Saletnik en van der Sluis samen aan de kop fM RR De zaak-Andreas Clowntje Rick DAMAS- SURPRISES Kanspaard Gordijn legde het af tegen Fankhauser T af eltennistournooi met 450 deelnemers in Krelagehuis Belgische dravers winne van Nederlandse WOENSDAG 3 DECEMBER 1952 Dukel-Bonnard remise FEUILLETON (Door Harry Hoff, vertaald uit het Duits) Discussieavond over Vierdaagse van NWB A utomobilisme De rallye van Monte Carlo Biljarten Het Europees kampioen schap libre Om het blauwe bord Sport in 't kort Voor de kinderen Zondag aanstaande Zwemmen Fraaie tijd van Ria Vonk Motorsport Duke wordt autocoureur They are firm and fresh Smell them Yes Sirthat's the stuff Overval in een Haagse woning Nieuwe fruitvariëteiten Kerkelijk Nieuws De grootste verrassing- van het internationaal damtournooi was de nederlaag van Gordijn tegen de Fransman Fankhauser in de derde ronde. En doordat Dukel nog maar net het remise haventje tegen Bonnard (Frankrijk) kon binnenzeilen, staan de Noordhollandse kampioen v. d. Sluis en de Italiaan Saletnik zonder verliespunten aan kop. Laros moest het in deze ronde tegen Saletnik opnemen. Wat er aan hapert met Laros weten wij niet, maar een feit is het dat deze IJmuidenaar vér beneden zijn kunnen speelt. Saletnik kreeg in het middenspel een over wegende centrumpositne en naar gelang het materiaal van het bord verdween, kwam zijn IJmuidense tegenstander er slechter voor te staan. Tenslotte moest hij zijn derde nul incasseren. Niets dan lof voor het spel van de een voudige Italiaan, die nu voorlopig de kop positie met v. d. Sluis deelt. Noome in de aanval. Noome trad tegen v. d. Sluis waarlijk aggressief op. En de ODV-speler is te kun dig, om dat zo maar over zijn kant te laten gaan. Op het juiste moment ging hij tot een tegenactie, over. Toen de man uit Utrecht een aardige combinatie over het hoofd zag, forceerde v. d. Sluis een doorbraak, die de Amsterdammer vlak op de damlijn bracht. Na een lang eindspel op de trik-trak lijnen won v. d. Sluis knap. Deze speler, die op het laatste moment door de tournooi-commissie werd toegelaten, speelt zijn partijen subliem en blijft een der sterkste candidaten voor de bovenste plaatsen. Fanelli verslagen Dat Gordijn van Fankhauser zou verliezen en de Haarlemmer H. J. Berk van de Italiaan Fanelli zou winnen waren twee onverwachte resultaten. Gordijn, de winnaar van het vorige inter nationale Damas-tournooi in 1950 (vóór Piet Roozenburg) stond met de 2de ronde aan de kop, de Fransman Fankhauser zonder één punt onderaan. En dat dit tournooi nog tal van verrassende uitslagen zal te zien geven, bewijst bijvoorbeeld het spel van die partij FankhauserGordijn. In deze partij werd Gordijn vreemd genoeg volkomen overspeeld. Al bijzonder bizar was de partij tussen Fanelli cn de Haarlemmer H. J. Berk. Met „vasthouden" door de hekstelling kon Berk optreden tegen Fanelli's lange vleugel. Toen de doorbraak naar dam kwam, gaf de Italiaan op. Een bijzonder fraaie prestatie van de DOS-speler. Ook de Oosterkwartier-man Wim de Jong boekte winst. Den Hartogh verplaatste het spel in de opening al naar de rand. Daarna kon de Haarlemmer het i-andstuk 26 van wit als combinatie-object in dit onregelmatig partijtje gebruiken en werd de man uit Utrecht het slachtoffer van het fraaie com bineren van De Jong. Bonnard leverde meesterstukje Het langst duurde'de strijd tussen Dukel en de Fransman Bonnard. Deze kleine 66-er met zijn onafscheidelijk kalotje kreeg in de opening moeilijkheden met de ontwikkeling van de rechtervleugel, omdat de IJmuidenaar hem met zwart en weinig materiaal aan de korte vleugel vast wist te houden. Toen het contact verbroken werd, ontplooide zich een klassiek middenspel. De stand na de 40e zet van wit was: Bonnard 11 stukken op: 25, 28, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 39, 43. Dukel 11 stukken op: 1, 3, 12, 13, 14, 15, 19, 23, 24 en 26. Hier speelde Dukel (aan zet) 38, wat niet juist is. Analytisch moet nog worden uitgemaakt of het belangrijke positie-voordeel, dat de IJmuidenaar in deze stelling heeft veroverd met 16 (inplaats van met 38) tot winst voor de DCIJ-er zal uitgroeien. Na die foutzet van Dukel verraste de Fransman zowel toeschouwers als zijn IJmui dense confrère door twee stukken te offeren en daarna de DCIJ-er rustig positionele dwangzetten op leggen. Dat ging zo: (uit de cijferstand): 3—8 32—27 23x21, 34—29 wat nu? 13—18 gedwongen. 29x9 19—24 30x19 813 19x8 12x14, waarna Bonnard zijn twee stukken terug had en de doorbraak naar dam forceerde. 36—31 26x37 38—32 37x28 33x13. De stand in het eindspel was: Wit 5 stukken op: 13, 25. 35, 39, 43. Zwart: 1, 14, 15, 17 en 21. Zwart aan zet. offerde met 14—19 het stuk, wat volgens Keiler niet de sterkste is. Beter is zonder offer door te gaan naar dam. Na enige zetten was de stand: wit, Bonnard 1 dam op 3 en 4 stukken op 24, 33, 35 en 38. Zwart, Dukel stukken op 41, 31, 15 en 1. Toen kwamen de twee Canadezen, die net ADVERTENTIE SSTR Bontgevoerde Handschoenen 22) Zij wenkt hem, en Kirchner vraagt zijn vriend, hem te waarschuwen zodra ze de Duitse grens gepasseerd zijn. „Steek je hand dan maar op, dan weet ik het". Kirchner verwisselt van plaats met de marconist, en mevrouw Andreas werpt hem een argwanende blik toe. „We vliegen al zo lang, het kan nu toch niet ver meer zijn, is het niet?" Kirchner geeft geen antwoord. „Wat is dat voor een rivier hier bene den?" vraagt ze wat later met trillende stem. „Ik weet het werkelijk niet, ik kan me ook niet oriënteren. Weer een periode van zwijgen. Dan vraagt ze weer angstig: „Kan het nu nog lang duren? we vliegen nu al bijna een uur. Ik geloof dat er iets niet in de haak is. U hebt mij toch niet bedrogen?" Op dat moment, steekt Herbert zijn hand op. Kirchner zet zijn donkere bril af, legt zijn hand op de schouder van mevrouw klaar waren met de simultaan de wedstrijd zaal binnen. Het was Dagenais, die direct winst aan toonde over alle varianten met wit aan zet door 3—26. Deze winst is echter zo moeilijk te controleren, dat wij op het eindspel Bon nard—Dukel in onze damrubriek nog zullen terugkomen. Het spelverloop werd verder een „rek- eindspel", waarin de Fransman alleen nog op wat kansjes speelde, wat geen directe winst meer kon opleveren. Dukel remise met Bonnard, Laros verliest van Saletnik. Wim de Jong wint van Den Hartogh. v. d. Sluis wint van Noome. Berk wint van Fanelli, Gordijn verliest van Fank hauser. De stand na de derde ronde is: gew. rem. verl. pnt v. d. Sluis. Amsterdam 3 0 0 6 Saletnik, Triëst 3 0 0 6 Dukel, IJmuiden 2 10 5 Wim de Jong, Haarlem 2 0 14 Gordijn, Den Haag 2 0 14 Noome, Utrecht 112 3 Bonnard, Frankrijk 0 2 12 Fanelli, Italië 10 2 2 Berk, Haarlem 10 2 2 Fankhauser, Frankrijk 10 2 2 Laros, DCIJ 0 0 3 0 Den Hartogh, Utrecht 0 0 3 0 Heden, Woensdagavond wordt de vierde ronde gespeeld met de volgende partijen: GordijnWim de Jong, v. d. SluisDukel, NoomeHartogh, SaletnikBonnard, Fanelli Laros en Fankhauser—Berk; Op Woensdag tien December aanstaande belegt de Nederlandse Wandelsport Bond een discussie-avond in restaurant Brink- mann aan de Grote Markt in Haarlem. Door enkele vooraanstaande personen op wandel sportgebied zal het onderwerp: „Waarom organiseert de Nederlandse Wandelsport Bond een eigen "Vierdaagse" worden be sproken. Na de pauze zal gelegenheid worden gege ven tot het stellen van vragen zowel schrif telijk als mondeling. Voor de drieëntwintigste rallye van Monte Carlo, die van 2027 Januari aanstaande wordt gehouden, zullen 440 deelnemers van start gaan. Niet minder dan 122 hunner heb ben Lissabon als punt van vertrek gekozen. De cijfers voor de andere startplaatsen zijn: Glasgow 109, Monte Carlo 88. Stockholm 47, Miinchen 39, Palermo 18 en Oslo 17. De oude St. Nicolaasbrug over de Semois te Chiny, was in 1940 vernield; zij werd later herhaaldelijk hersteld. Maar de brug heeft zojuist gezorgd, voor eën St. Nicolaas- verrassing: een zware vrachtauto met aanhangicagen, die 10 ton hout vervoerde, heeft de te zwakke stutten van de brug doen bezwijken. Het middelste gedeelte van de brug stortte in. De vrachtwagen bleef boven de rivier hangen. In verband met de plannen om in de loop van het volgend jaar een wereldkampioen schap libre te organiseren is besloten om het aantal deelnemers aan het Europees kam pioenschap in deze speelsoort, dat van 11 tot en met 14 December aanstaande in Mar seille wordt gehouden te verhogen tot twaalf. De nummers 1 tot en met 6 van het tournooi in Marseille zouden zich automa tisch kwalificeren voor het wereldkampioen schap indien dit althans doorgang zou vinden. Tot de deelnemers aan het Europees kam pioenschap in Marseille behoren onder meel de Duitsers Rudolph en Spielmann, de Span aard Domingo en de Nederlander Kees de luyter. Naar het ANP verneemt is bij de KNBB nog geen kennisgeving over de ver hoging van het aantal deelnemers tot twaalf ontvangen. blauwe bord, tussen I. V O. en Hof van. Holland, voortgezet. De stand kwam op 3014 voor I- V. O. De uitslagen waren: Gieske 90 81 41 12 1-97 Hurkmans 70 70 41 6 1.70 Slaebbaert 100 100 37 18 2.70 Van Wunnik 115 ■108 37 14 2.91 Stuifbergen 110 110 35 13 3.14 Van der Veldt 170 130 35 26 3.71 Oosterling 50 44 45 6 0.97 Hooydonk 60 60 45 7 1.50 3oerhorst 175 170 41 19 4.14 Scholten 180 180 41 17 4.39 AMATEUR-BOKSWEDSTRIJDEN IN ROT TERDAM. Maandagavond werden in Rot terdam in gebouw „Odeon" amateur-boks wedstrijden gehouden. De uitslagen van de ontmoetingen in de A-klasse waren: weiter- gewicht: Strobbe (Eindhoven) verliest op punten van Baars (Amsterdgrp zwaar- weltergewicht: Van Diggelen (Rotterdam) verliest op punten van Schaap (Amster dam): Mohr (Rotterdam) onbeslist fegen Ven Eyk (Amsterdam). Ja. het werd 'n heerlijke reis. De tocht ging maar door; ze reden van de ene mooie plaats naar de andere, zoals het uitviel. En 's avonds reed oom Tripje de bus naar een rustig plekje, om daar dë nacht door te brengen. Natuurlijk moet zo'n wagen ook op tijd benzine hebben. Als het zover was stopte oom Tripje bij een benzinestation, zoals men die overal langs de wegen vindt. Dan stapten de jongens uit en keken, hoe de man de slang van de p'omp 'in hef. gat van de benzinetank hield en die vulde. Er was een wijzerplaat met, een ronddraaiende wijzer op de pomp, die aangaf, hoeveel liters benzine er gebruikt waren; dan wist oom Tripje precies, wat hij betalen moest. „Zie zo", zei de man van het benzinestation dan. „Het beestje heeft weer te drinken. Goeie reis!" En dan reden ze weer verder. Ook vonden de jongens het leuk, wanneer tante Liezebertha iets nodig had. Dan moch ten ze in een dorp boodschappen doen. Met 'n tas gingen ze dan het dorp in en zochten een winkeltje. Daar deden ze hun boodschappen en als ze alles hadden en betaalden, kregen ze van zo'n vriendelijk vrouwtje meestal een snoepje. Als de winkelierster vroeg, hoe ze hun vacantie doorbrachten, vertelden ze, dat ze met een woonbus reisden. „Tjongeda's een mooie reis!", zei het vrouwtje dan. „Veel plezier, jongens!" De Haarlemse tafeltennissers staat er een bijzondere gebeurtenis te wachten. Zondag aanstaande wordt er in het Krelagehuis een groot tournooi gehouden, waaraan in totaal ongeveer vierhonderdvijftig spelers en speelsters met ruim achthonderd inschrij vingen, uit geheel West-Nederland deel nemen. Vele prominente spelers, waaronder de Nederlandse kampioen Cor du Buy, de in ternational Will van Zoelen, de jeugdige Bert van der Spek, Jan Hogendoorn, Kenter, de dames-cracks M. de Jong, C. Schuyt en J. Haket hebben ingeschreven. Het tournooi begint om twaalf uur. De be langrijkste finales worden om acht uur ge speeld. In de eerste klasse van de competitie is Rapidity nog meer achterop geraakt door een zevendrie nederlaag tegen TOG 2. Heemstede 2 noch GTTC maakten een fout cn wonnen respectievelijk met achttwee van Prowano en met zevendrie van Oranje Zwart. Aan de staart behaalde HBC 2 kostbare winst tegen TOG 3 (82) en klopte Togido GTTC 2 (7—3). Volop spannning In 2 A is de spanning er weer volop in, doordat HBC 3 en GTTC 3 de punten deel den. TYBB staat hierdoor weer met HBC 3 gelijk, doordat het zelf met zeven-drie van ATT won. Aan de staart is er ook al leven in de brouwerij gekomen. Togido 2 versloeg Rapidiay 3 met achttwee en Prowano 2 te Zaanen 2 met negeneen. In 2 B blijkt Heemstede 3 steeds sterker te worden. Het bond te Zaanen, koploper van enkele weken terug, met maar liefst tien nul aan de zegekar. Op bescheiden afstand blijft Rapidity 2 volgen: zesvier tegen Win- fried 3. Togido 3 kon het nog steeds niet tot winst brengen en leed tegen GTTC 4 een negeneen nederlaag. Hotac 2 won van Oranje Zwart 2 met zesvier waardoor dit laatste team ook nog niet uit de zorgen is. Uitslagen Heren. Ie klasse: TogidoGTTC 2 73; Prowano—GTTC 2—8; TOG 2—Rapidity 7—3; TOG 3—HBC 2 2—8; Oranje Zwart—Heem stede 2 3—7. 2e klasse A: Togido 2Rapidity 3 82; GTTC 3—HBC 3 5—5; te Zaanen 2—Prowano 2 1—9; TYBB—ATT 7—3. 2e klasse B: Heemstede 3te Zaanen 100; Winfried 3—Ranidity 2 4—6: Hotae 2Oranje Zwart 2 6—4; GTTC 4—Togido 3 9—1. 3e klasse A: HBC 4—GTTC 6 6—4: VGZ— Heemstede 4 46; Oranje Zwart 4—Velsen 2 3—7. 3e klasse B: GTTC 5—DIOS 2 10—0; Vel sen—Rapidity 4 91; Hillegom—Togido 4 91; Oranje Zwart 3Heemstede 5 37. 3e klasse C: Heemstede 6TOG 5 91; DIOS—HBC 5 8—2; Geel Wit—Johez 6—4. 4e klasse A: DIOS 3—TOG 6 10—0; VGZ 3Johez 4 100; Heemstede 8Togido 6 6—4; TYBB 3—PSVH 8—2. 4e klasse B: DIOS 4—HBC 6 1—9; Win fried 6Heemstede 9 64; Velsen 3Togido 7 10—0; PSVH 2—Hillegom 2 2—8. 4e klasse C: Togido 5Hotac 3 37; TYBB 4—Oranje Zwart 5 7—3; DokoDIOS 5 4—6; Johez 2—VGZ 4 9—1. 4e klasse D: Heemstede 7Geel Wit 2 28; te Zaanen 3Oranje Zwart 6 55; Hotac 4—Johez 3 7—3; Rapidity 5—Velsen 4 5—5. Dames. 3e klasse: te Zaanen—Togido 8—2; TOG—Velsen 8—2. 4e klasse A: Prowano 2Geel Wit 37. Rapidity—TYBB 2 5—5, Velsen 2—Winfried 3 6-4: Tog 2—Togido 2 3—7. 4e klasse B: GTTC 2—Winfried 2 1—9, Prowanote Zaanen 3 100; TYBB 2To gido 3 91; Geel Wit 2Heemstede 3 37; Johez 2te Zaanen 5—5; DokoDIOS 46. OM DE FA CUP. Maandag werden en kele voetbalwedstrijden uit de eerste ronde van de bekercompetitie in Engeland over gespeeld. De uitslagen luiden: Ipswich Town Bournemouth 32; Queens Park Rangers Shrewsbury 14. Tijdens Dinsdagavond in het zwembad aan de Heiligeweg in Amsterdam gehouden on derlinge wedstrijden van de Hollandse Dames Zwemclub heeft Ria Vonk de 100 meter vrije slag Hannie Termeulen ontbrak op dit nummer in de fraaie tijd van 1 min. 7,8 gewonnen, waarmee zij haar persoonlijk record met niet minder dan 0,5 seconde ver beterde. Het werd trouwens een bijzonder goede avond voor Ria Vonk, want zij nam ook de 100 meter rugslag in 1 min. 20 en de 200 meter vrije slag in 2 min. 40 voor haar rekening. Lenie Vonk wilde bij deze drievoudige zege van haar zuster niet ten achter blijven cn veroverde de Moeder Triebelsbeker, be stemd voor de beste bij de aspiranten ge leverde prestatie. De Britse motorrijder Geoff Duke, die dit jaar het wereldkampioenschap in de 350 cc. klasse won en in 1951 zowel wereldkampioen in de 350 en in de 500 cc. klasse was, heeft bekend gemaakt dat hij besloten is niet meer in motorwedstrijden uit te komen doch over te gaan naar de autorensport. Duke, die 29 jaar is, maakte zijn besluit bekend toen hem de Segrave Trophy was verleend, een onderscheiding die jaarlijks wordt toegekend aan de Britse sportman, dié de beste prestatie te land, te water of in de lucht heeft geleverd. Het was de eerste maal, dat deze eer aan een motorrijder te beurt viel. Duke heeft een contract getekent met Austin Martin. ADVERTENTIE Andreas en zegt, nu weer met zijn gewone stem: „Wij bevinden ons nu boven Duits grondgebied. U bent mijn arrestante, me vrouw Betty Andreas De vrouw wordt lijkbleek. Zij probeert overeind te komen en iets te stamelen, maar ze zinkt terug in haar zetel. Slechts moeizaam weet ze zich. terwijl Kirchner op haar neerziet, te herstellen. Eindelijk slaagt ze er in, met trillende stem te vra gen, v/ie Kirchner eigenlijk is. Hij noemt zijn naam en ze krimpt ineen. Haar spel schijnt verloren te zijn. Ver beten staart ze voor zich uit. Maar lang zamerhand beginnen haar gedachten weer in een regelmatige gang te gaan. Rustig blijven, rustig nadenken want dit mag het einde niet zijn. Rustiger, kalmer worden, zodat ze weer helder kan denken. Kirchner wendt zich tot de marconist. Op dat moment grijpt zij bliksemsnel haar tas, waar ze een revolver uit te voorschijn haalt. Op het moment dat ze op de in specteur schiet, slaat hij het wapen ech ter uit haar hand. Nog net op tijd heeft hij omgekeken. „U schijnt me nog een beetje te onder schatten, is het niet?" Kirchner onderzoekt haar tas en ont dekt, dat dit het enige wapen was, dat ze bij zich draagt. Uit het veld geslagen, maar nog steeds helder denkend laat mevrouw Andreas haar ogen door het vliegtuig dwalen. Haar blik bijft hangen bij een bordje met voor schriften voor noodgevallen. „Bij nood valscherm aan linker wa.nd afnemen, ar men door de lussen steken, deur openen en springen". De woorden dansen voor haar ogen, en een ogenblik voelt ze zich onwel worden. Maar ze herstelt zich en blijft rustig. Kirchner is weer naar de kabine ge gaan. Als hij een ogenblik later weer naar achteren komt, is zij verdwenen. Hij ge looft zijn ogen niet. Hij rukt de deur van het bagageruim open en van het toilet. Niets. Hij komt de cabine binnenstormen. Stotterend vertelt hij Herbert, dat ze zich uit het vliegtuig heeft gestort. De piloot, reeds verschrikt door het schot van korte tijd tevoren, kijkt nu he lemaal ontzet achter zich. Direct mist hij een parachute. Onmiddellijk laat hij het vliegtuig in een spiraal dalen. Niets te ontdekken. Herbert trekt het toestel weer op en zegt Kirchner, dat hij eerst zich beter moet oriënteren, alvorens hij een landingspo ging kan wagen. Hij moet naar het dichtst bijzijnde vliegveld, kan niet ergens anders een noodlanding wagen. De marconist had al een telegram doorgeseind: „Betty Andreas aan boord van de D 365 gearresteerd. Zendt politie naar vliegveld Stuttgart. Kirchner". Even later volgt een tweede telegram. De vluchtelinge heeft direct na de sprong haar bewustzijn verloren. Enkele ogenblikken slechts, en dan vindt ze hear gedachten weer terug. Ze zwaait heen en weer in een grondeloze mistzee, boven, onder, aan alle zijden. Het valscherm heeft zich goed geopend, en hangt boven haar als een reusachtig ondier. Eens hoort ze, niet zo heel ver af, het geluid van een vliegtuig. Hebben ze haar vlucht ontdekt en trachten zii haar terug te vinden? Maar dan wordt alles weer stil, dood stil om haar heen. In haar oren begint het te ruisen. Eindelijk, na wat een eeuwig heid schijnt, hoort ze weer andere gelui den. Het is een bevrijdende opluchting. De fluit van een locomotief. Enige tijd later een zwak autosignaal. Angstig kijkt ze naar beneden. Ineens schijnt er een bodem in de mistzee te komen. Vaag ziet 'ze die onder zich, de aarde, en dan pas krijgt ze een gevoel van duizeligheid en misselijk heid. Wanneer ze even later weer naar be neden' kijkt, ziet ze zich boven een bos zweven. Een nieuwe angst bevangt haar. Wanneer ze in de boomtoppen blijft han gen, hoe kan ze dan zonder hulp de grond bereiken? Ook ziet ze, met enige schrik, dat ze niet regelrecht daalt, maar blijkbaar door de wind, die zij niet voelt omdat zij mee genomen wordt, ook een vrij grote hori zontale beweging heeft. Nog enkele seconden en dan een angst geschreeuw, gesplinter van takken, harde slagen tegen gezicht, ledematen en lichaam Een verdovende klap, en opnieuw verliest zij het bewustzijn. Wanneer ze bijkomt, ontdekt ze dat het noodlot haar nog betrekkelijk gunstig ge zind is geweest. De parachute is blijven hangen in de kruin van een zware'eik, maar zelf hangt ze over een tak van een veel lagere boom, waarvan vele takken haar trapsgewijze naar de grond kunnen brengen. Met moeite wurmt ze zich, on danks de pijn in haar verkleumde lede maten, uit de lussen van de parachute, en minutenlang doet ze over de vrij eenvou dige klimpartij naar de grond. Terwijl ze zich afvraagt, waar ze ergens terecht zou zijn gekomen, naait ze provi sorisch met het naaigerei, dat ze in haar schoudertas heeft, enige scheuren in haar jurk dicht. Daarbij rust ze tezelfder tijd wat uit, maar de kou bevangt haar steeds meer, zodat ze direct opstapt, wanneer de reparaties klaar zijn. Bovendien moet ze zo gauw mogelijk weg zien te komen uit de streek, waar ze geland is. Men zal haar hier zoeken. Nadat ze een minuut of tien door het bos gelopen heeft, komt ze aan een voet pad, dat ze verder volgt. Ze kan nu in ieder geval niet meer, misleid door de mist en het dichte geboomte, in een krin getje rondlopen. Plotseling staat ze op een rijweg. Welke weg. Waarheen voert de weg naar links, waarheen die naar rechts? Terwijl ze nog staat te aarzelen over de richting, ziet ze een wielrijder naderen. In Stcrrcbeek (bü Brussel) is hel wim, seizoen voor draverijen geopend met landenwedstrijd BelgiëNederland. Bel; won met 3630 punten en nam dus rervant voor de op 17 Augustus jongstleden op D„j digt geleden nederlaag. De uitslagen luiden Duindigt-prijs (2000 meter). 1. Quick ft landia, Nederland (4/1). 2. Janic Theo, Bel: (5/1). 3. Queen Bess, Nederland (4/1). 4. j.' frouw Apiness, België (1/1). 5. Joli ft België (15/4). 6. Queeny Dillon, Nederly (33/1). Tot. 28—35—38; gek. 1.123; cov.: Supergek. 503. Nederland 12 punten; België 10 punten Prijs van Rotterdam (2100 meter). 1. j. Star, België (9/4). 2. P'ostdulfje G, Neder]:' (13/2). 3. Imbattable Williams, België (ij 100). Gedeklasseerd van de eerste plaats.. Ira Vite, België (7/1). 5. Petulance K, j; derland (14/1). 6. Peter Spencer, NederV (33/1). Tot. 30—17—16; gek. 97; cov. 43. Sup- gek. 118. België 14 punten. Nederland 8 punten. Prijs van Amsterdam (2200 meter). 1. Hone moon, België (2/5). 2. Our Bonnie B, Nejt land (25/1). 3. Hollandia Coeur, België (3/ 4. Over Again, Nederland (6/1). 5. Ooststs Nederland (14/1). 6. Habella, België (50/ Tot. 16—14—80; gek. 199; cov. 114. Supere,; 399. België 12 punten. Nederland 10 punten. Eindklassement van de wedstrijd: 1. Bei» 36 punten. 2. Nederland 30 punten. Gistermiddag omstreeks twee uur he ben twee mannen in een woning aan t, Maarsbergenstraat in Den Haag een over val gepleegd op de bewoonster, mevrou" Van der B. Uit de woning worden vermis een radio, een reisklokje en een dami portemonnaie, inhoudende ongeveer f Bij haar vervoegden zich twee mannej van ongeveer twintig jaar met de vraa of zij even in de achtertuin de in het voor jaar geleverde rozenstruiken mochten zien Mevr. Van der B. liet de jongelui bmne en begeleidde hen naar de achtertuin. Toe: zij de mannen even de rug had toegekeen werden haar waarschijnlijk met ee: gummistok enkele harde klappen c; het hoofd gegeven. Zij werd hierna in ee! kast in de gang opgesloten. Omstreek half vier kwam een bij haar inwonend student thuis, die haar uit haar benard positie bevrijdde. Onmiddellijk werd c politie gewaarschuwd. Het voorlopig os derzoek heeft nog geen resultaten opj leverd. Zes nieuwe appels en een nieuwe peg hebben van de keuringscommissie van c Nederlandse Fruittelersorganisatie „eert ficaten van beproevenswaardigheid" gekre gen. Dit betekent dat deze nieuwe variëtei ten waarschijnlijk op kleine schaal vos verdere beproeving door vele telers zulle worden gekweekt. Vijf der nieuwe appelvariëteiten zijn ge wonnen door het Laboratorium voor Tuk bouw-plantenteelt te Wageningen. Hetzl; de „Appel van Paris" een kruising ve Brabantse Bellefleur met Jonathan, „Ceres" ontstaan uit Jonathan en Cor Orange Pippin, en de „Topaas" en de „Vin cent" uit dezelfde ouders. De „Hermien v Eibergen" werd van onbekende stam do: de heer C. J. Wansing te Eibergen gewo: nen. De „Poire de Lux" werd door de hei H. H. Nuberg te Amsterdam-West uit zas van de Louise Bonne d'Avranches geteel Het is het streven dóór het telen v< nieuwe variëteiten het sortiment te verk teren, de productiviteit van de fruitbome groter te maken en deze bomen zelf zo gevoelig mogelijk voor ziekten te kwekei Ned. Herv. ker Beroepen te Amersfoort (als geestelij verzorger van „Zon en Schild") dr. G. Hu te Gouda. Bedankt voor Ede (vac. J. H. Cirkel H. Stolk te Scheveningen. Bedankt voor Huizen (N.H.) (vac. Zwijnenburg), F. J. F. Lamens te Elspeet voor Lienden, mr. A. Luteyn te Giesses- Nieuwkerk. Geref. kerkn Beroepen te Workum, H. van Bentheu te Holwerd. Bedankt voor Utrecht (vac. H. A. L, d. Linden) H. U. Buitink te Laren (N.H.) voor Zuilichem, O. J. Hakman te Boom bergum. De classis Kollum -heeft praep. geëxaitó neerd en beroepbaar verklaard de heerG Oppedijk, Marktplein 137, Kollum, cani aan de V.U. Beroepen te Zuid-Beijerland, S. v. Bek' kum te Giessen-Nieuwkerk; te Grootegas (2e pred.pl.) S. de Vries te Sellingen. Benoemd tot hulppred. te Weesp, P. Krijger, em. pred. te Amsterdam. Geref. kerken onderh. art. 31 K.0 Bedankt voor DieverSmilde J. Verka- de te Zuidwolde (Dr.). Evang. Luth. kerk Benoemd tot hulppred. te Velsen, J Simon, efti. pred. aldaar. Chr. Geref. kerkea Bedankt voor Haarlem C. P. op den Veldi te Murmerwoude. i Ze roept hem aan en vraagt, waarhee deze weg voert. „Ik ben verdwaald". De arbeider is afgestapt en kijkt haa verwonderd aan. „Komt u uit het Kur haus Höchenschwand?" „Ja, inderdaad, daarheen moet ik te rug", antwoordt ze zonder aarzelen. „Dan moet u deze weg aflopen, gaat er regelrecht heen. Ongeveer half upr lopen". „Dank u". Hoofdschuddend stapt de wielrijcs weer op. Dwaasheid, om met dit wee zonder jas op stap te gaan. Mevrouw Andreas denkt bij zichzeli dat hij haar wel voor een ontsnapte teszieke zal hebben gehouden. HöcheJ' schwand? Waar ligt dat eigenlijk? Eerst maar daarheen, en dan verder zien. Een auto kwam haar tegen. Ze durf niet om een lift te vragen, al kan het has. niet schelen, welke karnt ze op gaat. 2f kijkt naar het kenteken. IVB: zou ze fc het Schwarzwald zijn? Korte tijd later bereikt ze het kleins dorpje Höchenschwand. In het postkan toor oriënteert ze zioh verder, aan de hari van busdienstregelingen die hier hangel (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6