Raad en college geprikkeld over uitblijven der rijksuitkeringen S3 SCHOUSvan 1854 KERSTAANBIEDING DE BIIT'S KLEDING Wensen, critiek en lof bij algemene beschouwingen BEUKENBLOKKEN een echte Heteluchtkachel KALKOENEN PIET E MME R'S VERKOOPSTERS U heeft geen prettige feestdagen in de kou in HERENKLEDING Pres. Steinstraat 1 DE ZANDVOORTSE BEGROTING Van Zuiderbad komt nog niets Halfweg Heemstede Bloemendaal neven aan de redactie Voor Uw open haard N.V. HOENDERDOS' Brandstoffenhandel 'smm Een UNIEKE Hollandse Maatschappij van Landbouw vierde feest Chr. Boeren- en Tuindersbond Lege melkflessen verduisterd Blokhoofden Bescherming Bevolking geïnstalleerd Voorkomt dierenleed Scheepvaart flinke WERKSTER JUFFROUW VOOR DE HUISHOUDING GEVRAAGD machinestiksters, hand werksters, strijksters en oplegsters vakkundige le verkoopster K R U IJ E R'S WILDPALEIS eerste vakkundige CHOC. KERSTBALLEN GROTE CHOC. KRANSEN KERSTKLOKKEN van suikerwerk KERSTFIGUREN aardige modellen FONDANTKRANSJES mooi van MUSKETKRANSJES DO xN DEK DAG 18 DECEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE bnARLSMSCHE COURANT 4 De Zandvoortse raad is gisteren tot diep in de nacht bijeen geweest, niet alleen omdat over een punt van de agenda, de verkoop van grond aan de Dr. C. A. Gerkestraat aan de woningbouwvereniging „Eendracht Maakt Macht", breedvoerig gediscussieerd werd maar ook door de indrukwekkende staart van de agenda. Want op het gevor derde uur begon de raad nog fris en energiek aan de Algemene Beschouwingen over de begroting voor 1953. Deze werden in dezelfde vergadering nog voltooid en bovendien door het college in eerste instantie beantwoord. Hedenmiddag wordt de behandeling voortgezet. Bij de behandeling van de begroting is in de eerste plaats van verschil lende zijden omschreven in welk een moeilijk parket Zandvoort zit, nu het nog altijd wacht op verscheidene voorzieningen van het rijk, waar het recht op heeft, doch die zo uiterst moeilijk los te krijgen zün. De voorzitter, mr. Van Fenema, schroomde in zijn beantwoording van de sprekers niet, de houding van het rijk ten aanzien van deze kwesties ronduit als „onfatsoenlijk" te bestempelen. De rij van algemene beschouwers werd geopend door de heer Van der Werff (C.H.), die zijn hulde betuigde voor het geen in Zandvoort in het afgelopen jaar tot stand is gebracht en zijn verontwaardiging te kennen gaf over het feit dat men in het land, volgens hem door toedoen van de pers, veelal de indruk heeft dat het in de Zandvoortse raad en het college niet botert. Ook de voorstelling van velen als zou er in de raad een scherpe tegenstelling tussen Rooms-Katholieken en andersdenkenden bestaan, die naar hij zeide naar aanleiding van de vorige raadsvergadering was ge geven, werd door hem verworpen. Harde noten over de vorderingen die de gemeente Zandvoort op het rijk heeft aan belastingopbrengsten en bijdragen in de politiekosten, werden gekraakt door de heer Goosen (A.R.). Zandvoort zal naar hij zeide moeben volharden in eensgezinde actie om het rijk tot een vlotte afwikkeling aan te zetten. Onder de vele zaken, die hij belichtte, was ook het werk van de Stich ting „Touring Zandvoort", die bij al haar activiteit voor circuit-evenementen niet de propaganda voor de badplaats uit het oog diende te verliezen. Trambus Hij zei verder meer na- dan voordeel te zien in de op handen zijnde vervanging van de geriefelijke trams Zandvoort HaarlemAmsterdam door autobussen. Voorts vestigde hij de aandacht op de handhaving van de Zondagsrust, die naar hij meende gediend is bij het overhevelen van circuit-wedstrijden naar de Zaterdag middagen; ook adviseerde hij 'n maximum snelheid van 40 km. in de bebouwde kom in stellen, omdat daar volgens hem al te vaak levensgevaarlijke snelheden worden ontwikkeld. De heer Van Kuyk (P. v. d. A.) gaf een overzicht van hetgeen in het voorbije jaar in Zandvoort is verwezenlijkt: het boezemde hem respect in voor het gemeen tebeleid, dat toch zoveel hindernissen uit de weg moet ruimen. Hij constateerde echter, dat de raad niet altijd respect afdwingt door zijn behande ling van de zaken en sprak de hoop uit, dat dit zal verbeteren. Ook hij betreurde dat het rijk de ge meente zo lang laat wachten op hetgeen haar rechtmatig toekomt en hij vestigde de aandacht op de nog altijd „hangende" wederopbouw van het Zuiderbad. Zijn fractiegenoot, de heer D i e m e r, beval de urgentie van de scholenbouw in het bij zonder van een Mulo- en een kleuterschool stevig bij het college aan en de heer Web er (A.Z.B.) beschreef de moeilijk heden waarin de middenstand verkeert. Deze zeide uit een lijst van inkopen door de gemeente te hebben geconstateerd, dat er nog veel te veel elders gekocht wordt, dat van de Zandvoortse winkelstand kan worden betrokken. „Het college voelt niet altijd aan wat er in de raad leeft/' was de klacht van de heer Tates (V.V.D.), die vooral betrek king had op de wederopbouwplannen en het aandeel van particulieren daarin. Deze spreker betreurde, dat in het afgelopen jaar de heer Blom (C.P.N.) „om redenen, die ons onbekend zijn gebleven" als raads lid had bedankt. „Wij zullen deze prettige figuur missen," zei hij, de hoop uitsprekend dat diens opvolger, de heer Mol, niet voor hem onder zou doen. De laatstgenoemde verklaarde met na druk, dat het vertrek van zijn voorganger niets geheimzinnigs had en door deze zelf duidelijk genoeg is gemotiveerd. Hij hekel de „de slaafse houding van de regering tegenover de Amerikaanse oorlogsplannen" en vroeg een Kerstgratificatie voor het ge- meentepersoneel De heer Koning (A.Z.B.) gispte de ge neigdheid om werken door de D.U.W. te laten uitvoeren, die volgens zijn uiteenzet ting de werkloosheid in de hand werkt. Hij noemde enige fouten van Openbare Wer ken, die volgens hem het ook door andere leden geuite vermoeden, dat de directeur overbelast is, rechtvaardigen en achtte het voorts niet nodig dat in het hoogseizoen een afdeling rijkspolitie naar Zandvoort gehaald wordt, omdat deze volgens hem toch niets te doen'heeft. De financiële positie der gemeente werd besproken door de heer Lindeman (KVP), die onder de aandacht bracht dat door het uitblijven van de rijksuitkeringen ingevolge de geleden oorlogsschade de ge meente genoopt wordt tot „voor-finan- ciëren", waartoe vaak bijzondere leningen moeten worden afgesloten. „Het wonder baarlijke bij dit alles is, dat de rente van die leningen geheel voor rekening van de gemeente blijft. Hij uitte lof voor Publieke Werken, welke dienst zijns inziens inderdaad overbelast is. Een verlichting van zijn taak zeide de heer Lindeman te zien in het opdragen van grote werken, die zich daartoe lenen, aan derden. Gratificatie „Er zal nog vóór de Kerstdagen worden gezorgd voor een extra-uitkering aan het gemeentepersoneel," zo kon wethouder Slagveld de heer Mol tevreden stellen. Wethouder K e r k m a n reageerde op de heer Tates' opmerking over „wat er in de raad leeft" met een klacht, dat juist de raad vaak te weinig steun verleent aan zijn wethouders, die deze toch zo moeilijk kun nen missen. Hij zei te hopen, dat hier ver andering in zou komen' „anders komt de tifck,dat üt wegga." De suggestie om meer grote werken door particulieren te laten voorbereiden komt naar hij zeide alleen neer op een verschui ving van de kosten. De gemeente kan naar hij opmerkte niet bij iedere aankoop, tot die van een dweil en een fles lodaline toe, gaan navragen of die in Zandvoort of daar buiten is geschied. Het principe, dat zoveel mogelijk in Zandvoort moet worden ge kocht blijft van kracht. Zuiderbad: „ellendig geval" Tenslotte voerde de voorzitter het woord, die evenals een der sprekers had gedaan zijn leedwezen uitsprak over het feit, dat de rijksuitkering inzake de politie kosten nog altijd uitblijft, zodat de „ge meentelijke financiering van rijks verplich tingen" voortduurt. Hij kondigde voorts een rapport aan, dat de conclusie zal be vatten van het bij de dienst der Publieke Werken gehouden efficiency-onderzoek. „Touring-Zandvoort" beperkt zich heus niet tot het circuit, maar gaat nu ook juist weer een campagne voor Zandvoort in het buitenland voeren. Het vraagstuk tram of bus kan thans nog niet in discussie worden gebracht, omdat daarover nog te weinig vast staat. De voor zitter zeide de ontwikkeling van de N.Z.H.- plannen zeer nauwgezet te volgen en reeds overleg met de directie te hebben gepleegd. Invoering van een maximumsnelheid in de bebouwde kom is naar hij zeide juist bij de huidige Verkeerswet onmogelijk ge worden: hij zeide hier bereid noch bevoegd toe te zijn. „Het is een ellendig geval met het Zui derbad," verzuchtte mr. Van Fenema, „we zijn daar nu al jaren met het ministerie van Financiën over bezig, maar dat heeft nog steeds geen resul taat opgeleverd. Het Zuiderbad komt er natuurlijk, het moét er komen, maar ik vrees, dat het pas in 1954 kan wor den verwezenlijkt." Na verklaard te hebben, dat hij de sfeer in de raad bijzonder prettig achtte en de zelfbeheersing waardeerde, die hier ge toond werd, betreurde de voorzitter de uitlatingen van de heer Koning (A.Z.B.), die nooit een woord lof heeft voor Publieke Werken, maar nu ook weer met onbenullige foutjes aan komt dragen." De hulp van de rijkspolitie is wel dege lijk nodig, vooral die van de bereden politie in de duinen voor de handhaving van de openbare zedelijkheid. De voorzitter zei het tenslotte met de heer Lindeman eens te zijn, dat de verhou ding tussen rijk en gemeenten volkomen scheef getrokken is. De uitkering voor de politie zou eerst een integrale uitkering zijn daar had de gemeente recht op zij is echter veranderd in een norm-uit kering met terugwerkende kracht. „Bij een dergelijke practijk zou in het zakenleven moord en brand geschreeuwd worden," zo zei hij, „want het is onfatsoenlijk, er is geen ander woord voor." Gisteravond vierde de afdeling Houtrijk en Polanen van de Hollandse Maatschappij van Landbouw in restaurant Cornelissen te Halfweg haar 75-jarig bestaan. Nadat het bestuur der afdeling van 7 tot 8 uur in de voorzaal van het restaurant had gerecipeerd, waarbij vele plaatselijke auto riteiten en de bestuurders der omliggende afdelingen hun gelukwensen aanboden en o.a. het woord werd gevoerd door de burge meester van Haarlemmerliede, de heer H. G. Simons, werden de leden der Maatschappij en vele genodigden ontboden in de grote zaal, waar de voorzitter der afdeling, de heer A. Biesheuvel uit Badhoevedorp, de avond opende met een kort welkomstwoord. Hierna gaf de heer Biesheuvel een overzicht van de 75 jaren, waarin de afdeling uitgroeide tot de organisatie die zich op het hele uitgebreide terrein van de landbouw en met de landbouw in nauw verband staande zaken, beweegt. In het kort memoreerde de voorzitter de mannen die in de strijd voor de belangen der landbouwers vooraan stonden. Ir. Tuinman, de algemeen secretaris der Hollandse Maatschappij van Landbouw, hield een rede, waarin hij de activiteit der Maatschanpij schetste en een bondig overzicht gaf van de problemen en onderwerpen waar mee zich de organisatie bezig houdt. Hij zei o.a. dat de Nederlandse landbouw gevoege lijk een verlengstuk van het laboratorium kan worden genoemd en drong aan op ka dervorming onder de jenge boeren. „Neder land is een agrarisch-exportland en heeft daarom voortdurend behoefte aan mensen, die zich bezig houden met de intensieve be studering van landbouw-politieke problemen". Het tweede deel van de avond werd ver zorgd door het Alkmaarse cabaretgezelschap van Kees Stet. dat er in slaagde de avend tot een zeer geanimeerd samenzijn te maken. In café Kroon te Halfweg is gisteravond een afdeling van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond opgericht. Zoals de voorlopige voorzitter, de heer Joh. Gehrels, in zijn openingswoord uiteenzette, was de oprichting van deze afdeling reeds lang in de pen. Van de oude, oorspronkelijke afdeling „Zuidelijk deel Noord-Holland" heb ben zich in de loop van de tijd vele afde lingen los gemaakt, omdat de nieuwe tijd met zijn grotere eisen, werkverdeling en splitsing dit noodzakelijk maakte. Tot nu toe moesten de landbouwers en tuinders uit de omgeving van Halfweg naar Hoofddorp, het centrum der afdeling, om hun zaken te be spreken. De nieuwe afdeling, welke het gebied tus sen Schipholweg in Haarlemmermeer en de strook boven het Noordzeekanaal beslaat, maakt het de leden nu mogelijk de activi teit op de eigen omgeving te richten en de daar gerezen problemen te bespreken in eigen kring. De vergadering koos een voorlopig bestuur met als voorzitter de heer H. Verkuil uit Westzaan. Men hoopt in de tweede helft van Januari een ledenvergadering te houden, waarin de statuten kunnen worden vastge steld m een definitief bestuur kan worden gekozen. Gisteren is een 32-jarige Haarlemse melk bezorger aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht 250 lege melkflessen te hebben ver duisterd. Naar aanleiding hiervan is even eens aangehouden een 25-jarige melkbezor ger die verdacht wordt van opzettelijke heling. Woensdagavond werd in de Heemsteedse raadzaal een groot aantal blokhoofden en waarnemende blokhoofden, die zich beschik baar hebben gesteld ten behoeve van de Bescherming Burgerbevolking, door de bur gemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard geïnstalleerd. Nadat de hoofdinspecteur van politie, de heer A. Berentsen, de burgemeester en alle aanwezigen had verwelkomd, sprak de heer Van Rappard de aanwezigen toe. Hij merkte op dat hij niet wist of het heden een dag was om te treuren of te prijzen. Na de laat ste wereldoorlog was iedereen van mening „dat er nooit meer een oorlog zou voor komen". Helaas is de verhouding tussen West en Oost zo verscherpt, dat wij op alle mogelijkheden voorbereid dienen te zijn. Al meende spreker dat de oorlogsdreiging gro ter is geweest dan thans, dat neemt niet weg dat thans maatregelen getroffen dienen te worden tot bescherming van de burgerbe volking. De taak van blok- en wijkhoofden is in alle opzichten zeer belangrijk, zoals de burge meester uitvoerig uiteenzette en hij sprak het vertrouwen uit, dat alle aanwezigen zich daarvan bewust zullen zijn. Daarna reikte de burgemeester met enige vriendelijke woorden de voorlopige verband- acte uit en de overeenkomst werd met een stevige handdruk bezegeld. Toen deze plechtigheid afgelopen was, deelde de waarnemend kringleider, de heer P. van Swieten uit Hoofddorp, een aantal bij zonderheden mede over de te houden cursus voor wijk- en blokhoofden, welke in Januari zal beginnen. In deze maand zullen ook cur sussen beginnen voor leden E. H. B. O. Medegedeeld kan worden dat het in de bedoeling van het gemeentebestuur ligt, op de begroting 1953 gelden uit te trekken voor de volledige uitrusting van dertien blokken. BURGERLIJK ESTAND GEBOREN: C. Mudde—Stroomer, d.; H. Veenstravan Steenis, z. GEHUWD: M. Timmer en M. A. Schaap; F. B. Jansen en Chr. C. G. Michon. OVERLEDEN: E. W. Abeleven, 65 j.; J. H. C. Kroner, 88 j.; W. Ph. van Aken, 72 j.; A. de Vries, 78 j. (Verkort weergegeven) Als verwend natuurschoonliefhebber heb ik met grote instemming gelezen van de pogingen, die het bestuur van Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld ondernomen heeft, om de zo stemmige Zuidlaan in Aerden- hout voor bebouwing, nog wel met hoge flatwoningen, te behoeden. Hoe nu? Terwijl overal in Haarlem's omgeving de bordjes met art. 461 u toe grijnzen en een ongekende rijkdom aan solide omheiningen u de weg verspert tot zoveel mooie terreinen, wil men daar, waar zoals bij Bentveld, uit de resten van vroe ger ongerept fraai natuurschoon door smaakvolle villabouw een mooi landschap pelijk beeld was ontstaan, hoge huizen neerzetten, die de stemmige sfeer van de Zuidlaan zouden doen verdwijnen. Neen, laten we mét Buurtbelang Aerden hout-Bentveld van harte hopen, dat men in Bloemendaal andere geschikte terreinen vindt voor de uitbreidingsplannen. Fr. A. Dierenbescherming te Haarlem vestigt er de aandacht op, dat het ondeskundig slach ten van wild en gevolgelte onnoemelijk dierenleed betekent. Het is daarom dat Die renbescherming het publiek dringend ver zoekt het slachten toch vooral deskundig te doen geschieden. Alle poeliers in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal hebben zich be reid verklaard zulks tegen een redelijke vergoeding te doen. Aalsum, 16 v. Bordeaux n. Dakar. Amstelkroon 16 v. Baükpapan n. Fremantle. Aldabi, pass. 17 Kp. Vincent n. Las Palmas. Ainaü, 16 180 m. W. Kp. St. Vincenit. Amsteistad, pass. 16 Fort Lauderdale. Axeldijk, pass. 17 Scilly's n. Le Havre. Argos, 16 van Amsterdam naar Hamburg. Aardijk, 15 v. New York te New Orleans. Annenkerk, 16 v. Bremen 17 te Hamburg verw. Amedijk, 16 te Baltimore. Alblasserd'ijk, 16 v. Bremen te Hamburg. Ariadne, 16 v. Santiago de Cuba n. Jeremie. ArmiLla, 17 v. Lienchien te Haiphong verw. Abbedijk, 16 70 m. W. Scilly's. Arkeldijk, 16 180 m. NO. Fayal. Avexdijk, 16 160 m. N.t.W. Fiwlsterré. Amstelvaart, 18 van Antwerpen. Alikeld, pass. 17 S'tr. Me®9ina n. Spezla. Amste-l-diiep, 18 v. IJnruidien. Al'daibi, 18 520 m. Z. Las Palmas. Al'iofh, 14 te Rio de Janeiro. Ampenau, 17 v. Aden n. Bahrein. Aagtekerk, 17 dwans Kreta n. Genua. Agaitiha, 17 v. Plaidiju n. Saigon. Akkrumdijk, 18 te Port Said. Alcyone, 17 v. Adien n. Karachi. Amor, 17 v. MaU'fca ru Piraeus. Amsteldijk, 16 v. New Orleans. Arerudtskerk, 18 te Pórt Said. Bali, 17 Belawan verwacht. Boskoop, 16 v. Curasao n. St. Marta. Breda, 16 v. Buenaventura n. Cristobal. Boschfontein, pass. 17 Str. Messina n. Genua. Baud, 17 te Priok verwacht. Billdton, 16 nog te Rastanura. Bloemfontein, 16 280 m. Z. Kp. Palmas. Blommersdijk16 230 m. Z.ZO. Kp. Race. Bxïtsum, 15 550 m. O.t.Z. Kp. Farewell. Bunabaai, 16 v. Cheribon n. Semarang. Bacchus, 15 Jamaica gepass. Bennekom, 16 180 m. Z.ZW. Fayal. Baarn, 17 v. Caliao n. Mollendo. Bantam, 17 v. Halifax n. Alexandirië. Borneo, pass. 18 Salbanig n. Beüawan. Caltex Delft, 16 Gibraltar gepass. Caltex The Hague, pass. 16 Gibraltar. Calliisto, 16 900 m. O. Honoloeioe. Ceronia, 16 120 m. N.NO. Massawa. Clhama, 16 110 m. N. Bahrein. Caltex Pernds, 16 120 m. O.ZO. Kp. St. Vincent. Celebes, 17 v. Pamgkalpinang n. Tj. Pandan. Congostroom, 17 v. Bordeaux n. Dakar. Caltex Leiden, 17 v. Rotterdam n. Sidon. Delft, 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Delfshaven, 16 v. Rotterdam n. Spezla. Dalerdijk, 17 v. Vancouver te Rotterdam. Douro, 16 te Amsterdam v. Kopenhagen. Dongedijk, 17 te Saai Francisco. Delfland, 18 v. Santos te lajal. Diemerdijk, 18 v. Los Angeles te San Francisco Eos, pass. 16 Kp. Bon. Esso Rotterdam, 18 dwars Miami. Eemdijk, 16 100 m. NO. Flores. Esso Amsterdam, 16 20 m. W. Finistesre. Edam, pass. 18 Scilly's n. Antwerpen. Etrema, 16 670 m. NO.t.O. Martinique. Felipes, 16 100 m. N. Kp. Varella. Friesland (SSM), 17 Se tubal verwacht. Fairsea, pass. 17 Guardafui n. Fremantle. Gadrtla, 16 610 m. NO. Guadeloupe. Gordias, 16 v. Calamata n. PhillppevHle. Groote Kerk, 17 v. Amsterdam n. Breanen. Gatoet, pass. 17 Zuidip. Ceylon. Groote Beer, 18 te Walvisbaad. Haarlem, 17 v. Amsterdam naar San Juan. Helicon, 16 v. Buitenhulzen n. Curacao. Hector, 17 v. Reyeka te Catania. Helena. 16 480 m. NO. Bermuda. Hercules, 17 v. Malta te Catacolo verw. Hersilda, 16 860 m. ZW. Flores. Hestia, 16 250 m. Z.ZW. Guayaquil. Heemskerk, 18 v. Amsterdam n- Perz. Golf. Hatihor, 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Heelsum, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Hoogkerk, 17 te Suez. Ittersum, pass. 16 Bemuda. Xndrapoera, 17 v. Tj. Priok te Rotterdam. Japara (KRL), 16 v. Khorramshar n. Calcutta. Jagersfontein, 17 v. nAtwerpen te Amsterdam Jupiter, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, 17 240 m. W.t.Z. Kange- roo eil. Kedoe, 17 v. Rotterdam te Priok verwacht. Kalabahi, 16 v. Manokwari n. Briak. Kola Gede, 27 Halifax verwacht Kota Agoenig, 17 te Colombo. Lawak, 16 ten anker Siain. Lieve Vrouwekerk, pass. 16 Blzerta. Lareniberg, pass. 16 Gibraltar. Leopoldskerk, 16 Oostp. Kreta gepass. Leopoldskenk, 17 te Port Said. Laagkerk, 16 610 m. Z.t.o. Co-cos eil. Leersum, 16 175 m. O. Miami. Loosd,recsht, 16 Muscat gepass. Leerdam, 16 220 m. ZO. Sable ell. Loenerkerk, 18 te Bombay. Lom,bok, 17 v. Colombo n. Belawan. Leuvekerk, 17 v. Call cut n. Bombay. Maashaven, pass. 16 Dakar. Macuba, 16 v. Shimonoseki n. Mirl. Malea, pass. 16 Gibraltar. Mentor, 16 Oues-san-t gepass. Modjokerto, 16 v. Ballkpapan 17 Makassar verw. Maasland, 16 te Ilheus. Manoeran, pass. 16 Perim n. Belawan. Marken, 16 v. Rotterdam n. Priok. Malvina, 16 te Miri. Merwede, 16 500 m. NO. Bermuda. Minjak, 16 rede Par.kalpinang. Maas, pass. 16 Kp. de Gata. Macoma, 16 240 m. Z.ZO. Karachi. Maetsuycker, 16 140 m. NW. Sharkstoay. Maasdam, 17 260 m. O.t.N. Hallfax. Mariekerk, 17 Perim gepass. Maaskerk, 19 te IJmuiden verw. Markelo, 17 v. Sfax n. Tobroek. Meliskerk, 17 te Manilla. Mitra, 17 v. Cebu naar Mirl. Moienkerk, 13 v. Zanzibar te Dar es Salaam. Muiderker'k, 17 v. Antwerpen le Bremen. Nestor, 16 600 m. N.NO. Paramaribo. Noor-dam, 17 860 m. O.t.N. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 18 v. Rotterdam te New Oork Oranjestad, 17 v. Aruba, n. Pto Lirnon. Oranje, 17 v. Tj. Priok te Amsterdam. Overijsel, 18 1 u. Hoek v. Holland verw. Prins Alexander, 16 v. Bremen te Rotterdam. Prins Willem IV, 16 dwars Oporto. Polyphemus, 16 v. Bremen n. Amsterdam. Poseidon, 16 te Baehequro. Prins Fred. Willem, 16 80 m. NW. Finisterre. Papendreoht. 16 210 m. NO. Fayal. Prins Joh. Willem Friso, pass. 16 Westhinder. Prins Willem II, 16 910 m. W- Ierland. Prins Willem V, 18 te Antwerpen. Parkhaven, 17 v. Narvik te Baltimore. Poelau Latut, 17 v. Indonesië te New York. Polydorus, 17 v. Bremen te Amsterdam. Ridderkerk, nacht 16-17 Aden verwacht. Rondo. 17 te Bahrein. Rotula, 16 Manchester te Rotterdam. Rijnland, 17 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Reyniersz, 16 v. Soerabaja n. Makassar. Rodas, 15 140 m. NO. Curagao. Roepat, 16 v. Singapore n. Belawan. Riouw, 18 v. Frederikstad te Amsterdam. Roebiah, 13 v. Singapore te Vancouver. Rijndam, 18 te Southampton verwacht. Rijnkerk, 18 te Port Said. Scherpendrecht, 16 v. Rotteidam n. Golf van Mexico. Soestdijk, 17 v. Java te New York. Sommelsdijk, 16 v. Galveston n. Rotterdam. Salataga, 16 v. Calcutta via Manilla n. Pac.kust Si ba jak, 17 v. Priok te Rotterdam- Sambas, 16 v. Singapore n. Pnompneh. Sa roe-n a, 16 te Pladju. Stad Maastricht, 16 te piombino. Stad Schiedam, 16 v. Savona n. Safl. Stad Vlaardingen, 16 170 m. W. Lands End. Sa-bang, 16 170 m. ZO. Kp. Cambodia. Saipedon, 17 v. Ciudad Trujillo n. Porto Pral» Slamat, 16 160 m. Massawa. Stad Arnhem, 16 140 m. NO. Narvik. Stad Leiden, 16 900 m. NO. Martinique. Stan vac Benakat, 16 bij Banka n. TJ. Uban Sloterdijk, 18 v. New Orleans te Rotterdam. Schie, 17 v. Napels n. Bone. Siragkep, 17 v. Semarang n. Soerabaja. Stad Alkmaar, 17 te Horta. Stad Breda, 17 v. Mobile n. Nederland. Sumatra, nacht 17-18 te Southampton. Teiresias, 17 te Port Said. Thalaitta, 16 v. Bami as n. Thameshaven. Tjisad-ane, 16 v. Durban n. East London. Tormina16 te Hollandia. Tara, 17 te Santos. Tosari, 16 v. Antwerpen te Rotterdam. Trompenberg, 16 Flores gepass. Telamon, 16 v. Pto Pla-ia n. Philadelphia. Tero, 15 160 m. Z.ZO. Sable eil. Tjiban-tjet, 16 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Tjiluwah, 16 v. Hongkong n. Singapore. Taiisse, 16 200 m. O. Malta. Tankhaven III, 16 in Golf v. Thailand. Telamon, 16 bij Crooked ell. Tiberius, 17 te Paramaribo verwacht. Tjipomdok, 16 t.h.v. Noordp. Luzon. Tjipanas, 18 te Singapore. Tjitjalengka, 18 te Manilla. Termate, pass. 17 Oostp .Kreta. Teiresias, 18 v. Suez. Van Outhoom. 16 v. Palembang te Priok. Waterland, 16 te Las Palmas. Willem Barendsz, 17 v. Amsterdam te Kaapstad. Willem Ruys, 16 v. Belawan n. Singapore. Waibalong, 16 v. Priok n. Belawan. Waiwerang, 16 v. Singapore n. Soerabaja. Winsum, 16 130 m. W.ZW. Kp. St. Vincent. Westerdam, 17 500 m. O. Kp. Race. Weltevreden, 17 t.h.v. Opo-rto. IJsel, 17 te Megara. Zomnewijk, 16 v. Baltimore te Durban. Zijpenberg, 16 390 m. NO. Fayal. Zaan, 17 van Amsterdam te Gefle. KLEINE VAART Att, 17 v. Antwerpen te Avonmouth. Appimgedam, verm. 16 v. Sligo n. Lissabon. Bab-T, 15 v. Gent te Stockholm. Bernlsse, 17 nog te Hol ten au. B-i'll, 16 v. Wisma-r n. Donlheim. Barendsz, 16 v. Rotterdam te Aalborg. Brem, 17 v. Rotterdam n. Lissabon. Catiharina, 16 v. Lissabon n. Port Lyautey. Doklaan, 16 schuilend bij Wight. Domburgh, 16 te Casablanca. Deni, 16 v. Southampton n. La Nel-ly. Dacapo 17 v. Gamdda te Rotterdam. Deneb, 16 v. Londen n. Middiesbro. Depa, 16 v. Helsingborg n. Fred-ericia. Elsenburgh, 17 v. Londen te R'd-am verw. Escaut, 17 v. Hamburg n. Rottendam. Express, 17 v. Rotterdam te Amsterdam. Fiducia, 17 v. Maassluis n. Boston. Franka, 16 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Frisda, 17 v. Berrie te Algiers. Gerry, 17 y. Dublin n. Drogheda. Hagno, 16 te Dublin. Haskerland, 18 v. Rotterdam te KingSlnyn. Bartel, 16 v. Bremen n. Antwerpen. Hast I, 15 v. Bordeaux te Plymouth. Hast III, 15 te Korsor. Harold, 17 v. Rouaan te Baesrode verw. Houtman, 16 v. Cork n. Par. Keyser, 16 v. Gdynia te Londen. Larix, 16 v. Stockholm n. Hargshamn. Midas, 16 te Megara v. Limasol n. Patras. Mids-land, 16 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mutua, pass. 16 Texel. May Mere, 16 v. Genua n. Civita Vecchla. May Star, 16 v. Genua n. Valencia. Marcella, 17 v. Ipswich te Thameshaven verw. Matthew, 17 v. Abedeen te Grangemouth verw. Markab, 17 bij Scilly's verw. n. Hamburg. Nero, 16 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Nottingham, 17 v. Goole te Harlingen. Nijen-bungh, 16 v. Middiesbro n. R'd-am. Noord, 17 v. Billingham te Shellhaven. Netta, 17 te Herousse. Njord, 16 v. Schwarzenhuette te Harlingen. Noorderhaven. pass. 17 Holtenau. Norma, 16 v. Londen n. Rotterdam. Oise, 16 v. Parijs n. Rotterdam. Pavo, 15 v. Rotterdam n. Sundsvall. Ponto, 15 v. Goole n. Stockholm. Ponza, 15 v. Hargshamn n. Zaandam. Prior, pass. 16 Finisterre. Peter, 16 v. Methil te Kopenhagen. Prima, 17 v. Hobro te Gothenburg. Rosemarie, 16 v. Gothenburg n. Aalborg. R. P. S-, 17 v. Amsterdam n. Goole. Spurt, 16 v. Lelxoes n. Valencia. Tilly, 15 v. Middlesbo-rough n. Visby. Trompenburg!) 16 te Le Havre. Ton, 16 v. Aalborg n. Leer. Texel, verm. 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Urmajo, 16 v. Padstow n. Swan-sea. Vrijburgh, pass. 17 Casquets. Vrouwepold-er, vertr. 17 v. Antw. n. R'dam. Vliel-and, 17 te Vllssingen. Wilpo, 16 v. Kage n. Zaandam. Westlaan, verm. 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Westpolder. 17 v. Rotterdam te Lissabon verw, mooie droge f 7.50 per 100 kg. KINDERHUISSINGEL 2 Tel. 11979. De Middelbare Technische School te Haarlem vraagt v. spoedige indiensttreding een Loon f 0.70 a f 0.80 per uur. 45-urige werkweek. Aanmel den tussen 9-12 uur of 2-5 u. bij de concierge, M. T. S. in gang Meester Cornelisstraat. Het Hoofd van het Ge meentebestuur van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat de Raad der gemeente bij zijn besluit van 10 December 1952 no. 35 heeft bepaald, dat voor de gronden, begrensd door: 1. de spoorbaan Haarlem- Leiden, de Pijlslaan, de Ste- phensonstraat en de Ver lengde Munterslaan, met ar cering aangeduid op de bij dat besluit behorende teke ning; en 2. ae spoorbaan Haarlem- Velsen, een oost-west lopen de lijn ongeveer 130 m. ten zuiden van de zuidzijde van het Rijklof van Goensplein, de Van Riebeecklaan, de Delft van de Stuyvesantbrug tot de Kleverlaan, alsmede de Kleverlaan, zoals met bruine arcering is aangege ven op de bij dat besluit be horende tekening, een herziening in voorberei ding is van de ter plaatse geldende uitbreidingsplan nen. in klein gezin te H'stede voor 3 dagen per week, kunnende koken, verstellen, strijken e.d. Werkster aanw. Br. no. 1414. ROKKENFABRIEK fabriek te Haarlem „WINDSO R" vraagt voor nieuwe Aanm. Zaterdag v. 35 uur: Joh. Vermeerstraat 26, Heem stede. telefoon 34800. VROOM DREIXMAW vraagt voor haar afdeling DAMESCONFECTIE Alléén Dames, die met het vak bekend zijn en de chef bij afwezigheid kunnen vervangen, komen in aanmerking. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken, Gierstraat 5. Geheimhouding verzekerd. stift ''!'vy-vft'A SIMON DE WIT N.V. heeft in enige van haar filialen te Haarlem plaats voor een flinke LEERLING-VERKOOPSTER en VERKOOPSTER, 14—20 jaar. Goed loon, gunstige sociale regelingen. Persoonlijk aanmelden op Vrijdagavond 19 Dec. tussen half 8 en half 9 in filiaal Generaal Cronjé- straat 16 te Haarlem. Service-Stations voor HAARLEM Grote Houtstraat 17 - Telel. 11465 Kruisweg 44 - Teief. 14687 Trompstraat 29 - Telef. 18.024 Service Station voor Heemstede, Camplaan 38, tel. 34282 3per pond. GEMESTE GANZEN 1.75 per pond POULARDES 3.per pond (Panklaar) BRAADKIPPEN f 3.per pond SOEPBRAADKIPPEN 2 50 per pond VOLLE ZWARE HAZEN 10.— per stuk DUINKONIJNEN, zware 3—, 3.50 per stuk TAMME KONIJNEN 2-25 per pond TELEF. 10924 Van ouds bekend WARMOESSTRAAT 4 KOOP GEEN WILD VAN DE STRAATHANDEL. SPECIALE AANBIEDING VOOR DE A.S. FEESTDAGEN TARWEBLOEM per pond 20, 22 ct, ZELFR. BAKMEEL per pak37 ct. ROZIJNEN per ons 16, 18, 20 ct. KRENTEN per ons 17 ct. SUCADE per ons 40 ct. ORANJESNIPPERS per ons 38 ct. BIGAREAU'S per ons 38 ct. SLAOLIE per hele fles 1.35 P. EMMER's Levensmlddelenbedr. CV. PAUL KRUGERSTRAAT 25 - TEL. 11699 N.V. FRANKEN'S BROODFABRIEKEN vragen voor direct Brieven hoofdkantoor Lange Margarethastraat 28. LAAT DAAROM DOOR VAKMENSEN VOORLICHTEN OVER in diverse prijzen. (Geen „ZOGENAAMDE" heteluchtkachel) Ged. Oude Gracht 50 - Tel. 17530* AL 100 3AAR IN KACHELS Hen smakelijke Kerstboomversiering: in kleurig staniol verpakt, per stuk 15 ct met fijne zachte vulling, per stuk i5ct met smaakvolle decoratie, per stuk 20 ct van gevulde chocolade, per stuk 12ct kleur en fijn van smaak, 100 gram 18ct met heerlijke vulling, 100 gram 25 ct zó lekker en zó goedkoop dat kan alleen vindt U bij BETER EN BILLDKER Gevestigd sedert 1927 Haarlem-Noord b.d. Kloppersingelkerk - Tel. 17183

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6