Vorming van legerkorpstroepen zal worden vervroegd JAKO Jubileum verkoop 20 KORTING Zwitsersche ftbr. Meijer MEUBELFABRIEK Begroting van Oorlog Verkiesbaarheid van de vrouw in staten en raden Amsterdamse Beurs Voetbalprogramma Heemstede Zandvoort Lisse Botsing bij Santpoort THEEDOEKEN JAKO DINSDAG 23 SEPTEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gewijzigd A.R.-standpunt Zwemmen Nu ook kampioenschappen voor de jeugd T afeltennis-seizoen geopend Kerkelijk Nieuws HDC te sterk voor W.W. I Biljart-tournooi vijfde klasse begonnen Bevestiging predikant voor gerepatrieerden Kerkkoor studeert Kerstoratorium Vergadering „Lisse Vooruit" SCHEEPVAART DANS-STUDIO BRASSINNE Tricot Specialist Dames Vesten f 14.75 BONTMANTELS naar maat Gebouw CULTURA Jansstr. 83 Haarlem Uitsluitend morgen Woensdag TIJDELIJK STOMEN REGENJASSEN |fcQ0- 3.35 COLBERT- en MANTEL- COSTUUMS ^2.95 Uit de begroting van het ministerie van Oorlog wordt van de totale defensie-uit gaven ad 1.500.000,000 op de begroting van oorlog 1.161.184.000 geraamd en op die van marine 'f 323.000.000. De uitgaven ten behoeve van de burger lijke verdediging zijn op 15.473.000 ge raamd. Minister Staf zegt in de toelichting dat de in de Nota inzake het Defensiebeleid van 6 Mei 1951 door de toenmalige regering aan de Staten Generaal ter kennis gebrachte grondslagen met betrekking tot de defen- sieopbouw geen wijzigingen hebben onder gaan. Zoals in de defensienota werd vermeld brengt de militaire inspanning een jaar lijkse begroting van uitgaven voor de defensie mede ten bedrage van 1500 mil- lioen. Doordat zich na de berekeningen waarop dit maximum steunt, zeer belang rijke prijsstijgingen hebben voorgedaan, waren beperkingen noodzakelijk, welke tengevolge zullen hebben dat ook voor vol gende jaren op aanschaffingen en investe ringen, voortvloeiende uit aangegane ver plichtingen, moet worden gerekend. Het oorspronkelijke bedrag voor de be scherming van de burgerbevolking is enigs zins verhoogd. Ten aanzien van de 1 a n d s t r ij d- krachten zegt de minister, dat de aan vankelijk op een later tijdstip voorgenomen vorming van de legerkorpstroepen aan merkelijk te vervroegen. Het gevolg daar van zal zijn, dat aldus de gereedkomende divisies beter voor de hun toegedachte taak berekend zullen zijn. De opbouw van de luchtstrijdkrachten verloopt, mede dank zij de zeer omvang rijke materiële hulp van de Verenigde Staten geheel volgens de in de Defensienota ontwikkelde plannen. Het ligt in het voor nemen van de regering bij de Fokker fabriek te Amsterdam een 20-tal van het door deze industrie ontwikkelde straal- motor-lesvliegtuig type S-14 te bestellen. Het ligt in het voornemen van de rege ring zo enigszins mogelijk de Nederlandse industrie in te schakelen bij de bouw van in het buitenland nieuw ontwikkelde lagers, ten einde het nog bestaande tekort aan Gloster-Meteor toestellen aan te vullen, hetgeen tevens de inleiding kan betekenen tot de noodzakelijke vervanging van de thans in gebruik zijnde straaljagers. Nieuwe regeling der bezoldiging Over het personeelsbeleid wordt gezegd dat het onafgebroken streven naar het scheppen van een zo groot mogelijke gelijkheid in de rechtspositie van het per soneel van de zeemacht en de land- en luchtmacht begint thans resultaat op te leveren. Een herziene bezoldigingsregeling van land- en luchtmacht is nagenoeg ge reed. Nieuwe bevorderingswetten voor be roeps- en reserve-officieren van zee-, land- en luchtmacht zijn ontworpen. Het streven is er voorlopig op gericht, dat eind 1954 bij het leger 20 procent en bij de luchtmacht 60 procent van het kader bestemd voor de oorlogsorganisatie zal be staan uit beroepspersoneel. Onder beroepspersoneel behoort in/ dit Het Centraal Comité van Anti-Revolu- tionnaire Kiesverenigingen heeft enige tijd geleden een commissie ingesteld, die advies moest uitbrengen inzake de verkiesbaarheid van de vrouw voor de vertegenwoordigende politieke lichamen. In 1921 had een A.R.- deputatenvergadering namelijk als haar ge voelen uitgesproken, „dat bij verkiezingen voor staten en raden door de bij het cen traal comité aangesloten kiesverenigingen geen vrouwen candidaat behoren te worden gesteld, zolang de A.R.-partij niet in haar wettige vergadering van een tegenoverge steld gevoelen blijk geeft". Thans is het rapport gepubliceerd, dat de door het centraal comité ingestelde com missie heeft uitgebracht. In dit rapport komt de commissie tot de conclusie, dat de volstrekte uitsluiting van de vrouw van het lidmaatschap der vertegenwoordigende lichamen (door.de A.R.-partij tot dusverre gehandhaafd) behoort te worden vervan gen door de mogelijkheid, dat ook een vrouw candidaat wordt gesteld. „Een vrouw kan in bepaalde omstandigheden de aan gewezen versterking van gehalte en scha kering van onze vertegenwoordiging in staten of raad blijken", aldus de commissie, die er voorts de nadruk op legt, dat loslating van de volstrekte uitsluiting niet met Gods woord in strijd is. Het rapport van de commissie gaat ver gezeld van een voorstel van het Centraal Comité aan de kiesverenigingen, waarin het als zijn oordeel uitspreekt, dat het be sluit van October 1921 niet moet worden gehandhaafd. De heer George H. Copeland, attaché aan de ambassade der Verenigde Staten in ons land, zal binnenkort naar zijn vaderland terugkeren. Vóór zijn vertrek naar de Ver enigde Staten zal zijn echtgenote op 26 Sep tember promoveren aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Mrs. Copeland zal haar doctors titel verkrijgen in de faculteit der letteren en wijsbegeerte (klinische en kinderpsycho logie). Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl. 47 90% 90% A.K.U 154 154% Unilever 175J<j 174 Philips Gloeil. 155X 156 Kon. Petroleum 315K 315 A'dam Rubber 72% 72% Holl. Amer. Lijn 144 144 N. Scheepv. Unie 120% 120% H.V.A 87% 87% Deli Mij 66% 66 Amsterd. Bank 155% 155% Hed. Handel Mij. 144% 144% Rotterd. Bank 155% 155% Twentse Bank 156 156 Anaconda Copper 40% 41 Bethlehem Steel 48% 48% Republic Steel 381*/, 38% Shell Union 72% 72% Tidewater 22 ex. d. 22 U. S. Steel 38 38 geval te worden verstaan al het personeel, dat langer dient of zal dienen dan de ter mijnen, welke voor de dienstplichtigen bij wet zijn geregeld. Als gevolg van het steeds weer nieuw lang durig opleiden van grote aantallen dienst plichtigen tot specialisten, waardoor deze slechts zeer korte tijd in parate eenheden dienst kunnen doen, nadert men het punt waarop in bepaalde categorieën beroeps personeel minder kostbaar is dan dienst plichtig of reserve-personeel. Aan het reserve- en dienstplichtig per soneel wordt de gelegenheid geboden boven hun verplicht verblijf in werkelijke dienst nog een beperkte tijd vrijwillig on der de wapenen te blijven. Er melden zich nog steeds ruim voldoen de vrijwilligers aan voor indeling bij het Nederlands détachement in Korea. Op 1 Juli 1952 is de Militaire Vrouwen afdeling (MILVA) opgericht. Het personeel van het Vrouwenhulpkorps (VHK) en het Nederlands Verpleegsterskorps der Ko ninklijke Landmacht (NVKL) wordt tot 1 November 1952 in de gelegenheid gesteld naar de MILVA over te gaan. Het ligt in de bedoeling dan het VHK en het NVKL op te heffen. De Zwemcommissie van de K.N.Z.B., kring Haarlem is gereedgekomen met de samen stelling van de zwemcompetitie voor het aan staande winterseizoen. Het blijkt dat deze als volgt is samengesteld: Vrijdag 10 October in Stoop's bad organisatie HVGB; Woensdag 12 November in Stoop's bad organisatie Zwem- club Haarlem; Dinsdag 9 December in het Sportfondsenbad organisatie R.K. Zwemver eniging „De Watertrappers"; Dinsdag 10 Fe bruari in het Sportfondsenbad organisatie „De Waterratten"; Dinsdag 10 Maart in het Sportfondsenbad organisatie H-P-C. De wedstrijden staan ook nu weer open voor meisjes- en jongensadspiranten, dames, heren en nieuwelingen en heren juniores. De inzet der wedstrijden is voor de deelnemers het zwemcompetitie-kampioenschap, terwijl de verenigingen het zwemcompetitie-club- kampioenschap kunnen veroveren. De zwemcommissie heeft reeds geruime tijd het gemis gevoefd van jaarlijkse wedstrijden voor adspiranten. Wel kunnen zij in ruime mate aan de zwemcompetitie deelnemen, doch een echte adspiranten-middag vond tot dus verre niet plaats. Op Zondag 12 April van het volgende jaar zulen nu speciale adspirantenwedstrijden door de kring Haarlem worden gehouden. Op deze middag zullen ongetwijfeld vele adspiranten meedoen aan de jeugdkam pioenschappen. Een verandering in het pro gramma dus, dat ongetwijfeld een vooruit gang in het Haarlemse zwemleven zal be tekenen. Het voetbalprogramma voor de eerste en tweede klas van de K-N-V.B. voor Zondag 28 September, luidt: Eerste klas Afdeling A: Wageningen—Zw. Boys. Sneek —De Volewijckers. GVAV—Ensch. Boys. Frisia—NEC. DOS—EDO. VSV—RCH. Ajax— Heracles. Afdeling B: 't Gooi—Stormvogels. Go Ahead —Blauw Wit. Haarlem—Elinkwijk. Vitesse— Leeuwarden. Enschede—Be Quick. Achilles Heerenveen. DWSAGOVV. Afdeling C: Willem II—MVV. SVV—Excel sior. TheoleEmma. SittardiaVVV. Juliana LONGA. BW—Brabantia. Sparta—HBS. Afdeling D: ADO—Eindhoven. NAC—Xer xes. RBC—Bleijerheide. PSV—Maurits. NOAD TEC. LimburgiaHerm. DVS. Feijenoord DHC. Tweede klas West I. 2e klas A: HRC—Hollandia. ZFC— UW. WA—De Kennemers. Alcm. Victrix— KFC. 2e klas B: Volendam—Zeeburgia. HFC Rapiditas. SchotenZVV. West II. 2e klas A: HW—Fluks. ONA— Scheveningen. EBOHTSC. FortunaVUC. 2e klas B: Quick—Unitas. Wassenaar— Gouda. Leerdam—UVS. In het gebouw „Stad Haarlem" in de Jans straat in Haarlem is Zondag het eerste ta- feltcnnistournooi in het nieuwe seizoen ge houden. Zowel technisch als organisatorisch stond dit tournooi op een behoorlijk peil, terwijl ook over dc deelname, ruim 70 in schrijvingen, niet geklaagd mocht worden. Zoals zo vaak het geval is, ontmoette men ook nu weer vele oude bekènden in de ho gere regionen, terwijl de jeugd het spelpeil nog niet heeft bereikt om ook daar een be langrijke rol te spelen. Zo kwamen in de Overgangsklasse als fi nalisten uit E. v. Abbevé en P. Hoonhout, die een wedstrijd lieten zien, waarnaar ve len met genoegen hebben gekeken. Abbevé beheerste zonder veel gevaar de eerste game, maar kon zich in de tweede toch slechts met moeite tegen Hoonhout hand haven. De eindstand liet dit ook wel duide lijk zien: 21-14 en 22-20. In de eerste klasse zagen wij J. de Kok, die in de voorronde tot ieders verbazing P. v. Eyk uitschakelde, en G. Oudt. Ook hier was het een spannende strijd, die tenslotte met 21-17 en 21-18 in het voordeel van Oudt eindigde. In de finale tweede klasse zagen we J. de Kok nogmaals verschijnen, ditmaal tegen de voor Haarlem vrij onbekende Aalmeerse speler J. Jongkind. Ook deze keer echter kon de Heemstedenaar niet winnen en moest met 21-10, 12-21 en 15-21 de eer aan zijn te genstander laten. Spanning De finale derde klasse was zonder meer een van de mooiste en spannendste van de middag. Hier stonden tegenover elkaar de jeugdige spelers B. v. Eyk en N. Janssen. Zo een gelijk spel mogelijk zou zijn. dan was dit ongetwijfeld de meest juiste uitslag. Nu echter trok B. v. Eyk aan het langste eind en hij zegevierde met 21-12, 18-21 en 22-20, waaruit wel blijkt, dat het spannend is toegegaan. Ook in de finale vierde klasse was er aan spanning geen gebrek tussen J. de Ridder en K. Janmaat. Jammer was het, dat beide spelers erg voorzichtig waren. Dat hierdoor het spelpeil danig in de knel raakte spreekt voor zich. Tenslotte was J. de Ridder met 21-16, 17-21. en 22-20 de gelukkige. Bij de dames werd het een verenigings- aangelegenheid tussen mej. N. Lieffering en mej. A. v. Duyn. Is laatstgenoemde onge twijfeld sterker geworden, zij was toch te gen de routine van haar clubgenote niet op gewassen en moest met 21-11 en 21-5 het hoofd buigen. Bij de dames vierde klasse was mevr. G. Hoonhout van meet af aan een geduchte candidate. Zij bereikte dan ook de final'* en had daar met haar tegenstandster mej. A Gerharts niet veel moeite, wat wel uit de uitslag, 21-9 en 21-13, blijkt. Ned. Hervormde kerk Beroepen te' Wezep L. Vroegindewey te Papendrecht. Benoemd tot vicaris' te Hengelo (Ov.)F. van Raalten, cand. te Am sterdam-Zuid. Benoemd tot vicaris te Vlaardingen H. de Wolf, candidaat te Utrecht. Gereformeerde kerken Aangenomen naar Leems J. S. v. d. Bos te Nieuwlande (Dr.). Beroepen te Hille- gersberg-Terbregge J. H. Baas, Evangeli satie-predikant te Noordwoldé. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Goes F. Mallan te Bruinisse. HPC geeft feestavond Ter gelegenheid van de promotie van het eerste waterpolo-zevental naar. de eerste klasse van de K. N. Z. B. zal H.P.C. op Woensdag 19 November a.s. een feestavond geven in het Minerva-Theater in Heemstede. Maandagavond j.l. speelde voor de hoofd klasse competitie van de Kon. Nederl. Dam- bond, district Noordholland de Haarlemse Damclub I in haar clublokaal, gebouw „Zang en Vriendschap", tegen de damver eniging „Wormerveer-Wormer" I. Het begin was voor de Haarlemmers, want binnen één uur gaf J. W. van Dartelen het goede voorbeeld door in een vlot gespeelde partij de beide punten te veroveren. Spoe dig hierop volgde Sluiter met een winst partij, waarna Luif de stand op 6-0 voor Haarlem bracht. Na een remise-partij van P. J. van Dartelen volgde een winstpartij van Schrijnemaekers, waarna J. H. Blom de stand op 10-2 voor de H.D.C. bracht. Alleen H.D.C.'s voorzitter Meure verloor. De afge broken partij N. Blom-S. Kuijper wordt re mise. Eindstand 15-5. Onder grote belangstelling werd Maan dagavond in hotel „Het- Wapen van Heem stede" een aanvang gemaakt met de kam pioenswedstrijden vijfde klasse van het dic- trict Haarlem van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond. De verzorging van dit tournooi was toevertrouwd aan de biljart vereniging „Het Wapen van Heemstede", waarvan de voorzitter, de heer B. Goemans, de deelnemers een sportieve strijd toewens te. In aansluiting hierop deelde hij nog mee, dat zijn vereniging voor iedere wedstrijd avond een extra-prijs beschikbaar had ge steld. De heer P. Wagenaar bracht als voorzitter van het district zijn voldoening over de voor beeldige organisatie onder woorden, waar door hij er van overtuigd was, dat een aan tal deelnemers van het tournooi na afloop zeker zou promoveren. De winnaar zal binnenkort het district Haarlem vertegenwoordigen bij de wedstrij den om het Gewestelijk kampioenschap, waaruit dan tenslotte de finalisten voor het kampioenschap van Nederland vijfde klasse zullen worden aangewezen. De uitslagen van deze eerste wedstrijd avond luiden als volgt: Hooidonk 50 50 35 10 1.43 2 Van Dam 50 45 35 5 1.29 0 Bos Akkerman Diependaal Oosterling Goemans Weber Hooidonk Diependaal 50 47 47 4 1 0 50 50 47 8 1.06 2 50 24 33 4 0.73 0 50 50 33 8 1.52 2 50 36 31 10 1.16 0 50 50 31 6 1.61 2 50 50 39 6 1.28 2 50 27 39 5 0.69 0 Zondag 28 September zal in de morgen dienst in de Nederlands Hervormde Kerk ds. J. Tjebbes van Amsterdam bevestigd worden als predikant in algemene dienst voor de geestelijke verzorging der gerepa trieerden. Deze bevestiging zal geschieden door ds. A. W, Brink, predikant in alge mene dienst te Zeist. Niet alleen dat Zandvoort onder zijn in woners vele gerepatrieerden telt, doch ook in de omgeving zijn er verscheidene ge vestigd. Per rayon werd een predikant aangesteld voor de (voorlopige) geestelijke arbeid onder hen en voor het gedeelte van Noordholland beneden met IJ is hiervoor ds. Tjebbe aangezocht, die als predikant reeds enkele jaren in Indonesië heeft ge werkt. Het kerkkoor der Nederlands Hervormde kerk heeft voor de eerstvolgende uitvoe ring, die omstreeks Kerstmis zal plaats heb ben een gedeelte uit het Kerstoratorium van Joh. Seb. Bach en een cantate van D. Buxtehude in studie genomen. Het koor, dat zich nog steeds in een gestadige groei mag verheugen, staat ook in dit seizoen wederom onder leiding van de heer H. Dees. Maandagavond werd in „De Witte Zwaan" uitgaande van Comité Lisse Voor uit een vergadering gehouden van de plaat selijke Middenstandsverenigingen De Hanse en Lisse en Omstreken onder leiding van de heer W. Tissing, die in zijn openingswoord de buitengewoon geslaagde actie voor het houden van boottochten van de afgelopen zomer memoreerde. Hij deelde mede dat het in de bedoeling ligt van het Comité Lisse Vooruit om in het voorjaar van 1953 weer een handels- en industriebeurs te houden. De gemeentesecretaris, de heer M. Th. van Dijk, hield een causerie over de nieuwe Winkelsluitingswet, die op 1 October in werking treedt. De bevoegdheden van B. en W. werden besproken, evenals de mogelijk heid wanneer men een middag wil sluiten. Tijdens de besprekingen verklaarden tweeentwintig winkeliers zich voor Dins dagmiddagsluiting, vijf voor Maandagmor gen, acht geen sluiting. Aangezien verschil lende branches slecht vertegenwoordigd waren, stelde het comité voor een onder zoek in te stellen bij alle winkeliers, waar bij ook de vraag gesteld zal worden of een koopavond gewenst is. Maandagmorgen stopte een autobus bij de halte Cremerlaan in Santpoort. Achter de bus reed de heer H. H. H. uit Soestdijk met zijn splinternieuwe auto. Op het ogen blik dat H. de bus links wilde passeren, kwam in grote vaart een auto achter hem aanrijden. Om deze te ontwijken hield H. rechtsaan en botste tegen de achterkant van de autobus. De voorkant van de auto werd deerlijk gehavend. De heer H. is met 3 gebroken ribben per trein naar huis ge reisd. De automobilist, die het ongeval ver oorzaakte is zonder blikken of blozen door gereden. Aagtekerk, 20 v. Port Soedan n. Aden- Albireo, pass. 21 St. Vincent. Alcyone, pass. 21 Ouessant. Algemib, 22 v. Rio Grande te Alegre. Alhena, 22 v. Santos, te Montevideo. Aliotih, 20 340 m. Z.ZW. Las Palmas. Almdijk, 22 te Vera Cruz. Altair, 21 te Le Havre. Alwaki, 21 te New York. Amstelkerk, pass. 21 Ouessant n. Le Havre. Argos, pass. 22 Gibraltar. Axeldijk, 21 v. Galveston n. Port Arthur. Abbedijk, 20 v. R'dam n. Golf v. Mexico. Amstelpark, 19 v. Amsterdam te Hampton Roads Almkerk, 22 te Genua. Aalsdijk, 21 van Rotterdam te' Hamburg. Abbekerk, 21 te Bremen. Adinda, 21 v. Bangkok te Pladju verw. Agamemnon, 21 v. Port au Prince te New York. Agatha, 19 v. Soerabaja n. Singapore. Alamak, 20 te Koeweit. Aldegomda, 21 v. Pladju te Telokanson. Aletta, 21 v. Pladju n. Singapore. Alnati, pass. 21 Wight n. Las Palmas. Ampcnan, 21 400 m. ZO. Malta. Amsteldij'k, 21 490 m. O. Nantucket. Amstelveen! 21 25 m. Z. Ewggamo eil. Annemkerk, 21 60 m. ZO. Kp. Leeuwin. Averdijk, 20 480 m. W. Bermuda. Alblasserdijk, pass. 21 Kp. Florida. Aiphacca, 21 150 m. Z.t.W. Rio de Janeiro. Alpherat, 21 440 m. O.ZO. Kp. Race. Arkeldijk, 20 400 m. Z.t.O. Kp. Race. Arurado, 21 450 m. W.t.N. Kp. Clear. Arkeldijk, 21 90 m. Z.ZO. Armilla, 21 Halman gepass. Alderamin, 23 v. Bahrein te Koewalt. Alkaid, 23 te Bombay. Alehiba, 22- v. Montreal 25 Rio Grande do Sul verwacht. Aldabi, pass. 22 Kp. Verdiisehe eil. Amsteiland, 22 ten anker rede Rio Grande do Sul. Bintan.g, 22 v. Singapore te Miri. Boissevain, 21 v. Tj. Priok te Singapore. Britsum, 19 v. Sorel n. Gibraltar. Batoela, 21 v. Pare Pare n. Makassar. Blitar, 21 v. Bremen te Antwerpen. Bontekoe, 20 v. Belang n. Inobonto. Boschfontein, 21 v. Bremen te Hamburg. Breda, 21 230 m. V/. Ouessant. Ball, 23 te Port Swetteniham. Bloemfontein, pass. 22 Gibraltar n. Southampton Bantam22 v. Penang n. Colombo. Blijde-indijk, 22 v. Newport News te New York. Bonaire, 23 te Plymouth verwacht. Callisto, 22 v. de Weser te Swansea. Caltex Bengkalis, 21 van Aden. Caltex Roepat, 22 v. Colombo n. Singapore. Caltex Utrecht, pass. 21 Malta. Caltex Delft 22 v. Sidon te R'dam. Caltex Leiden. 21 140 m. N.NO. Vilano. Clavella, 21 Berre naar Sete. Chama, pass. 20 Haura. Cottiica, 20 120 m. NO. Barbados. Caltex The Hague, 22 v. Si'dion n. Rotterdam. Celebes, 23 v. Port Soedan naar Suez. Congostiroom, 23 te Dakar. Delfshaven, 22 v. Antwerpen te Santos. Dalerdijk, 20 v. R'dam n. San Francisco. Doniged'tjk, 20 490 m. W.t.N. San Salvador. Delft, 21 1160 m. O.NO. Barbados. Drente, 21 350 m. W.t.N. Minlcoy. Delfland, 23 te Recife. En a, 22 v. Manilla te Tarakan. Enggano, 21 op rede Tanga. Esso Den Haag, 21 v. Aruba n. R'dam. Etrema, 22 te Rio de Janeiro. Edam, 20 te Boston. Eendracht, pass. 21 Terschelling n. Antw. Esso Rotterdam, 20 500 m. NO. Flores. Eos, 22 v. Alexandras n. Beyrouth. Esso Amsterdam, 22 v. Horta n. Rotterdam. Fairsea 21 430 m. O.NO. Seychellen. Farmsum, 21 800 m. O. Belle eil. Friesland (SSM), pass. 22 Finisterre. Graveland, 21 te Rio de Janeiro. Gaasterland, 21 v. Buenos Aires' n. Rio Grande do Sul. Gordiias, 20 te Vathy n. Bari. Ganymedes, 20 880 m. W.ZW. Flores. Geomitra, 21 210 m. W.ZW. Ouessant. Groote Kerk, 21 200 m. W.t.Z. Kp. Palmas. Glessula, 21 440 m. ZW. Flores. Groote Beer, 22 v. R'dam n. New York. Gaasterkei'k, 23 v. Brisbane n. Singapore. Gouwe, 23 v. Hamburg naar Toppila. Hercules, 20 v. Catania n. Piraeus. Hermes, 21 te Pta Cardon. Haarlem, 20 v. Amsterdam n. W. Indaë. Hera, 22 v. Curacao n. Aruba Hector, pass. 21 Kp. de La Hague. Hecuba, pass. 21 Beaehyhead. Helder, 21 90 m. ZO. Kp. Hatteras. Haulerwijk, 20 730 m. O. Belle eil. Helicon, 21 v. Pto Cabello te Maracaibo. Heemskerk, 22 v. Porto Kembla n. Melbourne. Hestia, pass. 20 Flores. Hydra, 21 240 m. W.NW. Paramaribo. Hersilia. 22 v. R'dam naar Amsterdam. In.'drapoera, 22 dwars Priok. Ittersum, 22 v. Le Havre n. Antwerpen. Jupiter, 20 te Amsterdam. Java, pass. 22 Finisterre. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 23 Kp. Towns End Kedoe, pass. 21 Perim naar Suez. Kieldrecht, 21 te Yokohama. Kota Inten, 22 te Penang. Kaimana, 20 v. Tj. Priok n. Singapore. Kalimantan, 21 v. Singapore n. Tj. Priok. Kara ton, 20 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Karossa, 20 v. Soerabaja n. Singkep. Kertosono, 2l te Surigao. Kota Baroe, pass. 21 Casquets n. Port Said. Klipfontein, 21 300 m. Z. Kp. Verde. Karsik, 20 170 m. W. Hainan. Kota Gede, 21 200 m. W. Mlnicoy. Kota Agoeng, pass. 22 15 u. Ouessant. Lindekerk, 21 v. Port Soedan n. Rotterdam. Lissekerk, 22 v. Port Said. Laagkerk, 22 te Algiers. Lamsterkerk, pass. 21 Perim. Leopolds kerk, 20 te Rastanura. Lindekerk, 21 v. Aden n. Port Soedan. Lutlerkerk, 21 v. Muscat te Dubai. Langkoeas, 21 v. Antwerpen te R'dam. Leersüm, 21 390 m. NO. Bermuda. Limburg, 21 v. Makassar te Soerabaja. Loppersum, pass. 21 Kp. Vilano Loenerkerk, 21 140 m. ZO. Oostp. Kreta. Laertes, 22 v. Balikpapan ten anker te Tj. Priok Lekkerkerk, 22 te Khorramshar. Leerdam, 23 v. New York te Rotterdam. Laurenskerk, pass. 23 Ouessant. Lieve Vrouwekerk, 23 v. Genua n. Port Said. Maasland, pass. 21 Ouessant n. Las Palmas. Macoma, pass. 21 Kp. Agulhas. Manoeran, 21 v. Tjilatjap te Padang. Meliskerk, 21 v. Aden n- Suez. Mentor, 21 te Pto Cabello. Mitra, 20 v. Colombo n. Madras. Molenkerk, 21 v. Port Said n. Genua. Madoera, 20 v. A'dam 22 te Southampton. Meerkerk, 22 v. Madras n. Chittagong. Maris, 21 rede Miri. Merwede, 21 140 m. O. Kp. Hatteras. Malvina, 20 200 m. O. Dondrahead. Melula, 21 220 m. ZO. Ras al Hadd. Muren a, pass. 21 Elba Cp. Maasdam, pass. 22 Sciliy's. Macuba, 23 te Genua verwacht. Mirza, 23 v. Balikpapan te Tarakan. Maaskerk, 23 v. Monrovia te Abidjan verw. Mariekerk, 23 van Hamburg naar Bremen. Nelly, 26 Bremerhaven verw. Nigerstroom, 18 v. Grandibassa n. Freetown. Nestor, pass. 21 Startpoint. Nieuw Holland, 20 120 m. N. Brisbane. Notos, 20 320 m. ZW. Mona eil. Noordam, 22 van Rotterdam te New York. Omala, 22 v. Adelaide te Port Pirie. Oranjeslad. 21 te Antwerpen. Overijsel, 23 v. New York te Calcutta verw. Ootmarsum, 19 v. New Orleans te Houston. Orion, 22 van Bremen te Amsterdam. Ophir, 22 v. Tj. Priok te Belawan. Ovula, 21 45 m. O. Malta. Oberon, 21 350 m. W. Finisterre. Ondiina, 21 dwars Oostp. Kreta. Polydorus, 20 te Cheribon. Polyphemus, 22 v. Balikpapan te Makassar. Prins Alexander, 21 v. Montreal via Hamburg te Rotterdam. Plancius, 20 v. Soerabaja n. Buleleng. Prins Maurits, 20 60 m. ZW. Amourpolnt. Prins Willem II, 21 800 m. W. Sciliy's. Papendrecht, 21 Malta gepass. Poseidon, pass. 21 Mona eil. Passage. Prins Fred. Willem, 21 510 m. W.t.N. Kp. Clear Prins Willem IV, pass. 21 Nordcrney. Pygmalion, 22 v. Houston te New Orleans. Rhrontis, pass. 22 Point de Gaiie. Prins Fred Hendrik, 23 te Le Havre. Ridderkerk, 21 te Cochin v. R'dam n. Sydney. Rlouw, 21 v. Soerabaja n. Makassar. Rita, 21 te Pladju. Rotti, 18 te Soerabaja. Raki, 21 v. Tj. Priok te Pulubukom. Reyniersz, 20 rede Menado. Rotula, 21 200 m. W.NW. Madeira. Rempang, 20 280 m. Socotra. Rossurn, pass. 22 Finisterre. Roebiaih, 23 te Belawan rvaar Calcutta. Rijndam, 26 Southampton verwacht. Samarinda, 21 ten anker monding Hooghly riv. Stad Maassluis, 21 te Brunsbüttel. Stad Schiedam, 21 v. Immingham n. Lulea. Sraat Makassar, 22 Yokohama verwacht. Sumatra, 22 v. Pladju te Makassar. Salland, 22 v. Buenos Aires te Montevideo. Saidja, 21 nog te Muntok. Sambas, 22 v. Pemangkat te Singapore. Siberoet, 23 te Tj. Priok verwacht. Sigli, 20 v. Palembamg n. Soerabaja. Sinabang, 21 v. Singapore te Pangkalplnang. Stad Dordrecht, 21 200 m. Z.ZW. Ouessant. Straat Banka, 20 ten anker rede Dar es Salaam Stad Vlaardingen, 21 540 m. W. Valentia. Schiedijk, 21 430 m. O. Bermuda. Stad Breda, 21 300 m. ZO. Kp. Race. Sibigo, 21 150 m. ZW. Kp. Cambodia. Sloterdijk, 20 400 m. O.t.Z. Socotra. Sommelsdijk, 21 140 m. Bermuda. Stad Arnhem, pass. 20 Minorca. Stanvac Pendopo, pass. 20 ten W. Hainan. Salawati, 22 te Khorramshar. Saiparoea, 22 te Basraih. Scherpenidrecht, 22 v. Belem n. Pto La Cruz. Sinigkep, 22 v. Aden naar Antwerpen. Stad Alkmaar, 22 op d'e Tees. Slamat, 23 v. Alexandrië n. Port Said. Stad Ledden, 22 v. New Orieans n. R'dam of Amsterdam. Tabian, 22 Bombay verwacht. Tosari, 20 v. Hollandiia n. Makassar. Tamo, 22 te Baltimore verwacht. Tomori, 21 v. Tj. Priok te Rotterdam. Trompenberg, 20 v. R'dam n. Antwerpen. Thalatta, 21 te Amsterdam terug v. proeftochl Themisto, 20 v. R'dam .te Port Churchill. Tiberius, 21 v. Paramaribo n. Grenada. Tjiluwah, 21 v. Hongkong te Singapore. Tjlsadane, 22 v. Hongkong te Singapore. Tara, 21 520 m. O.t.Z. Belle eil. Taria, 21 175 m. W.t.Z. Cyprus. Tero, 21 90 m. Z. Recife. Titus, 21 pass. Ouessant. Tjitjailengka, 21 340 m. N. T ris tonda Cunlha. Tankhaven I, 20 160 m. Z.t.O. Kp. Cambodia. Tan.khaven Tl, 21 v. Palembang te Saigon. Tankhaven III, 21 180 m. ZW. Kp. Cambodlia. Tarakan, 21 £50 m. W.NW. eil. Tawali, 21 70 m. O. Dondrahead. Telamon, 21 130 m. N.NW. Crooked eil. Tiba, 20 pass. Kp. Florida. Tjibodas, 21 360 m. O.ZO. Hainan. Tjlwangi, 20 dwars Madoera. Tegelberg, 23 te Singapore. Talisse, 23 te Aden verwacht. Ternate, 21 14 u. te Belawan. Van Riebeeck, 21 v. Singapore n. Tj. Priok. Van Riemsdijk, 21 v. Singapore te Soerabaja. Veen-dam, 22 200 m. ZO. Kp. Race. Woensdrecht, 20 op de Weser. Westerdam, 22 v. New York te R'dam. Waal, 21 18 u. v. Famagusta n. Iskenderun. Westland. 21 v. Buenos Aires te Amsterdam. Winterswijk, pass. 20 Casquets. Wieldrecht, 21 340 m. W.t.Z. Kangeroo eil. Winsum 22 v. Accra n. Duala. Waterman, pass. 22 2130 u. SciHy's 24 5 u. Hoek van Holland verwacht. Wonosari, 19 v. Rottiexdam te Houston. IJsel, 22 te Malaga. Zeeland (SSM), 21 v Hamburg n. de Tyne. Zn nee wijk, 21 te Fatherpoint. Zuiderkruis, 22 850 m. O.NO. Kp. Race. Zijpenberg, 22 v. Savona naar Melilla. S Nieuwe Gracht 76 Laatste week van inschrijving Er kunnen nog enige dames en heren ge plaatst worden. Begin- nenden en gevorder den. VELLEMAN KOOPTI uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 6a, Hrl. Tel. 14637 Overal te ontbieden Gr. Houtstraat 16. Haarlem Speciale aanbieding in bruin, marine, grijs, donker groen en zwart. Bij le klas Bontzaak kunt u thans voor a.s. winter alle soorten BONTMANTELS naar maat bestellen. Ook VOSSEN, STOLA's etc. De betaling kunt u regelen. Coupeur bezoekt u met col lectie. Brieven no. 595. ZIT NIET IN DE KOU, want voor f 2.75 per week en zon der vooruitbetaling leveren wij u een haard of haard kachel naar keuze. VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haar lem. KIJK JAN EENS, die heeft alweer een nieuw costuum! Ook een kunst, voor f 1.50 per week kun je bij VAN VEEN, Zijïweg 26—28, Haar lem ai terechtook nog zonder vooruitbetaling. levert op maandelijkse af lossing Goth., Eng., blanke, mah. en Brabantse huiska mers, Bankstellen Slaapk. Bedden, Karpetten, enz. Toonkamers, Westerhoutpark 8, Haarlem. Tel. 18840. MAURITSWEG 29 - ROTTERDAM - TEL. 25972 Erkend door de I. S. O. met medewerking van het Ministerie van O.K.W. Geeft U inlichtingen over de navolgende opleidingen, die schriftelijk met mondelinge lessen gegeven wor den in OP DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1952 Inl. van 19 uur af. A le, 2e en Hulpmonteur Bovag le, 2e Auto Dieselmonteur Bovag Vestigingsdiploma Auto- en Motoren Bovag, A Remec/Ceger - 0 Installateur en Sterkstroom Mbnteur \.E.V. Vestigingsdiploma Electro-Winkelier V.E.V. Radio-monteur en Radio-Technicus. Vestigingsdiploma Radiodet. en Radio-reparateur. Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans E OP VEELVULDIG VERZOEK NOG ééN WEEK r A^rAII 1 Paar Enka'ons bij aankoop v. ƒ25.— LnULAU Fantasie Zakdoek bij elke 5. s r n FF?) b"" m 1® KWALITEIT p A CLIPPER GRASLINNEN LAKENS 1-persoons van 6.90 nu 3.98 2-persoons van 7.90 nu 4.90 2-persoons extra breed 180/240van 9.90 nu 5.90 SLOPEN, grote maat van 1.98 nu 1.49 Wegens beperkte voorraad ten hoogste 6 stuks per klant de originele DDDDD van 1.65 NU 98 ct ANEGANG 22 HAARLEM - TEL. 19743 OP STOMEN (UITGEZ. BEDDEN EN TAPIJTEN) WASSEN - STOMEN - VERVEN Filiaal Haarlem: Barrevoetestraat 23 Telefoon 15900 IN DtT jAARG&T'jDe G£££f=T PE ÊVERPORM .TWEED- MEREN OVERJAS 1O0?o VOLDOENING AAN DE VaOWENOE BEZITTER 7ér- «9 Qr 115.- FACCO/N 69- 79 - <99- 115- V6RlR0UWen$rhV\m ANEGANG - HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3