Toneelvereniging „Concordia" te Hoofddorp negentig jaar Oppositie tegen nieuwe regeling in de hyacintenteelt f.1 Gillette! Overveen Jubileumvoorstelling van „St. Genesius Lisse Bennebroek Zandvoort Aerdenhout Zevenduizend gulden voor Brederodeduin Gemeentebedrijven gaan feesten ^UUeeXt DINSDAG 2S OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Slotphase serumactie van het Rode Kruis Amateurtoneel Herdenking Reformatie Handelsvereniging feestte Zandvoorts gerepatrieerden Grote en kleine kwekers staan tegenover elkaar HOE OUD IS UW SCHEERAPPARAAT? Jaarvergadering Religieuze kring Prachtig resultaat van postduivenhouders 10 TEDDY MANTELTJES VOOR DE BABY Burgerlijke Stand van Haarlem In Korea gesneuveld SCHEEPVAART De vereniging „Concordia" in Hoofd dorp viert deze winter haar negentigjarig bestaan. Nog maar juist was de polder dïoog, men moest in het oprichtingsjaar J862 met plankjes onder de klompen lopen om niet in de modder weg te zakken, toen Ihet genootschap Concordia zijn bestaan begon. Een zeer actief lid uit die eerste tijd was de latere burgemeester van de Haarlem mermeer, mr. J. P. Amersfoordt, vertelde ons de secretaris, de heer A. de Nijs, onder wijzer te Hoofddorp en zelf reeds veertig jaar lid. Vaak sprak mr. Amersfoordt voor de ambtenaren, vooruitstrevende boeren en intellectuelen, die tezamen het genootschap vormden. Concordia was niet alleen een ontspanningsvereniging of gezellig onder onsje. Het was reeds in die eerste jaren een culturele vereniging, waar men inleidingen hield en sprak over de landbouw en vee teelt in de jonge polder. Veertig jaar geleden taande de belang stelling. Men koos een andere koers. Van toen af bracht de vereniging haar leden het betere genre toneel. Opnieuw groeide het altijd al grote ledental, dat nu tot ruim 200 is opgeklommen. Elke winter, want 's zomers hebben de boeren geen tijd, houdt men vier of vijf avonden en nodigt men de beste toneelgezelschappen uit,die men maar kan krijgen. Wij hoorden namen als Cor Ruys. Mary Dresselhuys en de Verenigde Spelers uit Haarlem. Vele leden zijn al dertig tot veertig jaar lid en komen van heinde en ver (uit de IJpolders, van Oude Wetering en van overal uit de Haarlem mermeer) naar de voorstellingen. Het oude élan, dat 90 jaar geleden de boeren bij nacht en ontij naar Kruisdorp deed komen, doortrilt ook nu nog de gelederen van Con cordia. Merkwaardigerwijze bestaat deze platte landsvereniging deels door de vriend- Onder leiding van dr. H. F. Stallman, plaatsvervangend hoofd van het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Nederlands Rode Kruis, is gisteren de slotphase gehouden van de z.g. „test serum-actie", waarmede de afdeling Haar lemmermeer niet alleen de primeur van ons land, maar van heel West-Europa heeft. Nadat twaalf dagen geleden de hiervoor in aanmerking komende mannen (zij die de bloedgroep A of B hebben) met 3 cc. reac tie-vloeistof waren ingespoten, welke dien de om de eigenschappen die de bloedgroep uitmaken te activeren, werd hun gister avond een halve liter bloed afgetapt. On middellijk na de afname werden de meer dan 100 flessen bloed naar het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst in Amsterdam vervoerd om hieruit het test serum te bereiden dat in de Nederlandse ziekenhuizen zal worden gebruikt om de bloedgroep te bepalen van hen, die bloed transfusie 'krijgen toegediend. schapsbanden die op de gezellige avonden voortdurend weer verstevigd worden en deels door de behoefte aan culturele ont wikkeling, die er onder de plattelandsbe volking bestaat. Deze factoren verklaren ook de veelal grote offervaardigheid van de leden van wie soms veel gevraagd wordt. Dit blijkt ook wel uit het verzorgde jubi leumprogramma van de vereniging. Het bestaat uit een toneelconcours, waarin vijf bekende gezelschappen meewerken en dat vanavond begint. In een feestelijk gestemde stadsschouw burg heeft Maandagavond de R.K. toneel vereniging „St. Genesius" een opvoering gegeven van „De fluwelen handschoen", een toneelspel van Rosemary Casey. De vereniging had dit stuk gekozen ter op luistering van haar zilveren bestaansfeest. Een goede keuze? Men kan erover van me ning verschillen. De machinaties, waaraan enige nonnen zich schuldig maken om haar bisschop het ontslag van haar favoriete leraar te beletten geven nu niet bepaald een hoge dunk van de rechtschapenheid die de leiding van het nonnenconvent heet te bezitten. De Eerwaarde Moeder en haar naaste medewerkster vangen de bisschop in een web van intrigues en zijn er dan tegenover hem nog verbaasd over wanneer haar snode opzet lukt. Ze zijn bedenkelijk dicht aan de rand van het pharizeïsme. Dat is nu niet wat men noemt een hart verheffende strekking. En dat is tegelijk mijn bezwaar: er zit zo weinig positiefs in dit stuk. Het is handig geconstrueerd met veel grappige skuaties, maar aan de ze constructie en de komische oozet wordt de inhoud opgeofferd en daarmee de waarde. Om over de waardigheid maar te zwijgen. Natuurlijk is zo'n stuk wel te sDelen. De verschillende nonnetjes zijn dankbare rollen, de deken in het stuk heeft ieder een op zijn hand, alleen de bisschop is een onhandelbaar heer. sterk naar één kant getrokken, niet direct geloofwaardig. De leraar slaat ook al geen daverend fi guur. Zijn verloofde doet het beter. De vrouwenrollen zijn dus heel wat meer ac ceptabel dan de manneliike personages en in de voors+elling zelf stak de dames bezetting ook het gunstigst af. De Eer waarde Moeder fM'eD van Oo^rom) snande met de vinnige zuster Monica (Ellv Koning) de kroon: twee goed volge houden typeringen. Het nonnetje van Ans Casners - een ideaal nonnetje - vormde de plezierige uitzondering in de reeks der machinaties, blij van toon en pretentie loos gespeeld, gelijk dat het geval was met de verloofde van Gerda Elferink. De bisschop kreeg van Piet Kooiman naar vermogen de volle maat. Zijn sjofele ver schijning maakte hem in I en II weinig indrukwekkend. Dat beïnvloedde zijn spel. De deken had het wat gemakkelij ker. De bijval was verzekerd en Gé van Kessel verspeelde ze niet. Het was jam mer, dat Jules van der Veldt de leraar zo weinig relief gaf. De scènes met Gerda Elferink speelde hij nogal onhandig. Waarom besteedt de regie niet meer aan dacht aan scènes waarin liefkozingen worden uitgewisseld? Daarin wordt nog veel te veel geschutterd. De regie had wel gezorgd voor een fraai décor en goed gelegde accenten. Ze had het tempo nog iets kunnen versnellen. In ieder geval werd de toeschouwer wel overtuigd van haar kunnen. Na de voorstelling kwamen de bloemen en de sprekers. Jan Icas van Dijk namens „Kunst en Vermaak", de voorzitter van het jubileum-comité de heer A. J. J. v. d. Veldt, de heer G. van Kessel, voorzitter van „St. Genesius" en anderen. Het werd wel duidelijk hoe de vereniging bij de to neelliefhebbers in tel is. Ze heeft het ama teurtoneel getrouw en met volharding ge diend. En met talent, hetgeen niet moei lijk valt te bewijzen. P. W. FRANSE Kiesvereniging „Nederland en Oranje" Maandagavond kwam de plaatselijke kiesvereniging der A.R.-partij in ledenver gadering bijeen in de Nederlands Her vormde Kleuterschool onder voorzitter schap van de heer A, C. Schalk. Deze bracht in zijn openingswoord dank voor de grote activiteit, vooral van de jeugdige leden, in het afgelopen jaar betoond. De heer G. Rietkerk gaf een politiek overzicht, waarin hij de kabinetscrisis en de uitslag der verkiezingen voor de A.R. besprak. Vervolgens gaf de spreker een verslag van de conventvergadering. Aanrijding De in Lisse en omgeving zo bekende straatfiguur H. de Groot had het ongeluk in het donker nabij de Jannetjesbrug ver moedelijk door een bromfietser, te worden aangereden, waardoor hij ernstig gewond werd. Hij is naar het Academisch zieken huis vervoerd. Naar de eventuele brom fietser wordt gezocht. Viswedstrijd „Vroeg present" Zaterdag hield de hengelsportvereniging „Vroeg Present" een viswedstrijd in de om geving van Leimuiden, waaraan 15 hen gelaars deelnamen. De uitslag is als volgt: 1. A. Philippo 23 stuks 1553 gram; 2. C. Scheepmaker 16 stuks 1447 gram; 3. Jac. v. Diest Jr. 11 stuks 811 gram; 4. P. van Beelen 5 stuks 749 gram; 5. A. van Briemen 8 stuks 578 gram; 6. G. 't Hort 10 stuks 529 gram; 7. A. Warmerdam 7 stuks 501 gram; 8. F. van Dijk 6 stuks 493 gram. De volgende wedstrijd wordt gehouden 8 November. Op Vrijdagavond 31 October om 20 uur zal in de Nederlands Hervormde kerk te Bennebroek een dienst worden gehouden ter herdenking van de kerkhei-vorming. Voorganger is ds. H. S. J. Kalf. Het kerk koor verleent medewerking. Toneelvereniging „Wim Hildering" De Zandvoortse toneelvereniging „Wim Hildering" zal ter opening van haar toneel seizoen op Donderdag 20 November in theater Monopole een opvoering geven van het bekende blijspel: „De ridder van de kousenband". De regie is in handen van de heer A. Mourik uit Haarlem. Een stampvolle zaal van theater Mono pole getuigde er Zaterdagavond van dat de Zandvoortse Handelsvereniging bij de ne ringdoenden in het centrum van de be langstelling staat. Men hield de jaarlijkse feestelijke bij eenkomst, welke door de voorzitter de heer M. Weber werd geopend. Deze herin nerde er aan, dat de jaarlijkse feestver- gadering een fraditie geworden is. Het volgend jaar hoopt de vereniging haar 45- jarig bestaan te herdenken, een feit dat zeker niet onopgemerkt zal worden voor bijgegaan en waarvoor in de eerstkomen deledenvergadering het bestuur aan de leden richtlijnen voor de viering zal voorleggen. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van een cabaret-variété programma waaraan beroepsartisten mede werkten. Uitgezonderd de twee „Gezona's" (twee meisjes met een guitaar), die op knappe wijze bijzonder aantrekkelijke nummers brachten, bood echter het geheel niet veel nieuws, terwijl een zekere mat heid en gebrek aan vaart de gehele avond merkbaar waren. De fietsende Walton, wiens meeste nummers mislukten. Marijke van 't Hout die niet bepaald actuele le vensliedjes overigens niet onaardig bracht, de twee Matadors, wier pittige accordeon- en xylophoonspel weer leidde tot samen zang van populaire liedjes en de conféren cier K. van Katwijk, die enigszins moeite had contact met zijn publiek te krijgen, werkten aan dit programma mee. „The Moonlight Serenaders" verzorgden op uitstekende wijze een gezellig bal. De Zandvoortse gerepatrieerden hebben sinds enige tijd een Amusementsvereniging „De Schelp" genaamd. Het doel is ont spanning te geven aan de gerepatrieerden en de gerepatrieerde jeugd op een juiste manier bezig te houden. De vereniging mag zich in een grote bloei verheugen. In het bestuur hebben zitting: G. Macaré voorzitter, M. Portier secretaris, A. de Val penningmeester, en commissarissen mevr. E. AttingerDe Wolf en de heren Th. Lodders, J. M. M. M. Geeraths, J. van Steenbergen en H. Mac. Mootry. Voor Donderdag 30 October heeft de ver eniging in hótel De Schelp een filmavond voobereid, waar de film „Langs ongebaan de klingen", een documentaire over het werk van de Nederlandse Heidemaatschap pij, zal worden vertoond. Deze avond wordt voorbereid in samenwerking met het cen traal comité: „Kerkelijk en particulier ini tiatief" te Den Haag. De voorzitter van dit comité, de heer J. Moora zal na afloop van de voorstelling vragen beantwoorden, die hem door gerepatrieerden worden gesteld over onderwerpen van allerlei aard. (Van onze correspondent in de bloembollenstreek) Het is al meer dan twintig jaar geleden dat de eerste plakkaten verschenen, waarop de tegenstanders van de sanering van het bloembollenvak hun antipathieën zeer dui delijk kenbaar maakten. Ze hebben ondanks deze actie geen succes mogen boeken. De kampen waren zeer fel verdeeld en er werden nieuwe verenigingen gesticht, wat zo in de loop van deze twintig jaar nog wel eens meer voorkwam. Thans dreigt weer hetzelfde te geschieden en wel naar aanleiding van het beheersen van de hyacinten teelt. Enige jaren geleden vond de minister van Landbouw het niet meer nodig om de toen zeer dure hyacinten aan een areaal te binden. De waarschuwende stemmen van toen werden in de wind geslagen en thans schijnen er te veel hyacinten te komen. Het areaal werd dientengevolge weer beperkt en meteen rees de vraag wat te doen als er een surplus is. Men heeft dat trachten op te lossen door een opkoop en uitbetaling te baseren op een heffing op een z.g. onnuttig betaald areaal. Tegen de beperking en deze nieuwe re geling is een groep opposanten in het ge weer gekomen, die onder leiding van de heer P. F. Seignette uit Beverwijk staat. Deze groep voert dezelfde strijd en op bijna dezelfde wijze als de „anti-saneer ders" in 1933. Ook het dreigen met het uit treden uit de vereniging, in dit geval de vereniging „De Hyacint", wat de heer Seignette bekend maakte in een ingezon den stuk in het Weekblad voor Bloembol lencultuur. Hij beschuldigt het bestuur van het feit, dat zij de eenheid niet trachtte te bewaren en ook dat zij, i.e. de plaatsver- ADVERTENTIE Doet Uw oude apparaat het nog wel? Sclieerapparaten slijten, evenals alle dingen. U denkt misschien dat hel Uwe nog goed genoeg is, maar U scheert zich pas werkelijk prettig al9 U een Blauw Gillette mesje in hel daar voor gemaakte Gillette precisie- scheerapparaat gebruikt. Voor slechts f. 1.10 krijgt U niet alleen een Gillette'32' precisie-scheerapparaat, maar bovendien twee Blauwe Gillette mesjes. Een buitengewone aan bieding. De vereniging Religieuze Kring te Aer denhout heeft Maandagavond in haar ge bouw aan de Eikenlaan de jaarlijkse alge mene vergadering gehouden. Het vereni gingsjaar loopt van 1 Januari tot 31 Decem ber, doch door omstandigheden kon de jaarvergadering niet zoals gebruikelijk is in het voorjaar worden gehouden. Na het openingswoord van de voorzitter, mr. H. W. Schraagen, bracht de secretaris, de heer J. van Drunen, het jaarverslag uit. Daaraan ontlenen wij, dat het ledental aan het einde van het verenigingsjaar 263 be droeg; door vertrek naar elders en over lijden waren dat jaar dertig leden afge schreven. Er werden 48 ochtenddiensten en een avonddienst (op Oudejaarsdag) gehou-1 den. De belangstelling voor de diensten gaf reden tot tevredenheid en dit gold ook de drie voordrachtsavonden, waarop de heren L. Domhoff, F. J. Heering en prof. dr. L. J. van Hoik over onderwerpen spra ken, die tot een levendige gedachtenwis- seling leidden. Het godsdienstonderwijs op de Vondel school en de Aerdenhoutse schoolvereni ging werd in samenwerking met de Doops gezinde-, Remonstrantse- en Vrijzinnig Hervormde gemeente geleid door mejuf frouw M. E. Dufour. Bovendien werd na een onderbreking van enkele jaren weer een Kerstfeest gehouden voor leerlingen van die beide Aerdenhoutse scholen en de Zondagsschool. De belangstelling daarvoor was zo groot, dat de jeugd amper in hel gebouw kon worden ondergebracht. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heren J. van Drunen en J. Sluiter Jr. herkozen; in de vacature, ontstaan door vertrek naar het buitenland van prof. dr. A. W. de Groot, werd gekozen de eerste van twee door het bestuur gestelde can- didaten: mr. E. J. W. Top. Na de vergadering werd de eerste lezing van het winterseizoen 1952-1953 gehouden. Ds. A. van Biemen, directeur van de Ar beidersgemeenschap „de Woodbrookers" sprak over: „de persoonlijke verantwoor delijkheid van de mens in de huidige maat schappij". vangend administrateur, partijdig zou zijn geweest bij de stemming. Of deze groep inderdaad doorzet en uit de vereniging treedt is natuurlijk nog niet met zekerheid vast te stellen, omdat het bestuur zijn standpunt nog niet bekend heeft gemaakt. Ontwikkeling is niet toevallig Het is niet toevallig, dat er nu weer het zelfde te zien is als twintig jaar geleden. Het zijn bijna altijd de grote en kleinere kwekers die tegenover elkaar staan. Van het democratische, de meeste stemmen gel den, heeft men ook al geen heil te verwach ten, omdat de stemmenverhoudingen enigs zins eigenaardig liggen. Het is nu eenmaal moeilijk om de kool en de geit te sparen en toch wordt dat in het bloembollenvak door middel van een sterk progressief stemrecht geprobeerd. In de meeste gevallen stemt men per areaal, ook in de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, doch dit is zo bepaald, dat een bepaald overwicht niet is geschapen. Men hinkt op twee gedachten. Stemt men per persoon, dan hebben de grote kwekers niets te vertellen. De deze week door het Bedrijfschap voor Sierteeltpro ducten gepubliceerde oppervlakte-statistiek demonstreert dat duidelijk. Men mag aan nemen dat de kwekers, die een hectare bloembollen betelen zeker niet tot de grote behoren, omdat men driekwart hectare nodig heeft om een bestaansminimum te bereiken. Er zijn echter bij elkaar 7580 kwekers, die minder dan een hectare be telen en 823 die meer telen. De eerste groep heeft bij elkaar 1822 ha en de tweede niet minder dan 2357. Van die laatste groep zijn er dan nog 31 die meer dan tien hec tare betelen en die met elkaar 603 ha be zitten! In de groep hyacintenkwekers zijn de verhoudingen nog veel scherper, daar er niet minder dan 57 van deze teelt in handen van de exporteurs is, die tot de allergrootsten mogen worden gerekend. Deze groep had in de bewuste vergadering 173 stemmen, die een areaal vertegenwoor digden van 150.949 r.r. of 215 ha. Hun tegenstanders die 172 stemmen hadden vergaard, beschikken over 66.027 r.r. of 94 ha., aldus een berekening in het Weekblad voor Bloembollencultuur. „Den Haag" neemt de beslissing Men moppert graag op „Den Haag" waar de beslissingen worden genomen. Men kan zich echter bij een dergelijke gang van zaken wel voorstellen, dat de heren daar dikwijls voor een moeilijk dilemma worden geplaatst. Te meer omdat zoals ook geble ken is een aantal personen er zeer buig zame meningen op na houden. Zij geven meestal hun stem aan de groep, die het meest praat. Ook hierdoor ontstaan eigen aardige beslissingen, zodat het in de alge mene vergadering van de Algemene Ver eniging gebeurde, dat de vergadering twee geheel tegenstrijdige voorstellen aannam! De heer Seignette schreef dat Den Haag de beslissing maar moest nemen. Hij en zijn groep wilden hiervoor geen verantwoorde lijkheid dragen. „Den Haag" zal die be slissing ook inderdaad nemen, zoals zij dat bijna noodgedwongen altijd moet doen. Vermoedelijk zal men daar liever een dui delijke uitspraak bekrachtigen dan een eind maken aan onverkwikkelijk geharre war. Tot besluit van de liefdadigheidsactie door de postduivenhouders uit de afde ling Haarlem van de Nederlandse Alge mene Bond van Postduivenhouders werd Zaterdag een feestavond gegeven in het gemeentelijk Concertgebouw. In zijn openingswoord werd door de voorzitter van de commissie, de heer F. Neuman een kort overzicht gegeven van de liefdadigheidsactie, waarna dank werd gebracht aan allen die hun steun en mede werking hieraan hebben gegeven. In het bijzonder huldigde spreker de heer C. Th. Verdonk, secretaris-penningmeester, voor het vele werk dat door hem is verricht om deze actie zo goed mogelijk te doen slagen. „En dat deze actie geslaagd is", zo riep de heer Neuman uit, „is het bewijs, dat wij deze avond meer dan zevenduizend gulden precies: f 7289,50 kunnen afdra gen". Onder donderend applaus van de duizend aanwezigen overhandigde de voor zitter hierna het bedrag aan dr. O. H Dijkstra, voorzitter van de Haarlemse Ver eniging tot bestrijding der tuberculose. In zijn dankwoord wees dr. Dijkstra op wat reeds jaren achtereen door de post duivenhouders voor Brederodeduin is ge daan. Hij hoopte op die belangrijke steun in de toekomst te mogen blijven rekenen. Als blijk van grote dank en erkentelijk heid bood dr. Dijkstra aan de heren Ver donk en Neuman een fraaie pentekening van de lighallen Brederodeduin aan. De feestavond zelf was ook een groot succes, daar zorgde Willy Vervoort met zijn medewerkers- wel voor. Na de pauze werden door de voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer P. Kok, enkele leden ge huldigd die in het afgelopen seizoen een kampioenschap hadden weten te behalen. De dames van de kampioenen werden bloemen aangeboden. Tot ver na midder nacht werd er nog gedanst. Over het programma van de beide jubi lerende Haarlemse gemeentebedrijven Reiniging en Energie kunnen wij thans het volgende meedelen. De Gemeentereiniging gaat voorop met de viering van haar 75-jarig bestaan op 5 November, 's Middags is er een receptie bij „Dreefzicht", waarop aan B. en W. namens het personeel een gebrandschilderd tableau dat de geschiedenis van de Rei niging in beeld brengt, zal worden aange boden. Bovendien zal de receptie worden op geluisterd door een défilé van het rollend materiaal en door een kleine expositie. 's Avonds is er in „Dreefzicht" een feestavond voor het personeel, waarbij een eigen orkest en een eigen koor zich zullen doen horen. Op 8 November volgen de feestelijk heden voor het gouden Energiebedrijf. In een bijeenkomst op het terrein van het G.E.B. zal 's morgens het geschenk van het personeel aan B. en W. worden overgedragen, een monumentale buiten- klok. 's Middags is er receptie bij „Brinkmann" en 's avonds een feestavond in de Ge meentelijke Concertzaal. 'ii Nieuw Gilletta precisie scheer apparaat en 2 Blauwe Gillette mesje». Een „goeie morgen" begint met Gillette f ADVERTENTIE nu ook in bleu prijzen vanaf 27.95 Anegang 46 - Tel. 14651 Grote Houtstraat 116 - Tel. 13339 HAARLEM, 27 October 1952 BEVALLEN van een zoon: 25 Oct., J. Chr. Keetlaer—Daniëls; M. A. Smit—van Doorn; A. J. J. Ramakers—Huzemeier; Chr. J. M. HuijzerHerbermann; M. J. van Deventer Bras; J. de GraafSnoek; B. Wijtkampvan Kleef; L. Knol—Boes; B. van der Veen- Kloosterboer; A. P. M. VaderVlaanderen; 26 Oct., J. Hoogeterpter Wee; A. C. Mul Tromp; W. C. G. van VuerenHeemskerk; M. A. JanssenWessel; G. M. Th. Zonne veld—Hendriks; J. H. E. Roose—van der Reep; 27 Oct., J. Knol—Verschoot. BEVALLEN van een dochter: 23 Oct., M. C. Bakker—Nooij; 25 Oct., J. S. M. Rumpff— Blom; J. M. Harrenvan der Eem; 26 Oct., E. LipsTimmers; J. LefeebrMauvits; C. W. Weijers—Stroombergen; A. C. M. Kensen— Hennen; C. E. Hoes-van Goos; A. E. Zwaans- wijkvan Til. OVERLEDEN: 24 Oct., H. van der Mijl, 61 j„ Klein Heiligland; S. M. van Kordenaar— van der Landen, 80 j., de Ruijterplein; 25 Oct., F. E. HeerensVoorderhake, 58 j., van Marumstraat; A. M. van den EijkhoffDa- men, 85 j., Westerhoutpark; A. P. Vink— Boers, 83 j., Adriaan de Jongestraat; C. van Schie—van der Linden, 97 j., Zijlweg; 26 Oct., F. M. A. Minsart, 74 j., Koudenhorn. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 23 October in Korea ge sneuveld zijn: De soldaat le klasse F. W. Fama, legernummer 310824101, geboren op 24 Augustus 1931. Hij was gehuwd en afkomstig uit Utrecht. Hij behoorde tot het eerste regiment genietroepen. De soldaat J. W. Gorel, legernummer 261027224, geboren op 27 October 1926. Hij was gehuwd en afkomstig uit Dene kamp. Hij behoorde tot het regiment aan- en afvoer troepen. Aagtekerk, 27 v. Kobe te Nagoya. Abbekerk, pass. 25 Ceylon n. Singapore. Ampenan, 25 v. Baltimore te Houston. Amstelvaart, 26 v. Mozambique te Beira. Annenkerk, 26 v. Brisbane te Sydney. Arendiskerk, pass. 23 Gibraltar n. Antwerpen. Aalsdijk, 26 van New York te Rotterdam. Andijk, 25 v. Rotterdam n. Bremen. Adinda, 25 40 m. O Tourane. Agatha, 27 v. Pladju te Saigon verw. Alamak, 25 nog te Khorramshar. Aldabi, 25 200 m. Z. Las Palmas. A ld er am ip, 25 nog te Koewait. Aletta, 26 v. Telokanson n. Pladju. Alioth, 26 120 m. Z. Rio de Janeiro. Alphard, 26 190 m. ZO. Bahia. Aludra, 26 230 m. O. Malta. Amor, 26 ten anker bij Mersin. Amstelveen, 26 50 m. O. W. Northwest. Alblasserdijk, 26 320 m. NO. Fayal. Alpherat, 26 180 m. ZO. Santos. Altair, 26 120 m. N.t.O. St. Paulsroek. Amsteldiep, 26 870 m. O. ten N. Bermuda. Amstelkroon, pass. 26 Daedalus. Armilla, 26 dwars Str. Riouw. Alchiba, 28 te Recife. Athena, pass. 27 Kp. Findsterre. Alnati, 27 te Pn-ranagua. Alphaid, 28 Rio de Janeiro verw. Amsteltond, 25 v. Buenos Aires n. Amsterdam Argos, 28 v. Barcelona te Napels. Aai dijk, 27 v. Tampa n. New Orleans. Al.geniib, 28 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alphacca, 27 v. Victoria n. Bahia. Abbedijk, 26 v. Tampico te New Orleans. Averdijk, 26 te Houston. Bantam, 25 te Halifax. Bengkalis, 25 v. Tj. Priok n. Palembang. Bin tang, 24 v. San Francisco n. Portland Oreg Blitar, 27 te Colombo. Bloemfontein, 26 50 m. NO. Ouessant. Breda, 27 v. Trinidad te La Guaira verw. Boschfontein, 27 v. Port Soedan n. Aden. Boissevain, 28 Buenos Aires verwacht. Bennekom, 27 v. Huacho te Paita. Britsum, 26 v. Alexandrië te Philippeville. Bagan, 25 v. Bangkok n. Singapore. Barumun, 26 v. Makassar n.- Kendari. Batoela, 28 te Makassar verw. Blijdendijk, 26 220 m. N. Horta. Bontekoe. 26 v. Soerabaja n. Semarang. Bacchus, 25 240 m. O.ZO. Trinidad. Bali, pass. 26 Kp. Finisterre. Barendrecht, 26 300 m. ZW. Flores. Blommersdljk, 26 250 m. Z.ZO. Cp. Race. Boskoop, 26 170 m. W. Ouessant. Ceram, 20 v. Cochin naar Aden. Coryda, 26 v. Hongkong n. Miri. Callisto, 25 v. Montreal te Rotterdam. Celebes, 27 v. Antw. te Amsterdam. Camphuys, 26 rede Ambon. Celebes. 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Caltex Pemis, 25 dwars Kreta. Caltex Leiden, pass. 26 Kp. Carbon. Caltex Delft, 26 80 m. WZW. Cyprus. Caltex Utrecht, 27 v. Sidon te Rotterdam. Claveila, 27 v. Napels n. Mombassa. Cleodora, 27 v. Bahrein n. Colombo. Caltex Nederland, pass. 27 ten Z. Kreta. Congoslroom, 28 v. Lagos n. Abidjan. Delfshaven, 25 v. Necochea n. Las Palmas. Dongedijk, 26 v. Bremen te Antwerpen. Duivendrecht, 26 80 m. Z. Cp. Palmas. Douro, 26 van Algiers naar Bari. Diemerdij'k, 28 v. Vancouver te Rotterdam. Dal er dijk, 27 v. Portland n. Seattle. Delft, 27 v. Valparaiso n. San Anitoniio. Duivendïjk, 26' v. Los Angeles. Danae, 27 van Triëst naar Bari. Ena, 26 v. Ballkpapan n. Singapore. Enggano, pass. 27 Gibraltar n. Antw. Esso Rotterdam, 25 v. Rotterdam n. Aruba. Eos, 27 v. Kopenhagen te Amsterdam. E-sso Den Haag, 26 360 m. W. Flores. El-mina, 27 v. Takoiadii te Cape Coast. Erinna, 28 v. Shimoneski te Miri. Felipes, 25 v. Bangkok n. Pladju. Friesland ((SSM), 25 v. Amsterdam te Huelva. Fairsea, 26 320 m. N. Digo Garcia. Farmsum, 25 v. Amsterdam n. Narvik. Friesland (KRL), 27 v. Penang n. Belawan. Gooiland, pass. 25 Kaap Verd. eil. Groote Beer, 26 410 m. W. Valentia. Gaasterland, pass. 27 Kp. Finisterre. Garoet, 27 v. Java te Rotterdam. Gaasterkerk. pass. 26 Ouessant. n. Duinkerken Graveland, 25 te Itajal. Gadila, 26 te Purfleet. Ganymedes, 26 310 m. Z.ZW. Fayal. Gordias, pass. 27 Ouessant n. Gibraltar. Groote Kerk, 25 v. Dar es Salaam n. Tanga. Gouwe verm. 30 v. Amsterdam n. Ornskoldsvik Hercules, 26 v. Catacolo n. Patras. Haulerwijk, 26 te Genua. Hecuba, 26 v. Maracaibo te Guantanamo. Helicon. 25 v. Pto Cabello n. Maracaibo. Hennes, 26 v. Port au Prince te Ciudad Trujillo Heemskerk, 26 220 m. N. ten O. Diego Garcia. Helena, 25 Kp. Hatteras gepass. Hector, 30 v. d. Middeltondse Zee te Amster dam of Rotterdam verw. Hathor, pass. 28 Finisterre n. Lissabon. Hera. 27 v. Buenaventura n. Cristobal. Hersilia, 28 v. Aruba te Buenaventura. Heslto, 28 v. Aruba te eDRcmfwyomfwymfw Hydra, 28 v. Rotterdam te Amsterdam. Indrapoera, 26 v. Cheribon te Soerabaja. Joh. v. Oldembarnevelt, 28 v. Sydney te A'dam Kertosono, 27 v. Los Angeles te San Francisco Kieldreeht, 27 te Penang. Kota Baroe. 26 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Kola Gede, 26 van Saigon n. Soerabaja. Kalimantan. 25 150 m. N. Palembang. Karslk, 27 v. Menado te Soerabaja. Kola Iriten, 26 rede Ternate. Laertes, 25 dwars Minicoy n. Aden. Lieve Vrouwekerk. 27 v. Koewait h. Khorram* har en Basrah. Limburg, 26 v. Djibouti n. Port Said. Lissekerk, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Lutterkerk, 26 v. Bahrein n. Suez. Leerdam, 25 te Baltimore. Luna, 25 v. Istanboel te Izmir. Loosdrecht. pass. 26 Perim n. Dubai. Lekhaven, 26 v. Rotterdam te Hamburg. Larenberg, pass. 26 Bdzerta. Lekkerkerk, pass. 26 Ras al Hadd n- Genua. Liseta, 26 dwars Wijnkoopsbaai. Lombok, 26 370 m. N.NO. Belem. Langkoeas, .23 v. Soerabaja te Tj. Priok. Leeisum, 28 te Savanna. Leuvekerk, nacht 27-23 v. Aden n. Karachi. Loppersum, 27 v. Melilla n. Nederland. Laurenskerk, 28 v. Genua naar Port Said. Leopoldskerk, pass. 28 Ouessant n. Hamburg. Lieve Vrouwekerk. 28 v. Koewait te Khorramshar Malvina, 26 v. Bombay n. Ras Tanura. Mapia, 26 v. Djeddah n. Penang. Marisa, 26 v. Singapore te Kaapstad verw. Mitra, 26 v. Brisbane te Gladstone. Maasdam, 26 220 m. O. Sable eil. Marken, pass. 26 Minicoy n. Port Said. Mirza, 28 v. Sydney te Melbourne verw. Madoera, 27 v. Pondicherry n. Belawan. Maas, 27 ca. 14 u. te Amsterdam. Maasland, 25 te Rio de Janeiro. Molenkerk, 26 v. Antwerpen te Amsterdam. Meüskerk, 26 v. Bremen naar Antw. Mentor, 27 v. Oran te Tunis. Merwede, 26 210 m. W. Flores. Min jak, 27 v. Ballkpapan te Kendari. Malea, pass. 26 Wight. Mariekerk. 26 560 m. O. St. Helena. Modjokerto, 26 dwars Westpunt Kreta. Marpessa, 28 v. Brisbane te Miri verw. Mataram, 28 te Bombay. Maaskefk, 27 v. Luanda n. Port Amboru Macoma, pass. 27 Gibraltar. Malea, pass. 27 ten W. Ouessant. Markelo, pass. 27 Ouessant. Metula, 27 in Str. Soenda verw. Manoeran, pass. 28 Algiers. Nieuw Amsterdam. 25 v. Kingston n. Havan*. Noordam, 25 v. New York n. Rotterdam. Nestor, 25 990 m. N.NO. Paramaribo. Omala, 25 v. Calcutta n. Singapore. Oranjefontein, 26 te Antwerpen. Ondina, 26 v. Piraeus n. Beyrouth. Ophir, 27 v. Singapore te Tj. Priok. Orestes, 25 v. New York n. Curagao. Orion, 26 v. Piraeus te Cavala. Overijsel, 26 te Banjuwangi. Oberon, 25 330 m. ZO. Kp. Hatteras. Oranjestad, 27 v. Pto Limon. Phrontis, 26 v. Ballkpapan te Makassar. Polydorus, 25 v. Penang n. Colombo. Polyphemus, 26 te Belawan. Prins Fred. Hendrik, 27 Toronto verw. Prins Willem III, pass. 25 Scilly's n. Montreal Papendrecht, pass. 26 Gibraltar. Prins Alexander, 26 v. Rotterdam n. Hamburg Plancius, 27 v. Soerabaja te Tj. Priok. Prins Willem II, 26 340 m. W. Valentia. Prins W. v. Oranje, 25-26 375 m. W.NW. Scilly's Pygmalion, pass. nacht 25-26 Kp. San Antonio. Papendrecht, pass. 26 Gibraltar. Poseidon, 26 1090 m. NO. Sombrero. Prins Willem V, 26 650 m. W. ten N. Valentia. Poelau Laut, 27-28 v. Polt Swettenham naar Penang. Prins Joh W. Friso, 27 v. Port Alfred 7 Nov. Rotterdam verwacht. Parkhaven, pass. 27 ten O. Kaap Verd. eil. Prir.s Willem IV, 23 v. Rotterdam te Chicago. Roebiah, 26 v. Singapore te Manilla verw. Rijnkerk, 26 v. Port Said n. Genua. Rijndam. 25 v. New York te Rotterdam. Ridderkerk, 26 v. Sydney te Port Kembla. Reael, 25 v. Tj. Priok n. Padang. Reyniersz 27 te Grontalo. Radja, 27 te Koewait. Raki, pass. 27 Gibraltar n. Halifax. Riouw, 27 v. Singapore n. Penang. Roepat, 23 te fcoiombo. Robti, 27 v. Port Soedan n. Suez. Rotula, pass. 27 ten N. eil. Martinique. Rijnland, 28 Bahia verwacht. Samarinda, 27 v. Soerabaja te Ballkpapan. Saparoea, pass. 26 Kp, Bon. Sarangan, 27 te Beira. Slngkep, pass. 26 Gibraltar. Soesldijk. 26 v. Semarang te Tj. Priok. Sommelsdijk, pass. 25 Ouessant n. Lissabon. Sumatra, 26 te Colombo. Sibajak, 25 380 m. ZW. Tahiti. Salawati, 26 v. Colombo n. Madras. Sabang, 26 op Barito rivier. Saidja, pass. 26 Str. Banka. Schie, 26 v. Kalamata n. Piraeus. Sibigo, 25 v. Tj. Priok n. Bangkok. Sinabang. 26 v. Palembang te Singapore verw. Stanvac Benekat, 26 v. Haiphong te Sungeigerong Stanvac Pendopo, 27 van Sungeigerong te Tj. Uban. Stanvac Talang Akar, 27 v. Telokanson te Sungeigerong verwacht. Straat Soenda, 25 v. Singapore n. Port Swet tenham. Swartenhondit, 27 te Makassar. Sambas, 26 160 m. ZO. Billiton. Scherpendrecht, 25 130 m. NW. Fort Aleza. Sliedrecht, 25 350 m. W.NW. Fort Aleza. Sloterd ijk, 26 530 m. O. Fayala. Stad Alkmaar, pass. 26 Belfast. Stad Arnhem, 26 Lofoten eil. gepass. Stad Breda, 25 190 m. ZO. New Orleans. Stad Schiedam, 26 230 m. O.NO. Newcastle. Sunetta, 25 330 m. O.NO. Paramaribo. Salland. 27 v. Buenos Aires. Schiedijk. 26 v. New York n. Java. Slamat, 27 v. Tj. Priok n. Cheribon. Saparoea, pass. 28 Algiers. Stad Vlaardingen, 31 v. Einden te Wabana verw. Tabinta, 26 v. Houston te New Orleans. Tarakan, 26 v. Makassar te Soerabaja. Tegelberg, 26 v. Osaka te Hongkong. Tero, 25 v. Buenos Aires vla Trinidad. Tiba. 25 v. Rotterdam n Bremer en Hamburg Thalatta, nacht 26-27 dw. Kp. Finisterre. Tomori, 26 Ouessant gepass. Tosari, 26 v. Singapore n.Belawan. Tankhaven I, 25 v. Sungeigerong n. Belawan. Tankhaven III, 26 v. Port Swettenham te Penang Tara, 27 v. Hamburg te Vlissingen. Teiresias, 2« 150 m W. Kreta. Tiberius, 26 v. New Orleans te Willemstad. Tjikampek. nacht 26-27 v. Ballkpapan n. Bintang Tjiluwah, 26 v Soerabaja n. Makassar. Triton, v. Maracaibo n. Ciudad Trujillo. Tabian. 26 240 m. ZO. Socotra. Tamo, 25 260 m. N. Belem. Themisto. 26 220 m. N. ten W. Finisterre. Tjipanas, pass. 27 Sabang. Tjitjalengka, 26 339 m. N. ten O. Tristan da Cunha. Tjiwangi. 25 240 m. Z.ZO. Kp. Cambodia. Tomini, 26 760 m. NO- Sombrero. Tjimenteng, 28 v. Tanga te Dar es Salaam. Tjipanas, 23 te Penang. TromperJbeng, 27 te New Orleans. Utrecht. 26 v. Belawan te Penang. Veendam. 26 590 m. N ten W. Flores. Van Riemsdijk, 27 v. Soerabaja te Makassar. Waterland, 25 v. Amsterdam te Buenos Aires. Waal, 26 van Bremen te Amsterdam. Weitevreden, pass. 27 6 u. Str. Messina. Wieldrecht. 27 v. Aucland n. Ducos. Wonosari, 27 v Suez n. Bahrein. Waingapoe, 26 op tede Semarang. Westerdam. pass. 26 Start Point. Westland, pass. 26 Wight n. Montevideo. Woensdrech't, 27 te Port Said. Waterman, 27 980 m. NO. Papeete. IJsel. 26 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zeeland ;KRL). 27 v. Londen te Rotterdam. Zaan. verm. 28 v. Kopmansholmen n. A'dam. Zonnewijk, 25 360 m. ZW. Flores. Zijpenberg, 26 150 m. W. Ouessant.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7