DROOG HAAR? fVleubelstofferi Lotion CLIPPER LAKENS JAKO 5.90 Voordracht Elly van Stekelenburg Directeur postkantoor C. Bakker met pensioen Morgen gaat winkel sluitingsverordening in Wat voorbij is LAATSTE NIEUWS Heemstede Amsterdamse Beurs BRIDGEN Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service Speciale aanbieding in J. v. d. Werff en Zoon Zandvoort „Zomerlust" Auto-stalling JMrlU VERKOOP CADEAU 5?° I.49 DINSDAG 30 SEPTEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Geen strikken, maar klemmen Burgerlijke Stand van Haarlem Waar men wel en niet terecht kan Gysbert Japicx opende het winterseizoen Mutaties bij „Cremer" Bazar voor nieuw orgel in Oud-Katholieke kerk Volksuniversiteit opent het herfstseizoen Verdachten in de „VeJser affaire" Ledenvergadering HBG SCHEEPVAART BONTMANTELS naar maat Adverteert in dit blad Rest. „MUNNIKS" Belt U dan één - zeven nul zeven zeven Speciaal ingericht voor stoffering, reparatie en modernisering. Meubels gratis in bruikleen tijdens de stoffering. Telefoon 24325 tot 6 uur n.m. Gijsbrecht van Aemstelstraat 116, Haarl.-N. 8.75 ƒ12.50 W. FORTGENS SPECIALE TANGO en RUMBA-CURSUS Aanvang: Zondagmiddag 12 Oct., 6 uur Inschrijving ook voor kinderen van 8—13 j. Lesgeld ƒ0.50 per week. WEGENS ENORM SUCCES NOG JUBILEUM 1 pr. ENKALONS bij aankoop v. ƒ25.— FANTASIE ZAKDOEK bij elke 3— „GA RAGE ZAANENSTRAAT" Publieke verkoping in Notarishuis Haarlem INVENTARIS ROOMKAN NV. 2 PERSOONS van 7.90 NU prima kwal., 150 cm breed 2 PERSOONS 6.90 9.90 ANEGANG 22 TEL. 19/43 - HAARLEM Evenals verleden jaar genoot Haarlem het voorrecht de première van een nieuw voordrachtprogramma van Elly van Steke lenburg te beleven. Koos zij de vorige keer twee vrouwenfiguren, gisteravond was zij met „Twee Mannen" de gast van de Volks universiteit in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum, waar gelukkig zonder de dus blijkbaar toch wel te vermijden toespraken of aanbevelingen het winter seizoen geopend werd. De twee mannen, waarvan in de aankon diging sprake is, zijn de beide hoofdperso nen uit de novelle „De verwisselde hoof den" van Thomas Mann, bewerkt naar een oud-Indische legende, in 1940 gepubliceerd. Elly van Stekelenburg bleek hiermede een zeer gelukkige keuze te hebben gedaan. De schrijver toont zich ook in deze geschiede nis een charmante verteller, die zich be dient van een bijzonder verfijnde en toch uiterst sobere stijl, welsprekend en des ondanks doorzichtig. Het is voorbeeldig proza, dat zich gemakkelijk naar de eisen van de voordrachtkunst laat plooien. Het zou verleidelijk zijn om een diep gaande beschouwing te wijden aan de toe passelijkheid van het mythologische gege ven op Thomas Manns eigen levenshou ding, omdat de breuk tussen het geestelijke en het natuurlijke zich hier zowel letter lijk als figuurlijk voordoet. Deze schrijver immers heeft gedurende zijn gehele loop baan bloot gestaan aan een dergelijk dua lisme van geroepen zijn en ontoereikend heid, van verlangen en vervreemding, van komische observatie en ellendige ervaring. Het gaat hier namelijk om twee mannen, waarvan de een even schoon aan lichaams bouw als de ander aan zielskracht is, die zich bij wijze van offer en uit boetedoening radicaal om het leven brengen. Na een goddelijke interventie verrijzen Zij echter met verwisselde hoofden. En dan treedt met wijs inzicht en doordringende kracht de naar verzoening van tegenstellingen strevende ironie in werking, die enerzijds de betrekkelijkheid van de menselijke waarden laat zien, maar ook de onhoud baarheid van leven in volmaakt geluk of zuivere schoonheid. Want ironie, zo heeft Thomas Mann eens gezegd, is altijd werk zaam in twee richtingen: zowel tegen het leven als tegen de geest. De twee mannen maken dan ook wederom en nu onherroe pelijk een einde aan hun bestaan. Thomas Mann heeft zich bij het her scheppen van dit oude verhaal door een warme sympathie voor de hierin voorko mende schepselen laten bezielen en Elly van Stekelenburg heeft zich hier ten nauw ste bij aangesloten. Voortreffelijk, bijzonder geestig bijwijlen, heeft zij ook de dramati sche trefkracht van de toegepaste ironie uitgebuit. Een aardige vondst was voorts het aanschouwelijk voorstellen van de per sonen en hun lotgevallen met behulp van grote, gekleurde tekeningen op de bladen van een opengeslagen boek. Ook de muzi kale illustratie en de vermakelijke gods spraak door middel van een gramofoon- plaat bereikten de gewenste uitwerking. Maar bepaald een uitnemende vondst was het plastisch weergeven van de actie op een toneeltje van primitieve constructie, enigs zins op de wijze van het Chinese toneel, waardoor men zich gemakkelijk liet mee voeren in de Aziatische sfeer. Vocaal en mimisch leverde zij een herkenbaar con trast tussen de beide mannen, maar hoogte punten van haar voordracht werden toch de grappige reacties van het jonge vrouw tje op de verschrikkingen en bovennatuur lijke gebeurtenissen. Zodat tenslotte een welverdiend applaus haar deel was. DAVID KONING. Bij beschikking van de directeur-gene raal der P.T.T. is aan de heer C. Bakker ingaande 1 November 1952 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur van het post- en telegraafkantoor te Haarlem, zulks met dankbetuiging voor de door hem aan het staatsbedrijf der P.T.T. en daar mee aan den lande bewezen diensten. De heer Bakker hoopt op 7 October vijf enzestig jaar te worden. Hij is in 1887 in Alblasserdam geboren en trad in October 1906 in dienst der posterijen en wel op het telegraafkantoor te Rotterdam. In de loop der jaren was de heer Bakker op ver scheidene afdelingen van de posterijen werkzaam, o.a. in Leerdam, Amsterdam, Purmerend, Rotterdam, Den Bosch en Den Haag (hoofdbestuur en postkantoor). In 1943 werd de heer Bakker benoemd tot chef van de afdeling bestelling op het post kantoor te Amsterdam en met ingang van 1 Maart 1949 tot directeur van het post kantoor te Haarlem. Wat de opvolger van de heer Bakker betreft, vernemen wij, dat er plannen zijn de postdienst in Noordholland te reorgani seren. Er zal een nieuwe inspectie worden f;evormd en het hoofd er van zal tevens de eiding hebben van het Haarlemse post kantoor. Een rechtzetting In ons verslag over de bestrijding der konijnenplaag in de Kennemerduinen, dat wij vorige week publiceerden, werd de suggestie gewekt, als zouden daarbij ook konijnen gestrikt worden. Strikken wor den echter bij deze noodzakelijke jacht partijen van directeur Roderkerk en zijn parkwachter niet gebruikt, wel klemmen, die een veel humaner exterminatie-middel vormen. HAARLEM, 29 Sept. 1952 ONDERTROUWD: 29 Sept.: H. van der Kaa en D. Heijdenrijk. GEHUWD: 29 Sept.: J. Scholder en A. J. Koelemeijer. BEVALLEN van een zoon: 26 Sept.: E. M. Reckman-Félix; 27 Sept.: H. L. van der Wei-Dijkhuizen; P. Veen-Rose; G. Kamoen- Nix; A. M. Massa-Prins; N. Avis-Dekker; 28 Sept.: H. M. Lemmers-van der Lans; M. M. Weijers-Hoogenboom; A. M. van Wolferen- van der Linden; S. van Kessel-Buijs; H. Bij- leveld-Spykstra. BEVALLEN van een dochter: 26 Sept.: J. J. van Goor-Steffens; 28 Sept.: E. Bee- renhout-Mesman; P. A. A. J. Homburg- Hubbers; G. Kroeze-Dijkema; H. van Lies- hout-Oosterloo; H. Klaassen-Vos; 29 Sept.: G. A. Klomp-Kievit. OVERLEDEN: 25 Sept.: E. I. Reichenbach, 35 i.. Gasthuisvest; 26 Sept.: W. Chr. Heine- meijer, 67 jaar, Ternatestraat; P. C. X. Rein- tjens, 67 jaar, Lakenkopersstraat; 28 Sept.: S. Kapteijn-Renaud, 88 jaar, Schouwtjes laan. 99 99 Waar morgen de nieuwe gemeentelijke verordening op de winkelsluiting ingaat, herinneren wij onze lezers er nog even aan, dat deze regeling in het volgende voorziet: De winkels in schoeisel, boeken, tijd schriften en dergelijke, meubels, vis en textiel en kleding zullen in den vervolge 's Maandagsmorgens tot 13 uur gesloten zijn. Maandagsmiddags is de beurt aan de vlees- en vleeswarenzaken en de Dinsdag middag is de verplichte vrije middag* voor allen die werkzaam zijn in de drogisten-, parfumerieën-, tabaks- en kappers-bran ches. Op Woensdagmiddag tenslotte zal men bij de kruidenier, de melkboer en de groen- tenhandelaar een toe-deur vinden. Voor de venters van bloemen en fruit bij de ingangen van stations, ziekenhuizen en begraafplaatsen zijn afwijkende verkoop uren vastgesteld, die in het algemeen sa menvallen met de topdrukte, resp. de be zoekuren in de genoemde instellingen. Ook winkels waar in hoofdzaak fruit verkocht wordt, mogen van 1417 en van 1920 uur verkopen, mits zij niet verder dan 25 meter van ziekenhuis-ingangen gelegen zijn. Zaterdag tot tien uur is straathandel in bloemen, vis en fruit toegestaan. Donder-, dag voor Pinksteren zullen de winkels tot 21.30 uur open mogen zijn, op Vrijdag voor Pinksteren zelfs tot middernacht. De Za terdag voor Pinksteren, die voor Pasen en de vijfde December (als dit een werkdag is) mogen banketbakkerijen tot 21.30 uur open blijven. Op Koninginne- en Bevrij dingsdag is tot 22 uur straathandel toe gestaan. Met een opvoering van het blijspel „Hwat foarby is" heeft de toneelgroep van „Gysbert Japicx" dezer dagen het winterseizoen van deze Friese vereniging geopend. De qualificatie „blijspel" lijkt ons voor dit stuk nogal aanvechtbaar, want de auteur, J. Bosga, is bij het schrij ven ervan nogal eens van de blijspelweg afgedwaald en deze afdwalingen brachten hem in het tweede bedrijf zelfs bij de Indonesische kwestie, waarover hij twee personen met een tegengesteld standpunt laat bekvechten. Men zal het met ons eens zijn dat zoiets in een tendenzstuk maar niet in een blijspel thuishoort. En zelfs afgezien hiervan is het hoofdthema van „Wat voorbij is" ook niet iets waar over men zich vrolijk kan maken: de ver broken verloving van een jonge dokter, die zijn verdriet in Indonesië probeert te vergeten, maar die tijdens zijn verlof in Nederland telkens weer geconfronteerd wordt met het verleden in de persoon van zijn na een kortstondig huwelijk we duwe geworden ex-verloofde, die over duidelijk demonstreert dat zij haar ver gissing ongedaan wil maken. Maar in nogal theatraal klinkende bewoordingen laat de auteur de dokter verklaren, dat zij voor hem heeft afgedaan. Gelukkig overheerst deze liefdestragiek niet in alle drie bedrijven. Er zijn ook tal van vrolijke momenten dank zij een oom, die onder de plak zit, een tante die niet ten onrechte de naam heeft een koppe laarster te zijn, een andere tante die al leen maar mistroostige opmerkingen lan ceert, een nichtje dat haar gevoelens voor cie jonge dokter geweld probeert aan te doen, een schoolmeester van wie de dienstbode getuigt „dat zij hem als hij in boter en suiker gebakken was nog niet zou lusten", en tenslotte deze dienstbode zelf, die door haar spitse op- en aanmer kingen de lachers op haar hand had. De leden van de toneelgroep van „Gys bert Japicx", die zo langzamerhand het klappen van de zweep wel kennen, had den met dit tweeslachtige „blijspel" wei nig moeite en haalden eruit wat erin zat. Ook de anonymus die min of meer in de hoofdrol van de jonge dokter debuteerde, verdiende de hem door voorzitter Metz gebrachte lof. Enige uitbreiding zal deze toneelgroep trouwens wel kunnen gebrui ken omdat zij daardoor minder beperkt zal zijn in de keuze van de te spelen stukken. Met een gezellig „efternei dounsjen" werd deze openingsavond besloten. S. K. Dezer dagen had de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats van de letterlie vende vereniging „J. J. Cremer". Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de vereniging een periode van grote bloei doormaakt. De voorzitter maakte bekend, dat de heer J. Th. Cremer er in toegestemd had het beschermheerschap der vereniging op zich te nemen in de plaats van zijn vader, wijlen de heer Herbert Cremer. Met grote instemming der vergadering had de be noeming plaats. Jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk zag zich door drukke werkzaamheden tot zijn spijt genoodzaakt de functie van voorzitter neer te leggen. Hij werd bij acclamatie benoemd tot ere-voorzitter. Mr. J A. P. C. ten Sok kel, die door het bestuur voor deze functie candidaat was gesteld, werd door de ver gadering bij acclamatie tot voorzitter ge kozen. Bij de besprekingen voor het komende toneel-seizoen, deelde de artistieke leider, de heer Henk Bakker, mede dat op Dins dag 28 October de jaarlijkse serie van vijf voorstellingen zal openen met „De grote race" van Dorothy en Campbell Christie, in de vertaling van Caro van Eyck. Ten behoeve van de bouw van een nieuw kerkorgel wordt in de zalen van de kerk der Oud-Katholieke gemeente te Haarlem op Woensdagmiddag en -avond 1 October een bazar gehouden. De Oud-Katholieke vrouwenvereniging, die deze bazar heeft voorbereid, heeft van vele zijden medewerking ondervonden en is daardoor in staat een zeer aantrekkelijke stand op te stellen, waar voor ieders gading iets te vinden is. Een schiettent en rad van avontuur en een poppenkast ontbreken uiteraard niet. In de afdeling sprookjesland hebben de poppen van mevrouw J. C. Vogel-Duin een plaats gevonden. Men zal zich herinneren dat wij enige tijd geleden reeds over die unieke collectie schreven. ACCORDEONISTENPRIJS Op het dezer dagen te Amsterdam ge houden nationale concours van de Neder landse Accordeonistenbond te Amsterdam behaalde het B-orkest der Haax-lemse Kla- vai'skribo-accordeonclub, onder leiding van de heer A. Kerckenralh. met 345 punten een eerste prijs in de vierde klasse. HAARLEM EN OMGEVING Maandagmiddag om halfvier reed een bestuurder van een bestelauto uit de Wal deck Pyrmontlaan de Julianalaan op; hij maakte een bocht en was voornemens de Waldeck Pyrmontlaan weer in te rijden. Toen hij vlak bij de hoek was naderde op de Julianalaan uit de richting Haarlem een auto. Een botsing volgde, waardoor de auto's ernstig beschadigd werden. De be stuurder van de bestelauto viel uit zijn wa gen en liep enige schrammen op. Een zeventienjarige jongeman uit Bloe- mendaal had gisteren de auto van zijn va der geleend en reed des avonds tegen een lantaarnpaal op de Kennemerweg teBloe- mendaal. De lantaarnpaal en de auto wer den beschadigd. Tegen de jeugdige bestuur der is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij niet bevoegd was auto's te besturen. Op de Zomcrkade nabjj de hoek van de Nobletstraat te Haarlem is gisteren een tweeënveertigjarige dame, die per fiets met haar vijfjarig zoontje uit deze straat kwam, aangereden. Het jongetje brak zijn li'nker- dijbeen en is per ziekenauto naar de Maria- stichting overgebracht. Maandagmiddag om twee uur is op de hoek Leidsestraat-Oranjeboomstraat te Haarlem een motorcarrier door een auto aangereden doordat de autobestuui-der geen voorrang verleend had. Driehonderd flessen met melk, room en yoghurt zijn verloren gegaan. Benoemd zijn tot onderwijzers aan de Noorderschool, Velserstraat 55 te Haarlem, de heren H. J. Vermey en J. Nooy. De heer K. Hoekstra te Haarlem slaag de in Amsterdam voor het examen orgel maker-. Maandagavond begon het herfstprogram ma van de Volksuniversiteit voor Haarlem en omstreken met een voordrachtavond door Elly van Stekelenburg in het Frans Halsmuseum. Vandaag volgt de eerste van een drietal lezingen van dr. B. M. I. Delf- gaauw over wijsgerige problemen, waarna Wouter Paap op Donderdag 2 October zijn trits voordrachten over „het verstaan van moderne muziek" aanvangt. Vrijdag volgt dan de eerste causerie over „gezin en hu welijk", waarin prof. dr. J. P- Kruijt en dr. Joh. van der Spek als inleiders optreden. Al deze cursussen worden in het Frans Halsmuseum gehouden. In het Heemsteedse Minerva-theater houdt H. van den Leeuw een driertal voor drachten over „Hellas, Joegoslavië en Tsje- choslowakije," waarvan de eerste Donder dag aan de orde is. De afdeling Haarlem-Noord start Woens dag in de Koningin Emmaschool het seizoen met de Kinderballetgroep van Nel Roos. Tenslotte zal, voor wat het programma voor volgende week betreft, dr. A. Mees ters Zaterdagmiddag 4 October een excursie naar de Kennemerduinen leiden. Heden Enige tijd geleden publiceerden wij de namen van enkele vei-dachten uit de zaken, die gemeenlijk met de naam „Velser- affaire" worden aangeduid. Door een misverstand werd daarin ook de naam van A. P. M. genoemd, die even wel niet tot'de verdachten behoort. Maandagavond hield de voertbalafde- ling van H.B.C. een ledenvergadering in het R.K. Verenigingsgebouw in Heem stede onder leiding van de voorzitter, de heer J. Elsenburg. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de geslaagde tournooien van de diverse afdelingen der sportvereniging, waarvan het financiële resultaat misschien niet zo groot was ge weest, maar die sportief zeker succes heb ben gehad. Voorts prees spreker de werk zaamheden van de jeugdafdeling, waarin de heren J. Warmerdam en J. v. d. Eem veel en goed werk hadden verricht. Het jaarverslag van de heer E. Kerker, secretaris, gaf een goed beeld van de ver richte prestaties der diverse elftallen. Uit het jaarverslag van de heer P. Kokkel koren bleek, dat de financiële positie van de voetbalafdeling, alhoewel nog zorgelijk, toch lichtpunten vertoonde. In de plaats van de heer J. v. d. Eem, die zijn plaats in de elftalcommissie be schikbaar stelde, werd voorts gekozen de heer J. Warmerdam. De aftredende be stuursleden werden bij acclamatie opnieuw benoemd en nadat de verheugende mede deling was gedaan dat het cluborgaan weer regelmatig zou verschijnen, werd met een drukke rondvraag om elf uur de leden vergadering gesloten. Argos, 28 v. d. Middellandse Zee te A'dam. Arkeldijk, 27 te No-rfolk. Alnati. pass. 28 Porto Praya. Aagtekerk, pass. 28 Dondrahead. Aalsdijk, 23 van Antwerpen- Aalsum, 29 te Colombo. Aardljk, 28 v. Antwerpen. Aïbireo, 28 v. Recife naar Victoria. Algenlb, 28 v. Rio Grande do Sul. Alioth. 28 te Bahia. Alkaid, 28 van Bombay n. Colombo. Arendskerk, 28 v. Port Swettenham te Penang. Agamemnon, 30 v. New York te Port au Prince verw. Artmilla, 28 Straat Banfca gepass. Adiisdia, 28 v. Singapore te Bangkok. Aldegonda, 23 v. Piadju n. Port Dickson. Alctta, 28 v. Bangkok n. Piadju. Altair. 28 v. Rotterdam te Bremen. Amor, 28 35 m. O. Lizard Hd. n. Leixoes. Ampenan, 28 180 m. W Azoren naar Halifax. Amstelkerk, 29 vm. v. Amst. te Hamburg. Amstelkroon, 28 v. Antw. te Londen. Amstelpark, 28 330 m. Z. Cp. Race. Amstelveen, 28 40 m. ZW Colombo. Averdijk, 28 250 m. W Sclllys n. La Havre. Alamak, 30 van Koewait naar Khorramshar. Alblasserdijk, 28 v. Mobiïïe te Houston. Almd-ijk, 29 v. Vera Cruz te Lake Charles. Alphacca, 29 v. Buenos Aires n. New York. And ijk, 28 v. Houston te Galveston. Am steil and. 28 v. Amsterdam te Buenos Aires. Axeldijk, 28 v. Tampa te New Orleans. Aagtedijik, 30 ten anker Paranaigua. Alidab'i, pass. 29 Ouessant. Alwalkl, 30 te Trinidad. Arundo, 29 v. RoRtterdarn naar Swansea. AaJsdHk, pass. 29 de Scilly's. Abbedijk, pass. 29 ten O. v. d. Azoren. Alderamdn, 29 v. Basrah te Khorramshar. Algenlb, 30 v. Rio Grands do Sul te Buenos Aires verwacht. Almkerk, pass. 29 eil. Ouessant. Amsteldljk, 29 te Antwerpen. Averdijk, 29 te Le Havre. Blltar, pass. 28 Ouessant. Baam, 28 v. Cerro a Zul n. Huaeho. Boskoop, 28 v. Callao n. Paita. Bantam. 27 v. Colombo n. Djibouti. Bloemfontein, 28 v. O. Afrika te Amsterdam. De West-Duitse autoriteiten hebben heden een bedrag van 2,4 millioen Mark toegewezen voor de invoer van boter uit Nederland. De Zuid-Koreaanse premier Tsjang Taik Sang heeft om gezondheidsredenen zijn ontslag ingediend bij president Syngman Rhee. In Mei heeft Tsjang ook reeds ont slag gevraagd nadat hij een campagne was begonnen tegen corruptie in de regering. Het ontslag is toen niet aanvaard. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl. 47 90»/i, 90% A.K.U 152Ji 152% 174 174% Philips Gloeil. 154% 154% Kon. ï'etroleum 318% 318% A'dam Rubber 73% 173 Holl. Amer. Lijn 143% 148% N. Scheepv. Unie 120% 120% H.V.A 87% 87 Deli Mij 63 62% Amsterd. Bank 156 155% Hed. Handel Mij. 142% 142% Rotterd. Bank 156 155% Twentse Bank 158 158 Anaconda Copper 415/i« 41% Bethlehem Steel. 48 48% Republic Steel 39% 39% Shell Union 70% 71% 21% 21% U. S. Steel 38% 38% Buru, pass. 23 Minicoy n. Colombo. Bantam, p. 23 Minkoi n. Djibouti. Bintang, 28 230 O Zuidpunt Formosa n. Los Angeles. Blommersdijk 27 80 ZW Nantucket n. Ter- neuzen. Boissevain, 28 370 OtN Dtiego Garcia naar Mauritius. Britsum, 28 270 NO Fayal n. Gibraltar. Bagan, 29 te Singapore. Bandjermasln, verm. 1 Sept. v. Baganslapiapi n. Singapore. Barumum, 27 te Poso. Batoela, 29 v. Ternate te Menado verw. Bawean, 28 v. Tj. Priok n. Padang. Boniekoe, 29 te Surabaja verw. Bosch fontein, 30 van Antwerpen te Amsterdam Bennekom, 29 v. Antofagasta. Breda, 30 v. Rotterdam naa.r Bremen. Congostroom, 29 v. Cp. Palm as te Takoradl veiw. Callisto, 27 v. Swansea naar Montreal. Caltex Utecht, pass. 28 Pantellaria. Clavella, 28 v. Spezia naar Suez. Cleodora, 28 v. Singapore n. Madras. Ceronia, 28 1010 NO Barbados. Chama, 28 dw. Oostpunt Kreta. Caltex The Hague, p. 28 Gibraltar. Caltex Delft, 28 50 m. W. Kaap Tenez. Caltex Nederland, 28 140 m. W. Gavdo eil. bij Kreta. Camphuys, 28 n.m. v. Singapore n. Belawan. Calitex Leiden, 29 v. Sidon naar Rotterdam. Cailitex Roepat, 29 v. R'dam te Singaopre. Celebes, 30 te Napels. Castor, 30 v. Kingston n. Port au Prince. Danae 29 v. d. Middellandse Zee te Amsterdam Dalerdijk, 28 480 ZtW Fiores n. Cristobal. Delfland 28 300 N St. Pauls Rock n. St. Vincent. Delfshaven. 27 90 ZtO Paranagua. Dongedijk, 28 370 NNO Mona eil. n. Antwerpen- Dulvendreeht, 28 60 m. ZO Monrovia. Drente, 29 v. Djeddah n. Suez- Diemerdijk, 29 te SanFrancisco. Delft, 30 v. La Guaira n. Curagao. Elmina, 23 v. Amsterdam te Hamburg. Eos, 29 v. Herkilon te Kandia Kreta. Edam, 27 v. Philadelphia te Baltimore. Esso Amsterdam. 27 v. Batonrouge te R'dam. Enggano, 28 v. Tanga te Mombassa. Erinna, 28 v. Miri n. Singapore. Ltrema, 28 270 Z. Recife. Eemdijk, 28 n.m. v. Rott. te Bremen. Ena, 29 v. Balikpapan te Soerabaja. Esso Den Haag, 28 300 m. W Fiores. Eendracht, pass. 30 Gibraltar. Friesland (KRL), 28 v. Cherbourg te Soerabaja. Farmsum, 28 v. Amsterdam te Montreal. Felipes, 27 230 ZO Kp Cambodia. Falrsea, 29 920 m. NW. Fremantle. Friesland (SSM), pass. 30 Ouessant. Gooiland, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Glessula, 29 v. Pta Cardon te R'dam. Groote Beer. pass. 29 Kp. Race. Gordias, 27 v. Bari n. Catanis. Garoet, 28 te Colombo. Groote Kerk, 29 te Kaapstad. Gouwe, 28 v. Hamburg te UIeaborg. Gooiland, 28 v. Amst. te Bremen. Geomitra, 27 660 ZW Fayal. Gaasterkerk, pass. 28 Melville ell. Gaasterland, 29 v. Itajai te Paranagua. Ganymedes, 30 te Antwerpen. Hathor, 27 v. Izmir n. A'dam vla Algiers. Haulerwijk, 27 v. Montreal op de Weser. Hera, 28 v. Balboa n. Buenaventura. Holland, 27 v. Macuse n. Beira. Hydra, 27 n.m. op Orinocorivier. Haarlem, 28 490 ZW Fiores n. San Juan. Hector, 28 dwars Bizerta n. Patras. Hecuba, 28 180 WZW Fiores. Helder, 28 400 NW Fiores. Helena, p. 27 Westpunt Haiti. Hersilia, 28 dw. Wight n. Barbados. Hestia, 30 v. Antwerpen naar Amsterdam. Hoogkerk, 30 te Genua. Ittersum, 28 v. Antw. te Hamburg. Indrapoera, pass. 30 ten ZO. Socotra. Jupiter, 28 v. Bremen te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 28 Oostpunt Timor Jagersfontein, pass. 28 Ouessant n. Teneriffe Klipfontein, 29 te Antwerpen. Kedoe. 28 v. Port Said n. Marseille. Kieldreeht, 27 v. Nagoya naar Kobe. Kertosono, 28 360 ZO eil. Guam n. Honolulu. Kota Agoeng, 28 Pantellaria gep. n. Port Said. Karossa, 29 v. Benkulen te Tj. Priok. Karlika, 27 n.m. te Tj. Priok. Kasimbar, 28 v. Tj. Priok n. Cheribon. Kota Gede, 30 v. Tj. Priok te Semarang. Kota Inten, 30 v. Belawan te Port Swettenham Lieve Vrouwekerk, 29 v. Suez naar Aden. Lekkerkerk, 28 v. Khorramshar te Basrah. Limburg, 29 te Singapore. Undekerk. 23 van Port Soedan. Loenerkerk, pass. 29 de Balearen. Leersum, 28 v. W.NW. Key West n. Mobffle. Larenberg, 27 Str. Messina gep. Lekhaven, p. 28 Portland. Liseta, 28 150 WtZ Kp. Cambodia. Lissekerk, 28 dw. Golf v. Bougie. Linge, 29 van Gefle naar Zaandam. Langkoeas, pass. 29 19 u. Kp. Finasterre. Lawak, 26 v. Los Angeles n. Manilla. Lombok, 26 v. Taeoma n. Kaapstad. Leopoldskerk, 30 v. Karachi n. Aden. Lutterkerk, 30 v. Rastanura te Mena el Ahmadi. Laagkerk, pass. 29 Ouessant. n. Antw. Lemsterkerk, 30 v. Rastanura n. Mena el Ahmadi Loosdreoht, 30 van Londen te Rotterdam. Lun®, 29 van Tunis naar Piraeus. Malea, 28 te Shellhaven. Maasdam, 29 v. R'dam te New Yorlc. Marken, 29 v. Cheribon te Tj. Priok. Meliskerk pass. 28 Malta n. Ceuta. Mitra, pass. 28 Sabang. Molenkerk. 29 v. Genua te Marseille. Macoma, 27 280 ZZW St. Helena. Mentor, 28 850 NO Barbados n. Antwerpen. Metula, p. 28 Ras al Hadd n. Colombo. Mirza, 28 Str. Makassar gep. Murena, 27 170 O Socotra. Maaskerk, 27 nog te Takoradl. Maasland, 28 120 m. W Kp. Blanco W. Afrika n. Recife. Macuba, 28 n.m. 80 m. ZW Kreta. Mariekerk, 23 v. Bremen te Hamburg. Marisa, 27 v. Miri te Piadju. Marpessa, 1 Sept. t.h.v. Thursday ell. verw. Mataram, 23 nog te Dammah. Meerkerk, 27 nog rede Chittagong. Merwede, 23 300 m. N.NW. Fiores Azoren naa, Le Havre. Muiderfcerk, 29 v. Bombay. Mitra, 30 v. Madras te Singapore. Noordam, 28 180 m. Z. Kp. Sable. Nestor, 28 820 ZW Fiores naar Barbados. Notos, 27 1010 NO Sombrero eil. Nieuw Amsterdam, 29 13.15 u. v. Cobh 30 te Southampton. Nigerstroom, pass. 29 Kp. Finisterre n. Le Havr< Oberon, 28 460 ONO Guadeloupe n. La Guain Omala, p. 28 Kaap Leeuwin. Ondina, 28 van Napels te Tripoll. Ophir, 29 te Tj. Priok. Orion, p. 27 Dover. Ovula, 28 50 rn. W Oporto. Oranje, pass. 29 Dondrahead. Prins Maurits, 24 te Montreal. Prins Willem IV, pass. 28 Land End. Poseidon, pass. 28 de Azoren. Prins Willem V, 28 v. Montreal n. Le Havre Plancius, 29 v. Semarang te Tj. Priok. Prambanan, 28 n.m. te Singapore. Prins Alexander, 28 470 m. WNW Sclllys. Pygmalion, p. 28 Cp. St. Antonio Cuba. Prins Johan Willem Friso, 27 120 O Belle eil Phrontis, 29 v. Belawan n. Singapore. Poelau Laut, 29 v. Tj. Priok n. Semarang. Prins Willem III, 25 v. Milwaukee. Prins Willem v. Oranje, 24 v. Milwaukee. Prins Fred. Hendrik, 29 v. Hamburg n. Antw. Rossum, 29 v. Rotterdam te Immingham. Ruys, 29 v. East London te Durban verw. Rijndam, 27 v. New York te R'dam. Radja, pass. 28 Algiers. Raki, 28 v. Port Swettenham te Penang. Rondo, 27 v. Baltimore n. New Orleans. Rottl, 28 op rede Tj. Priok. Rempang, 28 160 WNW Sabang n. Singapore. Ridderkerk, 28 650 ZO Dondrahead n. Fre mantle. Rodas, 28 v. Martinique te Guadeloupe verw Reael, 28 van Bistang naar Benkulen. Reyniersz, 27 v. Menado n. Gorotaio. Riouw, 27 ten anker rede Amurang. Rita, 28 nog te Piadju. Roepat, 23 v. Bremen n. Amst. Rotula, 29 v. Vado n. Alexandrië. Rljnkerk, 29 v. Belra n. Mozambique. Roepat, 29 v. Bremen te Amsterdam. Stad Arnhem, verm. 3 Oct. v. Algiers n. IJm. Straat Banka, 26 v. Lorenzo Marques. Scherpendreeht, 28 v. Pta La Cruz n. Santos. Sarangan, pass. 28 Fernando Noronha. Slngkep, 27 v. Port Said n. Antwerpen. Stad Alkmaar, 27 v. Middlesboro n. Narvik. Stad Vlaardingeu, 23 210 m. NO. Cp. RRace. Straat Makassar 27 v. Yokohama n. Nagoya. Sumatra, 28 v. Makassar te Soerabaja. Sabang, 23 v. Pontianak te Semarang. Sald.ia, 28 te Muntok. Sliedrecht, 27 115 m. OZO Curasao. Soestdijk, 23 te Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 23 v. Sungeigerong n. TJ Uban. Swartenhondt, 28 v. Makassar n. Balikpapan. Samudera, p. 27 Soeotra n. Tj. Priok. Siberoet, 23 in Straat Banka. Stad Leiden, 28 180 ZW Bermudas. Stad Maassluis, 28 t.h.v. Mantyluoto. Stad Maastricht, 28 dw. Oporto n. Gibraltar. Salawati, 30 v. Basrah naar Bahrein. Saparoea, 29 v. Basrah n. Ras Tanura. Sibajak, 29 340 m. NW. Kp. Finasterre. Sommelsdijk, 30 ca. 19 u. v. Galveston aan de Hoek van Holland verwacht. Salland, 30 Rio de Janeiro verw. Salatiga, 26 v. Los Angeles te San Francisco. Slamat, 28 17.30 on. v. Port Soedan en pass. 30 Perim naar Aden. Sloterdijk, 30 van Djeddah n. Suez. Stad Breda, 1 Oct. v. Amsterdam n. Golf van Mexico. Stari Dordreoht, pass. 30 Ouessant. Stad Schiedam, 30 v. Lulea ti. R'dam en Vlaar- dingen. Tabinta, 27 v. East London n. Kaapstad. Tero, 28 v. Port Arthur te Buenos Aires. Teucer. 29 te Aden. Tjitjalengka, 28 te Buenos Aires. Tabian, 28 220 OtN Aden n. Suez. Tankhaven, 27 dw. Str. Singapore. Taria, p. 28 Bizerta. Ternate, 28 dw. Str. Singapore. Tiberius. 28 80 ZO Jamaica. Tjiwangi, 27 70 m. Z.ZO. Kp. Varella. Trompenberg, 27 190 WZW Ouessant n. Char- leston. Talisse, 28 55 m. Z. Minicoy n. Pa da tig. Tankhaven 1, 28 n.m. v. Belawan te Sun geigerong. Tibia, 28 v. Singapore te Piadju. TJibodas,'28 v. Shimizu n. Nagoya. Tjikampek, 28 v. Hongkong n. Tj. Priok. Tjiluwah, 29 te Makassar. Tjimenteng, 29 v. Kohslchang te Singapore. Triton, 27 n.m. v.- Pto Cabello n. Mardaeaibo Tabian, pass. 29 Perim r.aar Suez. Tosari, 30 v. Balikpanan te Makassar. Tamo, 23 te New York. Tabinta, 29 v. East London te Kaapstad. Ti l us, 29 v. Algiers naar tibbs. Utrecht. 28 110 WtZ Sabang n. Colombo. Van Riebeeck, 28 v. Soerabaja te Makassar. Veendam, 30 ca. 17 u. v. New York aan de Hoek van Holland verwacht. Wieldrecht, pass. 28 Straat Soenda. Westerdam, 28 dw. Plymouth. Waingapoe. 28 dw. Ball. Woensarecht. 28 370 O Fayal. Waikelo. 27 v. Surabaja n. Tj. Priok. Waiwerang. 28 v. Singapore n. Surabaja. Winterswijk, 28 v. Duinkerken te Antwerpen Winsum, 27 v. Duala n. Monrovia. Wonosari, pass. 27 Tortugas ell. Waal, 28 v. Mersin te Izmir. Waterland, pass. 29 Ouessant. Willemstad. 30 Aruba verwacht. Willem Ruys. vertr. 3 Oct ca. 14 u. v. R'dam naar Tj. Priok. IJsel, 29 v. d. Mlddell. Zee te Py. Zeeland (SSM). 28 v. Npwcastie te R'dam. Zuiderkruis. 28 v. R'dam te New York. Zaan. verm. 30 v. Kotka naar Zaandam. Zonnewijk, 27 v. Montreal naar Rotterdam Zijpenberg, p. 28 Kp. St. Vincent. Bij le klas Bontzaak kunt u thans voor a.s. winter alle soorten BONTMANTELS naar maat bestellen. Ook VOSSEN. STOLA's etc. De betaling kunt u regelen, Coupeur bezoekt u met col lectie.-Brieven no. 595. volgens Culbertson-systeem kunt TJ leren in 1 cursus van 4 maanden. Inlichtingen en inschrijving dagelijks GROTE MARKT 10. Aanvang nieuwe cursus Don derdag 2 Oct. a.s. en geen geluid meer wil geven GROTE HOUTSTRAAT 94 - t.o. Haarlems Dagblad Ingeschoren Velours d'Utrecht, per meter ƒ30.— Vochtechte Velours, per meter 25.—, 22.50. 20.— Wollen Epinglé per meter 21.50, 18.50, 16.— Effen Wollen Moquette, p. ntr. 25-—, 22-50, 21. Populaire Epinglé per meter 15.12.50, 9.7S Gebloemde Epinglé per meter 21.50, 17.50, 12.50 Gobelin concurrerend p. m. 15.9.75, 7.95, 6.50 Gobelin Damast, Franse patronen 16.12.50 Fantasie stoffen m. opgewerkte bloem p- mtr. 15. Katoenen Moquette per meter 15.12.50, 8.75 Kelimbanen geweven en geknoopt per meter 25.15. Kooró-Manchester per meter 14.75, Droog haar kan geen' tVeronacl. zaming verdragen. Het -wordt dol en breekbaar... pa» op voor roo» en haaruitval! Hier helpt Sllvikrln Lotion met Vitoll. Zij geelt Uw hooid- huid nieuwe vitaliteit, dank zij haar gehalte aan Sllvikrln Puur. de biologische haarvoedlng. Uw haar krijgt een |eugdlg irlsse glans en het blijft de hele dag keurig In orde. Masseer iedere dag enkele druppelt ln Uw hooldhuid. Dat ls alles. En dat li het beste. Flacons „naturel" i 1.50 en 1 2.75. Grote' Houtstraat 176 Haarlem Tel. 15150 Op veler verzoek organiseren wij een Bij enige lessen kunnen wij nog enkele dames inschrijven. Lesgeld indien gewenst per week te voldoen. CLUBS VOOR BEGINNERS EN GEVORDERDEN. APARTE CLUBS voor dames en heren boven 28 j'aar. AANVANG Maandag 13 Oct. a.s. Inschrijving vanaf heden aan de zaal. Nieuw Siivikrin product Door uitbreiding van ons bedrijf in Haarlem-Noord ruimte beschikbaar voor Zaanenstraat 22 Haarlem-Noord Inlichtingen „GARAGE PARKLAAN". J. Slot, Parklaan 26. Haarlem. Tel. 14163. Officieel Citroën-agent voor Haarlem en omstreken. Woensdag 1 October. 2 uur Fabriek van voedingsmiddelen en bakkerijgrondstoffen Machines - Kantoorinventaris - Grondstoffen Bez. Woensdag 1 Oct. van 812 in fabriek Gasthuisvest 79. Mak. C. J. Pelle, Anton Mauvelaan 12, Bussum. le KWALITEIT GRASLINNEN 1 PERSOONS van 6.90 NU extra groot, 180/240, v. 9.90 NU GROTE SLOPENvan 1.98 NU FLANELLEN LAKENS 2 persoons, 150 cm breed ANTI-RHEUMA van 8.90 NU 3.98 4.90 ZWANENDONS damesnachthemd prima kwal. van 9.90 PRACHT FLANELLEN heren-pyama NU van 12.90 NU

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7