Nederlands elftal in finale door subliem spelend India verslagen rnrnmunimêm,/ Fanny Blankers, Hans Harting en Wim Slijkhuis vallen uit H'eLn<t TRUMPY MAAR*k TRIUMPH Té virtuoos Brazilië lijdt nederlaag tegen Duitsland De Spelen in cijfers Zilveren médaille voor hockeyers in Helsinki Midvoor Dosanjh scoorde vier maal tegen machteloze defensie Shirley Strickland de snelste op de 80 meter horden altijd wint VRIJDAG 25 JULI 1952 3 Amerikaanse athlcten naar Amsterdam Europees hockey-elftal samengesteld SLECHTE DAG VOOR ATHLETEN Prins Bernhard met twee dochters naar Helsinki Peking China alsnog naar de Spelen Oost-Duitsland lid van de F.I.F.A. KO" DE TRIUMPHATOR VIRGINIA ATHLETIEK: SCHERMEN: GYMNASTIEK: VIJFKAMP: VOETBAL: Het Nederlands hockey-elftal heeft het in de finale van het Olympisch tournooi niet tegen India kunnen bolwerken. De gouden médaille kwam terecht bij het team, dat de meeste aanspraak op de Olympische titel maakte. En de vreugde over het winnen van de zilveren médaille, iets dat sedert 1928 niet meer was gebeurd, werd er niet door verstoord. De Oranjehemden troffen hun tegenstanders overigens in een vorm, zoals deze het gehele tournooi nog niet hadden gedemonstreerd en waarin zij in de loop van de wedstrijd nog meer groeiden. Ongetwijfeld werd door de Indiërs in deze wedstrijd het beste hockey vertoond, dat sedert de oorlog ten beste is gegeven op Europese velden. Zij maakten prachtig gebruik van hun superioriteit in lichaamstechniek en balbe handeling en zo zuiver was hun korte spel, dat de Nederlandse verdedigers de gehele wedstrijd van het kastje naar de muur lie pen. Het zou eentonig worden om steeds weer opnieuw uit te weiden over het su blieme spel van.de Aziatische spelers, maar het is feitelijk het enige wat er over deze wedstrijd te zeggen valt. De strijd werd gespeeld door India en Nederland liep er min of meer als figu rerend sparringpart ner bij. Velen vroe gen zich tijdens deze demonstratie wel eens af, waarom de Nederlanders niet zo vochten als zij tegen Pakistan had den gedaan. Maar naarmate de wedstrijd vorderde werd het allen dui delijk, dat vechten onbegonnen werk was. „Wat valt er nog te vechten, wanneer je als ver dediger van het kastje naar de muur wordt gestuurd", was de vraag van een van de Nederlandse achterhoedespelers na afloop. En inderdaad stonden de Nederlanders machteloos tegen de hockey-v'irtuozen, die met schijnbewegingen, flitsend passeren en afgemeten passes naar het doel van Mulder drongen. Onze landgenoten mochten dan hun mannetje staan, wanneer het op tech niek en tactiek aankwam, waren zij tegen de perfect spelende Indiërs nergens. Fout op fout Ancion (hij het meest), Drijver, Derckx en doelman Mulder, zij stapelden de ene fout op de andere en nergens in het veld was een Nederlands speler, die leek op de man, die in hetzelfde shirt, op dezelfde plaats en met dezelfde wil om te winnen tegen Pakistan had gespeeld. Aanvoerder Loggere en rechtsbinnen Esser waren zon der twijfel de beste spelers van het elftal, maar ook zij slaagden er niet in zich geheel los te werken. In de eerste vijf minuten zag het er overigens niet naar uit, dat India zo'n ge makkelijke en grote overwinning zou gaan behalen. De. Nederlandse aanval nam da delijke na de beginbully het initiatief en Esser had reeds een lange corner kunnen aangeven, nog voor de voorhoede van In dia zich over de Nederlandse bullylijn had vertoond. In de verdediging Maar lang behoefde men hierop niet te wachten, want nog voor er twaalf minuten verstreken waren had India een reeks ge vaarlijke aanvallen op iiet Nederlandse doel ondernomen. Oranje trok zijn verde diging en middenlinie geheel terug. Het hierdoor ontstane gat achter de voorhoede moest nu overbrugd worden door lange verre passes. Maar het plaatsen van de achterspelers was zwak en steeds was het een speler van India, die de bal onder schepte om er een nieuwe aanval mee op te bouwen. De Nederlandse aanval kreeg hierdoor uiteraard te weinig steun om gevaarlijk te kunnen worden en tot de rust bleef het spelbeeld hetzelfde: Nederland sterk terug gedrongen met af en toe een uitval, die door gebrek aan stootkracht van de voor hoede op niets uitdraaide, en India voort durende in de aanval met geraffineerd spel, waaronder onze landgenoten moede loos werden en fouten gingen maken. Vier doelpunten Vier doelpunten waren het gevolg van deze constante druk. Het eerste kwam na een kwartier spelen, toen middenvoor Do- Behalve Shirley Strickland, Gaston Reiff en diens landgenoot Theys zullen aan de revanche-wedstrijden, die 10 Augustus in het Olympisch stadion in Amsterdam wor den gehouden, deelnemen de volgende Amerikaanse athleten: Don Laz, polsstok hoogspringen; Stanfield, sprinter; Davis, hordenloper; Whitfield op 800 en 400 me ter; Cole, eveneens 400 meter-loper; Ashen- felter, 3000 meter hindernis en Montez, 1500 meter loper. Voorts zal de Amerikaan se dames-estafetteploeg naar Amsterdam komen. De definitieve lijst van deelnemers en deelneemsters zal dezer dagen worden sa mengesteld. ADVERTENTIE BARTEUcfolSSTRAAT 20 TEI.Ï3439 FALCON MANTELS JASSEN In het Olympisch Stadion in Amsterdam zal Zaterdag twee Augustus een hockey wedstrijd worden gespeeld tussen de Olym pische kampioen India en het Europees elftal. Onmiddellijk na afloop van de finale in Helsinki tussen Nederland en India werd het elftal, dat Europa zal vertegenwoor digen, door de voorzitter van de FIH, onze landgenoot jhr. L. J. Quarles van Ufford, bekend gemaakt. De samenstelling is als volgt: Doel: Van Leer (België). Achter: Dubois (Belg) en Drijver (Ne derland). Midden: Cockett (Gr.-Br.), Loggere (Nederland) en Robinson (Gr.-Br.). Vóór: Nunn (Gr.-Br.,), Esser (Ned.), Kruize (Ned.), Conroy (Gr.-Br.) en Kli- mik (Polen). Het meespelen van de Pool Klimik is nog niet geheel zeker. Wanneer hij niet zal kunnen uitkomen, zal de linksbuitenplaats worden bezet door de Duitser Rosenbaum. De hockey-elftallen, die de prijzen behaalden in het Olympisch tournooi in Helsinki, tijdens de cérémonie protocolaire. Links de Nederlandse ploeg, in het midden die van India en rechts het team van Groot-Brittannië. sanjh een bal vrij kreeg uit een voorzet van linksbuiten Rajagopal. Vier minuten later was het weer raak. Weer kreeg Dosanjh de bal toegespeeld en alsof hij de bal aan zijn stick had gebonden, zo liep hij tussen enkele Nederlanders door de cirkel binnen. In de hoek van de slagcirkel gaf hij een harde voorzet, die door de teruglopende spil Loggere verkeerd werd beoordeeld. Via de stick van de Neder landse captain verdween de bal achter Mulder. Het was ook geen verrassing, toen links binnen Kunmar Singh het derde doelpunt maakte, nóch toen Dosanjh twee minuten voor het verstrijken van de eerste helft Drijver en de verkeerd uitlopende Mulder passeerde. De thee deed de Nederlanders kennelijk goed want evenals in het begin van de wed strijd wisten zij het spel nu naar de helft van India te verplaatsen. Er was een dui delijke verbetering te constateren in het aanvalsspel. De combinaties in het binnen- trio werden sneller en gevaarlijker. Maar lang duurde dit overwicht niet. Toen de gehele Nederlandse defensie bleef staan voor een vermeend geval van trappen, maar de Britse scheidsrechter rustig liet door spelen, kreeg Dosanjh een open goal voor zich (50). Nederland scoort Van de middenbully af gingen Kruize en Esser er toen vandoor. Kruize week naar de rechtervleugel uit, gaf de bal scherp voor het doel cn zonder zich te bedenken maakte Esser van de hem geboden kans gebruik (51). Nederland had hiermede alle kruit ver schoten. Weer trok het gehele team zich in de verdediging terug en India kreeg vrij spel tot aan de cirkel. Er was nog maar één man die stand hield en die voorkwam, dat de nederlaag tot in de dubbele cijfers liep. Maar ook Loggere kon niet voorko men dat Dosanjh nog een keer raak schoot. Bij een strafcorner werd de bal tweemaal vergeefs ingeslagen, de derde keer was het een doelpunt. Nog enkele minuten bleef de achterhoede van het Oranje-team tegen de overmacht worstelen, toen klonk het eind signaal: voor de vijfde achtereenvolgende maal, van 1928 af, was India als Olympisch kampioen uit de strijd gekomen. Het is Donderdag een slechte dag geweest voor de Nederlandse deelnemers aan de athletiekwedstrijden in Helsinki. Fanny Blankers gaf de strijd op in de finale van de tachtig meter horden Hans Harting moest de strijd staken op de vijftien honderd meter en Wim Slijkhuis op hetzelfde nummer moest ook al de haan verlaten. De beide laatsten zelfs al tijdens het lopen van hun eerste serie. Voor cle wedstrijd 80 meter horden kwam Shirley Strickland naar Fanny Blankers toe om haar het beste te wensen. De eerste start was vals, omdat Maria Sander te vroeg weg was. Onze landgenote startte daarna goed en gelijk met Shirley Strick land, die naast haar liep, ging ze over de eerste horde. De tweede horde stootte Fanny 'Blankers echter om, waardoor zij haar balans kwijt was. Zij stapte er als het ware bovenop. Wel nam ze nog de derde horde, doch toen liep ze de baan af. De strijd was verloren. Terneergeslagen verlaat Fanny Blankcrs- Koen de baan in het Olympisch stadion in Helsinki, nadat zij in de finale van de 80 meter horden voor dames de tweede horde had omgeworpen. (Telefoto). Onze landgenote liep terug naar de start en ter Wijl Shirley Strickland na haar overwinning met een tijd van 10,9 werd toegejuicht, trok Fanny haar trainingspak aan en verdween naar de kleedkamer. Harting valt uit Later op de dag kwamen de series 1500 meter, waarop Hans Harting en Wim Slijk huis-zouden starten. In de eerste serie nam Hans Harting direct de kop en verkreeg een ruime voorsprong. Omdat de A.A.C.-er niet over een eindspurt beschikt, wilde hij trachten door een hoog tempo zijn voor sprong zo groot te doen zijn, dat men hem in de sprint niet meer kon kloppen. Voor de eerste 400. m. noteerde hij een tijd van 57.5 sec. Zeer snel, want in de vol gende series werden de eerste 400 meter afgelegd in 62 sec., 60.4 sec. en 65.6 sec. Na 500 meter greep Ilans Harting echter met beide handen naar zijn rug en even later verliet hij de baan. De Olympische Spelen waren ook voor hem geëindigd. Hij had een hinderlijke pijn, waarvan hij al enige dagen last had. Ook Slijkhuis Ook Slijkhuis gaf men niet veel kans. Men wist, dat hij nog steeds last had van zijn achillespezen. Bovendien had hij al zo lang zijn training niet kunnen voortzetten en op wedstrijden al vele malen verstek moeten laten gaan. Na de start lag hij in zesde positie. Twee ronden lang, toen gaf ook hij de wedstrijd op. Prins Bernhard, die zoals bekend op treedt als Chef d'Equipe van de Neder landse Olympische hippische ploeg, zal Zaterdag per vliegtuig naar Helsinki ver trekken. Met de Prins reizen de prinsessen Bea trix en Irene naar de Finse hoofdstad mee. De Prins en 'zijn dochters zullen gedurende hun verblijf vertoeven op het zich daar reeds bevindende koninklijke jacht Piet Hein. Het ligt in de bedoeling van de prins vier Augustus weer naar Nederland terug te vliegen. De gedelegeerde van de Chinese Volks republiek, Cheng Chic Pai heeft medege deeld dat zijn land aan de Spelen zal deel nemen. De ploeg die onderweg is, bestaat uit veertig leden. Cheng Chic Pai vertelde, dat zijn land zou willen deelnemen aan voetbal, basket ball en aan de zwemwedstrijden. De Finse gedelegeerde Kaarlo Alakari heeft daarop verklaard, dat China harte lijk welkom is maar alleen aan het zwem men zal kunnen deelnemen, mits de ploeg binnen 24 uur in Helsinki aankomt. Voor het voetbaltournooi, dat reeds tot de halve finales is gekomen en het basketballtour- nooi, waarvoor de groepen reeds zijn inge deeld, komen de Chinezen niet meer in aanmerking. Op het congres van de FIFA werden als nieuwe leden aangenomen de Ceylon Voet bal Bond in Colombo, de sectie voetbal van de Duitse Democratische Republiek in Berlijn, de Parsatan Sepakbola Schuruh Indonesia (PSSI) te Djakarta, de Singa pore Voetbal Bond te Singapore, de Zuid- Afrikaanse Voetbal Bond te Johannesburg, de Voetbalbond van Vietnam te Ceylon, de Ethiopische Voetbal Bond te Addis Abeba en de Voetbalbond van Lao te Vien tiane. Op het ogenblik zijn 81 landen lid van de FIFA. De West-Duitse Voetbal Bond stemde blanco toen het punt van toelating van Oost-Duitsland ter sprake kwam. Als in de toekomst eenheid in Duitsland tot stand komt, zal slechts één voetbalbond van dit land tot de FIFA kunnen worden toege laten. ADVERTENTIE In een aanvankelijk amusante, daarna zeer spannende en tenslotte bewogen wed strijd hebben de Duitse voetbalamateurs tot ieders verwondering, en waarschijnlijk in de eerste plaats van henzelf, met 42 van Brazilië gewonnen en zich zodoende in de halve finales van het Olympisch voetbal tournooi geplaatst. Zij dankten deze over winning aan hun dapper volhouden, ook toen zij met 20 achterstonden. Tijdens de hele eerste helft had dit elftal zich vermoeid met het sjouwen achter on bereikbare ballen, die de Braziliaanse ar- tisten of acrobaten, al naar gelang men ze noemen wil, elkaar met het grootste gemak en met een kalmte die af en toe overging in nonchalance, uit alle mogelijke en on mogelijke posities feilloos toespeelden. Man voor man waren de Brazilianen wat bal- contróle en lichaamsbeheersing betreft, beter dan hun tegenstanders. Hun keeper Cavalheiro deed aan de be roemde Uruguees Mazali uit de twintiger jaren denken door de gedurfdheid van zijn sprongen en het meesterschap waarmee hij ook harde schoten klemvast ving. Zwoegende Duitsers Tegen deze ploeg stak het spel van de ijverig zwoegende Duitsers in de eerste helft zeer pover af. Vermoedelijk waren zij blij dat de achterstand in de eerste helft tot een 01 beperkt bleef. Pinto had na melijk in de elfde minuut, na een verras send staaltje van voetbalvirtuositeit op de linkervleugel door Neto en Moreira, de bal hard in het Duitse doel geschoten. Na de hervatting kwamen ook de Duit sers tot enkele gevaarlijke doorbraken. Toch scoorden de Brazilianen weer toen Alvez kwam toestormen en in volle ren een verre pass inschoot. Ieder waande de'strijd beslist, maar een minuut later waren de Duitsers voor het doel van Cavalheiro, die vergeefs greep naar een door de rechts binnen Schroeder ingekopte voorzet van zijn linksbuiten Klug, en het werd zelfs gelijk, want in de laatste tien seconden van de wedstrijd schoot de linksbuiten Klug, uit een door Schroeder genomen vrije schop, de bal onhoudbaar in, waarmee hij tevens het hart brak zo leek tiet althans van Cavalheiro, die minutenlang met het hoofd in zijn handen languit op het veld bleef liggen Verlenging beslist wedstrijd In de vijfde minuut van de verlenging kreeg de Duitse middenvoor Zeitler de bal uit een verre pass van zijn linkshalf, hij draaide zich snel om en schoot de bal voor de derde maal langs Cavalheiro. Razend snel ging het spel nu op en neer, om beur ten kwamen beide doelen in gevaar, maar na een kwartier stonden de Duitsers nog altijd met 32 voor. Scheidsrechter Ellis kreeg het daarna drukker dan misschien ooit te voren in zijn loopbaan. De hele Braziliaanse ploeg was voor het Duitse doel, maar de goal kwam,, zoals zo vaak in dergelijke omstandigheden, aan de andere kant, twintig seconden voor het einde, toen drie Duitsers doorbraken en Schroeder de uitgelopen Cavalheiro kon passeren. Een geflatteerde Duitse zege ongetwijfeld, maar toch niet onverdiend. IJver en geestdrift waren ten slotte betere troeven gebleken. 80 nieter horden. Finale: 1. Shirley Strickland (Australië) 10.9 sec. (nieuw wereldrecord, nieuw Olympisch record en Olympisch kampioene). 2. Golubich- naja (Rusl.) 11.1 sec. 3. Maria Sander (Duitsl.) 11.2 sec. 4. Anneliese Seon- buchner (Duitsl.) 11.2 sec. 5. Jean Des- forges (Gr. Britt.) 11.6 sec. 110 meter horden. Halve finale: 1. Dil- lard (V.S.) 14 sec. 2. Barnard (V.S.) 14.2 sec. 3. Doubleday (Australië) 14.5 sec. 4. Popov (Sovjet-Rusl.) 14.7 sec. 5. Roudniska (Frankrijk) 14.9 sec. 6. Hill- dreth (Gr. Britt.) 14.9 sec. Tweede halve finale: 1. Davis (V.S.) 14.4 sec. 2. Bulanchik (Rusl.) 14.5 sec. 3. Weinberg (Australië) 14.6 sec. 4. Lor- ger (Joegoslavië) 14.7 sec. 5. Suvivuo (Finl.) 14.9 sec. 6. Parker (Gr. Britt.) 15 sec. Finale: 1. en Olympisch kampioen: Dillard (V.S.) 13.7 sec. (nieuw Olym pisch record). 2. Davis (V.S.) zelfde tijd. 3. Barnard (V.S.) 14.1 sec. 4. Bulanchik (Rusl.) 14.5 sec. 5. Weinberg (Australië) 14.7 sec. 6. Doubleday (Australië) 14.8 sec. 400 meter. Eerste serie: 1. Haas (Duitsl.) 47.5 sec. 2. Lewis (Gr. Britt.) 47.8 sec. 3. Carr (Australië) 48 sec. 4. Adamik (Hongarije) 48.5 sec. 5. Planas Del Rio (Cuba) 49.4 sec. 6. Rehman (Pakistan) 51.2 sec. Tweede serie: 1. Ignatjev (Rusl.) 48.1 sec. 2. Back (Finl.) 48.5 sec. 3. Bloech (Oostenrijk) 49.6 sec. 4. Rasquin (Luxemburg) 50 sec. 5. Anderton (Z. Afrika) 50.3 sec. 6. Amatayakul (Thi- land) 52.9 sec. Derde serie: 1. Wint (Jamaica) 47.3 sec. 2. Carroll (Canada) 48 sec. 3. Soly- mosi (Hongarije) 49.2 sec. 4. Steger (Zwitserl.) zelfde tijd. 5. Suikkari(Finl-) 50.9 sec. 6. Zeb (Pakistan) 51 sec. Vierde serie: 1. Wolfbrandt (Zweden) 48.4 sec. 2. Higgins (Gr. Britt.) 48.7 sec. 3. Matoba (Japan) 49.4 sec. 4. S.yllis (Griekenland') 49.7 sec. 5. Acarbay(Tur- kiie) 50.7 sec. 6. Jacob (India) 51.5 sec. 'Vijfde serie: 1. McKenley (Jamaica) 48 sec. 2. Van Biljon (Z.-Afrika) 48.1 sec. 3. Moens (België) 48.6 sec. 4. Ban- halmi (Hongarije) 49.4 sec. 5. Gill (Is rael) 50.2 sec. 6. Von Gunten (Zwitserl.) 50.7 sec. Zesde serie: 1. Whitfield (V.S.) 48.6 sec. 2. Gutierrez (N.-Zeeland) 48.7 sec. 3. Rocca (Italië) 49.2 sec. 4. Braenn- stroem (Zweden) 50.1 sec. 5. Sousa (Mexico) 50.3 sec. 6. Doybak (Turkije) 51.1 sec. Zevende serie: 1. Degats (Frankrijk) 48.5 sec. 2. Curotta (Australië) 48.7 sec. 3. Lombardo (Italië) 49.3 sec. 4. Hai- degger (Oostenrijk) 49.9 sec. 5. Lowagie (België) 50.1 sec. Achtste serie: 1. Geister (Duitsl.) 47.9 sec. 2. Camus (Frankrijk) 48 sec. 3. Filo (Tsjechoslowakije) 48.7 sec. 4. Larusson (IJsland)' 49.7 sec. 5. Svadanandana (Thail.) 53.6 sec. 6. Stokes (Guatamala) zelfde tijd. Negende serie: 1. Cole (V.S.) 48.3 sec. 2. Die (Gr. Britt.) 48.7 sec. 3. Pilags (Rusl.) 49.2 sec. 4. Garcia Delgado (Cu ba) 49.2 sec. 5. Uytterhoeven (België) 50 sec. 6. Hamilius (Luxemburg) 50.3 sec. Tiende serie: 1. Rhoden (Jamaica) 48.1 sec. 2. Mach (Polen) 48.5 sec. 3. Dolan (Ierl.) 48.5 sec. 4. Goudeau (Frankrijk) 48.8 sec. 5. Clement (Cana da) 50 sec. Elfde serie: 1. Lavery (Canada) 48.4 sec. 2. Lituev (Rusl.) 48.8 sec. 3. Rivera Paniagua (Porto Rico) 49.3 sec. 4. Siddi (Italië) 50.9 sec. Tweede ronde. Eerste serie: 1. Wint (Jamaica) 46.9 sec. 2. Lavery (Canada) 17.5 sec. 3. Wolfbrandt (Zweden) 47.8 sec. 4. Gutierrez (Venezuela) 48.6 sec. 5. Lewis (Gr. Britt.) 49 sec. 6. Schnei der (Zwitserland) 49.2 sec. Tweede serie: 1. Rhoden (Jamaica) 47.2 sec. 2. Matson (V.S.) 47.4 sec. 3. Haas (Duitsl.) 47.4 sec. 4. Curotta (Australië) 47.6 sec. Derde serie: 1. Whitfield (V.S.) 47.6 sec. 2. Geister (Duitsl.) 47.7 sec. 3. Car roll (Canada) 47.7 sec. 4. Van Biljon (Z.-Afrika) 48.5 sec. 5. Degats (Frank rijk) 48.8 sec. 6. Dick (Gr. Britt.) 49 sec. Vierde serie: 1. McKenley (Jamaica) 47.4 sec. 2. Cole (V.S.) 47.7 sec. 3. Ig natjev (Rusl.) 48 sec. 4. Camus (Frank rijk) 48.1 sec. 5. Higgins (Gr. Britt.) 49.1 sec. 1500 meter. Eerste serie: 1. Barthel (Luxemburg) 3 min. 51.6 sec. 2. Dohrow (Duitsl.) 3 min. 51.8 sec. 3. Ericsson (Zweden) 3 min. 52 sec. 4. McMillan (Australië) 3 min. 52 sec. 5. Iharos (Hongarije) 3 min. 56 sec. 6. Dlugobors- ki (Polen) 3 min. 57.8 sec. Tweede serie: 1. Druetzler (V.S.) 3 min. 51.4 sec. 2. Landqvist (Zweden) 3 min. 52.2 sec. 3. Jungwirth (Tsjechoslo wakije) 3 min. 52.4 sec. 4. Velvebel (Rusl.) 3 min. 52.6 sec. 5. Pystvnen (Finl.) 3 min. 53 sec. 6. Eyre (Gr. Brilt.) 3 min. 53.2 sec. Derde serie: 1. Aberg (Zweden)3 min. 51 sec. 2. Johansson (Finl.) 3 min. 51.2 sec. 3. Lamers (Duitsl.) 3 min. 52.4 sec. 4. Parnell (Canada) 3 min. 53.4 sec. 5. Prossinag (Oostenrijk) 3 min. 54.2 sec. 6. Jennings (Z.-Afrika) 3 min. 55.3 sec. Vierde serie: 1. El Mabroek (Frank rijk) 3 min. 55.8 sec. 2. McMillan (V.S.) zelfde tijd. 3. Bannister (Gr. Britt.) 3 min. 56 sec. 4. Tolgyesi (Hongarije) zelfde tijd. 5. Landy (Australië) 3 min. 57 sec. 6. Otenhajmer (Joegoslavië) 3 min. 57.8 sec. Vijfde serie: 1. Hoskins (N.-Zeeland) 3 min. 56.2 sec. 2. Herman (België) 3 min. 56.2 sec. 3. Nankeville (Gr. Britt.) 3 min. 56.4 sec. 4. Belokourov (Rusl.) zelfde tijd. 5. Vaharanta (Finl.) 3 min. 56.8 sec. 6. Montez (V.S.) 3 min. 58.2 sec. Zesde serie: 1. Lueg (Duitsl.) 3 min. 52 sec. 2. Cevona (Tsjechoslowakije) 3 min. 53.4 sec. 3. Boysen (Noorwegen) 3 min. 55 sec. 4. Ross (Canada) 3 min. 55.2 sec. 5. Vernier (Frankrijk) 3 min. 56.8 sec. 6. Potrzebowski (Polen) 3 min. 56.8 sec. 5000 meter. Finale: 1. Zatopek (Tsje choslowakije) Olympisch kampioen, 14 min. 6.6 sec. (nieuw Olympisch record). 2. Mimoun (Frankrijk) 14 min. 7.4 sec. 3. Schade (Duitsl.) 14 min. 8.6 sec. 4. Pirie (Gr. Britt.) 14 min. 18 sec. 5. Cha- taway (Gr. Britt.) 14 min. 18 sec. 6. Perry (Australië) 14 min. 23.6 sec. 7. Beres (Hongarije) 14 min. 24.8 sec. 8. Andersson (Zweden) 14 min. 26 sec. 9. Albertsson (Zweden) 14 min. 27.8 sec. 10. Anoufriev (Rusl.) 14 min. 31.4 sec. 11. Parker (Gr. Britt.) 14 min. 37 sec. 12. Taipale (Finl.) 14 min. 40 sec. 10 km snelwandelen. Tweede serie: 1. Coleman (Gr. Britt.) 46 min. 12.4 sec. 2. Maggi (Frankrijk) 46 min. 47.8 sec. 3. Hindmar (Zweden) 47 min. 6 sec. 4. Schwab (Zwitserl.) 47 min. 6 sec. 5. Do- lezal (Tsjechoslowakije) 47 min. 6.2 sec. 6. Fait (Italië) 47 min. 23.4 sec. Speerwerpen (dames). Eindresultaat: 1. Dana Zatopkova (Tsjechoslowakije) 50.47 meter (Olympisch kampioene). 2. Aleksandra Chudina (Rusl.) 50.01 m. 3. Elena Gorchakova (Rusl.) 49.76 m. 4. Galina Zybina (Rusl.) 48.35 m. 5. Lilly Kelsby (Denemarken) 46.23 m. 6. Marlis Muller (Duitsl.) 44.37 m. Kogelslingeren. Eindresultaat: 1. en Olympisch kampioen: Csermak (Honga rije) 60.34 meter (nieuw wereldrecord, nieuw Olympisch record, nieuw Euro pees en nieuw Hongaars record). 2. Storch (Duitsl.) 58.86 m. 3. Nemeth (Hongarije) 57.74 m. 4. Dadak (Tsje choslowakije) 56.81 m. 5. Redjkin(Rush) 56.55 m. 6. Wolf (Duitsl.) 56.49 m. Floretschermen. Eindstand: 1. en Olympisch kampioen: d'Oriola (Frank rijk) 8 gew. part. 2. Mangiarotti (Italië) 6 g.p. 3. Di Rosa (Ilalië) 5 g.p. 4. Lataste (Frankrijk) 4 g.p. 5. Buhan (Frankrijk) 4 g.p. 6. Younes (Egypte) 4 g.p. Uitslag na laatste dag: Ploegenklas- sement voor negenkamp: 1. en Olym pisch kampioen: Sovjet-Rusland, 527.03 pnt. 2. Hongarije, 520.26 pnt., 3. Tsjecho slowakije, 503.32 pnt. 4. Zweden, 501.83 pnt. 5. Duitsland, 495.23 pnt. 6. Italië, 494.74 pnt. 7. Bulgarije, 493.77 pnt. 8. Polen, 483.72 pnt. 9. Roemenië, 433.10 pnt. 10. Oostenrijk,477.80 pnt. 11. Frank rijk, 476.35 pnt. 12. Joegoslavië, 474.88 pnt. 13. Finland, 473.92 pnt. 14. Neder land, 473.02 pnt. 15. Verenigde Staten, 467.36 pnt. 16. Groot Brittannië, 457.31 pnt. Ploegenklassement gereedschapsoefe ning: 1. en Olympisch kampioen: Zwe den 74.20 pnt. 2. Sovjet-Rusland 73 pnt. 3. Hongarije 71.60 pnt. Individuele prestaties op eerste acht nummers der negenkamp: brug met on gelijke leggers (verplichte en keuze oefeningen samen): 1. en Olympisch kampioene: M. Gorondi (Hongarije) 19.40 pnt. 2. M. Gorokhovskaja (Sovjet- Rusland) 19.26 pnt. 3. Agnes Keleti (Hongarije) 19.16 pnt. Paardspringen (verplichte en keuze oefeningen samen): 1. en Olympisch kampioene: 1. Kalinthouk (Sovjet-Rus land) 19.20 pnt. 2. M. Gorokhovskaja (Sovjet-Rusland) 19.19 pnt. 3. G. Mi- naitcheva (Sovjet-Rusland) 19.16 pnt. Evenwichtsbalk (verplichte en keuze oefeningen samen): 1. en Olympisch kampioene: N. Botcharova (Sovjet-Rus land) 19.22 pnt. 2. M. Gorokhovskaja (Sovjet-Rusland) 19.13 pnt. 3. M. Ko- rondi (Hongarije) 19.03 pnt. Vrije oefeningen (verplichte en keuze oefeningen samen): 1. en Olympisch kampioene: Agnes Keleti (Hongarije) 19.36 pnt. 2. M. Gorokhovskaja (Sovjet land) 19.20 pnt. 3. M. Korondi (Honga rije) 19 pnt. De totaal uitslag, individueel over acht onderdelen: 1. en Olympisch kampioene: M. Gorokhovskaja (Rusl.) 76.78 pnt. 2. N. Botcharova (Rusl.) 75.94 pnt. 3. M. Korondi (Hongarije) 75.82 pnt. 4. G. Mi- naitscheva (Rusl.) 75.67 pnt. 5. G. Our- banovitch (Rusl.) 75.64 pnt. 6. A. Keleti (Hongarije) 75.58 pnt. 7. P. Danivola (Rusl.) 75.03 pnt. 8. G. Chamarj (Rusl.) 74.97 pnt. 9. M. Djougueli (Rusl.) 74.95 pnt. 10. K. Petenyi (Hongarije) 74.77 pnt. 62. Lenie Gerrietsen (Nedërl.) 69.47 pnt. 73. Dini Krul-Van der Nolk van Goch (Nederl.) 68.42 pnt. 92. ex aequo: A. Smolnikar (Joegoslavië) en Annie Ros (Nederl.), beiden 66.91 pnt. 94. B. Selbach (Nederl.) 66.68 pnt. 100. Nannie Simon (Nederl.) 66.19 pnt. 106. Jopie Cox-Ladru (Nederl.) 65.35 pnt. 121. C. Selbach (Nederl.) 63.06 pnt. 128. Co Kampen-Tonneman (Nederl.) 61.05 pnt. Kwart finale: Hongarije—Turkije 7-1 (rust 2-0). DuitslandBrazilië 4-2 (rust 0-1). Vierde onderdeel: het zwemmen over een afstand van 300 meter leverde het volgende resultaat op- 1. Hall (Zweden) 4.05.4. 2. Leal Medeiros (Brazilië) 4.11.5. 3. McArthur (V.S.) 4.13.6. 4. Novikiv (Rusl.) 4.16.9. 5. Szondi (Hongarije) 4.19.9. 6. Dekhaev (Rusl.) 4.23.7. Na vier onderdelen luidt het indivi dueel klassement: 1. Hall (Zweden) 24. 2. Szondi (Hongarije) 24. 3. Benedek (Hongarije) 37. 4. Denman (V.S.) 43. 5. Novikov (Rusl.) 45. 6. Egnell (Zwe den) 53. Het landenklassement na vier onder delen luidt: 1. Hongarije 128. 2. Zweden 131. 3. Verenigde Staten 167. 4. Finland 185. 5. Brazilië 240. 6. Chili 255.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5