Dwight Eisenhower ingehuldigd als president van de V.S. Aantal gevangenen uit Norg en Eijgelshoven is overgeplaatst Politie arresteerde tweeduizend mensen bij relletjes in Rome Weerbericht Parade van meer dan drie uur volgde op eedsaflegging OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ransel van soldaat kan lichter zijn dan plunjezak van gevangene Het woord is aan Voorziening tegen ontvluchtings pogingen was daar niet mogelijk Duitsers zoeken contact over uitleveringskwestie V eiligheidsvoorschrif t is niet nagekomen Tegen nieuwe kieswet Enorm tumult in Kamer van Afgevaardigden Melk wordt één cent duurder Nederlandse regering zond gelukwens Eisenhower nog zonder kabinet Eisenhowers inhuldigingsrede: Diner ten Paleize voor het Corps Diplomatique Na de botsing te Deventer Het proces-Oradour 67e JAARGANG No 164 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 21 JANUARI 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 12 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON, (Reuter/AFP). De nieuwe president van de Ver enigde Staten, generaal Dwight D. Eisenhower, begon de historische dag van zijn inhuldiging met in gezelschap van zijn echtgenote Mamie een speciale dienst van 20 minuten bij te wonen in de nationale Presbyteriaanse kerk te Washington. De eigenlijke plechtigheid der inhuldiging met alle traditionele pracht en praal begon tegen elf uur plaatselijke tijd op het plein voor het Kapitool. De toeschouwers stonden hier opgepakt, tegen de winterkoude beschermd in hun overjassen. Plet echtpaar Eisenhower was na de kerkdienst teruggekeerd naar het hotel Statler. Van hier begaven de nieuwe president en zijn echtgenote zich in een open auto naar het Witte Huis om vandaar met president Truman en echtgenote naar het Kapitool te gaan. Eisenhower droeg, zoals hij reeds had aangekondigd, een zwarte deukhoed. Langs de weg stonden de trottoirs vol met vlaggetjes wuivende toeschouwers en ook achter de ramen van de gebouwen langs de route verdrong men zich om de stoet te zien. Met gezang en gejuich werd de stoet op het plein voor het Kapitool ontvangen. De officiële gasten namen plaats op de tribune en blootshoofds, staande op de trappen van het Kapitool, sprak Eisenhower de volgende formule uit: „Ik zweer plechtig, dat ik getrouwelijk het ambt van president van de Verenigde Staten zal.vervullen en naar mijn beste vermogens de grondwet der Ver enigde Staten zal bewaren, beschermen en verdedigen". Vervolgens schudde hij ex-president Truman de hand en kuste zijn echtgenote. Openingsgebed Alvorens zijn inaugurele rede te begin nen, sprak Eisenhower het volgende gebed uit: „Almachtige God, zoals wij hier op dit ogenblik staan, smeken mijn toekomstige medewerkers in de uitvoerende macht der regering en ik U, dat Gij onze toewijding in dienst van de aanwezigen hier en hun medeburgers overal elders volledig wilt maken. Geef ons, zo bidden wij, de macht om duidelijk goed van kwaad te onder scheiden en maak dat al onze woorden en daden hierdoor en door de wetten van dit land worden bestuurd. In het bijzonder bid den wij, dat onze zorg zich moge uitstrek ken over een iedèr, ongeacht stand, ras of kleur." In zijn inhuldigingsrede klonk Eisen hower's stem zeer ernstig. Men applaudis seerde, toen hij zei dat het land de toekomst tegemoet ziet „niet met vrees en verwar ring, maar met vertrouwen en overtuiging". Ook bij andere gedeelten van Eisenhower's rede werd geapplaudisseerd. Het feest begon Na zijn inhuldiging lunchte Eisenhower met de door hem benoemde leden van het kabinet. Vervolgens reed hij aan het hoofd van een lange stoet door de hoofdstad naar 'het Witte Huis, waar hij de optocht zou gadeslaan. De president was blootshoofds en zat in een open witte cadillac. Langs de weg stond een enorme menigte, die de nieuwe president luid toejuichte. De auto van de president werd voorafgegaan door een indrukwekkende rij motorpolitie. De kapel van het leger, ongeveer 200 man in schitterende uniformen, volgde de auto. Er werden 21 saluutschoten gelost toen de nieuwe president het plein van het ka pitool tussen de juichende menigte opreed. Vice-president en mevrouw Nixon volgden in een andere auto. Heeds uren voordat de stoet zich in be weging zou zetten, stond er een grote men senmassa langs de weg. De optocht bestond uit 50 praalwagens, Indianen, militaire een heden, orkesten, fanfarecorpsen en olifan ten. Op de brede Pennsylvania Avenue, waar langs de stoet ging, reden in andere auto's, vier naast elkaar, honderden hoogwaardig heidsbekleders, van opperrechter Vinson tot republikeinse partijleiders, naar het Witte Huis om met Eisenhower de optocht gade te slaan. Tientallen bussen vervoerden an dere notabelen. Een regen van papieren daalde op de auto's neer, toen deze langs een groot kan toorgebouw reden. Eisenhower, die vrijwel de gehele weg bleef zitten, beantwoordde deze begroeting door met opgeheven armen het V-teken te maken. De parade De president stond vervolgens op het podium voor het Witte Huis in de houding om de parade van drie uur af te nemen. Een cowboy reed naar de plaats waar Eisenhower de parade afnam en vroeg: „Met uw permissie, meneer de president, mag ik een lasso over uw hoofd werpen?" De president stond op en de cowboy slaag de er bij zijn tweede poging in de lasso om de schouders van Eisenhower te werpen. Bij de parade werd voor de eerste maal het vernielendste stuk geschut van het Amerikaanse leger, het 85 ton wegende atoomkanon, dat granaten kan afvuren over een afstand van 30 kilometer, aan het publiek getoond. Namens de Nederlandse regering heeft minister-president dr. Drees het volgende telegram gezonden aan Eisenhower: „Ik heb het grote genoegen u uit naam van de Nederlandse regering mijn meest hartelijke gelukwensen aan te bieden ter gelegenheid van uw inauguratie als president van de Verenigde Staten van Amerika. Het Nederlandse volk zal zich u al tijd herinneren als de leider van de geallieerde strijdkrachten, die Europa bevrijdden. De grote belangstelling, die u heeft getoond voor de opbouw van het economische en militaire poten tieel der Europese landen, geeft ons het vertrouwen dat de Verenigde Staten onder uw bezielende leiding hun samenwerking met alle vredelie vende naties ter handhaving van de vrijheid en de democratie in de wereld zullen bestendigen." Later begroetten duizenden personen Truman, toen hij op het Union Station aan kwam voor de reis naar zijn woonplaats Independence. Hij maakte de reis met het presidentiële rijtuig, dat Eisenhower voor deze gelegenheid te zijner beschikking had gesteld. De scheidende president werd een spontane ovatie gebracht. Truman zei: „Ik zal dit nooit vergeten, al word ik honderd jaar". Kort voordat generaal Eisenhower zijn inhuldigingsrede begon uit te spreken, WASHINGTON (Reuter). President Eisenhower, die aanvankelijk gehoopt had, dat zijn gehele kabinet tegelijk met hem op' de dag van zijn inhuldiging beëdigd zou zijn, heeft nog geen regering doordat senator Wayne Morse bezwaren maakte. Zoals gemeld, zijn er bezwaren gerezen tegen de benoeming van Charles Wilson tot minister van Defensie wegens zijn aan delenbezit in „General Motors". De se naatscommissies hebben om genoemde re den Wilsons benoeming niet voorlopig wil len goedkeuren. Eisenhower had nu de senaat slechts de namen van de acht andere wel aanvaarde personen van zijn keuze ter goedkeuring voorgelegd, in afwachting van de beslis sing der senaatscommissie voor de strijd krachten ten aanzien van Wilson. Ook aan de verkorte ministerlijst kon echter niet terstond door de senaat zijn goedkeuring worden gehecht, doordat Wayne Morse be zwaar maakte tegen de opschorting van de procedureregels, die hiervoor nodig was. Wayne Morse, republikein, steunde tij dens de verkiezingscampagne de democra tische candidaat. arresteerde de politie op de tribunes een zwaar gebouwde man, die een open mes in zijn hand had. De man was tevoren waar genomen op de auto van een der autori teiten. De politie vond nog twee andere messen op hem. Enige tijd later is door de politie nog medegedeeld, dat de arrestant nog niets ten laste is gelegd. Ook zijn naam is nog niet bekend. WASHINGTON (Reuter). Na zijn be ëdiging als president der Verenigde Staten heeft generaal Eisenhower van de trappen van het Kapitool te Washington zijn inhul digingsrede uitgesproken waarin hij in grote trekken zijn te voeren politiek schet ste. Een dichte menigte en millioenen tele visie- en radio-luisteraars hoorden de redevoering aan, waarin de nieuwe presi dent beloofde nooit een aanvaller te zullen afkopen met verdorven afspraken, omdat bij „een uiteindelijke keuze een soldaten ransel een minder zware last zou blijken dan de plunjezak van een gevangene". „Het vertrouwen, dat wij koesteren, be hoort niet ons alleen", aldus Eisenhower, „doch alle vrijen in de wereld". „Deze gemeenschappelijke band bindt de rijstverbouwer in Birma en de verbouwer van tarwe in Iowa, de schaapherder in Zuid-Italië en de bergbewoner in het An- desgebergte". „Deze band legt een gemeenschappelijke waardigheid op de Franse soldaat, die sterft in Indochina, de Britse soldaat, die sneuvelt in Malakka, en de Amerikaan, die in Korea het leven laat." President Eisenhower somde een aantal grondbeginselen op als leidraad van zijn politiek in deze „eeuw van voortdurende uitdaging", die vrijheid tegenover slaver nij, licht tegenover duisternis stelt: „De oorlog verafschuwend. zien wij als eerste opdracht de ontwikkeling van" de kracht, die aggressie zal afschrikken. Wij zijn bereid tezamen met iedereen te pogen de oorzaken van wederzijdse vrees en wantrouwen onder volken weg te nemen en zodoende drastische beperking van be wapening mogelijk te maken", zo zei Eisenhower. De enige voorwaarden hiertoe zijn, dat de pogingen logisch en eerlijk zijn gericht op verzekering" van vrede en dat zij methoden verschaffen waarmee elk land zijn goede trouw zou bewijzen. „Noot zullen wij trachten een aanvaller te bevredigen door valse en verdorven ver kwanseling van eer voor veiligheid. Ge zond verstand en gezonde eerlijkheid dic teren beide de nutteloosheid van sussings- politiek. Wetend, dat slechts een krachtig en on metelijk productief Amerika de vrijheid in onze wereld kan verdedigen, zien wij onze kracht en veiligheid als een vertrou wen, waarop de hoop van vrije mensen overal ter wereld steunt. Het is de krach tige plicht van elke vrije Amerikaanse burger en van elke vrije bui-ger elders ter wereld om de zaak van zijn land vóór eigen gerief te plaatsen. Wij zullen nooit onze kracht aanwenden om te trachten andere volken onze poli tieke en economische instellingen op te dringen. Realistisch de behoeften en capaciteiten van bewezen vrienden van de vrijheid ra mend, zullen wij er naar streven hen te helpen bij het bereiken van hun eigen vei ligheid en welzijn. Evenzo zullen wij op hen rekenen om, binnen de perken van hun hulpbronnen, hun volledige en eerlijke lasten in de gemeenschappelijke verdedi ging van de vrijheid op zich te nemen. Erkennend, dat economische gezondheid een onontbeerlijke grondslag voor de mi litaire kracht en de vrede van de vrije wereld is, zullen wij er naar streven overal een beleid aan te moedigen, en ook zelf in practijk te brengen, dat productiviteit en handel begunstigt. Want armoede van een volk in de wereld houdt een gevaar in voor het hele welzijn van alle andere volken. De Verenigde Staten hopen groeperin gen van vrije volken, binnen de U.N.O., overal ter wereld te versterken. Zij wer ken samen met alle buurlanden op het Westelijk halfrond bij het vervolmaken van broederlijk vertrouwen en gemeen schappelijke doelstelling. In Europa vragen wij, dat verlichte en geïnspireerde leiders van de Westelijke landen met hernieuwe kracht streven naar de verwezenlijking van de eenheid van hun volken," zo zei de president. „Slechts als een vrij Europa verenigd zijn kracht ordent, kan het doelmatig zijn geestelijke en culturele schatten beveiligen." „De verdediging van vrijheid, evenals de vrijheid zelf, als één en ondeelbaar be schouwend, koesteren wij gelijke eerbied voor alle continenten en volken. Wij ver werpen elke insinuatie dat het ene ras of het andere, het ene volk of het andere, in welk opzicht ook minderwaardig is." In het paleis op de Dam te Amsterdam hebben Koningin Ju liana en prins Bern hard Dinsdagavond aan de leden van het Corps diplomatique een diner aangebo den. Tot teleurstelling van de nieuwsgierige Amsterdammers gin gen de hoge gasten het Paleis binnen aan de achteringang aan de Nieuwe Zijds Voor burgwal. Aan het di ner in de troonzaal zaten in totaal 58 per sonen aan. Een or kestje, samengesteld uit leden van de Koninklijke Militaire Kapel, zorgde voor de passende muziek. Voltaire: Ik ben het oneens met ieder woord dat u zegt, en ik zal tot het laatst strijden voor uw recht om het te zeggen. De minister van Justitie, mr. Donker, deelt mede, dat hij tot zijn leedwezen in af wijking van hetgeen door hem bij de be handeling van de interpellatie over de ont vluchting uit de strafgevangenis te Breda in de Eerste Kamer op 6 Januari is gezegd, namelijk dat hij de overige door de bij zondere rechtspleging veroordeelden voors hands nog in de gevangenissen te Norger- haven en Eijgelshoven zou laten, indien uit deze gestichten, die tot de categorie met een gematigd régime behoren, althans geen ontvluchtingen op enigszins belangrijke schaal zouden plaats vinden, zich genood zaakt heeft gezien maatregelen te nemen tot overplaatsing van een gedeelte van de in deze gestichten verblijvende gedeti neerden. De redenen voor dit besluit zijn gelegen in de ontwikkeling van de feitelijke gang van zaken in Duitsland met betrekking tot de uit Breda ontvluchten. De minister is na de interpellatie gebleken, dat behalve de in het opsporingsregister vermelde ont vluchten nog vier anderen in de loop van 1951 en 1952 uit Eijgelshoven ontvlucht zijn. Voorts is hem uit ambtelijke rappor ten gebleken, dat deze gestichten zich niet lenen tot het treffen van afdoende voor zieningen tegen ontvluchtingspogingen. Op 15 Januari heeft hem een ambtelijk bericht bereikt over het bestaan van een „vluchtlijn" van Duitsland uit ter bevrij ding van door de bijzondere rechtspleging veroordeelde gevangenen. De minister heeft, om de gevolgen van de genomen maatregelen te beperken tot datgene wat uit veiligheidsoverwegingen absoluut noodzakelijk moet worden geacht, bepaald dat in de gestichten Norgerhaven en Eijgelshoven diegenen kunnen blijven, die bij goed gedrag de kans hebben in het lopende of het volgend jaar voorwaarde lijk in vrijheid te worden gesteld. Ex-SS'er werd door de Duitsers teruggestuurd Op 16 Januari is de voormalige Neder landse SS'er F. W. Helderman met zijn Staande op de trappen van 'liet Kapitool legt Eisenhower, de nieuwe president van de Verenigde Staten (rechts), de eed af in handen van de president van het opperste gerechtshof Fred. M. Vinson. (Deze foto werd radiografisch haar Londen overge bracht en vandaar per telefoonlijn naar Amsterdam). BONN, (Van de ANP-correspondent) Het West-Duitse kabinet heeft het Neder landse verzoek tot uitwijzing der uit Breda ontsnapte gevangenen behandeld en be sloten, dat vertegenwoordigers van de de partementen van Justitie en van Binnen landse Zaken opnieuw voeling zullen ne men met de Nederlandse ambassade. Van de zijde der Nederlandse ambas sade te Bonn werd ons verklaard, dat de ambassade nog niet op de hoogte gesteld was van dit besluit en daarom een afwach tende houding zal aannemen. Niettemin sprak een woordvoerder der ambassade de hoop uit, dat de beide gearresteerden zullen worden uitgewezen en dat de op sporing der vijf nog niet gegrepen misda digers spoedig tot resultaat zal leiden. De woordvoerder sprak er zijn bevreem ding over uit, dat deze vijf voortvluchtigen zich nog steeds verborgen weten te hou den ondanks het feit. dat zij zich zonder middelen van bestaan in het gebied der bondsrepubliek ophóuden. Onze correspondent in Bonn meldt: De liberale Bondsdag-afgevaardigde, dr. Erich Mende, heeft uiteengezet', waarom hij in het Bondshuis een van de uit Breda ont vluchte oorlogsmisdadigers heeft ont vangen. „Naar art. 17 van de Grondwet aldus Mende heeft iedereen, dus ook een niet- Duitser het recht zich met verzoeken of bezwaren tot de volksvertegenwoordiging of een individuele afgevaardigde te rich ten. Ik heb mij dus als advocaat van de menselijkheid gevoeld, die ook door mij werd beoefend, waar zij op het eerste ogenblik niet verdiend voorkomt. Een parlementariër is geen hulporgaan van de politie of zelfs een rakker van het openbaar ministerie en niemand mag pro beren hem daartoe te degraderen". Tot zover Mende, die om zijn ongelukkig gesprek met Touseuil ook in Duitsland van vele zijden is aangevallen. vrouw en driejarig kind bij Wyler illegaal naar Duitsland gegaan. In 1945 is Helderman wegens dienst neming bij de SS tot 10 jaar veroordeeld, maar in 1948 voorwaardelijk vrijgelaten. Helderman werd in Kleef voor de „Amts- gerichtsrat" Brautlacht geleid. Deze be sliste anders dan zijn collega Dyckmann, die de zeven oorlogsmisdadigers uit Breda na betaling van een boete op vrije voete.i stelde. Brautlucht stelde Helderman ter be schikking van de Kleefse politie, die hem na een kort onderzoek nog op 16 Januari weer over de grens zette, waar hij door de Nederlandse maréchaussee werd overge nomen. Hij was in het bezit van papieren, zoals Nederland die aan statenlozen geeft. Hij had zich naar Aken willen begeven. Bij het onderzoek naar de oorzaak van het spoorwegongeluk in Deventer is geble ken dat een der veiligheidsvoorschriften niet is nagekomen. Indien goederentreinen van het fabrieksterrein der N.V. Thomas sen en Drijver naar het hoofdspoor worden gerangeerd, zoals Maandagavond gebeur de, moet de rangeerder bij de nabijgelegen seinpost een sleutel halen. Door het ver wijderen van deze sleutel uit de seinin- richting worden de seinen voor het hoofd spoor op onveilig gesteld en in die stand geblokkeerd. De rangeerder mag de sleutel pas terugbrengen als de goederentrein het hoofdspoor heeft verlaten. Maandagavond kreeg de seinhuiswachter de sleutel echter reeds terug toen de goederentrein nog op het hoofdspoor stond. Hij kon toen de seinen voor de electrische trein op veilig zetten. De voorman-rangeerder J. en de ad junct-commies H., die voor deze onjuiste gang van zaken verantwoordèlijk zouden zijn, zullen medisch en psychotechnisch worden herkeurd. Zij zijn niet ontslagen. Mocht uit de keuringen blijken, dat zij voor hun huidige functie ongeschikt zijn, dan zullen zij elders in het bedrijf te werk worden gesteld, of worden gepensionneerd. Twee bij het ongeval betrokken rangeer ders, V. en S., zullen worden herschoold. BORDEAUX (DPA). Dinsdag zijn in het proces-Oradour te Bordeaux drie be klaagden gehoord. De vroegere onder-officier van de Waf- fen-SS George Boos de enige der El- zasser beklaagden die vrijwillig bij de SS heeft dienstgenomen gaf toe dat hij in Oradour mannen terechtgesteld en gewon den afgemaakt heeft. De Elzasser Buch bekende in Oradour deel te hebben uitgemaakt van een execu- tiepeleton en vier of vijf geweerschoten te hebben gelost. Beklaagde Albert Spath zei dat hij al leen maar op wacht had gestaan in het dorp. Later is hij gedeserteerd. Als vrij williger in Indo-China is hij wegens ge drag onderscheiden. ROME, (Reuter) Alleen al te Rome zijn Dinsdag tweeduizend mensen aange houden als gevolg van de actie van com munisten en socialisten tegen het wetsont werp van de regering tot wijziging van het kiesstelsel. Jeeps vol politie, met loeiende sirenes, voerden charges uit op stakers, die optrokken naar het parlement. Tientallen mensen, waaronder enige politiemannen, moesten in de ziekenhuizen verbonden worden. In de Kamer, die toen al zonder onder breking zestig uur bijeen was, brak een tumult uit, toen een communistische af gevaardigde binnen kwam wankelen, een zakdoek tegen zijn hoofd gedrukt, uitroe pende, dat de politie hem buiten geslagen had. Meer dan honderd communisten en so cialisten maakten aanstalten om de rege ringsaanhangers aan te vallen. Een cordon suppoosten trachtte hen daarvan te weer houden, terwijl de voorzitter tevergeefs om orde riep. Om het tumult te bezweren gaf de voorzitter opdracht de tribunes te ontrtiimen en hij verliet zelf de kamer ten teken, dat de vergadering geschorst was. Om de actie in de kamer te ondersteu nen heeft het communistische vakverbond in Rome een algemene staking uitgeroepen van vijftien uur tot middernacht. Duizenden politiemannen hebben alle straten afgezet, die naar het parlements gebouw leiden in het centrum van Rome. De vergadering werd hervat na een schorsing van anderhalf uur. Schreeuwen de linkse afgevaardigden overstemden bijna premier De Gasperi, toen hij verslag uitbracht over de klappen, die eerderge noemde communistische afgevaardigde had opgelopen. Hij zei dat deze afgevaardigde getracht had een betoging, die de politie had uiteengedreven, opnieuw te organi seren. Onder aanvoering van de communis tische leider Palmiro Togliatti schreeuw den de linkse afgevaardigden: „Dit is het einde van het parlement, jullie zijn bezig een politiestaat te maken". Asgrauw van vermoeidheid luisterde premier De Gasperi met strak gezicht toe, toen communistische woordvoerders zei den, dat zij meer dan honderd man politie in de kelders van de kamer hadden gezien. Vertrouwensvotum De Italiaanse kamer van afgevaardig den heeft hedenochtend haar vertrouwen uitgesproken in premier De Gasperi's re gering na de langste onafgebroken ver gadering in de Italiaanse parlementaire geschiedenis. De stemming vond hedenochtend, bij het aanbreken van de dag, plaats, nadat com munistische en uiterst-links-socialistische afgevaardigden 68 uur lang Marathon-toe spraken hadden gehouden, om haar te ver tragen. Er werden 339 stemmen voor en 25 tegen de regering uitgebracht. De bijna tweehonderd communistische en links- socialistische afgevaardigden weigerden te stemmen. Gedurende de stemming bleven zij zwijgend zitten. Toen de kamervoorzit ter het resultaat van de stemming mede deelde, verlieten zij, onder het zingen van de „internationale", als één man de ver gaderzaal. De Italiaanse Kamer van Afgevaardigden heeft het ontslag aanvaard van vijf com munistische en uiterst-linkse leden van het bestuur van de Kamer. Onder de afge- tredenen bevinden zich een socialistische en een communistische vice-voorzitter. De vijf willen met hun optreden protesteren tegen de wijze waarop de kieswet wordt behandeld. ..Het ligt in het voornemen van de mi nister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening om binnenkort de prijs van de consumptiemelk met één cent per liter voor het gehele land te verhogen. Over de datum, waarop deze verhoging zal ingaan, zijn de besprekingen nog gaande. Deze maatregel zal een grote verlaging van uitgaven voor het Landbouw-egalisa- tiefonds betekenen. Uit dit fonds wordt namelijk de subsidie op de consumptiemelk betaald. Een eventuele verhoging van de con sumptiemelkprijs zal zowel in de subsidie sector, als in die der gezinsuitgaven wor den gecompenseerd door de sedert No vember van het vorig jaar ingetreden daling der vleesprijzen, zo verklaart het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. IETS KOUDER OVERDAG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend zwaar bewolkt met later kans op wat lichte regen of motregen. Matige, langs de kust tijdelijk vrij krachtige, wind ruimend van West naar Noord. Iets kouder overdag. 22 Januari Zon op 8.34 uur. onder 17 09 uur. Maan op 10.59 uur onder 1 42 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 21 Januari Hoog water: 7.55 en 20.16 uur. Laag water: 3.30 en 15.58 uur. Donderdag 22 Januari Hoog water: 8.43 en 21.09 uur. Laag water: 4-13 en 16.41 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1