Politieberich t IQ V Atelierruimte succes dan verwacht werd 20 Jaar Speciale aanbieding MEDAN 18 ct 42 ct t Franse premier gaat zijn tanden laten zien Zandvoort Kort verhaal door A. van Rhijn Bloemendaal Heemstede Lisse Amsterdamse Beurs Tempeliersstraat 68 - Tel. 21164 Winkelhuis met woning Indisch Restaurant biedt U weer extra voordeel! 39 ct 45 ct 85 ct 58 ct 25 ct DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Inzamelingen voor Militaire Fondsen Stichting „Touring Zandvoort' Tweede Zomer-bridgedrive Strandschap vergaderde Fees^ereniging Jan van Goyenstraat Gemeenteraadsvergadering DE GRUYTER'S Snoepje van de week 25-20 5.50 30-35 5.95 VEEL STERKER, VEEL BETERI (Van onze correspondent in Parijs) Na een vacantie, die hem niet zo heel veel rust heeft gebracht, is deze week de Franse premier Pinay weer in Parijs te ruggekeerd. Hij had zich de laatste weken op een hotelkamer in de bekende badplaats Aix-les-Bains teruggetrokken met de be doeling er eens even helemaal uit te zijn, maar van dat plan is niet zo heel veel terecht gekomen. Bijna dagelijks klopten er ministers aan zijn deur om urgente zaken, hetzij van binnenlandse aard, hetzij van buitenlandse aard, met hem te bespre ken. Met de terugkeer van de minister-presi dent hervat intussen de regering weer haar normale activiteit. In het bijzonder zullen deze week de resultaten en de perspectie ven van het zpgenaamde experiment- Pinay, het plan dus voor de economische sanering van het land, aan een onderzoek worden onderworpen. In officiële kringen verheelt men zich niet, dat de gang van zaken tot dusverre niet helemaal beantwoord heeft aan de verwachtingen, die ooi-spronkelijk in het plan werden gesteld, ofschoon ontkend wordt, dat er redenen voor bijzondere on gerustheid zouden bestaan. De staatslening met gouddekking is zeker geen mislukking geworden, al zijn de sommen, die er door werden opgebracht, toch vrij aanzienlijk beneden het bedrag gebleven, dat men of ficieel eerst in het vooruitzicht had gesteld en vooral de hoeveelheden goud, die in ruil voor staatspapieren werden „ont dooid", zijn bepaald niet meegevallen. Een nog grotere teleurstelling echter hebben de besprekingen met de Amerikanen over de militaire bestellingen opgeleverd. Het negatieve resultaat van deze onderhande lingen betekent voor Frankrijk een tegen valler van een 400 milliard francs. Er zijn daarnaast nog andere ongunstige factoren, zoals de droogte en de mond- en klauw- zeer-epidemie, die tot gevolg hebben ge had, dat de vlees- en melkprijzen zijn ge stegen, waardoor de beloofde daling der kosten van levensonderhoud, die zich nog maar heel voorzichtig had aangekondigd, wel een dubieuse aangelegenheid gaat worden. De vakverenigingen beginnen zich dan ook weer te roeren en voor de volgende maand, wanneer de vacanties voorbij zijn, wordt er van hun kant nu al een nieuwe actie voor herziening van de lonen voor bereid. De allerzwaarste zorg en tegenslag voor de regering is evenwel .geweest, dat ze niet de actieve medewerking van de ondernemers en de zakenlieden heeft ge kregen, waarop in den beginne zo vast Avas gerekend. De détailprijzen mogen dan al iets zijn gezakt, in verhouding met de grondstoffen is die daling toch beslist on voldoende gebleven. Waaruit blijkt, dat de zakenwereld, die eerst Pinay zo hartelijk begroette, het bij «en platonische aanmoe diging heeft gelaten en aan-zijn oproep tot redelijkheid geen gehoor heeft gegeven. De winsten, die in het bijzonder door de Franse tussenhandel worden gemaakt, drukken nog altijd veel te zwaar op de prijzen en verkoopsprijzen, die het dubbele of zelfs het drievoudige van de inkoops prijzen zijn, vormen, vooral wat de groente en het fruit betreft, nog steeds geen uit zondering. Alleen met overreding en tege moetkomendheid zoals de amnestie voor belastingfraudeurs is Pinay er dus niet in geslaagd de handelaars en werkgevers tot een actieve medewerking aan zijn eco nomische politiek te bewegen. Wat er nu moet gebeuren, zal volgende weken door de ministers besproken wor den. Spaarzaamheid Men weet intussen al, dat de minister van Oorlog, Pleven, niet bereid is, inge volge de Amerikaanse houding, arbeiders in de bewapeningsindustrie te ontslaan een maatregel, waarmede, als pressie op Washington, enkele weken geleden nog openlijk gedreigd werd en wat de bin nenlandse economie hetreft, heeft Pinay nogmaals met nadruk verklaard, dat hij, ondanks de teleurstellingen, toch geen nieuwe belastingen zal heffen. Het tekort op het budget voor 1953, waaraan nu ge werkt wordt, en dat in October aan de Kamers moet worden voorgelegd, zal wor den aangezuiverd, zo is medegedeeld, door bezuinigingen, waarmede de regering een honderd milliard hoopt uit te sparen. Der tig milliard daarvan zal ten koste gaan van de militaire begroting. Door aldus de tering naar de nering te zetten, wil Pinay dat de staat het goede voorbeeld geeft, maar ster ker dan voorheen zal er nu voor worden gewaakt, dat dit voorbeeld ook metterdaad gevolgd wordt. Pinay heeft daarom al dreigende woor den gericht tot de zakenlieden, die hij hun „onsociale klasse-egoïsme" heeft verweten en men verwacht dat hij in de toekomst zo nodig wat hardhandiger tegen hen van leer zal trekken. Men heeft wel eens ge zegd dat een teleurgestelde liberaal nog veel dirigistischer te werk kan gaan dan de meest overtuigde socialist en uit de vrees, dat Pinay dit binnenkort in de practijk zal demonstreren, valt waarschijnlijk de wel wat gedaalde koers van zijn populariteit in zakenkringen te verklaren. In elk geval heeft de tot dusverre zo goedmoedige Pinay zijn tanden getoond en men zal nu af moeten wachten of hij even tueel ook toe zal bijten. Van socialistische zowel als van Gaullistische zijde is inmid dels al te kennen gegeven, dat het experi- ment-Pinay van nu af al als een échec moet worden beschouwd. Voor een objec tieve uitspraak lijkt het moment niettemin nog wel rijkelijk vroeg. Eerst wanneer het nieuwe budget zal zijn opgesteld en aangenomen zal men kunnen zeggen of de huidige premier zijn weg, of zo men wilt zijn martelgang, ter sanering van de Franse economie tot het zegevierend einde zal kunnen vervolgen. Van 1 tot 6 September houdt het Haar lemse comité der Gezamenlijke Militaire Fondsen, waarvan de burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, voorzitter is, een col lecte. De Stichting Gezamenlijke Militaire Fondsen overkoepelt verscheidene vereni gingen en stichtingen, die gezamenlijk trachten, de gevolgen van de oorlog voor de invalide oud-militairen en de nabe staanden van gesneuvelden te verzachten. Zij steunen daar, waar de regering niet kan helpen, door bijvoorbeeld de studie te financieren van een invalide, die voor zulk een studie de capaciteiten bezit, of door een invalide aan de middelen te helpen om een eigen zaak te beginnen, door extra voedsel of kleding te A'erschaffen enzo voort. Voor de inzameling zijn nog veel collectanten nodig. Degenen, die in dit op zicht hun medewerking willen verlenen, kunnen zich opgeven bij het U.V.V. aan het Stadhuis of bij de secretaris van de Gezamenlijke Militaire Fondsen, Pieter Aertszlaan li, Heemstede. Het huisje was onbewoond. En dit lag ook voor de hand, want het seizoen, waarin men z'n bungalow op een rustig plekje in de bergen gaat betrekken, was nog niet aangebroken. Het was een aardig, eenvoudig gebouw tje, zoals men zovele aantreft in het berg land. Een breed overhangende daklijst, een gaanderij langs alle zijden en kleine, vierkante ramen. Het geheel van hout opgetrokken. Ik was moe, het was al diep in de avond en de bewoonde wereld was nog ver. Het zou zeker nog een uur afdalen kosten, al vorens ik het vriendelijk dorpje Kitszbühl zou bereiken. En wanneer ik me netjes gedroeg, zou de onbekende eigenaar van de bungalow het me niet kwalijk nemen, dat ik ongevraagd één nacht van het vei lige onderdak gebruik maakte. Aan de achterzijde was een klein raamp je, dat ik, zonder al te veel forceren, kon openen, en weldra stond ik in het stik donkere huisje, waar die ondefinieerbare geur hing, die men aantreft in weinig be woonde vertrekken. Even stond ik stil middenin een klein vertrekje en luisterde naar de regen, die tegen de kleine ruiten sloeg en op het leien dak kletterde. Het was allesbehalve gezellig weer, en ik besloot maar zo spoe dig mogelijk te gaan slapen. Ik stak een lucifer aan en keek om me heen. Even schrok ik van een wanstaltige gedaante achter me, die slechts m'n eigen schaduw bleek te zijn. Het bleek, dat ik in een klein keukentje stond. In een kastje zag ik een pak kaarsen, het noodzakelijke verlichtingsmiddel, zo hoog in de bergen. Ik stak er een aan, smolt haar vast op een schoteltje, dat ik van een stapeltje haalde, en ging op inspectietocht. Behalve het keukentje waren er twee vertrekken, die aan één zijde van een smalle gang lagen en door suitedeuren met elkander verbonden Avaren. Het was alles eenvoudig gemeubileerd. Er lag een co- cosmat op de vloer, waarop een tafel stond, en langs de muren ware brede rustbanken aangebracht, met veel goede, maar uiterst geAvone kussens. Bij een soort open schouw stonden twee ruw houten, gemakkelijke stoelen. Het belendende vertrek was als eetkamer ingericht. Een grote vierkante tafel met acht stoelen. Maar in een kleine muurkast trof ik een radiotje aan. Zo'n gemakkelijk dingetje, dat men op reis kan meenemen. Ook was er een kleine batterij, die tot m'n grote vreugde nog bleek te werken. Ik schakelde in en na wat gepruttel klonk er opeens dansmuziek. Ik trok m'n natte kleren uit, sloeg een wollen deken om me heen, stak een sigaret op en legde me op een der rustbanken. De radio speelde zacht. Het was 'n Oosten rijks station, hoorde ik bij de aankondiging van het volgende nummer. Ik begon me juist wat. doezelig en be hagel ijk te voelen, toen ik plotseling voor een der ruiten een gezicht zag. Het gezicht van een man. Bleek, vermoeid. Druipend van:de regfen. Een ogenblik keken we elkaar aan, en ik kan niet zeggen, dat ik me erg op m'n ge mak voelde. Toen wenkte de man, die iets smekends in z'n ogen had, om open te doen. Hoewel ik er niets voor voelde om op dit late uur en in dit eenzame huisje in de bergen eenonbekende binnen te laten, begreep ik toch wel dat er weinig anders opzat. Ik sloeg de deken vaster om me heen, scharrelde naar het halletje en kreeg met enige moeite de grendel van de voordeur. De man strompelde naar binnen, fluis terde iets over „verdwaald" en liet zich in de kamer gekomen, doodmoe op een rustbank neervallen. Ik gaf hem een sigaret, die hij zwijgend accepteerde en nerveus oprookte. De man zag er doodop uit, en toen ik hem vroeg, hoe hij hier verzeild geraakt was, kAvam er een kort, onsamenhangend en in halve gefluisterde zinnen verteld- verhaal, dat, voorzover ik begreep, hierop neer kwam, dat hij verdwaald was en bijna in een rotsspleet was gevallen. De radio speelde intussen door. Vrolijke wijsjes, die zo heel weinig gemeen hadden met deze situatie. Wijsjes over het zonnige Zuiden en over onbekommerd leven. Over liefde en geluk. Over schoonheid en voorspoed. Opeens werd de muziek onderbroken. „Ik vraag thans uw aandacht voor een extra politiebericht. De hoofdcommissaris van politie te Wenen verzoekt opsporing, aanhouding en voorgeleiding van de sinds Woensdag jongstleden voortvluchtige...." Ik zag hoe de man me met verschrikte ogen aankeek. En vlug draaide ik de radio op een ander station. Een cacofonie van geluiden, zangers, sprekers, jazz-orkesten en fanfaregezelschappen, knetterde door het stille vertrek, totdat, ik eindelijk Aveer op hetzelfde station uitkwam, dat juist weer z'n programma voortzette. Wie was deze man tegenover me? Ik trachtte hem bij het flauAve licht van de kaars te fixeren, maar telkens ontweek hij m'n blik. Soms leek het alsof hij weg dommelde, om een ogenblik later z'n ogen wijd open te doen. Onwillekeurig ging mijn hand naar m'n achterzak. Het harde metaal van de kleine revolver gaf me een rustig gevoel in deze allesbehalve aangename situatie. Want wat had deze man zo opeens te schrikken van een willekeurig politiebericht? Nogmaals probeerde ik uit te vissen, hoe hij op dit late uur en met dit beest achtige weer zo hoog in de bergen terecht was gekomen. Maar de man hield koppig vol, dat hij verdwaald was. En, zo zei hij, als het weer wat bedaarde, ging hij Aveer. En bij deze laatste woorden ging zijn blik héél even naar de kleine radio, die lustig te spelen stond in het schemerdonker van de kamer. Opeens kreeg ik dorst, en ik stond op om in het keukentje te zien of daar wel licht iets drinkbaars overgebleven was. Een. paar minuten later kwam ik terug met een half flesje landwijn en twee gla zen, doch juist toen ik de kamer wilde binnenstappen, hoorde ik, dat het extra politiebericht opnieuAV werd omgeroepen: die Avegens spionnage wordt gezocht, is ongeveer 1 meter 78 lang, heeft blond haar en een groot litteken op de rechter wang De vreemdeling was doodsbleek uit z'n stoel opgerezen, en met een ruw gebaar knipte ik de radio uit. Toen zag ik. Toen zag ik, hoe d" man staarde naar het litteken op mijn rechterwang. En daarom moest ik hem neerslaan, en verder vluchten. (Nadruk verboden; In een vergadering van het algemeen be stuur van de stichting „Touring Zandvoort" werd de heer C. J. Steenken als lid ge ïnstalleerd. De voorzitter, burgemeester Van Fenema, sprak woorden van dank jegens het afgetreden lid, de heer H. J. Peper. In de commissie voor de evenemen ten werd benoemd de heer J. A. B. van Pagée. De rekening en verantwoording over 1951 werd onder dankzegging aan de penningmeester vastgesteld. Bij de rond vraag werden verschillende suggesties ge daan o.a. om voor het openluchttheater te Blocmendaal ook te Zandvoort (op het bureau der stichting) kaartenverkoop mo gelijk te maken en om de rondritten van de N.Z.H.V.M. in Haarlem en omgeving op sommige uren van Zandvoort uit te doen aanvangen. (De directeur van de maat schappij de heer Jurrissen is lid van het algemeen bestuur zegde toe, dit ver zoek voor het volgend seizoen te over wegen Hulde Averd gebracht aan de N.Z.H.V.M. voor de uitstekende vermelding van Zand voort in de folder dier Maatschappij. Aan burgemeester en wethouders zal worden gevraagd het voetpad langs de Zandvoortselaan te verbeteren en om de raad een voordracht te doen voor de be noeming van een tAveede vertegenwoordi ger van de Zandvoortse sportverenigingen in het algemeen bestuur. De tweede zomer bridge-drive, door de Zandvoortse bridgeclub Dinsdagavond in hotel Keur georganiseerd, werd wederom een groot succes. 168 personen namen er aan deel. Zij toerden welkom geheten door de voorzitter van de Zandvoortse bridgeclub, de heer J. G. Bisenberger, die daarna de lei ding van de Avedstrijd overgaf aan de heren Fabel en Steenwinkel uit Haarlem. Na bijzonder geanimeerde wedstrijden werden de volgende prijsAvinnaars bekend gemaakt: Hoofdklasse: A lijn: 1. fam. Veenendaal, 63 punten; 2. fam. Levy, 61 punten. B lijn: 1 koppel BeerstraGeerling, 68 punten; 2. koppel Metzmevr. van Rhijn 61pnt. Ie klasse: C lijn: 1. fam. Kroon, 64 pnt.; 2. koppel DamBoumanKühn 6314 pnt. D lijn: 1. koppel HarmsenKoster 64 pnt.; 2. koppel KruysmanSeypesteiin 63 pnt. E lijn: 1. koppel HollmanSchipper 64*4 pnt.; 2. koppel v. Hoevende Ruiter 62 pnt. 2e klasse: F lijn: 1. fam. Van der Maat 63 pnt.; 2. koppel Dam-Boonvan Diggelen 62 pnt. G lijn: 1. koppel VersteegePachter 67 pnt.; 2. koppel Dam-MartensSchreuder, 63 pnt. H lijn Noord-Zuid: 1. koppel mevr. Kranen burg—v. Egmond 96pnt.; 2. koppel Dam- Crok—Schuilenburg 88 pnt. H lijn Oost-West: 1. fam. Van Voornevelt 117 pnt.; 2. fam. Prins 9514 pnt. De wisselbeker voor het hoogste percen tage ging naar de familie Van Voornevelt te Amsterdam met 69.64 Het strandschap Zandvoort kwam dezer dagen in vergadering, bij een. De begroting voor 1953 werd vastgesteld. Door Burgemeester en Wethouders van Haarlem was mededeling gedaan van door het raadslid mr. M. Proper gemaakte op merkingen over het colportageverbod; dit raadslid achtte het kwestieus of dit verbod niet in strijd is met de grondwet. Het bestuur van het strandschap stelde vast dat van strijd met de grondwet niet kan Avorden gesproken, omdat het colpor tageverbod slechts geldt voor een deel van het gebied van het strandschap en alleen gedurende bepaalde uren; bovendien kan van het /Verbod ontheffing worden ver leend. Het bestuur kon dan ook geen aan leiding vinden om in te gaan op het ver zoek van de heer Proper om de colportage met couranten en tijdschriften geheel vrij te geven. Tot het lid van het bestuur, de heer mr. Th. A. Wesstra, die de gemeente Haarlem vertegenwoordigt, richtte de voorzitter een toespraak in verband met het feit, dat de heer Wesstra met ingang van 1 November a.s. de dienst van de gemeente Haarlem gaat verlaten en dus ook zal aftreden als bestuurslid. De heer Wesstra Averd dank gezegd voor zijn belangrijk aandeel in de voorbereiding van de totstandkoming van het strandschap en voor hetgeen deze als lid van het be stuur van het strandschap heeft gedaan. Namens het strandschap werd een fraai boekwerk overhandigd. De heer Wesstra sprak een dankwoord en zeide dat het lidmaatschap van het strand schap door hem altijd met groot genoegen Avas vervuld en dat hij aangename herin neringen zal behouden aan de vergaderin gen van het strandschap onder voorzitter schap van burgemeester Van Fenema en van diens voorganger de oud-burgemeester Van Alphen, op wiens initiatief het strand schap is tot stand gekomen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Jvr. C. J. M. Vrijdags—van Asch v. Wijck, d.; A. HeddemaOlivier, z.; K. M. Verdegaalvan Kessel, z.; J. E. van der HulstRoosen, z. ONDERTROUWD: J. A. de Kruijff en W. J. van Altena; J. Tinssen en J. Chr. War- naars; W. Baas en A. R. Slegh; H. Rensmaag en K. van de Veen; H. Breederveld en G. T. van Riessen. GEHUWD: A J. Vester en B. F. van de Laar; J. H. Heuer en H. M. Pleging. OVERLEDEN: J. H. Romeijn, 88 j. Na de geslaagde actie voor Putten heeft het bestuur van de feestvereniging „Jan v. Goyenstraat" gezocht naar een ander op- ject wdarop zij haar activiteit zou kunnen richten. Met het Koningin Wilhelmina- fonds dat zich de bestrijding van de kanker ten doel stelt, zijn besprekingen gevoerd en het resultaat daarvan is, dat op Zater dag 30 Augustus, de dag vóór de verjaar dag van Prinses Wilhelmina, in de Jan van Goyenstraat door kinderen ballons zullen worden opgelaten. Daartoe is de volgende regeling getroffen. In de week van 25 tot en met 30 Augustus kan men bij de win keliers in deze straat bonnen kopen. Op vertoon van deze bon kan men op Zater dag 30 Augustus, des namiddags te twee uur de ballon afhalen bij de firma A. C. de Bruijn, Jan van Goyenstraat 6 of bij de firma M. R. J. Lammerse-Haster, Jan van Goyenstraat 28. Teneinde de straat een beetje gezellig te maken, komt om 4 uur het Fanfarecorps „Excelsior" wat muzikale afwisseling bren gen en om half zes precies worden de bal lonnetjes door de kinderen opgelaten, di.e dan natuurlijk allen van het bij de aankoop van de bon verstrekte kaartje dat naam en volledig adres van het kind bevat, zijn voorzien. Het wachten is dan op het be richt waar het ballonnetje is terechtgeko men en het kind wier ballon de verste reis heeft gemaakt, krijgt een prijs. De baten van dit feest zijn bestemd voor het Koningin Wilhelminafonds en dat be tekent dat natuurlijk alle kinderen van Heemstede met medewerking van de ouders aan dit ballonfeest zullen deelnemen. Woensdagavond kwam Lisse's raad in openbare zitting bijeen.Na goedkeuring der notulen der vorige vergadering, werd met algemene stemmen de extra tapvergunning voor de verkoop van sterke drank ten be hoeve A'an de inrichting op Keukenhof ver lengd tot 1971. Vervolgens werd een cre- diet uitgetrokken van 72.000 voor door trekking van de riolering van 50 meter voorbij de Broekweg en het maken van een provisorische voorreinigingsinstallatie. Goedgekeurd werd een uitkeringsverorde ning van de Algemene Salarisverordening. Voor de ombouAV van de Fordtrekker, in gebruik bij de brandAveer, tot trekker-auto- spuit werd een geldlening aangegaan A'an 18.000. Eveneens werd een lening aan gegaan voor verlenging Nassaustraat groot f 32.825 en voor verbetering van het twee de gedeelte van de eerste Poellaan 14.455. Vervolgens werd goedgekeurd een wijzi ging van de regeling geneeskundige ver zorging gemeente-personeel, en het ver lenen van een 2e hypotheek ter bevorde ring van de particuliere woningbouw. Ten behoeve van de Ned. Herv. school werd een bedrag uitgetrokken van 785 voor aan schaffing nieuwe leerboeken, waaronder 100 Bijbels in de nieuwe vertaling. Tegen dit laatste had de heer Van Waveren (S.G.P.) principiële bezwaren, zodat hij tegen stemde. Het voorstel toepassing van de gemeentelijke sociale werkvoorziening voor hoofd- en handarbeiders, gaf enige discussie. De heren DeKoning (K.V.P.) en Steenwinkel (A.R.) vroegen een betere salariëring voor de te werkgestel- den, de heer De Vries vreesde dat nor male werken ook onder deze regeling zou den komen; de voorzitter achtte de ge meente met deze regeling zeer gebaat, daar het niet alleen arbeid schept voor de werk- lozen, doch ook objecten mogelijk maakt Avaarvoor anders in de toekomst geen mo gelijkheid bestaan zou hebben. Uitgetrokken werd een bedrag van 500 aan de gemeente Hillegom voor de ge maakte kosten voor aankoop van een gas generator voor ziekenvervoer in het jaar 1944. Tenslotte ging de raad accoord met de verkoop van de Rijkstuinbouwschool aan het rijk voor de som van 25.000. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl. 47 91% g.l. 91% A.K.U 142 g.b. 142% 173 174 Philips Gloeil 152% 152% Kon. Petroleum 319 320 A'dam Rubber 80% 80% Holl. Amer. Lijn 143 143 N. Scheepv. Unie 11854 g.b. 118% H.V.A 95 g.l. 94 69% 70% Amsterd. Bank 155 g.l. 155 Ned. Handel Mij. 14154 142% Rotterd. Bank 155% 155% Twentse Bank 15454 154% Anaconda Copper 4411/iB 45 Bethlehem Steel 5014 50% Republic Steel 40% 40% 7213/t# 74% 22% 22% U. S. Steel 39% 39% ZETFOUTENDUIVEL GOOCHELT MET MILLIOENEN De zetfoutenduivel heeft in het bericht over de aanbesteding van de voorgenomen bouAv van 48 woningen kans gezien zowel het bedrag van de hoogste als van de laag ste inschrijver met maar liefst één millioen gulden te verhogen. Voor de hoogste in schrijver had het bedrag 753.000 en voor de laagste het bedrag 668.200 moeten zijn. Ziet onze nieuwe Najaarsmodellen voor Dames-, Heren- en Kinderkleding, gebreid van aparte Franse wol, waarmede U verrassende resultaten kunt berei ken. U hoeft nu geen ingewikkelde patronen meer te kiezen daar dit nieuwe product voor een speciaal effect zorgt. Bij aankoop van materiaal ontvangt U t/m 50 Augustus a-s. het breipatroon gratis op maat. TE KOOP waarin gevestigd goed beklante BROOD- en BANKETZAAK annex BROODBAKKERIJ met inventaris en goede oven. Direct te aanv. 13.000.—. Inl. NIEPHAUS en BLANSERT, makelaars. Kruisweg 68 a, Telefoon 10269. Half wollen fant. Directoires 2.95 Half wollen fant. Camisoles 3.25 Zuiver wollen fant. Hemdje5.95 Zuiver wollen fant. Broekje 5.35 Hemdje Nylon met Rayon 3.75 Bijpassend broekje 2.68 Charmeuse Slips 0.98 Tricot Slips 1-28 Onderblouses, korte mouw 4.50 Zware zuiver wol gebreide camisoles6.95 Zware zuiver wol gebreide camisoles8-95 Grote sortering HOLLANDIA BLOESEM CAMISOLES en DIRECTOIRES Nog enkele restanten B.H.'s en CORSETTEN tegen halve prijzen. ANEGANG 25 Tel. 12296 XXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCO een zakje heerlijke versnaperingen en een kinderverrassing BU AANKOOP VA* I 4.00 AAN DE GRL) YT£R - ARTIKELEN. of ruimte daarvoor geschikt te maken voor confectiebedrijf. Brieven onder no. 519 aan het bureau van dit blad. LEUKE Öaasju£«iA. Maffr SCHOENEN, nu ook Vrijdags geopend. Gen. Cronjéstraat 25 Haarlem AMANDELDRAGEES COCKTAILDRAGEES 100 gram CHOCOLADE LILABONEN per 250 gram SPECULAAS kwaliteit extra 250 gram 250 gram Een edel Trio 1SUCADE KOEK 1 CANDY KOEK 1 HONING KOEK De Bruin's koekpakket samen voor ZEEUWSE MOPPEN 250 gram 6 GROTE SPRITSSTUKKEN voor

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3