Predikbeurten Vijfhuizen Haarlemmermeer Hoofddorp Nieuw Vennep Halfweg Bennebroek Lisse Heemstede Bloemcndaal Spanning in Rolland- tournooi houdt aan 7 Burgerlijke Stand van Haarlem Burgerij zorgde zelf voor wachthuisje Rode Kruis - Vijfhuizen Feestavond E.H.B.O. Bazar bracht twee mille op Autoclub „Halfweg- Zwanenburg" gisteravond opgericht Zondagsdienst Athletiek De band, die zijn sporen heeft verdiend. ZATERDAG 4 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE „King Solomons Mines" (Rembrandt) Het is niet de eerste keer, dat dit ver haal van Rider Haggard verfilmd wordt, maar het is zeker nog nooit zo spectaculair gebeurd. De natuur-opnamen in technico lor zijn werkelijk overweldigend. Onover troffen camera-techniek en zeer verdien stelijk spel van Deborah Kerr en Stewart Granger verlenen het op zichzelf nogal on betekenende verhaal een spanning en een belangwekkendheid, die de auteur zelf er niet aan heeft kunnen geven. En zelfs zon der de actie zou deze fijm boeien. Want het oog van de camera glijdt van het ene fascinerende beeld naar het andere. W. L. B. „I'll see you in my dreams" (Cinema Palace) Doris Day speelt de hoofdrol in deze film, die de levensgeschiedenis ver haalt van de Amerikaanse liedjes-tekst schrijver Gus Kahn, beroemd geworden door een groot aantal songs, die over de gehele wereld bekend werden. Een geschie denis overigens zoals er reeds zovele ver filmd werden. Kahn begint als de eenvou dige chauffeur, die nauwelijks de suiker in de pap verdient én is binnen enkele ja ren nadat uiteraard de nodige moeilijk heden uit de weg zijn geruimd beroemd in heel Amerika en daarbuiten. Voor Doris Day natuurlijk een uitgesproken goede ge legenheid om de songs en het zijn er vele voor te zingen in de stijl die nu langzamerhand wel haast iedereen van haar kent. Alles bij elkaar een film, waar mede iedereen zich best kan amuseren en voor de Doris Day enthousiasten om van te smullen. E. K. „De grote mijnramp". (S p a a r n e).' Twee mannen, begerig naar eikaars mil- lioenen, twisten om een belangrijke zil vermijn in Virginia City (Amerika). Een van hen weet zich snel eigenaar te maken. De ander blijft hem echter dwarsbomen. Wanneer hij zich zelfs nog een vrouw, die het voorwerp van zijn verlangen is, afhan dig ziet maken, forceert hij een ramp in de mijn, die verscheidene mensen het le ven kost, en veel schade veroorzaakt. Door deze ramp komt echter een nieuwe ader bloot te liggen. De eigenaar zegeviert en wordt nog rijker. Dit alles speelt zich af omstreeks 1860. I.V. „Geheime wapens" (City). Deze rolprent verschaft ons een kijkje op de grote proefterreinen voor de Amerikaanse strijdkrachten in Point Muqu in Califor- nië. Men kan er verbeterde uitvoeringen van de Duitse V-wapens met donderend geraas zien opstijgen en door het lucht ruim zien flitsen, gevolgd door grimmige „sabres". Glenn Ford, die hier de rol van een voortvarende onderzeebootcomman dant speelt, zet zichzelf en zijn bemanning geheel in om de marine door het afschie ten van raketten op zee een nog fellere aan- valskracht te geven. Van de moeilijkheden, die hij daarbij ondervindt is een door tussenkomst van Viveca Lindfors ro mantisch verhaaltje gemaakt, dat tegen de huiveringwekkende achtergrond van de experimenten wat merkwaardig aandoet. H. B. „Czardasfiirstin". (Frans Hals en Lido). Naar de operette „Czardasfiir stin" van de bekende Hongaarse compo nist Emmerich Kalman is in kleuren een vlotte film gemaakt, waarin Marika Rökk en Johan Heesters de belangrijkste rollen vervullen. Beiden hebben in operette-films hun sporen verdiend en ook thans boeien zij de bezoekers op bijzondere wijze met hun zang en spel. Er zijn echter nog meer artisten die de toeschouwers aangename ogenblikken bezorgen. De muziek, zang en dans treden in een film, ontleend aan een operette, natuurlijk op de voorgrond, maar deze rolprent biedt nog meer namelijk veel humor en een vlotte afwikkeling van de intrige, die op zich al een bron van ver maak is. De kleuren van deze film zijn niet erg natuurgetrouw. A.O. „De slagboom" (Minerva) Men kan grenzen trekken tussen volkeren, men kan ze niet trekken in de harten. Aldus onge veer de conclusie, waarheen Luigi Zampa ons in zijn film „De slagboom" (Cuori rensa frontière) voert. Hij schildert ons daarvoor het leven der bewoners van een klein dorpje in het ge bied van Triest, waar op een kwade dag een internationale commissie de nieuwe grens tussen Italië en Joegoslavië komt trekken. Die grens loopt dwars door het dorp. Binnen twaalf uur moet de bevolking beslissen aan welke kant van de witte demarcatielijn ze wil wonen. Dan gaan de slagbomen onherroepelijk dicht. De scheiding, eenmaal een voldongen feit, brengt niet slechts een geografische splitsing teweeg, maar zij schept ook een tegenstelling in de gemoederen. De fanatici wakkeren die stevig aan. Het verdwijnen van een grenspaal leidt zelfs bijna tot een gewapend conflict, dat in wezen op niet veel anders neerkomt dan een burgeroorlog. Die wordt voorkomen ten koste van een leven: dat van een kind. De gemoederen bedaren. Maar voor hoe lang? Zampa zet kracht aan zijn betoog door vooral de kinderen in het conflict te be trekken. De kleine jongens van het dorp worden van dikke vrienden tot grote vijan den, ze gebruiken de grote woorden der ouderen om dat te wettigen, tot ze bevin den dat ze toch eigenlijk bij elkaar horen: ze belemmeren elkaar niet meer in hun spel, integendeel, ze spelen weer samen. Mèt deze kinderen roept Zampa heel wat contrasten op en appelleert hij voortdurend aan ons geweten. Vaak slaat hij hard toe, maar hij vermijdt niet overal de sentimen taliteit. De kleine acteurs zeggen nogal eens HAARLEM, 3 October 1952 GEHUWD: 3 Oct., C. J. Ph. de Priester en E. Lekkerkerker. BEVALLEN va.n een zoon: 1 Oct., E. M. T. StuivenbergJager; 2 Oct., J. van Beekum Hoogveld; H. Ch. DijkstraBolwerk; C. Bouckaert—van de Reep; 3 Oct., E. A. Rot gansBaden. BEVALLEN van een dochter: 1 Oct., H. A. van de Kieft—Oet; 2 Oct., E. Belles—van der Genuglen; Chr. van den Berg—Bottelier; F. J. Scholtensvan den Haak; 3 Oct., D. Kre- merKarsten; G. Kolkmanvan de Pol; A. J. MeijerSchouten. OVERLEDEN: 30 Sept., C. J. Wit, 60 j., Maerten van Heemskerkstraat; 1 Oct., IJ. Boiitekoe, 75 j.. Marnixstraat; M. J. Holdri- netMelius, 76 j., Langcndijkstraat; G. RemptVader. 86 j., Velserstraat; 2 Oct.. K. Dekker, 83 j., Gedempte Schalkburgergracht; M. Klaassen, 69 j., Lucas Meijerstraat. dingen, die niet bij hun leeftijd passen en zijn wel eens wat erg wijs. Maar als men dan ziet hoe de een de ander voorkegt, heeft men plezier in de kennelijke wijze, waarop ze hun best doen. De film zal wel inslaan. Ze verdient uw belangstelling zeker. Fr. „High Noon" (Luxor) Voor de derde week prolongeert Luxor Stanley Kramers High Noon met Gary Cooper als de sheriff, die het moet opnemen tegen vier schurken zonder een greintje hulp. Onze loftuitingen kent men. Wie de film nog wil zien, neme zijn kans waar. ADVERTENTIE Wilt U werkelijk nog langer „voor de motten" breien, nu U geMITI Niseerde, motvrije wol kunt kopen? VOLKOMEN VEILIG RIJDEN ...beter dan pech bestrijden! Laat Uw auto voordat deze U in de steek laat grondig controle ren met onze moderne meet- en testgereedschappen AUTOGARAGES Olicslagcrslaan 3614 Telefoon 10570 - 12403 Haarlem Het had de inwoners van Vijfhuizen al lang verdroten dat zij altijd in kou of regen op de bus naar Haariem of Hoofddorp moesten wachten. Daar Maarse en Kroon zich op het stand punt stellen dat de busmaatschappijen in het algemeen niet geroepen zijn om bij zondere voorzieningen voor de reizigers te treffen, hebben de Vijfhuizers zelf de han den ineen geslagen en via een huis-aan- huiscollecte voldoende gelden bijeengekre gen om een eenvoudig maar doeltreffend wachthuisje te doen verrijzen. Het Rode Kruis in Vijfhuizen heeft haar plannen voor het seizoen 1952'53 ge maakt. In de loop van dit najaar zal een grootscheepse ledenwerfactie worden ge organiseerd. Voor Januari staat een propa- ganda-avond op stapel, waarbij een ont spanningsprogramma zal worden aangebo den. Uitgebreid werd gesproken over de E.H.B.O. In het centrum van het dorp zijn geen E.H.B.O.'ers, in de buitenwijken wo nen er slechts enkele, die vrijwel iedere dag afwezig zijn. In verband hiei-mede is de toestand bij eventuele ongevallen verre van rooskleurig. Er zal worden getracht hier voor een oplossing te vinden. Het aantal donors van de Bloedtransfusiedienst is aan merkelijk uitgebreid, daar regelmatig aan meldingen binnenkomen van nieuwe bloed- geefsters en -gevers. In verband met het feit dat de huidige plasmavraag geen af- name-avond in de loop van dit najaar noodzakelijk maakt, zal de eerstvolgende afname in het voorjaar van 1953 worden gehouden, tenzij de vraag zó toeneemt dat een vroegere actie nodig is. Het plan be staat om de afname dan in Vijfhuizen zelf te organiseren, dus niet zoals voorheen in Hoofddorp. Ook hieraan zal een grote propaganda-avond voorafgaan. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten in de Haarlemmermeer zijn voor Zondag 5 October als volgt ge regeld: Hoofddorp: dr. J. Bult. Nieuw Vennep: dr. A. v. Haeringen. Zwanenburg/Halfweg: dr. G. Rijnders. Op Vrijdag 10 October zal de afdeling Hoofddorp van de vereniging E.H.B.O. een feestavond houden in hotel „De Land bouw". De dezer dagen in Nieuw Vennep gehou den bazar ten bate van de Christelijke kleuterschool heeft ruim tweeduizend gul den opgebracht. In een zeer goed bezochte vergadering in restaurant Cornelissen te Halfweg, is gisteravond de automobielclub „Halfweg- Zwanenburg en Omstreken" opgericht. Ruim veertig enthousiaste autorijders verenigden zich in een plaatselijke auto mobielclub om ritten en rallyes te gaan organiseren. Behalve het houden van on derlinge clubritten, stelt men zich voor de vele plaatselijke autorijders te verenigen in een gezellige kring van autosportlief hebbers. Het nieuwe bestuur, onder voorzitter schap van de heer H. A. Stol, verzekerde zich van de medewerking van een sport- commissie uit ervaren rallye-rijders. Daar plaatselijke clubs als de pas opgerichte, betrekkelijk zeldzaam zijn en de grote or ganisaties op dit gebied ongaarne deze clubs zien opereren, zal het bestuur zich in verbinding stellen met de K.N.A.B. en R.A.C.-West om enig overleg te plegen. Men wil in Halfweg namelijk onafhanke lijk blijven en slechts onderling ritten or ganiseren. Reeds heeft men het schema voor de eerste, zeer spoedig te houden, rit klaar. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag wordt de artsendienst waargeno men door dr. A. J. Duijmaer van Twist, Hereweg 295, telefoon 3453. ZONDAGSDIENST Op Zondag a.s. wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dr. G. Man schot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 —430. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 5 October waargenomen dcor dr. W. v. d. Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606 en dr. A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, tel. 35008. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 39318. Geopende Apotheek: ingaande Zaterdag 13 uur, Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197; Aerdenlmut Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. De artsendienst van do doktoren in Bloe mendaal-dörf) wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de artsJ. H. M. Egberts, Zuider Sta tionsweg 12. Bloemendaal, telefoon 22261. In het zelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin. Platanenlnan 10, Bloemendaal, telefoon 25769, b. g. g. 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 11 October e.k. verzorgd door de Elswout Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Over veen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apo theek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249, alleen voor spoedeisende gevallen. Tijdens de pauze in het jaarlijkse populaire concert dat de Marinierskapel onder leiding van Gijsbert Nieuwland ten bate van het Marine-sanatoriumfonds in de Haarlemse Concertzaal geeft deze keer op Woens dag 8 October met medewerking van Anneke van der Grgaf en Bert van 't Hoff zal een Hollandse molen, die door majoor-ziekenverpleger K. Huijbens gedu rende zijn ziekte in het Marine-hospitaal in Overveen geheel van lucifers werd ver vaardigd, worden verloot. Men zal dan moeien raden uit hoeveel lucifers de molen die van een electromotor en verlichting is voorzien bestaat. Voor degenen die het dichtst bij dat getal *komen zijn er nog prijzen die eveneens door patiënten in het Marine-hospitaal werden gemaakt. De-foto toont de even geduldige als handige majoor met zijn schepping. Nachtdienst apotheken Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6, tele foon 10378. Apotheek Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30. telefoon 10043. Marnix-Apotheek, Marnixstraat 65, tele foon 23525. Volgens het programma had nog deze week de prijsuitreiking in het Rolland-schaak - tournooi moeten plaats vinden. Doordat ech ter een aantal partijen nog op beslissing wacht, heeft men het besluit genomen, niets aan het sportieve element te onttrekken en de prijsuitreiking een week uit te stellen, zodat deze nu plaats zal hebben Donderdag aanstaande in gebouw „Irene" aan de Els- woutlaan in Overveen. Vooral bij de zeskampen is de spanning groot. De uitslagen en ranglijsten luiden: Groep A: G. KranendonkC. A. Lukaart 01;' C. HovinghG. Weert 10; A. Herfst K. J. Altena afg.; G. Kranendonk—A. Herfst 01; K. J. AltenaC. Hovingh afg.; G. WeertC. A. Lukaart 01. Hierna heeft K. J. Altena 2Vi pnt. uit 3; A. Herfst 3 pnt. uit 4; C. A. Lukaart 3'i pnt uit 5; C. Hovingh 2 pnt. .uit 4; G. Kranendonk 1 Vi pnt. uit 5 en G. Weert H- punt uit 5. Een voorspelling valt dus moeilijk te maken. In groep B gaan J.-Ch. Apking en W. Bur ger aan kop met een score van 100 Overigens maken enkele afgebroken par tijen het overzicht onduidelijk. De uitslagen luiden: B. HagenaarJ. J. v. Kampen 01; S. Herfst—W. Burger 0—1; J. Strijbis—J. Ch. Apking afg.; J. J. v. KampenJ. Strijbis Vi'A; J. Ch. Apking—W. Burger afg. Groep C: M. M. de RijkJ. Uittenbogaard 01; L. BeyerM. M. de Rijk 0—1: M. M. de Rijk—W. de Graaff 0—1; J. Uittenbo gaard—L. Beyer 0—1; K. Kas—G. C. Hoge- nes 0—1; K. Kas—M. M. de Rijk 1—0; W. de Graaff—J. Uittenbogaard 1—0; L. Beyer—G. C. Hogenes afg. Koploper is G. C. Hogenes met 3 pnt. uit 3; W. de Graaf heeft 3 pnt. uit 4; L. Beyer 2'/j pnt. uit 4; K. Kos 2'G pnt. uit 5; M. M. de Rijk en J. Uittenbogaard ieder 1 punt uit 5. Groep D: J. H. v. Berkel—J. v. Raaphorst 10; G. Koster—A. v. d. Bronk 01; P. H. Kastelein.T. H. v. Berkel '1; A. v. d. Bronk—A. Herckenrath 1—0. Twee spe'ers delen hier definitief de le plaats: J. H. v. Berkel en A. v. d. Bronk, ieder met 314 pnt. uit 5. A. Herckenrath heeft 214 pnt. uit 5; P. H. Kastelein 114 pnt. uit 4: J. v. Raaphorst en G. Koster, ieder 1 punt uit 4. Bij de vierkampers kwam een groep nog klaar met het programma, doordat de partij A. Spaargaren—J. v. d. Ende ten gunste van laatstgenoemde tot een beslissing kwam. De eindstand luidt: 1. J. v. d. Ende 3 pnt uit 3; 2. en 3. A. Spaargaren en J. Schippers Mü pnt. uit 3; 4. C. H. Kampman 0 pnt. uit 3. ZONDAG 5 OCTOBER 1952 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10; Ds. E. Pot, H. Doop. 3.30: Consistoriekamer, Liturgische dienst voor Doofstommen en Slechthorenden. 7: Jeugd dienst. Prof. Dr. G. van Niftrik, te Amster dam. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. M. van der Voet, van Haarlem-N. Noor- derkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bid stond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. A. J. Rasker. 7: Ds. A. J. van Rhijn. Oosterkerk Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bake- nesserkerk, Vrouwestraal. 9.30: Kinderkerk Ds. Joh. Bronsgeest. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Selling 10.45: Ds. Joh Bronsgeest. Diaconcssenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. E. Pot. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapcl. Noord, Molenaerstraal 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: geen dienst. West, Leid- sestraat 10. .Dhr. N. Groen. Centrum, Oude Groenmarkt 10: geen dienst. Ver. van Vryz. Hervormden, Jacobslraat 6. 10.30: Ds. W. Chr. Smits, Edam. Church of England, Kin derhuissingel. 3 p. m. Harvest Festival, Rev. Mossman, followed by Holy Communion. Broederkerk, Parklaan 34. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking. Vrijdag 7.30: Contact avond met gerepatrieerden. Ds. H. Schütz. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Tukker. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. F. H. v. d. Horst, Leiden. 7.30' J. F. Snoeks, Haarlem, met solozang van de heer Adr. Pape. Woensd. 8: A. Th. Besseiaar, Amsterdam. Vrijdag 8: Bij bellezen. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. 10: Dhr. P. D. Bardelmeyer, Noordwijk a. Zee. 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle ge lovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. P. D. Bardelmeyer. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. 8: Dhr. J. Sevensma, Evan gelist te Amsterdam. Met medew. van het EvangelisalieKoor ,.De Lofstem". Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelnistraat 3. 10 en 5: Evang. A. van Gent, uit Arnhem, met Koorzang. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A, 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Djojodi- hardjo, van Pati-Java. Jeugddiensten. Peu- zelaarsteeg 10.30: Ds. Hoekema. Haarlem-N. geen dienst. Rcmonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff, van Rotter dam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. ]0j Ds. A. M. Boeijinga.5: Ds. J. A. van Arkel. Wil- helminakerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oostcrkerk 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 10 en 5:'Ds. A. Bos. Geref. Gem. Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. v. Gilst, van Elspeet. Oi.'d-Geref. Gemeente, Parklaan 21. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk. van den Haag. Baptiste Gemeente, geb H. J. M. V., Lange Marga- rethastraat Ï3 10: Ds. J. W. Weenink. 11.30: Zondagsschool. 5: II. Avondmaal. Ds. J. W. Weenink 8: Jeugdsamenkomst. Pinksterge meente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Samen komst. 7.30: Bijzondere samenkomst, mede werking zangk. ..Glorieklanken" Donder dag 7.45: Bidstond. Vergadering van Gelo vigen. Parklaan 21. 10: Samenkomst (Brood- breken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donder dag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenschaps band, J. v. Huysdaell. 7, Hst. Maand. 3: Sa- mer.k. Gem. des Heeren, L. Molenstr. 22 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Gods. Parklaan 21. 4: Samenkomst. Evangelisatie Immanuël. Bakenessergracht 65. 8: Openbare samen komst. Kapiteine Engelhart. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Ere dienst mei Avondmaal en Predicatie. 19: Evangelisatiesamenkomst. Dinsdag 20: Da mes Bijbelklas Donderdag 20; Bijbelstudie. Christen-Geloofsgemeenschap, „Rosenhaghe" Hoofmanslraat. 10: Heilig Avondmaal. 8: Sa menkomst Garenkokerskade 27. Woensdag 8: Onderlinge Samenkomst. Iedere Zaterdag avond Jeugdsamenkomst Benkoelenstraat 23, H.-N. Zevende-Dags Adventisten, Jacob- straat 6: Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meenseh. Eijbelstudie. 11: Prediking. Zeven- dedags Baptisten Gemecn-e, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhe'minastraat 21. 10 en 5- Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente. Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Bewcging, Nas- sauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. v. Spiristis- ten „Harmonia", Jansstr. 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. J. P. Smits, Haarlem. Spirit. Kerkgenootsch. „Doorgang n. h. Hogere", Jansstraat 83. 10.30: Lezing door Mevr. de Koster, van .Amsterdam. Theologisch-Philo- sofische beschouwingen met repliek. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink Den Haag. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 en 8: Jaarfeest-samenkomsten o.l.v. Majoor E. I-Iarinck van Amsterdam. Woensdag 8: Feestelijke sluiting van het 65e jaarfeest m. muziekuitvoering o.l.v. brigadier J. Govaars van Amsterdam. Pinkster Evangelisatie, 10 en 7: Volle Evangelie prediking. Dinsdag 8: Samenkomst Noorderkapel, Minahassa- straat, Ilaaiiem-N. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. .Tulianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. v. d. Loos. II. Doop en Voorber. II. Avondmaal. 7: Ds. S. II. J. Voors Van. Haarlem. Immanuëlkerk. 10: Ds, G. Koch. 7: Dr. M. v. d. Voet, Gezinsdienst met de Zondagsscholen. Ned. Prot. Bond, Berken straat 10. 10.30: Dhr. J. Klok. Stichting tot verbreiding v. h. Evangelie „Petra", Noor derkapel, Minahassastraat. Woensdag 7.45: Zangdienst. 3: Evangelisatiesamenkomst. E. W. Pera. Leger des Ileils, Ceramstraat 4. Zendings-Zondag. 10: Altaardienst. 8: Ver lossingssamenkomst. 7: Openlucht. Soenda- plein; Kapiteins v. d. Woude. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon". Hedenavond 8: Youth For Christ rally met medewerking van zang, muziek en declamatie in het ge bouw St. Bavo, Smedestr. 23 (bovenzaal). 11 Oct. Achterweg 2 A 2.30: Kindersamen komst van 4 t/m. 9 j. 4: Jeugdsamenkomst van 10 t/m. 15 j. o.l.v. Dhr. I. E. Ketellapper, van Haarlem. Geref. Kerk. Noord-Schoter- kerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. v. Arkcl. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. B. Bijleveld. van Noordeloos. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilheiminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. 19: Dezelfde. H. Avondmaal. Kapel Nieuw 19: Ds. Adr. Oskamp, H. Avondmaal. Kapel Nieuw Vrcdcnhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. 19: Ds. J. W. Nieuwenhuijzen, H. Avondmaal. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds, P. v. d. Veer, Hv„ Am sterdam. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Koediefs- laan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. D. J. Roos, Sleen. Camplaan. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Dr A. Dondorp. Wijkgebouw ..De Stal". Relig. Kring. Eiken laan 5. 10.30: Mej. Ds. C. Soutendijk, Dg. Haarlem. BENNEBROEK. Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. II. S. J. Kalf Geref. Kerk 10 en 5: Ds. H. v. d. Brink. Miss. predikant te Makassar. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer 9: Jeugdkapel, 12-16 j. Maranatha. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 j. Kleuterschool Boslaan; 7-12 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. Prof. Ds. J. N. Sevenster Hv. Amsterdam. Geref. Kerk 9. 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Vrye Kath. Kerk, Popell. 1 10.30: Gez. H. Mis. Woensd. 19.30: Vespers en Lof. Soefi-Beweging. Aca cialaan 28. 11: Universele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ring- nalda'. HILLEGOM Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eer- hard, H. Dood. 17: Ds. Knottnerus. Chr. Ger. Kerk. 10 en 17: Ds. Sluiter. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. A. Kromhout. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. D. Zwart. HOOFDDORP. Ncd. Herv. Kerk. 10.30: Dhr. A. C. Brörens. 7: Ds. Aartsen, van Am sterdam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. W. G. ADVERTENTIE Ilarrensteyn van Amsterdam. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Dhr. C. Lebbing, van A'dam. 3: Intrede Ds. J. A. van Boven. Abbenes. 9.30: Ds. van Rijcndam, van Den Burg. Bevestiging Ds. J. A. van Eoven. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. D. Hoornstra. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. ,T. C. Salverda, H. Avondmaal. 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk 9.30 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 18.45: Bijzon dere Kerkdienst. Dr. L. D. Terlaak Poot, Amsterdam. 18.45-19 Zangdienst. Medewer king Ned. Herv. Kapelkoor. „De Toorts" 9: Ds."D. ter Steege. Jeugdhuis 10.30: Jonge Jeugdkerk. Dhr. W. Doevendans. „De Kapel" geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. Knottnerus, Hillegom. Jeugddienst. West. Kon. Emmaschool, Raaf straat. 9. West. Kon. Emmaschool, Raafstr. 9, 10.30 en 7: Ds. J. Kroon. Evangelisatie ..Bethel", Oost Kolk 17, 10: Dhr. A. de Waal Malefijt. uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr.. Voorber. H. Av. Medew. Kerkkoor. 7: Ds. C. de Ru, Jeugd dienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, v. Haarlem Ned. Chr. Ge- meenschapRbond, gebouw „Ons Huis". Dins dag 8: Jo'n. H. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer, H. Doop. 5: Dhr. S. den Blaauwen Ned. Prot. Bond 10.15: Prof. Dr. Sevenster. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. Th. Ruis. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. K. de Gier, H. Doop. Oud-Geref. Kerk 9.30 en 3: Leesdienst Christ. Geref. Kerk 10 en 3.45: Ds. H. W. Eerland. SCHEEPVAART AbbekerTc, 3 van Rotterdam n. Japan via Genua Almkerk, 3 van Japan te Rotterdam. Aldabi, 2 van Buenos Aires te Rotterdam. Averdijk, 2 v. d. Golf v. Mexico te R'dam. Akkrumdijk, 2 te Tanga. Aalsdijk, 2 850 m. O. Cp. Race. Aardijk, 2 230 m. O. Flores. Agamemnon, 2 300 m. KW. Curasao. Aidegonda, 3 v. Port Dickson te Telokanson. Alneti, 2 140 m. N.NO. Recife. Altair,3 van Bremen te Hamburg. Amor, 3 van Leixoes te Huelva. Amstelpark, 2 1000 m. W. Scilly's. Argos,2 van Amsterdam te Hamburg. Armilia, 2 v. Tjilatjap n. Pladju. Aagied'ijk, 3 van Paranagua. \lblasserdijk, 3 van Houston te Galveston. Algencb, 30 v. Rio Grande do Sul te Buenos Aires. lm dijk, 4 v. Lake Charles te Mobile verwacht. Alphacca, 3 's avonds v. Eva Perón te Buenos Aires. tmpenan, 4 Portland Maine verw. \xel)dijk, pass. 3 Abaco Bahamas. Altoireo, 3 van Victoria naar Santos. Aliotih, 3 van Bahia naar Rio de Janeiro. Am stel stad, pass. 3 Tortugas edl. - Arendiskerk, 4 te Colombo. AmstelikTOon, 4 v. Londen te Amsterdam. Annenikerk, 4 v. Melbourne naar Sydney. Balii, 2 van Colombo naar Aden. Baarn, 2 van Paita n, Balboa. Blitaü, 3 te Marseille. Beng'kalis'; pass. 2 Ceylon n. Pondicherry. Bennekom, 1 yan Valparaiso n. Talcahuano. Blommersdijk, 2 van Rotterdam te New York. Breda, 2 van Bremen te Hamburg. Britsum, 2 van Gibraltar. Batoela, 1 te Taruna. Bamljeimasiii, 2 v. Bagansiapi te Singapore. Barumun, 3 v. Luwuk te Makassar. Bontekoe, 2 van Soerabaja n. Makassar. Bonaire, 4 te Dover*. Boskoop, 3 v. Guayaquil n. Manta. Boschfontein, 3 v. Amsterdam n. O. Afrika. Bantam, 4 v. Djibouti te Massawa. Cleodora, 5 v. Singapore te Madras verw. Caltex The Hague, 3 van Sidon te R'dam. Cailisto, 2 580 m. O.t.N. Belie Isle. Caltex Leiden, 2 230 m. O. Malta. Camphuys, 2 v. Belawan n. Singapore. Ceronia, 8 v. Willemstad te Stanow verw. Jhaima, 10 v. Fao te Rottendam verwacht. Conila, 2 van Singapore te Fremantle. Caltex Delft, 3 v. Sidon naar Rotterdam. Ceiebes, 3 v. Genua naar Hamburg. Clavella, 3 te Port Said. Delfshaven, 30 van Santos te Montevideo. Diente, 2 van Port Said n. Napels. Dongedijk, 2 540 m. W.t.Z. Flores. Duivendrecht, 2 45 m. NW. Cp. Blanco. Diemerdijk,, 2 van Los Angeles. Duu vend ijk, 2 v. San Francisco. Dalerdijk, 4 te Cristobal. Danae, 3 te Rotterdam. Delft, 3 v. Curasao n. Cristobal. Enggano, 3 van Mombassa te Zanzibar. Eos, 2 te Messina. Ena, 2 van Soerabaja te Balikpapan. Erinna, 2 v. Singapore naar Miri. Eendracht, pass- 4 Malta. E'lmira, 4 v. Antwerpen n. Bordeaux. Kt rem a7 v. Rio de Janeiro te Aruba verw. Eemdijk, 4 van Hamburg te Rotterdam. Esso Den Haag. 4 v. Aruba te Rotterdam. Fairsea, 2 van Fremantle n. Melbourne. Friesland (SSM), 4 v. Sluiskil te Casablanca Groote Kerk, 2 v. Kaapstad te Port Elisabeth Gaasterland, 2 ten anker Singapore. Gravelanid, 3 te Itajai. Geomitra, 5 v. Thameshaven te Curasao verw. Hathor, 2 van Carthagena n. Lissabon. Helicon, 2 v. Juearo Cuba n. Baltimore. Hoogkerk, 2 v. Genua naar Port Said. Hecuba, 2 900 m. NO.t.N. Antigua. Hersilia, 2 340 m. W. Oporto. Heemskerk, 4 v. Melbourne naar Adelaide. Haarlem, 4 v. Amsterdam te San Juan. Helder, 6 Antwerpen verwacht. Indrapoera, pass. 3 Minicoy n. Belawan. Johan van Oidenbarnevelt, 3 te Tj. Priok. Jupiter, 4 yan Rotterdam. Jagersfontein, pass. 3 Dakar naar Kaapstad. Kola Gede, 3 van Semarang te Tj. Priok. Kaimana, 2 van Oleholeh n. Meulaboh. Kalabahi, 2 v. Manokwari naar Sorong. Kaloekoe, 2 te Banda. Karossa, 3 v. Tj. Priok te Singapore verw. Kedoe, pass. 2 Str. Messina. Kota Agoemg, 3 4.30 u. v. Suez. Kota Baroe, 3 v. Suez naar Djeddah. Liseta, 2 v. Bangkok naar Singapore. Laurenskerk. 2 van Rotterdam naar Hamburg. Lawak, 27 van San Pedro n. Manilla. Lieve Vrouwekerk, pass. 3 Perim n. Aden. Leerdam, 2 van Rotterdam n. New York. Lekhaven, 2 840 m. O.t.N. Belle Isle. Lekkerkerk, 2 te Basrah. Laagkerk, 4 v. Antwerpen. Leuvekerk, 4 v. R'dam n. Calcutta via Marseille Loenerkcrk, 5 Santander verwacht. Luna, 3 van Volos naar Thessaloniki. Lingo. 4 van Gefle te Zaandam. Lombok, 1 v. Portland Oreg n. San Francisco. Lindekerk, 3 v. Port Said n. Hamburg. Loppersum, pass. 3 Ouessant. Moienkerk, pass. 2 Gibraltar n. Antwerpen. Mariekerk, 3 van Hamburg te Antwerpen. Maaskerk, 3 te Apapa. Meliskerk, 2 van Ceuta naar Antwerpen. Mataram, 2 nog te Bandarshapoer. Musi, 2 v. Tj. Priok n. Pankaipinang. Macoma, 14 v. Durban te Curasao verw. vietula, 4 Colombo verwacht. Maashaven, 4 v. Londen n. W. Afrika via Dakar Maasdam ,3 v. New York naar R'dam. Maasland, pass. 3 St. Paulsrock n. Recife. Manoeras, 3 v. Belawan iraar Colom. Mentor, pass. 3 San Miguel n. Antw. Merwede, 4 te Le Havre. Muidet-kerk, 4 te Vizagapatam. Murena, 5 v. Curacao te Madras verw. Nestor, 3 v. Amsterdam te Barbados. Notos, pass. 2 Azoren. Noordam, 2 750 m. O. Cp. Race. Nigerstroom, 3 v. W. Afrika te Amsterdam. Ovula, 3 v. Mena el Ahmadi te Stanlow. Oberon, 2 van La Guaira n. Plo Cabello. Oranjestad, 2 van Amsterdam n. Cristobal. Ootmarsum, 3 v. New Orleans n. Jacksonville Oranje, pass. 3 Kp. Guardafui n. Suez. Orion, pa6S. 3 Gibraltar. Phrontis. 3 v. Singapore te Tj. Priok. Prins Alexander, pass. 2 Belle Isle. Prins Maurits,- 29 v. Toronto n. Hamilton. Prins Willem van Oranje, 29 v. Toronto n. Mon treal. BINNENLAND In Maarsbergen is het veertigjarig be staan gevierd van het opvoedingsgesticht voor jongens „Valkenheide". Op deze feest dag werd medegedeeld, dat Prins Bernhard het beschermheerschap heeft aanvaard. De Nationale Commissie voor Vluchte lingenhulp, die binnenkort een nationale inzameling gaat houden, heeft aan vluchte lingenkampen in Niedersachsen 275.000 kg. kleding en 5000 Duitse boeken gezonden. Voorts werden drie mobile consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuterzorg geschonken. Vier naaikamers werden ingericht om vrou wen in de gelegenheid te stellen haar kleren te verzorgen. Verder werden twee schoen- makerswerkplaatsen geschonken. Maurice Chevalier zal ook dit jaar weer in Nederland optreden en wel op 13 October in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen in Den Haag, op 12 October in de grote zaal van het Amsterdams Concert gebouw en op 14 October in de Rivièra-hal te Rotterdam. HAARLEM EN OMGEVING Aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen is geslaagd voor het ingenieurs- examen tuinbouw de heer T. W. Lefering, Santpoort. Op 11 October zal mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem aan de nieuw be noemde apostolische vicaris van Basankusu, mgr. W. van Kester de bisschopswijding toe dienen in de parochiekerk te Poeldijk. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's Hertogenbosch zal als mede-consecrator fungeren. De Haarlemse recherche heeft een twin tigjarige Haarlemmer aangehouden, ver dacht van diefstal van een gouden ring ten nadele van een wasindustrieel. Hij had de ring verkocht aan een opkoper voor f 15. De ring is in beslag genomen. Verdacht van diefstal van een japon heeft de Haarlemse politie op aanwijzing van het personeel van een kledingmagazijn aan de Anegang een achtendertigjarige vrouw aangehouden. Men vond een gestolen japon in haar boodschappentas. ADVERTENTIE Snelle aflevering Plancius, 2 Tj. Priok naar Semaramg. Prar.ïbanan, 2 v. Singapore tp Tj. Priok. Prins Joh. W. Friso, 2 240 m. W. SciUy's. Prins Willem II. pass. 2 Beachy Head. Prins Willem III, pass. 2 Soulanges kanaal. Prins Willem IV, 2 800 m. O. Belle Isie. Prins Willem V, 2 360 m. O. Belle Isle. Prins Fred. Willem, 1 van Montreal. Poseidon, 3 te Antwerpen. Radja, 2 te Beyroeth. Rijnkerk, 2 v. Beira te Mozambique. Ruys, 2 van Durban naar Mauritius. Raki, 2 ter rede Belawan. Reyndersz, 3 v. Kandang te Donggala. Rijnland, 3 v. Rio Grande do Sul. Rotula, 4 v. Vado te Alexandrië verwacht Rossum, pass. 3 Ouessant. Salatiga. 2 te Portland Oreg. Sloterdljk, 3 van Port Saja n. Halifax. Stad Alkmaar, 2 van Narvik n. Middlesboro. Sibajak, 2 300 m. ZW. Fayal n. Curacao. Straat Makassar, 2 v. Kobe naar Hongkong. Saidja, 2 te Pladju. Saparoea 2 te Damman. Scherpendrecht, 2 420 m. O.t.N. Paramaribo. Sibigo, 2 van Palembang naar Tj. Priok. Silindoeng, 3 v. Soerabaja te Tj. Priok. Sinaban.g, 2 v. TJ. Priok naar Benkulen. Stad Dordrecht, 2 130 m. N.NO. Finisterre. Stad Leiden, 2 840 m. W.ZW. Flores. Stad Vlaardlngen, 2 960 m. NO. Cp Race. Stanvac Benakat, 2 v. Tj. Priok n. Sungeigerong Stentor, 2 440 m. Z ten W. St. Maria. Swartenhondit, 2 v. Donggala te Menado. Stad Maassluis, verm. 4 v. R'dam n. Narvik. Sibajak, 3 700 m. ZW. Fayal. Stad Schiedam, 5 ca. 4 u. v. Lulea aan de Hoek van Holland verwacht. Singkep, pass. 4 Gibraltar n. Antw. Stad Arnhem. 3 van Algiers naar IJmuiden. Stad Maastricht, 4 van Rotterdam te Savona. Salland, 3 van Victoria. Tabian, 3 Suez verwacht. Themisto, 1 v. Port Churchill Antw of R'dam. Tamo, I van New York naar Galveston. Titus, 2 van Tun.is naar Malta. Talisse, 2 300 ni. W. Padang. Tankhaven I, 3 v. Sungeigerong te Port Swet- tenham. Tankhaven III, 3 v. Sungeigerong te Belawan. Tara, 2 100 m. O. Belle Isle. Tiberius, 3 v. Willemstad te Mobile verw. Tjikampek, 3 v. Hongkong te Tj. Priok. Tjlwangi, 2 v. Hongkong naar Singapore. Tronenberg, 2 300 m. ZW. Fayal. Thalatta, 3 van Amsterdam n. Curacao. Tjitjalengka, 3 v. Buenos Aires n. Rio Grande do Sul. Taria, pass. 3 Kp. Firtisterre. Tegelbeig, 3 v. Tj. Priok naar Manilla. Tero, 3 ie Dar es Salaam. Utrecht, 3 van Colombo. Van Ileutsz, 2 v. Tj. Priok te Semarang. Willem Ruys, 3 van Rotterdam n. Tj. Priok. Waikelo, 3 v. Tj. Priok te Soerabaja. Waterland, 2 260 m. W. Kp. St. Vincent. Westerdam, 2 470 m. o.t.z. Cp. Race. Wieidreeht, 3 v. Palembang te Pulubukom. Winsum, 5 Monrovia verwacht. Willemstad, 4 v. La Guaira te Trinidad. Winterswijk, 3 v. Rotterdam naar New York. IJsel, 2 van Amsterdam naar Hamburg. Zijpenberg, pass. 2 Ouessant. Zonnewijk. 2 van Montreal n. Rotterdam. Zuiderkruis, 2 250 m. Z.ZW. Cp. Sable. Zaan, 5 v. Kotka te Amsterdam verwacht. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Aldabi, verm. 18 van R'dam n. Buenos Aires. Alnati, 6 Rio de Janeiro verwacht. Bonaire, 4 te Dover 10 Madeira verwacht. Boskoop, 3 v. Guayaquil naar Manta. Cottica, 1 te Paramaribo. Fairsea, 7 Melbourne verwacht. Groote Beer, 2 v. Rotterdam te New York. Indrapoera, 8 Belawan verwacht. Joh. v. Oldenibarnevelt, 14 Aden verwacht. Maasdam, 3 v. New York 11 te Southampton n. Le Havre 12 Rotterdam verwacht. Nieuw Amsterdam, yerm. 6 v. Rotterdam n. New York Noordam, 6 v. New York te Rotterdam verw. Oranje, 7 Suez en 15 Amsterdam verwacht. Oranjestad, 8 Madeira verwacht. Rijndam, vertr. 4 ca. 14 u. v. R'dam n. N. York. Sibajak, 7 Willemstad verwacht. Veendam vertr. 7 ca. 13 u. v. R'dam n. New York Waterman, vertr. 4 v. R'dam n. Wellington. Westerdam, 6 v. R'dam te New York verw. Willem Ruys, 4 tc Southampton. Willemstad, 4 te Trinidad. Zuiderkruis, 10 v. New York te A'dam verw.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 9