10% 25% In de zomermaanden kunnen winkels geopend blijven Bridge- cursus Rest. Munniks J. MUYS CAFETARIA KI. winkelruimte Vertegenwoordiger Ehiits meisje beweerde te zijn ontvoerd Lis se Halfweg Zandvoort Haarlemmermeer Bennebroek H. W. DAMES DE bril voor heren PIANO te koop gevr. Dame Wijk-kraamverpleging Rijwielhersteller SKODA '50 SaCan cKaflmann Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service WONINGRUIL HERENHUIS vrouwelijke kracht flinke nette werkster GARAGEKNECHT flinke slagershalfwas DINSDAG 4 NOVEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Maar zij wil wel met haar ontvoerder trouwen Utrecht krijgt een volkswasserij Wensen van de midden stand inzake de Vestigings wet „Banket der smokkelaars" werd werkelijkheid Raad Haarlemmerliede Landarbeidersbond Chr. Houtbewerkersbond Uitreiking van Landsteinerpenning Lezing over kinderboeken Revue in Monopole Dodenherdenking op 11 November Scheepvaart Gedurende NOVEMBER 'n extra AANBIEDING korting op alle CORSETTEN korting op alle REPARATIES 'egens HEROPENING GESLOTEN U eet er goed en zeer billijk Inkoop goud en juwelen BONTMANTELS naar maat VERPLEEGSTER gevraagd VERKOPER(STER) huisvesting TE HUUR WINKELPAND MET WONING BEKWAME STRIJKSTER en ENKELE NETTE MEISJES VLOTTE TYPISTE COLPORTEURS en COLPORTRICES GEVRAAGD WELKE energieke jongeman AUTOMOBIEL-VERKOPER Een agent van politie te Groningen werd dezer dagen aangesproken door een Duits sprekende juffrouw, die informeerde waar de bussen naar Duitsland stonden. De agent vroeg haar eerst eens naar haar pas poort. Toen bleek dat zij een dergelijk reispapier niet had, belandde zij cp het politiebureau bij de vreemdelingendienst. Daar deed zij een zeer omstandig verhaal. Zij was dienster in een café te Cuxhaven. Daar had zij enige dagen geleden een Ne derlandse zeeman leren kennen. Zij had den een genoeglijke avond doorgebracht en tenslotte had de zeeman haar meege nomen naai- zijn schip, een kustvaarder, die in de haven van Cpathaven lag. Daar had haar vriend haar zoveel „schnaps" ge voerd, dat ze buiten .."westen was geraakt. Toen ze weer bijkwam was ze in een hut aan boord cpgësl^en geweest en het schip had zich reeds vft volle zee bevonden. Te gen haar wil yjvas zij op deze manier uit haar vaderland weggevoerd. Enige tijd la ter .waren in Delfzijl aangekomen en bij nacht r/n ontij had haar vriend en ont voerder la'aar stilletjes van boord gesmok keld en. naar de woning van zijn familie gebracht in een klein plaatsje in de om geving van Delfzijl. Daar was zij wel goed ontvangen en had zij het met haar vriend deykeeman wel naar de zin gehad, totdat doze weer moest varen. De moeder van de zeeman had haar toen meegenomen naar Groningen, onder voorwendsel dat zij voor "het meisje een aardig jurkje zou kopen. Bij een groot warenhuis had ze gezegd, dat het meisje maar even buiten moest wachten, want zij zou met haar Duitse taal teveel in de gaten lopen. De moeder was naar binnen gegaan en niet teruggekeerd. Ten einde raad had zij zich maar tot een politieagent gewend om te informeren hoe zij weer naar Duitsland terug kon keren, aldus het verhaal van het meisje. Er werd door de vreemdelingendienst in samenwerking met de recherche een on derzoek ingesteld. Toen bleek het verhaal echter wel wat anders te zijn. Het meisje kende de zeeman al geruime tijd en wil de wel met hem trouwen. Geheel overeen komstig haar eigen wil was ze aan boord gegaan en naar Delfzijl gevaren, waar zij op illegale wijze aan de wal was gestapt. Na enkele dagen bij haar schoonfamilie te hebben verbleven, vond men het daar be ter, dat zij maar naar Duitsland terug keerde om in ieder geval haar geldige reispapieren in orde te maken. Met de moeder van de zeeman was zij naar Gro ningen gereisd en daar had zij op deze enigszins ongebruikelijke wijze contact ge zocht met de politie, met de bedoeling weer naar Duitsland terug te worden ge leid. Maandag wordt in Utrecht in een be staande wasserij een volkswasserij ge opend. De opzet is, dat binnen uiterlijk twee uur de huisvrouw een gezinswas van 10 kg. kant en klaar gedroogd en geman geld mfte naar huis kan nemen. De moge lijkheid bestaat ook, de was alleen te dro gen. Een was van 5 -kg kan in 10 minuten gemangeld en gedroogd zijn. Aan de volkswasserij wordt in Utrecht door de wasindustrie steun verleend, na dat er aanvankelijk enige tegenstand te gen gerezen was. De gemeente Utrecht heeft het initiatief genomen, omdat sociale redenen de stich ting van een volkswasserij gewenst maak ten mede met het oog op de vele samen woningen met de daaruit voortvloeiende kleine behuizing. De commissie van overleg der drie centrale middenstandsbonden, waarin sa menwerken de Christelijke Middenstands bond, de Koninklijke Nederlandse Mid denstandsbond en de Nederlandse Katho lieke Middenstandsbond, heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden over het wetsontwerp, dat een wijziging van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 beoogt. Naast de waardering voor de vele ver beteringen, welke het wetsontwerp brengt, hebben de middenstandsbonden in dit adres hun bezwaren geuit tegen be paalde onderdelen van dit wetsontwerp. Zij achten het ongewenst, dat door de uitbreiding van de werkingssfeer van de wet het uniforme uitvoeringsbeleid, dat tot nu toe bij de minister van Economische Zaken berustte, wordt verbroken. Tegen de uitbreiding als zodanig bestaat geen bezwaar, maar de middenstandsbonden menen, dat voor deze wet ten aanzien van alle bedrijven de minister van Economi sche Zaken in de eerste plaats bevoegd zal moeten blijven. Het gaat hier om de interne functionne- ring en gezondmaking van de onderne mingen. Deze materie behoort voor alle ondernemingen tot het ressort van de mi nister van Economische Zaken. De be moeiingen van andere ministers raken andere factoren, zoals het bouwvolume of de verkeerstechniek. Voorts achten de middenstandsbonden bet wenselijk dat ook het vervoerbedrijf onder de werkingssfeer van de wet wordt gebracht. Dit is zeer zeker uitvoerbaar ten aanzien van die takken van het ver voerbedrijf, welke niet vallen onder de Wet Autovervoer goederen of de Wet Autovervoer Personen. Ook ten aanzien van de takken van het vervoerbedrijf die daar wel onder res sorteren is het op grond van principiële overwegingen gewenst, dat zij onder de werkingssfeer van deze wet komen te val len, omdat de economische gezondmaking der vervoersondernemingen een der zor gen moet zijn van de minister van Eco nomische Zaken. Naar „La Libre Belgique" gistermorgen schreef, wordt er in de Belgisch-Neder landse grensstreeek opnieuw een leven dige smokkelhandel gevoerd in Nederland se boter. Volgens het blad gaat het thans niet meer om aankopen door particulieren in Nederland van kleine hoeveelheden boter, doch betreft het gehele ladingen boter, die clandestien de grens worden overgebracht en waartegen de douane machteloos zou staan. Zich inspirerend op de film „Het banket der smokkelaars", die thans in de Belgische theaters draait, heeft een smokkelaars bende kortgeleden aan de Belgische zijde van de grens een groot bal georganiseerd ter gelegenheid van de honderdduizendste kilo boter, welke zij frauduleus in België had ingevoerd. De deelneming aan het feest was zeer groot, doch de douane beambten, die ook een uitnodiging hadden ontvangen, hadden het beter gevonden er toch maar niet heen te gaan. Volgens La Libre Belgique wordt de hoe veelheid boter, die in 1951 van Nederland naar België werd gesmokkeld, op 8 mil- lioen kilo geschat, een waarde vertegen woordigend van 500 millioen francs. Ook zoüden er op het ogenblik veel kachels en haarden uit Nederland naar België worden gesmokkeld. De vaste koers van de Ne derlandse gulden meent het blad voorna melijk te mogen toeschrijven aan de grote vraag, die naar deze valuta bestaat van de zijde der Belgische smokkelaars. Het blad betoogt tenslotte dat van Nederlandse zijde niets gedaan zou worden tegen deze smok kelhandel en dat men sedert enige tijd zelfs het toezicht in de grensstreek vrijwel zou hebben opgeheven. Vanmorgen vergaderde onder leiding van burgemeester L. Simons de gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. De heer J. Streefkerk, die de heer Biesheuvel in de raad opvolgt werd beëdigd en ge ïnstalleerd. Ingekomen was een adres van de bewo ners der Polanenkade te Halfweg. Reeds jaar en dag kampen zij met zeer natte wo ningen en een, in najaar en winter, bijna voortdurend overstroomde weg. Gevraagd werd aan het besluit van de raad van 26 September 1949 om aan deze ongunstige toestand een eind te maken uitvoering te geven. B. en W. deelden mede dat zij, o.a. door bezwaren van perceelbezitters, het Hoogheemraadschap Rijnland en het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf moeilijkheden ondervonden. Maar de raad werd medege deeld, dat men, met medewerking der be trokken personen en instanties, toch zo snel mogelijk de moeilijkheden tot oplos sing zou brengen en aan de zeer slechte toestand op de Polanenkade een eind zou maken. Zonder stemming werden goedgekeurd de voorstellen van B. en W. betreffende de uitbreiding van de waterleiding in de Lagedijk. De bewoners van deze dijk ont beren nog altijd de gemakken van de wa terleiding. De raad keurde goed, dat de gemeente de kosten der aansluiting draagt. Het betreft hier een aansluiting van een niet-rendiabel gebied aan de buizen van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. Voorts dat, wat de bijdrage der gemeente inzake de vernieuwing van de Liebrug betreft. Bij stemming werden alle aftredende le den der commissie woonruimtewet 1947 herkozen. Vastgesteld werd een voorlopige vaststelling van de kosten openbaar on derwijs over 1951, de 11e wijziging, van het ambtenarenreglement en het voorstel tot handhaving van het besluit verhoging salaris ambtenaren. Hierna kwam het voorstel inzake de winkelsluiting in de Raad. Bezwaren tfegen openstelling der win kels op Zondag in de zomermaanden, had den de heren B o k m a (C.H.) en S t r e e f- kerk (A.R.). Zij waren van mening dat de Zondagsrust sterk in gevaar werd ge bracht en de Zondagsarbeid werd bevor derd door het openzijn der winkels. De heer B o k m a vond de „Volksverhuizing" (gedurende de zomermaanden) van Am sterdam naar Zandvoort, noch het argu ment, als zouden de bewoners van de uit gestrekte polders op werkdagen niet in de gelegenheid zijn hun inkopen te doen, voldoende van belang om er afwijkende bepalingen op de Winkelsluitingswet voor vast te stellen. Mevrouw Kloos (P.v.d.A.) was bang voor een eigenaardige concurrentie, wan neer in Halfweg ten dienste van de fo rensen, na 6 uur 's avonds winkels open waren, terwijl de Zwanenburgse winke liers tot sluiten gedwongen waren. De voorzitter meende echter, dat, om dit laatste te voorkomen, de gemeenteraad van Haarlemmermeer maar speciale be sluiten moest nemen. Over het sluiten op Zondag werd afzonderlijk gestemd, op voorstel der heren Bokma en Streefkerk. Het gehele voorstel van B. en W. werd goedgekeurd en door de raad ongewijzigd overgenomen. Maandagavond hield de afdeling Lisse van de N.C.L.B. een ledenvergadering, waar het lid van het hoofdbestuur de heer Vermaas een causerie hield over „De huidige loonvorming". Eerst besprak hij de toestand en verhouding van vóór 1940. Er was een vrije loonvorming, hetgeen juist genoemd dient te worden. Vervol gens ging hij het huidige regeringssysteem na, dat hem allerminst bevredigt. Ver schillende groepen zijn gedupeerd in ver houding met de toestand van voor 1940. De werkeloosheid wordt bevorderd en de productiviteit der arbeiders wordt ge remd. Na een korte toelichting op de pen sioenpremie, betoogde spreker dat de bloemist-arbeiders als vakbekwame ar beiders dienen te worden beschouwd en dan ook in overeenstemming met werk lieden uit andere vakken moeten worden gesalarieerd. Onder voorzitterschap van de heer C. Spaargaren werd Maandagavond een ver gadering gehouden van de afdeling Lisse van de Christelijke Houtbewerkersbond. De heer Bloeme, hoofdbestuurslid, gaf een overzicht van de werkeloosheidsvoorzie ning en trok een vergelijking tussen de toestand van voor 1945 en die van thans. Vervolgens zette spreker uiteen hoe de werkeloosheidswet werkt en deed mede delingen over de uitkeringen en de rege ling van de premie-betaling. Ten slotte zeide spreker, dat de premie en uitkering gebaseerd zijn op een normale werkeloos heid; zij zijn als een behoorlijke sociale verzorging aan te merken. Op 19 November zal in het Studio Theater te Zwanenburg een Rode Kruisavond wor den gehouden. Aan hen, die vijf maal medewerkten aan de bloedtransfusiedienst, zal de Landsteinerpenning worden uitge reikt. Ook zullen 'er enkele films worden vertoond. De schrijver van kinderboeken A. D. Hildebrandt, die te Zandvoort woonachtig is, zal op Dinsdag 18 November in hotel Keur een lezing houden over kinderboeken in het algemeen. Een grote verzameling kinderboeken zal die avond worden ge ëxposeerd. De door de R.K. toneelvereniging ,,'t Voetlicht" op Zondag 26 October opgevoer de revue: „Was U óók zo met vacantie?", die in het Patronaatsgebouw voor het voet licht werd gebracht, zal op Zaterdag 15 November in theater Monopole herhaald worden. Op 11 November, de internationale ge denkdag der oorlogsdoden, houdt het Ne derlandse Oorlogsgraven Comité een do denherdenking bij de graven der gesneu velden op de Nieuwe Algemene Begraaf plaats te Hoofddorp (hoek Vijfhuizerweg- Hoofdweg). Er zullen korte herdenkings toespraken worden gehouden door ds. Joh. Bronsgeest, Nederlands Hervormd Pre dikant te Haarlem (tijdens de oorlogsda gen van Mei 1940 in dienst als veldpredi ker) en de Gereformeerd veldprediker ds. Jac. Jonker uit Amsterdam. Medewer king verlenen Hoofddorps Fanfaregezel schap „Excelsior" onder leiding van de heer A. Torenspits, een militiare erewacht en padvinders uit Hoofddorp. De nabe staanden der Nederlandse gesneuvelden zijn uitgenodigd de herdenking bij te wo nen; de families in het buitenland ont vangen een serie foto's. In dezelfde week zal de Klaprooscollecte worden gehouden ten bate van het werk van het Nederlands Oorlogsgraven Comité. Grotendeels komt de opbrengst van deze inzameling ten goede aan nabestaanden in het buitenland die in behoeftige omstan digheden verkeren. Willen zij het graf van hun vader, man of zoon in ons land be zoeken en kunnen zij de kosten hiervan niet betalen, dan betaalt The British Le gion (een Britse organisatie van oud strijders en nabestaanden) de reis tot en met Hoek van Holland. De kosten van reizen en verblijf in ons land worden door het Nederlands Oorlogsgraven Comité gedragen uit de opbrengst van de KlaD- rooscollecte. Op deze wijze komen ieder iaar duizenden nabestaanden naar ons land om een graf te bezoeken, wie het zon der deze hulp onmogelijk zou zijn dit te doen. De organisatie van de collecte in de Haarlemmermeer, Haarlemmerliede en SDaarnwoude, de voormalige gemeente Sloten en de z.g. Binnenkaag is in handen van de onderafdelingen van het Neder landse Rode Kruis. The British Legion stelt, uit erkentelijkheid voor het werk der collectanten een achttal reizen be schikbaar naar Londen of Brussel, waarbij alle reis- en verblijfkosten door deze or ganisatie zullen worden vergoed. Als loten worden de genummerde legitimatiebewij zen gebruikt. Te Vijfhuizen Op Woensdag 12 November zal in Vijf huizen en omgeving de klaprooscollecte worden gehouden. Collectanten kunnen zich melden bij de bestuursleden van het Rode Kruis, dat de organisatie verzorgt. varkensmarkt leiden LEIDEN, 4 November. Aanvoer 161 stuks, zware 208—219: lichten 200—205; zouters 180; zeugen 172181: enkele 1 a 2 cent hoger. Handel vrij goed. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: J. Lammerse, 39 jaar, m. Abbedijk, 2 van New Orleans te Mobile. Averdijk, 1 v. Houston te Galveston. Adri I, pass. 31 Gibraltar. Atbireo, 3 te Paranagua. Algenlb, 4 Antwerpen verwacht. Alnati, 31 te Rio de Janeiro. Alpherat, 29 v. Rotterdam te Buenos Aires. Aalsdijk, 1 van Rotterdam naar Hamburg. Andijk, 2 van Hamburg te Rotterdam. Altaar, 2 van Bahia n. Santos. Amsteldiep, pass. 2 Key West. Amstelveen, 1 v. Fremantle n. Aden. Argos, 3 v. Salonaki te Istanbul. Armilla, 3 v. Pladju te Haiphong. Aldabi, pass. nacht 2-3 Victoria n. Rio de Janeiro Alderamin, 1 v. Bahrein naar Suez. Almdijk, 2 Antwerpen verwacht. Agamemnon, 1 540 m. NO. Floi'es n. Antw. Aletta, 1 170 m. Z.ZO. Kp. Cambodia. Arnedijk, 2 340 m. ZO. Cp. Race. Arundo, 2 220 m. O. Belle Isle. Agatha, 3 van Singapore te Tj. Priok. Alioth, 2 320 m. N.NO. St. Paulsroek. Alphacca, I 310 m. NW. Fort Aieza. Aludra, 2 120 m. NO. Massawa. Annenkerk, 2 140 m. W. Melbourne. Ariadne, 31 3370 m. Z.ZO. Kp. Hatteras. Aagitekerk, 2 v. Kobe naar Hongkong. Abbekerk, 5 v. Singapore te Hongkong verw. Aldabi, 3 te Rio de Janeiro. Alnati, 3 v. Victoria n. Bahia. Al'blasserdijk, 4 v. Antw. te Rotterdam verw. Alchiba, 3 v. St. Vincent n. Antwerpen. Almdijk, 4 v. Antw. te R'dam verwacht. Amsteiiland, 3 dwars Rio Grande n. Paranagua. Arkeldijk, pass. 2 Str. Florida. Amoenan, 31 v. Houston te New Orleans. Axeldijk, pass. 3 Scilly's n. Galveston. Amstelkroon, pass. 4 ten ZW. Minicoy. Amstelvaart, 3 v. Beira te Lorenzo Marquez. Bennekom, 3 v. Cristobal te Curasao. Boskoop, 1 v. Peru te Amsterdam. Billiton, 3 te Manilla. Boissevain, 2 v. Buenos Aires te Montevideo. Bandjermasin, 3 v. Palembang te Tj. Priok. Batoela, J v. Makassar n. Ambon. Bloemfontein, 2 200 m. Z. Dakar. Bontekoe, 2 v. Cheribon n. Soerabaja. Bengkalis, 4 te Soerabaja. Bliliar, pass. 3 Cocos eü. n. Fremantle. Blommersdijk, 3 te Antwerpen. Barenjdreoht, 3 v. R'dam te Pta Cardon verw. Caltex Leiden, 2 van Rotterdam naar Sidon. Croneniburgh, 1 van Rotterdam naar Boston. Caltex Pernis, pass. 2 Kp. St. Vincent. Corilla, 2 v. Bombay n. Karachi. Ceram, pass. 2 Perim. Cotlica 1 v. Dover n. Madeira. Caltex The Hague, pass. 2 Malta. Callisto, 2 300 m. W.NW. Finisterre. Caltex Delft, 2 65 m. ZW. Oporto. Caltex Utrecht, 2 100 m. W. Port Tenez. Camphuys,, 2 v. Buleleng n. Soerabaja. Celebes. nacht 3-4 te Southampton. Cleod'ora, 4 v. Bahrein te Colombo. Caltex Nederland, pass. 3 Kp. St. Vincent. Clavella, 4 dwars Port Soedan. Dalerdijk, 31 v. Vancouver naar Rotterdam. Delft, 1 v. Caklera n. Calloa. Delftshaven, 2 180 m. NO. Pto Alegre. Delfland, 2 v. Amsterdam te Hamburg. Dongediik, 2 225 m. ZW. Lands End. Diemerdijk, 4 v. Rotterdam op de Theems. Danae, 3 v. Napels naar Llvorno. Eemdijk, 1 te Vera Cruz. Eos, 3 v. Bremen te Amsterdam. Enggano, nacht 1 te Antwerpen. EtTema, 2 420 m. ZO. Kp. Farwell. Edam, pass. 3 Scilly's n. Halifax. Elmina, 4 v. Accra te Lagos verwacht. Falrsea, 2 150 m. N. ten W. Massawa. Friesland (SSM), 4 v. Huelva te Amsterdam verwacht. Farmsum, pass. 3 Faroer eil. Gouwe, 5 v. Amsterdam te Omkoldsvik verw. Gooiland, 2 v. Bahia n. Victoria. Grote Beer, 3 v. Halifax te New Vork. Gadila, 1 v. Purfleet te Stanlow. Gena, pass. 2 Beachy Head. Gordias, 3 v. Algiers n. Piraeus. Gaasterkerk, 4 van Rotterdam naar Bremen. EHoogkerk, 3 v. Colombo te Madras. Heemskerk, l v. Aden ri. Suez. Helena, 2 100 m. O.ZO. Kp. Hatteras. Hector, 2 v. Amsterdam op de Elbe. Holland, 3 van Bedra te Moma. Ha'thor, 3 van Algiers te Malta. Japara (KRL), 1 te Beyrouth. Jagersfontein, 2 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Japara (KPM), 2 150 m. O.NO. Kp. Varella. Kedoe. 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Kieldrecht, pass. 2 Poirnt.de Galle. Kalianda, 2 v. Sibolga le Sinabang. Kota Agoeng, 2 v. Tj. Pandang n. Pladju. Kertasono, 4 v. Portland Oreg te Seattle. Kota Gede, 4 v. Semarang te Tj. Priok. Leopoldskerk, 3 v. Hamburg te Rotterdam. Luna, 1 v. Kandia n. Algiers. Leerdam, 2 te Philadelphia. Limburg, pass. 2 11 u. Malta n. Halifax. Laertes, 3 te Suez. Lombok, 2 350 m. W. ten Z. St. Helena. Lutterkerk, 2 140 m. N.NW. Perim. Leersum, 2 480 m. Z.ZW. Cp. Race. Lindekerk, 2 v. Antwerpen te Hamburg. Liseta, 2 v. Manggar n. Pladju. Loenerkerk, 2 v. Rotterdam te Hamburg. Laurer.skerk, 3 v. Suez n. Aden. Lawak, 3 v. Belawan naar Marmagoa. Lekkerkerk, 4 Suez verwacht. Lissekerk, pass. 3 Gibraltar n. Genua. Loosdrecht, 4 v. Rastainura te Bahrein. Leuvekerk, 4 van Karachi n. Bombay. Lekhaven, 4 van Antwerpen te Amsterdam. Binge, pass. 4 9.45 u. Holten au. Maas, 4 v. Rotterdam te Bordeaux verwacht. Maasdam, 5 Cobh verwacht. Marken, pass. 3 4 u. Perim. Merwede, 3 Savanna verwacht. Mitra, pass. 2 Torrestraat. Modjokerto, 4 v. Djeddah te Djibouti verw. Maasland, 2 te Itajai. Madoera, 2 Belawan verwacht. Malea, 2 315 m. ZW. Flores. Malvina, pass. 2 Runsal Jebel. Murena, 2 300 m. W. Sabang. Mai-pessa, pass. 2 Sulu Arch. Metula, 2 310 m. NW. Fremantle. Mirza, 2 240 m. W.ZW. Kangeroo eil. Marisa, 3 van Durban naar Beira. Mataram, 4 v. New York te Calcutta. Molenkerk, pass. 3 Gibraltar n. Marseille. Mapia, pass. 3 ten Z. Minicoy n. Penang. Muiderkerk, 3 v Madras n. Colombo. Manoeran, 4 te Amsterdam. Meliskerk, 3 v. Rotterdam n. Japan via Genua. Markelo, 2 v. Boness n. Meth.il via Grange mouth. Noordam, 2 v. New York te Rotterdam. Nestor, 2 300 m. NW. Finisterre. Nieuw Holland, 3 v. Balikpapan te Soerabaja Nieuw Amsterdam, 3 410 m. O. Cp. Race n. Southampton. Notos, 4 van Amsterdam naar Rotterdam. Ni'gerstroom, 4 Dakar verwacht. Omala, 2 v. Singapore n. Vizagapatam. Orestes, 2 v. New York te Curagao. Ondiina, pass. 2 Malta. Ootmarsum, 2 van Rotterdam te Hamburg. Ophir, 3 v. Tj. Priok te Belawan. Oranjestad, 4 v. Trinidad n. Barbados. Oranje, pass. 3 Kp. Bon. Prins Alexander, 2 v. Hamburg te R'dam. Poelau Laut, 31 v. Penang te Belawan. Polydorus, 1 v. Calicut n. Aden. Parkhaven, 2 150 m. O.NO. Madeira. Prins Joh. W. Friso, 2 530 m. W. ten N. Valentia Prins Willem III, 2 430 m. O. Belle Isle. Prins Willem V, pass. 1 Westp. Anti Coeti eil. Phirontis, 4 te Banjuwangi. Prins Fred. Hendrik, nacht 2-3 v. Rotterdam te Ohdcogo. Papendrecht, 3 v. Le Havre te Rotterdam. Prins Willem IV, 30 te Milwaukee. Ridderkerk, 2 v. Port Kembla te Sydney. Rita, 2 v. Pladju n. Bangkok. Rotti-, pass. 2 Kp. Bon. Roebia, 1 v. Claveria n. Honolulu. Rijnkerk, 2 te Marseille. Raki, 2 430 m. Z. Cp. Race. Rondo, 2 150 m. NW. Flores. Rotüla, 2 270 m. ZW. Sombrero. Reyniersz, 3 v. Toll Toll te Makassal. Ruys, 3 v. Honigikoog n. Yokohama. Rijndam, 3 670 m. O.NO. Cp. Race n. Halifax. Rijnland, pass. 3 Recife n. St. Vincent. Roepat, 4 Port Swettenham verw. Rio uw, pass. 4 Minicoy naar Aden. Salatiga, 2 te Manilla. Schie, 3 v. Famagusta op rede Merstn. Slbajak, 2 12 u. v. Rotterdam te Wellington. Stad Dordecht, pass. 3 Finisterre. Sad Leiden, pass. 2 Balboa. Schiedijk, pass. 2 Fayal n. Alexandrlë. Sambas, 2 v. Pemangkat n. Sampit. Sliedrecht, 2 265 m. N. Paramaribo. Stad Breda, 1 410 m. NO. Bermuda. Stad Vlaardingen, 2 150 m. O. Francis. Straat Makassar, 2 600 m. O.NO. Diego Garcia. Silindoeng, 2 100 m. Z. Kp. Selatan. Sunetta, 2 160 m. NO. Pto. Alegre. Salatiga, 4 te Ilo. Salawatii, 3 v. Vizagapatam n. Calcutta. Samairinda, 4 v. Anakan n. Slain. Slot'erdijk, 3 v. Halifax te Portland Maine. Stad Maastricht, pass. 3 Brunstbilttel. Sumatra, 4 te Aden. Straat Banka, 31 v. Montevideo n. Rio Grande dO Sul. Saparoea, 4 v. Perz. Golf te Amsterdam. Stad Alkmaar, 6 ca. 8 u. v. Narvik te R'dam verwacht. Stad Arnhem, 4 v. Vlaardingen naar Narvik. Stad Maassluis, 4 ca. 20 u. v. Kirkenaes te Vaardingen verwacht. Stad Maastricht, 4 23 u. v. Lulea aan de Hoek v. Holland verwacht. Stad Schiedam, 7 v. Lulea te Amsterdam verw. Stentor, 4 v. Trinidad n. Paramaribo. Singkep, 3 v. Djeddah n. Djibouti. Scherpendrecht, 3 v. Trinidad te Texas City verwacht. Sliedrecht, 15 v. Pto Acruz te Buenos Aires verwacht. Tero, 2 7 u. dwars Natal n. Trinidad. Tiba, 3 5.30 u. v. Hamburg te Vlissingen 2 Antwerpen verwacht. Titus, 2 v. d. Middellandse Zee te Amsterdam Tarakan, 29 te Tj. Priok. Ta wal i, 2 v. Belawan n. Singapore. Teucer, 2 v. Kopenhagen n. Malmö. Thalatta, pass. 2 Finisterre. Torori, 2 v. Marseille n. Genua. Tjimenteng, 2 Lorenzo Marquez verw. Tankhaven I, 2 v. Sungeigeipng n. Singapore. Tankhaven III, 2 ten anker Belawan. Tara, 2 130 m. ZW. Ouessant. Tjibantjet, 2 v. Bangkok n. Singapore. Tjiluwah, 1 v. Balikpapan n. Tj. Priok. Talisse, 3 v. Balikpapan n. Makassar. Teiresias, pass. 4 Ouessant n. Londen. Tjitja.lengka, 3 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Tomini, 4 Cristobal verwacht Trompenberg, 3 v. New Orleans n. Jacksonville Taibinta, 31 v. New Orleans te Charleston. Tosari, pass. 3 6 u. Point de Galle. Tamo, 6 v. Galveston te Buenos Aires verw. Van Riebeeck, 2 v. Singapore n. Tj. Priok. Van Riemsdijk, 3 v. Ambon te Sorong. Willemstad, pass. 2 Finisterre n. Madeira. Waknapoe, 2 90 m. O. Cheribon. Winsum, 2 Ouessant gepass. We sterdam, 4 v. Rotterdam te New York. Wonosari, 4 te Damman. Zeeland (SSM), 3 van Hamburg te Hull. Westland, pass. 3 ten ZO. Kaap Verd. eil. WiHem Barermsz. pass. 3 ten Z. Lands End. Weltevreden, 5 ca. 21 u. aan de Hoek v. Holl. verwacht. Willem Ruys, 2 17 u. v. Belawan n. Colombo. Winterswijk, 3 van Baltimore 12 Quebec verw. Waterman, 3 640 m. NO. Wellington. Wieldrecht, 11 v. Noumea te Palembang verw. Woensdrecht, 7 v. Curagao' te Mena el Ahmadi Zeeland (SSM). 2 v. Hamburg naar Huil. Zijpenberg, 2 210 m. W.NW. Flores. Zuiderkruis, pass. Kp. Blanco. Zeeland (KRL), pass. 3 16 u. Finisterre n. Port Said. Zaan, 3 v. Kopmansholmen te Amsterdam. Zonnewijk, 3 v. R'dam te Baltimore en verm. 7 v. Baltimore n. Port of Spain. Nu kunnen er nog enkele enigszins gevorderden in geschreven worden bij de cursus, welke Donder dagsavonds van 20 tot 23 uur gehouden wordt in Grote Markt 10 Inschrijving van 19.30 tot 20 uur. „OCTERNO'-SALON HAARLEM. Raamsingel 52, hoek Houtplein. Telf. 14384. op 7 November a.s., des namiddags half drie, is de zaak op Donderdag 6 Nov. de gehele dag en Vrijdagmorgen 7 Nov. tot half drie PAPIER- EN KANTOORBOEKHANDEL GED. OUDE GRACHT 103—105 HAARLEM Erwtensoep p. kop 0.1 7 Erwtensoep per portie 0.25 Grote. portie erwtensoep m. kluif (een volledige maaltijd) 0.55 Stamppot v. d. dag 0.65 Idem met worst of spek 1 Macaroni met ham en tomatensaus 0.90 Broodje met boerenworst 0.25 Kruisweg 22-24 Haarlem Kruisstraat 19 Haarlem bij de Ridderstraat Tel. 16910 Dames, verwacht u gasten? Ervaren kooklerares geeft adviezen bij het opstellen van het menu en belast zich ev. gaarne met de verzorging van uw huiselijk diner. A. DUKKER-ROSE Lorentzkade 316, Haarlem. hoorn montuur in zware uitvoering. Wij hebben 'n grote collectie. GR. HOUTSTRAAT 166 bij de Houtbrug Bij le klas Bontzaak kunt u thans voor a.s. winter alle soorten BONTMANTELS naar maat bestellen. Ook VOSSEN, STOLA's etc. De betaling kunt u regelen. Coupeur bezoekt u met col lectie. Brieven no. 1081. Br. met opgaaf van prijs en merk no. 1084. met 10 j. kantoorervaring i. b. v. dipl. Boekh., Steno-Ty pen, Engels en Corr. wenst enige uren per dag produc tief te maken. Uitst. ref. Br. no. 1082. 2 verpleegsters, dipl. A aant. kraamverpleging, te vens in grote Engelse verlos kundige inrichting werkzaam geweest, stellen zich beschik baar. Condities volgens ta rief. Tel. 21657 en 13709. Br. no. 1087. intern. Joh. Vermeerstraat 12, Heemstede. Tel. 34835. Gevr. voor spoedig met enige ervaring. Leeft. 18 tot 20 j. Melden heden Dins dagavond van 7.30 tot 9 uur. Trommelen's Schoenhandel, Gen. Cronjéstr. 58. Tel. 15460 Gevraagd: Alba, Gr. Houtstraat 158. Van particulier aangeboden: met stuurversn. in uitst. st. Door eigenaar zelf bereden. Na 7.30 bij Garage Rooze- krans, Ged. Oude Gracht 66, telef. 19193. Gehuwd, jong Koopvaardij- Officier z. k. zoekt voor enige jaren ongemeub. of gestoff., liefst Haarlem of H'stede. Brie ven nö. 1094. Grote Houtstraat, met overname zaak en inventaris. Brieven onder no 1093 aan het bureau yan dit blad. Natuurgetrouw en discreet. Middenweg 126 - Telef. 22202 Haarlem-Noord en geen geluid meer wil geveD Belt U dan één zeven nul zeven zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 t.o. Haarlems Dagblad TE HUUR: Centrum Bloemendaal, zeer geschikt voor Parfum en Bijou terieën. Brieven no. 1086 of Tel. 24816. Aangeboden in Zijlstraat bovenhuis, bevattende kamers en suite, 3 sl.kamers, keuken en groot atelier, 40 m2. Gevraagd: heel huls, huurprijs tussen 40 en 60 p. mnd. Brieven onder no. 1091 aan het bureau van dit blad. In Bosch en Vaartbuurt te koop aangeboden met centr. verw., 5 wastafels, bevattende beneden 2 grote kamers, keuken, bijkeuken, w.c„ kelder, fietsen- en kolen- loods voor- en achtertuin. 1ste verd. 2 grote kamers, bad kamer, keuken, w.c., 2de verd. 1 grote, 3 kleine slaapka mers. 1ste verd. is verhuurd, restant leeg te aanvaarden, eventueel met overname meubilair. Brieven onder no. 1088 N.V. WASSERIJ PEEPERKORN vraagt een voor andere afdelingen. Z.a.t.m. Blekersvaartweg 43 Heemst. Op het BUREAU EXAMEN M.U.L.O. te Haarlem is gelegen heid tot plaatsing van een vereist wordt het bezit van een Mulo-diploma of minstens gelijkwaardig diploma. Sollicitaties vóór 15 November te richten aan de Administra. teur van het Bureau: de heer P. J. Vlasveld, Eindenhout- straat 52, Haarlem. TEXTIELBEDRIJF te Haarlem vraagt: die tevens gevoel heeft voor administratie. Leeftijd minstens 21 jaar. 5-jarige HBS-diploma strekt tot voor keur. Brieven met volledige inlichtingen onder no. 1092 aan het bureau van dit blad. VAN DUREN'S CORSETTENMAGAZIJN vraagt een Aanmelden Woensdagochtend: Grote Houtstraat 10. op provisiebasis. Voor mensen met doorzettingsvermogen een lonende en vrije positie. Brieven onder no. 1080 a. d. bl.. Bij de NACHTVEILIGHEIDSDIENST wordt een Inspecteur gevraagd. Alleen prima verkoopkracht komt in aanm., mits goede ref. Br. m. voll. levensbeschr., vor. werkkr., godsd. enz. Mauritsstraat 11. wil met onze steun een Assurantiekantoor oprichten of zijn bestaande portefeuille verder uitbreiden Brieven onder no. 1085 aan het bur. v. d. bl. gevr., pl.m. 19 jaar. Aanm. vóór 5 uur: GARAGE SMINK, Mecklenburgstraat 7, Haarlem. GEVRAAGD CONRAD KENTER, Zijlweg 130. Voor spoedige indiensttreding gevraagd Eigenhandig geschreven brieven met recente foto en vol ledige inlichtingen te richten aan KOKS EN DE JONG, Wagenweg 132, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3