Belastingverlaging bevordert niet steeds industrialisatie STEGEMAN's Chefarine Agenda voor Haarlem „Mr. Beyen positiever ten aanzien van Europese zaak dan mr. Stikker We don't give you a golden rain of superlatives, we give you Meer aandacht gevraagd voor moeilijkheden van de middenstand Voorlopig Verslag over Buitenlandse Zaken Tekeningen van Jan Wiegman Romantiek DONDERDAG 13 NOVEMBER 1952 3 Tweede Kamerleden menen: Lie's opvolging op de UNO-agenda MAIIAÏMA' iPpHI lift Maastricht als centrum van Europees toneel Mlllioenen dames Mening van tal van Kamerleden: OPTIEK Rillerig? Verkouden? Een enkel iablei doei wonderen! Het Concertgebouw-Orkest speelde te Brussel Vele Tweede Kamerleden willen blijkens het Voorlopig Verslag over de begroting van Economische Zaken gaarne vernemen, wat naar het oordeel der regering de oor zaak is van de relatief hoge stand van de werkloosheid. Het hoge werkloosheidscijfer is des te op vallender, als men in aanmerking neemt, dat voor de verruiming van de woningbouw de werkgelegenheid in de bouwvakken on getwijfeld moet zijn toegenomen. Ook de berichten uit de duurzame ver- bruiksgoederenindustrie, zoals de textiel- eu de schoenenindustrie luiden gunstiger. De vraag rijst dan ook, of de huidige omvang der werkloosheid niet een gevolg is van het achterblijven van de investeringen bij de bevolkingstoeneming. Volgens deze leden houden de moeilijk heden, verbonden aan de vestiging van nieuwe industrieën, veel meer verband met de risico's, welke aan het aanvatten van nieuwe projecten zijn verbonden, dan met de lasten welke uit de huidige belas tingheffing voortvloeien. In deze gedach- tengang dient de oplossing van het vraag stuk van de bevordering der industriali satie meer gezocht te worden in een of andere vorm van risicospreiding, waarbij ook de overheid haar aandeel in het risico zal moeten dragen, dan in een algemene be lastingverlaging. Zij staan niet op het standpunt, dat de investeringen bij voorkeur door de over heid dienen te worden geëffectueerd. Zij zijn slechts van oordeel, dat belastingver laging niet steeds het gewenste effect zal hebben, omdat de ondernemers, ook indien voldoende middelen ter beschikking staan, toch niet altijd tot investeren zullen over gaan, indien zij het risico te groot achten. Zeer vele leden vroegen, op welke ter reinen de economische integratie zich naar de mening van de minister in ieder geval zal moeten voltrekken, wil een politieke integratie verantwoord zijn. Welke be voegdheden op economisch gebied zal een Europees politiek gezag moeten krijgen om te kunnen functioneren, een vraag, welke op voorstel van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken ook door de Raad van de Kolen- en Staalgemeenschap is ge steld aan de Assemblée, bijeengeroepen ter bestudering en vaststelling van een ont werp voor een Europees politiek gezag. Bezorgdheid over de Benelux De gang van zaken met betrekking tot de Benelux geeft volgens vele leden reden tot bezorgdheid. Is de regering van mening, dat opnieuw moet worden getracht haar voorstellen ten aanzien van een gemeen schappelijk monetair fonds en deviezen- régime bij de Belgische regering ingang te doen vinden? Slechts zo is immers een op lossing te vinden voor de huidige moeilijk heden, zeggen zij. Verscheidene leden waren van oordeel, dat het dollarvraagstuk slechts afdoende kan worden opgelost, indien de voornaam ste valuta van de wereld vrij inwisselbaar worden Totdat dit is bereikt, bestaan er slechts mogelijkheden tot tijdelijke inper king van het tekort. Deze leden hadden tegen maatregelen ter zake geen bezwaar, mits deze gaan in de richting van uiteinde lijke vrijmaking. Bijna zorgelijk achtten vele leden de ont wikkeling van de exportpremies en subsi dies, die hoe langer hoe meer door ver schillende landen worden gegeven. Wat is de regering voorts van plan te doen tegen over de concurrentie, die de Nederlandse industrie als gevolg van exportpremies van andere landen op de exportmarkten onder vindt?, vroegen zij. Stilstand in de productie Vele leden gaf het verloop van de pro ductie in de laatste maanden reden tot be- ADVERTENTIE DONDERDAG 13 NOVEMBER Stadsschouwburg: „De waaier-patience", (Rotterdams Toneel), 8 uur. Concertgebouw: Optreden van Lucienne Boyer, 8 uur. Rem brandt: „With a song in my heart", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „De schat van Monte Cristo", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Tranen over Johannesburg", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Levend ingemetseld", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Ontsnapping van Corregidor", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De gemaskerde kaper", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Schipper naast God", 14 jaar, 8.15 uur. Frans Hals: „In het hart van Cas- hab", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 14 NOVEMBER Nassauplein: Theosofische Vereniging, spreker H. de Nie over „Geschiedenis en ge bruik van de wichelroede", 8 uur. Bioscopen: Nieuwe programma's, middag- en avond voorstellingen. zorgdheid. Zij vroegen wat naar het oor deel van de regering de oorzaak is van de stilstand in de stijging van de industriële productie. Vele leden zagen met belangstelling nadere mededelingen van de minister voor de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie omtrent de ontwikkeling daarvan tegemoet. Wat zal er geschieden als de publiekrech telijke bedrijfsorganen nog niet tot stand zijn gekomen op 15 Februari 1953, de da tum waarop de thans bestaande bedrijfs- en vakgroepen moeten zijn opgeheven? Op welke wijze denkt de minister te voorzien in het vacuum, dat zal ontstaan in de ge vallen, waarin de huidige bedrijfs- of vak groepen dan nog niet. kunnen worden ge mist?, vroegen zij. Middenstand Vele leden verklaarden dat de regering aan de middenstand gelijkwaardige aan dacht behoort te schenken als aan de arbeid en aan de landbouw. De regering is over gegaan tot de vorming van een interdepar tementale middenstandscommissie. Van meer dan een zijde werd er op aangedron gen inlichtingen omtrent de werkzaam heden van de commissie en haar vergade ringen te verstrekken. Vele leden waren van mening, dat bij de parlementaire gedachtenwisseling de pro blemen van het midden- en kleinbedrijf slechts vluchtig en incidenteel aan de orde komen. De achtergronden, waartegen het beleid en de problemen moeten worden be zien, worden bij de middenstandsdebatten nauwelijks aangeraakt en ook wordt een behandeling van de vraagstukken in ge ordend verband pijnlijk gemist. Zeer vele leden wezen op de fiscale en financiële positie van de middenstand, welke zich in zeer ongunstige liquiditeits verhoudingen uit. De moeilijkheden voor de middenstand worden nog vergroot door de ontoereikende tegemoetkoming in de looncompensatie met het oog op de inwer kingtreding van de Werkloosheids- en Wachtgeldverzekering. De agendacommissie van de Algemene Vergadering der UNO heeft Woensdag be sloten de benoeming van een nieuwe secre taris-generaal op de agenda te plaatsen. De Algemene Vergadering en ook de Vei ligheidsraad moeten nu over deze zaak be slissen. Een opvolger van Lie kan slechts benoemd worden met eenstemmige goed keuring van de vijf grote mogendheden. Heden zal minister-president dr. Drees in het Vredespaleis te Den Haag een buste, voorstellende Mahatma Candhi, onthullen, gemaakt door de in New-Delhi woon achtige beeldhouwer B. Sanyal. B. en W. van Maastricht hebben aan de raad voorgesteld het Henric van Veldeke plein, dat in het centrum der stad ligt tus sen de kerken van St. Servaes en St. Jan, in te richten als openluchttheater voor ar tistieke evenementen op het gebied van toneel en zo mogelijk ook muziek, riet is de bedoeling in dit openluchttheater geduren de de zomer voorstellingen te laten geven van hoog gehalte, die primeurs worden voor Nederland. Men denkt hierbij aan klassieke drama's zowel als aan het avant gardetoneel, aan het moderne positief Christelijk toneel en aan spelen van jon geren in West-Europa. Men stelt zich zelfs voor om zoals Salzburg en Bayreuth Europese centra zijn voor muziek Maas tricht te maken tot een centrum in West- Europa voor het internationale toneel. Voor de exploitatie van dit theater wordt een stichting gevormd, waarin vertegen woordigers van de overheid zitting hebben. ADVERTENTIE ADVERTENTIE zeggen: Voor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI. ADVERTENTIE Onze 4C- jarige ervaring als specia listen gaeft ons er wel „kijk" op, welk model bril een cliënt staat... Wij adviseren U gaarne I In het Voorlopig Verslag over de begro ting van Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer hebben vele leden er de nadruk op gelegd ,dat zij in het algemeen geen voor standers zijn van een „partijloos" stempel op het departement van Buitenlandse Za ken. Zij hoopten, dat de goede samenwer king, welke er tussen de vorige minister en de volksvertegenwoordiging bestond, zal worden voortgezet. „Is het waar", zo vroegen deze leden, „dat de minister zonder portefeuille steeds een tegenstander is geweest van de door de vorige kabinetten met instemming van de meerderheid der Kamer gevoerde poli tiek ten aanzien van Indonesië? Zo ja, dan zou het verkeerd zijn deze minister te be lasten met dat deel van de buitenlandse politiek, dat betrekking heeft op Indonesië." Vele leden vroegen vooi'ts of de regering niet van mening is dat in de Nederlandse delegatie naar de UNO de aanwezigheid van parlementaire vertegenwoordigers noodzakelijk is, wil de volksvertegenwoor diging met voldoende kennis van zaken over de besprekingen in de UNO-vergade- ringen kunnen oordelen. Het optreden van de nieuwe minister va Jtreden van de nieuwe minister van. n*emt'dan wij; Deze leden waren in het Buitenlandse Zaken had b,j tal van leden algcmeen van oordeel, dat ons land, alvo- de indruk gewekt, dat bij deze minister een ander en meer positief inzicht in het probleem der Europese integratie bestaat, dan bij zijn voorganger. De totstandkoming van de Europese in tegratie kan door Nederland worden be- invloed, zo meenden vele leden, omdat zij zich afspeelt binnen het gebied van onze. directe politieke en economische invloeds sfeer. De Raad van Europa Met betrekking tot de Raad van Europa werd verder opgemerkt, dat de uitbreiding van de integratie, die zich thans buiten deze Raad voltrekt, diens taak ongetwijfeld zal veranderen. De Raad zal niet meer het centrum zijn, waaruit de integratie moet groeien. Hij zal een centrum moeten wor den, waarin landen, die verder zijn gegaan, nauwere banden kunnen aanknopen met andere leden-landen, die zulks niet wens ten. Bij het tot stand brengen van nieuwe bovennationale vertegenwoordigende licha men, zo merkten vele andere leden nog op, zal ook de vraag onder het oog gezien moeten worden, of de leden van zulke lichamen langs de weg van het algemeen kiesrecht moeten worden aangewezen. De Benelux Over de Benelux was de Kamer bijna algemeen van oordeel, dat de regering moet blijven streven naar een spoedige totstand koming van de economische unie. Men zag geenszins over het hoofd dat nadat aanvan kelijk grote moeilijkheden waren gerezen omdat de betalingsbalans van ons land tegenover België zo sterk negatief was, thans, nu deze moeilijkheden wel zijn overwonnen, weer nieuwe moeilijkheden zijn ontstaan door het belangrijke verschil in loonpeil en kosten van levensonderhoud. Ook voor deze problemen moet echter een oplossing bij wederzijdse goede wil te vin den zijn. Men had de indruk dat deze goede wil over het algemeen aan de zijde van elk der drie landen, althans bij de regeringen, aanwezig is. Enkele leden meenden, dat een nauwe samenwerking op het gebied van de inter nationale politiek niet alleen de positie van de Benelux-landen in het algemeen zeer zal verbeteren, maar dat dit met name vooi Nederland geldt,omdat België door het bezit van de Congo in internationaal poli tiek opzicht een veel krachtiger positie in- WIJ GEVEN U GEEN VUURWERK VAN GROTE WOORDEN, WIJ GEVEN U rens zich te begeven in grotere internatio nale organisaties, zich in de eerste plaats moet toeleggen op een versteviging van zijn verhouding tot België en Luxemburg, ook al zou dit moeten gaan ten koste van op offeringen. ADVERTENTIE TEGEN PIJNEN EN GRIEP. 20 TABLETTEN 75 o. Bij de gebroeders Ree aan de Binnenweg te Heemstede, wordt tot 23 November een kleine tentoonstelling van tekeningen en pastels van Jan Wiegman gehouden. Deze expositie vestigt vooral de aandacht op zijn illustratieve talent en het lijkt mij van meer belang om hierbij een ogenblik stil te staan, dan u een opsomming en beoordeling der overigens vlotte schetsen te geven. Deze potlood- en pastel-schetsen maak te Wiegman op de tekenavonden van „Kunst zij ons Doel" in de Waag. Niet al tijd kon het model boeien en Wieg man maakte dan een kwart slag met zijn tekenbord en beeldde zijn collega's uit die in hun vlijtige arbeid waren verdiept. Op die manier bracht hij een aardige docu mentaire portefeuille bijeen. Als illustrator vooral van kinderboeken heeft Jan Wiegman in de loop van zijn leven een omvangrijk oeuvre op zijn naam staan. Honderden grotere en kleinere edi ties zijn door hem met „zwartjes" en „wit jes" verlucht. Alleen al voor de uitgever Meulenhoff vervaardigde hij twaalf kin derboeken. Tal van Hollandse en Belgische uitgevers deden een beroep op zijn illu stratief talent. Het populairst waren zijn silhouetjes bij oude kinderrijmpjes, die in „Versjes om nooit te vergeten" werden gebundeld. „Schuitje varen naar de Overtoom" en natuurlijk de versjes van de onsterfelijke Hieronymus van Alphen boden hem stof voor zijn zwartjes. De stijl siuit zich geheel aan bij de vooral in Duitsland destijds zo populaire knipsels in zwart papier: scherpe en fijne silhouetjes. Het Rococo-milieu speelt hem dikwijls door de geest. Zo illustreerde hij natuurlijk ook menig sprookje en z'n eerste boekje was „De gelaarsde kat", dat door de uitgever S. L. van Looy werd uitgege ven. Jan Wiegman, een broer van de schilders Matthieu en Piet Wiegman, werd oorspron kelijk als tekenaar opgeleid. Na korte tijd in de boekhandel werkzaam te zijn ge- Een geheim te moeten bewaren is gelijk een olifant te moeten houden in een kippenhok. Het berst eruit aan alle kanten, het zoekt spleten en kieren om uw gemoed te doen ontploffen in woorden, zoals een ton uiteen- klapt als de duigen breken. Nu alle kranten erover ge schreven hebben, is er geen reden tot zwijgen meer. Op alle voorpagina's hebben de por tretten gestaan van de Belgi sche prinses en de Luxemburg se prins, die het in een roman tisch accoord eens geworden zijn., Ze hebben het officieel laten weten, edoch we hadden u dat twee maanden terug al kunnen vertellen. We hebben onze lippen moeten opeenper sen om het geheim erbinnen te houden. Ge hadt het zelf ook maanden her al kunnen weten, op de dag dat de geruchten officieel wer den tegengesproken. Er was geen sprake van, werd er toen blozend van beide kanten ge zegd. Het was uit de lucht ge grepen, werd erbij verteld. Jaja, dat kan zijn, dat het uit de lucht gegrepen was. Zoals alle liefde ujt de lucht gegre pen wordt, waar zij zweeft en zwerft voor degene die haar grijpen wil. Ge hoeft er geen prins of prin ses voor te zijn, om op een dag in uw leven door een gerucht te worden vastgeplakt aan een liefde waar ge geen weet van hebt. Rondom u fluisteren en glimlachen de mensen, omdat zij denken uw geheim te heb ben geraden. Als ge een prins zijt, hebben zij ras een prinses gevonden die bij u past. Zij zeggen dat het een aardig paar zou zijn en dat ze het altijd wel gedacht hebben. En dat zij het al hebben menen te mer ken aan dit en aan dat. En zij stellen met zoet gefezel achter uw rug de datum vast van ver loven en trouwen. En zij we ten precies te zeggen hoe groot de bruidschat is. Zij doen dat alles en zij weten alles voordat ge zelf ook maar een vezel van uw hart hébt voelen trillen. Ge moet. ze dat niet kwalijk nemen, het is de drang der mensen naar de eeuwige golfslag van de ro mantiek, die zij zo gaarne wil len zien vloeien óver het dorre zand van hun leven. Zij zoe ken bloemen tussen de grauwe straatstenen van een afgesle ten weg. En als zij geen bloemen vin den, steken zij er kunstbloe men tussen. Als ge niet ten gerieve van het. reikhalzend publiek verliefd worden wilt, dan plakt men u een liefde op de rug en zegt: Kiik. nu is het dan toch zover Ik heb dat altijd wel geweten. Het moest ervan komen, daar was geen speld meer tussen te krijgen. En dan komt ge op een kwade dag in de krant, met geliefde en al, tenminste als ge een prins zijt. Dan moet ge officiële verkla ringen uitgeven en met handen en voeten ontkennen. Dan moet ge naar de prinses om samen vast te stellen dat het uit, de lucht gegrepen is. Omdat het slechts een kunst bloem is, die niet groeien en bloeien kan. Ge zoudt er nijdig om kunnen worden en zeggen dat er kwaadsprekers aan het werk zijn geweest. Maar dan mis kent ge het romantische ge heim van de schepping, dat onzichtbaar door de oneindig heid en de eeuwigheid zwiert als een boomblad in de wind dat niet meer vallen kan. Dat geheim zonder woonplaats, zwervend over de wereld door dag en nacht, sluipend rondom de mensen en onvindbaar als men het zoeken wil doch heersend en bevelend wanneer niemand er verdacht op is. Dat geheim, ge kunt het De Romantiek met hoofdletters noemen, dat door de ganse ge schiedenis heen speels en gril lig de mensen tot groepen heeft samengedreven om te dichten en te schrijven, om te wenen en te lachen, om te peinzen en te filosoferen. De Romantiek, als een grappenmaker weg kruipend achter een stapel jaren, alsof zij dood en begra ven is, om dan met een vro- lijke lach weer op te rijzen en benen te maken naar de verte. Een Tyl Uylenspieghel, goo chelend met mensenzielen en spottend met de serieuze za ken van het leven. Dansend over de eeuwen heen, als over bergen en door dalen, lokkend in de nevelen van een zonnige morgen en als een droeve schim gebogen zittend op een rotsblok in de avond. Portier van tijdperken, sleutel drager van tijdsgewrichten, bedrieger en trooster, ratten vanger van mensen, fluitspeler aan het hoofd van een optocht der generaties. De Romantiek, de eeuwige, de onsterfelijke, de verguisde en aangebedene, maar de flierefluiter die steeds weerom komt en steeds weer om zijn nieuwe apostelen vindt. De romantiek, dat is het ge heim waarom de mensen lief des menen te bespeuren waar ze niet zijn. Ze willen de speel se fluittoon horen in tijden die vervuld zijn van het lawaai der mecaniek. Zij willen de voet stappen van de grappenmaker zien afgedrukt in het droge zand van een nuchtere tijd. Zij plakken mannen en vrou wen aan elkander, omdat zij zo gaarne zien hoe de liefde blijft bloeien op het gladde asfalt. En de prins en de prinses moe ten het maar tegenspreken. Maar ge moet weten dat die vrolijke kwant een bondgenoot van de mensen is. Hij drijft hen op tot hun romantisch ge fluister, maar hij laat hen niet in hun hemd staan bij de kunstbloemen die zij samen flansen. Hij werkt voor hen, op zijn manier, als vrolijke vagebond die de mensenharten kent als zijn vestzak. Hij grijpt in de lucht, en hij heeft wat. En daarom hadt ge kunnen weten dat die prins en die prinses bij elkander zouden komen, al maanden geleden. Want wat doet ge als prins? Ge trekt uw beste kleren aan, met of zonder kant en goud galon, al naargelang het Anno Domini. En ge gaat op audiën tie naar het paleis, om met de prinses te spreken over de woorden van het bulletin met „het is niet waar" erin. Ge zit met haar op de vorste lijke canapee, en ge zegt dat het onaangenaam is, en dat er iets aan gedaan zal moeten worden. En dat ge niet begrijpt hoe de mensen zoiets uit hun duimen kunnen zuigen. En dan praat ge nog wat, en ge kijkt naar haar haren en haar ogen en haar linnen. Haar lippen die zeggen dat het on gehoord is. en da+ er een straf oo zou moeten staan. Een straf? Ge denkt dat het geen straf kan heten, met haar op de dure sofa te zitten en naar haar rose wangen te mo- een kiiken. En de prinses slaat haar lange wimpers neer en haar wangen worden nog roser. alsof zij uw gedachten geschre ven kan zien op de vloer. Ze zegt: We moeten er iets tegen doen, want het is toch immers niet waar. Dan komt door het sleutelgat onze vrind De Romantiek zijn werk afmaken, hij komt. er met opzet voor uit zijn schuilplaats in de eeuwigheid. En al zijt ge geen prins, en al is de sofa een divan met drie ooten, en al is het geen paleis: Ms ge weggaat, is het wèl •vaar. J. L. Post G. H. v. d. TV.: Inderdaad had den de vrouwen in die tijd mis schien nog geen kiesrecht. Maar we kunnen aannemen dat de mannen stemden zoals hun vrou wen dat wilden hebben. Zo stem den de vrouwen in de tijd dat ze nog geen kiesrecht hadden! Een „zwartje" van Jan Wiegman ter illustratie van een kinderboek. weest, kwam hij bij de kunsthandel Buffa waar hij elf jaar werkzaam was. In die tijd zag hij veel tekeningen en prenten en tekende hij zelf ijverig in het schilder achtige Amsterdam. Hoewel hij dus een andere weg ging dan zijn twee broers, die zich van stonde af aan geheel aan de schilderkunst wijdden, is het een opmer kelijk feit, dat zij alle drie een uitgespro ken zin hebben voor het speelse ornament. Matthieu heeft er soms genoegen in om voor kinderen en vrienden (en zijn kun stenaars niet dikwijls als kinderen?) de aardigste figuren te knippen en Piet Wieg man vervaardigde menige decoratieve te gel, die aan de oud-Hollandse ornamenten nieuwe motieven toevoegde. Deze gave bezit ook Jan Wiegman. Zijn illustraties zijn echter van een be paalde tijd en illustraties ook voor kin deren zijn aan mode en smaak onder hevig. Het kind, dat zo argeloos wordt ge noemd, is juist dikwijls uiterst gevoelig voor het verschijnsel tijd. Walt Disney's stijl is (helaas) het hele gebied der kinder- illustratie gaan beheersen en juist een kind vindt iets spoedig ouderwets. De verantwoorde wijze, waarop Jan Wiegman zijn figuurtjes tekende, zal ech ter door de ouderen gewaardeerd blijven en voor hem zelf moet het een grote vol doening zijn te weten hoeveel kinderen en volwassenen hij in zijn leven een ge lukkig moment bezorgde met zijn prentjes. OTTO B. DE KAT. Koning Boudewijn onder de toehoorders Koning Boudewijn heeft Woensdagavond het gala-concert bijgewoond, dat het Am sterdamse Concertgebouw-Orkest onder leiding van Eduard van Beinum in Brus sel gegeven heeft ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Nederlandse Kamer van Koophandel voor België en Luxem burg. Voor het begin van het concert wer den het bestuur van deze Kamer, alsmede de Nederlandse minister van Financiën en de president van de Nederlandse Bank aan de Belgische Vorst voorgesteld. Het Concertgebouw-Orkest bracht de ouverture „Egmont" en het Vioolconcert van Beethoven, alsmede de Symphonie Fantastique van Berlioz ten gehore. Het talrijke publiek bracht na afloop van de fraaie vertolking van deze werken Eduard van Beinum en de solist Jan Damen dank met een applaus, dat aan het einde aan zwol tot een ware ovatie. Na afloop van het concert werd in de marmeren zaal van het Paleis voor Schone Kunsten een receptie gehouden. Deze werd, behalve door de leden van het Ne derlandse diplomatieke corps en talrijke persoonlijkheden uit het Nederlandse en Belgische bedrijfsleven, ook door de Bel gische Kamervoorzitters, de eerste mi nister Jean van Houtte en de minister van Financiën bijgewoond.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5