Zandvoortse raad accoord met hötelplan-Pomper SUNLIGHT is echte zuivere zeep v.MOORSEL HARDERWIJK GROTE AFSLAG RUNDVLEES SLAGER KNOP HUWELIJK Bloemendaal Hillegom Onderzoek op tuberculose Heemstede Jaarvergadering Unilever Praline overleden RONDRITTEN Dit is belangrijk nieuws De beste bromfiets B. VAN FRANK WOENSDAG 25 JUNI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Opheffing bouwverbod Zandvoortselaan werd door raadsleden weer ingeslikt „Snelverband" hield een geslaagde buitenoefening De Zeeschuimers Gemeenteraad komt Vrijdag bijeen Vijftig jaar getrouwd Wedstrijden voor politie mannen in Bloemendaal Wijziging van de Handelsnaamwet Van den Bergh en Jurgens Stijgend margarineverbruik in West-Europa Wielrennen Ronde van Frankrijk vanmorgen begonnen Scheepvaart Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Mij. N.V. NAAR U VOELT HET, U ZIET HET, U RUIKT HET Slechts A dagen Donderdag en Vrijdag ZIJDEN EN KATOENEN STOFFEN voor extra lage prijzen GROTE HOUTSTRAAT HAARLEM Prijs f 239.- J. DE GRAAF BUREAU „NEDERLAND" Hoe ook de Verkiezingsuitslag zal zijn, FRANK IS EN BLIJFT de goedkope textielkoopman Morgenochtend 9 uur beginnen we weer als van ouds voor de volgende prijzen te verkopen Stof voor rokken met mod. rand, p.m. 1.25 Dupion in 10 kleurenp.m. 1.50 Gestr. Popeline voor overhem den p.m. 0.99 Lingerie-katoen, 80 cm br. p.m. 0 99 Gestr. Flanel p.m. 0.99 Dames-Pyama's in alle maten 5-90 Rode zakdoeken0.49 Floresstraat 10 - Haarlem-N. - Tel. 2055é - y l i Ue eerste stap op de weg- naar de bouw van een nieuw hotel in Zandvoort met Marshall-hulp is gisteravond door de Zandvoortse gemeenteraad gezet. De raad besloot namelijk de benodigde grond aan de Noordboulevard ter hoogte van de golfbaan aan de heer A. H. Pomper voor dit doel in erfpacht af te staan. Aan de goedkeuring van het voorstel van B. en W. voegde de raad nog zeer hartelijke woor den van lof toe voor de durf en het initia tief van deze exploitant, wiens vorige hótel-plan hij meende te moeten verwerpen. De lof kwam dit keer van alle partijen in de raad. Unaniem het voorstel goedkeuren deed de raad overigens niet. Want de heer Van d e r W e r f (Prot. Christ.) verklaarde zich ertegen. Hij vond de bouw van een hotel over de boulevard (men zal zich eerdere publicaties in ons blad herinneren over plaats en vorm van het hötel) eenvoudig afschuwelijk en achtte het niet rechtvaar dig, dat hier slechts een zeer rendabele portie van het amusementscentrum wordt geprojecteerd, zonder dat de exploitant er een onrendabel stukje bij wil nemen. De heren G o s e n (Prot. Christ.) erf W e- ber (A.Z.B.) betreurden het, dat in het voorstel niet wat duidelijker werd gespro ken over de kosten die de gemeente moet dragen. De heer Lindeman (K.V.P.) verklaarde zich een principieel tegenstan der van het recht van koop bij een erf pacht als deze. Hij diende een amendement in om dit recht uit de overeenkomst geschrapt te krijgen, maar dit sneuvelde, omdat het slechts drie voorstemmers vond, te weten de heren Van der Werf, Tates cn Lindeman. Voordat het complete voorstel werd aan genomen, had de burgemeester nog eens gezegd, dat men bij transacties als deze niet het onderste uit de kan moet willen halen, want dan zou men degenen die het risico lopen, wel eens af kunnen schrikken. De winst zit voor de gemeente in het prach tige object, waarmee zij nu mogelijk ver rijkt zal worden. En wat de rentabiliteit betreft: het café is zeker rendabel, maar van het hötel is dat lang niet zeker. Lang debat Tevoren had de raad kans gezien twee uur te besteden aan een eindeloos schij nend debat over het verbod tot lintbebou wing aan de Zandvoortselaan en een daar mee samenhangend onteigeningsplan in Bentveld. De raad had op 1 April beslotèn het bouwverbod op te heffen, maar tegen dat besluit voerde het college van B. en W. êen lange reeks formele en practische bezwaren aan. De formele waren reeds uiteengezet in een kleine les in staatsin richting, die B. en W. de raad per brief hadden gegeven. In het thans ter tafel lig gend voorstel vroeg het college de raad zijn besluit in te trekken, daar zowel het uitbreidingsplan als het wederopbouwplan- Bentveld de lintbebouwing afkeuren. Uit hoofde hiervan werd gevreesd, dat zowel. Gedeputeerde, Staten als de. minister van Wederopbouw hun góedkeuring aan het besluit zouden onthouden. Een intrek king aan hen, die door het bouwverbod aan deze laan, nu in Bentveld moeten bou wen, zou eveneens te vrezen zijn. Hiermee zou een bedrag van haast een ton gemoeid zijn. Onteigening Aan deze kwestie was gekoppeld een verzoek van de N.V. Cumberland om toe stemming tot het bouwrijp maken van eén terrein tussen Duindoornlaan en Zand voortselaan, dat thans in eigendom is van de N.V. Landelijke en Stedelijke Bouw maatschappij. Dit terrein valt binnen het wedêropbouwplan-Bentveld' en de ge meente wil het in eigendom krijgen om grond toe te kunnen wijzen aan de boven genoemde herbouwplichtigen. Onderhande lingen over aankoop van het terrein spron- voorstel nog even onderhandeld worden. De eerste hulpvereniging „Snelverband" heeft Dinsdagavond in de duinen achter Kraantje Lek voor de tweede keer een bui tenoefening gehouden, die bij de leden be kend Staat als de „vossenjacht", maar ons lijkt het woord vaardigheidsproeven een betere omschrijving van de wedstrijd. De werkcommissie van „Snelverband" (be staande uit mejuffrouw A. Baggerman en de heren B. de Vries, G. J. Brouwer, A. van 't Hoff, J. Stinne, W. J. Kapel en J. J. van Maanen) was met de leiding van de wed strijd belast en had negen plaatsen uitge zet, waar de deelneemsters en deelnemers door natuurgetrouwe nabootsingen van bloedingen moesten aangeven wat het slachtoffer was overkomen. Elders lagen spalken en driekante doeken, met rode inkt nagebootste aderlijke- of slagaderlijke bloedingen, en wat al niet meer, maar blij kens de einduitslag kostte het de leden van „Snelverband" meestal weinig moeite om te constateren, dat men met die voorwerpen een slachtoffer met een onderbeenbreuk of mêt brandwonden hielp. Het meeste aan tal punten was te behalen bij het kimspel, waarbij men een minuut naar tien voor werpen mocht kijken en deze dan uit het hoofd diende op te schrijven. De medische leider van „Snelverband", de aids J. Segaar, gaf door zijn aanwezig heid blijk van zijn belangstelling voor de wedstrijd. In de gezellige zaal van Kraan tje Lek maakte de heer Kapel later op de avond de prijswinnaars bekend. Zij had den elkaar niet veel toegegeven, want de heren M. E. A. Franke, H. Consent en J. L. de Vries hadden elk 58 punten en moes ten om de eerste prijs, een embleem, loten. De heer De Vries werd de gelukkige. Met 57 punten legden de heren J. H. Handgraaf en Th. de Vries beslag op de vierde en vijfde plaats. Mejuffrouw F, Stork en me vrouw C. de Munck werden zesde en ze vende met 54 punten, mejuffrouw H. de Munck achtste met 53 punten en de heer J. Holtslag negende met 51 punten. De overige deelnemers behaalden een punten- aantal, dat beneden de vijftig lag. Het to taal te behalen puntenaantal was 65. Er was daarna nog een gezellig samen zijn, waarbij het eigen muziekorkestje de „Muvas" (Muziek Van Snelverband) onder leiding van mejuffrouw M. J. Kodde voor de vrolijke klanken zorgde. gen af op de prijs en het college stelde daarom voor om tot onteigening over tè gaan en de prijskwestie door de rechter te laten regelen. Over dit'gecombineerde voorstel nu kwa men de tongen duchtig los. Er werden record-series argumenten in het vuur ge bracht, maar terwille van de kortheid wil- 'en v/ij slechts vermelden, dat alleen de Arbcid-fractie het college steunde. De an deren waren allen min of meer voorstan der van gedeeltelijke bebouwing van de Zandvoorterweg (al komen er maar een paar villa's) en voelden zich bovendien ongerust over de onteigening. Zo drong de heer Lindeman aan op nóg eens onder handelen en zo deelde de heer Tates on der meer mee, dat hij het „diefstal" of „gappen" vond. Daar protesteerde de bur gemeester tegen, die zei dat het schandalig en een raadslid niet passend was de vol komen wettelijke onteigenings-procedure als een misdrijf voor te stellen. Dit was trouwens maar één van de scher pe kantjes aan de uitermate scherpe dialo gen tussen de V.V.D.-afgèvaardigde en de burgemeester. Burgemeester Van Fenema hield voet bij stuk en zei, dat het college het voorstel niet zou intrekken. Daarop kwam de heer Lindeman met een compromis amendement. Hij stelde voor dat de raad zijn besluit van 1 April zou intrekken, maar meteen het college zou verzoeken een nieuwe modus te vinden, waardoor enige bebouwing tóch mogelijk zou zijn. Over de enteigeningskwestie moest volgens zijn Dit voorstel werd met 7 tegen 5 stemmen aanvaard. V.V.D. en P.v'.d.A. stemden tegen. Hamerstukken De rest van de agenda bevatte weinig schokkends. De heer C. J. Steenkerken werd met één stem boven de heer J. C. Jung Sr. tot bestuurslid van de Touring benoemd. Aan de heer J. W. Werkhoven werd wegens ziekte op eigen verzoek eer vol ontslag verleend als hoofd van de Karei Doormanschool. Burgemeester Van Fene- ma wijdde hierbij zeer waarderende woor den aan deze eminente figuur uit het Zandvoohtse onderwijs. Dé raad ging ac coord met het voorstel om de sportvelden aan de Van Lennepweg definitief deze be stemming te geven en om het bouwterrein ten Noorden van deze velden voor hoog bouw beschikbaar te stellen. De woning bouwvereniging „Eendracht maakt Macht" kreeg.een aanvullende lening van.58.mille, omdat die van 3 ton voor 24 duplex-wonin- gen in Noord ontoereikend bleek. Bij de rondvraag kwamen enkele ondergeschikte kwesties aan de orde. Op de ledenvergadering van de Zand voortse zwemclub „De Zeeschuimers" werd het bestuur gewijzigd en opnieuw als volgt samengesteld: P. J. Janssen, voorzitter; mevr. ,T. v. d. Wolde—Husken. van Speyk- straat 11, secretaresse; R. van 't Hoff, pen ningmeester; mevr. S. Hennis—Dorreboom, vice-voorzitster; mevr. A. SmidSchouten, 2de secretaresse; mevr. C. RomkesWellen- siek en de heer N. F. Bakels, leden. OPBRENGST COLLECTE De op 14 Juni te Zandvoort gehouden „Simavi"-collecte heeft opgebracht f328. De raad der gemeente Hillegom verga dert Vrijdagmiddag 27 Juni. De agenda vermeldt de volgende punten: verzoek van het R.K. schoolbestuur van St. Martinus om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van leermiddelen; ver zoek van het R.K. schoolbestuur van St. Joseph om medewerking ingevolge art. 72 der L.O.wet 1920; ontslag mej. M. A. W. Pols als onderwijzeres aan de o.l. school; bevordering C. F. van Kempen en W. D. ter Hark; vaststelling uitkeringsverorde ning; wijziging Algemene politieverorde ning; opnieuw vaststellen Besluit Over dracht Bevoegdheden; verhuur perceel grond aan A. H. J. Otte; crediet voor her stellingen aan kantoor gemeente-ont vanger; crediet voor inrichting toneel beurszaal als gymnastieklokaal; crediet voor bevolkingsonderzoek op t.b.c.; vèr- zoek plaatselijke zangverenigingen om subsidie; subsidie kraamcentra Wit-Gelê- en Groene Kruis; subsidie Hillegomse ver eniging tot bestrijding der t.b.c. Enige tijd geleden deelde de burgemees ter in de vergadering van de gemeenteraad mede, dat er plannen waren om ook Hille gom te laten deelnemen aan het massa- onderzoek op tuberculose. In een voorstel aan_ de raad om beschikbaarstelling van een crediet blijkt dat thans de maand No vember is aangewezen als de maand waar in dit onderzoek zal plaats vinden. Uit de bevolking is een comité in het le ven geroepen, dat zich met de voorberei dende werkzaamheden zal beiasten, terwijl ook nog een beroep op een gedeelte van de bevolking zal worden gedaan om zich op te geven ais huisbezoeker, daar alle inwoners zullen moeten worden bezocht om hen van de noodzakelijkheid van doorlichting te overtuigen. Daar de ernst van tuberculose echter voldoende bekend zal zijn, menen zij dat een opwekking tot onderzoek niet nodig zal zijn en dat ieder zich aan een onderzoek zal onderwerpen. Het bevol kingsonderzoek brengt kosten mét zich mede, maar daar hét hier om het belang van het gehele gezin gaat, mogen de kos ten dan ook nooit enig gewicht in de schaal leggen. Het onderzoek van de leerlingen van de lagere scholen zal voor rekening van de gemeente geschieden, terwijl zij, die vol strekt niet in staat moeten worden geacht om de kosten te betalen, voor rekening van het comité zullen worden onderzocht. Het onderzoek, dat verzorgd zal worden door de Stichting „Fonds tot Opsporing van Tuberculose" te Leiden, vindt plaats door middel van zogenaamde schermfoto- grafie. In andere gemeenten, waar het on derzoek reeds heeft plaats gevonden, was de-opkomst steeds zéér goed. Vandaag herdenkt het echtpaar C. Th. Blokker-C. v. Kalmthout, wonende Java- laan, de dag waarop het een halve eeuw geleden in de echt werd verbonden. De bruid, die 70 jaar oud is, geniet een goede gezondheid en doet met grote opge wektheid haar dagelijkse bezigheden.- De bruidegom, die twee jaren ouder is, geniet als handelaar een goede reputatie in Heem stede. Het echtpaar is afkomstig uit Nieuw Vennep, waar de bruidegom eveneens een grote bekendheid genoot door zijn. werk zaamheden bij de post. Onder leiding van de Bloemendaalse Sportvereniging is de jaarlijkse vijfkamp voor politiecorpsen uit Haarlem en om geving gehouden. Deelnemende ploegen kwamen uit Haarlem, Velsen, Heemstede, Zandvoort en Bloemendaal. Het program ma vermeldde schijf- en popschietèn, 25 meter vrije slag zwemmen, gevolgd door popduiken, 100 meter .hardlopen, versprin gen en het nemen van een hindernisbaan. Het resultaat was, dat de Bloemendaalse politie eerste werd met 28 punten; zij ont ving de wisselbeker en een médaille, beide aangeboden door de burgemeester van Bloemendaal. Tweede werd Velsen met 24 punten (médaille geschonken door de echt genote van de burgemeester van Bloemen daal), derde Zandvoort met 22 punten, 'derde Haarlem met 16 punten en vijfde Heemstede met 15 punten. Ook werden bokswedstrijden gehouden tussen politiemannen uit Bloemendaal en Zandvoort. Dé Bloemendalers behaalden de meeste overwinningen. De Haarlemmer Huigen leverde de beste prestaties op alle nummers en ontving een bestek. Zwemwedstrijden Donderdagmiddag houdt de Politie Sport vereniging Haarlem in het gemeentelijke zwembad Houtvaart de zwemkampioen- schappen van het district West van de Nederlandse Politie Sport Bond. Deelnemers zijn aangesloten bij A.P.G.S. Amsterdam, H.P.S.V. Den Haag, Herman dad Rotterdam, Rijkspolitie Luctor, Den Haag, A.P.S.V. Alkmaar, P.S.V. Velsen', P.S.C. Bloemendaal, P.S.V. Haarlem. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Handels naamwet. In de memorie van toelichting wordt er aan herinnerd, dat in de Handels naamwet gedurende de bezetting een nieuw artikel is ingevoegd, waarbij verboden werd e.en handelsnaam te voeren, welke er toe kan leiden, dat het publiek zich on juiste voorstellingen vormt van de onder die naam gedreven zaak. Deze verordening is bij het Besluit Bezettingsmaatregelen voorlopig gehandhaafd. Deze verordening zou uiterlijk op 15 Februari 1953 vervallen. De ministers van Justitie en van Econo mische Zaken achten het echter wenselijk deze uitbreiding van de handelsnaamwet te behouden. De gang van zaken in 1951 bij Van den Bergh's en Jurgens' fabrieken N.V. te Rot terdam stond in belangrijke mate onder de invloed van de prijsbewegingen op de grondstoffenmarkt, zo wordt in het jaar verslag verklaard. Over het gehele jaar 1951 gerekend zijn de omzetten nog hoger geweest dan in 1950. Ondanks de prijsverhoging en de in het bijzonder in het midden van het jaar scherpe concurrentiestrijd heeft men de omzet Van margarine en vetten op het peil van 1950 kunnen handhaven. De export van vleeswaren, in het bijr zonder die naar Engeland en de Verenigde Staten is wederom sterk gestegèn. Er resteert na aftrek van 547.947 in terest op de obligatielening een beschikbare Winst van 12.699.088 (v. j. 12.329.094) als volgt te verdelen: cumulatief-prefe- rente aandelen: 5>/2 pet. (onv.), cumula- tief-preferente winstdelende aandelen A 6 pet. (onv.); cumulatief-preferente winst- delende aandelen B 6 pet. (onv.). Aflos- bare cumulatief-preferente aandelen: 4Vs pet. Gewone aandelen A: 13,6 pet dividend (onv.), gewone aandelen B 9 pet. dividend (onv.). Reservefonds 1.500.000 (onv.). Onverdeeld winstsaldo 6.203,032 (Vorig jaar ƒ5.833.217). ROTTERDAM (A.N.P.). In de Maan dag te Rotterdam, onder voorzitterschap van de heer dr. Paul Rijkens, gehouden al gemene vergadering van aandeelhouders in Unilever N.V. zijn de jaarstukken over 1951 goedgekeurd. Het dividend op de ge wone aandelen over 1951 werd vastgesteld op 12 waarvan in December reeds 4/2 als interim-dividend is uitgekeerd, zodat alsnog een slotdividend van 71/2ll/# wordt uitgekeerd, hetwelk betaalbaar zal zijn op 4 Juli. De voorzitter heeft een rede gehou den over „de betekenis van margarine voor de voedselvoorziening". In West-Europa (inclusief Duitsland) was de productie van margarine in 1913 520.000 ton. In 1929 was zij gestegen tot 1.075.000 ton per jaar en in 1938 bedroeg zij nog 991.000 ton. Deze daling was voor namelijk te wijten aan de overheidsmaat regelen in Duitsland en Nederland. Hierbij valt op te merken, dat de pro ductie van boter in West-Europa in dezelf de periode steeg van een gemiddelde van 1.055.000 ton in de jaren 1909/1913 tot 1.218.000 in 1929 en verder tot 1.462.000 in 1938. Door diverse oorzaken, zoals stijging van het verbruik van melk, grotere productie van kaas, gecondenseerde melk en melk poeder is de wereldproductie van boter thans 16 lager dan vóór de oorlog, ter wijl de wereldbevolking sindsdien met on geveer 14 °/o is gestegen. De productiecijfers voor Rusland en zijn satellietstaten buiten beschouwing latende, schatte spreker de wereldproductie van boter thans op 3.300.000 ton tegenover 3.930.000 ton in 1938 een daling van 16 °/o en de huidige wereldproductie van marga rine op 2.33 millioen ton tegenover 1.25 millioen ton in 1938, een stijging van 86 "/o. In de tegelijkertijd te Londen, onder voorzitterschap van Sir Geoffrey Hey- worth, gehouden algemene vergadering van Unilever Limited zijn eveneens de jaar stukken over 1951 goedgekeurd en is het gewone dividend over 1951 vastgesteld op 131/2 hetgeen overeenkomstig de bepa lingen der egalisatie-overeenkomst in geldswaarde gelijk is aan het dividend op de gewone aandelen der Nederlandse maatschappij. Vervolgens wees spreker op de beper kende wettelijke bepalingen, die in ver schillende landen aan de margarine industrie werden opgelegd, doch verklaar de er van ovèrtuigd te zijn, dat ondanks bestaande tegenwerking de afzet van mar garine en aanverwante eetbare vetten zich in de toekomst nog voortdurend zal uit breiden. (Van onze correspondent te Parijs) Praline, de beroemdste mannequin, die Parijs sedert de oorlog heeft gekend, is gistermiddag om drie uur in een kliniek te Neuilly overleden aan de gevolgen van een auto-ongeluk, dat haar Zondag bij Lisieux in Noord-Frankrijk was overkomen. Vorige week had Praline in een auto rally in Nojmandië meegereden en het was op de terugweg naar Parijs, dat haar wagen in botsing kWam met een tegenligger. De schok was zo krachtig, dat Praliné en haar chauffeur ovèr een afstand van 80 meter uit de wagen werden geworpen. De 27-jarige Praline, eigenlijk Janine Sagny geheten, stond aangeschreven als de vermaardste en hoogst betaalde mannequin van Parijs. Haar eerste bekendheid ver wierf zij in 1945, toen ze werd uitgeroepen als schoonheidskoningin bij een concours, waaraan als prijs een reis door Amerika verbonden was. Na terugkomst trad Praline, die slank, blond en voor een Frangaise nogal lang van stuk was, in dienst van een der grootste Parijse modehuizen, waarvoor zij als eerste ambassadrice der Franse haute couture talrijke reizen door vele landen heeft ge maakt. Als „cover-girl" heeft haar kna.ppe en intelligente gelaat de omslagen van tien tallen Franse, Amerikaanse en andere tijd schriften opgefleurd. Vanmorgen om tien uur zijn 122 renners gestart voor de eerste étappe van de Ronde van Frankrijk, van Brest naar Rennes (246 kilometer). De Luxemburger Biever en de Australiër Smith hebben verstek laten gaan zodat de LuxemburgAustralische ploeg slechts uit zes man bestaat, vijf Luxemburgers en een Australiër. Amstelkerk, 23 van Antwerpen naar Bordeaux Amstelland, 23 te Bahia. Alhena, 20 v. R'dam te Buenos Aires. Aagtedijk, 23 v. New York te Buenos Aires. Aalsdijk, 24 ca. 12 u. v. New York aan de Hoek van Holland verwacht. Ar.nenkerk, 24 Aden verwacht. Arkeldijk, pass. 23 Scilly's. Alchiba, 23 135 m. N. Fernando Noronha. Almkerk, 23 320 m. O. Dondrahead. Ainati, 23 dwars Vigo. AJf>hard, 23 140 m. N. Recife. Ampenan, 23 40 m. N. Kp. de Gata. Amsteldiep, 23 780 m. O. Cp. Henry. Arendskerk, 23 v. Bremen naar Antwerpen Argos, 23 in. Golf van Biscaye. Arundo, 23 670 m. W. Fastnet. Alphacca, 23 620 m, O. ten Z. Trinidad. Armilla, 23 200 m. O.NO. Cp. Varella. Amstelstad, 24 te Belawan. Almdijk, 24 van Tampico riaar Mobile. Amstelpark, 24 v. Baltimore n. Nederland of Antwerpen. Arendsdijk, 25 van Santos te Rio de Janeiro. Abbekerk, 25 van Antw. naar Havana. Amsteldijk, 24 v. Albany te New York. Annenkerk, 25 v. Aden naar Suez. Amedijk, 25 te Antwerpen. Ariadne, 24 van Istanboel naar Candia. 1 Barendrecht, 24 Suezkanaal gepass. Bènnekom, 23 v. Callao n. Mollendo. Baarn, 23 460 m. NO. Sombrero n. Antw. Bacchus, 23 170 m. NW. ten W. Curagao. Baud, 24 v. Soerabaja te Makassar. Bawean, 23 v. Bandjermasln n. Soerabaja. Boskoop, 23 260 m. N.NO. Mona eil. Bengkalls, pass. 24 Sabang 11. Colombo. Breda, pass. 24 Azoren n. Port of Spain. Bali. pass. 25 Guardafui n. Belawan. Bosc h fontein, 25 te Aden. Cottiea, pass. 23 Azoren n. Plymouth. Ca Hex Utrecht, pass. 23 Gibraltar. Castor, 24 v. Curagao te Aruba. Caltex Delft, 23 70 m. NW. Kp. Finlsterre. Caltex Ferreis, pass- 23 Algiers* Caltex The Hague, 23 140 m. W. Kreta. Camphuys, 23 v. Ambon naar Makassar. Celebes, pass. 23 ten N. Guardarfui. Cleodora, 23 160 m. Z.ZW. Mogdisu. Caltex Nederland, pass. 24 Kp. Bon Tunis. Cistula, 24 v..Piraeus ten anker Mena ei Ahmadi Congostroom, 24 van Dakar ft. Freetown. Caitex Leiden, 24 v. R'dam naar Sidon. Danae, 23 van Barcelona naar Oran. Deifshav,, 23 dwars Kp. Frio. Dongedijk, 23 580 m. W.ZW. Lands E-nd. Drente, 23 dwars Kreta. Duivendrecht, 23 300 m. Z.ZO. Halifax. Delft, 24 v. Conquimbo n. Valparaiso. Diemerdijk, 24 v. Portland te San Francisco. Duivendijk, 23 te Los Angeles. Lronda, 23 v. Singapore n. Cochin. Elmina, 23 v. Dakar. Esso Amsterdam, 23' v. Aruba naar Rotterdam Erinna, 24 v. Balikpapan te Miri. Esso Den Haag, 23 960 m. ZW. Flores. Edam, 23 20 m. ZO. Nantucket. Eos, 24 v. Piraeus te Chalkis. Ena, 24 van Suez. E em dijk, 24 v. Rotterdam naar Londen. Felipes. 23 90 m. ZO. Singapore eil. Gaasterkerk, 23 260 m. O. Socotra. Gad-ila, 23 te Singapore. Garoet, 24 v. Charléston te Newport News. Groote Beer, 26 v. R'dam te Halifax verw. Hersilia, pass. 24 Azoren n. Fort de France. Hercules, 23 v. Gibraltar te Algiers. Haulerwijk, 23 in Golf van St. Laurens. Heemskerk, 23 v. Bremerhaven naar Bremen. Helicon, 24 v. Kingston naar Jacmel. Heelsum, 24 v. Bremen naar Hamburg. Hydra, 24 te La Guaira. Helder, 27 v. Pto Barrios te Tampa verwacht. Haarlem, 25 v. R'dam te Amsterdam. Helena, 24 v. Aruba n. Barranquilla. ittersum. 23 v. Nordenham n. St. Laurens. Ino, 20 v. Antiigua n. Guadeloupe. Japara (KPM), 23 in Golf v. Thalaod. Joh. v. Oldenbam-evelt, 24 130 m. NW. Melville- baai. Kota Inten, 24 Belawan verwacht. Klipfontein, 23 460 m. NO. Si. Helena. Kota Gede, 23 450 m. W. Anderhalfgraadskan. Kota Agoeng, 25 v. Kid Jang te Makassar verw. Kieldreoht, 26 Genua verwacht. Lawak, 23 van Colombo. Leuvekerk, 23 v. Dammaj naar Bahrein. Loosdreeht, verm. 26 v. Calcutta n. R'dam via Colombo. LarenBerg, ca; 28 v. A'dam te R'dam verw. Leersum. 23 120 m. Z. Bermuda. Lemsterkerk, 23 240 m. NO. Dondrahead. Leopoldskerk. pass. 23 Daedalus Rif. Lieve Vrouwekerk, 23 230 m. O.NO. Vizaga- patam. Lombok, pass. 23 ten Z. St. Helan. Leerdam, 25 te Halifax. Laagkerk, 23 v. R'dam te Calcutta. Lissekerk, 25 te Amsterdam. Luna, 24 v. Cyprus, te Patras. Mataram, 23 v. Singapore n. Golf v. Mexico. Myoma, 24 v. 'Mena el Ahmadi te Pladju. Molenkerk, 24 te Teneriffe. Maashaven, pass. 24 Freetown. Mirza, 22 140 m. W. Fremantle. Maasland, 23 1 25 m. O. Bahia. Manoeran, pass. 23 Kp. Finlsterre. Medoe, pass. 23 ten Z. van Timor. Marken, 23 100 m. O. ten Z. BillitOn. Mentor, 23 v. Hamburg naar Bremen. Minjak, 25 te Ambon verwacht. Madoera, pass. 24 Gibraltar. Malea, pass. 24 Tunis. Muiderkerk, 25 v. Port Amelia te Beira. Maas, 25 v. Pto Plata te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 23 220 m. O. Sable eil. Nieuw Holland, 23 dwars Bali. Nigerstroom, 24 v. Freetown, naar Dakar. Noordam, pass. 24 Scilly's. Orestés, 24 v. Santiago de Cuba te Amsterdam. Omala, 23 van Bals naar Miri. Oranjestad. 23 720 m. NO. Barbados. Oranjefontein, 24 v. Kaapstad n. East London Orion, 25 v. d. Levant te Rotterdam. Parkhaven, pass. 23 Kp. Finisterre. Phrontis, 23 440 pi- W. ten N. Anderhalfgraads- kanaal. Prins Alexander, 23 860 m. W. ten Z. Cp. Wrath ca. 6 Juli Rotterdam verwacht. Prins Fred. Willem, 23 in Golf v. St. Laurens. Prins Joh. Willem Frisa, 23 250 m. W. Fastnet. Prins Willem III, 24 dwars Royalsoverelgn. Prins Mauri is, 24 465 m W. ten N. Lands End Prins Willem II. 24 120 m. O. Cp. Race. Papendrecht. pass. 23 Kp. Bon. Perna, 16 v. Pulusambu naar Pladju. Poseidon, 24 v. Maracai'bo n. Ciudad Trujilld. Poelau Laut, pass. 24 Kp. Guardafui. Prins Willem V, pass. 24 Kp. Rage. Raki. pass. 23 Azoren n. Willemstad. Riouw, 23 v. Bahrein naar Kuwait. Rijnland. 25 v. Pto Alegre voor IJmuiden. Radia, 23 v. Soerabaja op rede Semarang Roepat, 23 50 m. Z.ZO. Billiton. Rodas, 23 v. Curasao naar Balboa. Ruys, 23 te Nagoya. Rotti, 25 v. Port Said n. Genua. Rijndam, 24 v. R'dam te New York. Schie, pass. 23 Kp. St. Vincent. Singkep, pass. 24 Kp. Fkusterre. Slamat, pass. 23 Sabang n. Colombo. Sliedrecht, 23 v. Nynashamn n. Cran. SoesLdijk, 23 v. Port Said n. Halifax. Stad Alkmaar, 26 ca. 7 u. v. Kirkenaes voor Hoek van Holland verwacht. Saidja, 23 te Muntak. Samarinda, pass. 23 110 m. N. ten W. Gr. Natuna eilanden. Sambas, 23 v. Cp. St. James n. Soerabaja. Sigll, 22 v. Palembang te Tjilatjap. Sioterdijk, 23 100 m. NW. Guardafui. Stad Maastricht, 23 in Golf van Biscaye. Stanvac, Benakat, 23 v. Telokanson n. Tj. Uban Straat Makassar, 23 300 m. N. ten W. Tristan da Cunha. Sunetta, 23 200 m. NO. Fayal. Sarpedon, 24 v. New York te Cp. Haitti. Seherpemdreeht, 23 150 m. N.NW. Kp. Rocas. Sommeisdijk, 23 520 m. NO. ten O. Bermudas. Straat Banka, 23 340 m. W. Nicarakua. Stad Breda, 24 v. New Orleans ft. Nederland. Stad Haarlem, 24/25 bij Sluis Kielérkanaal. Sibajek. 24 850 m. O. Bermudas. Straat Soenda, 21 v. Yokohama te Buenos Airés. Saparoea, pass. 25 Ouessant. Schiedijk, 28 Le Havre verw. Stad Arnhem, 26 ca. 22 u. v. Casablanca te R'dam verwacht. Stad Schiedam, 23/24 V. Narvik n. R'dam. Stad Viaanngen, 26 v. Wabana aan de Hoek van Holland verwacht. Stentor, 25 v. R'dam te Amsterdam. Ternate, 23 v. Singapore. Teucer, 23 v. Suez naar Aden. Tegelberg, 24 v. Singapore n. Mauritius. Tabinta, 19 v. San Francisco n. Los Angeles. Trompenberg, 24 Savanna verwacht. Tiba, 23 v. Vlissingen. Tomini, pass. 23 Noordkust Celebes. Tamo, 23 v. Bremen n. Vlissingen. Tankhaven II, 23 v. Sungeigerong n. Tj. Uban, Tanjchaven III, 23 v. Sungeigerong n. Saigon. Taria, 23 150 m. W. ten Z. Mici. Tawali, 23 630 m. ZO. Dondrahead. Tjiluwah, 24 v. Singapore te Tj. Prlok verw. Tjiwangi. 23 v. Singapore n, Hongkong. Tasman, 20 te Nagoya. Telamon, 24 v. Plo Cabello n. Bonaire. Tiberius, 24 v. Port of Spain te Georgetown verwacht. Tjipondok, 21 te Osaka. Tjisadane, 24 v. Kaapstad n. Durban. Tjitjalengka. 24 v. Penang n. Belawan. Tabian, 24 v. New York naar Bombay. Tero, verm. 26 v. Santos n. Buénos Aires. Uni, 21 v. Port au Prince naar New Orleans. Utrecht. 23 130 m. Z.ZO. Manilla. Van Riebeeck, 23 v. Donggala n. Kwantang. Veendam, 24 van New York te Rotterdam. Wieldrecht, 24 v. Tj. Uban te Port Kemble verwacht. Woensdrecht, 29 van Mena el Ahmadi te Bar} Italië verwacht. Wésterdam, 23 220 m. Z.ZO. Sable eil. Waterman, 24 v. R'dam naar Halifax. Zijpénberg, 24 v. Amsterdam te Itjai verw. Zeeland (KRL), 25 té Belawan. in de schitterende omgeving van Haarlem met onze comfortabele toerbussen. Duur. van de rit pl.m. 3 uur. Prijs 2.(kind. t/m 9 jaar 1.waarin begrepen toegang tot het Openluchttheater te Bloemendaal en het autocircuit te Zandvoort. Vertrek Haarlem, Tempeliersstfaat 10.00 en 13.30 uur. Stationsplein 10.05 en 13.35 uur. Raadpleeg onze folder, wélke kosteloos verkrijgbaar is aan onze haltekantóren. Een genotvolle tocht èn voordelig. Vertrék DAGELIJKS ook op Zondag 8.30 UUR Op 28 Juni EXTRA BOOT OM 14.30 UUR Met de moderne salonboten van de REDERIJ ZWAAG (tel. 42294) Afvaart: DE RUYTERKADE Steiger 2. Vlak achter het Cèntraal Station t a d icc t o Kinderen half géld, lAKICr r iRijwielen f 0.50. Vraagt gratis dienstregeling. Ifnrt T iirr ff S 181.41.54 Coupons Vanaf a.s. Donderdag zijn onze prijzen voor prima Vers Hollands Rundvlees met 30 tot 40 ct. per kg verlaagd. LET WEL GEEN BEVROREN VLEES! Wij noteren nu Mooie doorregen ossenlappen 1.65 Magere ossenlappen 1.75 Riblappen 1.80 Ribstuk 1.85 Gehakt 1.30 DIK VERS RUNDVET BIJ VLEES 0.90 F\jne saucijsjes 1.40 ALS EXTRA RECLAME 2 ons pekelvlees 0.75 Profiteert hier allen van I U WEET WEL BIJ Rijksstraatweg 215 bü de brug - Haarlem-Noord Met rijwiel compl. f 359 Betaling in overleg. KLEVERPARKWEG 2 Haarlem. Tel. 11757 Wenst u kennismaking? Wij helpen u op prettige wijze. Relaties door geheel Nederland. Alle leeftijden, standen en geloven. BERKENRODESTR, 40 Haarlem. Tel. 14231 Kantooruren 25 en 7—9. Desgewenst bezoeken wij u thuis. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden, Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Voorts verkopen wij onze gehele zomervoorraad plus 1001 andere artikelen voor bespottelijk lage prijzen. Dus allen naar de welbekende textielkoopman (De straat waar Donderdags markt wordt gehouden)

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3