Rossolimo won met halve punt voorsprong op 0'Kelly Bloemendaalse hockeyteams Huis vol mysterie 4 HHC'er JOLE naar de „Cincinnati Reds"? Duitse hengst wint de bcflClCllclctl uC OTJCFZVlTlTlinfg Prix d'Amérique Courses in Hilversum Eén doelpunt bij BMHC-Hilversum Verdiende zege van Aurora op Haarlem DAW was sterker dan HPC: 4-3 MAANDAG 19 JANUARI 1953 Hoogovenschaak to u mooi Cricket P. Sanders Sr. overleden iaardens port 1-111 1 A utomobilisme Route Tulpenrallye 1953 Biljarten G. Duin werd kampioen tweede klas libre Hockey-uitslagen I V oor de kinderen De korfbalcompetitie Korfbal-uitslagen FEUILLETON door Jane England Waterpolo Voetbal HVB-uitsIagen (Van onze schaakmedewerker T. D. v. Scheltinga) Weer behoort het Hoogovenschaaktournooi voor een jaar tot het verleden en met het resultaat, dat Rossolimo behaalde, kan niet alleen hij maar kunnen ook de ..sup porters" van de verschillende meesters tevreden zijn: de sterkste uit deze groep heeft gewonnen, al was niet iedereen begiftigd met de „veine", die de donkere Fransman in dit tournooi zozeer meezat. De 10e ronde zou men de ronde der „zit- tenblijvers" kunnen noemen, want geen der partijen kwam voor de 40e zet ten einde. Daar er echter met het oog op de laatste ronde, die Zondag al om 10 uur zou beginnen, doorgespeeld moest worden, ging men „rustig" verder en nadat Rosso limo Van Scheltinga had verslagen en O'Kelly Bouwmeester versloeg, \ekcn de eerste twee plaatsen wel zeker. Dr. Euwe verbeterde zijn positie door Trott te slaan en Donner deelde de eer met Füster, net als Toran en Cortlever. Kramer tenslotte bedwong Hcidenfeld en zo ging de laatste ronde in met Rossolimo nog steeds aan de spits, waar hij zich op overtuigende wijze wist te handhaven door Heidenfeld in een Hollandse partij te slaan. De tweede prijswinnaar O'Kelly verloor op verrassende wijze van Donner. Het was een Konings Indiër, een opening, die in dit tournooi al vele malen werd gespeeld. Donner slaagde er in de dame vleugels vast te zetten om vervolgens in het cen trum door te breken en zette door een actie langs de e-lijn de witte stukken vrij wel pat. Doordat Euwe en Kramer remise speel den bleven zij samen net een half punt bij de tweede prijswinnaar ten achter, maar kwamen gelijk met Donner, waarbij Toran zich eveneens voegde door Van Scheltinga in een fraai gevoerde koningsaanval te slaan. Zo eindigden deze vier spelers dus tezamen op de derde plaats. Cortlever en Bouwmeester deelden de punten ook broederlijk en Füster wist ten slotte Trott tot overgave te dwingen. De eindstand is: 1. Rossolimo 9 p.; 2. O'Kelly 7V2 p.; 3 t/m 6. Donner, Dr. Euwe, Kramer en Toran, ieder 7 p.; 7. Füster 6 p.; 8. v. Scheltinga 5V2 p.; 9 en 10. Bouw meester en Cortlever, ieder 4 p.; 11 en 12. Heidenfeld en Trott, ieder 1 p. In de hoofdgroep dames werd mej. Bus- sers (België) nummer één; mevr. Fenny Heemskerk bezette de tweede plaats. De Hoofdgroep in de tienkamp werd gewonnen door de heren Donk en Kloeger, elk met 6% p. In de internationale jeugdgroep werd winnaar de Duitser Heilemann. De mogelijkheid bestaat dat de bekende Haarlemse honkballer Martin Jolc, korte stop van II.H.C. in het komende seizoen voor de „Cincinnati Reds" in de Verenigde Staten zal gaan spelen. Onderhandelingen zijn gaande. Do Cincinnatie Reds hebben het plan om de tweeëntwintig jarige honkballer, Hie gedurende vier jaar voor de Haarlemse Honkbal Club uitkomt, te laten overko men. Waarnemers hebben in Cincinnati ge rapporteerd dat Jole over een krachtige slag beschikt en dat hem ongetwijfeld een kans dient te worden gegeven zich te kwa lificeren voor het team van de Cincinnati Reds. In de leeftijd van 59 jaar is Zaterdag in Amsterdam plotseling overleden de oud-speler van ACC, de heer P. Sanders Sr., vader van de fastbowler van ACC, Piet Sanders Jr. De heer P. Sanders leerde het cricket bij de Haarlemse cricketclub „Haarlem", doch werd jaren later lid van ACC in Amster dam. In deze vereniging was hij jaren lang een befaamd freehitter en een gevreesd bowler. In 1942 nam de heer Sanders afscheid van cricket. Hij scoorde 1743 runs in de eerste klasse van de NCB in 117 innings. Zijn hoogste score bedroeg 110 not out. Voorts staan 132 wickets op zijn naam. De beste prestatie als bowler verrichtte hij in het seizoen 1931 toen hij tegen Excel sior 10 voor 38 bowlde in één innings. Op de baan van Vincennes bij Parijs werd Zondag de grote draverij om de Prix d'Amérique gehouden. Aan deze draverij, die op een drassige zware baan werd ge houden over een afstand van 2600 meter, namen dertien paarden deel. Voor de der tigduizend toeschouwers op de tribune was de overwinning van de Duitse hengst Per mit een verrassing, want men had over het algemeen op een strijd tussen de Franse en Italiaanse paarden gerekend. Permit, die 105/10 stond genoteerd in deze race, waarvoor een totaalbedrag van 10 millioen francs beschikbaar was gesteld, werd gereden door zijn eigenaar-trainer Walter Heitmann. Favoriet waren Cancan- nière en Cyrano 2, de nummers een en twee van het vorig jaar. Cancannière moest als „titelhouder" de andere paarden 25 meter voorgift geven en moest dus een af stand van 2625 meter lopen. Deze handicap was te veel voor de Franse favoriet en Cancannière eindigde als derde in een foto finish met Egan Hanover. Bij de start bleef Nibble Spencer staan en Scotch Thistle maakte even later een fout, waardoor het paard kansloos was. Het Italiaanse paard Thryhussey. met op de sulky Zamboni, nam de leiding en na 500 meter was de situatie: op kop Tryhus- sey. gevolgd door Cabailero 2, Cyrano 2, Egan Hanover en Permit. Halverwege was de volgorde in de kop van het veld niets veranderd, met dat verschil, dat Permit naar de derde plaats was doorgedrongen en dat Cancannière bewees dat 25 meter han dicap voor een werkelijk groot paard niet onoverkomelijk is. Thryhussey bleef zich vooraan hand haven, maar Permit was bij de laatste bocht ook Cabailero 2 voorbij en zette nu de strijd in om de leiding. Bij het ingaan van het laatste rechte einde slaagde Permit er inderdaad in Tryhussey te passeren en met vijf lengten voorsprong ging Heitmann met zijn combinatie als winnaar over de eindstreep. De tijd van de winnaar bedroeg 3 min. 36,4 sec., kilometertijd 1.23.3. Tweede werd Tryhussey in 3.36.9; derde Cancannière (berijder Chyriacos) in 3.37.6. De uitslagen vair de Zondag gehouden draverijen in Hilversum luiden: Cancannièreprijs (afstand 1960 m.1: 1. Quita Hanover 1.36.4; 2. Paul A 1.33.5; 3. Quita Scott 1.35.2. W. f2.20, P. f 1,40, f2,60, fl,60, K. f7, C. f 12,20. Hitsongprijs (afstand 2340 m.): 1. Pieter D 1,33; Prins Gregor 1.35.2; 3. Nora B 1.34.6. W. f4,10, P. f 1,60, f 1,60, f 1,90, K. f 10,30, C. f5,10. Frances biilwarkprijs (afstand 1880 m.). Finale: 1. Olympus 1.28.9; 2. Peter Karnac 1.28.9; 3. Ostrogatta K 1.29. W. f2,20, P. f 1,30, f 1,70, f2,30, K. f3,30, C. f4.30. Permit le afd. prijs (afstand 1960 m.): 1. Lion 1.26.2; 2. King Spencer 1.27.6; 3. Kondor 1.28.6. W. f 1,50, P. f 3,10, f 1,20, f 1,20, K. f3,80, C. f4.90. Egan Hanoverprijs (afstand 1960 m.>: 1. Madame B 1.23.1; 2. Nellie Gregor 1.26.1; 3. Don Frisco 1.25. W. f3,60. P. f 1,40. f 1.30, K. f2,80, C. f5,30. Totale omzet f77.999,50. Zowel de dames als de heren van de Bloemendaalse eerste klasseploegen van de vereni gingen B.D H.C. en B-M.H.C- hebben Zondag door een overwinning van één—nul op de gasten, respectievelijk Rood Wit en Hilversum, beide winstpunten kunnen behalen. Op het veldencomplex achter „Zomerzorg" in Bloemendaal werden niet minder dan twaalf wedstrijden gespeeld. Ook elders in deze omgeving, in Zandvoort, in Beverwijk, in Velsen, op de terreinen aan de Donkerelaan te Bloemendaal en in het Heemsteeds Sportpark werden zo goed als alle wedstrijden gespeeld, waardoor een bijna volledig hockey- comprtitieprogramma kon worden afgewerkt. drietwee van BNC, nadat de stand met rust iiug gelijk: was (éénéén). Strawberries ging met tien spelers op be zoek bij HHIJC II, dat met drie—één won. In de promotieklasse C deelden BMHC II en Zandvoort in Bloemendaal de punten. D. Hoedemaker heeft met zijn debuut in het eerste elftal van BMHC de keuze van de elftalcommissie bevestigd. Hij maakte zes minuten voor de rust het enige geldige doel punt, dat in de wedstrijd tussen BMHC en Hilversum werd gescoord. Twee andere doel punten werden door scheidsrechter J. Me- rens wegens buitenspel afgekeurd. BMHC verdiende de leiding, die het in de eerste helft nam, wel. Het elftal was gedurende de meeste tijd van de wedstrijd in de aan val, al werd van dit overwicht niet steeds geprofiteerd. Het was merkbaar dat de ge dwongen rustperiode op beide partijen nog van invloed was. De Bloemendaalse voorhoede stak uit bo ven die van de tegenpartij, maar stuitte meestal bij de goed standhoudende verde diging vnn Hilversum. De in Bloemendaal gespeelde wedstrijd was een uitwedstrijd voor BMHC. De return match zal dus in Hilversum worden ge speeld. Togo en HHT.TC wonnen de wedstrijden tegen I.aren ('10) en Groen Geel (40). Amsterdam en Be Fair speelden niet. De stand luidt: HHIJC 8 14 Amsterdam 7 6 TOGO 8 13 Laren 8 5 BMHC 8 9 Groen Geel 8 4 Hilversum 9 9 Be Fair 8 4 Nederlaag van Rood Wit Met dezelfde cijfers, waarmede BMHC van Hilversum won, verloor Rood Wit van BDHC. Het winnende doelpunt werd in het laatste kwartier van de wedstrijd gemaakt door mejuffrouw Cl. Dekker. Bij beide elftallen deed zich de lange rustpauze door de niet bespeelbare velden wel heel erg voelen. Het krachtsverschil tussen de Bloemendaalse en Hccmstcedse dames was dan ook zeker niet zo groot als wel verondersteld werd. Het ge mis aan schotvaardigheid was een euvel, waaraan do voorhoedespeelsters van beide partijen leden. Do overige ontmoetingen in de westelijke eerste klasse dames werden niet gespeeld, uitgezonderd die tussen HHIJC en Gooi (uit slag 2—2). Hierdoor delen Gooi en BDHC nu de beide eerste plaatsen op de ranglijst, waarb" de Bloemendaalse vereniging echter een wedstrijd meer gespeeld heeft. De stand is: Gooi 8 5 3 0 13 22—12 BDHC 9 6 1 2 13 19— 9 HHT.TC 9 5 2 2 12 20—11 Re Fair 9 4 1 4 9 24—21 TOGO 9 3 1 5 7 10—15 Amsterdam 7 2 1 4 5 13—22 Rood Wit 7 1 2 4 4 6—12 Hilversum 8 1 1 6 3 5—16 Promotieklassen BMHC III heeft in de afdeling A de Over win ningenrecks voortgezet met de spelers van Ring Pass een nederlaag van tweenul toe te brengen. De ontmoeting tussen Tempo '34 en Alliance in de promotieklasse B was afgelast. De beide andere wedstrijden, waarin plaatselijke elf tallen in thuiswedstrijden uitkwamen, wer den door de gasten gewonnen. HBS verloor in een vrijwel gelijk opgaande strijd met Promotieklasse dames De wedstrijd van BDHC II tegen Togo II bracht voor rust al twee doelpunten van Haagse zijde, toen de gasten in de meerder heid waren. Na rust redde mejuffrouw M. van Galen de eer van de Bloemendaalse dames door een strafbully in te schieten. In dezelfde afdeling de promotieklasse A behaalde Alliance in het Heemsteeds Sport park een overwinning van vijfnul op Amersfoort. Voor de rust drukte Alliance de meerderheid al uit in twee doelpunten. De Heemsteedse doelpunten kwamen van de sticks van de dames J. Neelissen (2), T. Bouwman (2) en A. Olthoff. In Bloemendaal nam HBS de leiding in de wedstrijd tegen het met tien speelsters op gekomen Pinoké door mejuffrouw A. de Vries. De Amsterdamse hockeysters brach ten de stand nog voor rust op gelijke voet en scoorden daarna nog twee maal. De ontmoeting tussen Rood Wit II en Vic toria (één—drie) was de enige wedstrijd, die in de afdeling B doorgang vond. Omtrent de lustrum Tulpen-rallye, die de RAC-West van 27 April tot 2 Mei or ganiseert, vernemen wij. dat het rclge- ment eind Januari zal verschijnen. De startplaatsen zullen zijn: Bazel, Brussel, Den Haag, Hamburg, Londen. Pa rijs en Stuttgart. Van deze plaatsen uit voeren de „aanlooproutes", die variëren van 460 tot 530 kilometer, naar het con centratiepunt: Spa. In Spa begint de gemeenschappelijke, door alle deelnemers te volgen route via Luxemburg, Epinal, Belfort, Genève, Champagnole, Gerardmer, Saarbrücken, Luik, Roermond, Eindhoven en Breda naar Noordwijk aan Zee, waar de eerste deel nemers Woensdagochtend 29 April moeten binnenkomen. Het systeem van klassementsproeven en „speciale étappes" tijdens de ralley blijft gehandhaafd, zoals, gezien het grote succes daarvan, te verwachten was. De klassementsraces zullen worden ge houden op Koninginnedag op het circuit van Zandvoort. De uitslagen van de partijen, die Zaterdag en Zondag zijn gespeeld in het tournooi om het biljartkampioenschap tweede klasse libre „District Haarlem" luiden: D. J. Steenbergen 150 27 22 5.55 P. Slotemaker 84 27 11 3.11 H. v. Koersel 150 29 43 5.17 A. Timmer 131 29 19 4.51 P. Slotemaker 150 26 27 5.76 C. Schermerhorn85 26 19 3.26 J. Handgraaf 150 42 17 3.57 D. J. Steenbergen 150 42 22 3.57 A. Timmer 150 20 19 7.50 N. Broers 105 20 35 5.25 C. Schermerhorn 150 26 19 5.76 C. Duin 130 26 37 5.— Door deze resultaten kwam het kampioen- terecht bij de heer C. Duin. Aan het slot van het tournooi reikte de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer J. Doves, met een toepasselijk woord de prijzen uit: De eindstand is: C. Duin 1030 215 37 4.79 12 H. v. Koersel 926 215 43 4.30 10 A. Timmer961 190 27 5.05 8 D. J. Steenbergen 942 227 29 4.14 7 P. Slotemaker 939 200 28 4.69 6 N. Broers 838 216 35 3.87 6 J. Handgraaf922 208 33 4.43 5 C. Schermerhorn 842 217 28 3.88 2 Heren. Eerste klasse. West A: TOGO Laren 1—0; HHIJC—Groen Geel 4—0; BMHC Hilversum 10. West B: HDM—Victoria 3—1; Delftse Stud HGC II 2—1. Promotieklasse A: BMHC III—Ring Pass 2—0; HHIJC III—Aeolus 1—0. Promotieklasse B: HHIJC IIStrawber ries 3—1; HGC III—HDM II 0—2; HBS— BNC 2—3. Promotieklasse C: BMHC IIZandvoort 1—1; VoordaanIjsvogels afg.; Laren II— Amsterdam II 11. Dames. Eerste klasse. Westen: BDHC— Rood Wit 1—0; HHIJC—Gooi 2—2. Promotieklasse A: BDHC III—TOGO II 12; AllianceAmersfoort 50; HBS Pinoké 1—3. Promotieklasse B: Rood Wit IIVictoria 13; KievitenLeonidas 81. Tweede klasse A: ZandvoortHGC 30; IIHIJC III—Groen Geel 0—7. Ja, toen de jongens uit school kwamen, keken ze erg op, toen oom Tripje hun het slechte nieuws over Pilon vertelde. „Wat akelig voor die arme Pilon!", zeiden ze. Mogen we naar hem toe?" „Dat wou ik juist voorstellen", zei oom Tripje. „Vanavond, na het eten, moesten jullie hem maar gauw gaan bezoeken!" En zo gebeurde het. De jongens hadden bijna geen geduld onder het eten, maar oom Tripje zei, dat ze toch niet eerder naar het ziekenhuis konden, omdat het bezoekuur pas om zeven uur begon. Toen het zover was, spoedden ze zich naar het ziekenhuis. Eigenlijk zagen ze er wel een beetje tegen op, dat gebouw binnen te gaan; ze vonden een ziekenhuis niet zo gezellig, het rook er zo naar allerlei dokters dingen. Maar toen wees men hun het zaaltje, waar ze Pilon vonden in een helder wit bed; zijn arm lag in het verband. „Hallo, jongens", zei Pilon verheugd, toen hij hen zag binnenkomen. „Wat jijn, dat jullie me komt opzoeken!" „Dag Pilon!", zeiden ze. „Hoe gaat het er nu mee?" „O, het gaat wel weer, hoor", lachte Pilon. „Het ergste is achter de rug. Ik voel al bijna geen pijn meer!" Toen gaven ze Pilon de bloemen en de zak met fruit, die tante Liezebertha hun had meegegeven. Dat vond Pilon heel lief. De K.N.K.B. had het juist gezien om liet programma voor Zondag niet in zijn geheel af te gelasten, want in Haarlem waren alle velden uitstekend bespeelbaar. Er waren overigens nogal wat verrassonde uitslagen, want de veertien-twee nederla-ag van Oos terkwartier tegen Roda was abnormaal. Min of meer verrassend was ook de zes twee zege van Aurora op Haarlem. Een door invallers(sters) verzwakt Sport Ver cent verloor voorts met vijf-vier van Indo. Tenslotte moest Watervliet 2 met vier-drie de meerderheid van Groen Geel 3 erken nen. KORFBAL I Roda heeft geen twijfel laten bestaan wie na Archipel de sterkste tweede klasser is. Jammer dat de Haarlemmers met één speelster tekort in het veld verschenen. Tot de rust gaf het incomplete twaalftal nog aardig partij, want toon kon de thuis club slechts een drie-nul voorsprong ne- men.Want pas na de thee kwam de débacle: de Zaan.se ploeg schoot toen raak en toen de arbiter voor de laatste maal floot, was de stand veertien-twee. De Haarlemse tegenpunten werden gescoord door Drog- trop. Zege van Aurora Aurora I behaalde een verdiende over winning op Haarlem, dat in tempo tekort schoot en vooral in de eerste helft te zelf bewust speelde. Er werd van „Haarlem"- zijde ook te slap verdedigd en reeds in de eerste tien minuten strafte C. van Dijk dit af door het scoren van twee zuivere doel punten. Ook hierna bleef Aurora domine ren en pas nadat G. Deen de stand op drie nul had gebracht, kon T. Klasen een tegen- Sunt scoren (1-3). Verder liet Aurora de harlem-ploeg niet komen, want B. Uljee en B. Verbeek hadden betrekkelijk weinig moeite de voorsprong tot vijf-een te ver groten. Mej. H. Gottmer had tenslotte nog voor de rust voor Haarlem het laatste woord (5-2). Na de rust speelde Haarlem minder slecht dan daarvoor en zodoende onderging de stand weinig verandering. De Aurora- speler Van Dijk scoorde nog zijn derde doelpunt (6-2). Met welke stand tevens het einde kwam. Gehavende Sport Vereent Sport Vereent had invallers(sters) voor de heren Schinkel, Fortgens en mevrouw Klaver. Wanneer de thuisclub volledig was eeweest, had het zeker niet van Indo ver loren. De thuisclub had na het beginsignaal vrij spoedig succes door mevrouw Ritsburg, die een keurig doelpunt van achter de paal scoorde. Doch Indo werd daarna sterker. Speler Kuyl scoorde de gelijkmaker (1-1). Na de vakverwisseling was Indo de betere ploeg en speler Schoordijk gaf Indo een drie-een voorsprong. Na de rust deed de ihuiselubg het nog het minst slecht. Speler H. Uljee 2kon na aardig combinatiespel met H. van Asselt de achterstand tot drie- twee verkleinen. Kort hierop kende arbiter H. Arcnds aan Sport Vereent een strafworp toe, die door Van Asselt in een doelpunt werd omgezet (3-3). De gevaarlijke Indo speler Kuyl kwam daarna weer in de aan val en met sublieme schoten had Indo spoe dig opnieuw een voorsprong van twee doel punten (3-5). In de laatste minuut redu ceerde W. Sterk deze stand tot vier-vijf. De stand luidt: gesp. pnt. Haarlem 10 13 Indo 8 12 Animo Ready6 11 Aurora 8 9 Z. K. C7 8 Holver 8 8 Sport Vereent9 8 Victoria9 5 K. V. H5 0 Zaandam-Zuid 6 0») 2 verliespunten in -mindering. Watervliet 2 had een slechte dag: het verloor met vier-drie van Groen Geel 3. De spelers H. Mol (2 x) en Allan namen de doelpunten voor hun rekening. Bij de rust stand was een zege voor de Hoogovenclub nog mogelijk, maar toen Groen' Geel daar op de stand op vier-twee bracht, was een kans op een overwinning voor de thuisclub verkeken. K. N. K. B. Eerste klasse Z.H.: GymnasiastenOns Eibernest 2-9. Tweede klasse A: RodaOosterkwartier 14-2. Derde klasse B: Sport VereentIndo 4-5, HaarlemAurora 2-6. Reserve derde klasse A: Watervliet 2 Groen Geel 3 3-4. H. K. B. Eerste klasse: Oosterkwartier 3—Nieuw Flora 2 6-1, Nieuw Flora ISport Ver eent 2 11-0. Tweede klasse: Animo Ready 2Nieuw Flora 3 12-1, Oosthoek 2Haarlem 3 6-0. Derde klasse A: Oosterkwartier 5Haar lem 5 10-2, Z.K.C. ISport Vereent 3 1-4. Derde klasse B: Oosthoek 4D.S.V. 2 2-1, Aurora 4Nieuw Flora 4 1-2, Z.K.C.Oos terkwartier 4 2-10. GEEN KAMPIOENSCHAP TWEEDE KLASSE 47/2. Voor het biljartkampioen schap van Nederland tweede klasse groot biljart 47/2 heeft zich geen vereniging aan gemeld, die bereid is de organisatie op zich te nemen. De KNBB heeft thans besloten, ook al omdat in de voorwedstrijden zeer zwak is gespeeld, dit kampioenschap niet door te laten gaan. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Bontgevoerde Handschoenen 25) „Hallo", zei Johrmie. „Eindelijk! Waar om moet je je met dat overdreven vrouw mens ophouden? Met wie denk je dat ze hier kwam? Met de directeur van de plaat selijke bank. Waarschijnlijk heeft hij haar intussen precies op de hoogte gesteld, dat ik enkele dubbeltjes debet sta". Constance moest bij het woord bank directeur opeens aan mevrouw Finchams brief denken, welke haar in staat stelde bij de bank informaties in te winnen. Ik ga het morgen onmiddellijk doen, besloot Constance, vóórdat ze zich weer gezond verklaart en zelf weer alles ter hand gaat nemen. „We moeten wat eten", zei Neill „ik ga eens even met Markham praten". „Op uw gezondheid", zei Johrmie, ter wijl hij Constance een glas overhandigde. „Ook op de uwe", antwoordde Con stance. Ze voelde zich vrolijk en er was een druk van haar afgevallen. Ze wilde op dat moment niet meer aan mevrouw Fin- cham en het sombere huis denken. Morgen zou ze wel weer verder zien. HOOFDSTUK 8 „Heb je je geamuseerd?" vroeg Neill, toen ze huiswaarts reden. Constance knik te slaperig. Ze had zich inderdaad goed vermaakt, maar ze was te slaperig om op dit moment erg enthousiast te doen. Er waren allerlei merkwaardige dingen te ob serveren geweest, kleine speldeprikken over en weer, waarover ze morgen wel eens rustig na zou denken. Zowel over Phipps als Johnnie zou ze moeten naden kenEr hing een bepaalde „sfeer" om deze figuren. Ook in de donkere auto, was er een be paalde sfeer tijdens de terugrit. Fiona was hiervan de oorzaak. Ze had zich zwijgend teruggetrokken op de achterbank en zat in elkaar gedoken als een ongelukkig vo geltje. Op Neill's vriendelijk bedoelde op merkingen antwoordde ze nauwelijks. Een intens gevoel van jalouzie had zich van Fiona meester gemaakt. Haar jaloezie ten opzichte van Barbara Reid was slechts oppervlakkig geweest. Ze had nooit het ge voel gehad, dat Neill zich wérkelijk voor deze onbeduidende jonge vrouw interes seerde. Barbara was bovendien veel te oud, oordeelde ze met jeugdige wreedheid. Het enige waarom ze Barbara benijdde, was de vrijheid, die deze genoot om te doen en te laten wat ze wilde. Maar Constance was héél iets anders! Iederéén zou verliefd kunnen worden op Constance! Neill noemde haar al Con en deed alsof ze helemaal tot hun groepje be hoordeEn wat nog erger was: Hij Voor de centrale wintercompetitie was HPC Zaterdagavond in het Sportfondsenbad de gastheer van DAW. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd waarin de gasten na de rust een achterstand van tweeéén wisten om te zetten in een vier—drie over winning.. Bouman wist de HPC'ers de leiding te bezorgen. Na keurig opzwemmen en afgeven van Tje.bbes scoorde Geurtsen het-tweede doelpunt. Hierna boekte DAW succes door Van der Horst. Met twee—één ging de rust in. Na de hervatting was het initiatief in han den van de Alkmaarders. Nadat v. d. Horst eerst een gemakkelijke kans had gemist, deed hij het kort hierop beter en bracht de stand in evenwicht (2—2). Wederom gingen de Alkmaarders op het HPC-doel af en v. d. Horst bezorgde met een doorslagbal DAW Wederom de leiding. HPC gaf zich echter nog niet gewonnen en Pronk maakte gelijk. Tenslotte wist v. d. Horst voor DAW het winnende doelpunt te scoren. De reserves van HPC moesten in de wed strijd tegen DWR het onderspit delven. Het werd drieeen. DWR-dames verloren Voor de eerste klasse dames werd de wed strijd DWR 1—DWT 1 gespeeld. DWR ver scheen met een zwakke ploeg, zodat DWT overwegend in de aanval was. Met rust had DWT een voorsprong van vijf—nul en het einde kwam met een achteen overwinning voor DWT. In de tweede klasse dames versloeg HVGB 2 HPC 2 met drienul. In de derde klasse heren leed Haarlem 3 in de wedstrijd tegen DWR 2 een nederlaag (7—0). In de wedstrijd DWR 2—HPC 3 haalde HPC 3 de punten binnen door met drietwee te winnen. Van de wedstrijd HPC 4—DWT 3 in de vierde klasse heren werd de eindstand drietwee. 1 A: NAS—RCH 4 7—2; Haarlem 3A— Spaarndam 2—0; Waterloo—VVD 62; BSM—EDO 3 4—1; VI. Vogels—DSK 3—1. 1 B: Beverwijk 2—DIO 2 3—0; EDO 5— HBC 3 4—1; ADO 2—RCH 5 1—2. 2 A: Geel Wit—Hoofdd. Boys 3—4; DSB Nw Vennep 3—1; WH—Vogelenzang 8—0; SVIJ—Spaarnestad 1—1. 2 B: Spaarndam 2Beverwijk 3 10; Rip- perda 2—Kinheim 2 3—3; Zandvoortmeeuwen 3—Schoten 3 5—2; TYBB 2—VSV 4 3—2; Hillegom 3—DSS 2 1—2. 2 C: VI. Vogels 2—HFC 4 0—2; DCO 2— Bloemendaal 3 6—1; DEM 3—NAS 2 4-4); Terrasvogels 2Kcnnemers 4 42; VSV 5 —TYBB 3 2—3. 2 D: RCH 6—WB 3 2—4; Haarlem 5— DCO 3 2—3; Kennemers 5—HFC 5 1—1; Zandvoortmeeuwen 5—VI. Vogels 3 31; VSV 6Stormvogels 5 32. 3 A: DSB 2—DSOV 4—1; TZB—Halfweg 2 4—2: EHS 2—Vogelenzang 2 4—2. 3 B: BSM 2—DSK 2 6—0; v: Nispen—Rip- pei-da 3 4—0. 3 C: DSS 3—EDO 6 2—6; EHS 3—Haar lem 6 13; Onze Gezellen 3Hillegom 4 4—3. 3 D: Waterloo 2—Kinheim 3 2—2; Bever wijk 4—Stormvogels 6 1- 3; Terrasvogels 3 —DEM 4 1—7. 3 E: Velsen 4—EDO 7 14; Halfweg 3— Hillegom 5 0—1; THB 3—HBC 4 2—4; TYBB 4Ripperda 4 35. 3 F: Bloemendaal 4RCH 7 2—1; Kenne mers 6DSS 4 70. 3 G: DCO 4—Geel Wit 3 5—4; EDO 8— Hillegom 6 17—0. 3 H: Kennemers 7—Stormvogels 7 5—5; Jeugdafdeling A: HBC aEDO a 52; RCH aSchoten a 2—2; Wijk aan Zee a—VSV a 20. B: HFC a—Velsen a 8—0; Geel Wit a— DSS a 43; Stormvogels a—Kennemers a 5—1. Zaterdagmiddagcompetitie 1: KinheimKennemerland 2 51; .Twee de Jeugd—RCH 2—0; SIZO 2—IJmuiden 3 3—1. 2: SVJ 2Kennemerland 4 21; Tele'fonia 2—VVRA 4—1; SIZO 3— IJmuiden 4 2—1. 3: Zandvoortmeeuwen 2—Concordia 26; SSHVEW 2 14; Kennemerland 6Ener gie 0—5. 4: Energie 2—SVJ 4 3—4; SAC—RCH 2 18; VEW 3N. Vennep 2 0—6; Kennemer land 7—Telefonia 3 51. had Cqnstance met opzet voorin plaats la ten nemen, terwijl hij héér als een klein kind met een vriendelijk woord achterin gezet hadHet kwam allemaal, doordat ze er zo kinderachtig uilzag, en Constance had dat natuurlijk met opzet bewerkstel ligdConstance was intelligent. Con stance besefte heel goed, hoe kinderachtig ze er met dat lint door haar haar uitzag. Waarschijnlijk was Constance bezig ver liefd te worden op Neill! Dat was helemaal niet onwaarschijnlijk. Iedereen zou op hem verliefd wordeniederéén! Terwijl ze doodongelukkig achter in de auto zat, be gon ze het lint uit haar haren te halen. Ze spiedde scherp naar het tweetal voor in de wagen. Als Constance enig gevoel had, zou ze héér naast Neill hebben laten zit ten, piekerde Fiona, terwijl er tranen in haar ogen sprongen. Ze is intelligent en natuurlijk heeft ze al lang doorzien, hoe mijn gevoelens ten opzichte van Neill zijnZe wil hem echter voor zichzelf winnen. En ik heb geen enkele kans naast haarmet al haar vlotheid en goede kleren en knappe uiterlijk.... Ze weet, hoe ze met mannen om moet springen, ze ként mannen, ze is echt een vrouw, die de man van een ander aftroggelt.Zelfs Phi lip heeft ze ook al voor zich gewonnen. In het begin was hij volkomen anti-Constan- ce, terwijl hij nu ook met haar mee praat.Zowel Neill als Philip vertrou wen haar en op de duur zullen ze hun hoofd verliezen en zich tegen mij keren. Er rolden tranen over Fiona's wangen. Hoog aan de hemel stond de maan en de bomen en heggen lekenden zich fel af tegen de nachtelijke hemel. Zo nu en dan schoot een schichtig konijntje, duide lijk zichtbaar in het felle licht van de kop lampen, de weg over. Achter de heggen lag het uitgestrekte glooiende land, myste rieus in het bleke maanlicht. Neill genoot van de prachtige nacht. Hij wenste diep in zijn hart, dat hij op dit moment alleen was. Het was onmogelijk de etherische schoonheid van zo'n maannacht met iemand te delen, tenzij het met iemand was, van wie je hieldEr kwam opeens een verlangen in hem om van iemand werkelijk te houden. Liefde moest een wonderlijke en heerlijke ervaring zijn, dacht hij. Hij kon 't zich niet helemaal voorstellen, wat 't moest betekenen.... Mensen waren in 't algemeen niet erg belangrijk voor hem. Hij had al gauw, toen hij nog heel jong was, ervaren, dat de mensen wreed konden zijn en zich graag ten koste van iemand vermaakten. Hij hield zich daarom op een afstand, zo dat hij met niemand al te veel te maken had. Toch had hij geen hekel aan mensen en vond hij het niet moeilijk om vriende lijk te zijn. Hij vond ze in 't algemeen erg onbelangrijk en vaak een beetje be lachelijkHij voelde instinctief san, of iemand goed of slecht was. Hóe, dat kon hij niet verklaren. Maar hij wist b.v. ze ker, dat Con goed was evenals Philip en Fiona. Tante Ghloë daarentegen was mis. En er was niets aan te doen. Door niets zou tante Chloë goed kunnen worden. Op het een of andere moment in haar leven was ze waarschijnlijk gekneusd en sinds dien was het zo geworden. Het was eigen lijk zielig. Gezien het feit, dat er niets aan te veranderen viel, zouden ze haar echter moeten nemen, zoals ze was. In deze hel dere maannacht had Neill opeens weer heel sterk het voorgevoel, dat het roeren in haar zaken allerlei onaangename ge volgen zou hebben, en dat ze misschien be ter niét zouden kunnen ontdekken, wie de dief van al die kleine kostbaarheden wasHij zou er geen goedgefundeerde verklaring voor hebben kunnen geven, maar instinctief voelde hij, dat deze dief stallen niet op zichzelf stonden, doch iets te maken hadden met belangrijker en ge vaarlijker zakenZe kwamen aan de oprijlaan naar het huis en hij draaide de auto het hek in. Constance was in slaap gevallen, haar gezicht zag bleek en was voorover gebogen. Achter zich hoorde hij Fiona zo nu en dan snuiven, een zeker teken, dat het meisje om het een of ander in tranen was. ,,'t Malle kind", dacht hij met een warm gevoel van genegenheidze vindt natuur lijk weer, dat ze veronachtzaamd is". Ze zou er wel over heen groeien, als ze eerst weer eenmaal bij tante Chloë weg was... „Ale mensen!" riep hij opeens uit, toen ze het huis naderden. „Wat is er?" Constance schrok wakker. „Kijk eens naar die illuminatie!" zei Neill. „En daar staat Jenkins' fiets voor het huis". Constance keek en zag nicls opzienba rends. De voordeur .stond open en er scheen licht uit de hal naar buiten. Daar was niets vreemds aan. Mensen, die in dergelijke grote huizen woonden, lieten wel meer het licht in de hal branden.... „Wie is Jenkins?" vroeg ze. „De politie-agent van het dorp", ant woordde Neill op quasi-onheilspellende toon. „Fi.... wat denk jij dal er gebeurd kan zijn?" „Ik weet 't niet", zei Fiona op onver schillige toon. „Ik veronderstelde niet, dat je het wist", zei Neill, „ik vroeg je alleen, wat je er van dacht". „Idioot!" mompelde Neill, terwijl hij de auto voor de deur met veel gepiep van de remmen tot stilstand bracht. Constance voelde zich niet op haar ge mak. Haar geweten sprak. Ze rhaakte er zich een verwijt van, dat ze meegegaan was. Als er tijdens haar afwezigheid iets ergs was gebeurd, zou Parkinson haar dat stellig kwalijk nemen. Hoewel het na tuurlijk waanzinnig was van haar te ver wachten, dat ze dag en nacht thuis zou blijvenMaar toch kon ze een gevoel van onbehagen niet van zich afzetten. Ze stapte snel uit de auto en rende het huis binnen. Philip Bagnet stond in de hal te praten met een grote zware politieagent, (Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6