Frankrijk wil UNO in Tunis buiten de deur houden Chinezen weer in offensief, bestandsconferentie verdaagd Perzië antwoordt op nota's van Engeland en Amerika Generaal Eisenhower had in Europa moeten blijven Treinramp bij Londen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Pinay redt Schumans hoofd door dit onverzoenlijk standpunt Geen toegang voor UNO-commissies Mr. dr. B. J. Stokvis treedt uit de C.P.N. Strijd in Korea laait op Amerikaanse tankers zouden onderweg zijn om olie te halen Aannemer beboet met f 2500.-- Nieuwe directeur bij postkantoor Haarlem Het woord is aan Haarlemse monteur viel door garagedak Drievoudige botsing, reeds 50 doden Haarlemse stoker van oplichting verdacht Opnieuw regen en wind Beter nieuws uit de Saar Hof acht opzetten ontoelaatbaar Narriman wil niet scheiden Hij overleed korte tijd later Meerderheid van het publiek meent: Nederlandse tanker vroeg hulp 67e JAARGANG No 77 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 8 OCTOBER 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG 237 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) Na een vacantie, die bijna drie maanden heeft geduurd, zijn gisteren de beide Franse kamers voor het eerst weer bijeen gekomen. Het aangekon digde offensief tegen minister Schuman, dat het kabinet-Pinay de laatste dagen ernstig leek te kunnen bedreigen heeft echter niet plaats gehad. Het is intussen mogelijk, dat een der volgende dagen nog een aanval, in het bijzonder uit de Gaullistische hoek, op Schuman zal worden beproefd. Maar gevaar heeft de regering daar nauwelijks meer van te duchten. Pinay heeft de rechtse oppositie de wind uit de zeilen genomen, door inzake Tunis, dat met het oog op de zitting van de UNO, die Dinsdag gaat beginnen, het meest urgente probleem was, een veel scherper stand punt in te nemen. De Franse ministerraad heeft namelijk besloten geen enkele inmenging van de UNO in Noord-Afrika te zullen aanvaarden. Deze beslissing houdt in, dat Frankrijk, in tegenstelling met het voor nemen, dat Schuman algemeen werd toegeschreven, zich zal verzetten tegen elke poging om de kwesties-Tunis en -Marokko op de UNO-agenda geplaatst te krijgen. Wanneer dit verzet, waarbij de Fransen op de steun van Engeland en ook van België rekenen, niet met succes zal worden bekroond, hetgeen gezien de Amerikaanse houding voor de Fransen valt te vrezen, dan zullen zij zich bepalen tot een verdediging van de politiek, die ze tot nu toe in hun protectoraten in Noord- Afrika hebben gevoerd. Aan eventuele debatten zullen de Franse afgevaardigden echter niet wensen deel te nemen. Mocht de UNO tot bepaalde stappen willen be sluiten, dan staat haar dat natuurlijk vrij, maar ze behoeft dan op geen enkele me dewerking van Frankrijk te rekenen. Eventuele commissies van goede diensten, zoals de UNO die indertijd in het Indone sische conflict heeft ingesteld, zullen niet op Frans gebied worden toegelaten. Dit zijn in grote lijnen de instructies, die de Franse delegatie naar New York van de regering meekrijgt. Zij zullen nog nader worden uitgewerkt en daarna zal premier Pinay het Franse standpunt in een per soonlijke brief ter kennis van president Truman brengen. Frankrijk heeft zijn houding tot de UNO en indirect Amerika dus zeer duidelijk verscherpt. Terwijl de socialisten, tot wie de laatste weken op dit punt Schuman leek over te hellen, ad viseerden een principieel debat voor de UNO te aanvaarden, stonden de Gaullis ten op het standpunt, dat onder geen be ding Frankrijk op de bank der beschul digden plaats zou mogen nemen. Deze Gaullistische these is nu dus vrijwel door de regering overgenomen, alleen met dit verschil, dat officieel niet met een defi nitieve breuk met de internationale orga nisatie wordt gedreigd. Wel zeggen de Fransen onder bepaalde omstandigheden bij voorbaat hun gehoorzaamheid aan de UNO op. Het ziet er naar uit, dat Schuman met de concessies, die Pinay uiteraard ook uit zijn naam aan de rechtse oppositie heeft gedaan, zijn persoonlijke positie althans voorlopig weer heeft gered. Noord-Afrika is ongetwijfeld altijd het zwakke punt in de politiek van de Quai d'Orsay geweest, voornamelijk ook omdat Schuman, geab sorbeerd door Europa, eenvoudig niet over de tijd beschikte deze problemen zelf te behandelen, Vandaar het gebrek aan vaste lijn, waaraan de Franse poli tiek hier al jaren lang duidelijk te lijden had en vandaar ook het onweerlegbaar fiasco, waarmee die politiek nu wordt be kroond, nu de Bey en zijn aanhangers er in zijn geslaagd de UNO voor hun zaak te interesseren. Een bemoedigend teken voor de rege ring is, dat over de Saar weer een vleugje hoop is ontstaan, nu Adenauer is terug gekomen op zijn voorstellen, die prof. Hallstein vorige Donderdag in Parijs had toegelicht. De Duitse kanselier heeft na melijk laten weten, dat door de Franse minister die voorstellen verkeerd zouden zijn uitgelegd. Zoals men zich herinnert heerste Donderdag in Parijs algemeen de indruk, dat voorlopig weinig kans op een overeenkomst over het Saarprobleem be stond, dat Duitsland zich uitsluitend be reid had getoond, zo dacht men althans in Parijs, aan een oplossing mee te werken, die slechts voor de duur van een vijftal jaren geldig zou zijn. Om twee redenen achtten de Fransen dit onaanvaardbaar. In de eerste plaats, omdat het Saarland in dat geval gevaar liep een haard van onrust te blijven, waardoor en dit is het tweede motief ook moeilijk uitvoering zou kunnen worden gegeven aan de Luxemburgse be slissing van de zes ministers, die inhield, dat in Saarbrücken de zetel van de Hoge Autoriteit van het Schuman-plan geves tigd moest worden. Deze bezwaren heeft Schuman direct vorige week Adenauer al in een brief medegedeeld en daarop is gisteren dus weer een Duitse reactie gevolgd. Volgens Adenauer zou dus de Franse minister de Duitse zienswijze niet goed hebben begre pen. Het was namelijk helemaal niet de bedoeling van Adenauer na 5 jaar de Saarkwestie opnieuw aan de orde te stel len. Die 5 jaar moesten worden be schouwd, zo is nu in Bonn medegedeeld, als een eerste periode in het Europeani- satie-proces, in navolging van het Schu- manplan, dat immers ook in verschillende étappes is ontworpen. In Parijs hecht men grote betekenis aan deze Duitse opheldering, waardoor de weg tot nieuwe onderhandelingen wordt geopend, en ook in Saarbrücken moeten Adenauer's mededelingen een zeer goede indruk hebben gemaakt. Dat blijkt wel uit het voorstel, zo wordt hier opgemerkt, van de Saarlandse premier Hoffmann om de verkiezingen voorlopig nog even uit te stellen. Mr. dr. Benno J. Stokvis heeft ter ken nis van het partijbestuur der Communis tische Partij Nederland gebracht, dat hij voor het lidmaatschap der partij bedankt. Mr. Benno Stokvis is van 1946 af gedu rende zes jaar lid geweest van de C.P.N.- fractie der Tweede Kamer. Bij de jongste verkiezingen voor de Tweede Kamer had mr. Stokvis een zo danige plaats op de C.P.N.-candidatenlijst gekregen, dat zijn herverkiezing uitgeslo ten moest worden geacht. Mr. Stokvis was onder meer lid van de Parlementaire En quête-commissie, die een onderzoek instelt naar het regeringsbeleid in de jaren 1940- 1945. De reden van zijn uittreden uit de C. P. N. wenst hij niet bekend te maken. (Reuter). Chinese troepen, die thans hun grootste offensief van dit jaar uitvoe ren, zijn er hedenochtend vroeg in geslaagd de geallieerde stellingen voor Tsjorwon in de West-Koreaanse frontsector te door breken. De geallieerde infanterie levert thans slag om vorderingen in de richting van haar stellingen op de „Witte Paard"- berg, ten noordwesten van Tsjorwon, te beletten. De bezitter van deze stellingen beheerst de hoofdweg naar Seoel. Ongeveer 15.000 man Chinese troepen hebben bij de eerste aanvallen, die Maan dagnacht begonnen, zeven geallieerde voorposten onder de voet gelopen. Volgens een geallieerde schatting zijn meer dan 1.300 Noordelijken gesneuveld bij de aan vallen op de berg „het Witte Paard" en de bergkam, die „Pijlpunt" wordt genoemd. De gevechten aan het centrale front ten Noord-Westen van Jontsjon spelen zich hoofdzakelijk rondom deze hoogten af. Voorts zijn, naar van geallieerde zijde wordt verklaard, nog honderden Noorde lijken gesneuveld in de strijd, die langs tweederde van het front is ontbrand. Besprekingen verdaagd De Koreaanse wapenstilstandsbespre kingen, die heden na een pauze van 10 dagen te Panmoendjom werden hervat, zijn door het opperbevel van de U.N.O. Het gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de zaak tegen zes aan nemers, die allen door de economische kamer van de rechtbank te Utrecht waren vrijgesproken van de hun ten laste gelegde overtreding van het Prijsvoi-mingsbesluit 1941, door het berekenen van zogenaamde opzetten in de inschrijvingsbedragen. Het hof veroordeelde de aannemer, die als laagste inschrijver de bouw van een tehuis voor bejaarden te Mijdrecht had uit gevoerd en van de opzet de overige vijf had doen profiteren, tot een boete van 2500. De vijf mede-inschrijvers werden vrij gesproken. De procureur-generaal had tegen ieder van de zes een boete van 6000 geëist. In het arrest van het hof wordt gezegd, dat de opzettelijkheid van het opnemen van een opzetbedrag van ruim 47000 in de in schrijving, bewezen werd geacht. De prijs was gevormd in strijd met de eisen van het algemeen belang. De opzet achtte het hof hierin een ontoelaatbaar element, ondanks het verweer van de aannemers, dat dit systeem reeds zeer lang in hun kring wordt toegepast. Het opzetsysteem leidt gemakkelijk tot misstanden, aldus het hof. TEHERAN (A.F.P. en Reuter). De Perzische premier, Mossadeq, heeft gister middag de Britse zaakgelastigde, Middle- ton, en de Amerikaanse ambassadeur, Hen derson, het Perzische antwoord op de jongste Brits-Amerikaanse nota overhan digd. Middleton verbleef drie kwartier bij de premier. Na hem kwam Henderson. De inhoud van de nota zou pas hedenmiddag laat bekend worden gemaakt. Een Perzische functionaris heeft te Te heran verklaard, dat de Amerikaanse olie magnaat William Alton Jones, voorzitter van de „Cities Service Corporation" uit rusting heeft gezonden, nodig voor de olie industrie. Het materiaal, dat reeds is aan gekomen, was gezonden op verzoek van de Perzische oliemaatschappij. Inmiddels zijn in de Amerikaanse en Britse pers berichten verschenen, dat tank schepen van onafhankelijke Amerikaanse maatschappijen naar Perzië onderweg zijn om olie in te nemen. In een hoofdartikel van de „New York Times" wordt gezegd, dat het er naar uitziet, „alsof de Britse pogingen om de uitvoer van Perzische olie te beletten, op het punt staan te misluk ken, of tenminste bloot zullen staan aan een vastberaden aanval. De grote Ameri kaanse maatschappijen zijn uiteraard sterk gekant tegen het aanmoedigen van de Perzen in welke vorm dan ook. Als Perzië er in slaagt om ongestraft een geldig con tract te verbreken, zou dit wellicht de Ara bische landen of Venezuela op een idee kunnen brengen". In een soortgelijk bericht in de te Lon den verschijnende „Evening News" wordt nog gezegd, dat de Amerikaanse autoritei ten haar best doen, het gebeuren geheim te houden, terwijl zij belangstellend nieuwe ontwikkelingen in het oliegeschil afwach ten. Bevoegde kringen te Londen zijn van mening, dat, als de berichten juist blijken te zijn, het oliegeschil in een nieuwe en in ieder geval moeilijke fase komt. Onver schillig of het om Amerikaanse dan wel andere tankschepen gaat, zo zegt men, de „Anglo-Iranian" is vastbesloten de eige naars van deze schepen voor het gerecht te dagen teneinde haar rechten op de Per zische olie te verdedigen. voor onbepaalde tijd uitgesteld. De bekend making geschiedde, nadat geallieerde en Noordelijke onderhandelaars 63 minuten vergaderd hadden. Tien dagen geleden hadden de geallieer den drie voorstellen ingediend voor een op lossing van de kwestie der repatriëring van krijgsgevangenen het enige belang rijke punt, dat een wapenstilstand in de weg staat. In Noordelijke radio-uitzendin gen is het aanbod van de U.N.O. van de hand gewezen. Later is medegedeeld, dat het opperbevel van de U.N.O. verdere onderhandelingen nutteloos acht, totdat de Noordelijken hetzij de voorstellen der geallieerde dele gatie met betrekking tot de krijgsgevange- nerücwestie hebben aangenomen, hetzij betere voorstellen hebben ingediend. A;an het front hebben de Noordelijken voor de tweede opeenvolgende nacht langs de gehele linie golven soldaten de geallieer de stellingen doen aanvallen. Het U.N.O.- hoofdkwartier in Seoel raamde, dat in de afgelopen 24 uur de Noordelijke artillerie bijna 100.000 granaten afschoot op de ge allieerde stellingen. Hedenochtend vroeg hernieuwden 2000 communisten de aanval op de berg „Het Witte Paard". Kort na middernacht hadden de aanvallers de top van de heuvel be reikt, doch zij werden toen door een ge allieerde tegenaanval teruggedreven. Het zwaarst werd gevochten aan het Zuidelijke uiteinde van de nabijgelegen heuvel „Pijl punt", waar de Franse troepen hevige aan vallen afsloegen. De Franse troepen, die numeriek veel zwakker waren, hielden stand ondanks het feit, dat de lopen der machinegeweren roodgloeiend stonden. LAUSANNE (A.F.P.) Ex-Koningin Narriman van Egypte verklaarde gister middag tegenover een correspondent van A.F.P. te Lausanne, dat de berichten uit Cairo, die melding maakten van een mo gelijke echtscheiding „geheel en al vals zijn" en dat zij over enige uren naar Italië zou terugkeren. De nieuwe voorlopige voorzitter van de Wafd-partij, Abdel Salam Fahmy Gomaa, heeft tegenover de pers verklaard, dat de Wafd-partij haar strijd volgens de richt lijnen vastgesteld door haar stichter Saad Zaghloel en gevolgd door Nahas, zal voort zetten. Ahmed Aboel Fath, hoofdredacteur van het blad „Al Misri", heeft officieel zijn uittreden uit de Wafd bekend gemaakt met de mededeling: „De Wafd kan niet verder voortbestaan zonder Nahas". De directeur-generaal van de P.T.T. heeft de benoeming bekrachtigd van de heer J. W. van Schaik tot directeur van het postkantoor te Haarlem. De heer Van Schaik, die thans inspecteur bij het Hoofdbestuur der P.T.T. in Den Haag is, volgt op 1 November de huidige directeur, de heer C. Bakker die met pen sioen gaat, op. De Wafd heeft besloten zijn bestaan voort te zetten zonder Nahas, die sinds lang haar leider was. Hij wordt opgevolgd door Abdel Salaam Fahmy Gomaa, een lid van de oude garde van de Wafd en voorzitter van de ontbonden kamer van afgevaardigden. Foto: Abdel Salaam Fahmy Gomaa. Nietzsche: Men mag iemand alle kwaad ver wijten; maar in de wijze, waarop men dat doet, moet men zijn ijdel- heid weer overeind weten te hel pen. Gistermiddag omstreeks drie uur viel de 18-jarige Haarlemse monteur J. A. Nierse door een dak van asbest-golfplaten op de betonnen vloer van de garage Rotteveel aan de Dr. D. Bakkerlaan in Bloemendaal. nij werd zo ernstig gewond, dat hü kort na zijn overbrenging naar het Grote Gast huis in Haarlem is overleden. De jongeman, die bij dit Bloemendaalse bedrijf in dienst was, had de opdracht ge kregen om de goten van de garage schoon te maken. Hij maakte hier een begin mee, doch begaf zich even later op het dak, waar hij voor zijn werk niet behoefde te zijn. De chef-monteur, die het merkte, zei hem dat hij onmiddellijk van het dak moest gaan. Asbestplaten zijn namelijk niet tegen het menselijk gewicht bestand. Hij had dit nauwelijks gezegd toen de jongen viel en door het dak stortte. Het Nederlands Instituut voor de Pu blieke Opinie heeft onlangs aan vele man nen en vrouwen de volgende vraag gesteld: „Wat is naar uw mening beter voor ons land, dat Eisenhower in Europa werkzaam gebleven was of dat hij president wordt van de Verenigde Staten?" In het begin van dit jaar is een ongeveer gelijkluidende vraag gesteld, voordat Eisenhower zijn candidatuur voor de Ame rikaanse presidentsverkiezingen bekend gemaakt had. De antwoorden zijn: Begin 1952: Nu: Eisenhower in Europa 40% 22% Eisenhower president der Verenigde Staten 10% 18% Maakt geen verschil voor ons land12% 12% Geen oordeel 38% 48% Het N.I.P.O. heeft ook gevraagd „Waar om". Van hen, die menen dat het beter ge weest was als Eisenhower in Europa was gebleven, antwoordde 48 procent: „Hij is meer geschikt voor het leger dan voor het presidentschap. Hij had beter legeraanvoerder kunnen blijven. Hij is een beste generaal." Daarop volgt 13 procent, die antwoordde: JU11! vmmmm Nadat H.M. de Koningin Dinsdagmiddag tuinstad Slotermeer had geopend bood de familie Vesseur haar bloemen aan op de drempelvan een „deur", gevormd door 120 jóngens en meisjes. LONDEN (Reuter). De Britse spoor wegen melden, dat hedenmorgen bij een botsing in de Londense voorstad Harrow, waarbij twee sneltreinen en een locaaltrein betrokken waren, ongeveer vijftig personen om het leven zijn gekomen en honderd personen gewond. Het aantal slachtoffers kan echter nog groter blijken te zijn. De nachtexpres uit Schotland reed in op een locaaltrein, die naar men vreest veel schoolkinderen vervoerde. Direct daarop botste een sneltrein, die op weg was naar Manchester op de twee vernielde treinen. De twee locomotieven van deze sneltrein drongen in het perron, waar honderden arbeiders stonden te w-achten op een onder grondse trein. Het ongeluk gebeurde kort na 8 uur. Het station werd het toneel van een ont zettende verwoesting. Verscheidene rijtui gen schoven over andere heen. De voetbrug over het spoor werd vernield. De kolen wagen van een der locomotieven stak bo ven de wrakstukken, waaruit rook en stoom opstegen, uit. Een Katholieke geestelijke en een officier van het Leger des Heils wrongen zich tus sen de ravage om stervenden bij te staan. Dokters gaven ernstig gewonden morfine- injecties voor zij werden vervoerd naar het ziekenhuis. De vernielde stationsklok gaf het juiste ogenblik aan, waarop het ongeluk gebeur de: 8 uur 19. In de nachtexpress zaten de passagiers toen juist aan het ontbijt. In de negen wagons van de locaaltrein bevonden zich naar raming 700 a 800 passagiers, velen opeengedrongen in overvolle coupés. Anderhalf uur na het ongeluk waren reeds zestig gewonden naar ziekenhuizen overgebracht. Sommigen van hen moesten met behulp van snijbranders worden be vrijd. Brandweerlieden blusten de brandende kolen, die onder de wrakstukken verspreid lagen. Naar verluidt bevonden zich onder de slachtoffers vele soldaten, die op weg waren naar Schotland. STOCKHOLM (Reuter) Een Neder landse tanker heeft gisteravond nabij Oeregrund voor de Zweedse Oostkust noodsignalen uitgezonden. Zweedse sche pen zijn uitgevaren, maar konden de tank boot wegens zware zeeën eerst niet iden tificeren. Het Zweedse persbureau T.T. meldde later, dat de naam van het om hulp vragen de schip „Heemskerk" luidt. Het schip, dat 315 ton meet en eigendom is van een Rot terdamse rederij, zou niet in gevaar zijn. „Hij kent Europa, hij is goed met de toe standen in Europa op de hoogte, hij is de beste man voor Europa." Acht procent is van mening: „Jammer voor Europa dat hij weg is, hij gaf rust en zekerheid, hij had hier het vertrouwen." Zij, die menen, dat het beter is voor ons land dat Eisenhower president van de V.S. wordt, vinden dat in de eerste plaats omdat dat „in het voordeel van Europa is," „Hij zal Europa wel helpen." (Genoemd door 27 procent van deze mensen). De tweede reden, door 20 procent van hen genoemd is: „Hij zal een goed presi dent zijn, een goed leidsman." „Een goede president heeft ook voor ons veel waarde." De derde reden is, dat zij in Eisenhower als president bij een eventuele oorlog een militair deskundige zien. „In deze toestand is het beter een militaire deskundige als president van de V.S. te hebben," ant woordt 11 procent. Men ziet in Eisen hower blijkbaar in de eerste plaats de militaire deskundige. Dat geldt zowel voor hen, die graag Eisenhower in Europa had den willen houden als voor hen, die hem graag als president van de Verenigde Staten zien. Een stoker uit Haarlem, die door de Heemsteedse politie in arrest was genomen omdat hij verdacht werd van een oplich ting van vijftig gulden ten nadele van een Heemstedenaar, is gisteren aan de Haar lemse politie overgegeven. Hij wordt er namelijk ook van verdacht, dat hij een bejaarde vrouw heeft opgelicht voor ongeveer honderd gulden. Hij zou ge weten hebben dat de vrouw dat bedrag van een garagehouder te vorderen had. Door een valse verklaring op te stellen, waarin hij het deed voorkomen dat hij namens de vrouw dat bedrag kon innen, zou hij de garagehouder bewogen hebben de honderd gulden aan hem af te dragen. De stoker is geen onbekende van de politie. Het weer in ons land blijft onder invloed staan van een stroom van depressies, waarvan de laatste twee van IJsland naar de Noordzee trokken en ons buiïg weer met tijdelijk stormachtige winden bezorg den. Een rug van hoge druk, die vanmor gen boven de Britse eilanden lag en een tijdelijke weersverbetering veroorzaakte, wordt opnieuw gevolgd door een actieve depressie, die morgen haar invloed ook over ons land zal uitbreiden, zodat de wind en de regenkansen weer zullen toe nemen. Doordat de depressies die van IJs land naar de Noordzee trekken steeds ge volgd worden door een uitval van koude polaire luchtmassa's, blijven de tempera turen bij ons beneden normaal. Maar niet alleen in ons land is het koud voor de tijd van het jaar. In Noord-Scandinavië, dat op het ogenblik geheel buiten de invloeds sfeer van de depressies is gelegen, kon de lucht de laatste weken naarmate de zon aan kracht verloor, regelmatig verder af koelen, zodat daar reeds volop winter heerst. coocooooocc»ooooooooocxx»GOoaoooooc»ex?r*»ry>?or*xxo'T>o TOENEMENDE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Half tot zwaar bewolkt en overwegend droog weer. In het binnenland van nacht tijdelijk zwakke, overigens ma tige tot krachtige, langs de Wadden- kust wellicht tot hard toenemende wind tussen West en Zuid-West. De zelfde of iets hogere temperaturen. 9 October Zon op 6.54 uur, onder 17.59 uur. Maan op 21.12 uur, onder 14.21 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 8 October Hoog water: 6.32 en 18.53 uur. Laag water- 2.17 en 14 29 uur Donderdag 9 October Hoog water: 7.19 en 19.40 uur. Laag water: 2.54 en 15.09 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1