Nederlandse candidaten voor de Spelen te Helsinki Willem II bleef ongeslagen in landskampioenschap voetbal Van der Kroft versloeg Belgische kanokampioen W ielerkampioenschappen op de baan uitgesteld Roeiwedstrijden van Nereus op de Bosbaan RCH werkt zich omhoog 3 Ammkazme' Excelsior promoveert (mycuduu! BARTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Waterpolo-uitslagen Zege en nederlaag voor HVGB in Rotterdam WASSERIJ DUYN Honkbalcompetitie Honkbaluitslagen Nederlandse ploegen voor dameswedstrijden MAANDAG 23 JUNI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op Duindigt is Zondag de Nederlandse Derby voor driejarige paard&ri gehouden. Een derde van de Derby-afstand is afgelegd en er komt tekening in het veld. Aan de kop ligt de sprinter Cleone, die voor Sakina het tempo heeft gemaakt. Sakina ligt hier nog in mooie positie op de tweede plaats, maar alras kon Cleone het niet meer bijsloffen en moest de vos aan de kop gaan. Daarvan maakte de slimme Pex gebruik door Chiberta (die hier op de vierde plaats, aan de railing, ligt) tenslotte naar de zege te sturen. De Nederlandse Roeibond heeft besloten het N.O.C. voor te stellen de volgende ploe gen naar de Olympische Spelen af te vaar digen. Twee zonder stuurman: Triton (B. Bin nendijk, boeg; Ch. Kunze, slag). Vier met stuurman: Nereus (J. W. Pen- nink, boeg; J. L. Beye, A. C. Fontani, J. W. Heijenbrock, slag en J. H. Caro, stuurman). Skiff: R. H. van Mesdag (Cornells Tromp). Ten aanzien van de vier zonder stuur- men is besloten, dat de ploegen van Willem III en Laga op een nog nader te bepalen datum tegen elkaar zullen roeien om de technische commissie een oordeel te laten vormen over de kansen voor uitzending. Damesturnploeg Gedurende het afgelopen weekeinde is in het gymnastieklokaal van de Rijks H.B.S. te Utrecht na een laatste selectie thans de finitief de Nederlandse dames turnploeg voor de komende Olympische Spelen.samen gesteld. De ploeg zal uit acht turnsters met twee reserves bestaan en voorts uit een aantal officials. De Nederlandse ploeg ziet er nu als volgt uit, in de volgorde van de bij de selectie gebleken beste resultaten: Lenie Gerrietsen (Kracht en Vlugheid, DOOR de overtuigende zege van 6-2 op Haarlem heeft Willem II een record ge vestigd in het Nederlandse voetbal. De ze&Ie achtereenvolgende zege betekende het maximum aantal punten, een prestatie die in de jaren 1898 tot en met 1913 slechts werd verricht door de verenigingen: R.A.P., H.V.V., H.B.S. en Sparta, terwijl na 1913 geen enkele club er meer in slaagde alle kampioenswedstrijden te winnen. Daarbij moet rekening gehouden worden met het feit, dat in de genoemde periode de kam pioenscompetitie slechts uit twee deelnemers bestond, namelijk de kampioenen uit het Westen en het Oosten, behoudens in het seizoen 19021903 toen drie kampioenen elkaar de hoogste eer betwistten, doordat de westelijke eerste klas in twee afdelingen was gesplitst, waardoor H.V.V., Volharding en Vitesse de eindstrijd streden, met H.V.V. als ongeslagen kampioen en winnaar van alle wedstrijden. Thans heeft Willem II op ondubbelzin nige wijze het record op zijn naam ge bracht en als men daarbij nog de doel- cijfers in ogenschouw neemt, dan blijkt wel duidelijk de huidige sterkte van de Til- burgse club. In de wedstrijd tegen Haarlem, dat vol ledig verscheen, had de thuisclub slechts twaalf minuten nodig om een voorsprong van 2-0 te nemen, waarna„het spel zien derogen zakte. Haarlem maakte hiervan gebruik mede door aarzelingen in de achterhoede van Willem II om de stand gelijk te maken, maar na rust legde de thuisclub door een veel hoger tempo alle Haarlemse linies lam; zij was de onbe twiste meester van het terrein. Een viertal doelpunten vormde slechts een vage afspie geling van het Tilburgse overwicht. Reeds na negen minuten werkte Debruy- ckere uit een hoekschop een door Van Roes. sel ingekopte bal achter Snijders, en drie minuten later stopte Mommers een onbe rispelijke pass van Formanoy met de lin kervoet om keihard in te schieten (2-0). Willem II vond deze voorsprong blijk baar voldoende en deed het kalmer aan. Haarlem profiteerde hiervan en scoorde twee doelpunten in vier minuten. Het eerste kwam na 24 minuten van rechtsbui ten Groeneveld, die een aarzeling in de Tilburgse defensie afstrafte en vier minu ten later schoot dezelfde speler een keurige omhaal van De Voogd langs de niet rea gerende Batermans. Uit een pass van Van Roessel scoorde Mommers nog voor rust het derde Til burgse doelpunt, maar scheidsrechter Aussem floot even voordat de bal over de doellijn ging voor rust. Na de hervatting was Willem II voort durend op de Haarlemse helft te vinden, waar het zich zonder grote inspanning ge ducht liet gelden. Na een kwartier kopte Van Roessel uit een voorzet van De Jong de bal voor de derde maal achter Snijders. De Haarlemse doelman liet dertien minuten later een kei harde schuiver van de midvoor van Wil lem II glippen, waardoor de stand op 4-2 kwam. Weer ging de thuisclub het kalm aan doen, maar toch nog niet zo kalm of Haarlem zakte vijf minuten voor tijd geheel ineen. De Jong herinnerde zich plotseling dat hij topscorer van de kampioenscompe titie is en met twee harde schoten beide uit passes van Van Roessel voltrok hij definitief het vonnis over een sportief strij dend Haarlem. HDVSA fax 2-2 Voor een gering aantal toeschouwers hebben H.D.V.S. en Ajax in het stadion Feijenoord in hun laatste kampioenswed strijd de punten gedeeld. Met dit gelijke spel behaalden de Amsterdammers hun eerste winstpunt in deze competitie, doch gezien het vertoonde spel, vooral na de rust, kregen zij minder dan hun toekwam. De wedstrijd zelf scheen in de aanvang ADVERTENTIE ïh mtfor Made from Door met 1—0 van Helmondia te winnen promoveert Excelsior naar de eerste klasse van de KNVB. De wedstrijd Sportclub EmmaTEC ein digde na verlenging in 2—2. Een tweede be slissingswedstrijd is nodig. ZWITSERLAND—OOSTENRIJK 1—1. De landenwedstrijd voetbal Zwitserland Oostenrijk, in tegenwooraigneid van 22.000 toeschouwers te Genève gespeeld, is in een gelijk spel (1—1) geëindigd. veelbelovend te worden. H.D.V.S. trok di rect met goed spel op het Ajax-doel af, maar verder dan de backs bracht men het voorlopig niet, daar de Schiedammers het spel te kort hielden. Met uitzondering van Janse en Jac. Heyster bleef het spel aan de Schiedamse zijde vrij lusteloos en de 10 voorsprong, die Ajax na 29 minuten door toedoen van Van de Wel uit een mooie throughpass nam, kwam niet geheel on verwacht. Tot een minuut voor de rust bleef deze stand gehandhaafd. Toen pas seerde Janse doelman Visser. In de tweede helft nam Ajax direct het initiatief in handen en vooral Bartels, Mi- chels en de achterspeler Boskamp speel den in deze periode een zeer goede partij. Succes kwam na 24 minuten spelen aan de andere kant. Van der Tuyn zette van de achterlijn de bal hard en laag voor waarbij het leder tegen de zijkant van Vissers schoen terecht kwam en in het doel sprong (21). Hierna gaf Ajax zich niet gewon nen en behield het beste van het spel. Bij een der vele aanvallen en na goed voorbe reidend werk van Michels bracht Van de Wel in de 34ste minuut de stand verdiend op 22. De eindstand luidt: Willem II 6 6 0 0 12 21- 9 Hermes DVS 6 3 1 2 7 10-10 Haarlem 6 2 - 4 4 12—15 Ajax 6-151 8—17 De kanovereniging „Never Dry" in Rot terdam, die voor Zondag de internationale ontmoeting tussen de manlijke kanoploe- gen van Nederland en "België had vooi'be- reid, heeft haar naam eer aan gedaan. Door de onophoudelijke regen, de verra derlijke wind en het als gevolg daarvan woelige water op de Kralingse plassen sloegen vijf van de zeven deelnemers in de k 1-klasse tijdens het varen van de 10 km., deels door volgelopen boten, om. Ten ein de raad namen de leiders het besluit de resterende wedstrijden niet door te laten gaan. Daarmede was de landenontmoeting. bijna geheel verregend, want tot dat ogenblik waren slechts twee van de vijf races gevaren. Intussen leverden die toch enkele mar kante resultaten op. De Haarlemmer Van der Kroft, die in Helsinki de kleuren van ons land zal verdedigen in zijn k 1 op de 1000 meter, sloeg met 3 seconden verschil de Belgische kampioen en Olympische can- didaat Verbruggn. In het andere nummer over 10 km., waar zowel van Belgische als van Nederlandse zijde een Olympisch kop pel aan de start verschenen, gaven de Zaandammers Koch en Klingers hun Bel gische tegenstanders Van der Berghem en Van der Vliet een lesje. De belangrijkste uitslagen luiden: Landenontmoeting: k 2 heren 1000 meter: 1 Koch-Klingers (Nederland), 2 v. d. Berghem-v. d. Vliet (België) op twee leng ten, 3 Lebbink-Weyenberg (Nederland) k 1 heren 1000 meter: 1 v. d. Kroft (Ne derland) 4.49.0, 2 Verbruggen (België) 4.52.0, 3 Van der Lingen (Nederland) 4.52.3, 4 Deprez (België) 4.54.4; bijwed strijden: k 1 heren 500 meter: 1 Van Koersel (Spaarnevogels) 2.22.3, 2 Grave- stein (Zwetplassers) 2.29.0, 3 De Coninck (België) 2.29.6; k 1- heren 1000 meter (jun.): 1 Bunschoten (Quo Vadis) (geen tijd), 2 De Coninck (België), 3 Kuppers (België); k 1 dames senioren 500 meter: 1 Gu Bosschieter (Geuzen) 2.45.0, 2 me vrouw A. G. van den Anker-Doedens (Trekvogels) op kwart lengte, 3 Corrie Paassen (Geuzen); k 1 heren sen. 1000 meter: 1 Van Koersel (Spaarnevogels) 5.01.4, 2 Damen (Zwetplassers) 5.16.2, 3 Gravestein (Zwetplassers) 5.18.3, 4 Heyn (Quo Vadis) 5.26.9. Utrecht); Toetie Selbach (D.O.S., Amster dam); Annie Ros (Kracht en Vlugheid, Utrecht); mevr. Jopie Cox-Ladru (Hercu les, Amsterdam); mevr. Dinie Krul-Van der Nolk van Gogh (Dinar, Den Haag); Tootje Selbach (D.O.S., Amsterdam); Nan nie Simon (Hercules, Amsterdam); mevr. Co Kampen-Tonneman (Esca, Arnhem). Reserves: Truusje Dam (Hercules Hebe, Enschedé); mevr. Truida Heil-Bonnet (Varsseveld). Voor de knotsoefening (de laatste van de negen nummers van het Olympische pro gramma en tevens de enige team-oefening) zal mej. Dies Jansen uit Velp het gezel schap als pianiste vergezellen. Als mas seuse is aangewezen Puck Vegersteen uit Amsterdam, als verzorgster mej. R. Goed uit Amsterdam. Chef d'équipe is mej. Verhoeff uit Arn hem, lid van het technisch bondsbestuur van het K.N.G.V. Boksploeg Nadat het bestuur van het N.O.C. beslo ten had, dat vijf Nederlandse boksers naar Helsinki zouden gaan, heeft het hoofdbe stuur van de Nederlandse Boksbond zich Zaterdagmiddag beraden over de samen stelling van de Olympische équipe. Na langdurig overleg werd besloten dat de ploeg uit de volgende boksers zal be staan: Vlieggewicht: H. van der Zee (Noord holland. Lichtweltergewicht: P. van Klaveren (Zuid-Holland). Weltergewicht: M. Linneman (Noord- holland). Middengewicht: L. Jansen (Zuid-Hol land). Halfzwaargewicht; A. Pastor (Noord holland). Als verzorger zal de heer B. Bergström, voorzitter van de nationaal technische com missie, de ploeg vergezellen. Moeilijkheden in de Nederlandse boksploeg Na afloop van de wedstrijd tegen Midden Rijnland heeft de heer S, van der Braak, voorzitter van de N.B.B., de samenstelling van de ploeg voor Helsinki aan de boksers bekend gemaakt. Wat de geselecteerde boksers voor de Spelen betreft, hun werden twee voor waarden gesteld: Zij zullen moeten zorgen dat ze beneden de gewichtsgrens van hun klasse blijven, en medisch goedgekeurd moeten zijn na een onderzoek in de Ursula Kliniek te Wassenaar. In antwoord op de vraag van Theo Hui zenaar of de uitzending van vijf boksers financieel mogelijk was gemaakt door een gift van een particulier, die daarbij als voorwaarde had gesteld dat een bepaalde bokser (het betreft hier de halfzwaar gewicht Pastor) in de Olympische ploeg zou worden opgenomen, verklaarde de heer ADVERTENTIE DAMESSHORTS BLOUSES Van der Braak dat de zaak zich niet pre cies zo had toegedragen, doch dat hij pas later volledige inlichtingen zou kunnen verstrekken. Naar de heren Huizenaar en Groothuis aan het A.N.P. verklaarden zullen de tot hun scholen behorende aangewezen bok sers, repectievelijk Piet van Klaveren en Leen Jansen, en de Amsterdammer Moos Linneman, niet naar Helsinki gaan indien de aanwijzing van de heer B. Bergström als verzorger wordt gehandhaafd. Zij trekken de kwaliteiten van de heer Berg ström als mens en als technicus allerminst in twijfel, maar menen dat zijn verdiensten op een ander terrein liggen dan dat van de verzorging waarvoor huns inziens een spe cialist behoort te worden aangewezen. Competitie Koninklijke Nederlandse Zwem- bond- Dames, tweede klasse: DWR 1HVGB 1 61. Derde klasse: Haarlem 1Waterlelie 1 7—0; Haarlem 2—Nereus 2 22. Heren, reserve hoofdklasse: HPC 2Robben 2 44. Reserve eerste klasse: DJK 2Haarlem 3 5—1. Tweede klasse: DWR—DAW 3—2. Re serve derde klasse: Het IJ 3HVGB 4 33; AZ 2—DWT 2 3—2. Kring-competitie. Eerste klasse dames: HPC 2DWT 4 34. Afdeling meisjes: DWR _DWT 0-4. Afdeling jongens: HPC—HVGB 04; Haarlem aHZV 0—5; Haarlem b DWT 0—1. Te Rotterdam werd een waterpolo-tour- nooi gehouden, waarvan de belangrijkste uitslagen luidden: SVH-HVGB 2—4 (tevens competitie hoofdklasse). Nederlands Jeugd Zevental-Zwemclub „Rotterdam" 52. Verliezersronde: SVH-Zwemclub „Rot terdam" 62. Finale: Nederlands Jeugdzevental-HVGB 6—1. De wedstrijdcommissarissen hebben besloten het programma, dat Zondag in het Olympisch Stadion te Amsterdam voor de Nederlandse baankampioenschappen van de K.N.W.U. verreden zou worden, wegens de hevige regen voor onbepaalde tijd uit te stellen. In dit programma zouden de halve finales en de finale van het achtervolgings kampioenschap voor profs worden verwerkt, waarvoor Wim van Est een van de grote favorieten is. Doordat hij echter met de Tour de Franceploeg naar Brest is vertrokken, zal dit kampioenschap op een nader te bepalen datum na de Ronde van Frankrijk worden afgewerkt. Ook het kampioenschap over 50 km zonder gangmaking voor profs, waarin vrijwel de gehele Nederlandse tourploeg zou starten, zal dan worden verreden. Het heeft nogal wat voeten in de aarde gehad voordat de bijna 70 liefhebbers voor het kampioenschap der amateurs op de 50 km zonder gangmaking Zaterdagavond aan de start konden verschijnen. Des middags werd deze wedstrijd wegens regen uitge steld en des avonds om acht uur regende het nog steeds. Toen het echter een half uur later droog werd, toog men met man en macht aan het werk om de baan droog te maken. Pas even over half tien gingen de amateurs van start. Toen na 55 van de 100 ronden een vrij ernstige valpartij ont stond, maakte een zevental renners zich los en verkreeg een voorsprong. Elf ronden later kregen zij aansluiting met het pelo ton. Intussen was echter nog een zevental weggesprongen, dat 6 km voor het einde werd ingehaald door zeven renners. Zij gingen de laatste vijf kilometer alleen over de baan, want de anderen hadden de baan moeten verlaten. Daan de Groot uit Amsterdam ging als eerste over de eindstreeep, maar kreeg de kampioenstrui zijn eerste pas nadat een protest van Piet Peters tegen de Am sterdammer, die in de laatste bocht gehin derd zou hebben, was afgewezen. Tijdens deze wedstrijd zijn nog al wat ernstige en minder ernstige valpartijen voorgekomen. De renner Ouwerkerk brak daarbij een sleutelbeen. Van der Kamer en Cooper liepen lichte hersenschuddingen op. Zij werden naar ziekenhuizen in Amster dam vervoerd. De uitslag luidde: 1. Daan de Groot, Am sterdam, 1 uur 6 min. 14 sec., 2. Patsy Wil- lekes, Amsterdam, 3. Koch, Utrecht, 4. Van 't Hof, Haarlem, 5. Sieveking, Amsterdam, 6. Kooijman, Den Haag, 7. Piet Peters, Haarlem, 8. Donker, Amsterdam. 9. Kunst, Amsterdam, 10. Jun, Amsterdam, 11. Kwantes, Wormerveer, 12. Adri Voorting, Haarlem, 13. Vreeswijk, Alphen aan de Rijn, 14. Plantaz, Eindhoven. ADVERTENTIE AMSTERDAMSE VAART 20 TEL. 1105? Wastarieven vanaf 24 ct. per kg Zaterdag en Zondag werden op de Bosbaan te Amsterdam de lustrum-wedstrijden van Nereus verroeid. De technische commissie van de Nederlandse Roeibond had deze wedstrijden tevens als selectie voor Helsinki aangewezen. Ten aanzien van de vier zonder stuurman is de selectie een mislukking geworden. Laga en Willem III hinderden eikaar door slecht sturen, zodat de kamprechter na 500 meter afbelde. Nadat opnieuw gestart was, verliet Laga weer zijn baan doch dit was geen aanleiding voor dis- qualificatie. Na 1250 meter gaf Willem II echter op zodat Laga onbedreigd won. Daar beide ploegen dit seizoen hebben bewezen een grote snelheid te kunnen ontwikkelen heeft het bestuur van de Roeibond besloten dat een derde ontmoeting zal moeten uit maken welke van deze twee ploegen eventueel naar Helsinki zal worden uitgezonden. In de oude skiff nam Neumeier (Willem III) belust op revanche, direct de leiding gevolgd door Van Mesdag en Goudberg (De Hoop). Tot op 1000 meter behield Neumeier zijn leidende positie, waarna v. Mesdag naar voren kwam en de kop niet meer afstond. Op 1250 meter bedroeg de voorsprong van Van Mesdag een lengte en op 1500 meter was dat tot twee lengten uitgegroeid. Een sprint van Neumeier deed hem op de 1750 meter iets inlopen doch hij zakte daarna af waar door Van Mesdag met ruime voorsprong als eerste de finish passeerde in de tijd van 7 min. 30 sec.; 2. Willem III in 7 min. 34 sec,; 3. De Hoop in 7 min. 39 sec. R.C.H schijnt de smaak te pakken te hebben. Vorige week versloeg zij het sterke H.H.C., nu moest Blauw Wit met 6-4 het onderspit delven. De Racing staat nu verder van de onderste plaats. Met S.C. Haarlem gaat het niet zo goed want ook nu weer werd verloren en wel van V.V.G.A. met 9-1. De oudste club uit Haarlem staat er niet erg best voor. Schoten leed een nederlaag van 10-9 tegen A.B.C. RCH—Blauw Wit 6—4 Het betere veldspel der RCH-ers heeft de overwinning opgeleverd. Ondanks het slechte weer was het nog een goede strijd die tot de vijfde innings zeer spannend was. Beide ploegen hadden tweemaal gescoord, RCH in de eerste innings, waarna Blauw Wit eep innings later gelijk maakte. Nadat de Am sterdammers in de vierde innings de leiding hadden genomen door een honkslag van Van Opzeeland, waren in dezelfde slagbeurt honk slagen van Hoogendoorn en Van Deursen voor RCH voldoende om de stand weer ge lijk te maken. Tox Wilders in de vijfde in nings van Blauw Wit het werpen van Geest man overnam rammelde het zo geducht in het veld van de Amsterdammers dat er vier RCH-ers op de thuisplaat kwamen. Deze slag kwamen de spelers van Blauw Wit niet meer te boven. Wel scoorde RCH, nadat Geestman weer op de plaat verscheen, niet meer. maar Houtkamp bij RCH gaf ook geen krimp. Blauw Wit maakte in de resterende innings nog twee runs. Voor RCH werd 10 x 3 slag, 7x4 wijd en 2 honkslagen genoteerd en voor Blauw Wit 10 x 3 slag, 0x4 wijd en 6 honk slagen. VVGA-S C. Haarlem 9—1 Bij Haarlem is het werpen wel het grootste vraagstuk. Thans stond de jeugdige Otte- lander op de plaat, een speler die wel wat zal bereiken, maar nu nog de routine mist om in de eerste klas gevaarlijk op te treden. Het zeer goede veldspel der Haarlemmers was oorzaak dat de Amsterdammers langzaam aan hun runs maakten. De Haarlem-slag- ploeg kwam er tegen het werpen van Hoit- zing bijna niet aan te pas. In de zevende innings hadden de Amsterdammers het tot vijf runs kunnen brengen die met veel moeite bijeen waren geslagen.In de achtste innings kwam Hetem door een honkslag op de hon ken en door het uitbuiten van fouten in het veld der Amsterdammers kwam hij op de thuisplaat. Er was nog hoop in de gelederen van Haarlem, maar in dezelfde innings werd het lot bezegeld, toen het veld onder de druk van slagen even wankelde en honksla gen volgden van Hoitzing en Holewijn. Dat leverde vier runs op (9—1). De verrichtingen van Ottelander waren 4x3 slag, 7x4 wijd en 8 honkslagen tegen en voor Hoitzing 12 x 3 slag, 4x4 wijd «1 1 honkslag tegen. ABC—Schoten 10—9 De werpers Marsland ABC) en Keulemans (Schoten) hadden zoveel last van de natte bal dat zij elke controle miste. Dat kwam Schoten in de laatste innings op een ach terstand te staan want de Amsterdammers maakten in de eerste innings drie runs. Schoten kwam opzetten en in de tweede in nings werd het onzuivere gooien van Mars- land uitgebuit. De honkslag van Geurts was voldoende -.oor vijf runs. Honkslagen van Keulemans en Hogendijk in de vierde innings brachten weer een run op en een overwinning werd verwacht. Het werd ech ter anders, want in de zevende innings, na dat Schoten weer twee runs had gescoord, maakte ABC vier runs. Weliswaar maakte Schoten een innings later de negende run, doch tegen het einde gaf Keulemans weer enige vrije lopen weg die gevolgd werden door honkslagen met als resultaat drie runs voor de ABC-ers (109). De resultaten waren voor Keulemans 6x3 slag, 12 x 4 wijd en 5 honkslagen tegen en voor Marsland 6x3 slag, 9x4 wijdq en 8 honkslagen tegen. OVVO HHC ABC VVGA Schoten RCH S.C. Haarlem Blauw Wit De overgangers In de overgangsklasse A heeft TYBB een goede prestatie geleverd om het sterke Sparta een gelijk spel (66) af te dwingen in een strijd waarin de Haarlemmers het beste van het spel hadden. HHC 2 komt er steeds slechter voor te staan want ook nu werd er weer verloren. Dat was tegen Ajax wel te verwachten. De uitslag 17—3 valt echter tegen. De stand luidt: Ajax 8 8 0 0 HCK 7 5 0 2 TIW 7 5 0 2 Sparta 8 4 13 DWS 7 3 0 4 TYBB 8 2 15 Schoten 2 7 2 0 5 HHC 2 8 0 0 8 In de overgangsklasse B heeft. Kennemer- land zijn eerste nederlaag geleden. EDO heeft de Kennemerlanders geklopt met 12 -4. De kansen van EDO en van het Utrechtse DOS dat met 138 van The Catchers won, zijn gestegen. Kennemerland DOS EDO VVGA 2 The Catchers HFC Haarlem EHS Ajax 2 12 De uitslagen van de Zaterdag en Zondag gespeelde wedstrijden voor de KNHB luiden: Eerste klasse: ABCSchoten 109: HHC -OVVO afg.; RCH—Blauw Wit 6—4; VVGA SC Haarlem 91. Overgangsklasse A: AjaxHHC 2 193; Schoten 2—TIW afg.; TYBB—Sparta 6—6. Overgangsklasse B: Ajax 2VVGA 2 afg.; DOS—The Catchers 13—8; HFC Haar lemEHS 128; KennemerlandEDO 412. Tweede klasse C: HHC 3—RFC 1—17; HFC Haarlem 2—RCH 2 afg.; SC Haarlem 2-Schoten 2 afg.; Neptunus-Schiedam 15-12. Tweede klasse D: DSBRCH 3 afg.; EDO 2THB afg.; HalfwegRooswijk afg.; De VolewijckersTYBB 2 21—9. De twee met en de twee zonder stuurman werden gewonnen door Triton. In de twee met bleef Triton met een tijd van 7.55 3/5 slechts 13/5 seconde boven het Nederlands Bosbaanrecord dat met 7 min. 54 sec. op naam staat van Die Leythe. In de twee zon der stuurman slaagde dezelfde ploeg er in om het Nederlands Bosbaanrecord te bren gen op 7 min. 20.2 sec. Het oude record stond op naam van Willem III met 7 min. 33 sec. In overleg met de coach van deze ploeg be sloot de Roeibond de uitzending in de twee zonder stuurman te adviseren. In de oude vier met stuurman hadden Njord en „Antwerp Sculling Club zich te ruggetrokken. De ploeg van Nereus, één van de ploegen die voor uitzending in aanmer king zou komen, ondervond tegenstand van Willem III en Laga. Deze laatsten zijn de zelfde ploegen die elkaar in de vier zonder stuurman bestreden. Na de start nam Nereus de leiding en ver kreeg een steeds groter wordende voor sprong. Nereus slaagde er in om het Neder lands Bosbaanrecord te doen sneuvelen en dit te brengen op 6 min. 42 sec. Het oude record werd in 1937 ook door Nereus geves tigd in een tijd van 6 min. 44 sec. De tijd van 6 min. 42 sec. ligt onder de tijden ge maakt tijdens de Europese kampioenschap pen van 1937 en 1949 welke ook op de Bos baan werden gehouden. In 1937 noteerde de Duitse winnende ploeg 6 min. 43,7 sec. en in 1949 boekten de Italianen 6 min. 57 sec. Willem III eindigde met 6.52,6 als tweede. De oude achten boekten redelijke tijden. Njord, dat in dit nummer glansrijk zege vierde in 6 min. 7 1/5 sec., won met dezelfde ploeg het hoofdnummer van deze lustrum wedstrijden n.l. de jonge-acht B in de tijd van 6 min. 10 4/5 sec. In de oude acht be zette Nereus de tweede plaats (6 min. 11,4 sec.) terwijl ze dat ook deed in de B-acht met een tijd van 6.13 3/5. Een foto van het nummer voor oude ach ten. Op de voorgrond Laga, in het midden Nereus en op de achtergrond Njord, dat winnaar werd. De dubbeltwee werd ook ditmaal overtui gend gewonnen door de Spaarne-Aegir- combinatie bestaande uit J. Anker en C. Wilbrenmnck; zij noteerden een tijd van 7 min. 15,2 sec. waarbij dient te worden ver meld dat zij in een geleende boot, een voor hen vreemde boot. zijn gestart. 2. Viking/ Triton 7.21; 3. De Hoop 7.27. In de damesnummers geschiedde de selec tie voor de internationale dameswedstrijden die 6 en 7 Juli op de Bosbaan worden ge houden. Ook bij de dames sneuvelden enkele records. In de acht, waarin De Vliet tot nu toe superieur was, ondervond De Vliet zware tegenstand van Het Spaarne dat met een prachtige eindspurt de voorsprong van De Vliet verkleinde. De Vliet verbeterde een eigen baanrecord 3 min. 28,2 sec. gevestigd in 1948. Zij bracht het record op 3 min. 26.4 sec. Ook Het Spaarne bleef onder het oude record met een tijd van 3 min. 28 sec. Ook in de skiff sneuvelde het record van 1950, dat op naam stond van de Maas, door toedoen van mejuffrouw A. Reuter. (Nau tilus, Rotterdam) die de oude recordhoudster mejuffrouw E. van der Burg achter zich liet in de nieuwe recordtijd van 3 min. 58,8 sec. De oude tijd was 4 min. 2 sec. Prima ploegen zagen we in de vier met stuurvrouw zowel in het oude als jonge nummer. De oude vier werd ditmaal gewon nen door de Hunze met De Vliet op 3/4 lengte. Bij de jonge vieren was Die Leythe een uitstekend roeiende ploeg. Al deze ploe gen bleven slechts weinig boven de record tijd van 3 min. 46,8 sec. De dubbel-vier werd een overwinning voor de dames van Willem III met een lengte voorsprong op De Vliet. De winnende damesploegen behalve de dubbelvier zullen allen de Nederlandse kleuren verdedigen op de a.s. internationale wedstrijden. Bovendien start dan in de dub beltwee De Hoon/Nereus-combinatie die op deze selectiewedstrijden geen tegenstand had doch in de training snelle tijden boekte. Spaarne-sticcessen Behalve door de double-scull en de dames- acht van de Koninklijke Roei- en Zeilver eniging Het Spaarne werden de volgende successen geboekt: De jonge vier B werd gewonnen door de ploegen van Nereus en Antwerp Sculling Club in de zeer snelle tijd van 7.02,6. De jonge twee B leverde ook een over winning voor de Haarlemmers op evenals de overnaadse vier van 17 tot 18 jaar en van 14 tot 16 jaar. De A-acht bracht het niet verder dan tot een vierde plaats die gedeeld werd met Mereus. De jonge twee A eindigde in de finale als derde. Bij de stijlnummers won Het Spaarne zo wel de vier-juniores als de overnaadse vier 17—18. De oefengiek jongens van 14 tot 16 jaar eindigde eerst in een dead-heat met R.I.Z. doch werd na overroeien door R.I.Z. met een lengte gewonnen. De jubileumbeker werd gewonnen door Triton. Het beeld „Recht voort en kijkt niet om" werd gewonnen door Willem III en de stuurliedenbeker werd toegekend aan de stuurman van de oude vier van Nereus. De Nederlandse Roeibond heeft de vol gende ploegen aangewezen voor deelneming aan de internationale dameswedstrijden, die op 5 en 6 Juli te Amsterdam worden ge houden: Skiff: mej. Reuter (Nautilus). Vier met stuurvrouw: De Hunze (mej. E. A. Veenstra, boeg, mej. R. T. Brouwer, mej. C. M. S. van Waning, mej. G. Benninga, slag en mevr. F. F. de VriesEvenhuis, stuur vrouw). Acht: De Vliet (mej. E. van der Harst, boeg, mej. E. Tersteeg, mej. W. E. de Boer, mej. I. van den Berge, mej. M. C. van Stuv- vesant Meyer, mej. J. M. Ockeloen, mevr. E. van Steenbergen, mej. A. J. Scheltema, slag en mej. I. van der Steur, stuurvrouw).

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5