CADEAU JÜoats Schooljeugd in de ban van Kien Dop's en Doornroosje's lotgevallen Natuurwacht in Zuid-Kennemerland begint dezer dagen haar werk HARDERWIJK HUWELIJK Olie Permanent L> HEREN POPELINE REGENJASSEN en DAMES POPELINE REGENMANTELS geven wij KLEDINGMAGAZIJN r' Amsterdamse Beurs Lisse Bennebroek Bloemendaal DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Enerverende vacantiemiddag Nederlandse cineasten naar Edinburgh Generaal Cronjéstraat bestaat vijftig jaar NOC-commissie keurde nieuwe hockeyvelden Nieuwe Hongaarse premier Cricket Experiment in Engeland: cricket bij kunstlicht Verzoek aan Protestantse Kerken in Nederland De civiele procedure tegen de A.V.R.O. Een natuurlijke fontein in Utah Zaterdag aankomst van Korea-vrjjwilligers Argentijnse verstekeling op Deens schip „Vara" zendt strandconcert in IJmuiden uit Inbraak in R.K. kerk te Zandvoort Vuurwerk op Zaterdag Agenda gemeenteraad Vergadering Oranjecomïté J. Onstein overleden BUREAU „NEDERLAND" Speciaal MATRASSEN f5.- Zonder machine 7.50 NAAR De vacantie-vierende schooljeugd merkt met grote bezorgdheid, dat er nog maar weinig nachtjes geslapen zullen worden voordat de juffrouwen en de meesters hun lieve dagen weer met breuken en dictees zullen gaan beheersen. Elke morgen ne men de kinderen zich ernstig voor dat iedere minuut, waarover zij zelf nog kun nen beschikken, zo langzaam en zo intens mogelijk moet worden genoten en telkens moeten ze weer merken dat alles, waarvan je geniet, zo vreselijk kort duurt. Het zijn juist die snel verglijdende vacantiedagen, waarin ze de vreemde hebbelijkheden van Vadertje Tijd leren kennen. Waar blijft de tijd als je bijvoorbeeld, zoals gistermiddag honderden Heemsteedse kinderen, naar de opvoering van het sprookje van Doorn roosje ziet kijken? In het ene bedrijf zie je Doornroosje maar liefst voor een tijd van honderd jaar inslapen en een paar minuten later in het volgende bedrijf is ze alweer wakker. Ja. zo gaat het nu ook een beetje met de „grote" vacantie, zie-je? Maar een toegewijder publiek dan kin deren bij voorstellingen als deze is moei lijk denkbaar. Dat kon gezegd worden van de kleurige en aandachtige kinderschare die gistermiddag het Openluchttheater in Bloemendaal bevolkte om mee te leven met de adembenemende gewaarwordingen van „Kien Dop in Kennisland". „Doornroosje" Twee keer namen Heemsteedse kinde ren gistermiddag stormenderhand bezit van het Minerva-theater, hier en daar hun welwillende ouders ongeduldig met zich mee trekkend om even later verzaligd rond te kijken in afwachting van het sprookje van Doornroosje, dat door het Rotterdams Kindertoneel onder leiding van Coen Spaan op de planken werd ge bracht. Gretig namen zij alle kleurige ta ferelen in zich op en ondergingen zij het verhaal, dat zij al heel goed van horen zeggen kenden. Met de koning, de ko- kingin en de hovelingen verheugden zij zich in de geboorte van Doornroosje, schrokken zij .van de betreurenswaardige voorspelling bij de wieg en raakten zij .in de ban van de vrees voor het gewis nade rend onheil. Ze hebben geschreeuwd, ge gild om Doornroosje te waarschuwen te gen de poeslieve praatjes van de boze fee maar het prinsesje had er geen oren naar, ten eerste omdat zij zich van geen kwaad bewust was en ten tweede omdat het niet in haar rol stond. En met de ogen wijd open van ontzetting zagen zij de oude feeks haar toverstok hanteren en haar bo ze plan met het lieve meisje volvoeren. Er waren er die zo door deze gebeurtenis sen werden aangegrepen, dat zij hun hoofdjes afwendden om maar even niets te zien. Maar omdat ze begrepen dat de entreeprijs daarvoor niet betaald was, ke ken zij even later toch maar weer dapper naar het toneel. En toen het doek gezakt was voor de laatste scène ging het met blijde zekerheid van mond tot mond: nou komt de prins en die-zoent-ze-wakker. De man, die zich zwierig van deze taak kweet, Coen Spaan (wiens gezelschap in deze vacantie de drukste tijd beleeft) ver telde ons in de pauze iets over de sponta ne reactie, die het Rotterdams Kinderto neel bij zijn vele opvoeringen al heeft on dervonden. Onvergetelijk blijft die van een kleuter die, toen de heks in „Hans en Grietje" aanstalten maakte om dit tweetal in de oven te duwen, zich van haar zetel verhief, de heks bestraffend toevoegde: „Gemeen wijf, ze moesten jou er zelf in stoppen!" en daarna, opeens heel bedrem meld, weer ging zitten. „Dat proberen we te bereiken, ziet u, dat Zes Nederlandse cineasten zullen Zater dagochtend van Schiphol naar Londen vliegen voor een achtdaags bezoek aan het filmfestival te Edinburgh, dat Zondag ge opend wordt. Ze zijn hiertoe in staat gesteld door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, dat hun voor dit doel een sub sidie heeft toegekend. Het zijn de Haagse cineast Frans van Laeken, W. Gerdes, cameraman en regis seur van de N.V. Multifilm te Haarlem, P. van der Ham, die een aantal documentaire films over het katholieke verenigingsleven op zijn naam heeft staan, de Amsterdamse cineast Allan Penning, die heeft meege werkt aan de ontwikkeling van de Neder landse documentaire film, de Twentse filmer J. S. Nieuwenhuis en Kees van de Weert, tekenaar van achtergronden in dienst van de Maarten Toonder Film N.V. te Amster dam. De heren Gerdes en Van de Weert zullen tijdens dit bezoek tevens in de gelegenheid zijn, de reacties op hun eigen werk te vernemen. De eerste heeft namelijk mede gewerkt aan de film „Spectrum", welke onder regie van E. Verschuren door Multi film te Haarlem werd vervaardigd en thans op het festival vertoond zal worden. Van de Weert had een aandeel in het tot stand komen van de eerste Nederlandse amuse- ments-tekenfilm „De gouden vis", vervaar digd door de Maarten Toonder Film N.V. Andere Nederlandse inzendingen voor dit festival zijn: „Hij. zij en een wereld haven", van Ytzen Brusse, een weten schappelijke film van J. C. Mol: „Van Van Leeuwenhoek tot electronenmiscroscoop". Men stelt alles in het werk om ook nog de film over dijkenbouw van Bert Haan stra. en „Houen zo" van Herman van der Horst voor vertoning toegelaten te krijgen. HET KIND EN DE FILM Na de internationale studiedagen, die in voorafgaande jaren te Venetië aan de kin derfilm werden gewijd, zal op 16, 17 en 18 Augustus ter gelegenheid van het filmfes tival aldaar een conferentie bijeenkomen ter oprichting van een internationaal or gaan, dat in het algemeen ten doel zal heb ben de ontwikkeling van de film voor kin deren en de mogelijkheden tot gemakkelij ker filmuitwisseling tussen de landen te bevorderen. Voor Nederland is uitgenodigd de heer J. Pront, voorzitter van het instituut Film en Jeugd. De Haarlemse politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen de vijfentwintig jarige cauffeur N. W. uit Haarlemmerliede en Spaarnwoude, terzake het nodeloos op pijnlijke en kwellende wijze vee vervoeren. In een laadbak van 3.45 meter lang en 2.15 meter breed stonden twee paarden en vier koeien in de breedte opgesteld. De gemid delde breedte van de dieren bedroeg 63 c.m. en het vee had eên ruimte van minstens 3,78 meter nodig om naast elkaar te staan. de kinderen er van het eerste tot het laat ste woord helemaal in zijn", zei de heer Spaan. Deze middag is dat zonder enige twijfel bereikt. „Kien Dop in Kermisland" Het gezelschap Ostra uit Den Haag heeft in het volle Openluchttheater de jeugd een prettige middag bezorgd. Het bracht het toneelspel „Kien Dop in Kermisland", waarbij de meisjes en jongens hebben meegeleefd met de avonturen van Kien Dop. Hij wil aanvankelijk niet een be trekking aanvaarden in zijn dorp en daar om krijgt hij een kartë de wijde wereld in te trekken. Kien Dop brengt een bezoek aan een kermis en dat heeft tot gevolg ge had dat de jeugd het optreden van een clown en een goochelaar meemaakt. Zij leefde bijzonder mee met de jongeman en speciaal toen hij pogingen in het werk stelde een inbreker te ontmaskeren. Een daverend gelach barstte los toen de inbre ker en een agent van politie in de vijver van het theater vielen. De leiding van het Openluchttheater heeft er goed aan gedaan de voorstelling van „Kien Dop in Kermisland" voor te be reiden. Onder de bezoekers waren ook de kin deren van de leden der vereniging van het Bloemendaalse gemeentepersoneel. De leden van de Generaal Cronjéstraat- vereniging (waarbij ook bewoners van het Julianapark zijn aangesloten) zullen bin nenkort aan acties deelnemen ter gelegen heid van het feit, dat het in het komende najaar vijftig jaar geleden is, dat de ge meenteraad van Schoten aan de straat de naam van Generaal Gronjé gaf. Ook bestaat de vereniging dan twintig jaar. Zij is ont staan uit de winkeliersvereniging „Een dracht maakt macht". De Generaal Cronjé straat was aanvankelijk een „woonstraat"; in de loop der jaren zijn er winkels ge bouwd en reeds vele jaren kan men van een „winkelstraat" spreken. Twintig jaar geleden telde de vereniging zestig leden; dit aantal is uitgebreid tot honderdvijftig. Het aantal winkeliers niet-leden is betrekkelijk gering. Van het begin af ma ken de heren M. van Ake (penningmeestér) en B. Prijs (commissaris) deel uit van het bestuur. Verder hebben daarin zitting de heren A. van den Borg, voorzitter, J. A. van den Berg, secretaris, W. C. Mulhaus, tweede voorzitter, H. M. Bakker, tweede secretaris en C. L. Hoeben, tweede penning meester. Ter gelegenheid van de beide jubilea zal de straat van 3 October tot en met 2 No vember versierd zijn met erepoorten en zuilen. Des avonds wordt de straat verlicht. Voor het plantsoen in het Julianapark wordt een speciale verlichting aangebracht. Ontwerper van versiering en verlichting is de heer D. H. Hortensius uit Gouda. Het publiek zal van 29 Augustus af kun nen deelnemen aan een actie van de win keliers, door zegels te verzamelen. Wandelaars in de recreatiegebieden in Haarlem en omgeving hebben dezer dagen kans natuurwachters te ontmoeten. Zij zijn te herkennen aan een groene band om de linkerarm en hebben o.a. tot taak natuur- vernielers tot natuurbeschermers te ma ken. Woensdagavond hebben de meesten die zich op verzoek van de Commissie voor de Natuurbescherming in Zuid- Kennemer- land bij de Natuurwacht voor Zuid-Ken nemerland hebben gemeld, een identiteits kaart, een armband en een uittreksel uit het reglement voor de Natuurwacht ont vangen. Zij waren in de kleedkamer van het Openluchttheater te Bloemendaal bij een gekomen en werden toegesproken door de heer H. J. Jonker, voorzitter van de Commissie voor de Natuurbescherming in Zuid-Kennemerland, door de heer E. Vo gelenzang, leider van de Natuurwacht voor Zuid-Kennemerland en door mejuffrouw C. G. Goudriaan, namens het hoofdbestuur van de Landelijke Bond van Natuur- beschermingswachten. Zij spraken over de taak van de natuurwachters en verwach ten dat door het optreden van de wachters het publiek zich op correcte wijze zal ge dragen. Ook is het niet uitgesloten dat er in de toekomst meer buitenplaatsen voor het publiek open gesteld zullen worden, als blijkt dat door het werk van de na tuurwacht het natuurschoon behouden blijft. Natuurwachters zullen, tochten maken in de Kennemerduinen, in Duin en Kruid- berg, Haarlem (stadsbeplanting), Velsen, Openluchttheater, Zeeweg en Overveen, Zandvoort, AerdenhOut en Bentveld, Am sterdamse Waterleidingduinen, Heemstede en Bennebroek. Taak van de natuurwachter Onder natuurwacht wordt verstaan een organisatie van vrijwilligers, die binnen een bepaald territoir de bescherming op zich nemen van d.e levende natuur en wa ken tegen schending van het uiterlijk aan zien door verontreiniging en andere bal dadigheid. Voor een benoeming tot natuur wachter kunnen uitsluitend in aanmerking komen personen boven achttien jaar, van onbesproken gedrag, die uit liefde voor de natuur en zonder enige bedoeling van per soonlijk voordeel of winstbejag, zich aan deze taak willen wijden. Zij moeten door hun gedrag en optreden waarborg bieden, dat zij op waardige en gepaste wijze hun plicht zullen vervullen. Natuurwachter te zijn moet als een eer gelden die men zich waardig moet tonen. De voordracht tot be noeming van een natuurwachter gaat uit van de leider. Deze voordracht wordt in gediend bij het bestuur van de Commissie voor de Natuurbescherming in Zuid Ken- DRIE KONINGEN OP DE WORSTELMAT De koningen van de drie Tegelse schut terijen wilden niet alleen weten wie van hen de vaardigste met de buks was, maar tevens wilden zij eens in het worstelstrijd- perk treden om uit te maken wie de sterkste koning van Tegelen zou zijn. Onder grote belangstelling heeft deze ongewone strijd zich in een café, op de vloer waarvan co- cosmatten waren uitgelegd, voltrokken. Volgens „reglement" waren de koningen in overall gekleed en droegen zij geen schoei sel. In een ronde van tien minuten waar bij de kamprechter de tijd met een wekker opnam traden allex-eerst de 200 pond zware koning van het St. Iiubertusgilde en de vorst van het St. Antoniusgilde aan. De zwaargewicht-koning, die meende zijn tegenstander gemakkelijk te kunnen over weldigen, verloor tegen alle verwachtingen in de strijd. Zijn vrouw droeg de nederlaag fier en bood de overwinnaar bloemen aan. De koning van het St. Martinusgilde had verstek laten gaan en een remplacant ge zonden, die na grote moeite de Antopius- koning welke de eerste ronde nog in de benen had overmeesterde. Evenals bij de Olympische Spelen was er daarna een ere-schavotje. Aan Koen van het Martinus- gild op een biertafel, de Antoniuskoning op een stoel en de zwaarlijvige Hubertus- koning op de begane grond werd door de aanwezigen een ovatie gebracht Geruime tijd geleden zijn aan de Brede- redelaan nabij het Provinicaal Ziekenhuis nieuwe sDortterreinen aangelegd terwijl die aan de Zeeweg te Overveen werden ver nieuwd. Deze week hebben leden van de techni sche commissie van het N.O.C. de velden aan een voorlopige keuring onderworpen. Op 4 September volgt een tweede keuring en van het daarna uit te brengen rapport zal het afhangen of de velden het komende seizoen in gebruik genomen kunnen worden. Het is nog niet bekend welke verenigingen dan over de velden de beschikking zullen krijgen. nemerland met overlegging van een ver klaring van of namens de burgemeester der woonplaats van de aspirant, waaruit blijkt, dat de politie geen bezwaar tegen de benoeming heeft. De Natuurwacht voor Zuid-Kennemer land bestaat uit ruim zestig natuurwach ters Het Hongaarse parlement heeft in een buitengewone zitting het aftreden van mi nister-president Dobi aanvaard. Zijn op volger is Mathias Rakosi, secretaris-gene raal van de Hongaarse Arbeiderspartij. Vierde testmatch Bij de lunch: 56 runs zonder wicketverlies In stralend zomerweer is vanochtend de vierde testmatch tussen Engeland en India op de Oval in Londen begonnen. Bij de lunch hadden de Engelsen 56 runs gescoord zonder wicketverlies. Na de door Engeland gewonnen toss openden Hutton en Shephard de innings voor Engeland. Op een goed batting-wicket scoorden zij langzaam op het uiterst accu rate bowlen van Devecha, Phadhar en Rara- chand eplater op dat van Mankad en Ghu- lam Ahmëd! Vooral het bowlen van Mankad leverde de Engelsen zeer veel moeilijkheden op. De Indian bowlde tot de lunch 12 overs voor slechts 1 run, Bij de lunch was Hutton met 35 runs not out en Shephard met 20 eveneens not out. Het grote gebrek aan cricketvelden in Engeland heeft tot een interessant experi ment geleid. Arsenal 'en Middlesex hebben namelijk een cricketmatch bij kunstlicht ge speeld. Het resultaat was vrij gunstig. De spelers zeiden na afloop aldus Het Parool dat zij geen noemenswaardige moeilijk heden hadden gehad om de witte bal naar behoren te spelen. Een van de spelers had nog een bijzonder idee gehad voor deze tochal bijzondere wedstrijd. Hij speelde namelijk met een mijnhelm op, waarin een electrisch lampje was gemonteerd. Duizenden toeschouwers kwamen naar de resultaten van de proefneming kijken en zagen tevens hoe Middlesex won. Dierenbescherming De Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren zal een brief richten aan de voorgangers en de kerkeraden der Pro testantse Kerken in Nederland. In dit schrijven verzoekt de vereniging om in de kerkdiensten op één der Zondagen van 28 September en 5 October bijzondere aandacht te willen wijden aan de verhou ding, waarin de mens in de schepping tegenover de dierenwereld is gesteld. „Wanneer wij opkomen voor de bescher ming van dieren", aldus het schrijven, „achten wij het van de grootste betekenis, dat men daarbij niet alleen denkt aan op heffing van toevallige misstanden. Het gaat er ons om, dat wij een bijdrage leveren in de strijd tegen de verruwing der zeden, tegen de ontmenselijking van het leven. Wanneer wij ons tot de verschillende ker ken en godsdienstige gezindten richten ge schiedt dit in het besef, dat de levensorde in de gehele wereld in het licht van de Goddelijke openbaring is verstoord en dat dit de schuld is van de mens en niet van het dier." „Wij zijn ervan overtuigd", zo wordt de brief besioten, „dat u, ingevolge de op dracht, welke u is geschonken, ook hier een bijzondere verantwoordelijkheid draagt, omdat de Bijbelse boodschap het herstel predikt ook in de verhouding van de men sen tot de dieren. Dit herstel immers be doelt niet alleen de mens, maar ook de ge hele wereld en daarmede, zoals in de Bijbel op talloze plaatsen geschreven is, ook de verhouding tot de dieren. Op Donderdag 21 Augustus zal de recht bank te Amsterdam de datum bepalen, waarop in de civiele procedure tegen de Avro de pleidooien zullen worden gehou den. Het gaat in deze zaak om de vraag, of de op 5 Juli te Maastricht gehouden alge mene vergadering van de Avro rechtsgel dig is geweest. De eiser in dit geding, een lid van de Avro, acht de vergadering in strijd met de statuten en reglementen ge houden en de daar genomen besluiten der halve ongeldig. Een bekende attractie voor de toeristen is deze machtige koudwater-geyser nabij Green river in Utah, Verenigde Staten. Met tussenpozen van een uur spuit hier dag en nacht een soms 45 meter hoge waterstraal omhoog, gestuwd door gassen welke zich diep in de aarde ophopen. In tegenstelling met de reeds door de legerautoriteiten aan de familieleden ver strekte berichten zal het troepenschip met militairen van het Nederlandse Korea- detachement, die voor het merendeel op 21 Juli 1951 uit Nederland zijn vertrok ken, niet Zondag 17 Augustus, maar reeds Zaterdag 16 Augustus in de haven van Rotterdam aankomen. Onvoorziene om standigheden voorbehouden zal Zaterdag morgen om 10.30 uur met de ontscheping een begin worden gemaakt. Toen een boot van de rivierpolitie in de Mervvehaven te Rotterdam aan boord van het binnenkomende Deense s.s. -„Halland" voor passencontróle het gebruikelijke be zoek wilde afleggen, sprong plotseling uit een der patrijspoorten een man het water in. De politieboot ging achter de zwemmer aan, die spoedig ingehaald was en aan boord genomen werd. Men bleek te doen te hebben met een 31-jarige Argentijn. Hij had in Teneriffe zijn broer bezocht, was als verstekeling aan boord van de „Hal land" geklommen en dacht via Rotterdam naar huis te kunnen terugkeren. Maar aan gezien het menu en de behandeling, die hij na zijn ontdekking aan boord had gekregen, hem niet bevielen, was hij voornemens in Rotterdam aan boord van een ander schip te gaan, waar hij het beter zou hebben. Hij verblijft nu voor nader onderzoek bij de Vreemdelingendienst. Het concert dat de Amsterdamse Politie- kapel, zoals al gemeld werd, onder leiding van kapelmeester J. Pinkse Maandagavond op het IJmuider strand (en niet op het pla teau) zal geven, zal in geheel Nederland gehoord kunnen worden. Om aan het strandleven van IJmuiden meer bekendheid te geven zendt de Vara dit concert uit. Het oorspronkelijke plan om op het plateau te concerteren ontmoette nogal wat tegenkanting en zo zal de kapel en met dit gezelschap ook „IJmuidens Roem", een plaats vinden op het terrein van de heer Verswijveren, naast de pier. Want ook de tonen van „IJmuidens Roem" zullen in de Nederlandse huiskamers door dringen. Van 20.15 uur tot 21 uur zullen om beurten de kapel en het IJmuidense en semble zich doen horen en daarna, tot half tien, concerteert „IJmuidens Roem", dat onder leiding staat van de heer D. Wiikèr. voor het publiek van IJmuiden. Opdat tot ver aan het strand de muziek te horen zal zijn, zal de geluidsinstallatie van de Vara ingeschakeld blijven. Een moeilijkheid, die inmiddels overwon nen is, bleek het gemis van een electrische kabel, waafdoor de muzikanten van licht verstoken dreigden te blijven. De oplossing hiervoor is echter gevonden. Dank zij de medewerking van de Rijkscen trale op het Sluiseiland wordt een kabel gelegd van het gebouw van de redding maatschappij naar het paviljoen. Als nu het weer maar wil medewerken! Slotkoérs Openings gisteren koersen 3-3Nederl. 47 91ulu 91% A.K.U 141 141H 113% 174 Philips Gloeil 153 Va 152 Kon. Petroleum 323 324 A'dam Rubber 83 81 Holl. Amer. Lijn 146X 146^ N. Scheepv. Unie 118% 118K H.V.A 99/4 99 Deli Mij 14% 74 Amsterd. Bank 153^ 153^ Ned. Handel Mij. 142 142 Rotterd. Bank 154 34 154>* Twentse Bank 15454 154% Anaconda Copper 45»/,. 46 Bethlehem Steel 50% 51% Republic Steel 40% 40% 15% 15% 2211/,» 22% 40 Vu 40K In de afgelopen nacht heeft men inge broken in de R.K. kerk te Zandvoort. Voor zover vanmorgen kon woeden nagegaan wordt niets vermist. Eerst heeft men ge tracht zich door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het kerkgebouw toegang te verschaffen, echter zonder suc ces. Daarna zijn panelen van een ander raam uitgezaagd, waarna men in de kerk kon kómen. Kasten zijn doorzocht. Er wordt niets vermist. Kort geleden zijn of ferblokken in de kerk geleegd. Het vuurwerk, dat stichting „Touring Zandvoort" Zaterdag 16 Augustus op het strand vóór bad Zuid badgasten en inwo ners aanbiedt, wordt gehouden ter gele genheid van de autoraces op Zondag. Het slotstuk zal bestaan uit een race auto met wentelende wielen; uit de uit laat zuilen, vuurstralen te voorschijn ko men. Op het Raadhuisplein geeft de Har monievereniging „Excelsior" een concert. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Zandvoort zal geen spreekuur houden op de Woensdagen 20 en 27 Augustus, doch deze maand alleen nog op Dinsdag 19 Augustus van 10 tot 12 uur. Woensdag 20 Augustus komt de gemeente raad in openbare zitting bijeen, ter behan deling van de volgende punten: Voorstel om met toepassing van art. 8, lste lid der Drankwet de termijn te verlen gen, waarvoor ten behoeve van de restau rants op Keukenhof een extra tapvergunning kan worden verleend; voorstel tot verhoging van het crediet voor doortrekking van de riolering en het maken van een voorlopige zuiverings-installatie: voorstel inzake wij ziging uitkeringsverordening; voorstel tot het aangaan van een tweetal geldleningen; voorstel tot wijziging van de regeling ge neeskundige verzorging gemeente-personeel; voorstel tot het verlenen van medewerking inzake art. 72 der l.o. wet 1920, voor het aan schaffen van boeken voor de Nederlands Hervormde school; voorstel tot het toepas sen van de gemeentelijke sociale werkvoor zieningsregelingen voor hoofd- en handen arbeiders; voorstel inzake het treffen van een regeling betreffende betaling van een in de oorlogsjaren gekochte gasgenerator voor het ziekenvervoer. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Woensdag herdachten de heer A. Wijnhout en mevrouw D. WijnhoutOosthoek de dag waarop zij 50 jaar in de echt zijn verbonden. GESLAAGDEN Te Rotterdam slaagden voor het eerste gedeelte van het textiel-brevet, de dames Th. v. d. Aart. A. Horsman, J. Mens, T. van Nobelen, N. de Ree, A. Smink en de heer C. Spaargaren. Onder voorzitterschap van de heer D. Enthoven kwam Woensdagavond in „De Oude Geleerde Man" het Oranje-Comité bijeen ter bespreking van de volksfeesten. Besloten werd deze te houden op 17 en 18 September. Waarschijnlijk zal het de laat ste maal zijn dat de feesten in September worden gehouden, want het ligt in de be doeling, in 1953 op de wijze zoals overal geschiedt, Koninginnedag te vieren op 30 April. Er werd een voorlopig programma sa mengesteld. De ringrijderij voor paren, ge zeten in bespannen wagens, vervalt dit jaar. In de plaats daarvan komt een ring rijderij met hindernissen voor wielrijdsters en wielrijders boven 15 jaar. Voor het overige zal het programma er ongeveer uitzien als andere jaren. Te Overveen is op 51-jarige leeftijd over leden de heer J. Onstein. Hij was destijds werkzaam op het landgoed Elswout-en be gon later een aannemersbedrijf. De heer Onstein heeft zich in de bezet tingstijd verdienstelijk gemaakt als illegaal werker. Hij ontdekte de samenstelling van de code waarmede de Duitse bezetters van een op het landgoed Elswoud ingericht radiostation de bommenwerpers naar Enge land de juiste koers wezen. Het nuttig effect van dit radiostation werd daardoor waarde loos. De teraardebestelling is bepaald op Vrij dagmiddag om twee uur op de begraafplaats te Drempt bij Doesburg. Grote afslag Stoof aal. Eet nu weder blanke Aal v.a. 90 ct. per pond. Gerookte Aal 75 ct. per V, pond. JAKS' Paling, Spekstraat 3. U SLAAGT bij ons altijd, want wij hebben lage condi ties en grote sortering in: Kinderwagens, Stofzuigers, Rijwielen, Lopers, Gordijnen, Vloerbedekking. Haarden, Radio's. Meubelen, Vitrages. VAN VEEN, Zylweg 26—28, Haarlem. Wenst u kennismaking? Wij helpen u op prettige wijze. Relaties door geheel Nederland. Alle leeftijden, standen en geloven. BERKENRODESTR. 40 Haarlem. Tel. 14231. Kantooruren: Maandag, Woensdag en Zaterdag van 2—5 en van 7—9 uur. Desgewenst bezoeken wij u thuis. DAT IS PAS GOEDKOOP!! Prachtig O. F. Clubgarnituur bestaande uit: 2 clubfauteuils en 4 stoelen met kroontjes voor slechts f 239. T MEU BELHUIS, Zülweg 26—26, Haarlem. JOH. v. WÜNNIK en Zn. Schagchelstraat 13 Haarlem. Tel. 10286 Nummerbrie ven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Te koop: OPEL AD AN 1937 6 cylinder m. nieuwe Accu Banden zo goed als nieuw, motor pr. st. loopt 1 op 8, geen oliegebruik en imperial prijs f 750. Zijlstraat 51. Tel. no. 21670. KUNT U zich niet kleden zoals u wilt? Ga naar VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haar lem. Costüums voor f 1.50 per week en.... zonder vooruitbetaling!!! Maison LIANA A. DE BOER—ASSELER Aitenastraat 12 (bij Stuyvesantplein) Halte Lijn 4 Telefoon 2 3427 LANGS DE ZUIDERZEEWERKEN Vertrek DAGELIJKS ook op Zondag 9 UUR ZATERDAGS om 7 9 en 14 UUR Met de moderne salonboten van de REDERIJ ZWAAG (tel. 42294) Afvaart: DE RUYTERKADE Steiger 2. Vlak achter het Centraal Station - ENK, REIS I 2.— Kinderen half geld, DAGRETOUR I 3.— Rijwielen f 0.50. RONDRIT OVER DE VELUWE met luxe touringcar ln aansluiting op de boot. Vertrek elke Zondag t/ih Donderdags uur. Prijs totaal f 6.25. Vraagt gratis dienstregeling. Vanaf Vrijdagmorgen 15 Augustus 9 uur bij aankoop van een costuum of combinatie van welke prijs ook geeft KLOOTS, The King of the raincoats, een real English popeiine Heren regenjas of Dames-regenmantel Cadeau. GEEN BLUF, DOCH WERKELIJKHEID „The Symbol of Quality KL. HOUTSTRAAT 2a - eerste huis om de hoek v. d. Anegang - HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3