VSV en NEC delen de punten in uiterst saaie wedstrijd Gevallen stoottroepers herdacht Moerdijkbrug wordt binnenkort vervangen Stierf Jeanne d'Arc niet op brandstapel? Geen doelpunten in Velsen MAANDAG 13 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Voetbalwedstrijd gestaakt wegens overlast WD-raadsleden in Utrecht bijeen Vragen van CPN over Urkers in Argentinië Tilburg heeft reeds 500 „BB"-vrijwilligers Mgr. W. J. M. van Kester tot bisschop gewijd Michael Redgrave komt „De Koopman" zien Aanwinsten voor twee dierentuinen Fraude bij militaire leveranties Kerkelijk Nieuws Haagse Comedie met Engels blijspel Verklaring van historicus veroorzaakt opschudding Gewichtheffen Amerikaan Kono verbetert twee wereldrecords Wielrennen Faanhof en Voor ting naar Argentinië Koppel Schulte-Peters faalde in Parijs Overwinningen van Wout Wagtmans in Antwerpen Sport in 't kort SCHEEPVAART De Antilliaanse Regerings-Raad ontving op de ochtend, dat het duizendste retour vliegtuig van de K.L.M. in Curagao aankwam, de directie van het West-Indisch K.L.M.-bedrijf en de bemanning van het vliegtuig „Winschoten", die deze duizendste vlucht maakte. Van links naar rechts op de eerste rij: M. Koster, directeur van de K.L.M., mr. dr. M. F. da Costa Gomez, voorzitter van de Regerings-Raad, A. P. Ruige, gezagvoerder van de „Winschoten". Op de achtergrond leden van de Regerings-Raad en de overige leden van de bemanning van het vliegtuig. Velen waren Zondag naar Leeuwen- beneden gekomen om de gevallen stoot troepers te herdenken. Familieleden der gevallenen, maar ook vele vertegenwoor digers van landen, die in de oorlog met Nederland samen gestreden hebben, waren in het Maas en Waalse dorpje aanwezig om hen te eren, die voor de vrijheid hun leven hebben gegeven. In de R.-K. parochiekerk droeg oud aalmoezenier pater Goosens een plechtige mis op, terwijl ds. Ter Haar Romeney en ds. Schaap elders in een Protestantse dienst voorgingen. In de stoet die daarna, voorafgegaan door de drumband van het regiment stoottroepen naar het kerkhof trok, liepen onder anderen mee generaal-majoor J. G. Warringa, sous-chef van de Generale Staf, die de minister van Oorlog verte genwoordigde en vertegenwoordigers van de minister-president en van de ambassa deurs van Frankrijk, Engeland en Ca nada. Na een kort inleidend woord door de voorzitter van de Bond van Oud-stoot- troepers, de heer B. W. J. Arts, sprak op het kerkhof generaal-majoor (b.d.) J. A. A. Sitsen, oud-commandant van het Derde Militaire Gewest. Hij herinnerde aan het offer, door de gevallenen gebracht en spoorde zijn toe hoorders aan zich paraat te maken, om als zulks nodig is, de zo zwaar bevochten vrijheid opnieuw te verdedigen. Een aan tal „bruidjes" legde ddarna rode, witte en blauwe bloemen op de graven. Diverse kransen werden vervolgens gelegd door hoogwaardigheidsbekleders. Sjef de Groot, voorzitter van de „Stich ting Herdenking Gesneuvelde Stoottroe pers", hield ook dit jaar een herdenkings rede, waarin hij niet alleen stil stond bij het offer der gevallenen, maar tevens wees op het lichtend voorbeeld dat zij gaven. Nadat generaal-majoor Warringa nog het woord had gevoerd sloot de burge meester van de gemeente Wamel deze plechtigheid. Tijdens de ledenvergadering van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs te 's-Hertogenbosch heeft de president-direc teur van de Nederlandse Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander, gesproken over de modernisering der spoorwegen. Hij zeide onder meer dat elf grote spoorbruggen in ons land nog niet definitief zijn hersteld. De grote Moerdijkbrug, welke dateert van 1870, aldus ir. Den Hollander, zal moeten worden vervangen. Met deze werkzaam heden daartoe zou „binnen afzienbare tijd" begonnen worden. De brug, welke de oude Moerdijkbrug vervangen zal, wordt voor zien van een rij vloer met dubbelspoor. Het aspect van de nieuwe brug zal over een komen met dat van de spoorbrug te Dordrecht. Ir. den Hollander zeide te hopen, dat men in Europa zal komen tot een stan daard-type spoorwagons. Van de zeven nieuwe Nederlandse typen zijn er vijf die als Europees standaardtype in aanmerking komen en als zodanig ook reeds zijn aan vaard door de buitenlandse maatschap pijen. Het nieuwe veiligheidssysteem, het zgn. „N-X"-systeem, waarmee 's-Hertogenbosch als eerste station in het land werd uitge rust, wordt thans toegepast op in totaal 240 km van het Nederlandse net. Het zal nog ongeveer tien jaren duren voordat het ge hele net door „N-X" zal 2ijn beveiligd. De voetbalwedstrijd in de vierde klasse D van de afdeling Zuid 1 tussen Waspik en Heukelum heeft Zondagmiddag, kort nadat de tweeëntwintig spelers voor de tweede maal de kleedkamers hadden verlaten, een wat onverwacht slot gekregen. Zestien minuten na de rust de stand was drie-nul voor Waspik kwam de midvoor van Heukelum bij een ogenschijn lijk weinig betekenende botsing ten val, waarna hij languit op de grasmat bleef lig gen. De trainer van Heukelum snelde on middellijk het veld op om te zien wat zijn pupil mankeerde en enkele ogenblikken later betrad nog een persoon het veld, het geen de voorzitter van Heukelum, tevens vader van de speler, bleek te zijn. Ver kwam laatstgenoemde echter niet, want de scheidsrechter wees de man terug. Daar hij bijzonder graag v/ilde weten, wat er .precies met zijn zoon aan de hand was, weigerde deze evenwel de terugtocht te aanvaarden. „Dan staak ik de ontmoeting", sprak scheidsrechter Timmers. Op een vraag van de secretaris van Was pik, waarom de strijd werd afgebroken, gaf de rechtspreker ten antwoord „wegens overlast van het Heukelum-publiek." De voorzitter, de trainer en twee dames, in totaal dus vier personen, hadden Heu kelum op de reis naar Waspik vergezeld. Ongeveer vijfhonderd bewoners uit Waspik en omgeving waren van de gebeurtenis ge tuigen. Op initiatief van de vereniging van staten- en raadsleden van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie is Zondag in Utrecht een vergadering gehouden van WD-gemeenteraadsleden uit gemeenten met meer dan 75.000 inwoners. Het doel was, gezamenlijk overleg te plegen over de behandeling van de gemeentebegrotin gen voor 1953. Ter sprake kwam onder meer de wo ningbouw, waarbij het lid van de Haar lemse gemeenteraad de heer J. Th. Fibbe een uiteenzetting gaf van de wijze waarop door hem in Haarlem de mogelijkheid van bouw van woningen voor „de kleine mid denstander" was geopend. Verschillende vraagstukken met betrekking tot verzor ging van ouden van dagen werden bespro ken. Overgegaan zal worden tot de instelling van een commissie, die de onderwijsvraag stukken, zoals deze in de gemeenteraden aan de orde komen, nader zal bezien. Met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen in 1953 werd besloten een commissie sa men te stellen, ter voorbereiding van de vaststelling van een gemeenteprogram 1953 van de WD. De mogelijkheid om te komen tot een contact tussen de liberale staten- en raadsleden in de verschillende landen van Europa zal onder het oog wor den gezien. Het Tweede Kamerlid, de heer Haken (C.P.N.) heeft de volgende schriftelijke vragen gesteld aan de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Buiten landse Zaken: 1. Is het de ministers bekend, dat de Urker vissers, die bijna een jaar geleden naar Argentinië zijn geëmigreerd, door ont beringen en armoede gedwongen zijn weer naar huis terug te keren? 2. Is het waar, dat deze vissers de laat ste maanden geheel afhankelijk zijn ge worden van particuliere liefdadigheid, om dat de betrokenen zonder middel van be staan zijn geraakt? 3. Is het waar, dat het Nederlandse ge zantschap te Buenos Aires onvoldoende hulp aan de gedupeerde vissers heeft ge boden? 4. Wanneer laatstgenoemde vraag be vestigend moet worden beantwoord, welke maatregelen denken de betrokken minis ters dan tegen bovengenoemd orgaan te nemen? 5. Zijn de beide ministers niet van me ning, dat de regering in deze aangelegen heid in haar plicht is te kort geschoten en maatregelen dient te nemen om de getrof fenen schadeloos te stellen? De voorbereiding van de organisatie be scherming bevolking heeft in Tilburg het blauwdruk-stadium van de „planning" al achter de rug. Het gemeentelijke instructie apparaat, dat de 2400 vrijwilligers, die in Tilburg nodig zijn, moet opleiden, is nage noeg geheel aanwezig, de wijk- en blok hoofden zijn aangewezen en aan het werk gegaan en het oefenmateriaal begint bin nen te komen. Zodra de sociale voorzienin gen voor de vrijwilligers door de regering zijn goedgekeurd, kan het hoofd van de B. B. in Tilburg, de heer A. L. Nouwens, in zijn stad met de officiële werving beginnen. Hij kan op een goede start rekenen, want bij de onofficiële voorlopige werving heb ben zich al 590 vrijwilligers opgegeven. Deze activiteit vindt haar weerspiegeling in de B. B.-tentoonstelling, de eerste in het land, die Zaterdagmiddag in Tilburg werd geopend. Op deze tentoonstelling worden de ge varen tot uitdrukking gebracht welke de burgerbevolking in oorlogstijd bedreigen, alsmede de maatregelen die daartegen te nemen zijn. Het gevaar wordt zeer sugges tief voorgesteld door een aantal modellen van vliegtuigen, die zijn vervaardigd door personeel van de officiers- en kaderschool van de L. S. K. te Breda. In de dekenale kerk te Poeldijk werd Zaterdag onder grote belangstelling mgr. W. J. M. van Kester, titulair bisschop van Legio en apostolisch vicaris van Basan- kusu (Belgische Congo) tot bisschop ge consacreerd. Bij deze plechtigheid trad mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, op als consecrator. Medeconsecratoren wa ren mgr W. P. A. M. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch en mgr J. Reesinck, oud-apotholisch vicaris van Toronto (Uganda) en titulair bisschop van Thinis. De Engelse acteur Michael Redgrave zal Woensdag in de Amsterdamse Stads schouwburg de première van „De Koop man van Venetië" door de Nederlandse Comedie onder regie van .Tohan de Meester bijwonen. De rol van Shylock, die Redgrave het volgend jaar in Stratford zal vervul len, wordt hier door John Gobau gespeeld. Twee Nederlandse dierentuinen hebben gistermiddag hun dierencollectie aanzien lijk uitgebreid. In Artis in Amsterdam heeft de enige oran oetang gezelschap ge kregen van twee jonge oran oetangs: „Sam" en „Sarina', die met de „Celebes" uit Indonesië naar Nederland zijn ver voerd. In hun gezelschap reisden ook twee Gibbons, die eveneens plaats in de Am sterdamse dierentuin hebben gekregen. De „Celebes" had nog een tijger, een beer, 15 Java-apen, 4 casuarissen en 1500 rijst vogeltjes aan boord, die bestemd zijn voor Tilburgs Nationaal Dierenpark. Al deze dieren zijn afkomstig van de dierentuin te Bandung. Mexicaan uit Den Haag reeds maanden in voorarrest Sedert 5 Juli bevindt de 62-jarige koopman D. S., een Mexicaans staatsbur ger, die in Den Haag woont, zich te Rot terdam in arrest. Tegen hem zijn verden kingen gerezen van frauduleuze hande lingen bij leveranties van textiel- en le derwaren aan Nederlandse leger- en lucht machtinstanties. Ook een Nederlandse burger-keurmeester, die geld zou hebben aangenomen om S. terwille te zijn, be vindt zich in preventieve hechtenis. De rijksrecherche heeft het onderzoek in handen. De Mexicaanse gezant in Den Haag heeft nu in opdracht van zijn regering bevreem ding uitgesproken over de duur van dit onderzoek. Hij heeft betoogd, dat dit reeds meer tijd gevergd heeft, dan dat tegen zes Nederlandse zeelieden, die in de af gelopen zomer in Mexico van doodslag werden verdacht. De keurmeester moest in Engeland uit grote partijen dumpgoederen datgene sor teren, wat voor aankoop door Nederland in aanmerking zou komen. Bij levering door S. in Nederland werden deze leder en textielgoeueren opnieuw gekeurd. S. kocht de goederen in Engeland op voor waarde van goedkeuring vanwege de Ne derlandse autoriteiten. S. voert thans aan, dat hij de onkosten voor de keurmeester, vijf pond sterling per dag, moest terug betalen. Hij voegt daaraan toe, dat deze keurmeester financieel niet uitkwam en dat hij, om hem te helpen, hem in de loop der tijden nog ongeveer f 4000.extra heeft gegeven. Hij ontkent de opzet tot omkoping te hebben gehad, omdat hij daarbij geen belang zou hebben, gezien de koop- en leveringsvoorwaarden. De verdenking van opzettelijke leve rantie van ondeugdelijke goederen be treft een restantpartij van ongeveer 3500 oude en nieuwe patroontassen, nadat al voor bijna twee millioen gulden geleverd was. S. beweert nooit klachten gehad te hebben en gearresteerd te zijn, voordat deze restantpartij gewassen en geverfd kon worden afgeleverd. Ned. Herv. kerk Beroepen te Ouwerkerk in Duivenland, E. P. Kluen, vicaris aldaar. Aangenomen naar Hallen, J. G. H. Eg- gink, cand. te Zutphen. Naar Overlang broek als hulppred. G. Grootjans a.s. em. pred. van Amsterdam-Watergraafsmeer naar Lathem R. D. H. Naber, cand. te Gro ningen. Cand. D. M. A. v. Heijlingen hulppred. te 's-Grevelduin-Capelle is in gelijke be trekking benoemd te Klaaswaal, welke be noeming hij heeft aangenomen. Geref. kerken Beroepen te Wetsinge-Sauwerd, C. Mor genstern, cand. te Groningen. De classis Groningen heeft praep. ge ëxamineerd naar art. 8 K.O. en beroepbaar verklaard de heer C. Morgenstern, cand. te Groningen. Bedankt voor Bovensmilde S. Boersma te Oudehorne. Geref. gemeenten Bedankt voor Meliskerke, H. Ligtenberg te Rotterdam-West. Het jubileum van „Het Hoogeland" Het zestigjarig bestaan van „Het Hooge land", Chr. vereeniging tot stichting en in standhouding van arbeidskoloniën, zal Woensdag 3 Dec. a.s. in de grote zaal van Tivoli te Utrecht worden gehouden. Van 25 uur vindt de officiële herdenking plaats. Sprekers in de middagvergadering zullen zijn dr. E. J. Oosterhoff, Chr. Geref. predikant te Utrecht, jhr. H. J. Repelaer van Driel, voorzitter, prof. dr. I. A. Diepen horst van Zeist, die de feestrede houden zal. Na de pauze zullen autoriteiten en af gevaardigden het woord voeren. Het vo caal N.C.R.V.-kwartet zal de bijeenkomst opluisteren. Prof. dr. C. G. Wagenaar, em. predikant te Leeuwarden, spreekt een slot woord. In de avondbijeenkomst die door ds. Ringnalda, Geref. predikant te Overveen zal worden geopend, zal worden opgevoerd een stuk betrekking hebbende op de arbeid der vereniging door de reciteervereniging „Eloquentia" te Leeuwarden. Jo Nobel (declamatie) en het NCRV-kwartet ver lenen eveneens medewerking. Ds. E. I. F. Nawijn, Geref. predikant te 's-Gravenhage- Oost spreekt een slotwoord. Alle sprekers, behalve prof. Diepenhorst, zijn bestuurs lid van het Hoogeland. De middagverga dering zal door de NCRV worden uitge zonden. De Haagse Comedie, welk gezelschap onder directie van Cees Laseur en Paul Steenbergen staat, begint de reeks voor stellingen gedurende dit seizoen in Haar lem op 16 October met de première van „Het is maar betrekkelijk" van Noel Co ward, waarvan de oorspronkelijke titel „Relative values" luidt. De spot van de schrijver heeft dit keer tot onderwerp de Engelse aristocratie, die bijna een mésal liance met Hollywood aangaat. De hoofd rol wordt in dit blijspel door Fie Carelsen vertolkt. Verder werken mede de regisseur en vertaler Cees Laseur, Annie van Duyn, Kathenka van der Werff, Theo Frenkel, Piet Bron, Jan Retèl en anderen. PARIJS. (Reuter). Volgens de Fran se historicus Jean Grimod is Jeanne d'Arc niet 30 Mei 1431 op de brandstapel te Rouen door de Engelsen ter dood gebracht. Grimod zegt, dat zij in 1436 in Luxem burg getrouwd is. Volgens de historicus zouden de Engelsen een gemaskerde „heks" verbrand hebben en zou Jeanne d'Arc tot 1436 in Engeland gewoond heb ben. De trouwacte, getekend door de deken van Metz bestaat nog steeds en er zijn be wijzen, dat zij in 1439 een bezoek aan Or- léans heeft gebracht en van de stad 210 gouden ponden heeft ontvangen „voor haar diensten aan de stad tijdens het beleg door de Engelsen". Een gelijksoortig be zoek heeft zij ook aan Tours gebracht en haar bestaan is te volgen tot 1443, twaalf jaar na haar „terechtstelling", aldus Gri mod, die verder nog verklaart, dat Jeanne niet als boerendochter in de Vogezen ge boren is, doch als onecht kind van de Her tog van Orléans, broer van Karei VI en Isabella van Beieren. Jeanne d'Arc werd in 1920 heilig ver klaard en behoort tot de meest vereerde heiligen in Frankrijk. Grimod's verklaring heeft een ware opschudding veroorzaakt in Franse kerkelijke kringen. Pater Don- coeur, een kenner van de geschiedenis van Jeanne d'Arc, heeft Grimod's verklaring een „verschrikkelijk schandaal" genoemd. Lucien Fabre echter, de schrijver van een van de bekendste levensbeschrijvingen van Jeanne d'Arc, zeide, dat de stelling van Grimod „aantrekkelijk, doch niet be slist bewijsbaar" is. De Amerikaanse gewichtheffer Kono is er in Kopenhagen in geslaagd twee wereld records in de lichtgewichtklasse te ver beteren. Met 112,9 kg voor het drukken, 115 kg voor het trekken en 150 kg voor het stoten kwam hij met een totaal van 377,9 kg niet minder dan ruim 10 kg boven het oude wereldrecord voor de drie Olympische oefeningen, dat met 367,5 kg sinds 1946 op naam van zijn landgenoot Stanczyk stond. De 112,9 kg, die Kono bij het drukken om hoog bracht, betekende voorts een verbete ring van het wereldrecord tweehandig drukken, waarvan de Rus Nikulin sinds 1951 met 112 kg houder was. Bij de Olympische Spelen in Helsinki behaalde Kono de gouden médaille met een totaal van 362,5 kg, een nieuw Olympisch record. Op 29 October zullen de wielrenners Henk Faanhof en Gerrit Voorting per boot naar Argentinië vertrekken om daar in Novem ber deel te nemen aan een internationale ronde in twaalf étappes. De twee Roosendalers vormen met de we reldkampioen Muller, Hörmann en Pfanne- muller, allen Duitsers een ploeg. Van Est, die aanvankelijk ook toegezegd had aan de Argentijnse ronde te zullen deelnemen, is op zijn besluit teruggekomen. Wel zal een Bel gische ploeg aan de start verschijnen, be staande uit Van Steenbergen. Ockers, Van Kerkckhoven, Close en Van Ende. In het Velodrome d'Hiver te Parijs wer den Zondag internationale wielerwedstrij den gehouden, waarbij de hoofdschotel werd gevormd door een koppelwedstrijd over 100 km. Het Frans-Italiaanse koppel Carrara- Forlini werd eerste in 2 uur 05 min. 44.6 sec. met 20 punten. De Fransen Piel-Loge- rot werden tweede met 2 pnt. Op één ronde achterstand volgden: Reynes-J. Ie Nizerhy (Frankrijk) en Baldassari-Surbatis (Ital.) Alle overige deelnemende koppels hadden twee of meer ronden achterstand. Schulte en Peters, die tot de deelnemers behoorden, eindigden met zes ronden achterstand en nul punten op de veertiende plaats. In het sportpaleis in Antwerpen werden Zaterdag internationale wielerwedstrijden gehouden, die voor de Nederlandse deel nemers fraaie successen opleverden. In een wedstrijd achter Dernymotoren won Wagt mans de eerste manche over 15 kilometer in 15 minuten 50 seconden. De Fransman Varnajo was tweede en Van Est (Ned.) derde. De anderen hadden één of meer ron den achterstand. Ook de tweede manche, over 20 km werd een overwinning voor Wagtmans. Hij deed er 21 min. 02,8 sec. over. De Belg De Baere werd tweede en Sterckx derde. Van Est eindigde als zesde op twee ronden. Derksen had een koppel gevormd met de Belg Buyst. In een ploegomnium wonnen zij de eerste manche, een puntenrace over 10 kilometer, met 34 punten voor Bobet en Carrara (Fr.) 30 pt. en de Zwitsers Koblet- Von Bueren 19 pt. Vierde werd het koppel Muller-Patterson met 17 punten. De tweede manche, 1 km tegen het uur werk met vliegende start werd eveneens een zege voor het Nederlands-Belgische koppel. Derksen en Buyst wonnen in 1 min. 01 sec. met Koblet-Von Bueren op de tweede plaats en vervolgens Muller-Patter son als derde en Bobet-Carrara als vierde aankomenden. Tenslotte won onze landgenoot Aanraad een 10 km amateurwedstrijd. Zijn tijd be droeg 13 min. 09.8 sec. Tweede ex aequo kwamen de Belgen Neven en Leeman met ieder 6 punten op een ronde. Wagtmans werd in het eindklassement eerste met vier punten. Zijn landgenoot Van Est kwam op de tweede plaats met tien punten. Derde en vierde werden Var najo en De Baere. DE BRITSE TENNISKAMPIOENSCHAP PEN OVERDEKTE BANEN. De negentien jarige Angela Mortimer (Gr. Br.) heeft in Londen het Britse tenniskampioenschap op overdekte banen in het enkelspel op haar naam gebracht. In de finale versloeg zij haar landgenote en houdster van de titel, Susan Partridge met 63, 36, 63. Er zijn zo van die voetbalwedstrijden waarover nog jaren met genoegen gesproken wordt. Er zijn er echter ook, die zó weinig boeien, dat men moeite heeft de huisgeno ten, die de wedstrijd niet hebben bijgewoond, er iets over na te vertellen. Smaken óók voetbalsmaken kunnen verschillen enover de smaak mag, volgens het bekende spreekwoord niet getwist worden, maar we behoeven ditmaal zeker geen tegenspraak te vrezen, wanneer we beweren, dat de wedsstrijd VSVNEC niet tot de eerste categorie behoorde. Nu is het een feit, dat wedstrijden, waar in geen der partijen er in slaagt een doel punt te maken, over het geheel geen be vrediging schenken. Maar we kunnen ons toch voorstellen, dat ontmoetingen, waarin de voorhoedes om beurten flitsende aan vallen ondernemen, doch die door geraf fineerd tegenspel en energiek ingrijpen van de verdedigingen geen doelpunten opleve ren, toch het publiek in spanning hebben gebracht en gehouden. Bovenstaande was echter geenszins van toepassing op de wedstrijd VSVNEC. Het is ontegenzeggelijk waar, dat VSV het grootste deel van de speeltijd het meest in de aanval is geweest, doch die aanvallen waren meest zo doorzichtig van opzet en de afwerking liet zoveel te wensen over, dat de Nijmeegse verdediging steeds weer de situatie meester kon blijven. Gebrek aan tempo bij het trio Belfroid-Verswij veren- In de dierentuin van Bristol zijn deze drie jonge leeuwen geboren. Nu ze vier maanden oud zijn mogen ze in de buitenkooi. Een beetje verbaasd kijken ze de wereld in. Tielrooy stelde Kuyten c.s. daartoe bij her haling in staat. Bezoekers nog slechter En de VSV-defensie stond al even min voor een zware taak, want wat van de voorhoede van VSV gezegd is, gold in nóg sterker mate voor die van de bezoekers, welke linie tegen de ge routineerde krachten uit de roodwitte verdediging dan ook al heel weinig had in te brengen. De start van de bezoekers was niet slecht. Een schot van linksbinnen Seewalt nood zaakte Van der Wint de handen uit de mouw te steken, hetgeen hij met succes deed. Langzaam maar zeker liet toen ook VSV zich gelden, zodat toen ook de NEC- defensie in actie moest komen. De achter spelers Roes en Kuyten hielden stand, maar genoten daarbij de volle medewerking van Verswijveren c.s., doordat dezen de bal te lang bij zich hielden en te veel tijd nodig hadden om tot een dragelijk schot te komen. De NEC-doelman kwam dan ook niet bepaald voor hete vuren te staan. En daar hetzelfde van Van der Wint gezegd kan worden, stond het voor velen al vóór het verstrijken van de eerste helft vast, dat de rust met nul-nul zou ingaan. Tweede helft Na de rust was het al niet veel beter. Ook in de tweede drie kwartier stond het spel en dan in het bijzonder het aan- valsspel niet op een hoog peil. Van der Kuyl werd door de Oostelijke verdediging natuurlijk geducht in de gaten gehouden, maar desoqdanks kreeg hij een paar goede schietkansen, die echter door nonchalant schieten geen effect sorteerden. Ook Verswijveren richtte nogal eens te hoog. Bij NEC waren het Seewalt en Hen driks, die voor hun club de twee winst punten hadden kunnen veroveren, maar ook zij faalden. VSV trachtte de kansen nog te doen keren door Hazeveld in de voorhoede te plaatsen, maar ook dit leverde niet het gewenste succes op. En tegen het einde kon Van der Wint nog even de aan dacht op zich vestigen, doordat Willems hem onder vuur nam. Aagtekerk, 11 te Manilla. Alkald, 11 v. Rotterdam te Calcutta verw. Alwaki, lil te Santos. Alcmkenk, li van Hamburg te Rotterdam. Arkeldijk, 11 v. Mobile te New Orleans. Arnedijk, 11 te Antwerpen. Amstelkroon, 11 v. Amsterdam n. Indonesië. Adinida, 10 v. Singapore n. Ldencheu. Amstelstad, 10 310 m. ZO. Cp. Race. Andijk, 10 310 m. W.NW. Azoren. Armilla, 10 v. Pulusaimbu n. Bangkok. Axeldljk, 10 370 m. N.NW. Flores. Akkrumdijk, pass. 10 ten O. Mogdisbu. Albireo, 12 te Montevideo. Algeni'b, 11 v. Montevideo n. Las Palrnas. Alioth, 12 v. Santos te Paranagua. Alnat.l, 12 v. Santos te Montevideo. Arnor, 12 te Piraeus. Anmenkerk, 12 v. Port Kemla. Arcndskerk, 12 v. Aden in. Suez. Averdijk, 12 v. Antw. n. Houston. Alpherat, 11 van Rotterdam n. Buenos Aires. Ailtair, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Amstelpark, 12 v. IJmuiiden te Rotterdam. Arendsdiijk, 13 v. Victoria naar New York. Aardijk, 11 v. Rotterdam te New Orleans. Baarn, pass. 10 Sombrero eil. Bonaire, 10 v. Funchal Madeira. Batoela, 10 van Menado n. Gororetalo. Bloemfontein, 10 v. Amsterdam te Bremen. BiHlton, 12 v. San Francisco te Los Angeles. Blltar, 12 v. Suez naar Aden. Boissevadn, 13 te East London. Boschfontein, 12 van Marseille te Genua. Blijdendijk, 12 v. New York te Rotterdam. Boskoop, 12 v. Curagao n. Antwerpen. Bantam, 12 2.45 u. van Port Said n. Halifax. Ball,, 13 Suez verwacht. Breda, lil v. Amsterdam n. Zuid Pac.kust. Clavella, 11 te Massawa. Celebes, 11 van Java te Amsterdam. Carnphuys, 11 te Soeratoaja. Cottdca, 10 1040 m. N.NO. Paramaribo. Caltex Utrecht, pass. 12 Bizerta. Cleodiora, 12 v. Calcutta n. Bahrein. Congostroom, 12 v. Lagos n. Lome. Corydia, 13 te Singapore. Caltex Leiden, lil v. .R'dam n. Sidon. Caltex Nederland, 11 v. Rotterdam n. Sidon. Circus, lil v. Rotterdam n. station op Atl. Oceaan Clavella, 13 v. Massawa naar Djibouti. Dongedijk, 11 van Vancouver te Rotterdam. Delfland, 12 v. Z. Amerika te Amsterdam. Delfsbaven, 11 v. Villa Constatucion n. Buenos Aires. Drente, pass. 12 Gibraltar. Delft, 13 v. Paita te Caülao. Diemerdijk, 13 v. Cistobal te Curagao verw. Dulvendijk, Hl v. Tacoma te Vancouver. Danae, 11 v. Gibraltar n. Tunis. Eemdijk, pass. 10 Ouessant n. Havana. Engigano, 10 v. Aden naar Port Said. Esso Rotterdam, 10 van Aruba naar Rotterdam Eendracht, 12 v. Port Said te Beyrouth verw. Eos, 10 te Sevilla. Edam, 10 600 m. ZW. Cp. Race. Elmina, 10 160 m. ZO. Kingston. Ebrema, 10 130 m. ZO. Kingston. Farmsum, pass. 10 Anti Costi eil. Friesland (SSM), 11 van Casablanca te R'dam. Friesland (KRL), 12 v. Semarang te Makassar Fairsea, pass. 12 Kp. Howe. Gordiias, 10 te Antwerpen. Ganymedes, 11 v. Amsterdam te Antwerpen. Gaasterkerk, apss. 12 Guardafui n. Aden. Gaasterland, 13 van Rio de Janeiro te Ilheos verwacht. Groote Beer, 13 ca. 18 u. v. New York aan de Hoek kvan Holland verwacht. Graveland, 11 te Porto Alegre. Qaroet, 12 v. Port Said n. Napels. Groote Kerk, 11 v. Lorenzo Marquez n. Beira Hermes, l'l v. Barranquilla te Philadelphia verwacht. Hecuba, 10 v. La Guaiira n. Pto Cabello. Helena, 10 v. Demerara n. Ciudiad Bolivar. Holland, 8 te Durban. Hydra, 10 130 m. N,t,0. Abaco Bahamas. Heelisum, pass. 12 Azoren. Heemskerk, 13 te Fremantle. Haulerwijk, 13 van Londen te Rotterdam. Hathor, 11 v. Middellandse Zee te A'dam. Haarlem, 13 v. Pta Cardon n. Ciudad Trujillo. Hector, 12 v. Latakia te Calamata. Hercules, 12 v. Istanboel te Izimir. Hos, 10 v. Port au Prince n. St. Marc. Indrapoera, 11 te Singapore. Jupiter, 10 Gibraltar verw. Jagersfontein, 13 te Kaapstad. Joh. v. Oldentoarnevelt, pass. 13 Guardafui. Kota Agoeng, pass. 10 9.20 u. Guardafui. Kalianda, 10 v. Penang n. Singapore. Kasimbar, 11 v. Ampenan te Makassar. Kedoe, pass. 11 Kp. Findsterre. Kerbosono, 13 te San Francisco verwacht. Kieldrecht, 12 te Cebu. Kota Gede, 12 v. Tj. Priok te Soerabaja. Kota Inten, 12 te Soerabaja. Kota Baroe, pass. 11 18 u. Kp. Guardafui. Limburg, 10 v. Port Swettenham n. Penang. Lutterkerk, 11 v. Rotterdam te Basrah. Loenerkerk, 10 v. Calcutta te Rotterdam. Leerdam, 10 600 m. O.NO. Cp. Race. Lindekerk, pass. 10 Kp. de Gata. Langkoea®, pass. 13 Perim. Lekhaven, 11 v. Montreal naar Rotterdam. LeopoldskeTfc, 12 v. Port Said n. Hamburg. Leuvekerk, 13 te Marseille. Lieve Vrouwekerk, 12 v. Dubai op rede Bahrein. Loosdrecht, 13 te Genua. Loppersum, 13 v. Rotterdam te Regglo verw. Larenbeng, 11 v. Casablanca te Rotterdam. Laurenskerk, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Lombok, 10 v. Los Angeles n. Bombay. Maasland, 10 v. Bahia n. Santos. Marken, 11 te Belawan. Marpessa, 10 v. Sydney naar Brisbane. Maiea, 11 van Purfleet naar Rotterdam. Mariekerk, 10 v. Amsterdam n. Oost Afrika. Merwede, 11 v. Antwerpen n. Bremen. Macuba, 13 v. Genua te Mena el Ahmadi verw. Maashaven, pass. 10 Kanarische eil. Minjak, 10 v. Menado n. Morotai. Marisa, 10 200 m. N.NO. Cocos eil. Mitra, pass. 10 Oostp. Timor. Mataram, 12 te Basrah. Merwede, 12 te Bremen. Muiderkerk, 13 v. R'dam te Calcutta verw. Murena, 12 v. Calcutta n. Miri. Maasdam, 12 te Rotterdam. Macoma, 12 v. Curagao n. Algiers. Ma,lea, 11 v. Purfleet te Rotterdam. Markelo, 12 bij Lowestoft. Meliskerk, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Modjokerto, 12 7.30 u. te Southampton. Madoera, 13 v. Djeddah n. Djibouti. Nlgerstroom, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Nieuw Amsterdam, 10 830 m. O.t.N. Cp. Race. Nieuw Holland, 10 t.h.v. Cp. Howe. Notos, 12 v. Cristobal te Hamburg. Noordam, pass. 12 Scilly's. Ootmarsum, 10 350 m. NW. Bermuda. Oranjestad, 10 890 m. ZW. Madeira. Oma,la, 12 v. Singapore n. Rangoon. Oranje, pass. 12 Burling. Orion, 11 v. Amsterdam te Alexandrië. Prins Willem V, 10 v. Le Havre n. Hamburg. Plancius, 10 v. Makassar n. Soerabaja. Prins Willem v. Oranje, 10 800 m. W.NW. Scilly's Pygmaidon, pass. 11 Kp. San Antonio. Papend recht, 10 Ras al Hadd gepass. Parkhaven, 10 220 m. Z.t.W. Cp. St. Marta. Perna, pass. 10 ten N. eil. Banka. Prins Frederik Hendrik, pass. 10 Round eil. Po el au Laut, 12 v. Makassar te Tjilatjap. Polyphemus, 13 v. Makassar te Soerabaja. Prins Willem II, 13 v. R'dam te Montreal. Prins Willem V, 12 te Hamburg. Polydorus, 11 te Singapore. Rodas, 10 v. Port au Prince n. Trinidad. Ruys, 10 550 m. NO. Mauritius. Radja, 13 Bahrein verw. Ridderkelk, 12 te Adelaide. Rita, 13 v. Pladju te Soerabaja. Roebiah, 12 v. d. mondanig Hoogley rivier. Roepat, 11 te Genua. Rotti, 14 v. Singapore te Belawan verw. Rijndam, 13 v. Rotterdam te New York. Rijnland, 12 te Montevideo. Rondo, 13 v. Beaumont naar New York. Rijnkerk, 13 van Tanga te Mombassa. Saparoae, pass. 10 Muscat n. Djeddah. Sarangan, 11 te Port Elisabeth. Salawati, 1.1 v. Muscat n. Colombo. Sommelsdijk, 11 v. Antwerpen te Londen. Stad Maastricht, 11 v. Savona te Casablanca. Salland, pass. 12 Fernando Noronha. Samarinda, 13 v. Belawan te Singapore verw. Sarnudera (laboratoriumschip), 12 v. R'dam t.h.v. Tj. Priok 14 naar binnen. Sarangan, 12 v. Port Elisabeth n. East London. Scherpendrecht, 12 v. Santos n. Rio Grande. Schie, pass. 12 Ouessant. Siibajak, 11 v. Balboa n. Papeete Tahiti. Sliedrecht, 12 v. Las Piedras te Buenos Aires. Sunetta, 12 v. Dunedin te Balboa. Slamat, 12 te Penang. Stad Arnhem, 11 v. Algiers te IJmuiden. Stad Leiden, 12 v. New Orleans te A'dam. Stad Schiedam, 14 v. Vlaardingen te Narvik verwacht. Singkep, 12 v. Indonesië te Amsterdam. Tarakan, 11 v. Tj. Priok n. Palembang. Teiresias, pass. 12 Point de Galle. Tero, 12 v. Rosario te Buenos Aires. Teucer, 12 Liveipool verw Thalatta. 12 van Gibraltar. Tibia. 11 v. Pulusambu te Hongkong. Tongkol, 12 v. Rotterdam te Tj. Priok. Trompenberg, 11 v. Charleston n. Mobile. Taria, 12 van Hamburg te Rotterdam. Tamo, verm. 13 v. Galveston n. Buenos Aires. Tjipanas, 12 v. Mombassa n. Mauritius. Titus, 12 v. Venetië naar Triëst. Westerdam, 11 v. New York n. Rotterdam. Wieldrecht, pass. 12 Thursday eil Torrestraat. Waterman, 12 460 m. NO. Sombrero eil. Waal, Hl 19 u. v. Algiers. Weltevreden, pass. 12 Minicoy. Willem Ruys, 12 3.30 m. v. Suez n. Colombo. Winsum. 11 van Dakar. Zonnewijk, 11 v. Montreal te Rotterdam. Zaari, 13 te Brunsbüttel. Zijpenberg, 11 v. Amsterdam n. Narvik.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10