Skiffeur zevende Neumeier wint voor de maal de Holland-beker Aanraad trotseerde hitte en dorst en werd kampioen op de weg 1952 HHC en O VVO maakten geen fouten in honkbalcompetitie Goede prestaties van het Spaarne in Senior- en Juniornummers Zeventienjarige Maureen Connolly wint dames-enkelspel in Wimbledon Ruim negentig procent van de deelnemers viel uit Roeiwedstrijden op de Bosbaan Louise Brough met 7-5, 6-3 verslagen MAANDAG 7 JULI 1952 De Henley Regatta Acht van Leander won Grand Challenge Cup Fenny ten Bosch won jeugdkampioenschap Spaanse athleten niet naar Helsinki Jongste Wimbledon-kampioene van deze eeuzv Voetbal Om de Arol-beker Nu reed* de. meeat yerko&Me. /Amerikaanse sigaret! Wieleramateurs op Zandvoorts circuit Gedrang aan kop van de ranglijst WASSEWJ DUYN Honkbaluitslagen Zaterdag en Zondag werden op de Bosbaan in Amsterdam gecombineerde roeiwed strijden gehouden van de Nederlandse Roeibond en de Roeivereniging Willem III. Het hoogtepunt van deze wedstrijden waren ongetwijfeld de internationale damesnummers, die werden verroeid onder auspiciën van de F.I.S.A. en die te beschouwen zijn als de officieuze Europese kampioenschappen. Niet minder aantrekkelijk om te zien waren de wedstrijden om de Holland-beker, die uiteindelijk voor de zevende maal werden gewonnen door de- skiffeur Neumeier van Willem III. Een unieke prestatie ïn de Nederlandse roeigeschiedenis. In de vier met stuurvrouw bij de inter nationale damesnummers kwamen aan de start Denemarken, Engeland, Frankrijk en Nederland. De Nederlandse ploeg had een vrij trage start, doch terwijl ze in haar baantempo overging nam ze de leiding met een kleine voorsprong op de overige drie ploegen. Geleidelijk wist onze ploeg haar voorsprong te vergroten terwijl ook Dene marken zich uit het veld van vier los maakte. Nederland won met een ruime voorsprong op Denemarken dat als tweede eindigde terwijl Frankrijk en Engeland een felle strijd leverden om de derde plaats, die tenslotte door Frankrijk bezet werd. De tijden waren: Nederland 4.09.2, Denemar ken 4.16.2, Frankrijk 4.22.8, Engeland 4.25.8. Ook het skiffnummer werd een overtui gende Nederlandse zege. Agnes Reuter ging snel van start en nam direct een voor sprong op de Franse en Deense skiffeuzes. De Nederlandse skiffëuze vergrootte haar voorsprong op haar Franse concurrente steeds meer om met groot verschil te win nen. De Deense skiffeuze staakte de strijd voortijdig. (Nederland 4.33.8 en Frankrijk 4.47.6). De Nederlandse gecombineerde dubbel- twee, namelijk mejuffrouw M. van de Berg van de Hoop en mejuffrouw T. Die- penheim van Nereus zorgde voor de derde Nederlandse overwinning. Onze ploeg won met groot verschil van de dubbel-twee die de Franse kleuren verdedigde. (Nederland 4.12.2, Frankrijk 4.20). Engelse overwinning In de acht kon de Nederlandse ploeg, die bijzonder zware tegenstand ontmoette van Engeland, het niet tot een overwinning brengen. Na 750 m. van de 1000 m. te heb ben voorgelegen nam Engeland de leiding over die haar echter tot op de laatste meter door de Nederlandse dames fel be twist werd. Engeland won deze race met ongeveer een kwart lengte. De Franse ploeg had niets in de melk te brokken en be zette de derde plaats. De Nederlandse ploeg vormde een prachtige eenheid, roeide fel en effectief doch kon wat minder kracht opbrengen dan de Engelse ploeg die minder goed bij elkaar zat. Met deze drie overwinningen en een eer volle tweede plaats kan Nederland zich met recht, het toonaangevende land noemen wat betreft het damesraceroeien. De samenstelling van de vier met stuur vrouw was: G. Bënninga (slag); C. M. S. van Waning; R. T. Brouwer; E. A. Veen- stra; F. F. de VriesEvenhuis (stuur vrouw); en die van de acht: A. J. Schel- tema (slag); E. van Steenbergen; J. M. Os- keloen; M. C. van Stuyvesant Meyer; I. v. d. Berge; W. E. de Boer; E. Ter steeg; E. v. d. Harst; I v. d. Steur (stuurvrouw). Holland-Beker Belangrijk was ook ditmaal de strijd om de Holland-Beker. Niet minder dan zes skiffeurs hadden ingeschreven. De eerste voorwedstrijd werd een fraaie overwinning voor Goudberg van de Hoop in 9.03.2. Neu meier moest met een tijd van 9.15.2 met een tweede plaats genoegen nemen. Wilbrenninck van het Spaarne eindig de als derde en kwam zodoende niet in aanmerking voor de finale waarin alleen de eerste twee aankomenden van iedere voor wedstrijd werden geplaatst onafhankelijk van hun tijd. De tijd van Wilbrenninck, 9.22, .was echter sneller clan die van v. d. Meer van Willem III, die in de tweede voorwedstrijd de tweede plaats bezette. Prins van D.D.S. won hier in 9.03.2. Deze skiffeur zagen we dit jaar voor het eerst in de oude skiff. De Njord-skiffeur eindigde als derde. Voor de finale trok v. d. Meer zich terug zodat Neumeier (Willem III), Goudberg en Prins de strijd met elkaar aanbonden. Na de start lagen de laatsten aan de kop, doch op 250 m. nam de Willem III-er de leiding over om te beginnen aan een voorsprong die bij de finish groot was. De beide andere skiffeurs vochten een fel duel uit, dat door Prins werd gewonnen zodat deze als twee de eindigde. 1. Neumeier (Willem III) De Grand Challenge Cup, de trofee voor de achten, is Zaterdag bij de roeiwedstrij den in Henley gewonnen door de ploeg van Leander. Dat is de acht, die groot Brittan- nië op de Olympische Spelen in Helsinki zal vertegenwoordigen. De Australische Olympische ploeg, de Sydney Rowing Club werd met een halve lengte geslagen in de nieuwe recordtijd van dit evenement, 6 min. 38 sec. Het oude record stond op 6.44 in 1934 door Leander gemaakt en in .1949 door de Leander-acht van dat jaar geëvenaard. Roeideskundigen verklaarden eenstem mig, dat beide finalisten de beste ploegen waren ooit op de baan van Henley aan de start verschenen en dat de strijd om de gouden medailles in Helsinki vrijwel zeker zal gaan tussen Leander en Sydney. Het nummer voor double sculls werd een Belgische overwinning. Raymond George en Joss Stichel sloegen het Australische paar Rodgers en Riley met ongeveer tien lengten in 7 minuten 37 sec. De Silver Goblets voor ongestuurde tweeën werden gewonnen door de Engelsen By water en Christie. In de finale wonnen zij met een derde lengte van hun land genoten Leadley en King in 8 min. 06.0 sec. De Australische skiffeur Mervyn Wood won voorts de Diamond Sculls door de Engelsman Tony Fox met tweeënhalve lengte te slaan. Zijn tijd bedroeg 8 minuten 12 seconden. 8.15.2, 2. Prins (D.D.S.) 8.38.4, 3. Goudberg (De Hoop) 8.42.8. Door zijn overwinning leverde Neu meier een prestatie die uniek is in de Ne derlandse roeigeschiedenis. Hij kwam voor de zevende achtereenvolgende maal in het bezit van de Holland-Beker. Overwinningen van Het Spaarne De vier met stuurman bij de senior nummers werd verroeid tussen de ploegen van Willem III en Het Spaarne. Willem III in dezelfde combinatie, die tijdens de se lectiewedstrijd voor de Olympische Spelen in de vier zonder Stuurman met slechts driekwart lengte van Laga verloor. Willem III stond dan even op de nominatie om nu te winnen van een Spaarne-ploeg, die op de vorige wedstrijden in een lager nummer gestart wa£. Het pakte anders uit. Van de stayt af nam Het Spaarne in een hoog tempo de leiding. Willem III bleef de Haarlemmers echter op de voet volgen zo dat op 500 m. het onderling verschil nog 1 lengte'was. Verschillende malen liep Het Spaarne van de Amsterdammers weg, maar even vaak spurtten deze weer bij, doch de Haarlemse voorsprong konden zij niet kleiner krijgen dan driekwart lengte. Met een prachtige eindspurt, waarin de Haar lemmers nog even hun tempo opvoerden, wisten zij hun voorsprong te vergroten, zodat ze bij de finish anderhalve lengte bedroeg. De Haarlemse ploeg was als volgt samengesteld: R. F. G. Bak (boeg). W. II. Suringar, C. Dutry van Haëften, R. Gitz (slag), jhr. II. Six (stuurman). In de oude twee was de Spaarne-combi- nalie S. L. Blom (boeg), A. M. A. v. d. Liet (slag) en P. H. Heil (stuurman) verreweg de meerdere van Z.Z.V. en Triton. Op 750 m. had deze ploeg een voorsprong van 100 m., terwijl bij de finish deze voorsprong was verdubbeld. Ook deze ploeg roeide op de vorige wedstrijden in een lager nummer. Deze ploeg kan een mooie kans maken bij de Nationale kampioenschappeft welke over twee weken op de Bosbaan worden gehouden. De twee zonder stuurman werd een over winning voor Willem III bij afwezigheid van de Aegir-Spaarne-combinatie. Junior-nummers Emotioneel was de race tussen Willem III en de Laak in de Jonge Vier A. Over een- afstand van 2000 m. betwistten deze ploegen elkaar de overwinning in een boord aan boord race, waarin beide ploe gen gemiddeld de leiding hadden. Willem III won tenslotte met 1,2 seconde. Het roeien van beide ploegen stond voor dit nummer op een bijzonder hoog peil. Dezelfde twee ploegen kwamen met Het Spaarne en De Amstel uit in de Hultzer vier. Dit specifieke nummer voor burger vereniging leverde een felle strijd op tus sen De Laak en Het Spaarne, die de Laak met gering verschil won. Willem III en de Neumeier won voor de zevende maal de Holland-beker. Hier wordt de skijjeur gefeliciteerd met zijn overwinning. Amstel eidigden als derde en vierde. In dit nummer snelroeien dames jonge acht (nationaal) startten R.J.C., De Hoop, Het Spaarne en D.D.S. Vanaf de start had het Spaarne de leiding doch deze werd haar fel bestreden door D.D.S., wat voor deze ploeg echter niet het gewenste resul taat opleverde, daar Het Spaarne regel matig een grotere voorsprong nam om met 1 1/4 lengte te winnen in de tijd van 3.51, 2. D.D.S. 3.56.2, 3. De Hoop 4.02.2. De Haarlemse ploeg bestond uit de dames: L. Leffelaar (boeg), R. Brendel, E. Duyser, K. Bronsgeest, M. Muller, H. Kouwenaar, T. Duynstee, J. Stefels (slag), M. Eggink (stuurvrouw). Lustrum van Willem III De Amsterdamse roeivereniging Willem III vierde tevens met deze wedstrijden haar 70-jarig bestaan. De leden van deze vereniging grepen dan ook met succes naar cle riemen en brachten overwinningen in: Jongens 1416 jaar overnaadse vier, Jon gens 1718 jaar overnaadse skiff, Meisjes 1416 jaar stijlroeien overnaadse vier, oude skiff, Jonge twee A, Jonge vier A, Twee zonder stuurman, snelroeien dames jonge dubbel vier, Overnaadse vier en Oude dubbel Twee. Prijzen Aan de internationale damesnummers zijn twee blijvende wisselprijzen verbon den n.l.: Prix du Président de la Républi- que in 1951 beschikbaar gesteld door Pre sident Auriol en de Zilveren Molen in het zelfde jaar beschikbaar gesteld door de Ne derlandse Roeibond. In 1951 brachten de Nederlandse ploegen deze beide prijzen uit Macon mee naar Hol land en dank zij de behaalde resultaten blijven ze ook dit jaar in ons land. RAPID AANGEKOMEN. Verwelkomd dopr de secretaris van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, kwam Zondagavond met het vlieg tuig uit Athene de voetbalploeg van Rapid aan. Wimbledon In het Internationaal Jeugdtonrnooi, dat tegelijk met de grote tenniskampioen schappen in Wimbledon werd gehouden, won onze landgenote Fenny ten Bosch het meisjes-enkelspelkampioenschap. In de fi nale sloeg zij Rita Davar (India) met 57, 61, 75. De jeugdkampioene van India demon streerde in de eerste set een groter ver scheidenheid aan slagen dan haar Neder landse tegenstandster, maar langzaam maar zeker werd Fenny ten Bosch sterker en met een goede controle over haar diepe drives bracht zij Rita weldra in moeilijk heden. In de beslissende set nam de speelster uit India de leiding en tenslotte leidde zij met 53. Twee wedstrijdpunten kreeg zij in deze game, maar beide gingen door zeer sterk tennis van de Nederlandse jeugdspeel- ster verloren. Zo werd het 55 en met goed spel met scherpe passeerslagen won Fenny ten Bosch de set met 75. Spanje zal niet aan de Olympische athle- tiekwedstrijden deelnemen. De zeven ath leten, die door de Spaanse Athletiekbond voor Helsinki waren geselecteerd, komen volgens het Sportministerie niet voor uit zending in aanmerking, daar zij niet aan de minimum eisen voor deelneming vol doen. De tenniskampioenschappen in Wimbledon zijn afgelopen. In de finale van de dames enkelspelen won Zaterdag de Amerikaanse Maureen Connolly van haar landgenote Louise Brough met 7-5 en 6-3. Het dames dubbelspel werd in de finale gewonnen door de Amerikaanse tennissters Doris Hart en Shirley Fry van hun landgenoten Maureen Connolly en Louise Brough met 8-6 en 6-3. Het herendubbel werd voorts een overwinning voor de Australiërs Sedgman en McGregor, die met 6-3, 7-5 en 6-4 wonnen van het Amerikaans-Zuid-Afrikaanse dubbel Seixas-Sturgess. In de finale van het gemengd dubbelspel wonnen Doris Hart en Sedgman voorts de titel door een overwinning op Thelma Long en Morea: 4-6, 6-3, 6-4. De overwinning, die de zeventienjarige Maureen Connolly in de finale van het damesenkelspel op haar landgenote en vxdendin Louise Brough (beiden uit Cali fornia) behaalde, heeft niet alleen bewezen dat de verovering van de Amerikaanse titel door haar in het vorig seizoen geen uit schieter is geweest, maar heeft „Little Mo" bovendien de eer gebracht zich de jongste Wimbledon-kampioene van deze eeuw te kunnen noemen. In de geschiedenis van Wimbledon is er in het damesenkelspel tot nu toe slechts een deelneemster geweest, die op jongere leeftijd het kampioenschap in de wacht sleepte. Dat was Lottie Dodd, die Het dertigste Arol-beker tournooi zal dit jaar op 24 en 31 Augustus op het AFC- terrein in Amsterdam worden gespeeld. De deelnemende voelbalverenigingen zijn: Be Quick (Groningen), Blauw-Wit, DWV, HBS, VSV, WA, Zeeburgia en AFC. ADVERTENTIE Made from sun -kisseid" tobaccos De 17-jarige Amerikaanse Maureen Con nolly („Little Mo'') ontvangt uit handen van de hertogin van Kent (rechts) de prijs voor haar overwinning in het dames enkelspel te Wimbledon, terwijl haar laat ste concurrente Louise Brough (V.S.) glimlachend toeziet. ZATOPEK. Officieel wordt bevestigd, dat Emil Zatopek zal deelnemen aan de 5000 meter. 10.000 meter en Marathon bij de Olympische Spelen in Helsinki. er op leeftijd van vijftien jaar in slaagde zegevierend uit het finale-duel te voorschijn te komen. Dat was in 1887. Hersenspel In het begin van de partij, die in grote hitte cn voor een totaal uitverkocht centre- court werd gespeeld, toonde Louise Brough een grote vastheid en controle. In plaats van naar het net op te lopen haar ge liefkoosde wijze van spelen sloeg ze nu effectvolle drives van uit het achterveld en vertraagde het tempo met langzame, vrij hoog gespeelde ballen, die als het ware over het net zeilden. Louis Brough wist, dat zij haar tegenstandster alleen zou kunnen slaan met haar hersenen. Zij haalde daarom de vaart uit het spel en aanvankelijk had de routine succes, want Maureen werd onge duldig en ging missen op de ogenschijnlijk gemakkelijkste ballen. Toch zouden de techniek en de vaardigheid het ten slotte winnen van het weldoordach te routine-tennis. Het keerpunt kwam in de tiende game. Op 54 sloeg Louise Brough twee dubbele fouten en na driemaal gelijk verloor zij de game. Maureen Connolly maakte in haar service-beurt geen fouten en weer doorbrak zij daarop de service van haar tegenstandster om de eerste set met 75 te winnen. In de tweede set kreeg Louise Brough de gelegenheid zich te herstellen toen Con nolly haar service in de eerste game ver loor, maar het leek wel of de vroegere Wimbledonkampioene zich niet voldoende kon concentreren. Misschien had zij last van de warmte, in elk geval slaagde zij er niet in winst te forceren. Vrijwel zonder moeite kon Maureen Connolly de stand op 22 brengen. Connolly steeds beter De jeugdige Connolly kwam er daarna steeds beter in. Met veel vaart joeg zij haar forehand-slagen naar de hoeken, ter wijl Louise Brough fouten bleef maken bij het serveren. Zelfs enkele voetfouten moes ten voor haar worden afgeroepen. In de zesde game ging de service voor Louise Brough weer verloren en in haar volgende service game werd de stand zelfs 52 met 400 voor Maureen Connolly. Toen liet Brough zien, dat zij nog vechten kan. Met drie goedgeplaatste ballen sloeg zijn de drie wedstrijdpunten weg. In de service game van de Amerikaanse kam pioene redde zij nogmals een matchpoint, maar toen was haar weerstand gebroken en met 63 won „Little Mo" de tweede set. Tennis-experts in Wimbledon zijn van mening dat, wanneer Maureen niet tot het beroepstennis overgaat, zij het damestennis nog jaren lang zal beheersen. Men acht haar aanmerkelijk sterker dan Helèn'Wills, toen deze Europa op achttienjarige' leef tijd met haar spel kwam verbazen. Meedogenloos wierp Zondagmiddag de zon haar stralen over het circuit in Zandvoort, waar honderdvierenzeventig wieleramateurs ieder honderdzesenzeventig kilometer móesten afleggen in de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland op de weg 1952. Die meedogenloze zon heeft er voor gezorgd, dat ruim eenennegentig procent van de renners in totaal honderdnegencnvjjftig deelnemers de strijd moesten sta ken. Onder hen waren de wegkampioen van het vorige jaar, de Haarlemmer Piet van Roon, en vier leden van de Olympische ploeg: Adrie Voorting, Daan de Groot, Jan Plantaz en Arend van 't Hof. Natuurlijk heeft het besluit van de wed strijdcommissarissen om het regiement van de wereldkampioenschappen toe te passen waardoor pas na honderd kilo meter verzorging was toegestaan er ook toe bijgedragen dat vele renners niet ver der konden en wel op móesten geven. Velen verklaarden nooit te zijn afge stapt, als zij eerder een verfrissende dronk hadden kunnen krijgen. Adri Voorting, Daan de Groot en Piet van Roon bijvoor beeld stapten van de fiets, toen zij slechts enkele minuten op de leiders achter lagen. Het vooruitzicht nog een twintigtal kilo meters zonder drinken te moeten afleggen had hen tot hun besluit gebracht. Mede door het grote aantal uitvallers werd de wedstrijd een weinig interessante vertoning, die meer op een gecombineerde afvalrace en een ploegachtervolging dan op een wegwedstrijd leek en bovendien al op de helft beslist was. Toen lagen namelijk een viertal renners op kop, die in de einduitslag de eerste vier plaatsen zouden bezetten, namelijk Aan raad, Van Steenselen, Van der Heuvel en Sebregts. Deze groep was ontstaan na ge slaagde uitlooppogingen van Van der Heu vel, Pauw, Piet Peters, Van Steenselen en Arend van der Voort (in de vijfde ronde), die lange tijd de kop wisten te behouden. Achter hen zwoegde in het begin een groep van negen man, onder wie Donker en Adri Voorting. Wijzigingen In de volgende ronden wijzigde zich de situatie in de achtervolgende groepen het peloton was inmiddels uiteengevallen steeds en na de twaalfde ronde had de kopgroep een voorsprong van achttien se conden op Van der Heijden. Kuitwaard en Timmermans. Daarachter ontwikkelde Jan Plantaz een geweldig offensief, dat echter mislukte. Van der Heijden was inmiddels teruggevallen en toen Timmermans, die zich ontijdig had laten verzorgen uit de strijd werd genomen, ging Kuitwaard al leen door. Hij haalde het niet en moest wachten tot Jan Plantaz, Aanraad en Se bregts een nieuwe poging deden om de koplopers terug te halen. In de achttiende ronde stapte Pauw uit de kopgroep af, terwijl van de achtervol gers Kuitwaard de strijd staakte. Plantaz, Aanraad en Sebregts gingen echter onver saagd door en kregen inderdaad in de twintigste ronde aansluiting met de kop. Arend van der Voort kreeg toen een in zinking en liet zich terugvallen. Pech van Peters Na de eerste helft van de wedstrijd 21 ronden lagen Aanraad, Van der Heu vel, Van Steenselen en Sebregts op kop met op enige honderden meters Piet Pe ters, die pech had gehad. De Haarlemmer reed een uitstekende race en trachtte nog bij de koplopers te komen. Toen hij weer pech kreeg, stapte ook hij af. Jan Plantaz had, even nadat hij in grootse stijl zijn mak kers aan de kop had gebracht, een inzin king gekregen en zocht eveneens verkoe ling. Uit de achtervolgende groepen waren in middels ook Van Roon en Voorting ver dwenen, terwijl de enige overgebleven Olympische candidaat Maenen te weinig Op het circuit van Zandvoort is Zondag het wielren-kampioenschap op de weg voor amateurs verreden. Winnaar werd C. Aan raad uit Oud Gastel. steun kreeg en geleidelijk in de achter hoede raakte. Na dertig ronden demarreerden Aan raad en Van Steenselen en reden Van dei- Heuvel en Sebregts los. Zo bleef het enige tijd. Drie ronden voor het einde toonde Aan raad zijn grote kracht door van Van Steen selen weg te lopen. Tweehonderd meter voorsprong was echter niet voldoende voor de tegenaanval van Van Steenselen, die bo vendien de hulp kreeg van een viertal ren ners, die gedubbeld waren. In de laatste vijfhonderd meter van de wedstrijd echter liep Aanraad in een glanzende sprint weer weg en met zes lengtes verschil ging hij als eerste over cle eindstreep. De uitslag De uitslag luidde: 1. Aanraad (Oud Gastel) 4 uur 58 min. 30 sec.; 2. Van Steenselen (Mijnsherenland) op 6 lengten; 3. Van der Heuvel (Hengelo) 5 uur 59 sec.: 4. Sebregts (Eindhoven) 5 uur 3 min. 36 sec.: 5. Rijnders (Amsterdam) 5 uur 5 min. 6 sec.; 6. Stevens Elsloo; 7. E. Kooyman (Den Haag); 8. Roevers (Etten); 9. Mae nen (Valkenswaard); 10. Van Grinsven De best geplaatste honkbalploegen in de eerste klasse hebben hun posities het afge lopen weekeinde versterkt. O.V.V.O. maakte korte metten met Blauw Wit (8-1), terwijl H.H.C. met zeer veel moeite van S.C. Haarlem won (6-3). A.B.C. schoot vercler uit haar slof door V.V.G.A. met 15-4 te verpletteren, hetgeen de A.B.C.-ers op de derde plaats bracht. Schoten won dank zij grotere routine met 6-2 van R.C.H. In de Overgangsklasse A is Ajax vrijwel onbereikbaar gewoorden. De Amsterdam mers wonnen, na een fraaie strijd, met 3—1 van H.C.K. en hebben thans aan 5 punten uit 5 wedstrijden genoeg voor het kampioenschap. De strijd voor de tweede plaats zal thans in alle hevigheid ontbranden. Thans wordt deze door H.C.K. en T. I. W. ingenomen, ter wijl Sparta op 1 punt volgt en D.W.S. op 2 punten. In de Overgangsklasse B is de situatie nog verwarrender geworden doordat H. F. C. Haarlem voor een verrassing zorgde door Kenncmerland met een 1110 nederlaag naar huis te sturen. E.D.O., dat geen fout maakte (916 tegen E. H ,S.) staat thans met de oranje zwarten gelijk. D.O.S. volgt op één punt. S.C. Haarlem—H.H.C. 3—6 Haarlem had tegen H. H. C. de jeugdige Ottolander op de plaat gezet en ofschoon deze werper nogal eens een beroep moest doen op zijn veld, heeft hij de H.H.C.'ers zes innings lang slecl ts een run toegestaan. En daar Haarlem middels fouten in het H.H.C.-veld en mede door honkslagen van Hetem en Scheurman 2 runs kon scoren begon het er werkelijk naar uit te zien dat er een ver ras., ïg zou komen. In de zevende innings bleek het Haarlem- veld toch niet togen de zware druk te zijn opgewassen. Fout op fout in het veldwerk en honkslagen van Van Dalen en Smidt brach ten de stand op 2—6. Wel werd het in de achtste innings nog 36, maar verder Het werper Smidt het toch niet komen. De werpers-resultaten waren: Ottolander (Haarlem) 5x3 sl., 3x4 wijd, 5 h. s. tegen. Smidt (HHC) 8x4 sl., 6x4 wijd, 2 h. s. tegen. Schoten—R.C.H. 6—2 R.C.H. liep tegen Schoten hard van stapel. Twee honkslagen van Borst en Bruin een fout van Meenhorsl en eenmaal 4 wijd lever den de Heemstedenaren twee runs op (02). Honkslagen van Hogebos en Gaartman maak ten er spoedig 1—2 van. In de derde innings werd het 22 toen Keulemans op een honk- slag van Hoogendijk kon scoren. Vier fou ten van het R.C.H.-veld zorgden in de vijfde innings voor een 52 stand voor Scholen. Een honkslag van Geurts in de achtste in nings bracht: de stand op 62, waarmee het einde kwam. In de Overgangsklasse A behaalde werper Bakker van T.Y.B.B. Zaterdag een groot suc- Eindhoven)11. Kloosterziel (Wezep); 12. Van der Kloot (Zundert); 13. Arend van der Voort ('s-Gravenzande); 14. Van der Heyden (Helmond). Op twee ronden: 15. Amen (Rotterdam). Aan de kampioensstrijd ging een natio nale wedstrijd voor Nieuwelingen vooraf over 59 km. (15 ronden). De uitslag werd: 1. Opstals (Belfeld) 1 uur 32 mm. 26 sec,; 2. Vink (Rotterdam); 3. Rol AlkmaarL ces (16 x 3 slag), waardoor de Haarlemmers het sterke T.I.W. met een 4—3 nederlaag naar Amsterdam konden terug sturen. H.H.C. 2 kon oek tegen D. W. S. niet aan haar eerste winstpunten komen (57), Scho ten 2 leed eveneens een zware nederlaag te gen Sparta 2 (211). In de B-klasse won D.O.S. met 15—8 van Ajax 2, terwijl Catchers met 8—3 van V. V. G. A. 2 won. ADVERTENTIE AMSTERDAMSEVAART20 tel. 11053 Wastarieven vanaf 24 ct. per kg De uitslagen van de in het afgelopen week einde gespeelde wedstrijden voor de compe titie van de Koninklijke Nederlandse Honk- balbond luiden: Eerste klasse: Blauw Wit-OVVO 1-8. SC Haarlem-HHC 3-6, Schoten-RCH 6-2, VVGA- ABC 4-15. Overgangsklasse A: Ajax-HCK 3-1. HHC 2- DWS 5-7, Schoten 2-Sparta 2-4, TYBB-TIW 4-3. Overgangsklasse B: DOS-Ajax 2 15-8. EHS- EDO 9-16, HFC Haarlem-Kennemerland 11- 10. The Catchers-VVGA 2 8-3. Tweede klasse A: ABC 2-VVGA 3 3-2, DEC-OVVO 2 18-6. Tweede klasse B: Hilversum-Blauw Wit 2 6-5, Watergraafsmeer-DWV 5-11. Tweede klasse C: HFC Haarlem 2SC Haarlem 2 6-3, Schiedam-RCH 2 13-12, Scho ten 3-HHC 3 7-3. Tweede klasse D: EDO 2-Rooswijk 6-7, RCH 3-TYBB 2 12-5. 3e klasse Rayon Haarlem A: S.C. Haarlem 3Kennemerland 2 814. Ripperda 2—TYBB 3 17—13. DCO 1—DSS 2 38—3. B: Schoten 5—THB 3 11—4. SC Haarlem 4 DIO 1 6—6. C: EDO 3DSB 3 (DSB n.o.) RCH 5—Zand- voortmeeuwen 0—22. TYBB 4—HHC 4 3—43. D: HHC 5—Vliegende vogels 2 12—25. HCK 3Ripperda (Ripperda n. o.) DSS— ZandvooUmeeuwen 2 (Zandv.meeuwen n.o.) E. EHS 3—Schoten 4 4—28. HCK 5—Ken ncmerland 3 12—13. THB 2—OG 1 7—36. OG 1Kennemerland 3 15—9. F: HCK 2—EHS 2 15—8. DfO 2—HFC Haar lem 3 4—14. EDO 4—Rooswijk 2 15—13. AMERIKAANSE SELECTIE-ZWEMWED STRIJDEN. Jody Alderson, een zeven tienjarig zwemstertje uit Chicago, heeft tij dens de Olympische selectiewedstrijden voor de Amerikaanse dames-zwemploeg in In dianapolis een fraaie tijd laten noteren op de 100 meter vrije slag. Na een spannende strijd won zij het nummer in 1 min. 07. daarbij Judy Roberts eveneens slechts 17 jaren oud en Marilee Stepan, die resp. 1 min. 07.2 en 1 min. 07.4 maakten, met mi niem verschil kloppend.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5