Kort en bondig j .Clowntje Rick Nederlands profteam speelt voor het Rampenfonds Haarlemmermeer Zandvoort Strandpachters bespraken de toestand Hillegom Lisse Heemstede Bennebroek Jt Bloemendaal ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 11 Hervormde jeugdgroep houdt filmvoorstelling Burgerlijke Stand van Haarlem Voetbal Initiatief Timmermans Engelse voetballers verlenen steun V olleybalprogramma IJshockey Ook Deense ijshockey spelers willen helpen Worstelen Worstelkampioenschappen uitgesteld Boksen Langlois won van Castellani Zondag geen badminton Cricket De vijfde testmatch Burgemeester herdacht de slachtoffers Ned. Reisvereniging Bedrag collecte steeg tot 84.000 Scheepvaart MAIS ON MAR CEL In verband met de nationale gedenkdag op Zondag 8 Februari zUn die dag alle bioscopen gesloten. „Don Camillo" (Lux or). Opnieuw is Don Camillo geprolongeerd, hetgeen veel zeggend is voor de kwaliteit van de film. „Export in Blond" (P a 1 a c e). In deze film ligt het accent niet zozeer op de nogal nadrukkelijk geannonceerde waarschuwing tegen de practijken van „handelaars in blanke slavinnen" maar veeleer op een on derdeel van de intrige dat op zichzelf daar mee niet zoveel uitstaande heeft. Men kan dan ook „Export in Blond" geen tendenzfilm noemen, want het is veel meer een speelfilm. En met de „onthullingen" over de practijken van lieden die zich met deze .„export" bezig houden, loopt het ook nogal los. En wanneer de makers van deze film de bedoe ling hadden, jonge meisjes tegen bepaalde gevaren te waarschuwen, dan hebben zij naast de roos geschoten. Men zal zich overigens bij deze film aller minst vervelen, want een aantal prominente Duitse acteurs geven voortreffelijk spel te zien. En het slot is waarschijnlijk onbe doeld nogal amusant, want er wordt in een luxueuze, maar obscure gelegenheid in Rio de Janeiro een uitbundige vrolijke keu ken aangericht door een jongeman, die één der belaagde meisjes uit deze poel van ver derf weet te redden. S.K. „Billy the Kid" (S p a a r n e). De titel held van deze M.G.M.-film in kleuren is de hoofdpersoon van de vermaardste der vele romantische legenden van het Wilde Westen, wiens lotgevallen als cowboy en desperado van de grenzen in tal van toneelstukken en romans, zelfs (door Eugene Loring) in een Amerikaans ballet, behandeld werden. Hij heette eigenlijk William Bonney en leefde in het begin van de tweede helft van de vorige eeuw. Toen Billy als kleine jongen bij een straatgevecht zijn moeder gedood zag wor den, stak hij in blinde woede haar moorde naar overhoop. Om aan arrestatie te ont komen sloeg hij op de vlucht en al spoedig deed hij zich kennen en vrezen als een ver bitterde en genadeloze bandiet. Door vals te spelen met kaarten wekte hij de verontwaar diging van zijn beste vriend, die hem later als sheriff achtervolgt en tenslotte om het leven brengt. Hij was een man met bijzonder veel charme, die zich gemakkelijk in gezel schap bewoog, maar innerlijk koud en wreed het type van de moderne gangster a la de filmster George Raft. In deze nieuwe versie van dit eeuwige verhaal van misdaad en vergelding wordt hij door Robert Taylor uitgebeeld. Deze gedeeltelijk op het terrein der Indianen, gedeeltelijk in Mexico spe lende rolprent wordt alleen vanavond nog vertoond. Van Maandag af staat de sensa tionele film „Vreemde lading" (met Joan Crawford, Clark Gable en Peter Lorre) op het programma. „De bandieten van de Cimarron" (C i t y). Een zeer schuchtere jongeman, Bill, wordt, omdat hij enkele jaren geleden eens aan een klein overvalletje meegedaan heeft, overal in het verre Westen als een misdadiger van klasse gezien. Dit verveelt hem en hij sluit zich dan ook werkelijk bij een roversbende aan. Erg vlot verlopen de overvallen van dat moment af overigens niet. Bij het klein ste bankroofje verliest hij een paar van zijn kornuiten en aan het slot van de film blijft hij dan ook helemaal alleen over. Het verhaaltje is enigszins verward, maar men kan niettemin genieten van het woeste schiet- en smijtwerk. Als men er tenminste voor in de stemming is. H. d. G. „Kinderen van de straat" (Mine r v a). Deze Deense film zal u, indien ge tenminste van kinderen houdt, enige tijd aangenaam bezig houden. Een paar vroegwijze, armoe dige kinderen lossen met elkaar een diefstal op en bevrijden daardoor hun oude vriend, een concierge van een huurkazerne, uit de gevangenis. De hoofdrollen worden gespeeld door Henry Nielsen, Tove Maes en door een ventje van een jaar or vijf, die de gehele film door op de triest ongelegen momenten tussenbeide komt en dan zeer scherpzinnige antwoorden geeft. H. d. G- „De schrik van de tweede compagnie". (L i d o). Jimmy „Schnozzola" Durante, ge weet wel, die monumentale neus met aan gebouwd acteur, maakt in deze film het Amerikaanse leger onveilig. En niet zo'n beetje ook. Want hij raakt betrokken in een complotje om de commandant yan een cavalerie-regiment er van te overtuigen, dat tanks in het krijgsbedrijf nuttiger zijn dan paarden. Hij doet dat op zijn welbekende kolderieke manier en het vreemde is, dat hij nog succes boekt ook met zijn campagne, die onder meer een verderf en verwoesting zaaiende demonstratie-rit met zo'n gepant serd monster omvat. W.L.B. „Opmars der vrouwen" (Rembrandt) In het vruchtbare Californië van 1850 is een kleine nederzetting gevormd van louter mannen, de voorhoede der latere duizenden, ruige en ruwe pioniers. Het zou er alles koek en ei zijn, wanneer er maar vrouwen wa ren om deze te bakken. Dat betekent even wel, dat zij een afstand van 3000 mijl naar dit Eden zonder Eva's moeten afleggen. En die 3000 mijl voeren door een woest berg- terrein, zandvlakten en moerassen, enclaves van Indianen, die de blanken nog vijandig gezind zijn. Zouden er vrouwen zijn, die deze tocht aandurven? Zij zijn er! Een kleine honderdvijftig begeeft zich op pad. Haar ont beringen zijn talrijk. Rampspoed en leed worden haar niet bespaard. Zij worden ge hard in de nood en gestaald in de beproe vingen. Degenen onder haar, die het er levend afbrengen, weten voorgoed van wanten. En dat is nodig ook, want het man volk, waaruit zij haar echtgenoten kiezen, zijn al evenmin voor een kleintje vervaard. Men treft in de cast een paar klinkende namen aan. Frank Capra schreef het scena rio. William A Wellman regiseerde. Robert Taylor speelt een der belangrijkste rollen. De vrouwelijke bezetting is al evenzeer van formaat. Met dit team kwam een film tot stand, die zonder overweldigend te zijn boven de middelmaat uitsteekt. Zij munt uit door haar beheerste verteltrant. Daarom zal zij u zonder enige twijfel blijven boeien, zelfs al is zij door haar overdrijving wel eens ongeloofwaardig. Zij verwerkt een interes sant gegeven op interessante wijze. Fr. „Dat zal je gebeuren" (Das kann jedem passieren). Frans Hals. - Heinz Rühmann is ditmaal eens in de rol gekropen van een belastingconsulent die de wetten wat al te nauwkeurig opneemt. Strikt eerlijk als hij is betekent hij voor zijn werkgever een be trouwbaar en toegewijde kracht die ook door de mensen die dagelijks om hem heen zijn wordt gerespecteerd. Daar komt verandering in als hij met zijn oude schoolvrienden een avondje de bloemetjes heeft buiten gezet. Na alle zoete avonturen komen de zure. De schijn komt zelfs zo sterk tegen hem dat hijAch waarom dat allemaal verteld. „Dat zal je gebeuren" is een film zoals Rühmann er zo veel heeft gespeeld. Enkele grappige scènes in dit zeker niet jonge pro duct van de Duitse filmindustrie maken er nog een dragelijk geheel van. E. K. De Hervormde Jeugdgroep wijk I in Haarlem draagt wel op een bijzonder origi nele wijze een steentje bij voor de hulp aan de getroffen gebieden. De groep houdt namelijk een journaal-filmvoorstelling ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Op het programma staat een kleurenfilm oven- de Nederlandse bloemen, een film over Walcheren in de jaren 19441947 en tot •slot een filmpje over de ramp, die enkele dagen geleden in Zeeland en op de Zuid hollandse eilanden plaats vond. Op Zaterdag 7 Februari, vandaag dus, worden er van 2 uur tot 11 uur doorlopen de voorstellingen gegeven in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond in de Tem peliersstraat. Allen, onder anderen de di recties van de H.K.B., Polygoon, filmbu- reaux Cebufa, Animex en de dagbladen verleenden voor deze voorstellingen geheel belangeloos hun medewerking. HAARLEM, 6 Februari 1953 BEVALLEN van een zoon: 5 Febr., T. F. Alons—Blaauw; M. J. G. Rosenhart—Pen- narts; J. E. Bloemendaal-Denekamp; 6 Febr., M- H. F. KlompLeurs. BEVALLEN van een dochter: 5 Febr., A. W. van Zadelhoff—van Soolingen; K. van Es—Schmitz; L. Boudewijn—van Schuppen; J. C. van Dorpvan Beek; A. M. van Bak- kum—Papp. OVERLEDEN: 4 Febr., F. W. F. Andriesse Glaser, 60 j., Jan Harinigstraat; D. S. A. M. Emrik—Warmer, 82 j„ Zonnebloemstraat; 5 Febr., W. Schmidt—Verhaar, 96 j„ Nieuw Guineaplein; Y. Lee, 44 j., Ceciliasteeg; M. H. C. Vastavond, 94 j., Reigerstraat; B. M. Verheijde, 75 j., Kweektuinstraat; J. N. de Rooij, 6 m., Kamperlaan. Nederlandse beroepsvoetballers in Frank rijk verzochten de Franse voetbalbond van daag hen te machtigen in Parijs een wed strijd te organiseren ten bate van de slacht offers van de watersnood in Nederland. Het idee ging uit van Timmermans. Hij zeide dat verscheidene landgenoten die in de Franse competitie spelen beloofd hebben op eigen kosten voor die wedstrijd naar Parijs te komen. Timmermans stelde de volgende opstel ling voor: doel: Vreken (Nantes); achter: De Kubber (Bordeaux) en De Vroedt (Rouen); midden: Brandes (Nimes), Van der Hart (Lille) en Schaap (Racing); voor: Appel (Reims), Timmermans (Nimes), Van Geen (Nantes), Rijvers (Saint Etienne) en De Harder (Bordeaux). De Nederlanders stelden voor dat zij aan zouden treden tegen een Parijs selectie of tegen een ploeg van topspelers uit Noord- Frankrijk. De Engelse eerste divisieclub Portsmouth zal Zaterdag 14 Februari in Antwerpen tegen een nog nader te bepalen tegenstander (waarschijnlijk Sunderland) uitkomen in een voetbalwedstrijd, waarvan de baten ten goe de zullen komen aan de slachtoffers van de watersnood. Het volleybalprogramma voor Maandag 9 Februari luidt: Dames, 1ste klasse: PWNDie Raeckse. Dames. 2de klasse: BGVDie Raeckse 2; Rap. 2—HBC. Dames, 3de klasse: Die Raeckse 3VCR 3; HBC 2—Leonidas; Velox 3—BGV 2. Dames, 3de klasse: Die Raeckse 4Stam pers; MHSV—Ramplaan 2; HBC 4— OVRA 2. Heren, 1ste klasse: PSVH—HVS. Heren, 2de klasse A: Rap.CIOS 2. Heren, 2de klasse B: Velox 2PSVH 2; HVS 4—BGV; PWN—HBC. Heren, 3de klasse A: StampersBrandw.; VCR 3—Spaarnestad; PWN 2—HBC 2; VCR 3Rap. 2. Het programma voor Woensdag is als volgt: Dames, 1ste klasse: Rap.Die Raeckse; VCR—PSVH 2. DAMES, 2de klasse: Velox 2OVRA. Dames, 3de klasse A: Die Raeckse 3 BGV 2; HBC 3—Leonidas: Gios—VCR 3. Dames, 3de klasse B: HBC 4Leonidas 2: SpaarnestadMHSV; Ramplaan 2OVRA 2. Heren, 1ste klasse: PSVH—HVS 2; VCR— CIOS. Heren, 2de klasse A: OVRA—PSCB; HVS 3—CIOS 2. Heren, 2de klasse B: HVS 4Velox 2; BoruRap. 2. Heren, 3de klasse A: Stampers—OVRA 2. Heren, 3de klasse B: HBC 3—Sportief; Die Raeckse' 2—Santpoort. De "oorzitter van de Nederlandse IJs- hockeybond, mr. J. A. C. Bierenbroodspot, heeft van de voorzitter van de Deense Bond een schrijven ontvangen, waarin deze zijn deelneming betuigt met de ramp, die Neder land heeft getroffen. Hij vraagt hem te wil len berichten in welke vorm de Deense ijshockeyspelers iets kunnen doen voor de zo zwaar getroffen Nederlanders. Ook uit Zweden, met name van de in Nederland bekende club. Marcefred, kwam een bewijs van medeleven in de vorm van de mededeling dat de spelers van Marcefred een steunactie waren begonnen ten bate van de getroffen gebieden in Nederland. Het bestuur van de Nederlandse Kracht sportbond verzoekt ons mede te delen dat de Nederlandse worstelkampioenschappen eerst- en tweede klasse, die Zondag 8 Fe bruari in Den Haag zouden beginnen, in verband met de omstandigheden zijn uit gesteld. De wedstrijden zullen nu op 15 en 22 Februari plaats vinden. Boksen Voor ruim vijfduizend toeschouwers heeft de Franse bokser Pierre Langlois in New York een puntenoverwinning behaald op de Amerikaan Rocky Castellani in het eerste gevecht van het candidatentournooi voor het wereldkampioenschap middengewicht. Nadat in de eerste vier ronden de partij ging over twaalf ronden Castellani in de meerderheid was geweest, nam Langlois het initiatief in handen en behaalde een duide lijke en verdiende zege op punten. BINNENLAND B. cn W. van Den Haag hebben de raad voorgesteld aan de Nederlandse Vereniging ten behoeve van zeelieden van elke natio naliteit toe te kennen een gift van f20.000 als bijdrage in haar fonds „Nieuw Schip" ter vervanging van het tegenwoordige hos pitaal-kerkschip „De Hoop". De vereniging had aan B. en W. een bedrag gevraagd van f 10.000. De scheepswerven Kraaier te Zaandam en gebrs. Niestern te Zaltbommel en Gro ningen hebben een contract afgesloten met de regering van Indonesië voor de bouw van drie vrachtschepen met een lengte van 74 meter en een breedte van 11.20 meter. De bouwkosten bedragen totaal tien millioen gulden. Tot lid der Tweede Kamer is in de vaca ture mejuffrouw dr. A. de Waal, die be noemd is tot staatssecretaris van Ónderwijs, benoemd mr. E. G. A. Roolvink te Almelo. Mr. Roolvink heeft reeds eerder voor de K. V. P. zitting gehad in de Tweede Kamer. De rector magnificus van de Rijks universiteit te Utrecht heeft bekend ge maakt dat de college's en practica Maandag 9 Februari zullen worden hervat. De Rijksmusea zijn 8 Februari de na tionale gedenkdag, gesloten. Het Frans Hals museum te Haarlem is op de normale uren geopend. Vrijdag is de zeven-jarige Riekus A. in een sluis nabij Coevorden verdronken. Het jongetje werd 's morgens naar school in Coevorden gestuurd. Later op de morgen ont dekte een zusje dat hij niet op school was. Bij onderzoek ontdekte men een spoor in de sneeuw, dat naar een gat in het ijs van de sluis leidde. Na enige uren dreggen kon het lijkje geborgen worden. Het hoofdbedrijfschap voor akkerbouw producten heeft uit voorzorg de uitvoer van hooi stopgezet. In de overstroomde gebieden zijn n.l. niet onbelangrijke hoeveelheden hooi verloren gegaan. HAARLEM EN OMGEVING Mejuffrouw M. Moussault uit Heemstede is in Leiden geslaagd voor het candidaats- examen Nederlands recht. Alle dansscholen in Haarlem zullen Zondag gesloten zijn. De R.K. toneelvereniging Rokato heeft besloten de voor Maandag 9 Februari vast gestelde feestavond af te gelasten. De bijeenkomst, uitgaande van het kin derhuis „De Lichthoeve", op Woensdag 25 Februari in het Gemeentelijk Concertge bouw. is uitgesteld. Tijdens werkzaamheden aan een huis aan de Papentorenvest viel gisteren de 19- jarige loodgieter G. H. van een hoogte van acht meter. Hij kreeg een wond boven het linker oog en letsel aan beide handen. De collecte in de Stadsschouwburg ten bate van het Rampenfonds heeft gedurende de eerste vijf avonden van deze week een bedrag van ruim 1700.opgebracht. De Nederlandse Badmintonbond deelt mede dat het internationale Badmintontour- nooi voor B- en C-klassers voor Zondag 8 Februari is uitgesteld. Het A-tournooi gaat wel door. Dit wordt heden Zaterdag ge houden. Op de eerste dag van de vijfde testmatch tussen Australië en Zuid-Afrika in Melbour ne scoorden de gastheren 243 runs voor het verlies van 2 wickets. Aan het einde van de tweede dag hadden de Australiërs in de eerste innings hun to taal op 520 runs gebracht. Zuid-Afrika scoor de 48 voor 1. Neil Harvey, die bijna drie uur aan bat was, speelde een fraaie innings met 205 (19 vieren). Dat was de hoogste score ooit door hem in een testmatch bereikt. BURGEMEESTER VAN WARFFUM Met ingang van 1 Maart is benoemd tot burgemeester van Warffum (Groningen) mr. W. J. Geertsema te Leiden. De heer Geertsema, die tot de VVD behoort, is lid van de gemeenteraad van Leiden. GEEN UITVOERINGEN. Alle toneeluitvoeringen en concerten, die in de loop van de komende week te Hoofd dorp en Nieuw-Vennep worden gehouden, zijn tot nader datum uitgesteld. VOETBALWEDSTRIJD UITGESTELD De lichtwedstrijd ETO—H. Boys welke Dinsdagavond zou worden gespeeld is tot nader datum uitgesteld. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten in de Haarlemmer meer zijn voor Zondag 8 Februari als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Bult. Nieuw Vennep: dr. v. Haeringen. Halfweg/Zwanenburg: dr. Rijnders. Onder voorzitterschap van burgemees ter mr. J. F. Jansonius kwam de raad van Haarlemmermeer bijeen ter behandeling van een vrij lange agenda. De burgemees ter herdacht in treffende woorden de slachtoffers van de stormramp. Deze ramp heeft het hart van de bevolking getroffen. Reeds Zondagmiddag werd door het Ne derlandse Rode Kruis begonnen met een hulpactie en des avonds konden reeds 25 wagens beladen wegrijden. Zondagmiddag werd eveneens reeds bekend dat de Haar lemmermeer 5000 koeien zou herbergen. De medewerking en samenwerking van de bevolking was enorm en daardoor kon binnen korte tijd zoveel tot stand worden gebracht. Een voorstel van de heer Van Delden (C.P.N.) om twee maanden presentiegeld af te staan aan het Rampenfonds werd met algemene instemming aanvaard. De sloot langs de sportvelden in de Prins Hendriklaan zal niet worden gedempt, daar deze laan van nieuwe riolering wordt voorzien en de sloot voor afsluiting en af watering der terreinen noodzakelijk is. De riolering zal echter niet meer op deze sloot uitkomen, zodat de klachten over vervui ling vervallen. Tot onderwijzer aan de Openbare Lagere School 4 werd benoemd de heer J. J. Abspoel van Wijdenes. De verordening op de overzetveren werd na langdurige discussie aanvaard. Over het nieuwe ambtenaren-reglement waren voor al de communisten niet bijster te spreken. De heer Lanser (C.P.N.) beschouwde dit reglement als een aantasting van de indi viduele vrijheid. De heer Duwel (K.V.P.) achtte de leeftijdsgrens voor aanstelling (tot 45 jaar) te laag. De voorzitter deelde mede dat hiervan kon worden afgeweken indien dienstbelang dit noodzakelijk zou maken. Met de communisten tegen werd het reglement goedgekeurd. Over het adop teren van een gemeente in de overstroom de gebieden zullen t.z.t. nadere gegevens worden verstrekt. Een aanvullende subsi die groot 957.zal aan het Witte Kruis te Halfweg worden verstrekt. Voor het op knappen van huizen te Zwanenburg werd 2500.beschikbaar gesteld. De filmavond voorbereid door het con sulaat „Zandvoort" van de Nederlandse Reisvereniging in gebouw „Zomerlust" mocht zich in een zeer grote belangstelling verheugen. De consul, de heer H. Slootjes, zeide, dat men er eerst over gedacht had deze avond af te lassen, doch tenslotte meende men, dat het karakter van deze avond een derge lijke maatregel niet noodzakelijk maakte. De heer Ch. Groen, chef van afdelingen en consulaten, leidde de N.R.V.-film „Dwars door Frankrijk, bekend en onbe kend" in en gaf ook tijdens de vertoning commentaar. De heer Slootjes deelde na afloop van de vertoning nog mede, dat herhaling van deze avond waarschijnlijk zal plaats heb ben in een der eerstkomende weken. -De Zandvoortse strandpachtersvereni- ging is in vergadering bijeengekomen, om de situatie te bespreken, die door de storm is ontstaan op het Zandvoortse strand. Men besloot de twee zwaarst getroffen strandpachters tegemoet te komen door hun vijf ligstoelen van elk lid te schenken. Bovendien kreeg een van hen, die ook zijn consumptietentje verloor, van de heer A. H. Pomper, die zelf zijn zwembassin totaal vernield zag, de toezegging voor het ge bruik van een houten gebouwtje, waarover hij nog beschikt. Door deze hulp zal ook deze strandpachter in het komende sei zoen in staat zijn zijn bedrijf uit te oefenen. Medegedeeld werd, dat het strand aan de duinvoet 2 tot 3 meter lager is komen te liggen en totaal afgevlakt is. Hierdoor wordt het opbouwen van het bedrijf uiterst riskant, omdat de zee veel hoger dan voorheen bij vloed op het strand staat en zelfs bij een niet krachtige wind de ge bouwtjes zal binnenlopen. Bovendien zul len op sommige plaatsen de duinen, die nu door de vochtigheid van het zand nog wor den vastgehouden, straks bij droog weer en zonneschijn enorm gaan verstuiven en verder wegzakken, waardoor het staan aan de voet van de zeereep het risico nog groter maakt. Talrijk zijn de problemen, waarvoor men zich geplaatst ziet. Men zou dit jaar eerder voorbereidingen treffen dan ge woonlijk wegens de Flora. De vergadering besloot contact te zoeken met het gemeentebestuur om maatregelen te bespreken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Richardus Cornells, z. v. A. J. Stijnman en C. J. Alkemade. Egbert, z. v. L- van de Beid en W. Vaandering. Clemens Maria Gerardus Josephus, z. v. P. Schoon en A. C. H. Rhee. Hendrikus Christoffel Petrus Maria z. v. C. G. van der Valk en H. M. C Boot. Jacoba Suitberta Maria, d. v. W. L Berkhout en G. G. Heemskerk. ONDERTROUWD: M. H. van Ewijk en C M. van der Ploeg. GETROUWD: F. C. van Lierop en J. G Kluck. C. L. M. Pouw en L. M. van den Heuvel. OVERLEDEN: G. M. Hulkenberg, echtge note van W. A. G. van Gennip. J. W. B. Saai- tink, wedeuwe van B. J. Maas. De opbrengst der collecte in Lisse voor het Rampenfonds is inmiddels gestegen tot 84 000.—. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Geertruida Johanna, d. v. J Bijker en J. van Gerven. Maria Elisabeth d. v. H. Brussee en E. de Vreede. Rudolf Cor nelis, z. v. M. J. v. d. Aardweg en J. W Straathof. Lendrika, d. v. A. van Blitterswijk en A. E. de Kooker. Johannes, z. v. A. Groot hedde en C. J. Mijnders. Agnes Adriana Wil helmina Maria, d. v. W. v. d. Salm en P. M Heemskerk. Francois Louis Matthiu, z. v. E Th. Koenen en H. H. W. Konings. Sylvia Greta Petronella d.v. J. M. A. D. Fransen en G. E. Weiiers. ONDERTROUWD: M. J. Flipse en J. M Slobbe. GEHUWD: J. Hoogkamer en N. v. d. Vel den. OVERLEDEN: Margaretha Turnhout, wed van L. C. Elfring, oud 75 jaar. Arnoldus Kei zer, echtg. van M. Vermeer, oud 56 jaar. Jo hannes van Egmond, oud 42 jaar. UITGESTELDE BIJEENKOMSTEN De feestavonden van de voetbalvereniging Lisser Boys en van de afdeling Lisse van de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond zijn uitgesteld. JUBILEUM BIJ DE FIRMA TISSING In „Taverne" kwam het personeel van de firma Tissing bijeen ter viering van het zil veren jubileum van de heer P. Heuseveld De heer Tissing schetste de jubilaris als de man die altijd met hart en ziel voor de zaak werkt. Hij bood als blijk van waardering een geschenk aan. Namens het personeel sprak de heer Bron en overhandigde eveneens een geschenk. BEROEPEN Ds. K. de Gier, predikant bij de Gerefor meerde gemeente te Lisse, ontving een be roep naar Benthuizen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag wordt de medische dienst waar genomen door dokter J. M. van Dijk, Achter weg 6, tel. 3134. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 8 Februari waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 300. 1 3 A/ JÜ- Bunkie liep gauw het huis in. In de keuken vond hij tante Liezebertha, die voor de boterhammen zorgde. „Tante Liezebertha", zei hij haastig. „Er staat een man voor het huis, die zingt en speelt op een gitaar.... En een klein meisje heeft hij bij zich, die haalt centjes op. Mag ik haar ook wat geven?" Tante Liezebertha keek door het raam. ,,0, ja", lachte ze. „Wat klinkt dat leuk! Wacht, waar is mijn portemonnaie? Hier, geef dat maar aan dat aardige kleine meisje!" Ze gaf Bunkie een dubbeltje, en die holde gauw weer naar buiten. Het kleine meisje, dat b\j de zanger hoorde, stond er nog te wachten. „Alsjeblieft", zei Bunkie. En hij liet het dubbeltje in haar bakje vallen. „Dank u wel!", zei het meisje. Ze was zeker een dochtertje van de muzikant. Ook andere mensen gaven haar wat. De jongens bleven nog wat staan om te luisteren. Toen de man zijn liedje had uit gezongen, nam hij voor alle mensen zijn grote hoed af, en ging weer verder met het meisje. „Leuk. hè?", vond Bunkie. „Ja", zei Rick. „Maar nou gaan we gauw eten, want ik heb trek!" Toen ze aan tafel zaten, hoorden ze verder in de straat de man nog zingen...,, ZONDAGSDIENSTEN Dr. Kout, Herenweg 197, tel» 26224; dr Tombrock, Burg. van Lennepweg 1, tel. 38032 Wijkverpleging: Zr Badings, Heemst Dreef 138, tel. 39818. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apotheek Zandv.laan 164, tel. 26772. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tót Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster M. G. van der Loo, dr. D. Bakkerlaan 78, Bloemendaal telefoon 22528. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Bloemendaal, Overveen en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 14 Februari alleen in spoedeisende gevallen verzorgd door de Elswout Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp) Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Aagtekerk, 5 v. Le Havre naar Marseille. Abbedijk, 5 Scilly's gepass. Axel-dijk, 4 v. New Orleans via Le Havre. Aardijk, 7 van R'dam te New Yoik verwacht Alphard, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Aalsdijk, 5 te Bremen. ALioth. 7 Antwerpen verwacht. Amstelstad, 5 te Galveston. Arudijk, 6 te Antwerpen. Annenkerk, 6 v. Genua naar Port Said. Amstelveen, 5 v. Tacoma n. Bombay. Almkerk, nacht 6-7 v. Sydney te Melbourne. Amstelpark, 5 450 m. O.NO. Kp. Race. Agamemnon, 6 te Turks eil. Algenib, 5 220 m. Z.ZO. St. Vincent. Alkaid, 5 190 m. O. St. Vincent Alwaki, 5 480 m. ZO- Bermuda. Arnedijk, 5 970 m. W.t.Z. Lands End. Aldabi, 6 v. Santos n. Montevideo. Amor, 7 v. Piraeus te Alexandrië. Agatha, 5 van Saigon te Pladju. Alnati, 6 100 m. Z.t.W. Recife. Amerskerk, pass. 6 Albany n. Adelaide. Arend9dijk, 7 v. Rio de Janeiro te Victoria. Bengkalis, 5 v. Amsterdam n. Indonesië. Biijdendijk, 5 van New York te Rotterdam. Bali, 4 te Port Swettenham. Bantam, 3 te Soerabaja. Biommersdijk, 5 v. Rotterdam te New York. Bloemfontein, 5 te Kaapstad. Baarn, 6 van Antwerpen. Breda. 5 260 m. W.ZW. Flores. Boschfontein, pass. 6 Suez n. Port Soedan. Bennetkom, 7 v. San Antomio te Antofagasta. Bonaire, 6 910 m. NO. Barbados. Boskoop, 6 480 m. W.ZW. Flores. Caltex Nederland, pass. 5 Oostpunt Kreta. Chama, 5 v. Curacao n. Gibraltar. Castor, 5 v. Antwerpen n. Bremen. Celebes, 5 220 m. NW. Minicoy. Cistula, 5 600 m. O.t.Z. Albany. Caltex Pernis, pass. 6 Finisterre. Congostroom, 6 v. Lagos n. Accra. Coryda, pass. 6 Trinidad. Delft. 6 te Talara. Dalerdijk, 5 te Portland Oreg. Douro, 5 te Genua naar Liverpool. Delfland, 6 v. Bahia n- Las Palmas. Drente. 6 v. Tj. Priok n. Cheribon. Enggano, 7 Muscat verwacht. Esso Rotterdam. 5 v. Rotterdam n. Aruba. Elrnina, 5 te Takoradi. Edam, 5 150 m. O. New York n. Antwerpen. En-a, 5 120 m. O. Massawa. Esso Amsterdam, 5 580 m. ZW.t.W. Lands End. Esso Den Haag, 5 410 m. N.t.O. Sombrero eil. Eemdijk, 7 v. Havana te Vera Cruz. Erinna, 5 v. Rangoon n. Miri. Friesland (KRL). 6 te Belawan. Fairsea, pass. 6 Kp. Tenez. Farms-urn, 6 v. Norfolk n. Nederland. Gaasterland, 6 v. Rio Grande te Itajai. Graveland, 6 te Itajai. Gordias, 5 te Istanboel. Grote Kerk, 5 v. Lorenzo Marquez te Belra. Ganymedes, 5 v. Port au Prince n. Trujillo. Gaasterkerk, 6 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Gadila, 6 v. Staniow n. Avononouth. Garoet, 4 te Belawan. Heeisum, 5 v. New Orleans n. Jacksonville. Hercules, pass. 5 Finisterre. Heemskerk, 6 v. Zanzibar ten anker Tanga. Hestia, 5 v. Bremen te Hamburg. Haulerwijk, pass. 5 Kp. Palos n. Tanger. Helicon, 5 v. Aruba n. La Guaira. Hersilia, 5 v. Amsterdam te Antwerpen. Hecuba, 5 300 m. ZW. Flores. Helder, 5 3320 m. W.t.N. Flores. Hector, 6 v. Rijeka n. Palermo. Haarlem, pass. 6 eil. Inagua n. Antwerpen. Helena, 6 v. Pto Cabello n. Maracaibo. He-ra, 6 v. Chdcama n. Calao. Hydra, 7 v. San Felix te Trinidad. Indrapoera, 5 150 m. N.t.O. Massawa n. Aden Tlos. 5 v. Pastellilo n. Baltimore. Ittersum, 6 v. Galveston naar Nederland. Joh. v. Oldenbarnevelt. 3 60 m. O.t.Z Malta. Jagersfontein, 5 530 m. N.NO. St. Helena. Jupiter, 6 te Oran. Kota Inten, 5 v. New Orleans n. Tj. rriok. Kalian-get, 5 te Sibolga. ADVERTENTIE Permanent de Luxe ƒ10. Haarverven volgens het nieuwste systeem H. WAKKER Ex-chef-kapper Stoomvaart Mij. Nederland Ged. Oude Gracht 98 Telefoon 20837 Kalimantan, 5 v. Priok n. Belawan. Karossa, 5 v. Band a n. Ambon. Kedoe, 7 te Port Soedan n. Suez. Lekhaven, 5 v. Marseille n. Antwerpen. Loosdrecht, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Limburg, 6 te Bandarehapur. Larenbcrg, 5 Gibraltar gepass. Laertes, 5 v. Pladju op rede Semarang. Linge, 5 v. Las Palmas n. Port Gentil. Lekkerkerk, 6 v. Madras. Liseta, 6 v. Pladju n. Port Dickson. Laurensikerk, 7 te Barcelona. Luna, 6 dwars Kreta n. Tel Aviv. Malea, 5 v. Lmjhamnar te Falmouth. Manoeran, 6 v. Tj. Pandan te Akyab. Maasdam, 6 v. Havana te New York. Maashaven, 5 v. Freetown n. Takoradi. Mentor, pass. 5 Gibraltar. Maasland, 7 Las Palmas verwacht. Molenkerk, 5 v. Teneriffe n. Antwerpen. Maetsuycker, 5 dwars Sharkstoay. Metuia, pass. 5 Oostpunt Timor. Mi tra, 5 260 m. NW. Easter eil. Macoma, 6 v. Colomibo te Piadju. Malea, 6 v. Falmouth n. Curacao. Maaskerk, 7 v. Lobito te Novoredonda. Marisa, verm. 9 v. Heysham n. Pta Cardon. Modjokerto, pass. 6 Gibralt' r. Noordwijk, 5 te Newport News verwacht. Notos. 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Nieuw Holland, 5 480 m. W.t.N. Torres Straat. Nestor, 7 v. Paramaribo te Port of Spain. Nieuw Amsterdam, 6 v. Havana n. New York. Oranje, 5 v. Singapore n. Belawan. Orion, 6 van Amsterdam te Rotterdam. Oranjefontein, 6 v. Amsterdam te Hamburg Ootmarsum, 5 320 m. W.t.Z. Finisterre. Overijsel, 5 340 m. O.NO. Fayal. Ovula, 6 v. Ardrossan n. Spezia. Omala, 7 te Rastanura verwacht. Ondana. 7 v. Hammerfest te Stanilow verw Phrontis, 6 v. Bremen te Amsterdam. Plancius, 5 v. Priok n. Semarang. Prins Willem II, 5 430 m. W. Flores. Pygmalion, 5 v. Mobile n. Houston. Poseidon, 6 te Ciudad Trujillo. Prins Joh. W. Friso, 5 680 m. W.t.Z. Valencia. Prins Philips Willem, 5 190 m. ZO. Madeira. Pygmalion, 6 v. Mobile te Houston. Prins Alexander, pass. 6 Scilly's n. Halifax. Prins Fred. Willem, 6 v. Ceuta n. Burrianan. Perna, 3 te Tj. Priok. Poelau Laut, 6 dwars Algiers n. Beiroet. Rempang, pass. 5 Ouessant. Rafaela, 5 Ban-ka gepass. n. Bangkok. Reael, 6 v. Semarang te Soerabaja. Reynaersz, 5 v. Soerabaja n. Semarang. Ridderkerk, 5 v. Antwerpen te Londen. Roepat, 5 v. New York te Baltimore. Rita, 6 van Bangkok naar Pladju. Rotti, 7 te Tj. Priok verwacht. Ruys, 6 te East London verw. Rijndam, 6 v. Southampton n. Le HavTe. Rotula, 5 te Liverpool. Rijnland, 6 v. Santos n. Rio de Janeiro. Stad Am-hem, 6 Savona verwacht. Stad Maassluis, 5 v. Narvik n. Immingham. Sarpedon, 5 v. Ciudad Trujillo 11 New York verwacht. Schie. 6 te Alexandrië. Schiedijk. pass. 5 Kp. St. Vincent n. Halifax. Stad Dordrecht, 5 v. Vlaardingen te Rotterdam Stad Schiedam, verm. 7 v. Vlaardingen n. Nar vik. Stentor, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Straat Soenda, 4 te Mauritius. Schie, 5 140 m. NW. Alexandrië. Siberoet, 6 nog te Priok. Sibigo, 5 v. Tjilatjap n. Pandar.g. Sumatra, 5 v. Pangkalpinarag n. Tj. Pandang. Saroena, 5 t.h.v. Formosa. Scherpendrecht. 5 240 m. Fort Aleza. Sliedrecht, 5 360 m. O.t.Z. Paramaribo. Sommelsdijk, 5 900 m. W ZW. Fiores. Stad Breda, 5 290 m. NO. Bermuda. Slamat, pass. 6 Finisterre n. Port Said. Stad Arnhem, 7 v. Rotterdam te Savona verw. Saidja, 3 v. Pladju n. Singapore. Salatiga, 3 v. Portland n. Puget Sound. Salland, pass. 6 Finisterre. Sibajak, 6 780 m. ZW. Tahiti. Stad Maastricht, 6 v. Livorno n. Huelva. Straat Soenda, 6 v. Mauritius n. Belawan. Tara, pass. 5 Kanarische eil. Tosari, 5 van Padang. Tjibantjet. 3 te Yokohama. Triton, 6 v. Amsterdam naar Curagao. Tankhaven II, 6 te Penang. Teiresias, 5 v. Soerabaja n. Tjilatjap. Tiberius, 5 te Essequibó rivier. Tjiluwah, 6 te Singapore. Tjisadane, 5 930 m. W.NW. Kaapstad. Tjitjalengka. 5 210 m. N. Co-cos eil. Tomini, 5 ten anker Semarang. Themisto, 5 110 m. O.t.Z. Kp. Hatteras. Tjibodas, pass. 5 Noordpunt Luzon. Trompenberg, 5 370 m. NO. Flores. Tornooi, 7 te Tj. Priok. Tabin-ta, 6 t.h.v. Kp. Comorin n. Aden. Utrecht, 5 200 m. ZO. eil. Palawan. Van Riemsdijk, 6 te Soerabaja vernacht. Veendam, 6 680 m. O.NO. Kp. Race. Waal. 5 v. Algiers n. Lissabon. Waterland, 5 v. St. Vincent n. Montevideo. Wieldrecht, pass. 5 Guardafui n. Madras. Woensdrecht, 5 van Las Palmas n. Pto La Cruz Waibalong, 5 van Singapore n. Priok. Walngapoe, 6 te Soerabaja. Winterswijk. 5 110 m. W.t.Z. Kp. St. Vincent. Willemstad, 6 420 m. NO. Fayal n. Southampton, Winsum. 6 v. Monrovia n. Dakar. Zonnewijk, 17 te Wilmington verwacht. Zuiderkruis, 6 t.h.v. Kp. Blanco n. Las Palmas Zeeland (SSM), 6 v. Blyth te Hamburg. KLEINE VAART Albergen, 8 v. Requejada te Gent verw. Appingedam, 5 v. Valencia te Huil. Actinia, 5 van Workington te St. Malo. Agiena, 4 v. Rotterdam te Londen. Aruba, verm. 5 v. Londen naar Marseille. Bernisse, 5 v. Christiansand n. Methil. Borrarif, 5 v. Gooie te St. Nazaire. Borneo, 6 v. Shoreham te Antwerpen. Baltic, 4 te Londen. Batavier pass. 3 Prawlepomt. Bierum, 4 v. Odense te Londen. Birmingham, 5 v. Leith n. de Tyne. Cornells Houtman, verm. 6 v. Port Lyautey naar Malta. Casablanca. 4 v. Nantes te Bordeaux. Cornelia b II, 5 v. Halmstad n. Londen. Capri, verm. 5 v. Londen n. Rotterdam. Carpo, 6 v. Fowey te Teignmouth. Catharina, 5 v. Barry n. Rotterdam. Da Capo, 5 v. Wismar te Randers. Daje Bohmei, 5 v. Casablanca n. Fedala. Depa, 5 v. Warrington n. Falmouth. Diligentia, paas. 6 Dover. Drie Gebroeders 3 v. Gefle te Shoreham. De Ruiter, 5 v. Calais te Rouaan. Doklaan. pass. 5 Gibraltar. Ellewoutsdijk, 6 v. Portsmouth n. Roscoff. Ferocia, pass. 5 Lundy eil. Frisia, 5 v. Berre n. Fedala. Goote, 5 v. Rotterdam te Antwerpen. Gaasterland, 5 v. de Tyne n. Rotterdam. Harold, 5 van Brunsbüttel. Henrica, 5 var, Stettin n. F rede rik stad. Hulst. 3 v. Pensacola n. New Orleans. Hast I, 4 v. Rouaan n. Ellesmereport. Hast III, 5 bij Great Yarmouth. Hast V, 5 v. Guernsey n. Dover. Helvetia, 5 v. Bremen te Great Yarmouth. Hoflaan, 5 v. Caen te Port Talbot. Hondsbosch. 4 te Londen. Ida Pieter, 6 v. West Hartlepool n. Goole. Import, 5 v. Antwerpen naar Oporto. Jacaranda, 3 te Vera Cruz. Jo, 5 v. Lysekil n. 's Hertogenbosch. Jozef Swenden, 5 v. Goole n. Struer. Lacra, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Liberty, 4 v. Antw. te Londen. Meres. 4 v. Loctudy n. Casablanca. Mado, 3 v. Londen n. Grangemouth. Metropole, 4 v. Antwerpen te Londen. Netta, 6 v. Leith te Newcastle. Nettie. 5 v. Lelth n. Newcastle. Noorderhaven, 5 v. Rotterdam n. Stralsunu. Nautilus. 4 van Dover. Nieuwland, 5 van Rotterdam te Leith. Noordland, 6 v. Antwerpen n. Berwick. Nottingham, 5 v. Veisen te Harlingen. Olivier van Noort, 5 v. Gibraltar Oise, 5 v. Londen naar Rotterdam. Poortvliet, 6 v. Cardiff te Terneuzen. President Roosevelt, 5 v. Christiansand ta Haugesund. Prins Bern-hard, verm. 5 v. Londen n. Cork. Shamrock, 5 v. d. Li-m fjord n. Boston Lines. Strijpe. 6 v. Amsterdam te Hamburg verw. Soemba, 6 v. Nakskov te Antwerpen. Spurt. 6 v Southampton te Teignmouth. Servus. 5 v. Boness n. Middlesboro. Timor 6 voor de Hoek van Holland. Tom van der Heide. verm. 6 v. Nantes naar Bordeaux. Twee Gebroeders. 4 v. Port Lyautey n. Safi. Teun, 4 v. Bordeaux te Londen. Toni, 3 v. Oran n. Bona. Urm a jo, 5 v. Hartlepool te Qulmper. Vecht, 6 v. Boston n. Rotterdam. Vrede. 5 v. d. Tyne n. Ipswich. Wiebold Bohmer, 4 v. Asradir n Nantes. Willpm Barendsz, 5 v. Partington n. Sete. Walcheren 6 v. Banv te Antwerpen. Westlaan. 6 ca. 18 u v. Bremerhaven te R'dam Westpolder. 5 v. Oporto te Lissabon. Westkust. 4 v. Partington n. Hamburg. Weltevreden, 7 te Arendal. Westward Ho, 4 v. Londen naar Kiel.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9