Zandvoorts sportvelden in November gereed Castricumse woonhuis staat op zijn nieuwe bestemming JONGEDAMES SM Op het inzaaien na September 1953 kan er worden gespeeld Prins Bernhard opende reclamecongres Amsterdamse Beurs Canadese emigratie- politiek is ongewijzigd Bevaarbaarmaking van de Rijn in Zwitserland Geen enkele ruit is tijdens transport gebroken Lenstra traint weer voor Nederlands elftal Bennebroek NAAIMACHINES en KOUSENREP.-MACHINES BREIMACHINES KUIPERS NAAIMACHINEHANDEL Machinestiksters en Handwerksters meisjes jongens en mannen DONDERDAG 11 SEPTEMBER 19 52 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Ouden van dagen beleefden een prettige dag Jaarvergadering van Zandvoortmeeuwen Inbraak te Bentveld Raadsvergaderingen Abe naar Kopenhagen Boksen Teddy Gardner trekt zich terug Hockey Nederlands hockeyteam naar Engeland Volksfeesten SCHEEPVAART BRAADPANNEN Nrt MEISJE gevr. AQUARIUMLIEFHEBBERS W. J. Z O M E R D IJ K „A-G A." warmwaterradiatoren HUIZENNOOD FLINKE EN AANKOMENDE MEISJES VLOTTE TYPISTE Jové's confectiebedrijven VOLSLAGEN EN LEERLING NAAISTERS BUREAU-AMBTENAAR VERWARMINGSMONTEURS GEVRAAGD Wlc thans door de Oostelijke Ingang het binnenterrein van het Zandvoortse circuit betreedt, waant zich in een woestijn van los zand, hier en daar wat afgedekt met dorre, droge plaggen en het geheel omgeven door bergen uitgedroogde zwarte grond. Het zün de drie gemeentelijke sportvelden, die voor de gemeente Zandvoort in DUW- verband worden aangelegd; een omvangrijk werk, waarmede men half Mei aanving. Dertig man werken hier aan en men kan zich nog maar moeilijk realiseren, dat straks op deze losse, droge duingrond fraai groene vlakken zullen ontstaan, waar vele takken van sport zullen worden beoefend. Vóór het echter zover is, moet er nog héél wat gebeuren, want, al is men thans met het egaliseren van de terreinen géreed ge komen, de bewerking van de grond vraagt naar zéér veel tijd. Het bleek namelijk, nadat men de terrei nen op de vereiste hoogte had gebracht, dat de grond vrij hoog en daardoor te droog kwam te liggen. Het grondpeil van het water kwam op ongeveer anderhalve meter onder het zogenaamde Maaivlak te liggen, waardoor men verplicht was om een be hoorlijke grasmat te garanderen om een infiltratie-systeem te gaan toepassen. Vertraging De voorbereidingen hiertoe vertraagden het werk ongeveer een maand. Het water moest, om de onderzijde van de wortels der grasmat te kunnen bereiken, ongeveer een meter worden omhoog gebracht en dit ver eiste diverse proefnemingen en berekenin gen. Met al deze voorbereidingen kwam men nog maar korte tijd geleden gereed. Onder andere diende een onderzoek van het water plaats te hebben, opdat bijvoorbeeld door een te groot ijzergehalte, de draineer-potten op de duur niet verstopt zouden raken. Het opgepompte water bleek echter van prima gehalte zonder ook zelfs maar een spoor van ijzer. Men wenst in dit opzicht geen enkel risico te nemen, verzekerde ons de opzichter van het werk, omdat men de vel den slechts in absoluut gegarandeerde toe stand wil opleveren en er zelfs nog twee jaar de nazorg over wil hebben. Inzaaien uitgesteld Mede door deze onvoorziene werk zaamheden zal het inzaaien van de grond dit jaar niet meer kunnen plaats hebben. Bovendien is dit in zaaien een uiterst secuur en kostbaar werk. Voor de drie sportvelden, elk een hectare groot, is per ha f 1500. aan zaad nodig en het risico mag niet gelopen worden, dat door het inzaaien in November dit zaad verloren zou gaan, indien de weersomstandigheden in de komende wintermaanden niet bijzonder gunstig zouden zijn. Daarom wordt nu met inzaaien gewacht tot het voorjaar van 1953. De velden zullen in November van dit jaar geheel gereed zijn op dit inzaaien na. Momenteel worden tussen de velden de sloten gegraven. Om de tien meter moet een rij draineer-potjes worden ingegraven, die aansluiten op de sloten, waarin bij overvloed van water het overtollige wordt gespuid en bij een tekort door een drietal Met zes autobussen vertrokken ruim 200 Zandvoortse oudjes Woensdagmorgen on der leiding van het comité Ouden van da gen" voor hun jaarlijks uitstapje. De lei ding berustte bij de heer D. van Noort, wegens afwezigheid van de voorzitter van het comité, de heer Joh. C. Jung, die met vacantie was. Daarbij werd hij geholpen door de heer K. Kerkman. De tocht voerde via Noordwijk, waar koffie werd gedron ken, naar Scheveningen. Daar werd de lunch gebruikt. Begrijpelijk werden vele vergelijkingen tussen Zandvoort en Sche veningen door de echte Zandvoorters be sproken. Van Scheveningen werd een rondrit gemaakt door Den Haag, waarna een langdurig bezoek volgde aan het die renpark te Wassenaar. De attractie van dit dierenpark, een rondrit per pony-wagen, had de belangstelling van allen. Tot aller verrassing sloten burgemeester mr. H. M. van Fenema met echtgenote zich bij het gezelschap aan. De burgemeester sprak de oudjes op hartelijke wijze toe. De heer Van Noort bracht de burgemeester de dank der Zandvoortse ouden van dagen over voor zijn belangstelling en wenste hem en zijn echtgenote namens het gezelschap een prettige vacantie toe. Van Wassenaar vertrok men naar Lei den, waar werd gedineerd, waarna men na een koi'te rondrit door Haarlem via de Zeeweg omstreeks halfnegen vrolijk arri veerde in het feestelijk versierde gebouw „Zomerlust" waar de Zandvoortse Zee mansband onder leiding van de heer Engel Paap, gekleed in oud-Zandvoortse cos- tuums, met vrolijke wijsjes van vroeger en nu er in slaagde de oudjes tot een dansje te bewegen. Wals en polka vierden hoogtij en óók de folkloristische Zand voortse „Gort met stroop" kwam op het programma voor. Tijdens het feest deelde de heer Van Noort mede, dat de exploitant van de Zandvoortse watertoren had aange boden de ouden van dagen de nieuwe wa tertoren te laten bezichtigen. Hierover zul len binnenkort nadere mededelingen vol gen. Tot laat in de avond bleef nog een gezellige stemming heersen. De Zandvoort se oudjes, van wie ook Zandvoorts oudste inwoonster, Jansje Bluys, bij jong en oud bekend als Jans de Kraai, die in December 97 jaar wordt, de tocht medemaakte, be leefden wederom een heerlijke dag, waar over nog lang zal worden nagepraat. De jaarlijkse algemene vergadering van de voetbalvereniging „Zandvoormeeuwpn" is vastgesteld op Maandag 15 September in gebouw „Zomerlust". De agenda vermeldt, behalve de jaarverslagen van secretaris en penningmeester de verkiezing van een nieuw lid van de elftalcommissie, in de va cature, ontstaan door het vertrek naar Australië van de heer J. v. d. Bos. pomp-installaties het ontbrekende wordt ingebracht. Zodoende is men, zowel in natte als droge periodes verzekerd van een goede conditie van de grasmat. Ruim tien duizend draineerpotten moeten voor deze infiltratie in de grond worden gebracht. Teelgrond Wanneer dit gereed is, zal men aan vangen met het opbrengen van de zoge naamde teelgrond, bestaande uit 3 centi meter compost, dat is gezeefd beltvuil, 7 cm riool-sib (dat wordt aangevoerd uit de modderkommen, waarop de Zandvoortse riolen lozen) en 2 cm zand. Deze combi natie, die op de terreinen in een molen wordt gemengd, blijkt een teelgrond te vormen, zoals men zich geen betere wen sen kan. In September van het volgend jaar, zul len een drietal sportvelden zijn ontstaan, waarop Zandvoort bijzonder trots kan zijn en die te allen tijde goed bespeelbaar zul len zijn. In de nacht van Dinsdag op Woensdag hebben ongewenste gasten door het stuk- snijden van een glas-in-lood-raam zich toe gang verschaft tot perceel Bentveldseweg 7 te Bentveld, dat beneden bewoond wordt door de familie Van E. en boven door de directeur van de stichting „Touring Zand voort" de heer J. Th. Hugenholtz. De be woners waren afwezig. De bovenverdie ping, die apart was afgesloten, heeft men met valse sleutels trachten te ontsluiten, hetgeen niet gelukte. In de vertrekken be neden wordt een aantal sieraden vermist. De raad der gemeente Zandvoort zal in gewone openbare zitting bijeenkomen op Dinsdag 30 September. Wegens het vertrek van de heer G. J. W. Vreman, korpschef van politie, zal de raad op Dinsdagmiddag 7 October om twee uur worden bijeenge roepen om officieel van de korpschef af scheid te nemen. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. De afdeling Zandvoort van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling opent Donder dagavond 18 September het winterseizoen. In gebouw „Ons Huis" zal de Zandvoort se beeldhouwer A. de Brouwer een lezing houden over „Beeldende kunst". Het ligt in de bedoeling om bij voldoende belangstel ling hiervoor een huiskamercursus onder zijn leiding te gaan houden in het „vorm geven". Prins Bernhard heeft hedenochtend het vijftiende congres van het Genootschap vobr Reclame, dat vandaag en morgen in Amsterdam wordt gehouden, geopend. In zijn toespraak zei de Prins onder meer: „Van een soms wat luidruchtig aan prijzen is de reclame geworden tot een practische wetenschap met tal van facetten, die, in tegenstelling tot vroeger, door ieder een au sérieux wordt genomen. Die ont wikkeling is voor een belangrijk deel te danken aan het Genootschap voor Reclame. Het kón dat vooral ook met zoveel succes doen,, omdat het zowel de producenten als de consumenten van reclame, in welke vorm ook, verenigt." Van gi-oot belang achtte de Prins de jaarlijkse congressen van het genootschap, die niet speciaal bedoeld zijn om vakpro blemen te bespreken, maar om gezamenlijk te leren beseffen, dat er nationale proble men zijn, aan welker oplossing ieder op zijn eigen gebied dient mede te werken. Niet genoeg nadruk kan worden gelegd op het feit, dat slechts een gezamenlijke nationale krachtsinspanning Nederland vooruit kan helpen. Een ieder zal op de plaats waarop hij gesteld is, bij alle ge rechtvaardigd streven naar eigen voor deel toch het grote geheel in het oog moe ten houden. Hij zal zich steeds moeten rea liseren, dat hij ook het landsbelang heeft te dienen. Dit geldt voor diegenen, die met hun kennis op het gebied van propaganda en reclame daarbij een adviserende taak vervullen. De leden van de beide Kamers der Staten-Generaal zijn opgeroepen voor een verenigde vergadering in het gebouw van de Eerste Kamer op Zaterdagmiddag 13 Sep tember. In deze vergadering zal de minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, daartoe gemachtigd door de Koningin, de op 15 Juli begonnen buitengewone zitting der Staten- Generaal .-luiten. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl. 47 91% 918/n A.K.U 154% 153 172% 172% Philips Gloeil 153% 155 Kon. Petroleum 319 318 A'dam Rubber 77 76% Holl. Amer. Lijn 140% 140% N. Scheepv. Unie 121% 121% H.V.A 91% 90% 67% 67 Amsterd. Bank 154 154 Ned. Handel Mij 144% 144% Rotterd. Bank 154 154 Twentse Bank 154 154 Anaconda Copper 41% 42% Bethlehem Steel 499/ia 50 Republic Steel 39% 40 72 71% 22% 21% U. S. Stèel 38% 38% (Van onze parlementaire redacteur) „Hoe meer emigranten hoe beter. Er is geen wijziging in onze immigratiepolitiek gekomen. Wij verwelkomen elke emigrant die geschikt is om in een economisch pro ces opgenomen te worden. Met het oog hierop moet er dus wel een speciale se lectie plaatsvinden". Dit verklaarde heden de nieuwe Canadese ambassadeur in Ne derland, de heer Stone, in een bijeenkomst met journalisten op de ambassade in Den Haag. De heer Stone, die in zijn jonge jaren ook korte tijd journalist is geweest, heeft sinds 1927, met een onderbreking van 1935 tot 1939, een landbouwbedrijf in de Ameri kaanse staat South Carolina gehad en is voorts in verschillende functies in de Ca nadese diplomatieke dienst werkzaam ge weest. Laatstelijk was hij gezant in Stock holm. Met veel lof sprak hij over Koningin Juliana, die hij kende uit de tijd dat zij inwoonster van Ottawa was. Hij heeft in 1931 Nederland als toerist bezocht. Met zijn vrouw verheugt hij zich op hetgeen zij hier van het muziekleven zullen genieten, waarover hij zeer veel goeds heeft verno men. Desgevraagd deelde hij mede te ver wachten dat zijn landgenoot Pearson, de Canadese minister van Buitenlandse Za ken, voorzitter van de komende assem- blée van de UNO zal worden. Zelf is hij vorig jaar voorzitter geweest van de UNO- assemblée te Parijs. Hij hoopt dezer dagen zijn geloofsbrie ven aan Koningin Juliana te overhandigen, zodat hij op 16 September in zijn nieuwe functie de opening der Staten Generaal zal kunnen bijwonen. Op de jaarvergadering van de federatie voor de Rijnscheepvaart van Constanz heeft de West-Duitse minister van verkeer, Seebohm, verklaard, dat de regering der Bondsrepubliek grote belangstelling heeft voor de bevaarbaarmaking van de Rijn tus sen het meer van Constanz en Bazel en hoopt dat een deel van de kanaalprojecten, die thans in West-Duitsland in uitvoering zijn, spoedig gereed zullen zijn. West- Duitsland ziet de bevaarbaarmaking van de Rijn tussen het meer van Constanz en Bazel als een belangrijke taak, die het in een geest van Europese samenwerking met Zwitserland en Oostenrijk dient te vol brengen, aldus minister Seebohm. De verklaring van minister Seebohm was de eerste officiële uiteenzetting van het standpunt der West-Duitse regering ten aanzien van het reeds 45 jaar oude plan, dat beoogt het voor de scheepvaart toe gankelijke gedeelte van de Rijn met 167 kilometer te verlengen en op deze wijze Het huis van de tuinder Fr. Schut dat over een afstand van ongeveer 1 km werd verplaatst, is Woensdagmiddag op zijn be stemming gearriveerd. Het laatste gedeelte van het traject werd vlot afgelegd en bracht voor de ondernemers geen moeilijk heden mee. Zoals steeds het geval is ge weest, was ook deze middag de publieke belangstelling groot. Het experiment trok niet alleen vele personen uit de naaste om geving van Castricum maar zelfs uit andere provincies van ons land. Abe Lenstra is weer uitgenodigd om deel te nemen aan de speciale training van de Nederlands Elftal Club in het Olympisch Stadion te Amsterdam. En het bestuur van zijn vereniging Heerenveen is tevens accoord gegaan met het verzoek om Len stra ook af te staan voor eventuele inter landwedstrijden waarvoor hij zou wor den gekozen. Geheel onverwachts dus is de Keuze-com missie tot een andere mening gekomen over het spel van Lenstra. Maandagavond ontving de Fries een expressebrief, waar in hem werd verzocht wederom deel te ne men aan de training. Enig contact tussen de Elftalcommissie en Lenstra is er verder niet geweest. Nadat Lenstra aanvankelijk niet wist of hij de uitnodiging zou aanne men, heeft hij daartoe toch uiteindelijk be sloten. En dus bestaat ook weer de kans dat Lenstra zal worden opgenomen in het Ne derlands elftal dat op 21 September in Kopenhagen speelt tegen Denemarken. Het team dat in deze wedstrijd Nederland zal vertegenwoordigen wordt Zondagavond na de competitiewedstrijden definitief samengesteld. De dertigjarige Teddy Gardner, kampioen van Groot Brittannië en van Europa in het vlieggewiclit, heeft besloten zich uit de wed strijdsport terug te trekken. Gardner werd Maandag jongstleden in een match om de Empire-titel verslagen door de Zoeloe Jake Tuli uit Johannesburg, maar dit is niet de reden van zijn besluit om het boksen er aan te geven. Volgens zijn mana ger heeft hij het zo druk met zijn zaken, dat er onvoldoende tijd voor training over blijft. Op 25 April 1953 zal het Nederlandse heren hockeyteam een wedstrijd spelen tegen En geland. De wedstrijd zal in Nottingham plaats vinden. Naar wij van de ondernemers hebben vernomen is het niet onwaarschijnlijk dat ook in andere plaatsen het verzetten van een woning op een dergelijke wijze door hen zal worden ondernomen. Een firma uit Os (Noord-Brabant) heeft op het gemeen tehuis geïnformeerd wie het werk ten uit voer heeft gebracht. De gemeente heeft de verplaatsing immers laten uitvoeren. Kort nadat de woning boven het betonnen fun dament was getrokken en op de juiste plaats was afgesteld, bracht een der leden van het personeel van de firma Joh. Die naar en Zoon uit Santpoort, die in de werkzaamheden een groot aandeel heeft gehad, de Nederlandse driekleur op het dak aan, ten teken dat het karwei tot een goed einde was gebracht. De woning heeft hoegenaamd niets van het vervoer geleden. Om te kunnen con troleren of het gevaarte van 38.000 kilo wel vlak over de weg gleed, had men de ruiten in de kozijnen laten zitten. Bij even tueel „werken" van de woning hadden deze ruiten moeten breken. Maar zij zijn alle intact gebleven. Op 17 en 18 September houdt Benne broek onder leiding van het Oranje-comité de jaarlijkse volksfeesten. Een uitgebreid programma is voor dit doel samengesteld en het luidt als volgt: Woensdag 17 Sep tember om 13.30 uur wordt de schooljeugd getracteerd op het trottoir tegenover het feestterrein Bennebroekerlaan-Duinlaan. Daarna volgt om 14 uur een ringrijderij op versierde rijwielen voor dames en heren. Voor de mooist versierde fiets wordt een extra prijs beschikbaar gesteld. Te onge veer 17 uur wordt de Ronde van Benne broek gehouden op toerrij wielen en de dag wordt besloten met een rondgang door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", die te 20 uur begint. Op de tweede dag om 9 uur wordt het feest geopend met een optocht van kinde ren. Daarna nemen de kinderen aan aller lei spelen deel op het terrein van B.S.M. Een autostepwedstrijd voor meisjes van 8- 13 jaar en een sulky-race voor jongens van dezelfde leeftijden staan op het program ma. Te 14.30 uur zullen volksspelen wor den gehouden op het terrein Bennebroe- kerlaan-Binnenweg en tot slót wordt te 19.30 uur een grote taptoe gehouden. De burgemeester zal als erevoorzitter van het Oranje-comité de prijzen uitreiken. Oostenrijk een rechtstreekse verbinding met de Noordzee te geven. Het project voorziet verder in het tot stand brengen van een verbinding met het Franse kana- lennet. Wanneer het project voltooid zal zijn, zal het betrekkelijk gemakkelijk zijn verbindingen tot stand te brengen tussen de Rijn en de Middellandse Zee en de Donau. Het plan houdt de aanleg in van een kanaal, dat het mogelijk zal maken om de waterval van Schaffhausen heen te varen en het hoogteverschil van 156 meter tussen de riviergedeelten aan weerskanten van de waterval te overwinnen. Van de twaalf enorme sluizen, die hiervoor nodig zijn, heeft men er reeds zeven voltooid en in gebruik genomen. De anderen zijn in aan bouw of in voorbereiding. Het plan voor ziet verder in de bouw van waterkracht stations, die te zamen 4 millioen kilowatt electriciteit zullen kunnen produceren, waarvan 55 voor Zwitserland en de rest voor Duitsland bestemd zal zijn. Men schat, dat het bevaarbaar maken van de Rijn tus sen het meer van Constanz en Bazel 200 millioen mark zal kosten. Het project wordt lonend geacht, daar men verwacht dat 3 millioen ton scheepsruimte jaarlijks van de rivier gebruik zal maken. Tot dusverre hebben Duitsland en Zwit serland nog geen verbintenissen ter zake van het project aangegaan. Het is te ver wachten, dat Oostenrijk, Frankrijk, België en Nederland zich tot deelneming zullen verbinden, zodra dit eenmaal is geschied. Het project heeft inmiddels reeds krach tige protesten uitgelokt van Zwitserse ver enigingen voor vreemdelingenverkeer en bescherming van natuurschoon. Deze orga nisaties hebben onlangs geklaagd, dat een der vitale kanaalsluizen, met de uitvoering waarvan nog moet worden begonnen, zo veel water aan de watervallen van Schaff hausen zal onttrekken, dat de schoonheid van het landschap totaal zal worden be dorven. Naar verluidt worden deze protes ten gesteund door de Zwitserse spoorwegen en andere invloedrijke belangen in Zwit serland. Altair, pass. nacht 8 op 9 St. Paulsrock. Aardijk, pass. 9 Bermuda. Albireo, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Arendsdijk, 10 v. New York te Buenos Aires. Alblasserdijk, 10 v. Antwerpen n. New Orleans. Arenóskerk, 9 te Hongkong. Arundo, 9 v. Amsterdam te Montreal. Aalsdijk, 9 600 m. N.NO. Flores. Abbedijk, 9 v. Bilbury n. Bremen. Alcyone, 9 350 m. St. Paulsrock. Aletta, 9 te Pladju. Alhena, 9 160 m. Z. St. Paulsrock. Alkaid, 9 500 m. O.NO. Aden. Ampenan, 9 250 m. ZO- Minicoy. Amstelland, 9 Brava gepass. Arkeidijk, 9 v. Hamburg n. Bremen. Axeldijk, 9 Kp. Hatteras gepass. AMegonde, 9 in Str. Banka. Amstelland, 9 150 m. N.NO. Kp. Hatteras. Aagtekerk, 11 te Genua. Aalsum, 10 ten anker rede Calcutta. Athena, 10 170 m. N. Recife. Amstelvaart, 11 te Mombassa. Alchiba, 11 San Francisco verwacht. Aldaibi, 10 v. Santos n. Rio de Janeiro. Aimkerk, 10 v. Aden naar Suez. Aimdi.jk, 9 te Havana. Alderarnin, 10 te Karachi. Amstelkroon, 10 v. Rotterdam te Amsterdam. Bantam, 9 v. Tj. Priok n. Muntok. Bengkalis, 10 v. Marseille te Genua. Barendrecht, 12 v. Stawlow te R'dam verw. Barendrecht, pass. 9 ten Z. v. Cork. Bloemfontein, pass. 9 ten O. Port Soedan. Bacchus, 9 v. Paramaribo n. Curagao. Baarn, 10 v. Talcahuano n. San Antonio. Bantam, 11 te Singapore. Bennekom, 10 v. Curasao n. Aruba. Bonaire, 10 420 m. N.NO. Paramaribo. Boskoop, pass 1.0 Kp. San Lorenzo. Breda, 10 v. Willemstad n. Antwerpen. Boschfontein,, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 9 Gibralar. Cleodora, pass. 9 Kp. Comorin. Coryda, 10 Balikpapan verwacht. Cal lis to, 9 240 m O.t.N. Belle Isle. Caltex Leiden, 9 t. h. v. Kreta. Caltex The Hague, 9 140 m. ZW. Ouessant. Cirrus, 9 dwars Shetland eil. Celebes, 9 140 m. W. Sabang. Ceronia, 10 Havana verwacht. Chama, 9 190 m. ZO. Ras al Hadd. Cistul ali Rastanura verwacht. Ciavella, 10 v. Alexamdrië n. Piraeus. Cleodora. pass. 10 Dondirahead. Caltex Delft, 11 v. Rotterdam te Sidon. Delfland, 9 te Santos. Dongedijk, 9 te San Francisco. Delfshaven, 9 260 m. O.NO. St. Vincent Duivendrecht, 9 50 m. ZW. Monrovia. Danae, 10 v. Genua naar Ldvorno. Eos, 9 v. Lissabon naar Tunis. Esso Den Haag, pass. 9 Lands End. Edam, 9 270 m. W. Scilly's. Eemdijk, 9 500 m. ZW. Kp. Race. Elmina, 9 180 m. O.NO. Madeira. Esso Amsterdam, 9 445 m. W. Flores. Etrema. 9 200 m. N.NW. Paramaribo. Esso Rotterdam, 10 v. Aruba n. R'dam. Fairsea. pass. 9 Kp. Bon. Farmsum, 10-11 v. Quebec te Amsterdam verw. Gouwe, pass. 9 Las Palmas. Gooiland, 9 370 m. Z. St. Vincent. Glessula, 10 v. Curagao te Pta Cardon. 1 Garoet, 10 v. Tj. Priok n. R'dam. Graveland, 11 Santos verwacht. Groote Beer, 10 160 m. NO. Sable eil. Heemskerk, 11 Brisbane verwacht. Hestia, 9 v. La Guaira naar Le Havre. Haarlem, 9 v Amsterdam te Bremen. Hathor, 9 50 m. O. Malta. Helena, pass. 9 Kp. Maysi. Hera, 9 730 m. ZO. Flores. Hermes, 9 490 m. N.NO. Guadeloupe. Hoogkerk, 10 v. Bremen n. Hamburg. Hydra, 9 120 m. N. Crooked eil. Hector, 11 te Bremen. Hecuba, 10 v. Amsterdam naar Bremen. Hersilia, 10 van Antwerpen. Indrapoera, 10 v. Southampton n. Marseille. Japara (KRL), pass. 9 Kp. Palos. Java. 9 dwars Port Soedan n. Suez. Jagersfontein, 10 v. Amsterdam n. Bremen. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 220 m. NW. Fre- mantle. Jupiter. 10 v. Canneto naar Amsterdam. Kota Gede. 10 te Port Said. Kota Inten, pass. 10 8 u. Guardafui. Karaton, 9 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Karossa, 10 v. Singapore te Penang. Kasimba, 9 v. Soerabaja n. Tegal. Kertosono, 9 v. Zanboanga n. Castagnos. Kedoe, 9 190 m. ZO. Dondrahead. Kota Agoeng, 11 3 u. (e Antwerpen. Leerdam, 9 te New York. Lieuve Vrouwekerk, 10 v. Rotterdam te A'dara Linige, 10 v. Sluiskil n. Vlissingen. Lutterkerk, 10 van Suez naar Aden. Lemsterkerk, 10 V. Genua n. Port Said. Laurenskerk, 9 dwars Kreta. Leopoldskerk, 9 ten anker Basrah. Limburg, 9 v. Semarang n. Soerabaja. Lissekerk, 9 in Golf v. Oman. Laagkerk, 10 v. Port Said n. Genua. Leersum, 10 v. Antwerpen n. Savanna. Leuvekerk, pass. 11 Ouessant. Loenerkerk, 12 te Aden. Lawak, 7 van Seattle naar Bombay. Leerdam, 10 v. New York naar Rotterdam. Molenkerk, 9 v. Zanzibar n. Aden. Maaskerk, pass. 9 Lissabon. Madoera, 9 v. Hamburg n. Bremen. Meerkerk, 9 dwars Cosseir n. Aden. Mentor, 9 130 m. Z.ZW. Flores. Muiderkerk, pass. 9 ten W. Kreta. Murena, 9 70 m. N. Madeira. Musi, 9 nog te Sibolga. Macuba, 9 500 m. Z. Azoren. Maetsuyeker, 9 dwars Na tuna eil. Ma,pia, 9 90 m. ZO. Bermuda. Mariekerk, 10 v. Amsterdam te Hamburg. Mitra, 9 Elba Cp. gepass. Manoeran, 10 v. Balikpapan n. Makassar. Muiderkerk, 10 te Port Said. Nigerstroom, 10 te Lagos. Noordwijk, 9 v. Sluiskil te Rotterdam. Neliy, 9 510 m. Z.ZO. Guardafui. Nestor, 9 v. Paramaribo te Amsterdam. Nieuw Holland, 9 v. Singapore n. Tj. Priok. Ootmarsum, 10 Charleston verwacht. Oranjestad, 9 v. Barbados n. Plymouth. Oberon, 10 v. Cp. Haitien te Amsterdam. Oranjefontein, 9 570 m. N.tO. St. Helena. Orestes, 9 dwars Trinidad. Overijsel, 9 Golf v. Oman. O vul a9 dwars Ras Fartak. Oranje, pass. 10 Minicoy. Ovula, pass. 11 Aden. Phrontis, 10 e Por Said. Polyphemus, 9 v. Cheribon te Semarang. Poseidon, 9 v. Maracaibo n. Cristobal. Prins Fred. Willem, 9 v. Hamburg n. Antwerpen Prins Joh. W. Friso, 9 320 m. W.NW. Kp. Clear. Prins Willem II, 9 50 m. NO. Miami. Prins Willem IV, 9 200 m. O.ZO. Belle Isle. Pygmalion, 9 v. Maracaibo n. Pto Plata. Poelau Laut, 9 310 m. NW. t.W. Sabang. Phrontis, 10 Ie Suez. Rijnkerk, 8 te Durban n. Lorenzo Marques. Radja, 10 v. New Orleans te Baltimore vesrw. Rotula, 10 v. Curasao n. Savona. Reael, 9 v. Padang naar Benkulen. Rempang, 9 Kp. Bougaroni. Reyniersz, 10 v. Soerabaja te Makassar verw. Ridderkerk, 9 140 m. W.t.N. Kreta. Roebia, 9 ten anker op Moesi rivier. Roepat, 10 v. Aarhuus te Kopenhagen. Radja, 10 v. New Orleans te Baltimore. Raki, 11 v. Panarukan te Banjuwangi verw. Rondo, 10 te Halifax. Rijndam, 10 720 m. W. Cp. Clear. Soestdijk, pass. 9 Minicoy n. Penang. Stad Schiedam, 10 Narvik verwacht. Slamat, 10 te Halifax. Saddja, 9 rede Muntok. Samarinda, pass. 9 Noordpunt Borneo. Sambas, 10 v. Soerabaja te Tj. Priok. Scherpendrecht. pass. 9 Pto. Alegre. Sigli, 10 v. Singapore te Belawan. Sinabang, 8 180 m. W. Kp. Cambodia. Stad Maassluis, 9 130 m O.NO. Newcastle. Straat Banka, 9 330 m. Z.ZO. Dondrahead. Swartenhondt, 9 v. Kwandar.g n. Donggala. Saparoea, 10 nog te Koe wait. Stad Leiden, 9 220 m. ZW. Bermuda. Slamat, 10 v. Halifax n. Alexandrië. Salland, 11 v. Buenos Aires te Diamante. Singkep, pass. 10 Enggano eil. S ried recht. 10 v. Sonto5 n. Rlo Grande Do Sul. Sloterdijk, 10 v. Singapore n. Penang. Sehie, 11 v. Essequibo te R'dam verw. Stad Maastricht, 11 v. R'dam te Lulea verw. Stad Vlaarddngen, 13 ca. 10 u. Hoek v. Holland verwacht. Tankhaven II, 9 v. Belawan n. Palembang. Teiresias, 9 v. Tegal n. Tj. Priok. Themisto, 9 190 m. W.NW. Kp. Clear. Tiberius, 8 te La Gutfira. Tjibantjet. 9 v. Hongkong n. Yokohama. Telemon, 9 dwars Jacmel. Tibia, 9 260 m. ZW. Bombay. Tamo, pass. 10 Recife. Tiba, 10 van San Juan te New York. Tegelberg, 11 v. Tamatave te Mauritius. Tarakan, 11 Aden verwacht. .Tara, 10 v. proeftocht terug te Rotterdam. Tawali, 11 te Suez. Tjiluwah, 9 dwars Kp. Padaran. Utrecht, 9 v. Manilla n. Ho Ilo. Veendam, 10 190 m. O.t.N. Kp. Race. Willemstad, 9 v. Madeira n. La Guaira. Wiilem Ruys. 9 20.30 u. v. Suez n. Port Said. Wieldrecht, 15 v. Tj. Uban te Melbourne verw. Woensdrecht, 20 v. Rastanura te Bremen verw. Westland, 9 170 m. ZW St. Paulsrock. Wonosari, 9 480 m. NO. Flores. Waterman, 10 240 m. Z. Kp. Race. Willem Ruys, 10 v. Port Said n. Southampton. Waal, 10 te Tunis. IJ'sel, 10 te Alexandrië naar Catania. Zijpenberg, 9 van Hull naar Italië. Zeeland (KRL), 10 van Genua n. Marseille. Zuidersluis, 10 370 m. ZO. Kp. Race. Zaan, 10 v. Dordrecht te Rotterdam. Zonnewiik, 10 v. Rotterdam n. M on real. VERKOOP BIJ EXECUTIE welke zal worden gehouden op Vrijdag, de 12 September 1952 des voormiddags om 10 uur, ten laste van G. v. Looy, wonende te Haarlem, Suma- trastraat no. 27, van enige roerende goederen, bestaan de uit: Meubilaire Goederen, Keu kengereedschappen, Glas- en Aardewerk en wat ver der te voorschijn zal wor den gebracht. Zegt het voort! De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie J. H. J. Meissen VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637. Overal te ontbieden. UW UITHOUDINGSVER MOGEN behoeft niet groot te zijn. Een fiets van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haar lem, loopt vanzelf. Slechts f 2.50 per week enlet wel: zonder vooruitbetaling!! Komt het zien! 22 cm. 24 c.m. 26 cm. 3.90 4.65 4.95 „DE KLOMPENCENTRALE" Dr. Leydsstraat 10. Tel. 11784. OMA EN OPA zeiden het reeds, een kinderwagen van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem, is je ware voor de gezondheid van een baby. Vanaf f 2 per week, zonder vooruitbetaling!!! zelfst. kunnende werken en eenvoudig koken, in klein gez'in, voor dag of v. d. e. n. Mevr. v. Amerongen, Fran- kestraat 3. Naast onze keurcollectie thans ook: voor het breien van pullovers, truien, vesten kousen, sokken enz. Gemakkelijke bediening. - Volledige instructie. Kleine Houtstraat 113 Tel. 11142 Haarlem Weet U dat ZOMERDIJK het beste en voordeligste adres is voor TROPISCHE VISSEN en aanverwante artikelen Ged. Oude Gracht 62 - Haarlem - Telefoon 11269 Voor Electr. en/of Petroleumverbruik, verplaatsbaar Verbruik van petroleum 1/8 Lr. per uur. Tankinhoud 5% Liter. De ideale verwarming in het na-seizoen. ELECTR. STRAALKACHELS Diverse gegarandeerde fabrikaten voorradig. PETROLEUMKACHELS Voor het kille najaar. Vraagt ons inlichtingen. Grote Houtstraat 99 - Haarlem Aangesloten Kenn. Financ. Instituut Voor diverse onzer werknemers zoeken wij woonhuizen te huur, omdat samenwoning in verband met hun 3-ploegenarbeid tot sociaal niet verantwoorde toestan den aanleiding geeft, daar voldoende rust voor hen ontbreekt. Wie geeft een tip indien hem of haar bekend wordt, dat een bepaalde woning direct of te zijner tijd vrij komt Een dergelijke medewerking zullen wij op passende wijze weten te belonen. Directie KOUS-ENFABRIEKEN HIN N.V. HAARLEM Telefoon 11935, WIJ VRAGEN WASSERIJ HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17 Santpoort-Station bij Bloemendaal. Op ons kantoor is plaats voor Brieven met omschr. van vroegere en tegenwoordige werk kringen, diploma's, leeftijd en verl. sal. onder no. 676. Groot Bedrijfsatelier hier ter stede vraagt vooi diverse vrouwelijke werkzaamheden Inlichtingen en aanmeld, op Vrijdag 12 Septem ber a.s. tussen 7 uur en 9.30 uur des avonds op Veenbergpiein 5 (bij 't zwembad a.d. Kleverlaan) Spaarne 13 - Haarlem vraagt: ervaren, aankomende en leerling Aanm. Spaarne 13 van 8 tot 17 uur of 's avonds bij Mej. Henneke, Maerten van Heemskerkstraat 52zw., Haarlem, van 7.30 tot 8.30 uur. Gordijnen-atelier in Amsterdam vraagt voor direct hoog loon, reiskosten vergoed- Aanmelden de heer C. Koning, Middenweg 141. 's avonds na 19 uur. In verband met onze recente uitbreidingen vragen wij voor het mazen, nylonkousen, naaien, sorteren en opmaken van voor het breien, vormen, sorteren en inpakken. Aanmelden Personeelsafdeling. Zijlweg 138 a, Haarlem Voor het bur. v. d. insp. v. h. L. O. te Santpoort wordt gevraagd m. of vr. Adm. erv. vereist. Goed k. typen. Salarisgrenzen ƒ1500— ƒ2304 15 toel.). Geschikt o.m. voor gep. Ind. ambt. Schr. aanm. W. Daniëlslaan 1, Santpoort-St. TECHN. BUR. LINDEMAN, Kinheimweg 1, Bloemendaal.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7