't 1Binnenhuis Gemeente Haarlem koopt schilderstuk „de dans om het gouden kalf" GEBR. H. F. KIMMAN N.V. Amsterdamse Beurs Posthume hulde aan gesneuvelde militairen Zandvoort A. Steetskamp jubileert Hillegom Balletschool Maud Kool Automobielbedrijf Bloemendaal Openings-V erkoop Gothiek eetkamer „Elita" f 950.- Rotan-Pastoe meubelen f 32.50 Auping en Pullmanbedden Prima gordijnstoffen DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7, Geldlening van twee millioen gulden Burgerlijke Stand van Haarlem Oorkonden uitgereikt aan nabestaanden Duitse mijn opgebaggerd Roken en touwtrekken door kampeerders F ilmvoorstellingen in de openlucht Bijdragen van 372.521 uit het gemeentefonds Strandpachter vierde gouden jubileum Belangrijk bedrag aan geld vermist Zwitserse miste een tas met sieraden Verdacht van verduistering Raad komt bijeen SCHEEPVAART Personenwagens Bedrijfswagens NA MODERNISERING MET SPECIALE PRIJZEN ZIET ONZE ETALAGES N.V. WONINGINRICHTING In anderhalf uur hebben vijfentwintig van de negenendertig leden van de Haarlemse gemeenteraad, die Woensdagmiddag in openbare vergadering waren bijeengekomen, dertig punten behandeld. Bij acht punten vroegen leden het woord. Zonder discussie besloot de raad tot aankoop van het schilderstuk „De dans om het gouden kalf" van de Haarlemse, meester Karei van Mander voor f 8000 ten behoeve van het Frans Hals museum. Het schilderstuk wordt gekocht van de kunsthandel Colnaghi te Londen. De raad ging accoord met het voorstel zich garant te verklaren voor de betaling van rente en aflossing van een door het Sportfondsenbad aan te gane geldlening van f 70.000 voor herstel van het bad. Bij de ingekomen stukken waren een verslag over het jaar 1951 van het Wijk- comité Spaarndam en een bericht, dat de directie van het telefoondistrict niet zal overgaan tot het plaatsen van een tele fooncel in Spaarndam. Op vragen van de heer Goedee (Arb.) antwoordde de voorzitter, burgemeester mr. Cremers, dat er aan een telefooncel geen behoefte bestaat: ook is zij niet rendabel. Het is be kend, dat particulieren in de omgeving van de sluis kunnen telefoneren. De heer Voogd (Arb.) kon zich niet geheel verenigen met het antwoord van B. en W. inzake het bepalen van een leef tijdsgrens voor de leden der commissies tot wering van schoolverzuim en deelde mee deze zaak later weer aan de orde te zullen stellen. Op een vraag van mr. B e 11 i n k (WD) over het vernieuwen van de Liedebrug deelde wethouder Angenent (KVP) mee, dat de onderhandelingen met het polder bestuur en de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude thans zo ver gevorderd zijn dat dit jaar met de werkzaamheden begonnen kan worden. Aangaan van een geldlening Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldlening van f 2.000.000 met de Rijksverzekeringsbank tegen een rente van 4was voor de heer Wen sing (OH) aanleiding enige opmerkingen te maken en te vragen of het voorstel voordelig is. Wethouder H a-p p (Arbeid) antwoord de, dat het beleid van B. en W. van dien aard is, dat geen risico genomen wordt. Het college gaat zeer voorzichtig te werk. B. en W. hadden ook een aanbieding van een andere bank, doch de aanbieding, in het voorstel genoemd, is aantrekkelijker dan de eerste. Geleidelijk kan geld worden opgenomen. Of de gemeente in de toekomst voordelig zal uitkomen is moeilijk te zeg gen. Het geld is nodig voor het uitvoeren van enkele reeds genomen besluiten en voor andere werken die op het programma staan. Het voorstel werd goedgekeurd. Kapitaalsuitgaven voor St. Elisabeths Gasthuis B. en W. vroegen de raad een bedrag van f 96.620 aan de regenten van het St. Elisabeths of Grote Gasthuis ter leen te verstrekken ter bestrijding van de kapi taalsuitgaven over het jaar 1951 ten be hoeve van genoemd gasthuis, het sana torium Eykengaarde en de Clara-stichting. Mr. dr. Schreurs (KVP) was van mening, dat de toelichting van de regen ten niet uitvoerig is, waarna de v o o r- zitter opmerkte, dat de raad reeds de begroting van het Gasthuis, waarin de be dragen genoemd waren, goedgekeurd heeft. Toen was er ook een toelichting gegeven. Dat is thans niet meer nodig. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W., de percelen Grote Houtstraat la en lb opnieuw te verhuren vroeg de heer D e Landmeter (CH), waarom er geen voorstel is over het verhuren van het ove rige gedeelte van het pana. (Hierin is de Nederlandse Handelmaatschappij geves tigd). Wethouder Angenent antwoordde, dat met deze instelling een andere rege ling is getroffen wegens de plannen, in de naaste toekomst naar de Damstraat te ver huizen. Misschien krijgt deze zaak nog dit jaar haar beslag. Samenwerking Hout en Plansoenen en Lichamelijke opvoeding De heer Spek (AR) vroeg bij het voor stel van B. en W., om een crediet beschik baar te stellen voor het bezoden van de sportterreinen nabij de Kleverparkweg en aan de Schalkwijkerweg, of er wel vol doende samenwerking bestaat tussen Hout en Plantsoenen en de dienst voor Lichame lijke Opvoeding. Er is een gebrek aan sportvelden en de kans bestaat dat door ge brek aan overleg het terrein aan de Kle verparkweg te laat zal gereed komen. Dat' had voorkomen kunnen worden. Wethouder Angenent merkte op, dat de heer Spek zich vergist als hij denkt, dat er van een goede samenwerking geen spra ke is. Door het stichten van de dienst van de Lichamelijke Opvoeding is er stagnatie gekomen in het uitvoeren van het plan, dat vroeger onder Hout en Plantsoenen ressorteerde. Bouw van scholen B. en W. hadden een voorstel ingediend over de bouw van een school voor voorbe reidend lager onderwijs op een terrein aan de Oostzijde van de Kamerlingh Onnes- straat. De heer W e n s i n g informeerde of er gebruik kan worden gemaakt van de stan- daard-scholenbouw; hij verwachtte, dat er dan spoedig scholen gebouwd kunnen wor den. Mr. Proper (Comm.) sprak de wens uit, dat de school spoedig tot stand kan Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 Nederl. 47 89% 89% A.K.U 141 141 Unilever 173% g.l. 173% Philips Gloeil. 154% 154% Kon. Petroleum 324 320% A'dam Rubber 81% 80% Holl. Amer. Lijn .149 149 N. Scheepv. Unie 119% 120 H.V.A 98% 97% Deli Mij 75% g.b. 75% Amsterd. Bank 153% 153% Ned. Handel Mij. 139% 139% Rotterd. Bank 154 154 Twentse Bank 153% 153% Anaconda Copper 461/ig g.b 46 Bethlehem Steel 51% 51% Republic Steel 41% 41% Shell Union 76 Vs 76 Vs Tidewater 23 g.b. 23% U. S. Steel 41% 40% komen: deze herinnerde aan de trage gang van zaken bij het bouwen van scholen. Wethouder Geluk (Arbeid) sloot zich bij de wens van mr. Proper aan. Alles hangt echter af van het ontvangen van een urgentieverklaring van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen. Wat betreft de bouw van standaard- scholen merkte de wethouder op, dat hij een bespreking heeft gehad met een aan nemer die in opdracht van het rijk vijftien scholen voor gewoon lager onderwijs moet bouwen. Hieraan heeft Haarlem niets, om dat de plannen voor deze scholen reeds in een vergevorderd stadium verkeren. Boven dien waren de ontwerpen niet in overeen stemming met de eisen van Haarlem. De gemeente moet kleuterscholen bouwen. De raad verenigde zich met het voorstel van B. en W. Rijtijden autobussen Opnieuw kwamen aan de orde de vra gen van de heer W.i 11 e m s e (Arbeid) in zake de rijtijden voor autobussen van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschap pij. De heer Willemse merkte op, dat de vragen inmiddels overbodig zijn geworden omdat besprekingen tussen de directie van de maatschappij en de vakbonden er toe hebben geleid, dat verbeteringen zijn aan gebracht. Het personeel gaat er mee ac coord. Toch vroeg de spreker de aandacht van het college voor het verkeer en daar bij herinnerde hij aan een artikel in Haar lems Dagblad over het grote aantal onge lukken op de Rijksstraatweg. De over heid heeft een belangrijke rol bij het ver keer te vervullen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. de veiligheid van het verkeer en van de autobussen bijzonden ter harte nemen. Met de directie van de N.Z.H.V.M. zijn be sprekingen gevoerd over de rijtijden, toen zij destijds toestemming vroeg over wijzi ging van routes. B. en W. hebben in over weging gegeven het personeel een pauze van epn half uur te geven. Het personeel voelde hiervoor niet veel. B. en W. hadden hierover geen zeggenschap en moest de aangelegenheid aan de directie overlaten. Met belangstelling is kennis genomen van de maatregelen. Voorts deelde de voorzit ter mee, dat het aantal ongelukken niet toeneemt: het verkeer blijft de aandacht houden van het college. Crediet en De vergadering stelde de volgende cre- dieten beschikbaar: f 3.925 voor de Haar lemse Montessorischool, voor aanschaffen van meubelen en uitbreiden van de rijwiel bergplaats; f 750 voor het aanbrengen van een bliksemafleidersinstallatie op de R.K. lagere school aan de Geusevesperstraat; f 690 voor aanschaffen van leerboeken voor de R.K. school aan de Timorstraat; f 3700 ter verbetering van de outillage van het gemeentelijk laboratorium; f 890 voor het doen leggen van een laagspanningskabel; f 2.950 voor het aanscnaffen van veertig tafels en negentig stoelen ten behoeve van de Centrale School no. 1; f 1000 voor aan schaffen van nieuwe vloerkleden ten be hoeve van de HBS B; f 5400 voor het ver nieuwen van de gasketels van de centrale verwarming der kleuterschool aan de Cor nells v. Noordestraat; f 2750 voor het her stellen van de rijwielbergplaats van de Centrale School no. 2; f 975 voor uitbreiden der rijwielbergplaats aan de Centrale School no. 1; f 1600 voor aanschaffen van een electromotor voor de zweminrichting aan de Delft; f 6700 voor het treffen van voorzieningen in de Dr. Huetschool; f 1800 voor het overbrengen van de Schoonheids- en Gevelcommissie en haar secretariaat naar het perceel Kruisstraat 45. Onderwijs De raad verleende eervol ontslag aan mejuffrouw O. Keijser als onderwijzeres bij het voorbereidend lager onderwijs; be noemde tot onderwijzeres aan de Anslijn- school mej. Gottmer te Haarlem, aan de Christiaan Huygensschool mej. G. Groen te Wassenaar en tot onderwijzer aan deze HAARLEM, 6 Augustus 1952 ONDERTROUWD: 6 Aug., A. Boef en H. Elkerbout; T. van den Berg en C. A. Ver dam; R. B. Maas en A. J. M. Springveld; F. van der Pol en C. A. M. Hoorns; W. H. de Jong en G. Silvis; G. J. van Heems en J. Verkerk; N. W. M. van Schie en A. Gosen; J. D. Troost en A. A. Otter; A. H. Lindeman en H. A. Kan; J. J. M. Eichhorn en E. J. Th. van Hulst; J. J. Zwier en C. A. Terstal; A. van der Goes en R. van Eist: H. Zeilemaker en A. van de Wetering; A. B. van der Meij en C. W. van Veggel; A. J. Buitenhuis en M. Z. Bakker; F. L. Moison en R. J. M. Brok; J. N. van Essen en P. A. Kion; P. Appel en C. van Leeuwen; J. A. Scholten en M. H. Scholte; A. Nota en Th. K. Hulsman; J. A. Vernout en Chr. van Beaumont; J. van Gel drop en C. M. van Riel; A. Elfrink en R. W. Isbrucker. GEHUWD: 6 Aug., F. Th. H. Veldhuizen en M. H. Smit; G. W. van der Veldt en M. C. van Geldorp; H. G. van Loosbroek en J. M. Spanjaard; G. Wesselman en A. van Eekeu; M. A. Ligthart en C. J. Vermeer; J. J. van der Aar en K. M. Zekveld; J. A. van Deven ter en K. S. Timmermans; C. B. J. Fenger en M. J. van Emmerik; G. Piersma en A. E. Heuser; C. W. van Doorn en B. Gosen; C. G. Morlang en J. Buining; K. J. Yap en W. J. A. I. P. Ong; J. Kriege en C. A. Teunissen; J. D. G. Crama en L. E. Donleben; J. J. Wijnsouw en J. Timmerman; W. H. van Schoonhoven en A. Jansen; W. C. Steendam en H. van Zeist; J. W. A. Grippeling en D. Stokvis; A. Groen en M. P. Claij. BEVALLEN van een zoon: 2 Aug., C. de Regtvan Roosenbeek; 5 Aug., W. van Aan- holdStassen; L. de Boer—Bouvy; C. J. J. Misset—Pleune; 6 Aug., G. van Schie—Bak ker; I. S. S. Spanjaardvan Esso; G. P. van der Vaart—Welsing. BEVALLEN van een dochter: 5 Aug.. J. F. SliekerLinnekamp; S. WilbrinkSobczik; A. E. van MaasStorchart: L. L. van Wee- zenbeekBosse; R. Stremmingde Könnigh; 6 Aug.. L. C. Mooijman—Rodenburg; A. M. Zuijdam—Koek. OVERLEDEN: 4 Aug., J. P. van Ooster hout, 53 j., Tulpenstraat; 5 Aug., J. M. Velde Kenzen, 81 j„ Schoterweg; F. H. Petter, 85 j., Spionkopstraat. school de heer W. Roorda te Haarlem. Bij het voorbereidend onderwijs werden be noemd de dames C. P. Bruinier te Haarlem, C. Bruyn te Haarlem, P. L. Corstius te Heemstede en G. P. Wouterlood te Sant poort. De heer J. Kroes werd als onder wijzer overgeplaatst van de Spaarneschool naar de Führhopschool. Bij het middelbaar onderwijs werden benoemd: mej. J. G. W. ten Holt te Heem stede, de heer W. J. de Jongh te Haarlem (beiden HBS voor Meisjes), mej. G. Harm- sen te Velsen en de heer w. D. J. Mar- chant (Lorentzlyceum), mevrouw A. A. E. Denijs-Klipp te Haarlem, de heren J. P. C. Heybrock te Amsterdam en H. H. Zwager te Amsterdam (Coornhertlyceum). In het Christelijk Militair Tehuis aan de Jansweg werden gisteravond door de gar nizoenscommandant van Haarlem, luite nant-kolonel J. W. A. Stout, namens de mi nister van Oorlog oorkonden uitgereikt aan nagelaten betrekkingen van 92 militairen uit Haarlem, die in de Tweede Wereldoor log en daarna in 's lands dienst zijn gesneu veld. De bijeenkomst in de bovenzaal van het tehuis, waar velen deze posthume hulde in ontvangst kwamen nemen, werd bijge woond door de hoofdcommissaris van poli tie, de heer J. Fontijne; de commandant van het in Haarlem gelegerde regiment zware luchtdoel artillerie „Ypenburg", lui tenant-kolonel C. van Dommelen, en de beide geestelijke verzorgers van het Haar lemse garnizoen, pater Nijssen en dominee Baak. Voordat hij de oorkonde uitreikte hield luitenant-kolonel Stout een toespraak waarin hij uiteenzette waarom deze uitrei king niet eerder kon geschieden. Hij her innerde daartoe aan het omvangrijke werk van de registratie van de gevallenen in de naoorlogse jaren, dat zo bemoeilijkt werd omdat men er in vele gevallen niet zeker van was of de als vermist opgegeven mili tairen omgekomen of nog in leven waren. Als voorbeeld van deze onzekerheid noem de hij de nasporingen betreffende de slag in de Javazee, waarvan de overlevenden door de oorlog over de hele aardbol zijn verstrooid. „Ik begrijp wat er op dit ogenblik in u omgaat", aldus de spreker, „u hebt een zware tol betaald, u hebt een man, vader, zoon, broer of verloofde, die u dierbaar was, moeten afstaan. Ik besef zeer wel dat thans die oude wonde weer wordt open gescheurd. Ieder uwer komt nu weer in opstand en voelt zich bezwaard. Menselij kerwijs beschouwd moet u ook wel in op stand komen en stelt u zich de vraag of al deze offers niet vergeefs zijn geweest." De overste beschreef daarop de veranderingen die zijn gekomen toen de huurlingen zijn afgeschaft en eigen mannen en zonen onder de wapenen kwamen. ,,U moet voorts be denken", zo zei hij. „dat wat u is aange daan, is opgelegd door een falende mens heid. Zoals wij hier bij elkaar ziin is geen van ons tot oordelen bevoegd. Hij. die dat wèl is is Degene, die het heelal bestuurt en wij als stervelingen hebben er in te berus ten. Moge de gevallenen aan gene zijde van de grens, die deze woelige wereld scheidt van de onzichtbare, die rust deelachtig worden waarnaar uiteindelijk het verlangen van elk mensenhart uitgaat",zo besloot spreker. Nadat de nagedachtenis der gevallenen met een minuut stilte was geëerd, reikte luitenant-kolonel Stout de oorkonden uit. lJmuidense Noordpier taboe Vanmorgen heeft een baggermolen van de Amsterdamse Ballastmaatschappij tus sen de pieren van IJmuiden een zeemijn van een Duits type opgehaald. Het ge vaarlijke ding is gedeponeerd in een lich ter, die aan de binnenkant van de Noord- pier is gemeerd. De politie houdt de Noordpier voor het publiek afgesloten. Vanmiddag zou de mijnendienst van de Marine het gevaarte komen demonteren, of het, als dat onmogelijk is, buitengaats laten exploderen. DEVALUATIE VAN DE RUPIAH? In het jaarverslag van de N.V. Cultuur maatschappij „Pasir Nangka" wordt de voorspelling geuit, dat de Indonesische rupiah ten opzichte van de Nederlandse gulden nog verder gedevalueerd zal wor den. Begin Augustus is in Haarlem-Noord opgericht de stichting tot verbreiding van het Evangelie: Petra JMattheus 16 vers 16). Het secretariaat is gevestigd Vondelweg 212. Woensdag 13 Augustus wordt in de Noorder kapel de eerste bijeenkomst gehouden. De heer A. Steetskamp, wonende aan de Zandvoortselaan 8 te Zandvoort, hoopt op 15 Augustus de dag te vieren, dat hij veer tig jaar bij de Noord Zuid Hollandse Ver voer Maatschappij werkzaam is. De jubi laris kwam op 15 Augustus 1912 in dienst bij de E.S.M. op het kantoor aan de Jans weg te Haarlem. In de loop der jaren is hij opgeklommen tot chef van de algemene dienst. De heer Steetskamp heeft zich voor de maatschappij bijzonder verdienstelijk gemaakt. Hij was een der initiatiefnemers bij de oprichting van het jubileumfonds, is redacteur van het personeelsblad der N.Z.H. en voorzitter van de commissie van bijstand voor het pensioenfonds. Na de viering van zijn jubileum zal de heer Steetskamp vacantie nemen en met ingang van 1 September de maatschappij met pensioen verlaten. Vier directeuren maakte hij mee. namelijk de heren Adams. Burgersdijk, Röell en Jurrissen. Op 18 Augustus zal hij de 65-jarige leeftijd heb ben bereikt en derhalve de pensioengerech tigde leeftijd. Haarlemmer van geboorte, vestigde de heer Steetskamp zich in 1921 te Zandvoort aan welke plaats hij zijn gehele hart ver pand heeft en waar hij op kerkelijk en politiek gebied een voorname plaats innam. Twaalf jaar lang was hij ouderling in de Gereformeerde kerk en jarenlang lid van het bestuur der A.R. kiesvereniging te Zandvoort. Deze functies neemt hij thans om gezondheidsredenen niet langer meer waar. Op Vrijdag 15 Augustus zal ten kantore van de N.Z.H.V.M. aan de Leidsevaart het jubileum worden gevierd. Des middags van 46 uur houdt hij thuis receptie. Een bijzonder aardige avond bereidde het bestuur van de kampeervereniging „Helios" de leden der vereniging Woensdagavond in de grote tent op het strand, door het houden van een wedstrijd in pijproken en touw trekken voor dames. Na ongeveer anderhalf uur touwtrekken, zegevierde in de finale de ploeg, bestaande uit de dames A. Mul, A. Beekman (1), A- Beekman (II), R. Willemse en J. v. d. Storm- De heren begonnen om ruim acht uur aan de rookwedstrijd. Zij ontvingen vijf gram tabak, waarmede zij hun pijp moesten stop pen. Er waren 20 deelnemers. Een half uur na de „start" vielen de eersten af. Tenslotte bleven over de heren L. J. v. d. Burg en H- C. Schutte. Laatstgenoemde moest na 83 mi nuten en 35 seconden de strijd opgeven. De heer Van den Burg rookte toen nog lustig door en werd tot overwinnaar verklaard. Woensdagavond om halftien is de eerste van de zes openlucht-filmvoorstellingen in de maand Augustus, voorbereid door stichting „Touring Zandvoort", gehouden. Het doek was geplaatst aan de Zuidzijde van de Ro tonde op het strand. De kleine oppervlakte van het beeld maakte echter het volgen van de films niet makkelijk. Bovendien zal men, wil men deze voorstel lingen populair maken, met een ander en beter programma dan gisteren moeten komen. Er wordt met recht meer verlangd dan recla mefilmpjes, afgewisseld met oude „stomme" films, waarom 20 jaar geleden nog braaf ge lachen werd, doch die nu reeds lang hebben afgedaan en misschien alleen nog historische waarde hebben. Onlangs heeft de minister van Binnen landse Zaken mede namens zijn ambtge noot van Financiën aan de gemeentebestu ren mededeling gedaan van het besluit om het totaal der nog geblokkeerde gelden van het gemeentefonds, derhalve de saldi over de dienstjaren 1949 en 1950 van dat fonds, in hun geheel vrij te geven. De gemeente Zandvoort kan nog aan spraak maken op een bedrag van 372.521. Deze gelden mogen in het algemeen ge sproken door de gemeente worden aange wend ter dekking van oude tekorten, dan wel voor de financiering van bepaalde ka- pitaalswerken. Te zijner tijd zal het gemeentebestuur omtrent de bestemming der gelden een de finitieve beslissing nemen. Deze week herdenkt de strandpachter E. Bol het feit. dat zijn bedrijf '50 jaar geleden werd opgericht. Een der Nederlandse brouwerijen, waarvan Bol 50 jaar achtereen zijn bier be trokken had, heeft een groot bloemstuk naar het strandbedrijf gezonden, dat thans aan de rechterzijde van de Rotonde is opgetrokken. De vader van de huidige exploitant, Engel Bol, begon in 1902 het bedrijf met een klein zeildoeken tentje vóór het Kurhaus. Nadien werd het t. drijf door diens zoon Elias voort gezet en regelmatig uitgebreid tot één der grootste strandbedrijven in Zandvoort. Wie verhalen wil horen uit het Zandvoorts bad leven van vroeeer, moet met Elias eens een praatje gaan maken. Een te Zandvoort logerende badgast, af komstig uit Amsterdam, kwam bij het ont waken tot de ontdekking, dat uit zijn porte feuille, zich bevindende in de binnenzak van zijn jas, die over een stoel hing, een bedrag van 800— was verdwenen, evenals een bedrag van f 195.dat op het dressoir was gedeponeerd. Een gouden ring, die zich vlak naast dit geldbedrag bevond, was nog aan wezig. De politie werd van het voorval in kennis gesteld. Sporen van braak waren niet aanwezig. Een Zwitserse dame had op het Zand- voortse strand haar tas, toen zij zich een ogenblik verwijderde, in de badstoel gelegd. Bij haar terugkomst miste zij haar tas die een kostbaar dames- en herenhorloge bevatte, een gouden dasspeld, een snoer parels en an dere juwelen tot een gezamenlijke waarde van 1500.Laat op de avond kreeg de politie bericht, dat een Haarlemmer haar tas op het strand had gevonden. Van de inhoud werd niets vermist. Een exploitant van een aer kermisverma kelijkheden te Zandvoort heeft bij de politie aangifte gedaan, dat wantrouwen was gere zen tegen >.en lid van zijn personeel. Dat lid zou zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal van een portemonnaie, door één der bezoek sters in zijn inrichting verloren. Een drietal personen beweerden gezien te hebben, dat de man de portemonnaie had opgeraapt, doch deze bleef tegenover zijn patroon ontkennen. De politie is overgegaan tot het doorzoe ken van de woonwagen, waarin de man sliep en vond daar verscheidene ledige portemon- naies, sieraden en vulpenhouders, vermoe delijk alle in de loop van de tijd door be zoekers verloren in de inrichting. De verdachte, de 32-jarige A. O., afkomstig uit Eindhoven, werd daarop naar het bureau van politie overgebracht, doch bleef ontken nen. Men stelde zich in verbinding met de politie te Ouderkerk aan de Amstel, naar aanleiding van een in één der portemonnaies gevonden bonnetje uit een verkoophuis al daar, waarna bleek, dat men hier verschei dene aangiften van vermissing van goederen had ontvangen gedurende de periode, dat de vermakelijkheid in die plaats haar tenten had opgeslagen. Daar in Zandvoort geen aangifte van vermissing was binnengekomen en óók de benadeelde zich niet bij de politie had gemeld, werd de man naar Ouderkerk over gebracht, waar de politie deze zaak tot klaar heid hoopt te brengen. De in Zandvoort ver loren portemonnaie is later tussen afval ge heel verscheurd teruggevonden. De Raad van de gemeente Hillegom komt Vrijdagavond 8 Augustus bijeen voor een spoedvergadering. De agenda luidt: 1. Reclames plaatselijke belastingen; 2. Opheffing tekencursus; 3. Aan koop grond; 4. Mededelingen. Het ligt in de bedoeling om half acht te beginnen met een besloten vergadering en om circa half negen in openbare vergade ring over te gaan. Arundo, 5 v. R'dam te Montreal. Abbekerk, 6 te Suez. Alamak, 6 te Bahrein. Albireo, 6 te Bahia verwacht. Alhena, 5 te Antwerpen. Amstelkerk, 5 v. Lagos n. Pointe Noire. Aagtekerk, 6 te Hamburg. Alciabi, pass. 6 vm. Fernando Noronha. Altair, 5 ran. v. Santos n. San Francisco. Arendsdtjk, 8 v. Buenos Aires te New York verwacht. Amstelvaart, 6 te Amsterdam. Andijk, 6 te Antwerpen. Am pen an, 7 van Semarang te Soerabaja verw. Aardijk, pass. 5 ten ZW. v. d. Bermuda. Alblasserdijk, pass. 5 ten Z. v. d. Bermuda. Amsteldiep pass. 5 Baham eilanden. Adinda, 5 op de Moesi. Alnati, 5 Paranagua verwacht. Aludra, 5 nog te Basrah Alderamin, 7 v. Rotterdam naar Perz. Golf. Amstelpark, 6 v. Lulea te Baltimore. Amstelstad, pass. 7 Ouessant. Annenkerk, 6 van Antwepren te Rotterdam. Arendsdijk, pass. 6 Bermuda 8 N. York verw. Alchiba, pass. 6 ten W. Madeira. Athena, 7 v. Buenos Aires te Rotterdam. Aliphacca, 7 Victoria verwacht. Amsteldijk, 6 v. New York n. Rotterdam via Antwerpen. Almkerk, 7 Hongkong verwacht. Borneo, 6 v. Colombo n. Djeddah. Bali, 6 nog te Makassar. Bantam, 6 v. Cheribon te Semarang. Barito, 5 rede Bitüng. Billiton, 5 v. Isabella n. Anakan. Bontekoe, 5 v. Donggala n- Kandang. Boskoop, 5 dwars Vigo n. Madeira. Britsum, 5 250 m. W. Lands End. Bunaibaai, 5 v. Tj. Priok n. Singapore. Bcngkalds, 7 v. Tj. Priok te Amsterdam verw. Bidiuk, 6 16 u. v. R'dam n. Tj. Priok. Buru, 6 6.30 u. van Por Said. Baarn, 7 v. La Guaira n. Curasao. Bennekom, 7 te Antwerpen. Barendrecht, 6 v. Mena el Ahmadi n. Gibraltar. Boissevain, 6 van Hongkong n. Manilla. Boschfontein, 7 v. Beira te Dar es Salaam. Ceronia, 6 nm. v. Bahrein te Durban verw. Esso Amsterdam, 5 v. R'dam n. Batonrouge. Caltex Leiden, 6 van Rotterdam naar Sidon. Caltex Nederland, 9 Rotterdam verwacht. Caltex Pemis, 9 Rotterdam verwacht. Caltex Utrecht, 5 30 m. W. Kp. Trafalgar. Chama, 5 Str. Makassar gepass. Congostroom, 7 v. Monrovia te Freetown verw. Ceram, 7 van Genua naar Port Said. Clavella, 6 v. Rotterdam te Vado. Delft, pass. 5 Sombrero. Dalerdijk, 5 140 m. W. Tehuantepec. Delfshaven, 5 390 m. ZO. Cp. Race. Diemerdijk, 5 van Hamburg naar Bremen. Duivendrecht, 5 660 m. O. Cp. Race. Dongedijk, 6 v. Balboa n. Los Angeles. Eendracht, ca. 20 v. Saloniki te R'dam verw. Blmina, 6 van Takoradi te Cape Coast. Eos, 5 van Piraeus naar Limasol. Esso Rotterdam, 5 270 m. N.NO. Flores. Erinma, 5 v. Singapore n. Shimonoseki. Etrema, 6 v. R'dam naar Curagao. Erna, pass. 6 Sa bang n. Singapore. Enggamo, 6 van Madras. Friesland (SSM), 5 nm. v. R'dam te Casablanca Farmsum, 8 v. New Orleans te R'dam verw. Fadrsea, 6 820 m. Z.ZO. Cocos eil. Gouwe, 5 200 m. NW. Siera Leone. Groote Kerk, 5 dwars Bizerta. Garoet, 6 v. Singapore n. Pangkalpinang. Gaasterkerk, 7 v. Rotterdam te Sydney. Gooiland, 6 v. Pto Alegre n. Rio Grande do Sul Groote Beer, 7 van New York te R'dam. Helena, 6 v. A'dam n. W. Indië. Heelsum, 5 nm. v. New Orleans n. Mobile. Hecuba, 4 v. Ciudad Bolivar n.' Guantanamo. Helicon, 5 890 m. NO. Guadeloupe. Holland, 5 v. Beira naar Moma. Hoogkerk, 5 120 m. NO. Massawa. Hydra, 5 100 m. Z.ZW. Mona eil. Haulerwijk, 5 410 m. W. Lands End. Hercules. 5 bij Kp. Bon. Van Heutsz, 3 v. Kobe te Yokohama. Hector, 7 v. Amsterdam te Rotterdam. Helder, pass. 6 San Miguel. Hersilia, 7 van Callao ie Pisco verwacht Indrapoera, pass 5 Elba. Ilos, 5 240 m. O.NO. Crooked eil. Japara (KRL), 5 780 m. W-NW. Flores. Japara ((KPM). 5 v. Tj. Priok n. Palembang. Jagersfontein. 7 v. Durban te East London. Java, 8 v. Makassar te Soerabaja verwacht. Jupiter, pass. 6 Gibraltar. Kota Agoeng, 5 11.30 u. v. Djeddah. Kalimantan, 5 v. Tj. Priok n. Telokbetong. Kota Baroe, 5 280 m. W.NW. Maladiven. Kieklreoht, pass, fi Gibraltar n. Genua. Klipfontein, 6 v. Teneriffe n. Kaapstad. Loenerkerk, 6 te Madras. Larenberg, 6 v. R'dam n. Savona. Le Maire, 5 v. Rangoon. Leopoldskerk, 5 nog te Damman. Lissekerk, 5 nog te Koewait. Lune, 5 70 m. O.ZO. Malta. Laurenskerk, 6 v. Kuwait te Khorramshar. Loppersmn, 7 van Savona te Sfax verwacht. Lekketkerk, pass. 5 Daedalus. Lombok, 6 te Singapore. Leerdam, vertr. 7 v. R'dam n. New York via Halifax. Lindekerk, 6 v. Bushire te Koewait. Laertes, 6 v. Beta wan n. Singapore. Leersum, 6 v. Antwerpen n. Hamburg. Leuvekerlt, 7 v. Khorramshar n. Bushire. Lieve Vrouwekerk, 7 te Hamburg. Loosdrecht, pass. 6 Gibraltar n. Antw. Markelo, 8 v. Sfax te Garston verw. Maas, ca. 11 v. d. Middell. Zee te A'dam verw. Maaskerk, 5 v. Dakar. Maasland, 5 v. Rio de Janeiro. Mariekerk, 5 v. Durban n. Kaapstad. Mitra, pass. 5 Madeira. Myonia, 3 v. Melbourne n. Singapore. Maashaven, 5 nog te Sapele Nigeria. Malvuna, 5 van Soerabaja n. Balikpapan Meerkerk, pass. 5 Bizerta. Mentor, 5 v. Vathi n. Algiers. Mira, pass, Oostpunt Timor. Muiderkerk, 5 150 m. W. Kp. St. Vincent. Murena, 5 400 m. ZO. Bermuda. Modjokerto, 500 m. ZO. Guardafui. Marisa, 6 v. Tj. Uban n. Lyttleton. Marken, 7 v. Madras te Rangoon verwacht. Macuba, 7 van Rio de Janeiro te Santos verw. Mataram, 3 v. Houston te New Orleans. Merwede, 7 van Hamburg n. Mobile. Nestor, 5 1040 m. NO- Barbados. Nieuw Holland. 5 v. Makassar n. Balikpapan. Nieuw Amsterdam, 5 840 m O ten N Cp. Race. Noordam, 11 6 u. aan de Hoek van Holland .verwacht. Ootmarsum, ca. 22 v. Houston te R'dam verw. Oberon, 6 v. New York te Curasao verwacht. Omala, pass. 5 Natuna eil. Ootmarsum. 5 330 m. Z. ten W. Sable eil. Ondina, pass. 6 Finisterre. Oranje, pass. 6 Minieoy n. Suez. Oranjestad, vertr. 7 v. A'dam n. Cristobal. Prins Willem v. Oranje, 5 nm. v. Hamburg. Prins Joh. Willem Friso, 5 440 m. O. Belle Isle Pygmalion, 5 v. Maracaibo n. Cuba. Polyphemus, 5 van Suez. Prins Fred. Hendrik 6 Lands End gepass. Prins Willem II, 6 v. Montreal te Amsterdam. Prins Willem III. pass. 6 Belle Isle. Prins Willem IV, pass. 6 Belle Isle. Prins Willem v. Oranje, 7 te Antwerpen. Radja, pass. 5 Azoren. Ruys, 5 v. Mauritius n. Lorenco Marques. Ridderkerk, 6 v. Marseille n. Antwerpen. Reael, 5 te Ternate. Riouw. 5 140 m. NO. Madras. Rempang, 6 van Genua. Roepat, 7 te Aden. Rotti, 6 van Suez naar Aden. Rijnland. 6 v. St. Vincent n. Recife. Riouw, 6 van Kalinada. Stad Leiden, 5 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Breaa, pass. 5 nm. Florida. Stad Maastricht, 5 nm. v. Bagnoli n. Casablanca. Saparoea, pass. 6 vm. Aden. Sunetta, 6 nm. v. R'dam te Curasao verw. Saidja, 5 te Munlok. Salland, 3 in Golf v. Biscaye. Scherpendrecht, 5 470 m. NW. Cp. Rocas. Stentor, 5 570 m. ZW. ten Z. St. Mana. Straat Malakka, 5 v. Singapore n. Port Swetten- ham. Singkep, 5 90 m. ZW. Socotra. Stanvac Pendopo, 5 v. Sigon n. Sungeigeron0 Sumatra, 5 540 m. W. ten N- Minicoy. Sliedrecht, pass. 5 Finisterre. Stad Arnhem, pass. 6 Gibraltar. Stad Haarlem, 6 v. R dam n. Lulea. Stad Vlaardingen, 6 v. Wabana n. E dam. Straat Makassar, 6 v. Durban n. Mauritius. Straat Banka. 5 te Hongkong. Samarinda, 6 te Seattle. Sarangan, 2 te Los Angeles. Soestdijk, 7 v. Philadelphia te New York verw. Schiediik, 6 van Houston te Brownsville. Sommelsdijk, 6 te Havanna. Teucer, 6 v. Pladju te Semarang. Tjipanas, 5 v. Singapore n. Tamatave. Tegelberg, 6 v. Montevideo. Tosari, 5 5.30 u. v. Suez. Tankhaven III, 5 v. Sungeigeron te Singapore. Tero, 5 730 m, ZO. New York. Themisto, 5 v. Odense te Kopenhagen. Tiberius, 6 v. Demerara te Paramaribo. Tibia, 5 900 m. W. ten N. St. Helena. Tjiluwah, 5 v. Tj. Priok naar Muntok. Tjitjalengka, pass. 5 ten O. Formosa. Tjisadane, 5 140 m. O. ten Z. Cp. Cambodia. Triton, 5 v. Pta Cardon n. Pto Cabello. Talisse, 17 v. Balikpapan te Amsterdam verw. Tawali, 7 v. Baltimore te Houston verwacht. Tiibantjet, 4 te Singapore. Tarakan, 6 v. Amsterdam naar Hamburg. Taria, 7 v. Porto Kha te Mena el Ahmadi venv. Tomini, 7 te Port Said. Tom or i, G v. Beiawen naar Colombo. Veendam, 6 v. New York naar R'dam. Willem Ruys, pass. 5 12 u. Kp. Bon. Waingapoe, 6 v. Soerabaja te Makassar. Waal, 6 van Piraeus naar R'dam. Waterman, 6 560 m. O. St. Helena. Westerdam. 6 750 m. O. Cp. Race. Willemstad, 7 v. Aruba n. Curasao. Winsum, 7 v. R'dam te Hamburg. IJsel, 5 nm. v. Tanger. Zonnewijk. 5 v. R'dam n. Montreal. Zeeland (SSM), 5 v. Lubeck n. Stettin. Zijpenberg, pass. 5 ten W. St. PaulsRock. Zuiderkruis, pass. 6 ten NO. Sable eil. VERKEERSONGEVAL! Auto reed wielrijder aan. Auto werd weggehaald door ta kelwagen. De fiets, gekocht bij VAN VEEN, Zyhveg 26-28 Haarlem, bleef onbeschadigd, f 2,50 per week en zonder vooruitbetaling. KLASSIEK en MODERN BALLET Cursussen te Haarlem en Overveen voor beginners (vanaf 4 jaar) en gevorderden Aanvang September a.s. Aanmelden Telef. 18751 OPEL PRODUCT VAN GENERAL MOTORS Olympia coach6250,— Olympia Bestelwagen 500 kg5200.— Olympia cabr. coach 6550.— 1% ton truck zonder cabine5865.— Kapitën sedan 8675.— 1% ton truck met cabine6850.— (ondernemersprijzen af Rotterdam) Zeer krachtige onverwoestbare 4 en 6 cylinder motoren - zuinig in gebruik - met stabilisator en telescoop schokbrekers - vast op de weg OFFICIAL DEALER VAN GENERAL MOTORS WAGENWEG 8—10 TEL. 13850 PLEIN 23—35 TEL. 11578 BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: G. J. Risseeuw—Böning, z.; C. A. TimmermansNooij, z.; A. C. Stenfert Cornelissen, z.; M. M. v. d. Meij—Deeleman, zoon. ONDERTROUWD: J. E. van Hulst en J. Prins; C. Quant en J. A. Witte; P. de Vries en O. Th. M. v. d. Hart. GETROUWD: G. B, Wielinga en J. Postrna; J. Mulder en H. W. J. Versteegt; T. W. Ruijs en J. M. Emans. OVERLEDEN: D. J. K. Wetselaar, 81 j. ONZER ZAKEN HOUDEN WIJ EEN ÉÉN GREEP Hiervan de alléén-verkoop voor Haarlem en Omgeving Divan bedden enz. Gezellig en niet duur. Rotanfauteuils van af Onze reclame bedstellen met prima damast en garantie 1 persoons f 59.- 2 persoons f 89.- Handweef 120 cm. breed aparte dessins, p. m. f 2.95 vitrage's, per meter f 0.69 JULIANAPARK 58-60-62 (bij Soendaplein) HAARLEM MEEST GESORTEERDE SPECIAALZAAK TOONZALEN le en 2e ÉTAGE VRIJ TE BEZICHTIGEN I

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3