Zandvoorts raad accoord met oprichting Wederopbouwfonds r JAC. WiSKER Jr. BROSENS q Olie-Permanent f5.- Iedere week Violisten Citroën type „15" Bedrag van rekening-courant met deze stichting tot twee ton verhoogd Culturele avonden in Monopole Hoofddorp Hillegom Halfweg Lisse Heemstede Aerdenhout Bloemendaal BRILLENSPECIALIST Geschenk Pakketten OVERTONWEG 3 OVERTONWEG 3 Zonder machine f7.50 CARELS BROOD- EN BANKETBAKKERIJEN DONDERDAG 30 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Loffeliik initiatief van kring 't Helm Onderlinge wedstrijden van gymnastiekclub OSS Toneelconcours Concordia Het Witte Kruis Propaganda bijeenkomst ETO Doorlichting begonnen Inbraak in een school Vergadering gemeenteraac Gouden feest van HBC besloten met feestavond Vergadering Onderlinge tuinliedenvereniging Het Witte Kruis Mej. ds. A. E. Ruys sprak over Berlijn Jubileum A. J. Grootegoed Bloemendaalse Reddingsbrigade C. BECHSTEIN PIANO LINNENKAST B IJ VULLEN ongem. woning ol gedeelte hiervan Scheepvaart HM KAMER ENSUITE mooie ruime benedenkamer vrij ALLEEN J Maisov LIANA afslag PaardenvleéS afslag iets bijzonders! Zonder veel discussie heeft de Zand- voortsc gemeenteraad gisteravond het be langrijkste punt van de agenda, de oprich ting van de Stichting „Zandvoorts Weder- opbouwfonds", over welk voorstel wü reeds uitvoerig berichtten, goedgekeurd. Toen het in behandeling kwam werd op één punt in het ontwerp-besluït nog even een wijziging voorgesteld, namelijk het bedrag tot het welk de gemeente een rekening-courant overeenkomst met de stichting zal aangaan van 100.000 tot 200.000 te verhogen. Een ton is blijkens de jongste Informaties te weinig en door verdubbeling van dit be drag zal de stichting iets meer speling heb ben, hetgeen gewenst is om sneller te kun nen handelen, deelde de voorzitter, mr. Van Fenema, mede. Het fonds is bestemd voor de aankoop van inschrijvingen in het grootboek voor de wederopbouw, die goed kunnen worden benut voor de uitvoering van een kernplan van bedrijfspanden, waarvoor van hoger hand een bijzondere financieringsregeling is getroffen. Aankoop van deze inschrij vingen is noodzakelijk omdat een belang rijk aantal bezitters ervan geen prijs meer stelt op een herkrijging van zijn in de oor log in Zandvoort afgebroken bezit en daar toe ontheffing van zijn besteding-plicht vraagt, waarop het bedrag van de inschrij vingen in contanten wordt uitbetaald. Invloed van de raad Twee raadsleden, de heer Tates (V.V. D.) en de heer Web er (A.Z.B.) toonden zich beducht voor het feit, dat door de werkwijze van het fonds en doordat de burgemeester als vertegenwoordiger van de stichting carte blanche krijgt voor alle daden van beheer en beschikking, de raad teveel voor gedane zaken zou worden ge steld. De raad zal er natuurlijk wel mee te maken krijgen wanneer de verkoop van grond aan de orde komt, maar de heer Weber achtte het bedenkelijk dat dit vaak zo laat geschiedt. De heer Tates zou het prettiger vinden, indien de raad er in gekend werd zodra zich een gegadigde voor de grond aanmeld de. Dit leek hem beter dan dat de raad steeds zou moeten beslissen over „pan klare" projecten. De voorzitter bestreed dit. Hij achtte het niet juist dat de raad reeds in zulk een beginstadium zou moeten be slissen. Op die manier, die zou leiden tot tal van besloten vergaderingen en andere tijdrovende aangelegenheden, kan volgens hem niet efficiënt worden gewerkt. „Een project moet eerst klaar zijn", verklaarde hij, „en het college is zich ervan bewust dat het daarmee het risico aanvaardt, dat het project in zijn geheel wordt verworpen." Het voorstel tot oprichting van de stich ting „Zandvoort's Wederopbouwfonds" werd zonder stemming aanvaard. Subsidie voor de H.O.V. Het voorstel om in de begroting voor 1953 een maximale bijdrage van 232 ten behoeve van de Haarlemse Orkest Vereni ging te ramen, werd toegejuicht door de heer Lindeman (K.V.P.), die deze sub sidie overigens nog maar matigjes oordeel de voor Zandvoort, dat voor zijn culturele genoegen zo direct op Haarlem is aange wezen. Hij gaf aan B. en W. in overweging de H.O.V. het volgend jaar tijdens het sei zoen eens te engageren, waarvoor de bij drage met 400 kan worden verhoogd. Ook de heer Mol (C.P.N.) uitte zijn De culturele kring 't Helm heeft zich tot de ongeveer 75 verenigingen en een groot aantal particulieren gericht met een uit voerig beschreven plan om in de komende wintermaanden een aantal kunstzinnige avondbijeenkomsten te beleggen. Men is hierbij van de gedachte uitgegaan, dat in Zandvoort slechts zelden beroepsartisten optreden, zodat de inwoners wat dit deel van het uitgaansleven betreft op Amster dam of Haarlem zijn aangewezen. Teneinde dit gebrek aan verantwoorde kunst op te heffen heeft 't Helm voor dit winterseizoen een serie van vijf voorstel lingen samengesteld, waarop tegen aan trekkelijke prijs een abonnement kan wor den genomen. Er is voor een rijk geva rieerd programma gezorgd. De avonden worden in theater Monopole gegeven. Men engageerde voor Donderdag 11 De cember de bekende Indische danser Indra Kamadjojo met zijn gezelschap. Op 15 Januari wordt een operaconcert gegeven door de sopraan Anneke van de Graaf en de tenor John van Kesteren. Op 12 Fe bruari wordt de film „Brief Encounter" (Het laatste rendez-vous) van Noel Coward vertoond, voorafgegaan door een exclusief programma. Óp 5 Maart geeft de pianist Iskar Aribo een recital met toelichting; hij zal werken spelen van Chopin, Debussy, Ravel en Tsjaikowsky. De reeks wordt op 9 April besloten door de voordraclPkunste- nares Nel Oosthout met een solovertol king van „Jeanne d'Arc" van G. B. Shaw. Dit door 't Helm uitgewerkte plan be tekent voor Zandvoort iets geheel nieuws, dat voor de toekomst vérstrekkende gevol gen zal kunnen hebben. Het initiatief ver dient niet alleen waardering, maar ook en vooral actieve steun, opdat dit bescheiden begin mag leiden tot een intensief kunst leven in Zandvoort gedurende de winter maanden, hetgeen de uiteindelijke bedoe ling is. De gymnastiekvereniging OSS hield in de Wilhelminaschool onderlinge gymnastiek- wedstrijden voor de oudste meisjes, junior dames en dames. Volgens de jury-leden, de heren Booi en Eenhoorn stonden de oefenin gen op een hoog peil. De uitslagen waren als volgt: Oudste meisjes: 1. Wil van Keulen 34% p.; 2. Elly Sietsema 34 3/8 p.; 3. Wil van Soo- lingen 32% p. Junior-dames: 1. Bep Drommel 37% p.; 2. T. Spolders 33% p.; 3. H. Visser 32% p. Dames: 1. J. Best 34 p.; 2. mevr. Aay Schut 32% p.; 3. N. van Staveren 29% p. De wedstrijden werden bijgewoond door de medisch adviseur der vereniging, dr. J. v. d. Meer. De voorzitter de heer J. H. B. Brink reikte na afloop de prijzen uit. tevredenheid over het voorstel en koppelde daaraan de vraag vast, waarom de jeugd- concerten, die na de bevrijding in beschei den vorm voor de Zandvoortse jeugd wer den gegeven, thans van de baan zijn. Mr. Van Fenema verwelkomde de suggestie van de heer Lindeman om de bij drage aan de H.O.V. door een engagement te verhogen en beloofde hierop bij de in diening van de begroting terug te zullen komen. De kwestie van de jeugdconcerten achtte hij minder urgent, omdat de Zand voortse jeugd deze in Haarlem kan bij wonen. Wethouder K e r k m a n voegde hier nog aan toe, dat de pogingen om de Zandvoort se jeugd muziek met toelichting voor te schotelen en vooral om haar er warm voor te krijgen, waartoe de Zandvoortse Harmo niekapel na de oorlog nogal activiteit ont wikkelde, geen onverdeeld succes zijn ge worden. Ook wat dit betreft zal aan de raad bij de behandeling van de begroting een plan worden voorgelegd. Het subsidie-voorstel verwierf de una nieme instemming, evenals de andere agendastukken, die eerder door ons werden vermeld. In de vacature van mej. H. Stutterheim aan de Karei Doormanschool werd mej. A. M. van Poelgeest, tijdelijk onderwijzeres aan deze school, in vaste dienst benoemd en tot achtste leerkracht aan deze school in vaste dienst mej. Z. G. Klap, onderwijzeres aan een openbare lagere school in Aals meer en wonende te Zandvoort. Beider be noeming geschiedde met algemene stem men. Uitgaand publiek en tram In de rondvraag stelde de heer Linde man (K.V.P.) een probleem aan de orde, dat de winterdienst van de N.Z.H. heeft doen rijzen voor de Zandvoortenaren, die 's avonds hun deel van de hoofdstedelijke cultuur willen hebben. Dit laatste is nogal moeilijk geworden, omdat hun tramaan sluiting na 5 over 11 ophoudt. Er rijden na dit tijdstip echter nog wel trams naar de remise aan de Leidsevaart. De heer Lin deman vroeg of er nu geen mogelijkheid zou zijn om ten behoeve van dit uitgaand publiek nog een busje van de remise naar Zandvoort te laten rijden. De voorzitter beloofde hem daarover bij de directie van de N.Z.H. een balletje op te gooien. In hotel „De Beurs" te Hoofddorp had de opening plaats van het toneelconcours, dat deze winter ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van „Concordia" zal wor den gehouden. Voorzitter L. van Reeuwijk deelde mede, dat de heren K. Enthoven en C. Minis (die reeds meer dan 50 jaar hun krachten aan de vereniging geven) tot ere leden zijn benoemd. De heer Enthoven bracht het bestuur dank voor deze onder scheiding en sprak als zijn overtuiging uit, dat „Concordia", gezien de grote belang stelling, welke ook deze avond weer be stond, nog vele jaren het middelpunt van Hoofddorps culturele leven zal blijven. Hierna gaf de eerste deelneemster van het concours, de toneelvereniging „Op gang" uit Aalsmeer, een opvoering van het blijspel „Kleine kinderen worden groot" van Noel Langley. De jury werd gevormd door mr. F. J. Jansonius, burgemeester van de Haarlemmermeer (als plaatsvervanger voor de heer A. Mourik, die deze avond verhinderd was) en de heer H. Harmse en jhr. A. van Lennep. Het vertoonde spel viel zeer in de smaak van de aanwezigen. In het gebouw van „Het Witte Kruis" te Hoofddorp is de jaarlijkse ledenvergadering van „Het Witte Kruis" gehouden. In het bestuur werd gekozen, wegens het vertrek van mejuffrouw A. v. Veen, me vrouw Hoogland. Als afgevaardigden naar de Kringvergadering zullen gaan mevrouw Terpstra en de heren N. de Koning, J. Jutte en A. Kamerman. De propaganda-avond van de voetbal vereniging ETO, die door omstandigheden vorige week niet kon doorgaan, is gister avond in huize „Sportlust" te Hoofddorp gehouden. De voorzitter, de heer S. C. Bos, deelde mede, dat de oprichting van een korfbalafdeling in vergevorderd stadium verkeert. Over de resultaten van het eerste elftal is men tevreden; niet zozeer om de resultaten, maar wel om de rustige wijze, waarop werd gespeeld. Besloten werd voor de Kerstdagen een Klaverjastournooi te houden voor de leden en donateurs. De doorlichting van Hillegoms inwoners is Woensdagmorgen begonnen. Er was aan het begin van deze doorlichting een offi cieel tintje gegeven, waarvoor des mor gens in De Beurs een aantal genodigden bijeenkwamen. De voorzitter van het plaatselijk comité, wethouder Fijma, verklaarde in zijn wel komstwoord, dat een groot percentage van de inwoners zich bereid hebben verklaard, om het onderzoek te ondergaan, zodat een gunstig resultaat kan worden verwacht. Een bijzonder woord van lof richtte de heer Fijma tot de secretaris van het comité, de heer Waverijn voor het enorme werk, aan de voorbereiding verbonden, dat door deze is verricht. De burgemeester van Hillegom was ver heugd, dat eindelijk het ogenblik was aan gebroken, dat de bestrijding van de t.b.c. door middel van doorlichting der bevolking in Hillegom kon plaats vinden. Hij sprak woorden van dank tot de heren Fijma en Waverijn; laatstgenomede heeft zich een goed organisator getoond. De t.b.c. is een vijand, die op de terugtocht is, aldus spre ker, en Hillegom draagt nu ook een steen tje bij om de tuberculose te bestrijden. De burgemeester van Leiderdorp sprak hierna nog enkele woorden, waarna de ge nodigden zich naar de doorlichtingskamer begaven, waar de burgemeester van Hille gom zich als eerste aan de doorlichting onderwierp. Gisternacht is ingebroken in de Christe lijke lagere school te Halfweg. Men ver schafte zich door een reeds gebroken ruit de toegang tot de lokalen en ledigde daar ongestoord de spaarbusjes voor de Zending, waaruit een bedrag van enige tientallen guldens wordt vermist. Woensdagavond kwam de gemeenteraad van Lisse in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. De Graaf. Het voorstel tot benoeming van leden van de woningwetcommissie werd aangehouden tot de volgende ver gadering. Bij het voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan deelde de voor zitter mee, dat er bezwaren binnen geko men zijn. Het zal dus nog enige tijd duren voor de zaak geregeld wordt. Het voorstel werd aanvaard. Van de firma Van der Meij werden perceeltjes grond aan de Veld horstlaan en Von Bunninghausenlaan over genomen. De vergadering stelde een cre- diet van f 17.675 beschikbaar voor aan leg van een trottoir en een riolering aan de Broekweg. Voor vei-betering van de brug over de Eerste Poellaan werd een be drag van f 4876 beschikbaar gesteld. Besloten werd een lening aan te gaan van één millioen gulden tegen een rente van VA met een looptijd van zes jaar. Het voorstel tot verstrekken van hypo theken voor verbetering van woonruimten vergde een langdurige discussie. De huis eigenaren krijgen een verbeterde woning, doch het zal volgens de heer De Vries voor ouden van dagen en gepensionneer- den moeilijk zijn de hogere huur op te brengen. Hij is wel voorstander van het plan, doch niet voor huurverhoging. Ten slotte hield de raad zich nog lang bezig over de terugbetalingstermijn, waarbij na stemming de raad zich met 7 tegen 8 uitsprak voor een termijn van 15 jaar.. De post gemeentelijke dienst Sociale Za ken 1952 werd verhoogd met een bedrag van f 1500. Medegedeeld werd dat de ge meentebegroting 1953 ter perse is. De eindcijfers luiden als volgt: Gemeente dienst f 2.226.484,40, waaronder een post van f 37.611,82 voor onvoorzien, en de ka- pitaalsdienst aan uitgaven f 11.553.000, ont vangsten f 9.739.000. Het nadelig saldo is f 1.814.000. De viering van het vijftigjarig bestaan van HBC werd Woensdagavond besloten met een feestavond in het Minerva-theater. De zaal was eivol, toen de heer P. Kemp, voorzitter van de Sportraad van HBC, de bijeenkomst opende met een woord van welkom, maar daarna een overzicht gaf van de feestelijkheden, gedurende welke hij een bandopname liet horen van het be zoek van het jongste junioren-elftal op de receptie en het aanbieden van de nieuwe voetbal door Kees Westerveld. Na dank te hebben gebracht aan de or ganisatoren, stelde hij als ideaal voor de volgende vijftig jaar: een eigen tehuis. Daarna werd een vlot cabaretprogramma afgewerkt en na de pauze bracht de voor zitter van het feestcomité, de heer W. v. Liemt Jr., in een toespraak dank aan in stanties, die hadden samengewerkt om dit schone resultaat te kunnen bereiken. De vereniging zal ook nu weer verder streven naar het grote doel: sportbeoefening vooral door de jeugd in eigen verband. De cabaret-artisten zorgden voor een passend slot van deze avond en daarmede behoort het gouden feest van HBC weer tot het verleden. De onderlinge tuinliedenvereniging „Aer denhout en Omstreken" hield Woensdag avond een bijeenkomst onder voorzitter schap van de heer W. A. van Zadel in het Volkskoffiehuis. Na behandeling van een korte agenda sprak de heer J. Radstake, zoon van de oud-voorzitter van de vereni ging, over het gebruik van „Chrysal", een nog maar sinds enkele jaren bestaand mid del, afkomstig uit België, om snijbloemen langer goed te houden. De heer Radstake toonde met enkele voorbeelden de resul taten van een juiste behandeling aan en later bleek dat verschillende leden ook zeer gunstige ervaringen met dit middel hadden opgedaan. Na de pauze kwam een verslag van de commissie voor tuinkeuring op tafel, dat zich zeer waarderend uitliet over de wijze waarop de gekeurde tuinen waren onder houden. Om ruim half elf sloot de heer Van Zadel de vergadering met een dankwoord voor de betoonde belangstelling. In hotel „Vreeburg" te Bloemendaal heeft de afdeling Bloemendaal van de Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis" Woensdagavond een ledenvergade ring gehouden. De aftredende bestuurs leden, de artsen H. D. G. A. Immink (voor zitter) en S. B. Drijber, alsmede de heer L. van Essen, werden bij acclamatie her kozen. De voorzitter en secretaris, dr. Immink en de heer G. van Eek, zullen de afdeling vertegenwoordigen op de algemene ver gadering van de vereniging, die op 4 No vember in Amsterdam zal worden gehou den. De begroting sluit evenals in het vorige jaar met een nadelig saldo. Dit tekort houdt verband met de gestegen kos ten voor salarissen en sociale lasten ook al omdat het werk zich steeds meer uitbreidt. Het houdt mede verband met de afdeling Gezinsverzorging waarvan het nadelig saldo van ruim zevenhonderd gulden uit de gewone dienst moet worden bijgepast. De gezinsverzorging is een tak van dienst, die hoe langer hoe meer in een behoefte voorziet. De drie gezinsverzorgsters zijn bijna het gehele jaar door bezet. Hoewel de financiën op deze post zorgen baren, is deze tak van dienst van een zo groot so ciaal belang geworden, dat deze niet meer gemist kan worden. De wenselijkheid van een eigen wijkge- bouw werd eveneens besproken. Men zal echter eerst naar het verkrijgen van meer inkomsten moeten uitzien, daar de stich ting van een wijkgebouw anders tot de onmogelijkheden behoort. Mejuffrouw ds. A. E. Ruys, Nederlands Hervormd predikante te Berlijn, heeft Woensdagmiddag in gebouw „Maranatha" te Bloemendaal voor de medewerkers aan het blad „de Open Deur" en een grote groep belangstellenden gesproken. Zij is sinds drie jaar voorgangster van de Neder lands Hervormde Gemeente in Berlijn. Alle aanwezigen zijn op slag grondig genezen van het ouderwetse, maar helaas nog veel heersende vooroordeel „dat een vrouw in de Kerk geen ambt zou mogen bekleden". Wie deze jonge predikante hoort vertellen van haar werk in de wereldstad Berlijn, zowel in de Oost- als in de West-sector, wordt vervuld met een diepe bewondering voor wat hier gepresteerd wordt. Moeilijker om standigheden dan daar kan men zich nau welijks voorstellen: de gemeenteleden zijn veelal arm en vaak werkloos (geen won der, dat zij dikwijls juist op de etensuren zich aan de pastorie vervoegen en dan mogen mee-eten!) en het leven is dan vol onzekerheid en angst. Het geloof is het enige, dat deze mensen er bovenop kan houden; maar hoe wordt dit geloof aan gevochten door de materiële zorgen, de mo rele gevaren, het heimwee en de onzekere toekomst. Zeker is het dat de wereldraad van kerken een voortreffelijke greep deed, door mejuffrouw Ruys naar Berlijn te zen den. Het moet wel voor de leden van haar gemeente een zegen zijn, om temidden van zoveel puin en propaganda, zoveel gevange nissen en ziekenhuizen, zoveel spanning en vertwijfeling, zulk een warm-meelevende, diepgelovige vrouw tot pastor te hebben. De heer A. J. Grootegoed, leider van het orkest „De Kruidnoten" heeft Woensdag avond in hotel Vreeburg zijn zilveren ju bileum gevierd. Hij werd toegesproken door de heren C. Lemlijn en J. Vring en ontving van de orkestleden een zilveren potlood met inscriptie. In zijn dankwoord memoreerde de heer Grootegoed zijn loop baan. Hij begon bij het muziekensemble „Onderling Kunstgenot", daarna volgde „The Jolly Jokers" en nu leidt hij het or kest „De Kruidnoten". Vooral vroeger trad het orkest veel meer naar buiten op dan nu. Ruim dertig leden van de Bloemendaal se Reddingsbrigade kwamen Woensdag avond in hotel Roozendaal te Overveen bijeen op een buitengewone ledenvergade ring. Bij de bestuursverkiezing stelde van de aftredende leden, de heren G. J. van Abs, E. de Graaf en J. Kuyl, alleen laatst genoemde zich herkiesbaar. Hij werd bij acclamatie herkozen. Tevens zagen de voorzitter en secretaresse, de heer P. J. Kapteyn en mejuffrouw M. Lex, zich door drukke werkzaamheden genoodzaakt af te treden. In de vier vacatures werden be noemd de door het bestuur candidaat ge stelde leden, de heren L. A. Ophuysen, S. M. Renaud en J. G. de Vries en de door de vergadering candidaat gestelde heer G. de Boer. De heer De Vries zal het voorzitter schap vervullen. Het secretariaat van de vereniging is overgegaan naar 'de heer Renaud, Sterreboslaan 3 te Bloemendaal. Aan de heer Kapteyn werd het erelidmaat schap van de vereniging aangeboden. Laagkeric, 29 v. R'cfam n, Le Havre. Lemsterkerk, 29 v. Karachi te Bombay. Mapia, pass. 28 Perim n. Penang. Marisa, 28 v. Kaapstad naar Durban. Meliskerk, 29 v. Antw. te Rotterdam. Mitra, 29 v. Gladstone n. Balikpapan. Modjokerto, 29 v. Suez n. Djeddah. Maashaven, 28 bij Accra voor anker. Malea, 28 220 m. ZW. Ouessant. Merwede, 28 680 m. W.ZW. Flores. Martiha, 28 130 m. W. ten Z. Luderitzbaal. Mentor, pass. 28 Zuidkust Sicilië. Metula, 28 110 m. N. Christmas ell. Maasdam, 29 v. New York n. Rotterdam. Maaskerlt, 29 v. Port. Amiboim n. Novoredondo. Manoeran, pass. 29 Gibraltar. Mariekenk, 30 te Kaapstad. Martha Vinike, 30 v. Rotterdam te Kaapstad. Maas, 30 v. Amsterdlam te Rotterdam. Mirza, 30 v. Melbourne n. Suraibaja. Molenkerk, 29 ram. v. A'daim n. Oost-Afrika. Nigerstroom. 29 v. Bordeaux n. Dakar. Nestor, 28 600 m. ZW. Azoren. Nieuw Holland, pass. 28 Oostp. Sabang. Nieuw Amsterdam, 30 v. Havana te New York verwacht. Noordam, 29 600 m O.N.O. Cp. Race, 2/11 ca. 21.00 uur Hoek v. Holl. Oranjestad, 28 v. Cristobal n. Amsterdam. Ondiina, 29 v. Beyrouth n. Curacao. Ootmarsum, 29 v. Jacksonville te R'dam. Overijsel, 28 v. Banjuwanigl n. Semaraang. umata, 28 li.'iüu m. N. Sabang. O ramde, 30 te Southampton. Oranjefonitei-n, 30 v. O.-Afrika te A'dam. Orion, 29 v. Salomiki n. Gibraltar. Papen-drecht, pass. 28 Finisterre. Parkhaven, 31 Las Palmas verw. Poseidon, 31 v. Amsterdam te Curacao verw- Prins Fred. Hendrik, 28 te Toronto. Prins Willem XII, 28 260 m. W. Valentia. Prins Willem V, 28 630 m. O. Belle Isle. Prins Willem v. Oranje, 28 510 m. W.NW. Scilly's Phrontis, 30 v. Makassar te Soerabaja. Prins Willem II, pass. 29 Eddystone. Prins Man rits, 27 te Montreal. Roepat, 28 v. Colombo n. Belawan. Rotti, 29 te Suez. Rondo, 28 v. New York n. Indonesië vla Mar seille. Riouw, 28-29 v. Pd tranig n. Colombo. Roula, 29 v. Alexanidirië te Pun-ta Car don. Ruys, 29 v. Manilla n. Hongkong. Rijndam, 29 v. Rotterdam naar New York. Slamat, 28 v. Cheribon te Semarang. Sommelsd'ijk, 28 v. Lissabon n. Havana. Sitoajak, 28 850 m. NO. East Cape. Straat Bamka, 29 v. San Francisco do Sul te Montevideo verwacht. Sumatra, 28 v. Colombo n. Aden. Salatiga, pass. 28 Marianen n. Maniloa. Stad Maassluis, 27 v. Kirkenaes n. R'dam. Sliedrecht, 29 v. Campana te Puerto La Cruz. Soestdijk, 30 Singapore verw. Stad Alkmaar, 30 v. Newport te Narvik verw. Straat Makassar, 29 v. Singapore. Saldta, 28 v. Singapore n. Mulberry. Schiedijk, 28 260 m. Z. ten W. Sable eil. Slberoet, 28 v. Palehleh n. Malalang. Sinigkep. 28 55 m. W.ZW. Bona. Sloterdijk, 28 120 m. N. ten O. Flores. Stad Arnhem, 28 160 m. NO. Shetlands. Stad Schiedam, pass. 28 Visby. Stad Vlaardiingen, 28 475 m. O. St.. jonns. Stan vac Djlrak, 28 v. Palemba.ng n. Saigon. Sunetta., 28 350 m. N.NW. Fort Aleza. Slbigo, pass. 28 Oostkust Malakka. Sigli, 28 240 m. NO. ten N. Sabang. Samarinida, 29 v. Zarnlboanga* n. Nasilpit. Saparoea, pas. 29 Gibraltar. Scherpendrecht, 29 v. Paranaguate Trinidad. Stad Dordrecht, 29 v. Sagunta n. Rotterdam. Sal a wattvertr. 30 v. Madras n. '.yizagapatam Schle, 30 v. Piraeus te Haifa. Si ba jak, 29 nm. 540 m N.O. East Cp. Stad Maastricht, 29 vm. v. Lulea n. R'dam of Vlaardii ragen. Tawall, 28 v. Padang n. Belawan. Thatatta, 29 v. Bandas te Thameshaven. Trompenberg, 23 Nov. v. Houston te R'dam. Themisto, 28 360 m. W. Finisterre. Ttjbodas, 28 v. Cheribon te Semarang. Tjikampek, 28 140 m. O. Billiton. Tjltjalengka, 28 820 m. W. Kaapstad. TaiUsse, 30 v. Soerabaja te Balikpapan. Teti-eslns, 29 v. Genua n. Londen. Tjlmenitengi, 29 v. Dar es Salaam n. Lorenzo Marques. Tjipairas, 30 te Singapore. Tara, 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Tero, pass. 29 Kp. Frio n. Trinndad. Tamo, pass. 30 3.15 u. Recife. Titus, pass. 29 Finisterre. Tomori, pass. 29 21.30 u. Gibraltar n. Marseile. 31/10 trim. R'dam verw. Veendam, 29 110 m. W. ten Z. Scilly's. Westland, pass. 28 Kp. Vilano n. Las Palmas. Woensdreoht, 28 Suez. Waterman, 29 te Papeete. Westerdam, 29 750 m. W. Scilly's. Wüeldrecht, 30 v. Auckland te Ducos verw. Waingapoe, 28 v. Semarang n. Tj. Priok. Waal, 30 vm. v. A'dam n. Middell.zee. Weltevreden, 30 v. Genua. Wonosuri, pass. 30 Perim n. Damman. Waal, 30 v. A'dam te R'dam. Winiterwijk, verm. 30 nm. v. New York n. Baltimore. IJsel, 28 v. Beyrouth n. Lattakia. Zonnewijk, 28 800 m. O. Bermuda. Zaan., 28 v. Kopmarasholmen n. Amsterdam of Zijpenberg, 14 Nov. v. Narvik te Mobile verw. Zuiderkruis, pass. 29 ten Z. eil. Wight. Zeeland SSM, 30 v. Blyth n. Hamburg. in- en uitwendig als nieuw, volle garantie. Van Wouw, Kruisstraat 41. Tel. 13354. Laat nu uw vanaf f 1 per week. Geen extra kosten, geen vooruitbetaling. Flanellen lakens. Dames-, Heren- en Kinderondergoed, Sportkousen, werksokken, enz. enz. Voor inlichtingen: Kousen Rep. Inrichting „MARION" Fretoriaplein 93 zw. Haarlem-Noord. Leraarsgezin z. k. in bez. v. woonverg. zoekt in omgeving M. T. S. best. uit 3 a 4 kamers, keu ken, douche. Br. no. 1047. Aagtedijk, 28 v. Norfolk te New York. Altair 23 te Recife Angos, 28 v. Napels naar Volos. Algenib, pass. 29 Madeira n. Antw. Alhati, 28 v. Paranagua n. Santos. Amstelkroon, pass. 29 Perim naar Belawan. Alamak, 29 v. Harapoiwt naar Bahrein. Aletta, 28 v. Telokanson te Pladju. Alioth, 28 250 m. Z. Bahia. Almdijk, 28 380 m. W.NW. Azoren. Amor, pass. 28 ten W. eil. Rhodos. Am stel diep, 28 700 m. O. Bermuda. Alpherat, 28 dwars Montevideo. Armilla, 28 210 m. Z. Cp. Padaran. Agatha, 29 v. Saigon n. Singapore. Akkruimd'ijk, 29 te Antwerpen. AlChlba, pass. 29 ten W. Fornando Noronha. Aiendiskerk, 30 te Antwerpen. Arundo, 29 v. Sorel n. Engeland. Alphacca, 29 van Bahia. Alihenia, 29 te Antwerpen. Aludra, 30 v. Suez naar A dien. Aagtekerk, 29 te Koibe. Aardijk, 28 v. Tampa te New Orleans. Alblasserd'ijk, 29 te Le Havre. Aim.pen an, 26 v. Houston n. Galveston. Amstelland, 26 te Montevideo. Arendsdijk, 29 v. New York te Boston. Ariadne, 27 v. Cp. Haltien n. New York. Arkeldijk, 28 te Galveston. Aalsum, 30 vm. v. Pt. Said n. Genua. Arnedijk, 30 v. Newportnews te New York verwacht. Abbekerk, 29 te Singapore. Bantam, 27 v. Halifax n. Boston. Boskoop, 28 te Antwerpen. Bali, 29 v. Indonesi6 te Amsterdam. Biratang, 28 v. Portland Oreg n. Seattle. Bandjermasin, 28 v. Oosthaven n. Palembamg. Blommersdijk, 28 600 m. O. Cp. Race. Bloemfontein, 30 te Temeriffe. Bennek om, 30 v. Paita te Balboa. Baarn, 30 v. Bremen te Hamburg. Bosohfontein, verw. p. 30 nm. Kp. Guardafui. Breda, 30 v. Curasao n. Cristobal. Caltex Utrecht, 28 v. Rotterdam n. Sidon. Ceronia, 28 v. Shellhaven te Amsterdam. Corilla, pass. 23 Ceylon. Caltex Delft, pass. 29 Paratellaria 5 Nov. R'dam verwacht. Caltex Nederland, 6 Nov. v. Sidon te R'dam verwacht Cistula, 29 v. Pladju te Singapore. Ceram, 28 460 m. W.NW. Minicoy. Cory da, 28 160 m. O. Kp. Varella. Caltex The Hague, pas. 29 ten W. v. Oporto. Congostroom, 29 v. Lagos te Abidjan.- Caltex Nederland, 29 tJh.v. Malta. Cteodora, pass. 29 ten N. Ras al Hadd. Cumulus (weerschip), 30 v. d. Atl. Oceaan te Rotterdam. Dongedijk, 29 v. Antw. te Rotterdam. Delf shaven, 28 120 m. Z. Kp. St. Marta. Dalerdijik, 28 te Seattle. Duiven drecht, 31 nm. v. Dakar te Matadi verw. Danae, 29 v. Bari n. Messina. E-sso Den Haag, l Nov. ca. 1000 u. v. Aruba aan de Hoek van Holland verwacht. Enggano, pass. 29 Finisterre. Etrema, 28 600 m. Z. ten O. Cp. Race. Ena, 28 110 m. O. ten Z. Billiton. Eos, 29 nm. v. A'dam n. Hamburg. Esso Rotterdam V, pass. 30 Azoren. Falrsea, 29 480 m. ZO. Guardafui. Friesland /SSM), 29 v. Huelva n. Nederland. Fell pes, pass. 28 Oos tkus t Malakka. Gaasterkerk, 29 te Antwerpen. Gooiland, 28 100 m. N. ten W. St. Paulsrock. Gordias, 28 100 m. Z. ten W. Ouessant. Gaasteria-md, 30 ca. 16.30 u. v. Buenos Aires voor IJmuiden verwacht. Gravelanid, 29 v. Itajai te Paranagua verw. Groote Beer, 29 680 m. O. ten N. Cp. Race. Helena, 28 v. Philadelphia te New York. Hoogkerk, 29 v. Bombay te Colombo verw. Haarlem, 29 v. Kingston te Pto Barrios. Hermes, 28 130 m. N.NO. Bonaire. Hatihor, 29 v. Lissabon n. Algiers. Haulerwijk, 29 v. Genua n. Port Said. Hector, 29 te Rotterdam. Hercules, 29 v. Mersin te Palermo. Ittersum, 12 of 13 Nov. v. Lulea te Mobile verw Indrapoera, 30 v. Soerabaja te Makassar. Japara (KRL), 28 v. Spezia n. Beyrouth. Jagersfontein, 30 v. Duban te East London verw. Kalimantan, 28 v. Tj. Priok n. Singapore. Kaloekoe, 28 rede Ambon. Kieldrecht, 29 v. Penang n. Aden. Kot-a Gede, 29 v. Saigon te Soerabaja. Lindekerk, 29 v. Rotterdam te Antwerpen. Lissekerk, 28 v. Rotterdam n. Perz. Golf. Luna, 28 v. Izmir te Kalamata. La wak, 28 te Singapore. Larenberg, 29 v. Rotterdam te Bari. Leersum, 29 v. Savanna n. Le Havre 13 Rotterdam verwacht. Liseta. 28 v. Tjilatjap te Pladju. Lombok. 28 220 m. N.NO. Fort Aleza. Lekkerkerk, pass. 28 Ras Fartak. Limburg, 28 dwars Elba Cp. Rode Zee. Laertes, 30 te Aden. Lombok, pass. 29 ten O. Fernando Noronha. Nog plaats voor:violisten, altviolisten en cellisten in kleine muziekkring, die jaarlijks enige uitvoerin gen geeft. Alleen verge vorderden en muziekstu denten kunnen zich hier voor aanmelden! (Leeftijd pl.m. 20 tot 30 jaar) Brie ven no. 1052. Ruime sortering KINDERMONTUREN. Leverancier alle Zieken fondsen. Nov voor uw vrienden, ken nissen en relaties in het buitenland worden door ons compleet verzorgd, d.w.z. niet alleen keurig verpakt, maar ook de douane-formulieren, in klaren en verzending worden geheel door ons gegarandeerd. Speciale tropenverpak- king voor Borstplaat, ge sneden vleeswaren in blik boter, kaas in varkens blaas enz. Ook voor het binnenland wordt uw geschenkpakket door ons verzorgd; bij grote kwantums b.v. voor employé's van grote be drijven etc. speciale con dities Kwaliteit als steeds aan de spits. De Specialist voor heerlijke hapjes: GR. HOUTSTRAAT 89 Tel. 11456 In le klas rusthuis randge meente Haarlem aangeboden parterre. Alle comfort, prima keuken, centr. verw. Brie ven no. 1051. Klein Rusthuis op eerste st. te Heemstede heeft met ineenlopende kleinere kamer. Alleen met volledig pension en verzorging. Ook geschikt voor echtpaar. Br. no. 1036. Heeft alles voor uw fiets. Buitenband geen fout 3.75 Buitenband geen fout 4.49 Binnenb. rood rubber 1.49 Kettingkast goudbies 3.75 Spatborden compl. met stangen en bies 3.39 Rijwiellamp prima 10.38 Autopeds 13.95, op luchtban den 27.95, Driewieler 13.95. Gedipl. Rijwielhersteller. (Haarlem-Noord) zijstraat Rijksstraatweg. Tel. 24888. HUSQVARNA naaimachines vanaf ƒ245. FRIDOR electrische naaimachines 595— en ƒ445.— met langdurige garantie en gratis onderricht. Gen. Cronjéstraat 148 Kruisstraat 25 Telefoon 18558 Telefoon 12921 Altenastraat 12 (bij Stuyvesantplein) Halte Lijn 4 Telefoon 234 2 7 (DE BOER ASSELER) Mooie doorregen lappen1.40 p. p. Magere lappen 1.60 p. p. Riblappen 1.70 p. p. Gehakt (half om) 1.40 p. p. C. TADEMA - NASSAULAAN 54 Aangeboden in uitstekende staat, deskundig onderzoek toegestaan. Adres: Donkerelaan 24, Bloemendaal. Van Vrijdag 31 Oct. t.m. Donderdag 6 Nov. '52 250 gram ALLERHANDE van 70 voor 59 cent (Bez. 61 ct.) 200 gram 'PITMOPPEN van 70 voor 58 cent (200 gram) SPECULAASROKKEN'voor 56 cent GEVULDE KOEKEN van 14 voor 12 cent UTRECHTSE SPRITS van 10 voor 8 cent WENERSCHIJVEN van 70 voor 59 cent Alléén Vrijdag 31 Oct. en Zaterdag 1 Nov. BANKETSTAVEN (rijk gevuld) van 89 voor 83 cent SLAGROOMSOEZEN (m. Chocolade) v. 25 voor 20 cent APPELTAARTEN (met rozijnen) van 60 voor 49 cent RAGOUTBROODJES van 20 voor 15 cent KRENTENSLOF MET SPIJS 69 cent KRENTENBROOD, rijk gevuld 59 cent 100 gram RUMBONEN van 35 voor 29 cent TIP-TOP-BROOD (gesneden en verpakt) 't blijft drie dagen vers 8 Filialen door de gehele stad HOUTSTRAAT 47 DE GOUDSE WAAG Ook Uw adres voor de allerfijnste soorten GOUDSE, LEIDSE en EDAMMER KAAS invrv viA» BETER NERGENS GOEDKOPER KAAS p. 100 gr. 28 ct. ROOMVETTE KAAS BELEGEN KAAS p. 100 gr. 30 ct. OUDE KAAS VOLVETTE COMIJN.p. 100 gr. 30 ct. p- 100 gr. 30 ct. p. 100 gr. 30 ct. - -- -- OUDE LEIDSEp. 100 gr. 30 ct Belegen en Oude NOORDHOLLANDSE EDAMMER, per 100 gram30 ct' le soort MARGARINE met vitamine, per 250 gram 36 ct! Zuiver gesmolten RUND VET.. per beker 250 gram 44 Ct. De echte GELDERSE ROOK WORST. per 100 gram39 Ct. De fijnste SLAOLIE per fles 720 gram 1.49 Groot blik LEVERPASTEI-. inhoud 200 gram 52 Ct. CVTDA DED AME zolang de voorraad strekt n inhoud fcXTKA RÉCLAME EEN GROOT BLIK p O R K 340 gram 87 Ct

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 8