Heerenveen (2-0 tegen Elinkwijk) aan kop in B; ADO (4-1 tegen NOAD) in D De IJmuidenaren door staartclub" verslagen JSP SB Haarlem ontsnapte tegen DWS aan eerste nederlaag K WMSÊË Doeltreffender spel van RCH was doorslaggevend in Enschedé Door vele verrassingen nog weinig tekening op ranglijst IRR Nog steeds ongeslagen Haarlem naar de tweede plaats Nederlaag van DOS deed RCH verder uitlopen in A c/ëAFerres Zwakke wedstrijd der blauw-witten Gelijkmaker in de laatste minuut Na twintig minuten spelen was de stand al 2-1 voor DWS Nuttige overwinning van Kennemerland op KNMVZ Reserve-team van DEM, Kinheim en Terrasvogels aan de kop Boys verloren met drie-twee MAANDAG 10 NOVEMBER 1952 3 Zege van Blauw Wit Sparta bleef bovenaan Piet Groeneveld komt uit het ziekenhuis Nederlaag van Hermes Tweede klasse U blijft Md »°or' AM£Xf£A/V Achilles versloeg Stormvogels yy Begin de dag met een lach! ooZeeéMtté'i ZONDER KWAST ZONDER WATER Zaterdagmiddagvoetbal HVB-competi tie Teddy gevoerde kinderpakjes Vitesse-bestuur stelde Hendriks niet op George Robb voor een dilemma (Van onze sportredacteur) Voor de zoveelste maal al, dit seizoen, is het voetbalprogramma vol met verrassende uitslagen geweest. Wie de uitslagen van de wedstrijden bekijkt die Zondag in de achtste ronde van de competitie werden gespeeld zal al ras bemerken dat het dit seizoen - een enkele uitzondering daar, gelaten - nog lang niet is uitgemaakt welke groepen van verenigingen de kopgroepen zullen vormen in de vier afdelingen van de eerste klasse. Steeds weer zijn het verenigingen uit de onderste regionen die clubs, die het tot nu toe minder slecht deden, een lesje geven in productiviteit en die daardoor dus steeds weer door verrassingen enige plaatsen op de ranglijst klimmen. Anderzijds slaagden ook weer verenigingen, die de kopclubs in de afdelingen bedreigen, er in om die te onttronen en zelf de kop te nemen. Dat waren Zondag Heerenveen in de afdeling B en ADO in afdeling D. De eerste omdat Haarlem een punt aan DWS verpeelde en zelf van Elinkwijk won en de tweede omdat het NOAD aan de zegekar bond en omdat Feyen- oord zich liet verrassen door RBC. In de beide andere afdelingen van de eerste klasse bleven de koplopers op hun ereplaats: RGH won van En- schedese Boys en Sparta van het zwakke Theole. De verrichtingen van 'de eerste klassers uit het district Haarlem waren Zondag niet al te best want zowel EDO, VSV als Stormvogels verloren hun wedstrijden. Vooral voor de Vogels een bittere pil, omdat dat gebeurde tegen het zwakke Achilles, dat nog slechts één punt had weten te bemachtigen. 8 7 0 1 14 19—8 8 5 0 3 10 26—15 8 5 0 3 10 15—12 8 4 1 3 9 17—01 8 3 3 2 9 9—7 8 4 0 4 8 16—13 8 3 2 3 8 11—11 8 3 2 3 8 13—15 8 3 1 4 7 12—15 8 2 2 4 6 14—21 8 2 2 4 6 9—15 8 3 0 5 6 10—19 7 2 1 4 5 8—8 7 2 0 5 4 6—16 Bij al deze verwachte en niet verwachte uitslagen was er Zondag echter nóg een grote verrassing. En dat was het feit dat er slechts twee wedstrijden in de eerste klasse afdelingen werden afgelast. En dat na de vele en aanhoudende regenbuien van de laatste dagen! Maar regen of geen regen, Ajax liet er toch in de eerste klasse A wei nig twijfel over bestaan tegen G.V.A.V. of het dit seizoen toch nog tot de sterkere clubs wil behoren. De Amsterdammers wonnen in Groningen met drieeen. De twijfel die Ajax tijdelijk weg nam, vestig de juist het Utrechtse D.O.S., dat de beide punten in Wageningen moest laten (twee een). Die nederlaag was overigens koren op de molen van R.C.H., dat nu een voor sprong van vier punten kreeg op de Utrechtenaren. Volewijckers herstelde zich kranig door Heracles met niet minder dan viernul te kloppen, terwijl V.S.V. weer eens teleurstelde door een drienul neder- naag in Zwolle tegen de Boys in die plaats. Ook E.D.O. verloor: met eennul van NE.C. De Haarlemmers zijn nu vervaar lijk dicht bij de onderste plaats gekomen en hebben slechts twee punten meer dan Sneek en één meer dan Frisia. De stand in afdeling A is na Zondag: RCH DOS Ajax G V A V Wageningen Volewijckers NEC Heracles Zwolse Boys Ensch. Boys VSV EDO Frisia Sneek In de eerste klasse B viel behalve de tweede achtereenvolgende nederlaag van Stormvogels de overwinning op, die Blauw Wit behaalde op A.G.O.V.V. Die kleinst mogelijke zege was overigens voornamelijk te danken aan het werkelijk zeer goede doelverdedigen van Van Raalte. Rechts buiten Scherpenzeel maakte het enige doelpunt voor de Amsterdammers, nadat Koekebakker een serie haast niet te mis sen kansen om zeep had gebracht. De an dere resultaten behalve dan het gelijke spel van Haarlem waren volgens de ver wachtingen: Vitesse won van Go Ahead met tweeeen, Enschedé had aan één doelpunt genoeg om 't Gooi te verslaan, Leeuwarden won van Be Quick met zes een en Heerenveen toonde zich de meer dere van Elinkwijk (20). In deze laatste wedstrijd was Abe Lenstra met zijn scher pe en afgemeten passes weer de grote man in de voorhoede van de Heerenveners. De stand in afdeling B luidt: Heerenveen Haarlem Enschede Stormvogels 't Gooi Leeuwarden Vitesse DWS A G O V V Elinkwijk Blauw Wit Be Quick Go Ahead Achilles Zoals reeds geschreven: Sparta hand haafde de fraaie positie in de eerste klasse C door een zege op Theole, dat nog steeds het grootste aantal tegendoelpunten heeft in de eerste klasse: zesendertig. Niet vol gens de algemeen geldende opinie verlie pen de wedstrijden Willem IIJuliana en M.V.V.B.V.V. In de eerstgenoemde wed strijd verspeelden de Tilburgenaren een 6 1 1 13 25—7 5 3 0 13 21—15 5 1 2 11 16—13 4 2 2 10 20—10 3 3 2 9 9—3 4 1 3 9 19—13 4 1 3 9 10—12 3 2 3 8 12—12 3 1 4 7 12—11 3 1 4 7 13—15 2 1 5 5 8—12 2 1 5 5 15—30 1 1 6 3 10—21 1 1 6 3 11—27 ADVERTENTIE WASSERIJ DUYN AMSTERDAMSEVAART 20 TEL. 11053 YVastarieven vanaf 25 ct. per KG Kant en klaar 52 ct. per kg De Haarlem-speler P. Groeneveld, die voor een darmoperatie in het ziekenhuis St. Johannes de Deo in Haarlem was op genomen, is Zaterdag weer thuis gekomen. Het zal echter nog geruime tijd duren voor hij weer kan voetballen. punt door een nulnul gelijk spel en in de laatstgenoemde wedstrijd, die op een niet al te hoog peil stond, konden de Maas trichtenaren ook al geen doelpunt maken tegen de veel lager geklasseerde Bosse- naren, die zelf echter ook geen goal kon den scoren. S.V.V. won voorts van Sittar- dia met vijfdrie en bleef dus in de buurt van de kopgroep, Excelsior was veel ster ker dan H.B.S. en won met viertwee en V.V.V. rekende af met een naaste concur rent Longa: eennul. De stand in de eerste klasse C is thans: Sparta 8 6 1 1 13 21—9 Emma 8 5 2 1 12 20—7 M V V 8 4 3 1 11 17—8 VVV 8 4 3 1 11 11—8 SVV 8 4 1 3 9 20—17 Willem II 8 3 3 2 9 21—18 Excelsior 8 3 2 3 8 26—19 Longa 8 4 0 4 8 12—10 B V V 8 2 3 3 7 11—8 Sittardia 8 3 1 4 7 16—21 Brabantia 8 3 0 5 6 7—16 HBS 8 2 1 5 5 13—20 Juliana 8 1 2 5 4 6—15 Theole 7 1 0 7 2 11—36 In de eerste klasse D nam dus A.D.O. de kop: Feijenoord namelijk verloor met drieeen van R.B.C. en N.O.A.D. was het slachtoffer van A.D.O. zelf: viereen. Eindhoven behaalde voorts eindelijk eens een gedegen overwinning. Tegen Limbur- gia bleven de Eindhovenaren met vier nul in de meerderheid. Dat laatste deed Bleijerheide ook. En nog wel tegen het de laatste weken zo hardnekkig op de rang lijst stijgende Hermes D.V.S. Maurits ten slotte won geheel volgens de verwachtin gen met tweenul v De stand is hier: ADO 85 P S V 8 4 NOAD 8 4 Feijenoord 8 3 Xerxes 7 3 D H C 7 4 Bleyerheide 8 3 RBC 84 Hermes DVS 8 3 Eindhoven 8 2 Maurits 8 2 N A C 8 2 Limburgia 8 1 TEC 81 n T.E.C. 1 2 11 16—12 2 2 10 19—13 .2 2 10 16—15 3 2 9 19—13 2 2 8 9-8 0 3 8 14—16 2 3 8 13—7 0 4 8 12—10 2 3 8 12—16 3 3 7 10—8 3 3 7 14—14 2 4 6 10—14 4 3 6 8—14 2 5 4 11—21 In de tweede klasse speelde van de ver enigingen uit het district Haarlem alleen De Kennemers, dat tegen Hollandia met tweetwee gelijk speelde. De standen in de klasse A en B luiden thans: Tweede klasse A: Tweede klasse B: Kennemers 7 10 AFC 6 ZFC 6 9 Rapiditas 7 Alcm.Victrix 5 7 West Frisia 5 UW 6 7 Volendam 4 WA 6 7 HFC 5 DWV 5 5 ZVV 6 Spartaan 4 4 HVC 6 HRC 5 4 Schoten 5 Hollandia 5 2 Zeeburgia 6 KFC 7 1 Helder 5 OSV 5 ADVERTENTIE VERLOREN? j Made from sun-kissed" tobaccos Stormvogels heeft gisteren tegen Achilles zijn tweede nederlaag in successie te slikken gekregen en zeker niet onverdiend. Toch zal niemand aan een nederlaag tegen het onderaan bengelende Achilles gedacht hebben, toen de bal aan het rollen werd gebracht, ondanks het feit dat men toén met eigen ogen kon aanschouwen, dat de geruchten, als zou Stormvogels met vier invallers moeten uitkomen (voor Kraak, De Boer, Van Onselen en Tol), waarheid bevatten. De Vogels-supporters voelden zich bepaald gerust, toen de blauw-witte voorhoede in het eerste kwartier aanval op aanval op de Asser veste ondernam en er tot driemaal toe haast gedoelpunt werd. Wreed is echter de IJmuider illusie ver stoord door het kranige verdedigen van Achilles endoor de eigen voorhoede, die vooral na de rust aardig in de kaart van Achilles ging spelen. Alles door het midden De grootste fout, welke de Stormvogels- aanval maakte, was wel het voortdurend dirigeren van de aanvallen door het mid den. Is het te weinig iin het spel betrekken van de vleugelspelers in het algemeen ver keerd, temeer wreekte zich deze middag deze tactiek, doordat in de Achilles-defen- sie spil Leiseboer de eerste viool speelde. Hij had het tegen de aggressieve Angenent natuurlijk niet gemakkelijk, maar uit het feit, dat hij de Stormvogels-midvoor min der kansen tot schieten heeft gegeven dam ADVERTENTIE Scheer U met AKRU U bent er zo mee klaar. In scheervlucht Uw baard er af. Recla Studios Het heeft niet veel gescheeld Zondagmiddag of Haarlems ongeslagen record was gebroken. In de laatste minuut van de strijd tegen DWS wist De Voogd, die deze middag permanent de middenvoorplaats bezette, met een fraaie kopbal de gelijk maker langs doelman Richter te koppen en bespaarde daarmee zijn club de eerste nederlaag. De 'dreiging van de nederlaag heeft evenwel lange tijd boven de hoofden van de Haarlem spelers gehangen. Nadat een spoedig verkregen voorsprong even spoedig was veranderd in een twee-een achterstand, streed Haarlem met de moed der wanhoop. Toen de gelijkmaker in de tweede helft zo lang op zich liet wachten ondanks een flink veldoverwicht van de roodbroe- ken werden de spelers er blijkbaar moe deloos onder, want het tempo zakte aan merkelijk terwijl de wil om te overwinnen dikwijls verre was. Hoewel De Voogd ook nu weer voor een zeer kostbaar doelpunt zorgde, heeft hij zich toch niet de ideale aanvalsleider ge toond en ook de overige voorhoedespelers hadden ditmaal niet genoeg capaciteiten om het de massieve D.W.S.-verdediging, waarin vooral Kil weer opviel, bijzonder lastig te maken. Hoewel dus Haarlem vooral in de tweede helft een groot over wicht uitoefende, dreigde er betrekkelijk weinig gevaar voor de Amsterdammers, die met minder talrijke aanvallen meer gevaar wisten te stichten. Maar ook in hun voorhoede misten zij de speler, die aanval len met succes kon afwerken. Hoopvol begiv. De strijd begon hoopvol voor de rood- broeken. Reeds na vier minuten gaf De Voogd een listige pas naar Schilpzand en omdat Richter blijkbaar vergat uit zijn doel te komen kon Schilpzand met een hard schot zijn club de leiding geven. Maar D.W.S. gesteund door de vrij krachtige wind kwam hierna fel opzet ten. Haarlems verdediging bleek nog lang niet in gewone doen en zelfs Odenthal ver oorloofde zich enkele foutjes, die indirect doelpunten tot gevolg hadden. Vijf minuten na het Haarlem-doelpunt begrepenOden thal en Snijders elkaar niet goed en Dijk stra, de actieve Amsterdamse middenvoor, kreeg een kans die hij dan ook in een doel punt omzette (11). Door dit succes aangemoedigd bleven de bezoekers druk uitoefenen op de Haar lem-verdediging. Toen de strijd achttien minuten oud was speelde Odenthal veel te zacht terug op zijn doelman, waarvan Het doelpunt van de Haarlemmiddenvoor De Voogd in de laatste minuut van de wedstrijd tegen D.W.S. gescoord. Petiet trachtte te profiteren. Dat was even wel overbodig want Kuys trapte op het laatste ogenblik de bal achter zijn eigen doelman (12). Haarlem trachtte hierna vergeefs het getij te doen keren. D.W.S. behield echter het beste van het spel maar door slecht schieten bleven doelpunten uit, zodat met ongewijzigde stand gedraaid werd. Hevig offensief Ook de tweede helft begon met een hevig Haarlem-offensief. Maar in tegenstelling met het begin van de eer ste helft, leverde dit offensief niets op. De aanvallen waren te doorzichtig om Kil c.s. erg te verontrusten en in de schaarse gevallen dat de Haarlems? linkervleugel op 't punt stond door te breken veroorzaakte Spel nog opzet telijk hands, wat hem het misnoegen van de Haarlemmers op de hals haalde. destijds Hendriks van Vitesse dat deed, bewijst dat de Aehilles-man op een goede match kan terugzien. Voorts moet de Stormvogels-voorhoede als een fout aangerekend worden, dat men onvoldoende de bal het werk liet doen; de bal is veel te vaak te lang bij de spe lers gebleven, wat natuurlijk tegen een soms uit 9 spelers bestaande Asser defen sie op een fiasco moest uitlopen. Geen rust? Ondanks het feit, dat Venus Jr. aan beide doelpunten weinig kon doen, en zelfs enige fraaie saves verrichtte, moet toch getuigd worden, dat waarschijnlijk door Kraaks afwezigheid niet de gewone rust in de IJmuider achterhoede heerste. Ook de omstandigheid, dat Tol de spilplaats niet bezette, zal daaraan niet vreemd ge weest zijn. Hier kwam nog bij, dat de Achilles-aanval helemaal niet zo zwak speelde, als algemeen verwacht werd en met name rechtsbinnen Baardman (vóór de rust), rechtsbuiten Hogenbirk en links buiten Dijkhuis meermalen aardig werk lieten zien. Op een hoog peil heeft de ontmoeting over het geheel niet gestaan, maar door het enthousiaste verdedigen van de voor sprong door Achilles en het verwoede po gen zij het niet altijd op doordachte wijze van Stormvogels, om althans een gelijk spel uit het vuur te slepen, bleef tot het eind de spanning er in. Al spoedig na de aftrap kwam het Asser doel onder hoge druk te staan. Ko gels van Angenent en Snoeks jr. vlogen rakelings langs het Achilles-doel en Post bewerkte alras de paal. Het houtwerk scheen trouwens wel in trek te zijn, want nadat aan de overkant Baardman tegen de paal had geschoten, kopte Luppens vervol gens het leder tegen de Asser lat, om vijf minuten later, toen doelman Negerman zijn heiligdom verlaten had, tegen de on derzijde van de lat te kogelen. Langzaam maar zeker ontworstelde Achilles zich aan de Stormvogels-druk en vooral de rechtervleugel Baardman-Ho- genbirk het aardige staaltjes voetbal zien. Toen aanvoerder Venus zijn taak wat al te licht opvatte, zette Hogenbirk fraai voor en het hoofd van Kamphuis deed de rest (01). Van lange duur was de Asser vreugde niet, want al gauw had Angenent de partijen op gelijke voet gebracht (1—1). Het spel ging nu vrij gelijk op en neer. De Achilles-voorhoede was verre van onge vaarlijk. Een schot van Dijkhuis stopte Venus keurig, maar een verre kopbal van Popken, de rechtshalf, was hem te mach tig. Rust 12. Blauw-wit offensief Bii de weinige wedstrijden die Zaterdag eraen gespeeld waren diverse Haarlemse clubs betrokken en het was vooral voor Kennemerland een prettige dag. De Haar lemse derde klasser won met drie-twee van KMVZ en raakte daardoor een eind uit de gevaarlijke zóne. Nadat Wulfraat Kenne merland de leiding had bezorgd, kwam de rust met een-een. Feller en Wulfraat gaven Kennemerland daarna een drie-een vocpr- sprong, die kort voor het einde tot drie twee werd teruggebracht. In dezelfde afdeling werd nog gespeeld HuizenZuidvogels, welke ontmoeting in een een-een gelijkspel eindigde. De stand luidt thans: Zuid vogels 916 S. N. L. 7—6 Huizen 9—13 S. S. V. U. 8—5 Spakenburg 8—11 K. M. V. Z. 7—4 IJsselm.vogels 811 Geuzen 74 Kennemerland 97 IJmuiden 83 In de vierde klasse bleef Telefonia op het goede pad doorgaan, want het won met zes-twee van OSO. De doelpunten werden over beide helften verdeeld. De rust kwarp met drie-een. Ook SIZO behaalde een ste vige overwinning op WGA (3-0). Met VÉW bleef het mis gaan. Van het leidende PVF werd met drie-een verloren, waar door de stand thans luidt: P. V. F. 8—15 U. P. T. T. S. 7—8 Telefonia 8—12 V. V. G. A. 8—6 S. I. Z. O. 9—12 O. S. O. 8—5 N. D. S. M. 8—9 V. E. W. 8—2 S. V. J. 89 Zandvoortm. 60 De uitslagen waren: 3e klas: Kennemer landKMVZ 3-2, HuizenZuidvogels 1-1. 4 B: VEW—PVF 1-3, Telefonia—OSO 6-2, SIZO—WGA 3-0. In de H.V.B. is er Zondag van voetballen niets terecht gekomen. De geweldige regen val had talrijke velden onbespeelbaar ge maakt, waardoor het bondsbestuur het raadzaam achtte om het hele programma maar af te gelasten. Voor ons is dit een goede gelegenheid een blik te werpen op de prestaties in de hoogste afdelingen. De afdelingen met de standaard elftallen wor den regelmatig door ons besproken, maar men zal nieuwsgierig zijn naar de eerste klasse B, waarin fel om de eerste plaats wordt gestreden. Hier is het DEM 2 dat op fraaie wijze de lijst aanvoert. Maar vooral Beverwijk 2, dat verleden week Stormvo- fels 4 versloeg, zal een groot struikelblok lijken te zijn. De tweede helft begon weer met een hevig Stormvogels-offensief. Het Asser doel beleefde inderdaad benauwde mo menten, maar Leiseboer en zijn medever- Haarlem bleef echter de toon aangeven dedigers wisten van geen wijken. En dit maar de aanvallen werden minder fel en nog zwakker van uitvoering en niets deed vermoeden dat de rustig spelende D.W.S.- verdediging nog zou moeten capituleren. D.W.S. bepaalde zich tot uitvallen die genoeg aandacht vroegen van Laan c.s., maar doelpunten kwamen er niet uit. Tot dat een minuut voor het einde het gehele Haarlem-elftal naar voren trok. En uit een fraaie corner van rechts kon De Voogd toen met de reeds vermelde kopbal Haar lem nog juist van een nederlaag redden. werd er, uit een Stormvogels-oogpunt be keken, niet beter op, toen de blauw-wit ten steeds meer het spel in het centrum hielden. De Stormvogels-verdediging moest ook meer dan eens in actie komen, maar door dat Achilles het accent meer legde op de verdediging en de aanval dus meestal in compleet was, resulteerden deze soms goed opgezette Asser aanvallen niet in doelpun ten, zodat in de 12-stand geen veran dering kwam. De stand is hier: D. E. M. 2 5—10 Beverwijk 2 58 Wijk a. Zee 2 68 E. D. O. 5 6—7 Stormvogels 4 56 H. F. C. 3 5—5 H. B. C. 3 D. I. O. 2 R. C. H. 5 A. D. O. 2 O. G. 2 E. D. O. 4 4—4 5—4 6—4 5—3 5—3 7—2 In 2 B gaan drie clubs met hetzelfde aan tal punten aan de kop, zodat hier spanning volop aanwezig is. Schoten 3 bleef het langst ongeslagen, maar moest verleden week tegen Hillegom 3 het onderspit del ven. Kinheim 2 lijkt ons de grootste kans hebber. Voor Spaarndam 2 ziet de toekomst er echter allesbehalve vrolijk uit. Kinheim 2 5—8 D. S. S. 2 T. Y. B. B. 2 58 Zandtv.m. 3 58 Beverwijk 3 46 Ripperda 2 56 Spaarndam 2 5—4 5—4 6—4 6—4 6—0 V. S. V. 4 Schoten 3 Hillegom 3 In 2 C kreeg Bloemendaal 3 verleden week zeer onverwacht de eerste zware nederlaag te incasseren, waardoor de toch al fraaie positie van Terrasvogels 2 werd versterkt. Dit laatste elftal maakt een uit stekende kans, ook al omdat het met flinke cijfers steeds weet te winnen. Zandvoort- meeuwen 4 sluit de stoet met nog geen en kel winstpunt. Terrasv. 2 6—11 H. F. C. 4 4—4 D. E. M. 3 6—8 Kennemers 4 3—3 T. Y. B. B. 3 5—7 VI. Vogels 2 6—3 N. A. S. 2 7—7 V. S. V. 5 6—2 Bl'daal 3 4—6 Zandv.m. 4 5—0 D. C. O. 2 4—5 Zeer sterk is de positie van DCO 3 in afdeling 2 D, want uit zes wedstrijden be haalde dit elftal de volle buit; maar ook WB 3 deed het uitstekend met negen pun ten uit vijf wedstrijden. En laten we ook RCH 6 met zes punten uit vier wedstrijden niet vergeten. HFC 5 en VI. Vogels 3 staan samen onderaan. D. C. O. 3 6—12 V. S. V. 6 6—6 V. V. B. 3 59 Stormvogels 5 64 Haarlem 5 67 Kennemers 5 63 Zandv.m. 5 67 VI. Vogels 3 51 R. C. H. 6 4—6 H. F. C. 5 6—1 ADVERTENTIE ISSTR Nuttiger en doeltreffender spel van RCH heeft de Haarlemmers in Enschede de overwinning bezorgd. Want na een daverend begin-offensief, wa'arin de Ensche- deërs zelfs een een-nul voorsprong namen, kreeg RCH, mede dank zü voortreffelijk spel van Biesbrouck, het middenveld in handen en daar men beter van de kansen gebruik wist te maken dan aan Enschedese zijde, was de Haarlemse voorsprong met de rust reeds drie-een. Wel kreeg RCH na de rust met een onstuimige tegenpartij te maken, maar verder dan tot drie-twee liet men de thuisclub niet komen. Het moet voor de Haarlemmers wel even een teleurstelling hebben betekend dat de Enschedeërs reeds na zes minuten de lei ding namen. Het doelpunt ontstond uit een fraaie combinatie van de Enschedese lin kervleugel, waarbij de voorzet van Selder huis Jr. door Bovenius goed werd ingescho ten (1-0). De eerste kans voor RCH kwam na een kwartier, toen spil Schuurhuis grandioos miste, doch rechtsbuiten Koster schoot de bal uit een eenvoudige kans naast. Dat deze Haarlemmer wel wat anders in zijn mars heeft, bleek na twintig minuten. In een snelle ren passeerde hij de Ensche dese linksback, Harmsen en daar vloog de bal uit een heel scherp schot, hoog in het net. RCH-overwicht Langzamerhand waren de Boys hun overwicht geheel kwijtgeraakt en raakte de Enschedese verdediging door zwak spel meermalen in de grootste moeilijkheden. Het was aan Gallis, de snelle Haarlemse midvoor te danken, dat de kleine schare RCH-supporters zo welgemutst ging pau zeren. Toen Schuurhuis, de Enschedese spil na een half uur de bal slecht stopte, schoot Gallis direct daarop raak. Dat was na een half uur. Even voor de rust was het weer Gallis, die de bal uit een voorzet van Cou- wenhoven in vliegende vaart onder de lat schoot. De vooruitzichten voor de Haarlemmers waren bepaald gunstig, temeer daar Bies brouck c.s. vanuit het middenveld snel en langs de kortste weg steeds de bal in de gedesorganiseerde Enschedese verdediging brachten. Racing in verdediging De Boys wilden in de tweede helft de achterstand inlopen en in de aan vankelijk neerstromende regen moest RCH alle krachten inspannen, om on heil te voorkomen. Dat nam niet weg, dat een fel offensief van de Boys na een kwartier werd bekroond met een doelpunt van Snijders. Selderhuis Jr., die niet steeds even zui ver schoot, mikte in eerste instantie goed, waarbij doelman Van Elteren de bal los liet. De toesnellende Snijders kreeg toen een gemakkelijke kans om de stand op twee-drie te brengen. Daarmee was evenwel het Enschedese offensief weer afgelopen en RCH hield de tegenstanders verder zonder al te veel moeite in bedwang. Mede dank zij een meer verdedigende houding van RCH bleef de stand ongewijzigd, omdat ook Gallis met zijn snelle uitvallen niet meer aan doel punten toekwam. Bij de Zondag gespeelde wedstrijd Go AheadVitesse ontbrak Hendriks in de gelederen van de Arnhemse club. Naar wij vernemen heeft hei bestuur van Vi tesse geen beroep op hem gedaan voor deze wedstrijd omdat het zicli niet vereni gen kan met de houding die deze speler vaak aanneemt. Dit is ook aan Hendriks meegedeeld. Het betreft hier, naar uitdrukkelijk ver klaard wordt, geen schorsing maar een maatregel met paedagogische strekking waarvan het bestuur een gunstig effect verwacht. George Robb, de Finchley-speler die als linksbuiten in de Engelse amateurploeg gekozen is die op 15 November in Huil tegen Nederland zal aantreden, ziet zich door deze verkiezing voor een probleem gesteld. Op dezelfde dag dat de Engelse amateurs tegen de Oranjemannen uitkomen moet Finchley namelijk een belangrijke bekerwedstrijd tegen Edgware Town spe len. En hoe graag Robb ook met het En gelse elftal de strijd tegen onze landgeno ten zou willen aanbinden, hij meent dat zijn club eigenlijk voorrang heeft. De En gelse Voetbalbond heeft verklaard nog niets van Robb te hebben vernomen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5