Engeland verwerpt Perzische eisen Grote opslagplaats aan De Ruyterkade uitgebrand Westen helpt Joegoslavië met 99 millioen dollar Benelux-conferentie is heden in Le Zoute begonnen Nederlands export-offensief in Centraal-Amerika r: Weerbericht Eerst overeenstemming over beginselen schadevergoeding Turks initiatief voor defensie Midden-Oosten Belgische socialisten wagen verkiezingen Zwarte rook trok over Amsterdam Ter versterking van economie en defensie Van ziekenhuis naar dierentuin Het woord is aan Moskous congres nadert einde Tastbare resultaten niet te verwachten Royaal opgezette tentoonstelling van onze producten in Mexico City V.S. wensen Marokko en Tunesië op UNO-agenda Sovjet-Unïe herhaalt eis tot terugroeping van Kennan Opgetogen over jongste resultaat Hevige strijd in Korea Koninklijk paar naar Frankrijk Arrest van Hoge Raad over luistervergunning Uitstel Saar-verkiezingen Lid van de Egyptische regentschapsraad ontslagen Korfbal als export-artikel Naams- en statutenwijziging Protest-demonstratie tegen Benelux 67e JAARGANG No 82 DINSDAG 14 OCTOBER 1952 296e JAARGANG No 242 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. "JÊT *8 T| "S Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- I _*-» m 1 n1*22%,. I Verschijnt dagelijks beh.opZon- en Feestdagen, redactie. Redactie en Administratie. Bijkantoor a"™®! "B' I 1 Ir Is Sll 1 ia Is^a Abonnement per week 47 cent, per kwartaal in Haarlem-Noord, Scendaplein 37, Tel. 12230. j§ I %L J 8 JB 111 JS 1L 'j./l ÊfcagJp JL ^>■0, f61°' franc0 Per Post f 66°- Postgiro 273107. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter). Minister Eden heeft Maandagavond het Britse antwoord op 4e jongste Perzische nota over het olie geschil goedgekeurd. De nota zou heden door de Britse zaakgelastigde Middleton aan premier Mossadeq worden overhan digd. Naar verluidt wordt de betaling van 20 millioen pond sterling, omwisselbaar in dollars, als eerste betaling van de 49 mil lioen pond, die Perzië volgens Mossadeq nog van de Brits-Perzische oliemaatschap pij te goed heeft, verworpen. Ook Mossa- deq's uitnodiging om een missie van de maatschappij naar Teheran te zenden, ten einde over een uiteindelijke regeling van het oliegeschil te onderhandelen, zou wor den verworpen. Engeland zou menen, dat Perzië geen recht heeft op de 49 millioen pond, aange zien Perzië de aanvullende olieovereen komst van 1949, die voorzag in betaling van dit bedrag, niet had goedgekeurd. Engeland zou voorts geen gedétailleerde besprekin gen over een uiteindelijke regeling willen beginnen, vóórdat overeenstemming zou zijn bereikt over de beginselen voor scha devergoeding aan de Brits-Perzische maat schappij wegens het verloren gaan van de industrie, die een geraamde waarde van 500 millioen pond sterling heeft. Perzië wil slechts vergoeding betalen voor de fa brieken en installaties, terwijl Engeland compensatie eist voor de gederfde inkom sten door de bekorting met 40 jaar van de concessie, die voor de periode 1933-1993 was verleend. Complot tegen regering De Perzische minister van Buitenlandse Zaken, Hoessein Fatemi, heeft verklaard, dat een complot tegen de regering is ont dekt, dat was gesmeed „ten behoeve van een buitenlandse ambassade." Het complot zou zijn georganiseerd door twee generaals en enige leden van de Nationale Vergadering. Naar aanleiding hiervan zijn generaal Hedjazi en zijn drie broers, prominente kooplieden, gearresteerd. Generaal Zahidi, een gewezen minister, is niet gearresteerd, omdat hij parlementaire onschendbaarheid geniet, zo zei Fatemi. Fatemi voegde er aan toe, dat een aantal andere parlementairen bij het complot be trokken is en dat de regering overweegt, hoe deze zaak aan te vatten. Ieder, van wie bewezen zou worden, dat hij complotteerde of een werktuig was in handen van een vreemde mogendheid, zou CAIRO (A.F.P.) Het Egyptische blad „Al Misri" meldt, dat dé Turk se ambassadeur te Caïro binnenkort stappen zal doen bij de Egyptische re gering om te komen tot het uitschrijven van een regionale conferentie voor de ver dediging van het Midden-Oosten. Aan een dergelijke conferentie zouden uitsluitend de in het Midden-Oosten gelegen landen moeten deelnemen, dus niet Frankrijk, Groot-Brittannië of de Verenigde Staten. Dit zou ten doel hebben de landen van het Midden-Oosten in staat te stellen „onder elkander en in volledige vrijheid" te spre ken over een plan voor hun gemeenschap pelijke verdediging. „Al Misri" voegt hieraan toe, dat de lan den van het Midden-Oosten „vrij zouden zijn elke vorm van samenwerking met de Westelijke mogendheden te kiezen". Zo zouden zij zelfs „in beginsel kunnen beslui ten hun militaire eenheden niet buiten hun eigen grenzen te doen optreden." MOSKOU (Reuter). De Sovjet-Unie heeft de V.S. een nota gezonden, waarin de Amerikaanse nota van acht October wordt genoemd: „een waardeloze poging om de valse en vijandige verklaringen over de Sovjet-Unie, die zijn afgelegd door de voormalige Amerikaanse ambassadeur in de Sovjet-Unie, Kennan, te rechtvaardi gen". In de nota wordt de eis, dat Kennan zal worden teruggeroepen, herhaald. streng gestraft worden „hoe hoog zijn positie ook zijn moge." Fatemi zeide de discipline op het minis terie van Buitenlandse Zaken te zullen ver sterken. Voortaan zouden alleen reeds be noemde buitenlandse diplomaten en corres pondenten met een speciaal paspoort het voorlichtingsbureau van het ministerie mogen betreden. Senator Zahidi werd kort geleden ge noemd als keuze van de religieuze Kasjani als mogelijke opvolger van premier Mossa deq. Kasjani, voorzitter van de Nationale Vergadering, heeft deze berichten echter onmiddellijk tegengesproken en verklaard, dat er in het geheel geen meningsverschil len tussen hem en Mossadeq heersen. BRUSSEL (Belga). De socialistische partij in België heeft naar aanleiding van de raadsverkiezingen het volgende commu niqué uitgegeven: „Het bureau is opgetogen over de socia listische overwinning en de nederlaag van de CVP zowel in Vlaanderen als in Wallo nië en te Brussel. Het stelt vast, dat de CVP in alle gewes ten sternen heeft verloren, hetgeen bewijst, dat de kiezers ondubbelzinnig hun afkeu ring hebben geuit voor het beleid van de regering. Plet bureau herinnert er aan, dat het herhaaldelijk kamerontbinding heeft ge- eist. Het onderstreept, dat de uitslagen van Zondag een dergelijke eis overduidelijk rechtvaardigen, klaarblijkelijk is de CVP- regering slechts een minderheidsregering, die als zodanig onbekwaam is de grote pro blemen, die voor het land rijzen, op te lossen". Max Buset, de voorzitter van de Belgi sche socialistische partij, die de meeste winst bij de gemeenteraadsverkiezingen behaalde, is Maandagavond door Koning Boudewijn in audiëntie ontvangen. TOKIO (Reuter). De strijdkrachten van de U.N.O. in Korea hebben heden de grootste aanval op de Chinezen sedert bij na een jaar ondernomen. Geallieerde in fanterie, gesteund door vliegtuigen, artil lerie en tanks, heeft twee bergkammen ver overd ten Noorden van Koemhwa, aan het centrale front. Aan de aanval ging een hevig artillerie vuur vooraf. De Noordelijken beantwoord den de aanval met een regen van granaten en grote keien. Er werden felle gevechten gemeld van andere heuvelstellingen in de centrale sec tor. Op de „Witte Paard"-heuvel aan het Westelijk centrale front proberen Zuid- Koreanen Noordelijke strijdkrachten ter sterkte van een bataljon van een punt, waar zij zich nog hebben ingegraven, te verdrijven. President Auriol van Frankrijk heeft Koningin Juliana en Prins Bernhard uitge nodigd, een jachtpartij bij Parijs bij te wonen en tevens als zijn gasten een rustig weekend door te brengen. Het Koninklijk paar zal daartoe Vrijdag naar Frankrijk vertrekken en Maandag weer naar ons land terugkeren. Het bezoek draagt een strikt privé-karakter. De Hoge Raad heeft arrest gewezen in 'de zaak van W. C. H. te Vlaardingen, die vervolgd is wegens het in bezit hebben van een radiotoestel, zonder luistex-ver- gunning. Het standpunt van H was, dat artikel 3 van het K.B. van 10 October 1945 slechts de mogelijkheid schept tot een hef fing terzake van het hebben van een ont vangtoestel, maar dat de minister niet zo ver mag gaan dat hij een vergunning voor schrijft. De kantonrechter te Schiedam veroordeelde H. tot f 6 boete, van welk vonnis cassatie werd aangetekend. Dit cassatieberoep heeft de Hoge Raad thans verworpen. In Amsterdam heeft gistermiddag een hevige brand gewoed in een grote houten loods op steiger P. aan de De Ruyterkade, waar schilders aan de buitenkant bezig waren oude verf af te branden. Door de wind sloeg een steekvlam naar binnen en ontstond er een begin van brand. De schil- over de omgeving en auto's reden met de ders trachtten aanvankelijk het vuur met schuimblussers te doven maar omdat dit niet gelukte, renden zü naar de 150 meter verder gelegen brandweerkazerne. Toen de motorspuit enkele ogenblikken later bij de steiger kwam, stond de hele zijwand van de ongeveer 40 meter lange loods al in lichter laaie. Het vuur breidde zich uit over de vaten smeerolie, petroleum, flessen met butagas, zuurstofcylinders, vet, papier en steen- BELGRADO (Reuter) De V.S., Enge land en Frankrijk hebben met Joegoslavië overeenstemming bereikt over de voorwaar den van de economische hulp van deze drie landen aan Joegoslavië voor de periode van Juli 1952 tot Juni 1953, aldus wordt gezegd in een gisteren door de Franse ambassade te Belgrado uitgegeven communiqué. Vol gens het communiqué wordt de hulp ver strekt „in het belang van de wereldvrede met de bedoeling de economie van Joego slavië te versterken, zijn verdedigings kracht te vergroten en zijn onafhankelijk heid te bewaren". De hulp zal volgens het communiqué ge bruikt kunnen worden voor het financieren van invoer alsmede ter bestrijding van uit gaven voor de opleiding van Joegoslavische Sedert 1 September zijn in Artis twee meisjes als leerling-oppassers aangenomen. Een van hen, de 23-jarige Tilly Schaap, was gedurende vier jaar als verpleegster werkzaam. Tilly is al goede maatjes met de kamelen technici in het land zelf of daar buiten. Verder wordt gezegd, dat de vier regeringen de wenselijkheid, dat Joegoslavië zijn bui tenlandse betalingsbalans in de kortst mo gelijke tijd in evenwicht brengt, erkennen. De vier landen hebben besloten alle ge gevens hierover uit te wisselen. De vier regeringen zijn het verder eens geworden over de basis voor voorrang bij investeringen daar zij het belang inzien van het ontwikkelen van de Joegoslavische in dustrie en de vergroting van zijn landbouw productie. De vier landen hebben ook be sloten van gedachten te wisselen over even tuele leningen in de toekomst en overleg te plegen over de wijze waarop verbetering kan worden gebracht in de Joegoslavische schuldensituatie. Tenslotte zegt het com muniqué, dat de vier landen er naar zul len streven de technische steun aan Joego slavië te intensiveren. De Verenigde Staten hebben reeds 30 millioen dollar beschikbaar gesteld als eer ste betaling, aldus heeft een economische deskundige van de Amerikaanse ambassade in Belgrado verklaard. Hij deelde mede. dat de hulp voor de komende periode 99 millioen dollar zal bedragen. De Verenigde Staten zullen 78 millioen dollar, Groot-Brittannië 4,5 mil lioen pond sterling en Frankrijk 2,9 milliard franc beschikbaar stellen. Het Amerikaanse voorschot van 30 mil lioen dollar zal misschien worden gebruikt om graan en vet te kopen om de gevolgen van de ernstige droogte van dit jaar in Joegoslavië te boven te komen. SAARBRÜCKEN (A.F.P.) De premier van Saarland, Johannes Hoffman, heeft op een openbare vergadering verklaard be reid te zijn nog een week te wachten met het vaststellen van een datum voor het houden van algemene verkiezingen. Indien in deze periode nog geen Frans- Duitse verklaring over het Saargebied zou zijn afgelegd, zou de datum mogelijk op 30 November gesteld worden. FRANSE AANVAL MISLUKT HANOI (Reuter). In het gebied van Minh Binh, op 53 km van Hanoi, is een grote Franse aanval mislukt door het slechte weer. De eerste dag van de opera ties ontsnapten veel opstandelingen door een gat in de Franse linies naar met bos sen overdekte heuvels. Door het slechte weer konden geen parachutisten worden neergelaten om het gat te stoppen. kolen, die zich in het pand bevonden en het duurde niet lang of een verstikkende rook kolom steeg uit de vuurhaard omhoog. Reizigers op het Centraal Station konden het onder de overkapping niet meer uit houden, zo dik legde het rookgordijn zich koplampen op. Het hospitaalkerkschip „De Hoop", dat aan de steiger gemeerd lag, kon nog in allerijl worden weggesleept. Het alarm „middelbrand" werd ijlings veranderd in „grote brand" en om half drie brachten vier autospuiten,, de drijvende motorspuit „Jason", de ijsbreker „Ijsbeer" en een sleepboot in totaal vier watex-kanon- nen en 21 stralen in de strijd, die urenlang duurde. Omdat het gevaar voor ontplof fingen niet denkbeeldig was, werd een groot gedeelte van de kade voor het publiek ontruimd en dat bleek een goede maatregel, want met een enorme knal sprong een van de vaten petroleum uit elkaar. Tegen drie uur werd het duidelijk, dat de gehele loods verloren was en bestreed een deel van de brandweerlieden de vele vuurhaardjes, die zich in de met olie door drenkte pijlers van de steiger hadden ge nesteld. Men wilde trachten althans de steiger voor vernietiging te behoeden. Na ruim anderhalf uur verwoede strijd was de brandweer het vuur meester en werd een begin gemaakt met het nablussen. Het dak van de loods en grote stukken van de zijwanden waren toen geheel ver dwenen. Hier en daar priemden steeds weer kleine vlammetjes op in de sterke wind en telkens moest de brandweer er snel bij zijn om een nieuwe uitbreiding te voor komen. De oliefirma Van der Linde, die het voorste stuk van de loods in gebruik had, is slechts voor de helft verzekerd. Betref fende de firma Geveke en Boele, die in het achtergedeelte zetelde, is niet bekend of de schade door verzekering wordt gedekt. Hoe groot de totale schade is, kon nog niet worden vastgesteld. CAïRO (Reuter). In een communiqué van de Egyptische premier, - generaal Na- guib, is medegedeeld, dat het leger heeft besloten kolonel Rasjad Mehanna te ont slaan als lid van de regentschapsraad. Tot het ontslag is besloten, omdat kolo nel Mehanna „de grondwet heeft geschon den en de beginselen van de militaire be weging, die uitroeiing van de tyrannie in Egypte beoogt, heeft verraden". Een woordvoerder van het leger zei, dat Mehanna de grenzen der constitutie had geschonden en zich had bemoeid met de politiek. De regentschapsraad, die drie leden telt, werd gevormd na het aftreden van ex- koning Faroek ter vervulling van de plich ten van de souverein. Kolonel Mehanna, eens door generaal Naguib „de initiatiefnemer van de staats greep in Juli" genoemd, was het enige mi litaire lid van de raad. Mevrouw Stina Wredlind-Larson, leid ster van de kinderspeelplaatsen in Stock holm, Zweden, vertoeft in Nederland voor een studie van de Nederlandse speeltuinen en speeltuinverenigingen, alsmede over recreatie van de jeugd in algemene zin. Deze studie-opdracht kreeg zij, dank zij een „fellowship" van de UNO. Mevrouw Wredlind is enthousiast over het speeltuinwezen in Nederland, alsook over de inrichtingen van de kleuterscholen, al zou zij in dit opzicht meer technisch- instructief materiaal in de open lucht op prijs stellen. Zij is vast van plan het papier- en kar- tonknutselen van het Nederlandse kleuter- werk in Zweden te introduceren. In haar land bezoekt slechts tien procent van de kleuters de kleuterscholen, in Nederland bijna tachtig pet. Voorts deed mevrouw Wrecllind in Ne derland een ontdekking: het korfballen. Deze sport is in Zweden als buiten- en als binnenhuissport uitgestorven, Als buiten sport echter ziet deze UNO-studente grote mogelijkheden voor harmonische ontwik keling van de Zweedse jeugd. Zij puzzelt thans over de mogelijkheden van korfbal in Zweden, waarbij zij op Nederlandse export-steun rekent. Charles Dickens Op uw reputatie, anders dan op de rollende steen van het spreek woord, groeit heel wat mos bij haar stijgen en dalen. LONDEN (Reuter). Het congres van de communistische partij te Moskou nadert zijn einde. Het congres heeft de afschaffing van het Politbureau goedgekeurd. De ver vanging van dit bureau en het Orgburéau dat tot nog toe verantwoordelijk was voor de partij-organisatie is een van de wijzigingen, vervat in de nieuwe partij- reglementen, die door het congres werden goedgekeurd. Beide bureaux worden vervangen door één orgaan, het presidium van het centrale comité. Het congres heeft voorts maarschalk Stalin en een comité van tien leden instruc tie gegeven het partijprogram te verande ren in het licht van Stalins jongste artikel over de economische problemen van de Sovjet-Unie. Het comité kreeg opdracht op het volgende congres een ontwerp van het nieuwe program in te dienen. Het comité bestaat uit Beria, Kagano- witsj. Malenkof, leden van het huidige Politbureau, en Kuusinen, vice-voorzitter van de opperste Sovjet, Pospyelof, hoofd redacteur van de Prawda, Saboex-of, voor zitter van de senaatscommissie voor eco nomische plannen, prof. Roemyantsef, eco noom, Yoedin, minister voor de bouwma- terialenindustrie en Tsjesnokof. Het congres besloot voorts de naam van de pax-tij te veranderen van „De commu nistische partij voor de gehele Unie (Bolsje- wikij" in „Communistische partij van de Sovjet-Unie". Tot deze naamswijziging werd ovex-gegaan, aldus meldt Tass, omdat het woord Bolsjewiki (meerderheidspartij) gekozen om de pax-tij te onderscheiden van de Mensjewiki (minderheidspartij) in de tijd voor de revolutie, zijn betekenis thans heeft verloren. LE ZOUTE. (Belga). De ministers Drees, Zijlstra. Mansholt, Beyen, Luns, Suurhof en Van de Kieft ziin Maandag middag aangekomen in Le Zoute, waar heden de Benelux-ministersconferentie zal beginnen. Zij werden verwelkomd door de heer Meurice, minister van Buitenlandse Han del van België en brachten in zijn gezel schap de avond door. Men verwacht, dat de ministers de agen da van de aanstaande deskundigen-con ferentie zullen opstellen. Het eerste punt van deze agenda zal ziin de bepaling van de voorlopige veiligheidsmaatregelen die zoveel mogelijk de gevolgen van de Ne derlandse concurrentie in bepaalde sec toren der Belgische industrieën, zoals de textiel-, de leder- en de papier-nijverheid zullen verzachten. Het is de bedoeling, zo verzekert men in deze Belgische kringen, van de Neder landse regering gedaan te kx-ijgen, dat zij voor genoemde producten een streng ver gunningenstelsel zal toepassen, zoals de Belgische regering reeds gedaan heeft toen de Nederlandse staalproductie een zekere hinder ondervond van aanzienlijke staal- aanvoer. Wat de basiskwestie, namelijk die van de lonen en van de sociale lasten, betreft, gelooft men in officiële kringen, dat zij ongetwijfeld zal worden besproken, hoe wel te verwachten is, dat de Nederlanders bij hun standpunt zullen blijven, dat be langrijke concessies inzake verhoging van de lonen het evenwicht van de betalings balans, de eerste voorwaarde voor een economische unie, in gevaar zouden kun nen brengen. Zij zouden zelfs van plan zijn de Belgen aan te bevelen inzake de lonen en de sociale lasten zekere maat regelen te treffen. Een zeventigtal Nederlandse industriële en agrarische ondernemingerx zal vertegen woordigd zijn op de Nederlandse tentoon stelling, die op 31 October in Mexico-City door de president van de Verenigde Staten van Mexico. Miguel Aleman, in tegenwoor digheid van px*ins Bernhard zal worden geopend. De tentoonstelling „Zo is Nedex-land" geeft een beeld van vrijwel alle takken van de Nederlandse industrie. Tevoren heeft men zich op de hoogte gesteld van de px-o- dueten waarvoor in Mexico belangstelling bestaat. De Nederlandse Kamer van Koop handel in Mexico en het Nederlands-Zuid- Amerikaans instituut, dat eveneens lid is van het werkcomité, hebben daarover in lichtingen gegeven, welke ook van de Mexicaanse regering werden ontvangen. Naar wij van het Nederlands-Zuid-Ame rikaans Instituut vernemen zullen een ze ventigtal Nederlandse ondernemers de reis naar Mexico maken. Behalve het vliegtuig, waarmee prins Bernhard zal vertrekken 27 October zijn er door de K.L.M. nog twee extra vluchten ingelast op 14 en 21 October. Dat vele ondernemers zelf aanwezig zul len zijn en contacten zullen hebben met hun Mexicaanse vertegenwoordigers en Mexicaanse belangstellenden, wordt alge meen van grote waarde geacht. De Neder landse tentoonstelling is de gx-ootste show van buitenlandse producten, welke na de oorlog in Mexico werd georganiseerd. Vele Nederlandse ondernemingen nemen in groepsverband aan de- tentoonstelling deel. Zo is er bijvoorbeeld een groep van elf kleinere fabrikanten van medische ar tikelen, een groep van negen fabrikanten van rijwielonderdelen, een groep van vijf fabrikanten van textiel-machines. Goede verwachtingen Ook het Nederlands-Zuid-Amerikaanse instituut zal met een stand op de tentoon stelling zijn vertegenwoordigd. De direc teur van dit instituut, de heer S. Reitsma, deelde ons nog mede, dat de Mexicaanse belangstelling voor de producten uit Euro pa groeiende is en dat men in het algemeen goede verwachtingen van deze tentoonstel ling mag hebben. Maar zaak is, dat die schouw van Nederlandse producten wordt gevolgd door een goed contact met het Mexicaanse bedrijfsleven, opdat een blij vende max-kt voor onze producten ge creëerd kan worden. De conferentie die oorspronkelijk gister avond met een inforxnele bespreking een aanvang zou nemen, kon pas vanmorgen om halfelf van wal steken, aangezien de Belgische ministers te Brussel waren op gehouden. Vrij onverwacht hebben de Bel gische ministers laten weten, dat zij bij een dringende vergadering van het comité voor de economische coördinatie aanwezig moeten zijn. Tevens zouden de ministers van gedachten moeten wisselen over het resultaat van de verkiezingen van Zondag. NEW YORK (A.F.P.). Een woordvoer der van de Amerikaanse afvaardiging bij de UNO heeft verklaard dat de Verenigde Staten vóór het plaatsen van de kwesties- Tunesië en Marokko op de agenda van de algemene vergadering zullen stemmen. BRUSSEL. (ANP.). Gehoor gevend aan de oproep van de Sibelux, de groepering van Belgische industriëlen, die te lijden hebben van de Nederlandse concurrentie, hebben enkele honderden particuliere auto's en vrachtwagens gisteren in ver scheiden colonnes gedurende enkele uren de Brusselse binnenstad doorkruist om te protesteren tegen de Benelux. Ieder voer tuig voerde een spandoek mede, waarop in de een of andere wijze uitdrukking werd gegeven aan de ontevredenheid der Belgische industriëlen. Zo stond er op: „Wij eisen onmiddellijke herziening der Benelux", „Voor hen de luxe, voor ons de benen", „Loyale concurrentie? Ja. Neder landse dumping? Neen", „De Benelux is slechts denkbaar bij gelijke lonen", „Wij eisen beschermende rechten", „de 50 pro cent lagex-e lonen in Nederland betekenen de ondergang der Belgische industrie", „Waarom nieuwe industrieën-financiering als de bestaande worden gewux'gd?", „De slachtoffers van de Benelux hebben er nu genoeg van" en „Verlos ons van de Bene lux". Ondanks de druilige regen wekte de de monstratie der ontevreden industriëlen veel belangstelling bij het publiek, dat in trams en op straat aan de hand van zelf beleefde voorbeelden van lage Neder landse prijzen, de demonstratie druk van commentaar voorzag. OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met opklaringen en plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind krimpend van Noord-Oost naar Noord-West of West. Vannacht iets kouder. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 15 October Zon op 7.04 uur, onder 17.46 uur. Maan op 3.07 uur. onder 16.24 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 14 October Hoog water: 0.28 en 13.05 uur. Laag water: 8.30 en 20.45 uur. Woensdag 15 October Hoog water: 1.31 en 14.00 uur. Laag water: 9.26 en 21.38 uur. QQSOOQOOCOOOOOCOOOOCaOOOOOf

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1