Vlot spelend Stormvogels te sterk voor RCH: 2-0 Tsjechoslowakije bijna zeker van overwinning Fanny Blankers-Koen wint de 100 meter voor Shirley Strickland ■Clowntje Riek Vliegende Vogels wint van Spaarndam in eerste klasse Afdelingen van KNVB waren bijeen Internationale motorzesdaagse Nederlanders slaan nog steeds een behoorlijk figuur Op de 80 meter horden tweede in zelfde tijd als Australische Flamingo Eiland MAANDAG 2 2 SEPTEMBER 19 52 4 HVB-competitie Waterpolo Internationaal tournooi in Barcelona West-Duitse Sportbond verbreekt betrekkingen met Oost-Duitsland Zeilen Noorwegen verslaat Nederland op de Westeinder Roeien Groot aantal deelnemers aan grachtentocht Tennis De Davis Cup competitie Wielrennen Bijster zevende in Rónde van Wouw Peters zesde in de ronde van Oostburg Athletiekwedstrijden in Berlijn Voor de klederen Sport in 't kort FEUILLETON door Dorothy Quentin De ere-wedstrijd ter gelegenheid van het gouden jubileum van H.B.C. tussen R.C.H. en Stormvogels trok Zaterdagmiddag slechts een kleine schare belangstellenden. Voetbal op Zaterdag gaat er bij de Haar lemmers over het algemeen niet in, maar de liefhebbers die bij deze gelegenheid naar Heemstede waren gekomen, zullen van hun bezoek aan het Sportpark toch geen spijt hebben gehad. De IJmuidenaren speelden een spel, dat soms een lust voor het oog was en dat R.C.H. tegenover dit elftal van doortasten de knapen nogal eens tekort schoot zal men in het kamp der blauw-zwarten gaarne willen beamen. De Racing met de Vos en Oosterbaan als invallers voor Biesbrouck en De Wette, had al dadelijk de voeten vol aan de snelle en verrassende aanvallen van de IJmuide naren en de wedstrijd was zeven minuten oud, toen Luppens uit een zuivere pass van Van Onselen Stormvogels de leiding ver schafte. De strijd bewoog zich voor het merendeel op de Haarlemse helft en de defensie van R.C.H. had dan ook heel wat meer werk te verzetten dan de IJmuider verdediging, waarin invaller doelman Venus voor de rust geen enkel schot van enig gevaar kreeg te verwerken. Tanend overwicht In de tweede helft was het overwicht van Stormvogels weliswaar minder groot dan daarvoor, maar dit nam toch niet weg dat R.C.H. ondanks zijn ijver geen kans zag de blauw-witte veste te „nemen". De aanvallen van de Haarlemmers bleven ook nu zonder resultaat en toen Luppens bij een snelle tegenaanval van de Vogels zijn kans voor het doel van Wille volledig wist uit te buiten was het 02. Het krachtige offensief, dat de gastheren hierna inzetten gaf de strijd nog een spannend aanzien. Hoewel reeds verleden week de compe titie in de afdeling Haarlem een aanvang had genomen was het gisteren pas de eer ste volledige competitie-Zondag. Thans zouden alle eerste en tweede klassers in het veld komen, maar de zaak is lelijk in het water gevallen. Een slecht begin dus van de competitie, maar op deze eerste dag heeft VI. Vogels dan toch maar een uitstekend succes ge boekt. In de eerste strijd tegen Spaarndam wisten de Vogels met 20 te winnen. Het was een spannende, boeiende strijd, die bij de rust een 00 stand te zien gaf, maar in de tweede helft sloeg VI. Vogels haar slag. Uit een strafschop van Hirs werd het 10 voor de Vogels en kort voor het einde zorg de Visser voor de alleszins verdiende 20 overwinning. Goed begin van D.S.K. Ook D.S.K. begon uitnemend, want het zegevierde bij B.S.M. met 31, hetgeen eveneens een uitstekende prestatie is te noemen. In de eerste klasse B zag H.B.C. haar debuut met een nederlaag bekroond. Met 30 bleef D.E.M. 2 in de meerderheid, ter wijl in de tweede klas slechts twee wed strijden werden gespeeld, namelijk die tus sen Terrasvogels 2 en N.A.S. 2 welke door Terrasvogels met 73 werd gewonnen en die tussen V.V.B. 3 en H.F.C. 5, waarbij de Beverwijkers met niet minder dan 160 in de meerderheid bleven. En in de jeugd afdeling zegevierde Kennemerland met 72 over H.B.C. Het was wel een schrale oogst op deze eerste Zondag. Luppens scoort hier het eerste doelpunt voor Stormvogels. De IJmuidenaar heeft kennelijk alle moeite om de R.C.H.-doel- man Wille niet „onder de voet" te lopen. Een kopbal van Couwenhoven en een schot van Oosterbaan misten rakelings hun doel, maar niettegenstaande R.C.H. zich hevig inspande voor een tegenpunt kwam het einde met ongewijzigde stand. Tramvogels wonnen Als voor-wedstrijd van de wedstrijd tus sen R.C.H. en Stormvogels bond Tramvo gels de strijd aan met een elftal van col lega's van de Strassenbahn-Zürich. De Haarlemmers toonden zich in deze ontmoe ting gedecideerd sterker en twee doelpun ten van linksbuiten Van Kampen gaven Tramvogels een 20 voorsprong alvorens Muller voor de Zwitserse gasten tegen kon scoren. In de tweede helft kwamen de Zwitsers adem tekort en de snelle Tramvogels- ploeg wist van zijn meerderheid dan ook dankbaar gebruik te maken door doelman Schenken driemaal te passeren. Van Kam pen (tweemaal) en captain Van der Heide waren de makers van de doelpunten. Het einde van deze aardige wedstrijd bracht dus een 51 zege voor de Haarlemse tram mannen. Onder voorzitterschap van ir. H. F. Hop- ster zijn afgevaardigden van de afdelingen van de K.N.V.B., zoals ieder jaar kort voor 'de algemene jaarvergadering van de bond geschiedt, in Amsterdam bijeen gekomen ter bespreking van enkele vraagstukken en vooral van de agendapunten, die in be doelde jaarvergadering ter tafel zullen komen. De vergadering besloot op de komende algemene jaarvergadering van de K.N.V.B. een voorstel in te dienen, behelzende de benoeming van een commissie, die het pro bleem in studie zal moeten nemen hoe een beter met de werkelijkheid overeenko mende stemmenverhouding op de alge mene vergadering te bewerkstelligen. De afdelingen zijn van mening, dat na de fusie van 194Ó de verhoudingen anders zijn geworden, terwijl de stemmenverhouding niet is gewijzigd. Met name achten zij de invloed van eerste, tweede, derde en vier de klassers in verhouding te groot ten op zichte van de afdelingen. De afdelingen spraken zich verder uit tegen het voorstel, dat straks op de alge mene vergadering zal worden gedaan door het hoofdbestuur om spelers, die profes sional zijn geweest in het buitenland en naar ons land zijn teruggekeerd, niet meer als lid van de K.N.V.B. te accepteren. Het voorstel van de eerste klassers om de eerste klasse afdeling op 14 clubs te handhaven, vond geen instemming bij de afdelingen, omdat dit voorstel het plan- Burgwal. dat indertijd door de algeméne vergadering is aangenomen, doorkruist. In Barcelona werd Zaterdag een begin gemaakt met het internationaal waterpolo- tournooi, waaraan door de kampioensploe- ten van Zwitserland, Italië, Nederland en panje wordt deelgenomen. Op de eerste dag behaalde HZ en PC op „Utrettskluben Hellas" (Zwitserland) een 6-3 overwinning (rust 3-1) en CNB (Spanje) versloeg „Ra- rinantes Camogli (Italië) met 4-3 (rust 3-1). Op de tweede dag heeft de HZ en PC (Den Haag) een 8-4 nederlaag geleden tegen CNB (Barcelona). „Rarinantes Co- mogli" (Italië) zegevierde met 7-1 over „Utrettskluben Hellas" (Zweden). Het bestuur van de West-Duitse Sport bond heeft in een in Oberwesel gehouden vergadering besloten de betrekkingen met de Oost-Duitse sportorganisaties af te bre ken. De reden hiervan schuilt in de aard van de vragen, die sportlui uit West-Ber- lijn zouden moeten beantwoorden alvorens toestemming te krijgen in Oost-Duitsland uit te komen. Een van de vragen hield in of de athleet in kwestie dan wel leden van zijn ploeg politieke vluchtelingen waren, en of hij op de hoogte was van de ver blijfplaats van uit Oost-Duitsland ontsnap te sportfiguren. Voorts deelt de West-Duitse Sportbond mee dat de sportautoriteiten van Oost- Duitsland en van de Russische sector van Berlijn te kennen hebben gegeven dat het hun ook in de toekomst onmogelijk zal zijn de sport te scheiden van hun politieke doél- einden. In aansluiting op de wedstrijden van Vrijdag en Zaterdag zijn Zondag bij guur en stormachtig weer op de Wcsteinderplas- sen bij Aalsmeer de laatste wedstrijden verzeild van de team-wedstrijden in de in ternationale Drakenklasse tussen de drie Nederlandse en de drie zeilers uit Noor wegen. Tegen de verwachting in hebben de Noren, die aanvankelijk achter stonden, deze wedstrijd met 8000 tegen 6500 punten gewonnen. De gasten uit Noorwegen zullen de Ne derlandse zeilers volgend jaar voor een return wedstrijd uitnodigen. Na afloop werd Zondagavond de zilveren wisselbeker door de vice-voorzitter der Koninklijke Neder landse Zeil- en Roeivereniging, de heer A. E. Dudok van Heel Sr., aan het winnende team uitgereikt. De uitslagen van de beide laatste afvaar ten luiden: vijfde afvaart: 1. Amundsen (Noarw.) met „Ran"; 2. Christensen (Noorw.) met „Thalatta"; 3. Van der Lippe (Noorw.) met .Norremeer"; 4. Van Duyl (Ned.) met „Joy"; 5. Keegstra (Ned.) met Tyl Uilen spiegel"; 6. Van den Berg (Ned.) met „Boe- roeboe". Zesde afvaart: 1. Van der Lippe (Noorw.) met „Tyl Uilenspiegel"; 2. Christensen (Noorw.) met „Joy"; 3. Amundsen (Noorw.) met „Boeroeboe"; 4. Van Duyl (Ned.) met „Ran"; 5. Keegstra (Ned.) met' „Norremeer"; 6. Van den Berg (Ned.) met „Thalatta". Niet minder dan zeshonderd roeiers en roeisters uit het gehele land zijn Zaterdag middag bij het clubgebouw van De Hoop in de Amstel in Amsterdam gestart voor de nationale grachtentocht 1952. Een tocht, die in de zeven jaren na de oorlog ook reeds is gehouden en die is uitgegroeid tot het grootste toer-roei-evenement van ons land. Dit grote aantal deelnemers is een record geweest. In het topjaar 1947 waren er 400. In totaal voeren er 130 boten mee, in hoofdzaak wherries. De tocht was 18 km lang en de route ging door talloze Amsterdamse grachten. Aan de deelnemers werd na afloop ter herinnering de grachtenwimpel 1952 uit gereikt. De data en de plaats van de interzóne tenniswedstrijd tussen Italië (winnaar van de Europese zóne in de Davis Cup compe titie) en India (Aziatische zóne) zijn nog niet vastgesteld, aangezien de twee lan den het hierover nog niet helemaal eens zijn geworden. Een bestuurslid van de Italiaanse bond deelde mee dat zijn bond aan Australië gevraagd had de wedstrijd te bepalen op 11, 12 en 13 December aanstaande, hetzij in Sydney hetzij in Melbourne. Zij wilde zich niet uitlaten over de wensen van In dia wat de plaats voor de wedstijd betreft, maar zeide dat een spoedig antwoord van de Australische bond verwacht werd. De winnaar van de wedstrijd komt in Australië uit tegen de Ver. Staten, en de ploeg die in deze laatste ontmoeting zege viert, zal tegen Australië aantreden in de Challenge Round, op 29, 30 en 31 De cember 1952. De ronde van Wouw, een wielerwedstrijd voor profs, is gewonnen door de Amster dammer Harm Smits. De 130 kilometer reed hij in 3 uur 33 min. 38 sec. De verdere uitslag was: 2. Brinkman (Maasland) z. t. 3. Van der Zande (Halste ren) z. t. 4. Loos (Amsterdam). 5. Buuron (Bergen op Zoom). 6. Grift (Hilversum). 7. Bijster (Haarlem). In Oostburg werd een wegwedstrijd voor wielerprofs gehouden over een afstand van 100 km. De Limburger Vinken werd winnaar in 2 uur 12 min. 2 sec. De uitslag luidde: 1 V Vinken (Geleen) 2 uur 12 min. 2 sec.; 2 Bakker (Zaandam) z. t.; 3 Mangelaers (België) z. t.; 4 Verwijmeren (Breda) z. t. Op 10 seconden: 5 Van Oers (Langeweg); 6 Peters (Haarlem). Zoals te verwachten was, heeft de vierde dag van de internationale motorzesdaagse in Oostenrijk een volkomen wijziging gebracht in de stand van de Vaas-teams. Het Nederlandse A-team is vrijwel kansloos geworden door het uitvallen van de Hage naar Cees van Rijssel tengevolge van motorpech. Het B-team is een aantal strafpunten kwijtgescholden waardoor het thans met twee punten, die van Jan Flinterman, de tweede plaats inneemt. Aan de kop staat het Duitse team met nul strafpunten. In de strijd om de Trophy staat Tsjechoslowakije nog steeds bovenaan met vijf straf punten, wat behoudens ongelukken een vrijwel zekere overwinning betekent. Na de vierde dag zijn de volgende Nederlanders nog strafpuntvrijDrikus Veer, Piet Knij- nenburg, Rozenberg, Koning, Den Haan, Olie, Pellikaan, Bestebreurtje, Jansema en Vos, terwijl grote kans bestaat dat ook Emmelkamp, Van de Holl en Flip Haaker met een schone lei uit de bus komen, omdat een protest werd ingediend door de K.N.M.V. voor enige strafpunten, die deze rijders opliepen toen zij bij een ingezakte brug tijdverlies boekten. Behalve Van Rijssel heeft Zondag ook Timmers uit Breda de strijd moeten staken door machinemoeilijkheden. Op de vierde dag leidde de route van Feldkirch over Bad St. Leonard, Si:nitz, Hochrindelhütte en de vlakte van Reiche- nau naar Turrach en verder via Radstadt naar Bad Aussee (440 kilometer). Het ging over de steilste passen van Oostenrijk, met stijgingspercentages tot 34 percent. In de nacht had het gesneeuwd en op sommige punten zakten de machines tot over de assen in de ijskoude modder, 's Morgens was het opgeklaard, maar het vroor nog enkele graden totdat in de namiddag de zon doorbrak die met vreugde door de ver kleumde deelnemers werd begroet. Wat de Nederlandersbetrof waren na deze buitengewoon moeilijke rit nog de volgende rijders zonder strafpunten: Jan- Tijdens de internationale athletiekwed- strijden, die ter gelegenheid van het vijf tig-jarig bestaan van de Duitse club Char- lottenberg in bet Olympisch stadion in Berlijn zijn gehouden, heeft Fanny Blan- kers-Koen twee voortreffelijke prestaties geleverd. Op een door regen doordrenkte baan en in een van vocht vervulde atmos feer won zij de 100 meter in 11,7 sec. voor Shirley Strickland (Australië), voor wie dezelfde tijd werd genoteerd, en op de 80 meter horden eindigde zij- achter de Australische op de tweede plaats. „OoooZ.Oewoewoeiiü!"kreunde Bunkie. Hij voelde zich verschrikkelijk akelig, en zo ziek. Kreunend liep hij de kamer uit. Toen zag tante Liezebertha hemZe schrok er vantoen ze hem zag; Bunkie leek zo ziek als iets! „Bunkie!", zei ze ongerust. „Wat heb jij?" Maar Bunkie kon niets anders doen dan kreunen, hij was zo naar. Toen nam tante Liezebertha hem mee naar boven en stopte hem in bed. Ze was erg ongerust en wou de dokter laten komen. Maar toen ze tegen oom Tripje vertelde, wat er aan de hand was, begreep die wel, hoe de vork in de steel zathij was daarnet de kamer inge komen en zag, dat zijn pijp lag te roken. En die was toch uit geweest, toen oom Tripje hem neerlegde. Nu stond oom Tripje bij Bunkie's bed, en hij lachte stilletjes. Zo, zo, dat was het dus! Nou, dit zou een goed lesje voor Bunkie zijn, en die zou heus voortaan niet meer proberen te roken! Een hele dag lag Bunkie met dat akelige gevoel in bed; hij moest veel melk drinken. En o, wat voelde hij zich ongelukkig! Later werd hij weer beter; de volgende dag kon hij weer opstaan. Maar hij zei geen woord van zijn avontuur met de pijp tegen Rick of Oepoetie, want hij voelde zich hele maal niet flink meer. En toen oom Tripje, die zat te roken, hem de pijp voorhield en lachend vroeg, of hij een trekje wou doenbrrr!toen nam Bunkie met 'n vies gezicht de benen. Maar ook hier wezen de horloges voor beiden dezelfde tijd: 11,1 sec., hetgeen vol doende aanduidt hoe spannend de strijd tussen deze athleten is geweest. En op de 80 meter horden liet onze landgenote de Duitse topkracht Maria Sanders een tien de en op de 100 meter zelfs twee tiende seconden achter zich. Willy Lust .zag zich in de series van de 100 meter reeds uitge schakeld; een lot dat ook de Nieuw Zee- landse Yvette Williams trof. Ook de Brit Mac Donald Bailey kwam met een bijzonder fraaie verrichting voor de dag. Op de 200 meter kwam hij tot een uiterst snelle 20,9 sec., waarmee hij het 24 jaar oude Europese record van de Duitser Helmuth Körnig evenaarde. De 100 meter nam Bailey eveneens voor zijn rekening in 10,8 sec. Kraus (Did.) werd tweede in 11 sec. Overwinningen van Hildreth De beide hordennummers waren voor de Engelse kampioen Hildreth. Op de 110 en de 200 meter liet hij respectievelijk 14,7 sec. en 24,3 sec. voor zich afdrukken. Trossbach (Did.) eindigde in 15 sec. en 25 sec. op deze nummers als tweede. De 5000 meter leverde een zege op voor de Duitser Gade in 14 min. 16. Hij sloeg daarmee Pirie (G.-B.), die 14 min. 29 no teerde. De strijd op de 1 mijl tussen Wer ner Lueg (Did.) en Olie Aberg (Zw.) wist Lueg tenslotte in zijn voordeel te beslis sen (tijden respectievelijk 4 min. 7,2 en 4 min.' 12) en Boyson Noorw.) won de 1000 meter in 2 min. 25,1. Ook het verspringen wist Fanny Blan- kers op haar naam te brengen. Met 5.89 meter hield zij Yvette Williams (Nieuw Zeeland) en Willy Lust (Ned.), die respec tievelijk 5.76 meter en 5.66 meter bereik ten, op behoorlijke afstand. POLEN—OOST-DUITSLAND. Het offi ciële voetbalelftal van Oost-Duitsland speel de in Warschau een interlandwedstrijd tegen Polen. Polen won de wedstrijd met 3—0, na dat de rust met blanke stand (00) was ingegaan. JOEGOSLAVIë—OOSTENRIJK. De in Belgrado gespeelde interland voetbalwed strijd tussen Joegoslavië en Oostenrijk is door de gastheren met 4—2 gewonnen. De rust ging in met 10 in het voordeel van Joegoslavië. FINLAND—ZWEDEN. In het Olympi sche stadion in Helsinki werd de interland voetbalwedstrijd Finland—Zweden gespeeld. De Zweden wonnen de wedstrijd met 81 nadat zij bij rust reeds een 3—0 voorsprong hadden behaald. sema, Bestebreurtje, Pellikaan, Drikus Veer, Ab Koning, Bep Olie, Martien den Haan, Frans Vos, Knijnenburg en Rozen berg. Emmelkamp en Van de Holl kregen respectievelijk drie en twee strafpunten. Ze hebben erg veel vei-traging gehad, om dat ze op een riviertje moesten oversteken over een brug die practisch was weggesla gen. Ze hebben toen met de palen, die in het water lagen, getracht de brug te her stellen. Protest En inderdaad zijn ze er over heen geko men met hun zijspannen, maar het kostte nogal wat tijd, zodat ze de volgende con trole niet konden halen. Maar tegen de hun toebedeelde strafpunten is protest aange tekend. Terecht waren ze van oordeel dat van een zesdagenrijder niet gevergd mag worden dat hij ook nog bruggen kan bouwen. Flip Haaker had bij diezelfde brug een ongelukje. Hij zakte er namelijk doorheen, omdat de planken er los op waren neerge legd. Dit bracht vertraging, resulterend in een strafpunt. Van Ewijk heeft er Zondag nog twaalf strafpunten bij gekregen. Zijn ketting begaf het boven op de Turracher Höhe. En toen dit euvel verholpen was en hij de helling was afgereden vond hij on deraan Laming met zijn motor in een beek je liggen. Uiteraard hielp hij zijn landge noot weer op het rechte pad, maar al met al was hij bijna twaalf minuten kwijt, wat even zovele strafpunten betekende. Ook Laming kreeg er door zijn slipper in de beek een vijftiental strafpunten bij. Jaap Haaker kreeg er een of twee bij. De overige rijders hadden hetzelfde aantal strafpunten als na de derde dag. Tien rijders zonder strafpunten Het totale beeld was Zondagavond als volgt: van de Nederlandse rijders had den er nog tien een blanco strafregis ter. Als het protest gewonnen werd ten aanzien van de twee zijspancombina- ties en van Flip Haaker, die door de defecte brug werden gehandicapt, zou dit aantal dus tot dertien stijgen, een percentage van 54, wat vrij foog is. Zeven rijders hebben strafpunten opge lopen. En in totaal hebber} de Nedèrlanders vier uitvallers: Evert Bos en Van Dolder en Cees van Rijssel en Jan Timmers. Van Rijssel moest gisteren wegens een kapotte motor de strijd staken, waardoor het Vaas team A kansloos werd. Timmers draaide op het laatste stukje van het traject zijn motor in puin. De vierde dag, volgens de deelnemers wellicht de zwaarste van de wedstrijd, werd gekenmerkt door een reeks valpar tijen. Bij een hiervan werd de bekende Duitse N.S.A.-rijder Haas, die op een Ardie uitkwam, ernstig gewond. Hij is in een ziekenhuis opgenomen. ADVERTENTIE vertaald uit het Engels. 47) „Mijn vader hield er ouderwetse ideeën op na inzake opvoeding. Nadat ik mijn studie beëindigd had, liet hij me een reis om de wereld ma ken, om de suiker-productie overal ter wereld te leren kennen en om me gelegen heid te geven een beslissing te nemen, wat ik in de toekomst zou willen, doen. Het kostte een fortuin, want het was vlak na de oorlog en alles was peperduur, maar het was het geld waard." Ouders dacht Toni ook hier weer ouders, die alles voor hun zoon o\'er had den.... Ze was blij, dat op de Club die avond niemand anders van Floriana aan wezig bleek te zijn. Het diner, dat Carlos bestelde, was veel uitgebreider dan de maaltijd, die ze met Mark gebruikt had, en Carlos drong aan op wijn en likeuren. „Het is een belediging voor de voortref felijke keuken hier om niet de juiste wij nen bij de diverse gangen te drinken", merkte hij op. Hij scheen in een uitstekend humeur te zijn en zat vol bewondering naar Toni te kijken. Aangezien ze wist, dat met hem uitging, maakte Toni geen be zwaren tegen de overdreven luxe en stelde het ernstige gesprek nog even uit. Op de terugrit naar huis zouden ze kunnen pra ten Carlos was zo'n voortreffelijk danseur, dat het onmogelijk was met hem op de dansvloer te praten. Toni gaf zich volko men over aan het genot van de dans on der zijn superieure leiding. Er waren en kele vage bekenden, die ze goedendag knikten, maar geen van hen beiden zag Mark, die van de tennisbaan kwam bin nenkomen. Mark bleef doodstil staan en sloeg- Toni gade. Toni was dol op dansen zélf en Carlos onthield zich vanavond van hinderlijke opdringerigheid. Ze gaf zich dus volkomen aan zijn leiding over en had het gevoel in een droomwereld rond te zweven. Mark zou heel verbaasd zijn ge weest, als hij haar gedachten had kunnen volgen: ze dacht aan haar dans met hèm, die minder perfect danste dan Carlos, maar die haar in veel groter vervoering had gebrachtEr lag een dromerige uitdrukking in haar ogen en ze zag er uit als een kind, dat iets heel moois gekregen heeft. Met een wat bittere glimlacht sloeg Mark haar gade, half verborgen achter een palm. „Ze houdt van die vent....", mompelde hij zacht tot zichzelf, „en hij danst veel beter dan ik. Waarschijnlijk is hij in alles beter dan ik...." Toni zag er aantrekkelijker uit dan ooit. En dat was slechts gedeeltelijk een gevolg van haar nieuwe kapsel. Haar gezichtje dit de laatste keer zou zijn, dat ze alleen had een uitdrukking van volmaakte rust en geluk, het was alsof er voor haar geen twijfel meer bestond.En wat stond die dóódsimpele witte jurk haar betoverend! Mark verwenste Carlos om zijn uitzonder lijk danstalent en zichzelf om zijn irritatie hierover. Hij draaide zich abrupt om en liep weer naar buiten, naar zijn wagen. Hij had de hele avond bij kunstlicht ten nis gespeeld en was van plan geweest, na een douche, op de Club te dineren. Maar het zou te veel gevergd zijn de verdere avond Toni en Carlos gade te moeten slaan in deze gelukzalige toestand. Hoewel Toni hem niet gezien had, werd ze toch gestoord in haar gepeins en opeens vond ze het dansen met Carlos niet pret tig meer. Ze moest denken aan het onder houd met deze man, die haar, ondanks zijn relatie met Juanita, zeker niet gemakke lijk los zou laten. Tot Carlos' grote erger nis danste ze vervolgens enkele keren met andere leden van de Club en tenslotte stelde ze voor om vroeg naar huis te gaan. „Ik wil nog met je praten", bracht ze hem in herinnering, toen ze een ontstemde trek op zijn gezicht zag komen. Onmiddellijk keek hij opgewekter. Hij besefte, dat hij op de stille weg naar Floriana veel meer mogelijkheden zou hebben om Toni voor zich te winnen dan tijdens een gesprek hier op de Club tussen alle andere mensen Iets, dat ze zelf niet zou kunnen verkla ren, deed Toni, voordat ze vertrokken, Flo riana opbellen. Ze vroeg naar Fisk, die haar verwonderd antwoordde. „Hallo Toni, wat is er aan de hand?" Niets bijzonders", stelde ze hem gerust, „maar Carlos en ik gaan op dit moment uit de Club weg en de auto schijnt niet hele maal in orde te zijn. Mochten we om elf uur nog niet thuis zijn, zou je ons dan te gemoet willen rijden langs de gewone weg?" Ze vond het vervelend Fisk dit leugen tje te vertellen, maar er was iets in de uit drukking van Carlos' gezicht geweest, dat haar angst had aangejaagd en daarom trof ze deze veiligheidsmaatregelNatuur lijk was het overdreven en kon ze hem heel goed aan, en misschien was het alleen haar gevoel .van schuld ten opzichte van hem, dat haar zenuwachtig maakte. Maar hoe dan ook, de weg terug langs het moe ras was lang en eenzaam en ze wilde geen risico's nemen.... Ze had niet meer met hem uit moeten gaan, maar op Floriana met hem moeten praten. Het was echter waar, dat Carlos' wezen haar pas duidelijk was geworden, nadat ze die blik van haat op het gezicht van Juanita, die hen na staarde, had gezien. „Natuurlijk zal ik dat doen", antwoord de Fisk vol bereidwilligheid. ..Ik zal de klok in de gaten houden. Grootmama speelt bridge met Rita en nog een paar mensen en ik kan er gemakkelijk tussen uit glippen. Tot kijk!" Ze was er niet zeker van, of Fisk haar leugen over het mankement aan de auto had geslikt. De wagen was nieuw en Car los wist uitstekend met auto's om te gaan. Hoe het ook zij, ze had hem op deze ma nier gewaarschuwd zonder verder iets los te laten. Toen ze uit de garderobe kwam, waar ze getelefoneerd had, keek Carlos haar vragend aan. „Wat had je allemaal te doen, dat het zo lang duurde", merkte hij fronsend op, maar toen hij een blos op haar wangen zag komen, keek hij haar teder aan en verdween zijn ontstemming. Ze zag er zo jong en hulpeloos en uiterst vrouwelijk uit.Hij vond haar zo, in deze avondkleren, véél aantrekkelijker dan wanneer ze in shorts tennis speelde of paard reed. Hij vergaf haar het lange wachtenwaarschijnlijk had ze zoveel tijd voor de spiegel doorgebracht om zich zelf extra-mooi voor hèm te maken, dacht hij met enige genoegdoening. Zonder op zijn hulp te wachten, instal leerde ze zich in zijn wagen en langzaam reden ze langs de baai van Miranda. Ze moest weer aan Mark denken en hun rit in het oude, wankele rijtuigje.... Ze merkte, dat ze eigenlijk aldoor aan Mark zat te denken en aan alles, wat zij samen gedaan hadden, in plaats van haar onder houd met Carlos voor te bereiden. De auto reed vrij snel en halverwege op de terug weg naar Floriana begon het te regenen. Het geluid van de regen op de palmbomen en het dak van de auto maakte een ge concentreerd vertrouwelijk gesprek onmo gelijk. Zo nu en dan keek Carlos opzij naar Toni's dromerig-peinzende gezichtje. Ze zat doodsstil en hij vond haar op een Ma donna gelijken. Ze verpersoonlijkte voor hem het eeuwig-vrouwelijke en hij kon in haar de jonge moeder zien.... Heel diep in zijn hart voelde Carlos iets van spijt over de verloren idealen uit zijn jeugd toen hij nog onbedorven was ge weest en niet een knappe, wereldse jonge man, die door de vrouwen aanbeden werd. Toni was echter helemaal geen madonna, hield hij zich voor. Ze was een nuchtere, jonge verpleegster, die het leven in al zijn facetten kende. Ze was met veel mannen in aanraking geweest en haar onschuldige uiterlijk behoorde tot haar vrouwelijke wapenen. Evengoed als haar manier om hem te ontlopen, sinds het moment dat hij haar zijn liefde had bekend. Ze was een onafhankelijk, opstandig meisje, dat niet gemakkelijk te hanteren zou zijn. Maar hij zou haar leren! Carlos begon zachtjes een bekend danswijsje te zmgen. Hij was heel zeker van zichzelf en Toni in deze dromerige, uitermate vrouwe lijke stemming paste uitstekend bij zijn plannen. Ze liet hèm de leiding en geleek niets meer op de Toni, met wie hij de avond begonnen was en die met hém had willen praten In haar hart wilde ze natuurlijk hele maal niet praten. Ze wilde alleen dat zijn hartstocht alle twijfel over haar gevoelens te niet zou doen. Hij wilde, dat hij hun re latie niet geheim had behoeven te houden; dan zouden ze nu openlijk voor de hele wereld verloofd zijn geweest. Toni zou een belofte, als ze die eenmaal gedaan had, stellig heel ernstig nemen. Maar er was tussen hen nog geen dergelijke belofte (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6