Personeel bood vanmorgen monumentale klok aan Spel van De Rnyter domineert in tournooi om libretitel Yd. Ji. £tiaó I 65*1 BULGARIA lü 3 fead MEUBELFABRIEK COSTUÜMS VOOR ST. NiCOLAAS VELO VILLA'S F 21.500 HALVE VILLA Bouw zelf Uw boot! HAARLEM ZATERDAG 8 NOVEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Halve eeuw gemeente-energie f Rembrandttheater jubileert Vierhonderdtwaalf caramboles in een beurt Scheepvaart Gedipl. Chlropediste, Schoonheidsspecialiste, Manicure - Pedicure STUDEERT BIJ I.ME.VO. RECHTSTREEKSE LEVERING KUISKAMERS,SALONS, SLAAPKAMERS, CLUBSTELLEN ETC. BOUWPLAN TER OVERNAME BEDRIJFSPAND M. WONING Fa Eduard Co. ROEKEL'S RUBBER RINGMATTEN i 27.50 De aan het/ hoogspanningsgebouw aangebrachte electrische klok, het jubileum geschenk yan het personeel van het Gemeentelijk Energiebedrijf aan het gemeente bestuur "q4n Haarlem, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan, wees vijf voor elven aa», toen de burgemeester vanmorgen het geschenk onthulde. De klok heeft een diamafer van 1.90 meter. Daarna werd de burgemeester, als persoonlijk geschenk, een verkleinde uitgave, gemaakt door het lid van het personeel de heer L. P. K/iapen, aangeboden. 'Voor de plechtigheid kwamen het voltallig personeel en vele gepensionneerden in een der werkplaatsen bijeen. De heer J. H. Steinkamp, een der directeuren, bracht in herinnering, dat het op 1 Augustus vijftig jaar geleden was, dat de electrische centrale in gebruik werd ge nomen en op 1 Januari is het vijftig jaar geleden, dat de gemeente begon met de voorziening van gas aan de inwoners, na dat van 1837 een particuliere maatschap pij de gasvoorziening had verzorgd. In het midden van deze data is de feestdag vast gesteld. De dag begint met een bijeen komst voor het gemeenschappelijk perso neel en gepensionneerden. Helaas zijn in de loop der jaren vele werkers over leden. Op verzoek van de heer Steinkamp werd enige ogenblikken stilte betracht ter herdenking van de overledenen. De spreker vervolgde, dat een der voor waarden van het functionneren van een bedrijf is een goede samenwerking tussen werkgever en werknemer. In het G.E.B. bestaat een goede samenwerking. Om dat te bewijzen gaf de heer Steinkamp het woord aan de heer C. S p/'e r d ij k. Deze noemde 5 December 1900 een be langrijke datum voor de/gemeente Haar lem. Toen besloot de gemeenteraad voor bereidingen te treffep "voor het bedrijf, dat thans zijn gougféh jubileum viert. In de loop der jaren "Lebben het gas en de electriciteit belangrijke plaatsen verwor ven in de maatschappij. Dagelijks werken in de fal r\eksgebouwen, magazijnen en kantoren velen die het mogelijk maken, dat Haar'/ém van gas en electriciteit wordt voorzie#. Het derde product is stoom. In fabricóge hiervan ligt perspectief, als in dustrieën er gebruik van maken. Op het ogenblik wordt gewerkt aan het plaatsen van een watergasinstallatie en aan uitbreiding van het kabelnet en voor de toekomst staat op het programma het bijplaatsen van turbines. De werkers ar beiden met grote voldoening op de ter reinen aan de Harmenjansweg en in de stad als nieuwe woningen gereed komen. Zij meenden, dat er bij het vijftigjarig bestaan een geschenk moest worden aan geboden en uit het personeel is een com missie gevormd die gelden verzameld heeft. De ruim honderd gepensionneerden wilden niet'achterblijven. Onthulling van een klok Hierna begaf men zich naar de in gang van het bedrijf aan de Harmen jansweg. Aan het hoogspanningsge bouw was een grote electrische klok aangebracht. Burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers onthulde de klok door twee vlaggen opzij te trekken. Na de onthulling begaf het gezelschap zich weer naar de werkplaats, waar de heer Spierdijk de burgemeester een klok aanbood, gemaakt door de heer L. P. Kna pen. Het personeel had gehoord, dat de burgemeester belangstelling heeft voor klokken en daarom was de keus op een verkleinde uitgave van het geschenk ge vallen. Mr. Cremers dankte eerst voor het persoonlijk geschenk en hij vervolgde, dat het hem goed heeft gedaan, dat het per soneel en de gepensionneerden besloten hadden een klok aan te bieden. Hij zag daarin een symbool van nauwgezetheid en stiptheid van het personeel en van het bedrijf. Het Energiebedrijf gaat energiek met zijn bedrijf mee; dat is nodig omdat „De schat van Monte Cristo" (Cinema P a 1 a c ej) Deze avontuurlijke kleuren film speelt in het Frankrijk van 1860—'70, zoals Alexandre Dumas dat zag. Rond de wankele troon van keizer Napoléon III hadden zich in die tijd enkele slechte raad gevers verzameld, die het régiem van de ióedwillende maar zwakke Bonaparte danig in discrediet brachten. Een van die raadgevers was, volgens Dumas, de machtswellusteling La Roche, die in naam des keizers een waar schrikbewind voerde in Normandië, waar een groepje samen zweerders de opstand tegen Napoléon en het herstel der republiek predikt. Leid ster van deze opstandelingen is de even lieftallige als blauwbloedige freule Chris- tiane, die in het technicolor-kasteel van haar adellijke oom tevens de sleutel tot de schat van Monte Cristo bewaart. Als La Roche dat ontdekt, vergeet hij heel zijn wrede strafexpeditie en gaat hij zelfs tegen de keizer conspireren om die legen darische schat in handen te krijgen. En dat snode plan zou hij volvoerd hebben ook, wanneer een jonge dragonderkapi tein er niet te elfder ure een stokje voor gestoken had. Na eindeloze verwoede ge vechten tussen zijn dragonders en de naar La Roche overgelopen lansiers kan deze trouwe officier tenslotte het keizerrijk redden, de schatten van Monte Cristo vei lig stellen en de charmante Christiane in zijn armen sluiten. Het is allemaal hevig romantisch en onwaarschijnlijk, maar het boeit u toch wel, niet in de laatste plaats om de geraffineerde montering en de fraaie costumes. Het kleurenprocédé, dat zich verheugt in de fraaie naam van „Super-Cine-Color" viel ons niet mee, al past het fondantachtige effect wel in de sfeer van deze rolprent. H. C. ,.De gemaskerde Kapers". (Spaarne). Jesise James, een beroepsbandiet, moet vluchten uit Missouri, een staat in Ame rika, daar de politie hem op de hielen zit. Elders zoekt -hij fortuin en komt in aanraking met de bewoners van een al leenstaande boerderij in een ruige vallei. Daar tracht een grote groep gemaskerde bandieten het gebied te zuiveren, daar de bodem olie bevat en zij de grond willen exploiteren. Zij rekenen echter niet op de sluwe Jesse, die met behulp van een vriend Steve onophoudelijk bressen slaat in hun groots opgezette plannen. Door iets sneller en beter denken viert Jesse dan ook triomfen irn deze film, die niet onaar dig is doordat de romantiek er totaal in ontbreekt. Het is slechts schieten wat de klok van regisseur Fred. C. Bramnon slaat. „In het hart van de kasbah" (Frans Hals). Van „Allen zijn wij moordenaars" naar „In het hart van de kasbah", het is maar één stap, maar wat voor een stap! Du sublime au ridicule. Beide films zijn van Franse origine. Dat betekent: voortref felijk camerawerk, geraffineerde belich ting, knappe montage. Dat alles is echter aan „In het hart van de kasbah" met te veel aplomb besteed. Het gegeven is al heel gevaarlijk: een hysterische kinderloze vrouw wordt verliefd op haar stiefzoon, vangt hem net niet in haar strikken en wordt oorzaak van zijn dood. Men zou er vrede mee kunnen hebben, wanneer het streven om het zo mooi en indrukwekkend mogelijk aanschouwelijk te maken niet zo heel sterk aanwezig was. Daardoor krijgt alles een nadruk, die niet in overeenstem ming is met het gegeven, dat vooral wat de eenzame vrouw betreft erg banaal is uitgewerkt. Het talent van de filmmaker is zijn kracht. Hier wordt het zijn zwak heid. Is men erin geïnteresseerd dan moet men het zelf maar waarnemen. Men kan dan altijd nog goede spelprestaties en eni ge poëtisch verdienstelijke scènes savou reren. Fr. „De vrouw mijner dromen' (Miner va) speelt zich af in Duitse toneelkringen. Een beroemde revuester is het geacteer beu geworden en wtl eens uitknijpen. De scenario-schrijver laat haar de verkeerde trein instappen om daarna de gelegen heid te hebben een reeks misverstanden en verwikkelingen te arrangeren. Dit al les geschiedt natuurlijk tot meer eer en glorie van Marika Rökk, Grete Weiser en George Alexander, die zich in deze ge kleurde en kleurige sfeer van „schlagers" en revuescènes thuis voelen als vissen in het water. T. H. B. „With a song in my heart". (Rem brandt). Een kleurenfilm van het „show-genre", die de levensgeschiedenis van Jane Froman uitbeeldt en haar ten tonele voert in de glorie van haar Mistin- guette-achtige cabaretkunst, met een om lijsting van op Amerikaanse wijze gemon teerde shows. Wie van dit soort films houdt, krijgt, het volle pond en kan onder meer genieten van een 25-tal beroemde liederen, die door Jane Froman worden gezongen. De kleu ren geven een aparte attractie aan deze revue-film, die met onverpoosde vaart het goud van de Amerikaanse cabaretwereld laat klateren op de maat van onvervalste show-songs. Echt een film voor liefheb bers van dit genre. Een gevarieerd en interessant bij pro gramma gaat vooraf. J. L. „Levend ingemetseld". (Li do). In een mysterieus kasteel ergens in Frank rijk, waar eens een ingenieus denkende Franse beul zijn gruwei-grapjes bedacht, woont een met diverse minder prettige complexen behepte graaf. Als men verder weet dat deze graaf (Charles Laughton) alles in het werk stelt om zijn lieve, on schuldige nichtje (Sally Forest) het leven zo zuur mogelijk te maken daarbij ter zijde gestaan door een aantal vriendelijk wrede heerschappen dan is dat eigenlijk al reden genoeg om naar deze griezel- en gruwelfilm te gaan kijken. Het verhaal is v/at simpel van opzet, maar de climax aan het einde van de film vergoed veel als de muren van de kerker, waarin de drie helden' van het verhaal zitten opge sloten, tèrgend langzaam naar de m doodsangst zittende gevangenen komen toeschuiven. Om u de afloop te vertellen zou niet leuk zijn, omdat dit juist een van de spannendste gedeelten is van de film, die verder toch niet helemaal beantwoordt aan de verwachtingen, die rolprenten waaraan de naam van Hollywood-griezel- nummer-één, Boris Karloff is verbonden opwekken. Ontspannen of zo als u wilt: inspannen kan men zich toch echter genoeg. Al was het alleen maar met hetzien van de wijze waarop Laughton de duivelse fanaticus speelt. In het voorprogramma wordt een koste lijk tekenfilm in kleuren „Scalp treat ment" en een muziekfilmpje over het or kest van Tommy Dorsey vertoond. E. K. „Ontsnapping uit Corregidor" (City). Wie houdt van een oorlogsfilm, kan zijn hart ophalen aan deze rolprent, die er een is uit de serie daverende krijgsverhalen, welke de Amerikanen na hun taaie en heroieke strijd tegen de Japanners tijdens de tweede wereldoorlog hebben vervaar digd. De wapenfeiten van de Amerikaanse „navy" en de mariniers op de eilanden van de Pacific zijn overvloedige bronnen voor dit soort films, die wel knap en boeiend gemaakt zijn, doch naar het oor deel van velen te zeer het oorlogsspel ver heerlijken. Wanneer men zorgt immuun te zijn voor de gevaarlijke bekoring, die deze films scheppen ten aanzien van het oor logsbedrijf, kan men zich laten meeslepen door de spannende scènes en het roman tische verhaaltje dat er doorheen geweven is. Het is in haar soort een vakkundig en zelfs kunstvaardig gemaakte film, daar doet de al of niet aanvaardbaarheid van de oorlogstendens weinig aan af. En wie sensatie en spanning liefheeft, vindt er wellicht veel voldoening in. Maar we me nen toch even de aandacht te moeten vestigen op het feit dat de Amerikanen bewust indertijd films gemaakt hebben die het publiek „oorlogs-minded" moesten maken, omdat de strijd tegen de aggres- sieve vijanden in Azië en Europa de vol ledige steun van het hele volk nodig maak te. Dergelijke films waren tóen nodig doch nu zijn ze uit de tijd geraakt. J. L. „Tranen over Johannesburg" (Luxor). Enige'weken geleden hebben wij uitvoerig en waarderend over deze film geschreven. Wij volstaan derhalve met de aanbeveling haar te gaan zien. er in technische kringen veel te doen is. Het aanbieden van het geschenk is tevens een blijk van de grote verbondenheid van het personeel met het gemeentebestuur. Met de beste wensen uit te spreken voor het bedrijf en het personeel besloot de bur gemeester zijn toespraak. Ir. J. H. Kouwenhoven dankte het gemeentebestuur voor het aanvaarden van het geschenk. Daardoor wordt het be drijf de plicht opgelegd de klok te onder houden en te verzorgen. Dat noemde de spreker een aangename taak. Tenslotte sprak de heer Kouwenhoven woorden van dank, o.a. tot de heren C. Spierdijk en J. G. A. Terpoorten, die een belangrijke taak hebben vervuld bij het voorbereiden van het feest en tot de heer Th. J. H. van Wa- veren die de versiering van het hoog spanningsgebouw voor zijn rekening heeft genomen. Vanmiddag wordt in restaurant Brink- mann een receptie gehouden en vanavond komen de leden van het personeel en ge pensionneerden voor een feestelijke bij eenkomst in het Concertgebouw. Ter ge legenheid van het jubileum is van het bedrijfsblad „Energie" onder redactie van de heer J. G. A. Terpoorten een jubileum nummer verschenen, waarin de geschiede nis van het bedrijf wordt beschreven. Voorstelling ten hate van ,jStille Armen" Het Rembrandt-theater in Haarlem be staat op 28 November veertig jaar, uiter aard de tijd dat in de oude „Kroon" voor stellingen werden gegeven, meegerekend. De directeur van het theater, de heer W. Bakker,-stelt zich voor dit jubileum op 28 November met een speciale voorstel ling te vieren tijdens welke de film „Veer tig jaar cinematografie" wordt geprojec teerd. Deze film werd vervaardigd bij het der tigjarig bestaan van „Polygoon". Een der pioniers van het bioscoopwezen de heer Wessels, zal die film van „expli catie" voorzien, zoals hij gewoon was te doen in de tijd, dat hij zelf directeur van „De Kroon" was. De opbrengst van deze voorstelling komt ten goede aan het comité „Stille Armen". Er is Vrijdag in het tournooi om het kam pioenschap van Nederland groot biljart aanmerkelijk beter gespeeld dan op de eer ste dag. Al bleef ook nu het spel van Kees de Ruyter ver boven alles uitsteken: Hij overwon Sweering iri zes beurten. De Am sterdammer bleef op 81 staan, doch dat was geen schande, want wederom vergast te De Ruyter de toeschouwers op een su bliem gespeelde grote serie. Ditmaal van 281. Hij demonstreerde op welke wijze de hoeken genomen moeten worden, een vraagstuk, waar de anderen dikwijls geen afdoende oplossing voor kunnen vinden. Met een slotserie van 181 maakte hij de partij uit. Naast het prachtige spel van De Ruyter viel het spel van Metz, die van Oosterhout won, uit de toon. Hij speelde te stug om de serie americaine goed tot haar recht te laten komen. Te vaak ging bij hem de po sitie verloren. Beekman had tegen Teegelaar ogen schijnlijk de partij in zijn zak, toen hij met 142 op 446 kwam en ruim 150 punten voor stond. Maar Teegelaar maakte met 99 en 102 de partij in zijn voordeel uit. Zege van Kobus Deze tegenslag kwam Beekman niet te boven in de eerste avondpartij tegen Ko bus, die met series van 143 en 138 spoedig een grote voorsprong nam en de partij in 13 beurten uitmaakte. Beekman's beste serie was 27 Aan de andere tafel leek Sweering van Metz te gaan winnen, ondanks de serie van 143 van de laatste. Na 9 beurten leidde de Amsterdammer met 318 tegen 265, maar met een paar fikse series maakte Metz een einde aan zijn illusies. Toen iedereen zich er over verheugde dat het spelpeil aanmerkelijk steeg, toonde Kees de Ruyter aan, dat er in dit tournooi slechts één librespeler is: hijzelf. In twee beurten zette hij Van Oosterhout aan de kant en kwam daardoor op een algemeen gemiddelde van 88.23. Van Oosterhout begon met 3 en liet de ballen in vrij ongunstige positie liggen. Met een forse vierbandenstoot bracht De Ruy ter de ballen bij elkaar, maar de juiste positie was nog niet bereikt. Dat kwam na 40 punten en toen begon de wedstrijd tegen het horloge weer. Maar ditmaal wist De Ruyter van geen ophouden. In 240 ca ramboles was hij het biljart eenmaal rond. Serie van 412 Na een slokje water zette De Ruyter de tocht voort: 300, 350, 400, het ging allemaal zo gemakkelijk en iedereen verwachtte dat de Maastrichtenaar de partij in één beurt zou uitmaken. Op 412 echter, toen hij bijna voor de tweede maal rond was, kwamen de ballen vast te liggen na een piqué. Men kon een speld horen vallen toen. De Ruyter aanlegde voor de anquitstoot. Snel vloog de speelbal over het laken. mis. Een dave rend applaus vertolkte de bewondering van de toeschouwers voor de fraaie serie. Van Oosterhout toonde daarna, dat hij in dit vak nog veel te leren heeft. Op 35 verzuimde hij de ballen uit de verboden zóne te spelen en kon weer gaan zitten. Enkele minuten later stond hij weer op. Maar nu om zijn rivaal geluk te wensen met diens overwinning, want De Ruyter had met 82 de partij beëindigd. De uitslagen waren: De Ruyter Sweering Metz Van Oosterhout Beekman Metz Kobus Beekman De stand na twee dagen luidt: De Ruyter Kobus Metz Teegelaar Beekman Van Oosterhout Sweering Uitslagen 500 6 281 83.33 81 6 62 13.50 500 15 150 33.33 371 15 135 24.73 500 20 102 25.00 446 20 142 22.30 500 13 143 38.46 347 13 86 26.69 500 13 143 38.46 116 13 27 8.92 500 2 412 250.00 38 2 35 19.00 n luidt: gesp. pnt. h.s. a.gem. 3 6 412 88.23 3 6 150 30.00 3 6 167 25.00 3 4 102 17.52 4 2 195 13.96 4 0 135 16.08 4 0 86 13.17 Aalsum, 6 v. Genua n. Antwerpen. Agamemnon, 6 v. Antwerpen. AlioSh, 7 te Las Palmas. Ampenan, 6 nog te Galveston. Annenkerk. pass. 6 ten Z.ZW. Kp. Leeuwin. Aalsdijk, 6 v. Bremen te Rotterdam. Aard ijk, pass. 6 Key West. Averdijk,, 6 v. New Orleans n. Brownsville. Alamak, 7 Aden verwacht. Amsteldiep, 5 v. Amsterdam te Mobile. Amstel'land, 5 te Paranagua. Amsteivaart, 6 v. Lorenzo Marques te Durban. Adnnda, 7 van Singapore te Banigikok. Alehibo, 6 120 m. ZW. Palma. Ald'egonda, 7 v. Pladju te Bangkok verw. Aludra, 6 100 m. O. Kp. Guardafui. Amstelkroon, 6 60 m. ZO. Ceylon. Armilla, 6 v. Haiphong n. Singapore. Ar undo, 6 580 m W. Scilly's. Albireo, 8 te Rio de Janeiro. Aldaibi, 7 v. Santos n. Montevideo. Alderamin, pass. 7 Perim. Alamak, 8 v. Aden naar Suez. Adrd I, 6 21 u. v. Malta 9 ca. 107 u. Livorno yerw. Alwaki, 6 van Montevideo. Bantam, 5 v. Baltimore n. Galveston. Bengkalis, 6 v. Soerabaja n. Makassar. Bintang, 7 v. Vancouver te Portland Oreg. Blitar, 7 te Fremantle. Bolssevain, 7 v. Montevideo te Santos. Borneo, 6 v. Amsterdam n. Antwerpen. Boskoop, 6 te iJmuiden. Billiton, 6 v. Ho Ilo n. Tarakan. Batoela, 6 v. Bandaneria n. Tegal. Biduk, 6 v. Soerabaja n. Gilidua. Bloemfontein, 6 460 m. NO. St. Helena. Breda, 8 te Paita. Caltex Leiden, pass. 6 Gibraltar. Cleodora, 6 v. Colombo n. Cbittagong. Caltex Delft, 6 v. Rotterdam n. SidOn. Cirrus (weerschip), vertr. 7 v. de Atl. Oceaan naar Rotterdam. Cistula, 6 Str. Soenda gepass. Clavella, pass. 6 Perim. Cronentourgh, 6 v. Rotterdam te Bilbao. Congostroom, pass. 7 Las Palmas. Caltex The Hague, 6 65 m. ZW. Cyprus. Camphuys, 6 v. Semarang n. Tj. Priok. Caltex Utrecht, 7 van Sidon n. Rotterdam. Ceram, 7 van Port Said. Gari, 7 v. Curasao te Cariplto. Cottica, 7 v. Madedra n. Barbados. Caltex Nederland, 8 v. Sidon voor de Hoek v. Holland verwacht. Caltex Pem'is, 7 v. Rotterdam r.aar Sidon. Dalerdijk, pass. 6 Cp. Flattery n. San Francisco. Dui vend ijk, 6 van Cristobal. Danae, 6 v. Livorno te Genua. Diemerdijk, 6 v. Londen naar Hamburg. Duivenarecht, 7 200 m. ZO. Cp. Palmas. Delfshaven, pass. 7 St. Paulsrook. Eemdijk, nacht 5-6 v Coatze Coalcos n. Tampico Esso Rotterdam, nacht 6-7 v. Rotterdam n. Aruba Eendracht, 8 v. Port Latsdhy te Izmir verw. Enggano, 6 v. Amsterdam n. Bremen. Edam, 6 750 m .W. Scilly's. Erinna, 6 v. Singapore ten anker Miri. Esso Den Haag, 6 500 m. NO. San Miguel. Friesland (KRL), 7 Saibang n. Colombo. Farmsum, 6 520 m. Z.ZO. Reykjavik. Friesland (SSM), 6 v. Amsterdam n. Setubal. Felipes, 7 v. Tjilatjap te Pladju. Fairsea, 7 1H0 m. ZW. Kreta n. Genua. Gaasterland, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Gaasterkerk, 6 v. Bremen n. Hamburg. Gadala, 6 v. Liverpool te Belfast. Gena, 6 450 m. NO. Flores. Graveland, 8 Rio de Janeiro verwacht. Groote Beer, pass. 6 Sable eil. Groote Kerk, pass. 7 Guardafui n. Aden. Heelsum, l v. Houston te Galveston. Haulerwijk, 5 v. Suez n. Muscat. Hector, 7 v. Hamburg te Amsterdam. Hercules. 6 v. Gibraltar n. Rotterdam. Hydra, 6 te IJmuiden. Haarlem, 5 v. Belize n. Tampa. Hersilia, 7 v. Talara n. Paita. Hava, 7 van Amsterdam n. Antwerpen. Ittersum, 6 150 m. Z. Bermuda. Indrapoera, 7 v. Balikpapan te Semarang. Jagersfontein, 6 v. Kaapstad n. Teneriffe. Japara (KRL), 7 in Golf v. Suez n. Damman. Kalm ana, 6 te Hinako. Kalianda, 7 te Beiawan. Karaton, 7 te Tj. Priok. Karsik, 6 v. Soerabaja n. Makassar. Kola Inten, 8 v. Amurang te Makassar. Leerdam, 5 y. New York n. Rotterdam. Linge, 6 v. Hernosand te Zaandam. Leersum, 7 440 m. N.NW. Azoren. Lemsterkerk, 7 530 m. W. ten Z. Bombay. Leersum, 6 550 m. NW. Azoren. Lekkerkerk, 6 150 m. ZO. Kreta. Lindekerk, 6 v. Hamburg te Londen. Liseta, pass. 6 Krakatau. Loenerkerk, 6 v. Hamburg te Antwerpen. Lawak, 8 Marmagoa verw. Lombok, 7 Kaapstad verwaobt. Lutterkerk, 7 v. Port Said n. Melilla. Limburg, pass. 7 12 u. Azoren. Laertes, 8 te Napels. Laurenskerk, 8 Aden verwacht. Lissekerk, 8 v. Genua n. Port Said. Luna, 7te Algiers. Mariekerk, 6 te Durban. Merwede, pass. 6 Miami n. Houston. Molenkerk, 7 te Genua. Muiderkerk, 6 v. Colombo n. Karachi. Maasdam, 7 ca. 15 u. te Rotterdam verw.. Modjokerto, pass. 6 Guardafui n. Colombo. Maas, 9 v. Bordeaux te Lissabon verwacht. Merwede, 9 v. Rotterdam te Houston verw. Mariekerk, 6 te Durban. Macuba. 7 v. Pladju te Singapore. Meerkerk, 7 370 m. O. ten Z. Guardafui. Markelo, 6 40 m. W. Kp. Skagen. Mentor, 7 v. Beyrouth te Lattafcia. Musi, 6 v. Pladju te Sibolga. Maaskerk, 7 v. d. baai v. Farta n. Novoredondo Maasland. 7 v. Itajai 9 Rio Grande verw. en 10 Porto Alegre verwacht. Mapia, 8 Penang verwacht. Marpessa, 7 v. Balikpapan n. Adelaide. Marl sa, 7 v. Beira n. Bombay. MeMekerk, pass. 7 Gibraltar n. Suez. Mi tra, 8 v. Gladstone te Balikpapan verw. Marken, 7 Suez verwacht. Myoniia, 13 v. Melbourne te Mena al Ahmadi verwacht. Maivina, 8 v. Karachi te Bombay verw Nieuw Amsterdam, 7 v. Southampton n. Le Havre. Nigerstroom, 7 v. Freetown n. Monrovia. Ondina, pass. 6 Gibraltar. Oranje, 6 v. Suez n. Colombo. Oranjefontedn. 6 v. Amsterdam n. Bremen. Ophir, 6 v. Beiawan n. Singapore. Oranjefontein, 7 v. Amsterdam te Bremen. Orion, 7 v. Gibraltar n. Hamburg. Overijsel, 8 v. Cheribon te Singapore. Oranjestad, 7 650 m. NO. Barbados. Oberon,, 6 v. New York n. Curasao. Phrantis, 7 rede Semarang. Polydorus, 6 v. Aden naar Suez. Prins Willem III, 7 te Montreal. Prins Willem v. Oranje, 8 Montreal verw. Prins Joh W. Friso, 6 v. Port Alfred te R'dam. Prins Willem IV, 6 v. Cleveland n. Montreal. Poelau Laut, pass. 7 Sabang n. Colombo. Plancius, 6 v. Makassar n. Soerabaja. Prins Alexander, pass. 6 Start Point. Pygmalion,, 6 v. Curagao n. Pto Plata. Polyphemus, pass. 7 Socotra n. Aden. Prins Maurits, pass. 8 Scilly's n. Le Havre. Rotti, pass. 6 Finisterre. Rijnkerk, pass. 6 Gibraltar n. Antwerpen. Rijndam, 6 van Halifax. Riouw, pass. 7 Guardafui n. Djibouti. Rijnkerk, pass. 8 Finisiterre n. Antw. Singkerp, 6 v. Djeddah n. Djibouti. Soestdijk, 6 v. Singapore n. Port Swettenham. Straat Makassar. 7 te Mauriius. Sliedrecht, 6 t.h.v. Kp. St. Roque. Salataga, 7 v. Cebu n. Singapore. Sloterdijk, 6 v. Java te New York. Stad Dordrecht, 7 voor de Hoek v. Holland wachtend op loods. Stad Schiedam, 7 v. Lulea voor IJmuiden verw. Sabang, 6 voor anker Beraoe rivier. Saidja, 6 v. Pladju. Saroena, 6 v. Manilla n. Ilo Ilo. Sommelsdijk, 6 180 m. NO. Abaco. Stad Vlaardingen, 6 875 m. W. Scilly's. Straat Malakka, 6 te Yokohama. Straat Soenda, 7 te Balikpapan. Sarpedon, 6 v. New York n. Port au Prince. Sumatra, 8 te Suez. Sunetta, 7 v. Santos te Paranagua. Scherpendireeht, 7 v. Texes City n. Thames- haven. Sibajak, 8 200 m. ZO. Brisbane. Stad Breda, 11 v. New Orleans te Amsterdam verwacht. Tablna, 6 v. Charleston te New Orleans. Ternale, 6 te Tamko. Tibia. 6 v. Sydeny n. Miri. Tjibantjet, pass. 6 Sabang n. Mombassa. Trompenberg, 6 v. Jacksonville n. Le Havre. Tamo, 6 v. Galveston te Buenos Aires. Teucer, 7 v. Malrnö te Leverpool. Thesnisto, 10 Bermuda verwacht. Thalatta, pass. 6 Bizerta. Tiberius. 7 v. Georgetown te Paramaribo verw. Tjibodas, 7 v. Makassar te Balikpapan. Tjiluwah, 7 v. Tj. Priok te Singapore. Tara, 8 le St. Vincent. Tawali, 7 v. Penang n. Suez. Tjlpanas, 7 v. Tj. Priok n. Miri. TJimeneng, 7 v. Durban n. Port Elizabeth. Tero, 8 Trinidad verwacht. Tiba, ligt laadk'laar R'dam voor Porto Alegre. Van Riebeeck, 6 v. Semarang n. Soerabaja. Waal, 6 van Tarvger naar Oran. Willemstad, 6 460 m. W.ZW. Madeira. Winsum, pass. 6 Gibraltar. Winterswijk, pass. 6 ten ZO. Cp. Sable. Willem Ruys, 7 790 m. O. ten Z Guardafui. Woensdrecht, 7 v. Mena el Ahmadi n. Gibraltar Wonosari, 7 v. Bahrein n. Koewait. Willem Barendsz, pass. 7 Azoren n. Curasao. Waterman, 8 210 m. W. ten N. Wellington. IJsel, 6 v. Saloniki n. Tunis. Zuiderkruis, 7 490 m. NO. Ascension eil. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Aldalbl, 7 v. Santos n. Montevideo. Alhena, verm. 14 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alnati, 21 Antw. 22 Rotterdam verwacht. Bonaire, 20 Plymouth 22 A'dam verw. Boskoop, verm. 21 v. Amsterdam n. Guayaquil Cottica, 17 Barbados verwacht. Fairsea, verm. 29 v. Rotterdam n. Sydney. Groote Beer. 13 v. New York te Rotterdam verw. Indirapoera, 7 te Semarang verm. 13 v. Tj. Priok naar Rotterdam. Joh. v. Oldenfoarnevelt, vertr. 11 v. Amsterdam n. Melbourne. Maasdam, vertr. verm. 10 v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, 8 v. New York te R'dam verwacht. Noordam, verm, vertr. 15 v. Rotterdam n. New York. Oranje, 13 Colombo 19 Tj. Priok verw. Oranjestad, verm. 14 v. Madeira n. Plymouth. Rijndam, 8 v. R'dam te New York verwacht. Sibajak, 17 Soerabaja verwacht. Waterman, 11 v. Wellington te Melbourne verw. Westerdam, vertr. 8 ca. 12 u. v. New York n- Rotterdam. Willem Ruys, 13 Port Said 21 R'dam verw. Willemstad, 14 La Guaira verw. Zuiderkruis, 14 v. Amsterdam te Kaapstad verw. KRULLENLAAN 14 BLOEMENDAAL (been- en voetmassage) Behandeling aan huis. - Voor afspraken telefoon K 2500/24662 (medegebruik). Doktersassistente Tandartsassistente Dierenartsassistente Laborsnt(e) Laboratoriumbediende Kinderverzorgster Pedicure en Manicure Opleiding door het gehele land. Vraagt gratis prospectus Baljuwenlaan 22 C, Amsterdam-Z. II De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend dat in de onteigeningsprocedure van: mr. Pieter Oscar Frans Marie Cremers, wonende te Haar lem, als Burgemeester van de gemeente Haarlem als eisende partij voor die ge meente optredende, eiser q.q., procureur mr. F. van der Goot en la. Tljeodora Maria van der Niet, weduwe van Hendrik Smolenaars, zonder beroep, wonende te Bloemendaal, lb. Johannes Jacobus Smo lenaars, wonende te Haarlem, lc. Maria Theodora Geer- truida Smolenaars, echtge note van Dr. C. A. Spieren burg, zonder beroep, wonen de te Schoondijke, ten deze bijgestaan en gemachtigd door haar genoemde echt genoot, II. Dr. Cornelis Antonius Spierenburg, directeur van de Katholieke Hogere Bur gerschool te Schoondijke, wonende aldaar, ten deze handelende tot bijstand en machtiging van zijn echtge note, zijnde de sub la, b en c genoemden de enige erven en rechtverkrijgenden van Hendrik Smolenaars, make laar, gewoond hebbende te Bloemendaal en aldaar over leden op 14 September 1951; 2. Johannes Bal, assuradeur, wonende te Bloemendaal. 3. Johanna Catharina Hen- drica Wessels. weduwe van Mr. Marcus Slingenberg, wo nende te Haarlem. 4. Mr. Berend Slingenberg, wonende te 's Gravenhage, 5. Hillebrand Jacob Slingen berg, bankdirecteur, wonen de te 's Gravenhage. 6. Mr. Marcus Aurelius Vic tor Slingenberg, bankdirec teur, wonende te Oegstgeest, gedaagden, procureur voor heen mr. L. V. Hoog, thans mr. J. W. Rutgers, het proces-verbaal van on derzoek en het advies van de deskundigen op 5 November 1952 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inzage van partijen en derde belangheb benden. De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend dat in de onteigeningsprocedure van: mr. Pieter Oscar Frans Marie Cremers, wonende te Haar lem, als Burgemeester van de gemeente Haarlem als eisende partij voor die ge meente optredende, eiser q.q.. procureur mr. F. van der Goot en de Stichting „Het Neder- landseh Israëlitisch Joles Ziekenhuis", gevestigd te Haarlem, gedaagde, procureur mr. J. H. Ekering, het proces-verbaal van on derzoek en het advies van de deskundigen op 5 November 1952 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inzage van partijen en derde belangheb benden. De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend dat in de onteigeningsprocedure van: mr. Pieter Oscar Frans Marie Cremers, wonende te Haar lem, als Burgemeester van de gemeente Haarlem als eisende partij voor die ge meente optredende, eiser q.q.. procureur mr. F. van der Goot en mr. C. Blankevoort, advocaat en procureur, wonende te Haarlem, zijnde de gedaagde bij beschikking van de ar- rondissements-rechtbank te Haarlem van 6 Sept. 1951 benoemd ter vertegenwoordi ging van de belangen van nu wijlen Johanna Louiza En schedé, eertijds wonende te Velsen. zulks overeenkomstig art. 20 jo. 88 Onteigenings wet, gedaagde, procureur eerst mr. T. A. M. A. van Löben Seis, thans mr. A. D. P. V. van Löben Seis, het proces-verbaal van on derzoek en het advies van de deskundigen op 5 November 1952 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inzage van partijen en derde belangheb benden. De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend dat in de onteigeningsprocedure van: mr. Pieter Oscar Frans Marie Cremers, wonende te Haar lem, als Burgemeester van de gemeente Haarlem als eisende partij voor die ge meente optredende, eiser q.q., procureur mr. F. van der Goot en 1. Jean Joseph Jacques, wo nende te Haarlem, 2. Charles Jean Joseph Jac ques, wonende te Bloemen daal, 3. Cornelia Helena Maria Jac ques, zonder beroep, buiten gemeenschap gehuwde echt genote van Franciscus J. Kooij, wonende te Haarlem en Franciscus J. Kooij, voor noemd. tot haar bijstand en machtiging, gedaagden, procureur mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, het proces-verbaal van on derzoek en het advies van de deskundigen op 5 November 1952 te zijner griffie zijn neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inzage van partijen en derde belangheb benden. KUNSTGEBITTEN REPARATIES om 19 uur ge bracht, nog dezelfde avond klaar. STUYVESANT§TR. 77 rood. Tel. 23909. levert op maandelijkse af lossing Goth., Eng., blanke, mah. en Brabantse huiska mers, Bankstellen Slaapk. Bedden, Karpetten, enz. Toonkamers, Westerhoutpark 8. Haarlem Tel. 18840. van fabriek aan verbruiker van Bezoekt onze uitgebreide toonzalen. Fa. W. A. VAN DEN BROEK Opgericht 1880. Blekersvaartweg 9, H'stede. TE HUUR: Kerstspel, Thomasvaer en Pieternel, Volksdrachten enz. TONEELHUIS Ged. Oude Gracht 119, Haarlem. Tel. 20257. te Haarlem-Heemstede. Schitterende omgeving, ge bouwd kunnen worden 4 of 6 Herenhuizen. De kostprijs v. d. grond, behoeft niet .eer der getransporteerd en be taald te worden, dan bij ver koop v. d. te bouwen huizen. Vergunning is aanwezig. Br. no. 1107. aan Rijksweg te Haarlem- Santpoort, m. garage, C.V. en warmw.voorz., ingerichte badk., goed gebouwd en on- derh., gr. tuin m. vruchtbo men. Koopsom f 21500. Br. no. 1118 bur. van dit blad Te huur of te koop gevraagd te Haarlem. Leeg te aanv. Aang.: vrij bovenhuis, mod., centr. A'dam. Br. no. 1121. De Nederlandse emaille wasmachine J/Goedgek. door de Ned.\ IvVerenlglng Huisvrouwen^ .De naam Is oud. |Zo goed als goud. Rivierviscbmarkt 3, Tel. 10117 Schoterweg 34 Stuur ons deze adverten tie en 50 cent postzegels IN enveloppe en U. ont vangt onze geïll. catalo gus H.D. met prijzen van 150 ontwerpen voor de bouw van Zeil-, Motor en Roeiboten, Kano's en Jollen. Kromme Waal 27 Amsterdam-C. per vierkante meter Doelmatig, hygiënisch en gemakkelijk in 't onderh. 10 j. garantie. In elke gewenste maat te leveren. Kleur: rood, grjjs en naturel. Rechtstr. van fabriek aan gebruiker Burgwal 38-40, Tel. 20727 - Haarlem TE KOOP GEVRAAGD nette kleding, schoenen, meubelen, vloerkleden, naai machines, kachels, enz. JOS. v. BODEGRAVEN Ridderstraat 3. Tel. 13237. HEEMSTEDE. vrij op naam, vest. verg. en hyp. beschikb. Br. H 1177 Adv. bur. A. Vernout, War moesstraat 10. SNELLE AFLEVERING AMSTERDAMSEVAART 28-32 - TEL. 11561 GROTE HOUTSTRAAT 5" - TEL. 10771

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 9