotterdam Groote Kerk, 12 Melbourne verwacht. Hersilia, 10 van Amsterdam n. Antw. Hecuba, 11 van Ciudad Trujillo te Guata. Hermes, 9 te New York. Hauler wijk, 10 890 m. O.NO. Cp. Race. Hector, 10 50 m. N. Oran. Heelsum, 10 460 rn. W.NW. Flores. Helicon, 11 v. New York te San Nicolashay. Hestia, 10 750 m. ZW. Flores. Hoogkerk, 10 840 m. NO. Ascension eil. Hydra, 10 320 m. W. Ouessant. Hera. 10 van Aruba naar Cartagena. Hercules, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Ittersum, pass. 10 Cp. Race. Java, 10 v. Aden naar Belawan. Joh. v. Oidembarnevelt, 12 te Melbourne. Kedoe, pass. 10 Anderhalfgraadskanaal. Kota Baroe, 10 v. Rangoon n. Singapore. Kalian-da, 10 v. Padang n. Sibolga. Kalimantan, pass. 10 Muntok. Karsik, 10 400 m. W. Sabang. Kota In ten, 8 van Probolingo n. Panarukan. Kasimbar, 11 te Semarang. Kieldrecht, 10 230 m. ZO. Socotra. Kota Gede, 10 van Semarang n. Tj. Priok. Kertosono, 12 v. Balikpapan te R'dam. Laurenskerk, 10 van Suez naar Aden. Leersum, 10 van Rotterdam n. Houston. Lombok, 11 te Trinidad. Laertes, 10 van Amsterdam naar Gdynia. Loppersum, 10 van Rotterdam n. W. Italië. Luna, 10 van Tunis naar Alexandrië. Lekkerkerk, 10 naar Hamburg. Lissekerk, 10 van Antwerpen naar Hamburg. Lutterkerk, 10 dwars Ras Madraka. Leuvekerk, 11 van Rastanura te Damman. Linge, 12 van Nordenham te Luiea verwacht. Loenerkerk, 13 Karachi verwacht. Larenjberg, 11 v. Le Havre n. Hamburg. Limburg, 11 v. R'dam n. Kopenhagen. Madoera, 10 v. Aden naar Port Soedan. Meerkerk, 10 v. Aden. Macoma, 10 van Dunedin naar Sorong. Mataram, 9 van Bombay te Penang. Marisa, 11 330 m. O.NO. Cairns. Malea, pass. 10 Khorya Morya bay. Merwede, 10 620 m. N.NO. ten O- Bermuda. Mirza, 10 290 m. W. Kangeroe eil. Maas, 10 210 m. NO. Turks eil. Manoeran. 12 v. Antwerpen te Amsterdam Mentor, 12 v. Izmir n. Hamburg. Murena, pass. 12 Malta. Modjokerto, 11 v. Pang'kalpinang n. Tj. Priok. Nieuw Amsterdam, 11 860 m. W. Scilly's. Nestor, 10 1200 m. NO. Barbados. Noordam, 10 480 m. ZO. Cp. Race. Nigerstroom, 11 v. Lagos n. Takoradi. Noordwijk, pass. 11 Ouessant. Ondina, 10 te Suez. Orestes, 10 280 m. Z.ZO. Bermudas. Overijsel, 10 970 m. W. ten Z. Flores. Oranje, 11 van Port Said n. Southampton. Omala. 11 van Soerabaja n. Balikpapan. Oranjefontein, 11 van Las Palmas n. Kaapstad. Polydorus, pass. 10 ten Z. St. Maria. Priris Joh. Willem Friso, 11 te Hamburg. Prins Willem V, 11 van Chicago te R'dam. Prins Willem II, pass. 10 Cp. Race. Perna, 7 v. Pulubukom n. Pulusambu. Phronlis, pass. 10 Straat Banka.. Prins Fred. Hendrik, 10 bij Cp. Ray. Prins Willem v. Oranje, pass. 10 Lizard. Poseidon. 12 v. Point a Pitre n. La Guaira. Prins Fred. Willem, 7 v. Chicago n. R'dam. Prins Maurits, 6 van Cleveland. Poelau Laut, 11 van Tj. Priok n. Belawan. Prins Willem III, 11 v. Le Havre n. Hamburg. Prins Joh. Willem Friso. 14 Rd'am verwacht. Rondo, 11 van Calcutta te Rangoon. Rijndam, vertr. 14 ca. 16 u. v. R'dam n. New York via Le Havre, Southampton en Halifax Reyniersz, 11 te Makassar. Riouw, 10 nog te Damman Rotula, 10 180 m. W. ten Z. Scilly's. Rijnland, pass. 10 ten W. St. Paulsrock. Rotti, pass. 12 Ceylon naar Aden. Scherpendreeht, 10 v. Rio de Janeiro. Singkep, 10 van Aden naar Suez. Sloterdijk, pass. 10 Gibraltar. Soestdijk, 10 van Colombo naar Aden. Schiedijk, 11 v. Galveston n. New Orleans. Somersetshire, 9 te Sydney. Straat Banka, 10 v. Lake Charles n. Pastelilo Cuba. Straat Makassar, 9 te Durban. Stad Alkmaar, 11- nog te Immingham. Stad Arnhem, 11 no>g te Amsterdam. Stavac Benakat, 11 90 m. Z.ZW. Hainan. Salatiga, 10 200 m. O.' ten Z. Socotra. Saparoea, pass. 10 Kreta. Siberoet, 10 v. Belawan naar Sabang. Stad Breda. 19 310 m. ZW. Bermuda. Stad Maastricht, 10 d'wars Oporto. Stanvac Djirak, 11 v. Palembang te Tj. Uban Stad Leiden, pass. 12 eil Wight. Stad Schiedam, 11 v. Narvik n. R'dam of Vlaar- dingen. Straat Soenda, 10 van Kaapstad. Sliedrecht, pass. 12 Malta. Stad Dordecht, 12 v. Rotterdam naar Valencia. Stad Haarlem, 12 ca. 15 u. v. Casablanca voor IJmuiden verwacht. Schie, 10 van Latlakia 1e Philippeville. Sibajak, 13 7 u. v. New York te R'dam verw. Stentor, 12 v. Paramaribo te Amsterdam. Tawali. 11 van Belawan te Tj. Priok. Tero, 13 v. R'dam te Montevideo verw. Tongkol, 10 van Aden naar Colombo. Themisto, pass. 11 Father Point. Tamo. 10 van Newport News te Antwerpen. Ternate. 10 nog rede Ternate. Tjitjalengka, 10 bij Noordpunt Madagascar, verwacht. Tankhaven III, 10 v. Sungeigerong te Tj. Priok verwacht. Ti ba, 10 dwars Casquets. Tjiluwah, 10 160 m. O. ten N. Cp. Padaran. Tjiwangi, U Tj. Priok te Soerabaja. Tiberius, 10 110 m. N. Gr. Cayman eil. Triton, 10 v. La Guaira n. Maracaïbo. Ternate, 11 v. Ternate n. Bitung. Tjipanas, 12 Singapore verwacht. Tomini, 11 van Soerabaja naar Kidjang Tjipondok, 10 v. Balikpapan te Kobe. Tiba, 12 v. Newport News te Hamburg verw. Teiresias. pass. 10 Finisterre Tosari, 12 4 u. v. R'dam te Hamburg. Utrecht, U te Singapore. Uni, 6 van Nuevitas n. New Orleans. Veendam, 10 van R'dam te New York. Van Outhoorn, 11 van Makassar te Tj. Priok. Wield recht, 11 van Tj. Uban n. Port Kembla. Waterman. 10 van New York n. Le Havre. Weltevreden, 10 5.15 u. v. Astoria n. Philip- pij nen. Waal, 10 v. Piraeus n Limasol. Westerdam; 10 690 m. W. ten Z. Scilly's. Westland. 11 van Las Palmas. Waterland, 11 van Amsterdam te Buenos Aires Willem Ruys, 12 van Aden naar Colombo. Willemstad, 12 v. Curagao n. La Guaira. IJsel, 10 100 m. W.ZW. Flores. Zeeland (KRL), 10 Socotra gepass. Zaan, 10 v. Amsterdam te Mantyluoto. Zuiderkruis, 11 110 m. NO. Massawa. Aanm. excursies van 6—8 u. tel. 16593 en 14589. Zaterd. 911 u. 11855. Ook 6 pers. met radio. Ga rage Succes. Oostvest 40. Tel. 11112, Haarlem. MOEDERTROTS kan men zien, indien zij rijdt met de prachtige, met chroom ver sierde kinderwagen van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haar lem. Vanaf f 2 per week en.... zonder vooruitbeta- lingü! KRENTENSLOF MET SPIJS 69 ct. KRENTENBROOD, rijk gevuld 59 ct 100 gram COCOSSTAMMETJES van 35 voor 29 ct. 250 gram PETIT BEURRE van 45 voor 36 ct. CARELS TIP-TOP (Amerikaans verpakt) 't blijft 3 dagen vers 8 Filialen door de gehele stad Deurwaarder G. TEKELENBURG zal in opdracht van zijn cliënt, op Zaterdag 14 Juni des n.m. 2 uur in de grote zaal van „De Nachtegaal" te Lisse publiek ver kopen. een grote Import Partij Perzische, Smyrna en andere kleden. Hierbij zijn: Afghanistan, Herez. Mahel, Moeskabath tapijt, kleine kleedjes, lopers, kussens enz. Goed onderhouden meubelen als salons, salonzitjes, fauteuils, eetkamer, bijzetmeube- len. worteln. en eiken bureaux en commodes, gothiek dressoir, dito theemeubel, salon- en bijzettafels, divan-, kapstop- en tafelkleden, kapokmatrassen, schilderijen en wat verder te zien zal zijn op de KIJKDAGEN: 13 Juni van 2—5 en 7—9 uur en Zaterdag 14 Juni van 10—12 uur. f)^* Niemand verzuime deze veiling; voor elke beu^s is er iets bij. Aangeboden te Voorburg: vrijstaand landhuis met ga rage. Gevraagd: iets derge lijks of middenstandswoning met garage. Haarlem-N., Bloemendaal of Santpoort.. Br. no. 8255 aan Boekh. ter Horst, Herenstraat 124, Voor burg. HOGE DUIN EN DAALSEWEG. Te koop of te huur gevr. een of een gedeelte hiervan. Be stemd voor twee zakenmen sen zonder kinderen. Event, bouwgrond gevraagd. Brie ven no. 69. a in de mooiste pasteltinten (cOSJÉcï) in changeant GROTE HOUTSTRAAT 12 - HAARL E M

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10