Dr. Drees toch premier? België verkort zijn diensttijd tot eenentwintig maanden Regeling van het Saar-probleem nog geen stap naderbij gekomen Onlusten in Alexandrië: zeven doden, vele gewonden V.S. versterken luchtmacht in het Verre Oosten Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Oud-Eerste Kamerlid J. van de Kieft wellicht minister van Financiën Duur van dienstplicht nu in overeenstemming met Nederland Groot verlof voor mili tairen met 2 jaar dienst Edens huwelijk voltrokken Het woord is aan Textielarbeiders staken fabriek in brand Een dode en drie ernstig gewonden bij autobotsing Ten koste van West-Europa Bemanning van de „Biduk" is zeeziek Gevecht bij Kuningan Generaal Naguib Hodja in ongenade? Mossadeqs pachthervorming 67e JAARGANG No 30 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG 190 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 2731*07. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Bij de tramovergang van de Bentveldseduinweg te Bentveld is Woensdagmiddag een auto dertig meter door een tram meegesleurd en vernield. De bestuurder liep daarbij hoofdwonden op. Een foto van de toestand toen de tram tot stilstand was gekomen. (Van onze parlementaire redacteur) Nadat de formateur gistermiddag voor de vierde keer bezoek had gehad van het K.V.P.-Eerste Kamerlid prof. Beaufort, heeft mr. Donker zelf 's avonds prof. Beel opgezocht en daarna heeft hij op het de partement van Financiën zijn partijgenoot het oud-Eerste Kamerlid de heer J. van de Kieft ontvangen. Uit een en ander mag men vermoedelijk opmaken dat dr. Drees inderdaad als minister-president zou moe ten gaan optreden zodat iemand anders de portefeuille van Financiën zou krijgen; hiervoor zou dan thans de heer Van de Kieft uitverkoren zijn. Uit parlementaire kring verneem ik dat prof. Beèl geen zit ting in dit kabinet zal gaan nemen, maar dat een andere K.V.P.'er als minister van Binnenlandse Zaken zal gaan optreden. In dit opzicht duikt de naam van de tegen woordige minister zonder partefeuille mr. Teulings weer op, die dan tevens onder voorzitter van de ministerraad zou blijven. (Van onze correspondent in Brussel) Het Belgische kabinet heeft gisteren be sloten, dat gezien de mislukking van de Parijse conferentie der Europese defensie- gemeenschap, de Belgische dienstplicht zal worden gereduceerd tot 21 maanden. Deze diensttijd is een eenvoudige rekenkundig gemiddelde van de verschillende dienst tijden, die in Nederlandse eenheden van kracht zijn. De Belgische regering wenst aldus haar inspanning te verlagen op het peil van Nederland, dat na België de langste dienst plicht heeft in de Europese defensie-ge meenschap. Deze situatie is voorlopig, daar de zes ministers van het Europese leger binnen kort te Parijs zullen bijeenkomen om over de definitieve duur van de dienstplicht en de eventuele benoeming van maarschalk Juin tot commandant van het Europese leger te beraadslagen. De Belgische soldaten, die 18 maanden dienst hebben gedaan, zullen na de NATO- manoeuvres afzwaaien. Het communiqué van de Belgische ka binetsraad legt er de'nadruk op, dat de wet van 28 Maart 1951, die de verlengde militaire dienstplicht instelt, van kracht blijft, wanneer de andere landen tot een twee-jaren-termijn zouden besluiten, zal deze in België zonder een nieuwe wet on middellijk van kracht kunnen worden. De vraag rijst, of België op grond van de 21 maanden zijn NATO-verplichtingen zal kunnen voldoen. Hierop gaf een technicus van het departement van Defensie ons het volgende antwoord: Ja, wat de opstelling van de drie Belgische divisies betreft. Neen, wat de organisatie van de binnen landse strijdkrachten betreft. Het is dus op het plan van de binnenlandse veiligheid, dat een speciale inspanning zal moeten worden gedaan. Men denkt er aan personen, die nooit soldaat zijn geweest, gedurende enkele maanden op te leiden voor de diensten van de binnenlandse veiligheid. De recruten, van het dienstjaar 1944, die in de roes van de bevrijding niet werden opgeroepen, zouden alsnog het militaire pak dienen aan te trekken. Maar er zal niet worden over gegaan tot de oprichting van vrouwelijke hulpdiensten. Het voornaamste argument daartegen is overigens niet het „zedelijke" argument. Tijdens de jongste oorlog hebben de En gelse en Amerikaanse legers met hun vrouwelijke „soldaten" nooit een enkel risico genomen. Zij bleven steeds ver bui ten het eventuele bereik van de vijand. Bij een Russische opmars in Europa is dit niet mogeliik. Gisteren is gemeld, dat de Belgische militaire begroting over 1953 niet minder dan 25. milliard francs zal bedragen, of bij kans 2 milliard gulden. Het schijnt niet mogelijk een dergelijke hoge begroting zonder buitendse (Ameri kaanse) hulp te financieren. De minister van Financiën, Albert Edouard Janssen, zal binnenkort naar de V.S. vertrekken om er een lening af te sluiten. De Belgische regering vraagt tevens de spoedige bijeenroeping van de'raad van het Atlantisch pact. Reacties In militaire kringen te Londen is het nieuws, dat België voorlopig zijn diensttijd zal bekorten, met ongenoegen ontvangen, aldus Reuter. Van officiële zijde is nog geen commen taar gegeven, doch men neemt aan, dat het Belgische besluit het moeilijker zal maken, om de doelen voor de staande en de reser vestrijdkrachten in West-Europa te berei ken. Men neemt aan. dat het tevens andere landen zal beïnvloeden bij de vaststelling van hun diensttijd en dat het invloed zal hebben op de door West-Duitsland te nemen besluiten. Reuter tekent hierbij aan. dat de Britse regering steeds bij de NATO-landen aan gedrongen heeft op de invoering van een twee-jarige dienstplicht. Probleem voor de staf BRUSSEL. (ANP). Als gevolg van de beslissing der Belgische regering de mili taire dienstplicht voorlopig op 21 maan den vast te stellen zullen 10.000 dienst plichtigen in October na afloop van de grote manoeuvres naar huis terugkeren. Einde December zal een zelfde aantal dienstplichtigen, dat op dat tijdstip even eens 21 maanden in dienst is geweest, af zwaaien. De Belgische generale staf zit thans met het probleem op welke wijze de gapingen die ontstaan door het huiswaarts keren van deze meer dan 20.000 geoefende militairen bijna een gehele divisie moeten wor den aangevuld. Dit zal slechts kunnen ge schieden met recruten, die in December nog slechts vier maanden in 'dienst zullen zijn. In October zal naar het zich laat aan zien in het bijzonder een groot gebrek ont staan aan chauffeurs, hetgeen een nadelige invloed zou hebben op de mobiliteit der Belgische eenheden. Het ministerie van Defensie is van oor deel dat de drie actieve divisies, die de „interventiestrijdkrachten" vormen, slechts dan doeltreffend haar taak kunnen blijven verrichten, indien de effectieven er van voorlopig met 15 percent worden vermin derd. De duur der dienstplicht in de andere landen van het Atlantisch pact is thans: Verenigde Staten: 24 maanden, Portugal: 24 maanden. Noorwegen: 12 maanden (landmacht) 18 maanden (vloot- en luchtmacht), Luxemburg: 12 maanden, Italië: 18 maanden, Engeland: 24 maanden, Frankrijk: 18 maanden, Denemarken: 18 maanden, Griekenland: 30 maanden-(leger) 32 tot 36 maanden (vloot- en luchtmacht), Turkije: 24 maanden (leger) 36 maan den (vloot- en luchtmacht), Zoals bekendheeft generaal Pddgway de opperbevelhebber der NATO-strijd- krachten, verklaard, dat de landen van het Atlantisch pact de diensttijd op 24 maanden moeten brengen. Het schijnt wel vast te staan dat de for mateur bereid is aan het verlangen van de K.V.P. te voldoen, om een K.V.P.'er de por tefeuille van Buitenlandse Zaken aan te bieden. Vanochtend heette het dat uitein delijk prof. Beaufort zelf toch niet het mi nisterschap zou aanvaarden. Nu is het dus zoeken naar een andere katholiek voor die functie op het Plein. Hier en daar heet het dat voor een minister van Buitenlandse Zaken op het ogenblik ernstig in aanmer king zou komen de heer Speekenbrink, op het ogenblik verbonden aan het Hoge Com missariaat in Djakarta en behorende tot de geestverwanten van prof. Romme. Tegen een candidatuur-Luns zouden uiteindelijk overwegende bezwaren in P. v. d. A.-krin gen hebben bestaan vanwege diens conser vatieve opvattingen in het bijzonder ook wat de verhouding tot Indonesië betreft. Vanmiddag komt de K.V.P.-fractie bij een. Van deze belangrijke bijeenkomst zal veel afhangen. Naar ik in politieke krin gen vernam is het zeer goed denkbaar dat daar onder meer ook nog ter sprake komt een wens om naast een tot de K.V.P. be horende minister van Buitenlandse Zaken bovendien een K.V.P.'er te zien optreden als minister zonder portefeuille. Indien dit laatste zou gebeuren, gaan de gedachten weer uit naar mr. Blaisse. Vanochtend om 12 uur heeft de forma teur minister In 't Veld ontvangen. Dit be zoek duurde slechts zeer kort. Ofschoon altijd nog denkbaar blijft dat een dergelijke bespreking zou kunnen dienen om uiteen te zetten waarom een thans demissionnaire bewindsman geen plaats in het nieuwe kabinet zou kunnen krijgen, bestaat er meen ik reden om er veeleer toe over te hellen dat mr. In 't Veld is uitgenodigd om Wederopbouw ook in de nieuwe ploeg te blijven leiden. Intussen kan niet met ge noeg nadruk worden vastgesteld dat op dit ogenblik de beslissing zal afhangen van wat er vanmiddag in de fractie van de K.V.P. gebeurt. Het heet wel dat daar nog al enige ontstemming zou heersen over de wijze waarop er door prof. Beaufort bemid deld zou zijn, maar het vermoeden dat ten slotte de K.V.P. bevredigd zal worden als haar ook nog een minister zonder porte feuille naast een minister van Buitenlandse Zaken aan het Plein ten deel valt, lijkt mij vrij gegrond. Met ingang van morgen, 15 Augustus, wordt groot verlof verleend aan alle dienstplichtige militairen van de land- en luchtmacht, ongeacht hun rang of functie, die op dit tijdstip een diensttijd van 24 maanden voor hun eerste oefening hebben volbracht. De legerorder, waarin dit is bepaald, zondert van groot verlof uit de militairen, die buiten Europa dienen en degenen, die wegens desertie, gevangenisstraf, militai re detentie of verblijf in straf- of tucht- klasse meer dan 90 dagen niet aan de troe- pendienst hebben deelgenomen. LONDEN (Reuter) Het huwelijk tus sen de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, en Clarissa Spen cerChurchill, een nicht van premier Winston Churchill, is vandaag in Londen voltrokken. Het in Nederland gebouwde s.s. „Biduk", dat bestemd is voor de Indonesische rege ring en op 6 Augustus van Rotterdam naar Indonesië verti-ok, is de haven van Lissa bon binnengelopen, omdat vrijwel alle leden van de Indonesische bemanning zee ziek waren. De Rottei-damse Lloyd heeft vervangers naar Lissabon gezonden. DJAKARTA (Reuter). Gisteren is be kend gemaakt, dat 58 opstandelingen en 17 Indonesische militairen zijn gedood bij een tweedaags gevecht (van 8 tot 10 Augustus) bij Kuningan in West-Java. 8.000 dessabewoners werden gedurende de gevechten geëvacueerd. Naar Aneta meldt, behoorden de opstan delingen tot de restanten van het bataljon 462, die, na uit Midden-Java te zijn opge jaagd, naar West-Java trachtten te oni- komen. Op weg naar Tjobingbing stuitten de ben deleden op een militaire eenheid ter sterkte van een peloton. Gezien hun minderheid (de bende telde ongeveer 600 leden), voer den de militairen eerst een guerillatactiek, in afwachting van versterkingen. Toen deze aangekomen waren, troKKen de opstande lingen zich na hevige gevechten in de bos sen terug. De achtervolging duurt nog voort. D elingr Twee soorten van mensen kunnen het nooit brengen tot kennis van hun medemensen: zij die nooit in zichzelf afdalen, en zij die er nooit uit komen. (Van onze correspondent in Parijs) De nieuwe poging de derde om de Frans-Duitse besprekingen over de Euro- peanisatie van het Saargebied op gang te brengen de zitting van vorige Vrijdag werd zonder meer afgelast heeft gister middag waarschijnlijk nogmaals schip breuk geleden. De besprekingen, die wer den gevoerd aan de Quai d'Orsay door Robert Schuman en prof. Hallstein, Adenauers rechterhand voor buitenlandse aangelegenheden, hebben twee en een half uur geduurd, echter zonder verder com mentaar dan dat men een constructief on derhoud gehad had. Er werd verder van Franse zijde verklaard dat men hoopte op 29 Augustus aanstaande het gesprek te kunnen hervatten. Zoals men zich herinnert, was bij de laatste ministersconferentie inzake het Schuman-plan eind Juli bepaald, dat deze Frans-Duitse besprekingen uiterlijk op 15 September tot een goed einde zouden moe ten zijn gebracht. Pas daarna zou over de resterende punten kunnen worden beslist zoals de definitieve aanwijzing van de stad, waar de hoofdzetel van het schuman- plan moet komen. De besprekingen, die gisteren opnieuw heropend zijn ontlenen hun belang dus niet slechts aan het onderwerp zelve een nieuw Europees statuut voor het Saar gebied maar vooral aan de omstandig heid, dat een mislukking zijn onvermij de- ALEXANDRIë (Reuter). lil het ge bied van Alexandrië is het gisteren tot bot singen tussen stakers en de politie geko men, tengevolge waarvan zeven arbeiders, militairen en politiemannen het leven heb ben verloren. Tweehonderd personen wer den gewond. De ongeregeldheden begonnen toen de arbeiders van de textielfabriek te Kafr el Dawar, die twee dagen geleden het werk neerlegden naar aanleiding van het ontslag van enige collega's om politieke redenen, naar de fabriek terugkeerden, de weeftoe- stellen vernielden en het gebouw in brand staken. Hierop kwam de politie in actie en werden troepen aangevoerd, die barricades oprichtten rondom de fabriek. In een andere wijk, waar de arbeiders uit sympathie met de textielarbeiders het werk neerlegden, raakten arbeiders ook slaags met de politie. De stakers staken benzinestations en katoenpakhuizen in brand en sloten de weg naar Alexandrië af om te verhinderen, dat de brandweer Kafr el Dawar bereikte. De demonstranten zouden ook hebben geschoten op de te hulp geroepen leger eenheden. De arbeiders te Kafr el Dawar behoren tot de best betaalde arbeiders van Egypte, met de beste voorzieningen op hét gebied van huisvesting en ontspanning. Generaal Naguib heeft Woensdagavond in een radiorede oproermakers gewaar schuwd, dat zij zullen worden gestraft als verraders. „Dit is mijn laatste waarschu wing", aldus de generaal, die zich richtte tot „alle lagen der bevolking, in het bijzon der tot de werknemers". „Vrede en orde moeten tot elke prijs worden gehandhaafd en individuele of collectieve grieven moeten langs wettelijke weg worden ge regeld", zo zeide Naguib. Sterke gemotoriseerde eenheden van het Egyptische leger hebben Woensdagavond het gebied van Kafr el Dawar bezet. Oud premier Hoessein Sirrv. president-commis saris van de Misr-wcverij en spinnerij, had eerst tevergeefs getracht persoonlijk de stakers te bewegen, weer aan het werk te gaan. De directeur van de maatschappij Hoessein el Gammal werd door de stakers met stenen bekogeld. Ook enige technici, die poogden te bemiddelen werden mis handeld. Arrestaties Bij de ongeregeldheden te Kafr el Dawar zijn ongeveer 550 personen aangehouden. Premier Maher zond, in zijn hoedanigheid van militair gouverneur-generaal van Egypte, een militair tribunaal naar het ge- b'ied om dé ordeverstoorders ter plaatse te Volgens het Amerikaanse weekblad Neiosweekis niet generaal Naguib de leidende figuur bij de voorbereiding van de Egyptische staatsgreep geweest. „De staatsgreep werd georganiseerd door een groep van 24 lagere officieren, geholpen en aangespoord door Duitse militaire raadslieden", aldus het blad. „Generaal Naguib werd pas op het laatste ogenblik verzocht de leiding te nemen". Achter het gedwongen aftreden vayi Koning Faroek school de ontdekking van een paleisco:nplot om generaal Na guib te vermoorden. „De generaal was aanvankelijk niet van plan geweest Faroek af te zetten, doch deze ontdek king en een uitnodiging van Faroek aan Engeland om tussenbeide te komen, leidden lot zijn val", aldus „Newsweek". ooocooooooc*x*x>ooooooooooooocioooooaooooooooooooooooooooo berechten. De vonnissen zullen onmiddel lijk worden uitgevoerd. Het hoofd van de politie van Alexandrië heeft de noodtoestand afgekondigd. Op het ogenblik is het echter rustig. In een verklaring van het hoofdkwartier van generaal Naguib wordt gezegd, dat „lieden, die door het oude bewind worden betaald" de onlusten te Kafr el Dawar hebben ontketend. Op het spoorwegemplacement van, de veilingvereniging Zuid-Beveland te Goes is de 19-jarige C. de Putter uit Hoedekens- kerke, die bij de veiling werkzaam was, tussen een goederenwagon en een stootblok bekneld geraakt en aan dé gevolgen over- leden- lijke vertragende weerslag op de verdere gang van zaken bij de zo juist gestarte ge meenschap van kolen en staal zal hebben. In politieke kringen ontdekt men voor alsnog niet veel perspectief in dit Frans- Duitse overleg, ofschoon in officiële krin gen nog steeds hoog wordt opgegeven van de uitnemende Europese geest, die beide partners moet bezielen. Het tragische is, dat men nauwelijks redenen heeft om daaraan te twijfelen. De grote moeilijkheid schuilt namelijk elders, en wel in het feit, dat zowel Adenauer, die thans te Luzern met vacantie vertoeft en Robert Schuman, de Franse minister van Buitenlandse Zaken, door de politieke constellatie in hun beide landen meer of minder de gevangenen zijn geworden van nationalistische stromingen, waardoor be langrijke concessies ten gunste van een Europese oplossing van het Saarprobleem vrijwel onmogelijk zijft geworden. Er is zo aan beide kanten een duide lijke verstarring opgetreden, die vooral tot uitdrukking is gekomen in de briefwisse ling, die vorige week tussen Adenauer en Schuman is gevoerd, en waarin de weder zijdse geschilpunten al bijna onoverbrug baar leken. Men herinnert zich thans, dat nadat Schuman op de teleurstellende conferentie van vorige maand zijn voorstel tot Euro- peanisatie van het Saargebied voor het eerst officieel geformuleerd had, Adenauer heeft gevraagd, wat de Fransen precies on der dat begrip Europeanisatie verstonden. Schuman zou in ziin brief niet rechtstreeks op die vraag geantwoord hebben. Daaren tegen moet hij wel te kennen hebben gege ven mede waarschijnlijk als reactie op een officieuze Duitse suggestie ook een stuk van Lotharingen tot Europees gebied te verklaren dat Frankrijk niet toe zou staan dat aan de huidige politieke en economische positie van de Saar iets ge wijzigd zou worden, zolang niet eerst een algemeen accoord tussen Bonn en Parijs kan worden gesloten. De Fransen willen met name hun economische voorrechten in de Saar behouden tot er één Europese markt zal zijn geschapen en ook de nog veel moeilijker te verwezenlijken Euro pese douane unie een feit zal zijn gewor den. De Duitsers daarentegen verlangen, dat nu direct al de economische eenheid tus sen Frankrijk en de Saar verbroken zal worden. Op de Utrechtseweg te Zeist is gister middag een personenauto tegen een truck met oplegger gebotst welke achter een stil staande autobus vandaan kwam. De be stuurder van de personenauto, de 24-jari- ge E. van E. uit Ede, was op slag dood. Van de vier andere inzittenden werden drie zeer ernstig gewond. Zij zijn in een ziekenhuis te Zeist opgenomen. BELGRADO (AFP). Volgens in Bel grado uit Albanië ontvangen berichten zou de positie van de Albanese premier, Enver Hodja, op het ogenblik in gevaar zijn. Er zouden ernstige meningsverschillen bestaan tussen Hodja, die het vertrouwen van het Kremlin verloren zou hebben, en de mi nister van Buitenlandse Zaken, Sjehoe. De laatste zou door Moskou worden gesteund om eventueel Hodja op te volgen als pre mier en als secretaris-generaal van de Albanese arbeiderspartij, aldus een be richt in het Joegoslavische blad „Politika". Dit is Marcel Loubens, een der leden van de onder leiding van de Belgische professor Max Cosijns staande groep onderzoekers, die in Zuid-West Frankrijk nabij de Spaan se grens de loop van een ondergrondse rivier bestuderen. Loubens was met behulp van een lier tot 300 meter diep in een grot neergelaten. Toen hij weer naar boven gehaald werd brak het touw en de man maakte een val van 40 meter. Hij ligt 300 meter diep op 'n klein plateau en is ernstig gewond. De vertwijfelde pogingen, welke men in het werk stelt om hem te redden, gaan met grote moeilijkheden gepaard. Hier zien we Marcel Loubens gereed om af te dalen in de spelonk. WASHINGTON (Reuter). Een woord voerder van de Amerikaanse luchtmacht heeft te Washington meegedeeld, dat men bezig is de Amerikaanse luchtstrijdkrach ten in het Verre Oosten met nieuwe toestel len te versterken. De onderminister voor de luchtvaart, Roswéll Gilpatrick, had vorige maand reeds aangekondigd, dat de lucht macht in het genoemde gebied vechtsklare reserve van 50 procent krijgen. een ge- zou Volgens de Washingtonse correspondent van de „World Telegram and Sun" was het merendeel van de vliegtuigen, die nu naar het Verre Oosten worden gezonden, oor spronkelijk bestemd voor West-Europa, op grond van het program voor wederzijdse beveiliging. President Truman zou order hebben gegeven de leveringen aan West- Europa op te schorten, totdat de Ameri kaanse luchtmacht in het Verre Oosten in staat is „iedere aanval van de snel groeien de luchtmacht van communistisch China" af te slaan. Hoewel er tot dusver geen vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht uit Euro pa naar het Verre Oosten zijn overgebracht, is de mogelijkheid, dat dit zal gebeuren, niet uitgesloten, aldus de correspondent van de „World Telegram and Sun". TEHERAN (Reuter). Premier Mossa- deq van Perzië heeft hervormingen in het pachtstelsel aangekondigd. In een lang decreet, het eerste, dat hij uitvaardigde op grond van zijn bijzondere bevoegdheden, wordt gezegd, dat het aandeel van de pach ters in de oogst ongeveer met 20 procent zal worden verhoogd. Landeigenaars, die tot dusver pachters en hun gezinnen kosteloos voor zich kon den laten werken, moeten deze arbeids krachten voortaan betalen. De schatting, die tot nu toehoor pachters moest worden betaald, wordt afgeschaft. Het gevaarte, dat hier op een speciale truck ligt is niet zoals men uit de naam op de wagen zou menen op te maken de Amersfoortse kei, doch een bijna twee maal groter exemplaar, dat onlangs bij ontginningswerkzaamheden in het Mantinger- veld in de gemeente Westerbork werd gevonden. De kolos, die 20.000 kilo weegt, is naar het gemeentehuis van Westerbork vervoerd, waar hij voor de ingang geplaatst wordt. PLAATSELIJK ONWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit uiteen lopende richtingen. Weinig verande ring in temperatuur. 15 Augustus Zon op 5.24 uur, onder 20.04 uur. Maan op onder 17 47 uur. Hoog en. laag water in IJmniden Donderdag 14 Augustus Hoog water: 10.14 en 22.49 uur. Laag water: 5.33 en 18.01 uur. Vrijdag 15 Augustus Hoog water: 11.35 uur. Laag water: 6.45 en 19.25 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1