Eisenhower neemt de leiding in spannende race met Taft Zeven uren tam debat over de Conventie van Bonn Drie fracties accoord met ontwerp-regeringsprogram „Prins Alexander" aangevaren bij de Engelse Zuidkust Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De partijconventie wees hem vele betwiste afgevaardigden toe De heksenketel Nederlands protest in Washington West-Duitse Bondsdag Oude stokpaardjes kwamen weer van stal Het standpunt der Gaullistische rebellen Het woord is aan De kabinetsformatie A.R.-fractie wenst nog opheldering over één punt Bemanning en passagiers door de „Rogenaes" overgenomen Gouden veto van Sovjet-Unie Importeer meer kaas Hechte vriendschap Protest in Bondsdag Twee verdachten in de moordzaak vrijgelaten Twee ruimen volgelopen Amerika gekant tegen politieke commissie Nenni in Moskou 66e JAARGANG No 307 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 10 JULI 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG 160 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman CHICAGO (Reuter) Generaal Eisen hower heeft een belangrijke overwinning geboekt, doordat de republikeinse partij- conventie zich met 607 tegen 531 stemmen uitsprak ten gunste van de 17 leden tellende delegatie van aanhangers van de generaal uit Georgia. Met deze uitspraak maakte de conventie het besluit van de commissie voor de geloofsbrieven, die de delegatie be staande uit aanhangers van Taft de wettige had genoemd, ongedaan. Ook het Woensdagavond door de com missie van de geloofsbrieven genomen be sluit om de delegatie van Texas te splitsen is ongedaan gemaakt. Zonder stemming te eisen, hebben Tafts aanhangers toegegeven en voor Texas zullen 33 aanhangers van Eisenhower zitting krijgen en 5 van Taft. Voor de eerste maal heeft Eisenhower volgens de niet-officiële telling nu de lei ding. Deze schatting geeft Eisenhower 501 en Taft 485 candidaten. De commissie voor de geloofsbrieven heeft gisteren 13 zetels van Louisiana toe gewezen aan generaal Eisenhower. Twee zetels, die niet betwist werden,, bleven voor Taft. Oorspronkelijk waren alle zetels voor senator Taft. De commissie voor de beginselverklaring der Amerikaanse republikeinse partij heeft een programma voor cfe buitenlandse poli tiek opgesteld, dat Donderdag aan de par tijconventie ter goedkeuring zal worden voorgelegd en door Taft en Eisenhower is goedgekeurd. De partij zal een politiek voeren van sa menwerking met bevriende landen om de vrijheid in de wereld te herstellen. Zij eist meer aandacht voor het Verre Oosten, waar volgens Stalin de weg naar overwinning op het Westen ligt. De partij belooft de vorming van strijdkrachten voor de ge meenschappelijke veiligheid in West- Europa en elders aan te moedigen en te steunen. Onze correspondent in Amerika schrijft: De heksenketel van de republikeinse con ventie staat nog altijd roodgloeiend en de stad Chicago, waar deze pot op het vuur staat, kan men gerust een vrolijke keuken noemen. Chicago is een stad met een zeer eigen karakter en niets is misschien zo typisch voor deze metropolis als de geweldige tegenstellingen, die hier op vrijwel ieder gebied bestaan. Afschuwelijker achterbuurten dan die van Chicago kent men in de Westelijke we reld vrijwel nergens, maar op een paar honderd meter afstand van die armoe- wijken ligt de Goudkust: luxe flatgebou wen, die uitzicht bieden over een prachtige boulevard en over het Michigan-meer. Aan de Goudkust is geen stank en geen hitte, daar zitten geen halfnaakte negerkinder- tjes tot 's nachts twaalf uur op de stoepen, daar heeft ieder, mocht het zelfs hier te warm worden, slaapkamers, die electrisch gekoeld zijn. Ook de conventie heeft twee aangezich ten: voor duizenden is deze massale poli tieke bijeenkomst een soort opwindende voetbalwedstrijd. Voor enkele tiéntallen daarentegen is het een pèx-iode, waarin zij geschiedenis maken. Hun eigen geschiede nis, hun eigen carrière staat op het spel, maar tevens beseffen de besten onder hen, dat in de week, die komt, wellicht beslis singen genomen zullen worden, die voor het lot van heel Amerika, ja van de gehele wereld, van het grootste belang kunnen zijn. Die ernst zou men kunnen vergeten, wanneer men alleen op de jool lette, die thans heerst rondom Chicago's grote hotels. Daar maken de jeugdige of jong doende aanhangers van Taft en Eisenhower tam tam zoveel ze kunnen. Een lied als „Taft is a loser, a four time loser" schalt de gehele dag uit enorme luidsprekers, gevolgd door de verzekering „Eisenhower, the man of the hour". (Dus: Taft is een man die vier maal verliest, maar Eisenhower is de man van dit moment). Even luid gaan de aanhangers van Taft daar tegen in „Win with Taft" (win met Taft) is hun luid uitgeroepen leus. Vrijwel iedereen draagt enorme insignes en petten met leuzen. Onvermoeibaar zingt en schreeuwt men maar door. Velen zijn schor, maar ze blijven vrolijk tot laat in de avond. De levenskracht van dit volk kan imposant zijn en de sportiviteit behoudt gelukkig bij al deze opwinding de over hand. Tot dusverre zag ik geen enkele ruzie of vechtpartij. De Nederlandse ambassade heeft bij de Amerikaanse regering krachtig gepro testeerd tegen wat zij noemt „discrimina tie tegenover Nederland vergeleken met Frankrijk en Zwitserland" bij de laatste instructies van het Amerikaanse ministe rie van Landbouw ten aanzien van het toe zicht op de kaasinvoer, zo meldt Aneta. Zoals bekend maken deze bepalingen iets grotere quota mogelijk voor de invoer van Edam mer en Goudse kaas en heffen zij volledig de invoercontrole op voor Zwitserse, Gruyère, Roquefort en enkele andere soor ten kaas. Leidse, Delftse en Friese kruiden kaas mogen voortaan ook vrij worden in gevoerd. In Nederlandse kringen te Washington gelooft men niet dat er enige principiële bedoeling lag in het besluit van het mini sterie van Landbouw tot handhaving van de beperking op Nederlandse kaas. Men acht het mogelijk, dat het ministerie zich niet voldoende tijd heeft gegund om te on derzoeken welke kaassoorten de Ameri kaanse kunnen beconcurreren. Het grote verwijt der Eisenhower-aanhan- gers aan Taft is, dat hij op ondemocratische wijze gedelegeerden voor de conventie heeft laten benoemen, die hem gunstig ge zind zijn. De aanhangers van Eisenhower houden staande, dat Taft ongeveer 70 ge delegeerden „gestolen" had en zij wensen in hun plaats 70 Eisenhower-aanhangers een stem in het kapittel te geven. Hoe kan zulk een geschil ontstaan, zal men zich in Nederland wellicht afvragen. In de staten waar „primaries" gehouden worden, kan er niet veel worden geknoeid. In vele staten echter zijn het niet zozeer de gewone kiezers, als wel de kern van de partijleden, die een delegatie samenstellen. Taft heeft in de Partijbesturen veel invloed en zijn vrienden-republikeinen van de oude, conservatieve garde meestal wens ten geen of onvoldoende rekening te hou den met de krachtige beweging, die zich ten gunste van Eisenhower openbaarde. Die Eisenhower-aanhangex-s zo was het argument van Taft's vx-ienden wax-en geen „echte" republikeinen. Ze verschenen nu wel ineens op de vergaderingen van de republikeinse partij, maar konden daarom Generaal Eisenhower heeft Dinsdag avond tijdens een onderhoud met de afgevaardigden van Nebraska gewaagd van „de dringende noodzaak tot terug keer tot de godsdienst en de deugd zaamheid in alle regeringsafdelingen". „Een van de oorzaken, dat de Fransen zo zijn afgedwaald, is, dat zij zich er op beroemen, dat vijftig procent van hen atheïst is", zo zeide Eisenhower. Toen enige aanwezige journalisten aan iemand uit Eisenhowers omgeving nade re verklaring over deze uitspraak vroe gen, antwoordde deze:„de Frans-Ameri kaanse vriendschap is zo hecht, dat Frankrijk en de V.S. critiek op elkaar kunnen oefenen en er plezier in hebben" toch niet voor vol worden aangezien. Van daar dat de Taft-gezinde partijbesturen in vele staten een Taft-gezinde delegatie aanwezeix om naar de conventie te gaan. Bij de aankomst van Generaal Ridgway te Londen vonden er op het vliegveld London Airport" relletjes plaats, waarbij het tot een treffen kwam tussen politie agenten en betogers. Een lid van hét „Comité van Ontvangst" wordt door de politie in de kraag gegrepen, alvorens van het vliegveld verwijderd te worden. BONN, (van de ANP-correspondent) Zeven uren tam debat over de Europese verdragen hebben in het West-Duitse par lement niet veel meer gebracht dan een bevestiging der reeds lang bekende stand punten der regeringspartijen. De Bondsdag bood een veel rustiger beeld dan bij de voorgaande debatten en vooral de socialis tische oppositie hield zich bijzonder kalm. Het debat zal tot hedenavond duren en er schijnt generlei twijfel over te bestaan, dat de meerderheid van het Huis zal besluiten de verdragen voor onderzoek naar de com missies te zenden. De definitieve beslissing van het parlement zal pas eind September of begin October vallen. Zoals gebruikelijk werd ook nu het ge hele debat door de radio-omx-oep uitge zonden, een omstandigheid die ook nu weer het kax-akter der lange redevoeringen be paalde. Deze waren kennelijk afgestemd op het grote publiek. Zelfs de zo nuchtei'e minister van Financiën had meer het oog op de radioluisteraars dan op de parle mentsleden toen hij zijn rede besloot met de opmerking: „Belasting betalen valt zwaar, maar een zoon te zien sterven valt zwaarder". Voor de leden van het parlement hielden de redevoeringen met dat al zo weinig nog niet gehoorde slogans en argumenten in, dat zij de speeches tamelijk ongeïnteres seerd aanhoorden. Tijdens een deel van de debatten in de namiddag verkoos het groot ste deel der leden het zonnige terras aan de Rijn, waar toeristen door de glazen wand van de zittingszaal het politieke schouwspel kwamen aanzien. Twee redevoeringen hebben deze eerste dag van het debat volledig beheerst: Adenauei's nieuwe pleidooi voor de ver dragen en professor Schmids onverzoen lijke socialistische afwijzing. In hoeverre deze door individuele leden van de rege- x'ingscoalitie zal worden gedeeld was nog niet te overzien en dit zal pas bij de defini tieve stemmingen over de verdragen kun nen blijken. De hoofdargumenten, die Adenauer in een lange en monotoon gele zen verdediging voordroeg waren: Afwijzing van de verdragen zou een fiasco der Westelijke politiek en een diplo matiek succes voor de Sovjet-Unie zijn, waardoor haar zelfbewustzijn „tot het on dragelijke" zou stijgen. Afwijzing zou het einde der eenwording van Eui'opa betekenen omdat die zonder Duitsland niet kan worden verwezenlijkt. De Europese verdedigingsgemeenschap zal Duitsland de grootst denkbare veilig heid bieden en het veroorloven een actieve rol in de internationale politiek te gaan spelen. Het verdrag moet niet zozeer als afweer tegen Russische aggressie wox-den gezien, doch eerder als middel om oorlog tussen West-Europese landen voor vijftig jaren onmogelijk te maken. De Eui-opese integratie vormt de beste weg om tot herstel van de Duitse eenheid te komen. Daax-om rrfag de Russen geen kans worden gegeven om door een conferentie over Duitslands eenheid de ratificatie der verdragen te vertragen. De socialisten hadden de argumenten van Adenauer, mitsgaders zijn breedvoerige historische en politieke overzichten, zwijg zaam en zonder interrupties aangehoord. Oppositie De socialistische professor Carlo Schmid zette in de middaguren de tegenaanval in met een anderhalf uur lange rede. Hij be gon met de Saar voor Duitsland op te eisen voordat de bondsrepubliek nieuwe verdragen zou aangaan. Vervolgens werd het plan-Schuman door hem veroordeeld omdat het de partnerlanden belang zou doen hebben bij een voortduring van de splitsing van Duitsland. Tenslotte bestem pelde Schmid het voorgestelde Europese leger als „een op wantrouwen gebaseerd coalitieleger". De vex-dragen werden door de socialisti sche wooi'dvoerder aangeduid als „een bondgenootschap tegen Duitsland". Dit was volgens hem des te duidelijker-, daar ook de andere na de oorlog gesloten bondge nootschappen van Westelijke landen tegen Duitsland nog altijd voortbestaan. ..Wij krijgen nóch souvereiniteit, nóch gelijke rechten, nóch het bezettingsregiem in de practijk afgeschaft", aldus Schmid. Het is een illusie te geloven, dat Amerika door deze verdx-agen nieuwe garanties op zich had genomen, die uitgingen boven de ver plichtingen, die het reeds had. Ook van Europees standpunt, zo meende Schmid, moet de militaire opneming van Duitsland bij het Westen worden verworpen. „Eux-opa kan niet op kosten van de Dxxitse eenheid worden gevormd. Het inbrengen van een half Duitsland zou de slechtste dienst zijn, die men Europa kan bewijzen", aldus de „Tüebingse professor. Vex-tegenwoox-digex-s van de drie rege ringspartijen hebben him goedkeuring van de verdx-agerx uitgesproken. Op de tweede dag van de debatten over de verdragen tussen West-Duitsland en de Westelijke geallieerden in de Bondsdag hebben de fracties van de regeringspax-tijen alsmede de fractie van de sociaal-democra tische oppositie uit protest tegen de jongste ontvoeringen uit West-Berlijn vóór de rede van de West-Duitse communistische leider, Max Reimann demonstratief de zaal ver laten. PARIJS. (DPA). (Reuter). Edmond Barrachin, een der vooraanstaande leden van de Gaullistische dissidente groep, heeft in de Anglo-Amerikaanse persclub ver klaard, dat zijn groep streeft naar een po litieke Europese federatie. Barrachin liet bezwaren horen tegen het instellen van een Europees leger zonder deze federatie. Zulks zou mogelijk de ondergang van het Franse leger betekenen. De groep had zich van de RPF afge scheiden, omdat zij het niet eens is met De Gaulle's politiek van vorming van tijde lijke kiesgemeenschappen. Ook De Gaulle's houding tegenover de huidige regering van een „zich buiten alles houden en tegen al les te stemmen" droeg niet de goedkeuring van de dissidenten. Barrachin verklaarde volgens het Franse persbureau AFP verder nog: „Wij blijven trouw aan generaal De Gaulle. Wij blijven eveneens trouw aan het programma, dat wij voor de kiezers verdedigd hebben". In antwoord op een desbetreffende vraag zei Barrachin, dat de dissidenten geen nieuwe partij willen vormen. Een aantal leden van de Gaullistische parlementsfx-actie heeft in een communiqué meegedeeld besloten te hebben uit de Gaullistische fractie van de Raad der Re publiek te treden. Men verwacht, dat deze leden, vex-xnoedelijk een vijftigtal, aan het begin van de vacantie hiertoe officieel zal overgaan. Opnieuw zijn op last van de Officier van Justitie bij de Haarlemse arrondissements rechtbank twee verdachten vrijgelaten in de zaak van de in Haarlèm vermoorde scheepsbouwer. Het zijn de echtgenote en de zoon van de vermoorde D. De enige verdachte, die nu nog in arrest is, is de vierentwintigjarige Haarlemmer H. S., die bekend heeft de moord te hebben gepleegd. Rivarol Wat niet helder is is niet Frans. De Belgische spoorwegen hebben de eerste klasse in hun binnenlandse treinen afgeschaft. Voortaan zullen dus slechts tweede- en derde klasse reisbiljetten voor reizen in België kunnen worden afgegeven. In de internationale treinen blijft de eerste klasse gehandhaafd. (Van onze parlementaire redacteur) Vanochtend om half elf heeft de heer Tilanus, voorzitter van de CHU-Tweede Kamerfractie, het schriftelijk antwoord van zijn fractie aan de formateur ovex-handigd. Volgens dit antwoord bevat naar de mening van deze fractie het ontwerp-programma „een aanvaardbare gx-ondslag voor de CHU om deel te nemen aan de regering". Anders is het op het ogenblik gesteld met de A.R. fractie. Haar leider, dr. Schouten, heeft om elf uur hedenochtend het schrif telijk antwoord van zijn groep overhan digd, maar tevens over een bepaald punt een nadere opheldering aan de formateur gevraagd. Deze wil zich beraden, alvorens antwoord te geven. Het is mogelijk dat hij eerst ook nog met een of meer fractie leiders hieromtrent wil overleggen. Aan te Het Nederlandse m.s. „Prins Alexander" (2322 ton) heeft hedenochtend geseind, dat het in aanvaring was gekomen met de „Rogenaes", op acht mijl van de Oostelijke Goodwin Sands. Het schip vroeg sleepbootassistentie, daar het veel water maakte. De positie van de „Prins Alexander" was ongeveer 17 mijl Oost-Zuid-Oost van North Foreland. Uit radioberichten van de „Rogenaes" bleek later, dat alle passagiers en de bemanning van de „Prins Alexander" aan boord van de „Rogenaes" waren genomen. Om acht uur hedenmorgen seinde de „Rogenaes" dat twee ruimen van de „Prins Alexander" vol water stonden, maar dat de machinekamer nog droog was. De „Rogenaes" zou in de nabijheid blijven tot dat sleepboten waren gearriveerd om de „Prins Alexander" naar de dichtstbijzijnde Engelse haven te slepen. Ook de redding boot van Ramsgate was ter assistentie uit gevaren. De „Prins Alexander" behoort toe aan de firma Anthony Veder en Co te Rotterdam. Het schip was uit Rotterdam naar Montreal vertrokken. Nachtelijke aanvaring bij IJmuider pieren Vannacht, even na 12 uur, heeft zich on der moeilijk te reconstrueren omstandig heden even buiten de pieren van IJmuiden een aanvaring voorgedaan tussen het uit varende Nederlandse schip „Haulerwijk", komend uit Amsterdam en het Noorse vrachtschip „Arcturis". De Noor, die ongeveer 1000 ton meet, dolf hierbij het onderspit en werd aan het bak- boords-achterschip nogal zwaar bescha digd. Twee leden van de bemanning wer den gewond, en de „Arcturis" moest met sleepboothulp binnen komen. De „Hauler wijk" heeft haar reis voortgezet. Er is een gat in de linkerachterkant van de „Arctui'is" geslagen op 50 cm boven de waterlijn. De aanvaring geschiedde ongeveer een mijl buiten de pieren van IJmuiden.. De 4993 ton metende „Haulerwijk" van de N.V. Wyklijn te Rotterdam, die juist de haven van IJmuiden had verlaten, ramde met de voorsteven de Noorse vrachtboot „Arcturis" (1280 ton) van de „Bergenske Dampskipsellskap", die 50 centimeter bo ven de waterlijn aan bakboord een grote scheur opliep. Het schip zette terstond koers naar IJmuiden, binnen de pieren ge assisteerd door de sleepboot Nestor. In de sluis is de „Ax'cturis" overgenomen door een sleepboot van de rederij Goedkoop, die het beschadigde schip naar Amsterdam heeft gesleept. NEW YORK (Reuter). Volgens New Yorkse bladen hebben Amerikaanse func tionarissen van het ministerie van Buiten landse Zaken het Britse voorstel, om een politieke commissie van advies bij het op perbevel van generaal Mai'k Clark te ac- cx-editeren, met reserve ontvangen. Men zou echter overwegen een nauwere verbinding tussen het hoofdkwartier en de Amerikaan se ambassadeurs in Japan en Zuid-Korea tot stand te brengen, „teneinde het nemen van militaire besluiten te vooi-komen, zo deze politieke gevolgen van zeer vèx-strek- kende aard met zich mede zouden bren gen." Men meent dat de voorgestelde commis sie van advies de indruk zou wekken, dat Amerika zijn geallieerden genegeerd en zijn besluiten aan zijn medestanders opge drongen heeft. Door de schok van de botsing werden twee leden van de bemanning van de „Arcturis' licht gewond. Omtrent de oor zaak van de aanvaring staat nog niets vast. De zee was glad en het'zicht uitstekend. De „Haulerwijk", die nagenoeg geen schade had opgelopen, is doorgevaren naar Rotterdam. Nederlandse kustvaarder aangevaren Vanmorgen om 5.10 uur heeft het Noorse schip „Kanopus" uit Bergen ter hoogte van de Sandetti Bank-boei, 22 mijl ten Oosten van Dover, de Nederlandse coaster „Jacoba Catharina" van de rederij Ter- wogt en Lagers uit Amsterdam, aangeva ren. De schade aan het Nederlandse schip is gering en beperkt zich tot averij aan boeg en brug aan bakboordzijde. „De Jacoba Catharina", die ruim 499 b.r.t. meet, heeft de reis normaal voortgezet en wordt van avond tussen acht en tien uur in Rotter dam verwacht. Het schip is met stukgoed onderweg van Nemoux-s in Algerije naar Rottex-dam. Na de aanvaring heeft het Noorsche schip wel gestopt, maar niet gevraagd of assis tentie gewenst was. Kapitein van Duits schip vermist Het Duitse s.s. „Falkenberg" heeft he denochtend omstreeks 8 uur geseind, dat tijdens de vaart langs de Nederlandse kust tussen Zandvoox-t en Hoek van Holland de kapitein is verdwenen. De „Falkenberg" (1597 ton) van de rederij August Bolten in Hamburg, was op weg van Hamburg naar Rotterdam. Na het radiobericht is de red dingboot „Neeltje Jacoba" van de N.Z.H. R.M. uit IJmuiden uitgevaren. Om kwart voor tien steeg van het vliegveld Valkfen- bux'g bij Leiden een Sea Otter van de Ma rine-luchtvaartdienst op om eveneens naar de vermiste kapitein te zoeken. Zo wel de x-eddingboot als het vliegtuig zijn later onverrichterzake teruggekeerd. De „Falkenburg" heeft daarop de reis naar Rotterdam voortgezet. ,£lamat" komt brandend Grieks schip te hulp Het m.s. „Slamat" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd heeft gemeld, dat hulp verleend wordt aan het Griekse schip „Despina", aan boord waarvan een brand woedt. De schepen bevinden zich tussen Daedalus en het eiland Sheibara in de Rode Zee. De bemanning van de „Despina" is door de „Slamat" aan boord genomen. ROME (Reuter). De door radio- Moskou gemelde aankomst in Moskou van Pietro Nenni, de leider der Italiaanse link se socialisten, heeft in Rome aanleiding gegeven tot speculaties. Men oppert de mogelijkheid, dat de Russen de gelegen heid zullen aangrijpen, om tegenover Nenni een uiteenzetting te geven over „de begrenzing van zijn onafhankelijkheid van de communistische partij". Naar men aanneemt, zou het Kremlin streven naar een nauwer samengaan tus sen de communisten en de Italiaanse socia listische partij (P.S.I.). nemen is dat de AR-fractie haar definitief antwoord laat afhangen van de opheldering waarom zij met betrekking tot één bepaald punt verzocht heeft en dat zij met de an dere punten in het ontwex-p-programma wel accoord gaat. Mr. Donker, fractieleider van de P. v. d. A. die de formateur reeds telefonisch had medegedeeld dat diens ontwerp-program ma een aanvaardbare grondslag is om deel te nemen aan de regering, bracht later een bezoek aan dr. Drees om hem het schrifte lijk antwoord te ovex-handigen. Het schriftelijk antwoord van prof. Rom- me, aanvoerder van de KVP-fractie, is eveneens door dr. Drees ontvangen. Zo juist vernemen wij, dat ook het ant woord van de K.V.P.-fractie inhoudt, dat het ontwerp-progx-amma voor deze groep een aanvaardbare grondslag vormt voor deelneming aan de regering. In verband met het ene punt waarom trent dr. Schouten namens de A.R. fractie nadere opheldering had verzocht, acht de formateur het gewenst nog eens met de vier fractieleiders bij elkaar te komen. Liefst zou hij deze bijeenkomst vanmid dag om 3 uur doen plaats hebben, maar aangezien op het moment niet alle vier bex-eikbaar wax-en is het denkbaar, dat het op een ander tijdstip zal gebeuren, echter zo spoedig mogelijk. De schade aan de „Arcturis" na de botsing, even buiten IJmuiden, met de Haulerwijk. NEW YORK. (AFP). De Sovjet-Unie heeft bü monde van Jacob Malik haar veto uitgebracht tegen de Amerikaanse resolu tie, volgens welke het uiten van valse be schuldigingen van het voeren van bacterio logische strijd wordt veroordeeld als fac tor, die de internationale spanning kan ver groten. Pakistan onthield zich van stem ming en de overige negen landen stemden voor de resolutie. Hiermede heeft de Sovjet-Unie haar 50ste veto uitgebracht. In het geheel is 51 maal van het recht gebruik gemaakt. Een maal gebruikte Frankrijk dit recht en wel bij de behandeling van de Indonesische kwes tie. Jebb (Engeland) verklaarde, dat de Sovjet-Unie getoond had niet te wensen in vrede met andere landen tezamen te leven. Zij wenste slechts de vrede van het graf, een vrede, die bereikt kon worden door de gehele wereld onder communistische over heersing te brengen. De beschuldiging inzake de bacteriolo gische wapens was zo belachelijk, dat, in dien zij alleen stond, zij niet de moeite van bespreken waard zou zijn.„Ongelukki- gerwijze is zij echter tekenend voor de Russische politiek". IETS WARMER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind tussen West en Zuid. Iets warmer. 11 Juli Zon op 4.33 uur. onder 20.57 uur. Maan op 22.51 uur. onder 9.51 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 10 Juli Hoog water: 5.32 en 18.03 uur. Laag water: 1.14 en 13.40 uur. Vrijdag 11 Juli Hoog water: 6.19 en 18.48 uur. Laag water: 2.03 en 14.25 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1