Minutenlange ovaties voor Nederlandse dansgroep Kort en bondig ALCOCHIN-SPECIAAL Plan voor nieuwe telefooncentrale in Haarlem-Noord ligt gereed Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink neemt ontslag als wethouder ENGELS MOORE's Donderdag openbare première in Haarlem J aarvergadering van BMHC Amsterdamse Beurs Voor/2.50 per week Uw linnenkast gevuld H.H. SCHILDERS! S. GOEDHART Jz. SCHOOL TH. v. d. MOOLEN zegt: MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 HAARLEMS JDAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Haarlemse moet oog missen door gevaarlijk spelletje Ballet Recital van Sonia Gaskell herleeft Bloemendaal Gerestaureerd orgel in gebruik genomen Klaverjasavond HBC SCHEEPVAART STENO - TYPEN BOEKHOUDEN - M.B.A Geriefelijk WOONHUIS PRAKTIJK-OPLEIDING 100 VERPLICHTE PRAKTIJKUREN Aanvang v.d. lessen en spec. Tangoles, 24 Sept. LAATSTE WEEK VAN INSCHRIJVING TL-ORN AMENT HDBF MINIfiTFN massage>iecieredag, enige maandenlang, met Ned. WILT U OOK EEN DERGELIJK RESULTAAT BEREIKEN? ALCOCHIN-SPECIALIST Doe geen minderwaardig werk door aan de wastobbe te gaan staan. Maak gebruik van onze moderne wasserij. - Aflevering met S dagen. De nieuwe Haarlemse telefoongids die dezer dagen verschijnt bevat al weer dui zend aansluitingen meer dan met de vorige editie het geval was. Zij vermeldt de namen van 18.077 abonnés, waarvan 9.763 in Haar lem, 3.532 in Blocmendaal, 3.035 in Heem stede en 1747 in Aerdenhout. Tezamen ber schikken deze aangeslotenen over 24.616 toestellen. De oplaag van de gids (die zoals men weet ook de abonnés in Bennebroek, Sant poort, Spaarndam en Zandvoort vermeldt) bedraagt niet minder dan 29.000 exempla ren, hetgeen eveneens een regelmatige stij ging van vijfhonderd tot duizend exempla ren per editie inhoudt. De voortdurende stijging van het aantal aansluitingen hoe indrukwekkend die is blijkt wel het best uit een kleine vergelij king met het jaar 1925 toen de automati sche centrale in gebruik werd genomen met 3940 aangeslotenen maakt de capa citeit van de beschikbare centrales tot een nimmer aflatende bron van zorg voor de leiding van het telefoondistrict. Twee jaar geleden maakten wij reeds gewag van de plannen om de capaciteit van de Haarlemse centrales tot vijftigduizend aansluitingen uit te breiden. Uiteraard hebben zich sindsdien omstan digheden voorgedaan die het noodzakelijk maakten in de oorspronkelijke opzet enige wijzigingen aan te brengen. Wel blijft het uiteindelijk doel: vijftigduizend aansluitin gen gehandhaafd, maar de verdeling daar van over de verschillende centrales wordt anders. Nadat de bijcentrale in Heemstede een jaar geleden vergroot was tot vierduizend aansluitingen, waardoor een aantal Haar lemse abonnés daarop kon worden overge bracht, kwam er wel wat meer speling in de hoofdcentrale aan de Raaks, maar die werd langzamerhand weer teniet gedaan door de aanwas in Haarlem-Noord. Aan vankelijk lag het in de bedoeling de hoofd centrale van 12.000 op 20.000 aansluitingen te brengen, maar dat plan heeft men onder meer door het chronische ruimtege brek in het bestaande gebouw en de mate riële onmogelijkheid om daar op korte ter mijn verandering in te brengen laten varen. Nu wordt de eindcapaciteit van de toe komstige bijcentrale in Haarlem-Noord (de grond ervoor is reeds gereserveerd achter de Van Riebeecklaan aan de spoorweg naar Velsen) op 20.000 (in plaats van 10.000) aansluitingen gebracht. De bouw van die centrale is om twee redenen urgent. In de eerste plaats door de toeneming van het aantal abonnés in Noord; ten tweede door het feit dat de bij centrale van Bloemcndaal reeds vrijwel vol zit, zo vol dat op het ogenblik gegadig den voor een telefoonaansluiting in Bloe- mendaal door de directie van het district op hun urgentie worden getest. Men hoopt dan ook de nieuwe bijcentrale in Noord aan het eind van 1956 in gebruik te kunnen nemen. Om dat te kunnen berei ken moet men toch uiterlijk in 1953 met de werkzaamheden beginnen, want de con structie van het gebouw zelf zal een jaar vergen, die van de installatie wel ander halfjaar. Men hoopt dan met achtduizend aan sluitingen te beginnen, terwijl de bijcen trale Bloemendaal zo nodig voorlopig nog in dienst zal blijven, zulks in tegenstelling tot de verwachting van twee jaar geleden. Voor de nieuwe centrale in Haarlem- Noord is de keuze op een nieuw systeem van de Bell Telephone-maatschappij te Antwerpen gevallen, hetgeen wordt aan gepast aan de reeds aanwezige centrales in het district Haarlem. Dit nieuwe systeem zal sneller werken dan het bestaande. Voorts zal de installatie worden aangepast aan het nieuwe tarieven stelsel van de telefoondienst en men ver wacht dat met de ingebruikneming van de centrale-Noord voor het gehele Haarlemse net dan ook het nieuwe interlocale tarief zal worden ingevoerd. Door een gevaarlijk spelletje van en kele jongens van ongeveer tien jaar moet een Haarlemse mevrouw van achtentwin tig jaar een oog missen. Zij liep dezer dagen op een avond in de Van Marumstraat waar drie jongens bezig waren eikels weg te werpen. Zij hadden aan een stokje een touwtje met een spij kertje bevestigd en aan het spijkertje zat een eikel. De eikel werd weggezwiept en mevrouw C. V.-B., die in de Van Marum straat wandelde, kreeg een eikel in haar rechteroog. Nadat omwonenden haar had den geholpen is zij naar de Mariastichting gewandeld. Een chirurg achtte het nood zakelijk het oog te verwijderen. De politie heeft de jongens op het bu reau van politie ernstig onderhouden. Dat tarief lijkt ingewikkelder dan het is, maar het heeft in ieder geval het voordeel dat het beter aansluit bij de kostprijs dan het bestaande en dat bepreking in de duur der gesprekken wordt beloond met prijsverlaging. Wat voor Haarlem stad en omgeving geldt is eveneens van toepassing op het district. Ook hier aanmerkelijke toeneming van het aantal aangeslotenen: van 39.394 op 1 Januari 1950 tot 43.762 thans. De wachtlijst, die twee jaar geleden nog twee duizend namen omvatte is al tot onder de duizend geslonken. De toestand bij de radio-distributie kan men het best met „stationnair" omschrij ven, een natuurlijk gevolg van het steeds maar uitblijven van een beslissing of de huidige toestand zal blijven of dat de cen trales weer onder beheer zullen worden gesteld van de vroegere eigenaars, voor zo ver die dat tenminste willen en ook in staat blijken de daaruit voortvloeiende financiële en technische verplichtingen na te komen. Toch kan men in Haarlem nog spreken van een, zij het gering, stijgen van het aantal luisteraars bij de radio-distributie, hetgeen dus een gunstige afwijking vormt van de toestand over het gehele land. Het zou wel eens kunnen blijken dat Zondag 21 September een historische da tum in de geschiede nis van de Neder landse danskunst is geweest. Want op die dag werden in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschap pen in Den Haag stra lend en zelfverzekerd de eerste schreden op de eindelijk bereikte weg der volwassen heid gezet. Deze voorstelling van het door velen al opge heven gewaande Bal let Recital onder leiding van Sonia Gaskell te hebben bijgewoond, is een sensatie die men waarschijnlijk nooit vergeten zal. Men leest over zulke glo- rieuze-gebeurtenissen -bij-verrassing vaak in buitenlandse boe ken, maar nu hebben wij zelf iets dergelijks meegemaakt en dat nota bene in een tijd, dat wij ons ontmoe digd door vele mislukkingen van telkens opnieuw beraamde plannen afvroegen of er nog ooit een Nederlands ballet op inter nationaal niveau zou komen. Misschien zal men zich herinneren, dat ik na de vorige première van Ballet Recital in Arnhem het-. .Optreden van deze groep een ongekende rijke belofte heb genoemd. Sindsdien is er in menig opzicht veel ver anderd. .Sommige dansers verdwenen voor goed naar andere gezelschappen, enkelen waren door gebrek aan werkgelegenheid gedwongen tijdelijk elders engagementen aan te nemen, maar de kern kwam terug en bleef trainen in de studio's te Amster dam en Parijs, gelukkig uitgebreid met een paar nieuwe krachten. Hun vertrouwen in de officieel nog steeds miskende capacitei ten van Sonia Gaskell, hoe hard en fana tiek zij ook mag zijn, werd gedeeld door enkele ingewijden, die derhalve de voor stelling met een even nerveuze spanning tegemoet zagen als die negen jonge dans kunstenaars aan de andere kant van het gordijn. Zou de belofte nu heus in ver vulling gaan? Zuiver stijlbegrip En laat ik u eerlijk bekennen dat ik, (oen Marianne Boedijn zich thans noe mende Marianne Hylarides in het adagio van „Le Cygne Noir" met een verbluffen de perfectie volkomen haaks haar tours a la seconde en even later de altijd weer opzienbarende 32 fouettés zag draaien met het gemak en een zuiverheid alsof het een Rosella Hightower was die daar in de schijnwerpers stond, de grootste moeite had mijn ontroering te beheersen. Een storm van applaus begroette trouwens haar part ner Jaap Flier, toen deze met een waarlijk formidabele grand-jeté zijn entrée voor de coda maakte. Na afloop van hun optreden hadden zij tezamen met Sonia Gaskell een minutenlange ovatie in ontvangst te ne men. Zulke bijvalsbetuigingen heeft men voorheen slechts gehoord bij de balletten van Monte Carlo of die van Balanchine! Met het bovenstaande wil ik waarachtig uit een overmaat van enthousiasme niet beweren dat deze jeugdige solisten -ze zijn beiden nauwelijks achttien jaar op slag het hoogste peil bereikt zouden heb ben. Daarvoor zijn er nog teveel tekortko mingen in afwerking en kleine détails en komt er nog te weinig over het voetlicht. Maar zij hebben de twee technisch moeilijkste nummers uit het ge- he'e klassieke répertoire zonder haperen uf-gevoerd, daarbij geen enkele moeilijk heid uit de weg gaand. Het was allemaal Marianne Hylarides en Jaap Flier in het Rozen-adagio van Tsjaikofsky-Petipa. nog wat pril doch dat droeg anderzijds tot de bekoring bij en prachtig van lijn, getuigend van een wezenlijk stijlbegrip. Van Marianne Hylarides mocht men dat op grond van haar fenomenale begaafdheid verwachten, van Jaap Flier was deze vor dering een buitengewone verrassing, hoe veel hoop men ook op hem gevestigd had. Het is een lust voor het oog met hoeveel flair zij bezit nemen van het toneel en het bijvoorbeeld, aandurven in hun duetten een fiere, zelfbewuste promenade te maken in plaats van een veel eenvoudiger serie pas- de-bourrée. Werkelijk ballet Het is werkelijk ballet! Dat is het kar dinale verschil met al het andere sedert de oorlog in ons land gepresteerde, dat ten slotte geen verdere pretentie meer had dan wat amusement te verschaffen. Daarom betekende zo'n Rozen-adagio uit „De scho ne slaapster" van Tsjaikofsky-Petipa met die triomfantelijk volbrachte lange atti tudes, volmaakt van balans, een duidelijke overwinning op een muur van vooroordeel. En het was niet alleen heel knap, het was ook bijzonder mooi. Donderdag heeft men in Haarlem, waar de eerste openbare voor stelling plaats vindt, gelegenheid deze zeld zame dansvreugde te delen. Zulke momen ten van schoonheid beleeft men ook in de Sonate van Jan Mul, een prachtig stuk mu ziek, al kan de choreografie als geheel hoewel voorbeeldig op de muzikale vorm gebouwd niet steeds bevredigen. Op het eigenlijke programma kom ik na de Haarlemse voorstelling met een critische beschouwing terug. Doch laat ik reeds nu vaststellen dat het geheel buitengewoon belangwekkend is: behalve de twee ex cerpten van Tsjaikofsky krijgt men ballet ten te zien op muziek van Bach en op vier moderne composities: de bovengenoemde Sonate van Jan Mul, het Allegro barbaro van Bartök, de Ragtime van Igor Strawins- ky en een bloemlezing van Villa Lobos, ter begeleiding van „De liefde van Don Per- limplin en Belissa" naar de éénacter van Federico Garcia Lorca, een overwegend pantomimisch tafreel. Sonia Gaskell laat zich als choreografe vooral waarderen als zij gelegenheid heeft een aantal dagelijkse exercises aaneen te schakelen. Over de vaak zeer goede prestaties der andere medewerkers: Maria Huisman, Louki van Oven, Conrad van de Weetering, Janine van Thor en Willy de la Bye zal ik nog nader verslag uitbrengen. Maar voor alles moet ik u opwekken deze vertoning vooral te gaan zien. Het ballet heeft uw belangstelling nodig. Het heeft thans in ruil daarvoor iets te bie den dat met de verrichtingen van buiten landse groepen vergeleken kan worden. DAVID KONING HAARLEM EN OMGEVING In de nacht van Zaterdag op Zondag is de Haarlemse brandweer gewaarschuwd voor een brandje in de voorkamer van een perceel aan de Voortingstraat. De snoer van een draad voor een electrische verlichting van een aquarium was doorgebrand en von ken waren gevallen op gordijnen. Verbrand zijn vitrages, overgordijnen, behang en een crapeaud. De zoldering was geblakerd. Onbevoegden hebben uit een kantoor van een vernisinrichting aan de Lange He ren vest een herenregenjas en een geldkistje, bevattende enkele bladen van ziekenfondsen gestolen. Het programma voor de orgelbespeling in de Grote- of St. Bavo kerk op Dinsdag avond van 8 tot 9 uur, door Herman Nie- land, Amsterdam luidt: 1. Preludium en Fuga g kl. t., G. Frescobaldi; 2. Passacaglia cn Dubbelfuga c kl. t., J. S. Bach: 3. Twee Koraalbewerkingen: a. „Komt allen, deze dag" (Gezang 83); b. „Komt knielen wij voor Jezus samen" (Gezang 52), H. Nieland; 4. Konzert nr. 6, Bes gr. t., G. F. Handel; 5. Pastorale, C. Franck; 6. Fantasie over Ge zang 165, „Ontwaak, gij die slaapt", H. Nie land. De landsminister van Financiën der Ne derlandse Antillen, de heer W. R. Plantz, is vanmorgen uit Curagao op Schiphol aange komen. Hij zal hier verscheidene zaken met de regering behandelen. Over de aard daar van kon de minister zich niet uitlaten. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen klassie ke letteren de heer C. J. E. I. Hattink, Haarlem. De toneelgroep „De Spaarnespatters" geeft op 2 October in de Stadsschouwburg een opvoering van het toneelstuk „Grompie" door Horace Hodges en Thomas Wigney Percyval. De'Nederlandse bewerking is van Arnold van Deenen, Willem van der Veer regisseert. De kerkeraad der Nederlands Hervorm de gemeente van Bloemendaal heeft het plan een jeugdleider aan te stellen. Daartoe heeft hij de medewerking van de kerk voogdij gevraagd. Mr. R. G. Bakhuizen van den Brink, wiens gezondheidstoestand het laatste jaar bfj herhaling te wensen liet en die enkele weken geleden opnieuw ziek is geworden, heeft op grond daarvan per 1 October ont slag genomen als wethouder en raadslid. De Heemsteedse gemeenteraad verliest daarmee een van zijn bekwaamste leden. Mr. Bakhuizen van den Brink werd in 1939 als raadslid gekozen. Na de bevrijding maakte hij deel uit van de noodraad. In 1946 volgde zijn benoeming tot wethouder van financiën in welke functie hij in 1949 werd herkozen. Mr. Bakhuizen van den Brink behoort tot de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie. Eerste opvolger op Het orgel in de R.K. parochiekerk van St. Bavo aan de Kerklaan te. Heemstede werd gistermörgen na een grondige restau ratie door de firma Adema uit Amsterdam weer in gebruik genomen. Het betreft hier een mechanisch orgel dat in de vorige eeuw door de firma Ten Brink uit Amsterdam werd gebouwd en waarvan iedere pijp met de hand werd vervaardigd, hetgeen dan ook aan de zeer schone klankkleuren wel te bespeuren valt. Ook voor het oog is dit romantische ba- rok-orgel een juweel, zodat het niet te verwonderen valt dat er geijverd wordt het instrument op de monumentenlijst te plaatsen. Het koor, dat door de voltooide restaura tie enigszins in feeststemming was, zong onder leiding van Ger de Barbanson de Missa regina martyrum van Refice en de organist Joop Schneider speelde na de Hoogmis de Toccata van Hendrik An- driessen. de candidatenlijst van die partij is de heer M. D. Scheer. Als vermoedelijke opvolger als wethou der werd ons de heer a. j. van Houten genoemd. De eerstvolgende vergadering van de Heemsteedse raad zou op Donderdag 25 September worden gehouden, maar is uit gesteld tot Donderdag 2 October. Na het succes van de klaverjasavond van H.B.C. afdeling tafeltennis op 10 Septem ber, waar door 84 inschrijvers met veel animo om de prijzen werd gespeeld, zal op Woensdag 24 September de tweede avond volgen. Persoonlijke prijzen staan wederom op de gelukkige winnaars te wachten. Boven dien zijn er nog twee extra prijzen voor degenen, die oo heiden avonden het hoogst aantal punten "hebben behaald. Deze tweede avond wordt wederom in het R.K. verenigingsgebouw aan de Hee- renweg te Heemstede gehouden. Zaterdagmiddag heeft de hockeyclub Bloemendaal-Mussen-Haarlem-Combinatie in het clubgebouw aan de Aelbertsberg- weg in Bloemendaal de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden onder voorzit terschap van de heer W. Jongejan. Het be stuur werd herkozen en bestaat uit F. El- horst Jr., secretaris; S. J. H. van Hengel, penningmeester; B. H. A. Schmeink, vice- voorzitter en wedstrijdsecretaris; C. de Jong, H. Bouwman en H. Ph. H. Sluyter, commissarissen. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter de onlangs overleden adjunct-direc teur van Philips, ir. Blankevoort, oud-lid van „Bloemendaal" in de glorierijke twin tiger jaren. 'Het jaarverslag van de wedstrijdsecre taris was optimistisch gestemd en noemt het afgelopen seizoen 1951/1952 een zeer goed seizoen voor de vereniging. Drie elf- tallem het zesde, zevende en achtste pro moveerden. Het zesde van de vierde naar de derde klasse, het zevende en achtste elftal van de Onderbond Noordholland rtkar de hoofdbond van de K.N.H.B.' Ondanks het féit, dat het leden verloop jaarlijks ongeveer 25 percent bedraagt, bleef het ledenaantal iets boven de 200. Daarmede behoort B.M.H.C. tot de grootste clubs van het land en vier velden zijn dan ook absoluut te weinig. Daarom is het jammer, dat tegen de verwachting in voor lopig wellicht niet over de nieuw aangeleg de velden in Bloemendaal beschikt kan worden. (De velden aan de Zeeweg zullen dit jaar slechts een maal per week bespeeld mogen worden niet voor hockey! en de velden nabij het Provinciaal Ziekenhuis aan de Brederodelaan zullen eveneens slechts sporadisch mogen worden gebruikt, aldus zou het nog niet officieel uitgebrach te rapport van de commissie van het N.O.C. naar aanleiding van de keuring van die velden op 4 September j.l., luiden. Red.) Het jaarverslag noemt het verder een uniek feit, dat in een periode van drie jaar zes elftallen naar een hogere afdeling promo veerden. Junioren Wat de junioren betreft, wordt nog ge constateerd, dat de vroegere superioriteit van B.M.H.C. of Amsterdam geheel is ver dwenen en de jeugdelftallen elkaar weinig meer toegeven. Het verslag eindigt met een dankwoord aan mevrouw W. Uhlenbroek Del Baere, de jeugdleidster van B.M.H.C., en haar staf voor het vele werk voor haar „kinderen" verricht. De secretaris merkt in zijn jaarverslag op, dat door de vele promotiewedstrijden deze in de loop der jaren steeds verder in het zomerseizoen voortduren en noemt een periode van totaal negen maanden een si tuatie, die naar het voorbeeld van andere wintersporten gevaarlijke consequenties met zich kan brengen. In de kascommissie werden gekozen de heren A. Labouchère en J. K. Hage. De heren Fr. van Olphen en H. Bouwman vor men met de wedstrijdsecretaris en de aan voerders van de elftallen de wedstrijd- of elftalcommissie. In het komende seizoen zal B.M.H.C. behalve in de eerste klasse A met één elftal in de tweede klasse uitkomen en twee elftallen in de promotie-, derde en vierde klasse. Tezamen acht elftallen in de hoofd bond. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3% Nederl. 47 91 90% A.K.U 153% 154% 174% 174% Philips Gloeil 157% 156% Kon. Petroleum 317 315 A'dam Rubber 73 72% Holl. Amer. Lijn 145% 145% N. Scheepv. Unie 121% 121% H.V.A 89% 88 Deli Mij 67 66% Amsterd. Bank 155 155 Ned. Handel Mij 144% 144% Rotterd. Bank 155% 155% Twentse Bank 155% 157% Anaconda Copper 41 41 Bethlehem Steel 485/i>) 48 Republic Steel 39 38% 72% 72% 21»/,» 22 U. S Steel 37% 37% Andljk, 18 te port Arthur. Aardijk, 20 van New Orleans te Rotterdam. A Ida bi, pass. 19 St. Pauls Rock. Alphard, 20 v. Buenos Aires te Rotterdam. Amsteldijk, 19 v New York n. Rotterdam. Averdijk, 18 v. Havana n. Le Havre. Arendskerk, 20 te Singapore. Aldegonda, 19 v. Pladju n. Telokanson. Aphacca, 19 180 m. Z.Z.O. Bahia. Alpherat, 19 760 m. O. New York. Annenkerk, 19 640 m. Kp. Leeuwin. Ar undo, 19 900 m. W.t.N. Kp. Clear. Aagtekerk, 20 v. Port Soedan n. Aden. Albireo, pass. 21 St. Vincent. Alcyone, pass. 21 Ouessant. Alderamin, 21 v. Bahrein. Aligendb, 22 v. Rio Grande te Alegre. Alheria, 22 v. Santos, te Montevideo. Allotih, 20 340 m. Z.ZW. Las Pal-mas. A Ik add, 21 v. Karachi n. Bombay. Almdijk. 22 te Vera Cruz. AMair, 21 te Le Havre. Alwaki, 21 te New York. Amstelkerk, pass. 21 Ouessant n. Le Havre. Argos, pass. 22 Gibraltar. Axeldijk, 21 v. Galveston n. Port Arthur. AaJsdijk, 20 v. R'dam naar Hamburg. Abbedijk, 20 v. R'dam n. Golf v. Mexico. Alnati. 20 v. R'dam n. Buenos Aires. Amsteliand 21 te Rio Grande do Sul. Amstelpark, 19 v. Amsterdam te Hampton Roads Alrnkerk, 22 te Genua. Bengkalis, 19 v. Suez naar Aden. Blduk, 19 van Colombo. Buru, 19 v. Aden n. Colombo. Bonaire, 19 260 m. NO. Fayal. Breda, 19 300 m. NO. Fayal. Bantam, 21 te Penang. Bintang, 22 v. Singapore te Miri. Bloemfontein, 20 v. Marseille. Blijdenaijk, 21 v. Newport News verwacht. Boissevain, 21 v. Tj. Priok te Singapore. Brits urn, 19 v. Sorel n. Gibraltar. Celebes, 20 te Aden. Ceram, 20 te Calcutta. Cottica, 19 400 m. NO. Barbados. Cleodora, 19 v. Singapore n. Pladju. Congostroom, 19 250 m. NO. Madeira. CalListo, 22 v. de Weser te Swansea. Caltex Bengkalis, 21 van Aden. Caltex Roepat, 22 v. Colombo n. Singapore. Caltex The Hague, 22 v. R'dam te Sidon. Caltex Utrecht, pass. 21 Malta. Caltex Delft 22 v. Sidon te R'dam. Drente, 19 v. Colombo naar Aden. Duivendrecht. 19 v. Calabar te Port Harcourt. Delft, 19 530 m. Z.ZO. Fayal. Delfland. 21 v. Bahia n. Recife. Delfshaven, 22 v. Antwerpen te Santos. Dalerdijk, 20 v. R'dam n. San Francisco. En a, 22 v. Manilla te Tarakan. Enggano, 21 op rede Tanga. Esso Den Haag, 21 v. Aruba n. R'dam. E trema, 22 te Rio de Janeiro. Edam, 20 te Boston. Eos, 20 te Alexandrië. Farmsum, 19 350 m. W. Valentia. Fairsea 21 430 m. O.NO. Seychellen. Groote Kérk, 19 dwars Kp. Verde. Graveland, 21 te Rio de Janeiro. Gaasterland, 21 v. Buenos Aires n. Rio Grande do Sul. Gouwe 20 v. R'dam naar Hamburg. Groote Beer, 21 v. New York te Rotterdam. Gordias, 20 te Vatihy n. Bart. Helder, pass. 19 Miami. Hydra, 19 te Port of Spain. Haulerwijk, 19 500 m. N.t.O. Belle eil. Hera, 21 v. Guanta te Curacao. Hercules, 20 v. Catania n. Piraeus. Hermes, 21 te Pta Cardoti. Hersilia, 21 v. Antwerpen te R'dam. Haarlem, 20 v. Amsteidam n. W. Indaë. Hecuba, pass. 21 Beachyhead. Hera, 22 v. Curagao n. Aruba. Ittersum, pass. 21 Ouessant. Indrapoera, pass. 21 4 u. Str. Messina. Jupiter, 20 te Amsterdam. Java, pass. 21 Kp. St. Vincent. Joh. v. Oidentoarnevelt, 21 v. Sydney n. Soerabaja Kalabahi, 20 te Seroei. Klipfontein, 19 310 m. Z. Kp. Palmas. Kedioe, pass. 21 Perim naar Suez. Kieldrecht, 21 te Yokohama. Kota Inten, 22 te Penang. Kota Agoeng, 21 v. R'dam n. Tj. Priok. Kota Baroe, 20 v. R'dam n. Indonesië. Limburg. 21 v. Makassar te Soerabaja verw Loosdrecht, 19 v. Antwerpen n. Hamburg. Leerdam, vertr. 22 v. Antw. 23 te R'dam verw. Lindekerk, 21 v. Port Soedan n. Rotterdam. Lissekerk, 22 v. Port Said. Laagkerk, 22 te Algiers. Laertes. 20 v. Balikpapan n. Tj. Priok. Laurenskerk, pass. 21 Finisterre. Lemsterkerk, pass. 21 Perim. Leopoidskerk, 20 te Rastanura. Lieve Vrouwekerk, 21 te Genua. Lindekerk, 21 v. Aden n. Port Soedan. Lutterkerk, 21 v. Muscat te Dubai. Langkoeas, 21 v. Antwerpen te R'dam. Maivina 25 v. Singapore te Bombay verw. Myonia, 22 v. Port Pirie te Miri verwacht. Maashaven, 19 van Huil te Amsterdam. Merwede, 19 van Savanna n. Le Havre. Macuba, 19 van Lissabon naar Genua. Marisa, 20 v. Nelson te Miri. Marken, 19 te Makassar. Mataram, 19 te Bahrein. Muiderkerk, 20 te Karachi. Murena, 19 van Suez. Maasdam, 21 v. Le Havre n. Southampton. Maaskerk, 21 v. Monrovia n. Abidjan. Maasland, pass. 21 Ouessant n. Las Palmas. Maeoma, pass. 21 Kp. Agulhas. Manoeran, 21 v. Tjilatjap te Padang. Meiiskerk, 21 v. Aden n. Suez. Mentor, 21 te Pto Cabello. Mitra, 20 v. Colombo n. Madras. Molenkerk, 21 v. Port Said n. Genua. Maasdam, 21 te Southampton. Madoera, 20 v. A'dam 22 te Southampton. Meerkerk, 22 v. Madras n. Chittagong. Nieuw Holland, pass. 19 Calrns. Nelly, 26 Bremerhaven verw. Nigerstroom, 18 v. Grandbassa n. Freetown. Oranjefontein, 20 te East London. Oberon, 19 pass. Ouessant. Ondina, 19 v. Beyrouth n. Tripoli. Ophir, 19 v. Tj. Priok n. Belawan. Oranjestad, 19 280 m. W.t.Z. Ouessant. Omala, 22 v. Adelaide te Port Pirie. Oranjestad, 21 te Antwerpen. Overijsel, 23 v. New York te Calcutta verw. Ootmarsum, 19 v. Ne^v Orleans te Houston. Orion, 22 van Bremen te Amsterdam. P.rins Willem III. 20 Chicago verwacht. Poseidon, 19 140 m. N.t.O. Cartagena. Prins Fred. Hendrik. 19 630 m. W.t.N. Kp. Clear. Prins Fred. Wijlem, 19 Kp. Clear gepass. Phrontis, pass. 21 Mlnicoy. Polydorus, 20 te Cheribon. Polyphemus. 22 v. Balikpapan te Makassar. Prins Alexander, 21 v. Montreal via Hamburg te Rotterdam. Radja, 19 v. New York n. Beiroet. Rossum, 19 v. Sevtlla naar R'dam. Raki, 19 v. Tj. Priok n. Pulubukom. Rotula, 19 400 m. Z.ZW. Fayal. Rijndam, 19 150 m. Z. Kp. Sable. Ridderkerk. 21 te Cochin v. R'dam n. Sydney. Riouw, 21 v. Soerabaja n. Makassar. Rita, 21 te Pladju. Rotti, 18 te Soerabaja. Straat Banka, 20 v. Zanzibad te Dar es Salaam Sarangan, 18 v. Panama n. Trinidad. Salatiga, 17 te San Francisco. Saidja, 19 nog te Muntok. Scherpendrecht, 19 240 m. NW. Fort Aleza. Sehiedijk. 19 480 m. W.t.Z. Fayal. Sliedrecht, pass. 19 Fort Aleza. Stad Alkmaar, 19 70 m. ZW. Lofoten. Stad Breda, 19 360 m. Z. Halifax. Stad Vlaardlngen, 19 120 m. ZW. Valentia. Swartenhondt, 19 v. Soerabaia n. T). Priok. Salawati, 21 v. Koewait n. Mena el Ahmadi. Samarinda, 21 ten anker monding Hooghly riv. Scherpendrecht, 21 v. Rio de Janeiro te Beleni. S'ngkep, 22 te Aden. Siamat, pass. 20 Malta n. Alexandrië. Stad Maassluis, 21 te Brunsbüttel. Stad Schiedam, 21 v. Immingham n. Lulea. Sraat Makassar, 22 Yokohama verwacht. Sumatra, 22 v. Pladju te Makassar. Salland. 22 v. Buenos Aires te Montevideo. Stad Leiden, vertr. 22 v. New Orleans naar Nederland. Teiresias, 20 v. Tj. Priok te Port Swettenham Temate, pass. 19 Sabang. Tongkol. 19 van Aden naar Colombo. Tarvkhaven I, 19 v. Saigon n. Sungeigerong. Tara. 19 470 m. W. Kp. Clear. Tarakan, 19 400 m. ZO. Colombo n. Tj. Priok. Taria, 19 120 m. O. Malta. Tero, 19 300 m. W. Natal. Tiba, 19 110 m. NO. Bahama ell. Tjimenteng, 18 v. Hongkong n. Kohsichang. Tjitjalengika, 19 690 m. O.NÓ. Tristan da Cunha Tjiwangi, 19 v. Makassar n. Tj. Priok. Tablan, 22 Bombay verwacht. Talisse, 21 v. DJedda'n n. Aden. Tosari, 20 v. Hollandia n. Makassar. Tamo, 22 te Baltimore verwacht. Tomori, 21 v. Tj. Priok te Rotterdam. Trompenberg, 20 v. R'dam n. Antwerpen. Thalatta, 21 te Amsterdam terug v. proeftocht Themisto, 20 v. R'dam te Port Churchill. Veendam, 19 v. New York n. Rotterdam. Waiwerang, 19 v. Soerabaja n. Kempo. Weltevreden, 19 v. Tj. Priok n. Singapore. Winterswijk. 19 160 m. ZW. Ouessant. Waterman, 21 520 m. W. Scilly's. Woensdrecht, 20 op de Weser. Westerdam, 22 v. New York te R'dam. Waal, 21 18 u. v. Famagusta n. Iskenderan. Westland, 21 v. Buenos Aires te Amsterdam. IJsel, 19 van Genua naar Malaga. Zeeland (KRL), 20 v. Tj. Priok te Rotterdam. Zijpenberg. 19 te Savona. Zeeland (SSM), 21 v. Hamburg n. de Tyne. Zuiderkruis, 21 470 m. W. Kp. Clear. Lakens, slopen, handdoeken, theedoeken, servetten, luiers, enz. op gemakkelijke voor waarden. Brieven no. 759. Discretie verzekerd. Leert van een Engelsman! Conversatie, Handelscorr. Emigranten. ■■■■■■IB SCHOOL Fr. Halsstraat 1, Haarlem. TAPIJTEN - DEKENS Deze week onze jaarlijkse verkoop toonkamermon- sters. Wiltons en Smyrna's ook hele grote maten f 88.50, f 99.50, f 140; wol len dekens (Iets vuil) f 15.50, f 18.90. Beperkte voorraad. TAPIJTHAN- DEL „MARO", N.V. Jans straat 85 by Gr. Markt, Haarlem. Zinkwit en stopverfbussén te koop gevraagd. Van ouds bekend adres TUINSTRAAT 9 B, Tel. 17120. VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637, Overal te ontbieden. met grote garage of pakhuis in omgev. Haarlem te koop aangeb. Koopsom f 16.000. Brieven no. 757. ALG. VOETVERZORGING E. N. P. C. Eerste Ned. Praktijkopl. v. Chiropody. Aanvang van de cursus begin October. Prospectus op aanvraag S N IJ D E R S Iordensstraat 49 Haarlem DANS Nieuwe Gracht 66 Haarlem Telefoon 15656 TE KOOP AANGEBODEN lang 5 M. met 5 buizen compleet 60.Gr. Houtstr. 90 Hrl. K/Ï\HC MINUI m nieuwste wetenschappelijke Haar preparaat en een geregelde wassing met Alcochin-Shampoo (de enige haarverster- kende shampoo) geeft ongekend PRACHTIGE RESULTATEN. Dat ondervond ook weer de Heer F. Kuiterman, Eegracht 103 te Ijlst (Fr.), die thans, dank zij een kuur met ALCOCHIN- SPECIAAL, weer een gezon de volle haardos bezit. (Zie de foto's) ALCOCHIN-SPECIAAL; Kuur ver pakking (halve liter) f8.25, grote flacon f3.85, gewone flacon f 1.15. ALCOCHIN-SHAAiPOO: grote flacon f 1.65, flacon 100 cc. f -.85. Verkrijgbaar bg Kappen, Drogisten, Apothekers en Parfumeriezaken. Vraagt toezending van de brochure „HEB IK NOG KANS?" aan de Alcochin Verkoop Centrale, Surinamestr. 3, Delft. wendt U dan tot de KAPPER J. C. UITTEN HO UT - Kl. Houtstr. 27 Haarlem - Tel. 21348 HAARLEM Santpoorterstraat 41—49 Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3