Kamerfracties hebben bepaalde wensen inzake ontwerp-programma Radio Moors -Clowntje Rick SLOT DEFECT? Predikbeurten De kabinetsformatie Bloemen voor de jarige formateur Santpoort HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Vier derby's in de honkbalcompetitie Tennis Kampioenschappen van district Haarlem Musicologencongres in Utrecht geopend Hollands Strijkkwartet voor Engelse televisie Examens Vlieg er eens uit Voor de kinderen VERHUUR VAN IMPERIALS ZATERDAG 5 JULI 1952 (Van onze parlementaire redacteur) Nadat gisteren de Kamerfractie van de K.V.P., die er zelfs ook een avondvergade ring aan moest wijden, en die van de C.H.U. en de A.R. vergaderd hebben ter bespreking van het ontwerp-programma van de formateur dr. Drees, geloven wij dat op het ogenblik wel gezegd kan wor den dat er nog steeds een wil aanwezig is om tot de grootst mogelijke samenwerking te komen. Dit betekent echter aan de an dere kant allerminst dat de door de forma teur gepoogde formatie ook inderdaad zal slagen. Hedenmiddag vergadert de fractie van de P. v. d. A. Dr. Drees, die zelf na de verkiezingen deel uitmaakt van deze frac tie, zal aan deze bijeenkomst niet deelne men, aangezien hij het onjuist acht zulks als formateur te doen. Voorzover wij iets uit de fractjebijeenkomsten hebben ver nomen, is onze indruk dat er wel ten aan zien van verschillende punten van het ont werp-programma bepaalde wensen be staan, zodat Maandagochtend bij de be sprekingen tussen de fractievoorzitters en de formateur te verwachten» valt dat er amendementen ter tafel zullen worden ge bracht. Op verzoek van de journalisten, die zich bezig houden met de gebeurtenissen rond om de kabinetsformatie, verscheen de for mateur even in hun midden in verband met zijn verjaardag. De voorzitter van de Parlementaire Pers bood hem een bouquet bloemen aan, in het bijzonder ook bestemd voor mevrouw Drees. Want, zo merkte de voorzitter op, onwillekeurig lijdt het gezin dikwijls onder de zorgen voor de staat. Dr. Drees bedankte met enkele woorden voor deze bijzonder door hem op prijs ge stelde bloemenhulde. Hij voegde er aan toe, dat hij het contact met de pers tijdens deze formatiepogingen bijzonder op prijs stelt, maar dat hij uit de aard der zaak hangende de onderhandelingen natuurlijk een zekere terughoudendheid in acht moet nemen. Dat is steeds het geval wanneer er onderhandelingen gaande zijn. Dr. Drees voegde er aan toe, dat indien hij weer minister-president zou worden het was dus duidelijk dat hij in beginsel daartegen geen bezwaar koestert hij voornemens is om dan ook in het algemeen nog eens nader met de pers omtrent een goede sa menwerking bij het contact met de over- heid te spreken. Hierna nam hij hartelijk afscheid van alle journalisten, opmerkende: „Er was vandaag weinig nieuws voor u, maar het was toch een aardige samen- komst." ADVERTENTIE Van onds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips - reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Dit weekeinde Dit weekeinde zijn er wederom vier derby's in de eerste klasse Honkbalcompe titie. Zondagmorgen om 10 uur speelt S.C. Haarlem tegen HHC, waarbij laatstge noemde club wel aan het langste eind zal trekken, 's middags om half drie krijgt Schoten bezoek van RCH. RCH behaalde de twee laatste competitiewedstrijden goe de resultaten en de Schotenaren zullen dan ook alles in het werk moeten stellen om te winnen. Blauw-Wit-OVYO en WGA-ABC zullen wel door de thuisclubs gewonnen worden. TYBB-TIW Zaterdagmiddag om 4 uur zou wel eens een verrassing kunnen op leveren. De Haarlemmers behaalden veer tien dagen geleden tegen Sparta een goed resultaat en schijnen zo langzamerhand wel in vorm te komen. HCK gaat op bezoek bij Ajax. Winnen de Amsterdammers dan zijn zij vrijwel onbereikbaar geworden. Bij een overwinning van HCK is daaren tegen nog alles mogelijk. Schoten 2-Sparta zal wel voor de Rotter dammers zijn, terwijl HHC 2, wil zij nog van de laatste plaats afkomen, van DWS moet winnen. In de B-afdeling gaat leider Kennemer- land bij HFC Haarlem op bezoek. Het zal deze keer geen 18-8 voor de oranje-zwar- tij worden. Een verrassing is ook hier niet uitgesloten. EHS-EDO zal wel voor de gasten zijn. DOS-Ajax 2 en The Catchers- WGA 2 moet- door de thuisclubs gewonnen kunnen worden. De uitslagen van de Vrijdagavond in Heemstede gespeelde wedstrijden om de Tenniskampioenschappen voor het district Haarlem van de KNLTB luidden: A-klasse Dames-enkelspel: mej. T. Goeting sl. mevr. P. Schutz 63, 62; mej. C. Blikslager sl. mej. L. Schmeink 60, 6—4. Heren-enkelspel: G. Hooyen sL J. Nij- boer 61, 64; Th. Dreesman sl. W. ten Houten de Lange 62, 6—4. Gemengd-dubbelspel: mej. I. Adams A. Schouten sl. mevr. MeesmanA. ten Oever 62, 64; mevr. RaapH. Borger - ling sl. mej. BlikslagerH. v. Buuren 57, 63, 75; mevr. G. den BoerA. v. Din- ther sl. mej. J. Goetingdr. N. Steffelaar 68, 62, 62; mevr. A. MeesmanA. ten Oever sl. mej. E. BaljonS. Okke 64, 36, 63; W. ten Houten de Lange H. v. d. Stadt sl. C. NielandL. Verhoef 4—6, 6—4, 6—2. C-klasse Heren-enkelspel: W. Vosman sl. C. v. Houten 36, 62, 64; W. v. d. Bijl sl. E. Dijkstra 60, 63; H. Vlaar sl. J. Greimer 6—2, 3—6, 7—5. Dames-enkelspel: mej. J. Janus sl. mej. J. Roodenburg 36, 62, 64. Heren-dubbelspel: M. Piepermr. J. Reus sl. J. v. d. VeldtG. Koelemy 64, 7—9, 6—3. •Dames-dubbelspel: Jonkvr. M. v. Riems dijkJonkvr. H. v. Riemsdijk sl. mevr. T. Lampmevr. A. Kruyer 61, 63. Gemengd-dubbelspel: mevr. P. Sickler W. Vosman sl. mevr. MellemaMellema 5Y, 6—3, 6—4. In zijn kabinet kreeg de formateur van ochtend ook even bezoek van mr. Van Schaik en van de heer Tilanus. Beide be zoeken hadden geen politieke betekenis. Zij kwamen niet om te spreken over de kabinetsformatie maar om de jarige de hand te schudden. Vrijdag is in het groot auditorium van de Rijksuniversiteit te Utrecht het vijfde congres van het „Internationaal genoot schap der musicologie" geopend. De eerste spreker was de vertegenwoordiger van de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, dr. N. R. A. Vroom, die mee deelde dat de minister verhinderd was het congres te openen. Hij zeide dat het voor de Nederlandse musicologen een grote vol doening is, dat dit congres in ons land wordt gehouden. Daarna zette hij de betekenis van de musicologie uiteen, wijzende op de algemene tendenties in deze wetenschap. De regering is verheugd, dat de muziek wetenschap zulk een voorname plaats in neemt, omdat zij ertoe kan medewerken de kunst een ruimere plaats in het leven te doen innemen. Na het congres succes te hebben gewenst wendde spreker zich tot prof. dr. A. A. Smijers, erop wijzende dat het congres in Nederland kon worden ge houden dank zij diens grote internationale prestige. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 4 op 5 Juli KW 6 17 k.; KW 14 8 k.; KW 23 48 k.: KW 25 20 k.; KW 73 22 k.; KW 138 4 k.; KW 147 4 k.; KW 54 20 k.; K W140 5 k.; KW 86 50 k.: KW 83 90 k.: KW 38 90 k.; KW 15 50 k.; KW 20 60 k.; KW 29 90 k. nog 15 nettén halen; KW 39 75 k.; KW 49 73 k.; KW 78 50 k.: KW 15 55 k.; KW 42 22 k.; KW 43 80 k.; KW 44 36 k.; KW 85 65 k.; KW 176 40 k.; KW 151 80 k.; KW 22 9 k.; KW 45 15 k.; KW 65 27 k.; KW 127 7 k.; KW 175 5 k.; KW 56 25 k.; KW 124 27 k.; KW 129 12 k.; KW 170 13 k.; KW 70 35 k.; IJM 74 28 k.; IJM 75 23 k SCH 51 23 k.; SCH 107 8 k.. Geen vangst: KW 5; KW 130; KW 163. (Van onze correspondent in Londen) Vrijdagavond heeft in Londen een muzi kale gebeurtenis van de eerste orde plaats gevonden. In de prachtig betimmerde en gedecoreerde middeleeuwse Goldsmith Hall, eens de zetel van het gilde der goud smeden, werd voor een uitgelezen gezel schap een gala-concert gegeven, waaraan medewerking werd verleend door het Hol lands Strijkkwartet, bestaande uit Nap de Klijn (viool), Johan van Helden (viool), Paul Godwin (alt-viool) en Carel van Leeuwen Boomkamp (cello). Een gedeelte van dit concert werd uitgezonden over de televisie. Dit was een primeur in velerlei opzicht. Het was namelijk de eerste keer dat een strijkkwartet voor de televisie optrad, het was eveneens de eerste keer dat een Neder lands strijkkwartet zich voor de BBC liet horen, terwijl het tevens een nieuwigheid was dat een dergelijk concert buiten de studio werd uitgezonden. De BBC probeert thans een nieuw idee in practijk te brengen door de architecto nisch zo indrukwekkende historische gilde- gebouwen in de Londense binnenstad als achtergrond te gebruiken voor televisie concerten, waarbij tevens publiek wordt toegelaten. Tot de gasten behoorde gister avond de Nederlandse zaakgelastigde, jhr. A. P. C. van Karnebeek. Verder waren aanwezig verscheidene componisten en andere vooraanstaande figuren uit het mu ziekleven, zoals de zangeres Elizabeth Schwarzkopf. Het is een grote eer voor het Hollands Strijkkwartet, dat dit werd uitgenodigd ter inwijding van de nieuwe concertserie. De reden daarvan is dat het eerste optreden van dit kwartet in Engeland in de afgelo pen winter zulk een voortreffelijke indruk heeft gemaakt. Uitgevoerd werden werken van Mozart en Ravel, alsmede het rondo uit het Strijkkwartet van C van Haydn en het Andante cantabile uit het Strijkkwartet in F van Tsjaikofsky. Voorts werden met medewerking van Gerald More (piano), Max Gilbert (alt-viool) en Dennis Brain (hoorn), het Andante uit het Pianokwintet in f van Brahms en het Allegro uit het Kwintet voor hoorn en strijkinstrumenten van Mozart ten gehore gebracht. Aan de Christelijke Opleidingsschool voor Onderwijzeressen bij het Kleuteron derwijs te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte: J. Boertien, Haarlem; A. Markerin'k, Vel- sen; A. de Haan, IJmuiden; E. de Vries, Hoofddorp; G. v. Essen, Sassenheim. Voor de hulpacte: R. Doesburg Lanooy, M. van Beem, A. Kuyper, A. Berk, T. Vee- nemans, N. v. d. Veer. M. Romeyn, allen te Haarlem; G. v. Asten, G. Swagerman, T. v. Luin, R. Simons, H. Bloemendaal, allen te Heemstede; S. Veneberg, Velsen; L. We vers, Lisse; B, de Ruiter, Beverwijk; S. Wonink, Santpoort; N. Parlevliet, Noord- wijkerhout; T. Silvis, Hoofddorp en A. van Dam, Driehuis. Geslaagd voor het Eindexamen van de afdeling H.B.S.-B aan de H.B.S. voor Meis jes met 5 en 6 j. c. te Haarlem: L. Heymel; E. W. M. Muschter; V. E. Piek. Afgewezen: één. BONN (ANP). Om de West-Berlij- ners hun toenemende isolering minder sterk te laten voelen heeft de Bonds regering het plan opgevat een soort toe ristenluchtbrug tussen Berlijn en Han nover in te richten. Zij heeft de rege ring der Verenigde Staten verzocht een klein aantal militaire transporttoestellen ter beschikking te stellen. Met weinig vliegtuigen zou een dergelijke dienst kunnen worden onderhouden, daar de vliegtijd slechts een half uur bedraagt. De bondsregering zou voor deze vluch ten een uitzondering gemaakt willen zien op de tariefafspraken der geallieer de luchtvaartmaatschappijen, die thans de dienst op Berlijn onderhouden. De Berlijners moeten volgens haar zonder poespas van boekingen en voor derde klas spoortarief naar het Westen kunnen vliegen. Zij moeten hun stedeneiland eens goedkoop kunnen afwisselen voor een weekeinde in de Harz of ergens anders in het Westen en moeten niet permanent onder de drukkende gedach te staan, dat de wereld in Wannsee of in het Grünewald eindigt. „Het lot speelt met mr. Denning. (Luxor). Deze Engelse criminele film bezit vele voortreffelijke kwaliteiten, zo wel wat inhoud als spel betreft. Het is een buitengewoon boeiend relaas over een directeur van een vliegtuigfabriek, die door een ongelukkig toeval de dood ver oorzaakt van een avonturier, die zijn dochter het hoofd op hol heeft gebracht. In plaats van de politie te waarschuwen, brengt hij het lijk naar een afgelegen plaats en doet het voorkomen alsof zijn slachtoffer bjj een aanrijding in een sloot is geslingerd. Tot zover is er niets onge woons aan dit criminele verhaal, dat daarna evenwel een originele wending neemt. Het wordt namelijk voor de fa brieksdirecteur een obsessie, dat hij ver der niets meer over de zaak hoort. Het lijk wordt niet gevonden en de politie stelt dus ook geen onderzoek in. Maar dan gaat de moordenaar zelf op' onder zoek uit en het verrassende is, dat hij zelf de gehele affaire van het einde naar het begin toe gaat ontwarren, geholpen door een schoonzoon in spe, die bij dat onderzoek zo minutieus te werk gaat dat hij bijna zijn schoonvader aan de galg brengt. Een hoogtepunt van spanning brengt de film in een rechtszaal-scène aan het slot, als het onheil dat de moordenaar boven het hoofd hangt, door een list van zijn dochter wordt afgewend. Dit verhaal is op een sublieme wijze uitgewerkt tot een bijzonder spannende film, waarin vooral het spel van John Mills en Phyllis Calvert opvalt. S. K. „Djenghis Khan" (City). De strijd tussen Oost en West, zoals we die vandaag aan de dag op diplomatiek terrein bespeu ren, is niet iets van de moderne tijd. De geschiedenis van Europa en Azië is in vele opzichten nauw verweven met de telkens weer opduikende belagers van de Europese cultuur, die soms enorme bedreigingen wisten op te bouwen aan de grens van het avondland. Djenghis Khan is een van hen, en zijn veldtocht tegen Europa is het on derwerp van deze machtige kleurenfilm, die niets te wensen overlaat wat betreft het spectaculaire en spannende element. De Oosterse sfeer is goed getroffen in décor en figuren, de sprookjesachtige pracht van het Oosten uit die tijd wordt in deze rol prent tenvolle uitgebuit, wat met de kleu ren nog gemakkelijker viel. Het is een film van het goede, ouderwetse soort: Heroiek, boeiend, zonder ingewikkelde problemen, vol vaart en met een goede climax. J. L. ,,'s Nachts langs de weg" (Rembrandt) Deze op behoorlijk peil staande, door Hans Albers, Hildegard Knef en het echt paar Lucie Mannheim-Marius Goring voor treffelijk gespeelde Duitse productie van Erich Pommer is geprolongeerd, zoals te verwachten was. Om een vrouw t-e behagen (P a 1 a c e). Een film over autoraces in Amerika, waar bij niemand minder dan Clark Gable achter het volant kruipt en daarbij steeds har der gaat rijden om een vrouw te behagen. Een vrouw, die journaliste is en hem aan vankelijk onmogelijk heeft gemaakt door hem er van te betichten, dat hij door zelf zuchtig rijden andere coureurs de dood heeft ingejaagd. Dit betoog heeft tenslotte zo'n veredelende invloed op de heer Gable, dat hij tijdens de 500 mijls-race in Indiana polis in een benauwde situatie ruimte geeft aan een concurrent en zelf vrijwillig een keer of tachtig over de kop gaat met een snelheid van over de tweehonderd kilo meter. Hij komt er echter redelijk onge kreukeld van af en sluit in het ziekenhuis zijn geliefde (Barbara Stanwyck) in zijn gespierde armen. Het verhaal is uiteraard alleen maar een aanleiding voor een serie verdienstelijke opnames van dirt-track- races, stuntrijden en de grote race in Indi anapolis. Het lijkt wel een beetje op „The big wheel", waarin alle ongelukken, die ooit in Indianapolis zijn gebeurd, in één race waren geperst, maar gelukkig gaat het hier een tikje minder bloederig toe. Om een of andere reden heeft men ook Adolf Men jou uit de paskamer gehaald en deze vroeger zo verdienstelijke figuur drentelt nu in fraaie costuums geheel doelloos over het beeldvlak heen en weer. W. L. B. „Iwo Jïma" (Li do). Deze film, die als de beste kassa-x-olprent van 1950 in Amerika gold, brengt de helse gevechten in beeld welke in Februari en Maart 1945 geleverd werden om het bezit van Iwo Jima, dat de Amerikaanse luchtmacht in staat stelde Japan binnen haar actieradius te betrekken. Dit wapenfeit van de Ameri kaanse mariniers, die er een derde van hun „Help!", riep Oepoetie benauwd, terwijl hij de mand van zijn hoofd probeerde te trekken. Bunkie hielp hem. „Zie je 't nou zelf?", zei Bunkie. Oepoetie stond te bibberen op zijn benen en keek verbaasd in 't rond. Maar behalve hijzelf en Bunkie was er niemand te zien.- „Brrrdat is griezelig!", vond Oepoetie. „Laten we oom Tripje vertellen, wat hier gebeurt!" „Ja, goed, kom mee!", zei Bunkie. Samen stormden ze de kamer uit, waar Rick, steeds onzichtbaar, verschrikkelijk veel plezier had in zijn eentje. Oom Tripje zat rustig te lezen, toen Bunkie en Oepoetie opgewonden bij hem kwamen binnenstormen. „Hela, wat is datis er brand?", vroeg hij. „Veel erger, oom Tripjehet spookt hier!", riep Bunkie. Oom Tripje moest er ook al om lachen. Hij geloofde er niets van. Maar Oepoetie vertelde hetzelfde als Bunkie. „Ach komdat is onzin!", zei oom Tripje. Toenwerd hem opeens de pijp uit zijn mond genomen, en alle drie zagen ze die de hele kamer door zweven met 'n sliertje rook er achter aan! sterkte verloren aan doden en gewonden, heeft men zo realistisch mogelijk willen weergeven in de lotgevallen van een pelo ton onder commando van sergeant Stryker. Diens rol wordt vertolkt door een goede be kende uit romantischer vechtverhalen, John Wayne. Het is een geschiedenis vol bloed, rook en ontwortelde palmbomen ge worden, waarin uiteraard niet zoveel men selijks meer te bespeuren is. Het verhaal zou eentonig van hardheid en verschrik king zijn geweest wanneer de sergeant niet een opposant in zijn peloton zou hebben ge had, die zich temidden van de bij hun trai ning volkomen op vernietiging afgestemde „groene duivels" als individu tracht te handhaven (John Agar) en daardoor een aardige persoonlijke noot aan de film geeft. Het valt verder op, dat er in dit verhaal geen bijzondere staaltjes van wreedheid van de tegenstander gevlochten zijn, zoals die er zo gretig werden bijgehaald in de tijdens de oorlog gemaakte films. Daaraan kan men zien hoezeer de verhoudingen in de wereld zich weer gewijzigd hebben. H. B. „Vrouwen in angst" (Frans Hals) Van thrillers en dan wel speciaal Ame rikaanse thrillers'moet men houden om een film, die dat praedicaat verdient, ten volle te kunnen waarderen en er volkomen in op te gaan. En het moet gezed worden, dat de Amerikanen in het algemeen de kunst verstaan om hun publiek goede thril lers voor te zetten. Er zijn er vooral de laatste jaren reeds velen ook in Haarlem geweest. Jammer genoeg is „Vrouwen in angst" niet een film, die de toeschouwer van het begin tot het einde boeit en hem na een verrassende afloop het gevoel geeft anderhalf uur van gezonde beklemming te hebben meegemaakt. Het verhaal is er te simpel voor, de verfilming te alledaags en de climax nu eenmaal een vereiste voor een dergelijke film te weinigzeggend en gewoon. Het verhaal speelt zich af rondom het gezin van een moeder, die al het mogelijke doet om haar dochter buiten een politie zaak te houden als een chanteur haar er bij wil betrekken. Gelukkig dat de vertolkers van de hoofdrollen, Joan Bennet als de moeder, James Mason als de verliefde chanteur en Claudine Brooks als de dochter, daar waar dat mogelijk is nog spanning weten te bren gen waardoor de film uiteindelijk nog onder de middelmatige gerangschikt kan worden. E. K. „Het avontuur begon in Bombay". (M i- n e r v a)Clark Gable is als gentleman- inbreker naar Bombay getrokken met de bedoeling daar een diamant te stelen. Hij ontmoet een jonge gravin die dezelfde oogmerken heeft. Als beiden na ontdek king moeten vluchten bereiken zij Hon- kong, waar juist de mobilisatie is uitge roepen. Clark Gable neemt aan oorlogs handelingen deel en met de gravin ge raakt hij in internationale verwikkelingen. Het verhaal is moeilijk te aanvaarden, maar het bezorgt de toeschouwer ont spanning; hij leeft mee met sensationele gebeurtenissen en geniet van veel humor. Behalve Clark Gable werken mee Rosa lind Russell en Peter Lorre. Van Dinsdag af zyn Stan Laurel en Olivier Hardy te zien als gedeserteerde soldaten van het vreemdelingenlegioen in de film „Flying deuces", waarbij het twee tal betrokken wordt in vele avonturen, vooral als de komieken achtervolgd wor den door een groot aantal militairen. „De terugkeer van Zorro" (Spaarne) op het strijdtoneel in Mexico wordt uit gelokt door een bandietenbende, die een spoorweg voor zich alleen tracht te krij gen en er daarom voortdurend lagen legt. De strijd tegen deze schurken is een bijna bovenmenselijke taak en daarom wordt deze held aangezocht de leiding ervan te nemen. Hij gaat echter op een nogal bui- tennissige wijze te werk: bij elk vuurcon- tact wendt hij bevriendheid voor, trekt zich terug om even later de schare rechtvaar digen te inspireren, door hen als een ge heimzinnige zwarte ruiter bij te staan. Op deze manier verzekert hij ze van de over winning, waarbij de bandieten loon naar hun wrange werken krijgen. De tweede film in het Spaarne-pro- framma: „Desperado's van Dodge City" laat zien hoe een koerier een karavaan kolonisten voor struikroof weet te behoe den. H. B. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Schuurman vestigde een reputatie De zomercompetitie van de schaakclub „Santpoort" leverde de volgende resultaten op: Groep A W. SchuurmanBaljet 10; HomanBilöer 10!; De Boerv. d. Bronk 1—0!; Vos—In 't Veld 0—1. Groep B OosterlingWennis 10; BekkeringSterk 01; G. Schuurman Leysma 10; EnklaarHouterman 10. Groep C Roosdr. De Groot 01; KaanSteyn 01; PelsVan Dijk 10; SteinbergWinters 01! In de eerste wedstrijd om het kampioen schap van Noordholland won W. Schuur man van de kampioen van Enkhuizen S. Zwier. Na een onregelmatige Siciliaanse opening ontstond een paardeindspel met vijf tegen zes pionnen. Schuurman wist dit moeilijke eindspel, waarin hij een pion meer had, tot winst te voeren. ZONDAG 6 JULI 1952 HAARLEM. Ncd. Herv. Kerk. Grote Kerk 10: Ds G. .1. Waardenburg, H. Doop. 7: Dr A. J. Rasker. Nieuwe Kerk. 10: Ds. J J. van Win terswijk, van Grijpskerk. Oosterkerk. 10: Ds. A. J. v. Rijn, II. Doop. Noorderkerk. 9: Dr. A. J. Rasker. Gezinsdienst, Heilige Doop. .10.30: Dr.A. J. Rasker. Kapel Sarepta. 9.30: Kinderkerk. Ds. B. van Gelder. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakenesserkerk. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. R. Aschoff. 10.30: Jeugd- kerk. Dra. W. C. Snethlage, van Leiden. On derwerp: „Wat maakt U van Uw leven". Dia- conessenhuis: 4.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Rust huis Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord: Gezindienst Noorderkerk. Oost. 10: Dhr. A. v. d. Hoeff. Centrum. Geen dienst. West. 10: W. C. de Groot, bloemendienst. Ver. van Vrijz. Herv. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Alle-Dag-Kerk. Dinsdag 3: Broe- derkerk, Parklaan. Ronde-tafel-bespreking. Woensdag 7: Waalse Kerk. Tweetalige dienst. Ds. W. Spliethof en Ds. J. Baudraz. Vrijdag 7.30: Broederkerk: Contact-avond met ge- repatrieerden. Ds. E. Zijlstra, Indonesisch predikant. ..De vreemdelingschap vergeten.." Eglise Wallonne. Begijnhof 30. Dimanche 6 juillet a 10 h. 30. Service et Saint Cêne, pré- sidé par le pasteur J. Baudraz. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Poot. Stads-Evangelisatie. 10: H. Avondmaal, J. F. Snoeks, 7.30: G. Baas, van Egmond aan Zee; Woensdag 8: A. de Waal Malefijt, van Amsterdam. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, van Den Haag; 5: Dezelfde, H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen; 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Frans van Schalkwijk. Opwekkingssamen komsten, Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Maan dag 8: Dhr. Cor Kee. organist te Zaandam. Lezing over Bijbels bidden. Donderdag 8: Ds. I. Vasseur van Kampen, medewerking De Lofstem, o.l.v. de heer C. de Jong. Broeder gemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. Vrije Evangelische Gem., gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3, 10 en 5: Avang. A. van Gent, van Arnhem, met koorzang. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff Ver. Doopsgez* Gemeente. 10.30: Ds. E. Daalder, van Dantumawoude. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Gereformeerde Kerk. Kloppersin gelkerk. 10 en 5: Ds. A. B. C. Hofland. H. Avondmaal. Wilhelminakerk. -10: Ds. J. C. Seegers, van Baam, 5: Ds. J. A. van Arkel. Zuid-Oosterkerk, 10: Ds. J. A. van Arkel; 5: Ds. J. C. Seegers. Geref. Kerk, Begijnhof kapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gem. Rid derstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Dhr. Cabaret, van Rotterdam. Chr. Ger. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. H. Hoogendoorn, em.- pred. Christengemeenschap. Westerhoutpark IA. 9.30: Dienst voor kinderen. 10: Mensen wijding. 11.15: Doop. Ned. Herv. Evang. Park laan 34. 9.30 en 4.30: Ds. W. L. Tukker, van Delft.Baptiste Gem. Gebouw C.J.M.V., Lange Margarethastraat 13. 10: Ds. J. W. Weenink (H. Avondm.) 5: Dezelfde. 8: Jeugdsamen komst. Gebouw „Salem". Bakenessergi-acht 65. Dinsdag 8: Bidstond. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Dhr. J. Verwoert, van Rhenen.Vergadering van Ge lovigen. Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschaps- bond. Jacob van Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Gem. des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komst. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstr. 6. Zaterdag 12 Juli 10: Gemeensch. Bijbel studie. 11: Prediking. Zcvendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Christen-Geloofsgemeenschap. 10: Samenkomst in gebouw Rosenhaghe, Hoof- manstraat. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woensdag 8: Openluchtsamenkomst a. h. Nieuw Guineaplein, Hrl. N. Iedere Zaterdag avond Jeugdsamenkomst, Benkoelenstr. 28, Hrl. N. Pinkster Evangelisatie. Ged. Oude Gracht 47. 10: en 7: Volle Evangelieprediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 1Q.30: Zon dagsschool. 5: Dienst. Hersteld Apost. Zen- dingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15 Engelse Taal. Soefi- Beweging, Nassauplein 8, tot 14 September geen dienst. Theologisch-Philosofische be schouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, Den Haag. Gem. Gods. Parklaan 21. 4: en 7.30: Samen komsten. Church of England. Kinderhuis singel. 7.30 p. m. Evensong. Rev. Mossman. Gem. van Christus. Spruitenbosstr. 9. 10.15: Aanbiddingsdienst met Avondmaal en Preek. 19: Avondsamenkomst met Evangelie Ver kondiging. Dinsdag 20: Vrouwenbijbelklas. Donderdag 20: Bijbelstudie (Hand. 12). Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 en 8: kapiteins Bouwens-van Gameren. Donderdag avond 8: kapiteins Schaap. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterd. 7.30: Avondgebed. Zon dag. 10: Ds. G. Koch (voorbereiding Heilig Avondmaal). 7: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Ds. H. van der Loos (Doopbediening). Jeugdkapel. Schoterweg. 10: de heer G. J. Beekhuis. Ver. Doopsgez. Gem. Berkenstr. 10.30: Ds. Hoekema. Alg. Chr. Jeugdgemeen schap „Gideon". 1: Bidstond in de Soendastr. 21. 2: Flanellograaf-Kinder Openluchtsamen komst op Pretoriaplein. 3.25: Directrice Mej. M. Trip uit Bussum. 3: Flanellograaf. Kinder Openluchtsamenkomst op Soendaplein o.l.v. Br. H. van Brummelen uit Hilversum en Gi taar. 7: Flanellograaf Kinder Openluchtsa menkomst in de Kastanjestraat o.l.v. Inter nationaal Kinder Evang. Gem. uit Bussum. Leger des Heils. Ceramstraat 4. 10: Luite. N. Nauta. 7: Openlucht Soendaplein. 8: Kapitein J. v. d. Woude. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp (Heilig Avondmaal) Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. v. Nieuwcnhuyzen. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Hv... van Haarlem. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. J. M: W. Schalk wijk. Camplaan. 10: Ds. J. M. W. Schalkwijk, Miss. predikant. 5: P. J. Richel. Ger Kerk. Herenweg 111. 10.15 en 3: Ds. J. J. Arnold, van IJmuiden. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E. Drost, Bed. H. Doop. Relig. Kring, Einkelaan 5. Ds. J. Ph. Eggink, N.H., van Oegstgeest. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A. Pos, te Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. Bed.'H. Doop. 10.30: Ds. R. van der Mast. 10.15: Jeugdkerk Maranatha. BINNENLAND Een Oldenzaalse bakker die in dronken schap een auto bestuurde na afloop van een bruiloft en een motorrijder aam-eed is ver oordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor de duur van twee jaar. De motorrijder, vader van zeven kinderen, kwam tengevolge van de botsing om het leven. In de week van 22 tot en met 28 Juni zijn 41 nieuwe gevallen van kinderverlam ming aangegeven. Daarvan kwamen negen tien gevallen voor in Noord-Brabant, elf ge vallen in Limburg, vier gevallen in Zuidhol land, drie in Overijsel, twee in Gelderland, én in Friesland en één in Noordholland (Velsen). Bjj een ontploffing aan boord van een in aanbouw zijnde kustvaartier te Groningen is Vrijdag de 47-jarige ijzerwerker G. Hoog- akker uit Groningen om het leven gekomen. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Nederlandse Maatschappij voor Havenwerken N.V. te Amsterdam, heeft de Koningin deze maatschappij het recht verleend het praedicaat Koninklijke te voeren. In Olst is het 17-jarige meisje Dini Carbaat, dat niet kon zwemmen, bij het ba den in de IJsel verdronken. Haar twee zus jes, die met haar waren gaan baden, konden geen hulp bieden. De Almelose rechtbank heeft de twee Zutphenaren ter zake van moord op een stadgenoot veroordeeld tot 15 jaar gevange nisstraf. Tegen hen was 20 jaar gevangenis straf geëist. Een meisje uit Zutphen tegen wie wegens medeplichtigheid anderhalf jaar was geëist werd conform de eis veroordeeld. De veroordeelden hadden hun slachtoffer in een gehuurde auto van het leven beroofd en het ontzielde lichaam onderweg in een grep pel langs de weg geworpen. De minister van Financiën, prof. Lief- tinck, heeft op 30 Juni aan de voorzitter der Tweede Kamer ter vertrouwelijke kennis geving doen toekomen drie exemplaren van een verslag met bijlagen in zake de restitutie van tijdens de oorlog uit Nederland wegge voerde effecten. De voorzitter der Tweede Kamer heeft deze stukken doen nederleggen ter griffie ter vertrouwelijke kennisneming door de Kamerleden. Bjj het onweer in de nacht van Donder dag op Vrijdag, waarover wij gisteren be richtten zijn ook drie boerderijen bij Hellen- doorn door de bliksem getroffen en ernstig door brand beschadigd. Eén ervan werd ge heel in de as gelegd evenals een tweetal boerderijen in Drente, één bij Koekange en één te Exloërmond. Het aantal leden van de verschillende vak-organisaties blijft stijgen. Uit een opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat het N.V.V. 423.900 leden telde per 1 April tegen 420.800 per 1 Januari. Bij het Christelijk Nationaal Vakverbond waren op 1 April 177.100 leden aangesloten tegen 174.800 per 1 Januari; bij de Katholieke Ar beidersbeweging 325.600 tegen 321.500. De Nederlandse Vakcentrale bleef op 17.000 leden ongewijzigd. Van de Eenheidsvakcentrale is geen cijfer verstrekt. Op 1 Januari waren hierbij volgens het C.B.S. 164.400 leden aan gesloten. De heer M. F. Vigeveno, gevolmach tigd minister aan de Nederlandse ambassade te Parijs, is voor enige maanden ter beschik king gesteld van de permanente vertegen woordiger bij de Noord-Atlantische Raad, waar hij als eerste medewerker en plaatsver vanger van jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer zal optreden. Op een overweg bij Dordrecht is van ochtend een groentenwagen door een goe derentrein aangereden. De wagen werd ver nield en het paard gedood. De groéntenhan- delaar, A. de G. uit Dordrecht, werd ernstig gewond. Hij had, gewaarschuwd door de knipperlichtinstallatie, gewacht tot een trein uit de richting Dordrecht was gepasseerd. Hij wilde toen de overweg oversteken maar had geen erg in de goederentrein, die uit an dere richting kwam. HAARLEM EN OMGEVING De heer J. Hartog, algemeen procuratie houder van het kantoor Haarlem van de Rot terdamse Bank N.V., zal met ingang van 1 Augustus belast worden met de leiding van het kantoor Vreeburg te Utrecht van die bank. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft besloten het tijdvak voor de halfjaarlijkse opruiming bij de kleinhandel in boeken, gevestigd in haar district, te bepalen voor een termijn, aanvangende op 12 Juli en eindigende op 9 Augustus. ADVERTENTIE Garage du Rieu, tel. 10570 Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieter- weg 4. Geen dienst.Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Soefi-Beweging. Aca cialaan 28. 11: Universele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. Croesenstraat. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus, Bed. H. Doop. 17: Eerw. heer A. v. d. Berg, van Valkenburg. Chr. Ger. Kerk! 10 en 17: Ds. R. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Vica ris E. Poepjes. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 45: Ds. M. M. de Jong. 6.30: Vivaris E. Poepjes. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ v. d. Zee. ABBENES. Ned. Herv. Kerk. 9.30: ds. J. J. van der Krift, Katwijk aan Zee. 6.30: Ds. M. M. de Jong. Betlielkapel. 10: A. C. Breu- rens. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: A. C. Breurens. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30 ds. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 18.45: Oecumenische dienst. Li turgische leiding Ds. D. ter Steege. Ned. Herv. Pred. Santpoort. Spreker: Kapelaan D. Trieme van de Oud-Katholieke Kerk te IJmuiden, Prof. Dr. W. Leendertz, Hoogleraar vanwege de Alg. Doopsgez. Soc. te Santpoort. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. Jeugdhuis. 9: Jonge Jeugd Kerk. Dhr. W. Wessels te Santpoort. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10 en 19: Ds. J. Kroon. West. Kon. Emmaschool. 9: Ds. v. Wijngaarden, van IJmuiden. 10.30: Dezelfde. Jeugddienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru, Bed. H. Avondmaal. 7.: Ds. E. Saraber Jr. Bed. H. Avondmaal en dankzegging. Geref. Kerk. Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. Bed. H. Avondm. 5: De zelfde. H. Avondm. en dankzegging. Ned. Protest. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Parochie H. Agatha. Gr. Krocht. Ingang van seizoendiensten tot 1 September. H.H. Missen om 6.30, 7.30, 9 uur en 10.15: de Hoogmis. 7: n.m. Lof. In de week H.H. Missen om 7: en 7.45: Ned. Chr. Gemeenschapsbond: Dinsdag n.m. 8: samenkomst in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk. Spreker de heer J. W. van Zeijl. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. A. J. Flink, van Den Haag. 5: Ds. S. den Blauwen. Geref. Kerk. 10. en -5: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar.Gcref. Kerk. Art. 31. 10 en 4.30: Ds. J.. J. Verleur.Gcref. Gcm. 10 en 4: Ds. K. de,Gier. Oud Geref. Gem. 9.30 en 3 uur. Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 3.45: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 12