Film leidde tot moordzaak moordzaak leidt tot film Fa L. FABER ZOON Wij bouwen voort Vermaat's Moderne Bakkerijen N.V. EETKAMER I 355, VANDER VECHT'S Tlke*" Amerikaans systeem - Zonder vooruitbetaling „Iedere overeenkomst toeval" Fransen geschokt door verfilming van een recent jeugdmisdrijf Motie van wantrouwen tegen Sultan Hamengku Scheveningse botter aan de grond Amsterdamse Beurs Hoofddorp Vijfhuizen Alle schaakkampioenen eindelijk bekend MEUBELHUIS STENO-TYPISTE DE BLAUWE WINKEL DE BLAUWE WINKEL MEUBELMAKERS HAARDEN en KACHELS Handelsonderneming CENTRA 8 Nederlandse militaire missie doelwit van felle aanvallen Hebben gemeentebesturen een Europese taak? Ir. H. Goedkoop overleden Benoeming door minister goedgekeurd Sint Nicolaasfeest voor alle richtingen Jaarvergadering ETO Jaarvergadering reisvereniging SCHEEPVAART Zijn Uw voeten U tot last? STEUN- of CORRECTIEZOLEN Onze reclame voor deze week: BUITENGEWONE AANBIEDING FLINKE MEISJES enige aankomende MACHINEPERSER administratieve betrekking NU OOK alle merken RGed. Oude Gracht 11 DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Parijs) Niet zo heel lang geleden werd heel Frankrijk in opschudding gebracht door een afschuwelijke moordzaak, waarbij zo wel het slachtoffer als de drie daders leer lingen waren van een middelbare school in een voorstad van Parijs. Dit was de zo genaamde „affaire des J-3". „J-3" waren de initialen waarmee in de oorlog de distributiekaarten van minderjarigen wer den aangeduid. Twee jongens en een meis je hadden besloten hun vriendje Alain Guyader van het leven te beroven en dat plan werd in een bos in de omgeving van Parijs daarna nauwkeurig volgens de plan nen uitgevoerd. Een liefdesavontuur tus sen Guyader en het meisje dat bij deze sa menzwering was betrokken, had de drie jongelui tot' hun misdrijf aangezet, waarbij het scenario van een Amerikaanse thriller als leiddraad had gediend. Ook werd wel van „litteraire invloeden" gesproken. Een van het drietal beweerde namelijk een groot bewonderaar van André Gide te zijn en met deze moord in de geest van de schrijver, een „action gratuite", een daad zonder beweegreden, te hebben gesteld. Het proces, waarvoor indertijd een enorme belangstelling bestond, werd gedeeltelijk met gesloten deuren gevoerd en de uit spraak was dat de drie daders tot een ge vangenisstraf van verscheidene jaren ver oordeeld werden. Deze misdaad, die ontzetting bij het ge hele Franse volk heeft gewekt, is thans opnieuw onder de algemene aandacht ge bracht doordat een Frans filmproducent begonnen is met de opnamen van een rol prent waarbij hij deze moordzaak als stof voor het scenario heeft gebruikt. De bui tenopnamen zijn al geschied op precies de zelfde plek waar de moord bedreven werd. De werkelijkheid wordt zo getrouw moge lijk gecopieerd. Dat streven blijkt ook wel uit de foto's, die de Franse kranten al van de hoofdrolspelers publiceerden. Een on bekende actrice, die de kwade geest uit deze tragedie uit moet beelden en met die rol het begin van een brillante car rière hoopt te zullen maken is nagenoeg een dubbelgangster van de nu negentien jarige Nicole, die de twee anderen tot de moord op haar voormalig vriendje zou hebben aangezet. Protest De ouders van het slachtoffer en van de daders hebben, om begrijpelijke redenen, tegen de voornemens der filmproducenten protest aangetekend. Ze vinden dit terecht een monstrueuze exploitatie van een jeugd misdrijf, waarvoor alle betrokkenen reeds zo zwaar hebben geboet of nog zullen moe ten blijven boeten. Nicole's ouders hebben verklaard dat deze film het hun dochter wanneer zij haar vrijheid zal hebben her kregen onmogelijk zal maken een nieuw bestaan te beginnen. Want over deze epi sode van haar leven zal ze volgens haar ouders zeker nooit meer heen kunnen ko men indien later in de hele wereld deze gebeurtenis met de nodige sensatie voor millioenen mensen in de bioscopen zal wor den opgedist. Daar stellen de filmmensen tegenover dat zij vrij zijn hun stof aan het dagelijkse leven te ontlenen. Hun film zou daarenboven ook geen verheerlijking van de misdaad worden, maar enkel een „door snee van het leven", zij het dan een bloe dige doorsnee. Bovendien verklaren zij verschillende détails van hun scenario op aandrang van de overheid te hebben gewij zigd, terwijl zij voorts hun goede wil menen te hebben getoond door af te zien van hun oorspronkelijke titel „Drame des J-3", die nu „Sans Amour" (Zonder Liefde) zal lui den. En verder zijn ze dan nog bereid aan de film een mededeling te laten voorafgaan, waarin wordt verklaard dat „iedere over eenkomst tussen de gebeurtenissen op het doek en de werkelijkheid op louter toeval berust". Maar daar loopt natuurlijk geen sterveling in. zeker niet na alle rumoer, dat thans weer over deze zaak wordt gemaakt. Onverkwikkelijk Het is nog niet zeker of een proces tegen de filmproducenten aanhangig zal worden gemaakt. Als zeer fijnzinnig kan men hun project moeilijk omschrijven teerhartig heid is dan ook zelden een eigenschap waarin filmproducers plegen uit te blin ken maar nu het plan eenmaal bestaat en zelfs al gedeeltelijk is uitgevoerd, tonen DJAKARTA (Aneta). Tegen de Indo nesische minister van Defensie, Sultan Ha mengku Buwono, werd door de heer Bea- haruddin (partijloos), gesteund door andere partijlozen en leden van de Partai Murba, de Partai Burua en de Partai Rakjat Nasio- nal, een motie van wantrouwen ingediend. De motie keurt het ministeriële beleid bij het oplossen van de bestaande conflicten in het leger af en dringt aan op een defen- siewet. De voorstellers van de motie zijn ook van mening dat het ministerie in stede van de Nederlandse militaire missie op te heffen het voortbestaan ervan stimuleert. Jndien de voorgestelde motie zou worden aangenomen, zou dit naar over het alge meen in politieke kringen wordt aangeno men een kabinetscrisis veroorzaken. In verband met de mogelijkheid van het ont staan van een regeringscrisis, tonen de grote regeringspartijen niet veel lust om de motie te steunen. Hetze Onder de titel „hetze" bespreekt het te Soerabaja verschijnende blad „Vrije Pers" de aanvallen op de Nederlandse militaire missie. De verschillende verdachtmakingen besprekende vraagt het blad zich af, wat nu eigenlijk het Nederlandse belang bij de missie is. „Vrijwel nihil", meent het blad en zegt: „Natuurlijk heeft Nederland er be lang bij, dat het goodwill kweekt met een dergelijk dienstbetoon, maar als die good will in het tegendeel verkeert, is het onzin er mee door te gaan". velen zich er huiverig voor een verbod van de overheid uit te lokken, gesteld dat daar voor de juridische gronden aanwezig zou den zijn. Men toont zich bevreesd daarmee een precedent voor een nog verder door gevoerde censuur te scheppen. Maar dat neemt niet weg dat alle Fransen het er over eens zijn dat het een hoost onverkwikke lijke geschiedenis is, dit naspel van een tragedie, waarmee een stel filmexploitan ten goud hoopt te kunnen verdienen. Waarom ze niet nog een jaar of tien konden wachten, heeft men hen gevraagd. „Dan zou Hollywood ons vóór zijn", zo heeft hun antwoord geluid en dan zou er geen enkele garantie voor een kiese behandeling be staan. Of dat dan nu wel het geval is, moet nu maar worden afgewacht. „Hebben de gemeenten een taak in de bevordering van de Europese samenleving? Zo ja, waarin bestaat deze taak en wat doet men er aan?" Ter bespreking van deze vraag waren Woensdag ongeveer twee honderd burgemeesters, wethouders en raadsleden uit de Noordelijke provincies op de volkshogeschool Allardsoog te Bak- keveen bijeengekomen. Zowel in de inlei ding van prof. dr. H. Brugmans, de rector van het Europa College te Brugge, als in de inleiding van mr. J. Ravesloot en W.- Harmsma, respectievelijk burgemeester van Almelo en Opsterland, werd de nadruk gelegd op de noodzaak vóór alles de bur gers in de eigen levensgemeenschap te brengen tot de bereidheid verantwoorde lijkheid te dragen. Zonder deze burgerzin zal bij een grotere centralisatie, die de eenwording van Europa onvermijdelijk mee zal brengen, het gevaar van vervlak king groot worden. Zij vestigden vooral de aandacht op datgene, wat in beide ge meenten geschiedt ter bevordering van de culturele werkzaamheden en van de Euro pese gedachte in onderwijs, jeugdwerk en verenigingswerk. Prof. Brugmans gaf bo vendien een overzicht van de ontwikkeling van de Europese eenwording en van het geen tot nu toe is bereikt. De Scheveningse motorbotter Leendert SCH 10, schipper Leendert Klein, is gister avond omstreeks 11 uur aan Buitenzijde Kolk, het zuidwestelijk deel van het Mo lengat bij Texel, aan de grond gelopen, doordat de stuurquadrant onklaar raakte. Doordat het schip een zender had die op annodebatterijen werkte werd zijn roep om hulp niet gehoord. Om 12.30 heeft een in de nabijheid varende logger sleep- en reddingboothulp voor de SCH 10 "gevraagd. De sleepboot Holland van Terschelling voer uit, evenals de reddingboot Prins Hendrik uit Den Helder. Omstreeks 2 uur meldde de schipper dat zijn schip bijna geheel op het droge zat, waardoor breken niet denkbeeldig was. De Prins Hendrik was er om 3 uur, doch kon het schip niet benaderen. Om 5 uur 45 gaf de SCH 65, Avontuur III, aan de Holland positie op. Inmiddels was van de rederij Doeksen bericht gekomen dat de Holland het schip geen hulp mocht bieden, daar contract was gemaakt met de fa. Weismuller in IJmui- den. Om 6.45 uur vertrok de sleepboot Nestor uit IJmuiden. De Nestor kon om half negen ter plaatsen zijn. Om 1 uur van middag bij hoog tij zal word«n getracht het schip vlot te krijgen. Te Laren is Woensdagavond in de ouder dom van 76 jaar overleden ir. H. Goedkoop, oud-directeur en commissaris van de Ne derlandse Scheepsbouwmaatschappij, te vens oud-commissaris van de Kromhout Motorenfabriek v. h. Gebrs. Goedkoop te Amsterdam. Zandvoorts nieuwe korpschef In ons blad van Donderdag 11 Septem ber hebben wij reeds melding gemaakt van de benoeming van de heer H. P. Huijsman uit Meppel tot chef van het korps van de Zandvoortse gemeentepolitie. De minister van Binnenlandse Zaken heeft thans deze benoeming goedgekeurd. De heer Huijsman werd in 1910 in Sou burg op Walcheren geboren en begon zijn politieloopbaan in 1933 te 's-Gravenhage. Na de oorlog had hij gedurende enige jaren de leiding van de Politieke Recherche Afdeling te 's-Gravenhage. In 1947 werd hij inspecteur-korpschef te Meppel. In Meppel heeft de heer Huijsman een grote activiteit ontwikkeld op het gebied van het vreemdelingenverkeer en de jeugd zorg. Hij belijdt de Gereformeerde gods dienst en is bij geen politieke partij aan gesloten. Zandvoorts nieuwe politiechef is gehuwd en heeft twee zonen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-ZV3 Nederl. 47 90l3/i« 90 A.K.U 155 155 Unilever 17414 17414 Philips Gloeil. 155 154% Kon. Petroleum 317'/, 319 A'dam Rubber 72 72% Holl. Amer. Lijn 147H 147 N. Scheepv. Unie 12114 121% H.V.A 8814 88 Deli Mij 65 65% Amsterd. Bank 156'/ 156% Hed. Handel Mij. 143»/ 143% Rotterd. Bank 15714 157% Twentse Bank 158 158 Anaconda Copper 41H 41% Bethlehem Steel 49 49 Republic Steel 39% 39% Shell Union 72% 72% Tidewater 21 22 U. S. Steel 38% 38% In hotel „De Beurs" te Hoofddorp vond gisteravond een vergadering plaats van de toneelvereniging „Gezellig Samenzijn" met de hoofden der scholen van het bijzonder, het openbaar lager onderwijs, en de kleu terscholen. De vergadering, welke onder voorzitterschap stond van de heer J. van Voorst, had ten doel om tot een gezamen lijke St. Nicolaasviering te komen, waaraan alle richtingen zullen deelnemen. De be sprekingen hadden een zeer vruchtbaar verloop. Besloten werd dat voor de laagste drie klassen van alle scholen het feest in de school zal worden gevierd, en dat 's mid dags in hotel „De Beurs" voor de drie hoog ste klassen een feestvoorstelling zal worden gegeven. Een comité, bestaande uit één onderwijzeres van alle deelnemende scho len, is inmiddels benoemd. De algehele or ganisatie is in handen van de toneelvereni ging „Gezellig Samenzijn", die dit feest reeds meer dan dertig jaar voor de jeugd in Hoofddorp organiseert. De voorzitter deelde tenslotte mede dat de allerwege ondervonden grote medewerking om tot samenwerking te geraken, niet genoeg kan worden gewaardeerd. In restaurant „Sportlust" in Hoofddorp werd gisteravond de jaarvergadering ge houden van de voetbalvereniging E.T.O. Uit de jaarverslagen bleek dat de groei der vereniging, vooral wat de jeugd be treft, steeds toeneemt. Tot bestuursleden werden gekozen de heren D. van Damme en L. Overbeek. De toestand van de terreinen kan zeer goed genoemd, worden. Over de resultaten van het afgelopen jaar heerste grote tevreden heid. Voor 't komende jaar koesterde men, dank zij de goede training van de jeugd, goede verwachtingen. De kascommissie werd gevormd door de heren W. Voogd en H. Verkaik. Besloten werd ook het komende jaar wederom een bekertournooi te organiseren. De Vijfhuizense reisvereniging „Nieuw Leven" sloot het eerste jaar van haar be staan af met een jaarvergadering, waar bleek dat men goed en voordelig gewerkt had. De heer Verbeek gaf, als secretaris, een overzicht van het verrichte werk. In Januari werd een feestavond gehouden en in Juli maakte men een zeer geslaagde bustocht naar de omgeving van Arnhem en Nijmegen. Ook de penningmeester, de heer Bakker, was tevreden omdat zijn kas met een voordelig saldo sloot. De aftre dende voorzitter, de heer Booman, werd herkozen. In Januari zal door de leden weer een feestavond worden georgani seerd. Lustrum vrouwenvereniging De Gereformeerde vrouwenvereniging „Alles ter ere Gods" bestaat tien jaar. Dit feit werd Woensdagavond in een enigszins feestelijke bijeenkomst herdacht. Helaas heeft het ook dit jaar weer geruime tijd moeten duren, voor de eindstanden van de finales om het Persoonlijk Schaakkam pioenschap van Haarlem bekend waren. Toch had de strijd aanvankelijk een vlot verloop. In twee groepen waren echter beslissings wedstrijden nodig, die zelfs aanvankelijk niet het gewenste resultaat opleverden. Daarmee was men in de vacantietijd ge komen hetgeen betekende, dat pas na maanden de beslissing zou vallen. G. Kroone (HSG) toonde zich voor de derde maal in successie de sterkste in de hoofdklasse, zodat nog steeds het wachten is op de jeugdige schaker, die hem zal ont tronen. Het is er dicht aan toe geweest dit jaar. doch op het beslissende ogenblik faalde A. M. Schneiders (Haarlem). In de finale eindigden G. Kroone (HSG), A. M. Schneiders (Haarlem) en C. Hovingh (Het Oosten) gelijk; na een beslissingsstrijd bleven eerst genoemden gelijk; pas na nog eens twee beslissingspartijen tussen hen bei den viel de beslissing: G. Kroone scoorde daaruit lli punt. Aan de hand van hun prestaties zijn de drie genoemden volgend jaar gerechtigd, zonder het spelen van voorwedstrijden in de eindstrijd om het schaakkampioenschap uit te komen. De eindstand in de finale luidt: 1. en kampioen: G. Kroone 3% pnt.; 2. A. M. Schneiders 3'i pnt.; 3. C. Hovingh 3% pnt.; 4. J. P. Verhoeff (HSG) 2 pnt.; 5. E. J. de Ree (HWP) lis pnt.; 6. J. Blokker (Haar lem) 1 punti Eindstanden De le klassers kwamen veel sneller tot het volgeode resultaat: 1. en kampioen: G. Weert (Kennemerland) 4 pnt.; 2. P. A. Jor- dans 3 pnt.; 3. G. C. Hoogenes 2% pnt.; 4. J. v. Emmerik 1% pnt. 5. en 6. P. ter Plegt en P. Fris 1 punt. Ook de 2e klassers hadden twee beslis singskampen nodig; na de eerste stonden C. Hoogland (Het Oosten), N. Hoogland (HWP) en J. Boeré (Haarlem) nog steeds gelijk. Pas in de tweede kamp, die zeer lang duurde, viel de beslissing ten gunste van eerstge noemde. Eindstand derhalve: 1. en kampioen C. Hoogland 3 pnt.; 2. N. Hoogland 3 pnt.; 3. J. Boeré 3 pnt.; 4. en 5. W. de Graaff en. J. Stolvoort 2% pnt.; 6. J. Post 1 punt. De eindstanden in de 3e en 4e klasse, welke reeds geruime tijd bekend zijn, luiden: 3e klasse: 1. en kampioen: H. Happel (HWP) 5 pnt.; 2. R. Comans 4 pnt.; 3. en 4. P. v. d. Knijff en P. Kloos 2 pnt.; 5. ir. B. A. Geerlings 1% pnt.; 6. J. Kroonsberg pnt. 4e klasse: 1. en kampioen: J. C. Andersen (HSG) 5 pnt.; 2. A. Herckenraht 4 pnt.; 3, 4. en 5. J. Willemse, H. Holtkamp en H. Hune- ker 1 punt; 6. A. Rosenhart 0 pnt. Almkerk, 23 v. Genua naar Marseille. Argos, pass. 23 Kp. Finisterre. Abbedijk, pass. 21 Vlissingen n. Lissabon. Alehiba, 24 te Rio Grande do Sul.. Amstelpark. 23 v. Norfolk n. Nederland. Alblasserdijk, 23 te New Orleans. Arkeldijk, 23 te New York. Amstelkroon, 24 v. Amsterdam naar Antwerpen Axeldijk, 23 v. Port Arthur naar Tampa. Aalsdijk, 23 van Hamburg n. .Antwerpen. Abbekerk, 24 te Antwerpen. Adinda, 24 v. Pladju te Singapore. A la-mak, 23 nog te Koeweit. Albireo, 23 390 m. N.NO. St. Pauls Rock. Aletta, 23 v. Singapore n. Bangkok. Alpherat, 23 330 m. W. Scilly's. Ampenan. pass. 23 ten N. v. Bona. Amsteldijk, 23 585 m. NW. Flores. Amstelveen, 23 240 m. ZW. Padang. Annenkerk, 23 695 m. W. Melbourne. A verdij ik, 23 330 m. Z. Kp. Race. Aagtekerk, pass. 24 Socotra. Ald'eramin, 25 te Korrams'har. Almkerk, 24 v. Marseille n. Antwerpen. Alrvati, 24 220 m. NO.l.O. Madeira. Atphaeca, 24 v. New York te Buenos Aires. Aal'sum, 24 v. Calcutta n. Colombo. A Ida bi. 24 200 m. Z. Las Palmas. Alphaid, 25 van Rotterdom naar Hamburg. Aiwa kt, 24 v. New York n. Buenos Aires via Trinidad. Amstelland. 25 Montevideo verw. Aagted-ijk, 24 v. Buenos Aires n. New York. Amor, 24 v. Amsterdam n. Levant 25 Rotterdam verwacht. Amstelkedk, 25 v. W. Afrika te Amsterdam. Arundo, 25 Rotterdam verwacht. Britsum, pass. 23 Kp. Race. Boissevain, 23 v. Singapore n. Mauritius. Bantam, 23 280 m. O. Sabang. Bandjermasin, 25 te Belawan verw. Blommersdijk, 23 340 m. W. Scilly's. Bontekoe', 23 v. Ino banto n. Toll tolt. Bonaire. 25 v. Georgetown te Amsterdam. Bengkalis, 24 v. Aden n. Ponidicherry. Bin tang, 24 te Manilla n. Los Angeles. Bil tar, 25 v. Anit werpen te Rotterdam. Bosch fontein, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Cerpniia, pass. 23 St. Lucia. Caltex Delft, 23 v. R'dam n. Sidon. Congostroom, 24 Freetown verwacht. Caltex Leiden pass. 23 Gibraltar. Castor, 23 v. Maracaibo n. Barranquilla. Oh-ama, 23 t.h.v. Fao. Camphuys, 23 v. Semarang n. Tj. Priok. Caltex Nederland, 25 v. Rotterdam te Sidon. Caltex Utrecht, 24- v. Sidon naar Rotterdam. Cistula, pass. 24 Sabang. Oottica, 23 v. Trinidad n. Paramaribo. Danae. 23 v. Lissabon naar Amsterdam. Dalerdijk, 23 610 m. NO. Flores. Di^rote, 25 te Aden. Delfland, 24 v. Recife n. St. Vincent. Delft, 25 Port of Spain verwacht. Dongedijk, 24 v. Cristobal n. Antwerpen Diemerdijk, 24 v. Vancouver n. Los Angeles. Eos, 24 v. Alexandrië te Beyrouth. Esso Rotterdam, 23 v. Aruba te Rotterdam. Ena, 23 v. Tarakan n. Balikpapan. Esso Amsterdam, 23 230 m. NO. Fayal. Esso Den Haag, 23 410 m. NO. Mona eil. Farmsum, 27 v. A'dam op St. Laurens verw. Friesland (KRL), 23 v. Sungeigerong n. Cheribon Friesland (SSM), 23 in Golf v. Biscaye. Ganymedes, pass. 23 Flores n. Antw. Gaasterkehk, pass. 24 Kp. Towns End. Geomitra, 23 420 m. O.NO. Fayal. Glessula, 23 160 m. o.t.N. Fibres. Groote Kerk, 23 540 m. N.t.O. Helena. Garoet, 24 v. Belawan n. Colombo. Groote Beer, 24 190 m. W. Scilly's. Geomitra, pass. 25 Horta. Gord!as, 24 v. VaIby naar Bari. Hoogkerk, 23 v. Rotterdam n. Bombay. Heemskerk, 24 v. Port Kembla te Melbourne. Hercules, 23 v. Piraeus n. Istanboel. Helena, 23 160 m. Crooked eil. Helicon, 23 dwars Pto Cabello. Hydra, 24 te Georgetown. Haarlem, 23 240 m. NW. Finisterre. Haulerwijk. 23 180 m. W. Kp. Clear. Hec-tor, 23 Fimsterre gepass. Hecuba, 23 230 m. W. Ouessant. Helder, 23 360 m. N. Bermuda. Hennes, 23 v. Pta Cardon te Maracaibo. I tiers um, 24 te Antwerpen. Java, pass. 24 Ouessant. Jupiter, 23 v. Amsterdam naar Hamburg. Joh. v. Oldenbarneveit, pass. 25 Kp. Melville. Kota Baroe, pass. 23 Kp. Finisterre. Kota Inten, 24 te Belawan. Kota Gede, pass. 23 12 u. Point de Galla. Kertosono, 23 naar Honolulu. Kedoe, 23 170 m. N. Massawa. Kalabahi, 23 v. Manokwari naar Biak. Karosa, 23 v. Sibolga n. Gunungsitoli. Kasimbar, 23 v. Padang n. Benkulen. Kota Agoeng, pass. 24 24 u. Kp. St. Vincent. Klipf o-rit ei-n, 24 v. Teneriffe n. Southampton. Lindekerk, 24 te Port Soedan naar R'dam. Leersum, 25 Savanna verwacht. Loenerkerk, pass. 24 Straat Messina. Loppersum. 25 v. Bona te Rotterdam verw. Liseta, 23 te Pladju. Luna, pass. 23 Kp. Finisterre. Laertes, 25 v, Tj. Priok te Singapore. Lutterkerk, 24 te B ah rein. Lekhaven, 24 te R'dam terug v. proeftocht. Lombok. 24 te Seattle verwacht. Laurenskenk, 24 v. Perz. Golf te Rotterdam Laagikerk, p'ass. 25 Gibraltar. Ma-cuba, 23 te Genua. Madoera, pass- 23 Ouessant. Marken, 24 v. Makassar te Soerabaja. Mataram, 23 v. Bahrein naar Damman. Marisa, 23 120 m. W.t.Z. Miri n. Pladju. Metula, pass. 23 Runsal Jebel. Muren-a23 tdl.v. Massawa naar Madras. Manoeran, 23 te Padang. Mapia, pass. 22 Key West. Mariekerk, 23 te Bremen. Mei-wede, 23 390 m. N.NO. Bermuda. Myonia, 24 v. Miri n. Balikpapan. Maasdam, 24 780 m. W.t.Z. Kp. Clear. Maashaven, 25 v. Amsterdam te Londen Maaskerk, 25 te Takoradd. ManOeran, 24 v. Paden n. Belawan. Mataram, 24 te Damman. Meliskerk, 25 te Suez. Mentor, 24 v. Brighton n. Amsterdam via Antw. Muiderkerk, 25 te Bombay. Nieuw Amsterdam, 23 v. New York n. R'dam via Co bh. Niiigerstroom, 23 of 24 Dakar verwacht. Nelly, pass. 22 Gibraltar. Nestor, 23 350 m. W.NW. Finisterre. Oberon, 23 110 m. Z.ZW. Fayal. Ondina, 23 ten anker bij Tripoli. Oranjefontein, 24 te Durban. Oranjestad, 23 te Amsterdam. O vu la. pass. 23 Bone n. Gibraltar. Ootmarsum, 24 v. Houston n. Brownville* Oranje, 24 v. Tj. Priok n. A'dam via Singapore. Orion, 25 van Amsterdam n. Rotterdam. Prins Maurits, 24 Montreal verw. Prins Willems IV. 24 v. Chicago te Rotterdam. Poseidon, 23 420 m. ZO. Bermuda. Prins Fred. Willem, 23 530 m. O.t.N. Belle eil. Papendrecht, pass. 24 Port Said. Prins Fred. Hendrik. 24 v. Le Havre. Prins Willem II. pass. 24 Scilly's. Prins Alexander, 24 v .Rotterdam n. Montreal. Prins Willem III. 21 v. R'dam te Chicago. Prins Willem v. Oranje, 21 v. R'dam te Chicago Roepat. 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Ruys, 24 te Kaapstad. Rondo, 24 v. New York te Baltimore. Rotula, 23 320 m. W.t.Z. Gibraltar. Rijnland. 23 v. Paranagua n. Rio Grande. Rempang, 24 te Colombo n. Singapore Riouw, 25 te Balikpapan. Roebiah, 24 v. Belawan n. Calcutta. Rossum, pass. 24 Ouessant. Rijndam, 24 490 m. Scilly's. Radja, pass. 24 Horta n. Beyrouth. Sarangan, 23 v. Trinidad n. Kaapstad. Soestdijk, 23 v. Singapore n. Tj. Priok. Sloterdijk, 23 v. Aden naar Djibouti. Stad Maastricht, 23 v. Rotterdam n. Savcma. Saniarinda, 22 v. Pac.kust te Calcutta. Stad Dordrecht, 24 v. Sagunto te Vlaardingen. Saparoea, 24 nog te Basrah. Sehiedijk. 23 350 m. ZW. Bermuda. Sommelsdijk, 23 720 m. O.NO. Bermuda. Sumetta, 23 1170 m. ZW. Pitcalrn eil. Sa-idja, 23 nog te Muntok. Soherpendrecht, 23 210 m. N.NW. Belem. Stad Breda, 23 660 m. O. Kp. Race. Stad Leiden, 23 360 m. W.NW. Key West. Stad Vlagrdingen, 23 700 m. NO. Kp. Race. Stan-vac Pendopo, 29 te Sungeigerong verw. Straat Banka, 23 100 m ZW. Mozambique. Straat Soenda. 23 v. Melbourne n. Adelaide. Slamat, 24 te Suez. Stad Arnhem, 24 v. Spezia naar Algiers. Sail and, 24 v. Montreal n. Santos. Stad Maassluis, 26 v. Vlaardingen te Lulea verwacht. Stentor, 24 v. Paramaribo naar Amsterdam. Taria, 23 v. Banias naar Hamburg. Teucer, 23 v. Colombo n. Aden. Tabian. 23 v. Bombay via Suez n. Bari. Tamo, 23 v. Baltimore n. Philadelphia en New York. Tara, 25 v. R'dam te Threerivers verw. Tiba. 22 22 u. v. Philadelphia te New Orleans. Tankhaven II, 23 v. Saigon n. Singapore Tero, 23 Pto A leg re gepass. Titus, pass. 23 Kp. Finisterre. Tjipondok, 24 te Cheribon. Tjisad-ane, 23 v. Singapore n. Tj. Priok. Tjitjalengka, 23 760 m. W.NW. Tristan da Cunha Triton, 23 80 m. Z.ZW. Mona eil. Telamon, pass. 23 Kp. Hatteras. Tiberius, 23 v. Grenada naar Curaqao. Tabinta, 24 v. Durban n. East London. Tawali, 24 v. Belawan n. Penang. Tern-ate. 24 v. Belawan n. Singapore. Tosari, 25 v. Makassar te Balikpapan verw. Tara, 25 te Threerivers. Talisse, pass. 25 Socotra n. Padang. Trompenberg, 24 v. Antwerpen n. Charleston. Utrecht, 24 v. Priok te Singapore. Veendam. 24 500 m. O.t.N. Kp. Race. Weltevreden. 24 v. Singapore te Penang. Waterman. 24 v. New York te Rotterdam. Willemstad. 23 v. Aruba n. Pto Limon. Wonosari, 23 te New Orleans verwacht. Waterland, 23 v. Hamburg te Amsterdam. Wa-ibalong. pass. 23 Straat Banka. Win'sum, 25 te Duala verwacht. Waal, 24 van Mersin naar Izmir. IJsel, 24 v. Tanger naar Amsterdam. Zijpenberg. 23 100 m. N.NO. Minorca. Zuiderkruis, pass. 24 Kp. Race. PROBEER DAN EENS ONZE welke buigzaam zijn en spieren en bloed-circulatie niet belemmeren. Deze worden naar maat gemaakt en ten volle gegarandeerd. Door zéér vele H.H. Doctoren aanbevolen. APARTE AFDELINGEN VOOR PEDICURE EN VOETONDERZOEK. KLEINE HOUTSTRAAT 10 - HAARLEM - TEL. 12896 De vraag naar Vermaat's best brood en lekkere koekjes is zo groot geworden, dat wij wederom tot uitbreiding van ons bedrijf moesten overgaan. Het duidelijkste bewijs voor goede kwaliteit en billijke prijzen. Kiest daarom Vermaat als Uw bakker en U doet een goede keus. Goudse moppen van 50 ct. voor 47 et., per half pond Pic-nic koeken in zakjes van 10 stuks van 50 voor 45 cent per zakje Verder bevelen wij U aan uit onze sortering Speculaas 45 ct. per pond Cocos-oublies 55 ct. Kattentongen 55 ct. Biesjes 55 ct. Krentenkoekjes 60 ct. Koggetjes 60 ct. Ronde sprits 60 ct. Bitterkoekjes 90 ct. Cakes a 1.10 per stuk Vruchtencakes a 1.20 per stuk Vraagt U onze bezorgers met de bekende blauwe wagens en carriers en onze winkels Paul Krugerkade 31 - Telefoon 11496 Mr. Cornelisstraat 28 Telefoon 1592G m. BLANK BERKEN, be staande uit; dressoir, ronde tafel, twee fau teuils, vier stoelen met groen lederen bekleding iets aparts Old-Finish BANKSTEL. 3-zits bank, twee clubs, prima stoffering, bekleding naar keuze O/"- Old-Finish DRESSOIRS 129.—, 119.—. ?8. 46.90 Old-Finish THEEMEUBELS 68.50, 62.50, 54.50, Old-Finish BOEKENKAST met glas 62-50 •Old-Finish CLUBSTELLEN, twee clubs, vier stoelen, massief eiken met „4Q prima bekleding 475.365.245.*18. Twee fauteuils, vier stoelen 125.108. BLANK EIKEN SLAAPKAMERS, compleet 255 Cronjé-zegels bij iedere aankoop Gen. Cronjéstraat 9597. Haarlem-N-, Tel. 18760 In Overveen kantoorhoudende Vennootschap met belangen Overzee zoekt voor directe indiensttreding Snel en accuraat stenograferen en machineschrijven. Be schaafd Nederlands vereist. Op de hoogte van lichte admi nistratieve werkzaamheden. Diploma Franse Handelscorres pondentie strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en ver langd salaris te richten tot de Pagottan Handel- en Land bouw Mij. N.V., Julianalaan 33 te Overveen. heeft aangekocht een grote partij wollen- en half-wollen dekens, kinderdekens, gestikte dekens en moltondekens, o-a. Pracht zware 2-persoons dekens 11.95 Lits-jumeaux dekens 21.95 Kinderdekens, 100 x 75 cm 2-90 Moltondekens, grote maten 1-79 Al deze dekens zijn iets vuil en worden Vrijdag en Zaterdag verkocht zolang de voorraad strekt Restanten Jersey mantelpakjes van 100.— voor 50.van 90.— voor 45.— ALS RECLAME DEZE WEEK: Trainingsbroeken, bruin en blauw v.a. 1.75 ZIET DE ETALAGES Gen. Cronjéstraat 116 Haarlem-N. Tel. 18881 VRIJ ENTREE VRIJ ENTREE WIJ VRAGEN voor eenvoudig werk. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17. Santpoort-Station. In RUTECK'S CAFETARIA kunnen worden geplaatst: VERKOOPSTERS VOOR DE BUFFETTEN boven 22 jaar. Van prima referenties voorzien. Melden: Zaterdag 27 September van 8 tot 10 uur en Maandag 29 September van 16 tot 18 uur in Ruteck's Cafetaria, Kruisweg 22-24. Meubelfabriek vraagt Aanmelden: D. van Parreren, Mrt. van Heemskerkstraat 25A. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Gevraagd: Chemische reiniging Old Clothes New Bloemendaalse- weg 63, Bloemendaal. Heer, algem. ontw., zoekt in Haarlem of omgeving. Mo menteel werkzaam in O. des lands. Op prettige werkkring wordt meer gelet, dan op hoog salaris. Brieven no. 773. HIJ GLUNDERT! Geen won- der! Voor een prima Heren- costuum slaagde hij bij VAN VEEN, Zijlweg 2628, Haar lem. Voor slechts f 1.50 per week en let wel: zonder vooruitbetaling!!! NOOIT GEEN PECH OP DE WEG met een fiets van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haar lem. f 2.50 per week en zon der vooruitbetaling!! Geen geld en toch geen zorgen! Alle maten PÜPen zakpijpen, ellebogen, enz jgRf. t/o Postkantoor WINTERMANTELS de nieuwste Franse dess. 4p. w. WINTERJASSEN 4— p. w REGENJASSEN in alle kleurenf 2.50 p. w. GABARDINE JASSEN 'f 3p. w. PANTALONS 1.50 p. w. COSTUUMS f 4.p. W- RIJWIELEN 3.— p w. Kennemerplein 1 - Telefoon 19573 - Haarlem (Achter het station tegenover Kruiswegviaduct) Beverwijk: Dekker, Aikmaarseweg 95

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10