Technische commissie van de KNVB slaat nieuwe wegen in Vereniging van eersteklassers wil het hoofd niet buigen Haarlem won van Sparta (2-1), EDO de baas over HFC (5-1) Gehele wedstrijdcompetitie weer voortijdig verschoven Richtlijnen om spelpeil aanzienlijk te verhogen Amateurclub Walthamstow Avenue bij de laatste tweeëndertig rolt fófyk plakt fófyh brandt fatei Het wordt langzamerhand weer Juli voordat de voetbal stil ligt Nauwkeurige verdeling van taken van TC, KC en bondscoach Engels cupvoetbal Liverpool en Cardiff C. ver oren van derde divisie clubs VEK: handhaaft voorstel „4x14" Harde woorden op vergadering van VEK in Utrecht In beide wedstrijden aantrekkelijk voetbal Successen van Broekman en Maarse in Aren dal Fuiskes en Van der Voort zetten seizoen goed in 3 Geen competitievoetbal WASSERIJ DUYN Het HVB-programma naar 18 Januari verschoven Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Training T aakverdeling Meer contact Vriendschappelijke wedstrijden EDO wint. N.V.B.H.S.-ploeg naar Hamar Schaatsen rijden MAANDAG 12 JANUARI 1953 (Van onze sportredacteur) OPNIEUW heeft dus de competitieleidcr van de Koninklijke Nederlandse Voethal Bond het nodig- geoordeeld om het gehele wedstrijdprogramma dat voor Zondag was vastgesteld af te gelasten. En wederom bestond daarover zeer veel verwondering. Juist ook omdat het bleek dat vele voetbalvelden zeer goed bespeelbaar waren en dat van de vastgestelde wedstrijden als de consuls de beslissing hadden moeten nemen over het al dan niet doorgaan een zeer groot aantal was doorgegaan. Tegen het vroegtijdig verschuiven van het gehele programma naar een latere da tum hebben wij grote bedenkingen. Bij een vorige gelegenheid hebben wij reeds geschreven welke gevaren er bestaan als men al te gemakkelijk met het collectieve afkeuringsbesluit omgaat. Wij willen een voorbeeld noemen. R.C.H. heeft tot nu toe tien wedstrijden gespeeld in de eerste klasse A. In totaal moet de Racing zesentwintig wedstrijden spelen en dus staan er nog zestien op het programma. Dat is bijna indien er tenminste niet nogmaals wedstrijden worden afgelast vier maanden. In ieder geval wordt het wedstrijdprogramma nog twee maal on derbroken voor twee interlandwedstrijden. Een blik op de kalender leert dat de com petitie voor R.C.H. op zeventien Mei zou zijn afgelopen. Vijf Juli. Er bestaat voor de club uit het Heemsteedse Sportpark echter een niet geringe kans dat zij het kampioenschap behaalt van de afdeling en dat dus nog wedstrijden om het kampioenschap van Nederland gespeeld zouden moe ten worden. Die competitie iedere kampioen zes wedstrijden is dan schrikt u niet op vijf Juli afgelopen. En dan praten wij nog niet eens over de mogelijkheid dat beslissingswedstrijden voor het afdelings- of landskampioenschap moeten worden gespeeld of dat er weer Zondagen komen waarop de velden door vorst werkelijk niet bespeelbaar zijn of dat wederom mist een einde komt maken aan sportief plezier. Het is dus wel duidelijk dat iedere ge legenheid om voetbal te spelen moet wor den aangegrepen. Want we noemden R.C.H. als voorbeeld, doch wij hadden dat even goed kunnen doen met Stormvogels of Haarlem die respectievelijk maar twee en een wedstrijd meer speelden dan R.C.H. en dus maar een of twee weken eerder klaar zijn. Tenminste als niet van het resultaat van de door deze verenigingen te spelen wedstrijden de beslissing in de afdeling af hankelijk is. Niemand gebaat Spelen dus wat gespeeld kan worden, is net recept. Niemand is bij het collectief af gelasten van de wedstrijden gebaat. De spelers niet, want die worden van de zo mersporten afgehouden en krijgen daar zomervoetbal voor in de plaats (de training en de bekerwedstrijden beginnen trouwens toch al in Augustus); de clubs niet, want die zullen aan het einde van het seizoen wel merken dat de toeschouwers liever naar bos, hei of strand gaan dan naar een voetbalwedstrijd en de velden ook al niet, want die worden dat bleek Zondag weer toch gebruikt voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. ADVERTENTIE Geheel droog 37 ct. per kg Het voetbalprogramma van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. dat voor Zater dag 17 Januari was vastgesteld blijft ge handhaafd. Het Zondag uitgestelde pro gramma is echter verschoven naar Zondag 18 Januari. JOEGOSLAVISCHE TAFELTENNISSERS WONNEN. De in Brussel gespeelde tafel tenniswedstrijd tussen de landenploegen van België en Joegoslavië is door de gasten met negennul gewonnen. En dus rest er maar één argument: dat het zo lastig is voor de competitieleider om telkens het wedstrijdprogramma, dat van tevoren is vastgesteld, te moeten wijzigen omdat het vorige slechts gedeeltelijk ge speeld werd. Maar aan dat argument kun nen we heus geen waarde hechten. De K.N.V.B. beschikt over voldoende perso neel om de belangen van de voetballers èn de voetbalsport te behartigen. ADVERTENTIE (Van onze sportredacteur) /n een bijeenkomst met de Nederlandse sportjournalisten hebben de leden van de technische- en keuze-commissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond zich Zaterdagmiddag in Krasnapolsky in Amsterdam voorgesteld en ge sproken over de plannen die zij voor de toekomst hadden met betrekking tot de nieuwe wegen die zullen worden ingeslagen. Nieuwe wegen die tot meer suc cessen van het Ncderlands elftal zouden moeten leiden. En ondanks het feit dat de commissieleden de heren Kruijver, Van Es, IIoolboom, Pellikaan en Denis pas Vrijdag voor de eerste maal bijeen waren geweest, konden zij Zaterdag toch reeds vele richtlijnen bekend maken volgens welke men in de naaste toekomst zal gaan werken. Richtlijnen die enerzijds op velerlei gebied het werk van de vorige T. C. aanvulden en anderzijds als volkomen nieuwe richtlijnen golden. Alles bijeen kon echter uit de verklaringen van de heer Kruyver als voorzitter van de T. C., zowel als uit die van de heer 'Hoolboom als voorzitter van de K. C. wel zeer duidelijk worden afgeleid dat men inderdaad nieuwe wegen gaat bewan delen met het Nederlandse nationale elftal en dat op die nieuwe wegen heel wat meer kenners van het voetbalspel zullen worden ingeschakeld dan voorheen het geval was. De voorzitter van de technische commis sie zette in zijn openingswoord allereerst uiteen om welke redenen het Bondsbestüur had besloten wijzigingen in beide commis sies door te voeren. In de eerste plaats was dat volgens de heer Kruyver omdat in de periode 19501952 van de vijftien door het Nederlands elftal gespeelde wedstrijden één wedstrijd werd gewonnen, drie gelijk werden gespeeld en elf werden verloren. In de tweede plaats omdat, toen aan de voorzitter van de K. C. en aan de andere leden van voormalige T. C. werd gevraagd of men nog perspectieven zag, de heer Ver- legh mede namens de andere leden had ge antwoord dat verbetering slechts mogelijk was door het instellen van een hoofdklasse in Nederland. En in de derde en vierde plaats omdat de verwijdering tussen de leden van de T. C. en K. C. enerzijds en de spelers van de Nederlands Elftal Club anderzijds voort durend groter werd en omdat ook de ver standhouding tussen de leden van de K. C. en de Bondscoach steeds slechter werd. Zo kwam Vrijdag jongstleden de nieuwe technische commissie voor de eerste maal bijeen en op deze vergadering wérd de taakverdeling voor de T. C., voor de K. C. en voor de bondscoach vastgelegd, hetgeen noodzakelijk was, aangezien het verleden daaromtrent veel had geleerd. Er werd besloten om de oefenwedstrij den voor de eerstkomende interland wedstrijden tegen Zwitserland en Bel gië niet tien, maar zeventien dagen vóór de landenontmoeting te doen houden. De technische commissie acht- In de derde ronde voor de F.A. cup in Engeland waren Zaterdag nog al wat ver rassende uitslagen. Walthamstow Avenue, houder van de F.A. amateurbeker, slaag de er in de profclub Stockport County met twee-een te verslaan. Voor de eerste maal sedert vierentwintig jaar is een amateur- club er nu in geslaagd de laatste 32 clubs te bereiken. In 1928 wisten de Corinthians een soortgelijk stout stukje uit te halen. Walthamstow Avenue heeft in een vorige ronde ook al een derde divisieclub gewipt, namelijk Watford. Finchley, eveneens een amateurclub uit Londen, kon het tegen Shrewsbury Town niet bolwerken. Met twee-nul werd het verslagen. Scunthorpe trok tegen het machtige Sunderland ten strijde. De be zoeker-s slaagden er hier in een gelijk spel te bewerkstelligen. Of Scunthorpe de vier de ronde zal halen mag evenwel worden betwijfeld, want Sunderland zal Donder dag aanstaande bij het overspelen wel uit ern ander vaatje tappen. Gs.tesb.ead en Halifax, derde divisieclubs versloegen hun sterke tegenstanders uit de ee i j divisie, respectievelijk Liverpool en Cardiff City. Gateshead scoorde het enige doe-.- vr d.* wedstrijd tegen Liverpool vijf minuten voor tijd en Halifax behaalde een drie-een zege op Cardiff City. Uitslagen De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de derde ronde van het tournooi om de F.A. beker in Engeland, luidden: ArsenalDoncaster Rovers 40; Barns- leyBrighton and Hove Albion 43; BrentfordLeeds United 21; Derby CountyChelsea 44; EvertonIpswich Town 32; GatesheadLiverpool 10; Grimsby TownBury 13; Halifax TownCardiff City 31; Huddei'sfield TownBristol Rovers 20; Hull City— Charlton Athletic 31; Leicester City Notts County 24; Lincoln CitySouth ampton 11; Luton TownBlackburn Rovers 61; Manchester CitySwindon Town 70; Mansfield TownNottingham Forest 01; MillwallManchester United 01; Newcastle UnitedSwansea Town 00 (na 8 minuten gestaakt wegens mist); Newport CountySheffield United 14; Oldham AthleticBirmingham City 13; Plymouth ArgyleCoventry City 41; Preston North EndWolverhampton Wan derers 52; PortsmouthBurnley 11; Rotherham UnitedColchester United 22; Sheffield WednesdayBlackpool 12; Shrewsbury TownFinchley 20; Stoke City—Wrexham 2—1; Sunderland—Scun thorpe United 11; Tranmere Rovers Tottenham Hotspur 1—1; Walthamstow AvenueStockport County 21; West Ham UnitedWest Bromwich Albion 1—4. te het onjuist dat de spelers in een tijdsbestek van tien dagen een zware oefenwedstrijd moesten spelen, vervol gens een competitiewedstrijd en daar na een niet minder zware interland wedstrijd. Er werd voorts een oefenprogramma samengesteld van zes weken. Op de eerste avond zal uitsluitend contact met de spe lers worden gezocht. Vervolgens zullen er vier trainingsavonden plaats vinden, onder broken door een oefenwedstrijd. Pas later zal worden bepaald of de centrale training, zoals die tot nu toe werd gehouden, ge handhaafd zal blijven. Mocht men daartoe overgaan dan zal de centrale training het volgend seizoen be ginnen. De keuze-commissie werd defini tief samengesteld uit de heren Fioolboom, voorzitter, ir. Denis en Van Es, leden. Zo snel mogelijk zal men contact zoeken met verenigingsbesturen, verenigingsoefen- meesters en de leden van de districts tech nische commissies, wier werk men wenst te activeren. De heer Koolboom gaf vervolgens aan de sportjournalisten een uiteen zetting over de taakverdelingen van beide commissies zowel als die van de bonds coach. Als eerste en zeer belangrijke taak zag de technische commissie het coördi nerend optreden bij de pogingen van de verenigingen zelf het spelpeil van haar leden op te voeren. De heer Hoolboom zei dat dit onder andere kon gebeuren door het organiseren van besprekingen met afge vaardigden van de verenigingen en even tueel met lezingen voor de leden van de technische commissies van de verenigingen. Voorts zal tot de taken van de technische commissie behoren het bevorderen van de opleiding van spelleiders of trainers; het leggen van contacten met eventueel door middel van regionale bijeenkomsten ver- enigingsoefenmeesters. Tenslotte nam de commissie de techni sche verzorging op zich van de door het Nederlands elftal en de door bondselftal- len te spelen wedstrijden. Waarbij men onder deze technische verzorging ook ver stond het systeem dat in dergelijke wed strijden zal worden gevolgd. De heer Hoolboom voegde hier aan toe dat de leden van de commissie nauwlettend zullen toezien op de wijze hoe de spelers van het Nederlands elftal trainen en ook hoe zij trainen bij hun clubs. Juist dit con tact, aldus de heer Hoolboom, zal veel kwaad bij de clubs wegnemen. Ook het contact met de Vereniging van Eerste klas- sers en de Federatie van tweede, derde en vierdeklassers zal nauwer worden aange haald. De T. C. staat volgens de heer Hoolboom op het standpunt dat, als een speler op een gegeven ogenblik in buitengewone vorm is en hij behoort niet bij de centrale trai ning, de K. C. er niet voor zal terugschrik ken zo'n speler in het Nederlands elftal op te stellen. Op desbetreffende vragen deelde de voorzitter van de K. C. nog mede dat de commissie zich er zeer wel van bewust is dat het clubvoetbal in Nederland lager staat dan het clubvoetbal in het buitenland. Dat verschil moet volgens de heer Hoolboom worden overbrugd door de regionale bijeenkomsten, de uniformiteit van de training en het stimuleren van de activiteit in de districten. Voor elke v/edstrijd van het Nederlands elftal zal de technische commissie beslissen, zo zei de heer Kruyver tenslotte nog, over het systeem dat gespeeld zal worden, het geen uiteraard van verschillende factoren afhankelijk is. De Vereniging van Eerste Klassers verwacht, naar wij vernemen, dat het voorstel tot handhaving van de 4 x 14 eersteklassers op de buitengewone vergadering van de KNVB, die op 24 Januari in Utrecht wordt gehouden, zal worden verworpen. De Vereniging van Eerste klassers zal, indien dit mocht gebeuren, zo spoedig mogelijk zijn standpunt bepalen, waarbij de mogelijkheid niet is uitgesloten dat men zal besluiten om geen spelers meer af te staan aan het Nederlands elftal en dat zijn vertegenwoordigers zich zullen terugtrekken uit diverse commissies van de K.N.V.B. Van waar deze plotselinge wending? Er was toch enige weken geleden een com promis tot stand gekomen? De oorzaak was te vinden in de buitengewone algemene vergadering van de Vereniging van Eerste Klassers die Zaterdag onder leiding van de heer J. Hekman (Groningen) in Utrecht werd gehouden. Het bestuur van de V.E.K. gaf bij monde van de voorzitter verslag van de bespre kingen met het bestuur van de Federatie van tweede, derde en vierde klassers en het bondsbestuur van de K.N.V.B. over het zogenaamde plan-Burgwal, dat beoogt de eerste klassers te brengen op 4 x 12, terwijl de eerste klassers zelf een veraere afbraak wensen te voorkomen en destijds een voor stel hebben gelanceerd op de bondsverga dering van de K.N.V.B. om het aantal 4 x 14 te handhaven, eventueel 5 x 12, doch in geen geval 4 x 12. Aangezien de stemverhouding van de eerste klassers tegenover de lagere klassen en de afdelingen, die gemeenlijk één lijn trekken tegen de eerste klassers, van dien aard is dat geen enkel voorstel van de eer ste klassers kans van slagen heeft en het bestuur van de V.E.K. zich daarvan vol komen bewust is, werd door bet bestuur voorgesteld op de komende buitengewone bondsvergadering van 24 Januari hët voor stel van „4 x 14" in te trekken, waarna de inmiddels gevormde commissie, gekozen uit de V.E.K. en de federatie voor het la gere voetbal, de belangen van beide groe pen nader zal bespreken. „Contact verbreken Dit voorstel werd door slechts enkele afgevaardigden ondersteund. Het over grote deel der aangesloten eerste Aangezien het terrein van Haarlem Zen- dag uitstekend bespeelbaar was, organi seerde het bestuur, na het bericht dat alle wedstrijden waren afgelast, inderhaast een vriendschappelijke wedstrijd tegen Sparta. Zo zagen vele duizenden toeschouwers een aantrekkelijke wedstrijd tussen Haarlem en de leider van afdeling C, Sparta. Een wedstrijd, die de roodbroeken dank zij vlot spel ook in de voorhoede met twee één wonnen. Alles werkte aan een aardige partij voet bal mede. Er werd gedurende tweemaal drie kwartier in een hoog tempo gespeeld, vlotte combinaties werden afgewisseld door goed individueel werk, beide ploegen stelden er kennelijk prijs op te winnen en tenslotte was het drietal doelpunten van een goede soort, waarbij het van be lang was, dat de beslissing' pas een tiental minuten voor het einde viel. De eei-ste helft was de goed combine rende Spartaploeg de baas op het midden veld. Rechtsbinnen Laan assisteerde De Voogd in de Haarlemse achterhoede als tweede stopper. Met Groeneveld als de beste, Jacob als doorzetter en Roozen op de rechtsbuitenplaats in een vorm, die voor de competitie wel iets belooft, zocht Haar lem zijn heil in open aanvallen. Groeneveld scoort Na ruim een half uur stuitte een door Groeneveld met het rechterbeen genomen vrije schop af op het Sparta-muurtje, waarna de Haarlemmer de kans in tweede instantie met zijn linker toch nog in een doelpunt omzette, ondanks de snel reage rende Landman. De verdiende gelijkmaker volgde echter direct hierop, toen linksbin nen Benningshof een hard schot loste dat via De Voogd onhoudbaar in het doel be landde. De rust ging in met één-één. WM. Een interessant duel uit de vriendschappelijke wedstrijd HaarlemSparta, waarbij middenvoor Jacob zo schijnt te schrikken dat hem de haren te berge rijzen. Waar de bal is weet niemand. Terlouw niet, want die kijkt wel heel verbaasd, Landman niet, anders greep hij wel in en de fotograaf die het plaatje maakte ook al niet. Het werd dan ook geen doelpunt. Toch won Haarlem met twee-een. Ook na de hervatting bleef het een le vendige partij. Landman kreeg gelegen heid enkele saves te verrichten bij fraaie schoten van Groeneveld en een zuiver ge plaatst schot van dichtbij van Jacob. Odenthal faalde Terlouw liet cle roodbroeken overigens zelden gelegenheid tot schieten, evenmin als De Voogd dit aan de rood-witten toe stond. Hierbij dient te worden gezegd dat het werk van de Haarlemse stopper in be langrijke mate werd verzwaard door het falen van Odenthal, die een volkomen off day had. Kort voor het einde zag Ja'cob ziin wer ken beloond. Door een foutje van Terlouw kreeg hij in moeilijke positie een kans, waarvan hij met een resolute omhaal ge bruik maakte. Sparta bleef tot het eind volharden in aantrekkelijk, maar te ver doorgevoerd samenspel, dat, mede door gebrek aan schutters, geen succes meer opleverde. In het Noorder Sportpark werd ook al een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld, namelijk die tussen EDO en HFC. Ook hier was het veld uitstekend bespeelbaar en ook hier werd een aantrekkelijke en vlotte wedstrijd gespeeld. Jammer alleen dat de krachtsverhoudingen wat uiteen lie pen, waardoor EDO van het met vijf in vallers spelende HFC gemakkelijk met vijf-één kon winnen. Doch dat naim met weg dat. de toeschou wers toch wel af en toe voetbal te zien kregen dat leuk was om te zien. Aanvan kelijk zag bet er naar uit dat de rood zwarten een zeer grote overwinning zou den behalen. Want direct na het begin bleek wel overduidelijk dat EDO de te genstander de baas zou zijn. Dat lag hoofdzakelijk aan het feit dat de IIFC'ers. die nog aan het spel van de invallers moesten wennen, hun positiespel verwaar loosden en dus de EDO'ers alle kans gaven steeds weer aanvallen op te bouwen. Voor de rust resulteerde dat in drie doelpunten. Plaisier, Prins en Roodselaar passeerden de invaller doelman Van der Lee ieder één maal en toen na de hervat ting Mul en Roodselaar de stand tot vijf nul opvoerden leek het inderdaad of de uitslag abnormaal groot zou worden. Dat gebeurde echter niet. HFC kwam in het offensief en kreeg tegen de EDO- defensie, waarin Walther en Bax na rust waren vervangen door Klooster en Siege- rist, wat meer kans. Verder dan één doel punt van Corbeth kwam de good old echter niet. Met vijf-één kwam het einde. Met de Scandinavië-expres is een kleine groep leden van de N.V.B.H.S. vertrokken om in Hamar enkele weken op het ijs te trainen, waarbij zij waarschijnlijk zullen worden bijgestaan door Klaas Schenk, de leider van de kernploeg van de K.N.S.B. De groep bestond uit Stammers (Nieuwe Niedorp), Doets (Nieuw Loosdrecht), Can- tineau (Breda), Slijper (Amsterdam), Vlas (Rotterdam), Van der Ruit (Amsterdam) en mej. Wormsbecher (Hoorn). Dr. En schede, die als leider van de reis zou fun geren, was op het laatste ogenblik verhin derd mee te gaan. klassers stelde het geduld en de lank moedigheid van het bestuur en de be sprekingscommissie met de afgevaar digden van de tweede, derde en vierde klassers ten zeerste op prijs, maar de vergadering wenste niet in te gaan op het bestuursvoorstel om wederom het hoofd in de schoot te leggen met de hoop dat door komende besprekingen de kwestie wel tot een goede oplossing zou komen. Deze zeer grote meerderheid, 46 tegen 8 af gevaardigden, wenste dat het bestuur van de V.E.K. het voorstel „4 x 14" zou hand haven en eiste verbreking van het contact met de vertegenwoordigers van het lager voetbal, omdat gebleken is dat ondanks alle moeite van liet bestuur en onderhandelaars dit college toch niet tot andere gedachten zal zijn te brengen. „Geen gesol" De afgevaardigden lieten duidelijk uit komen dat zij de consequenties van hun voorstel hadden overwogen. Zij wensten echter niet dat met de belangen der eerste klassers nog verder gesold zal worden. In dien de vergadering van 24 Januari niet aan de redelijke wensen van de V.E.K. zal voldoen, zal de V.E.K. haar houding nader bepalen en eventueel de reeds genoem de maatregelen nemen en bet bondsbe stuur hiervan in kennis stellen. De Nederlandse schaatsenrijders Kees Broekman en Gerard Maarse hebben deel genomen aan een tweedaagse wedstrijd in Arendal in Noorwegen, waarin zij enkele fraaie successen boekten Zo won Gerard Maarse op de eerste dag de 500 meter in 44,5 seconde voor een aantal sprinters, en Kees Broekman slaagde er op de tweede dag in de eerste prijs te behalen op de 5000 meter met een tijd van 8 minuten, 39.3 se conde. Bovendien bezette Broekman in het algemeen klassement over de vier afstan den met gering verschil achter Roald Aas, de tweede plaats. Drieduizend toeschouwers waren op de eerste dag aanwezig. Het vroor acht graden en het weer was goed. Kees Broekman reed een uitstekende 500 meter en noteerde een zelfde tijd als de Noorse sprinter Helgesen, namelijk 45,5 seconde. Op de 3000 meter werd Broekman derde achter HaugM en Aas, maar bleef binnen de vijf minuten-grens. De uitslagen van de eerste dag luiden: 500 meter: 1. Maarse 44,5 seconde; 2. Finn Hodt; 3. McNamara; 7. Kees Broekman 45,5 seconde. 3000 meter: 1. Sverre Haugli 4 minuten 55,2 seconde: 2. Roald Aas; 3. Broekman 4 minuten 58 seconde. Revanche van Broekman Op de tweede dag won Roald Aas de 1500 meter in 2 minuten 21,8 seconde voor Kees Broekman, die er 2 minuten 22,9 seconde over deed. Maarse werd zevende. Broekman revancheerde zich ten opzichte van Roald Aas door een fraaie overwinning op de 5000 meter in de tijd van 8 minuten 32,8 seconde, ruim 6 seconden sneller dan de Noor. Gerard Maarse eindigde in de achterste regionen met een tijd van 9 minuten 21,8 seconde. De uitslagen van de tweede dag luiden: 1500 meter: 1. Aas 2 minuten 21,3 secon de; 2. Broekman 2 minuten 22,9 seconde; 3. Haugli; 7. Maarse 2 minuten 25,9 seconde. 5000 meter: 1. Broekman 8 minuten 32,8 seconde; 2. Aas; 3. Haugli. Het algemeen klassement luidde: 1. Aas 193,747 punten; 2. Bi-oekman 194,080 pun ten; 3. Haugli 195.587 punten; 11. Maarse 202,230 punten. Wim van der Voort en Anton Huiskes namen deel aan internationale schaatswed strijden, die Zaterdag en Zondag in Dront- heim werden gehouden. Op de 5000 meter behaalde Anton Huiskes een fraaie over winning. waarbij hij Ivar Martinsen enkele seconden achter zich liet. De tijden waren des Zaterdags niet best, hetgeen veroor zaakt werd door sneeuwval vóór en ge durende de ritten. De temperatuur was één graad hoven nul en het ijs was slecht. De uitslagen van de eerste dag luidden: 500 meter: 1. Soefteland 45,7 seconden; 2. Arne Johansen; 3. Trystad; 8. Wim van der Voort 47 seconden. Anton Huiskes werd vijftiende geklasseerd in 48,2 seconden. 5000 meter: 1. Huiskes 9 minuten, 6,9 se conden; 2. Martinsen; 3. Knut Johannesen; 4. Elvenes; 5. Van der Voort 9 minuten, 22,6 seconden. Op de tweede dag was de temperatuur nog iets gestegen en stond het kwik twee graden boven nul en later op de dag begon het te regenen. Toen werd besloten als tweede nummer een 3000 meter te rijden in plaats van de 10.000 meter, welke oor spronkelijk op het programma stond. Wim van der Voort won de 1500 meter en Anton Huiskes voegde aan zijn zege op de 5000 meter van de eerste dag een over winning op de 3000 meter toe, zodat drie van de vier afstanden door onze landge noten werden gewonnen. In het algemeen klassement bezette Huiskes de derde en Van der Voort de vierde plaats. Uitslagen De uitslagen luiden: 1500 meter: 1. Van der Voort 2 minuten, 29,4 seconde; 2. Gunnar Nielsen: 3. Hroar Elvenes;!0. Huiskes 2 minuten 33,7 seconde. 3000 meter: 1. Huiskes 5 minuten 8,4 seconde; 2. Ivar Martinsen; 3. Elvenes; 5. Van der Voort 5 minuten, 16,8 seconde. Algemeen klassement: 1. Ivar Martinsen 2. Hroar Elvenes; 3. Huiskes; 4. Van der Voort; 5. Knut'Johannesen.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5