Feestelijk versierd Gouda ontvangt de Koningin Kentering in leiding der Indonesische economie? Gerestaureerd stadhuis werd vandaag plechtig heropend Belangrijke wedstrijden voor Haarlemse clubs Nieuwe Canadese ambassadeur Heemstede Bloemendaal Amsterdamse Beurs 8 In Oudewater werd Heksenwaag bezocht Honkbal dit weekeinde Waterpolo-uitslagen Biljarten Om de Perolin-beker Cricket Engelsen scoren 207 voor 2 wickets na anderhalve dag Vurig welkom De fotokaarten van Mussert Internationaal zwemfeest in zwembad „Houtvaart" Haarlemmers naar de Spelen Effecten- en Geldmarkt Thomas A. Stone, thans gezant in Zweden, benoemd Zwemwedstrijden in „Groenendaal" Het schoolzwemfeest Hengelsportvereniging „Nooit Gedacht" Gemeente-ambtenaren verloren van P.E.N.-team Scheepvaart VRIJ DAG 18 JULI 19 52 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 Gouda viert vandaag: feest. Het gerestaureerde stadhuis is heropend en de Koningin wilde deze plechtigheid eigenhandig verrichten, waardoor niet geringe luister aan deze gebeurtenis werd geschonken. Aan haar komst naar Gouda heeft de Koningin be zoeken verbonden aan Oudewater, Haastrecht en Moordrecht. Het stadje Oudewater viel de eer te beurt onze Vorstin het eerst binnen zijn muren te mogen begroeten. Om tien uur arriveerde Hare Majesteit aan het stadhuis van Oudewater. De hoge bezoekster werd begroet door de Commis saris der Koningin in de provincie Zuid holland, mr, L. A. Kesper en het dagelijks bestuur der gemeente. Oudewater is een oud stadje, dat alle kenmerken van een lang verleden draagt. Vele mooie geveltjes trekken er de aan dacht. De huisjes staan te dromen langs de grachtjes Oudewater zou deze naam niet hebben als die er niet waren ên langs de smalle straatjes met vele bochtjes. Een dag als deze vult de straten met het gerucht van opgetogen stedelingen en van de velen, die van elders zijn gekomen om getuige te zijn van het Koninklijk bezoek. Op de Visbrug, schuin tegenover het stadhuis, zijn banken opgesteld, waar ouden van dagen een plaatsje hebben gekregen en een muziekcorps laat feestelijke klanken horen. Van het stadhuis maakt de Koningin een korte wandeling door de gemeente. Het doel van deze rondgang is de Heksenwaag. Burgemeester Arke vertelde, dat hier in 1775 nog iemand gewogen is om vast te stellen of de bewuste vrouw al of niet een heks was. Omstreeks half elf zette de Koningin, har telijk toegejuicht door de bevolking, haar toch voort naar Haastrecht, waar zij een bezoek ging brengen aan het patriciërs huis van de „stichting Bisdom van Vliet". In Haastrecht De naam Bisdom van Vliet heeft neg steeds een bijzondere klank in Haastrecht. Gedurende drie eeuwen hebben vertegen woordigers van dit geslacht in deze ge meente gewoond en gedurende anderhalve eeuw is het burgemeestersambt door leden van deze familie bekleed. De stichting ver leent op ruime schaal steun aan wie deze behoeven en bovendien beheert zij het pa triciërshuis, dat is ingericht tot museum, waarin het oude familiebezit wordt be waard. De burgemeester van Haastrecht, mr. L. C. A. Lepelaars, was de eerste, die Hare Majesteit in zijn gemeente verwelkomde. Het bezoek aan het patriciërshuis kon niet lang duren. Om kwart over elf moest de tocht worden voortgezet naar Gouda. De Koningin te Gouda Tien minpten later was de grens van deze gemeente bereikt. De burgemeester van Gouda, mr. dr. K. F. O. James, begroette hier de Vorstin. Een kleindochter van wet houder Heerkens, Greet je Heerkens, bood Het weekeinde krijgen de honkballiefheb bers in Haarlem enkele spannende wedstrij den te zien. Althans op papier moeten de degradatie-candidaten R-C.H. en S.C. Haar lem, die Zaterdagmiddag om vier uur tegen elkaar in het strijdperk treden, elkaar niet veel ontlopen. Er valt weinig over het resul taat te zeggen. De winnaar maakt in ieder geval een goede kans het degradatie-spook te ontlopen. H.H.C.—O.V.V.O. Zondagmiddag zal even eens spannend worden. De H.H.C.'ers krijgen hier hun laatste kans om O.V.V-O. te bena deren. De wedstrijd begint om half drie in het Noordersportpark. Blauw-WitA.B.C. en V.V.G.A.—Schoten dienen door de bezoekende verenigingen ge wonnen te worden. In de overgangsklasse A wordt eveneens het gehele programma Zaterdagmiddag afge draaid: T-Y.B.B.Ajax zal wel voor jae be zoekers zijn, evenals Schoten 2D-W.S. H.C.K. op bezoek bij H-H.C. 2 moet kunnen winnen. Katten in nood doen echter rare sprongen. T.I.W.—Sparta zou wel eens door de op re vanche beluste Rotterdamrhers gewonnen kunnen worden. In afdeling-B lijkt zo langzamerhand alles mogelijk. Toch moet E.D.O. in Amsterdam van Ajax 2 kunnen winnen. Bij D-O.S.—E.H.S. blijven de winstpunten wel in Utrecht. H.F.C. Haarlem—The Catchers kan een winstpunt voor de Haarlemmers opleveren. Kennemer- land ontvangt V.V.G.A. 2 en zal moeten win nen om in de running te blijven. Programma Het volledige programma van de K-N.H.B. voor 19 en 20 Juli luidt als volgt: Zaterdag 19 Juli: Eerste klasse, 4 uur: Blauw WitABC; 4 u.: RCH—SC Haarlem; 4 u.: VVGA—Schoten. Overgangsklasse A: 3 uur: HHC 2HCK; 4 uur: Schoten 2—DWS; 4 uur: TIW—Sparta; 4 uur: TYBBAjax; B: 4 uur: DOSEHS; 3.30 uur: HFC Haarlem—The Catchers; 4-30 uur: KennemerlandVVGA 2. .Tweede klasse C: 5 uur: RCH 2RFC; D 3-30 uur: De Volewijckers—Rooswijk; 4 uur: THB—TYBB 2. Zondag 20 Juli. Eerste klasse: 2.30 uur: HHCO VVO. Overgangsklasse B: 11 uur: Ajax 2EDO- Tweede klasse C: 10 uur: SC Haarlem 2— HHC 3; 10 uur: HFC Haarlem 2—Schiedam; 2 uur: Neptunus—Schoten 3; D: 10 uur: RCH 3—EDO 2. Rayon Haarlem Zaterdag 19 Juli. Afd. A: 3 uur: DSS 2SC Haarlem 3; 4 uur: DCO 1Kennemerland; C: 3 uur: RCH 5— EDO 3; E: 3 uur: EHS 3—Kennemerland 3. Zondag 20 Juli. B: 10 uur: DSB 2—DIO 1; 10 uur: Schoten 5HCK 4; 12 uur: SC Haarlem 4Onze Ge zellen 2; C: 12 uur: Zandvoortmeeuwen 1 DSB 3; D: 10 uur: Ripperda 1—RCH 4: 10 uur: Zandvoortmeeuwen 2HHC 5; 12 uur: HCK 3—DSS 1; E: 12 uur: Schoten 4—THB 2; 12 u.: Onze Gezellen 1Vliegende Vogels 1; F: 10 u-: Rooswijk 2Spaarnevogels 1; 10 uur: HCK 2 —EDO 4; 2.15 uur: DIO 2—EHS 2. De uitslagen in de competitie van de K. N. Z. B. luidden: dames, derde klasse: Blauwe Beugel 1HPC 1 21. Tweede klasse: Ne- reus 1—HVGB 1 6—0; heren reserve hoofd klasse: HPC 2LJ 2 2—1; Zian 2—HPC 2 27. Res. eerste klasse: Haarlem 2HVGB 2 34; Haarlem 3DJK 2 07. Tweede klasse: DWT 1DE Zijl 1 44. Res. tweede klasse: HPC 3—DWR 2 2—5. Res. derde klasse: DWT 2—De Zijl 3 4—2; Haarlem 4—HVGB 4 3—3. Kring Haarlem Heren tweede klasse: HPC 5—HVGB 5 1—7; VZV 3—DWT 4 21. Afdeling meisjes: VZV—HPC 4—2; HPC—VZV 2—3. Afdeling jongens: HZV—DWT O-O. de Koningin bloemen aan. Na deze verwel koming reed de stoet onder grote belang stelling van de zijde der burgerij naar het stadhuis, dat nu met recht het hart van de stad is. De plechtigheid der heropening van het stadhuis geschiedde in een vergadering van de gemeenteraad, wiens leden aanwezig waren in de nieuwe raadszaal. Nadat de Koningin aan de uitnodiging van de burgemeester het stadhuis te willen heropenen had voldaan, werd de klok „Gabriel" daterende uit het begin der zestiende eeuw geluid. De trompetters buiten staken hun klaroe nen en de op de markt saamgestroomde menigte, die door luidsprekers de plech tigheid in de raadszaal kon volgen, wist, dat het Goudse stadhuis was heropend. Om de Perolin-beker speelde de biljart vereniging „Hof van Holland" tegen ,,'t Cen trum" uit Haarlem. Hof van Holland won met 12—8. De uitslagen waren: De Louw Baart Klop Steenbergen Van Koersel Belterman Loerakker 60 26 2.30 52 26 2.— 250 15 16.66 107 15 7.13 170 26 6.53 215 26 8.26 85 23 3.69 120 23 5.2.1 250 17 14.70 175 17 10.29 79 28 2.82 140 28 5.— 94 42 2.33 130 42 2.85 76 35 2.17 80 35 2.28 91 27 3.37 65 27 2.40 75 33 2.27 76 33 2.30 Derde testmatch Hutton scoort century Het gaat de Engelse cricketers in de derde testmatch tegen India Donderdag in Man chester begonnen niet slecht tot de lunch vandaag. Het totaal was toen 207 voor het verlies van 2 wickets. Op de een na laatste bal 'voor de lunch scoorde captain Hutton zijn century, zijn zestiende in test cricket. Donderdag kwamen de Engelsen slechts tot 153 voor 2 aangezien er door aanhouden de regenbuien slechts 3 uur 50 minuten ge speeld kon worden. Twee wickets vielen gisteren, Sheppard ging l.b.w. op het bowlen van Ramchaud voor 34 en Ikin werd gevangen door Divecha op het bowlen van Ghulam Ahmed voor 29. Hutton en May bleven not out met respectievelijk 85 en 5 runs. Vanochtend kon ook al door de regen pas om kwart over twaalf worden begon nen. Het bowlen was toen vrij onbetrouw baar door het natte wicket en de nog al sterke wind. De score liep dan ook zeer lang zaam op. Bij de lunch was het totaal 207 voor 2. Hutton 100 not out en May 40 not out. CCOCCCOOCCCCOCOCOC003CXXJOCOCCOOOCOCCOCC«X!OCCOOOOOOCi: De Groenlanders die de nederzetting Egedesminde, aan de Westkust van Groenland bevolken, hebben opdracht gekregen het Deense Koningspaar niet te verwelkomen met scherpe projectielen maar met los kruit. Die opdracht was nodig, want een dezer dagen kwam het Koningspaar in groot gevaar te verkeren, toen de Eskimo's van de nederzetting Sukkertoppen zeer enthousiast saluutschoten losten met scherpe projectielen en bovendien hun wapens richtten op het Koninklijke jacht, terwijl dat Sukkertoppen naderde. De kogels floten de hoge gasten toen om de. oren. (U.P.). De minister van Justitie heeft thans, mede namens de ministers van Binnen landse Zaken en van Oorlog, geantwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden Nederhorst (P. v. d. A.) en Wagenaar (C. P. N.) over het vervaardigen van foto kaarten van de voormalige leider der N.S.B., Mussert, door een fotoreproductie- bedrijf te Arnhem en een actie, welke door de stichting „Oud-politieke Delin quenten" zou worden ondernomen bij de opening van het Amsterdam-Rijnkanaal om daarbij aan ir. Mussert hulde te bren gen. De minister zegt dat het het bedrijf te Arnhem na enige aarzeling in opdracht van de stichting 510 fotokaarten van Mus sert heeft afgeleverd. Het onderzoek heeft niet uitgewezen, dat zulks verband hield met enigerlei voorgenomen actie bij de opening van het Amsterdam-Rijnkanaal. Van een dergelijke actie bij de opening van dit kanaal is trouwens niets gebleken. De stichting heeft blijkens de oprich- tingsacte ten doel de belangen van haar leden te behartigen. De minister kan niet bevestigen dat haar werkzaamheden op de verwezenlijking van andere doeleinden zijn gericht. Het is bekend dat in een vergadering van de stichting door de voorzitter werd medegedeeld, dat de stichting besprekin gen was begonnen met de West-Duitse re gering over ondersteuningen ten behoeve van de nagelaten betrekkingen van in dienst van de Duitse weermacht gesneu velde of invalide geworden personen van Nederlandse afkomst. Van het verlenen van financiële steun door de West-Duitse regering aan de stichting is echter niet gebleken. Een der sprekers heeft ter vergadering met stelligheid binnen afzienbare tijd een „Anton Musserthuis" op de Veluwe in uit zicht gesteld, bestemd als recreatie- en Het 25-jarig bestaan van de zweminrich ting aan de Houtvaart wordt morgen, Za terdagavond, opgeluisterd met een inter nationaal zwemfeest. De Waterratten, die tevens hun 30-jarig bestaan vieren, ont moeten in een tweekamp de S.V. Vol- klingcn uit Saarland, terwijl de zwemver eniging Admiraal de Ruyter een kunst- zwemdemonstratie geeft. De tweekamp tussen D.W.R. en de S.V. Volklingen bestaat uit de meest populaire zwemnummers, waarna een polowedstrijd tussen de beide zeventallen van deze clubs de zwemwedstrijden zal besluiten. De aan vang is bepaald op half acht waarna om ongeveer kwart over negen Z.A.R. voor het voetlicht komt met een show die onder andere een waterballet rijk is. Maandag aanstaande vertrekt de natio nale waterpoloploeg naar Helsinki. Gerrit Bijlsma en Cor Braasem vertegenwoordi gen de stad Haarlem in het Olympisch waterpolo-tournooi. De heer G. Voogd, de voorzitter van „De Waterratten" en de B. V.C. „Bloemendaal" is door de K.N.Z.B. aangewezen om Nederland als waterpolo- scheidsrechter te vertegenwoordigen. Ook deze vertrekt gelijk met de poloploeg naar Helsinki. hei-stellingsoord - voor oud-politieke delin quenten en voormalige Oostfrontstrijders. Tenslotte zegt mr. Mulderije dat voor een algemeen ministerieel verbod geen wettelijke grondslag aanwezig is. In een rechtstaat als Nederland kan een organi satie, hetzij van fascisten, hetzij van an dere extremisten, slechts worden verboden overeenkomstig de bepalingen der wet* Het is voor velen een kleine verademing dat de koersstijging van aandelen Konink lijke op de Amsterdamse beurs niet alleen de internationale fondsen, maar ook de Indonesische cultuurwaarden mee omhoog begint te trekken. De Nederlandse fond senhouder heeft met zijn Indonesische ef fecten de laatste jaren slecht geboerd. Blijkens de cijfers van het C.B.S. is het nominaal bedrag van het uitstaande aan delenkapitaal van de hier genoteerde- In donesische maatschappijen sinds 1 Mei 1940 van f 555 millioen tot f 626 millioen ge stegen, de beurswaarde is echter van f 742 millioen tot f 410 millioen gedaald (30 Mei jl.) zodat een koersverlies van ruim f 330 millioen is geleden. En dat terwijl de prijzen van Indonesische producten na de oorlog en met name in 1951 een onge kende hoogte hebben bereikt. De waarde van de totale export, aardolie inbegrepen, steeg van rond 155 millioen Roepiah in 1946 tot Rp. l/2 milliard in 1949 en ver volgens tot 3 milliard in 1950 en 4.7 mil liard in 1951. En ze zou zeker nog aan merkelijk groter geweest zijn, wanneer aan de plantages meer zorg had kunnen wordep besteed en niet een belangrijk,deel van de productie langs clandestiene weg aan de ondernemingen was onttrokken en verkocht. Voor zover de ondernemingen in 1950 en 1951 hebben kunnen produceren, zijn er redelijke winsten gemaakt, welke echter voor een groot deel aan de fiscus moesten worden overgedragen. De Indonesische schatkist heeft gulden jaren gehad. Alleen de deviezen-certificaten brachten haar in 1951 4 milliard Roepiah op toen deze in Februari jl. werden afgeschaft, kwam het extra-uitvoerrecht er voor in de plaats, zodat uit deze hoofde voor het lopende jaar, inclusief de nabetalingen op een bate van 3 milliard wordt gerekend. Als grondstoffengebied .is Indonesië een land, welks betalingsbalans uiteraard grotendeels door de handelsbalans wordt beheerst. Voor zover er onzichtbare im- en export zijn, leveren deze voor het land een tekort op, dat in 1951 door het voordelig saldo van de handelsbalans (Rp. 1.6 milliard) werd gedekt. De nationale welvaart, welke een gevolg was van de exhorbitant hoge prijzen der landsvoortbrengselen is echter niet op de juiste wijze aangewend. Men heeft zich, zowel de regering als de bevolking, aan de hoge prijzen en de grote winsten ver gaapt en gemeend dat er geen eind aan i zou komen. En nu dit einde gekomen is, staat men voor de grootste moeilijkheden. Het nadelige saldo van de handelsbalans is, zonder aardolie, van 31 millioen Roepiah in Februari tot 168 millioen (in April) ge stegen en, omgerekend naar de dollar waarde, was de waarde van de export in Mei 156 millioen Roepiah, tegen 200 mil- v/A In Londen treedt binnenkort een ballet uit India op. Vier der danseressen van dit ballet in hun fraaie klederdracht. lioen in dezelfde maand van het vorige jaar. Men weet welk een omvangrijke prijs daling er sinds de tweede helft van 1951 'voor de belangrijkste producten van In donesië heeft plaats gehad. Rubber was in Londen tot boven 60 pence per pond (Fe bruari 1951) opgelopen, tin te New York tot 175 dollarcent per pond, thans wordt voor rubber niet meer dan 262 pence en voor tin 121 dollarcent per pond betaald. De regering van Indonesië heeft de extra uitvoerrechten, welke in Februari jl. voor de deviezencertificaten in de plaats kwa men, wat rubber betreft, met ingang van 1 Juli reeds van 25 tot 15 pet. verlaagd en de Amerikaanse regering heeft het gebruik van natuurrubber vrijgegeven om te voor komen dat de productie dermate zou dalen dat ze niet meer lonend zou zijn. De syn thetische rubber is sinds de laatste jaren een in betekenis toenemende concurrent, hoewel men in bepaalde gevallen het na tuurproduct niet kan missen. Maar als ge volg van de zeer hoge lonen en sociale voorzieningen, welke men van de onder nemingen heeft afgedwongen, zijn de kost prijzen der producten thans zo hoog, dat vele maatschappijen niet meer met winst kunnen werken. Terwijl men bijvoorbeeld vroeger een pond tabak voor f 1 produ ceerde, rekent men thahs met een kost prijs van f 10 a f 15, zodat ondanks de fancyprijzen op de Amsterdamse tabaks veilingen, sommige maatschappijen hun kosten nog niet kunnen dekken. .Is dit voor de betrokken ondernemingen en hun aandeelhouders teleurstellend, de Indonesische schatkist ondervindt er uiter aard ook de gevolgen van. Haar deviezen voorraad slinkt snel en de noodzakelijke import wordt bemoeilijkt. Wanneer niettemin voor Indonesische waarden op de Amsterdamse beurs een betere stemming is ontstaan, zal men die voor een goed deel moeten toeschrijven aan de betere inzichten, welke bij de lei ders van de Indonesische economie baan breken. Ze komen wel laat, maar dat ze komen is toch van belang omdat de wel vaart van een land niet uitsluitend en zelfs niet in de eerste plaats van toevallige prijsbewegingen afhangt, maar van de fi nanciële en economische inzichten en maat regelen der regering. Schacht heeft eind 1951 in zijn rapport over Indonesië reeds gezegd dat de finan- cieeUeconomische toestand geenszins ca tastrofaal is, maar dat naar gezonde ver houdingen moet worden gestreefd. Het heeft daarom sterk de aandacht getrokken dat de president van de genationaliseerde Javase Bank in zijn jongste verslag deze zienswijze komt beamen door er op te wij zen dat aan de kostbare en nutteloze ex perimenten een einde moet komen en dat het streven teveel gericht is geweest op het stichten van grote Indonesische onderne mingen, zonder dat men heeft overwogen dat de Indonesische samenleving nog geen middenstand heeft, waarin zulke grote ondernemingen moeten wortelen. Voorts bepleit de president, voor het buitenlands kapitaal en de buitenlandse ondernemingen dezelfde rechten als voor de inlandse, welke thans op allerlei ma nier worden bevoordeeld. Als Indonesië aan één ding behoefte heeft, dan is het een nieuw kapitaal, dat thans door een primi tief nationalisme wordt afgeschrikt. Voor dat buitenlands kapitaal moet echter vei ligheid en rendementsmogelijkheid worden geschapen. Zijn die er, dan staan landen als Amerika, Engeland en Nederland klaar om nieuwe investeringen te doen. Maar het wordt dan hoog tijd, want er zijn in de wereld meer gebieden, waar met behulp van kapitaal nieuwe welvaarts bronnen kunnen worden geschapen. Zo kan men bijvoorbeeld in het verslag van de Nieuw-Afrikaanse Handelsvennoot schap lezen dat er tuêsen de regeringen van de Verenigde Staten en Liberia een overeenkomst gesloten is, krachtens welke in 10 jaar tijds een bedrag van 32'/2 mil lioen dollar aan de economische en sociale ontwikkeling van genoemd land zal wor den besteed. En het gaat daarbij om pro ducten als rubber, koffie, oliepalm, cacao en andere tropische gewassen, welke ook in Indonesië op nog ruimer schaal kunnen worden voortgebracht. De president van de Javase Bank heeft er daarom goed aan gedaan dat hij de Indonesische heethoof den van hun revolutionnaire en primitieve wanbegrippen terugroept tot meer klas sieke opvattingen over de bevordering van de volkswelvaart. Winnen gezonde opvattingen bij de lei ders van de Indonesische economie veld, dan is er voor Indonesië, ook bij lage pro- ductenprijzen, weer een toekomst. De Canadese regering heeft de heer Thomas A. Stone, thans Canadees gezant in Zweden en Finland, benoemd tot buiten gewoon en gevolmachtigd ambassadeur in Nederland. Verwacht wordt, dat de heer Stone begin September zijn taak in Den Haag zal aanvaarden. Hij volgt de heer F. Dupuy als ambassadeur op. De heer Stone is op 12 December 1900 in Chatham, Ontario, geboren. Nadat hij aan de universiteit van Toronto had gestudeerd, heeft hij van 1924 tot 1926 de „Ecole libre des Sciences politiques" aan de Parijse uni versiteit gevolgd. Zijn diplomatieke carrière begon in Februari 1927, toen hij als derde secretaris werd verbonden aan de Canadese legatie in Washington. In Maart 1932 werd hij overgeplaatst naar de Canadese legatie in Parijs. Hij woonde als technisch adviseur de ontwapeningsconferentie in Genève in 1932 bij en was als assistent toegevoegd aan de Canadese delegatie naar de herstelcon ferentie in hetzelfde jaar in Lausanne ge houden. In October 1940 werd hij overge plaatst naar het gezantschap in Tokio. In 1944 werd hij raadsadviseur bij het Hoge Commissariaat voor Canada in Londen. In September van dat jaar benoemde zijn re gering hem tot tijdelijk zaakgelastigde van de Canadese legatie bij de geallieerde re geringen in Londen. Hij keerde in Februari 1945 naar Ottawa terug. In October 1946 werd hij benoemd tot gezant in Washington en in Februari 1949 tot gezant in Zweden. Onlangs werd hij ook geaccrediteerd bij de Finse regering. De heer Stone heeft als Canadees gedelegeerde de laatste assem- blée van de U.N.O. te Parijs bijgewoond, waar hij werd gekozen tot voorzitter van de administratieve en budgetaire com missie. De heer Stone is gehuwd en heeft één. dochter. Zondag aanstaande zullen zwemwedstrij den in de zwemvijvers Groenendaal in Heemstede worden gehouden. Het betreft hier het laatste deel van de Kampioen schappen van Kring Haarlem. H.P.C. heeft de organisatie van deze wedstrijden op zich genomen. Het programma is als volgt: 100 m rug slag dames, 100 m vrije slag heren, 50 m vrije slag meisjes, 50 m rugslag jongens, 100 m vrije slag dames, 100 m schoolslag heren, 50 m rugslag meisjes, 50 m school slag jongens, 4 x 100 m vrije slag estafette dames en 10 x 50 m vrije slag estafette heren. De jaarlijkse schoolwedstrijden in Heem stede, die aanvankelijk op 5 Juli werden vastgesteld, zullen nu op Zaterdag 6 Sep tember plaats vinden. Donderdagavond hield de hengelsportver eniging ..Nooit Gedacht" een ledenvergade ring op het terras van het clubhuis. Na een verwelkoming van de leden dooi de voorzitter, de heer J. Apswoude, las de tweede secretaris, de heer A. Heijstek, zijn jaarverslag, waarin iets uit de historie van de vereniging werd belicht, zulks naar aan leiding yan het onlangs gevierde 15-jarig bestaan. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer J. Dekker, wees uit, dat het batig saldo niet zo groot was als andere jaren. De voorzitter zei, dat een zuinig beleid nodig zal zijn, zodat besloten werd, de onkosten welke het houden van onderlinge wedstrij den nu eenmaal met zich brengt, voor reke ning van de leden te brengen. Ook de dames die aan de dameswedstrijd welke op 10 Augustus gehouden zal worden, deelnemen, zullen inleggeld moeten betalen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: H. G. Kooistra en L. Schoen: S. W. Velds en Ch. Swart. GETROUWD: H. Fokker en C. J. van Hon- schoten; J. J. Kroon en J. M. van den Put ten; G. v. d. Meulen en A. C. Buijs; A. B. Funke genaamd Küpper en W. Peters. GEBOREN: Robby, z. van H. van Looy en J. P. Weijers; Hendrikus Antonius Johannes Petrus, z. van M. J. Samson en M. C. H. v. Kimmenaede; Martha Dorothea, d. van H. A. van der Laan en M. C. J. Hüner; Anto nius Martinus. z. van H. P. C. Wanndorff en Th. G. A. M. Buschman. OVERLEDEN: S. Diependaal, 79 j.; Wed. M. L. B. Herman—Eggebrecht, 61 j. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd van de gemeente-ambtenaren werd Don derdagavond gespeeld op het sportterrein aan de Vrijburglaan tegen een elftal van het P.E.N. De laatstgenoemde ambtenaren versloegen hun collega's met 6-3. Donderdag wordt een wedstrijd gespeeld tegen een elftal van de Belasting-inspectie uit Haarlem. HERVORMDE GEMEENTE Op Maandag 14 Juli werden bij de ver kiezing van ambtsdragers de heren A. de Jong te Santpoort-Station en de heren G. F. Vromans en P. C. Blankevoort te Bloe mendaal tot ouderlingen van de Hervormde wijkgemeente Bloemendaal gekozen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-354 Nederl. 47 8954 89% A.K.U 14754 145 Unilever 17254 172 Philips Gloeil. 155 15354 Kon. Petroleum 325 318 A'dam Rubber 81 79 Holl. Amer. Lijn 155 155 N. Scheepv. Unie 12354 122 H.V.A 9754 97 76 7654 Amsterd. Bank 155 155 Ned. Handel Mij. 137 137 Rotterd. Bank 155 155 Twentse Bank 15954 159J4 Anaconda Copper 46l&/i# 4654 Bethlehem Steel 51% 5154 Republic Steel 4254 4254 79 78% 2354 24 40 40 54 Andijk, 17 ca. 17.30 u. v. d. Golf van Mexico. Argos, 16 v. Haifa te Barcelona. Alp'herat, pass. 16 Scilly's. Amstelstad, pass. 16 Perim. Alwaki, 16 te Rio de Janeiro. Ariadne, 16 van Amsterdam naar Hamburg. Aalsum, pass. 17 Gibraltar n. Genua Aalsdijk, 17 v. New York te Baltimore verw. Almddjk, 16 v Galveston n. Antwerpen. Alnati, 17 v. R'dam te Buenos Aires. ArendSkerk, 17 van Suez naar Aden. Agatha. 16 van Pladju naar Tj. Priok. Alcyone, 16 90 m. W. Teneriffe. Aldafoi, 16 v. Rotterdam te Hamburg. Algenib, 16 210 m. Z.ZW. Cp Blanco. Amsteldiep, 16 ten ZW. Startpoint. Arkeldijk, 16 450 m. N.NW. Flores. Alblasserdijk, 17 v. Tampico te Mobile. Aagtekerk, 17 te Suez. Agamemnon, 16 v. Pto Cabello n. Aruba. Alchiba, 18 v. Buenos Aires te Bremen. Alkaid, 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Ampenan, 18'v. Belawan te Penang verw. Amstelpark, 17 v. Lulea n. Baltimore. Armilla, 18 v. Singapore te Haiphong. Axeidiijk, 17 v. Port Swettenham te Penang Albireo, verm. 24 v. Buenos Aires n. R'dam. Al'hena, 15 te Santos.. Alioth, verm. 17 v. Buenos Aires n. 'R'dam. Altair. 19 Recife verwacht. Andijk, 17 v. d Golf v. Mexico te R'dam. Aardijk, 18 v. d. Golf v. Mexicoc te Rdam. Amstelland, pass. 18 Kp. Finisterre. Arendsdijk, 17 van Montevideo. Arkeldijk, 21 Antw. verwacht. Arundo, 18 ca. 18 u. v. Montreal aan de Hoek van Holland verwacht. Alamak, 17 te Genua. Amsteldiep, 17 v. Bamptoniroads te Vlaard'ingen Barendrecht, 16 v. Singapore naar Colombo. Baarn, 17 van Antwerpen te Amsterdam. Blitar, 16 te Singapore. Britsum, 16 v. R'dam te Norfolk. Boissevain, 16 500 m. ZW. Sabang. Boschfontein, 16 nog te Tanga. Bacchus, 16 v. Pto Cabello n Cumana. Bonaire, 16 560 m. O. ten N. Barbados. Bantam, 17 Ceylon gepass. Bengkalis, 18 te Suez. Bloemfontein, 17 v. Teneriffe naar Kaapstad. BI ij d end ijk, 17 te Philadelphia. Billiton, 17 v. Calcutta te Tj. Priok. Cronentourgh, 16 v. Bilbao te IJmuiden. Caltex Delft, 16 110 m. N. T NO. Finisterre. Cottica, 16 290 m. N.NO. Madeira. Cascade, 11 v. New Orleans n. Pto Cabezas. Castor, 16 Cp. San Antonio gepass. Caltex Nederland, pass. 17 Kp. Finisterre. Caltex Utrecht, pass. 17 Kp. Bon. Ceronia, 17 v. Karachi te Bahrein. Clavella, 17 te Brunsbütfel. Cleodora, 17 v. Madras n. Calcutta. Cottica, 17 v. Madeira n. Trinidad. Danae, 17 van Amsterdam te Leixoes. Diernerdijk, pass. 16 Windward Passage. Drente, 14 te Singapore. Dalerdijk, 16 te Portland. Dongedijk, 17 van Bremen te Antwerpen. Delft, 18 Callao verwacht. Edam, 16 75 m. W. Scilly's. Erinna, pass. 16 ten W. Sulu Archipel. Esso Amsterdam, 16 920 m. NO. Sombrero eil. Ena, pass. 17 ten O. Socotra eil. Elmina, 18 v Bordeaux naar Dakar. Farmsum, 16 580 m. N.NW. Fayal Fairsea, nacht 17-18 rede Fremantle Friesland (SSM), 17 van Rotterdam n. Setubal. Gaasterkerk, 16 v. Fremantle n Adelaide. Gaasterland, 16 te Santos. Ganymedes, 16 v. Paramaribo n. Georgetown. Gravel and, 16 bij St. Paulsrock. Gadila, 15 v. Fremantle n. Albany. Garoet, 17 van Suez naar Aden. Groote Beer, 17 v. Le Havre n. Halifax. Gouwe, 20 v. Safi te R'dam verwacht. Haulerwijk, 16 620 m. W.NW. Fastnet. Hestda, 16 1 060 m. NO. Guadeloupe. Hecuba, 17 van New York te Port au Prince. Helena,-16 550 m ZW. Flores. Hydra, 16 280 m. O. Abaco Bahama's. Heemskerk, 17 van Suez n. Aden. Hoogkerk, 16 v. Durban te Lorenzo Marques. Hermes, 17 v. Georgetown n. Amsterdam. Heelsum, 19 New Orleans verwacht. Helder, 17 v. Rotterdam naar Bremen. Hera, 18 te Buenaventura. Ittersum, 17 100 m. O ten N. Cp. Race. Java, 18 v. Soerabja te Makassar verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt. 16 ter hoogte v. Mas sa wa. Jupiter, 16 v. Vigo naar R'dam. Japara (KRL), 16 van Houston n. New York. is.uta inren, 17 Suez verwacht. Karossa, 16 v. Singapore naar Penang. Klipfontein. 16 v. Amsterdam te Bremen. Laagkerk, 16 v. Madras naar Colombo. Laurenskerk, 16 v. Damman te Benrein. Lawak, 17 te Singapore. Loosdrecht, 16 v. Karachi naar Aden Lekkerkerk, 16 van Amsterdam n. Marseille. Leerdam, 16 van New York n R'dam. Leersum, 16 90 m NW. Key West. Lindekerk. 16 nog te Damman. Loenerkerk, 17 300 m. NO. Madras. Lemsterkerk. 19 Suez verw. Lissekerk, 19 Muscat verwacht. Lombok, 17 v. Durban. Langkoeas, 15 v. Rdam te Balikpapan. Lieve Vrouwekerk, 18 te Port Said. Loppeiaum, 1 van Rotterdam naar Savona. Mitra, pass. 16 Key West. Mataram, pass. 16 ten NW. v. Madeira. Mentor, 16 v. Izmir naar Istanboul. Maashaven, 17 v. Winneba, te Kota verwacht. Mariekerk, 17 van Zanzibar n. Mozambique. Meliskerk, 18 te Karachi. Metula, 17 v. Balikpapan n. Singapore. Muiderkerk, 15 te Kaapstad Merwede, 22 te Le Havre verwacht. Murena, pass. 18 Ouessant. Maasdam, ca. 14 u. v. proeftocht terug Schie dam verwacht Markelo. pass. 17 Gibraltar. Noordwijk, verm. 20 v. R'dam n. W. 'Italië. Nestor, 16 v. W. Indië te Amsterdam. Nigerstroom, 16 v. Amsterdam n. AntWerpen. Nieuw Amsterdam, 16 320 m. O. ten Z. Cp. Race Nelly, 17 11 u. v. Teneriffe n. Kaapstad. Oranjestad, 16 v. Barbados n. Madeira. Oranjefontein, 16 330 m Z. ten W. Walvisbaai. Orestes, 18 210 m. ZW. Flores. Oranje, 17 v. Colombo n Belawan. Ondina. 18 Tripoli te Le Havre. Orion, 17 van Gibraltar. Poelau Laut, 17 van Indonesië te Amsterdam. Polyphemus. 16 van Bremen te Amsterdam. Prins Joh W. Friso, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Prins Alexander, 17 v. Dover te R'dam. Prins Willem II, 17 v. Amsterdam te Montreal. Papendrecht. 16 150 m. O. ten Z. Malta. Parkhaven, 16 v. Antw. n. R'dam. Prints Fred. Willem. 16 dwars Dover. Prins Frederik Willem, pass. 17 Lands End. Prins Willem III, 17 in Str. v. Mackinac. Prins Willem V. 17 v. Milwaukee n, Sarnia. Phrontis. 18 v. Indonesië te Amsterdam, Polydorus. 17 v. New Orleans te Mobile. Prins Willem TV. 17 te Antwerpen. Rossum, 16 v. Vlissingen naar Huelva. Rad.ia, pass. 17 Anderhalfgraadskanaal. Remp'ang, pass. 16 ten Z. Cevlon. Rijndam, 16 710 m W. ten Z. Fastnet. Ridderkerk. 17 v. Mombassa n. Aden. Rondo, 18 v. Soerabaja n. Panaroekan. Saparoea. 16 v. Londen te Amsterdam. Sliedrecht, 17 van Mena el Ahmadi n. Lands- End. Salatiiga. 17 te Palembang. Straat Banka. 17 v. Yokohama te Nagova verw. Stad Schiedam, 17 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Breda, pass. 16 Lizard Head. Stad Arnhem, 16 van Rotterdam naar Narvik. Somersetshire, 15 v. Tj. Priok n. A'dam via Colombo. Said j a. 16 te Muntok. Sigli, 17 v. Tjllatiap te Tj. Priok. Sloterdijk. 16 v. Cheribon n. Tegal. Sommelsdijk, 16 v. Bremen naaf Hamhurg. Stad Vlaardingen. 16 460 m. NO. Cp. Race Straat Malakka, 17 v. Adelaide te Fremantle. Straat Socnda. 16 400 m. N.NW. Tristan da Cunha Sunetta. 16 dwars Cherbourg verwacht. Swartehor.dt. 16 van Cheribon. Salawati. 16 250 m. ZO. Sable eil. Scherpendrecht, 18 v. Rio Grande te Paranagua verwacht. Singkep, 17 v. Marseille n. Livorno. Slamat. 17 van Marseille n. Halifax. Stad Haarlem. 17 v. Lulea naar R'dam Straat Makassar, 18 v. Santos te Rio de Janeiro Soestdijk, 17 v. New York n. Baltimore. Stad Maastricht. 18 v. Vlaardingen te R'dam. Samarinda, 18 te San Francisco. Sc'nie, pass. 17 16 u. San Miguel. Stad Alkmaar. 20 ca. 16 u. v Wabana aan de Hoek van Holland verwacht. Stad Dordrecht, vertr. 18 v. R'damn. Palermo. Salland. 13 v. Buenos Aires te Amsterdam. Tero, verm. 19 v. Buenos Aires n. N. Amerika Tiba, 16 v. Bremen te Buenos Aires. Tamo, pass. 16 Fernando Noronha n. Santos. Tarakan. 16 van Aden naar Djeddah. Tegelberg, 17 te Kaapstad. Tabian, pass. 16 St. John's ell. Tasman, 16 v. Belawan naar Singapore. Tawali. 16 540 m. O. Flores. ™-£at?ak' 1B v# Balikpapan n. Soerabaja. Tjibodas, 16 500 m. Z. ten O. Okinawa. Tjipanas, 16 rede Saguay Philippijnen. Tjiwangiu. 16 v. Balikpapan te Makassar. Tomori, 16 dwars Kp. Selatan. Tibia, 16 1230 m. NO. Guadeloupe. Tjikampek, 14 v. Yokohama n. Makassar. Talisse, 18 te Belawan. Ternate, 17 van Port Said. Teucer, 18 v. Port Swettenham te Singapore. Tjisadane, 16 te Mauritius. Trompenberg, 17 v Antw. n. Hamburg. Um, 14 v. Cp. Haitien n. New Orleans. Utrecht, 17 v. Los Angeles te San Francisco. Van Heutsz, 15 v. Singapore n. Kobe, veendam, 17 760 m. w. Lands End 21 ca. 10 u. Southampton verwacht. Winsum, pass. 16 Ouessant Willem Ruys, 21 3.30 u. v. Tj. Priok aan de Hoek van Holland verwacht. Waal, pass. 17 Gibraltar. Westland, 17 te Recife. IJsel, 17 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zeeland (SSM), 17 v. Blyth te Hamburg verw. Zonnewijk. verm. 13 v. Montreal n. Nederland. Zaan, 17 19 u. v. Toppila n. R'dam. Zijpenberg, 17 te Itajai.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10