Londen wacht op stappen der V.S. in oliegeschil BEUKENBLOKKEN SLAGER KNOP z India wijst voorstel inzake Kasjmir af Franse babies stierven door talkpoeder Nederlandse regering uit bezorgdheid in V.S. De Indonesische leger-mutaties Naguib gaat zijn kabinet wijzigen Arrestatie van zeven blanken in Zuid-Afrika Amsterdamse Beurs Kerstexpositie in Lisse wordt kleurenfestijn Halfweg Hillegom Heemstede THEO VAN AMERONGEN OCCASION H. W. DAMES 't OPKLAPBEDDEN PALEIS NIEUWE MODERNE WINKEL- INSTALLATIE Garage Hengeveld DINSDAG 9 DECEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE :HAARLEMSCHE COURANT Er zat arsenicum in! Onderzoek olie-trust Géén verlof tot gebruik Nederlandse archieven Vervanging chef-staf stuit op moeilijkheden Wegens deelneming aan ongehoorzaamheidsactie Pluimvee- en Konijnen sportvereniging Vervoer van suikerbieten Koninklijke onderscheiding voor jubilaris G. van Maren Bestrijding van ratten Bond van Ouden van Dagen Scheepvaart Philips Biosol HOOGTEZON VERKOOP en VERHUUR PHILIPS HOORAPPARAAT Inkoop goud en juwelen BONT MANT ELS naar maat gemeub. le etage of parterre PIANO te koop gevraagd Voor Uw open haard N.V. HOENDERDOS' Brandstoffenhandei Vauxhall Velox 1952 LONDEN (A.F.P.) Te Londen is gis teren verklaard, dat het Brits-Perzische oliegeschil tegenwoordig feitelijk uit een geheel nieuw gezichtspunt moet worden bezien, daar de Anglo-Iranian Oil Com pany «iet meer voldoende transport- en distributiemiddelen beschikbaar heeft om de olieproductie in Perzië op grote schaal te kunnen hervatten. Deze middelen zijn tegenwoordig in gebruik voor de oliepro ductie van andere landen, voornamelijk van Koeweit en Irak. Het is dus thans zo, dat zelfs al zou de Perzische regering zich inschikkelijker tonen, een onmiddellijke overeenstemming tussen Engeland en Per- iië om materiële redenen niet mogelijk is. Naar men te Londen opmerkt, moeten nieuwe stappen, die door Amerika worden gedaan om tot een regeling van het conflict te komen, in het licht van de aldus gewij zigde omstandigheden worden gezien. Alleen de grote Amerikaanse oliemaat schappijen beschikken over voldoende tankschepen en distributiemiddelen om de volledige olieproductie van Perzië, die meer dan 30 millioen ton per jaar kan bedragen, op de wereldmarkt te brengen. Men zou derhalve te Londen niet verwonderd zijn, indien de Engelse regering, die een meer derheidsbelang in de Anglo-Iranian Oil Company heeft, binnenkort een Ameri kaans aanbod in die richting zou ontvan gen. In feite verwacht men een dergelijk aanbood reeds enige weken. In dit verband herinnert men er te Londen aan, dat de voornaamste zorg van de Anglo Iranian is schadeloosstelling te verkrijgen voor de in Ferzië geleden verliezen. De Perzische voorstellen voor een schadeloosstelling hebben voor Engeland generlei waarde, daar men Perzië niet in staat acht derge lijke financiële verplichtingen na te komen. Men wacht derhalve thans af, of het moge lijk zal zijn tot overeenstemming te ge raken op basis van een aanbod van een groep Amerikaanse oliemaatschappijen. Er gaan geruchten, dat men van Ameri kaanse zijde een aanbod overweegt, dat voorziet in een schadeloosstelling ten be- NEW YORK (Reuter). India heeft Maandag bij monde van mevrouw Pandit het jongste voorstel van Groot-Brittannië en de Verenigde Staten inzake demilitari- satie van Kasjmir alvorens daar een volks stemming wordt gehouden, verworpen. Het liet echter de deur open voor verdere on derhandelingen. De Veiligheidsraad verdaagde de zitting nadat de Pakistaanse minister van Buiten landse Zaken, Zafroellah Khan, tijd had gevraagd om zijn antwoord voor te berei den. In het Brits-Amerikaanse voorstel werd aangedrongen op onmiddellijke onderhan delingen tussen India en Pakistan in het hoofdkwartier van de U.N.O. Deze bespre kingen zouden ten doel hebben tot een overeenkomst te komen over de troepen- sferkte aan weerszijden van de scheidings lijn in Kasjmir, nadat het tijdperk van de demilitarisatie ten einde is. In de resolutie wordt 3000 a 6000 man aan Pakistaanse zijde en 12.000 a 16.000 man aan de Indische kant voorgesteld. Syrië en Irak hebben Maandag een com promis-ontwerpresolutie over Palestina verworpen, die de Arabisch-Israelische ge schillen wilde overbruggen. Tevoren had de Israëlische afgevaardigde verklaard, dat de resolutie voor zijn regering aanvaard baar was. De resolutie was opgesteld door de spe ciale politieke commissie door amende menten van zeven landen aan te brengen in een achtmogendhedenresolutie, die reeds bij de commissie was ingediend. Israel wenst directe onderhandelingen zonder voorwaarden vooraf. De Arabische staten willen, dat eerst vroegere U.N.O.- resoluties worden aanvaard als basis voor onderhandelingen. (Van onze correspondent in Parijs) Frankrijk wordt sinds enige dagen he vig verontrust door een bericht over een geheimzinnige ziekte waaraan al een twintigtal zuigelingen zou zijn gestorven. Speciaal in de departementen Finistère en de Gironde rond Bordeaux zouden slacht offers zijn gevallen. De verschijnselen, die al sinds een klein jaar zouden zijn waar genomen, komen in grote trekken overal met elkander overeen. De kwaal open baart zich eerst door een hardnekkige uit slag aan het onderlijf, die moeilijk of niet geneest en na enige tijd open wonden ten gevolge heeft. Dat gaat gepaard met hoge koortsen, terwijl veelal ook het inwendige organisme wordt aangetast. In dit stadium trad gewoonlijk binnen een week dan.de dood in. Toen de dokters voor het eerst deze symptomen waarnamen, dachten ze aan vankelijk aan een ernstige, maar spora disch voorkomende ziekte, die „ecthyma vacciniforme" wordt genoemd en waarvan zowel de oorzaken als de geneeswijze nog maar heel onvoldoende bekend zijn. Nadat verscheidene zuigelingen onder bijna gelijke omstandigheden en in de zelfde streken gestorven waren, werd van wege het ministerie van gezondheid een onderzoek ingesteld, waaruit bleek dat de ziekte naar alle waarschijnlijkheid ver oorzaakt wordt door een talkpoeder, ge naamd „Baumol", dat voor alle babies, die aan de ziekte hadden geleden of er aan gestorven waren, zou zijn gebruikt. Een enquête bij de fabriek in kwestie bracht toen aan het licht dat in het babypoeder een dosis arsenicum was vermengd, en dat daaraan de doodsoorzaak moest wor den toegeschreven. De fabriek is uiter aard direct op last van de overheid geslo ten en de directie moest zich ter beschik king van de politie houden. Door middel van de radio en de pers worden nu alle ouders van zuigelingen aanhoudend ge waarschuwd tegen gebruik van de Baumol- talk, waarvan vorige week nog een twee duizend busjes in beslag konden worden genomen. Niettemin is bekend dat er nog een zeker aantal busjes in omloop is, het geen te zorgwekkender is, omdat vooral in Finistère heel wat afgelegen dorpjes lig gen waar de radio noch de kranten door dringen. Het is dus best mogelijk dat men daar van de fatale gevolgen van dit on heilspoeder nog steeds niet op de hoog te is. drage van 300 millioen pond sterling. Voor al indien de betaling in dollars zou geschie den zou een dergelijk aanbod zeer verlei delijk zijn, zo merkt men te Londen op. Eden ontkent De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, heeft in het Lager huis ontkend, dat er besprekingen gevoerd worden met het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken over de overdracht van de rechten en belangen van de Anglo- Iranian in Perzië aan een groep Ameri kaanse oliemaatschappijen. Eden zei, dat naar hij meende de verkla ring van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse. Zaken, dat .kopers van olie, waarop de Brits-Perzische oliemaatschappij aanspraak maakt, geheel op eigen risico handelen, „geen verandering van beleid" betekent. „In ieder geval," aldus verklaarde de minister, „heeft de Britse regering haar eigen verplichtingen om een Britse maat schappij te steunen," wat ook „het stand punt van een andere regering zal zijn." Morrison, de voormalige Labourminister van Buitenlandse Zaken, achtte de Ameri kaanse verklaring, die in het afgelopen week-einde is afgelegd, een verzwakking „van de officiële Amerikaanse houding." Naar het ANP verneemt heeft de wijze, waarop in Nederland gevestigde vennoot schappen indirect betrokken zijn gewor den in de thans in de Amerika tegen de grote olie-maatschappijen aanhangig gemaakte anti trust-procedure, de bezorgd heid van de Nederlandse regering gewekt. Door de rechtbank, die deze zaak be handelt, is namelijk aan deze olie-maat schappijen opgedragen bepaalde, in alge mene termen aangeduide categorieën van documenten of copieën daarvan over te leggen, welke deel uitmaken van de ar chieven van in Nederland gevestigde maatschappijen, waarin Amerikaans aan delenbezit is vertegenwoordigd. De Ameri kaanse rechter gaat op grond van dit aan delen-bezit uit van het standpunt, dat hij het recht heeft overlegging van de archie ven der in Nederland gevestigde maat schappijen te eisen. De Nederlandse regering stelt hiertegen over, dat in een procedure, die tegen de Amerikaanse aandeelhouders wordt ge voerd, de overlegging van Nederlandse ar chieven niet kan worden gevergd. De regering heeft daarom te Washington haar bezorgdheid tot uitdrukking gebracht en daarbij mededeling gedaan van het feit, dat zij haar toestemming aan de verzen ding der betrokken documenten van Ne derland naar Amerika zal onthouden. DJAKARTA (Aneta) Kolonel Bam- bang Sugeng heeft schriftelijk aan minis ter-president Wilopo medegedeeld, dat hij het aanbod van de regering om de functie van chef-staf van de landmacht te aan vaarden, afwijst. In dit schrijven heeft kolonel Bambang Sugeng voorts verzocht om ontslag uit de militaire dienst in ver band met zijn gezondheidstoestand. De tweede aangezochte voor de functie van c.hef-staf van de Indonesische land macht, kolonel Simbolon (territoriaal en troepencommandant van Noord-Sumatra) heeft eveneens geweigerd deze functie op zich te nemen. De positie van de Sultan Inmiddels meldt „Pedoman" van een lid van het kabinet vernomen te hebben, dat de minister van Defensie zijn functie niet heeft neergelegd, omdat de door hem inge diende afwikkelingsvoorstellen bijna alle door het kabinet zijn aanvaard. Voorts zou volgens een deel van de kabinetsleden een aftreden van de minister van Defensie geen oplossing brengen voor de moeilijkheden. „De door Sultan Hamengku Buwono voor gestelde afwikkelingen kunnen de verschil lende partijen welke zich ten opzichte van de leger-kwestie niet tevreden voelden, bevredigen," aldus „Pedoman". Het blad meldt tenslotte, dat Zondag op Bali een militaire conferentie is gehouden van offi cieren van het territorium Oost-Indonesië. De conferentie stond onder leiding van luitenant-kolonel Warouw. Inmiddels is minister-president Wilopo ndar Bali vertrokken om aan president Sukarno rapport uit te brengen over de genomen maatregelen. Kahar Muzakkar, de leider van de op standelingen in Zuid-Celebes, heeft volgens „Merdeka" aan president Sukarno mede gedeeld, dat hij het Indonesische staats hoofd in diens kwaliteit van opperbevel hebber der strijdkrachten zal steunen. Muzakkar zond tevens een mededeling aan luitenant-kolonel Warouw, waarin hij zijn bereidheid uitspreekt om samen te werken voor het handhaven van de veiligheid in Zuid-Celebes. CAIRO (Reuter). Generaal Naguib is volgens gewoonlijk goedingelichte kringen in Cairo van plan binnenkort zijn kabinet drastisch te wijzigen. Fawzi, de huidige Egyptische ambassadeur in Groot-Brittan nië, zou minister van Buitenlandse Zaken worden en de huidige minister van Bui tenlandse Zaken, Tajeg, zou worden be noemd tot ambassadeur in India of Japan. Voorts zouden nieuwe ministers van Land bouw en Bevoorrading worden aangewezen. Een woordvoerder van de Egyptische regering verklaarde Maandagavond, dat de generaal streefde naar coördinatie en ver eniging der pogingen van alle politieke lei ders om „een spoedige evacuatie van Britse troepen uit de zóne van het Suezkanaal te bewerken. JOHANNESBURG. (Reuter). In Zuid- Afrika zijn gistermiddag zeven blanken gearresteerd, omdat zij deelnamen aan de „ongehoorzaamheidsactie" van de inheem se bevolking. De zeven blanken betraden Germiston, een woonoord voor inheemsen in de omge ving van Johannesburg. Daar organiseer den zij een bijeenkomst van inheemsen. Het houden van bijeenkomsten door in heemsen is verboden bij een besluit van tien dagen geleden. Volgens dit besluit wordt het houden van bijeenkomsten van meer dan tien inheemsen gestraft met ten hoogste drie dagen hechtenis of een boete van ten hoogste 300 pond sterling. Een van de gearresteerden is Patrick Duncan, zoon van de voormalige gouver neur-generaal van Zuid-Afrika, Sir Pa trick Duncan. Tezamen met de blanken werden veertien inheemsen en achttien In diërs, onder wie de tweede zoon van Ma li atma Gandhi, Manilal gearresteerd. Veertien buitenlandse en plaatselijke verslaggevers werden eveneens aangehou den omdat zij zich zonder toestemming in Germiston bevonden. Zij werden spoedig weer vrijgelaten. De gearresteerden zouden reeds heden voor het gerecht verschijnen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Neder 1. '47 93l3/i« g.l. 941/,a A.K.U 152% 152% 178% 177% Philips Gloeil. 155 g.l. 154% Kon. Petroleum 300% 299% A'dam Rubber 78 77% Holl. Amer. Lijn exd. exst.d 122 N. Scheepv. Unie 121% g.l. 121 H.V.A 81% 81 62% 63% Amsterd. Bank 165% 166 Ned. Handel Mij. 147% 147% Rotterd. Bank 168% g.b. 168% Twentsche Bank 164% 165 Anaconda Copper 41 g.l. 41% Bethlehem Steel.. 51% 52% Republic Steel 43% 44% Shell Union 70 70 22% 22% U. S. Steel 40% 41% In de bollenstreek heerst in deze ogen schijnlijk stille tijd grote bedrijvigheid in de kassen. De eerste van de drie winter tentoonstellingen, de Kerst-expositie, staat weer voor de deur. Deze „Bloemlust"-ten- toonstellingen hebben in de loop der jaren de naam van „overdekte bollenvelden" ge kregen. Op Maandag voor Kerstmis begint het eerste bloembollenfestijn in de veilinghal van H.B.G. te Lisse op ongeveer 2000 vier kante meter. De Keukenhof-architect, fle heer W. va' der Leej zal ook deze 2 IsMi tentoonstelling van „Bloemlust" na de oorlog inrichten. - De exposities van de „Stichting Bloem lust" zijn van oorsprong vaktentoonstellin gen, die echter een zo grote belangstelling ondervonden, dat men ze weldra voor het publiek moest openstellen. Vele tienduizen den bloemenliefhebbers reizen telkenjare naar het hart van Lisse om daar het nieuw ste van het nieuwste op het gebied van tulpen, hyacinten en narcissen te bewon deren. Men ziet er zeer vple variëteiten, die eerst na verloop van jaren op beschei den schaal in de handel zullen kunnen komen. - 1 Behalve de kweekprestaties zelve en de schoonheid daarvan, kan mèn steeds weer het grote vakmanschap bewonderen, dat de kwekers in staat stelt op een zo vroeg tijdstip bolbloemen in bloei te hebben. Hst Is dan ook een betrekkelijk klein percen tage van de voor de Kerst-tentoonstelling gebroeide bollen, dat tenslotte voor het voetlicht komt om mede te dingen naar de eer en de wisselbekers voor het vakman schap, dat uit de prestaties Spreekt. Aangezien uitsluitend nieuwe, kostbare variëteiten, die vele jaren van zorgvuldig kweken vergen, uitgebracht worden, kan men nagaan welke risico's, opofferingen en arbeid de kwekers zich moeten getroosten om te kunnen deelnemen. De spanning, wie met de prijzen gaat strijken, is doorgaans tevens een indicatie, wie later in de handel succes met zijn producten zal hebben. De tweede tentoonstelling wordt van 19 tct en met 24 Januari gehouden. De derde,, de speciale narcissententoonstelling, van 17 tot en met 21 Januari. Tijdens de Kerst tentoonstelling zal men opnieuw kunnen genieten van inzendingen amaryllis in vele kleuren. In een goed bezette zaal van café Taveerne werd Maandagavond door de Pluimvee- en Konijnensportvereniging Lisse en Omstre ken een filmavond gehouden. De voorzitter, de heer N. J. Dol, zeide dat het bestuur ge meend heeft de avond te moeten voorberei-' den als compensatie van het gemis van de jaarlijkse tentoonstelling. Wegens de nog heersende vogelpest mag die niet worden ge houden. Nadat een film over Avifauna was vertoond volgde de film „Pluimvee voor de lens". Deze gaf een beeld van wat er in Nederland te zien is bij de pluimvee- en ko nijnenfokkers. In aansluiting van een bericht in onze krant van 4 December kunnen wij, na hier over een onderhoud te hebben gehad met de directie van de suikerfabriek „Holland" te Halfweg, meedelen dat niet, zoals wij schre ven, bepaalde restanten suikerbieten naar andere fabrieken gaan, doch dat, integen deel, partijen bieten die oorspronkelijk voor andere fabrieken of voor veevoeder be stemd waren, door de fabriek te Halfweg worden verwerkt. De „Holland" verwerkt dit jaar namelijk méér bieten dan in voorgaande jaren. Wat het vervoer van suikerbieten pèr'as betreft zei mep ons nog, dat men wegens de vroegtijdig ingevallen vorst het trans port per auto intensiever laat geschieden. Wij kregen de verzekering dat ook dit jaar géén bieten bij de landbouwers zullen achterblij ven. De „Holland" zal niet rusten alvorens de gehele bietenoogst tot suiker is verwerkt. De heer G. van Maren, machinezetter bij de firma Velthuijs Hamburg, was dezer dagen veertig jaar bij het bedrijf werkzaam. Tér gelegenheid van het jubileum is een bijeenkomst in Treslong gehouden. Wethou der Fijma deelde de heer Van Maren mee, dat de Koningin hem had toegekend de bronzen eremédaille, verbonden aan de orde vart Oranje Nassau. Van vele zijden ontving de jubilaris blijken van waardering. De directie schonk hem een geschenk onder enveloppe. Evenals vorige jaren zal de gemeente Heemstede gedurende een week op inten sieve wijze de ratten bestrijden. In het be- strijdingsplan neemt ook Bennebroek een plaats in. De gemeenten zijn in 17 wijken verdeeld. In elke wijk zullen twee leden van het gemeentepersoneel blokjes rattenvergif uitleggen. Als mensen en andere dieren dan knaagdieren dit lokaas per abuis zouden ge bruiken, zullen zij er niet veel van naar bin nen krijgen omdat de smaak zeer bitter is en de bijmengselen van dit extract braak neigingen opwekken'. Intussen zal men er toch goed aan doen de aandacht van de kinderen op de aanwe zigheid van dit lokaas te vestigen. De dienst van Openbare Werken pakt de zaak flink aan; er zullen niet minder dan 25.000 blokjes worden gelegd. De bevolking kan daadwerkelijk medewer ken aan een effectieve rattenbestrijding door te zorgen, dat de ratten niet bij voed- selresten kunnen komen en ook geen ge legenheid krijgen om zich in schuren, enz. te nestelen. Heeft men in schuur of op erf last van ratten, dan zal een verzoek aan Openbare Werken om enige blokjes rattenvergif wor den ingewilligd. Op Zaterdag 13 December geeft de afdeling Heemstede van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen een feestmiddag in de grote zaal van „Het Wapen van Heemstede". Aagtekerk, 5 v. Colombo n. Aden. Aalsum, nacht 6-7 v. Le Havre n. Bordeaux. Abbekerk, pas. 6 Okinawa n. Hongkong. ALgenlb, pass. 6 Fernando Norotiiha. Alkaid, pass. 6 ten N. Socotra n. Aden. Alphard, 6 v. Montevideo n. Santos. Alpherat, 6 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alvvaki, 6 v. Boston te Philadelphia. Amstelikroon, 6 v. Semarang n. Soerabaja. A rend sd ijk, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Alcyone, pas. 7 Pantellaria. Aldiabi, 7 te Victoria. Alkaid, 8 te Aden. Amstelland, 7 v. Las Palmas. Amstelvaart, nacht 7-8 te Teneriffe. Abbedtjk, 7 van Rotterdam n. New York. Alamak, 6 v. Perz. Golf te Rotterdam. Amstelveen, pas. 8 Kp. St. Vincent. Amsteldijk, 7 v. Galveston. Arkeldijk, pass. 7 Vlissingen. Aldegonda, 8 v. Pladju te Bangkok. Applngedam, 8 Dublin verwacht. Agamemnon, 7 v. Maracaibo n. Ciudad Trujillo Agatha 8 van Tj. Priok te Pladju verw. Alnati, 8 v. Hamburg te Antw. verw. Argos, 7 320 m. O. Gibraltar. Aalsdijk, 7 220 m. Z.ZO. Sable eil. Albireo, 7 van Rotterdam te Hamburg. Alchitoa, 7 120 m. N. Kp. Finisterre. Alioth, 7 400 m. Z. St. Vincent. Amor, 7 t.h.v. Casquets. Ampenan. 7 70 m. ZO. Kreta. Aardijk, 8 van Aden naar Suez. Annenkerk, 8 te Duinkerken. Arendskerk, pass. 8 Gibraltar n. Genua. Arundo, 10 v. Huil te New Orleans verw. Alejabi, 8 v. Victoria n. Iltoeos. Alp'hacca, 9 te Santos. [ft'j Abbedijk, 9 te Hamburg. Alihena, 7 te Montevideo. Aiimket'k, 8 te Port Soedan. Ampenan, 8 12 u. te Beyrouth verm. 10 van Beyrouth. Barendtreeht, 7 v. Punta Cardon te Port de Boue Bengkalis, 6 v. Tj. Priok n. Padang. Bloemfontein, 5 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Baqrn, 7 v. Cristobal n. Balboa. Ball, pass. 7 Kp. Guardafui n. Colombo. Blomniersdijk, 7 v. Baltimore n. Norfolk. Bantam, 5 te New York naar Java. Billiion, 8 v. Bombay n. Karachi. Borneo, pass. 8 Perim n. Colombo. Boschfontein, 8 Aden verwacht. Blitar, 5 te Brisbane. Blijdcndijk, 10 bij Blissingen verw. Bacchus, 7 v. Paramaribo te Georgetown. Bamdjermasin, 7 te Bagan Siapi Api. Eawean, 6 v. Soerabaja n. Banjermasdn- Batoela, 5 Menado n. Makassar. Baud, 8 v. Ambon te Makassar. Boskoop, 8 v. Barbados n. Trinidad. Breda, 8-9 te Port Said. Caltcx Pentis, 8 v. Rotterdam te Sidon verw. Cleodora, 7 v. Miri te Singapore. Chama, pass. 7 Aden. Clavella, pass. 6 Kp. Comorin. Congoslroom, 6 weer te Antwerpen. Caltex Leiden, 7 150 m. W. Kreta. Ciltex The Hague, 7 95 m. ZW. Ouessant. Caanphuys, 7 v. Kwandang n. Menado. Ccronia. 7 110 m. Z. Sardinië. Caltex Delft, 8 v. Rotterdam te Sidon. Co rill a, 8 v. Llvorrao te Bahias. Cottica, 8 1170 m. ZW. Flores. Drente, 7 v. Charleston te New Orleans. Douro,- 6 te Rostock naar Gdynia Danae, 8 v. Gothenburg te Amsterdam. Delft, 8 v. d. Zuid-Pac.kust te Amsterdam. Donigedijk, 6 te Duinkerken. Eemdijk, 6 v. Galveston n. Rotterdam. Edam, 6 v. New York n. Rotterdam. Eendracht, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Esso Rotterdam, 7 van Aruba. Eriruna, 9 v. Miri te Balikpapan verw. Esso Amsterdam, pass. 8 Wight. Friesland ((SSM), pass. 7 Dover. Fairsea, 7 dwars Bone n. Port Said. Fairsea, 8 Malta giepass. n. Port Said. Gaasterkerk, 7 v. Port Soedan n. Massawah. Graveland, 7 v. Bremen te Hamburg. Garoet, 8 Brothers gepass. n. Aden. Grooie Beer, 8 570 m. N.t.O. St. Helena. Gad'ila, 8 v. Swansea te Curagao. ileelsum, 6 v. Le Havre n. Antw. Hydra, 7 v. La Guaira te Curagao. Hathor, 7 v. Valencia te Rotterdam. Hersulia, 7 v. Curagao n. Antwerpen. Hestia, 8 v. Caliao n. Pisco. Heemskerk, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Hecuba, 7 v. Paramaribo n. Demerara. Hector, 9 v. Venetië te Triëst. Helena, 8 v. Tampa n. Rotterdam. Hercules, 9 Tunis verw. Ilos, verm. 7 v. Port de Paix n. Fort Ldberte. Imdrapoera, 8 140 m. ZW. Kreta. Japara (KRL), 6 te Khorramsbar. Joh. v. Oldenbarnevelt, v. Amsterdam op rede Fremantle. Jupiter, 7 v. Oran naar Rotterdam. Java, 8 t.h.v. Massawa. Kota Baroe, 7 te Port Swetlenham. Klipfontein, 8 Finisterre n. Teneriffe. Kota Inten, pass. 6 Gibraltar 11 4 u. Hoek van Holland verwacht. Kalabaihr, 7 v. Biak n. Seroel. Karton. 8 v. Tj. Priok te Palembamg. -Kieklrecht, 7 v. Rotterdam te Hamburg. Kota~"Agoeng, 8 v. Belawan n. Singapore. Kertosono, 8 v. San Francisco. Laertes, 6 v. Swansea te Glasgow. Laurenskerk. 6 v. Madras. Linge, 6 v. Zaandam te Port Gentil, Liseta, 7 v. Pladju te Bangkok. Leuvekerk, 8 te Madras. Lieve Vrouwekerk, 7 v. Port Soedan n. Suez. Lissekerk, 7 v. Bahrein te Ras Tanura. Loenerkerk, 7 v. Aden n. Karachi. Leerdam, 7 v. New York te Baltimore. Leersum, 7 480 m. W. Flores. Le Mai re. 7 dwars Karimata. Loppersum, pass. 8 Finisterre. Maas, 7 v. Venetië n. Algiers. Mataram, 8 v. Makassar te Soerabaja. Myonia, pass. 7 Lands End. Maaskerk, 9 Amsterdam verwacht. Mariekerk, 7 v. Tanga te Mombassa. Merwede, 6 v. New Orleans n. Charleston. Meerkerk, 7 v. Rotterdam te Bremen. Modjokerto, 7 rede Balikpapan. Maiea,:8 ten Z. van Cyprus. Mitra, "8 v. Singapore n. IIo Ho. Myonia, 8 V. Umm Sa"d voor anker bij Liverpool Manoeian, pass. 8 Maita. Muiderfteik", pass. 8 Ouessant n. Le Havre. Noordam, 8 voor de Hoek v. Holland (mist). Noordwijk, 7 v. San Juan n. San Domingo. Nieuw Holland, 6 v. Sydney n. Melbourne. Orion, pass. 6 Finisterre n. Tunis. Oranjefontein, 8 te Kaapstad. Orestes, 7 v. Georgetown te Rotterdam. Ophir, 8 v. Singapore te Tj. Priok. Oberon, 8 v. New York te Port au Prince. Oranje, 9 te Suez. Oranjestad, 8 960 m. NO.t.O. Barbados. Overijsel, verm. 9 v. Napels n. Genua. Prins Alexander, 6 v. Montreal te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik, 6 v. Chicago te Rotterdam. Prins Fred. Willem, 7 Gibraltar gepass. Prins Joh. W. Friso, pass. 8 Cp. Ray. Prins Willem IV, pass. 8 Kp. St. Vincent. Polydorus, 8 v. Boston n. Galveston. Radja, 6 te Madras. Rondo, 7 te Bandarshapur. Rijndam, 7 Rotterdam te New York. Radja, 7 v. Madras n. Vizagapatam. Rempang, 8 v. Balikpapan te Makassar. Riouw, 6 te Oslo n. Frederikstad. Roepat, 9 v. Semarang te Tj. Priok verw. Rijwkerk, 9 Marseille verwacht. Rijnland, 9 v. Hamburg voor IJmuiden verw. Stad Arnhem, 6 v. Cardiff n. Narvik. Salland, pass. 7 Fernando Noronha. Sohie, 7 v. Oran n. Barcelona. Stad Maassluis, 7 v. Lulea n. Emden. Sloterdijk, pass. 7 Bermuda. Soestdijk, 7 Fayal gepass. Stad Alkmaar, 6 v. Narvik te Rotterdam. Stad Arnhem, pass. 6 Hebriden. Stad Maastricht, 6 v. Rotterdam n. Genua. Sunetta, pass. 7 Azoren. Samarinda, 8 te Los Angeles. Sibajak, 8 v. Port Said. Stad Leiden, 7 v. Cristobal n. Curagao. Stad Vlaardingen, 9 v. Wabana te Rotterdam of Vlaardingen verwacht. Straat Makassar, 4 te Buenos Aires. Sommelsdijk, 6 te Lake Charles. Stentor, 7 v. Amsterdam n. Antwerpen. Sumatra, 7 v. Antwerpen te Amsterdam. Salatiga, 7 nog te Calcutta. Saroena, 7 nog te Mulberry P'ierhead. Sllindoeng, 8 v. Menado te Makassar. Sinabang, 7 v. Penang n. Singapore. Stanvac Djirak, 7 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Swartehondt, 7 nog te Menado. Saparoea, 8 v. Freetown n. Grand Bassam. Schie, nacht 8-9v. Oran te Barcelona. Schiedijk, 8 v. Singapore n. Tj. Priok. Singkep, 8 v. Tj. Priok n. Pladju. Stad Schiedam, pas. 8 Findsterre. Tarakan, 6 te Marseille. Tero, nacht 6-7 v. New York te Boston. Tiberius, 7 v. New Orleans te Curagao. Tomorl, 6 te Belawan. Thalatta, 8 v. Mena al Ahmadl te Port de Bouc. Tabinta, 7 v. Safaga n. Aden. Trompenberg, 8 v. Hamburg n. Charleston. Tjiluwah, 7 v. Singapore n. Hongkong. Tjiwangi, 7 te Tj. Priok. Talisse, 8 v. Djibouti n. Port Soedan. Teucer, 9 Aden verwacht. Tjitjalengka, 9 te Miri. Taibian, 8 v. Belawan n. Colombo. Ternate, pass. 7 Guardafui n. Aden. Utrecht, 7 te San Francisco. Van Riebeeck, 8 v. Singapore te Belawan. Van Riemsdijk, 8 v. Soerabaja te Makassar. Weltevreden, 6 v. Londen te Rotterdam. Waal, 8 v. Valencia n. Rotterdam. Willem Ruys, 6 18 u. v. Suez n. Colombo. Winsum, 7 v. Rotterdam te Immir.gham. Waterman, pass. 8 Algiers. Willem Barendsz, 8 390 m. ZW. St. Helena. Willemstad, 8 430 m. W.ZW. Madeira. Waterland, pass. 8 Fernando Noronha. Westerd'am, 8 v. Rotterdam te New York. Wonosari, 7 te Bombay verm. 10 v. Bombay» IJsel, pass. 8 Ouessant. Zeeland (KRL), 7 v. TJ. Priok te Sungeigerong. Zonnewijk, 7 1020 m. W.NW. Kaapstad. Zeeland (SSM), 8 v. Hamburg n. Stettin. KLEINE VAART Arnoudspolder, 8 bij Maassluis ten anker. Att, 7 van Stettin n. Antwerpen. Barracuda, 7 te Norsbron. Bill, 7 v. Porsgrunn n. Haderslev. Binnenhaven, pass. 7 Ouessant. Birmingham, 8 te Rotterdam verwacht. Carpo, 8 te Dublin verwacht. Casablanca, 6 te Casablanca. Deni, 6 v. Liverpool n. Dundalk. Deneb, 8 te Vlissingen. Eemstroom, 8 ten anker voor IJmuiden. Fiat, 8 t.h.v. Tongue n. Londen. Frejo, 8 in Golf v. Biscaye. Gaasterland, 6 v. Harlingen n. Goole. Glashaven. 9 v. Landskorna te Rotterdam verw. Hagno, pass. 8 Goeree. Hast I, 6 v. Swansea te Bordeaux. Hast IV, v. Hull naar Parijs. Hondsrug, 8 op de Schelde. Hulst, 3 v. Vera Cruz n. Coatza Coalcos. Hagno, 8 11 u. Hoek van Holland verwacht. Ilaskerland, 6 v. Harlingen n. Leith. Henrica, 8 voor de Weser. Ingeborg, 6 v. Kiel. Joost 6 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Jan Kreumer, 8 in Kielerkanaal. Koningshaven, pass. 7 Kp. Finisterre. Larix, 6 van Kristinestad te Huil. Leemans, 8 op de Elbe n. Veijle. Markab, 6 v. Blyth n. Struer. May Star, pass. 8 Gibraltar n. Genua. Megrez, 5 v. Casablanca n. Nantes. Mil ach, 7 dwars Guernsey. Mirzam, 5 v. Port Lyautey te Casablanca. Norma, 6 te Grangemouth. Oleum, vertr. 8 v. Selzaete n. Londen. Palma. 8 op de Theems. Prior, 6 te Sharpness. R. P. S., verm. 8 v. Belfast n. Plymouth. Rijnhaven, 8 te Duinkerken verw. Shamrock, 8 bij Humber. Spes, 6 te Karlstad. Swallow, 6 te Port Lyautey. Santa Margherita, 3 ten anker bij Vlissingen. Ton, 7 v. Porsgrunn n. Bandholm. Twee Gebroeders, 6 v. Casablanca n. Nantes. Tyro, 7 bij Vlissingen geankerd. Vrouwepoider, 6 te Lissabon. Volharding, 6 te Casablanca. Westermarkt. 8 50 m. NW. Nantes. Willy. 8 ten anker Brunsbüttel. Wiebold Bohtner, 6 v. Safi te Port Lyautey. ■*"S Het apparaat dat zijn tijd ver vooruit is. Prijs 165 Demonstratie desgewenst aan huis. Radio- en Televisie-specialist RAADHUISSTRAAT 35 - Heemstede - Telefoon 39449 Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans I Volkswagen, in- en uitwen dig niet van nieuw te onder scheiden, motor geen olie- verbruik. Raadhuisplein 7, Heemstede. Tel. 38523. Kruisstraat 19 Haarlem bij de Ridderstraat. Tel 16910 le klas BONTZAAK levert U alle soorten BONTMAN TELS naar maat. Ook VOS SEN, STOLA's etc. De beta ling kunt u regelen. Cou peur bezoekt u met collec tie. Brieven no. 1207. Echtpaar met 2 grote kinderen zoekt met eigen keuken, badkamer en telefoongebruik, liefst Haarlem-Zujd of Amsterdam Brieven no.' 1322. Br. met opgaaf van prijs en merk no. 1344. FAILLISSEMENT VERKOPING Deurwaarders C. H. Erbrink en C. G. van Haaster, zullen op Donderdag 11 December a.s. des v.m. 10 uur, in per ceel Gr. Markt no. 12 te Haarlem, in opdracht van Mr. K. Hugenholtz te Haarlem, curator in het faill. Mevr. J. H. Homan-Rap. ver kopen een ged. café-inventa ris. w.o. riet-fauteuils, glas werk, enz. Te bezichtigen Woensdag 10 Dec. van 24 uur. mooie droge f 7.50 per 100 kg. KINDERHUISSINGEL 2 Tel. 11979. Te koop aangeboden: in staat van nieuw, wegens vertrek van cliënt. Wordt onder volle garantie ver kocht. Elk deskundig onder zoek gaarne toegestaan. Ga ragebedrijf v. d. Helm. Kin- derhuisvest 33 tel. 15727 Nummerbyeven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Burgemeester en Wethouders van HEEMSTEDE brengen ter openbare kennis dat: a. het voornemen bestaat op het terrein, gelegen nabij de Javalaan, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie C No. 2816 (ged.) in afwijking van een goedgekeurd uit breidingsplan, 10 woonhuizen te bouwen; b, voor de eigenaren der aangrenzende en nabijgelegen gronden tot en met 16 December 1952 gelegenheid be staat hun eventuele bezwaren tegen deze bouw schrifte lijk bij het gemeentebestuur in fe dienen. Heemstede. 9 December 1952. A. G. A. VAN RAPPARD, Burgemeester N. VOS. Secretaris. 10 EXTRA KORTING op onderstaande prijzen: dubbel divanbed met 2 bedstellen 118.1 pers. divanbed met bedstel 59.2 pers. divanbed met bedstel 88.Grootste sortering opklapbedden, kantelbedden. Alles voorradig, ook langer, breder en korter dan normaal. Javakapokbedstellen, binnenveringmatrassen. wollen dekens enz. le klas, 15 jaar garantie. Monsterkamers ORIONWEG 8, H.-N., b|j Zaanenlaan Gesloten huis TELEFOON 23932 TE KOOP geschikt voor banketbakkers en chocolaterie. Spotprijs. Brieven onder no. 1348 aan het bureau van dit blad. ZOEKT U een geriefelijke en aangename AUTOSTALLING? ZIJLWEG 328 - TELEFOON 17700 Nog enige plaatsen vrij. Solide adres voor reparatie en onderhoud. NATUURLIJK IS HET GEEN LIEFDE op het eerste gezicht, dat wij sinds 1936 de goed koopste slager van Haarlem zijn. HET IS ONZE KWALITEIT, waardoor wij een grote vaste kern van klanten aan onze zaak verbonden hebben Wij noteren voor prime kwaliteit VERS HOLLANDS RUNDVLEES Biefstuk en haas, 500 gram 2.00 Rosbief, 500 gram 1.90 Lende, 500 gram 1.90 Ribstuk, 500 gram 1.70 Riblappen, 500 gram 1.70 Magere en doorregen lappen 1.60 Reclame lappen 1.50 Gehakt half om 1.20 Dik vet bij vlees 0.80 Volop benen en mergpijpen voor de soep. Varkensfricandeau (schouder), 500 gram 2.00 Varkenscarbonade, 500 gram 1.68 Doorregen Varkenslappen, 500 gram 1.65 Reuzel 0.75 Dik vet spek 1.35 p. p., 5 pond 6.50 Varkenspoten 40 ct., 3 pond 1.10 Varkenskop 0.65 Mager pekelspek 1.60 Mager rookspek 1.60 Rauwe rookworst 1.50 Gekookte worst 1.30 Lamsvlees vanaf1.45 ALS EXTRA RECLAME: 2 ons ham 0.90 2 ons gebraden rosbief 0-90 2 ons pekelvlees 0.75 1 pond leverworst 0.60 Heren Bestuursleden. Aannemers e-d. bestelt voor de kienavonden voor uw personeel en voor U zeil s.v.p. bijtijds uw KERSTROLLADE of RUNDER TONG. Ze kosten bij ons: Runderrollade lende 1.90 Magere rollade 1.80 Onze bekende Varkensrollade 1.98 Rundertong 1.40 U WEET WEL BIJ Rijksstraatweg 215 bij de brug - Haarlem-Noord

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3