StOAt/jS iimv va Predikbeurten Zandvoort Lisse Hoofddorp tZrtMneno ZATERDAG 15 NOVEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Christelijke Besturenbond Thuiswedstrijden voor de hockeyclub Handelsvereniging Installatie korpschef een week uitgesteld Lezing over het reddingswezen C3 tri Volgend voorjaar weer een tentoonstelling Kunstkring opgericht Scheepvaart Vrijdagmorgen liep bij het station Schiedam een lege electrische personentrein op een stilstaande goederentrein. De electrische trein ontspoorde en kantelde tegen een dijk. Overzicht van de ravage. In „Esplanade" is Vrijdagavond een pro- paganda-bijeenkomst gehouden van de af deling Zandvoort van de Christelijke Be sturenbond. In zijn openingswoord merkte te voorzitter de heer P. Brune op, dat na dat enkele maanden de afdeling Zandvoort had gewerkt, er reeds vruchten van de ar beid geplukt zijn. Momenteel telt de afde ling Zandvoort reeds ruim 80 leden. Het lid van het hoofdbestuur van de Ned. Ghr. Metaalbewerkersbond de heer D. Groenendijk behandelde het onder werp: „Wat doen wij met onze vrijheid?" Spreker zeide, dat het Christelijk Natio naal Vakverbond thans groter is dan ooit te voren en ruim 180.000 leden telt. Er is echter reden tot diepe bezinning, want be halve uiterlijke zegeningen is een steeds groeiende geestelijke afbrokkeling waar neembaar. Er is te weinig bezieling en een grote angstpsychose bij velen voor de dreigingen van deze tijd. Het erfstuk der vaderen, de Christelijke arbeidersbewe ging, dienen de Christelijke arbeiders van deze tijd groter te maken en uit te bou wen. Lauwheid en afwachten past de Christen niet. De Christelijke stem moet straks in de ondernemingsraden gehoord worden en sociale zekerheid mag de ar beider niet doen inslapen. Het zwaarte punt van de strijd om het behoud van de vrijheid ligt thans niet meer, zoals vroe ger, in de fabrieken, doch aan de confe rentietafel. Het vraagstuk van de werk loosheid, vijand nummer één, moet ook daar bestreden worden. De woningbouw moet ook daar bevorderd worden. Ook het pro bleem van de huurverhoging en een defi nitieve regeling van het ouderdomspen sioen vragen de aandacht. Aan nationali sering van de bedrijven wil het C.N.V. niet meedoen. Spreker eindigde met een op wekking, de strijd voor recht en plicht te voeren in het vaste besef, dat God daarbij helpen zal. Ter afwisseling vertoonde foto-ki.no Hamburg te Zandvoort enkele films en wel voor de pauze een Chopin musical en daarna de documentaire van de Neder landse schoolbioscoop over het ontstaan van de Wieringermeerpolder. Ds. A. de Ruiter sloot de bijeenkomst met gebed. Voor vijf van de zeven elftallen is vooi Zondag een thuiswedstrijd vastgesteld. Het eerste dameselftal speelt om twaalf uur tegen Asvion, het tweede team drie kwartier later tegen Hoorn. Bij de heren ontmoeten de vijfde elftallen van Zandvoort en HBS elkaar reeds om kwart voor elf. Zandvoort II speelt om kwart voor drie tegen HIC III en het derde elftal om kwart voor een tegen Leiden V. Het eerste elftal zal in de promotieklasse moeten trachten een overwinning te beha len op Voordaan, waar de Zandvoortse hockeyers op bezoek gaan. Voor de spelers van het vierde elftal geld hetzelfde in de strijd tegen de Haarlemse Saxenburgers. ADVERTENTIE AUTORIJLES bij v d. Z E E betekent R 13 B E W 13 S OKé Telef. 17355 De Zandvoortse Handelsvereniging hield Donderdagavond haar jaarvergadering in hötel Keur. In zijn openingswoord memoreerde voor zitter M. Weber, dat dit jaar reeds vele moeilijkheden zijn overwonnen. Thans rest nog slechts de volledige toepassing van de winkelsluitingswet, die hopelijk dit jaar ook voor Zandvoort haar beslag zal krijgen. Bij de ingekomen stukken kwam een afschrift van een brief van enkele Zandvoortse brood- en banketbakkers ter sprake, gericht aan het gemeentebestuur, waarin om ontheffing van de winkelslui tingswet werd gevraagd. In de volgende vergadering zal hierover de beslissing van het bestuur worden bekend gemaakt. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek een vooruitgang met vijf leden; het aantal leden bedraagt momenteel 215. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de winkelweekactie financieel dit jaar minder goed was geslaagd. Er is een tekort van bijna f450 hetgeen te wij ten is aan de „zegeltjes-actie", waarvan men zich véél meer had voorgesteld. Het jaarverslag van de penningmeester werd goedgekeurd. In de plaats van de heer C. Keur, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd de heer J. Kroon als bestuurslid gekozen; de heer W. v. d. Werff (perio diek aftredend) werd bij acclamatie her kozen. Tijdens de rondvraag werd besloten, dat wat betreft de Zandvoortse reclame op de komende „Flora" in Heemstede, het be stuur zich hierover met stichting „Tou ring Zandvoort" in verbinding zal stellen. Tevens besloot men, in samenwerking met de R.K. middenstandsvereniging „De Hanze" op Zaterdag 22 November Sint Nicolaas in Zandvoort een intocht te laten houden. Zandvoorts burgemeester zal hem op het raadhuis ontvangen. Het program ma hiervoor zal nog nader worden bekend gemaakt. Wegens ziekte van burgemeester mr. Van Fenema is de installatie van een nieuwe chef van het Zandvoortse politie korps de heer H. P. Huysman een week uitgesteld en nader bepaald op Maandag 24 November. In de nieuwe consistoriekamer der Ne derlands Hei-vormde Kerk hield het hoofd van de kustwacht, de heer P. van der Mije Vrijdagavond een lezing over het red- ringswezen langs de Nederlandse kust voor de afdeling Zandvoort van cle Ne derlands Christen Vrouwenbond. Mevrouw J. Wesselius sprak een inlei dend woord. De heer Van der Mije deelde mee, dat in vroeger jaren bij schipbreu ken langs onze kust ongeveer 7 a 800 men sen per jaar verdronken Dit aantal is mo menteel tot een minimum teruggebracht, dank zij de steeds meei geperfectionneer- de beveiliging langs de kust. De grote stoot tot de oprichting der Koninklijke Noord-Zuid-Hollandse Reddingsmaat schappij kwam direct na de stranding van een „Groenlandvaarder" op 11 November 1824 bij Huisduinen, waarbij de gehele bemanning verdronk. Ou buitengewoon in teressante wijze schetste spreker de groei en ontwikkeling der K.N.Z.H.R.M. Authen tieke opnamen van verschillende stran dingen en reddingen, waarbij de maat schappij actief optrad, gaven een prach tig beeld van het menslievend en moei lijk werk dat de bemanning van de red dingboten verricht. ZONDAG 16 NOVEMBER 1952 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. B. van Gelder. 3.30: Consistoriekamer, Liturgische dienst voor Doofstommen en Slechthorenden. 6.457: Zangdienst. 7: Bijzondere Dienst. Prof. Dr. W. C. van Unnik, van Bilthoven. Medewer king v. h. Kerkkoor v. d. Herv. Gem. te Schoten. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Ds. B. van Ginkel van Amsterdam. Bijz. Kerkeraadsdienst. 7: Ds. E. Pot. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bakenesserkerk, Vrouwe straat. 9.30: Kinderkerk. Ds. E. Pot, Gezins- dienst. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. R. Smit, van Rotterdam. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. W. J. v. Elden. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Br. Oostenrijk. Jeugdkapel: Noord. Molenaerstraat 10.30: F. R. Aschoff. Oost, Zo merkade 10; Wika Timmer. West, Leidsestr. 10; N. Groen. Centrum, O. Groenmarkt 10: D. Selling. Ver. van Vryz. Hervormden, Ja- cobstraat 6. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg, Den Haag. Alle-Dag-Kerk, Kerk Broedergemeen te, Parklaan. Dinsdag 3: Rondetafelbespre- king. Vrijdag 7.30: Contactavond gerepa- trieerden. Ds. H. Visser, van Bloemendaal. Eglise Wailonne, Begijnhof 30. 10.30: Ser vice présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Church of England: Kinderhuissingel 3 p. m. Evensong, followed by Holy Communion. Rev. Mossman. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Dhr. K. Asmus, van Poe derogen. .Stads Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10 en 7.30: Adr. Bakker, Rotter dam. Woensdag 8: A. van Gent. Arnhem. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuider straat 15. 10: Dhr. J. Kits, Evangelist te Doorn 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Dhr. J. Kits. met medewerking van de J. N. V. C.-muziekclub uit IJmuiden. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. Kroon, voering Korpskadettenbrigade Amsterdam Congreszaal. Zondag 10 en 8: Korpskadetten van Amsterdam Congreszaal. Kapitein Krui- singa. Donderdag 8: Kapiteins Bouwens-v. Gameren. Baptiste Gemeente, gebouw H. J. M. V., Lange Margarethastraat 13. 10 en 5: Ds. J. W. Weenink. 11.30: Zondagsschool. 8: Propaganda Jeugdsamenkomst. Pinkster Ge meente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: E. Schuurman. 7.30: Bijzondere Jeugddienst. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbellezing, Parklaan 21, Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gc- meenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Evangelisatie „Immanuël", Ba- kenessergracht 65. 7.45: Bidstond. 8: Com mandant R. Bolhuis. Zevende-Dags Adven tisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Aan- biddingsdienst met H. Avondmaal en Predi cate. 19: Avondevangelisatiesamenkomst. Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Christen-Geloofsge meenschap, geb. „Rosenhaghe", Hoofman- straat. 10: Br. Boumeester, van Rotterdam. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woens dag 8: Bidstond Garenkokerskade 27. Iedere Zaterdagavond 8: Jeugdsamenkomst. Ben- koelenstraat 28, H.-N. Pinkster-Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Volle Evan gelieprediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendingge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-beweging, Nassauplein 8. 11: Dienst. Theologisch-Philosofische be schouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. M. A. Harkink-den Haag. Psycho-Synthese, Rest. Brinkmann,'Grote Markt. 10.30: De vreugde Herv. pred. te Spaarndam. Met medewerking van Mej. Jettie Visser, sopraan. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstr. 3. Gods. 10 en 5: Ds. F. J. Nijkamp, uit Utrecht. Broe- HAARLEM-NOORD, dergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Li turgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. 12: Dezelfde. H. Avondmaal. Don derdag 7.30: Ds. W. Spliethoff, Wees- en Oudeliedenhuis. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Haarlem-N. N. P. B. 10.30: Mej. Ds. Soutendijk. Jeugdkerk Peu- zelaarsteeg 10.30: Ds. Oosterbaan. Hrl.-N. geen dienst. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Prof. Dr. G. J. Heering, van Oegstgeest Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga Wilhelmina- kerk 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Zuid-Oostcrkerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Gem. Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Don derdag 3 en 7.30: Ds. K. de Gier, van Lisse (Dankdag). Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 4: Ds. D. Henstra. Donderdag 7.30: Ds. P. H. Seggelink, Zaandam. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. Heden (Zaterdag) avond 8: Uit- Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk. 10: Dr. M. v. d. Voet. m. m. v. het Kerkkoor. Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch. 7: Ds. J. Heidinga. Stichting tot verbreiding van het Evangelie „Petra", Noorderkapel, Minahassastraat Woensdag 7.45: Zangdienst. 8: Samenkomst. W. Dubbel dam, van Rotterdam. Medewerking van het Zangkoor „De Lofstem". Geref. Kerk. Noord- Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk, Flo- resstraat. 9: Ds. J. W. v. d. Gronden, van IJmuiden. 5.30: Ds. D. Henstra, van Broek op Langendijk. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 8: Verlossingssamenkomst 7: Openlucht Soendaplein. Kapitein v. d. Woude. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. R. H. Oldeman. 19: Ds. F. R. A. Henkels. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. Adr. Os kamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. W. J. van Elden. Haarlem. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Ds. N. Padt, Hv„ Ede. Meer ADVERTENTIE „Faust" (Li do). Deze Synthese 'van opera en film verdient alle aandacht om dat zij duidelijk te zien geeft in hoeverre deze beide samengevoegde grootheden zich harmonisch laten verenigen en in hoeverre zij kortsluiten. Het schijnt onver mijdelijk, dat beide iets van hun specifieke bekoring verliezen, zonder gezamelijk te resulteren in iets nieuws, dat er geheel tegen opweegt. Dat het experiment telkens weer wordt ondernomen valt overigens te waarderen, vooral zoals het hier gedaan is. Want de makers hebben zowel de opera als de film excellent doen vertegenwoor digen. Daaraan twijfelt men niet meer wanneer men bijvoorbeeld een Mephisto als Italio Tajo krijgt voorgezet of het hier en daar werkelijk sublieme camerawerk aanschouwt. Er zijn filmische mogelijk heden uitgebuit, met behulp waarvan men Gounods opera kon verrijken met elemen ten uit de Gretchentragedie, het eerste deel van Goethe's Faustdrama. En vooral in het laatste gedeelte van de film wordt teruggegrepen naar de oudste vertellingen over Faust, ontsproten aan de middel eeuwse volksfantasie, die het stramien voor Goethes werk leverden. Het bijzondere bovenaardse karakter daarvan heeft deze operafilm als film getrouw weerspiegeld. In het Polygoon-journaal worden de lotgevallen van een andere Faust, om pre cies te zijn, van het Panamese schip „Faus- tus" weergegeven. De opnamen van de redding, die aan boord van de reddingboot in volle zee werden gemaakt, verdienen alle hulde. H. B. „Van je familie moet je 't maar hebben" (City) Deze film is een van de lopen de band-producten van Abott en Costello. Echter beslist eentje van het mindere soort. De kleine, dikke grapjas blijkt hoofd te zijn van een familie in het „schieterige" gedeelte van Amerika. Hij trekt, met zijn vriend natuurlijk, naar deze familie toe en rolt zowel letterlijk als figuurlijk van de ene moeilijkheid in de andere. Liefhebbers van dit tweetal zullen zich deze keer echter óók enigszins teleurgesteld voelen, want zelfs de standaard-mopjes, zoals het vrolijk gooien met puddingen en het vallen in teertonnen, ontbreken geheel. Het enige lichtpuntje in deze rolprent is Dorothy S'nay, die vijf charmante liedjes ten gehore brengt. H. d. G. „Tranen over Johannesburg" (Luxor) Opnieuw is deze film over Zuid-Afrika, door de huidige ontwikkelingen, wel bij zonder actueel, geprolongeerd. Een fraaie film, die de grote toeloop van het publiek zeker waard is. „Kapitein China" (Spaarne). Ka pitein China, een ruige zeebonk, heeft door valse verklaringen van drie leden van zijn bemanning het commando over zijn schip verloren. Een van deze verraders wordt kapitein op een ander schip en China maakt de reis als passagier mee. Op zee breekt een typhoon los. China doodt een van zijn vroe gere vijanden, neemt het commando over en brengt de schuit veilig in de haven. Daar krijgt hij èn het door hem begeerde meisje èn het commando over een nieuw schip. H. d. G. „O.K. Nero" (P a 1 a c e). Een niet on vermakelijke Italiaanse film over twee Italiaans-Amerikaanse matrozen, die op de trappen van het Colosseum in slaap vallen en daar een wonderlijke droom gaan dro men. Gij raadt het ai: zij worden terug verplaatst in het Rome van Nero, hetgeen tot de vreemdste situaties aanleiding geeft. De invloed van de twintigste eeuw op het oude Rome blijkt daarbij sterker dan die van het oude Rome op de twintigste eeuwers. Want de laatsten introduceren rugby in de arena, vervangen de bloedige spelen door een lunapark en leren tenslotte Nero en zijn entourage de boogie-woogie. Het is overigens niet erg consequent ge daan en de goede smaak komt af en toe wel eens in het gedrang, maar dat neemt niet weg, dat men er hier en daar ook wel hartelijk om kan lachen. W. L. B. „Politiespionnen" (Frans Hals). Een nogal opwindende geschiedenis speelt zich af om de integriteit der Amerikaanse posterijen, wanneer een aantal gangsters zich van een belangrijke postzending mees ter willen maken en daartoe gaan samen werken met de rechercheur, die er op uit gestuurd is hen te ontmaskeren. De film krijgt een documentair tintje door de achtergrond, waartegen zij speelt. Zij lost de beloften, die zij daaruit vooral in het begin put, niet in. Spoedig is zij een dier criminele histories, waarmee de Ame rikanen zich zo gaarne bezig houden. De film drijft op het verhaal. Daarin zit actie genoeg. Wie van het genre houdt, zal dan ook zeker wel aan zijn trekken komen. Fr. „Telefoon van een onbekende" (R e m- brandt). Deze enigszins melancholieke film vertelt de geschiedenis van een man, die op drift raakt na de mislukking van zijn huwelijk, doch door zijn intrede in de levens en wederwaardigheden van anderen tot bezinning komt en naar zijn huis te rugkeert. Het procédé dat erin gevolgd is, om al die wederwaardigheden der anderen in aparte filmverhalen vast te leggen, werkt wel afmattend en enerverend, zodat de toeschouwer tenslotte geestelijk vermoeid raakt. Overigens zijn al die aparte ver halen met grote vakkennis en zin voor de eenvoud van het filmbeeld gecomponeerd, zodat zij ieder voor zich volledig de aan dacht opeisen en vasthouden. Kostelijke figuren als de gesjeesde cabaret-ster en haar dictatoriale schoonmoeder geven de film nu en dan een ontroerend en diep menselijk aspect, zoals ook de uitstekende trouvaille van de clowneske grappenmaker, die in werkelijkheid een groot en edel mens blijkt te zijn. De voortgang van het verhaal, dat ten slotte uiteenvalt in drie levensgeschiedenis sen, lijdt nu en dan onder vertragingen, wat bij een zo ingewikkeld samenstel van epische elementen moeilijk te vermijden lijkt. Doch het totaal-resultaat steekt gun stig af bij wat de film doorgaans op het gebied van de huwelijkstragedie meent te moeten fabriceren. In het voorprogramma kan men kennis maken met een zeer moderne manier van documentaire-verfilming. De schilderijen van de Italiaanse meester Botticelli wor den er nader door tot de toeschouwer ge bracht. j. L. „The River" (Minerva). Een op merkelijke film wordt tot en met Maandag in Minerva vertoond: „The River" (De Ri vier) een schepping van de befaamde Franse regisseur Jean Renoir, vervaardigd naar een roman van Rumer Godden, die samen met Renoir ook het draaiboek sa menstelde. Het is ten dele een speelfilm, ten dele een belangwekkende documentaire over India, opgenomen aan de boorden van de, Hooghly-rivier in West-Bengalen. In de vaak mysterieuze sfeer van het Oosterse landschap, waarvan de camera vele aspec ten voortreffelijk in kleuren vastlegde, speelt het ongecompliceerde verhaal zich af, een episode uit het leven van enkele mensen: een opgroeiend meisje in haar eerste liefdesgeluk en -verdriet, een Ame rikaanse oorlogsinvalide die een oplossing zoekt voor zijn innerlijke conflicten, het leed van een ouderpaar dat zijn enige zoon tje verliest. Hun vreugden en verdriete lijkheden, hun emoties en stemmingen be leeft men mee, maar dit alles is toch niet de hoofdzaak. Deze film ontleent vooral zijn bijzondere kwaliteiten aan de impone rende milieuschildering, fascinerend tot in elk détail. S. K. Het comité „Lisse Vooruit" heeft be sloten om eveneens in 1949 een tentoon stelling te houden onder de titel „Hollands Glorie". De directie van het veilinggebouw HoBaHo heeft haar medewerking toege zegd. Het is de bedoeling deze tentoonstel ling in Maart te houden; zij zal groter zijn dan die van 1949. Tot organisator is be noemd de heer J. de Bont uit Tilburg. Enige kunstminnaars hebben een kunst kring opgericht. In het voorlopig bestuur hebben zitting de heren D. Overbank, voorzitter; J. van Wamel, eerste secretaris; A. v. Kampen, twee secreatris en J. Bemel- man, penningmeester. Binnenkort zal de heer D. Overbank een inleiding houden over moderne litteratuur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag waarge nomen door dr. F. J. L. M. Haase, Achterweg 42, telef. 3685. OPENBARE KLEUTERSCHOOL Ten bate van de openbare kleuterschool zal op 21 en 22 November een bazar worden gehouden in hotel „De Beurs" te Hoofddorp. KAMPIOENSCHAP KLAVERJASSEN Onder leiding van de vereniging „Troef- boer" zal op Zaterdag 22 November in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp het kampioen schap „klaverjassen" van Hoofddorp worden verspeeld. De baten komen ten goede aan de kankerbestrijding. ADVERTENTIE verdrijft spierpijn, rheumatiek, spierstijfheid, etc. U voelt direct, hoe de doordringende warmte een einde aan de pijn maakt. „GENEZENDE WARMTE' en Bos, Kapel Irene. 10: Ds. J. A. de Klerk. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. A. Dondorp 5: Dr. P. J. Richel. Koediefslaan 10: Prof. Dr. G. C. Berkouwer. 5: Dr. A. Dondorp. Campla-an. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Prof. Dr. G. C. Berkouwer. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 j. Wijkgebouw „De Stal". Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst, Ned. Herv. Em. Predikant, uit Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf, H. Doop. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. R. van der Mast. 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 j. Maranatha, Donkerelaan 11.45: Zondagsschool, 56 j. Kleuterschool Boslaan. 11.45: Zondagsschool 7-12 j. Mara natha en Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond, Potgie- terweg 4. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, Dg., Haarlem.Geref. Kerk. 9. 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gespr. Requiem Mis. Soefi- Beweging, Acacialaan 28, 11Univ. Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel. 12-16 j. „Irene" Elswoutslaan 1. 10.15: Zondagsschool in de Kon. Wilhelminaschool. ingang Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool in „Irene", Els woutslaan 1. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. G. A. Brouwer. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 17: Ds. Eerhard. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Sluiter. BADHOEVEDORP. Ned. Prot. Bond (Op. Lag. School, Roerdompstraat). 10.30: Dhr. J. G. de Jong Hzn., Haarlem. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Ds. I. v. d. Waal, van Den Haag, jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. C. Don. 3: Ds. J. A. van Bovenen. Abbenes. 9.30: Ds. J. A. van Bovenen. 3: Ds. M. C. Don. Bethel-Kapel. 10: Ds. J. Beem, van Amsterdam. 7: Ds. Mr. G. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. D. ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. G. Was senaar, IJmuiden-Oost. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Evangeli satie „Bethel", Oost Kolk 17 10: Dhr. A. de Waal-Malefijt, uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. 7: Dr. H. van der Loos, pred. te Haarlem-N. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. - 10.30: Ds. H. Wethmar, van Zaandam. Geref. Kerk, Julia- naweg. 10: Ds. S. J. Dokter, van Bennebroek. 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, gebouw „Ons Huis". Dinsdag 8: Samen komst. Drie sprekers der Hebreeuwse Evan- gelisatieverehiging te Amsterdam. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. N. de Ruiter, van Leiden. 7: Ds. H. J. Kalf, van Bennebroek. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. K. Jansen, van Haarlem. Geref. Kerk 10 en 5: Dr. Th. Ruijs Geref. Kerk art. 31-, 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Alchiba, 14 Antwerpen verwacht. Alioth, 13 v. Porto Alegre te Rotterdam. Armilla, 13 v. Singapore n. Haiphong. Albireo. 13 v. Bahia n. Antwerpen. Alphacca, 13-v. New York n. Boston. Altair, 13 v. Santos n. San Francisco. Arendsdijk, 13 v. New York n. Rotterdam. Abbedijk, 12 v. Lake Charles te Houston. Aagtekerk, 13 v. Manilla naar Cebu. Arkeldijk, 14 v. Galveston te Rotterdam. Aalsum, 1 3220 m. Z.ZW. Ouesant. Amstelveen, 13 140 m. ZW. Diego Garcia. Andijk. 13 200 m. W.ZW. Ouessant. Aardijk, 13 125 m. W.NW. Flores. Aldegonda, pass. 13 Kota Baru. Almdijk, 13 v. Londen naar Bremen. Alwaki, 13 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Annenlkerk, 13 460 m. O.ZO. Chagos Arch. Agamemnon, pass. 14 eil. Wight. Alamak, 16 Suez verwacht. Amor, pass. 14 I<p. de Gata in. Hamburg. Amsteldijk, 15 v. Antwerpen. Bil li ton, 13 v. Soerabaja n. Semaranig. Blitar, 12 te Adelaide. Bennekom, 13 800 m. W.ZW. Lands End. Bolssevain, 13 180 m. ZO. Kp. Frio. Batoela, 14 v. Saumlaki te Bandaneira. Baud, 13 v. Tj. Priok in. Singapore. Barumum, 13 v. Makassar n. Soerabaja. Barendnecht, 15 v.i Punta Cardon te Curagao. Bonaire, pass. 14 Azoren n. Plymouth. Caltex Delft, pass. 13 ten NO. eil. Malta. Caltex Leiden, pass. 13 ten Z. eil Cyprus. Caltex The Hague, 13 t.h.v. Lissabon. Croneoburgh, pass. 13 Ouessant. Cirrus ((weersehip), 14 v. d. Atl. Oceaan te Rotterdam. Celebes, 13 150 m. W. Stromboli. Corilla, 13 t.h.v. Masirah eil. Caltex Pernis, pass. 13 Fralelli Rots. Calteen Utrecht, pass. 13 Fratella Rots. Cleodora, 14 v. Chittaaong n. Singapore. Congostroom, 14 v. W. Afrika te Amsterdam. Dongedijk, 13 v. Cristobal n. Los Angeles. Danae, 12 v. Gibraltar n. Lissabon. Delfshaven, 13 120 m. W. ten N. Cp. Blanco. Delft, 13 v. Paita naar Maania. Duivendijk, 13 800 m. ZO. Bermuda. Duivendrecht, 14 v. Las Paimas. Delftland, 15 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Esso Den Haag, 15 v. Rotterdam te Aruba verw. Ena, 14 v. Vizagapatam n. Calcutta. Eos, 13 dwars Vigo r.aar Malta. Een groep vrouwelijke afgevaardigden in de UNO, tijdens een receptie aangeboden door Trygve Lie; van links naar rechts: mevrouw A. Mazuki, gedelegeerde voor Indonesië, dr. Maria Z. N. Witteveen, afgevaardigde voor Nederland, begum Liaquat Ali Khan uit Pakistan en mevrouw &ena Harman, gedelegeerde voor Israel. Esso Amsterdam, pass. 13 ten Z. Startpotnt. Esso Rotterdam, 13 990 m. ZW. ten W. Flores. Etrema, 13 780 m. NO. Cp. Race. Edam, 14 v. Rotterdamte ew York. Elrndna, 15 v. Cotiomu te Pointe Noire. Emiggano, 14 v. Hamburg te Amsterdam. Farmsum, 13 300 m. W. Flores. Graveland, 14 te Bahia. Gaasterkerk, 14 v. Antwerpen te Amsterdam. Haarlem, 13 v. Puerto Plata n. Amsterdam. Heemskerk, 13 v. Marseille n. Duinkerken. Hercules, 13 v. d. Middellandse Zee te R'dam. Hestia, 14 v. Trinidad te Guanta verwacht. Hector, 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Haulerwijk, pass. 13 ten O. Ras Fartak. Helder, 13 260 m. W.ZW. Finisterre. Helicon, 14 te Ciudad Trujlllo. Hera, 13 580 m. ZW. Flores. Hatihor, 13 v. Mersin n. Iskenderun. Heelsum, 15 te Casamina. Imdrapoera, 9 v. Semarang n. Tj. Priok. Ittersum, 13 v. Lulea te Mobile. Jagersfontein, 13 250 m. ZW. Monrovia. Japara (KRL), 15 te Damman. Joh. v. Oldenbarnevelt, pas. 15 Gibraltar. Kedoe, pass. 13 Finisterre. Kota Agoeng, 13 v. Semarang te Soerabaja Ka reik, 14 tè Balikpapan verwacht. Kieldrecht, 14 v. Alaxandrië n. Genua. Kota Gede, 15 v. Singapore te Penang. Kota Inten., pass. 14 Sabang n. Suez.. Lindekrek, 14 van Amsterdam. Linge, 14 v. Zaandam n. Port Gentil. Leerdam, 13 675 m. W. Scilly's. Lekkerkerk, pass. 13 Balearen. Lemsterkerk, 13 t.h.v. Port Soedan. Liseta, pass. 13 Krakabau. Larenberg, 13 Kp. BougaronJ. Lauren,skerk, 13 120 m. ZO. Ras al Hadd. Leersum, pass. 14 Dover n. Antw. Laertes, pass. 14 Finisterre n. Liverpool. Lieve Vrouwekerk, 14 v. Basrah te Khorramshar Limburg, 13 v. Halifax n. Portland Maine. Lissekerk, 14 v. Suez naar Bombay. Loptpersum, 15 v. R'diam te Safi verwacht. Lutterkerk, 15 le Manilla. Luna, pass. 14 Kp. Finisterre n. Hamburg. Leuvekenk 16 M'adiras verwacht. Maaskerk, 14 v. Novoredondo te Lagos verw. Modjokerto, 13 v. Colombo n. Belawan. Murena, nacht 13-14 v. Mena al Ahmadi naar Yokohama. Maashaven, 14 v. Port Harcourt te Burutu verw. Maas, 15 Bougie verwacht. Malea, pass. 13 Sombrero. Metula, 12 v. Adelaide n. Port Pirie. Macuba, 14 v. Miri te Singapore. Musi, 16 v. Benkulen té" Pangkal Pinang verw. Maasland, 13 nog te Porto' Alegre. Marken, 13 210 m. ZO. ten Str. Messtna. Marpessa, 13 dwars SharksbaaL Meliskerk, 13 120 m. W. Strom boli. Mariekerk, 14 v. Lorenzo Marques n. Beira. Meerkerk, 14 v. Port Said n. Spezf. Mentor, 14 v. Mutzuna n. Valencia. Mitra, 15 v. Balikpapan te Singapore. Molenkerk, 15 te Port Said. Maasdam, 14 900 m. O.N.O. Cp. Race. Macoma, 16 v. Algiers te Bombay verwacht. Malvima, 16 v. Bombay te Mena al Ahmadi verw. Marissa, 20 v. Beira te Bombay verwacht. Nieuw Amsterdam, pass. 13 Scilly's. Nigerstroom, 14 v. Taikoradi te Cape Coast. Nestor, 15 v. Amsterdam te Rotterdam. Oranjestad, 13 v. Madeira n. Plymouth. Oranjefontein, 14 v. Hamburg te Antwerpen. Ovula, 13 rede Morecambabaai. Oberon, 14 v. Aruba te Porto Cabello. Ondona, 13 920 m. ZW. St. Maria. Ootmarsum, 13 530 m. W. Flores. Orestes, 14 te Punta Cardón. Omala, 15 v. Calcutta te Chittagonig verw. Overijsel, 15 v. Penang te Belawan. Oranje, 14 200 m. O. Ceylon n. Belawan. Orion,, 15 v. d. Middellandse Zee, te Hamburg. Polyphemus, 13 v. Fort gaid n. Londen. Prins Fred. Willem, 13 v. Le Havre n. Antw. Prins Wiliem II, 13 640 m. O. Cp. Farewell. Prins Alexander, pass. 13 Belle Isle. Prins Joh. Willem Friso, 13 v. R'dam n. Montreal Prins Willem v. Oranje, 10 v. Montreal. Pygmalion, 14 v. Puerto Plata te New Orleans. Prins Mauirits, 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Prins Willem III, 15 v. Rotterdam te Chicago. Roebiah, 13 te Honolulu. Ridderkerk, 14 v. Sydney n. Melbourne. Riouw, 14 v. Port Said n. Genua. Ruys, 12 v. Nagoya te Kobe. Reyniersz, 14 v. Soerabaja te Makassar. Rodas, 13 v. Guadeloupe n. Trinidad. Rita, 14 v. Bangkok te Pladju. Rondo, 15 te Port Said. Rijnland, pass. 14 Madeira. Rijndam, 14 560 m. O. Cp. Race n. Southampton Rotula, 18 v. Curagao te Shellhaven verw. Rotula, 13 200 m. NO. Terceira. Salatiga; pass. 13 Sabang n. Madras. Salawati, 14 te Rangoon. Sarangan, 13 te Colombo. Slamat, 13 v. Soerabaja te Semarang. Straat Makassar, 14 te Durban. Sliedrecht, 14 v. Puerto La Cruz ten anker reds Buenos Aires. Saparoea, 13 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Arnhem, 13 v. Narvik n. Cardiff. Stad Maastricht, pass. 13 Holtenau. Stad Vlaardingen, 14 v. Vlaardingen n. Wabana Saidja, 13 rede Muntok. Sigld, 14 v. Singapore te Makassar. Stanvac Benekat, 13 v. Soerabaja n. Sungeige- ronig. Stanvac Pendopo, 16 te Sungeigerong verw. Saroena, 13 dwars Balikpapan. Scherpendreoht, 13 500 m. Z.ZW. Sable eil. Schie, 13 dwars Bizerta n. Vigo. Soestdijk, 14 v. Belawan n. Colombo. Slotend ijk, 15 v. Baltimore te New Orleans verw. Stad Breda, 14 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico Stad Schiedam, pas. 15 Ouessant. Sumatra, pass. 15 Gibraltar. Tara, pass. 13 Recife n. Rio de Janeiro. Tara kan, 13 v. Belawan n. Colombo. Thalatta, 13 v. Suez. Tjitjalengka, 13 v. Durban n. Tamatave. Titus, 14 v. Rotterdam te Amsterdam. Tamo, verm. 15 v. Buenos Aires n. Rosarlo. •rnemisto pass. 13 Key West. Tankhaven I, 13 v. Haiphong n. Sungeigerong. Tiba, pass. 13 ten W. Lissabon. Tawali, 13 370 m. W. Minikoy. Tibia, pass. 13 Kp. Valsche. Tjibodas, pass. 13 Str. Soenda. Tjisadane, 13 200 m. N ten O. Anamba eil. Trompenberg, 13 780 m. W. Flores. Tara, pass. 14 Bahia n. Rio de Janeiro. Tero, 14 v. Buenos Aires te Baltimore. Tjimenteng, 15 v. Port Elizabeth te East London Tjipanas, 15 te Hongkong. Taria, verm. 15 v. Rotterdam n. Curagao. Tjibamtjet, 15 Mombassa verwacht. Tosari, 15 te Suez. Utrecht, 12 v. Ilo Ilo. Van Riemsdijk, 14 v. Makassar te Semarang. Van Riebeeck, pass. 13 Buton eil. Willem Ruys, 13 v. Port Said n. Southampton. West-land, 14 te Montevideo. Woensdrecht, pass. 13 Perim. Wonosari, 14 te Khorramshar. Winterswijk, 10 v. Baltimore te Quebec. Waterman, 14 300 m. W. ten Z. Kangeroe eil. Waingapoe, 14 v. Belawan te Tj. Priok. Wieldrecht, 14 v. Palembang te Pulubukom. Westerdam, 14 545 m. W. Scilly's 17 00.30 u. Hoek van Holland verwacht. Winsum, 15 v. Civita Vecchia te Bona. Willemstad,, 15 te Curagao. Willem Barendsz, 14 570 m. NO. Guadeloupe. IJsel, 14 v. Algiers n. Sevilla. Zuiderkrui#, 13 200 m. N. ten W. Kaapstad. Zaan,, 13 op de Elbe. Zonnewijk, 13 420 m. o.N.O. Bahama's. Zeeland (KRL), 14 v. Aden n. Belawan. Zeeland (SSM), v. d. Tyne near Amsterdam. Zijpenberg, 14 Key West gepass. Schepen met passagiers, emlgrerenden en repatriërenden Aldialbi, verm. 25 v. Buenos Aires near Rotterdam Alhena, verm. 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alrvatt, 21 Anilw. 22 Rotterdam verw. Bonaire, 20 Plymouth 22 Amsterdam verwacht. Boskoop, vertr. 21 v. Amsterdam n. Guayaquil. Cottica, 17 Barbados verwacht. Fairsea, vertr. 29 v. Rotterdam n. Sydney. Groote Beer, 13 v. New York te Rotterdam. Indrapoera, verm. 14 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Joh. v. Oldenibairnevelt, 20 Port Said 14 Dec. Melbourne. Maasdam, 19 v. Vlissingen te New York verw. Nleuw Amsterdam, 19 v. Amsterdam te New York verwacht. Noordam, vertr. 16 ca. 14 u. v. R'dam n. N. York. Oranje, 19 Tj. Priok verwacht. Oranjestad, 18 Plymouth 21 A'dam verw. Rijndam, 18 Southampton n. Le Havre 19 Rot terdam verwacht. Sibajak, 17 v. Wellington te Soerabaja verw. Waterman, 17 Fremantle verwacht. Westerdam, 17 v. New York te Rotterdam verw. Willem Ruys, 20 Souhampton 21 R'dam verw. Willemstad, 15 Curagao verwacht. Zuiderkruis, vertr. 16 v. Kaapstad n. Amsterdam Via WalviSbaai eg, Lag Paimas.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 8