BOEKHOUDEN 20 KORTING Zwitsersche Brieven aan de redactie Sigarenwinkeliers zijn ontstemd Rapport over dekking der pensioenlasten Bennebroek Halfweg Lisse Haarlemmermeer Zandvoort IJmuiden „De beste jaren van ons leven" J. Sevensma Rijwielen Haarlems Muziekinstituut INSTITUUT PONT men rem s4> vyfcf )ENTJE 7 Verkoop buiten de winkels om wordt steeds groter Indische ambtenaren eisen salaris over bezettings periode Brand in chemische fabriek te Groningen Haarlemse firma maakt betonwerk Slotermeer Haarlemse bookmaker ook in appèl veroordeeld Katholieke middenstanders vergaderden Waarnemend directeur van de suikerfabriek Schaakclub Lisse Oefening van het Rode Kruiskorps Aardappeltelers vergaderden Storm sloeg dak tegen de straat SCHEEPVAART BABY-PIANO Joh. de Heer CENTRA Ze gaan jaren mee ADVERTEERT IN DIT BLAD VOLKSWAGEN DE LUXE 1950 f 39" Verkrijgbaar bij Uw opticien I Plaats j 3n GRC Uitsluitend morgen Woensdag TIJDELIJK STOMEN COLBERT- en MANTEL- COSTUUMS ^2.95 LAATSTE WEEK REGENJASSEN §£0" 3.35 DINSDAG 7 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Amsterdamse Vereniging van Siga renwinkeliers heeft een motie aangenomen waarin wordt' gezegd „dat de bona-fidc detailhandel in tabaksfabrikaten op ern stige wijze geschaad wordt door de manier waarop de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 wordt toegepast, hetgeen tot gevolg heeft, dat de verkoop van sigaren en sigaretten buiten de sigarenzaken om een steeds gro ter omvang aanneemt. Het is een onrede lijke eis te verlangen, dat de sigarenwin kelier aan alle voorschriften van de Ves- tigings-, de Tabaks- en de Winkelsluitings wet heeft te voldoen, terwijl daarentegen steeds meer groepen van personen, onder nemingen en instellingen (ook rijks-, ge meentelijke en particuliere) in de gelegen heid worden gesteld tabaksartikelen aan het publiek of aan personeel te verkopen, zonder dat voor hen de wettelijke bepalin gen en voorschriften van kracht zijn." De regering wordt verzocht maatregelen te nemen om aan deze wanverhouding een einde te maken door de huidige Vestigings wet toe te passen op een manier, dat deze bescherming biedt aan degenen voor wie deze wet in het bijzonder in het leven is geroepen. Het Comité Civiele Vorderingen, dat is ingesteld om de belangen van de voor malige Nederlands-Indische ambtenaren te behartigen, heeft mr. K. van Rijckevor- sel opdracht gegeven per exploit bii het parket van de Hoge Raad de Staat der Nederlanden te sommeren vóór 15 Novem ber het over de Japanse bezettingsperiode verschuldigde salaris, dat destijds zulks in tegenstelling met het marinepersoneel aan de Indische ambtenaren niet werd uitgekeerd, alsnog te doen uitbetalen, of zich daartoe bereid te verklaren. Bij ge breke daarvan wordt de staat op 18 No vember gedagvaard voor de rechtbank te 's-Gravenhage. Hedenmorgen om kwart over elf is bij de Chemische fabriek N.V. A Gruno aan het Winschoterdiep te Groningen een he vige brand uitgebroken. Zij woedde het felst in een fabrieksruimte, waarin be- sproeiïngsmiddelen voor landbouwers wa ren opgeslagen. Voorts bevond zich veel zwavel in deze ruimte. De rookontwikke ling was zo sterk dat de brandweer ge bruik maakte van gasmaskers. Een der brandweerlieden is door de ont wikkelde dampen bedwelmd geraakt. Hij moest naar een ziekenhuis worden over gebracht. Het personeel van de fabriek heeft de voorraden natrium naar Buiten gebracht. Na een half uur was de brandweer het vuur meester. Aan de firma Oddens' Betonbouw te Haarlem werd heden het maken van de betonwerken in de tuinstad Slotermeer, voor welk werk vandaag de eerste paal wordt geslagen, opgedragen. Het Amsterdamse Gerechtshof heeft vanmorgen het vonnis van de Utrechtse politierechter tegen de Haarlemse be drijfsleider J. K. bevestigd. K. had appèl aangetekend tegen een vonnis: van twee maanden voorwaardelijk en tweehonderd gulden boete, dat hem was opgelegd wegens het opzettelijk ge legenheid geven tot hazardspel bii paar denrennen. Doodstraf. De toevoeging door het hoofdbestuur van de Nationale Federatieve Raad naar aanleiding van het onderhoud van Voormalig Verzet met minister Donker, in het Haarlems Dagblad van 6 October, geeft wel blijk van een totaal gemis aan in zicht in de mentaliteit van een individu als Lages. Wanneer Lages het lijden van zijn slacht offers voor ogen zou hebben, dan zal hij daarover, evenmin als bij het bedrijven van zijn misdaden, berouw tonen. Wat een naïviteit dat te veronderstellen! Integendeel zal hij zich daarover, evenals toen, bij voortduring verlustigen. De enige recht vaardige straf is de doodstraf, want men schijnt niet te weten, dat dit betekent dat God hem dan een straf zal toedienen, die duizend maal zwaarder is, dan het leed dat hij aan zijn slachtoffers heeft bedreven. L. DERENS Doodstraf. „Met de lippen eren zij mij, maar met hun hart zijn ze nog verre van mij Het is mij altijd nog onbegrijpelijk, dat er nog zoveel wezens (met opzet spreek ik hier niet van „mensen") rondlopen, die ge regeld in massa de kerken binnengaan en dan toch nog durven te protesteren tegen gratieverlening. Ja, zelfs hoor of lees ik nog niets van enige kerkelijke instantie, die- juist het woord van Liefde verkondigt, zoals onze Heiland Jezus Christus als voorganger ons daarop steeds heeft gewezen. Ook staat er geschreven: „Niet 7 maal, doch 70 x 7 maal hebben wij te vergeven," hetgeen wil zeggen dat wij altyd moeten vergeven. Voorts kan men dit gezegde in zichzelf versterken met: „Waar haat in de mens is, kan God niet wonen." Zeker is levenslange gevangenisstraf veel zwaarder, doch dan stelt men de moorde naar in de gelegenheid voor een oprecht berouw, waarmede hem zijn zonden zijn vergeven en dan kan het zijn dat de bege nadigde moordenaar deze opsluiting niet meer als een straf van anderen ziet, maar dat hij die straf zelf op zich heeft geladen. Immers, het kwaad straft zichzelf! Kunnen zij, die hun medemens de dood straf toewensen, zichzelf wel „mens" noe men? Laat ons allen de hand in eigen boe zem steken! Weg met de doodstraf! C. H. W. H. R. De door de staatscommissie voor de pen sioenwetgeving ingestelde subcommissie, welke belast was met de bestudering van het vraagstuk van de dekking van de pen sioenlasten, heeft thans rapport uitge bracht. De voorzitter der staatscommissie, prof. dr. G. A. van Poelje, die ook voorzitter der subcommissie is, hei'innert er aan, dat het beginsel van de fondsvorming de grond slag is van de in de wet neergelegde rege ling. Hij merkt op, dat van zuivere hand having van dit beginsel in de loop der ja ren geen sprake is geweest. Het kapitaal van het fonds bedraagt thans ongeveer 1,5 milliard, dat is de helft van hetgeen, dat naast de toekomstige bijdragen tot dek king van de berekende verplichtingen no dig zou zijn. De subcommissie heeft bij haar onderzoek tot punt van uitgang genomen het in de geldende pensioenwet neergelegde finan cieringsstelsel, namelijk dat van de fonds vorming. De subcommissie is tot de con clusie gekomen, dat handhaving van het huidige financieringssysteem het meest aangewezen is. Vooropstellende, dat de bijdragen der organen (rijk, provincies, gemeenten, wa terschappen, naamloze vennootschappen) bij veronderstelde constante koopkracht van het geld volledig dekking behoren te bieden voor de in de toekomst te verwach ten last wegens tot de pensioenregeling nieuw toetredenden, zijn verschillende op lossingen denkbaar tot dekking van 't hui dige fondstekort. De subcommissie noemt ten eerste aanzuivering van het tekort, ten tweede een jaarlijkse extra storting in het fonds ter grootte van de rente op het tekort van de laatste wetenschappelijke balans, en ten derde uitdrukkelijke aanvaarding van de overheidsaansprakelijkheid voor de pensioenen, voor zover zij door het belegde kapitaal niet zijn gedekt. De eerste van deze oplossingen moet naar het oordeel der subcommissie worden ver worpen. De tweede zou een extra last op de overheidsinkomsten leggen van naar voorlopige raming tenminste 27 millioen per jaar. De derde oplossing is in verschil lende vormen mogelijk. Het verdient volgens de subcommissie aanbeveling de binnen afzienbare tijd be schikbaar komende gegevens af te wach ten omtrent de financiële positie van het pensioenfonds per 1 Januari 1950. Thans beschikt men slechts over de gegevens van de negende wetenschappelijke belans (per 31 December 1945). Verwacht kan worden, dat de situatie sindsdien belangrijk is ge wijzigd. Onder voorzitterschap van de heer F. G. Lommerse kwam Maandagavond de afde ling Bennebroek-Vogelenzang van de Ka tholieke Middenstandsbond in het R.K. Verenigingsgebouw bijeen. Als spreker trad op de heer A. de Gruy- ter uit Den Haag die de noodzakelijkheid van de oudedag-voorziening, ook voor de zelfstandige ondernemer besprak. Een bedrijf kan door een góedgevoerde af- schrijvingspolitiek daarvoor de juiste basis bieden. Men ,moet er echter wel voor zorgen dat men dan ook inderdaad het afgeschreven bedrag reserveert en dus niet in het huishouden gebruikt, zoals helaas te veel middenstanders doen. Als afgevaardigde naar de centrale raadsvergadering op 15 October werd aan gewezen de heer W. v. d. Reep. Besloten werd zo spoedig mogelijk een actie voor St. Nicolaas op touw te zetten waarvoor de volgende week een vergadering met alle middenstanders zal worden gehouden. Per 1 October is als waarnemend direc teur van de Suikerfabriek „Holland" te Halfweg de heer W. H Ogeigssen benoemd. De heer Ogeigssen is enige jaren geleden reeds als productie-chef aan de „Holland" werkzaam geweest. Hij vertrok naar het buitenland om daar gedurende enige tijd te werken in gelijksoortige industrieën. Na zijn terugkeer kon hij zijn nieuwe functie bij de „Holland" aanvaarden en de op het ogenblik gaande campagne is de eerste onder zijn leiding. De plaats van de in Augustus j.l. over leden directeur, de heer C. P. Sonneville, blijft voorlopig nog open, al ligt het in de bedoeling dat de heer Ogeigssen die ter zijner tijd zal gaan innemen. Men deelde ons nog mede, dat de Sui kerfabriek „Holland" van de regen der laatste weken grote hinder ondervond. Men was door de zeer vertraagde aanvoer van bieten zelfs gedwongen tot langzaam dx-aaien over te gaan. Overigens zijn de eerste resultaten van de campagne, zowel wat de kwaliteit der aangevoerde hoeveel heden bieten, als het suikergehalte betreft, zeer bevredigend. Uitslagen van de bordenwedstrijden van de schaakclub Lisse luiden: C. Boogerd—W. van Beek M>; J. Boogerd—C. v. 't Wout afg.; A. Vei-doesB. L. Hooier 01: M. Ver meel—H. van Wamel 10; J. v. d. Voort—P. van Tol 1—0; J. Bos—H. den Butter 0—1; M. v. d. BeekG. Horsman 0—1; C. v. d. Tang— A. Knol 10; G. Vei-meij—J. van Koppen 0—1; A. SnelA. Kroschel 1—0; P. van Stam H. Eijskoot 01'; H. Eijskoot jr.A. van Pijpen afg.; L. SchravendeelJ. Koppenaal afgebroken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Martina Alida Maria. d. van Th. W. Dofferhof en M. J. v. d. Aart; Char lotte Joanna Maria, d. van G. J. M. Vreeburg en M. J. Lefeber; Petronella Maria Jacoba d. van Th. Zwetsloot en M. E. Jelierse; Ro bert Dirk Poul. z. van L. Vergunst en S. Laman; Maria Judith, d. van P. J. v. d. Wolf en C. van Vliet; Johannes, z. van J. M. Ver- meij en C. G. de Groot; Alexander Abraham Jozef. z. van K. J. v. d. Hoorn en A. C. War- mei-dam; Cornelis, z. van C. Steinmcier en A. Meijer; Nicolaas Leonardus Johannes Maria, z. van W. Th. C. Broekhof en E. M. van Rooien. GEHUWD: P. van Hecke en A. H. Warmer dam; C. Raaphoi-st en M. v. d. Meer; I. Zirk- zee en C. de Vries. OVERLEDEN: Maria Johanna Cats, wed. van K. de Groot, oud 86 j.; Elisabeth Booms, echtg. van G. B. van Meijgaarden, oud 68 j. COLLECTE VOOR RECLASSERING. De in Lisse gehouden collecte voor de Nationale Reclassering voor alle gezindten heeft 172,61 opgebracht. Op Zaterdag 25 October om drie uur, zal het Rode Kruiskorps Haarlemmer meer een oefening houden. Hieraan zullen deelnemen de détachementen Badhoeve dorp-Sloten, Hoofddorp, Nieuw Vennep en Zwanenfourg-Halfweg. De plaats van de oefening is de omgeving van Halfweg en Zwanenburg. Aan het publiek zal ge legenheid worden gegeven alle onderde len hiei-van te zien. Zo zal het b.v. zijn toegestaan een bezoek te brengen aan het op te richten noodhospitaal. In hotel Keur kwam Maandagavond de Zandvoortse Volkstuinders- en Aardap peltelersvereniging in vergadering bijeen. Deze vereniging, die in het begin van de zomer van dit jaar opgericht is met onge veer 40 leden, zag intussen haar aantal leden stijgen tot 87 (de vele nieuwe aan meldingen van de avond niet meegere kend). Ruim 50 leden waren ter verga dering aanwezig. Voorzitter was de heer J. Koning. Statuten en huishoudelijk re glement wei-den met algemene stemmen goedgekeurd. Vervolgens kwam aan de ox-de het ant woord, dat de vereniging van de Planten- ziektekundige dienst in Wageningen had ontvangen op een vraag om een expert van deze- dienst dit naxaar voor de ver eniging uiteen te laten zetten wat ter be strijding der aardappelmoeheid mogelijk is. De Plantenziektekundige dienst deelde mede, dat in 1953 de besmet verklaarde gronden voor aardappelteelt wellicht vrij gegeven worden. Pas na het vei-strijken van de vijfjarige periode hetgeen in het najaar van 1953 het geval zal zijn zal hiervoor een nieuw onderzoek worden gehouden en een nieuwe beslissing wor den genomen. In principe verklaarde men zich echter wel bereid, een lezing over dit onderwerp nog in het najaar te hou den, indien de vereniging dit, gezien in het licht van deze omstandigheden, alsnog zou wensen, hetgeen men echter niet ver wachtte, omdat tóch niet voor 1954 bij een eventuele gunstige beslissing, geteeld zal kunnen worden. De -vergadering besloot de dienst alsnog uit te nodigen een lezing te houden. Van de telers, die dit jaar clandestien aardappelen geteeld haddexi op besmet vex-klaarde grond, kregen er drie een proces-verbaal. Zij zullen zich Woensdag voor het Kantongerecht te Haarlem voor deze clandestiene teelt moeten verant woorden en verdedigd worden door mr. Cohen. De vereniging besloot de afloop van deze processen af te wachten alvorens hierover nader van gedachten te wisselen. De gedachte, om de kosten van deze pro cessen eventueel voor rekening der ver eniging te nemen en deze niet ten laste van de telers te laten komen, vond alge-, mene bijval. Tenslotte besloot men een brief te rich ten tot de directie van de Amsterdamse duinwaterleiding, om te vragen, of deze bereid is gronden beschikbaar te stellen in de duinen bij Zandvoort voor de teelt van aardappelen, daar deze gronden niet tot het besmet verklaarde gebied behoren. Zodra hierop een antwoord ontvangen is zullen de telers opnieuw in vergadering bijeen komen. Met twee daverende klappen, die de om wonenden even aan een mijnontploffing deden denken, is vannacht gedurende de felle storm het dak van een onbewoonde ruïne op de hoek van de Visseringstraat en de Frogerstraat in oud-IJmuiden op stx-aat gewaaid. Het eerste deel van het dak kwam volgens „oor'-getuigen om kwart over elf naar beneden: het viel echter in het huis zelf en bleef halverwege de bovenverdie ping hangen, maar de voorkant van het dak sloeg tegen twaalf uur met een smak in de Visseringstraat, waar op dat uur gelukkig niemand liep. Een paar ton stenen en bal ken ligt in een chaotische stapel uiteenge slagen. Al lang heeft dit pand zoals zovele in oud-IJmuiden in een erbarmelijke toe stand verkeerd en de tientallen kinderen, die dag in, dag uit in deze buurt tussen de troosteloze bouwvallen spelen, lopen er eigenlijk voortdurend gevaar. In de ochtendux-en heeft ir. H. Dammers, de directeur van het Bedrijf Openbare Werken de ravage in ogenschouw genomen. Een minder ernstig gevolg van de storm is een verbroken bovenleiding voor de electriciteits voorziening aan de Zeeweg geweest: een snevende boom raakte het net, maar de schade kon gauw hersteld worden. Aagtekerk, 5 v. Singapore n. Ilo Ilo. Aalsum, 3 v. Cochin n. Bombay en Karachi. Aibireo, 5 v. Victoria te Santos. Alchiba, 4 v. Pto AJegre n. Montevideo. Alioth, 5 v. Bahia te Rio de Janeii-o. Alkaid, 6 v. Calcutta. 6 v. Colombo te Madras. Annemkerk, 6 v. Melbourne te Sydney. Arendsdijk, 4 te Montevideo. Amstelstad, pass. 5 Charleston. Axeldijk, pass. 5 Bermuda n. Le Havre. Alphacca, 4 te Buenos Aires. Arkeldijk, 3 v. Norfolk te Mobile. Arendskerk, 6 v. Colombo naar Aden. Aagtedijk, 5 Victoria gepass. Aardijk, 5 720 m. o.t.N. Bermuda. Abbedijk, 5 220 m. Z.ZW. Bermuda. Aalsdijk, 5 95 m. Z. ZO. Sable eil. Alnati, 5 Rio de Janeiro verw. Adinda. 5 v. Bangkok te Pladju. Agamemnon, 4 v. Aruba naar La Guaira. Agatha, 6 v. Saigon te Pladju verw. Alamak, 4 nog te Khorramshar. Aldegomda, 4 v. Telokanson n. Pladju. Alphard, pass. 5 ten NO. S2 Arnor, 5 van Tamger naar Algiers. Antonia, 5 van Pladju naar Soerabaja. Armille, 5 v. Tiilatjap te Pladju. Amedijk, 5 v. R'dam te Hamburg. Abbekerk, pass. 6 Gibraltar naar Genua. Andijk, pass. 6 ten O.NO. v. d. Bermuda. Alhena, 2 te Montevideo. Almkerk, 6 van Rotterdam naar Hamburg. Almdijk, 6 v. Mobile te New Orleans. Ariadne. 4 v. Port au Prince te New York. Angos. 6 van Bremen naar Hamburg. Akkrumd'ijik, 6 van Tanga tie Mombassa. Amstetpark, 8 v. Norfolk voor IJm. verw. Boissevain, 6 v. Mauritius te Lorenzo Marques. Boschfontein, 4 v. Southampton, n. Marseille. Boskoop, vertr. 6 v. Esmeraldas n. Buenaventura Bali, 9 Aden verwacht Bantam, 4 v. Massawa naar Suez. Breda, 6 v. Hamburg te Antwerpen. Bengkalis, 4 v. Pondicherry n. Belawan. Bandjerma&in, 6 v. Singapore te Tj. Priok. Batoela, 6 v. Inobonto te Menado. Baud, 4 v. Soerabaja naar Semaranig. B a wean, 4 v. Padang naar Tj. Priok. Blijdendijk, 5 540 m. ZO. Cp. Race. Bontekoe, 6 v. Parepare te Balikpapan. Bunabaai, 5 v. Padang naar Benkulen. Bantam, 5 t.h.v. Port Soedan naar Suez. Blnlamg, 5 950 m. O.t.N. Toklo. Bonaire, pass. 5 Start Point. BWtar, 6 v. Marseille n. Alexanidrië. Baarn, 6 vain Cristobal n. Curasao. Bllliton, 3 v. Portland Oreg te San Francisco. Britsum. 9 v. Sorol te Alexandirië verw. Caltex elft, pass. 5 Gavdo eil. Cistula, 5 v. Singapore n. Fremantle. Caltex The Hague, 5 25 m. W. Casquets. Congostroom, 3 te Accra. Coryda, 5 van Pladju te Tj. Priok. Celebes, pass. 5 Kp. Palos naar Hamburg. Ceronia. 5 540 m. NO. Fayal. Caltex Nederland, pass. 6 ten NW. Kp. Fiwisterre Chama, pass. 6 Kp. Fimisterre. Cleodora, 6 van Madras naar Calcutta. CaMislo, 7 v. Swansea te Montreal verw. Caltex Utrecht, 6 v. Rotterdam n. Sldion. Castor. 6 v. Pto Plata n. Amsterdam via Antw. Cottica, 6 v. Paramaribo n. Plymouth. Delfshaven, 4 v. Montevideo n. Constitucion. Dalerdijk, 5 v. Balbao n. Los Angeles. Danae, 5 van Rotterdam. Delft, 6 te Cristobal. Drente, verm. 6 v. Napels n. Genua. Duivendrecht, 5 150 m. O. Madeira. Dongedijk, 5 600 m. NO. Flores. Drente, 6 v. Napels naar Genua. Elrnlna, 6 te Bordeaux. Enggano, 4 v. Zanzibar n. Aden. Briona, 5 v. Singapore te anker Miri. Esso Rotterdam, 5 415 m. N. Sombrero. Eos, 5 t.h.v. Bierta n. Oran. Eendracht, 7 v. Rotterdam te Alexandrië. E-na, 6 van Balikpapan n. Singapore. Esso Den Haag, 6 v. R'dam n. Aruba. E trema, 7 van Rio de Janeiro te Aruba. Edam, 4 te Norfolk. Friesland, (SSM). 5 v. Casablanca n. Nederland Felipes, 5 v. Haiphong n. Pladju. Friesland (KRL), 5 v. Tegal te Semarang. Fairsea, 6 te Melbourne. Gaasterland, 5 v. Paranagua te Santos. Groote Kerk, 5 te Durban. Gordias, 4 v. Gibraltar n. Antw. Groote Beer, 6 160 m. Z.t.O. Sable eil. Garoet, pass. 6 Kp. Guardafui n. Aden. Glessula 6 v. R'dam n. Newcastle. Helder, 6 te Antwerpen. Hathor, 4 v. Carthagena te Lissabon. Hector, 5 v. Piraeus te Alexandrië. Helena, 5 v. Carupano te Port of Spain. Haulerwijk, 5 150 m. O.NO. Great Yarmouth. Hersilia, 5 170 m. Z.t.W. Fayal. Hoogkerk, 5 dwars Oostpunt Kreta. Hecuba, pass. 6 Guadeloupe n. La Guaira. Heelsum, 6 v, R'd'am naar Houston. Ilestia, 6 v. Amsterdam naar Bremen. Hermes, 5 v. Banranquilla n. Philadelphia. Indrapoera, 6 280 m. W. Safoang n. Belawan. Ittersum, 7 van Rotterdam naar Lulea. Joh. v. Oldenbamevelt, 4 Enggano eil. gepass. Jagersfontein, 5 200 m. ZW. Monrovia. Jupiter, pass. 5 Kp. de La Hague. Kieldrecht, 6 te Hongkong. Kota Baroe, 5 v. Suez te Djeddah. Kota In,ten, 6 v. R'dam te Tj. Priok. Kedoe, wordt 15 v. Hollandia te R'dam verw. Kalimantan, 4 v. TJ. Priok te Pankal Pinang. Kasimbar, 4 v. Soerabaja n. Panarukan. Kertosono, 4 700 m. NW. Honolulu. Kota Agoeng, 6 van Djeddah. Laertes, 6 v. Singapore te Port Swettenham. Langkoeas, 5 te Port Said. Larenberg, 4 v. Casablanca n. Nederland. Beerdam, 5 van Antwerpen n. Halifax. Leopoldsikerk, fi te Aden. Lieve Vrouwekerk, 4 v. Aden n. Muscat. Loenerkerk, 5 te Santander. Laagkerk. 4 v. Calcutta te R'dam. Loppersum, pass. 6 Finisterre. Lawak, 4 500 m. W. Midway eil. Leuvekerk, 5 25 m. W. Guernsey n. Marseille. Loosdreoht, pass. 5 Dover n. Genua. Lutterkerk, 4 nog te Baodarshapur. Lindekerk, 5 dwars Westpunt Kreta. Liseta, 4 150 m. W.ZW. Kp. Cambodia. Leerdam, pass. 6 Lands End n. Halifax. Lekhaven, 8 v. R'dam te Monitreal verwacht. Lissekerk, 6 v. Penz. Golf te Rotterdam. Lombok, 7 Los Angeles verwacht. Langkoeas, 6 13 u. v. Port Said n. Djeddah. Luna. 6 v. Thessaloniki te Istanboel. Maashaven, pass. 5 Ouessant. Macuba, 4 v. Port Sudan. Modjokerto, 5 v. Antwerpen te R'dam. Merwede, 6 te Antwerpen. Molenkerk, pass. 6 Ouessant n. Antw. Mataram, 5 nog te Bandarshapur. Mirza, 7 te Balikpapan verw. Musi, 6 v. Pamgikalpiuang te Pankanbaru verw. Maasdam, 5 140 m. W. Sablé eil. Manoeran, 5 250 m. W. Sabang n. Colombo. Mltra. 5 60 m. N. Billiton. Myoma, 4 280 m. Z. Bali. MadOera, 6 te Port Said. Mapia, 6 van Halifax n. Alexandrië. Marisa, 6 v. Singapore n. Kaapstad. Mentor, pass. 6 Ouessant, Me tula, 6 v. Colombo. Matea, 6 v. Jarrow on Tyrne tet Rotterdam. Maasland, 6 van Recife. Marken, 4 v. Tj. Priok naar R'dam. Maas, 6 van Bar! te Triest. Mariekerk, 7 v. Antwerpen te Amsterdam. Melis'kerk, 7 te Antwerpen. Noordam, 4 290 m. W.t.Z. Scilly's. Nieuw Amsterdam, 7 te Le Havre. Nestor, 7 v. Trinidad naar Paramaribo. Oma la, 6 v. Ortpirie te Singapore verw. Ondina, 6 v. Malta te Beyrouth. Ovula, 5 v. Stanlow naar Rotterdam. Oberon, 6 v. Curasao n. A'dam via Antw. Ophir, 4 v. Muntok naar Belawan. Oranjestad, 5 Finisterre gepass. Oranje, 7 te Suez. Oranjefontein, 6 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Papendrecht, 5 v. R'dam te Rastanura. Poseidon, 4 te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso, 4 v. Port Alfred te R'dam Plancius, 6 v. Soerabaja te Makassar. Prins Willem II, 5 420 m. W. Valentia. Pema, 4 v. Pladju te Tj. Priok. Prins Willem V. 5 560 m. W.t.N. Cp. Clear. Prins Willem III, 2 te Montreal. Prins Willem IV, pass. 6 Anti Cosü eil. Radja, 5 te Port Said. Ridderkerk, 6 te Fremantle. Rijnkerk, 4 op rede Dar es Salaam. Rijnland, 5 v. Amsterdam te Buenos Aires. Roepat, 4 v. A'dam n. Indonesië. Reyniersz, 6 v. Makassar te Soerabaja. Riouw, 4 v. d. rede v. Bitung n. Taruna. Ruys, 4 180 m. W.ZW. Zuidpunt Madagascar. Rossum, pass. 6 Kp. Finisterre. Rondo. 4 v. New Orleans naar Galveston. Rijndam, 6 v. Cobh. Salawati, 4 te Bahrein. Salland, 6 v. Victoria te Ilheus. Saparoea, 6 v. Damman te Rastanura. Sarangan, 6 Kaapstad verw. Sloterdijk, pass. 5 Malta n. Halifax. Soestdijk, 5 v. Pladju n. Cheribon. Stad Arnhem, 5 v. Gibraltar. Straat Soenda, 6 v. Adelaide te Fremantle. Sumatra, 5 v. Soerabaja naar Semarang. Stad Maassluis, 4 v. R'dam n. Lulea. Stad Schiedam, 5 v. Lulea te Vlaardangen. Sabang, 5 v. Pontianak op rede Pemangkat. Saidja, 5 v. anker Pladju. Siberoet, 6 v. Palembang te Soerabaja verw. Silingdoeng, 6 v. Lombok te Makassar verw. Sinabang, 5 v. Benkulen naar Padang. Stad Alkmaar, 5 60 m. W. Bergen. Stad Vlaard'ingen, 5 300 m. Cp. Wrath. Stanvac Benekat, 4 v. Sungelgerong n. Tj. Uban Stanvac Pendopo, 7 van Sungeigerong te Belawan Stanvac Talang Akar, 5 te Sungeigerong. Swartenhondt, 5 op rede Menado. Scherpendreoht, 4 330 m. N.t.W. Fort Aleza. Stad Breda, 5 390 m. W. Scilly's. Stad Leiden, 5 110 m. NW. Flores. Straat Banka, 4 Mosselbaai gepass. Straat Makassar, 5 dwars Zuidp. Formosa. Sibajak, 6 390 m. NO.t.O. Sombrero eil. Salland. 7 te Bahia. Stad Dordrecht, 5 v. Gibraltar. Stad Maastricht, 6 v. Savona naar Casablanca Talisse, 6 v. Amsterdam te Tj. Priok. Ternate, 6 v. R'dam te Tj. Priok. Teucer, 4 v. Port Said naar Liverpool. Tjimenteng, 6 v. Port Swettenham te Penang. Tjisadane, 5 te Belawan. Tankhaven III, 6 te Port Swettenham. Tjibantjet, 6 v. Kobe te Hongkong. Tjiluwah. 5 v. Makassar te Hongkong. Tjipondok. 5 v. Balikpapan n. Zamboang. Tabinta, 4 360 m. Z. St. Helena. Taria, 5 Ouessant gepass. Telamon, 4 270 m. N.t.W. Mona eil. Thalatta, 5 120 m. ZW. Ouessant. Themisto, 5 In Str. Hudson. Tjlwangi, 4 dwars Kp. Padaran. Tongkol, 4 400 m. W. Sabang n. TJ. Priok. Trompenberg, 5 730 m. O.t.N. Bermuda. Tarakan, 7 v. Semarang te Tj. Priok. Tawali, 6 v. Tj. Priok naar Cheribon. Thalatta, pass. 6 Kp. Finisterre n. Gibraltar. Tibia, 6 v. Pulusambu naar Hongkong. Tablan, 7 van Bombay te Bari. Tjitjalengka, 7 v. Rio Grande do Sul te Monte video verwacht. Titus, 6 van Palermo naar Bari. Utrecht, 5 v. San Francisco te Bombay. Weltevreden, 4 v. Belawan n. rede Belawan. Wieldrecht, 5 v. Tj. Uban n. Suva. Waal, 6 v. Izmir n. Algiers. Waikeo, 6 v. Soerabaja te Makassar verw. Waiwerang 4 v. Soerabaja n. Bcnoa. Waingapoe, 4 Banka gepass. Winterswijk, pass. 5 Start Point. Waterman, 6 180 m. NW. Fimisterre. Waterland, 7 te St. Vincent. Willem Ruys, 6 dwars v. Oporto n. Port Said. Willemstad, 6 330 m. N.NO. Barbados. Winsum, 6 v. Monrovia n. Freetown. Woensdrecht, 7 van Bremen te Curasao. Westerdam, 6 v. Rotterdam te New York. IJsel, 6 v. Bremen naar Amsterdam. Zaan, 6 van Kotka te Amsterdam. Zijpenberg, 4 v. Melilla te Amsterdam. Zonnewijk, 11 v. Montreal te R'dam verw. Zuiderkruis, 6 660 m. O.NO. Cp. Race. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje HERMAN WIM H. Horjus J. M. Horjus- van den Bijlaard Guusje D. S. M. Rautauparapat 3 Oct. 1952. De heer en mevrouw C. BOS—ECKHARDT geven met grote blijdschap kennis van de voox-spoedige geboorte van hun dochter ANNE-MARGREET Slingerweg 6, Aerdenhout. Heemstede Minerva Tei. 34345 Woensdag 8 en Donderdag 9 Oct., 8.15 uur tevens Woensdagmiddag 2.30 uur het bekende filmwerk (The best years of our lives" met MYRNA LOY en FREDERIC MARCH. Plaatsbespreken dagelijks van 103 uur. 14 j. VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637. Overal te ontbieden. Door een noodlottig ongeval werden heden van ons weggenomen onze dierbare kinderen, broer en zuster oom en tante HANS WEMPE oud 28 jaar en TRiJNIE WEMPE—VAN LUIJKEN oud 25 jaar. Hun zwaar bedroefde ouders, zusters en zwager H. L. F. van Luijken C. M. van Luijken Oudijk Dini en Piet Schalkwijkerstr. 39zw. Haarlem, 5 October 1952. De stoffelijke overschotten zijn opgebaard in de rouw kamers Zijlweg 63. bezoeken van 2—4 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 9 October a.s. te 2 uur op de Noorderbegraafplaats. P. Wempe T. WempeVisser S. B. Osterthun—Wempe D. Osterthun Pietje Hoogerwoerdstraat 19 Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. Donderdag 9 Oct., 8 uur: Zangkoor DE LOFSTEM. 'n Bijzondere aanbieding NIEUWE (import) tegen lage prijs. Vraagt inlichtingen. REGENTESSELAAN 24 bij L. v. M. Den Haag. zonder vooruitbetaling f 3 per week KENNEMERPLEIN 1 Haarlem. W. C. v. d. Laan Chirurg AFWEZIG TOT 16 OCT. RECTIFICATIE In de gisteren geplaat ste advertentie van het staat o.m. Rhythmische waardigheid. Dit moet echter zijn Rhythmi sche vaardigheid. In de laatste regel ont- oreekt het tel. no. Deze regel gelieve men als volgt te lezen: Aan melding ook tclef. (15691) Wilhelminastr. no. 51. PRACMKEXAMEN JUNI OF DEC. 1955 1 lesavond v. 1 of uur. - Aanv. 13 Oct. Lesg. 10.- of 6.50 p.m. Oude Gracht 71, Haarl. AANKONDIGING. Bij exploit van 6 October 1952 van mij deurwaarder ten verzoeke van Pieter Haan te Haarlem (procureur Mr. M. D. Proper) werd El vira Frieda Anni Stier te Schkeuditz opgeroepen om bij procureur te verschijnen voor de Rechtbank te Haar lem op 23 December 1952 te 10 uur ter zake van de ont kenning der wettigheid van haar kinderen Else Elvira Sita en Stefan Alfons. C. H. Erbrink. deurwaarder. ia» fjfiBBI Rijwicllamp Ayy Cjf 18.75-18.25-17.75 9 P Let op het merk VT! van particulier. Uitstekend onderhouden. Geen gebreken Rio Grandelaan 53, Overveen Tel. 24588. Wederom Gerzon* .exclusieije' deze elegante wollen japon in moderne tinten bre/en en focf-r gen/e/er} van hef u/fz/cbf, dank zg Ut* De ideale br// wor veraf en d/chfbt fae/ïe ui!voering. v- g- g- V. Zoekt U een vrien delijk en bekwaam meisje om U een behulpzame hand te bieden? U kent de zekere weg naar succes OP STOMEN (UITGEZ. BEDDEN EN TAPIJTEN) WASSEN STOMEN VERVEN Filiaal Haarlem: Barrevoetestraat 23 Telefoon 15900

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3