Stormvogels, EDO, RCH, Haarlem en VSV speelden vriendschappelijk Broekman en Huiskes heer en meester op de lange afstanden Van 't Hof won de nationale cycle cross in Overveen Ondanks afgelaste wedstrijden, toch voetbal Velden in Haarlem en omgeving waren uitstekend bespeelbaar Vlotte wedstrijd tussen EDO en Stormvogels in Noor der Sportpark Op naar een aaneengesloten seizoen Schaatswedstrijden in Oslo: Van Roon op de tweede en Hofland op de derde plaats Grote nederlaag van VVD in de HVB RCH geklopt WASSERIJ DUYN Schijvenaar nog niet in zijn oude vorm Haarlem wint VSV speelt gelijk t,Nees'laatste HFC gehandicapt Laatste bestuursvergadering van de heer Lotsy League-uitslagen Overwinningen van Zandvoortmeeuwen en IJmuiden Zwaar parcours in de duinen Turnvereniging BATO gaat demonstreren in Amsterdam Sport in 't kort Fanny Blankers-Koen wil ook in 1953 weer starten MAANDAG 19 JANUARI 19 3 3 /~\ndanks het feit dat het gehele competitieprogramma voor Zondag was afgelast, hebben de voetballers uit het district Haarlem toch niet stil gezeten. Integendeel. Zowel Haarlem, EDO en RCH als Stormvogels en VSV kwamen Zondag in het veld voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. En eigenaardig genoeg allemaal op eigen terrein. De geregelde bezoekers van de voetbalvelden hadden dan ook keuze in overvloed. En En daarbij kwam dan nog dat ook de tweede klasser HFC aan de Span jaardslaan nog een vereniging te gast kreeg voor het spelen van een friendly game. Een verloren Zondag is het dus noch voor de voetballers, noch voor de toeschouwers geweest. Waarbij wij nog willen opmerken dat in vele gevallen het vertoonde spel zeer aantrekkelijk was om te zien. Zowel bij EDOStormvogels (nulnul) als bij HaarlemHBS (drie nul), RCHWillem 2 (nuléén), VSVElinkwijk (driedrie) en HFC VVA (viervijf). In het Noorder Sportpark traden E.D.O. en Stormvogels aan voor een friendly game en het moet gezegd worden dat de toeschouwers zich bij deze wedstrijd geens zins hebben verveeld. En dat ondanks het feit dat er geen doelpunten werden ge scoord. Als wij zeggen dat de wedstrijd aantrek kelijk was, dan bedoelen wij daarmede niet dat in de twee speelhelften vele spannende momenten voor de beide doelen voorkwa men, maar wel dat aan beide kanten dik wijls vlot samenspel te zien was van teams die beiden wat meer waagden dan in een competitiewedstrijd het geval zou zijn ge weest. Jacobs in vorm In de eerste helft kwamen beide elftal len vrijwel evenveel in de aanval doch kansen ontstonden er vrijwel niet. Daarvoor waren de beide achterhoeden veel te accuraat en speelden de achter spelers een te goed positiespel. Bij de EDO'ers viel vooral het gedegen defen sieve spel op van de steeds meer op de voorgrond komende spil Jacobs, die met het binnentrio De BoerAnge- nentLuppens zeker geen gemakke lijke middag had. Te meer daar Dwee- laard (ingevallen voor de zieke Bax) er minder goed het oog in had. Bij Stormvogels lieten de achterspelers ook al geen steek vallen. Hier waren het vooral Van der Oever en Venus, die op de voorgrond traden. Waarbij echter wel op gemerkt dient te worden dat het aanvals- spel van de rood-zwarten soms wel erg doorzichtig was. In de tweede helft werd de wedstrijd nog aantrekkelijker toen beide clubs er kennelijk eer in gingen scheppen de zege te behalen. De aanvallen werden toen veel feller en in die periode ook moest zowel Venus als Van der Berg de handen uit de mouwen steken bij veel moeilijker schoten dan voor de rust. Doelpunten kwamen er echter niet. Daarvoor bleken ook toen de achterhoeden te sterk. Al met al een px-et- tige, vlotte en sportieve strijd tussen twee aloude tegenstanders. De wedstrijd tussen R.C.H. en Willem II is er een geworden, die menige competitie wedstrijd verre in aantrekkelijkheid over trof. Vele duizenden toeschouwers, onder wie de heer Van Es van de Keuzecommis sie en bondstrainer Van der Leek, hebben een uitstekende wedstrijd gezien, waarin de thuisclub weliswaar bijna voortdurend enig overwicht had op de Tilburgenaren, maar deze laatsten tenslotte door een betere tactiek (lange en zuiver geplaatste passen uit de achterhoeden naar voren) hebben gezegevierd. Door een iets betere techniek was R.C.H. wel sterker, maar de kansen, die zich voor deden, bleven ongebruikt. De rood-witte achterhoede was overigens in uitstekende conditie. Zowel de beide backs, Wagener en Mertens, als doelman Botermans dienen met ere genoemd. Aan de andere kant Ver loor De Vos van Roessel geen moment uit het oog. Het meeste gevaar dreigde voor R.C.H. dan ook van linksbinnen Verrijt, een speler, waaraan Lasschuit en Van Rheenen hun voeten vol hadden. Daar Gallis zich de luxe permitteerde een tweetal kansen voor het verlaten Willem II-doel ongebruikt te laten «en voorts een aantal schoten van De Wette en Couwenhoven naast en over, in- plaats van in het doel belandden, terwijl Van Roessel c.s. evenmin de juiste weg naar Wille's doel wisten te vinden, was de stand bij de rust nog steeds nul-nul. Na de hervatting ontstond al spoedig het Tilburgse doelpunt, dat later bleek de wed strijd te hebben beslist. De Bruyckère, die een voorzet kreeg van de naar rechts uit geweken Van Roessel, maakte het. R.C.H. bleef voor een doelpunt vechten, maar Botermans. stond bij harde schoten van Biesbrouck steeds op de goede plaats. De Wette zag zijn zo gevreesde vrije schop ADVERTENTIE Geheel droog 37 ct. per kg Het tweede elftal van EDO speelde Zon dagmiddag in het Noorder Sportpark te gen de derde klasser TYBB een vriend schappelijke wedstrijd, waarbij Henk Schijvenaar als spil in het team van de thuisclub stond opgesteld. Bij die gelegen heid bleek dat de oud-achterspeler van het Nederlands elftal zijn technische en tacti sche capaciteiten nog geenszins is kwijt geraakt. Doch wel was overduidelijk merk baar dat hij in snelheid veel tekort schoot in vergelijking bij zijn tegenstanders. Het is dan ook niet waarschijnlijk te achten dat Schijvenaar in de eerstkomende weken zijn plaats in de achterhoede van het eer ste elftal van EDO zal innemen. De wedstrijd won TYBB met een-nul. ditmaal net naast het Tilburgse doel gaan. De strijd, die tot het laatste moment bleef boeien, leverde geen treffers meer op. In tegenstelling met de vorige week was de vriendschappelijke ontmoeting met H.B.S. een matige vertoning. Haarlem toonde zich veruit de sterkste en had de Haagse doelman Van der Land niet in zo'n goede vorm gespeeld, dan was de score zeker hoger geweest dan drie-nul. H.B.S. bleek over een aardige voorhoede te beschikken met spelers als Van der Vegt, Küneman, Schwencke en Langelaan, maar het spel werd te kort gehouden en de afwerking der aanvallen liet veel te wen sen over. De aanvallen van Haarlem had den een veel gevaarlijker karakter, maar doelpunten bleven uit. Doelman Van der Land wist met enkele goede schoten wel raad en bovendien misten de voorwaartsen van Haarlem enige goede kansen. Na 25 minuten echter kwam een voorzet van Meyer voor de Haagse doelmond, waar een der achterspelers de bal miste. De actieve Jacob was er snel bij om Van der Land van dichtbij geen schijn van kans te geven. Tot aan de rust bleef Haarlem de toon aangeven. Enkele minuten voor de pauze raakte doelman Snijders gewond en werd vervangen door Willemse. Hattrick van Jacob In de tweede helft was Van der Vegt bij de Hagenaax-s vervangen. Haai'lem bleef ook toen vex-uit de sterkste. Inmiddels hadden enkele ongevalletjes plaats, waarvan Odenthal het slachoffer werd. Ook hij werd vervangen (door Kors). Uit een van de vele voorzetten van Roozen kon Jacob, nadat Meyer gemist had, de stand op twee-nul brengen. De aardigheid raakte er daarna steeds meer af. Vooral toen een kwartier voor het einde Jacob zijn derde doelpunt scoorde. Ditmaal uit een corner van Groeneveld (30). Haarlem geloofde het daarna wel. Omdat reeds Zaterdag bleek, dat de Vcl- sense Sportpark-terreinen in uitstekende staat verkeerden, had VSV in allerijl Elinkwijk uitgexxodigd een vriendschappe lijke wedstrijd te komeix spelen. Zowel VSV als de bezoekers hebben deze ontmoeting als een nuttige oefenwed strijd opgevat. 't Was jammer, dat eexx tweetal spelers, n.l. Spaans van VSV en Vreeswijk van Elinkwijk de zaken in de tweede helft wat minder serieus gingen aanpakken, wat voor hun aanvoerders aanleiding was hun het verder medespelen te verbieden. VSV begon goed. De meeste spelers ble ken er echt zin ixx te hebben. Vooral Ha- XODOCOOOGOOOGCOCCCOOOOOCXXXy)OOOOOOOOOOOOCXXy»COOOOOOOOOt De vriendschappelijke wedstrijd die EDO Zondagmiddag tegen Stormvogels speelde is voor de populaire „Nees" Verdam de laatste geweest. Verdam die reeds enige maanden op non actief ivas. werd voor de aanvang van de wed strijd door de voorzitter van EDO, de heer R. Cats, op het middenveld toege sproken. De heer Cats bood hem een fleurige bos bloemen aan, waarna de ere-voorzitter van EDO, de heer J. Luy- ken, hem een doos bonbons schonk. Van de supportersvereniging ontving „Nees" sigaren en sigaretten. Een hartelijk ap plaus van de spelers en bestuursleden van beide verenigingen Verdam speelde in zijn jeugd voor Stormvogels besloot de eenvoudige huldiging. XXXJOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC zeveld stuwde steeds weer zijn vooi'hoede op; zodat de Utrechtse achterhoede steeds weer in actie moest komen. Het was te gen de verhouding, toen de Utrechtse mid- voor met een fraai schot zijn club de lei ding gaf (0—1). Na de thee speelden de ploegen zo mo gelijk nog met meer vuur: Vooral Van der Kuyl zagen we in meer dan één compe titie-wedstrijd minder actief. De Jong bracht de stand prompt op 02. Deze zeker niet verdiende achterstand prikkelde VSV tot nog groter krachtsin spanning en toen Van der Kuyl met de hulp van de Elinkwijk-spil Verhoef de stand op 21 had gebracht, was er geen houden meer aan. Uit een voorzet van De Bie bracht Van der Kuyl op „bekeken" wijze de partijen op gelijke voet (22). En toen de Elinkwijk-defensie voor ver meend buitenspel bleef staan, kon Bou- wens via de paal zijn club zelfs de lei ding geven. (32). En had doelman Van Elk een paar maal niet zulk knap werk ge leverd, VSV had z'n voorsprong nog ver groot. Vonk maakte tenslotte weer gelijk. H.F.C. zal de komende competitiewed- stx-ijden met een gehavend elftal moe ten spelen. Naast het verlies van Molijn, die pas aan zijn knie geope reerd is, kan nu ook doelman Heyting voox-lopig niet spelen. Heyting kreeg Zondag in de vriendschappelijke wed strijd tegen V.V.A. last van hetzelfde euvel, waaronder Molijn gebukt ging: een voetbalknie. Voorts moet H.F.C. het zonder Dekker doen, die door de K.N.V.B. is geschorst. In de ontmoeting met V.V.A. heeft de H.F.C.-defensie zich dan ook niet van zijn sterkste zijde kunnen laten zien. Deze linie was erg royaal met het weggeven van kansen. Hieruit ontstonden dan ook enige doelpunten, die met iets meer overleg voorkomen hadden moeten worden. Corbeth gaf H.F.C. na een kwartier de leiding. Veel genoegen beleefde H.F.C. aan deze voorsprong niet, want direct daarna scoorde Brom de gelijkmaker (11). De doelpunten volgden elkaar hierna in eexx snel tempo op. Eerst trof een schot van Mooi en-aar doel (21), waarna Donker van V.V.A. het antwoord onmiddellijk klaar had. Hoewel Corbeth H.F.C. voor de derde maal de leiding gaf, slaagde V.V.A. er nog voor de rust een voorsprong te behalen. Brom en Donker scoorden ieder eenmaal (34). In de tweede helft was H.F.C. iets ster ker. Toch had een snelle aanval .van V.V.A. tot gevolg dat de gasten door Brom de stand op drie-vijf wisten te bx-engen. H.F.C. kwam hierna nog even opzetten en tien minuten voor tijd slaagde Hein Winter er in de eindstand op vier-vijf te brengen. Van onze sportredacteur) TTerleden week hebben wij tl voorgerekend dat wij namen slechts een v voorbeeld voor RCH, indien zij het kampioenschap in de eerste klasse A zou behalen, het voetbalseizoen op vijf Juli ten eincle zou zijn. Wij zeiden daar nadrukkelijk bij dat bij het bepalen van die datum alleen rekening was gehouden met de competitiewedstrijden, de kampioenswed strijden en twee vrije Zondagen in verband met interlandwedstrijden. En niet met. eventuele beslissingswedstrijden en verdere afkeuringen van velden door mist, regen of vorst. Enu weet het, Zondag is opnieuw het gehele programma verschoven naar Zondag aanstaande. En dus kunnen wij bij de reeds bepaalde datum netjes zeven dagen optellen, waarna wij op twaalf Juli terecht komen. Pas dan kunnen de voetballers aan rust of aan de zomer sporten gaan denken. Op het commentaar dat wij verleden week gaven over de beslissing van de competitieleider van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, hebben wij nog al enige reacties gehad. Reacties van mensen die ons volkomen gelijk gaven en instemden met ons devies „Spelen wat gespeeld kan worden", maar ook reacties van mensen die allerhande bezwaren naar voren brachten. Zoals bij voorbeeld het bezwaar dat bij het gedeeltelijk doorgaan van het programma sommige vex-enigingen enige wedstrijden achter zouden komen met het gevolg dat die verenigingen nooit hun definitieve stand op de ranglijst zouden kunnen bepalen. Wij kunnen daarop maar één commentaar geven: onaangenaam voor die verenigingen, maar niets aan te doen. Een Zondag met goed weer stil zitten is voor een voetballer ook zo prettig xxiet. Vooral niet bij de wetenschap dat hij straks in Juni en Juli in de warmte de kleuren van zijn club moet verdedigen. Wij hebben eens nagegaan welke weersvoorspellingen er voor die beide maanden worden gegeven. Hier volgt de letterlijke voorspelling, opgemaakt volgens een periodiek systeem der temperatuui-svex-anderingen. Voor Juni: Deze maand wordt veel warmer dan Mei en vrij veel warmer dan normaal. De eerste dagen loopt bij goed weer de temperatuur flink op: 13 vrij wax-m; 4 en 5 mooie warme dagen, evenals 9 en 10; 11: afgekoeld; 12 en 13 koel; 14: temperatuur stijgt weer, er volgen vier vrij warme, mooie dagen. Van 2024 temperatuur- inzinking, daarna tot het einde der inaand vrij warm weer, vooral op 27 Juni. Voor Juli geeft de voorspelling een goede zomermaand, met warme, zeer warme en droge dagen. Voorspellingen zeggen ons uiteraard niets, doch het is wel eigen aardig dat diezelfde weersvoorspelling voor 17, 18 en 19 Januax-i gaf: drie dagen zacht weer. Maar ook zonder deze misschien voorbarige voorspelling kunnen wij wel zeg gen dat de maanden Juni en Juli geen maanden zijn om voetbal en zeker niet om belangrijk voetbal zoals aan het einde van' elke competitie te spelen. En, loopt het met het weer nog een paar weken tegen, wel dan wordt het in plaats van een gesloten seizoen, een aaneengesloten seizoen. Want u weet ook wel dat begin Augustus de vex-enigingen weer met de training voor het komende seizoen beginnen en half Augustus met het spelen van tournooien en vriendschappelijke wedstrijden. Wij kunnen na dit alles dan ook niet anders doen dan opnieuw de beslissing van de K.N.V.B. veroordelen en ons houden bij het devies evenals de onderafdeling Haarlem van de K.N.V.B., de vroegere Haarlemse Voetbalbond, dat gelukkig doet Spelen wat gespeeld kan worden. En vooral als de terreinen in een uitstekende staat zijn als Zondag het geval was. Alleen dat kan de competitie op een redelijk tijdstip doen eindigen. COOQOOOCOOOOCOOOOOOOOCOCOOOCXXaOOOOOOOOCXXOCOOCClOC Zaterdag 17 Januari werd in Utrecht een bestuursvergadering gehouden van de KNVB., die voor de laatste maal werd voorgezeten door de heer K. J. J. Lotsy^ Aan het einde van de bestuursvergadering heeft de tweede voorzitter, ir. H. F. Hop- ster, de heer Lotsy bedankt voor zijn pret tige leiding in de bestuux-svergaderingen, waarin altijd een vriendschappelijke geest heeft geheerst. Na afloop verzamelden de bestuursleden en hun echtgenoten zich aan een maaltijd in hotel „Pays-Bas". Eerste divisie: ArsenalWolverhampton Wanderers 5—3; Blackpool—Aston Villa 1—1; Cardiff City—Tottenham Hotspur 0—0; Charlton Athletic—Sheffield Wednesday 30; ChelseaBolton Wanderers 10; Derby County—Sunderland 3—1; Liverpool—Man chester City 01; Manchester United Portsmouth 10; MiddlesbroughStoke City 00; Newcastle UnitedBurnley 00; West Bromwich AlbionPreston North End 21. Zafèr dagvoetbal De voetbal is in de Zaterdagmiddag- competitie weer gaan rollen. IJmuiden speelde tegen SSVU en wist door een drie-twee overwinning de positie op de ranglijst niet weinig te verbeteren. Voor rust nam IJmuiden door Luppens een een-nul voorspx-ong, waarna in de tweede helft Vooys met twee goede doelpunten de score tot drie-nul verhoogde. Toen dacht IJmuiden er wel wat makkelijk over zodat SSVU tot drie-twee kon inlopen. Maar ver der liet IJmuiden het niet komen. Voorts won Huizen met drie-nul van Zuidvogels in de derde klasse. In de vierde klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. Zandvoortmeeuwen behaalde een nuttige viex--twee overwin ning op UPTTS. De Zandvoorters hebben thans een voorsprong van drie punten op VEW, de andere candidaat voor de on derste plaats. ADVERTENTIE Van „luchtjes" gesproken... niemand hoeft zich meer te ergeren aan de lucht van tabaksrook of een nasmeulende sigaar of cigaret. Air-Wick met het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyl neemt alle luchtjes weg. air-wick '°OR mensenEEN FlJN£NEUS 952 In uitstekende vorm verscheen Kees Broekman tijdens de internationale schaats wedstrijden in Oslo aan de start. En Broekman heeft zich volkomen gegeven. Het begon al met de 1500 metex-, die hij in 2 minuten 21.2 seconden aflegde onder om standigheden, die niet zo gunstig waren als waaronder zijn concurrent Roald Aas reed. Roald Aas noteex-de 2 minuten 17.1 seconden, een nieuw baanrecord, dat tot nu toe op naam storxd van Harald Haraldsen. De grote rivaal van Kees Broekman bij deze wedstrijden was evenwel niet Roald Aas, al eindigde de laatste op de tweede plaats in het algemeen klassement, maar Finn Hodt, de man die de meeste Noren hebben getipt als aanstaand kampioen van hun land. Finn Hodt verraste met eexx_ voortreffelijke 1500 meter. Zijn tijd van 2 minuten 20,5 seconden betekende een nieuw persooixlijk record. Zo moest de 10.000 meter de beslissing brengen. Tegen Klaas Schenk, die zich met de Nederland se rijders in Oslo bevond., vex-klaax-de In de duinen van Ovcrveen, bij „Kraantje Lek" is Zondagmiddag een Cyclecross ge houden, georganiseerd door de H.S.V. „De Kampioen". Ónze foto geeft een moment uit deze Cross weer: Voorop A. van 't Hof, die winnaar werd, gevolgd door P. van Roon. De nationale Cycle Cross van de Haarlemse Sportvereniging „De Kampioen" had Zondag een bijzonder tintje. Het was namelijk voor de vijfde maal dat de Haarlemse Wielrenclub een dergelijk wielerfestijn organiseerde en voor deze loop-fiets-klim-race bestond ditmaal zeer grote belangstelling. Op het daarvoor bijzonder geschikte par cours in de duinen bij „Kraantje Lek" sloegen duizexxden toeschouwers het zwoegen van 120 renners gade. Aan een dergelijke wieler-race worden zwax-e eisen gesteld. Het zijn niet alleen de rennerskwaliteiten alléén die hier de door slag geven. In het mulle zand, met de hoge duintoppen, kwam van fietsen in de regel niets, de renners moesten zich dikwijls met hun karretje onder de arm of op de nek door allerlei moeilijkheden heen worstelen. Op het harde pad langs de Zanderijvaart en de harde weg langs het CIOS instituut ging het natuurlek heel wat beter. Het had voor de cycle cross- specialist Gerrit Voorting misschien een jubileum zege kunnen worden. Reeds viermaal had deze gewonnen in deze ongemeen zware race, maar moest ditmaal wegens een lich te voetblessui'e vaix deelname afzien. On der de 120 renners waren divex-se renners met x~eputatie. Hein van Bx'eenen, André de Korver, Pasty Willekes, de gebroeders Voorting, Arend van 't Hof, Piet van Roon en A ad Van der Voort. Moeilijkheden Reeds in de eerste ronde deden de moei lijkheden zich geducht voelen en in de voorste gelederen werd al verwoed ge streden om de beste posities. Arend van 't Hof leidde toen een groepje van vier reixners waarin we Hofland, A. Voorting en Aad van der Voort zagen, maar in de tweede ronde had Van 't Hof een kleine vooi'sprong genomen. Hij werd gevolgd door Piet va.n Roon. De kopgroep werd gevormd door de renners Van der Voort, Hofland, Adr. Voorting en Patsy Willekes en in deze volgorde bleef de strijd voortduren. André de Korver en de jeugdige Wuur- man wisten zich bij de kopgroep te voegen in de volgende ronden, maar Van Breenen scheen het tempo niet zo best meer te kun nen volgen. Ook Adri Voorting zakte af. Van der Voort kreeg in de vijfde ronde bandenpech en zakte van de dexde naar de vijfde plaats, maar kon zich later weer herstellen. In de voorlaatste ronde deed Piet van Roon een wanhopige poging om zijn ach terstand op Arend van 't Hof in te lopen. Hij scheen hierin aanvankelijk te zullen slagen maar in de laatste ronde bleek Van 't Hof toch over de laixgste adem te be schikken en wist z'n voorsprong on z'n concurrent weer iets te vergroten om ten slotte in de fraaie tijd van 1 xxxxr 8 min. en 41 sec. te winnen. Tweede werd Piet van Roon in 1 uur .9 min. 28 sec. Met weinig verschil vóór A. v. d. Voort wist Hofland uit Beverwijk de eervolle derde plaats te bezetten in dit zware rennersveld in 1 uur 12 min. en 26 sec. Vierde werd A. v. d. Voox-t uit 's-Gravenzande, 1.12.40; vijfde Pa.tsy Wil- leskes van De Germaan uit Amsterdam, 1.12.48; zesde H. v. Dorresteyn van Tempo uit Soest; zevende J. Wuurman van Olym- pia uit Amsterdam; achtste G. Janbroers van De Germaan uit Amstex-dam; negende W. Voorting van De Kampioen uit Haar lem en tiende A. de Korver van Feyenoord uit Rotterdam. Van Breenen bezette de vijfentwintigste plaats bij de zesendertig renners die de eindstreep bereikten. De verexxigingsprijs was voor „De Kampioen" die weer voor een zeer goede organisatie zorgde. Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de Amsterdamse Turnbond wor den er op Zondag 1 Februari ixx de Turn- lxal in Amsterdam wedstrijden gehouden, waaraan vijftien verenigingen uit Amster dam cn omstreken deelnemen. Als speciaal nummer van het program ma zijn er de oefeningen op de lange mat, die gedemonstreerd zullen worden door BATO (Haarlem), K.D.O. en Simson. MARJORIE JACKSON IN VORM. Bij de Australische athletiekkampioenschappen in Sydney heeft Marjorie Jackson de finale van de 100 yards gewonnen in de zeer snelle tijd van 10,5 seconden. Zij bleef hiermede slechts 0,1 seconde boven het op haar naam staande wereldrecord op deze afstand. Broekman: „Zet het schema maar op 17 minuten en 2 seconden". Dit betekende ronden tijden van 41 seconden. En inderdaad, Broekman vertrok zeer snel en liet zijn tegenstander, Anton Huis kes al spoedig in de steek. Huiskes had om een schema van 17 min. 30 seconden ver zocht en hij hield zich daar precies aan. Al spoedig had Huiskes een achterstand van 100 meter, maar Broekman had op de helft van de afstand gevoeld, dat hij te snel was begonnen. Toen ging hij rondjes van 42 seconden draaien. Huiskes, die hem ook op de eerste dag, tijdens de 5000 me ter voox-treffelijk partij had gegeven, had zijn krachten beter verdeeld. Broekman eerste Zijn acht ex-stand werd voortdurend kleiner, zodat Broekman gedwongen was zijn i.exnpo weer te verhogen en rondjes van 41 seconden te rijden. Met een ver schil van 2,5 seconde ging Broekman als eerste door de finish. In deze race heeft ook Huiskes getooxxd zich in prima vorm te bevinden. Op de lange afstanden, de 5000 en 30.000 meter zijn de beide Nederlanders op het ogeix- blik heer en meester in de internationale schaatsenrijdersklasse. De zestienduizend toeschouwers, onder wie zich kroonprins Olav en prins Harald bevonden, juichten het prachtige x-ijden van onze landgenoten hartelijk toe. Finn Hodt reed met Knut Johannesen als laatste paar. Maar de Noor liet een tijd voor zich afdrukken, welke ruim een hal ve minuut hoger lag dan die van Kees Broekman. Wim van der Voort reed een goede 1500 meter, maaar kon met 2 minuten 19,9 se conden niet verder dan de tweede plaats op deze afstand komen. Uitslagen 1500 meter: 1. Roald Aas, 2 minuten 17,1 seconde; 2. Wim van der Voort; 3. Finn Hodt; 4. Kees Bx-oekman; 17. Anton Huis kes; 30. Gerard Maarse; 32. Egbert van 't Oever. 5000 meter: 1. Broekman 8.32,3: 2. Huis kes 8.35,5; 3. Asplund 8.39,2; 4. Aas 8.41,7; 5. Haugli 8.44,9; 19. Wim van der Voort 8 min. 59,5; 28. Gerard Maarse 9 min. 10 sec. 10.000 meter: 1. Kees Broekman, 17 mi nuten 16,7 seconden; 2. Anton Huiskes; 3. Carl Ei-ik Asplund;. 6. Finn Hodt. Eindklassement: 1. Kees Broekman; 2. Roald Aas; 3. Finn Hodt; 4. Anion Huis kes. De H.V.B. deed er goed aan het program ma voor Zaterdag en Zondag niet in z'n ge heel af te gelasten, want het bleek dat vele velden uitstekend bespeelbaar waren. Een prachtige voetbal-Zondag is het tenslotte geworden, waarop vrijwel het gehele uitge breide programma kon worden afgewerkt. De strijd om het kampioenschap is in alle hevigheid ontbrand. De grote strijd in de eerste klasse tussen Waterloo en VVD, bracht een overwinning voor Waterloo. Deze zege kwam niet helemaal onverwacht. Met niet minder dan zestwee verloren de Droste- spelers. Ook N.A.S., dat zo langzamerhand een der ernstigste concurrenten is gaan wor den, schoot met scherp, want het stuurde R-C.H. 4 met zeventwee naar huis. Haarlem 3 A klopte voorts Spaarndam met tweenu! en VI. Vogels won van D. S. K. met drieéén. De stand is Waterloo 9 15 EDO 3 9 8 VVD 10 14 BSM 9 7 NAC 8 11 DSK 10 7 VI. Vogels 8 10 H.'stede 9 6 Haarlem 3A 8 9 Sp.dam 9 6 IEV 7 8 RCH 4 9 5 EDO 5 wint weer In 1 B heeft EDO 5 weer voor een goede overwinning gezorgd. HBC 3 werd met vier den teruggezonden en ook Beverwijk 2 kon de volle buit bemachtigen ten koste van DIO 2. Voorts won RCH 5 bij ADO 2 met twee - één. Dat WH de belangrijke wedstrijd tegen Vogelenzang in 2 A zou winnen zullen velen verwacht hebben, maar dat het op een débacle voor Vogelenzang zou uitlopen was toch wel enigszins buiten de begroting. Wanneer een club met achtnul verliest in een sti ijd waarbij de bovenste plaats de in zet vormt, dan moet er wel heel veel aan -Ie vorm gemankeerd hebben. De kampioens kans van WH werd niet weinig verbeterd door de vier—drie nederlaag van Geel Wit tegen Hoofddorpse Boys. DSB verrichtte een goede prestatie om van Nieuw Vennep met drie—één te winnen, terwijl SVY met Spaar- nestad de puntjes deelde (11). Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van Fanny Blankex-s-Koen ook in het komende seizoen weer aan athletiek- wedstrijden deel te nemen. Zij is reeds met de wintertraining begonnen en, naar zij ons mededeelde, wil zij zich voor de zomex-maanden specialiseren op de num mers 80 meter horden en vèrspringen- f,

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5