Een ontwerpje voor diverse doeleinden Weet U wel dat In avondvergadering kwamen kunst- en sportzaken aan de orde Doorzettingsvermogen en offers vereist voor een zwaar vak Voor zendingen A. B.C. Maatschappelijke steun en voorzorg Plastic - hulpjes voorde keuken ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 HAARVERVEN A. MOLENDIJK - DAMESKAPPER Wereldgebeddag voor vrouwen Voor het Rampenfonds INBOEDELVEILING 24/25 FEBR. 1955 OPLEIDING VAN MANNEQUINS Wandeling langs winkelramen In de avondvergadering van de gemeente raad van Haarlem heeft de heer V a n V e 1- s e n (K.V.P.) een lans gebroken voor de kunstenaar. De overheid dient hem bij te staan. Hij achtte het noodzakelijk verant woorde kunstnijverheid en ambacht te sti muleren en de opleiding dient op een hoog peil gebracht te worden. Spreker vroeg B. en W. prae-advies uit te brengen over de vraag in Haarlem opnieuw een kunstnij verheidsschool te stichten. Voorts beval hij aan het vormen van een kunstraad. analoog aan de sportraad en jeugdraad, die advi serend en stimulerend optreden. De heer Van dér Giessen (Arbeid) wilde de kunstenaars meer opdrachten ge ven dan thans geschiedt en noemde een nieuw gedenkteken in de Hout op de plaats, waar herinnerd wordt aan het werk van Lourens Coster, een mooi object. Ook vroeg hij belangstelling voor de jeugdproblemen. Er zijn te weinig gebouwen en het zou aan beveling verdienen speelstraten aan te wij zen. De heer Spek (A.R.) achtte het geluk kig, dat B. en W. inzien, dat er voor hen een culturele taak is. De jeugdzorg ligt, vol gens sprèker, voor het belangrijkste deel bij de gezinnen. Voorts was hij van mening dat er bij de uitbreidingsplannen ook re kening wordt gehouden met het stichten van gebouwen in het belang van het cul turele leven en van de jeugd. Een kunst- raad vond de heer Spek niet nodig, omdat er reeds drie commissies op kunstgebied bestaan. Wethouder Geluk zeide dat het lang duurt alvorens men ziet dat kunst van grote waarde is voor de maatschappij. De jeugd moet daarom ingeschakeld worden. Vroe ger steunden de beter-gesitueerden de kunstenaars door aankoop van werken. Die tijd is voorbij en daarom moet er naar an dere middelen gezocht worden. Men is reeds op de goede weg en spreker herin nerde aan de smakelijke inrichting van vele huizen. De overheid dient de kunst te sti muleren en kunstenaars opdrachten te ge ven. In Haarlem zullen zoveel mogelijk opdrachten aan kunstenaars worden gege ven, als nieuwe gebouwen tot. stand komen. Spreker deelde mee in 1946 en 1947 een onderzoek te hebben ingesteld naar de mo gelijkheid in Haarlem een school voor kunstnijverheid te stichten. Het bleek hem, dat het rijk geen steun zou verlenen. Toch is spreker bereid weer een onderzoek in te stellen. Hij ziet niet in welke taak de even- 'uele kunstraad heeft. Het stichten van ge bouwen in verschillende wijken heeft de aandacht van het college. Het was al aar dig op weg in Haarlem-Noord, doch toen volgden moeilijkheden. Het laten spelen in bepaalde straten achtte spreker niet ge wenst. Er is soms weinig verschil tussen sociale en culturele subsidies en daarbij dacht spreker aan de bijdrage voor de H. O. V. Dank zij de subsidie hebben de mu sici een menswaardig bestaan. Stadsbibliotheek In antwoord op vragen van mevrouw mr. Scheltema-Conradi(V.V.D.) en de heer Van der Giessen (Arbeid) deelde wethouder Geluk mee, dat onderzocht zal worden of de trap naar de Stadsbibliotheek hersteld kan .worden en of het mogelijk is een bi- hlio-bus (een rondrijdende bibliotheek voor de buitenwijken) in te richten. Als het bu reau Haarlem-Lichtstad in het gebouw aan de Wilhelminasfraat opgeheven wordt kan de muziekbibliotheek verhuizen naar deze straat. Subsidie voor het toneel De heer Spek vroeg nadere inlichtin gen over het voorstel een subsidie aan de Stichting toneel-coördinatie te verstrekken, waarna wethouder Geluk meedeelde dat cle subsidie gegeven zal worden als voldaan wordt aan waarborgen. Eventueel kan per voorstelling een subsidie gegeven worden, doch spreker is van mening, dat men hier toe pas moet overgaan, als inmiddels inge stelde pogingen geen succes opleveren. Er moet echter niet aan het Haarlemse belang gedacht worden, maar aan het toneel in het algemeen in samenwerking met het rijk en andere gemeentebesturen. Muziek- en zangverenigingen De voorstellen om subsidies te geven aan de H.O.V. en aan muziek- en zangvereni gingen 5000) werden door enkele leden besproken. Zij verheugden zich over laatstgenoemd voorstel, waarover reeds enkele jaren van gedachten is ge wisseld. Wethouder Geluk zeide, dat het te verwachten is, dat het gemeentebe stuur door het provinciale bestuur gehoord zal worden over de toekomstige vorm van de H.O.V. Hij achtte het van de grootste ADVERTENTIE DAMES. De nieuwste en snelste methodes Santpoorterplein 1 - Haarlem Tel. 19706 Op 20 Februari wordt de Wereldgebed- dag voor vrouwen gehouden. Het onder werp is dit jaar „Wandelt als kinderen des lichts". Vrouwen uit Centraal-Afrika hebben de liturgie samengesteld. Vrijdag avond worden bijeenkomsten gehouden in het gebouw van de Nederlandse Protes tantenbond, Berkenstraat, in de Begijnhof kapel, ingang Begiinhof, in de Hervormde kerk aan de Ramplaan, in kapel Nieuw Vredenhof. in het gebouw van de Neder landse Protestantenbond aan de Posthuis straat te Heemstede en in de Hervormde kerk aan het Kerkplein te Bloemendaal. De samenwerkende organisaties van de kleinhandel in aardappelen, groenten en fruit en de fruitsectie van de Bond van Markt-, Straat- en Rivierhandelaren in Haarlem en omgeving hebben f4000 aan het Nationaal Rampenfonds afgedragen. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS X) J Dir. W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem Tel (K2Rnm I192F Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst betekenis voor de bevolking.dat de muziek- en zangverenigingen gesteund worden. Hoe dat zal geschieden zal later in een voorstel van B. en W. meegedeeld worden. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag van de heer v. d. Giessen (Arb.) deelde de heer Spek (A.R.) mede dat het bestuur zich in vergadering over het be danken van de penningmeester beraden had en over misverstanden zich met de heer Verdenius zou verstaan. Speeltuinen Wethouder Geluk moest de heer Mol (Comm.) toegeven, dat het moeilijk is on derdak te vinden voor de speeltuinvereni gingen Klarenhof (Leidsebuurt) en V.Z.O. D. (nabij Patrimoniumbuurt). Er wordt naar een oplossing voor laatstgenoemde vereniging gezocht; mogelijk wordt die vóór de zomer aanbreekt verkregen. Sport en aanleg van velden De heer VanT urn hout (K.V.P.) ver heugde zich over het feit, dat de sportraad gesticht is; hij zal een belangrijke plaats innemen in Haarlemse sportkringen. De sport is van grote betekenis in het leven en vormt voor de jeugd een passende tijds passering. Spreker vroeg een onderzoek door de sportraad te laten instellen naar de mogelijkheid aan sportverenigingen met jeugdleden een subsidie te verlenen. Ook besprak hij het gebrek aan sportvelden en hij informeerde hoe het staat met de plan nen een sintelbaan en zwembaden aan te leggen. De heer Voogd (Arbeid) besprak het nut van kadervorming bij de sport en het geven van gymnastieklessen aan huisvrou wen, zoals dit in Rotterdam geschiedt. We'houder Geluk deelde mee, dat de sociograaf een onderzoek instelt naar de behoefte om sport te beoefenen. Deze stelt een rapport samen, waarna overleg met de sportraad zal volgen. Er is weer over de sintelbaan gesproken. Een groep verlangt er terecht naar. Het is echter de vraag of de aanleg van de sintelbaan urgenter is dan aanleg van sportvelden, het bouwen van turnzalen, het verbeteren van sportaccom modaties en het maken van zwembaden. In overleg met de sportraad zal nagegaan worden in welke volgorde er gewerkt moet worden. Het plan om huisvrouwen in de gelegenheid te stellen aan gymnastiek te doen, is sympathiek. Er zijn echter geen zalen beschikbaar. De heer Van Turnhou t was van me ning, dat het geven van gymnastieklessen aan huisvrouwen door verenigingen gere geld dient te worden. ADVERTENTIE groot of klein is BESTELDIENST ABC niet te evenaren. BARREVOETESTRAAT 2 - HAARLEM Tel. 18428 na 6 uur 14810 - 14155 De burgemeester heeft de vorige week tijdens de behandeling van de gemeente begroting medegedeeld, dat de raad achter was op het tijdschema van verleden jaar. In de vergadering van deze week vertelde hij hoe groot de achterstand was en Vrijdag avond om vijf over half twaalf, toen de hoofdstukken onderwijs, kunsten en wetenschappen afgehandeld waren, deelde de burgemeester mee, dat verleden jaar over het hoofdstuk „maatschappelijke steun en voorzorg" drie uur en vijfendertig minuten was gedaan. Dit was voor leden van vier fracties aanleiding om tijdens hun redevoe ringen bij de algemene beschouwingen op te merken, dat zij kort zouden zijn. Vier spre kers hielden 3 kwartier algemene beschou wingen, waarna het woord was aan wet houder H a p p (Arbeid). Deze merkte op, dat de werkzaamheden zich bij de dienst van Sociale Zaken steeds wijzigen. De ont wikkeling is reeds enige jaren aan de gang en gaat in de toekomst in een versneld tempo verder. Hij sprak zijn voldoening uit over het werk van de ambtenaren van de dienst, die voor iedereen klaar staan en bereid zijn klachten aan te horen. Als het publiek niet tevreden is, kan het in beroep gaan bij B. en W. De wethouder deed mededelingen over de plannen van het culturele sociale werk, waarmee binnen kort zal worden begonnen. Ambtenaren hebben hierover een rapport opgemaakt en gebleken is, dat zij begrip hebben voor de aanstaande taak. In de toekomst zal niet alleen de jeugd, maar r0k ouden van dagen in de plannen van het culturele sociale werk worden betrokken. Sprekende over werkgelegenheid zeide de heer Happé, dat het aanbeveling ver dient arbeiders in het vrije bedrijf te laten werken. Gelukkig is daarnaast de gemeen telijke sociale werkverruimingsregeling. Opgemerkt is, dat de Kennemerduinen als normaal werk beschouwd moesten worden. De werkverschaffing is zeer belangrijk en de rabeid heeft nut en zin. De heer Happé vervolgde, dat B. en W. van mening zijn, dat de werkloosheid te groot is om werkeloos toe te zien. Toch is zij binnen de perken gebleven en voor de toe komst is geen grote toename te verwachten. B. en W. zullen rekening houden met alle mogelijkheden werkobjecten te zoeken. Voor de naaste toekomst staat het rio leringsplan op het programma. Wethouder Bakker beantwoordde enige vragen over ouden van dagen. Een commissie zal het probleem voor deze groep zo breed mogelijk onderzoeken. Huisvesting en medische verzorging zullen punten van bespreking zijn. Om halftwee was de raad met de behan deling van het hoofdstuk gereed, zodat de raad anderhalf uur minder nodig had dan vorig jaar. Economische aangelegenheden Mejuffrouw m r. Van Beek (Arbeid) en de heer O 11 o 1 i n i (KVP) voerden het woord bij het hoofdstuk Economische aan gelegenheden, waarna wethouder Happé meedeelde, dat B. en W. bereid zijn na te gaan of het wenselijk is een commissie van middenstandszaken in te stellen. De raad keurde om tien minuten voor twee de begroting goed. Mr. Proper deelde mee, dat zijn fractie geacht wil wor den te hebben tegen gestemd. ^Uoor de<:rÜrouw gelaatskennis, expressie-leer, anatomie, huidverzorging, make-up, haarverzor- ging en gewichisleer staan vermeld, dan moeten we toch wel erkennen, dat deze cursus, welke in drie maanden wordt gegeven, heel wat doorzettingsvermogen en opofferingen vraagt. „Wat de mogelijkheden zijn van een gediplomeerde mannequin? Och, wan neer u weet, dat er in Nederland onge veer 800 confectionnairs zijn, die allen regelmatig mannequins en pasdames nodig hebben, dan kunt u zich ook wel voorspellen, dat er maar weinig meisjes zijn, die zich niet in het beroep kunnen handhaven. Het zijn overigens niet al leen de slanke figuren, die voor man nequin in aanmerking komen. Ik ken bijvoorbeeld een vrij gezette dame(maat 44), die het erg druk heeft met show lopen. Om de zakenmensen geregeld van nieuwe gediplomeerde mannequins op de hoogte te houden, wordt na iedere opleiding een zogenaamde show-beurs gehouden, waar de belangstellende con fectionnairs samen komen om de pres taties van de afgestudeerde'mannequins te keuren en het is altijd weer een vei lig en rustig gevoel, wanneer al mijn leerlingen een goede plaats in de maat schappij hebben weten te verwerven." Deze laatste woorden zijn ook kenmer kend voor de vrouw, die ze uitspreekt, want zij bewijzen de liefde, waarmee zij haar discipelen met behulp van enkele gespecialiseerde leraressen, leidt en tot doelbewuste en charmante vrouwen vormt. J. S. Het is alsof wij een wereldje apart betreden wanneer wij de drempel overschrijden van het Glamour Department van het Institute for Beauty Culture" aan de Weteringschans te Amsterdam, waar vrouwen tot mannequin worden opgeleid. Het is een wereld, waar de vrouw van alle leeftijden ongezouten de waarheid ivordt gezegd de bittere waarheid dikwijls over haar houding, haar uiterlijk, haar verschijning, om kort te gaan: over al wat „der vrouwen" is en waar hetgeen wellicht het merkwaardigste is de bittere waarheid dankbaar wordt aanvaarc Wanneer wij dan dit specifiek domein der vrouw, waar alle facetten van het „vrouw-zijn" even onbarmhartig als critisch worden beschouwd, eenmaal zijn binnengegaan, dan komen wij aldra tot de conclusie, dat het lesgeven in lopen een van de moeilijkste en ondank baarste karweitjes is. Het soepel, verend, elegant lopen schijnt voor de Neder landse vrouw welhaast onmogelijk te zijn. „Slechts twee van de drieënvijftig meisjes, die hier komen, zijn over het algemeen geschikt om opgeleid te wor den voor de gro'.e shows", verklaarde de directrice van het Eerste Nederlandse Instituut voor mannequin-opleiding, Gerda Siemer, ons. „En dit is in de eerste plaats te wijten aan de slechte houding van de Neder landse vrouw. Neen, een knap uiterlijk is heus niet het voornaamste voor een goed mannequin. Houding en gevoel voor élégance zijn veel belangrijker. Zonder deze hoedanigheden wordt men werkelijk nimmer een der groten onder de mannequins. In eerste instantie is hiertoe natuur lijk wel enige aanleg vereist, maar men staat toch versteld wat er dikwijls met geduld, tact en goede leiding nog bereikt kan worden." Bij deze woorden glijden onze blikken naar een mannequin in spe, die op dat ogenblik kennelijk haar uiterste krach ten inspant om haar mede-leerlingen en haar lerares een zo goed mogelijke in druk van haar loopkunst te geven. „Kin rechtop, een beetje vief er, wat losser, niet zo sloom", de critiek is niet van de lucht, maar die wordt met een lachje ontvangen en het resultaat ervan blijft dan ook niet uit! Bij onze vraag hoe Gerda Siemer er ooit toe gekomen is om in Nederland een opleidingsschool voor de mannequin op te richten, gaan haar gedachten enige jaren terug tot op het moment, waarop de fotograaf Paul Huf Jr. haar eens vroeg of zij nu eens niet kon zorgen voor een cursus, waar meisjes konden worden opgeleid tot foto-modellen, waar in Nederland een nijpend tekort aan was. „Na verloop van tijd nam dit idee vastere vormen aan en na jaren is er tenslotte dit instituut uit gegroeid. Zelf heb ik mijn opleiding voor schoon heidsspecialiste gehad in Engeland, waar ze met al dergelijke soorten van onder wijs veel verder waren dan hier. En Parijs is de bakermat van de manne quinopleiding, waar in de salons, waar de haute couture wordt „geboren" als het ware het beroep van mannequin vanzelf ontstaat. Mannequin en ont werpster zijn daar één." Dat de opleiding voor mannequin niet als een overbodige luxe kan worden be schouwd, werden wij bovendien gewaar: behalve de meisjes, die de opleiding vol gen om er daarna hun vak van te ma ken, zijn er verschillenden, die het lou ter doen ter verkrijging van een betere houding en een juister inzicht van hun vrouwelijke waarde. „Dit laatste komen zij echter pas tot de ontdekking wan neer zij eenmaal de cursus zijn begon nen" en ter verduidelijking van deze bewering vervolgt Gerda Siemer: „er wordt hier niet alleen genadeloze critiek geleverd, maar door de hele manier van onderwijs leren de meisjes zich van zichzelf bewust worden, hetgeen vooral in de zogenaamde „make-up les" heel duidelijk tot uiting komt." Neen, niet domweg een lijn zet ten met die lippenstift, want dan zie je er uit ais een meisje, waarvan er der tien in een dozijn gaan. maar nauwkeu rig nagaan waar de mond vraagt om een kleine verbetering", kan het nog tref fender dan deze woorden, die wij juist opvangen bij het betreden van de ka mer, waar aan een groepje meisjes les wordt gegeven in make-up? Het klinkt zowel als een aansluiting als een be krachtiging van de theorie, die Gerda Siemer ons zojuist vertelde. En het zijn deze persoonlijke aanwijzingen, die een dergelijke opleiding de moeite waard maken: men leert dan zowel zichzelf als de ander zien in zijn eigen waarde. De opleiding voor mannequin is ove rigens lang niet eenvoudig en gemak kelijk. De meesten volgen de lessen in iun vrije avonduren na een volledige lag aak en wanneer we dan het lesroos ter bekijken, waar naast bewegingsleer, Wanneer men overdag nooit thuis en ook 's avonds dikwijls uit is, gebeurt het nogal eens dat kennissen proberen u tijdens de maaltijd telefonisch te be reiken. Hoffelijk is het niet, maar wel begrijpelijk. Het vervelende is dat zo'n telefoontje altijd pleegt te gaan juist als wij de eerste hap zullen nemen. Aan de andere kant van de lijn staat iemand die, van louter vreugde ons eindelijk thuis te hebben getroffen, een schijnbaar eeuwigdurend gesprek met ons wil voeren. Als wij eindelijk weer achter ons bordje zitten is de groente koud, de jus gestold en zijn de aard appelen zwart. Bij een dergelijke nood toestand is een plastic tafelcomfoor op zijn plaats. Het tafelkomfoor wordt verwarmd met twee waxine lichtjes, het is langwerpig en heeft evenals een waxinetheelichtje een los metalen plaatje waarop het bord of een schaal tje kan worden geplaatst. Zorgen wij nu dat bij het tafelcomfoor altijd een doosje lucifers klaar ligt, dan kan des noods de hele kennissen-wereld ons zonder hindernis tijdens de maaltijd opbellen. Zodra de telefoon rinkelt wip pen we vlug de metalen plaat op, ste ken de lichtjes aan. zetten ons bord op het tafelcomfoor en kunnen dan luis teren zo lang en geduldig als nodig is. Behalve plastic mouwen cn mouw-» tjes, kapmantels, douchemutsen en an dersoortige plastic-beschermers zijn er plastic hulpmiddelen om open schalen te bedekken ter bescherming tegen vuiltjes en stofjes. Deze hoes lijkt op een wijde zak met elastiek aan de open kant. Deze kant schuiven we over de onbedekte schaal heen. Van een derge lijke plasticmuts voorzien kunnen wij voortaan onbezorgd voor vliegjes en vuiltjes de restjes in een open schaal tje bewaren. Nadat wij met moedig voorbijzien van alle gevaar voor onze vingers ge tracht hebben met een oud mes het metalen deksel af te wurmen van de nieuwe pot met marmalade - hetgeen nooit lukt - en daarna eindelijk met be hulp van een geldstuk hierin zijn ge slaagd, kunnen we meteen het gebuk- kelde deksel wel weggooien. Want er zijn tegenwoordig plastic „klapdeksels" verkrijgbaar, die op iedere glazen jam pot of conserveerglas kunnen worden ge schroefd. Dit deksel sluit goed af, staat netjes en wordt verkocht tesamen met een plastic jamlepel in dezelfde kleur. Een plastic-aoparaatie dat in prijs beneden de gulden blijft is een sinaas appel- en citroenoersje. Het is een klein rond ding van vingerlengte. De onder kant loopt uit in een punt. Deze wordt dieo in de vrucht geduwd. Aan de bo venkant van het persie is een soort druppelvanger gemaakt. Knijpt men in de vrucht dan loopt het sap in de drun- pelvan.eer. Zo kan geen drupje vocht verloren gaan. Voor de kooksters die gewend ziin een „rannelikker" te gebruiken, wil ik even de a^dacht vestigen op een plas tic-pannelikker. Niet alleen de schrap per maar ook de s'eel is een buigzaam plas+ic. Hij maakt een stevige en on- versliitbare indruk en ziet er frisser uit dan die van rubber. Toversponsje In een winkel voor huishoudelijke artikelen waar ik deze week even moest zijn zag ik liggen een zogenaamd tover- sponsje. Het is een klein vierkant blok- Een japon van zware zijden matelasse, ontwerp Lachasse, met een lange stola, die van onder de revers langs de schou ders loopt en op de rug eindigt. De stola is gevoerd met zwarte taftzij. Een ont werp voor het Kroningsseizoen van Groot-Brittannië. je en voelt hard als puimsteen. Met koud water nat gemaakt blijft het hard, met warm wordt het zacht als een spons. Het heeft honderden reinigings mogelijkheden. Niet alleen de handen kunnen wor den ontdaan van verf, inkt- of nicotine- vlekken, ook glas, aarde- werk en émail- ■(.- W/f le worden er :^/y mee schoon y gemaakt. Dra-? J vS.- gen wi' schoe" r 2- e» nen met sPek_ A" Sak."! of crèpezolen waarvan de ops.aande randen vuil geworden zijn, na een bewerking met het toversponsje zijn ze weer helder licht. En tenslotte kan men nog het eelt van de voetzolen hiermee doen verdwijnen. Iedere huisvrouw heeft in haar keu ken een grove rasp voor komkommer en biet en meestal nog een fijne voor het raspen van kaas Misschien waart ge van plan dezer dagen er nog één bij te kopen voor het raspen van cocos- noot? Dan raad ik u aan een „all round rasp" te nemen. Deze is een ronde roestvrije metalen plaat met vier of vijf soorten raspen. Hij past op iedere pan, heeft een stevig handvat en aan _de tegenovergestelde kant een steuntje. 'Het schoonmaken gebeurt eenvoudig onder de warme of koude waterstraal. Hij kan worden gebruikt voor: appel, radijs, biet, worteltjes, kool, kaas, kom kommer, ui, cocosnoot, chocolade, en zovoort. ANNEKE aan de achterkant vastplakken en daar na pas uitknippen. De losse delen met een rijgsteek opnaaien. Het zakje, dat het kaboutertje draagt, wordt aan de onderkant niet dichtgenaaid, alleen maar omgeslagen zodat het puntje om hoog kan worden geklapt, waardoor de daaronder geborduurde paddestoeltjes zichtbaar worden. De bloempjes en vlindertjes in platteel- en festonsteek uitvoeren. Haren en baard van het dunne touw vastnaaien. Het patroon van dit kaboutertje, dat hier voor zakgarnering op een kinder nachtponnetje is gebruikt, kan uiter aard ook voor diverse andere garnerin gen worden gebruikt, zoals bijvoorbeeld voor eeri babywandkleed. De benodigdheden voor dit originele ontwerp zijn: bonte, kleurechte stof- restjes in bij elkaar passende kleuren, bontgekleurd stikgaren en naturelkleu- rig dun touw. De werkwijze is als volgt: Het figuur tje van de afbeelding overtrekken op doorzichtig tekenpapier en dit op de zak spelden. Vervolgens alle losse delen zoals armen, benen, schoenen enzo voorts) op de daarvoor bestemde stof spelden. Wanneer de s'of rafelt, eerst de vormen op vloeipapier overtrekken en deze op de betreffende stukjes stof het dagelijks borstelen van het haar noodzakelijk is wanneer u de hoofdhuid en het haar gezond en schoon wilt houden? gymnastiek en goede lichaamsbe weging geen tijdverspilling is, doch be hoort bij de lichaamsverzorging? uw lippenstift langer houdt wan neer u de lippen eerst met een poeder laagje bedekt en daarna de lippenstifl aanbrengt? het economischer is om bij de aan koop van toiletartikelen steeds de grote tubes en flacons te kiezen inplaats van de kleinere? vlekken uit een donkere wollen rok te verwijderen zijn door de rok goed uit te persen? parfum bij koude sneller vervliegt dan bij warmte? het drinken van water op de nuch tere maag de spijsvertering bevordert? ....donkere wenkbrauv/en aan uw ogen een zachtere uitdrukking geven? Lichte wenkbrauwen mogen dan ook gerust iets bijgewerkt worden. ....het drinken van een glas warme melk voor het naar bed gaan een goede nachtrust bevordert?

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 12