Ghavam Soeltaneh wil Perzische olie-industrie op gang brengen Egyptische regering'reeds thans ten val gekomen Arrestatie Haags zakenman onthulde spionnagecomplot Vijf en veertig opvarenden van brandend Noors schip gered Dr. Drees moet afzien van medewerking der A.R. Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Demonstraties tegen nieuwe premier die pro-Engels wordt geacht Birma vraagt China en Sovjet-Unie om hulp Het woord is aan Zes Nederlanders onder de geredden; vier man vermist Hun wens, de leiding van Sociale Zaken te krijgen, kan hij niet inwilligen Maar verwacht haar niet te krijgen Koning Faroek weigerde aanvankelijk ontslag van Hoessein Sirry te aanvaarden Rode Kruis heeft 460.000 leden Adenauer vraagt politiek dak voor Europa Naphtaline-lading vatte vlam Grote hoeveelheden strategisch materiaal gingen naar Oost-Europa De kabinetsformatie ö7e JAARGANG No 9 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 21 JULI 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG 169 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TEHERAN, (Reuter). „De olie-indus trie moet zo spoedig mogelijk weer op gang komen", aldus heeft de nieuwe Perzische premier, Ghavam es Soeltaneh, Zaterdag op een persconferentie verklaard. Hij zei, dat hij bestudeerde, of de kwestie direct met Engeland dient te worden opgeno men, of dat men via de internationale bank tot een oplossing zou trachten te geraken. Desgevraagd verklaarde de nieuwe pre mier, dat hij zich later zou uitspreken over een eventuele terugkeer naar Perzië van de Britse deskundigen, die het land verleden jaar na de nationalisatie verlieten. Twintig journalisten, die acht maanden geleden hun toevlucht zochten in het par lementsgebouw, hebben Zaterdag hun toe vluchtsoord verlaten en zich naar de nieu we premier begeven. Zij namen indertijd binnen het gebouw van de „Madjlis" de wijk, omdat volgens hen hun leven in ge vaar was wegens hun oppositie tegen Mos sadeq. Zaterdagmorgen heeft de Amerikaanse ambassadeur in Perzië, Henderson, pre mier Ghavam bezocht. De „Vereniging ter bestrijding van het imperialisme", die onder communistische leiding staat, heeft een beroep gedaan op oud-premier Mossadeq, op de religieuze leider Kasjani en op de leden van het na tionale front om gezamenlijk te strijden tegen het „imperialisme en Ghavam es Soeltaneh". Zaterdagavond deden zich in Teheran botsingen voor tussen aanhangers van Mossadeq en politie en soldaten. Twee personen werden ernstig gewond en men vreest voor hun leven. De politie bewaakte de bureaux en de clubs van het nationale front. Naar aanleiding van de onlusten is de avondklok ingesteld. Het nationale front heeft voor vandaag een algemene staking uitgeroepen uit protest tegen het aftreden van Mossadeq. De regering had via de radio bekend gemaakt, dat als de Zaterdag begonnen staking van de bus diensten in Teheran gisteren niet zou zijn opgeheven zij dezê diensten zal overne men. Volgens radio-Teheran zijn uit alle de len van Perzië telegrammen binnengeko men, waarin de nieuwe premier steun wordt toegezegd. Voorts is via de radio een beroep gedaan op het volk om kalm te blijven en „zich niet te laten opruien". Premier Ghavam heeft radiografisch alle districtsgouverneurs en plaatselijke autori teiten verzocht krachtig op te treden tegen alle schendingen van de openbare orde. Protest Uit Abadan en Kermansjah zijn berich ten binnengekomen, die melding maken van stakingen uit protest tegen het aftreden van Mossadeq. Volgens gewoonlijk goed- ingelichte kringen heeft de regering beslo ten de gouverneur van Zuid-Perzië naar Teheran te ontbieden om een verklaring te geven over de stakingen in Abadan, waarvoor hij verantwoordelijk wordt ge steld. Een woordvoerder van de Britse ambas sade te Teheran heeft aan de pers ver klaard. dat Engeland nog steeds bereid is de oliekwestie langs de weg van onder handeling op te lossen. De Perzische godsdienstige leider Kats- jani heeft op een Zondag te Teheran ge houden persconferentie opgewekt tot het voeren van een „heilige oorlog" tegen pre mier Soeltaneh. die hii als een „agent van Groot-Brittannië beschouwt. Uitspraak Door de griffie van het Internationaal Gerechtshof in Den Haag is thans meege deeld, dat het hof op Dinsdag 22 Juli om 5 uur des middags een openbare zitting zal houden, teneinde zijn oordeel in het olie geschil de kwestie van de bevoegdheid van het Hof bekend te maken. Gevechten In Teheran zijn vanochtend ongeregeld heden uitgebroken, troepen openden het vuur om duizenden demonstranten te ver spreiden. Er vielen 20 doden. Meer dan 200 personen werden gearresteerd. De demonstranten braken ruiten en vie len politie-auto's aan. Sommigen begonnen tegen de hekken van het parlementsgebouw op te klimmen. Tenslotte werd de hulp van tanks en pantserauto's ingeroepen. Uitein delijk werd de menigte met behulp van knuppels en bajonetten uit de buurt van het parlement verdreven. Het werk in de hoofdstad lag geheel stil. Alle winkels en bureaux, met inbegrip van RANGOON (Reuter). De Birmese premier Noe heeft op een massabijeen komst te Rangoon medegedeeld, dat zijn land officieel om economische hulp van de Sovjet-Unie en China zal vragen. „Wij wil len zien, of de Sovjet-Unie en China hulp willen geven aan een land als het onze, dat weigert hun satelliet te worden", zei hij. De premier verklaarde, dat Birma van de V.S. economische hulp ontvangt zonder voorwaarden. „Wij willen weten, of derge lijke hulp ook zal worden verstrekt door de Sovjet-Unie en China". In politieke kringen, die in nauwe relatie tot de premier staan, wordt gezegd, dat de aankondiging is bedoeld om de Birmese communistische opstandelingen er van te overtuigen, dat de Sovjet-Unie en China geen economische hulp zonder voorwaar den zullen verstrekken. De communistische opstandelingen voe ren een campagne, waarbij zij er op aan dringen, dat Birma zal ophouden met het aanvaarden van Amerikaanse economische hulp en de Sovjet-Unie en China zal vra gen om hulp zonder voorwaarden. het telegraafkantoor waren uit sympathie met de demonstranten gesloten. Journalis ten, die hun telegrammen kwamen aanbie den kregen het advies: „Ga maar naar Soeltaneh en vraag hem om je telegram men te verzenden". Later werden de openbare gebouwen en het telegraafkantoor door soldaten afgezet. Sommigen der betogers klommen op de in dit gebied gestationneerde tanks en ver broederden zich met de soldaten. Ook uit andere delen van cle stad werd verbroede ring van politie en betogers gemeld. Beto gers vernielden een standbeeld van de Sjah en geruchten deden de ronde, dat de Sjah wellicht het parlement zal ontbinden en premier Soeltaneh meer volmachten zal geven. Een woordvoerder van het hof heeft de geruchten, volgens welke Soeltaneh is afgetreden, tegengesproken. CAIRO (Reuter). De Egyptische pre mier is gisteren afgetreden. Het aftreden van minister-president Sirry Pasja kwam onverwachts. De premier had Zaterdag avond nog gezegd voornemens te zijn bin nenkort onderhandelingen met Groot-Brit tannië aan te vangen ter regeling van nog niet opgeloste Brits-Egyptische vraagstuk ken. De thans afgetreden Hoessein Sirry Pasja vormde zijn kabinet op 2 Juli. Hij was de opvolger van Hilaly Pasja, die vier maan den aan het bewind was geweest. Het aftreden van premier Sirry Pasja Werd bekendgemaakt door radio-Caïro. Er werd geen commentaar op het bericht ge geven. Hafez Pasja, het hoofd van het kabinet des konings, heeft tegenover persvertegen woordigers verklaard, dat koning Faroek de ontslagaanvrage van premier Sirry Pasja aanvankelijk niet wilde inwilligen. Hij voegde hieraan toe, dat vergeefs was gepoogd Sirry Pasja op zijn besluit te doen. terugkomen. Daarna aanvaardde de Koning het ontslag. Er is nog geen kabinetsforma teur aangewezen. Het nieuws van het aftreden van Sirry Pasja als minister-president van Egypte werd te Londen, tengevolge van de Egyp tische censuur, met twaalf uur vertraging ontvangen. Ondanks Hafez Pasja's verklaring, dat nog niemand is opgedragen een nieuwe regering te vormen, meent men in Caïro, dat de kabinetschef zelf daartoe pogingen aanwendt. Hafez Pasja heeft besprekingen gevoerd met de leiders der liberale en Saa- distenpartijen en met andere onafhanke lijke staatslieden. Het hoofd van de Egyptische censuur heeft de buitenlandse correspondenten te Caïro heden medegedeeld, dat alle uiteen zettingen in hun berichten over de omstan digheden van de regeringscrisis, elk com mentaar hierop en gissingen omtrent de afloop, zullen worden geschrapt, ook indien „officiële kringen" als bronnen worden genoemd. De ontslagbrief aan Koning Faroek van Sirry Pasja, die nog geen drie weken pre mier is geweest, werpt geen enkel licht op de diepere gronden van deze nieuwe regeringscrisis. Volgens persberichten heeft Sirry Pasja verklaard, „niet langer in staat te zijn de verantwoordelijkheid te dragen". Benjamin Franklin: Verzoeken als men kan dwingen, geleiden als men kan gelasten dat is de hoogste tact. Arbeiders uit de Russische zóne van Duitsland slaan palen in de grond voor eew prikkeldraadversperring langs de grens van West- en Oost-Duitsland nabij Braunlage in het Harzgebergte. Deze foto werd genomen met een telelens, terwijl de Oost-Duitse politie, die toezicht op het werk houdt, buiten gezicht was. In Breda is Zaterdag de algemene ver gadering van het Nederlandse Rode Kruis gehouden. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal afdelingen op 31 December 1951 370 was, het aantal leden bedroeg ruim 460.000. In 1951 hebben ongeveer 10.000 perso nen zich bereid verklaard na hun dood hun ogen af te staan voor hoorn vliestransplan tatie. Op verzoek van de staatssecretaris van Volksgezondheid besloot het dagelijks bestuur zijn medewerking te verlenen aan het aanmaken en distribueren van been- transplantatie. De organisatie van de been- transplantatiedienst kreeg in het voorjaar 1952 haar beslag. Enige Hagenaars hebben Zondagmiddag boven Den Haag een luchtspiegeling waar genomen. Zij zagen heuveltjes en bossen, waar een riviertje doorheen liep. Ook was er een stuk zee te onderscheiden, waarboven meeuwen vlogen. Nu een aantal met bomen afgesloten overwegen van rode knipperlichten zijn voorzien en verwacht mag worden, dat dit aantal nog sterk zal worden uitgebreid, ves tigt de ANWB er de aandacht op, dat dit rode knipperlicht „Stop" betekent. BAMBERG (Reuter) De West-Europese ministers van Buitenlandse Zaken zullen op hun bijeenkomst van deze week in Parijs spreken over het maken van een begin met een Europese politieke organisatie en parlement", aldus heeft de West-Duitse bondskanselier dr. Adenauer Zondag op een bijeenkomst Van Katholieke mannen- organisaties te Bamberg verklaard. Volgens Adenauer zou het „politieke dak" van Europa zo spoedig mogelijk gebouwd moe ten worden, daar de Europese verdedi gingsgemeenschap en de gemeenschap van kolen en staal alleen de eenheid van Europa niet kunnen waarborgen. Slechts wanneer de Sovjet-Unie respect heeft ge kregen voor de kracht van een verenigd Europa zal zij haar gehele Europese poli tiek willen herzien. „Dan zal de tijd voor onderhandelingen gekomen zijn", aldus Adenauer. Vijfenveertig opvarenden van het Noorse vrachtschip „Black Gull", waaronder zes Nederlanders, hebben urenlang in doods angst verkeerd doordat in de nacht van Vrijdag op Zaterdag, toen het schip dat uit Hamburg naar New York op weg was op ongeveer 100 kilometer van Long Island voer, een grote hoeveelheid naphta- line bij de lading vlam vatte en het schip (Van onze parlementaire redacteur) Hedenmorgen is gebleken dat het overleg van de formateur met de Anti-Revolution- nairen tot een negatief resultaat heeft geleid. Dr. Drees ziet na de jongste bespre kingen en het schriftelijk overleg voor zich geen mogelijkheid meer, het thans met dr. Schouten en de zijnen eens te worden. Op dit zeer belangrijke ogenblik in de formatiepogingen heeft dr. Drees dit hedenmorgen zelf aan de journalisten mede gedeeld. „Van A.R.-zijde", zo verklaarde de for mateur, „is eerst gevraagd om zowel Sociale Zaken als Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, of Binnenlandse Zaken aan een A.R.-minister toe te vertrouwen. Daartegen bestond van mijn kamt bezwaar. Ik heb toen aanvankelijk mondeling met dr. Schouten de mogelijkheid aangeroerd, aan de A.R. Buitenlandse Zaken en Justi tie aan te bieden. Allerlei omstandigheden hebben er tenslotte toe geleid, dat ik, wat functies en richtingen betreft, in het Vrij dag met dr. Schouten gevoerde gesprek bevestigd in een brief van 19 Juli Justi tie en Verkeer en Waterstaat heb aange boden. Daarbij wees ik er onder meer op, dat het hier twee belangrijke departemen ten betreft, die geheel door het hoofd van het departement beheerd worden en waar van geen onderdelen onder een staatssecre taris staan; dat de toewijzing van vier portefeuilles aan A.R. en C.H. tezamen betrekkelijk gunstig mag heten, voorts dat de minister van Verkeer en Waterstaat ambtshalve zitting heeft in tie Raad voor Economische Aangelegenheden uit het ka binet. Hierop vestigde ik de aandacht om dat er bij de A.R. speciale belangstelling bestaat voor het economisch beleid. Zaterdagmorgen ontving ik schriftelijk antwoord van dr. Schouten, hierop neer komend dat de A.R. er accoord mee kon den gaan dat twee hunner een ministers post zouden krijgen en dat zij waardering koesterden voor het feit dat in dit opzicht gedacht was aan op zichzelf belangrijke departementen als dat van Verkeer en Waterstaat en dat van Justitie, maar dat zij erop bleven staan voor de A-R- één van de sociaal-economische departementen te verlangen, in het bijzonder dat van Sociale Zaken. „Bovendien", zo zei dr. Drees verder, „zijn er nog andere bedenkingen bij de A.R. ten aanzien van de door mij gedachte be zetting van andere posten in het kabinet, speciaal wat de richting aangaat van hen die ik daarvoor zou willen uitnodigen. In het bijzonder bleek men van A.R.-zijde bezwaar te hebben tegen het voornemen een vooraanstaande figuur uit het N.V.V. voor Sociale Zaken uit te nodigen. Hier ligt een principiële tegenstelling. Ik zie niet in, waarom wel vertegenwoordigers van werkgeversorganisaties in een ministe rie zitting mogen nemen en niet vertegen woordigers van werknemersorganisaties. Er was ook in mijn schema gedacht aan opneming van iemand die uit de katholieke i arbeidersbeweging is voortgekomen. Dr. Drees gaf te kennen dat hij geen kans ziet de tegenstellingen te overbruggen. Hij merkte nog op dat de P. v. d. A. ook na de verkiezingen niets extra's heeft gevraagd, maar dat zij anderzijds geen enkele reden ziet afstand te doen van het tot dusverre door een P. v. d. A.-ministcr beheerde de partement van Sociale Zaken. De formateur besloot: „Wij zullen nu de consequenties van deze loop van zaken onder de ogen moeten zien. Ik heb reeds de andere fractieleiders op de hoogte ge steld en morgen om half elf zullen op mijn verzoek prof. Romme, de heer Tilanus en mr. Donker met mij een bespreking heb ben." Het staat wel onomstotelijk vast dat de formateur niet nader over een eventuele wijziging in de door hem aan de A.R. toe bedachte portefeuilles wil onderhandelen. De Koningin is door dr. Drees telefonisch op de hoogte gesteld van de situatie waarin thans de kabinetsformatie is komen te ver keren. in lichter laaie zette. Vier van de opvaren den sprongen, om aan de vlammen te ont komen, overboord en men heeft hen niet teruggevonden. De anderen zijn opgepikt door het Zweedse schip „Gripsholm". De „Gripsholm" meldde Zaterdag over de redding, dat 24 opvarenden van de „Black Gull" zich in een reddingboot be vonden, en dat 21 anderen op het voordek stonden samengedrongen. Een reddingboot van de „Gripsholm" kwam juist op tijd om deze 21 personen aan boord te nemen. Zij stonden op het punt in het water te springen om buiten het bereik van de vlammen te blijven en in dat geval zou het twijfelachtig zijn geweest, of zij allen gered hadden kunnen worden. Nadat enkele gewonden behandeld waren, zijn 44 van de 45 geredden door een kotter van de kustwacht overgenomen om aan wal gebracht te worden. De bootsman Nils Varen, die ernstige brandwonden opliep, is aan boord van de „Gripsholm" gebleven. De geredden zijn, op Stateneiland aan wal gebracht, acht van hen werden in een ziekenhuis in Brooklyn opgenomen. Van de zes Nederlanders voei-en er vijf als passagiers mee. Het zijn de heer J. A. Driesprong, 62 jaar, zijn vrouw J. Drie sprong, 57 jaar en zijn dochter W. A. Drie sprong, 18 jaar, allen uit Boskoop. De heer P. Spaanderman, 36 jaar, uit Santpoort en de heer J. de Nobel, 67 jaar, uit Haarlem. De zesde geredde Nederlander is de olie man J. Slotboom. De vier vermisten zijn allen leden der bemanning. Bijzonderheden over de brand en de oor zaak ervan zijn schaars. De leden van de bemanning hebben van de rederij order gekregen zich hierover niet tegenover ver- slaagevers uit te laten. Een sleepboot heeft Zaterdagavond het wrak van de Black Gull op sleeptouw ge nomen en is nu onderweg naar New York. De sleepboot heeft geseind, dat de brand is uitgewoed. De gehele bovenbouw van het schip is verwoest. In aansluiting op het door de Volkskrant gepubliceerde verhaal over de arrestatie van de Haagse zakenman H. van D., die met behulp van valse papieren transacties zou hebben gevoerd met agenten en in kopers van communistische landen, waar door goederen ter waarde van millioenen achter het IJzeren Gordijn zijn verdwenen, vernemen wij, dat men tevens op het spoor is gekomen van een wijdvertakt spionnage complot, waarvan de leden niet alleen tot taak hadden belangrijke gegevens over de in West-Europa gevestigde industrieën te verzamelen, doch bovendien moesten zorg dragen voor het verwekken van politieke onrust. Reeds twee jaar lang werken de inlichtingendiensten van de betrokken lan den intensief samen, maar ondanks het feit. dat interessante gegevens konden worden verzameld over de activiteit van bepaalde lieden, is men. er neg niet in geslaagd de hoofdfiguren, die men ook zoekt in de krin gen van diplomatieke vertegenwoordigin gen, te arresteren. De personen, op wie de internationale politie thans het oog laat vallen en die in de organisatie als zodanig een onderge schikte rol spelen en meer als „bemidde laars" moeten worden gezien, hebben zich in een recent verleden op politiek 'gebied niet onbetuigd gelaten. In Nederland, Bel gië en Frankrijk, waar de agenten ieder voor zich een bepaald werkterrein hebben toegewezen, zijn het veelal voormalige aan hangers der nationaal-socialistische par tijen. In West-Duitsland betreft het groepen lieden, die als „neo-fascisten" worden aan geduid en die merkwaardigerwijs nauw contact onderhouden met communistische groeperingen. Hoe wijd vertakt het com plot is, moge blijken uit het feit, dat men op het spoor is gekomen van contactperso nen, die in Zuid-Amerikaanse landen ver blijf houden. De arrestatie var\ Van D., die overigens een zeer onbeduidende rol zou hebben ge speeld en slechts een van de vele schakels in dit spel van verdachte economische en financiële transacties zou zijn, is voor de organisatie in haar* geheel wel op een zeer ongelegen moment gekomen, althans voor dat onderdeel, dat tot taak had op korte termijn politieke spanningen te verwekken. Immers het stond op het programma om, ten tijde van de oprichting van Duitse ge vechtsgroepen waarvoor, onmiddellijk na dat de Bondsdag en Bondsraad hieraan hun goedkeuring zouden hebben gehecht, een grootscheepse wervingsactie zou begin nen, in geheel West-Duitsland onrust te kweken. Zowel de Amerikaanse als de Engelse inlichtingendiensten beschikken dienaan gaande over zeer waardevolle aanwijzin gen. Het betreft hier plannen, welke in dit voorjaar op een samenkomst van commu nistische leiders in Praag zijn opgesteld. De instructies aan hen, die de agitatie hebben te voeren, zijn reeds enkele maanden gele den uitgegaan. Een belangrijk onderdeel vormt het ontketenen van „corruptie schandalen", waarbij hoge regeringsambte naren zijn betrokken. Een luchtfoto van de brandende „Black Gull" Diplomatiek contact Met betrekking tot de transacties, welke Van D. op zijn naam heeft staan, is geble ken, dat zowel in Antwerpen als in Rot terdam op geregelde tijden samenkomsten had met personen, die met behulp van consulaire ambtenaren, ambassade of lega tie-personeel over papieren beschikte, die het hun mogelijk maakte op gemakkelijke wijze de grenzen te overschrijden. Het wa ren deze lieden, die bij Van D. de bestel lingen deden, welke deze op zijn beurt weer bij andere contactpersonen onderbracht. De zaken zaten zo ingewikkeld in elkaar, dat Van D. zelf pas soms maanden later hoorde, dat de leveringen tot stand waren gekomen. De opdrachtgevers bleven zo veel mogelijk buiten schot. Hun taak be stond voornamelijk hieruit dat zij Van D. het benodigde kapitaal verschaften. Bij voorbaat schakelde men geen perso nen in, die in de zakenwereld een zekere reputatie genoten. De provisies, welke wer den gegeven, waren niet gering. Zij be droegen soms 25 procent van het totaal bedrag, dat in de tonnen liep. Van D. werkte zoveel mogelijk alleen. Slechts één man was in alle geheimen ingewijd. Op deze man heeft de recherche nog niet de hand kunnen leggen. Concurrentie Van D. is tegen de lamp gelopen, doordat er een wrijving is ontstaan tussen hem en andere figuren, die op dezelfde wijze clan destiene transacties met Oost-Éuropese landen tot stand brachten. Deze kwamen er achter, dat Van D. bij hun contactperso nen orders had geplaatst. Zij vreesden concurrentie en maakten buiten Van D. om met de uitvoerders van de orders bepaalde afspraken. Te laat hebben de figuren ach ter de schermen, die zowel in Tsjecho- slowakije als Engeland, Frankrijk en Italië moeten worden gezocht, de moeilijkheden in de boezem van de organisatie kunnen verhinderen. Er werd zelfstandig geope reerd, maar door het feit, dat nu de officiële bescherming werd gemist, liepen de zaken fout. Het zal. moeilijk zijn om de ingewikkelde kluwen van intriges te ontwarren. Behalve dat levex-anties werden gedaan, welke ge dekt werden door vervalste documenten, werd er door de uitvoerders zonder dat de „leiders" daarvan iets af wisten, gesmok keld. Hierbij ging het meer om juwelen en deviezen voornamelijk dollars dan om goederen. Moeilijk is het om na te gaan, hoe lang gn voor welk een totale waarde de Oost- Europese landen van de transacties heb ben geprofiteerd. Wel moet worden aange nomen, dat voor een waarde van enige millioenen dollars aan betonijzer, koper, alluminium, boor-diamanten, ijzeren buizen en nog niet afgewerkte producten, achter het IJzeren Gordijn zijn verdwenen. De controle op diverse verladingen is verschex-pt evenals die aan de grenzen op personen, die als zakenlieden een activiteit ontplooien, die niet in ovex-eenstemming is met de omvang van de bedrijven of on dernemingen, welke zij vertegenwoordigen. Te Woensel reed een vrachtauto uit Rotterdam met lege duivenmanden een lichtmast omver en botste daarna tegen een boom. De bestuurder van een personenauto, die achter deze vrachtauto aanreed, schrok en reed waarschijnlijk daardoor op een van de andere kant komende vrachtauto in. De vier inzittenden van de personenauto werden gewond. NU EN DAN BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N-M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer en nu en dan bewolking. Matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere tempera turen dan vandaag. 22 Juli Zon op 4.47 uur, onder ?0 45 uur Maan op 4.56 uur onder 21 ld uur 'Nieuwe maan) Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 21 Juli Hoog water: 3.17 en 15.46 uur. Laag water: 11.20 en 23.46 uur. Dinsdag 22 Juli Hoog water: 3.57 en 16.24 uur. Laag water: 12.01 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1