„Grand Prix"-races in Noord voor zeepkisten-coureurs Onnatuurlijke natuur in Amerika's oudste natuurreservaat Nederlandse officials troffen reeds vele voorbereidingen Agenda voor Haarlem WEK DE GAL IN UW LEVER OP De Sneekweek Jeugd amuseerde zich opperbest PER AUTO AMERIKA ROND Om de wereldtitels wielrennen Plantaz vervangen door Kooyman DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1952 3 Twee klassen Prijzen Het hockey-kamp in Bloemendaal Zeilen Waterpolo HPG had weinig moeite met De Zijl 4-1 Softball Ere-wedstrijd van HHC tegen Haarlems negental Hoge toegangsprijzen Geen moeilijk parcours Kansen Populair zwemfeest in de Houtvaart Volleyball Wereldkampioenschap in Moskou t Zo rij ik in geen geval, zei het knaapje en met een hlik van teleurstelling keek hij vanaf zijn harde zitplaats schuin onder zijn racewagen waar iets scheen te hape ren. Per slot van rekening kan men tijdens een rit in de „Grand Prix van Haarlem- Noord" geen panne aan de „wagen" heb ben. En .het knaapje voegde de daad bij het woord. Hij stapte uit, wenkte als een volleerd coureur de monteur van het „cir cuit" en even later was zijn in het midden gebroken raceauto weer naar behoren her steld. De strijd kon worden voortgezet. Zoals het bovengenoemde kereltje waren er gelukkig niet veel Woensdagmiddag op de speelplaats van de J. P. Coenschool aan de G. van Aemstelstraat in Haarlem-Noord, waar de Zaken- en Winkeliersvereniging Jan Gijzen Noord zeepkistenraces hield voor de jeugd uit dat kwartier. Tweeën zeventig jongens tussen de tien en veertien jaar een enkele uitzondering daargela ten verdeeld over zesendertig „race auto's" bestreden elkaar daar de „Grand Prix" naar eer en geweten in spannende wedstrijden. Twee klassen waren er. Een voor de jongens van twaalf jaar en jonger en een 'voor de knaapjes van dertien en veertien jaar. Dit om de krachten niet te ver uiteen te laten lopen. Dat dat dikwijls genoeg toch wel het geval was, wel, dat lag niet aan de organisatoren, maar aan de coureurs en hun helpers zelf. Vooral deze laatsten konden bijzonder veel tot een overwinning bijdragen. Want zij waren het toch die de zeepkisten vaart gaven en er vooral in de bochten veel toe konden bijdragen dat de wagen niet kan telde maar in volle vaart de bocht naar behoren nam. Valpartijen waren er ondanks alles toch nog genoeg. Maar hoe dan ook: het werd een middag, waarin de coureurs nog meer uit hun kistjes met levende motor trachten te halen dan vorige malen het geval was. En hoofdzaak daarbij was, dat ze plezier hadden die jongeren van Haarlem-Noord. Zowel die langs de kant van het „circuit" stonden zonder „wagen", als die met een zeepkist door de bochten gierden met achterlating van een band of een heel wiel soms. En de prijzen? Wel, de „Grand Prix" ging evenals verleden jaar het geval was in de A-klasse (12-14 jaar) naar het duo Pim BonselBinan Jan Bernhard (het des tijds door de Prins Bernhard-kapel in Indonesië geadopteerde Soedanese jonge tje) die hun zilverkleurige raceauto steeds met zo'n enorme vaart naar de finish stuurden, dat er niemand was die hun kon bedreigen. Beiden ontvingen een foto toestel. Ron van Zandwijk en Jan Rouw ontvingen de tweede prijs in deze klasse en J. Ie Noble met A. Wulms veroverde de derde prijs. Bij de B-klassers (10—12 jaar) waren Jos Mathot en Joop Heyerman verreweg de sterksten. Zij werden gevolgd door Wil lem van de Nieuwenhoff en Pierre Bloem en het duo Jan Honing-Bert Voorting. Al deze jeugdige racers kregen fietslampen, voetballen, klokjes of andere nuttige voor werpen. ADVERTENTIE U ruit 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om d» gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. DONDERDAG 21 AUGUSTUS Zuiderkapel: Spreker ris. D. Veldkamp, 8 uur. Lido: „Tien. van het vreemdelingen legioen", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. City: „Fran cis". alle leeft., 7 en 9.15 uur. Spaame: „De wraak van Hakim", „Oom Willy wint de Dei-by", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het grote concert", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Minerva: „De Vlam en de pijl", 14 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Fanfaren der Liebe", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „Alles voor de show", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Fan- fan la Tulipe", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Gebouw Cultura: Spirit. Studieclub ..Door gang naar het Hogere", bijeenkomst, 8 uur. VRIJDAG 22 AUGUSTUS Concertgebouw: Piano-avond Cor de Groot, 8 uur. Bioscopen: Nieuw programma. Hier ziet u de winnaars van de Grand Prix" van Haarlem-Noord. Het zijn (rechts) bestuurder Pim Bonsel en duwer Binan Jan Bernhard. Vanavond worden in Bloemendaal de ongeveer 25 hockeysters uit Zwitserland, Frankrijk en enkele delen van ons land verwacht, die zullen deelnemen aan een hockey-kamp, dat duurt tot het einde van deze maand. De officiële opening van het kamp dat wordt gehouden onder auspi ciën van de commissie dameshockey van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond, doch dat door de Bloemendaalse Dames Hockeyclub wordt georganiseerd heeft plaats Vrijdagmorgen. De deelneemsters worden niet zoals aanvankelijk de bedoeling was in een school ondergebracht, maar zullen bij Bloemendaalse families worden gehuis vest. Behalve diverse uitstapjes is er een da gelijkse hockey-training onder leiding van de heer Ch. de Boek. De uitslagen van de vierde dag van de Sneekweek luiden: 30 m.2: 1. Emmy, stuurm. Tj. Geveke; 2. Tjerk Hiddes, stuurm. mr. W. Hoekstra, Joure; 3. Piet Hein, stuurm. J. H. Tasma, Grouw. Regenbogen: groep 1: 1. Jan van Gent, stuurm. dr. J. W. v. d. Zijp, Sneek; 2. Tjerk, stuurm C. J. de Jong. Joure; 3. Sprinter, stuurm. J. de Wilde, Sneek. Groep 2: 1. Beneventum. stuurm. J. Hof land. Rotterdam; 2. Hennie, stuurm. M. Hendriks, Sneek; 3. Meteoor, stuurm. L. L. Hoff Jr., Heerenveen. 22 m.2 klasse: 1. Porto Alegre, stuurm. H. R. Schaap, Deersum; 2. Maple Leaf, stuurm. T. Molenaar, Grouw; 3. Windekind, stuurm. Tj. Kolk, Leeuwarden. Pampusklasse: 1. Weerhaan, stuurm. H. Bakker, Sneek; 2. Boecanier, stuurm. W. Vis ser, Enschedé; 3. Smelleken, stuurm. J. van Focken. Sneek. 16 m.2 eenheidsklasse a, groep 1: 1. Peer less, stuurm. Joop Helder, Paterswolde; 2. Somero, stuurm. K. Kingma; 3. Ceres, stuurm. M. Kuipers, Groningen. Groep 2: 1. Favenius, stuurm. Jaap Helder, Paterswolde; 2. Ali, stuurm. Fokke Jansma, Grouw; 3. Schelm, stuurm. G. C. Vegter, Groningen. 16 m.2 kl. b, groep 1: 1. Black Gull, stuurm. Th. van Eijk, Gouda; 2. Ciconia, stuurm. W. de Dood; 3. Wido, stuurm. D. Leen. Groep 2: 1. Dak, stuurm. D. Kamphuis, Zwolle; 2. Noordster, stuurm. K. van Om men, Groningen; 3. Sarren Crest, stuurm. P. Wieringa. Groep 3: 1. Henjoh, stuurm. H. A. Minks, Leeuwarden; 2. Simmerfugel, stuurm. W. de Vries. Scharsterbrug; 3. Vrijheid, stuurm. D. de Haan, Sneek. Valken, groep 1: 1. Rirettc, stuurm. R. Mul der, Langweer; 2. Winkel, stuurma. P. v. d. Vegtc, Leeuwarden; 3. Lapsus, stuurm. Th. van Helvert, Leiden. Groep 2: 1. Trewes, stuurm. S. M. v. d. Meer, Heiloo; 2. Popeye, stuurm. M. Meteier - kamp Capenberg, Amstelveen; 3. ïarentella, stuurm. E. J. Hoppe, Leiden. Schouwen: 1. Meerkol, stuurm. F. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. Foarut, stuurm. G. de Jong. Scharpies: 1. Rakker, stuurm. B. van Wijk. Woubrugge; 2. Senang, stuurm. J. N. Bode graven. Nieuwkoop. BM-klasse: 1. Meteoor 2. stuurm. D. Resink, Deventer; 2. Narwal 2, stuurm. B. Jonkers, Gorredijk; 3. Wetterhoas, stuurm. H. Olde Agterhuis, Heerenveen. Vrijheidsklasse: 1. Schoffie, stuurm. H. C. Blok," Den Haag: 2. Jungle Dream-, stuurm. H. W. van Keulen, Amsterdam; 3. Duveltje, sttuurm. E. R. Freeh Jr.. Den Haag. Olympiajollen: 1. stuurm. K. H. Lukkien, Zwolle; 2. Jonker Sissingha, stuurm. S. J. Jonker, Hoogezand; 3. Tilly, stuurm. J. Hof, Midlaren. 12-voetsjollen: 1. Waterbaby. stuurm. A. W. Reijers, Sassenheim; 2. Cormoran, stuurm. G. de Vries Lentsch, Nieuwendam; 3. Semper Spera. stuurm. S. C. Parmentier, Amsterdam. Larkef: 1. Pantoffel, stuurm. E. Greebe, Bussum; 2. Indra, stuurm. H. Bellinga, Al melo; 2. Happy, stuurm. H. Schiphorst, Almelo. Jeugdklasse: 1. Billy 2. stuurm. J. Albers, Rotterdam; 2. Kantjil, stuurm. P. Galjard, Keizer Haile Selassie van Ethiopië tekent te Addis Abeba de nieuwe grondwet van Eritrea, de vroegere Italiaanse kolonie, die op federatieve basis bij Ethiopië is gevoegd. De Ethiopische minister van Justitie, Suie Guis, is getuige van de plechtigheid. Ook de tweede waterpolowedstrijd van de halve competitie voor promotie naar de eer ste klasse heren, is door HPC gewonnen. In Groenendaal speelden de Heemstenaren Woensdag tegen De Zijl uit Leiden. HPC was de gehele wedstrijd in de meerderheid. Na twee minuten spelen scoorde Van Stalen met een fraaie boogbal het eerste Heem- steedse doelpunt. Hierna kregenu de Leide- naren een fraaie kans om gelijk te maken. Nadat Tjebbes voor een overtreding uit het water was gestuurd kreeg de Leidse mid- voor een strafworp te nemen, die echter door de HPC-keeper Vrugt werd gestopt. Na de hervatting wist De Zijl. gebruik makend van haar spelersmeerderheid, een goede aanval op te zetten en Prevo bracht de partijen weer op gelijke voet. Na een ver schot van Dijkstra hadden echter de Heem stedenaren echter spoedig wederom de lei ding. waarna Pronk, Dijkstra en Smit. goed combinerend, onheil stichtten in de Leidse verdediging. Piet Smit bracht vervolgens de HPC-voorsprong op 31. Wederom verkregen de gasten een spelers meerderheid daar Pronk het water moest verlaten, maar de midachter van De Zijl volgde spoedig. Uit een goede combinatie van Geurtsen en Tjebbes werd 15 secon den voor het einde de HPC-overwinning nog op 41 gebracht. Ter ere van het door haar behaalde kam pioenschap van de eerste klasse speelt het softballcam van H.H.C. Zondagmiddag in het Noorder Sportpark tegen het Haarlems negental. De wedstrijd begint om half drie. Het Haarlems negental is als volgt samen gesteld: T. Voorting (EDO), N. Jansen (S.C. Haarlem), L. Hüner (Gymnasion), F. Veen (HCK), J. Honing (Gymnasion), H. Olthoff (Gymnasion), C. Verdam (EDO). E. Hüner (Gymnasion). Reserves zijn: T. Cats (EDO) en L. v. d. Horst (DSB). Zaterdagmiddag om vier uur wordt in het Heemsteedsc Sportpark de belangrijke pro motiewedstrijd gespeeld tussen RCH en VVGA uit Amsterdam. Het gaat hier om één plaats in de eerste klasse. Groningen: 3. Baracuda, stuurm. J. v. d. Baan. Groningen. Teamwedstrijd Holland—Friesland regen bogen: Holland 15.1 pnt.; Friesland 20 pnt. Verenigings-groepswedstrijd valkenklasse: ..Den Haag" 41.1 pnt.; „Snceker Zeilclub" 39 pnt.; KZV „Sneek" 39 pnt. Door het slechte weer heeft de regenboog van Hofland bij een aanvaring ernstige scha de opgelopen. Vermoedelijk kan hij vandaag niet starten, wat een grote handicap zou be tekenen voor de Hollanders. ADVERTENTIE Bovenaan Moeders lijstje staat altijd (Van onze correspondent in Amerika) Yellowstone Park herinnerde mij door zijn minder prettige geuren onaangenaam aan de stankjes van het scheikundelo kaal. De zwavelluchtjes die daar rondhangen, wekken on plezierige associaties bij me op. Na snel wat warme geysers en borrelende poelen bekeken en besnoven te hebben, leek het mij aantrekkelijker om die de len van het park op te zoeken ivaar de natuur geen malle dingen uithaalt en waar dan ook minder toeristen komen. Naar mijn smaak kan de na tuur maar het best natuurlijk blijven. Ik bedoel dit: de Redwood bos sen van Californië of de berg- weitjes vol bloemen van Yel lowstone ivaren voor mij veel aantrekkelijker dan een mon sterachtige rariteit als de Grand Canyon of dan de wonderlijke geyser Old Faithful, die in Yel lowstone duizenden en duizen den toeristen trekt. Ik kwam juist bij deze Oude Getrouwe aan, toen hij op het punt stond om zijn geweldige waterstraal de lucht in te spui ten. Hij doet dat ongeveer om het uur, en tegen de tijd van de eruptie houdt een officiële gids van het natuurreservaat een kleine inleiding over dit fenomeen. Zijn toeristengehaor is zo groot, dat hij een luid spreker nodig heeft, en mocht u in het hotel Old Faithful Inn logeren, dan hoort u deze schallende uitleg ieder uur. Ook 's avonds! Dan zijn er bo vendien schijnwerpers op de geyser gericht. Die Old Faithful Inn is een merkwaardig hotel. Zo kioasi- rustiek als men zich maar den ken kan. Het is namelijk ge heel gebouwd van ietwat ge fatsoeneerde en zorgvuldig ge kozen boomstammen. Een soort boshut in luxc-ediiie in de hal waarvan men met zijn honder den voor een fantastisch grote open haard kan zitten. Men vraagt zich af wat er van dit dure hotel terecht moet ko men, wanneer de Oude Getrou we er eens de brui aan geeft en niet meer spuiten wil. Wan neer ik hotel-directeur was. zou ik in dat geval niet aarze len om in alle stilte een kunst- geyser te laten aanlegger reukloos en precies op het hele uur voortaan. Maar nu zonder gekheid: wan- Een kijkje van het terras van Wright's winterverblijf „Taliesin West" in Arizona neer ge ooit in Amerika gaat reizen, bezoek dan slechts vluchtig die plaatsen, waar de busmaatschappijen en reisbu- reaux veel reclame voor ma ken. Die plaatsen mogen cu rieus zijn, maar de drommen van toeristen en de honderden geparkeerde, auto's bederven daar veel van het natuurgenot. Althans naar Europese smaak. De Amerikaan lijkt wat ge makkelijker in dit. opzicht. Hij ziet graag mensen om zich heen en hij maakt graag nieuwe, kennissen. Wat een drukte bijvoorbeeld op de grote kampeerterreinen van zulk een natuurreservaat! Daar staan de geweldige aan- hang-woonauto's de trailers opgesteld in een remise van autobussen. Men woont in zulk een auto-stadje bijna even comfortabel als thuis: douches "n toiletten zijn op het terrein aanwezig en de cafetaria is vlei Wij. De stemming in zulk een luxe woonwagenkamp is vrolijk en hartelijk, maar toen ik in Yellowstone wilde over nachten, voelde ik er toch meer voor om mijn tentje op te slaan op een kampecrplaats zonder radio-muziek. Zulke kleine, kampeerterreinen zijn er ook en daar gevoelt men zich in derdaad dichter bij de natuur. En op een wandeltocht in zo'n buurt kan men veel wild zien: beren, kleine herten een vos, coyoten (iets kleiner dan een wolf) en niet te vergeten, een grote vrouiotjes-moose (een Amerikaanse eland), die wa terplanten stond te eten in het meer vlakbij de tent. Uit de verte hield ik dat dier eerst voor een paard en in grootte doet het daar niet veel voor onder. Een verslapt volk? Maar hoe weinigen zijn het, die Yellowstone's wildernis intrek ken! Verreweg de meesten, ze ker 90 procent, deinen in grote, warme auto's over de asfalt wegen. De Amerikanen zegt men generaliserend vormen een volk, dat het lopen verleerd heeft. En daar is wel iets van luaar. Maar meen daarom niet, dat dit een ver slapt en verwend volk is ge worden. De Amerikanen waar deren het comfort, dat ze heb ben, yriaar anderzijds voelen velen zich nog sterk verwant met het pionierslevën. Moet er iets getimmerd wordenmoet er een kampvuur worden ge maakt. of moet er een axito itit een greppel ivorden gehesen, dan ziet men het hun aan, dat ze plezier hebben in zulk een iiarwei. Men heeft wel eens beweerd, dat dit volk, ivanneer het in een oorlog ontberingen zou moeten lijden, niet bestand zou zijn tegen het gemis aan comfort. Ik geloof daar niets van. Het is moeilijk te voor zien of dit volk op de lange duur soms verwend en verslapt zal raken door alle technische hulpmiddelen. Maar thans is dat beslist niet het geval. Zij Inbure Leudetange lengt* van net circuit 17.5 km Alle hotels in de stad Luxemburg zijn vol met gasten. Niet alleen zijn er de jaar lijkse terugkerende vacantiegangers, maar ook degenen, die betrokken zijn bij de uitvoering van het plan Schuman, zijn allen in Luxemburg gedetacheerd, zodat geen bed meer over is voor de wielrenners, die over enkele dagen zullen deelnemen aan de wereldkampioenschappen op de weg, voor officials, die in groten getale de ren ners vergezellen en voor de journalisten, die uit geheel Europa naar het Groot-Her togdom zijn gekomen om het nieuws over de verrichtingen van de amateurs en de professionals over de wereld te verspreiden. De Luxemburgse wielerbond zat dan ook met de handen in het haar. Het is met de organisatie van deze wereldkampioenschappen merkwaardig ge steld. De Luxemburgse Wielerbond is een kleine organisatie, zonder bureau, zonder geld en zonder beambten. Wat kon men, toen de organisatie van de wedstrijden om de wereldtitels aan Luxemburg werden op gedragen, anders doen dan de kampioen schappen „verkopen"? Zo kon een drietal gegadigden gezamenlijk het wegkampioen- sehap kopen en de baanwedstrijden wer den overgedaan, natuurlijk tegen een be hoorlijke prijs, aan Parijs, waar het Pare des Princes het centrum van de strijd om de regenboogtruien zal zijn. De kopers van het wegkampioenschap namen enkele ingrijpende maatregelen. De toegangsprijzen voor de wedstrijd van de amateurs en voor die van de professionals werden naar Nederlandse begrippen, zeer hoog gesteld. Zo zal een wielerliefhebber, die Zondag de course van de profs wil bijwonen, vijf entwintig gulden moeten betalen voor een tribune-plaats. En een wat minder goede plaats kost toch nog al tijd vijftien gulden. En lager dan acht gulden voor een staanplaats, ergens op het circuit, is men niet gegaan. Met dien verstande, dat degene, die Zater dag ook de wedstrijd van de amateurs wil zien, er afzonderlijk voor zal moe ten betalen. En een tweede maatregel, waartoe men moest overgaan, door het gebrek aan hotelkamers, was het onderbrengen van renners en officials op 20 tot 40 kilometer van het circuit af. De hotelkamers in de kleinere plaatsen rond de hoofdstad, in Mondorf les Bains, in Echternach, in Esch en in andere dorpen, zullen in de komende dagen alle bezet zijn met wielrenners, ver zorgers en officials. Dat deze oplossing weer een nieuw probleem, namelijk .het vervoer naar en van het circuit schiep, be hoeft geen nader betoog. En zo behoeft het geen verwondering te wekken, dat de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie maar direct de knoop heeft doorgehakt en een Nederlandse bus heeft gecharterd, die van Vrijdag af ter beschikking blijft van de équipe. Donderdagavond is het trouwens reeds verzamelen geblazen. Dan komen de ama teurs en de professionals op de weg in Echternach tezamen, waar zij tot Maandag ochtend zullen vertoeven. De chef d'équipe John van Eek, is reeds in Luxemburg aan gekomen om voorbereidende maatregelen te treffen. Hij is begonnen, tezamen met zijn commissieleden, de-heren H. Martin en J. Stol, het parcours te verkennen. „Bepaald moeilijk is het parcours niet", zo luidde de mening van de chef d'équipe. „Het is heuvelachtig, er is geen berg in, maar de klim bij Abweiler onmiddellijk na de bocht in het stadje Bettembourg, over 650 meter met een stijgingspercentage van 7 tot 9, zal toch niet meevallen. niet, dat de amateurs het parcours keer moeten rijden en de professionals ze ventien keer." Het begin van het circuit, van Luxem burg naar Bettembourg is zeer schaduw rijk. De weg is er breed, vrij bochtig en het wegoppervlak bestaat uit stroef asfalt. In het plaatsje zelf is een zeer scherpe bocht, waarna onmiddellijk de klim van Abweiler aanvangt. Daarna volgt het som bere sparrenbos van Leudelange en vier kilometer voor de finish komen de renners op de grote weg van Esch-sur-Alzette naar Luxemburg, waarin nog een aanzienlijke stijging zit. Dat men op het laatste ogenblik nog veel te doen heeft, blijkt ook wel uit de verrassende mededeling dat Jan Plantaz, nummer drie uit het wereldkampioenschap van 't vorig jaar in Barese, niet mee doet, Niet, dat de sportcommissie besloten had hem te vervangen, maar de Eindhovense amateur heeft zelf gezegd, dat hij op het ogenblik totaal uit vorm is. Dat hij erg tegen het wereldkampioenschap opziet, dat hij moeilijk draait en dat het daarom veel beter zou zijn, indien men hem zou ver vangen door een van de reserves. V/at ken de sportcommissie van de K.N. satie-machine in werking gesteld teneinde er zorg voor te dragen, dat Piet Kooyman, dc Haagse amateur, die dit seizoen constant heeft gereden en als reserve op de lijst stond voor het wegkampioenschap in Luxemburg, op tijd in Echternach te doen zijn. Men stelt in Kooyman veel vertrouwen. Voor de étappe-wedstrijd, die dit seizoen in Denemarken is gereden, stond hij even eens als reserve ingeschreven. Op het laat ste ogenblik moest hij invallen en dat hij toen ook zijn mannetje heeft gestaan werd wel bewezen door het feit, dat hij het klaar speelde een étappe te winnen. De meeste kansen op eervolle plaat sen worden voor wat de amateurs be treft toegekend aan Gelissen uit Beek, die knap reed in het heuvelland en naarmate het seizoen is gevorderd, een steeds betere vorm is gaan vertonen en aan de Haarlemmer Adri Voorting, die in Helsinki in buitengewone vorm was, maar door pech achtervolgd, reeds vrij spoedig na het begin uitgeschakeld was voor een médaille. Zij alleen nog vermeld, dat de amateur- ploeg dus door het uitvallen van Plantaz definilief als volgt is samengesteld: Adri Voorting (Haarlem), Arend van 't Hof (Sassenheim), Kees Aanraad (Oud-Gastel), Hein Gelissen (Beek, Limburg), Piet van der Brekel (Echt, Limburg) en Piet Kooy man (Den Haag). Zaterdagmiddag wordt in de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem, ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan, een populair zwemfeest gehouden. Door leden van de Haarlemse Reddingsbrigade wordt dan een komisch nummer opgevoerd en voorts zul len er zwemwedstrijden worden gehouden, waaraan kan worden deelgenomen door niet-leden van zwemverenigingen. In Moskou werden de wedstrijden voort gezet in het tournooi om het wereldkam pioenschap volleybal. De uitslagen waren: Heren: Hongarije Finland 30; TsjechoslowakijeIndia 30; RoemeniëIsrael 30; BulgarijePolen 30; RuslandLibanon 30. Dames: RoemeniëFrankrijk 30; Tjse- choslowakijeHongarije 30. Bij de heren is de voorronde van het we reldkampioenschap thans geëindigd. In de finale hebben zich geplaatst Hongarije, BuL garije, Rusland. Roemenië. Tsjecho Slowakije en Frankrijk. Verder zullen Polen. Finland. Israel. Liba- U7TT jaa i -i u non en India een halve competitie spelen om V.I.. an.'.eis doen dan deze eerlijke hou- de plaatsen zeven tot elf in het eind- dmg respecteren? En dus werd de organi- klassement.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5