Weinig succesvolle dag voor Haarlemse handbalploegen Sioulenbeek L_ IMPROVISATIE- WEDSTRIJD STENO en/of TYPEN RECHTSZAKEN Westelijke Roeibond hield districtswedstrijden „De hele stad is er vol van" Les Conférences Frangaises M. Héron de Villefosse Jean de la Fontaine homme du monde Hedenavond 8 uur IfciST. PONT DE OPTICIENS DINSDAG na 1 UUR GESLOTEN ZIJN Tiiffl: 6 Veren igi ngsp rijs voor Die Leythe Amateurtoneel SCHEEPVAART Christen Spiritualistisch Centrum „DE GROTERE WERELD" E. W. PERA VAN HAARLEM EN OMGEVING UW FIGUUR MAAKT UW VERSCHIJNING m IfcSfeafeïSk-, MAANDAG 6 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onze voorspellingen voor deze Zondag zijn vrijwel allen uitgekomen, hetgeen inhoudt, dat de Haarlemse ploegen het er niet zo erg succesvol hebben afgebracht. In District West A kwamen alleen de Concordia-dames en -heren met overwinningen thuis. Voor Rapiditas betekent de geleden nederlaag, dat Niloc 2 op gelijke voet komt. Het verlies van de twee punten voorsprong kon in de verdere loop van de competitie wel eens beslissend kunnen worden. Het verging de eerste klasser Concordia beter dan verwacht werd. De dames had den tegen Amersfoort in de eerste helft een geduchte tegenstand die echter vooral in het laatste kwartier sterk verminderde. Zo als overal in de sport speelde het beste uithoudingsvermogen ook hier een belang rijke rol en daar konden onze stadgenoten dankbaar van profiteren. Tot de rust was het nog 1-1 kort na de thee 2-2 maar toen Amersfoort tekenen van vermoeidheid ging tonen, was het afgelopen met de tegenstand. Mevrouw De Bok slaagde er in vanuit een kluitje speelsters de doelvrouwe te verrassen, waarna mejuffrouw Handgraaf de 5-2 zege voltooide. On danks deze overwinning moeten we critiek leveren op het samenspel van Concordia, waarbij niet voldoende alle voerhoedespeelsters werden in geschakeld. Het was teveel het duet Van der Zee-Handgraaf wat domi neerde Ongelukkig begin De Concordia-heren startten wel zeer ongelukkig door de schuld van de achter hoede. Nog geen halve minuut was de wed strijd oud, toen Attilla reeds 1-0 kon no teren En na 1-1 (Duyff) weer volkomen falen van de verdediging. Daarna ging het wat dragelijker, doch de verdiende over winning (7-11) is toch in hoofdzaak te dan ken aan de voorhoede, die werkelijk uit muntende staaltjes samenspel liet zien. Bij de afwerking van de Haarlemse aan vallen was J. Duyff met 6 doelpunten het meest succesvol, gevolgd door Nederkoorn met 3 treffers. Willinge en Hoepman troffen ieder eenmaal de roos, al moeten we hier bij opmerken, dat Hoepman met zijn han dige dribbels en schijnbewegingen de score met nog vijf doelpunten hoger had kunnen stellen, ware het niet, dat er evenzovele werden afgekeurd door circel- en loop- fouten. Een pluim verdient reserve-keeper A. Stuy die zijn doel op zeer verdienstelijke wijze verdedigde. Indien hij de verdediging vooral in den beginne niet de nodige steun had gegeven had het resultaat wel eens anders kunnen zijn. En in de tweede klas verloor Rapiditas van Vriendschap. De koploper wordt hierdoor ingehaald door Niloc 2 dat tegen IJmond met een ver diende overwinning naar huis kwam. HOC was evenals IJmond vorige week de min dere van de Amsterdamse Politie die wij dit seizoen een niet onbeduidende rol toe willen bedelen. Geen verrassingen In de afdeling dames waren geen ver rassende uitslagen. Het enige opvallende Zondagmiddag vonden op het Galge water in Leiden de districtswedstrijden van de Westelijke Roeibond plaats, waar van de organisatie berustte bij de Leidse roeivereniging „Die Leythe". Aan de wedstrijden werd deelgenomen door de Laak (Den Haag), De Delftse Sport (Delft), Nautilus (Rotterdam), Die Leythe, Njord en de Vliet uit Leiden. In het totaalklassement voor de vereni- gingsprijs bezette Die Leythe met 7 pun ten de eerste plaats, D.D.S. met 3 punten de tweede en de Laak met 2 punten de derde plaats. Zowel in de gestuurde nummers als bij de skiffeurs en skiffeuses liet het sturen veel te wensen over, waardoor in de gladde vier heren niet Njord, doch de Laak als eerste aankwam met anderhalve lengte voorsprong in de tijd van 3.33, Njord 3.37. In de snelvier dames speelde Nautilus 1 geen rol van betekenis, Nautilus 2 en Die Leythe vochten daarentegen een felle strijd uit. die met gering verschil door de laatste werd gewonnen voor Nautilus 2, in welke ploeg de skiffkampioene Agnes Reuter het op de drie plaats probeerde. De uitslag werd: 1. Die Leythe 3.58.4; 2. Nautilus 2 4.01.8; 3. Nautilus 1 4.10.9. Gering verschil In de overnaadse skiff verschilde de strijd van Die Leythe en D.D.S. slechts zo weinig van kwaliteit dat. Die Leythe met 1 punt voorsprong zij behaalde 90 punten dit nummer won voor D.D.S., dat met 89 punten de tweede plaats bezette. Die Leythe toonde een grotere productiviteit, terwijl van de D.D.S.-skiffeuse de balans beter was. De Laak werd met 85 punten derde. De overnaadse vier heren werd gewon nen door Die Leythe, dat van de start af direct de leiding nam en deze tot de finish toe wist te behouden. De Laak en D.D.S. leverden felle strijd om de tweede plaats, die pas-twintig meter voor de finish in het voordeel van De Laak eindigde. De uitslag was: 1. Die Leythe 3.43; 2. De Laak 3.46.8; 3. D.D.S. 3.50.1. In de overnaadse skiff heren had Die Leythe tot op 750 meter de leiding; hier werd deze echter overgenomen door De Laak-skiffeur, die in de laatste 250 meter ruim twee lengten wist uit te lopen. 1. De Laak 3.54.6; 2. Die Leythe 4.02.2. Mixed achten Het meest spectaculaire nummer van deze wedstrijden vormde de drie mixed achten van Die Leythe, De Laak en de combinatie van vrouwelijke en manne lijke Leidse studenten: De Vliet-Njord. Met een gedegen lange haal roeide deze aatste ploeg over 750 meter een felle race egen Die Leythe, de laatste 250 meter lie- oen de Leidenaren uit om met ruim ander halve lengte te winnen in de tijd van 3.24.6, 2. Die Leythe 3.32. De Laakploeg had nogal moeilijkheden met de zijwind en bezette met 3.34.5 der derde plaats. Het Spaarne, dat ook lid is van de Wes- eiijke Roeibond, nam aan deze wedstrijden niet deel. Reden hiervoor was o.a. het zeer lange wedstrijdseizoen, gedurende welke periode de wedstrijdploegen constant in training waren en de zware wedstrijden, die diverse ploegen achter zich hadden. De wintertraining begint op Het Spaarne eind October, begin November, zodat bij deel neming aan deze wedstrijden de ploegen zo goed als geen tijd zouden hebben om eens even op hun verhaal te komen. was wel dat OSS en Concordia 2 in totaal tot elf doelpunten kwamen, terwijl zij bij vorige wedstrijden het doel niet konden vinden. Intussen greep Concordia 2 het verwachte kansje op de zege. HOC bleef tegen BGV sterk in de meerderheid, waaraan de verdediging een groot aandeel had. Rapiditas kreeg van CSV meer tegen stand dan verwacht was en kreeg ditmaal geen kans tot een grote uitslag te komen. Bij de heren bewees OSS over een pittige ploeg te beschikken. Het boekte zijn derde overwinning waarvan Concordia 2 het slachtoffer werd. Tot slot de verdiende overwinning van BGV op Rapiditas 2 door vooral beter schieten van de BGV voor hoede behaald. Anita Loos (die onder meer het in de twintiger jaren zo populaire „Blondjes ge nieten de voorkeur" op haar naam heeft) schreef samen met de blijspel-auteur John Emerson een pretentieloze klucht, die door haar lichtvoetige humor en haar niet al te moeilijke typeringen geknipt is voor be ginnende dilettanten-gezelschappen. „De hele stad is er vol van", heet dit luchtige niemendalletje, dat de zotte belevenissen schetst van een droogstoppel-achtige jon geman Bunny Bloom, die door zijn com pagnon en schoonvader-in-spe getransfor meerd wordt tot een gevaarlijke „lady kil ler". Doel van het complot is, de dochter van de compagnon tot een huwelijk met deze Bunny te brengen en daarom moet hij poseren als een ervaren Don Juan, die zelfs met een beroemde filmster een avon tuurtje gehad heeft. Om het allemaal ge loofwaardiger te maken, versieren de beide samenzweerders zelfs een foto van de film diva met een zeer intieme opdracht aan „haar lieve Bunny" en dat bedrog slaagt zo voortreffelijk, dat al spoedig, behalve de dochter van de compagnon, de ganse vrouwelijke bevolking van het provincie stadje in dweperige verering aan Bunny's voeten ligt. Nochtans zou alles goed gegaan zijn, als niet toevallig de filmschoonheid in kwestie (mèt haar verloofde-kampioen bokser) een bezoek aan het stadje was "komen brengen, waarbij de arme namaak- don Juan wel op smadelijke wijze ontmas kerd wordt, maar alles tenslotte toch nog op de verwachte happy-ending uitdraait. Kinderlijk en onwaarschijnlijk als het verhaaltje is, bevat het nochtans menige grappige verwikkeling en verschillende aardige types, waaruit een vaardig regis seur legio kansen op een lachsucces kan distilleren. En die kansen hadden Frans van Emmerik en het onder zijn leiding staande groepje van D.V.O. niet gemist, toen zij het spelletje Zaterdagavond voor de leden van die vereniging in het Con certgebouw op de planken brachten. Joop Zitman was als de schlemielerige vrou wenveroveraar tegen wil en dank de ziel van het zotte geval; zijn wanhopig-linkse geschutter met armen en benen was een vootreffelijk staaltje van mimiek en zijn tekst kwam vlot en natuurlijk over het voetlicht. Behalve de kleine rol van Carl Weide die zijn filmproducent inderdaad iets van de „man about town" meegaf, bleef de rest van de bezetting wel ietwat onder de maat, hoewel wij van Suzy de Liefde Stolker als de compagnonsvrouw, Willy DubbelaarBlom als de omstreden doch ter en Jan Weide als de gedistingeerde medeminnaar nu en dan wel enkele goede dingen zagen. De filmdiva van Fietje Knaap hadden wij ons echter vlotter en geraffineerder gewenst, de vader van Joop Knaap wat zakelijker en minder caricatu- raal en de beide vriendinnen wat leven diger en bewegelijker om hun veronder stelde bakvis-dweepzucht waar te maken. Er werd nochtans in een prettig vlot tempo gespeeld, hetgeen de onvermijdelijke ein deloze pauzes tussen de bedrijven dubbel lang deed schijnen. H. C. Aagtedijk, 3 van Paranagua. Ubiasserdijk, 3 van Houston te Galveston. Aires. Ampenan, 4 Portland Maine verw Amstelkroon. 4 v. Londen te Amsterdam. Alwaki. 3 480 m. O.t.N. Paramaribo. Amstelland, 3 nog te Buenos Aires. AimiUa, pass. 3 ZW. punt Java. Aalsdijk, 3 480 m. O.t.Z. Cp. Raoe. Aardijk, 3 140 m. W. Flores. Amor, v. Huelva naar Tanger. Amstelpark, 3 800 m. W. Scilly's. Andijk. pass. 3 Str. Florida Aagtekerk, 5 v. Singapore n. Ilo no. Aalsum, a v. Cochin n. Bombay en Karachi. Abbekerk, pass. 5 Kp. Finisterre n. Genua. Albireo, 5 v. Victoria te Santos. Alchiba. 4 v. Pto AJegre n. Montevideo. Aiioth. 5 v. Bahia te Rio de Janeiro. Alkaid. 6 v. Calcutta. 6 v. Colombo te Madras. Anncr.ikerk, 6 v. Melbourne te Sydney. Arervdsdijk, 4 te Montevideo. Amstelstad, pass. 5 Charleston. Ainedijk, 4 v. R'dam n. New Orleans. Axeldijk, pass. 5 Bermuda n. Le Havre. Almdijk, 4 te Mobile. Alphacca, 4 te Buenos Aires. Arkeldijk, 3 v. Norfolk te Mobile. Argos, 5 v. Hamburg te Bremen. Arendskerk, 6 v. Colombo naar Aden. Bonaire, 4 te Dover. Bandjermasin, 3 van Singapore n. Tj. Priok. Boissevain, 6 v. Mauritius te Lorenzo Marques. Boschfontein, 4 v. Southampton n. Marseille. Boskoop, vertr. 6 v. Esmeraldas n. Buenaventura Bali, 9 Aden verwacht. Bantam, 4 v. Massawa naar Suez. Breda, 6 v. Hamburg te Antwerpen. Bengkalis, 4 v. Pondicherry n. Belawan. Britsum, pass. 6 Malta. Ceronia, 8 v. Willemstad te Stanow verw. Chama, 10 v. Fao te Rotterdam verwacht. Celebes, 3 v. Genua naar Hamburg. Clavella, 3 te Port Said. Caltex Roepat, 1 v. Singapore n. Sungei Pakning Cattex elft, pass. 5 Gavdo eil. Caltex Nederland, pass. 4 Kp. St. Vincent. Cistula, 5 v. Singapore n. Fremantle. Cleodora, 5 v. Singapore te Madras. Caltex The Hague. 4 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Utrecht, 5 v. Sidon te Rotterdam. Delfland, 3 430 m. Z.ZW. Teneriffe. Dongedijk, 3 290 m. NW. Flores. Delfshaven. 4 v. Montevideo n. Constatuclon. Dalerdijk, 5 v. Balbao n. Los Angeles. Dar.ae, 5 van Rotterdam. Delft. 6 te Ciistobal. Drente, verm. 6 v. Napels n. Genua. Eendracht, pass. 4 Malta. Etrema, 7 v. Rio de Janeiro te Aruba vei w Eemdijk, 4 van Hamburg te Rotterdam. Esso Den Haag, 4 v. Aruba te Rotterdam. Esso Rotterdam, 3 980 m. NO. Sombrero. Eos, 3 v. Messina naar Palermo. Elmina, 6 te Bordeaux. Enggano, 4 v. Zanzibar n. Aden. Friesland, (SSM), 5 v. Casablanca n. Nederland Fairsea, 5 300 m. W. t.Z. Kangeroe eil. Graveiand 3 te Jta.ial. Geomitra. 5 v Thameshaven te Curag-- Garoet, 3 260 m. W. Minicoy n. Ad,. Gooiland. 4 v. Hamburg te Brake. Gaasterland, 5 v. Paranagua te Santos Groote Beer, 4 v. New York n. R'dam. Groote Kerk, 5 te Durban. Gordias, 4 v. Gibraltar n. Antw. Heemskerk, 4 v. Melbourne naar Adelaide. Haarlem. 4 v. Amsterdam te San Juan. Helena. 3 v. Cumana naar Cuparo. Hera, 3 v. Buenaventura te Guayaquil verw. Hydra, pass. 3 ten Z. Grand Cayman eil. Hecuba, 3 700 m. NO. Antigua. Hersilia. 3 240 m. NO. St. Maria. Helder, 6 te Antwerpen. Hathor, 4 v. Carthagena te Lissabon. Hector. 5 v. Piraeus te Alexandrië. Indrapoera, S 240 m. O. Dondrahead. Jupiter. 4 van Rotterdam. Jagersfontein, pass. 3 Dakar naar Kaapstad. Joh. v. 01 denbarncvelt4 Enggano eil. gepass. Kota Agoeng, 3 4.30 u. v. Suez. Karaton, 3 te Balikpapan. Kertosono, 2 440 m. W.t.N. Johnston eil. Kieldrecht, 6 te Hongkong. Kola Baroe, 5 v. Suez te DJedidah. Kota Iwten. 6 v. R'dam te Tj. Priok. Kedoe. wordt 15 v. Hollandia te R'dam verw. Leuvekerk, 4 v. R'dam n. Calcutta via Marseille Luna, 3 van Volos naar Thessaloniki. Linge, 4 van Gefle te Zaandam. Lombok. 1 v. Portland Oreg n. San Francisco. Lmdekerk, 3 v. Port Said n. Hamburg. Laurenskerk, 4 v. R'dam te Hamburg. Lekhaven. 3 510 m. O.t.N. Belle Isle. Liseta, 3 in Golf v. Thailand. Laertes, 6 v. Singapore te Port Swettenham. I.angkoeas. 5 te Port Said. Larenberg. 4 v. Casablanca n. Nederland. Leerdam. 5 van Antwerpen n. Halifax. Leopold skerk. 6 te Aden. Lieve Vrouwekerk, 4 v. Aden n. Muscat. Lissekehk, pass. 5 Ouessant. Loenerkerk, 5 te Santander. Laagkerk. 4 v. Calcutta te R'dam. Loosdrecht, 4 v. Amsterdam n. Genua. Loppersum, pass. 6 Finisterre. Maasdam ,3 v. New York naar R'dam. Manoeras, 3 v. Belawan naar Colom. Mentor, pass. 3 San Miguel n. Antw. Muiderkerk, 4 te Vizagapatam. Murena, 5 v. Curasao te Madras verw. Madoera, pass. 3 Straat Messina. Marin, 1 te Houston. Marisa, 2 v. Singapore n. Pulusambu. Marpessa, 3 350 m. ZO. Torrestraat. Metula, 3 dwars Cp. Comorih. Mi tra, 1 te Pulubukom. Maashaven, pass. 5 Ouessant. Maasland. 6 te Recife. Macuba, 4 v. Port Sudan. Malea, 5 v. Jarrow on Tyne n. Rotterdam. Meliskerk. pass. 5 Ouessant. Modjokerto. 5 v. Antwerpen te R'dam. Maas. 6 v. Bari te Triest verwacht. Merwede, 6 te Antwerpen. Molenkerk, pass. 6 Ouessant n. Antw. Nigerstroom, 3 v. W. Afrika te Amsterdam. Noordam, 3 680 m. W. Scilly's. Nestor, 5 v. Barbados te Trinidad. Nieuw Amsterdam, vertr. 6 v. R'dam n. N. York Ootmarsum, 3 v. New Orleans n. Jacksonville Orion, pass. 3 Gibraltar. Omala, 6 v. Ortpirie te Singapore verw. Ondina, 6 v. Malta te Beyrouth. Oranje, 5 120 m. N.t.O. Massawa n. Suez. Ovula, 5 v. Stanlow naar Rotterdam. Oberon. 6 v. Curasao n. A'dam via Antw. Oranjefontein', 6 v. East London te Port Elizabeth. Prins Fred. Willem, 1 van Montreal. Prins Willem V, 3 590 m. O. Belle Isle. Pygmalion, 4 v. Maracaibo te Aruba. Papendrecht, 5 v. R'dam te Rastanura. Poseidon, 4 te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso, 4 v. Port .Alfred te R'dam Rotula, 4 v. Vado te Alexandrië verwacht. Rossum, pass. 3 Ouessant. Reyniersz, 4 te Makassar. Ruys, 3 270 m. O.NO. Durban. Radja, 5 te Port Said. Ridderkerk, 6 te Fremantle. Rijndam, 5 v. Southampton. Rijnkerk, 4 op rede Dar es Salaam. Rijnland, 5 v. Amsterdam te Buenos Aires. Roepat, 4 v. A'dam n. Indonesië. Singkep, pass- 4 Gibraltar n. Antw. Saidja. 3 rede Muntok. Slamat. 3 690 m. W. Minicoy. Straat Soenda. 2 v. Adelaide n. Fremantle. Scherpendrecht, 3 420 m. NO. Belem. Siberoet, 3 v. Palembang naar Soerabaja. Stad Breda, pass. 3 Beachyhead. Stad Leiden, 3 600 m. W.t.Z. Flores. Stad Viaardingen, 3 720 m. W.t.Z. Cp. Wrath. Stanvac Pendopo, 4 v. Singapore te Sungeigerong Stentor, 3 180 m. Z. St. Maria. Salawati, 4 te Bahrein. Salland, 6 v. Victoria te Ilheus. Saparoea, 6 v. Damman te Rastanura. Sarangan. 6 Kaapstad verw. Sibajak, 5 720 m. NO.t.O. Sombrero eil. Sloterdijk, pass. 5 Malta n. Halifax. Soestdijk, 5 v. Pladju n. Cheribon. Stad Arnhem. 5 v. Gibraltar. Straat Soenda, 6 v. Adelaide te Fremantle. Sumatra. 5 v. Soerabaja naar Semarang. Stad Maassluis, 4 v. R'dam n. Lulea. Stad Schiedam, 5 v. Lulea te VJaardüngen. Stad Maastricht, verm. 6 v. Savona n. Casablanca Thalatta, 3 van Amsterdam n. Curasao. Taria, pass. 3 Kp. Finisterre. Tegelberg, 3 v. Tj. Priok naar Manilla. Tero, 3 te Dar es Salaam. Tamo, 3 270 m. O. Savanna. Tara, 3 280 m. Z. Cp. Farewell. Teireslas, 4 v. de rede v. Belawan te Belawan haven. Tjibantjet, pass. 4 Okinawa. Tjipondok, 4 v. Singapore te Port Swettenham Tjibadak, pass. 3 Str. Banka. Tjiluwah. pass. 3 ten O. Palawan. Trompenberg, 3 430 m. ZW. Flores. Talisse, 6 v. Amsterdam te Tj. Priok. Tarakan, 4 v. Semarang n. Cheribon. Ternate, 6 v. R'dam te Tj. Priok. Teucer, 4 v. Port Said naar Liverpool. Tjimenteng, 6 v. Port Swettenham te Penang. Tjisadane, 5 te Belawan. Tjitjalcngka, 5 v. Buenos Aires te Rio Grande do Sul. Titus, 5 v. Malta naar Palermo. Tabian, 4 v. Port Said. Utrecht, 5 v. San Francisco te Bombay. Van Riebeeck, 3 v. Amboina n. Sorong. Wirisum, 5 Monrovia verwacht. Winterswijk, 3 v. Rotterdam naar New York. Westerdam, 3 250 m. ZO. Cp. Race. Walngapoe, pass. 3 ten O. Billitcn. Woensdrecht, 3 840 m. NO. Barbados. Weltevreden, 4 v. Belawan n. rede Belawan. Wieldrecht, 5 v. Tj. Uban n. Suva. Willemstad, 5 v. Barbados n. Madeira. Waal, 6 v. Izmir n. Algiers. Waterman, pass. 5 17 u. Ouessant n. Curagao. Willem Ruys, pass. 6 5 u. Kp. Finisterre. IJsel, 3 v. Amsterdam te Hamburg. Zeeland (SSM). 3 160 m. N.NO. Finisterre. Zuiderkruis, 5 290 m. O.NO. Cp. Race. Zaan, 6 van Kotka te Amsterdam. Zijpenberg, 4 v. Melil'la te Amsterdam. Zonnewijk, 11 v. Montreal te R'dam verw. De Heer en Mevrouw VERWEY-LATENSTEIN geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter ELLA NORA Haarlem. 6 Oct. 1952. Linnaeuslaan 8. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze lieve man en vader ALBERTUS VAN RIESSEN in de leeftijd van 53 jaar. Zij die hem gekend heb ben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. A. van Riessen- Lan geveld J. H. van Riessen en Verloofde G. van Riessen Haarlem, 5 Oct. 1952. Middenweg 165. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 9 October a.s. te 11.30 u. op de Noorderbegraaf plaats. (Alliance Frangaise .Genootschap Nederland-Frankrijk") Haarlem Le Mercredi 8 Octobre 1952, a 8 h. du soir au Musée Frans Hals Klein Heiligland, Haarlem Conservateur des Musées de la Ville de Paris. Sujet: Secrétariat: Spaarnelaan 8, Haarlem, tel. 34031 Woensdagavond 8 Oct. a.s. in de Begijnhofkapel te Haarlem TOESPRAAK te houden door A.C., één der geestelijke leiders van „De Grotere Wereld". Sluiting der deuren 8 uur. Toegang vrij. Tot onze grote ontsteltenis bereikte ons heden het zeer droevige bericht dat bij een noodlottig ongeval om het leven zijn gekomen onze medewerkers HERMAN BEST HANS WEMPE PIET GORTZAK Hun trouw en voorbeeldige plichtsbetrachting zullen ons steeds bijblijven. DIRECTIE N.V. FRANKEN'S BROODFABRIEKEN Haarlem, 5 October. Door een noodlottig ongeval kwamen heden drie van onze collega's plotseling om het leven: HERMAN BEST HANS WEMPE PIET GORTZAK Het waren vrienden waaraan wij vele goede herinne ringen hebben. PERSONEEL FRANKEN'S BROODFABRIEKEN BLOEMENDAAL HAARLEM HEEMSTEDE Bloemendaal. 5 October. Het bestuur van de afdeling Haarlem van de Ned. Chr. Bakkersgezellenbond geeft kennis van de plotselinge dood van twee van haar leden: H. J BEST H. WEMPE Moge God de nabestaanden troosten. Haarlem. 5 October. op het orgel in de Grote Kerk. Kaarten aan de kerk verkrijgbaar. Kapel Minahassastraat. Woensdag 8 Oct. Aanv. 8 u. Stichting „PETRA". Bijzondere Opwekkingssamenkomst op Dinsdag 7 Oct. 's avonds 8 uur. in de Noorderkapel Minahassastraat. Spreker Broeder LIESMAN uit Wup- pertal (Duitsl.) Onderwerp: Jezus Christus, gisteren en heden dezelfde. Hebr. 13:8. Te bereiken met busl. 1, 5, 6, Rijwielstalling aanwezig. IDe cursussen Typen en/of Steno beginnen 10 Oct. Aanmelden uiterst 9 October. Haarlem, Oude Gracht 71, Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming ons betoond bij het overlijden van onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder NELLY VAN GILSE VAN DER PALS echtgenote van Willem Dyserinck betuigen wij u onze welge meende dank. N. Stomps-Dyserinck Mr. B. W. Stomps en kleinkinderen. Aerdenhout, October 1952. PRAKTIJK HERVAT Dr Behrendt Adviezen en behandeiin- van alle voorkomende Bur. Kraneveld, Zylweg 21, kant. 9-5; 's av. 7-8. Tel. 20707 velleman koopt' gebruikte meubelen v.. oge prijzen 'ijlstraat 62, Hrl. Tel. M)637 Overal te ontbiede* zullen voortaan, ingevolge de nieuwe sluitings voorschriften VAN WAVERENs Koninklijke GraanhandelN.V. gevestigd te Haarlem. Buitengewone Algemene Ver gadering van Aandeelhouders op Donderdag 23 October 1952 des voormiddags 11.15 uur ten kantore der vennoot schap. Agenda: Benoeming van een vierde Commissaris. Aandelen moeten uiterlijk 20 October a.s. worden gedepo neerd bij de Twentsche Bank N.V. Amsterdam of ten kan tore der vennootschap. DE RAAD VAN COMMISSARISSEN Wij presenteren een tweetal van ori?- nieuwe modellen met typisch Franse details Twee exclusieve modellen i i uit onze collect- DEUX PIECES zuiver wollen afghalaine met plissé rok, in gris-perl, F 2 O 7' steenrood, reseda en zwart 1. jJ TEDDY MANTEL in zuiver wollen alpacca, in C qq gtis-perl, camel en reebruin 'n.- HOUTPLEIN 10 HAARLEM Plus-Beau maakt (Jw figuur: Juist voor figuren die een kleine rorreetie vragen, is zo'n Plus-Beau corset ideaal. De onberispelijke asvorm maakt dat het leerlijk steun geeft zónder Uw beweging te belemmeren. En door het mooie, degelijke materiaal en door de zorgvuldige afwerking gaat het jaren Elegant corset in mooie satijnstof met elastieken inzetscls, mg geveterd ƒ75,95 32 filialen Haarlem - Gr, Houtstraat 71 - Tel. 15020 Opgericht in 1886 DINSDAG. WOENSDAG EN DONDERDAG, 3 DAGEN DUS: WOLLEN, ZIJDEN EN KATOENEN COUPONS TEGEN ENORM LAGE PRIJZEN U| WULLUN

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 8